Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Krzysztoff o Wolne tematy (39 – …
  Zbyszko o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Siedem grzechów głównych …
  Mietek o Urzędnicy USA potwierdzają ogr…
  Sudbina Srba o Znowu Kosowery!
  Crestone o Seniorzy stracą prawo jazdy. U…
  trzy z dwoma o Zagraniczne korporacje sprowad…
  errorous o Wolne tematy (39 – …
  bez loginu o Siedem grzechów głównych …
  Maciek o Wolne tematy (39 – …
  CIA o Zagraniczne korporacje sprowad…
  Greg o Wolne tematy (39 – …
  revers o Seniorzy stracą prawo jazdy. U…
  biordal o Wolne tematy (39 – …
  revers o Seniorzy stracą prawo jazdy. U…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Bezczelny Piotr Tyma

Posted by Marucha w dniu 2020-09-21 (Poniedziałek)

Nie od dzisiaj wiadomo, że władze polskie tolerują działalność ewidentnie probanderowskiego Związku Ukraińców w Polsce, mimo że kpi on w żywe oczy z państwa polskiego i naszej historii.

Pisaliśmy po stokroć o tym, że „Nasze Słowo” ostentacyjnie gloryfikujące UPA jest od lat sowicie dotowane przez MSWiA (np. w 2017 roku 420.000 złotych!).

Każda próba odebrania tej dotacji dla pisma, które jawnie gloryfikuje zbrodniczą UPA, jest zbywana sloganami o konieczność dotowania „kultury” mniejszości narodowych. Zaiste jest to niewątpliwie „kultura”.

Nic więc dziwnego, że liderzy tego Związku, w tym zwłaszcza jego prezes, pan Piotr Tyma – pozwalają sobie na rzeczy, których nie odważyliby się robić w kraju kierującym się zasadą interesu narodowego i przestrzegającego prawa przez siebie stanowionego.

Oto próbka w wykonaniu Tymy w wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej” (18-20.09.2020):

„Część środowisk kresowych wprost formułuje tezę, że należy dogadywać się z Rosją, bo Ukraina jest większym zagrożeniem dla Polski – bo jest nacjonalistyczna, banderowska i nie wiem jaka tam jeszcze. Jak słucham dzisiejszych liderów kresowych, to za każdym razem mam wrażenie, że są przez kogoś inspirowani”.

„Nie badano wątku, czy Sowieci w tych środowiskach werbowali zakonspirowaną agenturę, czy nie popełnili zbrodni wojennych. W konferencji zorganizowanej przy okazji wspomnianej wystawy w Kijowie brał udział ks. Isakowicz-Zaleski”.

„Część działaczy kresowych ma w swojej biografii mało chwalebne i często ukrywane fakty – służbę w KBW albo w UB. Jest taki pan z Jarosławia, Łukasz Kuźmicz, któremu IPN przedstawił 197 zarzutów w związku z popełnieniem komunistycznych zbrodni. To autor książek o walce z nacjonalistami ukraińskimi, wspiera kresowe inicjatywy, walczy z „nacjonalizmem ukraińskim”. Uważam, że warto poznać prawdziwe biografie, a nie tylko te wykreowane”.

„Spójrzmy na nasze polskie podwórko. Pod koniec lat 90. PSL zorganizował konferencję, na którą zaprosił m.in. komunistów z Wołynia, opowiadających, że nacjonaliści są źli, że to ludobójcy. Z polskich uczestników zapamiętałem Bohdana Porębę, członka sławnego PRON, założyciela stowarzyszenia „Grun-wald”. W 2013 r., gdy w Polsce debatowano nad uchwałą w 70. rocznicę rzezi wołyńskiej, do Warszawy przyjechał Wadim Kolesniczenko z Partii Regionów, który próbował przekonać posłów na Sejm RP do radykalnej uchwały przeciwko nacjonalizmowi ukraińskiemu. Kolesniczenko był znanym rzecznikiem moskiewskich interesów na Ukrainie, po Majdanie uciekł do Rosji”.

Tak oto, eksponent ewidentnie probanderowskiego Związku Ukraińców w Polsce zajął sie lustracją polskich środowisk kresowych. W tle są rzecz jasna „agenci Moskwy”, choć on oczywiście „niczego nie przesądza”, ale daje do zrozumienia.

Na liście jest sam ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, który zajął się zbrodniami UPA nie wiedzieć dlaczego. Sam w ordynarny sposób usprawiedliwia Banderę i jego kult udając, że ma do tego patologicznego typa (tak sądzili nawet jego koledzy z OUN) stosunek neutralny. Ba, deprecjonuje chyba najbardziej obiektywną naukową biografię Bandery autorstwa Grzegorza Rossolińskiego-Liebe, niemieckiego autora, którego trudno podejrzewać o stronniczość.

To co rzuca się w oczy czytając wynurzenia Tymy, to zbieżność jego „argumentacji” z tym, co często słyszymy i czytamy w naszych wewnętrznych dyskusjach. Ten gazetopolski styl („agenci Moskwy”, „ubecy”, „komuniści” itp.) jakoś dziwnie blisko jest jego argumentacji – antykomunizm ma być ostatecznym punktem odniesienia, ważniejszym niż polski interes narodowy, ma być też usprawiedliwieniem nawet najbardziej bestialskich zbrodni.

Owo przyzwolenie na tego typu narrację sprawia, że Tyma może spokojnie formułować swoje bezczelne insynuacje i być pewnym, że nie mu się nie stanie. Od samego początku lustracyjno-antykomunistycznego szaleństwa miałem nieodparte wrażenie, że to temat podrzucony nam z zewnątrz, także przez środowiska banderowskie.

Dla normalnego Polaka żołnierz KBW i WP walczący po wojnie z UPA jest patriotą, dla „patriotów antykomunistycznych” jest zdrajcą. Na tym polega sukces banderyzmu na polskim podwórku.

I jeszcze o Wadimie Kolesniczenko. Tyma jak zawsze posługuje się półprawdami lub kłamstwami. Kolesniczneko przyjechał do Polski w 2013 roku z petycją 148 deputowanych Partii Regionów, którzy apelowali do polskiego Sejmu o przyjęcie uchwały potępiającej banderyzm i jego zbrodnie. Był oficjalnym przedstawicielem państwa ukraińskiego, partii wówczas rządzącej! Z entuzjazmem przyjmowali go posłowie nie tylko PSL, ale także PiS i PO. On już wówczas przeczuwał, co może stać się na Ukrainie.

A z Kijowa musiał uciekać, bo po prostu ratował życie (w tym czasie zginęło w niejasnych okolicznościach 7 deputowanych Partii Regionów). Uciekł na Krym. Pan Tyma się w tym przypadku „przejechał”, bo powiedział, że „uciekł do Rosji”. Niech tak będzie…

Jan Engelgard
21.09.2020
http://mysl-polska.pl

A wapno się marnuje…
Admin

Komentarzy 6 do “Bezczelny Piotr Tyma”

 1. Kowalski said

  Tego H..a odstrzelic Tyle w tym temacie Ale kto to zrobi?W POLSCE niema mezczyzn sa same cioty I kondony I milosnicy ubustwa I cierpienia.Tak Polakow zrobiono na takich glupich naiwnych frajerow.Ktorzy daja sie DYMAC w wlasnym kraju.Pieknie pomistrzowsku znami zrobiono STADO BARANOW glupich.

 2. Kojak said

  On nie jest bezczelny ! To sa bezczelne zydobandrowskie kurwy i gnoje ktore za nim stoja ! On wie ze oni rzadza Polska i moze dokonac dowolnych antypolskich wyczynow I zydobandrowskie kanalie zapewnia mu absolutna i totalna bezkrnosc ! Te kurwy skazaly na wiezienie Polaka ocalalego z banderowskich rzezi ktory skrytkowal lajdakow bandrowskich za antypoloska dzialnosc ! Prokuratorem byla kanalia antypolska Mlynarczyk ! ! ! Widac kolejny raz kim sa anrtypolskie syjonistyczne bydlaki i smieci ludzkie z PPYYYSSS ! ! !

 3. Olo said

  Związek Ukraińców to w rzeczywistości Związek Chazarów, a współczesna Ukraina to odradzająca się wczesnośredniowieczna Chazaria, główny ciemiężyciel wszystkich narodów słowiańskich. Gdy w pełni się odrodzi, zagrożone będą nie tylko znienawidzone państwa słowiańskie, ale też inne narody Europy i Azji Zachodniej. Teraz jest ostatni moment, żeby wspólnymi siłami z powrotem zapędzić satanistycznego dżina do butelki.

 4. nod said

  ad.1 Kowalski
  I w ten sposób nie przeszedł Pan testu na prowokację, zwyczajnie towarzysz Piotr Tymanowicz jest próbnikiem swego rodzaju kanarkiem w kopalni którego ewentualne padnięcie spowoduje tylko zgon bez udziału „osób czecich” uczciwych Polaków.
  Zlikwidować żerowisko, zabrać dotację a pasożyt odejdzie, tylko tak można rozwiązać kwestię takich tymanowiczów albo gallingenów.

 5. Marek said

  Kowalski, sam jesteś ciota wg własnych słów.
  Bo nic nie zrobiłeś.

 6. Boydar said

  Panie Kowalski, „to” nazywa się kondom, nie „kondon”. Taka guma na coś bez sumienia.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: