Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  errorous o Wolne tematy (58 – …
  matirani o Jak zmieniało się zatrudnienie…
  matirani o Wolne tematy (58 – …
  minka o Jak zmieniało się zatrudnienie…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (58 – …
  Homolka o NATO może się samo rozbroić…
  Bezpartyjna o W rocznicę urodzin Wielkiego…
  Boydar o Wolne tematy (58 – …
  Boydar o Wolne tematy (58 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (58 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (58 – …
  NC o Wolne tematy (58 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (58 – …
  walthemar o Wolne tematy (58 – …
  Marucha o Wolne tematy (58 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Czy następny będzie Władimir Putin?

Posted by Marucha w dniu 2020-09-21 (Poniedziałek)

Lotnisko Siewiernyj – pas startowy (Wikipedia Commons)

Wniosek Prokuratury Krajowej o zastosowanie aresztu [sic!!! – admin] wobec trzech kontrolerów lotu pracujących w 2010 roku na lotnisku Smoleńsk-Siewiernyj stanowi kolejny dowód na całkowite oderwanie od rzeczywistości rządu PiS.

W warunkach swobodnej debaty każde ugrupowanie ma gwarantowane prawo do formułowania tez nawet z gruntu fałszywych, głupich i żenujących. Gorzej, gdy tym samym zajmują się w imieniu państwa polskiego jego organy podległe partii rządzącej.

Od 2016 roku polska prokuratura została bezpośrednio podporządkowana partii rządzącej; zrezygnowano nawet z pozorów jej niezależności. Na jej czele stanął były szef ABW, później poseł PiS Bogdan Święczkowski.

Sprawą wznowionego śledztwa smoleńskiego zajął się Marek Pasionek, przed kilkoma laty dyskutujący o katastrofie smoleńskiej z funkcjonariuszami obcych służb specjalnych – FBI.

Instytucja prokuratury, zdominowana w czasach Zbigniewa Ziobro przez ludzi o najgorszych kwalifikacjach, często byłych szeregowych członków PZPR, dziś cudownie nawróconych na PiSowski „antykomunizm”, przez ostatnie lata zajmowała się zatem nie walką z realną przestępczością, lecz w pierwszym rzędzie kompromitującymi ją spektaklami medialnymi.

Ogłaszająca złożenie wniosku o areszt dla trzech obywateli Rosji rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik wywodząca się z Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce, jest z kolei przykładem szeroko stosowanej metody delegacji prokuratorów najniższego szczebla od razu na szczebel najwyższy.

Prokuratura autorytarnej neosanacji to w sensie kadrowym trzy warstwy dominujące: 1) byli politycy partii rządzącej; 2) oportunistyczny aparat PZPR najniższego szczebla; 3) motywowany błyskawicznym awansem zasób niewielkich prokuratur rejonowych.

Instytucja ta realizuje zatem z zapałem dowolne, nawet najbardziej absurdalne i niezgodne z prawem inicjatywy partii rządzącej.

Prokuratorski wniosek, jak łatwo ustalić, nie ma nic wspólnego z realizmem prawnym. Jest zatem inicjatywą czysto polityczną. Odgrzewanie tragedii smoleńskiej ma natomiast w aktualnym kontekście trzy aspekty.

Pierwszy z nich to próba wpisania się władz polskich w kampanię informacyjną prowadzoną od kilku tygodni szczególnie intensywnie przeciwko Rosji. Kluczowymi jej elementami są, oczywiście, sprawa Białorusi oraz rzekome otrucie Aleksieja Nawalnego.

Władze polskie zdecydowały się jednak dorzucić do tego zestawu nieświeży kotlet własnej produkcji. Wystawia je to na śmieszność, bo teorii spiskowych budowanych wokół katastrofy z 2010 roku nawet najbardziej sceptyczne wobec Rosji środowiska na Zachodzie nie traktują po dziesięciu latach poważnie.

Element drugi to próba swoistego „uczczenia” rocznicy agresji radzieckiej z 17 września 1939, stanowiącej jedną z kluczowych dat w propagandzie historycznej formacji postsolidarnościowej. Nieprzypadkowo Bialik przekazała mediom informację o prokuratorskim wniosku właśnie w przeddzień tej rocznicy.

Element trzeci to próba mobilizacji sekty smoleńskiej, która po rezygnacji z osławionych miesięcznic pozostała z niezagospodarowanymi emocjami i resentymentami. Choć nie ma w najbliższym czasie żadnych wyborów, istotne jest podtrzymywanie mobilizacji zwolenników teorii spiskowych na ten temat.

Wniosek prokuratury będzie rozpatrywany przez mokotowski sąd rejonowy. Jego rozstrzygnięcie w tej sprawie będzie kolejnym probierzem aktualnej kondycji polskiego sądownictwa. We wniosku prokuratury mowa jest o tym, że trzej kontrolerzy lotów ze Smoleńska w sposób świadomy doprowadzili do katastrofy lotniczej.

Nie ma zatem już wersji, że wszystko, co się zdarzyło było skutkiem niedbałości i braku profesjonalizmu strony rosyjskiej. Polska prokuratura wydaje dokument stojący w jednym szeregu z fantazmatami Antoniego Macierewicza i spółki na temat zamachu. Kierując się tym tokiem myślenia, trudno założyć, że kontrolerzy wykazali się samodzielną inicjatywą unicestwiając Lecha Kaczyńskiego i 95 innych osób. Skoro zakłada się umyślność, to zapewne ktoś wydał dyspozycje. Kto? Na jakim szczeblu? Prokuratura tego nie precyzuje.

Czekamy zatem z niecierpliwością na jej kolejne rewelacje. I wiemy już na pewno: polską prokuraturą kierują ludzie gotowi na każdy idiotyzm, byle by tylko spełnić oczekiwania partii rządzącej. Ludzie nie tylko dyspozycyjni, ale jednocześnie niedokształceni, prymitywni i chorzy z nienawiści. Ludzie, którzy na pewnym etapie gotowi będą wystosować dowolny, najbardziej nawet absurdalny wniosek przypieczętowany powagą państwa polskiego.

Kto wie, może – w myśl zasady „po nitce do kłębka” – któregoś dnia zażądają aresztowania Władimira Putina? Może stwierdzą, że to on wydał polecenie kontrolerom?

Pozostaje mieć jedynie nadzieję na to, że polskiej prokuratury nikt na świecie nie będzie traktował poważnie. Niestety, wszystko to odbywa się kosztem państwowości polskiej, która nabiera wymiaru kabaretowego, a także tych uczciwych, profesjonalnych prokuratorów, którzy muszą patrzeć, jak instytucja, w której pracują, stacza się w odmęty absurdu.

Mateusz Piskorski
Myśl Polska, nr 39-40 (27.09-4.10.2020)
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 11 do “Czy następny będzie Władimir Putin?”

 1. Birton said

  raz jeszcze :
  nie rozumiem, czemu Rosja nie stosuje prostych uderzeń wyprzedzających np. ” Vice-Ambasador Rosji postrzelony, pobity, znieważony przez niemieckie, albo brytyjskie, albo izraelskie, albo szwedzkie , albo polskie specsłużby”;
  jeśliby jednak był to zamach na Żyda Lecha Kaczyńskiego, to zrobił to żydowski Mosad, tak samo jak Żydzi z Ameryki wydali planowo na śmierć żydowską biedotę ze wschodu celem stworzenia fabryki Holocaust i sprowokowali pół-Żyda Hitlera Adolfa do rozpętania II WW

 2. Olo said

  Żydobanderowskim rzygowinom z Polin nie udało się obalić Łukaszenki i opanować Bramy Smoleńskiej, koniecznej do agresji na Rosję, więc teraz będą się mścić na Putinie za udzielenie wsparcia i pomocy słowiańskiej Białorusi. Wcale się nie zdziwię, jak sięgną po metody bandyckie z terroryzmem na czele.

 3. gnago said

  A za gaz to kilka lat przepłacaliście ot tak sobie czy umowa Pawlaka ma drugie dno wynagrodzenia? A tylko naiwny sądzi że, wyłączenia kamer na Okęciu to wpływ ruskiej agencji

 4. Marek said

  Hipoteza o winie kontrolerów obala hipotezy Macierewicza o wybuchach w samolocie.
  Głoopki pisiackie potykają się o własne nogi.

  Biedni kontrolerzy, zapewne umierają ze starchu przed oskarżeniami żydowskich baranów z polińskiej prokuratury, którzy już zapomnieli o komunikatach rezygnacji z lądowania wydawanych przez owych kontrolerów.

 5. Wielka Kopa Tatry said

  Myślałem że na zdjęciu to dk 18 od granicy z Nemcamy

 6. Ale dlaczego? said

  Pisząc o jakości polskiej(?) prokuratury pan Piskorski skromnie nie wspomniał o swoim 3-letnim areszcie…

 7. revers said

  Wrogowie Rzeczpospolitej wikłają Naród Polski poprzez obecny Rząd w bratobójczy konflikt na Wschodzie.

  kto powstrzyma polskojezycznych syjonistow i szabasgoim?

 8. Maverick said

  Polinaickie oddziały terytorialsów przygotowują się do interwencji na Białorusi i aby dać popalić Putinowi.

  ————
  Oby dostali wpierdol.
  Oby ich matki wypłakiwały oczy po synach.
  Admin

 9. Ar said

  Filmik, tragedia, komedia, drzewa na nim, jakieś, takie jesienne, po co nakręcać chwytliwym opopisem? Wyśmiewać? Do płaczu mi blizej, ” z piczki na żyrandol chcą wskoczyć”za małe złotówki, pod płaszczem rycerskiego czynu. Oszukanie, podpuszczenie, wyniszczenie, obrzezanie

 10. Ar said

  A tak na marginesie, panie Wacku,chuj im wszystkim w kakao,jak glupi i latwowierni i pazerni na grosze, to ku przestrodze… Jednej matki łzy oszczędzą drugiej?

 11. Boydar said

  @ yt od Pana Maverick (8)

  Wybaczy Pan, ale nawet nie sposób stwierdzić „to fake”. Bo na tym filmie nikogo ani niczego nie ma, tym bardziej zaś „w jakim celu”. Równie dobrze to może być terytorials sztuk dwie, hamas, mosad czy zespół Teatru Starego w Lublinie. Stawiam nato ostatnie. Szczególnie gdy autor wrzutki ma na imię David a po mamełe Taczykovski.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: