Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  errorous o Wolne tematy (58 – …
  matirani o Jak zmieniało się zatrudnienie…
  matirani o Wolne tematy (58 – …
  minka o Jak zmieniało się zatrudnienie…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (58 – …
  Homolka o NATO może się samo rozbroić…
  Bezpartyjna o W rocznicę urodzin Wielkiego…
  Boydar o Wolne tematy (58 – …
  Boydar o Wolne tematy (58 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (58 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (58 – …
  NC o Wolne tematy (58 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (58 – …
  walthemar o Wolne tematy (58 – …
  Marucha o Wolne tematy (58 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Bojowe, wirtualne posiedzenie ONZtu.

Posted by Marucha w dniu 2020-09-24 (Czwartek)

Prezydent USA Trump, przemawiając na wideo do ogólnej debaty Zgromadzenia Ogólnego ONZ, prowokacyjnie zapowiedział „zaciekłą walkę z niewidzialnym wrogiem – wirusem Chin”.

Przypuścił pełen atak na Chiny, za spowodowanie epidemii, za brak blokady i ograniczenia wirusa do własnego tylko terenu, za kontynuowanie transportu lotniczego, co spowodowało rozniesienie choroby po świecie.

„Musimy pociągnąć do odpowiedzialności naród, który sprowadził tę plagę na świat: Chiny ”- powiedział Trump.

Prezydent USA Donald Trump już podjął wcześniej decyzję o zerwaniu relacji z WHO w związku z odmową przeprowadzenia reform, na które nalegał Waszyngton.

Przesłanie wideo prezydenta Chin Xi Jinpinga było po części pojednaniem, po części odparciem oskarżenia. „Chiny nie mają zamiaru walczyć z jakimkolwiek krajem ani w zimnej, ani w wojnie gorącej” – powiedział Xi, a potem dodał: „Chowanie głowy w piasek jak struś w dobie globalizacji gospodarczej, albo próba walki na wzór Don Kichota, jest sprzeczna z trendami historii”. „Niech to będzie jasne: świat już nigdy nie powróci do izolacji i nikt nie może zerwać więzi między państwami ”, powiedział Xi i ostrzegł , że Chiny nie „zaangażują się w grę o sumie zerowej ”.

Odpowiadając Trumpowi na planowane wycofanie się USA ze Światowej Organizacja Zdrowia (WHO) Xi powiedział, że WHO ma zasługi, była i jest centrum reakcji i koordynacji na pandemię. [?!?!! – admin]

Sekretarz generalny Antonio Guterres ostrzegł Stany Zjednoczone i Chiny.
„Nasz świat nie może sobie pozwolić na przyszłość w której dwie największe gospodarki podzielą świat w „wielkim rozłamie” – każda z własnymi zasadami handlowymi i finansowymi oraz możliwościami internetu i sztucznej inteligencji” – powiedział Guterres. „Podział technologiczny i gospodarczy grozi nieuchronnym przekształceniem się w podział geostrategiczny i militarny”.

Prezydent Rosji Władimir Putin we wtorek podkreślał znaczenie ONZ i multilateralizmu, oraz potępił podziały w 15-osobowej Radzie Bezpieczeństwa. Skrytykował Stany Zjednoczone za toczenie bitew z mocarstwami światowymi w kilku kwestiach, z których ostatnia dotyczy ponownego nałożenia sankcji na Iran.

Putin podkreślił także błędne i krzywdzące oceny, oraz krytyka jego kraju, czyli Rosji.
„Zapominanie o lekcjach historii jest krótkowzroczne i skrajnie nieodpowiedzialne, podobnie jak upolitycznione próby arbitralnej interpretacji przyczyn, przebiegu i skutków II wojny światowej oraz wypaczania decyzji konferencji aliantów i Trybunału Norymberskiego na spekulacjach, a nie na faktach” – powiedział Putin.

Powtórzył swoją propozycję ustanowienia „zielonych korytarzy” wolnych od wojen handlowych i sankcji, przede wszystkim dla towarów podstawowych, żywności, lekarstw i środków ochrony indywidualnej potrzebnych do walki z pandemią.

I on także poświęcił chwilę aby pochwalić „centralną rolę koordynacyjną Światowej Organizacji Zdrowia, która jest częścią systemu ONZ”. [Et tu, Brutus…? – admin]

Wskazał na rejestrację przez Rosję pierwszej w świecie szczepionki antywirusowej „Sputnik” i zaoferował bezpłatne dostarczenie szczepionki wszystkim pracownikom ONZu.

„Rosja jest przekonana, że ​​teraz konieczne jest wykorzystanie wszystkich możliwości światowego przemysłu farmaceutycznego, aby w dającej się przewidzieć przyszłości zapewnić swobodny dostęp do szczepień obywatelom wszystkich państw” – powiedział Putin. Zdaniem prezydenta rosyjska szczepionka „dowiodła swojego bezpieczeństwa, niezawodności i skuteczności”:

Ponadto prezydent Putin zasugerował zorganizowanie internetowej konferencji wysokiego szczebla na temat szczepionki. Uważa również, że konieczne jest wzmocnienie potencjału Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), a Rosja, jak powiedział, w tym pomoże.

Podczas przemówienia Putina do ONZ zaprezentował on nowy flagowy rosyjski lodołamacz o napędzie atomowym, który we wtorek opuścił stocznię i skierował się w kietunku Arktyki.

PS.
Media amerykańskie piszą, że Putin osobiście kieruje działaniami przeciwko Bidenowi w kampanii wyborczej USA. Jest jednak rozbieżność co do tego, kto jest większym wrogiem, część mediów jest za Rosją, a część za Chinami.

>https://www.cbsnews.com/news/xi-jinping-vladimir-putin-push-back-at-trump-during-virtual-gathering-united-nations-general-assembly-2020-09-22/
>https://www.cnn.com/2020/09/22/politics/2020-election-cia-putin-russia-operation-biden/index.html

http://an40na.neon24.pl/

Komentarzy 7 do “Bojowe, wirtualne posiedzenie ONZtu.”

 1. revers said

  Po piewsze konferencja odbyla sie w formie video telekonferecji, a to juz inne relacje – nie osobiste , a wiecej widowiskowe.

  Po drugie na takie deklaracje to trzeba uwazac, przynajmiej Chiny bo z tych atakow moga powstac pozwy o konkretne sumy pieniedzy w liczone w miliaradach za domniemane szkody gospodarcze. Tylko Niemcy wyliczyly sobie z 155 mld. euro szkod do obciazenia Chin, w przypadku stanow to moze byc ok tryliona usd.

  Po trzecie szczepionki sa dobre, tkze te Putina, a najlepiej wygladaja w pokazach telewizyjnch dla gawiedzi, jak to mialo miejsce w Moldawii, gdzie prezydent Moldawi przed kamerami w studiu tv szczepil publicznie swoja paro miesieczna wnuczke na covida, szczykawka z nie zdjetym nawet zabezpieczeniem igly, plastikowej naasdki igly nigdy nie dotknela powierzychni ciala wnuczki prezydenta moldawii.

  Nawet takich rzeczy nie potrafii sie zachowac jak pozory autentycznosci szczepien, tylko tanie szow-widowisko, propaganda i tani marketing, ale z zabezpieczeniem przezd szczepionkami nawet w dotyku rodziny i najblizszych osob z prezydenckiego otoczenia.

 2. Zdzicho said

  Dochód narodowy USA wytwarzany w Chinach. Tam są dzielone koszty pracy. W USA nie ma już prawie kto kupować tych dóbr stworzonych poza granicami. Narasta skala bezrobocia i w związku z tym nie ma klientów. PAT. A wszystko to przez monopolizację całego niemal rynku w Stanach. Monopole zniszczą wszystko. Tak rynek i klientów jak i wszyatkie normy.

 3. Moher49 said

  Sami Amerykanie doprowadzili do tego, że Chiny są potęgą. Natomiast dzięki Polakom, rozpleniło się żydostwo i ssie cały świat.

 4. Boydar said

  … et tu, Brutus …?

  quidquid agis, prudenter agas et respice finem

  Spoko, to duże zwierze, to WHO, może się przydać, nawet na mielone.

 5. Boydar said

  A pamiętam jeszcze było takie – quiquid agis, tibi agis 🙂

 6. Birton said

  no i proszę, jak długie ręce mają ci żydomasoni, nie tylko Iran, Nawalny, Cichodajka ale i w samym centrum Chin taka rozróba:
  https://www.rt.com/news/501678-fire-huawei-5g-lab/

 7. Longinus said

  Polacy pozwolili zydostwo sie rozplenic w Europie a szczegulnie w swoim wlasnym kraju.Ale potrafia te pomioty szatanskie Przywolac do porzadku??? W jaki sposob Ano nie pedzic za mamona za blyskotkami tego swiata Bo to wszystko sa SMIECI.Wylaczyc glupie TELEWIZORNIE Nie chodzic do zyda fabryki Nie brac zadnych pozyczek na 3.5% TO tylko podpucha dla GOIOW .Ludzie no co nie widzicie nie czujecie za NAS wszystkich robia ;;;koolo Piura .Obudzic sie prosze I to JUZ.I do roboty.My to juz robimy a wy?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: