Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Maverick o Gotowana na twardo globalistyc…
  Carlos o Wolne tematy (59 – …
  jasiek z toronto o O żydowskiej nienawiści do…
  piwowar o Między prawdą, mitem, ideologi…
  Spootnick o Wolne tematy (59 – …
  revers o Putin morduje ryby
  Czaruś o Prezydent Andrzej Duda, chrześ…
  Jack Ravenno o Gotowana na twardo globalistyc…
  corintians o Gotowana na twardo globalistyc…
  Yagiel o Wolne tematy (59 – …
  Marek o Gotowana na twardo globalistyc…
  corintians o Gotowana na twardo globalistyc…
  kontra o Wolne tematy (59 – …
  Emilian58 o Kaczyński – fałszywy kate…
  Ralal C. o Między prawdą, mitem, ideologi…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Wolne tematy (66 – 2020)

Posted by Marucha w dniu 2020-09-25 (Piątek)

W pewnym chorym kraju nie ma żadnego obowiązku noszenia „antywirusowych” namordników. Mimo to pracownicy policji i sanepidu karzą ogromnymi mandatami osoby, które ich nie noszą. No i co onym zrobicie?

To „państwo” nadaje się tylko do likwidacji…

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2020/09/17/wolne-tematy-64-2020/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2020/09/27/wolne-tematy-67-2020/ ‎

Gajowy Marucha

Komentarze 234 do “Wolne tematy (66 – 2020)”

 1. Listwa said

  @ 233 Boydar

  Dobrze Pan myśli, jak najbardziej wszystko działa. Tylko trzeba najpierw powrócić do Mszy Trydenckiej i do doktryny katolickiej oraz kapłanów prawdziwie katolickich. Wtedy zaczyna pokazywać się wyraźnie, kim są rzeczywiste autorytety, a nie malowane i bezwartościowość różnych posoborowo-fenomenologicznych tworów.

  „Głównie wymienić trzeba kadrę, bo wstyd, hadko patrzeć i słuchać hadko !!!”
  – tych manipulatorów i zwodzicieli.

 2. revers said

  Osoba Prywatna said
  2020-09-25 (Piątek) @ 17:44:04
  Stany Zjednoczone po przez mianowanie swojego ambasadora w Mińsku de facto uznały zwycięstwo Łukaszenki. To prezydent Łukaszenka musi formalnie zaakceptować dokumenty akredytacyjne.
  https://alfax-2020.neon24.pl/post/157854,cichanovskaya-na-bialorusi-pilnie-potrzebuje-nowiczoka

  Z poprzedniego tematu, co na to nasi z Saskiej Kepy, z premierem M. i Naczelnikeim K. na czele?

  Tymczasem Trump dogadla sie z zimnym czeksita Putinem, ze ten ostatni nie bedzie przeszkadzal w wyborach w stanach, czy to przez rosyjskich hackerow, czy przez rosyjskie kanaly finasowe lub medialne sputnika.

 3. Karol said

 4. https://www.forbes.pl/biznes/kryzys-klimatyczny-wlasciciel-amazona-szef-bezos-daje-miliardy-na-walke/r3glg7h

  JEFF BEZOS DAJE 10 MLD DOL. NA WALKĘ Z KRYZYSEM KLIMATYCZNYM

  Najbogatszy człowiek Świata, który usunął z tego miejsca WTÓRNIKA Jacka Karpińskiego Billa Gatesa, dał 10 miliardów USD na walkę z Globalnym Ociepleniem. Pieniądze te powinien dać pani Aleksandrze Nowak-Tomaszewskiej od której dostał licencję na zamek AMAZON w Płocku. Ponieważ moja metryka A’MAZONA – od którego pochodzi oficjalnie nazwa MAZOWSZA – wywoływała kontrowersje więc puszczono ją na Giełdę, jak niegdyś POMYSŁ Wyszukiwarki Internetowej Jacka Karpińskiego, który POBIŁ Króla Giełdowego Daimlera-Chryslera.
  Żeby było ciekawiej to jako DAMLERA zarejestrowano na giełdzie MERCEDESA, żeby Czesi nie rewindykowali silnika PANNA MERCEDES. Globalne Ocieplenie jest bowiem skutkiem Wykupienia na salonie samochodowym PARYŻ 1901 silnika PANNA MERCEDES, która nie dymiła, nie smrodziła i nie hałasowała przez Pierdziela Rokefelera, który rządzi światem silnikiem OTTO.
  Niemcy Przypierdolili mi, że mój silnik spalinowo-parowy VDTW jest Plagiatem PANNY MERCEDES. Mój VDTW jest jednak interpretacją Turbinki Kowalskiego, której szefami byli Andrzej Jaroszewicz i mój kuzyn, który NIE UZNAŁ Długu ŻYROWEGO Andrzeja Jaroszewicza z Małego Fiata jako Narodowego Ruchu Turbinki Kowalskiego.
  Wobec tego do warszawskiego mieszkania kuzyna przyjechali w NOCY Piotr Jaroszewicz z kulomiotem Komarem i znanym rajdowcem włoskim. Kuzyn wysłał dziewczynę po wódkę, a gdy ta wróciła to z łazienki wylewała się woda a w wannie leżał w ubraniu mój kuzyn, gdzie zaprowadzono ją i utopiono w tejże wannie. – Tyle ze śledztwa MO umorzonego przez teścia Komara, Prezydenta Polski marszałka Spycha-Spychalskiego.
  Jeśli zaś chodzi o Mój Plagiat to Komisja Europejska w Brukseli wysłała mój prospekt VDTW z Polsko-Niemieckiej Konferencji Ekologicznej w Jeleniej Górze w r. 1996 do Instytutu Silnikowego w Brignoles pod Tulonem, gdzie opracowano WYSOKOPRĘŻNY VDTW Monte Christo, na którym Unia Europejska podjęła budowę Metr Samochodowych. Na konferencji w Jeleniej Górze Kanclerz Kohl powołał niemiecko-japońskiego Protektora VDTW, zaprotestowanego przez ONZ jako OSZUSTWO.

 5. Nostrzyk said

  Mmmmmmmmmmmmm GALERT!! Tylko zamiast cytrynki ocet. Mniaaam

 6. Boydar said

  Dziękuję, Panie Gajowy. Ludzki z Pana Jaćwing. Galareta jest oczywiście najlepsza, ale mam „utrudniony dostęp”, zupełnie jak Pan do neta.

 7. Katarzyna T said

  Ad.1 Co Pan Listwa NA TO ? https://jozefbizon.wordpress.com/2017/02/21/ad-limina-israelum-2013-historyczny-pielgrzymkowy-poczet-biskupow-do-izraela/

 8. Boydar said

  „mieszane społeczeństwo żydów i chrześcijan nie może być pokojowe, nie może zapewnić ludziom bezpieczeństwa i dobrobytu”

  https://fakty.interia.pl/raporty/raport-imigranci-z-afryki/informacje/news-orban-jednoznacznie-o-pakcie-migracyjnym-nie-do-przyjecia,nId,4753919

  To oczywiście pomyłka. Po części tylko jednak – bo ludziom zdecydowanie nie, tym drugim niestety tak.

 9. NyndrO said

  https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/JYuk9kpTURBXy8wN2YzMWE4NWMyMWIzYmYyNDRiY2NkYjUzMDhlNTgyZS5qcGeSlQLNAjwAwsOVAgDNAtDCw4KhMAWhMQE

 10. revers said

  „Eksperci twierdzą, że Komunistyczna Partia Chin (KPCh) przesyła Stolicy Apostolskiej 2 miliardy dolarów rocznie, od 2013 roku, kiedy to papież Franciszek objął urząd. Jest to częścią strategii KPCh mającej na celu dominację nad światem, która polega na korupcji, kompromitacji i kontroli Włoch przez Watykan i Unii Europejskiej przez Włochy. Umowa między Chinami a Watykanem ma swoje źródło w działalności zdyskredytowanego kard. Theodora McCarricka.”

  Zwlaszcza te bardziej przekupne spoleczenstwa, i ich przedstawiciele duchowni, czy swieccy. Wszystko jest hanlde, o czym wiedza tylko mandaryni i przedstawiciele kahalow i sanhedrynow, a nawet wysocy w hierarchi nowego babilonu i nwo.

  Ze tez glowna siediba Huwei w Chinach pali sie dymem z dnia ogloszenia wyboru nowego papieza.
  https://www.rt.com/news/501678-fire-huawei-5g-lab/?fbclid=IwAR1vVzLbQcyiREfCkZbVdSmDRSOqpbp1gIbue5DcMd7aExgxT0x8BkUPxrc

 11. Boydar said

  Oczywiście nie wiem co Pan Listwa nato, bo wbrew krążącym tu i ówdzie pogłoskom, Panem Listwą nie jestem. Raz czy dwa jedynie, byłem „Janem z Lublina” ale to było dawno i nieprawda. Wracając zaś to „raportu Bizonia” – sympatyczny. Raport naturalnie, nie Bizoń.

  Jest tam taki ustęp – „… otwieramy się na nowe tchnienie Bożego Ducha, który w każdym czasie mówi do Kościoła i nigdy nie opuszcza Chrystusowej owczarni …” – obywatel Budzik

  I tak sobie myślę, że nawet Pan Listwa nie zakwestionuje faktu, że poniekąd Szatana powołał do istnienia sam Bóg i że ów Szatan nadal jest duchem. Więc przy odrobinie dobrej woli gramatycznej, przyznajmy bezstronnie – jest duchem bożym. A przecież obywatel Budzik nic o Duchu Świętym nie wspominał i samą najprawdziwszą prawdę o sytuacji nam wyjawił. A z szacunku do przełożonego, to go z dużych liter potraktował, bo ucuny i kurtularny z niego czasownik.

 12. Boydar said

  A tak swoją drogą to rzeczony cytat dziwnie przypomina dictum ich mentora – „kto spotyka Jezusa Chrystusa, spotyka judaizm”. I to przeca świnto prawdo.

 13. revers said

  „– Podpisaliśmy likwidację jednej z najważniejszych branż w historii Rzeczpospolitej Polskiej – poinformował szef śląsko-dąbrowskiej Solidarności Dominik Kolorz. Negocjacje trwały od wtorku po tym, jak w poniedziałek górnicy rozpoczęli podziemną akcję protestacyjną w związku z brakiem reakcji premiera Morawieckiego na ich postulaty.”

  Nie wiadomo komu dziekowac wylaczenia kolejnej galezi gospodarki, od czasoe krolewwskich – monarchistom, zjednoczonym prawicom, zjednoczonym zwiazkom zawodowym, ekspertom od energetyki, czy klimatowi bo przy powrociemrozow to nawet koksownika zabraknie, czy popularnej piecykowej kozy pod dachem, czy w pokoju z rura na zewnatrz.

  Panu Bogu, czy zjednoczonego zwiazku szatanow z 7 globalnej klasy.

  https://wprawo.pl/pilne-gornicy-zgodzili-sie-na-zamkniecie-wszystkich-kopalni-podpisano-porozumienie-z-rzadem/?fbclid=IwAR1fx3k8eUdXFW0jjZ8ugZ7mFZSIzrw6aTSwLnXUzVkioSne8r6XaPri07c

 14. osoba prywatna said

  Ozjasz Goldberg zdaje się chciał prywatyzować lasy.
  https://fakty.interia.pl/swiat/news-wlochy-skrupulatne-kontrole-grzybiarzy-i-konfiskata-zbiorow,nId,4755344

 15. Kar said

  ..do galarety, u gory..w latach 70 jak pamiec nie myli, to w PRL-skich czasach knajpach nielzja bylo sie napic bez tej unikalnej przystawki. To bylo obowiazkowe (seta i galareta..krzyczal rubaszny kelner). Co do jakosci tego godziwego jadla mialem zawsze zastrzezenia. Taka glareta lub to drugie..hmmm jak mu bylo na imie…(jajko w nim, cebula i ogorek..tatar..tatar!).., i zawsze trzeba bylo miec oczy i uszy szeroko otwarte.

  … potrafilo okrutnie cuchnac, chodzic po stole.. I trzeba bylo byc ostroznym, nie grymasic bo kelner stal zboku i bacznie obserwowal konsumujacego petenta..Jak bylo wykrztusne-nie smakowalo, to zara ladowal deser w ryj!

 16. osoba prywatna said

  Wnuczek banderowca w nieutulonym żalu.
  https://fakty.interia.pl/swiat/news-katastrofa-samolotu-na-ukrainie-andrzej-duda-zlozyl-kondolen,nId,4755328?parametr=zobacz_takze

 17. NyndrO said

  Osobo prywatna, no ale właśnie dlatego do*ebali im kary, bo mogli. Nie żebym był za prywatyzacją lasów, ale kary do*ebali, bo nie są prywatne ino ‚włoskie”.

 18. NyndrO said

  Rozchodzi mi się tylko o Panią Logikę.

 19. NyndrO said

  Widać wef tym świecie Lasy Państwowe wcale nie oznaczają, że człowiek se może wejść i narwać. A może prywaciarz ustaliłby limit tonę?

 20. Boydar said

  https://biznesalert.pl/wegiel-nowe-kopalnie-wielka-brytania-energetyka-gornictwo/

  Nikt nawet nie wspomina o eksploatacji złóż węgla metodą podziemnego zgazowania; widać to temat tabu, do czasu. A te kopalnie w GB to one wcale zasypane nie zostały. Utrzymywane są (w większości) w pełnej gotowości do podjęcia wydobycia. Tylko faktycznie się chwilowo nie bardzo opłaca, taniej wychodzi kupić zagranicą.

  W Polsce nie da się zlikwidować mafii węglowej bez zamknięcia kopalń, jest mięso – są muchy. Działalność tej mafii to nie tylko kasa, to niewyobrażająca korupcja i niegodziwość rzutująca na cały Śląsk i zapewne resztę Polski. Jeżeli górnicy się zgodzili to znaczy że to też rozumieją, możliwa do ugrania była tylko pewność bytu, i zdaje się że to mają.

 21. Boydar said

  Różnicy wielkiej pomiędzy prywatyzacją lasów a prywatyzacją powietrza specjalnej nie widzę.

  Jednak to nie chodzi o własność, tu chodzi o nienormalność. Ma być nienormalnie i ludzie mają się do tego systematycznie przyzwyczajać.

  Cóż robić, ktoś zapyta. Walczyć, stawiać się, oponować. Z nienormalnością na każdym kroku, nie tylko w lesie. Kłopot zaczyna być jednak poważny, bo mało kto wie/pamięta ja to jest jak jest normalnie. Czas działa przeciw nam, że o dzieciach nie wspomnę. Alle, żyd własne dzieci, matki, siostry i żony do pieca wrzucał, to co mu tam jakieś grzyby.

 22. NyndrO said

  Po prostu „Lasy Państwowe” nie znaczy, że są „wolne”. Bo niby gdzie te „państwa’? Jak zresztą widać po linku OP. A np. se „Włosi” powiedzą, że nie dość, że nie wolno zerwać, to można wejść tylko z gołym zadkiem.

 23. NyndrO said

  Dziadek, jak Cię rozumiem. Tu chodzi o formatowanie. Mi chodzi o bezmyślnych ludziuf, dla których żydzi to mit, a on chce na grzyby.

 24. Boydar said

  „żyd” to też formatka. Tak się tylko składa, że właśnie z tego lęgowiska wypoczwarza się najwięcej drani i dewiantów, ciotka Statystyka jest nieubłagana.

  I to się wiąże, bo możemy nie rozpoznać żyda (do tego trzeba być ślepym i głuchym, ale się zdarza) jednak nienormalność to okruch w sandale i rzęsa w oku. W imię więc czego tolerancja ? Otóż, Szanowne Państwo, w imię własnej brudnej du’py !!! A żadna własna brudna dupa nie będzie lśniła czystością bardziej niż w porównaniu z żydem. Dlatego żyda wręcz pragniemy. Sami sobie wydajemy się santo subito, no i bez żyda nie sposób.

  Św. Paweł nie bez kozery napisał Galacjanom – „tu już nie ma Greka ani Żyda”. I dopisał też dalej – „jesteście bowiem kimś jednym w Chrystusie”. No tak, w Chrystusie tak. A jak „coś” w Chrystusie nie jest ? O tym w Ewangeliach też możemy przeczytać, tylko komu to potrzebne i bysię chciało.

 25. NyndrO said

  Ja pie*dolę. Użyłem słowa „żyd” właśnie jako symbol. Dziadku Felixie….. Przestańcie,bo już ziewam.

 26. revers said

  a szabasgoi to kto wystarczy spotkac somsiada ktory probuje zawsze cos sprzedac, lub naciagnac saasiada na butelke koszernej flaszki, a nie jakiego samopala, lub czystego spirytusu z przemytu bez koszernej akcyzy i innych dodatkow malo palnych w krysztalowej karawce.

  jak nie kupisz „hendle” to zly somsiad.

  tyko ceny mieska ida w gore, a i opalu weglowego, skoro pobliskie kopalnie zamykaja.

 27. osoba prywatna said

  ChłoStra (Chłopska Straż) Rolnicy, Gospodarze zakładajcie ChłoStrę!
  .https://www.youtube.com/watch?v=9_ebgLXlhuA

 28. Boydar said

  Ziewaj ziewaj, ino buzię koniecznie przysłoń, bo to i muchi potrafią wpaść i wirus jakiś wstrętny się zdarzyć może, jak nie Tobie to drugiemu.

 29. revers said

  https://www.magnapolonia.org/w-gdansku-lewaccy-bojowkarze-zaatakowali-furgonetke-prolajferow/?fbclid=IwAR37bk5yaa3MWa8ik4ahVzPKQboM98cP4QYy0BOuXs3f0Vqou8EwzsfnwFk

  Kolejny atak na furgonetke prolajf margotowych bojowek, i lanii tym razem w oswieconym dancysiu.

  wyglada na skordynoana akcje wielbicieli belzebuba i gudlajskich precyziorow platnicznych.

 30. NyndrO said

  No i przysnąłem.

 31. osoba prywatna said

  Historia Batalionów Chłopskich
  Polskie organizacje podziemne
  http://www.sww.w.szu.pl/index.php?id=polska_bataliony_chlopskie

 32. revers said

  unijna gospodarka planowa

  nic tylko zacierac kosmate lapki i duzo wody y naywz mineralnej w plastikach kupowac z 23% VAT-em.

 33. bryś said

  ad 27 OP – tego Jabłonowskiego to gra niejaki Olszański?

 34. Piskorz said

  re 15 to zara ladowal deser w ryj!”….a bywało i gorzej. Jest to w książce „Zaklęte rewiry”…paluch zaropiały prost w zupę a potem .”Zyczę smacznego”.

 35. Piskorz said

  re 32 unijna gospodarka planowa ” A GÓRALE EUROPY, CZYLI SZWAJCARY” planowali to lepiej przed wojną.! Prościej, masz 100 tys Franków w walizce żydzie..to wjedziesz. A jak nie ma l”argent to nie ma Szwajcarii. ps Tak pisze autor książki „Hitler założycielem Izraela?” H. Kardel. B. ciekawa pozycja, masa mało znanych/ważnych faktów. ps” Mogły być kosztowności lub złoto jako równowartość. to się rozumie samo przez się/ tzn przez duszę super pazerną górala Europy. A na marginesie..donosicielstwo tam z najwyższej półki jak w NRD.

 36. Katarzyna T said

  Panie Boydar, takie cós to pisze ,mówi katolik po przyspieszonych kursach formacyjnych. „Szatana powołał do istnienia sam Bóg i że ów Szatan nadal jest duchem. Więc przy odrobinie dobrej woli gramatycznej, przyznajmy bezstronnie – jest duchem bożym”.

  ————
  Logika jest bezstronna i nieczuła na uczucia. Mówi, jak jest.
  Admin

 37. Ad. 10:
  ARTEMIZY NIOSĘ SŁAWĘ

  Z powodu OKALECZENIA przez HUAWEI’a (???) mej witryny https://www.wandaluzja.pl// DZIENNIK prowadzę na stronie:
  https://bialczynski.pl/slowianie-tradycje-kultura-dzieje/kultura/wawel-zaklamany-na-13-kwietnia-w-piatek-piatnice-2/#comment-63723// Jan Kochanowski: FRASZKA DLA RODŻANY-PRZYRODY LUB DZIEWANNY-DIANY/KRASATINY-AFRODYTY
  Czarnolas jest na Kielecczyźnie, gdzie urzędowała Diana-Artemida. Po pobiciu Aleksandra Wielkiego W KIELCACH pod Łysicą, którą to nazwę uważam za etymologię Diany, która jako mężatka goliła głowę, ogłosiła ona protektorat nad Azją Mniejszą, co nazywa się WOJNĄ SATRAPÓW, zawarła Pokój z Seleucydami i kazała Dejnokratesowi – architektowi Olimpiady z Krakowa – odbudować spalony przez Herostratesa AFRODYZJON na ARTEMIZJON.
  W tym wypadku Afrodyzjon łączy się z Dianą-ARTEMIZĄ. Poza tym Wawel Zakłamany Jana z Czarnolasu może być Niesławą rzuconą przez Dianę na Olimpiadę, w sensie, że gdy Diana wyprawiła się do Azji Mniejszej to Olimpiada zajęła Kielce… Diana po powrocie z Azji Mniejszej kazała Dejnie zbudować w Kielcach kopię Afrodyzjonu-Artemizjonu na mauzoleum dla Siebie, dłuższą o Jedno Przęsło.

 38. Piskorz said

  !!! Stąd dosyćprzewrotny podtytuł tego tomu Degrella: ”Hitler-demokrata”. Ale jak pisze autor, w tymokresie mieliśmy do czynienia z najlepszym programemspołecznym, jaki ktokolwiek powstał w XX wieku, a byćmoże w całej historii ludzkości!Spróbujmy goprzeanalizować.1.Program budowy autostrad-okazałsię tymkołem zamachowym gospodarki, który wraz z programem mieszkaniowym praktycznie w ciągu 2-3 lat zlikwidował sześciomilionowebezrobocie! 2.Program mieszkaniowy-mieszkaniedla każdego. Powszechnełatwo dostępne kredyty, którenajłatwiejbyło spłacić…dziećmi..Rodzinie któramiałajedno dziecko, umarzano bowiem25%zadłużenia. A rodzinie któramiała 4 dzieci umarzano kredyt wcał ości! I wdodatku budżet nie padł,ponieważ rodzice oddawali dobudżetupieniądzekupującróżne rzeczy dzieciom, co zwiększało wpływy z podatków do skarbupaństwa.3.Program socjalny-żaden robotnik w Europie niemiałtak długiego płatnego urlopu i niemiałtakich dopłatdospędzania wypoczynkuw miejscowościach wypoczynkowych.4.Stworzenie nowego prawa,zabezpieczającego prawa pracownicze w fabrykach robotnikom.Stworzenie instytucji sadów pracowniczych,rozstrzygających sporymiędzy pracodawcą a pracobiorcą.5.Wypuszczenie na rynek obligacji państwowych, które przyniosły szalony wzrost środków dobudżetu państwowego. T o dzięki temu sfinansowanocały program budowy autostrad.6.Rewolucja mentalna, bodajnajważniejsza:każdy Niemiec jest równy i każdy jestważnymogniwem społeczeństwa,niezależnie od pozycjispołecznej,zawodu i umiejętności””
  Fragment ze wstepu do ksiązki..Wydawnictwo FINNA.

 39. Karol said

 40. bryś said

  Coś z innej beczki:

  Dlaczego Tesla jest droższa od VW i Toyoty? Trader21 wyjaśnia – BEZ CENZURY

 41. NyndrO said

  No! Dziadek!

 42. Policja w USA Idaho aresztuje śpiewających psalmy pod kościołem!z powodu „pandemii
  ,https://youtu.be/787HKBjMLj4

 43. https://marucha.wordpress.com/2020/09/25/wolne-tematy-66-2020/
  Ad. 38:

  CUDY GOSPODARCZE BYŁY TYLKO TAM, GDZIE RZĄDZILI PATRIOCI, którzy Dzięki Hitlerowi dostali się do Władzy. To oni Wymogli na Hitlerze podczas MONACHIUM wprowadzenie waluty Keynesowskiej, która umożliwiła ARMATY Z MASŁEM. Szefem pruskiego Sztabu Wojny Handlowej i Gospodarczej był Czarodziej Finansowy Hjalmar Schacht, który wcześniej łupił Bałkany a po awansie Amerykę Łacińską. Jednak mimo tych Cudów III Rzesza musiałaby ogłosić Upadłość Finansową gdyby nie 2 Kolejne Cudy: ANSCHLUSS i MONACHIUM.
  Anschluss i Monachium zafundował Hitlerowi Józef Stalin zamawiając u Benesza 3 Strategiczne bomby atomowe Tesli na Warszawę, Berlin i Londyn. Dowiedział się o tym Beck, który poleciał ze sprawą do Hitlera, gdyż Czechosłowacja miała najsilniejszą armię w Europie, wielki Arsenał i Przemysł Zbrojeniowy. Hitler odpowiedział, że Zaatakuje Czechy, na co Beck Ze Łzami: WODZU, POLACY PANU TEGO NIGDY NIE ZAPOMNĄ – co jest DOWODEM Polsko-Niemieckiego Paktu Antysowieckiego.
  Na Sylwestra 1937 Niemcy Otruli jednak Stalina Polonem, wobec czego wojna Polski i III Rzeszy z Czechosłowacją i ZSRS okazała się NIEPOTRZEBNA a Aferę Benesza załatwiły Mocarstwa Fundacyjne i Protekcyjne Czechosłowacji w MONACHIUM. Tam Anglicy zarekwirowali Bombę Tesli NA LONDYN a w Wiśle Mościcki starał się nakłonić Benesza do wydania Polsce 2 bomb atomowych Tesli oraz Arsenału i Technologii Czeskiej, ale Anglicy dali to Hitlerowi jako Krzyżowcowi Antybolszewickiemu. Mościcki miał wówczas powiedzieć Beneszowi, że NIEMCY ZAJMĄ CAŁE CZECHY WIĘC LEPIEJ BĘDZIE JEŚLI STALOWNI CIESZYŃSKICH NIE ZAJMĄ.
  Przyjęcie jednak przez Hitlera Waluty Keynesowskiej była ZAGROŻENIEM Imperium Brytyjskiego a zdobycie przez Niemców skarbca Włastów w Modlinie oddawało Niemcom Cały Świat Bez Wojny, wobec czego WBr musiała dać Gwarancje Polsce, choć ta ANSCHLUSSEM i MONACHIUM została wyeliminowana z Wyścigu Zbrojeń. Wobec tego Józef Beck wystąpił jako ANTYNIEMIECKI Protektor Francji, Wielkiej Brytanii, ZSRS i USA, czym było Kontrultimatum Becka: PANIE ADOLFIE, POLSKA TO NIE CZECHOSŁOWACJA.

 44. Boydar said

  No co, „dziadek”, Ciebie morzyło a ja zasnąłem, musi przez indukcję jakowąś, albo przez ten deszcz. A względem Pani Kasi, no cóż, Pani Kasia jest po kursach u obywatela Bizona a to już niestety nie moja liga, nie przewalczę. „To” w człowieka wsiąka jak zapach nieboszczyka w tapicerkę auta. Sprawa jest nie do ruszenia.

 45. Katarzyna T said

  Smiech to zdrowie.Zdolna i Lotna Brygada Opozycji. A co Dziadek NA TO ? https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/hPSk9kpTURBXy80ZWE2YTQ0OGIzODM3MTAwYWMzMWYwNGY2ZmU1NjMzYi5qcGeSlQMAHs0DwM0CHJUCzQOdAMPDgqEwBaExAQ

 46. NyndrO said

  W Hiszpanii wprowadzono zakaz demonstracji negujących „pandemię”

 47. Katarzyna T said

  Panie Gajowy , Rozum panuje nad uczuciami i to innym i sobie muszę przypominać
  Panie Boydar, żadnych kursów teologicznych ,żadnych oaz ani formacji neo , nawet kółek różancowych nie zaliczyłam. Nie miałam potrzeby ani powołania.Przeglądam dokumentację P.Bizionia i jestem mu wdzięczna za tytaniczną pracę- pomimo kilku zastrzeżeń .
  Tylko zaliczyłam połowę kursu narciarskiego, ponieważ kiedy dojechał moj ślubny to dostał ataku nerek i trzeba było go eskortować,

 48. https://bialczynski.pl/2018/01/24/pawel-szydlowski-antypolskie-rzygowiny-uniwersytetu-jagielonskiego-historia-polski-i-lechii/

  Paweł Szydłowski: ANTYPOLSKIE RZYGOWINY UNIWERSYTETU JAGIELOŃSKIEGO. HISTORIA POLSKI I LECHII.

  Pan Paweł Szydłowski z USA – asekurowany przez żonę CHINKĘ – ma w ręku Raport Radagajsa dla Sejmu Krakowskiego o ZNISZCZENIU Imperium Zachodniorzymskiego zniszczeniem Legionów Galijskich pod Mediolanem i Zdobyciem Rzymu. To zostało SKONTROWANE najazdem Hunów i Romejów, którzy nad Nysą zniszczyli wracającą z Italii armię wandalską, gdzie zginął kagan Osij Pomorski, od czego miasto zwie się ZGORZELCEM. Radagajs to prawdopodobnie tenże Osij Pomorski, którego brat prowadził wojnę z Hunami i odzyskał Sambor-Kijów.
  Według mnie sprawa była jednak mniej Tryumfalna, bo Pokój z Hunami KUPIŁY Wandalki za skarbiec na Wolinie a ów młodszy brat Osija złożył Hołd kaganowi huńskiemu.
  RUŚ była wówczas na Pomorzu, ale Królem Rusi był Przyjaciel Attyli POLONUS ze Szczecina.

 49. Kratka said

  Nawalny nowiczok
  akcja (zamach?) nie były przygotowane dobrze.Jeśli był to zamach (co wątpliwe) to cechuje go chaotyczność i amatorszczyzna.Rzeczywistość pokazuje że ofiara i świadkowie nawet nie uzgodnili wspólnej wersji przebiegu zdarzeń co daje o sobie znać w formie grubych wpadek i konieczności wycofywania się z tego czy innego „faktu”.
  Nowalny upomina się o odzież choć miesiąc wcześniej jego sekretarka w wywiadzie prasowym mówi że odzież jak również przedmioty Nowalnego zostały ( w asyście kamer) zwrócone żonie w Omskim szpitalu.
  W dodatku sam Nowalny jak gdyby nigdy nic fotografuje się w obuwiu którego zwrotu będzie się domagał.

  po prawej Nowalny w Tomsku (kilkanaście godzin przed „otruciem” po lewej Nowalny na balkonie berlińskiej kliniki

  po prawej Nowalny na schodach pożarowych berlińskiej kliniki po lewej w Tomsku przed zamachem

  Z tego dość jasno wynika że kiedy Nowalny fotografował się w berlińskiej klinice (lub jej otoczeniu) jeszcze nie wiedział że będzie zmuszony upominać o zwrot odzieży.Gdyby wiedział obułby inne kapcie.

  Sekretarka Nowalnego Kira Jarmysz komentuje i pokazuje kwitowanie odbiory odzieży Nowalnego 20.sierpień 2020

  https://interesariusz.neon24.pl/post/157868,nachalna-prowokacja

 50. Kratka said


  złotowłosa słowianka julia tymoszenko ukraina

  17 sierpnia 2020r
  prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko zaproponował ponowne przeliczenie głosów i żadna opozycyjna bladź,w tym rzeczona Ciechanowska nie podjęła inicjatywy.
  O tej ugodowej propozycji Łukaszenki polskie media nabrały wody w parszywe mordy.
  https://iz.ru/1049375/2020-08-17/lukashenko-rasskazal-ob-otkaze-oppozitcii-pereschityvat-golosa-na-vyborakh

 51. Kratka said

  .https://adnovumteam.wordpress.com/2020/09/25/wojna-domowa-na-ukrainie-25-09-2020r-1924-dzien-od-nowego-rozejmu/
  Można podziękować poprzez portal „Patronite”:
  https://patronite.pl/blogbruska
  Lub przez PayPal:
  blogbruska@gmail.com
  https://kodluch.wordpress.com/2020/09/24/24-09-2020-syria-1816-dzien-sprzatania-swiata/

  Wahabityzm jak syjonizm – zabija
  .http://sana.sy/ru/?p=247334
  Noworosja d. Ukraina
  Deindustrializacja upadliny
  .https://diana-mihailova.livejournal.com/5488392.html
  Andriej Szkolnikow o wariantach przyszłego świata.
  Nie wygląda to dobrze dla pańśtwa Polskiego.
  .https://www.youtube.com/watch?v=ZWMAqj74K7k

  Borys Marcinkiewicz odpowiada na pytania związane z „Siewiernymi Potokami”
  .https://www.youtube.com/watch?v=KezWam9wfq4&t=36s

  Zbigniew Kękuś.
  .https://www.youtube.com/watch?v=2TXiNkHlcrY
  Posłuchajcie pierwszych 3 minut. Jak nas sprzedała solidurna targowica.
  Wydaje ci się, że masz np dom? Słusznie, wydaje ci się.
  .https://www.youtube.com/watch?v=N4I_h66FfKA
  Brekotin. Jak skończyła Pribałtyka, to już fakt. To samo czeka ukrojoną, podstawowe procesy już się właściwie dokonały. Polska następna.
  Co nas czeka? Zasługujemy na rolę opisaną w linku Szkolnikowa ze wstępniaka.

  Dokumenty, które wyciekły, pokazują, że amerykańskie oddziały Deutsche Bank przekazały fundusze do żydowskiej islamskiej ISIS
  .https://www.sott.net/article/441867-Leaked-docs-show-US-branches-of-Deutsche-Bank-funneled-funds-to-ISIS

  Brytyjski rząd Torysów zezwala na eksmisje do 55 000, gdy kraj ponownie nakłada regionalne blokady
  .https://www.sott.net/article/441862-UKs-Tory-gov-greenlight-up-to-55000-evictions-as-country-reimposes-regional-lockdowns

  usa demokratyczny żyd Bloomberg kupuje głosy w wyborach i płaci grzywny za 32 000 przestępców na Florydzie, aby mogli głosować (Aktualizacja)
  .https://www.sott.net/article/441754-Bloomberg-pays-fines-for-32000-felons-in-Florida-so-they-can-vote-Update

  Trump narzuca zakaz handlu firmami obudził ideologię współpracy z rządem USA
  .https://www.sott.net/article/441840-Trump-imposes-ban-on-companies-peddling-woke-ideology-from-working-with-US-government

  Nowe ograniczenia Bojo są destrukcyjne, bezsensowne i mogą być nieokreślone. Wielka Brytania krajem kochającym wolność? Co za chory żart
  .https://www.sott.net/article/441828-Bojos-new-restrictions-are-destructive-senseless-and-may-be-indefinite-The-UK-a-freedom-loving-nation-What-a-sick-joke

  Ekstradycja szefa http://www.WikiLeaks.org Assagne do USA narusza brytyjską suwerenność, zagraża wolności prasy i jest porwaniem motywowanym politycznie
  .https://www.sott.net/article/441832-Extraditing-the-WikiLeaks-boss-to-the-US-violates-British-sovereignty-threatens-press-freedom-and-is-a-politically-motivated-kidnap

  Wspomnienie: obywatel Korei Południowej i setki oskarżonych na całym świecie za usunięcie największej witryny Darknet z pornografią dziecięcą, finansowanej przez bitcoin
  .https://www.sott.net/article/441833-South-Korean-national-and-hundreds-charged-worldwide-in-takedown-of-largest-darknet-child-pornography-website-funded-by-bitcoin

  Listy od bezdomnych politycznie
  .https://www.sott.net/article/441834-Letters-from-the-politically-homeless

  Flashback: Black Lives Matter, organizator oskarżony o handel ludźmi i prostytucję
  .https://www.sott.net/article/441835-Black-Lives-Matter-organizer-charged-with-human-trafficking-and-prostitution

  U-Haul rozprowadzał tarcze, potencjalną broń dla uczestników zamieszek w Louisville, wynajętą ​​Holly Zoller z projektu kaucji w Louisville połączonej z Sorosem
  .https://www.sott.net/article/441841-U-Haul-seen-distributing-shields-potential-weapons-to-Louisville-rioters-rented-to-Holly-Zoller-of-Soros-connected-Louisville-Bail-Project

  Czy maski dowodowe nie działają, gdy są usuwane z Internetu?
  .https://www.sott.net/article/441843-Is-evidence-masks-dont-work-being-purged-from-the-internet

  „Czy pamiętasz zimę bez przeziębienia?”
  .https://www.sott.net/article/441845-Do-you-remember-a-winter-without-a-cold

  „TV CNN manipulował po raz kolejny”: Edward Snowden obala wiadomości prasowe, w których „zgodził się” przekazać pieniądze ze swojej książki rządowi USA
  .https://www.sott.net/article/441852-CNN-badly-misreported-this-Edward-Snowden-debunks-news-story-reporting-he-agreed-to-give-money-from-his-book-to-US-government

  Robert F. Kennedy Jr. mówi Ronowi Paulowi, że jego zdaniem prezydent USA JF Kennedy został zamordowany przez rząd amerykańską agencję rządową CIA
  .https://www.sott.net/article/441228-Robert-F-Kennedy-Jr-tells-Ron-Paul-that-he-believes-JFK-was-assassinated-by-the-CIA

  dzieci w usa głodują
  HUNGER IN AMERICA, ESPECIALLY FOR CHILDREN, HAS “SKYROCKETED” DURING COVID-19, DATA SHOWS
  ..https://theintercept.com/2020/09/23/hunger-food-insecurity-coronavirus-children-census/

  Zdeterminowany, by zrównać Kalifornię z ziemią, gubernator Newsom podpisuje rozkaz zakazujący nowych samochodów napędzanych gazem do 2035 roku
  .https://www.sott.net/article/441872-Determined-to-raze-California-to-the-ground-Governor-Newsom-signs-order-banning-new-gas-fueled-cars-by-2035

  Prawdziwi sojusznicy, którzy wzywają do natychmiastowego uwolnienia Assange’a: Lula, Rousseff, Morales, Zapatero, Corbyn, Correa, Paul, Galloway, Gravel, Varoufakis …
  .https://www.sott.net/article/441871-The-true-allies-that-are-calling-for-Assanges-immediate-release-Lula-Rousseff-Morales-Zapatero-Corbyn-Correa-Paul-Galloway-Gravel-Varoufakis

  Jedynym dobrym „białym sojusznikiem” jest martwy biały sojusznik
  .https://www.sott.net/article/441868-The-only-good-white-ally-is-a-dead-white-ally

  Caving: dyrektor generalny Wells Fargo obiecuje większą różnorodność ” po obudzonej niechęci do uwagi o ograniczonej puli czarnych talentów ”
  .https://www.sott.net/article/441869-Caving-Wells-Fargo-CEO-promises-more-diversity-after-woke-backlash-over-limited-pool-of-black-talent-remark

  Nowa kompilacja i analiza wideo ujawnia prawdę o fatalnej nocy Kyle’a Rittenhouse’a w Kenosha
  .https://www.sott.net/article/441870-New-video-compilation-and-analysis-reveals-the-truth-about-Kyle-Rittenhouses-fateful-night-in-Kenosha

  O czym inni milczą – Sezon III: Nord Stream 2. Boris Martsinkevich Marcinkiewicz.
  .http://ru-an.info/n/100089/

  Kiedy jest idealny czas na ukończenie Nord Stream 2
  .https://vz.ru/economy/2020/9/24/1061924.html


  https://macgregor.neon24.pl/post/157857,pis-i-plan-kononowicza

 52. Kalifat Anglia!
  .https://twitter.com/i/status/1309863175207170048

 53. Kratka said

  .https://spiritolibero.neon24.pl/post/157849,bialorus-czyli-jak-pis-dba-o-polskie-interesy

 54. Kratka said

  hejt jezuicki atak księdza na katolickiego biskupa nuncjusza papieskiego abp Karola Maria Vigano
  deon.pl/kosciol/arcybiskup-ktory-krytykowal-papieza-skazany-na-zaplate-duzej-sumy-pieniedzy-jest-wyrok-sadu,499737

  Poza tym poszukaj Pan sobie innego zródła jak neon-deon, bo łżą jak wsciekłe psy i jakby na mnie trafiło, to bym chamom nie odpuścił. Kasa o którą poszło została wydana wspólną decyzją braci na budowę klasztoru karmelitańskiego w Burundi, a poświęconego pamięci ich rodziców. Potem bratu Arcybiskupa się odwidziało i zaczął się procesować. Załgane kocmołuchy z neona już o tym nie napisały.

  -od empatii abp do rodzonego brata, naukowca, prezbitera takoż. Skazanego na wózek, opiekę i „dobre słowo” od obcych ludzi w wieku podeszłym.

  -Gwarantuje Panu, że ten schorowany człowiek na wózku kupiłby Pana razem z bliższą i dalszą rodziną i nie zauważył różnicy w portfelu. Bratu Arcybiskupa odmieniło się, gdy ten zdemaskował łajdactwa kard. McCarricka i jezuickie powiązania z Sorosem. Stąd nie tylko łgarstwa w neonie ale i całej jezuicko-masońskiej prasie. Prawnicy Arcybiskupa wydali w imieniu Arcybiskupa oswiadczenie i bez trudu Pan je znajdziesz w sieci. Jest też dokumentacja karmelu w Burundii razem z tablicą fundacyjną. Nie wspomne o innych obiektach ufundowanych przez Arcybiskupa. A jeśli słowo cham razi Pana wrażliwość, to proszę podpowiedzięc własciwe określenie na przebierańców udających katolickich zakonników za pieniądze Sorosa

 55. Kratka said

  prof. dr hab. Paolo Pasqualucci, emerytowany profesor filozofii prawa na Uniwersytecie w Perugii we Włoszech w swojej książce

  „Unam Sanctam – Studium o odchyleniach doktrynalnych w Kościele katolickim XXI wieku”

  identyfikuje 26 wyraźnych punktów zerwania z Tradycją Kościoła zawartych bezpośrednio w tekstach dokumentów antykatolickiego Soboru Vaticanum II Jana Pawła 2 Pawła VI Benedykta XVI Franciszka

  najważniejsze:

  13. Jeśli chodzi o liturgię, zauważalny niepokój budzi sposób, w jaki zdefiniowano Mszę Świętą w konstytucji Sacrosanctum Concilium.O liturgii świętej (SC 47, 48, 106), gdzie wydaje się, że faworyzuje ona pojęcie „uczty paschalnej, na której spożywa się Chrystusa” i „pamiątkę” w miejsce ofiary przebłagalnej (która uzyskuje miłosierdzie [propitiatio] przed Bóg za nasze grzechy).

  Artykuł 106 opisuje „tajemnicę paschalną” (nową, niejasną i niezwykłą fefinicję Mszy Świętej) w ten sposób: jest to dzień tygodnia, w którym „wierni są zobowiązani zebrać się w jednym miejscu, aby słuchając słowa Bożego i uczestnicząc w Eucharystii móc wspomnąć mękę, zmartwychwstanie i uwielbienie Pana Jezusa, a także dziękować Bogu, który ich ponownie zrodził przez zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa z martwych, do żywej nadzieji (1 Piotra 1: 3) ”(SC 106). Ten sposób mówienia wydaje się przedstawiać Mszę Świętą zasadniczo jako pamiątkę i jako „ofiarę uwielbienia” za zmartwychwstanie, na wzór protestantów.

  Ponadto definicja Mszy Świętej w SC nie wspomina o dogmacie o przeistoczeniu ani o naturze Mszy świętej jako ofiary przebłagalnej. Czyż nie mieści się to w konkretnym błędzie uroczyście potępionym przez Piusa VI w 1794 r., Kiedy ujawnił herezje jansenistów, oświadczając, że ich definicja Mszy Świętej, właśnie ze względu na jej milczenie na temat przeistoczenia, była „zgubna, niewierna wobec prawdy katolickiej o dogmacie przeistoczenia i korzystna dla heretyków ”(DS 1529/2629)?

  14. Niesłychana nowość wprowadzenia do Liturgii zasady kreatywności, zawartej w SC w paragrafach 37-40, teoretycznie pod kontrolą Stolicy Apostolskiej, często czysto „teoretycznej”. Zasada ta była przez wieki zawsze, bez wyjątków, potępiana przez całe Magisterium jako katastrofalna rzecz, której należy unikać w najbardziej absolutny sposób i wielu uważa tę zasadę za prawdziwą przyczynę obecnego chaosu liturgicznego.

  15. Zasada kreatywności znajduje potwierdzenie w szerokich i całkowicie nowych kompetencjach nadanych Konferencjom Episkopatu w sprawach liturgicznych, łącznie z możliwością eksperymentowania z nowymi formami kultu (SC 22 § 2, 39, 40); jest to sprzeczne z ciągłym nauczaniem Magisterium, które zawsze zastrzegało wszelkie kompetencje w sprawach liturgicznych najwyższemu urzędowi papieskiemu, jako maksymalną gwarancję przeciwko wprowadzaniu liturgicznych innowacji.

  16. Zgodnie z zasadą kreatywności Sacrosanctum Concilium wprowadził zasadę dostosowania obrzędu do kultury świeckiej, to znaczy do charakteru i tradycji różnych narodów, do ich języka, muzyki, sztuki, właśnie poprzez twórczość i eksperymenty liturgiczne (SK 37, 38, 39, 40 , 90, 119), a także poprzez uproszczenie samego obrzędu, który powinien być krótszy i jaśniejszy (SC 21, 34, 65-70, 77, 79, 90).

  Także tutaj, wbrew ciągłemu nauczaniu Urzędu Nauczycielskiego, zgodnie z którym kultura różnych narodów powinna dostosować się do wymogów obrządku katolickiego bez żadnego narażania się na eksperymenty będące wynikiem próżnego i wyniosłego sposobu myślenia współczesnego człowieka.

  Rzeczywiście, ryt Mszy Świętej jest dziś podzielony na różne obrzędy w zależności od różnych kontynentów, jeśli nie każdego narodu, z nieskończoną liczbą lokalnych odmian, według uznania celebransa; wariacje (i zwyrodnienia), które nie wykluczają wtargnięcia elementów pogańskich do obrzędu, podczas gdy sporadyczne interwencje naprawcze władz Stolicy Apostolskiej są na ogół pozbawione odzewu.

  17. Fragmentacja i zbarbaryzowanie kultu katolickiego są także wynikiem porzucenia łaciny, starożytnego i uniwersalnego języka, który zawsze był instrumentem jednoczącym obrządek.

  Ta epokowa mutacja została autoryzowana przez Pawła VI. Naomiast Sacrosanctum Concilium orzeka: „Pozostając w mocy szczególnego prawa, należy zachować język łaciński ( servetur) w obrządku łacińskim ”(SC, 36 § 1). Wyraża jednak zgodę, aby „granice użycia [języka ojczystego] zostały rozszerzone” zgodnie z normami i przypadkami określonymi przez sam Sobór (SC 36 § 2).

  Ustanowione przez Sobór normy o charakterze ogólnym nadają Konferencjom Episkopatu „pełną kompetencję” w zakresie wprowadzania języka ojczystego w sprawowaniu kultu (SC 22 § 2, 40, 54). I jest wiele przypadków, w których Sobór dopuścił możliwość częściowego lub całkowitego używania języka ojczystego: SC 63, przy udzielaniu sakramentów, sakramentaliów i rytuałów szczególnych; SC 65, w obrzędach chrztu w krajach misyjnych; SC 76, w konsekracji kapłanów; SC 77-78, w rytuale zawarcia sakramentu małżeństwa; SC 101, w modlitwach Boskiego Oficjum; SC 113, w uroczystej liturgii Mszy Świętej.

 56. Kratka said

  Tamara Kalinowska
  .https://www.youtube.com/watch?v=jawIYHJMmjI
  .https://youtu.be/NMntLg9ufYo

 57. Kratka said

  Kim jest Maria Piewczich brytyjska doradczyni nawalnego?

  Bodaj w tym jednym nie ma różnicy między polskim a rosyjskim odbiorą,albowiem o tym kim jest Maria Piewczich nie wie nikt ( poza małym gronem osób które zawodowo zajmują się tajemniczymi osobami)
  Osoba to pojawia się w „sprawie Nowalnego” nagle i choć nikt o niej wcześniej nie słyszał,ani też jej nazwisko nie figuruje w żadnych dokumentach fundacji Nowalnego,to okazało się że właśnie pani Piewczich jest dla owej fundacji postacią pierwszoplanową.

  Niewiele o tej pani wiadomo.Jedyne co wiadomo to że: nie lubi się fotografować,nie bywa,nie ma konta w żadnej z sieci społecznościowy.
  Wiadomo też że:
  onegdaj była uczestniczką jakiś amerykańskich przedsięwzięć dotyczących „pokoju i dobru ludzkości”,

  wiadomo że ma obywatelstwo Wielkiej Brytanii,

  wiadomo że jest właścicielką sieci księgarń w kilku europejskich stolicach,

  wiadomo że jej ojciec jest współwłaścicielem firmy która na terytorium Rosji prowadzi laboratoria biologiczne.

  Wiadomo też że Nowalny (łamiąc sądowy nakaz o nie wyjeździe z Moskwy) udał się do Tomska właśnie po to aby spotkać się z Piewczich.

  Jak sugerują ludzie z gatunku „dobrze poinformowanych” spotkanie dotyczy finansów fundacji Nowalnego.

  Nowalny ma kłopoty z prawem,przegrał kilka ważnych procesów i musi zapłacić kolosalne odszkodowanie,przed nim kilka kolejnych procesów w tym o pranie pieniędzy.

  Pani Piewczich pofatygowała się do Tomska prawdopodobnie po to przekazać Nowalnemu jakieś ważne polecenia tyczące jego dalszej działalności.

  Maria Piewczich udziela wywiadu w którym przyznaje się do tego że to ona wywiozła z tomskiego hotelu butelkę ze śladami nowiczoka.I że wywiozła ją na pokładzie samolotu który przyleciał z Niemiec po umierającego Nowalnego.

  Nieomal w jednej chwili renomowane laboratoria odnajdują ślady nowiczoka na butelce.
  Ale w ślad za wyznaniami Piewczich w ramach „pomocy prawnej” postępują zapytania strony rosyjskiej o:

  -normy według których załoga niemieckiego samolotu zabrała na pokład Marię Perczich.

  Ta sama załoga powołując się na surowy regulamin odmówiła żonie Nowalnego wejścia na pokład.

  -powód dla którego niemiecki samolot zatrzymał się w Omsku na całe 10 godzin tłumacząc że załogo musi odpocząć.Skoro pełnił funkcję „medycznego ambulansu” odpowiednio liczna aby przepisy BHP nie spowolniły akcji ratunkowej.

  Było też pytanie o to czy teraz kiedy już wiadomo że Maria Perczich przewoziła na pokładzie niemieckiego samolotu broń masowego rażenia względem załogi i samolotu podjęto jakieś kroki neutralizujące skutki kontaktu z upiorną trucizną.

  Powyższe pytania (ale i inne okoliczności*) spowodowały że z medialnej przestrzeni zniknęły informacje o zabójczej butelce

  https://www.rbc.ru/society/18/09/2020/5f64d7ac9a7947171feb3a91
  https://www.kommersant.ru/doc/4499887
  .https://www.youtube.com/watch?v=9d4UrMyKOZA
  .https://www.youtube.com/watch?v=N_5qZqMsFNY

 58. Kratka said

  A jeśli mamy do czynienia z taką unikalną sytuacją że miały miejsce wszystkie trzy wersje naraz: naturalne zachwianie zdrowia nawalny wykorzystane do przeprwadzenia zamachu poprzez otrucie w celu politycznej prowokacji?

  Upodobanie Nowalnego nie są tajemnicą:chla i ćpa ile wlezie.
  Wie o tym całej jego otoczenie a zwłaszcza Maria Perczich.

  Podczas pobytu w Tomsku nawalny pił jak szewc.

  W ostatnim dniu Maria Perczich podaje Nowalnemu pewną dawkę insuliny której zdobycie nie jest dla niej (córki właściciela laboratoriów biologicznych),wielką fatygą.

  Jak wtajemniczonym wiadomo stosownie podana insulina pełni rolę silnej trucizny.

  Opisał to pewien lekarz w książce „Murder by insulin” na podstawie odkryć mordercy który tę nowatorską metodę wymyślił,
  opracował a nawet klinicznie wypróbował na swoich pacjentach.

  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2075584/
  Sprawa jest prosta;trzeba podać ofierze nawalny określoną dawkę insuliny w stosownym jej „biochemicznym stanie”, na przykład takim jaki jest charakterystyczny dla kaca.

  Tak więc będąca (bo to przecież aż nazbyt widoczne) agentką brytyjskich specsłużb, mająca łatwy dostęp do insuliny i rozkaz skasowania Nowalnego Maria Perczich, podaje substancję Nowalnemu i czeka na reakcje.

  Nie zna precyzyjnego czasu w którym nastąpi zgon nawalny ale wie że im później Nowalny otrzyma medyczną pomoc tym lepiej.

  Kiedy jakimś sposobem dowiaduje się że samolot ze zdychającym Nowalnym zawraca i będzie lądował w Omsku (osobiście lub nie) anonimowo informuje lotnisko w Omsku o fakcie zaminowania i groźbie detonacji.
  https://www.znak.com/2020-08-26/v_omske_zasekretili_informaciyu_o_vozmozhnoy_evakuacii_aeroporta_v_den_chp_s_navalnym

  Melduje przełożonym o sytuacji.

  W tym czasie za Nowalnego biorą się omscy lekarze;

  już pierwsze analizy wykazują że nawalny nie jest „konwencjonalnie” otruty ale jego zdrowie faktycznie jest silnie zachwiane z nieustalonego powodu.

  Prawdopodobnie w tym czasie przełożeni Perczich wpadają na pomysł wykorzystania tej afery nawalny do politycznej prowokacji więc poprzez wpływy w światowych mediach podnoszą sprawę konieczności wywiezienia Nowalnego z Rosji na zagraniczne leczenie.

  Czynnik zwłoki i oczekiwania na śmierć Nowalnego ciągle ma znacznie bo

  niemiecki samolot który niby to przybył na ratunek nawalnemu całe 10 godzin zwlekał z dostarczeniem chorego nawalny do niemieckiej kliniki .

  10 godzin!!!

  w sytuacji kiedy ponoć liczył się każdy kwadrans.

 59. Kratka said

  //Obejrzyjcie ten materiał. Na Białorusi nic nie ucichło a wręcz przeciwnie.
  .https://www.youtube.com/watch?v=vFT_eUvD3Ok //

  Nie wiem czy zdaje pan sobie sprawę z tego że w pewnym sensie popełnia pan przestępstwo.Kanał który właśnie nam pan zarekomendował jest jedną z tych „tajemniczych agent” która od kilkunastu dni upublicznia dane personalne funkcjonariuszy organów porządkowych.Publikacje poprzedzają napaści na nich a nawet czlonków ich rodzin.

  Niebezpieczna zabawa bo jak zapewniają znawcy tematu, na podobną akcję nie mogą sobie pozwolić „zwykli blogerzy” nawet ci wykazujący sie dużą informatyczną smykałką.
  Łatwo się zetem domyśleć za pośrednictwem kogo zdobywa się sekretne dane.
  Masz jakiś kuratorów czy sam i to zupełnie przypadkiem spośród tysięcy filmików na dany temat wynalazłeś właśnie na TEN.

  To są metody ukraińskiej bezpieki która od kilku lat za pomocą słynnego portalu mirotvorec upublicznia dane personalne osób uznanych za wrogów Ukrainy.Część z wymienionych tam osób wkrótce po publikacji ich danych stała się ofiarami bandyckich napaści.Na przykład ukraiński pisarz Oles Buzina https://pl.wikipedia.org/wiki/O%C5%82e%C5%9B_Buzyna

 60. Kratka said

  //Weekendowemu Samobójcy, łącznie ze śmiercią prof. Józefa Szaniawskiego z Radia Maryja//

  Józefa Szaniawskiego? syna Ignacego? w zasadzie to oni nazywali się Schnajer ale Ignacy zmienił nazwisko.Nie wiem czemu bo przecież jako szef wydziału żydowskiego MSZ to nazwał się bardzo a propos.

  ” Prawdopodobnie znajomości tego typu (i członkostwo w PPR) pozwoliły mu załatwić w 1945 r. wyjazd do Polski i krótkotrwałą pracę na rzecz Ministerstwa Oświaty (relacja „Oczykowskiej”, lustracja.net), a następnie (od 1945 r.) pracę na stanowisku zastępcy naczelnika Wydziału dla Spraw Żydowskich w Ministerstwie Spraw Zagranicznych[18], gdzie Ignacy Szaniawski (Schnajer) pracował do roku 1950[19], zajmując się m.in. wydawaniem wiz i paszportów emigracyjnych na Zachód Żydom krajowym i Żydom-repatriantom ze Związku Radzieckiego.

  Będąc jeszcze szefem „Wydziału Żydowskiego” w MSZ, Ignacy Szaniawski zrobił doktorat na Uniwersytecie Jagiellońskim (1948) ”
  https://konserwatyzm.pl/w-poszukiwaniu-historii-prawdziwej/

  Więc jak powiadasz? samobójstwo? do czego to prowadzi podwójne życie,
  szemrane kontakty i niejasne interesy.
  Marność nad marnościami i wszystko marność.

 61. Sebastian z Lublina said

  Bryś @
  „Aleksander Jabłonowski – po co mu ta charakteryzacja? To jakaś socjotechnika?”

  Za komuny wstąpił do tajnego Związku Jaszczurczego nawiązującego do wcześniejszej org. o tej samej nazwie. Stąd ten mundur.

 62. Kratka said

  PIS DONOSIŁ NA POLSKIE PAŃSTWO ZA KAŻDYM RAZEM KIEDY MIAŁ OKAZJĘ.

  ” Od stadionu Legii po sfałszowane wybory. Tak PiS od 2009 r. donosił na Polskę w Unii”

  wyborcza.pl/7,75398,25659876,od-stadionu-legii-po-sfalszowane-wybory-tak-pis-od-2009-r.html

  „PiS też donosił na Polskę!”

  fakt.pl/wydarzenia/polityka/nie-tylko-po-donosila-na-polske-do-brukseli-zobacz-jak-robilo-to-pis/q0hyrcm#slajd-2

  Oczekiwanie od PISiora aby milczał ilekroć mowa o faktach,jest wyrazem nieuzasadnionego optymizmu.

  Ilekroć donosi PIS do USA i UE to donosi słusznie, a ilekroć donosi PO to jawna zdrada interesów narodowych.
  Ilekroć stykam się z taką obłudą a stykam się za każdym razem kiedy o PISie mowa,robi mi się niedobrze.Każda inna opcja na waszym tle wypada lepiej,uczciwiej i przyzwoiciej.

 63. Kratka said

  Kardynał Jerzy Pell, który w 2014 otrzymał od Franciszka misje uporządkowania watykańskich finansów, podziękował za krok w kierunku „oczyszczenia stajni” watykańskich finansów poprzez przejęcie dymisji potężnego funkcjonariusza watykańskiego, który osobiście w 2016 odwołał planowany audyt zewnętrzny.

  „Franciszek zdecydował się na oczyszczenie watykańskich finansów”, napisał australijski kardynał w oświadczeniu opublikowanym 25 września 2020 w którym przedstawia się jako były Prefekt watykańskiego Sekretariatu d/s ekonomicznych.

  Jest to działanie dalekowzroczne i należą mu sie gratulacje i podziękowania za ostatnie działania. Mam nadzieję, że czyszczenie stajni będzie postępowało zarówno w Watykanie jak i Wiktorii.

  Wczoraj (25 września 2020r ) Stolica Apostolska ogłosiła, że kardynał Jan Anioł Beccio złożył Papieżowi Franciszkowi swoją rezygnację

  oraz, co jest nieczęste, swoje uprawnienia jako kardynała.

  Ostatnim kardynałem pozbawionym uprawnień był nieżyjący Keith O’ Brien, a to z powodu oskarżeń o wykroczenia seksualne wobec księży.

  Pomimo tego pozostał on członkiem Kolegium kardynalskiego.

  Nie podano przyczyn rezygnacji ale według krążących wczoraj spekulacji, dotyczy to inwestowania środków charytatywnych w luksusowe nieruchomości w Londynie podczas gdy był on pełnomocnikiem d/s ogólnych Sekretariatu Stanu.

  Becciu sprawował tę rolę od 2011 do 2018,

  gdy Franciszek mianował go najpierw kardynałem a następnie Prefektem Kongregacji do spraw Świętych.

  To Becciu stał za odwołaniem zleconego przez kard. Pella firmie żydowskiej brytyjskiej korporacji PriceWatersHouse ( Samuel Lowell Price ) audytu, w kwietniu 2016.

  Samowolnie i bez zgody Papieża, Becciu odwołał audyt i powiadomił o tym w liście, wszystkie watykańskie departamenty.

  Gdy Pell nieoficjalnie zakwestionował taką decyzję, Papież ex post facto udzielił takiej zgody za namową Bacciu, tak przynajmniej twierdza żródła związane z Prefekturą w rozmowie z Catholic News Agency.

  Audyt nigdy nie miał miejsca, jak podaje CNA w raporcie z 2019 roku.

  Dzisiaj (25 września 2020r ), włoski tygodnik L’ Esresso opublikował artykuł autorstwa Massimiliano Coccia wyjasniający rezygnację Bacciu.

  Śledztwo dotyczące inwestycji w londyńskie nieruchomości ujawniło, ze środki przeznaczone na ten cel przekierowywano do krewnych kardynała.

  Podczas pełnienia swoich obowiązków przekazał, co jest dziwne aczkolwiek legalne, cały watykański skarb w ręce byłego pracownika Credit Suisse, finansisty Enrico Crasso.

  Za pośrednictwem swoich firm ( Sonegel Holding of Lugano, a pózniej Azimut),
  Crasso przekierowywał watykańskie środki do funduszy spekulacyjnych w rajach podatkowych.

  Jak podaje Coccia, inwestycje te przynosiły skromne przychody i zyski w porównaniu z wolumenem tych operacji.

  „Co więcej „metoda Becciu” nie tylko polegała na angażowaniu osób typu Crasso ale stosowała również bardziej znane pomysły.

  Według dokumentów do których mieliśmy dostęp; pełnomocnik Sekretariatu Stanu, dwukrotnie poprosił i uzyskał od Konferencji Episkopatu Włoch oraz jednokrotnie od organizacji humanitarnej Peter’s Pence,

  bezzwrotne pożyczki dla kooperatywy „Spes”, operacyjnego ramienia Caritasu w Ozieri, której włascicielem i prawnym pełnomocnikiem jest…..Tonino Becciu, brat kardynała”

  Skutkiem tego 700 tys euro znalazło sie w organizacji kierowanej przez brata kardynała.

  Najpierw 300 tys. od właskich biskupów, potem kolejne 300 tys na pokrycie szkód spowodowanych pożarem( pomimo istnienia polisy ubezpieczeniowej)

  i jeszcze 100 tys euro od organizacji Peter’s Pence.
  Coccia podaje również, że gdy Bacciu był nuncjuszem w Angoli i na Cubie, firma stolarska nalężąca do innego brata kardynała, Franciszka, zajmowała się meblowaniem odnawianych kościołów w obu krajach.

  Okazuje się, że kardynał ma jeszcze jednego brata, Mario.

  Mario Becciu, jest profesorem na Uniwersytecie Salezjańskim w Rzymie. Posiada on 95% udziałów w firmie spożywczej „Angel’s” Firma ta zajmuje się produkcją piwa pod nazwą Birra Pollicina”, jednak L’Espresso twierdzi że jest w posiadaniu dowodów jakoby sam kardynał zajmował się obrotem tym piwem.

  Croccia napisał „Stosując zasady społecznej solidarności rynkowej( fair trade), jakiej przykładem jest kooperatywa Tonino Becciu, firma Mario Becciu produkowała i butelkowała Birra Pollicina, piwo którego nie sposób znależc na półkach ani w sieci dystrybucji z wyjątkiem kilku miejsc z których zamówienia były poczynione przez czynniki kościelne i które to czynniki potwiedziły, że polecenia takich zamówień były kierowane bezpośrednio przez kardynała Becciu lub ludzi z nim związanych”

  Pojawiają sie tez pytania dotyczące statusu fair trade wspomnianego piwa. Dziennikarze L’Espresso wskazuja również, że zyski czynione przez braci Becciu, lokowane sa w funduszach weryfikowanych uprzednio przez Sekretariat Stanu.

  L’Espresso wspomina, że inwestycje kardynała Becciu w Londynie, były tylko ostatnimi z serii nieudanych inwestycji w których Watykan stracił znaczne środki finansowe.

  Becciu zaprzeczył oskarżeniom o malwersacje. Dodał równiez, że nie wzbogacił swojej rodziny. Co do oskarżeń dotyczących piwa jego brata, stwierdził, że będzie to przedmiotem postępowania sądowego.
  https://www.lifesitenews.com/news/pell-thanks-pope-for-cleaning-vatican-stables-after-cardinal-who-canceled-2016-audit-resigns

  W wątku o Abp Viganó zamiesciłem taką notke dotyczącą inwestycji kardynała Bacciu

  2014. Zastępca Sekretarza Stanu Abp. Anioł Becciu inwestuje 147 mln euro (inne zródła mówią o 200 mln) w zarządzany przez Rafaela Mincione fundusz, który jest włascicielem nieruchomosci przy londyńskiej Sloane Avenue

  2. Mincione notuje straty. W związku z tym Becciu wynajmuje finansiste Jana Ludwika Torzi z zadaniem pozbycia się Mincione i nabycia całej nieruchomosci włączając w to pożyczke hipoteczną w wysokosci 125 mln funtów.

  3.2018 Torzi wykupuje nieruchomość, jakkolwiek (1) płaci Mincione za dużo (40mln euro), (2) przenosi tę nieruchomosc do własnej spółki Gutt Sa. Następnie zwraca się do Watykanu o umieszczenie go na czele zarządu tej nieruchomości, gdyż do tej pory pracował za darmo. Watykan odmawia.

  4. Zamiast tego, Watykan kreśli plany zastąpienia Torzi innym finasistą, Henrykiem Crasso. Torzi czuje się wykorzystany.

  5. W tej sytuacji Torzi ucieka się do „szantażu” Korzystając ze swojej kontroli nad spółką Gutt Sa, o czym Watykan „nie ma wiedzy”, usuwa przedstawiciela Watykanu z zarządu, niejakiego Fabrycego Tirabassi.

  6.Osaczeni, Tirabassi i Msgn. Maurycy Carlino, były sekretarz Bacciu, proponują Torzi 9 mln euro, rzekomo „bez upowaznienia”, za zrzeczenie sie praw do nieruchomości, ostatecznie Watykan płaci 15 mln euro.

  7.Teraz Tirabassi i Carlino są pogrążeni. Ale jest to ofiara zastepcza, aby chronić rzeczywistych sprawców; Abp. Pena Parra, kard.Becciu, kard. Parolin, Papież Franciszek. Carlino zeznał sledczym, że działał na polecenie z góry (Pena Parra). Bacciu również obwinił swojego następce Pena Parra.

  5 czerwca Torzi przybył do Watykanu w celu złozenia zeznań przed watykańskim prokuratorem. Po złożeniu zeznań zostal osadzony w lochu. 3 dni temu został wypuszczony, a prokuratura stwierdziła, ze zarzuty wobec niego okazały sie mniej oczywiste niż wczesniej sądzono.
  https://gloria.tv/post/GpBRpNPSzfSu1ySfb7iPVBsHD

 64. Kratka said

  Źródło: https://www.bvoltaire.fr/alain-de-benoist-meme-au-moyen-age-le-confinement-des-bien-portants-na-jamais-permis-dendiguer-une-epidemie/ 31.05.2020r
  Autor pomija kilka wartych uwagi wątków, o wskazanie których warto jego słowa uzupełnić:
  1) pomimo zbliżonej liczby zachorowań, Francja notuje ponad czterokrotnie większą śmiertelność przypisywaną COVID-19 niż sąsiednie Niemcy, zarazem przeprowadziła ponad dwukrotnie mniej testów w przeliczeniu na 1 mln. mieszkańców;
  2) z powodu poprawności politycznej i faktycznego braku kontroli władz nad „quartiers sensibles”we francuskich „banlieueses” władze nie poddały kwarantannie ani testom na obecność SARS CoV-2 tamtejszych społeczności imigranckich;
  3) Francja na czas epidemii wypuściła z więzień osadzonych tam kryminalistów. (R.L.)
  https://ronald-lasecki.blogspot.com/2020/05/alain-de-benoist-francja-przegraa-z.html

 65. marteczka said

  takie tam śmiesznostki 🙂

  http://snippits-and-slappits.blogspot.com/

 66. Kratka said

  Zaskakująca rezygnacja posoborowego ekumaniaka Kardynała Giovanni Angelo Becciu prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.

  La Republika publikuje artykuł o całej sprawie.
  Watykanista Marco Tosatti uspakaja: nic wielkiego się nie dzieje, to zwykle walki gangów watykańskich.

  Poszło o kasę.
  Kasa z dzieł charytatywnych poszła w londyńskie nieruchomości. Dodatkowo watykańskie instytucje zyrowały operacje. Wszystko by było ok gdyby nie jakaś świnia, która w raporcie coś napisała. Jeden zaczął zwalniać drugiego nie mając władzy do tego. Becciu jest kolesiem Parollina – przyszłego Capo di tutti cappi. Kasy ma jak lodu bo wygrał proces o majątek jaki toczył ze swoją rodziną.

  Jak na Vera Mafia przystało, Capo pogodzi gangi co najwyżej ustali nowe strefy wpływów.

  Po lekturze włoskich źródeł musiałem się napić. Ciekaw jestem który gang załatwił błogosławieństwo Capo di tutti capi na inwestycję w 55 000 M2 pow. Biurowej w W-wie Nycz Tower?

  dla przykrycia:

  https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/s960x960/119238195_3181361488577878_1942601100634900779_o.jpg?_nc_cat=110&_nc_sid=8024bb&_nc_ohc=ACbZcfb_Yj0AX9LzFnz&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&tp=7&oh=eecfc21fa111d4dd76fa4e8efdbdc0b0&oe=5F8338C4

  Jeden z 8 założycieli zakonu Franciszkanów Odnowy, zwanych „Szarymi Aniołami”, którzy żyjąc w prawdziwym ubóstwie, pracują na ulicy z najbiedniejszymi, Fr. Bob (Robert) Lombardo CFR, został ogłoszony dziś biskupem pomocniczym bliskiej mojemu sercu archidiecezji Chicago. Ci zakonnicy to prawdziwy ogień ewangelizacji we współczesnym świecie! Bogu niech będą dzięki!

 67. Peryskop said

  Szelma Zawisza Niebieski zamieścił na portalu Neon24 taki nieco kontrowersyjny acz aktualny utwór, zawierający oprócz morału także charakterystyczny rym wsobny lubelski – wszelki-wszelki

  Wierszyk o kapusiu Krystianie

  Dnia pewnego w chacie rodziło się dziecię.
  Rodzice pytali, „kim będzie, nie wiecie”?
  W domu na imię Krystian mu dano.
  A za wyprawkę do głowy siano.

  Gdy w świat wyruszył, nie wiedział niebożę.
  Co on dla świata sam zrobić może.
  Raz spotkał w knajpie bandziorów, smród wszelki.
  Będziesz donosił na Polaków ród wszelki.

  Możesz zaczynać, od jutra, choćby zaraz.
  I wiele radości w swej sromocie znalazł.
  Jak nasza historia długa i harda,
  donosiciela zawsze ścigała pogarda.

  I mimo iż wił się jak tchórz pomówienia rzucał,
  jednego obrażał innemu się narzucał.
  Pod wieloma przebraniami chciał występować.
  Chciał tańczyć, chciał śpiewać, a nawet stepować.

  Gdy złapali Polacy pewnego maja.
  Obcięli mu członki i głowę, i jaja.
  Tak zginął szmalcownik w swym gnoju, w swym błocie.
  Nie zapłaczemy po takiej niecnocie.

  Czy to historia zmyślona, czy prawdziwa.
  Pewnie prawdziwa, a donosiciel gdzieś tu się skrywa.
  By znowu zdobyć Polaków zaufanie.
  A gdy zdobędzie znów doniesie i srebrniki zgarnie.

  Bo wrogie nam siły by Polaków złupić.
  Za kilka srebrnika miernotę mogą kupić.

 68. Listwa said

  @ 36 Katarzyna T

  Pan Boydar jest po kursach, ale nie przyspieszonych, całkiem bardzo przyzwoicie orientuje się w katolicyźmie.
  Pani nie ma z nim szans w tej dziedzinie, ze swoją posoborową indoktrynacją. .

  @ 11 Boydar

  „nowe tchnienie Bożego Ducha, który w każdym czasie mówi do Kościoła i nigdy nie opuszcza Chrystusowej owczarni …” – obywatel Budzik”

  – jak najbardziej trzeba uważać na tego typu stwierdzenia. Bez wątpienia, jeśli chodzi o pochodzenie, to szatani oraz główny szatan – Lucyfer, ma swój początek istnienia w akcie stwórczym pana Boga. zatem do przyjęcia jest stwierdzenie, że jest duchem bożym. Ale jednocześnie jest też duchem zbuntowanym i całkowicie przeciwnym oraz wrogim Panu Bogu, co zrobił z własnej woli i z własnego wyboru.

  Stąd bardzo roztropne jest dociekanie o jakim duchu jest mowa. Gdyż Duch św jest Bogiem, a chcący zwodzić jak najbardziej może użyć formuły „duch boży” proponując szatańskie łapy.

  Główny szatan pomimo buntu, to imienia, które otrzymał nie stracił, więc wciąż jest „niosący światło”. Ale nas nie interesuje jego światło i on sam. Nie na darmo apostoł przestrzega – badajcie duchy.

 69. Listwa said

  @ 7 Katarzyna T

  Niczym specjalnym się nie wyróżnili patrząc na podróże Jana Pawła II i jakie miejsca odwiedził.

  Pan Bizoń ma też w swoich zasobach tekst „Lefebryści jako schizma.”.Tak to wszystko przedstawił, poprzeinaczał, niedopowiedział, jakby rzeczywiście abp. Lefebvre oraz Bractwo Piusa X dokonało schizmy.

  Takie teksty podważają wiarygodność pana Bizonia, bo skąd pewność jak było także w innych sprawach i wizytach.
  A był tu w Gajówce i miał pokazane że szwindluje. On powołując się na tygodnik ” Niedziela” i wypowodź- relacje o. Tomzińskiego, stawia w czarnym swietle abp Lefebvre z tego powodu, że . Tomziński rozdawał obrazki z Matka Bożą, a niby abp Lefebvre jako jedyny obrazka nie przyjął

  Tu jest nawiedzona wypowiedź owego posoborowego szlachcica, 39.00 – 43.00, gdzie według jego relacji wydrukował blisko 3 tys obrazków + list i to rozdawał na auli. gdzie pozostał mu jeden obraz i list i on jest pewny że to abp Lefebre odmówił przyjęcia. Nędza i głupota powiązane nawiedzeniem w jedną papraninę.

 70. Listwa said

  @ 63 Kratka

  „Ostatnim kardynałem pozbawionym uprawnień był nieżyjący Keith O’ Brien”
  – ostatnim był raczej przestępca McCarrick z USA, przeniesiony w stan swiecki.

  Kard Pell z Australli fałszywie oskarżony, przesiedział niemal 1.5 roku w wiezieniu. Obronił sie, ale ze stanowiska Franciszek go zrzucił natychmiast i nie przywrócił do sprzątania finansów i przeprowadzania reformy.
  .

 71. Katarzyna T said

  P.Listwa.”Pan Boydar jest po kursach, ale nie przyspieszonych”. To chyba z przeuczenia jest taki nieprzejednany.

 72. revers said

  re50

  wszscy obeye ignoruja wyniki wyboru Lukszenki, dla niki wazniesze sa wyniki ustawionych sondarzy przedwyborczych jak i wybiorczyxh teleankiet w trakcie wyborow, najczesciej na zaprzyjaznionych z NGO stronach internetowych, gdzie wystarczy wstawic ramke z przyciskami i internetowa ankieta wyborcza z klikami gotowa.

  Tak dzailaja wspolczesne demokracje zachodnie, co widac na przykladzie rp z ustawionymi prognozami przedwyborczymi roznych osrodkow badania opini publicznej – cebosow marketingu politycznego, pozniej pare ankiet na preferencje wyborcow i programy partii wg. klucza kontrkandydatow gotowe.

  Po wyborach mozna zapomniec o obietnicach i programach wyborczych ustawianych z zewnatrz, czy na zlecenia grup i wplywowych osob jak Soros, inne wplywowe osoby z kregu deep state.

 73. revers said

  ad 72
  https://www.polskieradio.pl/7/1696/Artykul/2589440,Ekspert-Lukaszenka-moze-nie-dotrwac-do-konca-kadencji

  „Kolejne państwa ogłaszają, że nie uznają Aleksandra Łukaszenki za prawomocnego prezydenta Białorusi. Do Unii Europejskiej, USA, Niemiec, Czech, Słowacji, Litwy, Szwecji, Danii i Polski dołączyła Kanada. Czy dni Aleksandra Łukaszenki jako prezydenta są policzone?”

  pieknie, ofensywa dyplomatyczna trwa , czy fake news lub twitty na niskim szczeblu dyplomatycznym. Ktos moze potwierdzic?

 74. revers said

  re4

  A kiedy Bezos da jakies nagrody pracownicze za niewolnicze pakowanie w mazonach magazynow i filiali , takze tej pod Wroclawiem i pod Szczecinem?

  10 mld to tylko 10% z tego co ogolocil ludzi na calym swieice w okresie najwiekszego nasilania pandemi strachu w miesicach marzec-czerwiec, wykurzystujac kwrantany i ograniczenia w handlu, tylko nie w wysylkowym – gdzie ludzie zamaiwali przez amazon zwyczajne tokszczne fast foody via amazon by przezyc braki na ryku zaopatrzenia, zamkniecie malej gatronomii.

  Nagle kolejny filatrop, zrob kolejny przewal na 100 mld. dostaniecie 105 z tego na otarcie szmatlawych maskami pyskow.

 75. NyndrO said

  Jeśli ktoś interesuje się sportami walki – Jan Błachowicz przed chwilą zdobył Mistrzostwo Świata w organizacji UFC. Czekałem do 5 rano i zobaczyłem, jak łamie nos Reyesowi. Brawo.

 76. NyndrO said

  https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/fH5k9kpTURBXy8xYWJmMzBiMWU4MDIzZjJjN2UwN2I2ZDU1NDczMTRhMy5qcGeSlQMAEs0CUs0BTpUCzQOdAMPDgqEwBaExAQ

 77. Boydar said

  @ Pan Listwa

  Myli się Pan. Nie jestem po żadnych kursach. Mam „jedynie” sumienie, nieco wiedzy ogólnej i organiczny wstręt do draństwa w dowolnej postaci.

  U mnie musi się wszystko zgadzać – lewa z prawą, góra z dołem, wczoraj z dzisiaj i jutro. I katolicyzm mi to zapewnia na bieżąco oraz gwarantuje w przyszłości. Gdyby go (katolicyzmu) nie było, zmuszony byłbym go wymyślić 🙂

  Dobry Bóg się jednak ulitował nad człowiekiem i zesłał nam Swego Syna, „i to było dobre”.

  Wrażenie, że ja się „orientuję w katolicyzmie” jest mylne. Po prostu, cokolwiek bym nie wymyślił, okazuje się, że wymyślił to już ktoś inny, dużo lepiej i bardzo dawno. Dwa kliknięcia w klawiaturę i dowód się wyświetla. No ale to kwestia interpretacji faktów.

 78. osoba prywatna said

 79. osoba prywatna said

 80. osoba prywatna said

 81. osoba prywatna said

  Aż się wierzyć nie chce.
  .https://1.bp.blogspot.com/-uom0b8N1pq8/X27Lphw2ZTI/AAAAAAAEFec/Sdu9BgktqJM7OHax1dId_oletyzCY6hlACNcBGAsYHQ/s886/MUSHROOM.jpg

 82. Ola said

  odmiana dietetyczna , tak w ramach deseru, dla pozeraczy zydkow.
  Bardzo polecam ten kanal, ale niestety , nie mam watpliwosci ze w tym biotopie napotkam jedynie antykoszerny beton
  .https://www.youtube.com/watch?v=XtnJhMJF0pk

 83. Taa rzeźnia jemiołów
  .https://twitter.com/i/status/1307704916165550082

 84. No i niestety to państwo jest likwidowane.

  „Jako przykład agenturalnej działalności w Kościele, mającej zagospodarować katolików szukających Tradycji przytaczamy ku refleksji komentarz, który dostaliśmy. Można w nim zobaczyć, jak się rozpracowuje środowiska gorliwych katolików, i jak kanalizuje ich energię na rzeczy nieprawdziwe, aby nie dotarli do prawdziwych. ”
  cd https://swietatradycja.wordpress.com/2020/09/27/talmudyczne-prowadzenie-w-kosciele-arkana-niszczenia-w-praktyce/

 85. revers said

  dla polinkowatych gudlajofilek
  Lech K. z FB:

  „Ludzie nie wierzą w nic,co powoduje,że muszą się przyznać,że zostali oszukani.Morawiecki otwartym tekstem przyznaje sie ,że 30 najbardziej wpływowy zyd na świecie to jego kuzynka -Susan Wojcicki,że swoje dzieci,kilkanaście lat temu wysłał do szkoły Lauder-Morasha,a naród śpi.Koalicja sie rozpada,bo Ziobro chciał wsadzić do aresztu Morawiecką i Szumowskich,a naród nic.Premier powiedział otwartym tekstem „My People”,a naród nic.Podpisali umowę rozbioru Polski,a naród nic.Widać tak musi być.Nie ma nadziei.”

 86. revers said

  Pan Gojny piszacy dawno temu w gajowce : pisze na fb jak noe zablokowany jest pod kolejnym nickiem

  Zbyszek G.:

  „Ja tego pojąć nie mogę…Jakiś kurdupel, zwykły posełek, zaprzaniec, banderowiec jawny, pachołek usraela, niejaki kaczyński, oddaje całą Polskę w łapy ludobójców US Army …a Polacy nie protestują, nie walczą o swoja wolność.
  Polacy…przecież ten nadzwyczajny łajdak sprzedał wasz DOM…razem z meblami !!
  Teraz ci ludobójcy mogą legalnie zabrać waszą własność i zabić wasze dzieci !!!
  Czy jesteście aż tak głupi, by tego nie rozumieć ani nie widzieć?
  Być może jeszcze micha ryżu wam przesłania wszystko…ale jak długo można być tak głupim ?
  Myślę, że Targowica to był mały pikuś wobec tego co zrobił ten łotr Kaczyński.”

 87. revers said

  Do tych co licza na odnowe w rp, i cuda nad Wisla z 1920 roku.

  Obszekanie przez Margotowych lbqciakow, pielgrzymki narodowcow …

  Dariusz Matecki @DariuszMatecki
  Komentarz kolegi: „Jakby mi ktoś kiedyś powiedział że idąc Warszawą spotkam ludzi ze sztandarami grających na dudach a inni ludzie będą na nich szczekać to nie uwierzyłbym, i nawet oglądając to nagranie dalej nie wierzę” pic.twitter.com/2Zy3TGdW7F

  Dostepne na Twiterze.

 88. ? said

  We wrześniu 2019 r. fundacja ClientEarth Prawnicy dla Ziemi złożyła pozew przeciwko właścicielowi Elektrowni Bełchatów, spółce PGE GiEK, za szkodę w środowisku naturalnym traktowanym jako dobro wspólne. W swoim pozwie fundacja domaga się odejścia od spalania węgla brunatnego w 11 najstarszych blokach elektrowni do 2030 r. i w ostatnim bloku do 2035 r.

  https://www.gramwzielone.pl/trendy/103885/sad-w-lodzi-ws-przeciwko-pge-kryzys-klimatyczny-jest-faktem

 89. W pewnym chorym kraju nie ma żadnego obowiązku noszenia „antywirusowych” namordników. Mimo to pracownicy policji i sanepidu karzą ogromnymi mandatami osoby, które ich nie noszą.

  Chodzi o to, żeby tubylcy nie wierzgali, gdy im będą kraj dzielić, zatruwać wodę szczelinowaniem i wywozić tytan za morze.

 90. NyndrO said

  Proszę Państwa, powitajmy…… BRUCELIOZĘ!

 91. Peryskop said

  Piotr S. „expert” z crazynauka.pl

  … Na pytanie, czy są naukowe badania, które potwierdzają szkodliwość sieci 5G w jakimkolwiek stopniu, Stanisławski odpowiedział: „jest dużo badań dotyczących 5G i wszystkich innych standardów sieci komórkowych”.

  – Nie, jeśli trzymamy się zasad i przepisów, to nie może zagrozić ludzkiemu zdrowiu – zaznaczył ekspert.

  – Po to są wszelkie normy i przepisy, które akurat w tej branży są ściśle przestrzegane, żeby nie było żadnego zagrożenia. Nawet, gdyby ktoś tych przepisów nie przestrzegał, a wiadomo jak to bywa, to wciąż nie jest to promieniowanie, ani natężenie promieniowania, które mogłoby zagrozić ludzkiemu zdrowiu i życiu – tłumaczył.

  ZOBACZ: Rząd zorganizował kampanię walczącą z teoriami spiskowymi dotyczącymi sieci 5G

  Podkreślił, że najłatwiej rozchodzą się teorie spiskowe dotyczące zdrowia. – Bardzo łatwo jest nastraszyć, bardzo trudno jest później ten strach odkręcić. Wystarczy rzucić coś i ludzie to podchwytują. Zwłaszcza teraz, kiedy strach i nerwowość związana z koronawirusem bardzo nas wyczuliły – mówił ekspert.

  – Stąd od około pół roku bardzo duża dynamika teorii spiskowych krążących wokół zdrowia. Temat 5G pojawiał się od kwietnia, gdzie sugerowano, że ma to związek z koronawirusem. Wiemy, że to nie ma żadnego związku, bo ani logicznie nie może go być, ani nic go nie potwierdziło, ale ludzie to „kupili” i mnóstwo ludzi w to wierzy – podkreślił…

  więcej
  https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-09-27/smiercionosne-5g-i-falszywa-pandemia-o-teoriach-spiskowych/

  „Expert” miesza, bo anteny G5 nie powodują rozsiewania wirusów, lecz przy zwiększonej mocy (kto to kontroluje ?), emitowane natężenia pola EM wywołują zakłócenia fizjologii ludzi (i np ptaków) z objawami ANALOGICZNYMI do objawów zakażeń wirusowych – tj trudności z oddychaniem, zaburzenia w układzie krążenia, utratę koncentracji, omdlenia, a w skrajnych przypadkach + zgon.

  Dlatego nie tylko Kraśnik jest przeciwko 5G. W Holandii już zniszczono kilka masztów, a w Anglii spalono ich juz dużo więcej (patrz niżej).

  A tu pokaz samo-zaprzeczenia Piotra S.;

  „… jeśli trzymamy się zasad i przepisów, to nie może zagrozić ludzkiemu zdrowiu – zaznaczył ekspert.

  – Po to są wszelkie normy i przepisy, które akurat w tej branży są ściśle przestrzegane, żeby nie było żadnego zagrożenia. Nawet, gdyby ktoś tych przepisów nie przestrzegał, a wiadomo jak to bywa, to wciąż nie jest to promieniowanie, ani natężenie promieniowania, które mogłoby zagrozić ludzkiemu zdrowiu i życiu – tłumaczył.”

  Zatem, zdaniem „crazyexperta” obojętnie czy normy są przestrzegane, czy nie, to G5 nikomu nie zagraża !

  W dodatku cyniczny obłudnik miesza w głowach świadomie, bo „expertowi” wiadomo jak to bywa z przestrzeganiem norm.

  Uwaga !
  Tak działa dziś EDUKATOR-MEDIA-TOTALNY.

  ===

  W UK już obywatele nie muszą się obawiać 5G, ponieważ po spaleniu 77 wież, infrastrukturę zdemontowano.

  Kapitalny artykuł na ten temat – lepsze to niż „humor z zeszytów” 😄

  Kilka cytatów:

  Maszty telefonów komórkowych w Wielkiej Brytanii nadal są codziennie atakowane przez podpalaczy z powodu teorii spiskowej łączącej 5g z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.
  Nowe dane widziane przez WIRED ujawniają, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni doszło do dziesiątek ataków, przez teoretyków spiskowych atakujących zarówno infrastrukturę, jak i kluczowych pracowników w błędnym przekonaniu, że w jakiś sposób rozprzestrzeniają koronawirusa.
  W jednym przypadku inżynier usług szerokopasmowych został opluty w twarz przez rozwścieczonego członka społeczeństwa.
  Inżynier jest teraz chory na podejrzanego koronawirusa.

  … teoretycy spiskowi często filmowali takie spotkania, krzycząc i przeklinając przerażonych kluczowych pracowników.

  … Jedna osoba zagroziła, że rzuci cegłą w głowę inżyniera Openreach, po czym wróciła kilka minut później krzycząc i dzierżąc butelkę.

  …W innym incydencie inżynierowi powiedziano, że mieliby „pieprzone kłopoty”, gdyby się okazało, że instalują 5G, a następnie oprawca uderza w drzwi furgonetki i odchodzi.
  Gdzie indziej kobieta krzyczała, że 5G jest „bardziej niebezpieczne niż Covid-19”, nazwała inżyniera Openreach „cholernie psychicznie” i powiedziała, że ściągnie swojego brata i sześciu przyjaciół, żeby go „załatwić”.

  …Inny inżynier Openreach został zadźgany i umieszczony w szpitalu.

  …Tiffany, inny inżynier Openreach, doświadczyła podobnego zastraszenia ze strony członka społeczeństwa … Czułam się naprawdę bezbronna, kiedy to się działo i naprawdę onieśmielona. Trzęsłam się przez cały dzień ”. Tiffany znalazła później wideo na Facebooku i YouTube, chociaż zostało ono usunięte.

  …Najpopularniejszy z postów – przedstawiający Billa Gatesa z diabelskimi rogami, otrzymał ponad 4600 udostępnień, komentarzy …

  https://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=en&u=https://www.wired.co.uk/article/5g-coronavirus-conspiracy-theory-attacks&prev=search&pto=aue
  https://www.wired.co.uk/article/5g-coronavirus-conspiracy-theory-attack

 92. revers said

  Po napasci Erdogana isismanow na Armenie, tylko zostal sie zlom i pyl komsiczny w issimanskich tankach i helikopterach, przy dobrym metalu graniu video do wgladu.

  Na ogolnodostepnym Radarze online widac tylko ekpresowe loty samolotow z trakami zarowno z Moskwy jak i z Ankary.

 93. Ala said

  STRACH jest normalna, fizjologiczna reakcja ludzka w obliczu zagrożenia i często nas chroni przed popełnieniem jakiegos głupstwa…….LEK to uczucie ,które wytwarza nasz umysł, często na podstawie uprzednich doswiadczen i naszej, subiektywnej ich interpretacji……….. Ta cała ‚ pandemia’ covida pokazuje jak normalna emocja strachu przed choroba, zakazeniem, śmiercią , jest PRZEKSZTALCANA w stan lekowy , stałe uczucie leku, tzw. anxiety…….owo przymusowe noszenie maseczek, karne utrzymanie odległości, ciągle mycie rak, te zawyzane statystyki medialne, ciągle gadanie o tym ‚ strasznym’ ‚ smiercionosnym’ wirusie ma wytworzyć w ludziach STALE UCZUCIE LĘKU , ma uzasadnić ten LĘK racjonalnie……owo podsycanie tego leku przed wyimaginowanym ‚ wirusem’ jest wyjatkowo paskudne i wredne ,bo ciagly, chroniczny stan lekowy jest autentycznym źródłem wielu , poważnych chorób, zarówno fizycznych jak i psychicznych ( nerwica natrectw, stan obsesyjno- kompulsywny, depresja, rozmaite fobie, paranoja, np.) ……….to jest programowanie w ludziach leku, wdrukowywanie owego leku w ich psychikę……i takiego lęku jest trudno się później pozbyć……a najgorzej, że tym programowaniem są dotknięte dzieci i mlodziez, którzy nie mają jeszcze dobrze rozwiniętego systemu obrony przed tego typu wyrafinowana ,psychiczną/ mentalne indoktrynacja……

 94. Konar said

  żyd Judasz Michaił Gorbaczow ZSRR wspierał białoruskich działaczy terrorystów Majdanu.
  Wcześniej córka żyda prezydenta Rosji Barucha Jelcyna wspierała białoruskich działaczy terrorystów Majdanu.
  https://general-ivanov1.livejournal.com/662638.html

 95. Konar said

  żyd Judasz Michaił Gorbaczow ZSRR brat ariela szarona?

  córka żyda prezydenta Rosji Barucha Jelcyna uroda adrian-y Kornhauser

 96. revers said

  Zwiazki tajych sluzb, szefa Kaminskiego z gangsterami i smiercia „Cygana” w areszcie Bialoleckim.

  https://www.wiesci24.pl/2020/09/27/minister-koordynator-sluzb-i-gangsterzy-dziennikarz-ujawnil-podejrzane-zwiazki-mariusza-kaminskiego/?fbclid=IwAR35xUrCP2qx99zAa6Dr5vv5Tw3Bl0WsQ7xP0hfndkKEm8uhZsIY0u6SdTU

 97. Konar said

  niedziela, 27 września 2020
  Boeing B-52 Stratofortress latał nad woj. podlaskim. Amerykański bombowiec strategiczny ćwiczył atak na Rosję i Białoruś

  Amerykański bombowiec strategiczny Boeing B-52 Stratofortress

  Amerykański bombowiec strategiczny dalekiego zasięgu Boeing B-52 Stratofortress latał w środę nad woj. podlaskim. Załoga tej śmiercionośnej maszyny przystosowanej do przenoszenia broni atomowej zapuściła się nad nasz region w ramach ćwiczeń na wypadek wojny z Rosją.

  Legendarny Boeing B-52 Stratofortress przyleciał nad województwo podlaskie w środę 23 września 2020. Amerykański bombowiec strategiczny wybudowany specjalnie do przenoszenia ładunków nuklearnych wykonał kilkanaście pętli i nawrotów. Ćwiczył w ten sposób ewentualne bombardowanie (a właściwie odpalanie rakiet) Rosji i jej sojusznika – Białorusi.

  Amerykański bombowiec strategiczny wystartował z bazy w Angli. W podlaską przestrzeń powietrzną wleciał w okolicy Ciechanowca, minął Szepietowo, Wysokie Mazowieckie i rozpoczął serię manewrów wschód – zachód i północ – południe. Najdalej wysunięty punkt na wschód nad który zapuściła się amerykańska maszyna to miejscowość Boguszewo (gmina Trzcianne, powiat moniecki) położony około 65 kilometrów od granicy z Białorusią. To mniej więcej wysokość Tykocina. Dalej w kierunku wschodnim załoga B-52 nie poleciała. Prawdopodobnie dlatego, żeby nie drażnić za bardzo naszych wschodnich sąsiadów.

  Amerykanie ćwiczą wojnę z Rosją

  Od poniedziałku 21 września 2020 bombowce Sił Powietrznych USA z Europy i Stanów Zjednoczonych przeprowadzają zakrojoną na szeroką skalę misję Bomber Task Force. Podczas nich załogi amerykańskich bombowców strategicznych uczą się współpracować z pilotami myśliwców sojuszników z NATO i nie tylko, bo np. z Ukrainy.

  Ćwiczenia odbywają się w pobliżu najbardziej na wschód wysuniętej części Europy i najbardziej na zachód wysuniętej części Oceanu Spokojnego. Tak o misji informuje europejskie dowództwo sił USA.

  Przekładając to na język polski, Amerykanie ćwiczą wojnę z Rosją i ich sojusznikami.

  Operacja Bomber Task Force to kolejny dowód naszego niezłomnego zaangażowania na rzecz sojuszników i partnerów oraz naszej zbiorowej zdolności szybkiego planowania, wykonywania i koordynowania wielu złożonych misji

  – powiedział generał Tod D. Wolters, dowódca europejskiego dowództwa USA.

  W misji uczestniczyły Bombowce – B-1 Lancers, B-2 Spirits (latające skrzydło) i B-52 Stratofortresses.

  Europejskie Dowództwo Stanów Zjednoczonych pozostaje zaangażowane w przejrzystość wszystkich naszych ćwiczeń na terytorium sojuszników i partnerów graniczących z Rosją

  – zapewniają Amerykanie.
  Amerykański bombowiec strategiczny Boeing B-52 Stratofortress

  Boeing B-52 Stratofortress – amerykański bombowiec strategiczny dalekiego zasięgu. Oblatany został w 1952 roku i był stosowany bojowo między innymi w wojnie wietnamskiej i pierwszej wojnie w Zatoce Perskiej. Mimo podeszłego wieku, dzięki modernizacjom maszyny są w ciągłym użyciu i nie zapowiada się ich szybkie wycofanie do rezerwy.

 98. revers said

  Padl rozkaz zniszczenia Bialorusi, …

  Jeszcze jedna proba wyjasnienia co stalo sie na Bialorusi, i dokad ten gambit zmierza.

 99. .https://youtu.be/rpsmhRyVWDI

  Polska się szykuje… Trwa przyśpieszony pobór do wojska.

 100. revers said

  Worki na ywloki po 10 $ papiera nich wezma soba, ruskie sie nie p.ola z balaszczakami , paszczakami i podobnymi teczakami…

  Z dzisiejszego pogromu isismanow w Armeni …

 101. NyndrO said

  Z tą Bruceliozą rozchodziło mi się o to, że zaczynają trąbić, że jest nowy wirus, właśnie bruceliozy, który rzekomo Chińczycy ukrywali, a który grozi rozprzestrzenieniem się, podobnym do naszego starego przyjaciela, koronaświuska!

 102. Anucha said

  Jakiś czas temu, czytałem , że światowa finansjera nienawidzi usa i będzie dążyła do zniszczenia tego kraju.
  Wyprowadzenie biznesu do Chin potwierdziło ten zamiar. To co dzieje się obecnie , utwierdza
  spisek chałaciarzy.
  Tylko co ze zbrojnym ramieniem krzywych nosów -armią koniokradów. Może współczesna armia Czingis-hana , przyjmie pałeczkę a raczej pałę światowego żandarma

 103. revers said

  Jak rozkreca szczepionki, lbtqplus, kontrolowany dzihadz to nie bedzie potrzebny zandarm swiatowy. Jak na razie produkcja i handel bronia, narkotykami i ludzmi to najlepszy interes

 104. „Wielki znak ukazał się na niebie….

  Ewangelista miał tak właśnie przedstawioną wizję i opisał ją w czasie przeszłym. Mówi więc: wielki znak ukazał się na niebie, Niewiasta obleczona słońcem i z księżycem pod stopami a na głowie wieniec z dwunastu gwiazd. Znak ten rzeczywiście pokazał się na niebie z powodu Bożej woli, aby dobrzy i źli aniołowie mogli zobaczyć go i podporządkować się woli Bożej i boskim zarządzeniom. Wizja ta została przedstawiona aniołom, zanim dobrzy wybrali dobro a źli zwrócili się w stronę zła. Wizja ta była zaprezentowaniem doskonałości, z jaką stworzona miała zostać ludzka natura w Bożym zamierzeniu. Bóg chciał także ukazać tajemnice unii hipostatycznej, zjednoczenia natury boskiej z ludzką. Chciał również ukazać to zjednoczenie w zwykłym stworzeniu, ale świętym i doskonałym. Żadna zdrada i odstępstwo anielskie nie było w stanie Boga tak zasmucić, jak radowało Go to stworzenie – Najświętsza Dziewica. ” …
  c.d. https://swietatradycja.wordpress.com/2020/09/27/wielki-znak-na-niebie-2-ubrana-w-pelnie-laski-i-niedotknieta-przez-ciemnosc/

 105. wewewe said

  Albo ta sytuacja zagraża bezpieczeństwu – zdrowiu i życiu kilkumilionowej społeczności woj. śląskiego. Albo COVID to bajka a koronawirus jest mniej groźny niż katar. [Zdjęcia w tekście – dużo]

  I to nie żart, a w obu zdaniach nie ma cienia przesady. Ten barak, który widzicie na zdjęciu to ma być najważniejsze w woj. śląskim laboratorium COVID-19, od początku lata widniejące na liście laboratoriów akredytowanych COVOD-19 Ministerstwa Zdrowia.

  W tym ustawionym na parkingu blaszaku (nie widać, by miał on przyłącze wody bieżącej) mają być wykonywane badania genetyczne, decydujące o tym, czy ktoś musi odbywać kwarantannę, czy nie. Określające czy jest chory na COVID-19, czy nie choruje na tę śmiertelnie niebezpieczną chorobą.

  A może – sądząc po tym blaszaku – tylko rzekomo niebezpieczną chorobę?

  https://katowicedzis.pl/2020/09/albo-ta-sytuacja-zagraza-bezpieczenstwu-zdrowiu-i-zyciu-kilkumilionowej-spolecznosci-woj-slaskiego-albo-covid-to-bajka-a-koronawirus-jest-mniej-grozny-niz-katar-zdjecia-w-tekscie-duzo/

 106. Katarzyna T said

  Ad. 95 Książka warta przypomnienia lub przeczytania http://chomikuj.pl/wojtcies/Dokumenty/Victor+Ostrovsky+-+Drugie+oblicze+zdrady,4260457219.pdf

 107. Kiedy czytam „święta tradycja”, to przypomina mi się Kaziuk, co z kosą na żyto się zamierzał… Przecież wszyscy wiedzą, że do żyta tylko z sierpem…

  ——
  Jakie śmiszne.
  Admin

 108. Polska kolonią Stanów Zjednoczonych?
  .https://youtu.be/_5P-Msm79cQ

 109. sam said

 110. osoba prywatna said

  Protest w Radomiu 27.09.2020
  .https://www.youtube.com/watch?v=5S7n7Icaq5c

 111. Nawigator said

  Holandia zawsze przodowala w nietypowych pomyslach socjalnych. Teraz zajeli sie wielka troska i zaangazowaniem gotowka obywateli – dla ich dobra oczywiscie.
  .https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/kary-za-posiadanie-zbyt-duzej-ilosci-gotowki-przy-sobie-w-holandii/ddkejye

  A Prezydent Putin jak wyciągał rękę do zachodu tak wyciąga dalej. Na razie bez skutku. Pytanie, komu wyjdzie to na dobre?

  Propozycja Putina dla USA: bezpieczeństwo cybernetyczne i nieingerencja w sprawy wewnętrzne

  Rosja i USA powinny zagwarantować sobie wzajemną nieingerencję w sprawy wewnętrzne, powiedział prezydent Rosji Władimir Putin. Proponuje on kompleksowy program mający na celu wznowienie stosunków w zakresie bezpieczeństwa cyfrowego.

  Putin proponuje również, aby oba państwa zapewniły się wzajemnie o nieingerencji w swoje sprawy wewnętrzne, w tym poprzez wykorzystanie technologii informacyjnych i innych zaawansowanych technologicznie środków.

  Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie państwa na świecie powinny zrezygnować z opcji pierwszego uderzenia w cyberprzestrzeń.
  Artykuł z RT Deutsch
  .https://de.rt.com/2amt

  Co chwilę wychodzą takie filmiki z Rosji o powstawaniu nowych zakładów pracy. Wszelakich. Od takich co zatrudniają po kilkanaście osób do takich co zatrudniają po kilkadziesiąt i kilkaset .
  .https://youtu.be/vrCCVk8Tujc

  .https://www.youtube.com/watch?v=91_fl4UJOBg
  Takie coś do posłuchania.
  Usmański przemysł jądrowy i jego stosunek do szeregowych usmanow- tego bydła.
  .https://www.youtube.com/watch?v=_gxJV6Pa6S8

  The World Has Gone Absolutely Insane!
  .https://www.unz.com/tsaker/the-world-has-gone-absolutely-insane/
  Polecam te artykuły WSZYSTKIM szczególnie rusofobicznym trolom !

  U.S. Commandos Use Secretive Missiles to Kill Qaeda Leaders in Syria
  .https://www.nytimes.com/2020/09/24/us/politics/missiles-al-qaeda-syria.html

  The False Flag Poisoning of Alexei Nawalny
  .https://off-guardian.org/2020/09/25/the-false-flag-poisoning-of-alexei-navalny/

  Wielki Kryzys w Stanach Zjednoczonych: zbliża się upadek amerykańskiej waluty. Wkrótce!…
  .https://rusvesna.su/news/1600970113

  Ławrow o sytuacji z Nawalnym: w OPCW przez kilka dni „prano mózg” ..
  .https://www.vesti.ru/article/2463014

  Mówiąc o autodezintegracji, Gordon skromnie milczał o wiodącej roli Żydów na Ukrainie ..
  .https://www.politnavigator.net/ukraina-razvalivaetsya-bez-pomoshhi-putina-gordon.html

  Morrison digging a grave for Australia
  .https://asiatimes.com/2020/09/morrison-digging-a-grave-for-australia/

  The Confessions of Marcus Hutchins, the Hacker Who Saved the Internet
  At 22, he single-handedly put a stop to the worst cyberattack the world had ever seen. Then he was arrested by the FBI. This is his untold story.
  .https://www.wired.com/story/confessions-marcus-hutchins-hacker-who-saved-the-internet/

  Irytująca zdrada Ameryki przez Demokratów
  .https://www.sott.net/article/441899-The-Democrats-infuriating-betrayal-of-America

  W ramach bezprecedensowej zmiany polityki pieniężnej Fed przygotowuje się do wpłaty „cyfrowych dolarów” bezpośrednio „każdemu Amerykaninowi”
  .https://www.sott.net/article/441898-In-unprecedented-monetary-overhaul-The-Fed-is-preparing-to-deposit-digital-dollars-directly-to-each-American

  Bloomberg zbiera miliony na walkę z prawem wyborczym na Florydzie, pomaga płacić byłym przestępcom opłaty prawne AKTUALIZACJE
  .https://www.sott.net/article/441766-Bloomberg-raises-millions-to-fight-Florida-voting-law-helps-pay-former-felons-legal-fees-UPDATES

  Nadchodzący system kredytów społecznościowych
  .https://www.sott.net/article/441893-The-coming-social-credit-system

  Bill Clinton podobno spotkał się potajemnie z Ghislaine Maxwell na „intymnej kolacji”
  .https://www.sott.net/article/441892-Bill-Clinton-reportedly-met-secretly-with-Ghislaine-Maxwell-for-intimate-dinner

  Członkowie związkowi szeregowi lekceważą Bidena za Trumpa
  .https://www.sott.net/article/441890-Rank-and-file-union-members-snub-Biden-for-Trump

  Barr, AG na spotkanie w sprawie fragmentacji sprawy przeciwko Google
  .https://www.sott.net/article/441889-Barr-AGs-to-meet-on-fragmenting-case-against-Google

  Mając nadzieję na wymuszenie wyniku, Stany Zjednoczone nakładają sankcje na partie opozycyjne w Wenezueli przed wyborami
  .https://www.sott.net/article/441888-Hoping-to-force-an-outcome-US-sanctions-opposition-parties-in-Venezuela-ahead-of-elections

  Fauci ponownie ściera się z Rand Paul podczas przesłuchania koronawirusa: „ Nie słuchasz ”
  .https://www.sott.net/article/441886-Fauci-clashes-with-Rand-Paul-again-at-coronavirus-hearing-You-are-not-listening

  Reuters wyciąga CNN opis protestu w Louisville, w którym zastrzelono dwóch funkcjonariuszy
  .https://www.sott.net/article/441883-Reuters-pulls-a-CNN-on-its-description-of-Louisville-protest-where-two-officers-were-shot

  Jak kobiety podnoszą mężczyzn do wyższych celów
  .https://www.sott.net/article/441891-How-women-elevate-men-to-a-higher-purpose

  Więcej bzdur z drugiej fali nadchodzi! Wielka Brytania i Francja odnotowują najwyższy w historii dzienny wzrost liczby przypadków Covid
  .https://www.sott.net/article/441896-More-second-wave-nonsense-comin-atcha-UK-France-record-highest-ever-daily-rises-in-Covid-cases

  Wielka konserwatywna migracja w USA – i co to oznacza na przyszłość
  .https://www.sott.net/article/441897-The-great-conservative-migration-in-the-US-And-what-it-means-for-the-future

  Kiedy postępujące szaleństwo przejmuje władzę: prawodawcy z Dallas zatwierdzają zmniejszenie o 7 milionów dolarów budżetu na nadgodziny policji pomimo „wzrostu przestępczości z użyciem przemocy” i protestu burmistrza
  .https://www.sott.net/article/441901-When-progressive-insanity-takes-over-Dallas-lawmakers-approve-7mn-cut-to-police-overtime-budget-despite-violent-crime-uptick-mayors-protest

  Dyrektor naukowy firmy Pfizer mówi, że „druga fala” sfałszowana na fałszywie dodatnich testach COVID, „pandemia się skończyła”
  .https://www.sott.net/article/441902-Chief-science-officer-for-Pfizer-says-second-wave-faked-on-false-positive-covid-tests-pandemic-is-over

  Kto przy zdrowych zmysłach mógłby pobrać aplikację Covid Matta Hancocka?
  .https://www.sott.net/article/441903-Who-in-their-right-mind-would-download-Matt-Hancocks-Covid-app

  Świat COVID – Oprzyj się!
  .https://www.sott.net/article/441905-COVID-World-Resist

  YouTube wkrótce ograniczy wiek na wiele więcej filmów
  .https://www.sott.net/article/441906-YouTube-is-about-to-age-restrict-way-more-videos

  Moderna, Pfizer i AstraZeneca proszą o pilną zgodę na swoje strzały, za co zaatakowano Sputnik V – nie spodziewaj się reakcji
  .https://www.sott.net/article/441907-Moderna-Pfizer-AstraZeneca-seek-urgent-approval-for-their-shots-just-what-Sputnik-V-was-attacked-for-dont-expect-a-backlash

  Wielka Brytania przyznaje różnym agencjom ubecji uprawnienia do planowania i popełniania PRZESTĘPSTW
  .https://www.sott.net/article/441911-UK-gives-legal-powers-to-various-agencies-to-plan-and-commit-CRIME-court-rules

  Chwała Szatanie? Liberalna mama opowiada, jak śmierć Ruth Bader Ginsburg doprowadziła ją do SATANIZMU – tylko po to, aby został WYRZUCONY przez Kościół Szatana
  .https://www.sott.net/article/441908-Hail-Satan-Liberal-mom-tells-how-Ruth-Bader-Ginsburgs-death-drove-her-to-SATANISM-only-to-be-DISAVOWED-by-the-Church-of-Satan

  DOJ: Ponad 300 oskarżonych o zbrodnie popełnione „pod przykrywką” pokojowych protestów od końca maja
  .https://www.sott.net/article/441912-DOJ-More-than-300-charged-with-crimes-committed-under-the-guise-of-peaceful-protests-since-late-May

  Urzędnicy twierdzą, że drugie zablokowanie koronawirusa w Rosji jest „mało prawdopodobne”, twierdzą, że przewidywany jest niedawny wzrost liczby przypadków i jest „możliwy do opanowania”
  .https://www.sott.net/article/441913-Officials-insist-second-coronavirus-lockdown-in-Russia-unlikely-say-recent-growth-in-cases-was-predicted-is-manageable

  Russia can be proud of its healthcare system , says WHO envoy
  .https://tass.com/society/1205147

  Ron Paul Appears To Suffer Medical Emergency During Live Show
  .https://www.zerohedge.com/political/ron-paul-appears-suffer-medical-emergency-during-live-show

  Andre Vltchek – Archive
  .https://www.globalresearch.ca/author/andre-vltchek

  Teraz możemy śmiało powiedzieć: rosyjska tarcza przeciwlotnicza i przeciwrakietowa jest bliska renowacji na dużą skalę na wszystkich poziomach. Systemy, które wczoraj wydawały się ultranowoczesne, zostały już wymienione …
  .https://cont.ws/@gavrilenko90/1777745

  Wartości europejskie to zbawienie Żydów ściśle według cennika..
  .https://cont.ws/@fanC/1790352

  W obronie Nord Stream 2 wystąpił szef niemieckiego Ministerstwa Gospodarki i Energii …
  .https://cont.ws/@evalis/1791389

  Market Friday: What Happens When the Dollar Really Starts to Rise?
  .https://tomluongo.me/2020/09/25/market-friday-happens-dollar-starts-to-rise/

  Desperation in Florida? Bloomberg Backs Felons for Biden
  .https://tomluongo.me/2020/09/24/desperation-florida-bloomberg-felons-biden/

  dla każdego kandydata na dyktatora
  .https://www.sott.net/article/441928-Coming-Soon-to-Your-City-Victorias-Totalitarian-Response-to-Covid-is-Setting-a-Precedent-for-Every-Wannabe-Dictator

  Irańska armia proponuje grę wideo, w której ratuje życie George’owi Floydowi
  .https://www.sott.net/article/441941-Battlefield-cyberspace-Iranian-military-proposes-video-game-in-which-it-saves-George-Floyds-life

  „Nieuzasadnione i irracjonalne”: burmistrz Marsylii „zdumiony” nowymi francuskimi przepisami dotyczącymi blokady
  .https://www.sott.net/article/441940-Unjustified-and-irrational-Marseilles-Mayor-astonished-by-new-French-lockdown-rules

  Craig Murray: Przesłuchanie w sprawie Assange, dzień 16: Pułapka zamyka się
  .https://www.sott.net/article/441938-Craig-Murray-Assange-hearing-day-16-The-trap-springs-shut

  Trump miał rację ”: nowe, wybuchowe teksty FBI wyszczególniają wewnętrzne zamieszanie związane z prowadzeniem śledztwa w sprawie huraganu Crossfire
  .https://www.sott.net/article/441937-Trump-was-right-Explosive-new-FBI-texts-detail-internal-furor-over-handling-of-Crossfire-Hurricane-investigation

  Durham włączył do swojego śledztwa fragmenty przeglądu Johna Hubera Clinton Foundation
  .https://www.sott.net/article/441936-Durham-incorporated-parts-of-John-Hubers-Clinton-Foundation-review-into-his-investigation

  Sonda Muellera w sprawie eksplozji „pitbulla” mówi, że prokuratorzy „mogli zrobić więcej”
  .https://www.sott.net/article/441935-Muellers-pitbull-blasts-probe-says-prosecutors-could-have-done-more

  Amerykańskie głębokie państwo ożywia zmęczone zarzuty rosyjskiej ingerencji w listopadowe wybory prezydenckie
  .https://www.sott.net/article/441919-The-American-deep-state-revives-its-tired-allegations-of-Russian-interference-in-Novembers-presidential-elections

  Brytyjska Komisja Prawna może uznać mizoginię za przestępstwo z nienawiści
  .https://www.sott.net/article/441920-UK-Law-Commission-may-designate-misogyny-as-a-hate-crime

  Wkrótce w Twoim mieście: Totalitarna reakcja Wiktorii na Covid ustanawia precedens
  Izrael zaostrza drugą blokadę w obliczu gwałtownej „kazedemii”
  .https://www.sott.net/article/441921-Israel-tightens-second-lockdown-amid-soaring-casedemic

  Grupa pozywa Tulsę, burmistrza i wydział zdrowia Oklahomy w związku z nakazem stosowania masek, twierdzi, że jest to szkodliwe dla zdrowych ludzi
  .https://www.sott.net/article/441926-Group-suing-Tulsa-Oklahoma-mayor-health-department-over-mask-mandate-says-its-harmful-to-healthy-people

  Kościół pozywa burmistrza DC za zakazanie nabożeństw na świeżym powietrzu, podczas gdy ona uczestniczy i wspiera masowe protesty na świeżym powietrzu
  .https://www.sott.net/article/441927-Church-sues-DC-mayor-for-banning-outdoor-worship-services-while-she-attends-and-supports-massive-outdoor-protests

  Coming Soon to Your City: Totalitarna reakcja Victorii na Covid wyznacza precedens dla każdego Wannabe-Dictator
  .https://www.sott.net/article/441928-Coming-Soon-to-Your-City-Victorias-Totalitarian-Response-to-Covid-is-Setting-a-Precedent-for-Every-Wannabe-Dictator

  W chińskim ośrodku badawczym Huawei 5G wybucha ogromny pożar
  .https://www.sott.net/article/441930-Massive-fire-breaks-out-in-Huawei-5G-research-facility-in-China

  Uczestnicy zamieszek rzucają koktajle Mołotowa na policję w Portland pośród ogólnokrajowych protestów w sprawie Breonna Taylor – Aktualizacje
  .https://www.sott.net/article/441924-Rioters-throw-Molotov-cocktails-at-police-in-Portland-amid-nationwide-protests-over-Breonna-Taylor-case-Updates

  Tucker Carlson: Liderzy i media rozpowszechniają kłamstwa, gdy płoną nasze miasta
  .https://www.sott.net/article/441939-Tucker-Carlson-Leaders-and-media-peddle-lies-as-our-cities-burn

  Biuro prokuratora USA: Niewielka liczba przesyłanych pocztą wojskowych kart do głosowania dla prezydenta Trumpa odrzuconych w hrabstwie Luzerne AKTUALIZACJA
  .https://www.sott.net/article/441933-US-Attorneys-Office-Small-number-of-mail-in-military-ballots-cast-for-President-Trump-discarded-in-Luzerne-County-UPDATE

  Burmistrz Moskwy prosi osoby powyżej 65 roku życia o pozostanie w domu po wzroście liczby możliwych przypadków zakażenia grypą, rosyjski organ ochrony zdrowia wyklucza „drugą falę” koronawirusa
  .https://www.sott.net/article/441942-Moscow-mayor-asks-over-65s-to-stay-home-after-rise-of-possible-FLU-cases-Russias-health-watchdog-rules-out-coronavirus-second-wave

  Portland w stanie Oregon przygotowuje się do dużego rajdu prawicowego
  .https://www.sott.net/article/441953-Portland-Oregon-braces-itself-for-large-right-wing-rally

  .https://www.sott.net/image/s29/584256/proud_boys_portland.jpg

  Uczestnicy zamieszek rzucają koktajle Mołotowa na policję w Portland pośród ogólnokrajowych protestów w sprawie Breonna Taylor – Aktualizacje
  .https://www.sott.net/article/441924-Rioters-throw-Molotov-cocktails-at-police-in-Portland-amid-nationwide-protests-over-Breonna-Taylor-case-Updates

  W wojnie informacyjnej Zachodu z Rosją fałszerstwa i prowokacje o dalekosiężnych celach politycznych już dawno stały się normą. Na przykładzie prowokacji na Białorusi wideo wyraźnie pokazuje zamontowaną grafikę komputerową …
  .http://www.stoletie.ru/politika/kak_fabrikujutsa_provokacii_498.htm

  Ostatnie selfie Ameryki? Między strasznym końcem a niekończącym się horrorem …
  .https://cont.ws/@sensei/1792298

 112. Nawigator said

  Obowiązkowe noszenie maski to cichy terroryzm mający na celu psychologiczne poddanie się
  .https://www.sott.net/article/441945-Mandatory-mask-wearing-is-silent-terrorism-meant-for-psychological-submission

  Badania pokazują, że ponad 80% Brytyjczyków nie przestrzega zasad samoizolacji COVID-19
  .https://www.sott.net/article/441947-Over-80-of-Britons-not-heeding-COVID-19-self-isolation-rules-study-finds

  Zatrucie fałszywą flagą Aleksieja Nawalnego
  .https://www.sott.net/article/441946-The-false-flag-poisoning-of-Alexei-Navalny

  Waszyngton wywiera dalszą presję na Trumpa, aby obwinił Rosję i ukarał ją za zatrucie Nawalnego
  .https://www.sott.net/article/441944-Washington-puts-further-pressure-on-Trump-to-blame-and-sanction-Russia-for-Navalny-poisoning

  Trump says U.S. election winner might not be known for months
  .https://www.reuters.com/article/us-usa-election-trump-idUSKCN26H03P

  Ron Paul trafił do szpitala po tym, jak podczas transmisji na żywo doznał incydentu medycznego
  .https://www.sott.net/article/441950-Ron-Paul-hospitalized-after-suffering-apparent-medical-incident-during-live-stream

  Are You Feeling Safer? ‘War of the Worlds’ Pits U.S. and Israel Against Everyone Else
  .https://www.strategic-culture.org/news/2020/09/24/are-you-feeling-safer-war-worlds-pits-us-israel-against-everyone-else/

  Iran-EU trade stands at €2.65b in 7 months
  .https://www.tehrantimes.com/news/452891/Iran-EU-trade-stands-at-2-65b-in-7-months

  America Is Finished
  .https://www.strategic-culture.org/news/2020/09/25/america-is-finished/

  „We Do Not Consent” – 1000s Rally In London To Oppose Another COVID-19 Lockdown
  .https://www.zerohedge.com/geopolitical/think-its-illegal-1000s-rally-london-oppose-another-covid-19-lockdown

  Trump cuts aid for pro-democracy groups in Belarus, Hong Kong and Iran
  .https://www.theguardian.com/us-news/2020/sep/24/trump-open-technology-fund-hong-kong-belarus-iran

  How Joeseph Goebbel’s Nazi Propaganda Gave Birth to Today’s Western Media
  .https://www.mintpressnews.com/propaganda-how-joseph-goebbels-gave-birth-western-media/269918/

  The Geopolitics Of The Belarusian Crisis: Anti-Russian, Neutral To China, Pro-Polish
  .https://orientalreview.org/2020/08/21/the-geopolitics-of-the-belarusian-crisis-anti-russian-neutral-to-china-pro-polish/

  “DISINFORMATION”: US EMBASSY IN UKRAINE HOPES TO SILENCE BIOLAB REVELATIONS
  .https://www.stalkerzone.org/disinformation-us-embassy-in-ukraine-hopes-to-silence-biolab-revelations/

  U.S. sanctions Russian research institute that developed Covid-19 vaccine
  .https://thegrayzone.com/2020/08/28/us-sanctions-russian-research-institute-covid-19-vaccine/

  Polska rusofobia przedarła się przez kolejne dno: Polacy wypuścili figurki żołnierzy radzieckich w postaci maruderów …
  .https://cont.ws/@id395217452/1792625

  Na Ukrainie SBU i policja zarejestrują wszystkich użytkowników VKontakte ..
  .https://www.politnavigator.net/nacpoliciya-i-sbu-budut-khvatat-vsekh-ukrainskikh-polzovatelejj-vkontakte.html

  Litewski „przebiegły plan”. Kundle bałtyckie przeciwko rosyjskiemu niedźwiedziowi …
  .http://ru-an.info/n/100194/

  Stany Zjednoczone przygotowują Ukrainę do wojny z Rosją. W Kijowie jest nowy ambasador, wiele mówi o planach USA ..
  .http://ru-an.info/n/100191/

  O to walczyły pokolenia obrońców praw człowieka, złodzieje prawa, handlarze walutami i sprzedawcy …
  .https://cont.ws/@mzarezin1307/1789119

  Widok z USA. Bloomberg o dominacji Rosji na światowym rynku pszenicy …
  .http://ru-an.info/n/100187/

  Telewizja to organizacja przestępcza, która zmienia ludzi w głupców – rewelacje naukowców …
  .https://cont.ws/@vas67/1791901

  Dlaczego Władimir Putin i Siergiej Szojgu wysłali Tu-160, aby wyznaczył granice Białorusi? …
  .http://ru-an.info/n/100183/

  Ważnym czynnikiem zmniejszającym ryzyko śmierci z powodu koronawirusa jest …
  .https://ria.ru/20200926/koronavirus-1577785102.html

  Ci, którzy zniszczyli Jemen, muszą być ścigani za zbrodnie wojenne
  .https://www.sott.net/article/441996-Those-who-destroyed-Yemen-must-be-prosecuted-for-war-crimes

  Ameryka wydaje się być skończona
  .https://www.sott.net/article/441993-America-would-seem-to-be-finished

  Generał Gierasimow mówi, że Rosja szkoli wojska, aby UNIKAĆ konfliktu pośród trwających lotów bojowych USA / NATO: „ Oni są w porządku, my nie ”
  .https://www.sott.net/article/441989-General-Gerasimov-says-Russia-trains-troops-to-AVOID-conflict-amid-ongoing-US-NATO-sorties-They-re-OK-with-this-we-arent

  Amerykanie wzywają do usunięcia dyrektora FBI Christophera Wraya po tym, jak zbagatelizował on brutalne zagrożenie ze strony Antify
  .https://www.sott.net/article/441988-Americans-call-for-removing-FBI-Director-Christopher-Wray-after-he-downplays-violent-threat-of-Antifa

  Raport rolnika z epoki lodowcowej: „BLOKADA KLIMATU” – Koniec gry staje się jasny: przyszłość postludzka
  .https://www.sott.net/article/441986-Ice-Age-Farmer-Report-CLIMATE-LOCKDOWN-The-end-game-becomes-clear-Post-human-future

  Biden rzeczywistość kontra Trump Plotka: wideo z 2016 roku pokazuje, że Biden nazywa żołnierzy amerykańskich „ głupimi draniami ”
  .https://www.sott.net/article/441982-Biden-reality-vs-Trump-rumor-2016-video-shows-Biden-calling-US-troops-stupid-bastards

  Plan Trumpa dla Czarnej Ameryki o wartości 500 miliardów dolarów wyznacza KKK, Antifę jako „ organizacje terrorystyczne ”
  .https://www.sott.net/article/441975-Trumps-500B-Black-America-plan-designates-KKK-Antifa-as-terrorist-organizations

  Rosja uruchomi nową sondę w sprawie możliwego zatrucia Magnickiego
  .https://www.sott.net/article/441974-Russia-to-launch-new-probe-into-possible-poisoning-of-Magnitsky

  Och, spójrz, znowu nie jest martwy! Ale przeprosiny Kim Jong-un za śmierć Koreańczyka z Korei Południowej to prawdziwa niespodzianka roku 2020
  .https://www.sott.net/article/441973-Oh-look-hes-not-dead-again-But-Kim-Jong-uns-apology-for-the-death-of-a-South-Korean-is-the-real-surprise-of-2020

  DOJ: FBI wykorzystało Steele Dossier do szpiegowania Trumpa, wiedząc, że jego głównym podźródłem był podejrzany „ rosyjski agent ”
  .https://www.sott.net/article/441972-DOJ-FBI-used-Steele-Dossier-to-spy-on-Trump-knowing-its-primary-sub-source-was-a-suspected-Russian-agent

  „Kultura bezprawia” w biurach DA
  .https://www.sott.net/article/441968-A-culture-of-lawlessness-in-D-A-offices

  WIĘCEJ blokad miejskich grozi w Irlandii, pobliskie obszary wiejskie mogą pozostać w spokoju
  .https://www.sott.net/article/441969-MORE-city-lockdowns-loom-in-Ireland-nearby-rural-areas-may-be-left-alone

  Death Race 2020: Mad Max spotyka Through the Looking Glass w zamieszkach BLM
  .https://www.sott.net/article/441977-Death-Race-2020-Mad-Max-meets-Through-the-Looking-Glass-in-BLM-riots

  Jedne Chiny? Tylko 2-6% Tajwańczyków identyfikuje się jako Chińczycy w porównaniu z Tajwańczykami
  .https://www.sott.net/article/441978-One-China-Only-2-6-of-Taiwanese-identify-as-Chinese-over-Taiwanese

  Mężczyzna ze stanu Maryland skazany na karę więzienia za organizowanie imprez wbrew rozkazom COVID-19
  .https://www.sott.net/article/441981-Maryland-man-sentenced-to-prison-for-throwing-parties-against-COVID-19-orders

  Demokracja w kagańcu
  .https://www.sott.net/article/441987-Democracy-muzzled

  Chiny zatwierdzają szczepionkę Covid-19 do testów awaryjnych w ostatniej fazie badań na ludziach, setki tysięcy już podanych szczepionek
  .https://www.sott.net/article/441990-China-approves-Covid-19-vaccine-for-emergency-testing-in-last-phase-of-human-trials-hundreds-of-thousands-of-vaccinations-already-given

  Dane rządu Wielkiej Brytanii pokazują, że 75 000 osób może umrzeć z powodu blokady, a liczba zgonów już rośnie
  .https://www.sott.net/article/441991-UK-gov-figures-show-75000-could-die-because-of-lockdown-excess-deaths-are-already-soaring

  Ponieważ mizoginia jest teraz przestępstwem z nienawiści, oficjalnie kryminalizujemy myśl
  .https://www.sott.net/article/441992-With-misogyny-now-a-hate-crime-we-re-officially-criminalising-thought

  W tym roku świąteczne filmy stają się gejowskie, ale czy to naprawdę postęp dla osób LGBT?
  .https://www.sott.net/article/441997-Christmas-movies-are-going-gay-this-year-but-is-this-really-progress-for-LGBT-people

  Azerbaijani Army And Syrian Jihadis Launch Attack On Armenian Lines
  .https://www.moonofalabama.org/2020/09/the-moa-week-in-review-open-thread-2020-77.html

  Azerbaijani Army And Syrian Jihadis Launch Attack On Armenian Lines
  .https://www.moonofalabama.org/2020/09/azerbaijani-army-and-syrian-jihadis-launch-attack-on-armenian-lines.html

  Saudi Arabia officially bans Turkish products
  .https://ahvalnews.com/turkey-exports/saudi-arabia-officially-bans-turkish-products

  Engineering Contagion: UPMC, Corona-Thrax i „The Darkest Winter”, Pt. 4
  .https://www.sott.net/article/442030-Engineering-Contagion-UPMC-Corona-Thrax-and-The-Darkest-Winter-Pt-4

  Trump ponawia wezwanie do poddania Bidena testom narkotykowym przed debatą prezydencką
  .https://www.sott.net/article/442029-Trump-renews-call-for-Biden-to-be-drug-tested-for-presidential-debate

  Departament Sprawiedliwości proponuje Kongresowi zmiany w sekcji 230 w celu ograniczenia ochrony mediów społecznościowych
  .https://www.sott.net/article/442027-DOJ-proposes-Section-230-changes-to-Congress-to-limit-social-media-protections

  Wytrącony z równowagi : Biden porównuje Trumpa do Fidela Castro i nazisty Josepha Goebbelsa, przysięga, że ​​będzie z nim debatować, ponieważ nie jest „ zbyt inteligentny ”
  .https://www.sott.net/article/442026-Unhinged-Biden-compares-Trump-to-Fidel-Castro-Nazi-Joseph-Goebbels-vows-to-debate-him-cuz-hes-not-very-smart

  W Górskim Karabachu wybuchają działania wojenne: Armenia i Azerbejdżan stoją na krawędzi wojny
  .https://www.sott.net/article/442013-Hostilities-break-out-in-Nagorno-Karabakh-Armenia-and-Azerbaijan-on-brink-of-war

  Szkicowy sondaż MSM pokazuje, że Biden ma 10-punktową przewagę nad Trumpem
  .https://www.sott.net/article/442010-Sketchy-MSM-poll-shows-Biden-with-10-point-lead-over-Trump

  Fałszywe flagi!
  .https://www.sott.net/article/442007-False-Flags

  Najnowsze medialna teoria spiskowa Corona: „ Chińska propaganda oszukała narody zachodu w celu zablokowania ich ”
  .https://www.sott.net/article/442004-Latest-Media-Corona-Conspiracy-Theory-Chinese-Propaganda-Tricked-Western-Nations-into-Lockdowns

  Desygnowany na premiera Libanu rezygnuje z francuskiej inicjatywy
  .https://www.sott.net/article/442000-Lebanons-prime-minister-designate-steps-down-in-blow-to-French-initiative

  Izraelczycy wyładowują gniew przed domem Netanjahu po próbie powstrzymania protestów związanych z blokadą
  .https://www.sott.net/article/442009-Israelis-vent-anger-outside-Netanyahus-home-after-bid-to-curb-lockdown-protests

  Szaleństwo: ustawa Gub. Newsom zezwala na osadzenie mężczyzn, którzy identyfikują się jako „ kobiety ” w więzieniach dla kobiet w Kalifornii
  .https://www.sott.net/article/442011-Insanity-Gov-Newsom-bill-allows-male-inmates-who-identify-as-women-to-be-housed-in-womens-prisons-in-California

  Izrael przyznaje, że bojownik ISIS w irackim więzieniu jest jego izraelskim, zezwala na jego powrót
  .https://www.sott.net/article/442016-Israel-admits-ISIS-fighter-in-Iraqi-prison-is-its-own-permits-his-return

  Jeden prawie codziennie ”: szpital dziecięcy samobójców w Teksasie donosi alarmujący wzrost liczby pacjentów popełniających samobójstwa, ponieważ dzieci zmagają się z beznadziejnością
  .https://www.sott.net/article/442017-One-almost-every-day-Childrens-hospital-in-Texas-reports-alarming-rise-in-suicide-patients-as-kids-struggle-with-hopelessness

  Dr Malcolm Kendrick: Więcej wiadomości ze Szwecji na temat Covid-19 – „Covid się skończył, mamy odporność stadną”
  .https://www.sott.net/article/442018-Dr-Malcolm-Kendrick-More-Covid-19-news-from-Sweden-Covid-is-over-we-have-herd-immunity

  Holenderskie sławy mówią, że mają już dość ograniczeń Covid-19 … Czy to początek masowego oporu?
  .https://www.sott.net/article/442020-Dutch-celebs-say-they-ve-had-enough-of-Covid-19-restrictions-Is-this-the-start-of-mass-resistance

  Samochód przejeżdża przez zwolenników Trumpa podczas protestu BLM w Kalifornii, policja oskarża kierowcę o usiłowanie zabójstwa
  .https://www.sott.net/article/442021-Car-plows-through-Trump-supporters-at-BLM-protest-in-California-police-charge-driver-with-attempted-murder

  Zbieranie funduszy dla izraelskiego terrorysty ujawnia głęboko zakorzeniony anty-palestyński rasizm
  .https://www.sott.net/article/442022-Fundraising-for-Israeli-terrorist-exposes-deep-rooted-anti-Palestinian-racism

  Duo rzekomo planował ataki terrorystyczne na Trump Tower, inne strony: federalne
  .https://www.sott.net/article/442023-Duo-allegedly-planned-terror-attacks-targeting-Trump-Tower-other-sites-feds

  Floryda ponownie się otwiera: DeSantis znosi ograniczenia stanu koronawirusa
  .https://www.sott.net/article/442024-Florida-reopens-DeSantis-lifts-states-coronavirus-restrictions

  Kiedyś „elektryka” była SZTUKĄ!
  Электрическая станция императорских московских театров. Москва, 1912. МИРМЭ

  Центральная городская электростанция в Санкт-Петербурге. Старый распределительный щит (реконструирован в 1904) 1911. МИРМЭ

  Można podziękować poprzez portal „Patronite”:
  https://patronite.pl/blogbruska
  Lub przez PayPal:
  blogbruska@gmail.com

 113. Boydar said

  Panie Rura

  Tak zupełnie na poważnie, jak oni niby palą te maszty ? Przecież to są rury stalowe albo aluminiowe, to się „słabo” pali. Nie twierdzę, że to fake, ale sposób musiałby być wyjątkowo sprytny. Wypada się zapoznać 🙂

 114. lewarek.pl said

  Główny inspektor ochrony środowiska w Warszawie wydał zgodę na import z Niemiec 40 tysięcy ton odpadów – pyłów gazów odlotowych – których składowanie zabronione jest w Niemczech. Będą one poddane „operacji odzysku”.
  https://kresy.pl/wydarzenia/ponad-40-tys-trujacych-odpadow-przyjedzie-z-niemiec-do-polski/

 115. lewarek.pl said

  Uniwersytet Jagielloński udostępnił transpłciowym studentom nową możliwość. Uczelniane systemy będą teraz wyświetlać imię zadeklarowane, zgodne z płcią odczuwaną, a nie to nadane przy narodzinach.
  https://kresy.pl/wydarzenia/transplciowi-studenci-uj-wybiora-jakie-imie-zobaczy-wykladowca/

  I pomyśleć, że w powstaniu tego uniwersytetu miała swój udział święta Jadwiga.

 116. lewarek.pl said

  Rządy III Rzeczypospolitej usiłowały zlikwidować polskie górnictwo węglowe od roku 1990, ale nieskutecznie. Wszelkie próby udaremniali sami górnicy. Dopiero teraz rząd Morawieckiego uzgodnił z przywódcami górniczych związków zawodowych, że wszystkie kopalnie zostaną zamknięte do 2049 roku. Zniknie nasza narodowa branża.
  https://kresy.pl/wydarzenia/winnicki-o-porozumieniu-rzadu-ze-zwiazkami-gorniczymi-to-zdrada-polskiego-gornictwa/

 117. osoba prywatna said

  Ministerstwo Klimatu: kup stary dom na wsi, dostaniesz dopłatę z programu „Czyste Powietrze”
  http://regiodom.pl/portal/wiadomosci/analizy-raporty/ministerstwo-klimatu-kup-stary-dom-na-wsi-dostaniesz-doplate-z-programu-c

 118. osoba prywatna said

  Jak zrobić z okna balkon.
  .https://www.youtube.com/watch?v=nSgoGurpeHk

 119. osoba prywatna said

  Najbardziej jadowita roślina świata. Kuzynka pokrzywy z jadem skorpiona
  http://regiodom.pl/portal/ogrod/rosliny/najbardziej-jadowita-roslina-swiata-kuzynka-pokrzywy-z-jadem-skorpiona

 120. Nawigator said

  lekarz kardiolog Dr Paweł Basiukiewicz koronawirus covid 19
  „Znajoma położna została uwięziona w areszcie domowym wraz z rodziną – jeden z domowników miał kontakt z #koronawirus. Zostawiła położnice z zapaleniem piersi, matki mające trudności w karmieniu noworodków i przyszłe, zaniepokojone mamy tuż przed rozwiązaniem. Znieść kwarantannę!” – napisał w piątek na Twitterze dr Paweł Basiukiewicz.
  Dr Paweł Basiukiewicz jest kardiologiem, specjalistą chorób wewnętrznych, pracuje w szpitalu Zachodnim w Grodzisku Mazowieckim.

  Lekarz nie jest zwolennikiem kwarantanny, o czym bardzo często pisze w mediach społecznościowych.
  „Znajomy kardiolog został umieszczony w areszcie domowym, bo jeden z domowników miał kontakt z kimś (+). Wszyscy pacjenci z tego tygodnia „spadli” z wizyt i zabiegów. Dzieci w samotnej rozpaczy, rodzice bez pracy. Znieść kwarantannę!” – dodaje kardiolog.

  https://tarnogorski.info/dr-basiukiewicz-znajoma-po/

 121. Nawigator said

  Protest belgijskich lekarzy wystosowany do rządu belgijskiego koronawirus

  Poniższy artykuł został opublikowany w dniu 20 września 2020 r. na stronie AMERICAN INSTITUTE for ECONOMIC RESEARCH i zawiera pełny tekst listu otwartego belgijskich lekarzy do rządu belgijskiego. Tekst artykułu znajduje się pod linkiem. Bibliografia – tamże.
  https://www.aier.org/article/open-letter-from-medical-doctors-and-health-professionals-to-all-belgian-authorities-and-all-belgian-media/

  Poniższy list wywarł wpływ na organy ds. Zdrowia publicznego nie tylko w Belgii, ale na całym świecie. Tekst może odnosić się do każdego przypadku, w którym państwa zamknęły swoich obywateli, zamiast nie ograniczając ludziom wolności pozwolić lekarzom na wykonywanie podstawowego zadania polegającego na łagodzeniu chorób.

  Do tej pory podpisało ją 394 lekarzy, 1340 pracowników służby zdrowia i 8897 obywateli.

  My, belgijscy lekarze i pracownicy służby zdrowia, pragniemy wyrazić nasze poważne zaniepokojenie rozwojem sytuacji w ostatnich miesiącach związanej z wybuchem wirusa SARS-CoV-2.

  Po początkowej panice związanej z COVID-19 obiektywne fakty pokazują teraz zupełnie inny obraz – nie ma już medycznego uzasadnienia dla jakiejkolwiek polityki kryzysowej.

  Obecne zarządzanie kryzysowe stało się całkowicie nieproporcjonalne i powoduje więcej szkód niż pożytku.

  „Lekarstwo nie może być bardziej szkodliwe niż choroba” to teza, która w obecnej sytuacji jest bardziej aktualna niż kiedykolwiek.

  Naszym zdaniem obecne zarządzenia i surowe kary za ich nieprzestrzeganie są sprzeczne z wartościami formułowanymi przez belgijską Najwyższą Radę Zdrowia,

  Uważamy, że zarządzenia wprowadziły obowiązkowe środki, które nie mają wystarczającej podstawy naukowej, które są jednostronnie ukierunkowane

  Co więcej, surowa represyjna polityka w czasie koronawirusa silnie kontrastuje z minimalną polityką rządu,

  Definicja zdrowia

  W 1948 r. WHO zdefiniowała zdrowie następująco: „Zdrowie to stan pełnego fizycznego, psychicznego i społecznego dobrostanu, a nie tylko brak choroby lub innego fizycznego upośledzenia” 3.

  Obecne globalne środki zwalczania SARS-CoV-2 w dużej mierze naruszają ten pogląd na zdrowie i prawa człowieka.

  Przewidywana pandemia z milionami zgonów

  WHO pierwotnie przewidziała pandemię, która pochłonie 3,4% ofiar, innymi słowy miliony zgonów, oraz wysoce zaraźliwy wirus,

  Fakty dotyczące COVID-19

  Stopniowo dzwonek alarmowy rozlegał się z wielu źródeł: obiektywne fakty wskazywały na zupełnie inną rzeczywistość. 5 6

  Użycie niespecyficznego testu PCR, który daje wiele fałszywie pozytywnych wyników, pokazało wykładniczy obraz.

  Test nie mierzy liczby wirusów obecnych w próbce.

  Ponieważ pozytywny wynik testu PCR nie wskazuje automatycznie na aktywną infekcję lub zakaźność,

  Zakaz wyjścia (lockdown)

  Jeśli porównamy fale infekcji w krajach, w których obowiązują ścisłe zasady blokowania, z krajami, które nie wprowadziły blokad (Szwecja, Islandia…), zobaczymy podobne krzywe.

  Nasz układ odpornościowy

  Od tysięcy lat organizm ludzki był codziennie wystawiany na działanie wilgoci i kropelek zawierających mikroorganizmy zakaźne (wirusy, bakterie i grzyby).

  Wnikaniu tych mikroorganizmów zapobiega zaawansowany mechanizm obronny – układ odpornościowy. Silny układ odpornościowy opiera się na normalnej codziennej ekspozycji na te wpływy drobnoustrojów. Zbyt higieniczne zabiegi mają szkodliwy wpływ na naszą odporność.

  Najnowsze badania pokazują, że oba systemy są mocno splątane.

  Okazuje się, że większość osób ma już wrodzoną lub ogólną odporność na np. grypę i inne wirusy.

  Dlatego też większość ludzi ma już wrodzoną lub krzyżową odporność, ponieważ mieli już kontakt z wariantami tego samego wirusa.

  Tworzenie przeciwciał (IgM i IgG) przez komórki B zajmuje tylko stosunkowo niewielką część naszego układu odpornościowego. To może wyjaśniać, dlaczego przy odsetku przeciwciał wynoszącym 5-10% i tak może istnieć odporność grupowa.

  Większość osób, które uzyskały pozytywny wynik testu (PCR), nie ma żadnych dolegliwości. Ich układ odpornościowy jest wystarczająco silny.

  Konsekwencje izolacji społecznej dla zdrowia fizycznego i psychicznego

  Izolacja społeczna i straty ekonomiczne doprowadziły do ​​nasilenia się depresji, lęku, samobójstw, przemocy wewnątrzrodzinnej i znęcania się nad dziećmi. 16

  Udowodniono, że strach, uporczywy stres i samotność wywołane dystansem społecznym mają negatywny wpływ na zdrowie psychiczne i na ogólny stan zdrowia. 19

  Wysoce zaraźliwy wirus powodujący miliony zgonów bez możliwosci leczenia?

  Śmiertelność okazała się wielokrotnie niższa niż oczekiwano i zbliżona do zwykłej grypy sezonowej (0,2%). 20

  Dlatego liczba zarejestrowanych zgonów spowodowanych koronawirusem nadal wydaje się przeszacowana.

  Istnieje różnica między śmiercią przez koronę a śmiercią z koroną.

  Mamy poważne pytania dotyczące tego stanu rzeczy.

  W Stanach Zjednoczonych grupa lekarzy w terenie, którzy na co dzień przyjmują pacjentów, zjednoczyła się w „America’s Frontline Doctors” i zorganizowała konferencję prasową, którą obejrzano miliony razy. 21 51

  Francuski prof. Didier Raoult z Institut d’Infectiologie de Marseille (IHU) również przedstawił tę obiecującą terapię skojarzoną już w kwietniu.

  Holenderski lekarz rodzinny Rob Elens, który w swojej praktyce wyleczył wielu pacjentów z HCQ i cynku, wezwał kolegów w petycję o wolność terapii.22

  Ostateczne dowody pochodzą z obserwacji epidemiologicznej w Szwajcarii: porównanie współczynników śmiertelności przy zastosowaniu tej terapii i bez zastosowania tej terapii. 23

  Z niepokojących obrazów medialnych przedstawiających ARDS (zespół ostrej niewydolności oddechowej), w którym ludzie dusili się i poddawali sztucznemu oddychaniu w agonii, wiemy teraz, że było to spowodowane przesadną odpowiedzią immunologiczną z wykrzepianiem wewnątrznaczyniowym w naczyniach płucnych.

  Dlatego nie jest to zabójczy wirus, ale uleczalny stan.

  Rozprzestrzenianie się koronowirusa

  Do rozprzestrzeniania się dochodzi w wyniku infekcji kroplowej (tylko dla pacjentów, którzy kaszlą lub kichają) i aerozoli w zamkniętych, niewentylowanych pomieszczeniach.

  Dlatego zakażenie na wolnym powietrzu nie jest możliwe.

  Transfer za pomocą przedmiotów (np. Pieniędzy, wózków sklepowych lub wózków sklepowych) nie został naukowo udowodniony. 26 27 28

  Wszystkie powyższe fakty poważnie kwestionują całą politykę dystansu społecznego i obowiązkowych masek na usta dla osób zdrowych – nie ma do tego naukowych podstaw.

  Maski

  Maski ustne mają uzasadnienie w sytuacjach, w których mają miejsce kontakty ze sprawdzonymi grupami ryzyka lub osobami cierpiącymi na dolegliwości górnych dróg oddechowych, jak również w szpitalu-domu spokojnej starości. Maski zmniejszają ryzyko infekcji kropelkowej poprzez kichanie lub kaszel.

  Maseczki doustne u zdrowych osób są nieskuteczne w przypadku rozprzestrzeniania się infekcji wirusowych. 29 30 31

  Noszenie maski nie jest pozbawione skutków ubocznych. 32 33 Niedobór tlenu (bóle głowy, nudności, zmęczenie, utrata koncentracji) pojawia się dość szybko – jest to efekt podobny do choroby wysokościowej.

  Szpitalne sale operacyjne są środowiskiem sterylnym,

  Druga fala koronawirusa?

  Obecnie w Belgii omawiana jest druga fala, z dalszym zaostrzeniem środków w jej rezultacie.

  Dlatego nie jest to druga fala wyładowań koronowych, ale tak zwana „chemia przypadku” ze względu na zwiększoną liczbę testów. 50

  Więc nic się nie zmieniło – szczyt się skończył.

  Wzmocnienie polityki prewencyjnej

  Obecnie tylko 3% budżetu na ochronę zdrowia przeznaczane jest na profilaktykę. 2

  Przysięga Hipokratesa

  Jako lekarze złożyliśmy przysięgę Hipokratesa:

  „Będę przede wszystkim dbał o moich pacjentów, dbał o ich zdrowie i łagodził ich cierpienia”.

  „Poinformuję moich pacjentów zgodnie ze stanem faktycznym”.

  „Nawet pod presją nie wykorzystam swojej wiedzy medycznej do praktyk przeciwko ludzkości”.

  Obecne środki zmuszają nas do działania wbrew tej przysiędze.

  Innych pracownikow służby zdrowia obowiązuje podobny kod.

  Szczepionka

  Badania ankietowe dotyczące szczepień przeciwko grypie pokazują, że w ciągu 10 lat tylko trzykrotnie udało nam się opracować szczepionkę o współczynniku skuteczności przekraczającym 50%.

  Szczepienie osób starszych wydaje się nieskuteczne.

  W wieku powyżej 75 lat skuteczność prawie nie istnieje

  Ze względu na ciągłą naturalną mutację wirusów, jak co roku obserwujemy w przypadku wirusa grypy, szczepionka jest co najwyżej rozwiązaniem tymczasowym,

  W skali globalnej w wyniku szczepienia spodziewanych jest 700 000 przypadków obrażeń lub śmierci.41

  Jeśli 95% ludzi doświadcza Covid-19 praktycznie bezobjawowych, ryzyko narażenia na nietestowaną szczepionkę jest działaniem nieodpowiedzialnym.

  Rola mediów i oficjalne metody informacji

  W ciągu ostatnich kilku miesięcy twórcy gazet, radia i telewizji stali niemal bezkrytycznie za panelem ekspertów i rządem, tam, gdzie to właśnie prasa powinna być krytyczna i zapobiegać jednostronnej komunikacji rządowej.

  Doprowadziło to do publicznego komunikatu w naszych mediach, który był bardziej podobny do propagandy niż obiektywnych doniesień.

  Pogląd ten potwierdzają dziennikarskie kodeksy etyczne. 42

  Zaskoczyło nas również wiele filmów i artykułów wielu ekspertów i autorytetów naukowych, które były i są nadal usuwane z mediów społecznościowych.

  Ubolewamy nad rolą WHO w tym, która zaapelowała o uciszenie infodemizmu (tj. Wszelkich rozbieżnych opinii z oficjalnego dyskursu, w tym ekspertów o odmiennych poglądach) przez bezprecedensową cenzurę mediów. 43

  Pilnie wzywamy media do wzięcia tu odpowiedzialności!

  Pilnie domagany się otwartej debaty, w której wysłuchani zostaną wszyscy eksperci.

  Prawa wyjatkowe a prawa człowieka

  Covid-19 nie jest wirusem powodującym przeziębienie, ale chorobą uleczalną, której śmiertelność jest porównywalna z grypą sezonową.

  Innymi słowy, nie ma już przeszkody nie do pokonania dla zdrowia publicznego.

  Nie ma stanu wyjątkowego.

  Ogromne szkody spowodowane obecnymi zarządzeniami

  Jeśli weźmiemy pod uwagę te dodatkowe szkody, obecna polityka jest nieproporcjonalna, przysłowiowe użycie młota kowalskiego do rozbicia orzecha.

  To dla nas szokujące, że rząd powołuje się na zdrowie jako powód wprowadzenia stanu wyjątkowego.

  Jako lekarze i pracownicy służby zdrowia, w obliczu wirusa, który pod względem szkodliwości, śmiertelności i zakażeń zbliża się do grypy sezonowej, możemy jedynie odrzucić te niezwykle nieproporcjonalne rozporządzenia.

  Dlatego domagamy się natychmiastowego zaprzestania wszelkich obostrzeń.

  Kwestionujemy zasadność obecnych doradców, którzy spotykają się za zamkniętymi drzwiami.

  W następstwie ACU 2020 46
  https://acu2020.org/nederlandse-versie/

  wzywamy do dogłębnego zbadania roli WHO i możliwego wpływu konfliktów interesów w tej organizacji. Stanowiło też sedno walki z „infodemią”, czyli systematyczną cenzurą wszystkich wyrażających sprzeciw opinii w mediach. Jest to niedopuszczalne dla demokratycznego państwa prawa.43

  Dystrybucja tego listu

  Chcielibyśmy zaapelować do naszych stowarzyszeń zawodowych i innych opiekunów o wyrażenie opinii na temat obecnych obostrzeń.

  Zwracamy uwagę i wzywamy do otwartej dyskusji, w której opiekunowie mogą i ośmielają się zabrać głos.

  Tym listem otwartym wysyłamy sygnał, że dalsze postępowanie według dotychczasowych zasad wyrządza więcej szkody niż pożytku i wzywamy polityków do niezależnego i krytycznego poinformowania się o dostępnych dowodach – w tym od ekspertów o różnych poglądach, o ile są oparte na solidnych podstawach naukowych – przy opracowywaniu polityki mającej na celu promowanie optymalnego zdrowia.
  Tagi:
  covid-19
  list otwarty lekarzy belgijskich
  https://lotna.neon24.pl/post/157882,list-otwarty-lekarzy-belgijskich

 122. osoba prywatna said

  Testy rządzące światem, der Schrott i wieczny stan wyjątkowy
  https://wawel.neon24.pl/post/157884,testy-rzadzace-swiatem-der-schrott-i-wieczny-stan-wyjatkowy

 123. Boydar said

  Jedzcie paracetamol, drodzy wędrowcy

  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/usa-zabojczy-tylenol-w-produktach-firmy-johnsonandjohnson/3zkpnnh,79cfc278

 124. osoba prywatna said

  „Strach niestety odebrał rozum wielu osobom”. Dr Chazan o obostrzeniach związanych z epidemią
  https://staniszewski.dorzeczy.pl/kraj/155022/strach-niestety-odebral-rozum-wielu-osobom-dr-chazan-o-obostrzeniach-zwiazanych-z-epidemia.html

 125. osoba prywatna said

  Janczarzy idą? Górski Karabach a sprawa polska
  https://chart.neon24.pl/post/157907,janczarzy-ida-gorski-karabach-a-sprawa-polska

 126. Nawigator said

  Powodem przedkładanego przez nas stanowiska jest audycja nadana w dniu 4 kwietnia 2019 r. na kanale ogólnorosyjskiej, publicznej telewizji o zasięgu globalnym, o nazwie Rossija 1, oglądanej przez kilkadziesiąt milionów osób na wszystkich kontynentach.

  W cyklicznej audycji „Wieczór z żydem Władimirem Sołowiowem”, prowadzonej przez bardzo znanego i wielokrotnie nagradzanego dziennikarza i komentatora politycznego, żyd Władimira R. Sołowiowa, prowadzący audycję, komentując i bilansując wydarzenia II wojny światowej, wypowiedział się w sposób następujący,

  cyt. : „ …większość Żydów była zabita nie przez niemieckich nazistów a przez Polaków!” ( 1:54:06 – 1:54:12).

  Z ust prowadzącego padły też następujące słowa:
  „ …to wy kanalie ( Polacy – z kontekstu, red.) mordowaliście, prześladowaliście i odbieraliście majątki ( Żydom – z kontekstu, red.)” ( 1:52:06 – 1:52:12),

  В регулярной программе „Вечер с Владимиром Соловьевым” во главе с очень известным и много раз награжденным журналистом и политическим комментатором Владимиром Р. Соловьевым, ведущий программы, комментируя события Второй мировой войны, высказал следующее: „ …большинство евреев было убито не немецкими нацистами, а поляками!” (1:54:06 – 1:54:12). Из уст ведущего прозвучали также следующие слова: „ …это вы сволочи (поляки – из контекста, ред.), вы убивали, вы преследовали и вы забирали имущества (евреев – из контекста, ред.)” (1:52:06 – 1:52:12), на основании:
  .https://www.youtube.com/watch?v=QjsngXmM0YY.

  na podstawie:
  .https://www.youtube.com/watch?v=QjsngXmM0YY
  https://wps.neon24.pl/post/148603,list-do-w-putina-ws-antypolonizmu-w-telewizji-rossja-1

  to nie rosyjski dziennikarz tylko agresywny syjonista jakich i na zachodzie i na na wschodzie niemało.

  Wladimir Rudolfowicz Solowiow (hebr. Rac. ולדימיר ולוביוב, apt. Solovyeb, Svinoeb, Saloed) zasiada w Rosyjskim Kongresie Żydowskim, wie, jak zaprzyjaźnić się z „właściwymi” ludźmi. Ma obywatelstwo izraelskie. Żona Elga Sapp, dzieci i teściowa – w Estonii.

  Nagle zrobił się z niego patriota (zgadnij, jakiego kraju).

  Od niedawna uważa się za Rosjanina na podstawie „faktu”, że wszyscy Chazarowie byli Żydami, a od czasów Chazarskiego Kaganatu żyli na terytorium współczesnej Rosji, co oznacza, że ​​Rosja jest także ich ojczyzną, a oni są już Rosjanami (co ujawnia się w kilku pracach autora „Jesteśmy Rosjanami. Bóg jest z nami”)
  http://lurkmore.to/%D0%A1%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D1%8C%

  W.R. Sołowiow ma za sobą i takie ” studia”:
  During that time he completed the CIA training program specilizing in Media encryption., za : https://en.wikipedia.org/wiki/Vladimir_Solovyov_(journalist).

  Tamże: ” W 2011 r. Po tym, jak Sołowjow skrytykował ksenofobię i politykę dyskryminacji ze strony narodowej linii lotniczej Azerbejdżanu, która ze względu na swoje ormiańskie pochodzenie zabroniła obywatelowi Rosji Siergiejowi Giordjianowi wejścia na pokład do Baku, otrzymał antysemickie listy z Azerbejdżanu.

  „Zabawne jest czytanie listów z Azerbejdżanu. Antysemityzm zwierzęcy. W co drugim liście. Myślenie ciemnych wieków ”, napisał Sołowjow na Twitterze. [1]”
  http://politiki-rossii.ru/person/solovev-vladimir-rudolfovich

  List do prezydenta Rosji Władymira Putina opublikowany na rosyjskiej platformie społecznościowej KONT
  oraz komentarze pod nim
  https://cont.ws/@detektywjarzynski/1304959

  inicjatywę napisania tego listu uważam za chybioną.
  Po DRUGIE ,trzecie i dziesiąte,
  tak renomowany dziennikarz jak Sołowiow miał pełne prawo „wierzyć” Grossowi gdyż jego pozycja jako „światowej sławy historyka” nie jest jego Sołowiowa opinią czy też „rosyjską narracją” a oficjalny stanowiskiem tak środowiska historyków jak i przedstawicieli państw.

  W tym,co pragnę panu szczególnie uświadomić, POLSKI.

  Żadna polska instytucja nie zgłosiła sprzeciwu wobec publikacji Grossa a polski prezydent aż dwukrotnie „oddał mu hałd”.

  W 1999 odznaczając go Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej i w 2001 podczas jedwabieńskich przeprosin.

  Polski IPN nie tylko nigdy nie zakwestionował działalności J.T. Grossa ale traktuje go jako równoprawny podmiot w dyskusjach na temat historii Polski.

  W kontekście tego wymagać od prezydenta RF aby ingerował w wewnątrz polskie spory jest nieuprawnione.A o tym że bezczelne to nawet nie wspominam.

  A po PIERWSZE, trzeba znać zasady.One nie koniecznie muszą się podobać ale znać trzeba
  .https://www.youtube.com/watch?v=Ego8tj52IsM

  Zupełnie niedawno na jakimś tok szoł (ale nie u sołowiowa) znany polityk powiedział o Państwie 3RP:
  w przeszłości ze względu na naszego „sojusznika” o wielu rzeczach nie mówiło się zbyt często,
  o wielu nie mówiło się wcale ale nie doprowadziło to do niczego dobrego,
  więc pora skończyć z tą strusią polityką”.

  Wydaje się panu ( i pozostałym sygnatariuszom) że Sołowiow jest napastliwy? Nieprawda.
  Na przykład w porównaniu z Ormianinem Armenem Gasparianem jest miły i oględny.

  .https://www.youtube.com/watch?v=eh71aGzrIZQ
  Czyżby nie przyznawał pan im prawa do wyartykułowania tego co im leży na wątrobie? a niby w imię czego?

  Fakt że nagła erupcja choćby i słusznych pretensji po dziesięcioleciach ponurego milczenia może nieco nas przytłaczać ale co można na to poradzić.Albo nas to wzmocni albo zabije.

  „list” jest jakiś infantylny i obnaża słabość sygnatariuszy

  W 2008 r odbył się w Moskwie kongres prasy rosyjskojęzycznej wychodzącej za granicami Rosji.

  W czasie dyskusji głos zabrał szef „Rosyjskiego Kuriera Warszawy” Władimir Kirjanow .

  W odpowiedzi na jego konkluzje ówczesny prezydent D. Medwiediew wygłosił takie dictum że gdyby pan miał okazję je usłyszeć spadły by panu kapcie.

  Powiedział mianowicie że Kirjanowowi należy się szczególne uznanie a nawet podziw gdyż przychodzi mu działać na obszarze najbardziej wrogim i że na planecie nie ma kraju bardziej rusofobicznego niż Polska.
  http://www.rkw.3w.pl/articles/06-2008/president.htm
  a przypominam że był to rok 2008 po którym było już tylko gorzej.
  To co dziej się w polskich mediach przechodzi wszelkie pojęcie i pan doskonale o tym wie.

  Jak wielu jest pan wobec tej sytuacji całkowicie bezsilny i sfrustrowany a żeby poprawić sobie nastrój porywa się an na „naprawianie” rosyjskich mediów.

  Uważam że jedyne co nam pozostało to taktowne milczenie ale pan obnosi się ze słabościami i dlatego mi wstyd.

 127. osoba prywatna said

  Gdy Czech zarobi 6 500 zł, musi zapłacić 799 zł na ZUS, Polaka ZUS i podatki wyniosą 2 002 zł
  https://dobryruch.co.uk/czechy-zus-podatki/

 128. Boydar said

  „… dziura zlokalizowana jest w po prawej stronie kadłuba, w jego środkowej części, ma cztery metry wysokości oraz 1,2 metra szerokości, rozciąga się zarówno poniżej jak i powyżej linii wody – nie można wykluczyć, że uszkodzenie miało wpływ na zatonięcie promu …”

  https://www.onet.pl/turystyka/onetpodroze/wrak-estonia-sensacyjne-odkrycie-dziure-w-promie-zrobila-lodz-podwodna/77qk7f3,07640b54

  Co za głupia hipoteza; od kiedy to dziury o takich rozmiarach poniżej linii wody mogą zatopić prom.

  A tak swoją drogą, to myślę, że Ruscy znają nawet numer butów i kołnierzyka kapitana tego U-boota.

 129. osoba prywatna said

  Prezes czyli Naród
  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=29162&Itemid=100

 130. osoba prywatna said

  WATYKAN : Dwóch szamanów idzie „glosować” – Trzeci (naćpany) blogoslawi ich na drogę.
  .https://www.youtube.com/watch?v=e7k3LpqUabQ

 131. osoba prywatna said

  NOWA NORMALNOŚĆ i nasze dzieci

 132. osoba prywatna said

  BERGOGLIAŃSKI KAPŁAN ODMAWIA KOMUNII WIERNEJ NA KOLANACH – SANKTUARIUM FATIMA 20
  .https://www.youtube.com/watch?v=woxzUxQpfhw

 133. Listwa said

  @ 77 Boydar

  „Myli się Pan. Nie jestem po żadnych kursach.”
  – pani Katarzynie T powinien pan to wytłumaczyć.

  „Wrażenie, że ja się „orientuję w katolicyzmie” jest mylne.
  – to też wymyślone, czy wyklikane?.

  @ 113 Boydar

  Ja wiem.
  Peryskop jest tylko od patrzenia z zanurzenia.

 134. Katarzyna T said

  Ad.133 Panie Listwa.Mnie to nie jest potrzebne. Uczciwość nie mierzy się ilością ukończonych klas, W naszych rozmowach to jest problemem, czy nie? Lubię „oczytanych” ludzi ,którzy dopuszczają szerszą wiedzę oprócz wyznaczonego kąta widzenia.

  ———–
  Katolicyzm jest dość szeroki.
  A jeśli komu za mało, to niech sobie idzie do protestantów, czy wyznawców Węźą Pierzastego.
  Admin

 135. Marucha said

  Chciałbym zwrócić uwagę na jeden fakt.
  Im dłuższy jest komentarz (i im więcej linków zawiera)m – tym mniejsze prawdopodobieństwo, że ktoś przez niego przebrnie.i sobie przyswoi. Ja, choć-żem admin, nie daję rady. A przecież mogą tam być bardzo ciekawe informacje albo wnioski.
  Lepiej rozbić taki tasiemcowy komentarz na kilka mniejszych i publikować w odstępach jednodniowych.

 136. Boydar said

  @ Pan Listwa

  To by było zbyt piękne, aby jedynie Pani Kasia miała wątpliwość. Podejrzewam, że jest to również Pańskim udziałem. Coś Panu zatem wyjaśnię. Otóż w czasach dla mnie przedgajówkowych, to ja praktycznie o katolicyzmie nie wiedziałem NIC; trywialnie rzecz ujmując, wiedziałem tylko którą ręką się przeżegnać. Powiem więcej – zupełnie mnie te sprawy nie interesowały. Między innymi dzięki Panu, moja wiedza uległa „znacznemu” poszerzeniu. Oczywiście, wiodąca rola przypada Panu Gajowemu – dobór artykułów poddawanych pod dyskusję to wielka sztuka, może nawet większa od samej egzegezy, te bowiem niezmienne są od wieków a przynajmniej w kwestiach kardynalnych. W zasadzie, skoro już zszedłem na Pańską rolę w procesie mojej edukacji katolickiej, zarzucić mogę Panu tylko jedno – za mało w tym ducha polskiego. Pański katolicyzm jest dla mnie zbyt „suchy”, taki pure. Mi się to nie podoba a czasem wręcz razi. Tłumaczę to sobie na różne przyzwoite sposoby ale wrażenie i tak pozostaje. Czasem wydaje mi się nawet, że Pan Polaków po prostu nie rozumie.

  Nie wiem co mógłbym jeszcze dodać, kłaniam się więc najuprzejmiej.

 137. Listwa said

  @ 134 Katarzyna T

  Może i niepotrzebne, ale jeśli pan Boydar chce komuś tłumaczyć, czy jest po kursach czy nie, to powinien to tłumaczyć pani z racji komentarza @ 36. Co do mnie, to może tylko udowadniać, że jest jednak po przyspieszonych.

  Uczciwość nie trzeba mierzyć ilością ukończonych klas, jedna odnośnie pani, to jest pewien problem z uczciwością.

  „Lubię „oczytanych” ludzi ,którzy dopuszczają szerszą wiedzę oprócz wyznaczonego kąta widzenia.”
  – i chyba pani lubi przy tym wpadać w fałsz. Prawda nie jest jakimś kątem widzenia, który można bezkarnie przekraczać. Pani swoim „oczytaniem” chce przerabiać ludzi w posoborowe mohery, jak toruńskie radyjczyno .
  Oni też są wyznawcami emocjonalnych sloganów nt. JPII. A faktów nie widzą z założenia.

 138. I*** said

  (136) Boydar

  Z Pana to się zrobił „dyplomata” pełną gębą… :-)))

 139. Boydar said

  Rozumiem Generale, że wie Pan na czym polega do czego zdąża sztuka dyplomacji 🙂

 140. Listwa said

  @ 136 Boydar

  Mógłby pan dodać przeprosiny za błędy i podnoszenie wątpliwości do rangi pewności.
  „za mało w tym ducha polskiego. Pański katolicyzm jest dla mnie zbyt „suchy”, taki pure. Mi się to nie podoba a czasem wręcz razi. Tłumaczę to sobie na różne przyzwoite sposoby ale wrażenie i tak pozostaje”

  – za mało polskiego ducha, czyli czego? Katolicyzm to pewien zespół spraw – 1. doktryna, 2. miłość (gdzie w tym są też emocje), 3. zasady postępowania do których jesteśmy zobowiązani, a to jest spięte tym wszystkim co należy rozumieć pod pojęciem 4. Pan Bóg (gdzie Pan Bóg jest rzeczywiście i realnie istniejącą Trójcą św. trzech osób Bożych). Gdzie Pan Bóg jest celem katolicyzmu, a przy pomocy też pojęć jakimi sie posługujemy ociągamy cel. Generalnie objaśniam tylko doktrynę, co może być odbierane jako „suche”. np. zasady tłumaczyłem ostatnio Selerowi. Katolicyzm jest jeden i ma jednego „ducha” i tu już nie ma żyda ani greka. Formy zewnętrzne jakim katolicyzm jest praktykowany w różnych narodach mogą być odmienne, choćby klimat i usytuowanie na ziemi ma też na to pewien wpływ. Świadomie unikam tzw. katolicyzmu ludowego, który wpajał m.in. kard. Wyszyński. On osiągał nim pewne rzeczy, ale jednocześnie wiele istotnych tracił.

  ” Czasem wydaje mi się nawet, że Pan Polaków po prostu nie rozumie.”

  – pan zapyta pana Gajowego czy rozumie. Jest teraz w Polsce i ma świeże wrażenia z tego kontaktu. Powiem więcej, jak słucham co mówią, jak myślą, czym sie fascynują, jakimi kategoriami się posługują itd, to zastanawiam sie, czy sam jestem Polakiem, czy moze oni nie są Polakami. Nawet mi się gadać nie chce. Przyjedzie walec i wyrówna, też ich zasraną asertywność i perfekcyjność wyniesiąną z seriali i programó informacyjno-publicystycznych. Bo to jest dopiero drętwe i suche.

  A tak przy okazji , to wie pan jak ocenia, czy dobiera się metody edukacji? Jakie cechy ona powinna mieć?
  Bo pan I*** tego najwyraźniej nie wie.

  Niektórzy, tez w Gajówce, źle oceniali np Putina, czy powszchnie jest błedna ocena Łukasznki, (propagandziści to wykorzystują), bo gapie oceniali metody sądzą, że oceniają cele.
  Resztę wyjasnień zostawiam panu I***.

 141. Boydar said

  Zdaje Pan sobie sprawę, że ja zdaję sobie sprawę, że próbuje mnie Pan wkręcić. Nie, nic z tego, jak już dawno zauważył Kolega Nyndr0 – moje musi być na wierzchu, bo inaczej mi ciśnienie skacze 🙂

 142. Listwa said

  @ 141 Boydar

  Nie, ja tylko chce wkręcić I***

 143. Boydar said

  Prawdę mówiąc, to ja tylko Gospodarza jeszcze nie próbowałem wkręcić, bojam się trochę.

 144. Listwa said

  @ 143 Boydar

  To bierz się pan i ucz jak to zrobić:

 145. Listwa said

 146. Boydar said

  No co, ksiądz misię podobywuje, nawet kota bym mu powierzył w opiekę, nawet na tydzień.

  A te niby „wkręty” (144) to gimbaza siakaś. To już zupełnego durnia trzeba.

 147. Listwa said

  @ 146 Boydar

  Może pan zaczynać od razu od szkoły średniej.

 148. Ad. 107 (Admin)

  Odróżniam tradycję od skostnienia. Tego drugiego jakby więcej.

  Dla mnie tradycja to trwanie przy prawdzie. Skostnienia mnie odrzucają.

 149. Listwa said

  @ 148 Krzysztof M

  A przy której prawdzie, że słoń ma trąbę, a żyto kłosy?
  No i co jest skostnieniem?

 150. marteczka said

  Brzydka prawda o PETA. Czy swego czasu nie promowała tej organizacji Dżoana Krupa? J ang.

 151. Anucha said

  Górny Karabach

  Hieny nie odpuszczają. Otaczają tygrysa, mimo tego, że tygrys już dawno wylizał się z ran, zadanych dzięki nagance ,
  w której brali udział gorbi i boria-pijak.

 152. Katarzyna T said

  Ad. Admin „Katolicyzm jest dość szeroki”. Co proszę? I to do mnie Pan odnosi?
  Hipokryzją określa się zachowanie oraz sposób myślenia oparty na dwuznacznym podejściu do norm i moralności. Osoba nazywana hipokrytą jedno mówi, co innego zaś myśli, jeszcze co innego robi(.ze slownika)

 153. Ad. 149

  No i co jest skostnieniem?

  Pan nie dostrzega, więc potrzebuje pan więcej czasu. Tak bywa.

  ————–
  Pan używa słowa „skostnienie” w zupełnie złym kontekście, mając na celu doczepienie negatywnych konotacji.
  „Skostnienie” Tradycji? Właśnie o to chodzi, by przekazać, co się otrzymało.

  II Sobór zerwał ze „skostnieniem”. Skutki widzi nawet ślepy.
  Admin

 154. Yagiel said

  Wspomnienie wrześniowe ze wsi pod Czerwińskiem/Mazowsze:

  Dopytałem mamę, która wtedy, we rześniu’39, była 10-latką i pasała krowy na polu pod granicą. Ale szybko nie pasała, bo któregoś dnia pilot niemieckiego samolotu postrzelał jej krowy, a ona przycupnęła za krzaczkiem na miedzy – bo tak jej/im tata kazał: żeby w razie samolotów nie stać przy krowach, bo Niemcy strzelają czasem do krów…
  Więc bali się chłopi krowy paść na polach – krowy nasze pasły się więc w sadzie i zjadały spady: jabłka, gruszki, trawę skosiły – no to w tym sadzie nie mogło już być Kiepki-dzierżawcy corocznego…
  Mama mówi, że Żydzi bardzo bali się hitlerowców, ale też chłopi bali się pokazywać z Żydami – że są w dobrych kontaktach… Mój dziadek zginął w styczniu’45 przez chłopski donos z zemsty: bo dziadek przygadał jednemu z sąsiedniej wsi, że dwie córki dał hitlerowcom za „żony” (wiedzieli hitlerowcy, że ich żony często z polskimi czy innymi przymusowymi robotnikami sie pocieszały) – no to ten chłop zemścił się i doniósł na koniec okupacji – znamy nazwisko, a ich gospodarstwo nadal żywe…
  Mama dobrze pamięta tego Kiepkę – pisałem już, dlaczego – jego 3 córki na H i dwóch synów, kt. w Czerwińsku służyli Niemcom przy koniach. Potem ci NIemcy pomagali, żeby te dwa wyrostki nie poszły do getto w Nowym Dworze, ale jak ostatecznie było – mama nie wie.
  Z wyprowadzania 2-3 lata potem Żydów z Czerwińska zna czy pamięta tylko taką sytuację: Żydzi na ryneczku stłoczeni, płacz, krzyk, zaraz pójdą do Nowego Dworu – Polacy popatrują… Wtedy jedna Żydówka koniecznie prosi Polaków, żeby wzięli pod opiekę jej kwiat w doniczce – nikt nie che kwiatów, żołnierze krzyczą, wreszcie któryś wyrywa Żydówce doniczkę z kwiatem i rzuca na bruk!
  Doniczka prask, ziemia w rozsyp i wśród tej ziemi lśnią dwie duże jakieś monety złote… O tym mama opowiadała.

  A kiedy ja-dzieciak bywałem u babci, tj. w lata 60., i bywałem w Czerwińsku z rodziną w kościele czy sam po coś do sklepu, to babcia mawiała: tylko za rynek nie chodź – za rynkiem była była żydowska część: synagoga mała, cheder, domy (raczej nie został w nich żaden Żyd) – te domy miały coraz bardziej załamane dachy…
  Babcia też mawiała, żebym po zmierzchu nie chodził do naszej olszyny, bo tam Lolok i boboki som… No to się bałem! Słyszałem tylko z niej puchacze, słowiki; rano to już tam kury zachodziły – to potem i ja…
  Jedyne zdjęcie dziadka, jakie mam, to z naszej łąki, jak gra z sąsiadami w karty – lato jest, chyba 43 czy 44: patrzą wszyscy w obiektyw. Zdjęcie zrobił nauczyciel z pobliskiego Sielca czy Zdziarki, bodaj Pstrokoński czy jakoś takie Jesiotrowski… W styczniu’45, kiedy mama pojechała w konwoju okolicznym po ciało taty – bodaj do Sierpca, a może do Płońska – to w tym konwoju furmanek była też pani nauczycielka z Czerwińska: ale nie pamięta mama – siostra czy żona tego nauczyciela: jego też hitlerowcy wtedy rozstrzelali – 16 ich wtedy rozstrzelali. Ktoś przeżył podobno w jakiejs szufladzie pod stołem – potem powiedział nowym władzom, co było i gdzie zwłoki są… Ta pani nauczycielka umiała po rosyjsku, co bardzo zdziwiło sołdatów i jakiś oficer to z nią długo rozmawiał; a potem dali tym zmarzniętym nieszczęśnikom jakiś nocleg ciepły… Jakoś 3 doby to trwało, bo ciężko było ze zmarzliny zwłoki wykopać… Potem na wozach wysoko trumny ułożone, linami związane, a mama siedziała na dennicy… Wszyscy w jednej mogile na cmentarzu w Czerwińsku pochowani.

  No to takie i styczniowe wspomnienie jej. No i moje.

  A teraz ten Karabach Ormian – uczennica moja, Ormianka, pyta: Czy to znowu muslimy chrześcijan będą zabijać? W wielkich oczach łzy. W wieku mojej mamy wtedy.

 155. Katarzyna T said

  Panie Listwa. Pani swoim „oczytaniem” chce przerabiać ludzi w posoborowe mohery, jak toruńskie radyjczyno .
  Na inne zarzuty odpowiem później.
  Co do powyższego twierdzenia to muszę Pana rozczarować.Prawie od pierwszych audycji RM uważałam ,że nie jest katolickie.
  Za dużo było bolszewickich metod, które Bucharin doradca Lenina nakazał upowszechniać. Kłamstwa, nienawiść , podziały między ludźmi co jest antonimem ewangelicznych zasad, Tolerancja grzechu jest złem ,bo grzech oddziela od Boga i ludzi. Kościól katolicki dostał od Założyciela Sakramenty Sw jako depozyt wiary i co? TRWA spor o formę (posoborowa, wojtyliańska) a nie o treść zawartą w CREDO. Myślę ,że wielu w KK działa jak biblijny Samson .
  Ps Tak w ramach tego oczytania to znana jest Panu ta pozycja? http://chomikuj.pl/wojtcies/Dokumenty/Victor+Ostrovsky+-+Drugie+oblicze+zdrady,4260457219.pdf.
  Obecnie widzę niespłacony nasz zbiorowy dług wobec minionych pokoleń i nasze poczucie bezkarności.
  A w Ewangelii jest mocne ostrzeżenie z kamieniu mlyńskim i nieustanne nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię. Dodam ,ze intuicyjnie przylgnęłam do Ewangelii św. Mateusza i św. Jana i dobrze mi z tym.

  ———
  Właśnie. Wierzcie w Ewangelię, a nie słowa i uczynki czciciela islamu i voodoo.
  Admin

 156. Lily said

  Ocencie TO SAMI.
  http://xdisciple.blogspot.com/2012/05/george-soros-is-david-rockefeller.html
  Zrodlo; jak powyzej.

  ———-
  Dwie typowe facjaty żydowskich łajdaków, utrzymywanych na siłę przy życiu.
  Admin

 157. Exaltata es sancta Dei Genitrix
  super choros Angelorum ad caelestia regna.

  Wywyższona jesteś święta Boża Rodzicielko,
  nad wszystkie chóry anielskie do Królestwa niebieskiego.

 158. Marucha said

  Re 152:
  Sama Pani napisała:

  „Lubię „oczytanych” ludzi ,którzy dopuszczają szerszą wiedzę oprócz wyznaczonego kąta widzenia”

  Otóż proszę przyjąć do wiadomości, że bardzo często owa „szersza wiedza” to zwykłe nieuctwo i niewydolność intelektualna.
  W przypadku religii katolickiej ów wyznaczony „kąt widzenia” to jedyny poprawny kąt. Kto go usiłuje zmieniać, jest heretykiem.
  Jaką „szerszą wiedzę” chce Pani dopuścić w katolicyzmie? Uznanie Pachamamy za boginię? Brednie o Marii Magdalenie jako żonie Chrystusa?

  Powiedziawszy to przypominam, iż poza oczywistymi dogmatami, katolicyzm jest całkiem otwarty na różne interpretacje. Takie, które nie podkopują jego fundamentów.

  Komu tego za mało – niech sobie idzie do protestantów.

  Swoją drogą… często ludzie, niezdolni do opanowania podstawowych zasad fizyki , obrażali się na „skostniałą naukę uniwersytecką” i tworzyli własne teorie pseudonaukowe, jedną głupszą od drugiej. Pewnie myśleli, że reprezentują „szerszą wiedzę”..

 159. Katarzyna T said

  Ad.158. Panie Gajowy. Szerszą wiedze trzeba mieć o fałszywych. A takich w pionie i poziomie jest w nadmiarze!
  Zawężając pojęcie ,fałszywi sa ci, którzy twierdzą, że przyczyną upadku Kościoła jest JP II. Gdyby Pan był uczciwy to zdobyłby „szersza wiedzę” o sytuacji w Watykanie i rolę jaką w nim pełnił JP II i Jego pomocnicy. (Ja obecnie korzystam z dobrodziejstwa internetu )
  Poza wszystkim największym dziełem i darem dla ludzkości JP II jest ogłoszony Kult Milosierdzia Bożego, ktorego najbardziej nienawidził Szatan. Jest to zapisane słowami św Faustyny w Jej Dzienniczku.Niszczenie Autorytetu JP II jest dla mnie jednoznaczne.
  Katolicyzm nie może być otwarty na różne interpretacje.Może być otwarty na prawdziwych współczesnych apostołów, którzy nie zmieniają Credo i Dekalogu , nie zwalczają mszy posoborowej lecz jej niegodne sprawowanie. Lucyfer nazywany jest Malpą Pana Boga.Niejeden z samozwańczych obrońców KK mogłby sobie dokleić czasownik „małpowanie”.
  Ps. Jako poszerzenie wiedzy polecam zapodana ksiązkę Ostrovskiego.Pierwszy raz przeczytałam ją w roku wydania.. Znajdzie Pan trochę ciekawostek.Pozdrawiam.

 160. Katarzyna T said

  Ad..P.Marucha.”Swoją drogą… często ludzie, niezdolni do opanowania podstawowych zasad fizyki , obrażali się na „skostniałą naukę uniwersytecką” i tworzyli własne teorie pseudonaukowe, jedną głupszą od drugiej. Pewnie myśleli, że reprezentują „szerszą wiedzę”.
  Moja odpowiedź. Prawdziwy naukowiec wie ,ze nic nie wie doskonale, ale we wszystkim postrzega doskonałość a niej Boga. W czasie mojej tez wysoko naukowej pracy w czasach „komuny” miałam kontakty z różnymi. Jednemu takiemu zadałam pytanie.Gdzie w przyrodzie łamane jest prawo fizyki? I z tym pytaniem zostawiam Pana do mojego powrotu za kilka godzin.

 161. Labirynt said

  Z obfitości serca mówią usta
  a kuzyn prezesa z przyzwyczajenie które jak wiadomo jest drugą naturą człowieka.

  ” Kuzyn prezesa PiS: Jarosław Kaczyński będzie rządził do 120 lat ”
  onet.pl/informacje/onetwiadomosci/kuzyn-prezesa-pis-jaroslaw-kaczynski-bedzie-rzadzil-do-120-lat/g5hd84k,79cfc278

  Mea esrim
  jest tradycyjnym hebrajskim życzeniem 120 lat (powodzenia,życia itd)
  My Polacy życzymy sobie skromnych stu lat,
  a żydzi życzą SOBIE 120 lat stu dwudziestu.
  https://jel.jewish-languages.org/words/1395
  https://en.wikipedia.org/wiki/Live_until_120
  https://sanocki.neon24.pl/post/157915,prezes-czyli-narod

  Kiedy po rozgromieniu przez króla Światosława
  Chazarowie będący wbrew plotkom ludem tureckim,
  rozpierzchli się,
  to uciekli z ich perspektywy na kraj świata czyli do Europy Północnej
  głownie Skandynawii
  skąd zmieszani z innymi grupami etnicznymi dokonywali ataków i najazdów.

  Ich główną średniowieczną zdobyczą były Wyspy Brytyjskie.
  Przyjęło się że najeźdźcy byli Normanami ale przeważał tam czynnik Chazarski.

  Druga fala najazdu na Wyspy Brytyjskie miała miejsce kiedy „kupcy weneccy” ewakuowali się z Półwyspu Apenińskiego najpierw do Niderlandów a później do Anglii.

  Arystokracja Angielska nieomal całkowicie wyrżnęła się w „wojnie dwóch róż” więc jej socjalną rolę zaczęła pełnić klasa gentrów .

  Nietrudno się domyśleć kim w przeważającej większości byli
  https://pl.qwe.wiki/wiki/Gentry
  Przeto Anglia a później Wielka Brytania i Imperium Osmańskie a teraz Turcja prowadziły i prowadzą wspólną politykę.

  Już nawet nie dlatego że się umawiają (choć również się umawiają),
  ale dlatego że mają jakby wspólny rozum czy instynkt (nie wiem jak to precyzyjnie nazwać)

  Przyjęło się że I WŚ wybuchła w 1914 ale uwzględniając definicję wojny światowej to pierwszą wojną światową były Wojny Krymskie.

  Przyczyną Wojen Krymskich było to że Imperium Rosyjskie zaczynało wypierać z regionu osłabione Imperium Osmańskie więc na pomoc pośpieszyła cała Europa.

  Polityka Turcji nie istnieje bez polityki brytyjskiej anglosaskiej i tak było zawsze choć z pozoru wydawać się mogło że rywalizacja kolonialna na Bliskim Wschodzie uczyni z nich śmiertelnych wrogów.

  https://www.labirint.ru/books/672093/
  to bodaj referat (w formie dialogu) autora na temat książki
  .https://www.youtube.com/watch?v=TZ2WBiMmI34&t=279s

  Nieocenione źródło informacji które jeśli przyswoić pozwalają na lepsze zrozumienie rzeczywistości.
  Tej z konfliktem Ormiańsko-Azerskim również
  https://leonardo.neon24.pl/post/157916,tragiczna-wojna-armensko-azerbejdzanska-o-gorski-karabach
  covid
  http://niepodległy.pl/671/dwa-koronawirusy-i-tylko-jedno-rozwiazanie-problemu/

 162. Piskorz said

  !!! Słowo z ambony…Z. Stonogi.https://youtu.be/at7Umekq8_I

 163. Labirynt said

  Holandia
  Sklepy, markety, centra handlowe – strefy wolne od maseczek.

  A śmieją się u nas z ludzi, którzy oklejali sobie domy potłuczonymi talerzami. Holendrzy są mistrzami kiczu i jakoś z tym żyją.
  http://marcin-k.szkolanawigatorow.pl/mae-holenderskie-conieco-plus-test-na-covid-19-w-gratisie
  operacja rozaniec
  http://pioter.szkolanawigatorow.pl/operacja-rozaniec

 164. Labirynt said

  Jezuicki łącznik zdrada posoborowego Watykanu
  https://remnantnewspaper.com/web/index.php/articles/item/5065-doubling-down-on-betrayal-vigano-on-the-vatican-chinese-trea

  Doszukiwanie się jakiejkolwiek spójności w ostatnich działaniach Towarzystwa Jezusowego z intencjami jego załozyciela Świętego Ignacego Loyoli jest trudnym jeśli niemożliwym zadaniem do wykonania.

  Niemożliwym do tego stopnią aby stwierdzić, że odnowienie Zakonu w 1814 po jego kasacie w 1783 przez Klemensa XIV było błędem.

  Nie jest zaskoczeniem, że rola Jezuitów w procesie samodestrukcji i rozmycia Kościoła jest decydująca.

  Nie zaskakuje fakt, że od 2013 Najwyższy Tron zajmowany jest przez Jezuitę, kardynała Jerzego Maria Bergoglio,

  co jest złamaniem Reguły Św. Ignacego, która zabrania członkom Towarzystwa zajmowania stanowisk w hierarchii kościelnej.

  W kontekście geopolitycznym, rola Wloch może wydawać się marginalna. W rzeczywistości jest to poligon doświadczalny dla globalistycznych eksperymentów, które w następnych 10 latach będą wprowadzane w innych krajach na róznych płaszczyznach; ekonomicznej, politycznej jak i religijnej.

  Tym samym jest zrozumiałe, że La Civilta Cattolica i jego wszechobecny dyrektor, Ojciec Antoni Spadaro SJ do upadłego reklamuje agendę globalistyczną, zarówno włoskiej jak i globalistycznej lewicy, włączając w to Parię Demokratyczna w USA jak i komunistyczną partię Chin.

  Z drugiej strony, ideologiczne powiązania Towarzystwa Jezusowego i lewicowych ruchów rewolucyjnych sięgają roku 1968, pod które SWII położył ideologiczne fundamenty czego największym wyrazem była teologia wyzwolenia, a co stało się po odrzuceniu potępienia komunizmu z dokumentów przygotowawczych Soboru.

  Jest znamiennym, że wielu zwolenników tego nieszczęsnego ruchu w Ameryce Łacińskiej zostało zrehabilitowanych i awansowanych przez argentyńskiego Jezuitę, pomimo uprzednich sankcji zastosowanych przez Stolicę Apostolską wobec nich, co prawda bardzo łagodnych.

  Widok Prodiego i Gentiloni ( byłych premierów Włoch) razem z Ojcem Spadaro na prezentacji eseju ” W duszy Chin” nie powinien nikogo zaskakiwać. Są oni wyrazem tego pożałowania godnego „dojrzałego katolicyzmu”, który ignoruje konieczną spójność pomiędzy polityką i katolicyzmem tak podkreślaną przez JPII i Benedykta XVI.

  Prezentują heterogeniczny zwierzyniec progresywizmu w imię maltuzjańskiego ekologizmu, niegraniczone przyzwolenie na imigrację, teorię gender i indyferentyzm religijny usankcjonowany deklaracją Abu Dabi.

  Konferencja w Asyżu zatytułowana ” Ekonomia Franciszka” oraz nadchodząca encyklika Fratelli Tutti noszą znamię antropocentryzmu i przesunięcia bergogliańskiego koscioła na „zieloną stronę”, który miast odważnie i „politycznie niepoprawnie” głosić Ewangelię wszystkim Narodom, wybrał najłatwiejszą drogę imigracjonizmu i ekologizmu w imię agendy globalistycznej, której zamierzeniem jest zburzenie cywilizacji zachodniej.
  Prezydent Trump doskonale to rozumie.

  Prodi i Gentiloni a również Conti, biorąc po uwagę ich korzenie, edukację, mają swoich odpowiedników w Ameryce w tzw „katolickich” osobowościacj jak Józek Biden, Nancy Pelosi i Andrzej Cuomo, którzy jednomyslnie popierają aborcje i indoktrynacje gender oraz BLM i Antife, które to ruchy podpalają amerykanskie miasta.

  Sprawiedliwa i uczciwa analiza międzynarodowych sponsorów tych partii, tych „spontanicznych ruchów i „katolickiego” progresywizmu pozwala odkryć niepokojący wspólny ślad prowadzący do tych tzw „filantropów”, którzy manipulują politycznym i ekonomicznym losami Planety za pomocą ogromnych funduszy.

  Ostatnio ujawniono, że Jezuici w Ameryce otrzymali granty sięgające 2 milionów dolarów( w ciągu 4 lat) od Jerzego Sorosa.

  Podobnie, porozumienie pomiędzy Stolicą Apostolską a chińskim rezimem zostało sfinansowane przez Pekin w celu uzupełnienia uszczuplonego ostatnio skarbca watykańskiego.

  Fakt, że Kościoł połozył sie plackiem przed COVID 19 koronawirusem, zawieszając celebracje liturgiczne i zamykając kościoły na całym swiecie co doprowadziło do znacznych strat finansowych, dowodzi tego, że wsparcie przemysłu „imigracyjnego” oraz Chińczyków jest oczywistą rekompensatą za utracone zyski.

  W USA jesteśmy świadkami najwyższego poziomu wpływu kulturowego Kościoła, bezwstydnie stojącego po stronie kandydata Demokratów, a bardziej ogólnie, po stronie całego aparatu administracyjnego, który przeszedł konsolidacje w ostatnich latach. ”

  Głębokie państwo”, zagorzały wróg Trumpa, połączył swoje siły z „glębokim kościołem” , nie szczędząc krytyki urzędującemu Prezydentowi, jednocześnie puszczając perskie oko do Bidena i BLM, służalczo naśladując media głównego nurtu.

  To nie ma znaczenia, że Trump jest otwarcie pro-life i staje w obronie niewzruszalnych zasad odrzuconych przez Demokratów. Rzeczą istotną jest przekształcenie Kościoła Katolickiego w duchowe ramie Nowego Porządku Świata, aby uzyskać imprimatur od najwyższegi autorytetu moralnego na Ziemi, coś co było niemożliwe za Benedykta XVI.

  Sekretarz Pompeo słusznie uczynił krytykując odnowienie tajnego porozumienia podpisanego przez Bergoglio i Xi Jingpinga. Ujawnienienie przez niego istnienia tego dokumentu w jasny sposób demaskuje aberracje Watykanu, zdrada misji Kościoła, porzucenie chińskich katolików w imię złowieszczej kalkulacji politycznej w zgodzie z góry zarysowaną intencją.

  Nie dziwi reakcja Jezuitów ani „katolickich” progresywistów zaznaczona w Avenire(dzienniku Konferencji Episkopatu Włoch).

  Jeśli Bergoglio może bezkarnie ogłaszać, że „Trump nie jest chrzescijaninem”, wywołując duchy nazizmu i populizmu, dlaczegóż by Sekretarz Stanu USA nie miał prawa do wyrażenia swojej opinii w uzasadnionej trosce o bezpieczeństwo międzynarodowe na temat zmowy Stolicy Apostolskiej z dyktaturą komunistyczną, która jest grożna i niebezpieczna jak nigdy do tej pory.

  Dlaczego Watykan, który zachowuje milczenie wobec popierania przez Demokratów aborcji i łamania praw człowieka w Chinach, stoi na stanowisku że Trump nie ma prawa mieszać się w porozumienie, które ma oczywiste konsekwencje w relacjach międzynarodowych?

  To zadziwiające, że parezja, na którą się powołują, jest natychmiast odrzucana w obliczu ujawnienia ich haniebnych planów. Jak to jest, że porozumienie, prezentowane jako absolutne przejrzyste, jest ciągle tajne i ukrywane nawet przed chińskim kardynałem, Józefem Zenem.

  Z drugiej strony, jesli wezmiemy pod uwagę, że ówczesny kardynał homo pedofil McCarrick był pełnomocnikiem Franciszka I kard. Bergoglio w trakcie przygotowywania tego porozumienia pomiędzy Stolicą Apostolską i chińską partią komunistyczną, to zrozumiemy dlaczego akta procesu kanonicznego, który przeniósł McCarricka do stanu świeckiego są również tajne.

  W obu przypadkach, ujawnienie tych dokumentów jest naglące i potrzebne, ponieważ na szali jest honor i moralny autorytet Kościoła w oczach świata.

  JE ksiądz arcybiskup Karol Maria Viganó, Nuncjusz Papieża Franciszka w USA
  22 wrzesnia 2020r

 165. osoba prywatna said

  Jak zadbać o układ limfatyczny – mało znane fakty

  https://www.bitchute.com/video/8gyUMSirUI5h/

 166. osoba prywatna said

  Co dawało speeda żołnierzom Wehrmachtu? O sekrecie Pancernej Czekolady i innych używkach III Rzeszy
  .https://www.youtube.com/watch?v=nsIjhHdrKNw

 167. Wielka Kopa Tatry said

  Chór Aleksandrowa – Hymn Układu Warszawskiego – Napisy PL

 168. osoba prywatna said

  Naukowcy ostrzegają przed wypowiadaniem tych słów. „Szczególnie groźne w czasie pandemii”
  https://nczas.com/2020/09/29/naukowcy-ostrzegaja-przed-wypowiadaniem-tych-slow-szczegolnie-grozne-w-czasie-pandemii/

 169. osoba prywatna said

  Jarosław Kaczyński ma wejść do rządu, gdzie obejmie funkcję wicepremiera i szefa komitetu ds. bezpieczeństwa. O formę prezesa PiS nie martwi się jego kuzyn Jan Maria Tomaszewski, który w rozmowie z „Super Expressem” uważa, że polityk „będzie rządził do 120 lat”.
  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/kuzyn-prezesa-pis-jaroslaw-kaczynski-bedzie-rzadzil-do-120-lat/g5hd84k,79cfc278

 170. Głos Prawdy said

  * ANTYCHRYST WYRAZIŁ SWOJE PLANY… są już zapisane w dokumentach ONZ w otwartym tekście. (Wideo) (Repost)
  .Wyd. – Drodzy Bracia i siostry w Chrystusie! Antychryst i jego rząd światowy za pośrednictwem jednego z najbardziej znanych rabinów Izraela wyraził swoje najbliższe plany, które jak widzimy są już realizowane.
  A jeśli wcześniej ktoś mógł wątpić i wierzyć, że apokalipsa jest gdzieś tam daleko od dziesięcioleci, a nawet stuleci od nas, to po dywersji koronawirusa wszystko stało się bardziej niż oczywiste.
  Nie ma już dziesięcioleci i stuleci ziemskiej historii ludzkości, ponieważ nie będzie już jej świetlanej ziemskiej przyszłości. Nadszedł czas największego dzieła sztuki-egzaminu, czasu smutków i wstrząsów, jakich nie było od stworzenia świata. Musimy być na nie przygotowani.
  I nie ma znaczenia, gdzie odkrył i czy w ogóle ten znany Rabin Amnon Icchak odkrył plany budowy nowego porządku światowego, które są już jawnym tekstem, rzekomo zapisane w dokumentach ONZ-Organizacji Narodów Zjednoczonych. W każdym razie to przemówienie Rabina –j est otwarta prezentacja ludzkości najbliższych planów Antychrysta i jego sług, aby całkowicie zniszczyć dawny świat i zbudować na jego gruzach Królestwo Antychrysta, Królestwo diabła na ziemi.
  Drodzy bracia i siostry! Będziemy pokutować i modlić się, prosząc Pana o dar Cara w Rosji, pod berłem którego będziemy mogli wyrwać naszą cierpiącą Ruś ze szponów Antychrysta, aby oczyścić ją i rosyjski Kościół ze wszystkich złych duchów. Pomóż nam, Panie!
  Oto tłumaczenie przemówienia tego Rabina (wideo poniżej):
  „Przede mną leży dokument ONZ zatytułowany „nowy porządek świata”, którego wykonanie jest przeznaczone na okres od 2021 do 2030 r. w tym przedziale czasowym wyznaczono następujące cele:
  – ustanowienie jednego rządu światowego
  – bezgotówkowa wspólna waluta światowa
  – bank centralny / zjednoczony bank światowy
  – zjednoczona armia światowa
  – zniesienie suwerenności narodowej
  – anulowanie własności prywatnej
  – zniesienie instytucji rodziny
  – redukcja światowej populacji
  – kontrola wzrostu i gęstości zaludnienia
  – obowiązkowe szczepienia wielokrotne
  – uniwersalny podstawowy dochód
  – anulowanie wynagrodzeń
  – wszczepienie mikroczipa do organizmu człowieka w celu umożliwienia robienia zakupów, płacenia, podróżowania i kontrolowania ruchu osoby
  – wprowadzenie oceny społecznej (jak w Chinach)
  – niezliczone urządzenia elektroniczne zostaną podłączone do systemów 5G
  – rząd przejmie prawo do wychowywania dzieci
  – prywatne szkoły, uniwersytety i inne instytucje akademickie przejdą do Państwa
  -zniesienie prywatnego transportu samochodowego
  – zniesienie wszystkich prywatnych przedsiębiorstw
  – w transporcie lotniczym liczba pasażerów zostanie ograniczona do minimum
  – koncentracja ludzi w strefach specjalnych (przedmieścia)
  – anulowanie systemów nawadniających
  – zniesienie prywatnych przedsiębiorstw w sektorze rolnym, w tym zakaz posiadania zwierząt
  – anulowanie mieszkań prywatnych
  – ograniczenie użytkowania gruntów
  – zakaz wszystkich naturalnych (niesyntetycznych) zabiegów
  – zakaz wszelkich nietradycyjnych metod leczenia (naturopatia)
  – zakaz dla wszystkich rodzajów paliw kopalnych.
  To jest treść dokumentu. Kto ma uszy, niech usłyszy. Nawet egipski faraon był bardziej litosciwy niż ten szatański system. Nie wierzę własnym oczom, co jest napisane w tym dokumencie. Jednak nie rozpaczajmy, ponieważ wszystkie stery rządów są w rękach Boga.”
  Drodzy bracia i siostry! Gdyby więc któryś z naszych czytelników zapoznał się z tym planem 10 lub więcej lat temu, możliwość jego realizacji można by jeszcze uznać za rok 2100, a nawet dużo później. Sądząc jednak po dynamice pandemii COVID-19 i towarzyszących jej szybkich przemianach świata i ludzkości na naszych oczach, żaden z rozsądnych ludzi nie powinien już mieć złudzeń. Apokalipsa odbywa się tu i teraz.
  Mający rozum, niech zrozumie!


  YouTube4:10
  jüdischer Rabbi liest aus dem NWO-Plan

 171. W zainspirowanej przeze mnie grubej edycji: Olgierd Czerner, WROCŁAW W DAWNEJ RYCINIE, Ossolineum 1989; BRAKUJE 2 ważnych dla mnie rysunków: Berlinki na śluzie Nowomiejskiej, Rok 1242, oraz WROCŁAW Mikołaja Kopernia, Rok 1525: http://wandaluzja.pl/?p=p_209&sName=40.-horologia-polska// Kopernik rysował Wrocław z odbudowanej przez siebie wieży Farnej Kościoła Garnizonowego, który to rysunek został UJAWNIONY w r. 1562-3 w związku z budową fortyfikacji Włoskich, ukończonych datą na portalu bastionu Polskiego: Rok 1584. Na rycinie I berlinki przepływają przez śluzą pod palącym się PIERWOWZOREM Domu Wlk Mistrza w Malborku: Bolesław Kozłowski, Dzieje Okrętu, Wiedza Powszechna, Katowice 1956, str. 115). Zamek ZANTYR w Malborku był bowiem budowany przez Machaona a zamek królewski we Wrocławiu był Rozbudowywany przez jego ojca Akslepiosa ze Lwowa.
  Wczoraj zrobiłem ponowną pobieżną lustrację zamku Królewskiego. Jeden z forumowiczów Maruchy napisał mi, że we Wrocławiu NIE MA zamku Królewskiego. Odpisałem mu, że BYŁ na Nowym Mieście, ale został rozebrany przez mieszczan WOBEC ŚMIECI KSIĘCIA pod Legnicą i małoletności jego następców jako sprzeczna z prawem magdeburskim cytadela. Prawo magdeburskie Wrocławia uznał dopiero Henryk Biały w roku 1260, czego pomnikiem jest statua tego księcia w stroju MIESZCZAŃSKIM na południowej fasadzie wieży farnej.
  Odkryłem w Pałacu Chrobrego – secesyjny Rektorat WSSP – duże fragmenty poziomowania granitowego. Poziomowanie granitowe było izolacją przed wilgocią, co świadczy o wyższym poziomie wody gruntowej. ZAWILGOCENIE zamku Królewskiego było zaś skutkiem tamy WYSOKIEJ między zamkami Królewskim a Biskupim, rozebranej przy budowie Wielkiego Wrocławia. Budowa Wielkiego Wrocławia polegała bowiem na ODBAGNIENIU terenu poniżej Tamy Wysokiej budową fosy ZEWNĘTRZNEJ jako kanału Śluzowego i budowie DWÓCH Śluz: Górnej w miejscu tamy Wysokiej przy zamku Królewskim i Dolnej przy ujściu kanału śluzowego do Odry poniżej Szpitala Wojewódzkiego jako ARSENAŁU. Dopiero wówczas zlikwidowano 2 grody na Osobowicach, których mieszkańców przesiedlono do Wrocławia.
  To datuje budowę Pałacu Chrobrego na Młodego Tymoteusza, gdyż pałac jest z cegły Duńskiej a tama Wysoka ISTNIAŁA. Ponieważ Tymoteusz dostał w posagu metalurgię wałbrzyską więc stać go było na ekstrawagancje to wobec budowy przez Posejdona Pałacu na Cytadeli (Koszary Pruskie) podjął budowę Pałacu Chrobrego a gdy zobaczył Ceglany Poznań to podjął budowę Wielkiego Wrocławia.

 172. Głos Prawdy said

  Żydowscy pielgrzymi opuścili granicę białorusko-ukraińską i pozostawili po sobie kawałek cywilizowanego świata. Nazywają siebie „wybranym przez Boga ludem”…

 173. Głos Prawdy said

  Dziwność pandemii na Białorusi podczas protestów. brak nagłego wzrostu zachorowań. Europa milczy o niebezpieczeństwie masowych wieców. Gdzie się podział koronawirus?
  http://webnovosti.info/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8/%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8-%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B5%D0%BC%D0%B8%D0%B8-%D0%BA%D1%83%D0%B4%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D1%81%D1%8F-%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D1%80%D1%83%D1%81-%D0%B2%D0%BE-%D0%B2%D1%80%D0%B5%D0%BC%D1%8F-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%B2-%D0%B2-%D0%B1%D0%B5%D0%BB%D0%BE%D1%80%D1%83%D1%81%D1%81%D0%B8%D0%B8/

 174. osoba prywatna said

  SZOK! Żołnierze USA w Polsce BEZKARNI?! Leszek Sykulski – Polska kolonią? USA vs. Chiny!
  .https://www.youtube.com/watch?v=7iZGeLcuVqo

 175. Lily. said

  Re 170; Glos Prawdy
  ONZ i jej plany !.

  Zrodlo; prof.Walter J. Veith

 176. Yagiel said

  ad Labirynt@161 – wątek Turcja-Wlk.Brytania
  Azerbejdżan to Turcja – mniej więcej tak, jak Polska to USA/USRael: gdzie nas poślą tam szczekamy i strzelamy…
  Ale też Turcja to przecież NATO: Może nawet druga co do siły armia w tym sojuszu – ma po co NATO atakowac Armenię? Jasne – toż to w Rosję! Znaczy Azerowie są przykrywką dla agresji NATO na Rosję – chyba wariant przykrywki ‚Polska na BiałoRuś’ już nieaktualny…

  I w tym właśnie punkcie pojawia się myśl Labiryntu o spójności strategicznej Brytoli i Chazarów – może i spójności genetycznej?
  Zakładam dotąd, że USA/NATO to pała w ręku Izraela/NWO tak długo, dopóki groźna i skuteczna; bo gdy USA zbankrutują ekonomicznie i militarnie – zakładam – Izrael/nad-Żydzi wymienią je na Nowszy Model Chiny… Ale czy ci nad-Żydzi , idąc tropem myśli Labirynta, to nie aby nad-Żydzi/Brytole ? Gdzie im będzie lepiej ?
  Izrael to mały choć ostry gwóźdź w pale nad-Żydów, gdy finansowanie i mózg całej tej gwoździstej pały może być London City…
  Zatem LC/Brytole, tj. Chazarowie chcą odwojować swe pradawne terytorium? W takim razie przypomnę:
  Ormianie mają kompleks Turkówi bolesną ranę, uraz I SŁABOŚĆ, lecz są i tacy, kt. nazywają siebie, swą Ojczyznę/Naród HAJASTAN ! A Polaków, a raczej przed-po/Ljachów nazywają LACH’STAN – dawne to dzieje, ale dzieje żywe!

  Nie liczyłbym na siłę bojową Ormian, nawet HAJASTANu przeciw Azerom/Turkom/muslimom; wszelako już Norwid radził w wierszu FATUM: gdy „Jak dziki źwierz przyszło N i e s z c z ę ś c i e do człowieka” – „odejrzał mu/ jak gdy Artysta/ mierzy swojego kształt modelu…”: warto patrzeć uważnie na wroga, aż w duszę mu wglądnąć odważnie… Co uczynił właśnie Labirynt:
  jeśli Turcja to większy gwóźdź w NATO Brytoli/Chazarów, bardziej ich, niż USA, to komu to ważne, niechaj to widzi:
  Chazar-Brytole atakują Armenię/Rosję, a właściwie starszych od siebie HAYASTANów/… k o g o ?

  Jakie kto ma oko – taki wgląd.
  Norwid/poeta skończył rzecz: „I zachwiało się całej postaci wagą/- – I nie ma go !”
  (pytanie: to FATUM to na pewno… Pierwoje Priednaznacziennoje?)

 177. Przed tygodniem zakończyła się 75 sesja Organizacji Narodów Zjednoczonych (UNGA), która Ponownie nie miała czasu zająć się Satelitarną Detekcją Złota, choć to jest rzecz dla świata Najważniejsza. Jeśli UNGA postponuje Satelitarną Detekcję Złota to można wnosić, że ją lekceważy i nie uważa za swą powinność – ale w takim razie CZYJĄ ???

  Pisałem wielokrotnie, co powtarzam – wersja polskojęzyczna:

  OSKARŻAM Jurysdykcję Republiki Federalnej Niemiec, Wydział Narkotyków i Przestępczości Zorganizowanej ONZ, Wydział Prawny ONZ, Wydział Karny ONZ, Sekretarza Generalnego ONZ i Ministerstwo Sprawiedliwości III Rzeczpospolitej Polski o Spisek, Zamach i Zbrodnię Przeciw Ludzkości. ZBRODNIĄ tą jest Satelitarna Detekcja Złota.
  W początku marca 1989 r. wyjechałem do RFN, aby złożyć zeznania w sprawie Satelitarnej Detekcji Złota. Zeznanie moje nie zostało przyjęte a ja zostałem ukarany przez MSW w Bonn grzywną 11 tysięcy DM za Kłamstwo Sądowe, którą to karę Potwierdził Najwyższy Sąd Administracyjny w Karlsruhe.
  Po przymusowym powrocie do Polski zostałem internowany w najostrzejszym rygorze, a reżim III.RP oraz inne rządy kradły moje tantiemy, które są bardzo duże: http://www.wandaluzja.com// była Najpoczytniejsza i Najdroższa w USA, ale nie płacono mi, gdyż była zarejestrowana jako SĄDOWA. Została ona ZLIKWIDOWANA po 10 latach na skutek śledztwa FBI, Interpolu i ONZ, które UWOLNIŁO moje czeki spod Protestu, ale sprzedano ją dla HUAWEI’a, gdyż wejście na nią było przez planszę Huawei’a, choć zastrzegałem jej Nierejestrowalność czytelniczą i Bezpłatość. Huawei OKALECZYŁ moją Wandaluzję. Przy majstrowaniu przy kluczu: https://www.wandaluzja.pl// wyskoczyła mi Niemieckojęzyczna Wandaluzja na serwerze w Hesji, o której nie wiedziałem. Oszusta Światowego można bowiem Okradać i Rabować.
  Sprawę UJAWNIŁ Bank Atlantycki w roku 2017, Protestując czeki na kapitał mego ojca listą Oszustów Światowych ONZ. Bank Atlantycki przekazał moją sprawę do FBI, gdyż kapitał został złożony przez marszałka Broz-Tito na paszport amerykański mego ojca. ROCZNE śledztwo FBI, Interpolu i ONZ uwolniło moje czeki od Protestu, ale zostały one Ponownie Zaprotestowane przez Bank Światowy i Międzynarodowy Fundusz Walutowy, które NIE UZNAŁY śledztwa FBI, Interpolu i ONZ, powołując się na WYDZIAŁ NARKOTYKÓW I PRZESTĘPCZOŚCI ZORGANIZOWANEJ ONZ, pominięte przez śledztwo FBI, Interpolu i ONZ.
  Ta IGNORANCJA jest zrozumiała, gdyż wpisaniem mnie na listę Oszustów Światowych wydziału Narkotyków i Przestępczości Zorganizowanej ONZ ZAKAMUFLOWANO Satelitarną Detekcję Złota. Ponieważ zrobiono to BEZ Przesłuchania i Powiadomienia Mnie to był to SĄD KAPTUROWY a ja zostałem w Polsce Ubezwłasnowolniony jako Tajny Więzień i poddany tajnej policji, która okrada mnie, rozpuszcza o mnie bezsensowne plotki i kradnie moje dokumenty.
  Wpisanie mnie do Narkotyków i Przestępczości Zorganizowanej było spowodowane tym, że jestem autorem minireaktora URSZULA SIPIŃSKA, który jest produkowany w kilku krajach Bez Mego Nazwiska. Sprawę tą załatwił agent KGB Kozina-Fanchini, który woził po Europie narkotyki TONAMI i kopulował Urszulę Sipińską, która mnie nie znała, na Moim Paszporcie.
  Załączam Pismo Przewodnie dla organów ONZ; http://www.turalinski.pl/blog-kazimierza-turalinskiego/81-prawo-i-przestepczosc/331-capo-di-tutti-capi-z-katowic-i-zabojstwo-jana-kuciaka// czek podpisany przez ONZ i FBI, aby nie został UKRADZIONY przez Nieuczciwych Urzędników Państwowych, jak Wy to nazywacie, oraz mój dowód osobisty numer … Ponieważ mój komputer jest monitorowany przez FBI i ONZ to całą moją korespondencję MACIE. W ING Banku Śląskim kazano mi napisać Oświadczenie: JESTEM ŚWIADOMY OSZUSTWA BANKU ŚWIATOWEGO I MIĘDZYNARODOWEGO FUNDUSZU WALUTOWEGO. Myślałem, że to palenie Londynu przez admirała holenderskiego.

  TAJNY WIĘZIEŃ Organizacji Narodów Zjednoczonych, Juliusz Prawdzic-Tell.

 178. Piskorz said

  re 173 Na tym portalu…jest art. o wojnie przeciw Rosji…to ciekawsze!!
  Сегодня против нас исподволь ведётся несколько разных войн, основной из которых является информационная война. Основным оружием этой, чрезвычайно эффективной войны является лож”.. A OSNOWĄ TYCH WOJEN JEST…wojna informacyjna.

 179. Greg said

 180. Maverick said

  Rzyd Pieczinik
  mówi jak oni nas rozgrywają.

  Goim prawie zawsze jest nieświadomy że jest kontrolowany, i celowo skłócany.

 181. Piskorz said

  re 174 Dr Sykulski jest nie tylko fachowcem w swoim temacie, ale także patriotą. To drugie jest mało zauważalne u innych polskich geopolityków.” !!!

 182. Greg said

  Polecam obejrzeć film ,,Megiddo”
  Któryś raz.
  Tam jest prawie wszystko powiedziane .

 183. revers said

  Górny Karabach cd.

  Widać ze NATO i Tureccy ostro zaangażowali się w wojenna rozpirduche w Armeni.Turcy zestrzelili samolosamolot, a jednocześnie próbuje się wciągnąć w konflikt Iran przez który podobno przebiegają rosyjskie trasy zaopatrzenia wojsk armeńskiej.A nawet jak by mieli drogi zaopatrzenia to jednak umowy irański-rosyjskie są ustaleniami poza natowskimi.

 184. Boydar said

  https://wiadomosci.wp.pl/protesty-przeciwko-sieci-5g-powstal-rzadowy-zespol-egzorcystow-telekomunikacyjnych-6559255603612544a

 185. Marucha said

  Re 159:
  Skręca Pani z tematu.
  Powtarzam, skrótowo: ci, którzy gardłują za „poszerzeniem horyzontów’, „zmianą kąta widzenia”, porzuceniem „skostnienia” prawie nigdy nie wiedzą, o czym mówią, nie mają żadnej formacji intelektualnej na roztrząsanie spraw poważnych i nie zdają sobie sprawy z własnych, nazwijmy to delikatnie, ograniczeń.

  Jeszcze jedno: nigdy nie twierdziłem, że JPII sam rozwalił Kościół. Nie sam. Ale jego wkład w rozwałkę był wręcz decydujący.

  Uśmiałem się – mamy nie walczyć z protestancką „mszą”, która jest parodią ofiary Chrystusa na krzyżu, tylko dopilnować, aby była odprawiana „godnie”.
  Zupełnie, jakby było możliwe „godne” odprawienie niegodnego nabożeństwa.

  Pani nie wie o czym pisze. Pani posoborowe brednie przyprawiają mnie o mdłości.

 186. Boydar said

  Pani Kasia zajmuje bardzo naturalną postawę wobec. JPII był JEDYNYM papieżem który ich jawnie przytulił. Z początku chciałem napisać „ludzką” (postawę) ale zdałem sobie sprawę, że nie jest to wyłącznie ludzka cecha. Taki np. pies będzie uwielbiał swego pana który go karmi, bez względu co to za pomyje.

 187. Katarzyna T said

  Ad. 159. Panie Gajowy, już sie z Panem nie spieram.Pożyjemy , zobaczymy.. Wypowiedź brzmi jakby miał Pan osobisty uraz do JP II ,albo jak „przekupiona straż” 2 tys.lat temu..Paralela. Jest mi smutno i żal ogłupionych propagandą ludzi.
  A gdzie odpowiedź na pytanie ?

  ————
  To Pani jest ogłupiona.
  Jak ci spanikowani „pandemią”.
  Admin

 188. Katarzyna said

  Ad. 186. Panie Boydar zniża się Pan do poziomu z którego nadają tacy z odruchem Pawłowa. Psia postawa.

 189. Katarzyna T said

  Ad. Z taka pogarda, o ludziach( w tym przypadku)zachowujących się „nieracjonalnie” w obliczu zagrożenia zycia czy pienięznych kar, wyraza się „rasa panów”. Pan skosztował bólu i wtedy ratował się jak mógł, czy nie?
  Proszę mnie nie szufladkować i odpowiedzieć na zadane pytanie. Podniesie to Panu IQ w moich oczach.

 190. Boydar said

  Opcje są dwie. Całował koran czy nie. Bo jeśli jednak tak, to znaczy się nic złego Pani Kasia w tym nie widzi. I to w zasadzie kończy dyskusię.

 191. Katarzyna T said

  Ad 190. Chłop zywemu nie przepuści.Panie Boydar skręcam. Pawel VI miał sobowtóra? Ciekawych snów.-dobranoc.

 192. Boydar said

  Pani Kasiu

  Nie jestem i nie zamierzam być w „tej” kwestii ani kulturalny ani dyplomatyczny. Polacy byli kulturalni przez ostatnich tysiąc lat. Zaowocowało to m.in. brakiem własnego państwa. Zaznaczam – między innymi. Uważam, że trzeba coś zmienić, bo to już stało się nudne. I właśnie zmieniam. Czym mam akurat pod ręką, a sama Pani podetknęła. Trzeba było nie drażnić rekina.

 193. Piskorz said

  !!! «Сообщения о молодых и здоровых людях, скончавшихся от коронавируса, при ближайшем рассмотрении оказались ложными», – говорят представители независимой швейцарской исследовательской группы Swiss Propaganda Research (SPR). Z strony ros. W skrócie tłumaczę..Przedstaw. grupy /niez. śledczej/ mówią, że doniesienia o młodych zdrowych, zmarłych na koronawir. przy bliższym badaniu okazały się kłamliwe.

 194. Ad. 165

  Od 22:22.

 195. Piskorz said

  !!! однако он подчеркнул, что COVID-19 – это «очень опасный и тихий противник». ” ON /CZYLI PUTIN/ PODKREŚLIŁ, ŻE COV-19 B. GROŹNY I CICHY PRZECIWNIK”…p. Putin łżesz jak bura suka..!!

 196. Zenon_K said

  ad.190
  „Całował koran czy nie”
  Całowanie koranu to jeden niezliczonych jego występków przeciw pierwszemu przykazaniu. Jak wiemy pierwsze jest najważniejsze. Grzechy wobec Ducha Świętego są nieodpuszczalne w spowiedzi świętej. Trzeba wyrazić skruchę publicznie i jak to jest możliwe wyrządzoną szkodę naprawić. Nic takiego nie miało miejsca.
  Gdzie jest wiec teraz jego dusza? Z tego punku widzenia nie ma wielu złudzeń, gdzie ona jest. Jeżeli zaś jest on tam gdzie się podejrzewa, to nie wolno nam nawet za nią się modlić!

  Zastał proklamowany świętym! Jesteśmy w sytuacji tragicznej. Kanonizacja, według Tradycji, musi by uznana przez każdego wiernego. W przeciwnym przypadku automatycznie opuszczamy własnowolnie Święty Kościół Katolicki. Tym nas szantażowano po jego kanonizacji, na zachodzie, w TV, ustami „ekspertów”.
  Na szczęście dla nas kanonizacje po SW II są nieważne. Przecież tego samego dnia kanonizowano Jana 23-go (śmiechu warte).

  Ogłoszono go człowiekiem roku w jakimś szmatławcu. Lubił bowiem bardziej świat niż Pana Boga. No to mu się świat odwdzięczył. Wystawiono mu pomniki w prawie każdej polskiej parafii, wiele zanim ogłoszono go „świętym”. We wszystkich TV piano o nim przez 40 dni po jego odejściu.

  Mówi się w Kościele Świętym, że zły kapłan nie idzie do piekła sam, ale ściąga tam za sobą tam wiele wiernych. Co można zatem powiedzieć o złym papieżu – ile dusz zatraconych ma na sumieniu.

 197. Katarzyna T said

  Ad 191 Panie Boy darze.To napisane na trzeźwo czy po piwie? Wieszam białą flagę . Powodzenia!.
  Ps. Tylko oczekuję na jedno i „może pomoże” Panu Gajowemu odpowiedzieć na moje pytanie….
  Nie przypuszczam ,że zostało zaliczone do głupich na które nie warto odpowiedziec.

 198. osoba prywatna said

  To informacja z wczoraj.

  Łukasz Szumowski zakażony koronawirusem!
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/lukasz-szumowski-zakazony-koronawirusem

  Dziś rudy gudłaj już ozdrowiał.
  https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-lukasz-szumowski-na-zakupach-nie-ma-juz-koronawirusa,nId,4761838

 199. osoba prywatna said

  Co naprawdę dzieje się podczas głodówki oraz jak wpływa na organizm?
  .https://www.youtube.com/watch?v=CcvdHHQXBcQ

 200. osoba prywatna said

  Lekarze i naukowcy: Dlaczego las na prawdę uzdrawia i podnosi odporność? „Medycyna leśna” w Japonii.
  .https://www.youtube.com/watch?v=e0u-309kUEU

 201. osoba prywatna said

  NFZ – machina depopulacji
  https://oksymoron.neon24.pl/post/157934,nfz-machina-depopulacji

 202. Lily. said

  ISIS.
  https://www.c-span.org/video/?c4743965/user-clip-israeli-secret-intelligence-service
  Zrodlo; znalezione w internecie.

 203. Boydar said

  Panie Zenonie. Owo całowanie miało wymiar symboliczny. A symbole są trwalsze niż inne „sprawy” i mają głębsze znaczenie, dlatego te inne pominąłem.

  On nam tym powiedział – „mam w dupie was i waszą śmieszną wiarę”. Kataru od takiego dictum wprawdzie nie dostałem ale jasność to już jak najbardziej. I dziwię się jeśli ktoś nie, bo to oznacza ten sam punkt widzenia.

 204. szach said

  Nie ma żadnego faktu, który by tak z ówczesnej, jak i z dzisiejszej perspektywy pozwalał bronić gabinetu rządu premiera RP Jana Olszewskiego Balcerowicza 2.

  „Założenia polityki społeczno-gospodarczej Olszewskiego na 1992 r.”, czyli tzw. plan Eysymontta – to tylko kontynuacja planu Balcerowicza,

  z jego założeniami antyeksportowymi, częściowym popiwkiem, wyprzedażą majątku narodowego,

  dławieniem produkcji

  i ścisłym podporządkowaniem Międzynarodowemu Funduszowi Walutowemu i Bankowi Światowemu.

  Czy na pewno chcemy życzliwie wspominać ekipę Olszewskiego dumnie zamykającą historię polskiej motoryzacji, w związku z niekorzystną dla państwa (i rzutująca potem poważnie na naszą ekonomikę, np. na działania sektora bankowego) sprzedażą FSM?

  Ile ciepłych słów znajdziemy dla drużyny Olszewskiego , która przygotowała dewastację Huty Warszawa, szykowaną wówczas do oddania na poniewierkę głównemu konkurentowi – Lucchiniemu S.p.A.?
  https://chart.neon24.pl/post/147633,olszewski-czyli-mazowiecki-centro-prawicy
  koronawirus 19
  https://wawel.neon24.pl/post/157937,wyznanie-wiary-kowidowej-wierzymy-w-jedynego-wirusa

  Jak poinformował szef rosyjskich specsłużb
  Siergiej Naryszkin,”białoruscy nacjonaliści” na terytorium Polski,Ukrainy,Gruzji i Pribałtyki, są przygotowywani do przeprowadzenia w najbliższym czasie „głośnej prowokacji” w Białorusi.
  https://vz.ru/news/2020/9/29/1062821.html

 205. szach said

  Związek Sowiecki uznawał kulturowe tradycje ludów Związku Radzieckiego.
  To nie była pomyłka. I to nie był żaden błąd.
  To był system szanujący humanitarne prawo człowieka do przynależności kulturowej.

  Dlatego do tej pory w Rosji istnieje wiele grup etnicznych i czynnie mówi sie w ponad 270 językach .
  I mają ludy kaukaskie, tatarskie, syberyjskie itp. swoje republiki i swoje kulturowe środowisko.

  Dla porównania, w USA zawsze bedą te parszywe ‚mniejszości narodowościowe’ ; i stale będzie podział na murzynów, Afro-amerykanow, Dakotow, Latynosów, białych, beżowych, czerwonych Indian, bezdomnych, i ewangelickich oligarchów.
  (W Nowym Jorku zabili Sikha w turbanie, bo myśleli, ze to muzułmanin!!)

  Armenię trzeba uznać jako jeden z najstarszych narodów swiata.
  Podobnie jak Iran, Chiny, Indie, Syrie…

  Jest barbarzyństwem niszczenie języków świata; jest barbarzyństwem niszczenie starych kultur, bombardowanie Palmiry i plądrowanie muzeów i niszczenie starożytnych pomnikow historii. To nie tylko żołnierze USA sprzedają na e-bayu skradzione relikty starożytne zrabowane na Bliskim Wschodzie.

  Natomiast prawdą jest, ze barbarzyńska polityka USA niszczy plemienne tradycje grając na instynktach tychże plemion i opłacając sztuczne konflikty etniczne.
  Finlandia, Litwa powstały jako samodzielne państwa tylko dzięki Rosji Sowieckiej.
  Teraz USA opłaca litewskich imbecylów do walki z Rosją.

  Polska zawdzięcza swoje istnienie rosyjskim carom.
  I nie tylko istnienie.

  To pod zaborem rosyjskim kwitła polska literatura i zrodziły sie perły polskiej twórczości.

  Warszawę unowocześnili Rosjanie i zrobili z naszej stolicy nowoczesne miasto europejskie.

  Rosjanie zbudowali nie tylko uniwersytet ale i założyli i sfinansowali system wodociągów i kanalizacji w Warszawie.

  „W roku 1881 Założono Komitet Budowy Kanalizacji i Wodociągów miasta Warszawy, w skład którego weszli wyłącznie polscy inżynierowie. W ciagu 7 lat pojawiło sie 42 km tuneli kanalizacyjnych i 107 km rur wodociągowych.
  Co więcej, kanalizacja w stolicy Królestwa pojawiła sie o kilka lat wcześniej niż w Petersburgu.

  Sokrates Starynkiewicz – rosyjski prezydent Warszawy w latach: 1875-1892 rządził miastem za czasów cara Aleksandra III; oprócz wodociągów założył również Komitet do spraw Szpitalnictwa.

  To za rządów Starynkiewicza w Warszawie posadzono ponad 5000 drzew,..

  W roku 1882 w Warszawie pojawiły sie pierwsze telefony i latarnie elektryczne na Marszałkowskiej.

  Otwarto park Agrykoli, Staryszewski, rynek Mirowski; odnowiono Kościół katedralny sw. Anny i wybudowano kościół Wszystkich Świętych …”
  /Violetta Wiernicka: Rosjanie w Polsce. Czas zaborów 1795-1915.
  Bellona – Warszawa, 2015 str. 116 -122/

  Oczywiście opinie jak zwykle sa podzielone.

  Dlaczego nie zgadzam sie akurat w tym, konkretnym przypadku z Mixeewem:
  Konflikty etniczne sa celowo organizowane w celu podbicia narodów.
  Opłacane przez CANVAS – architektów NWO- konflikty etniczne w Jugosławii – pomogły zniszczyć caly kraj. Teraz niszczą Ukrainę.

  Atak na Serbów był celowo zaplanowany, bo chodziło o to – nie po raz pierwszy w historii – żeby zniszczyć Serbów i odebrać im Kosowo.
  A Kosowo … to cala tablica Mendelejewa; wszystkie skarby ziemi razem z kopalnią diamentów. Trzeba to ukraść.

  Związek Słowian Południowych miał sens. Kosowo jest osrodkiem szkolenia terrorystow i kontrolowania rurociagu naftowego z Baku
  Obecne celowe rozbicie krajów bałkańskich jest barbarzyństwem i zbrodnia przeciwko ludzkości.

  Rozbicie Balkan i narodów bałkańskich jest potrzebne Ameryce do NWO i kontroli przepływu ropy i gazu z Azjii do Europy.

  Kosowo: Baza w Bondsteel
  Camp Bondsteel and America’s plans to control Caspian oil from Baku

  Piekny opis najwiekszej bazy USA na zyznych ziemiach kosowa
  https://www.globalsecurity.org/military/facility/camp-bondsteel.htm

  ENB-KOSOVO: Caspian Pipelines War
  https://enbkosovo.blogspot.com/2008/03/caspian-pipelines-war.html

  Teraz taki ‚konflikt etniczny’ , opłacany przez Polskę i USA morduje dzieci i całą cywilną ludność Donbasu.

  Konflikt etniczny?:
  Mowienie po rosyjsku bedzie zakazane w Doniecku:
  Speaking Russian to be illegal in Donetsk! – Fort Russ
  https://fort-russ.com/2018/09/speaking-russian-to-be-illegal-in-donetsk/

  Ukraińcy chcą oddać Donbas Ameryce, żeby Trump wygonił Rosjan? Szokujący plan Poroszenki | Wolnosc24.pl

  wolnosc24.pl/2017/06/21/ukraincy-chca-oddac-donbas-ameryce-zeby-trump-wygonil-rosjan-szokujacy-plan-poroszenki/

  Prowokowane i opłacane konflikty etniczne, to tylko pretekst do niszczenia starych kultur, żeby nie przeszkadzały w podboju.
  Każdy może sobie sprawdzić ile ropy pobiera USA rocznie z Baku!!.

  I nie chodzi o kulturę plemienną ani ambicje etniczne; chodzi o rozbój i kontrole źródeł energii.
  Każda metoda złodziejskiej polityki rabunkowej USA jest usprawiedliwiana. To wina ofiary, ze probuje sie bronic?.
  Komu przeszkadzają starożytne ludy Bliskiego Wschodu??

  Obecny atak na pozostałe plemiona słowiańskie jest barbarzyństwem.
  Bo Polakom jakoś dziwnie łatwiej było popierac plemiona islamskie z Albanii i Arabii Saudyjskiej niz chrześcijańskich Słowian serbskich.

  Polacy powinni bardziej rozumieć sens walki o przetrwanie.
  Nasza historia jest pełna przykładów.
  Teraz przygotowuje sie Polskę do ataku na państwa …słowiańskie.

  Nie inaczej w Armenii; nie chodzi o to, kto ma racje i nie chodzi o spor terytorialny.
  Chodzi o gaz i rope.
  Tak jak w Iraku, Libii, Iranie, Syrii, Jugoslawii, Rosji, Indonezji (East Timor)
  Tragiczna wojna armeńsko-azerbejdżańska o Górski Karabach.

 206. Yagiel said

  Spoglądam na filmiki z Karabachu/Arcachu produkcji raczej armeńskiej – sądząc po liternictwie opisu – i widzę rakiety czy pociski trafiające kolejne czołgi, transportery czy ciężarówki wroga: wybuchy są wielkie ognisto-dymniste!
  Na niektórych filmach widać w pobliżu trafianych pojazdów piechotę: żołnierze idą i idą do chwili wybuchu i… po wybuchu nie widać, by jakkolwiek reagowali – ? Ani padnij na glebę, ani w tył zwrot czy inne reakcje naturalne – ? Nie reagują…

  Czy ktoś widział te/takie filmiki z widocznymi odruchami/reakcjami żołnierzy tuż obok trafienia i tuż po trafieniu ?

  /ps. słowo ‚ar+cach/cah’ coś nam mówi? mi mówi, że Czeczeni/Ludy Kawkazu liczą: cah! szi koh! di phri… ich ‚jeden’ jest więc niemal jak ros. ‚car’ czy pers. ‚szah’ – wiadomo: car/szah jest jeden! zatem ta część nazwy armeńskiej/kawkazkiej ZNACZY WAŻNOŚĆ.
  a ‚ar’ – jak armia, jak ramię, bo nasze ‚ramię’ jest z przestawki ‚ar-ra’, więc dawniej mówiliśmy ‚armię’, np. na arm broń!
  z całości słowa wyniki mi zatem treść: RAMIĘ/SIŁA CARA/JEDNEGO NAJWYŻSZEGO…
  wynika mi więc, że może tu chodzić o coś ważniejszego niż bliskość gazociągu/ropociągu Turcja-Morze Kaspijskie – coś z symboliki, tożsamości dawnej Kawkazów…
  popytałbym Ormian/Hayastan’ów o treść tej nazwy tak ważnej – !/

 207. szach said

  Amerykanie odetną Europie Fejsbuka
  .https://ria.ru/20200928/facebook-1577850420.html

  Noworosja d. Ukraina
  Od Pana Dawida
  .https://novorosinform.org/829949
  .https://novorosinform.org/829671

  Ekonomicznie…
  Lektura obowiązkowa
  .https://grey-croco.livejournal.com/2414017.html
  floyd michigan

  Londyńska policja koronawirusowa powala kobietę na ziemię podczas protestu przeciwko zamknięciu na Trafalgar Square
  .https://www.sott.net/article/442042-London-police-slam-woman-to-the-ground-during-anti-lockdown-protest-in-Trafalgar-Square

  Niemiecki profesor aresztowany przez policję Met po przemówieniu na wiecu „Nie zgadzamy się”
  .https://www.sott.net/article/442037-German-professor-arrested-by-Met-Police-after-speaking-at-We-Do-Not-Consent-rally

  6 miesięcy WIĘCEJ blokady, możliwa „ trzecia fala ” koronawirusa, do tego czasu szczepionka może być gotowa, ostrzega doradca rządu
  .https://www.sott.net/article/442040-6-months-MORE-of-lockdown-a-possible-third-wave-of-coronavirus-by-then-a-vaccine-may-be-ready-government-advisor-warns

  Ambasador Armenii w Rosji: Turcja przerzuciła do Azerbejdżanu terrorystów isis bojowników z północy Syrii
  .https://sptnkne.ws/DNmm

  Prawie na gorąco o covidowym szaleństwie z Londynu.
  Długa, ale interesująca rozmowa z facetem, który ma coś do powiedzenia. Po polsku.
  .https://www.youtube.com/watch?v=NhR5ICqIcNo

  OT koronawirusowe .. chyba tzw. wladze tez maja juz dosc „epidemii:

  Dzis pierwszy raz MZ Polski podalo, ze z 36 ofiar smiertelnych tylko 6 nie mialo innych znanych chorob wspolistniejacych (za to bylo mocno wiekowe)

  reszta powaznie chorowala na inne schorzenia.

  Jesli w przyblizeniu taki jest procent wszystkich przypadkow to by znaczylo, ze podczas najwiekszej epidemii na globie ( przynajmniej w/g mendiow) w

  Polsce w ciagu pol roku wylacznie na COVID zmarlo ok. 220 osob.

  Ciekawe ilu zmarlo z braku dostepu do opieki medycznej przez koronawirus

  Można podziękować poprzez portal „Patronite”:
  https://patronite.pl/blogbruska

  Lub przez PayPal:
  blogbruska@gmail.com
  https://kodluch.wordpress.com/2020/09/29/29-09-2020-syria-1821-dzien-sprzatania-swiata/

  Opracowanie z Ośrodka Studiów Wschodnich, które wprost twierdzi, że Landy niemieckie (głównie wschodnie) mocno popierają NSII i z tego powodu projekt zapewne zostanie ukończony.
  https://www.osw.waw.pl/pl/publikacje/analizy/2020-09-23/niemcy-lobbing-wschodnich-landow-za-nord-streamem-2

  Podziemny protest w kopalniach żelaza w Krzywym Rogu (południowo-wschodnia Ukraina) kontynuuje najbardziej zdeterminowana grupa górników. Protest w geście solidarności z nimi rozpoczęli kolejarze.
  I tylko prezydent Wołodymyr Zełenski, sam z Krzywego Rogu, udaje, że nie widzi protestów pracowników pod oknami swojej kancelarii.
  https://strajk.eu/ukraina-kolejarze-solidarni-z-gornikami-oligarchowie-zdecydowani-zdlawic-protesty/
  Komentarz: Strajki zostaną złamane-nie ma woli, aby tym ludziom pomóc. Ponadto w tekście przewija się watek sprzętu i bezpieczeństwa. Jak podają protestujący- nie wymieniane od lat maszyny nie spełniają norm i mogą doprowadzić do tragedii.

  W Kalifornii mysliwiec F-35B Lightning II należacy do Korpusu Piechoty Morskiej zderzył sie z samolotem-cysterną podczas tankowania w powietrzu. W wyniku zderzenia F-35 uległ zniszczeniu jednak pilotowi udało się z niego katapultować i z lekkimi obrażeniami trafił do szpitala;
  https://www.thedrive.com/the-war-zone/36806/reports-say-a-military-aircraft-has-crashed-near-the-salton-sea-in-california


  to już drugi F-35 ‚skasowany” w tym roku;
  https://korrespondent.net/world/4279241-v-ssha-razbylsia-vtoroi-s-nachala-hoda-ystrebytel-F-35
  I powrót na Ukraine, gdzie były premier i przedstawiciel Ukrainy w Trójstronnej Grupie Kontaktowej w Mińsku Witold Fokin dopuścił się kolejnej ‚zdrady” publicznie ogłaszając ze „Nie widziałem potwierdzenia, że ​​między Ukrainą a Rosją trwa wojna [na Donbasie]’;
  https://24tv.ua/ru/podtverzhdenija-togo-chto-tam-vojna-novosti-rossii-i-ukrainy_n1425161
  następna „zdrada”, czyli przedsiębiorstwo AwtoWAZ z Zaproża, należace do Groupe Renault, potwierdziło rozpoczęcie montażu samochodów przy pomocy komponentów dostarczanych z fabryki renault pod Moskwą;
  https://aif.ru/auto/about/avtovaz_podtverdil_nachalo_sborki_lada_na_ukraine

  kolejny kandydat do Pokojowego Nobla zgłoszony, tym razem jest to…prezydent Białorusi Łukaszenka;
  https://www.politnavigator.net/bolshe-cirka-lukashenko-vydvinuli-na-nobelevskuyu-premiyu.html

  w sprawie Białorusi, czyli „ukroizraelski” politolog Salomon Mann z podsumowaniem tzw. biełomajdanu, to znaczy o jego faktycznej klęsce spowodowanej m.in ‚rozbiegnieciem się” prozachodniej opozycji;
  https://replyua.net/blog/solomon-mann/225640-politolog-narod-belarusi-proigral-dvazhdy-odin-raz-potomu-chto-u-nego-takoy-bezdarnyy-prezident-i-vtoroy-raz-chto-u-nego-takaya-podlaya-oppoziciya.html
  ‚Hiroiczne opozycjoniery” spod Mińska dokonały ‚ataku” na samochód należący do żony jednego z „siepaczy reżimu”. Teraz płaczą w państwowej telewizji ze się „pomylili”…
  >https://www.youtube.com/watch?time_continue=137&v=7_sAJSGcjNg&feature=emb_title
  Plus rosyjskie media informują ze strona białoruska zaproponowała by przedsiębiorstwo ‚Biełaz”, jeden z największych na świecie producentów górniczych wywrotek, kontrolujacy około 30% światowego rynku, przeniosło swoją produkcję na terytorium FR, docelowo do Briańska;
  https://tass.ru/ekonomika/9567005
  https://adnovumteam.wordpress.com/2020/09/30/wojna-domowa-na-ukrainie-30-09-2020r-1929-dzien-od-nowego-rozejmu/
  https://pulskosmosu.pl/

 208. szach said

  wszystkie drogi prowadza do Rzymu a ropa i gaz do…konfliktów i wojen.
  Nie inaczej w Armenii i Azerbajdzanie.

  Armenia to jedno z najstarszych panstw świata; widnieje na wszystkich przed- biblijnych mapach.

  Naturalnie Armenia jest położona w bardzo strategicznym miejscu.
  I w zależności od sytuacji geo i politycznej, to raz kochamy Armenie bo ją Turcy mordowali i chcemy cos na Turkach wygrać- a raz mniej kochamy Armenie, bo po pierwsze to jest tam baza rosyjska i Rosja może nie tyle wspiera Armenie co nie lubi Azerbajdzanu; właśnie ze względu na rope, która przez Turcje i port w Ceyhan ma dowozic całe dobro ropno-gazowe do Europy – co sie oczywiscie Rosji nie podoba.

  Malo sie natomiast dyskutuje role Izraela w całej tej awanturze, bo Azerbajdzan dostarcza ‚dobra naturalne’ do Izraela , w zamian zas może sobie zakupic kazdą ilość groźnej broni.

  Nagorno Karabah, to przede wszystkim bardzo strategiczne miejsce, przez ktore przechodzą ważne rurociągi, ktore dostarczają gaz i rope nie tylko do Europy i do Izraela – ale mają na celu całkowicie ‚wyzwolic’ Europe od dostaw rosyjskich.

  USA, NATO i Izrael popierają Azerbajdzan – Armenie popiera Rosja i Iran, bo Izrael juz nie korzysta z dostaw irańskich..

  Jaka jest rola Izraela w konflikcie Nagorno-Karabah?
  What’s Israel’s Role in the Nagorno-Karabakh Conflict? « Aletho News
  https://alethonews.com/2016/04/18/whats-israels-role-in-the-nagorno-karabakh-conflict/

  „Azerbaijan-Israel partnership is strong, Azerbaijan is home to an old Jewish community”
  W Azerbajdzanie mieszkają od dawna zydzi , a ormianska prowincja Tovuz leży na szlaku przeplywu gazu i ropy na rynki swiatowe.
  Awantura z Armenia może bardzo zaklocic dostawe ropy i gazu do różnych państw Europy i Izraela

  Więzi Azerbajdzanu z Izraelem sa bardzo silne; Izrael sprzedaje bron do Azerbajdzanu a kupuje gaz i rope.
  https://www.azerbaycan24.com/en/azerbaijan-israel-partnership-is-strong-nbsp-azerbaijan-is-home-to-an-old-jewish-community/

  Rosja zbroi Armenie przeciwko Azerom
  Vladimir Putin is intensively arming Armenia against the Republic of Azerbaijan. Massive deliveries of Russian weapons to Armenia threaten a possible new war in the South Caucasus.
  Russia-Armenia Destabilizing Nexus – NewsBlaze News
  https://newsblaze.com/world/eurasia/russia-armenia-destabilizing-nexus_167284/

  Israel and Azerbaijan: A Strategic Alliance « Aletho News
  Izrael i Azerbajdzan tworza strategiczne przymierze.
  Oto co mowi azerski parlamentarzysta:
  „Jest duzo Żydów w Azerbajdzanie i oni pomagaja nam w Waszyngtonie;
  muzułmański Azerbajdzan popiera Izrael, a chrześcijańska Armenia popiera Iran.
  Naturalnie, ze dostawa ropy naftowej odgrywa duża role w relacjach tych dwóch panstw. Azerbajdzan jest obecnie głównym dostawca ropy do Izraela

  The newspaper, for example, quotes an Azerbaijani MP as follows: “There are a lot Jewish friends of Azerbaijan, and they are helping us in Washington,” noting that “Muslim Azerbaijan supports Israel, while Christian Armenia supports Iran.”
  Oil also figures large in the growing relationship between the two countries, as Azerbaijan has become Tel Aviv’s largest oil supplier.

  Israel and Azerbaijan: A Strategic Alliance « Aletho News
  https://alethonews.com/2013/03/06/israel-and-azerbaijan-a-strategic-alliance/

 209. szach said

  z Doniecka bardzo interesuje los zatopionych polskich żołnierzy w podziemiach lotniska w Doniecku. Jakoś Polska dziwnie nie podala tej wiadomosci. Czy my wiemy ilu polskich zolnierzy walczylo i zginęło w Donbasie? I co oni tam robili?
  Pewnie to:

  Polscy najemnicy poddali sie w Doniecku Wolna Polska agencja informacyjna najnowsze wiadomości informacje
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/noworosja-doniecku-poddali-sie-polscy-najemnicy-2014-10

 210. szach said

  Żyjemy w świecie pomieszanych pojęć.
  ‚Ratowanie ‚ świata – to wymuszanie bombami, sankcjami, wirusami, napalmem i atomem na suwerennych krajach najgorszego systemu jaki wymyśliła ludzkość: demokracji ateńskiej.

  USA sie chwali, ze ‚wprowadza’ demokracje. Samo słowo jak i pojecie demokracja’ odnosi sie do starożytności i Aten.

  Demokracja ateńska polegała na tym, ze 20 procent ludności , to byli obywatele Aten. 80% to byli niewolnicy, którzy byli traktowani niezwykle okrutnie. Najgorzej mieli niewolnicy zatrudnieni w kopalniach.

  Cenzura szalała w Atenach.
  Sokrates zostal otruty a właściwie zmuszony do otrucia za to, ze proponował ‚tyranie oświecona’, a bajkopisarza Ezopa zrzucono ze skały za to, ze wymyślał polityczne bajki o zwierzakach.

  Ateny i Sparta bez przerwy wojowały i właściwie większość czasu panowie spędzali na wojnach – a panienki w domach z damską obsługą leżały ..odłogiem.

  Zbuntowały sie wszystkie damy i kurtyzany spartańskie na czele z Lizystratą…. i odmówiły panom damskiej obsługi … i zakończenie buntu prostytutek jest znane.

  Często zadaję pytanie rożnym znajomym i dyskutantom, a nawet młodym członkom naszej rodziny, ‚co to jest demokracja?’.
  Najczesciej słyszę, ze to wolne wybory sa symbolem demokracji.
  No, dobrze, ale jaka jest definicja demokracji?
  To tez bardzo trudne pytanie.

  Młoda dziewczyna, która pracuje u federalnego parlamentarzysty w naszym stanie, tlumaczyla mi, ze demokracja jest to prawo do głosowania.
  Zapytalam, czy słyszała o takiej rzeczy jak Magna Carta. (Anglosaskie prawo jest oparte na tym dokumencie).
  Panienka wyjaśniła, ze w Magna Carta ( z 1215 roku ) dała ludziom prawo głosowania.
  I tez nie umiała mi wytłumaczyć na czym polega demokracja określona w MagnaCarta.
  Zapytalam wiec, po co jest parlament. „Żeby rządzić” – padła odpowiedź .

  Wygląda na to, ze używamy pojęcia, których nie tylko przeciętny wyborca nie rozumie ale i pracownicy biur elektoralnych – a nawet politycy.

  I tak mi sie wydaje, ze ta niewiedza jest bardzo starannie kontrolowana.

  Bo przecież w 1215 roku wszystkie stany w Anglii domagały sie … równej reprezentacji w parlamencie oraz zasady: ‚No taxation without representation’.

  Anglię nazywa się matką parlamentów, co jest duzą przesadą bo na dwuizbowy parlament wpadli juz starożytni Sumerowie.

  Z jakiegoś dziwnego powodu, ludzie domagający sie demokracji, nie chcą albo nie potrafią określić, czego właściwie sie domagają w tych kolorowych rewolucjach..

  O co chodzilo Solidarności?
  O glosowanie?

  Manipulacja głosami, kupowanie głosów, i publiczne narzucanie ludziom podstawionych nie wiadomo skąd – kandydatów, na których wypada albo nie wypada głosować – jest zwykłym przestępstwem. Wybór kandydata jest sprawa osobista wyborcy a nie publicznego przetargu.

  Jeździ po Polsce taki durnobus z kandydatem, który sie głośno chwali, ze jest dużo lepszy od kontr-kandydata, który tez ma durnobus do dyspozycji i powtarza dokładnie to samo co przeciwnik: „On jest głupi – a ja nie.”

  Żaden kandydat nie może mieć oddzielnej polityki zagranicznej, bo mu obce mocarstwo nie pozwala.
  Dr. Piskorski powiedział tylko, ze nie lubi NATO i poszedł siedziec bez wyroku na 3 lata. Mniejby siedział – i do tego z wyrokiem- gdyby kogoś niechcąco ubił.

  W Polsce wybory sa bardzo ściśle kontrolowane przez obce państwa.
  Toteż i Polska tez uważa za stosowne wybierać prezydentow na Białorusi, Ukrainie, Litwie, Moldawii, itp.
  A współczesne parlamenty świata zachodniego boją sie jak ognia… reprezentacji w parlamencie wszystkich stanów społecznych.
  Na przyklad: kobieta-matka i do tego kobieta pracujaca nie ma żadnego przedstawiciela w sejmie.
  Panie, ktore sa w parlamencie wykrzykują różne głupoty i traktuja sejm jak podmiejski magiel; o prawach kobiety -matki nie mają czasu dyskutować.
  Tysiące dzieci w Polsce ginie bez wieści każdego roku.
  Interesy dziecka polskiego nie sa w ogóle dyskutowane.

  Nie maja przedstawiciela w parlamencie grupy zawodowe: inzynierowie, nauczyciele, technicy, lekarze, rencisci, rolnicy itp.

  A przeciez pamiętam z czasów PRL, ze związki zawodowe bardzo dbaly o : wczasy pracownicze, o stałe etaty, o bezpieczenstwo i higiene pracy, o taryfikator płac, o zapewnienie dzieciom państwowej opieki gdy rodzice byli w pracy; a takze w czasie wakacji dzieci przez dwa miesiące były pod fachową opieką wychowawców: na koloniach, obozach, wędrówkach.

  Prawo do odpoczynku nie zostalo przeciez wykreślone z obecnej konstytucji.
  Zdumiewa zupełnie ogłoszenie przez kandydata na prezydenta obiecanki 500 +

  Czy to jałmużna dla żebraka???!!
  Dzieci w Polsce ( amerykańska metoda ) nie mają żadnej ochrony prawnej zapewniajacej bezpieczeństwo w domu, szkole i na drogach publicznych.
  Sa na codzień zabijane na ulicy, w domu i przez zadragowanych imbecylów.
  Oglądam codziennie wiadomosci z Polski. Przypomina to kronike wypadkow: na ulicy, w stawie, w morzu, w drodze do szkoly i na chodniku.
  Takiego dzieciobójstwa nie bylo w czasie okupacji!!
  No i jeszcze sa jakies systematyczne wybuchy gazu w mieszkaniach!!
  (prywatyzacja usług?)

  Lekarze nie mają nic do powiedzenia na temat toksycznego jedzenia sprowadzanego zza granicy, które przychodzi z krajów gdzie rządzi Monsanto, BigFarma i przestępcy oligarchii.

  Robotnik w Polsce nie ma żadnej ochrony prawnej gdy chodzi troskę o rodzinę. Często robotnik ma taki wybór: albo umowy śmieciowe albo …jazda do Kanady albo na roboty do Niemiec..
  W Polsce pozamykali huty, zakłady pracy i różne bardzo potrzebne przedsiębiorstwa.

  Dobrze sie za to żyje dzieciom polskich oligarchow, politykow i różnych ‚biznesmenow’.

  Jak to w ogóle jest możliwe, ze córeczka prezydenta namawia publicznie do …głosowania na jej tatusia bo ona chce być dalej córką prezydenta!!!!!
  Przeciez to nepotyzm i kumoterstwo!

  Tysiące Polaków ‚na saksach’ w Anglii przeraziła wiadomość o Brexicie; bo jak Anglia wyjdzie z Unii, trzeba bedzie wracać do Polski.
  Strach!!

  Nie wiadomo bliżej co to jest demokracja – ale Polacy chcą koniecznie zmusic Białoruś do przyjęcia takiego samego burdelu jaki panuje w Polsce czy na Ukrainie ..

  W USA juz 4 lata opozycja Demokratow i polowa wyborcow nie wierzy, ze Trump wygral wybory w 2016 roku.
  No to czemu pan Morawiecki nie ogłosi na przyklad pana Sandersa prezydentem USA?
  Albo dra Ron Paula?.
  Zarówno dr. Paul jak i Sanders mieli dużo więcej głosów niz kandydaci, ktorzy zostali prezydentami.
  G.W Bush przegrał wybory w 2000 roku. Ale prezydentem został..
  International community jakoś nie protestowało ani sankcji na USA nikt sie nie odważył nałożyć
  Nie chce mi sie paprać w Dudowym procesie wyborczym.

  Bo ze Polacy pomagali we wprowadzeniu demokracji w Jugosławii, Libii i Iraku, – to juz tez wiemy i widać tam skutki radosnej działalności polskich sił demokratycznych..

  Do tej pory polskie wojsko i polska policja pilnuje w Kosowie, żeby przypadkiem Serbowie nie wrócili do swoich domow. Bo teraz w Kosowie jest demokracja.
  Polska demokracja nakazuje popierać islamistów w Kosowie i okupantów w Bondsteel.

  No o co to jest demokracja?
  Ktoś wie?
  Moze Kali wie. Trzeba zapytac Kalego.
  tiamat Jak zniszczyć Rosję. Temat: Agenda wojenna USA-NATO.

 211. Listwa said

  @ 155 Katarzyna T

  Pani oceny i wypowiedzi to jakieś zero kompletne. Pani zachwyca się Janem Pawłem II identycznie jak radyjczyno toruńskie (czyli zachwyt za wszelką cenę z pomijaniem faktów za wszelką cenę) i pani i oni wypaczacie takim zachowaniem katolicyzm. I tu nie ma znaczenia, za jakie radio pani ich uważa, czy za bolszewickie, czy za frankistowskie. Tak samo jak oni, pani chce przerabiać ludzi na posoborowe mohery.

  Poza tym, radyjczyno nie jest niekatolickie dlatego, że pani powtarza antykatolicką propagandę sprzed lat, jest niekatolickie dlatego, że nie prezentuje nauki katolickiej, tylko spaczone posoborowie. Katolik, który grzeszy nie przestaje być katolikiem. Staje się niekatolikiem, gdy odrywa się od autentycznej doktryny katolickiej.

  „Kościól katolicki dostał od Założyciela Sakramenty Sw jako depozyt wiary i co? TRWA spor o formę (posoborowa, wojtyliańska) a nie o treść zawartą w CREDO.”

  – kolejny przykład absurdu i głupoty nieziemnskiej. Credo nie stanowi sobą żadnego powodu do sporu. Spór to takie bezczelne osoby jak pani może chcieć wzbudzać. Spór o kształt katolicyzmu, posoborowe czy przedsoborowe, nie jest sporem o formę, a o istotę katolicyzmu i jego autentyzm.

  Jan Paweł II również wielokrotnie uderzał w formę autentyczną, chcąc na jego gruzach zbudować gmach posoborowy (przykładem jest próba nałożenia ekskomuniki na abp Lefebvre, gdzie przez cały pontyfikat tolerował tzw teologów liberalnych, głoszących zwykłe głupoty, za to bardzo szkodliwe. Jedynie potępił o. Teilharda de Chardin, ale bez ekskomuniki).

  „Obecnie widzę niespłacony nasz zbiorowy dług wobec minionych pokoleń i nasze poczucie bezkarności”.
  – i mielibyśmy przejąc się pani zerowej wartości oglądem spraw?

  „A w Ewangelii jest mocne ostrzeżenie z kamieniu mlyńskim i nieustanne nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię. Dodam ,ze intuicyjnie przylgnęłam do Ewangelii św. Mateusza i św. Jana i dobrze mi z tym.”
  – mam wątpliwości, czy pani rozumie zacytowane zwroty. Z historii o Samsonie coś pani przyswoiła ? też chyba nie.
  Przylgnięcie do dwóch Ewangeli bez przylgnięcia do pozostałej treści też jest sugestią zwodnicza w moher.

  Poza tym , robi pani chamstwo w czystej postaci, jeno zawinięte w papierek.

 212. Listwa said

  @ 159 Katarzyna T

  Kolejna dawka trucizny.

  „Poza wszystkim największym dziełem i darem dla ludzkości JP II jest ogłoszony Kult Milosierdzia Bożego, ktorego najbardziej nienawidził Szatan. Jest to zapisane słowami św Faustyny w Jej Dzienniczku.Niszczenie Autorytetu JP II jest dla mnie jednoznaczne.”
  – po pierwsze ocena pontyfikatu powinna obejmować całość, a nie pojedyńcze dzieło. Dziś widzimy, jak jest używane te dzieło, m.in. Franciszek zezwala na niemoralne podawanie i przyjmowanie Hostii św. Przy tym trzeba pamiętać, że Jan Paweł II osobiście nie jest źródłem żadnego miłosierdzia. Miłosierdzie Boże, jak inne sprawy Boże, trzeba poznać i rozumieć. Skupianie uwagi i nadziei tylko na miłosierdziu Bożym jest błędem. Pan Jezus przebaczał tylko tym, którzy odrzucali swój grzech i skruszeni prosili o przebaczenie. Do innych mówił „wy groby pobielane” i cudów u nich nie czynił żadnych. Jan Paweł II ma niestety tylko autorytet medialny, badając go we właściwym świetle prawdy i nauki katolickiej wypada blado.

  Tu jest
  1. Kardynał Ottaviani, prefekt Świętego Oficjum umieścił Dzienniczek na Indeksie ksiąg zakazanych, którymi rzesze wiernych nie powinny być karmione i nie powinny czytać jako lektury kościelne, gdyż wprowadzają zamęt pojęciowy i oddalają od Boga.

  2. Za pontyfikatu Jana XXIII Święta Kongregacja Świętego Oficjum wydała 19.XI.1958 r. następujący dekret:

  “Przeżycia s. Faustyny ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia nie mają źródła nadprzyrodzonego. Wobec tego należy wycofać modlitwy i obrazki, pochodzące z tych rzekomych objawień. Święto Miłosierdzia nie powinno być ustanowione, a ks. M.Sopoćce należy udzielić najpoważniejszego upomnienia („gravissimum monitum”), by nie szerzył wiadomości o rzekomych objawieniach s. Faustyny.”

  3. Zakaz ten powtórzono rok później, kiedy to Najwyższa Kongregacja Świętego Oficjum potępiła i zakazała propagowania nabożeństwo Miłosierdzia Bożego według form przedstawionych przez siostrę Faustynę i nakazała usunięcie wszelkich obrazów i pism:

  Najwyższa Kongregacja Świętego Oficjum – Oświadczenie:

  Podaje się do wiadomości, że Najwyższa Kongregacja Świętego Oficjum, zbadawszy domniemane widzenia i objawienia siostry Faustyny Kowalskiej ze Zgromadzenia Matki

  Bożej Miłosierdzia, zmarłej w 1938 roku nieopodal Krakowa, ustaliła to, co następuje:

  1. należy zakazać rozpowszechniania obrazów i pism, które przedstawiają nabożeństwo Miłosierdzia Bożego podług form przedstawionych przez tęże siostrę Faustynę;

  2. roztropności biskupów zostawia się obowiązek usunięcia wspomnianych obrazów, które przypadkiem mogłyby już być wystawione dla kultu.

  Z pałacu Św. Oficjum, 6 marca 1959 roku.
  Hugon O’Flaherty, Notariusz

  Acta Apostolicae Sedis, tom 51 (1959), s. 271 [1]

  – co oznacza , ze tzw objawienia s. Faustyny nie miały źródła objawionego. Nawet jeśli przyjmiemy, że s. Faustyna była prawidłowo kanonizowana, to kanonizacja nie potwierdza prawdziwości objawień. „Acta Apostolicae Sedis” – oznacza zbiór oficjalnych akt Stolicy Apostolskiej

  „nie zwalczają mszy posoborowej lecz jej niegodne sprawowanie. Lucyfer nazywany jest Malpą Pana Boga.Niejeden z samozwańczych obrońców KK mogłby sobie dokleić czasownik „małpowanie”.

  – a co to za szantaże moralne? Pani pomieszało sie w głowie całkiem, jeśli sądzi, że taką argumentacje można uznać za katolicką. Tzw msza posoborowa, nie jest Mszą katolicką, jest to właśnie jej małpowanie. Jak najbardziej powrót lub trzymanie sie tej Mszy sw , jaką Kościół sprawował od 2000 lat, począwszy od apostołów, a która została oficjalnie skodyfikowana przez papieża Piusa V na wniosek Soboru Trydenckiego.

  To jest bardzo mocne, to jest reprezentant Kościoła, podążanie za tą myślą jest zwycięstwem:

  Uzupełnienie:

  od 01:11:00 – 01:26:00

 213. szach said

  Ukraina
  Zachodnia interwencja

  Rockefellery i Rothschyldy i ich agencje wywiadu grasowaly na Ukrainie

  Nastepnymi graczami na ukrainskim polu sa: Rockefellerowie i Rotshschildy. Rotszyldy przybyli na Ukraine natychmiast po tym jak Ukraina oddzielila sie od Zwiazku Sowieckiego. Rotszyldy weszly w 1991-95 roku. Podobnie jak MI6 weszly bez przeszkod.
  Wlasciwie wszystkie zachodnie agencje wywiadowcze mialy wolny wstep i wolna reke na Ukrainie. Dlatego niektorzy eksperci nazywaja Ukraine ‚placem zabaw’ sluzb wywiadowczych.

  CIA mialo cale pietro biur poswiecone tylko Ukrainie. My dopiero teraz o tym wiemy. Ale ci, ktorzy pracowali w przebraniu na Ukrainie pod koniec lat 90-tych juz wtedy podawali, ze SBU bylo scisle zwiazane z FBI i CIA, ktore to organizacje byly tam bardzo aktywne. Podobnie BND (Niemiecki wywiad) bardzo aktywnie wspolpracowal z Banderowskim podziemiem.
  A MI6 bylo mniej widoczne.

  Nie mam zamiaru na razie nawet wspominac agentow izraelskich. To bedzie pozniej. Chodzi o to, ze wszystkie te organizacje mialy pelna swobode.
  Firtasz wkrotce stal sie glownym partnerem Rotszyldow.

  Jego partnerem od Rotszyldow byl Robert Shetler- Jones. Mowi sie, ze to on byl glownym inicjatorem wojny o gaz miedzy Rosja a Ukraina.

  To on, zdaniem ekspertow, wciagnal Rosje i Ukraine w te wojne o gaz.

  Prosze zauwazyc, ze grupa Rotszylda dziala na Wschodniej Ukrainie.

  To jest ta czesc Ukrainy, ktora Rotszyldy chca dla siebie, zwlaszcza region Dniepropietrowska, gdzie dziala bank „Rothschild Europe” i Royal Dutch Shell”.

  Izraelskie interesy na Ukrainie
  Nastepnym graczem jest Izrael, ktory na Ukrainie jest reprezentowany przez Mosad i praktycznie caly izraelski wywiad wlaczajac Zarzad Komemiyt , co w hebrajskim oznacza „suwerennosc”. Ten zarzad Komemiytu to ta sama organizacja, ktora zabila iranskich naukowcow nuklearnych. Oni sa bardzo wydajni, tak jak w ogole Mosad. Aman jest wywiadem wojskowym premiera. Shabak jest sluzba bezpieczenstwa wewnetrznego, Shin Bet, Nativ – one wszystkie dzialaja na Ukrainie.
  Ambasador Izraela na Ukrainie Reuven Din El , byly tajny agent Mosadu w krajach CIS, byl wywalony z Rosji a potem zostal ambasadorem w Kijowie.

  Vlad Lerner z Nativ jest Pierwszym Sekretarzem w ambasadzie izraelskiej. Nalezy podziwiac jak sprawnie dzialaja sluzby wywiadowcze Izraela na Ukrainie.
  Naturalnie, ze Mosad scisle współpracuje z CIA i MI6. To jest jeden serpent – wezowy potwor sluzb wywiadowczych , ktore wypelniaja swoje zadanie.
  Wszystkie zas zachodnie agencje wywiadowcze, wlacznie z izraelskimi, bardzo aktywnie dzialaja w systemie edukacji i na wyzszych uczelniach Ukrainy.

  W tym roku mialem wyklad na forum mlodziezy w Seliger. Mlodzi Ukraincy z Kijowa powiedzieli mi, ze

  na kazdej wyzszej uczelni w Kijowie jest jeden pokoj przeznaczony tylko dla biura NATO, oddzial NATO.

  Jesli ktos chce zrobic kariere to musi obowiazkowo zaliczyc kilka oferowanych przez nich programow. Ot co sie dzieje. Anglo-amerykanskie sluzby wywiadowcze nie pozostaja w tyle za Mossadem.

  Co robi wywiad izraelski?
  Pod plaszczykiem szukania studenckich talentow szukaja tylko tych, ktorzy sa zydami lub pochodzenia zydowskiego; wybieraja tylko zdolnych, ktorzy rokuja nadzieje na kariere i wysylaja na studia na Zachod.

  Ze wszystkich uniwersytetow na ktorych wykladalem: Columbia, Yale, Nowy Jork,

  najpotezniejszy jest Central European Uniwersytet Sorosa,

  gdzie tylko zydzi studiuja ,

  co wiecej, musza byc wyjatkowo zdolni i dobrze przygotowani. Na tym kursie, na ktorym wykladalem bylo trzech studentow z Rosji. Nie z Moskwy ale z Archangielska, Iwanowa i Petersburga.

  Cala trojka byla bardzo dokladnie wyselekcjonowana. Central European University byl jedynym uniwersytetem na ktorym wtedy wykladalem. Mialem do czynienia z raczej z mlodszymi studentami. Standardowe wymagania dzienne w Central European jest 400 stron dziennie, tak jak to za Stalina. Wielu nie wytrzymuje.

  Znam studentke z Rosyjskiego Uniwersytetu Humanistycznego, ktora studiowala przez miesiac i stwierdzila, ze fizycznie nie wytrzymuje tempa i wrocila do domu. Naturalnie, ze wyklady sa prowadzone po angielsku choc
  mile widziani sa roznojezyczni studenci.
  https://alfax-2020.neon24.pl/post/157830,lukaszenka-odpowiedzial-na-zarzuty-o-tajna-inauguracje

 214. osoba prywatna said

  „Monolit” NATO wobec Białorusi to żabi śpiew
  https://ndp.neon24.pl/post/157941,monolit-nato-wobec-bialorusi-to-zabi-spiew

 215. osoba prywatna said

  https://pbs.twimg.com/media/EjGPArAXcAMNyt6?format=jpg&name=900×900

 216. szach said

  Putin tlumaczy Zachodowi:
  „Jesli wasza pomoc krajom 3-go swiata jest prawdziwa i szczera to dlaczego zabijacie i niszczycie agrikulture tych panstw przez subsydiowanie waszych farmerow, zeby mogli swoje produkty sprzedawac w krajach trzeciego swiata?

  Rosja istnieje od ponad 1000 lat i zawsze dazyla do niezaleznej polityki zagranicznej i ma zamiar te niezaleznosc kontynuowac

  McCain nienawidzi Putina do szpiku kosci. Probuje wszystkimi slowami opisac Putina jako afrykanskiego despote. Totez Putin kiedys powiedzial, ze McCain cierpi na uraz powojenny z okresu wojny w Wietnamie.
  McCain za wszelka cene chce wywolac wojne miedzy USA i Rosja
  http://mereja.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=78156#p476777

  Polityka – Soros przyznał się publicznie do odpowiedzialności za zamach stanu i masowe morderstwa na Ukrainie. – Prison Planet
  http://www.prisonplanet.pl/polityka/soros_przyznal_sie,p672012007

  Ex izraelski żołnierz, który dowodził w Kijowie grupą ” Błękitne Hełmy Majdanu ” | Blogmedia24

  „Delta „urodził się na Ukrainie, były żołnierz w Siłach Obronnych Izraela , udzielił wywiadu JTA pod warunkiem zachowania anonimowości . Wyjaśnił, jak doszedł do nabytych umiejętności bojowych w batalionie rozpoznawczym Shu’alei Shimshon z Givati. On kierował na Majdanie batalionem w sile 40 mężczyzn i kobiet – w tym kilku kolegów weteranów IDF – w gwałtownych starciach z siłami rządowymi
  haaretz.com/news/world/1.577114

  The ex-Israeli soldier who led a Kiev fighting unit

  Political governmental regime in Ukraine żydowski rzad Ukrainy Poroszenki

  President – Poroshenko (Valtsman) – Jew
  President Turchinov (Kogan) – Jew
  Prime Minister – Yatsenyuk (Buckeye) – Jew
  Minister of Finance – Alexander Shlapak – Jew
  Secretary of national security and Defence – Andrew Parubiy- Jew
  Vice Prime Minister – Vladimir Groisman – a Jew
  Interior Minister Arsen Avakov – Armenian Jew
  Minister of Culture – Sergei Nischuk – Jew
  Mason – Director of the National Bank – Stepan Kubiv – Jew
  Head of the Administration of President – Sergey Pashinskiy- Jew

  The main presidential candidates from the opposition:

  premier Julia Tymoszenko Celia Kapitelman – Jewish
  bokser prezydent Kijowa Witalij Vitali Kliczko Klitschko Etinzon – a Jew by his father
  Oleg Tyagnibok (Frotman) – a Jew mom
  Dmitry (Avdimou) Yarosh – Jew Hasid

 217. osoba prywatna said

  Majdanu nie będzie.Nie chcemy niszczyć przyszłość dzieci
  https://ndp.neon24.pl/post/157925,majdanu-nie-bedzie-nie-chcemy-niszczyc-przyszlosc-dzieci

 218. NICK said

  Szanowny Gospodarzu.

  Odczuwam pańskie wrażenia z pobytu w dawnej Polsce. Choć byłem TU dość dawno ale rozumiesz Pan. Co jest. Tu. Doskonale.
  Teraz, zdecydowanie, popieram określenie: polactfo.
  A, właści-wiej. Szabes-goje.
  Świadomi czy nieświadomi.
  Ale szabesgoje. Nikt polactfa do tego nie zmuszał. De facto.
  Mieli wolny wybór? Mieli.
  Poddali się współczesnym bolszewikom?
  Poddali.
  A że trend. Jest światowy?
  No. Jest.

  Bez rozdrabniania.

  Historia toczy się kołem. Niektórzy mówią, że koła kwadraturą.

  Czas kończyć nowy romantyzm.
  Broniłem Mickiewicza; kończę bronić.
  „Polska Mesjaszem Narodów”.
  Czyich?
  Ani żadne to ‚narody’.

  Nasz pozytywizm miał różne cechy, idee, ludzi.
  Pozytywizm pozytywny, dla ówczesnej Polski w zaborach był POZYTYWNY.
  Praca.
  DMOWSKI.
  Pozytywizm pozytywny. Żaden inny.

  Współczesny bolszewizm. Relatywizm!!!
  TO są obecne ‚chamy’!
  Im to sznur!

  A My?

  Co niektóre Homo Sapiens?
  Tyle rad Tu dawałem… .

  Pozdrawiam.
  P.S.
  NIE jestem, jak się ten sqrviel nazywał?
  Ano. JO.
  Nie jestem JO.
  P.S.II
  Opiszcie relacje. Racje.
  Jak tam Wam. Co do „pandemii” we stosunkach. Wszelakich.
  W życiu.
  A czy życiem można to nazwać… .

 219. szach said

  USA zamordował więcej obywateli niż PRL

  // 1956r Poznań, 1970r Wybrzeże, 1976r Radom, 1981r kopalnia Wujek i cała Polska, zabijali Polaków, bo Polacy chcieli chleba i normalności.//

  jak w kraju nieokiełznanej wolności państwo usa rozprawia się z tym którzy mają apetyt na jeszcze więcej wolności
  https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_conflicts_in_the_United_States

  W USA w samym tylko 1980 roku zginęło więcej amerykanów niż w Poznaniu 56, Radomiu 76 Wybrzeżu 70r razem wziętymi.
  https://trybeus.neon24.pl/post/157932,angela-merkel-otworzyla-szampana

 220. Wielka Kopa Tatry said

  Socjalista w wolnorynkowym sklepie 🙂

 221. Wielka Kopa Tatry said

  …na polu golfowym

 222. Wielka Kopa Tatry said

  I w społeczeństwie wielokulturowym…

 223. Wielka Kopa Tatry said

  Nigdy nie jem w fast fodach 🙂

 224. NICK said

  To jest Braun.
  Po przodkach.
  Śledzimy Twe rozwijanie.
  Lepsze niż Goldberga.
  To jest dobry materiał.

  Czas się kurczy. Tzw. „Czas”.

  Ordon?

  W sumie.Jesteś Tu-mi-wiem?
  Korczakiem?
  Słonimskim?

 225. NICK said

  Nie będzie miał.
  „Bogów”. Cudzych.
  Przede Mną.
  Stwórcą.

  Dowodem jest walka.
  Upadłych aniołów.

  Nie podnosicie władnej ręki… .
  Nauczonej.

 226. osoba prywatna said

  Jak zniszczyć Rosję. Temat: Agenda wojenna USA-NATO.
  https://fakty-kontra-news.neon24.pl/post/157880,jak-zniszczyc-rosje-temat-agenda-wojenna-usa-nato

 227. szach said

  https://pbs.twimg.com/media/EjGPArAXcAMNyt6?format=jpg&name=900×900

 228. osoba prywatna said

  Rząd prowadzi rzeź polskich Karpat. „Co roku pod piłami padają tysiące wiekowych drzew, nie sadzonych ręką ludzką”
  https://strajk.eu/rzad-prowadzi-rzez-polskich-karpat-co-roku-pod-pilami-padaja-tysiace-wiekowych-drzew-nie-sadzonych-reka-ludzka/

 229. osoba prywatna said

  Izrael: Demonstrować można tylko w pobliżu swojego domu
  https://www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV-2/200939995-Izrael-Demonstrowac-mozna-tylko-w-poblizu-swojego-domu.html

 230. osoba prywatna said

  Ministerstwo Zdrowia wprowadza nowe restrykcje z powodu wirusa SARS-CoV-2
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/ministerstwo-zdrowia-wprowadza-nowe-restrykcje-z-powodu-wirusa-sars-cov-2

  Maciej Pawlicki: nie ma powszechnego nakazu noszenia ma
  http://jam.neon24.pl/post/157927,maciej-pawlicki-nie-ma-powszechnego-nakazu-noszenia-ma

 231. revers said

  A to z dzisiejszej weryfikacji facebooka na temaz testow PCR

  W koncu zamist liczb zarazonych, przypadkow covida powinoo odniesc sie te relacje do innych chprib , czy chocby o przapadkow samobojstw bezposrednio zwizanych z represjami okolo wirusowych.

  I tak w austarlikim stanie Viktoria stosunek zajestrowanych przypadkow zmarlych na covid wynosi 200 osob to juz licznba samobojtw z powodu represji okolo covidowych wynosi 1600 osob

  1:8 ratio cos mowi za siebie, jak WHO jak juz oglosi te swoje 2 mln przypadkow smiertelnych na swiecie, to niech postawi i kropke nad i a to bedzie to juz 16 mln samobojstw przez reprersjie who i ich agencji rzadowych.

 232. osoba prywatna said

  W związku ze wzrostem liczby zarażeń SARS-CoV-2 słowacki rząd zdecydował o wprowadzeniu od czwartku 1 października stanu wyjątkowego. Ma on obowiązywać przez 45 dni.
  https://pl.sputniknews.com/swiat/2020093013136514-sasiad-polski-wprowadza-stan-wyjatkowy-sputnik/

 233. Marucha said

  Pani Katarzyno,

  Od kiedy stało się jasne, że nie widzi Pani nic złego w całowaniu Koranu przez JP2 (ewidentne złamanie Pierwszego Przykazania), że np. popiera Pani II Sobór Watykański, że nie przeszkadza Pani potworne – POTWORNE – zażydzenie Kościoła Katolickiego przez JP2 — to jakakolwiek dyskusja z Panią staje się zbędną stratą czasu.
  Czas otrzepać szaty z Pani kurzu i iść dalej..
  A razie uporczywego zaśmiecania gajówki protestanctwem, będę musiał podjąć kroki administracyjne.

  PS. Jakie pytanie mi Pani zadała, na które nie odpowiedziałem

 234. revers said

  No to zaczyna sie w europie, czekamy na ruch Niedzielskiego, ktory obiecla powiatowo oglaszac stany pandemiczne.

  Aurat to ogloszenie na Slowacji stanu wyjatkowego zbiega sie po emocjonalkowato wyuczonym wystapieniu w Bundestagu pani Adolfiny M. z dramatyzmem pro pandemicznym.

  Trudno nie zauwazyc ze sa to skordynowane dzialania na terenei europy lub swiata w regonach z jednego osrodka.

  Jednoczesnie trzeba zaznaczyc ze Koriei pln a ostatnio nawet w Turkistanie obowiazuje zakaz noszenia maseczek a osoby w maseczkach sa aresztowane i wsadzane do ciupy.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: