Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  OutsiderR o Wolne tematy (68 – …
  Peryskop o AfD dostała wiatru w żagl…
  Peryskop o Iwan Iljin jako wyznacznik now…
  lewarek.pl o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Lily o AfD dostała wiatru w żagl…
  Listwa o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Listwa o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Marucha o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Piotr B. o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Peryskop o W kierunku głębi
  Listwa o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Piotr B. o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Marucha o Tak kot przekazuje ważną wiado…
  Listwa o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Listwa o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Łukaszenka do Macrona: Sam powinieneś odejść

Posted by Marucha w dniu 2020-09-27 (Niedziela)

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka nazwał swojego francuskiego odpowiednika Emmanuela Macrona niedojrzałym politykiem – informuje Sputnik Belarus.

Tak białoruski przywódca odpowiedział na oświadczenie Macrona, który dziś rano wezwał go do opuszczenia stanowiska głowy państwa.

[Bezczelność tych eurowypierdków nie mieści się w ludzkiej głowie… – admin]

–Jako prezydent kraju, kierując się zasadami samego pana Macrona, chcę powiedzieć, że prezydent Francji, kierując się własną logiką, powinien był zrezygnować dwa lata temu – kiedy „żółte kamizelki” zaczęły pojawiać się na ulicach Paryża – powiedział Łukaszenka.

Wspomniał także o działaniach ruchu Black Lives Matter i protestach muzułmanów w Marsylii i Lyonie oraz podkreślił, że Mińsk jest gotowy, aby stać się platformą negocjacji Macrona z przedstawicielami tych ugrupowań w sprawie przekazania władzy.

[Świetna replika… ale czy eurowypierdek zrozumie ironię? – admin]

Łukaszenka dodał, że jego francuski odpowiednik przywiązuje zbyt dużą wagę do wyborów na Białorusi.

„Biorąc pod uwagę, że ta była kandydatka jest kobietą (Swiatłana Cichanouska – red.), francuski lider ryzykuje, że oprócz wewnętrznych problemów we Francji będzie miał też osobiste – w domu” – zauważył prezydent Białorusi.

Masowe protesty opozycji rozpoczęły się na Białorusi 9 sierpnia, po wyborach prezydenckich, które po raz szósty wygrał Alaksandr Łukaszenka – według CKW uzyskał 80,1% głosów. Opozycyjna kandydatka Swiatłana Cichanouska zdobyła 10,12%.

Na początku działania były tłumione przez siły bezpieczeństwa, a przeciwko protestującym, którzy nie zgadzali się z wynikami, użyto gazu łzawiącego, armatek wodnych, granatów hukowych, gumowych kul.

Później organy ścigania przestały rozganiać wiece i używać siły oraz specjalnego sprzętu. Według oficjalnych danych w pierwszych dniach zatrzymano ponad 6,7 tysiąca osób. Jak podaje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych republiki, podczas zamieszek rannych zostało kilkaset osób, w tym ponad 130 funkcjonariuszy organów ścigania. Władze oficjalnie potwierdziły śmierć trzech demonstrantów. [Z czego co najmniej  jeden sam się wysadził, i dobrze mu tak – admin]

Akcje protestacyjne na Białorusi nadal trwają – zarówno w dni powszednie, jak i w weekendy. Odbywają się też wiece zwolenników Łukaszenki.

Inauguracja Łukaszenki odbyła się 23 września w Pałacu Niepodległości w Mińsku. Spowodowało to nową falę protestów, które funkcjonariusze organów ścigania ponownie rozpędzili za pomocą siły i armatek wodnych.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 15 do “Łukaszenka do Macrona: Sam powinieneś odejść”

 1. Zerohero said

  Skoro w Australii policja potrafi rankiem skuć ciężarna kobietę za wpis na Facebooku krytykujacy zasady lockdownu, to co robią służby białoruskie? Czemu Białoruś wpuszczała na swoje terytorium zawodowych rewolucjonistów? Oby nie okazało sie, że służby spec zostały przekupione. W prawdziwej dyktaturze wszelkie proresty są tłumione w zarodku.

 2. Sarmata said

  Czepiły się masony pana prezydenta Łukaszenki jak gówno wojskowego koca.

 3. Anucha said

  Baćka jest Wielki!
  Jam to nie chwaląc się , już ponad dekadę temu pisałem o tym😀

 4. Moher49 said

  Racja, panie Aleksandr.
  Makron dawno powinien odejść i niech się od Białorusi odp…li.

 5. revers said

  Makron juz w Armeni dziala , chce cos sprzedac tam z broni.

  Ale to nie Grecja ktora na szybko wyda 2.5 mld euro na francuski zlom przeciwko Turcji w konflikcie medilanym na Cyprze miedzy Grecja i Turcja.

 6. Ale dlaczego? said

  Kundel Rothschildów odpowiedzialny za protesty w swoim kraju i ofiary śmiertelne poucza Łukaszenkę…
  Ten psychopata z żoną mamuśką nie widzi swojej śmieszności w tym pouczaniu?

 7. Kalifat Londyn,bija ludzi czym popadnie, popychają… zakłamane ….wy syny!!

 8. UZA said

  ad.1) „W prawdziwej dyktaturze wszelkie protesty są tłumione w zarodku”.

  I tak powinno być ! Protestujący na Białorusi to w większości gówniarzeria – naiwne głupki, nieznające życia i łatwo dające się podpuścić zawodowym agitatorom. Jeśli pozwoli im się rozwalać Kraj, to potem będzie za późno na ratunek. Dlatego nie wolno pobłażać i trzeba lać. Skoro rodzice nie wychowali, niech wychowuje OMON…
  A Macron , jak już koniecznie chce wyrazić sprzeciw, to niech rysuje kredą na chodniku – pod okiem swojej pani nauczycielki.

  ——
  😂
  Admin

 9. Birton said

  żydomasoneria atakuje już jawnie i gdzie się da: Covidem, Cichanouską, kamizelkami, migracją , Nordstreamem2, itd. – żydomasońskie psy chazarskie, izraelskie a może jeszcze jakieś

 10. osoba prywatna said

  Jeśli Unia Europejska nie nałoży sankcji na Białoruś, sąsiadujące z nią państwa Unii Europejskiej mogą rozważyć wprowadzenie sankcji narodowych – oświadczył w poniedziałek szef polskiej dyplomacji Zbigniew Rau po rozmowach z węgierskim odpowiednikiem.
  https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1492036,rau-sankcje-na-bialorus-polska-wegry.html

  ——
  Oni mogą mu skoczyć tam, gdzie pan Rau może pana prezydenta Łukaszenkę w dupę pocałować.
  Za Białorusią jest Rosja i Chiny. Kropka.
  Admin

 11. Boydar said

  „… UE będzie dążyć do objęcia sankcjami funkcjonariuszy państwa białoruskiego, którzy są odpowiedzialni za fałszerstwa wyborcze …” – cytat z artykułu zlinkowanego przez OP (9)

  Niech tylko nie zapomną wykazać tych fałszerstw. Bo jak na razie to tylko wishful thinking, zupełnie jak noviczok u Nawalnego.

 12. Piotr B. said

  Pan Lukaszenka i tak bardzo oglednie i grzecznie makarona upomnial.A mogl przcie napisac o tym smiesznym pajacyku poemat.Bo to scierwo , zabawka seksualna swojej pani nauczycielki.nie ma prawa pouczac mezow stanu do ktorych sie zalicza Prezydent Bialorusi.

 13. gnago said

  Ciekawym skąd forsa na dofinansowanie strajkujących zakładów. Przypominam nam też „wolny” świat pomagał gotówką dekadę potem zjawił się Balcerowicz i zniszczył wyprzedał przemysł. Pewnie taki sam deal na Białorusi. Ech marzenia cofnąć się w czasie fizycznie zlikwidować KOR i drugi i trzeci szereg Solidarności. Świat byłby piękniejszy i sprawiedliwszy

 14. UZA said

  ad.13) „Ech marzenia cofnąć się w czasie fizycznie zlikwidować KOR i drugi i trzeci szereg Solidarności. Świat byłby piękniejszy i sprawiedliwszy”

  Żeby świat był piękniejszy i sprawiedliwszy, to trzeba by się znacznie bardziej cofnąć w czasie i likwidować na znacznie większej przestrzeni . Ograniczenie się tylko do KORu niczego by nie zmieniło – Nieprzyjaciel, operujący spoza naszych granic, zmontowałby tu sobie inne narzędzia.

 15. Lily said

  TAM jest KASA do zrobienia.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: