Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Homolka o Soros i Biden kontra Neta…
  Lily o Soros i Biden kontra Neta…
  kot policyjny o Psy policyjne w Kalifornii oka…
  Maverick o Wolne tematy (25 – …
  Gość o W Konfederacji każdy ma r…
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  Dziennik 1925 Andre… o Będziemy drugą Japonią?
  JW o Będziemy drugą Japonią?
  Maverick o Wolne tematy (25 – …
  Krzysztof M o Kłamstwo założycielskie czyli…
  Katon o Wolne tematy (25 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Mosbacher znowu podpadła polskim politykom: Trump powinien jej podziękować, przekroczyła normy.

Posted by Marucha w dniu 2020-09-29 (Wtorek)

Polscy politycy skrytykowali ambasador USA Georgette Mosbchaer za wytykanie Polsce złego traktowania osób LGBT i nieprzestrzeganie praw mniejszości seksualnych.

Ich zdaniem ambasador narusza Konwencję Wiedeńską, która głosi wyraźnie, że dyplomaci nie mogą mieszać się w wewnętrzne sprawy kraju, w którym rezydują, a tym bardziej powielać fake newsów.

[Konwencja Wiedeńska dotyczy państw, a nie jakichś dziwacznych kolonialnych tworów pozbawionych suwerenności – admin]

Zdaniem szefa Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztofa Sobolewskiego za swoje wypowiedzi ambasador USA powinna zostać odwołana ze stanowiska przez Donalda Trumpa. Sobolewski uważa, że „pomoc” Mosbacher amerykańskiemu prezydentowi może się obrócić przeciwko niemu, dlatego powinien za nią „podziękować”. „ (…) grozi to, że znajdzie się po złej stronie historii” – napisał Sobolewski na Twitterze, nawiązując do wywiadu Georgette Mosbacher, którego dyplomatka udzieliła wcześniej portalowi Wirtualna Polska.

​Równie krytyczne stanowisko wobec wypowiedzi Mosbacher zabrał przewodniczący zespołu parlamentarnego Polska-USA Arkadiusz Mularczyk. „Jej wypowiedzi są niedopuszczalne i nie do przyjęcia. W sposób obcesowy ingerują w nasze wewnętrzne sprawy” – powiedział polityk tvp.info.

Dodał, że jest zdziwiony tym, co powiedziała dyplomatka. Jego zdaniem „przekroczyła granice mandatu dyplomaty i ambasadora”, a kwestie, w których zabrała głos to przekroczenie norm, które wyznacza Konwencja Wiedeńska.

Mularczyk uważa, że mimo wszystko wypowiedzi Mosbacher nie powinny źle wpłynąć na stosunki Polski i USA, gdyż „nie można zniszczyć tego, co dobrze funkcjonuje”. Jednak, jak zaznacza polityk, takie wypowiedzi niszczą dobry klimat współpracy i są niepotrzebne.
[„Dobrze funkcjonuje”… – admin]

– W sposób obcesowy ingerują w nasze wewnętrzne sprawy – podkreślił Mularczyk, zwracając uwagę, że w Polsce nie doszło do łamania zasad tolerancji wobec kogokolwiek.
Według niego wszystkie oskarżenia i fake newsy na temat Polski pochodzą od lewicowych działaczy, którzy rozpowszechniają nieprawdziwe informacje, np. że w kraju istnieją strefy wolne od LGBT.

Szkoda, że dyplomaci niektórych krajów nie dostrzegają gry ze strony tych środowisk i dają się wmanipulować w toczące się przeciwko Polsce akcje. Pani Mosbacher chyba nie do końca rozumie, co się dzieje w sprawie środowisk LGBT w Polsce. Nie jesteśmy krajem, który w jakikolwiek sposób dyskryminowałby mniejszości seksualne. Niektórym grupom zależy jednak, aby tak nas przedstawiać, a w przypadku pani ambasador wyszedł niestety jej brak doświadczenia politycznego – powiedział przewodniczący zespołu parlamentarnego Polska-USA Arkadiusz Mularczyk

[Panią Mosbacher gówno obchodzi, co się dzieje w Polsce, jakie tam są prawa i obyczaje. Jej zadaniem jest upokarzanie Polski i jej narodu, co przeciez zlecił jej nasz „przyjaciel” Trump – admin]

Głos w sprawie wypowiedzi Georgette Mosbacher, nie po raz pierwszy, zabrał też były minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski. Według niego to, co zrobiła dyplomatka, to ingerencja dyplomatyczna w życie wewnętrzne kraju akredytowania. Waszczykowski uważa, że Mosbacher nie ma świadomości, że „LGBT to ideologia i ruch polityczny, ponieważ studia gender od wielu lat są nauczane na uniwersytetach”.

Były szef MSZ ocenił w programie Tłit, że cała nagonka na Polskę jest oparta na fałszywych założeniach i propagandzie nieprawdy, ponieważ nikt nikomu krzywdy w Polsce nie robi za to jak ktoś się zachowuje w swojej sypialni. Zdaniem Waszczykowskiego uświadamianiem tego powinni zająć się niekoniecznie przedstawiciele MSZ, ale też media i inne instytucje.
[A jeszcze lepiej – pałkarze – admin]

Mosbacher: „Polska ma opinię kraju nieprzyjaznego mniejszościom seksualnym”
W niedzielę 27 września ambasadorzy i dyplomaci kilkudziesięciu krajów, akredytowani w Polsce, w otwartym liście wyrazili swoje poparcie dla osób LGBTI. Wyjaśniono, że chodzi przede wszystkim o podniesienie świadomości społecznej w kwestii problemów dotykających społeczności gejów, lesbijek, osób biseksualnych, transpłciowych i interpłciowych (LGBTI) w Polsce. Sporządzanie listu koordynowała Ambasada Królestwa Belgii w Polsce. Podpisało się pod nim 43 ambasadorów i siedmioro reprezentantów innych przedstawicielstw dyplomatycznych.

Chcemy wyrazić nasze poparcie dla starań o uświadamianie opinii publicznej w kwestii problemów, jakie dotykają społeczność gejów, lesbijek, osób biseksualnych, transpłciowych i interpłciowych (LGBTI) oraz innych mniejszości w Polsce stojących przed podobnymi wyzwaniami – napisano w liście otwartym, którego treść pojawiła się na stronie ambasady USA w Warszawie.

Opinia publiczna zwróciła na niego uwagę po opublikowaniu informacji na jego temat na Twitterze ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher. „Prawa człowieka to nie ideologia – są one uniwersalne” – napisała Mosbacher.

Dyplomatka w rozmowie z portalem wp.pl zadeklarowała szacunek dla tradycyjnych wartości katolickich w Polsce i zapewniła, że nie zamierza wywierać presji na polskim rządzie. Dodała, że „niczego nikomu nie dyktuje”, a list ambasadorów to nie jest presja na polski rząd. Jednak sprawy, „które nas różnią” – tłumaczyła – wpływają na inwestycje i decyzje militarne amerykańskiego Kongresu. {Pierdolona szantażystka,,, – admin]

Georgette Mosbacher od dawna na cenzurowanym

Z pewnością można powiedzieć, że ambasador USA Georgette Mosbacher zaszła za skórę polskim politykom. ​Twitterowa działalność amerykańskiej dyplomatki oburzyła polityków, którzy powołują się na artykuły Konwencji Wiedeńskiej, głoszącej wyraźnie, że dyplomaci nie mogą mieszać się do spraw wewnętrznych państwa, w którym przebywają, co jak zwrócili uwagę posłowie, Mosbacher łamie notorycznie.

Ambasador ma na koncie potyczki słowne z posłanką Beatą Mazurek, z byłym szefem MON Antonim Macierewiczem. Do grona jej krytyków dołączyła też Konfederacja, która zażądała interwencji od rządu i postawienia dyplomatki do pionu. Komentarze dyplomatki odnośnie polskiej sceny politycznej Konfederacja uznała za złamanie Konwencji Wiedeńskiej i zaapelowała o ogłoszenia ambasador persona non grata.

Prezes Konfederacji Robert Winnicki wymienił kilka takich ingerencji, m. in. kilkukrotne interwencje w sprawie TVN; w sprawie amerykańskiej firmy farmaceutycznej GymTech; obrona Ubera przed zmianami przygotowanymi przez resort infrastruktury; krytyka zapowiedzi podatku cyfrowego, który miał dotyczyć przede wszystkim amerykańskich firm; krytyka akcji „Gazety Polskiej” o strefach wolnych od LGBT; zabranie głosu w sprawie wdrażania w Polsce technologii 5G.

Pod koniec sierpnia ambasador USA Georgette Mosbacher skrytykowała również pomysł PiS, który polega na zamiarze dekoncentracji mediów w Polsce, który zakłada, że korporacje i fundusze medialne w większości powinny znajdować się w polskich rękach. Oceniła, że propozycja nie sprzyja inwestycjom zagranicznym w kraju, a stanowi swego rodzaju cenzurę. ​Jak dodała, długoterminowe licencje to długoterminowa inwestycja, w każdym biznesie, w tym w biznesie mediowym.

Ambasador odniosła się do słów krytyki za pośrednictwem Twittera. Napisała, że zajmowane przez nią stanowisko nie oznacza, że zatraciła etykę i umiejętność odróżniania dobra od zła.

Złożenie przysięgi jako ambasador nie oznacza, że odrzuciłam etykę, wartości i umiejętność odróżniania dobra od zła. Jeśli widzę, że historia jest zniekształcana lub interpretowana ze złych pobudek, zabieram głos niezależnie od mojego stanowiska – zwróciła uwagę Mosbacher.

Dodała, że kiedy widzi niesprawiedliwość to nazywa ją po imieniu, kierując się zasadami etyki i wyznawanymi przez nią wartościami. [To ta k… ma jakieś „wartości” oprócz dawania dupy milionerom? – admin]

https://pl.sputniknews.com/

No i mamy taką sytuację: wszyscy są oburzeni na bajzelmamę, która narusza Konwencję Wiedeńską, wpieprza ryja do nie swoich spraw… a babsztyl wciąż siedzi swoją dupą na stołku ambasadora. Wyrzucenie jej z Polski, co mogłoby być kwestią 24 godzin, nie będzie miało miejsca, bo Usraelcy się obrażą i przestaną okradać Polskę, a co my wtedy zrobimy?
Admin

Komentarzy 7 do “Mosbacher znowu podpadła polskim politykom: Trump powinien jej podziękować, przekroczyła normy.”

 1. Birton said

  Achtung Jüdin und alles klar!

 2. Jest prawdopodobne że każdy następny „ambasador” będzie równie bezczelny i lekceważący kolonię pod nazwą Polska. Jej zachowanie i traktowanie nierządu tubylczego, jest obrazem tego jak realnie jest poważana Polska i Polacy w USraelu tylko i wyłącznie do wykorzystania az do ostatniej krwi i do ostaniego centa!Patrz konferencja antyirańska , o której służący i lokaje warszawscy dowiedzieli się z Twittera i za którą zapłacili naszymi podatkami!

  https://pbs.twimg.com/media/EjGPArAXcAMNyt6?format=jpg&name=900×900

 3. jok said

  „który zakłada, że korporacje i fundusze medialne w większości powinny znajdować się w polskich rękach”.

  Nawet jeśli a) intencje choć trochę są „szlachetne”, b) intencje są choć trochę ralizowalne – tj. nie są po to, by coś troszeczkę ugrać dla siebie, w zamian za wycofanie ich z podkulonym ogonem, to tymi „polskimi rekami” byłyby najprawdopodobniej koncerny typu Agora 🙂

  „przez nią wartościami. [To ta k… ma jakieś „wartości” oprócz dawania dupy milionerom? – admin]”

  Wydaje mi się, że ma. Czy na pewno jest jej obojętne: „by ten świat był dobry/lepszy dla Żydów”?

 4. Olo said

  Szczyt hipokryzji i bezczelności bandytów z żydobanderowskiego reżimu dobrej zmiany. Sami ciągle ingerują w wewnętrzne sprawy Białorusi, a podobno nawet szkolą ekstremistów, którzy mają doprowadzić do rozlewu krwi i wojny domowej, żeby w jej efekcie przejąć to bratnie Polakom państwo, okraść je i zniszczyć, a następnie wykorzystać jako przyczółek do agresji na Rosję, a nie podoba im się chlapiąca jęzorem Bajzelmama. Mam wrażenie, że już nie ma podlejszych ludzi na świecie niż szajka Kulawego Bandyty ksywka Prezes. Jeżeli świat nie powstrzyma zapędów tych psychopatów, to wcześniej czy później podpalą Europę i doprowadzą do wybuchu III wojny światowej.

  https://pl.sputniknews.com/polityka/2020092913131849-rosyjski-wywiad-bialoruskich-ekstremistow-szkola-m-in-w-polsce-przy-wsparciu-usa-sputnik/

 5. UZA said

  „…za swoje wypowiedzi ambasador USA powinna zostać odwołana ze stanowiska przez Donalda Trumpa”.

  Prezydent Trump ma swoje kłopoty u siebie i trudno oczekiwać, że wykaże jakąś inicjatywę w sprawie Pani G.M. Oczywiście, polskie władze mogłyby oficjalnie uznać tę osobę za niemile widzianą i poprosić ją o opuszczenie naszego Kraju. Wiem, że tego nie zrobią z uwagi na służalcze oddanie Ameryce. Nawet jednak, gdyby nie okazywały tego oddania, rzecz byłaby trudna do przeprowadzenia. No bo co byśmy zrobili, gdyby Pani G.M. , która chyba nie ma wielkiego pojęcia o dobrym wychowaniu, nie mówiąc już o dyplomacji, odmówiła wyjazdu ? Powstałby impas, bo przecież nie wypadałoby się z jejmością szarpać…

 6. gnago said

  Ech trza przypomnieć czasy kiedy bojarskim posłom człowieczeństwo przywracano kijami za I RP . Przetłumaczyć i dostarczyć tej żałosnej imitacji Repnina. Oczywiście nie na twiterze a porządnym kitajskim portalu tik toku. Jako bezstronnym medium

 7. OP ole said


  MOŻNA NA SZTUCZNY TŁOK MOŻNA I TAK

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: