Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  bryś o Seniorzy stracą prawo jazdy. U…
  re1truth2 o Wolne tematy (39 – …
  revers o Konstrukcja kłamstw WHO i Komi…
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Krzysztoff o Wolne tematy (39 – …
  Zbyszko o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Siedem grzechów głównych …
  Mietek o Urzędnicy USA potwierdzają ogr…
  Sudbina Srba o Znowu Kosowery!
  Crestone o Seniorzy stracą prawo jazdy. U…
  trzy z dwoma o Zagraniczne korporacje sprowad…
  errorous o Wolne tematy (39 – …
  bez loginu o Siedem grzechów głównych …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Dokąd zmierza „Przegląd”?

Posted by Marucha w dniu 2020-09-30 (Środa)

Ewolucja tygodnika „Przegląd’ jest widoczna gołym okiem – zamiast lewicy normalnej skręca w kierunku lewicy „nowoczesnej”, z wszystkimi dewiacjami ideologicznymi na czele z obsesyjnym feminizmem, ekologicznym radykalizmem i bezkrytycznym hołubieniem LGBT.

Dolina Poległych ma przestać istnieć

Czytam np. w ostatnim numerze tekst „Protesty mają twarz kobiety”, mającym charakter apoteozy skrajnie lewicowego „buntu kobiet”, posługujących się (zwłaszcza w Ameryce Południowej) dosyć obrzydliwymi metodami „walki”. Takich artykułów, w tej samej poetyce, jest więcej

Mocną stroną „Przeglądu” była i chyba nadal jest historia – ale, jak się okazuje, ten sam tygodnik, który potępia IPN za upolitycznienie historii i niesprawiedliwe traktowanie PRL – jednocześnie zachwyca się nad lewicowym szaleństwem poprawiania historii w Hiszpanii, polegającym na wykopywaniu z grobów „niesłusznych” postaci historycznych, likwidowaniu „niesłusznych” miejsc pamięci i masowych ekshumacjach ofiar wojny domowej (oczywiście tylko jednej strony). Służy też temu ustawa przypominająca do złudzenia naszą ustawę o IPN i ustawę dekomunizacyjną, tyle że ideologicznie odwróconą o 180 stopni.

Czytamy: „Ustawa przewiduje również utworzenie wyspecjalizowanej prokuratury ds. pamięci demokratycznej i praw człowieka oraz krajowego banku DNA, który miałby pomagać w ekshumacji ofiar. Instytucje te będą finansowane ze środków publicznych. Zostanie też przygotowany spis wszystkich ofiar wojny domowej i dyktatury, a państwo weźmie odpowiedzialność za zlokalizowanie szczątków zaginionych”.

I dalej: „Na mocy tej ustawy rząd chce również zmienić status Doliny Poległych – kontrowersyjny państwowy pomnik upamiętniający wojnę domową ma zostać przekształcony w cmentarz cywilny, miejsce zbiorowej pamięci, z Narodowym Centrum Pamięci i Dokumentacji. W zeszłym roku, po długiej sądowej walce z potomkami dyktatora, szczątki Franco zostały stamtąd przeniesione na cmentarz w Madrycie. Najpewniej szczątki Jose Antonia Prima de Rivery, założyciela Falangi Hiszpańskiej, także zostaną przeniesione”.

Pytanie brzmi – czym to się różni od tego, co „Przegląd” krytykuje w Polsce? Zemsta na trupach i cmentarzach – nie jest chyba czymś co można by uznać za działania godne pochwały. Ale „Przegląd” nie widzi tej zbieżności – uważa, że istnieje „słuszne” znęcanie się nad historią (w Hiszpanii) i „niesłuszne” (u nas). Typowa logika Kalego.

Franco i jego rządy mogą być z punktu widzenia lewicy złe i godne potępienia, ale były i są częścią historii tego kraju. Nie można nakazać wymazania z historii kilkudziesięciu lat, zwłaszcza, że ta sama lewica swoim ekstremizmem w latach 30. niejako stworzyła Franco. Nie można twierdzić, że IPN nie ma prawa wykreślać z historii Polski okresu PRL i zachwycać się nad wykreślaniem 40 lat z historii Hiszpanii.

Jan Engelgard
30.09.2020
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 7 do “Dokąd zmierza „Przegląd”?”

 1. Zbyszko said

  Szanowny panie Engelgrad, a czy nie szkoda było panu pieniędzy na tą gazetę? czy nie taniej by wyszła rolka papieru toaletowego?
  Żeby to chociaż ktoś w tej redakcji pomyślał i od razu drukowaliby te swoje przemyślenia na papierze marszczonym, ale jak widać mają tam jeszcze jakieś złudzenia.

  ———–
  O co Panu chodzi?
  Żeby np. red. Engelgard zamieszczał tylko artykuły przez Pana aprobowane?
  Admin

 2. gnago said

  A co żal dla okazania despektu gadzinówce własnego zadka? Z tego papieru najwyżej naskórek zostanie podrapany

 3. Kojak said

  Te zdegenerowane ,oszalale bandy lewackiego zydowstwa to lewica ? Do dzisiaj te kurwy lza na temat Hiszpanii ! ! Nic a nic nie pisza o nieprawdopodobnych zbrodniach komunistow przedstawianych przez zydowskie kanalie jako rzekomych obroncow demokracji ! To EFEKT CORAZ BARZDZIEJ OSZALAEGO I ZALEWAJACEGO NAS ZYDHITLERYZMU !

 4. Zbyszko said

  @1 Admin… nie, nie chodzi mi żeby pan Engelgrad zamieszczał artykuły przeze mnie aprobowane. Napisałem tylko, że na TP szkoda pieniędzy:-)

 5. Sarmata said

  Nie ma żadnej ewolucji tygodnika „Przegląd”. Był, jest i zapewne pozostanie ubeckim jądrem prasowym. Strach to do ręki wziął, bo nigdy nie wiadomo czy za paznokieć ci się nie wbije.

 6. JAN said

  tzw. ‚lewica’ na świecie-mam na myśli świat pod kontrolą Deep Jewish State przeżywa ostry kryzys ‚tożsamości’>kiedyś niemiecka SPD – miała rząd w w czasie WWI i potem Wersal, etc i rządziła postwersal.
  PostWWII w 1959>> niemiecka SPD przyjęła tzw. Godesberg program >.https://en.wikipedia.org/wiki/Godesberg_Program
  a więc:
  ‚The Godesberg program represented a fundamental change in the orientation and goals of the SPD. It rejected the goal of replacing capitalism, adopting a commitment to reform capitalism and a people’s party orientation that appealed to ethical considerations and ejected its class-based orientation. Godesberg rejected nationalization (!!!!!!) as a major principle of socialism.[1]’
  czyli przekształca się w klasyczne LEWACTWO wg przepisu szkoły franfurckiej>Habermasa>Marcusa, etc
  a to są zasady neoliberalizmu-globalizmu-trockizmu-LBGT-transgender.
  .
  Piszącemu te słowa ‚szczena opadła’ kiedy niejaki Walendziak z Przeglądu wychwala zasługi niejakiego Karola Modzelewskiego, >>
  .https://en.wikipedia.org/wiki/Karol_Modzelewski
  .
  który za ‚głębokiej’ komuny pisał z Kuroniem „list do Partii’>WIĘCEJ KOMUNIZMU w Polsce
  co nie przeszkadzało potem Modzelewskiemu+Kuroń utrzymywać ‚stosunki’ z tzw. IV międzynarodówką a po 1989 Modzelewski jako szef PANu gościł czołowego lewaka ‚prof.” Antonio Negri (bo u nich same profesory) >.https://en.wikipedia.org/wiki/Antonio_Negri
  .
  Jeszcze bardziej mi szczena opadła jak Piskorski w ‚mysl-polska’ przywołuje ‚prof.’ Modzelewskiego
  jako ‚autorytet’, który żałuje tego co się w Polsce stało ‚post1989’ ale nie pamięta, że to Modzelewski na słynnym radomskim posiedzenie Solidarności w grudniu 1981 powiedział:
  Bój to jest ich ostatni i patrzcie, patrzcie jak się sprawdziło i w 1989 i 2020.
  .
  Wracając do SPD>przypominam, że w 1949 niemcom ‚napisano’>oczywiście przez tych co zarządzali ‚zachodnimi strefami’ okupacyjnymi tzw.
  Grundgesetz für die Bundesrepublik Deutschland.
  .https://en.wikipedia.org/wiki/Basic_Law_for_the_Federal_Republic_of_Germany
  tak jak nam ‚napisano’ i PISZE SIĘ wszelakie prawo post1989 przez Deep Jewish State.
  Proszę zwrócić uwagę, że to co pisze autor felietonu w odniesieniu do ‚socjalistów’ hiszpańskich to ta sama mantra neoliberalna-globalistyczna-trockistowska w odniesieniu do ‚socjalistów’ niemieckich, francuskich, włoskich
  >te robaczki świętojańskie’ szukają swoich ‚tożsamości’ bo ich dotychczasowy paradygmat ‚założycielski’ – się nie ‚sprawdził’ –
  jak zresztą cały ‚paradygmat’ założycielski Jewish Deep State (US-Izrael-Nato-UN [WHO-WTO-WIPO]-WB-IMF-BIS-OECD) – syćko powstało w latach 1944-1949 za wyjątkiem USA i BIS>
  czego jesteśmy świadkami.
  .
  Ja uważam, że red. Engelgard>>BB SZANUJĘ< TRANSGENDER więcej RÓBTA CO CHCETA
  +human rights industry (piątka Kaczyńskiego>to lewacka agenda jaką PiS realizuje).

 7. Birton said

  co się tyczy IPN , dla ciekawości przypomnę, że sam szef IPN Cenckiewicz Sławomir (wnuk Mieczysława Cenckiewicza – przed II wojną światową działacza organizacji młodzieżowej KPP, po 1945 funkcjonariusza MBP i SB MSW), napisał na Tweeterze „Chwała Lipskiemu” czyli ni mniej ni więcej, że solidaryzuje się z Lipskim, czyli z samym Hitlerem, czyli z usunięciem albo wyniszczeniem Żydów z Polski zapowiedzianym w Mein Kampf i tym samym Cenckiewicz Sławomir okazał się skrajnym antysemitą, który teraz dopiero ujawnił swoje prawdziwe antysemickie i profaszystowskie poglądy

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: