Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Włodek o Polska przygotowuje się na „in…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Jack Ravenno o Polska przygotowuje się na „in…
  Greg o Wolne tematy (67 – …
  Włodek o Polska przygotowuje się na „in…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Greg o Dr Paul Marik, wyklęty lekarz…
  minka o Włosi odrzucili globalizm, ter…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  OutsiderR o Polska przygotowuje się na „in…
  lewarek.pl o „Złamanie hegemonii jest…
  wewewe o „Złamanie hegemonii jest…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Emilian58 o Sprawy ważne i ważniejsze
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Wolne tematy (70 – 2020)

Posted by Marucha w dniu 2020-10-12 (Poniedziałek)

Jak się wydaje, słowotwór „choroba bezobjawowa” stał się już na tyle oklepany, że nawet rządzące Polską bydlaki dostrzegają jego śmieszność. Dlatego wynajęci naukowcy ogłosili, że skutki bezobjawowego zakażenia stają się widoczne dopiero po kilku miesiącach, a nawet latach.

Skąd uny to mogą wiedzieć – uchodzi uwadze normalnego Polaka (jakich jest może 5% w naszym społeczeństwie).

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2020/10/06/wolne-tematy-69-2020/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2020/10/16/wolne-tematy-71-2020/

Gajowy Marucha

Komentarzy 227 do “Wolne tematy (70 – 2020)”

 1. Boydar said

  To trzeba popić !

 2. pielgrzym said

  Dlatego wynajęci naukowcy ogłosili, że skutki bezobjawowego zakażenia stają się widoczne dopiero po kilku miesiącach, a nawet latach.

  hahahaha

 3. Marucha said

  Re 269 z poprzednich Wolnych Tematów (https://marucha.wordpress.com/2020/10/06/wolne-tematy-69-2020/#comment-921337):

  Nie wiem, czy się cieszyć z tego, że – było nie było – stały mieszkaniec Polski p. Boydar potwierdza moje obserwacje tyczące nie tylko skretynienia Polaków, ale także ich znikczemnienia, zeszmacenia i skundlenia.

  Najnormalniejszych ludzi spotykam na terenach nieco odciętych od świata.

  Re 1:
  Nie inaczej. Tylko, broń Boże, nie żadną kolorową wódką.

 4. Boydar said

  Ja starałbym się być precyzyjniejszy – nie od świata tylko od podekscytowanej tłuszczy (zajob jest zaraźliwy lub budzi się z genów pod wpływem bodźców zewnętrznych). Ja stuprocentowego oszołoma spotkałem przedwczoraj na jakimś zadupiu dziesięć kilometrów za Iłżą. Ale, jak się okazało, przebywa tam tylko okresowo.

  ———–
  Kto ma rozum – i tak zrozumie. Nie ma co mu wyjaśniać, że drzewo jest drzewienne.
  Admin

 5. Piskorz said

  !!! Jest książka F. Konecznego „Państwowe szkolnictwo”, nie miałem w ręku, sygnalizuję tylko, że jest taka pozycja.

 6. Piskorz said

  Z beczki innej. Kard. Richelieu…znamy/wiemy, ale nie wiemy, że to on sprowokował przede wszystkim konflikt /tzw. wojnę 30-letnią/ wewnętrzny narodu germańskiego, którego celem było zablokowanie szansy budowy silnych Niemiec, co udało się uczynić na długi czas. A potem Niemcy cały czas na celowniku, a potem np. /Napoleon/ też Rosja. ps Warto czytać tego Chińczyka Hongbinga. /przynajmniej tom 2./.

 7. Marucha said

  Re 5:
  Prof.Koneczny był wrogiem szkolnictwa państwowego.
  Być może dziś zmieniłby zdanie…

 8. Piskorz said

  re 7 Tak myślę. A książkę chyba warto przeczytać../już z powodu autora/.

 9. revers said

  Wyniesli bron i amunicje z gelerii handlowej w Katowicach.
  https://katowice24.info/wyniesli-bron-i-amunicje-z-galerii-katowickiej-policja-szuka-sprawcow/?fbclid=IwAR2Pki7pb3DD0StD8Oum0AmG3_Ht_RQzQuoF13WxvRnrg8gkaQx_FF03qbw

  nareszcie jakies dobre informacje, a nie tylko o zamykaniu kopaln wegla kamiennego i covida w liczbach.

 10. Piskorz said

  Z beczki b. ważnej…Manifestacja w Łasku zaplanowana na dzień 17.10.2020 r o godz. 12:00 przy ul. 9-Maja 95 otwiera cykl manifestacji w Polsce, wszędzie tam gdzie stacjonują wojska USA i zorganizowana jest w celem uświadomienia mieszkańcom Łasku jakie niebezpieczeństwa wynikają z istnienia tych baz na Waszej ziemi, oraz co wynika dla nas Wszystkich z podpisanej 15 sierpnia umowy pomiędzy Rządami Polski i USA w sprawie obronności, a szczególnie dotyczy artykułu 14 o jurysdykcji karnej. Bez komentarza..! Może tylko tyle, niech się spakują i paszoł won.

 11. Głoska said

  komentarz red. nacz. Michała J Matt, wydawcy katolickiego czasopisma The Remnant o nowej lewackiej encyklice papieża Franciszka

  Podczas gdy Papież Franciszek kontynuuje swoją pacyfistyczną misję w świecie, prości lojalni katolicy widzą tę encyklikę jako zapowiedz ostrzejszych środków w celu uciszenia raz na zawsze wszystkich oponentów rewolucji zapoczątkowanej Mein Kampf Soboru Watykańskiego II.

  Jest to problem podstawowy, SWII. Ten przestępczy sobór znajduje się w całkowitej harmonii z rewolucją Papieża Franciszka i Fratelli tutti przynosi liczne odniesienia do SWII, a szczególnie do dokumentu Nostra Aetate, który jak wielu rozgarniętych katolików wie ale tego nie przyzna, jest dramatycznym odejściem od autentycznego nauczania Kościoła.

  Rzecz jasna, nie ma tam żadnego odniesienia do Papieży sprzed ery Beatlesów, szczególnie wspaniałych Papieży XIX-wiecznych, którzy zrobili wszystko co w ich mocy aby zdemaskować pomysły Papieża Franciszka. Och tak, ideologia Fratelli tutti, to stara śpiewka i jej zasady zostały potępione już dawno temu i wielokrotnie.

  Encyklika ta demonstruje przede wszystkim całkowity brak znaczenia Kościoła katolickiego dla losów współczesnego człowieka. Została ona ledwie dostrzeżona przez mejnstrimowe media a przeanalizowana wyłącznie przez marginalne religijne media internetowe.

  Musi to być rozczarowaniem dla Franciszka, który łaknie uwagi mediów. Gdyby miał On coś nowego do powiedzenia byłoby to interesujące ale odwracanie strona po stronie tych nużących komunałów może być największym koszmarem po odcinku autostrady M 32 w okolicach Bristolu. Jedynymi którzy są poruszeni tymi papieskimi wypowiedziami są ci, którzy je studiują, czyli konserwatyści i tradycjonaliści, reszta ma to gdzieś.
  https://remnantnewspaper.com/

 12. Głoska said

  z najnowszego numeru magazynu katolickiego „The Remnant”

  Papież Franciszek podlizuje się światu i atakuje Kościół Katolicki
  red. Józef Bevan

  Fratelli tutti, ostatnia papieska encyklika zawierająca 43.000 słów nie ma nic wspólnego ze znaną włoską odmianą lodów, chociaż niektórzy lojalni katolicy mogą znajdowac więcej głębi, charakteru i znaczenia w tym włoskim deserze niż w ostatniej propozycji Ojca Świętego.

  Fratelli tutti, podobnie jak ten deser, jest słodka, ckliwa i przyjazna wobec współczesnego świata. Kto mógłby zaprzeczyć na przykład, takiemu słodkiemu zdaniu
  ” kazdy z nas ma istotną rolę do odegrania w tym wyjątkowym i kreatywnym projekcie: odkrycia nowej karty w historii, karty pełnej nadziei, pokoju i pojednania”
  albo
  ” gdybyśmy tylko mogli postrzegać naszych przeciwników politycznych i sąsiadów w taki sam sposób w jaki postrzegamy nasze dzieci, wspołmałżonków, ojca, matkę! Jakie by to było wspaniałe!” Łał

  Po co mamy Papieża?
  Aby dotrzeć do żródeł tego kryzysu nauczania, trzeba przypomnieć umowę o pracę pomiędzy Panem Bogiem i Stolicą Apostolską.

  Krótko mówiąc, Papież ma podwójne zadanie; bronić Wiary i utwierdzać braci w tej Wierze.

  Jest zastępcą Chrystusa na Ziemi
  i Tradycja poucza nas, że powodem

  dla którego Papież używa królewskiego „my” w swoich wypowiedziach

  (a przynajmniej tak bywało) jest to, parafrazując słowa biskupa Sheena, że wypowiada się w łączności ze swoim Boskim Panem, którym jest sam Jezus Chrystus.

  Nawet Pan Jezus nie miał takiej autonomii aby zmienić choć słowo z nauczania Jego Ojca w Niebie. ” Moja nauka nie jest moją lecz Tego, który Mnie posłał” Jan 7;16. Nawet dla większości ludzi, którzy nie mają pojęcia o religii, a zależy im na tym jeszcze mniej, logika tego fundamentalnego autorytetu Papieża widoczna jest jak na dłoni.

  Jeśli Papież wypowiada się w sposób niezgodny z nauczaniem katolickim, to być może spotka się to z zachwytem w mediach społecznościowych lub gdzie indziej ale jeśli Kościół jest Boży i uniwersalny co zawsze twierdził
  ( Św. Tomasz nazywał Kościół doskonałą wspólnotą ponieważ składa się z Czyśca i Nieba)
  to jego nauczanie ma zastosowanie dla wszystkich ludzi wszystkich czasów. W konsekwencji odejście od tego, co jak wykażę Franciszek uczynił we Fratelli tutti, jest wykazaniem nonsensowności pojęcia czystości doktrynalnej i spowodowaniem zamętu w głowach dobrych katolików.

  Z tego powodu rosną szeregi sedewakantystów, którzy dawno temu doszli do wniosku, że tron Piotrowy jest pusty a Papież Franciszek jest oszustem. Nie ma tutaj miejsca na omówienie tego stanowiska ale trudno winić ludzi za przyjęcie takiej postawy.

  Wszystko to stawia nas w obliczu pytania; w jaki sposób Papież Franciszek odchodzi od katolickiego nauczania we Fratelli tutti? Odsuwając na bok różne mrzonki o powszechnym braterstwie, są poważniejsze tematy do których należy się odnieść.

  To pytanie czy Jego Świątobliwość odrzucił, zaprzeczył lub zakwestionował nieomylne nauczanie katolickie? Utrzymuję, że uczynił tak w kilku miejscach swojej Encykliki.

  Warto zaznaczyć na początku, że gdyby jakiś światły świecki człowiek wyjaśnił Papieżowi nieomylne nauczanie, mógłby On poczuć się zgorszony i oburzony. Prowadzi to do wniosku, delikatnie ujmując, że jest On ignorantem w zakresie fundamentalnego nauczania Kościoła:)

  Jedną z tych doktrynalnych zasad jest ta, że religie niekatolickie są fałszywe i obrażliwe dla Boga. Przepraszam, ale takie jest nauczanie Kościoła! Do SWII katolicy w to wierzyli, choć Kościół zawsze uczył tolerancji w myśl zasady „żyj i daj żyć innym” i prowadził szeroko zakrojoną działalnośc misyjną w celu nawracania.

  W paragrafie 277, Franciszek orzeka ” Kościół odnosi się z szacunkiem do sposobów w jakich Bóg działa w innych religiach i nie odrzuca niczego co w tych religiach jest święte i prawdziwe”

  Arcybiskup Viganó, który ukrywa się z obawy o swoje życie z powodu ujawnienia korupcji w Watykanie, oświadczył ostatnio, że stanowisko takie jest ” bardzo pokrętne i zwodnicze , bardziej podstępne niż jawna herezja” Inną uniwersalną doktryną jest ta, że Bóg kocha nas proporcjonalnie do naszej miłości i szacunku wobec Niego. Franciszek na to(Par 281)” Miłość Boga jest taka sama dla każdego, bez względu na religię.

  Nawet dla ateistów, miłość Boga jest taka sama” Takie stanowisko, choć brzmi przyjemnie, nie jest katolickie w żadnym wyobrażalnym wymiarze. Musimy się w takim razie dowiedzieć czy Papież jest rzeczywiście doktrynalnym ignorantem, którym oczywiście nie jest i ma nam coś do wyjaśnienia, a Abp Viganó wzywa go nawet do rezygnacji. Chociaż lepiej być ignorantem niż heretykiem.

  Te dwa szokujące katolickie oświadczenia na razie wystarczą, choć i one są trudne do przyjęcia bez szklaneczki czegoś mocniejszego. Papieskie poparcie dla ideałów rewolucji francuskiej; wolność, równość, braterstwo w paragrafie 219 nie brzmi wiarygodnie, biorąc pod uwagę rozlew krwi jaki dokonał się w wyniku tego wydarzenia(pomijając hurtowe mordowanie księży katolickich) a raczej już dociera do granic dobrego smaku.

  To ględzenie o uniwersalnym braterstwie było już powtarzane w historii wielokrotnie. Znajduje się w większości manifestów komunistycznych i konstytucji amerykańskiej. Była znana grupa rockowa o tej nazwie i John Lennon wspomniał o tym w Imagine. Ten postulat jest odpowiedzialny za więcej mordów i zniewolenia niż jakakolwiek religia, gdyż nieszczęśliwym skutkiem ubocznym tej zasady jest to, że dotyczy ona tylko tych, którzy zgadzają się z władzą, włączając w to Papieża Franciszka. Jego ponawiane wezwania do braterskiej miłości przywołują na myśl Jego własny niechlubny rejestr w tym zakresie.

  W swojej świetnej książce The Dictator Pope
  The inside story of Francis papacy (Regenery publishing 2018), Henryk Sire skatalogował swoje własne doświadczenia z pracy w przepojonym atmosferą napięcia i strachu Watykanie za pontyfikatu Franciszka. Jeden z cytowanych przez Sire kurialistów watykańskich powiedział;
  Mówi się, że nie ważne co umiesz ale ważne kogo znasz. W Watykanie jest inaczej; ważne jest to co wiesz o tym kogo znasz. Sire pisze na stronie 184;” Strach jest podstawową cechą kurii zarządzanej przez Franciszka”
  W celu realizacji swoich politycznych zamiarów, Franciszek jest bezwzględny w atakach na katolików i katolickie instytucje.

  Jest to szczególnie widoczne gdy przyjrzymy się zniszczeniu pobożnych Franciszkanów Niepokalanej, wszystko dlatego, że ci mnisi i zakonnice woleli łacińską Mszę. Instytucja została prawie całkowicie zniszczona, włączając w to wydawnictwo, seminaria i wspólnoty, wszystko dlatego że nie przystawała ona do Franciszkowej wizji świata.

  Jego atak na Zakon poświęcony Św. Franciszkowi z Asyżu jest tym bardziej dziwny biorąc pod uwagę jak Jego Świątobliwość identyfikuje się z tym Świętym na kartach Fratelli tutti. Tradycyjni katolicy wydają się już być znużeni tymi podszytymi złymi intencjami atakami na nich, oskarżeniami ” że starają się przechowywać popioły przeszłości”(wywiad podczas lotu do Rumunii w 2019) albo ” nie ma potrzeby rozmnażania sie jak króliki”(lot na Filipiny 2015).

  Jego grożby wobec Abp Viganó były wystarczające aby zmusić tego niewinnego hierarchę do życia w ukryciu.

  Wyprzedzające uderzenie przeciw Trapistom z Mariavald w Bawarii było całkowicie bezlitosne. Kwitnąca wspólnota została rozpierzchnięta na bezpośredni rozkaz Franciszka, dobra zlicytowane. Wszystko dlatego, że zakonnicy podobnie jak Franciszkanie Niepokalanej woleli łacińską Mszę.
  https://remnantnewspaper.com/web/index.php/articles/item/5091-pope-francis-pleases-the-world-and-trashes-catholicism

 13. Głoska said

  z najnowszego numeru magazynu katolickiego „The Remnant”

  Papież Franciszek podlizuje się światu i atakuje Kościół Katolicki
  red. Józef Bevan

  Fratelli tutti, ostatnia papieska encyklika zawierająca 43.000 słów nie ma nic wspólnego ze znaną włoską odmianą lodów, chociaż niektórzy lojalni katolicy mogą znajdowac więcej głębi, charakteru i znaczenia w tym włoskim deserze niż w ostatniej propozycji Ojca Świętego.

  Fratelli tutti, podobnie jak ten deser, jest słodka, ckliwa i przyjazna wobec współczesnego świata. Kto mógłby zaprzeczyć na przykład, takiemu słodkiemu zdaniu
  ” kazdy z nas ma istotną rolę do odegrania w tym wyjątkowym i kreatywnym projekcie: odkrycia nowej karty w historii, karty pełnej nadziei, pokoju i pojednania”
  albo
  ” gdybyśmy tylko mogli postrzegać naszych przeciwników politycznych i sąsiadów w taki sam sposób w jaki postrzegamy nasze dzieci, wspołmałżonków, ojca, matkę! Jakie by to było wspaniałe!” Łał

  Po co mamy Papieża?
  Aby dotrzeć do żródeł tego kryzysu nauczania, trzeba przypomnieć umowę o pracę pomiędzy Panem Bogiem i Stolicą Apostolską.

  Krótko mówiąc, Papież ma podwójne zadanie; bronić Wiary i utwierdzać braci w tej Wierze.

  Jest zastępcą Chrystusa na Ziemi
  i Tradycja poucza nas, że powodem

  dla którego Papież używa królewskiego „my” w swoich wypowiedziach

  (a przynajmniej tak bywało) jest to, parafrazując słowa biskupa Sheena, że wypowiada się w łączności ze swoim Boskim Panem, którym jest sam Jezus Chrystus.

  Nawet Pan Jezus nie miał takiej autonomii aby zmienić choć słowo z nauczania Jego Ojca w Niebie. ” Moja nauka nie jest moją lecz Tego, który Mnie posłał” Jan 7;16. Nawet dla większości ludzi, którzy nie mają pojęcia o religii, a zależy im na tym jeszcze mniej, logika tego fundamentalnego autorytetu Papieża widoczna jest jak na dłoni.

  Jeśli Papież wypowiada się w sposób niezgodny z nauczaniem katolickim, to być może spotka się to z zachwytem w mediach społecznościowych lub gdzie indziej ale jeśli Kościół jest Boży i uniwersalny co zawsze twierdził
  ( Św. Tomasz nazywał Kościół doskonałą wspólnotą ponieważ składa się z Czyśca i Nieba)
  to jego nauczanie ma zastosowanie dla wszystkich ludzi wszystkich czasów. W konsekwencji odejście od tego, co jak wykażę Franciszek uczynił we Fratelli tutti, jest wykazaniem nonsensowności pojęcia czystości doktrynalnej i spowodowaniem zamętu w głowach dobrych katolików.

  Z tego powodu rosną szeregi sedewakantystów, którzy dawno temu doszli do wniosku, że tron Piotrowy jest pusty a Papież Franciszek jest oszustem. Nie ma tutaj miejsca na omówienie tego stanowiska ale trudno winić ludzi za przyjęcie takiej postawy.

  Wszystko to stawia nas w obliczu pytania; w jaki sposób Papież Franciszek odchodzi od katolickiego nauczania we Fratelli tutti? Odsuwając na bok różne mrzonki o powszechnym braterstwie, są poważniejsze tematy do których należy się odnieść.

  To pytanie czy Jego Świątobliwość odrzucił, zaprzeczył lub zakwestionował nieomylne nauczanie katolickie? Utrzymuję, że uczynił tak w kilku miejscach swojej Encykliki.

  Warto zaznaczyć na początku, że gdyby jakiś światły świecki człowiek wyjaśnił Papieżowi nieomylne nauczanie, mógłby On poczuć się zgorszony i oburzony. Prowadzi to do wniosku, delikatnie ujmując, że jest On ignorantem w zakresie fundamentalnego nauczania Kościoła:)

  Jedną z tych doktrynalnych zasad jest ta, że religie niekatolickie są fałszywe i obrażliwe dla Boga. Przepraszam, ale takie jest nauczanie Kościoła! Do SWII katolicy w to wierzyli, choć Kościół zawsze uczył tolerancji w myśl zasady „żyj i daj żyć innym” i prowadził szeroko zakrojoną działalnośc misyjną w celu nawracania.

  W paragrafie 277, Franciszek orzeka ” Kościół odnosi się z szacunkiem do sposobów w jakich Bóg działa w innych religiach i nie odrzuca niczego co w tych religiach jest święte i prawdziwe”

  Arcybiskup Viganó, który ukrywa się z obawy o swoje życie z powodu ujawnienia korupcji w Watykanie, oświadczył ostatnio, że stanowisko takie jest ” bardzo pokrętne i zwodnicze , bardziej podstępne niż jawna herezja” Inną uniwersalną doktryną jest ta, że Bóg kocha nas proporcjonalnie do naszej miłości i szacunku wobec Niego. Franciszek na to(Par 281)” Miłość Boga jest taka sama dla każdego, bez względu na religię.

  Nawet dla ateistów, miłość Boga jest taka sama” Takie stanowisko, choć brzmi przyjemnie, nie jest katolickie w żadnym wyobrażalnym wymiarze. Musimy się w takim razie dowiedzieć czy Papież jest rzeczywiście doktrynalnym ignorantem, którym oczywiście nie jest i ma nam coś do wyjaśnienia, a Abp Viganó wzywa go nawet do rezygnacji. Chociaż lepiej być ignorantem niż heretykiem.

  Te dwa szokujące katolickie oświadczenia na razie wystarczą, choć i one są trudne do przyjęcia bez szklaneczki czegoś mocniejszego. Papieskie poparcie dla ideałów rewolucji francuskiej; wolność, równość, braterstwo w paragrafie 219 nie brzmi wiarygodnie, biorąc pod uwagę rozlew krwi jaki dokonał się w wyniku tego wydarzenia(pomijając hurtowe mordowanie księży katolickich) a raczej już dociera do granic dobrego smaku.

  To ględzenie o uniwersalnym braterstwie było już powtarzane w historii wielokrotnie. Znajduje się w większości manifestów komunistycznych i konstytucji amerykańskiej. Była znana grupa rockowa o tej nazwie i John Lennon wspomniał o tym w Imagine. Ten postulat jest odpowiedzialny za więcej mordów i zniewolenia niż jakakolwiek religia, gdyż nieszczęśliwym skutkiem ubocznym tej zasady jest to, że dotyczy ona tylko tych, którzy zgadzają się z władzą, włączając w to Papieża Franciszka. Jego ponawiane wezwania do braterskiej miłości przywołują na myśl Jego własny niechlubny rejestr w tym zakresie.

  W swojej świetnej książce The Dictator Pope
  The inside story of Francis papacy (Regenery publishing 2018), Henryk Sire skatalogował swoje własne doświadczenia z pracy w przepojonym atmosferą napięcia i strachu Watykanie za pontyfikatu Franciszka. Jeden z cytowanych przez Sire kurialistów watykańskich powiedział;
  Mówi się, że nie ważne co umiesz ale ważne kogo znasz. W Watykanie jest inaczej; ważne jest to co wiesz o tym kogo znasz. Sire pisze na stronie 184;” Strach jest podstawową cechą kurii zarządzanej przez Franciszka”
  W celu realizacji swoich politycznych zamiarów, Franciszek jest bezwzględny w atakach na katolików i katolickie instytucje.

  Jest to szczególnie widoczne gdy przyjrzymy się zniszczeniu pobożnych Franciszkanów Niepokalanej, wszystko dlatego, że ci mnisi i zakonnice woleli łacińską Mszę. Instytucja została prawie całkowicie zniszczona, włączając w to wydawnictwo, seminaria i wspólnoty, wszystko dlatego że nie przystawała ona do Franciszkowej wizji świata.

  Jego atak na Zakon poświęcony Św. Franciszkowi z Asyżu jest tym bardziej dziwny biorąc pod uwagę jak Jego Świątobliwość identyfikuje się z tym Świętym na kartach Fratelli tutti. Tradycyjni katolicy wydają się już być znużeni tymi podszytymi złymi intencjami atakami na nich, oskarżeniami ” że starają się przechowywać popioły przeszłości”(wywiad podczas lotu do Rumunii w 2019) albo ” nie ma potrzeby rozmnażania sie jak króliki”(lot na Filipiny 2015).

  Jego grożby wobec Abp Viganó były wystarczające aby zmusić tego niewinnego hierarchę do życia w ukryciu.

  Wyprzedzające uderzenie przeciw Trapistom z Mariavald w Bawarii było całkowicie bezlitosne. Kwitnąca wspólnota została rozpierzchnięta na bezpośredni rozkaz Franciszka, dobra zlicytowane. Wszystko dlatego, że zakonnicy podobnie jak Franciszkanie Niepokalanej woleli łacińską Mszę.
  https://remnantnewspaper.com/web/index.php/articles/item/5091-pope-francis-pleases-the-world-and-trashes-catholicism

 14. Głoska said

  „Wydaje się, że jest bezpośredni związek pomiędzy pustką duchową i długością dokumentów” JE ksiądz arcybiskup Atanazy Athanasius Schneider o Papieżu Franciszku i Soborze Watykańskim 2

  Autentyczne magisterium jest zbudowane na prawdzie. „Fratelli tutti” jest zbudowane na dwóch fundamentalnych kłamstwach: fałszywym wizerunku ekumenicznego św. Franciszka, który nie wezwał sułtana do nawrócenia się na katolicyzm; masońskiej doktrynie „powszechnego braterstwa” zakorzenionej w indyferentyzmie religijnym.

  Nie wiem, w jaki sposób magisterium Franciszka może być przydatne dla katolickiej ewangelizacji. Po co ktokolwiek miałby sobie zawracać głowę nawróceniem na katolicyzm, skoro może pozostać dobrym muzułmaninem, buddystą, hinduistą, żydem albo protestantem? Ewangelia wzywa nas, abyśmy się stali braćmi w CHRYSTUSIE, a nie tylko w rodzinie ludzkiej!

  „Fratelli tutti” mogłoby być dziełem Sorosa albo ONZ-u. Papież ma utwierdzać swoich braci w wierze, a nie we własnych osobistych opiniach. Potępia on tylko te ideologie, które nie są zgodne z jego własną. Jest przyziemnym zwierzęciem politycznym, a nie prawdziwym pasterzem dusz.

 15. Kar said

  Revers, przeczytaj jeszcze x dokladnie. Wyniesli surogatki..dla dzieci. Ale faktem jest, ze w komunie zawsze trzesa doopami przed posiadaczami zwyklej procy. Panicznie sie boja kary. ( ten czeladnik z „opozycji”- Adolf spier****dolił paskudnie fuche. Ale idzie…idzie znowu po nich..fortuna gudłem sie toczy).

 16. Marucha said

  Bergolio w przedziwny sposób łączy w sobie cechy zarówno błazna, jak i gangstera.

 17. Głoska said


  Niemiecki lekarz neurolog dr Margreta Griesz-Brisson ostrzega przed noszeniem masek covid na twarzy: „Brak tlenu powoduje trwałe uszkodzenia neurologiczne”
  .https://www.sott.net/article/442455-German-Neurologist-Warns-Against-Wearing-Facemasks-Oxygen-Deprivation-Causes-Permanent-Neurological-Damage
  Wyobraź sobie: był dyrektor CIA Brennan marzy o tym, by Navalny został prezydentem Rosji i zaprzyjaźnił się z Joe Bidenem
  .https://www.sott.net/article/442677-Imagine-Ex-CIA-director-Brennan-dreams-of-Navalny-becoming-president-of-Russia-and-befriending-Joe-Biden
  Można podziękować poprzez portal „Patronite”:
  https://patronite.pl/blogbruska
  Lub przez PayPal:
  blogbruska@gmail.com
  https://kodluch.wordpress.com/2020/10/11/11-10-2020-syria-1833-dzien-sprzatania-swiata
  Wojna domowa na Ukrainie 12.10.2020r 1941 dzień od nowego rozejmu.
  Zgodnie z memorandum, UK Export Finance (UKEF) wznawia działalność na rynku ukraińskim w celu wspierania brytyjskiego eksportu. UKEF będzie w stanie udzielić gwarancji kredytowych do 2,5 miliarda funtów na kontrakty handlowe między Wielką Brytanią a Ukrainą.

  „Przywieźliśmy z Wielkiej Brytanii dwa i pół miliarda funtów szterlingów. To nowa strona ukraińsko-brytyjskiej współpracy i wydarzenie bez precedensu dla Ukrainy”– podkreślił Wołodymyr Zełenski.
  https://adnovumteam.wordpress.com/2020/10/12/wojna-domowa-na-ukrainie-12-10-2020r-1941-dzien-od-nowego-rozejmu/

 18. Kar said

  ..sa błazny do smiechu i do płaczu. Najgorszy wydaje sie ten co czyni bol w dupe. (patrz np na takiego z UK – BJ, k…typowy społeczny chwast szkodnik. Wyglada na zwykłego rzezimieszka grasujacego w pobliskich pubach..albo tez jak zwykły alfons)

 19. Rubaszny Rubens said

  Co pan Wandaluzja sądzi o tym artykule?

  https://treborok.wordpress.com/pneumotranzyt-podziemny-tunel-dla-pociagow-pneumatycznych/

  Kultura Vinca czyli Sumer Europy:

  .https://www.youtube.com/watch?v=tlk9uBKaJp0

  Świderianie z Mazowsza zbudowali światynię Gobekli Tepe?

  .https://www.youtube.com/watch?v=98sEuXnmmn4

  Nie jesteśmy pierwszą cywilizacją techniczną na Ziemi:

  https://strefa44.pl/dowody-na-to-ze-nie-jestesmy-pierwsza-cywilizacja-na-tej-planecie-i-prawdopodobnie-nie-ostatnia/

  Czy to najstarsza konstrukcja na Ziemi? Jaka cywilizacja ja zbudowała?

  https://strefa44.pl/gunung-padang-kto-zbudowal-najstarsza-konstrukcje-na-ziemi/

  Tajemnicze podziemne korytarze w Styrii i Heidelbergu:

  https://strefa44.pl/o-sekretnych-jaskiniach-w-styrii-i-heidenloch-w-heidelbergu/

  Kielce- ciekawostki architektoniczne:

  .https://www.youtube.com/watch?v=9kldfjzDhiU

  Bytom- ciekawostki architektoniczne:

  .https://www.youtube.com/watch?v=s7Rc5q2j01U

  Zadziwiające artefakty z przeszłości Ziemi, zakazana archeologia:

  .https://www.youtube.com/watch?v=hAMVwxZRlPI

  Franc Zalewski odkrywa tajemnice przeszłości:

  .https://www.youtube.com/watch?v=q366Ec91-98

 20. bryś said

  Piskorz – na te wszystkie marsze i pochody (na pewno słuszne) niedługo nie starczy nam roku. Ciekawe, czy mają one jakiś wspólny mianownik…

 21. revers said

  Michalkiewicz o strajku rolników. Obornik u Macierewicza! 100 miast zablokowanych!

  .https://www.youtube.com/watch?v=EhG7JTUkCt0&feature=share&fbclid=IwAR21ewvVlQFplrx8W34yrA-4IM8FBAAStkc_cLIVR5rd8salqsePKGYFDjQ

 22. Głoska said

  2020.10.12
  Tuszowanie polskiej broni chemicznej zagraża interesom USA w UE.
  Anna PK.

  To jest tłumaczenie. O Autorze tekstu: Blaise Baquicheyły doradca polityczny Partii Konserwatywnej w Parlamencie Europejskim, obecnie działa na rzecz Liberalnych Demokratów. Mieszka w Londynie, Baquiche jest niezależnym pisarzem, dziennikarzem i doradcą ds. Polityki UE

  Bruksela i Warszawa mogą sobie skakać do gardeł z powodu rządów prawa, ale wprowadzenie w Polsce rzadów autorytaryzm może również zacząć drażnić Stany Zjednoczone. Niedawne były zarzuty o tuszowanie działanie polskiego Ministerstwa Sprawiedliwości, to może powstrzymać amerykańskie poparcie dla rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość i zaszkodzić „nierozerwalnemu sojuszowi”.

  Zaledwie cztery dni przed lipcowymi wyborami prezydenckimi w Polsce, urzędujący Andrzej Duda otrzymał zaproszenie do Białego Domu. Jednak pomimo całego uścisku dłoni i poklepywanie po plecach z Trumpem, administracja Bidena prawdopodobnie nie będzie miała dobrego zdania na temat polskiego rządu.

  Senatorowie amerykańscy po obu stronach nawy nienawidzili fali brutalnych represji wobec niezależności polskiego wymiaru sprawiedliwości, praw do aborcji, mniejszości etnicznych i społeczności LGBT.

  Od 2015 r. Polska spadła o 10 miejsc w Amerykańskim Indeksie Demokracji The Economist i znalazła się poniżej innych, także węgierskiej „Illiberal Democracy”.

  Jednak jeszcze bardziej lewicowy skandal może zrujnować stosunki między Polską a Stanami Zjednoczonymi. W styczniu 1997 r. Polscy rybacy znaleźli w Morzu Bałtyckim pięć kilogramów gazu musztardowego z II wojny światowej. Przypuszczano, że został on wyrzucony po zakończeniu wojny przez siły nazistowskie lub sowieckie.

  W niedawnych zeznaniach prawników i byłych urzędników wojskowych ta broń chemiczna została przewieziona do jednostki wojskowej w Rozewiu na polskim wybrzeżu i od tamtej pory zaginęła.

  Polskie Ministerstwo Sprawiedliwości było informowane już w 2006 roku o zaginięciu tej broni, ale do dziś nie przeprowadzono żadnego poważnego śledztwa. Możliwe teorie są takie, że rząd aktywnie sprzedawał tę broń mniej szanowanym postaciom, lub że po prostu próbowali bagatelizować potencjał katastrofy ekologicznej.

  Stawiając zarzuty władzom polskim, jeden z rybaków Karol Piernicki stwierdził, że jest przeciwko wszystkim władzom państwa polskiego.

  Kluczowi świadkowie tego znaleziska, w tajemniczy sposób stracili wszelką pamięć wydarzeń, a wyraźne dowody na poparzenia rybaka (sarkoidozę) zostały po prostu odrzucone jako istniejące wcześniej warunki genetyczne. Sędzia Maciej Straczyński bezczelnie stwierdził, że nawet jeśli było jakieś zanieczyszczenie, to i tak jest ich znikoma ilość.

  Zwłaszcza Strażnik Teksasu sędzia Straczyński uosabia spadek standardów wśród polskich sędziów. Mając przezwisko „The Texas Guardian” jest znany z wydawania brutalnie surowych wyroków i leseferystycznego podejścia do badania dowodów. Wyjaśniając swoją decyzję o skazaniu bezdomnego na dożywocie na 40 lat, twierdził, że tacy ludzie są „częścią podrzędnej rasy” i „zabijają dla przyjemności”, więc nie ma sensu nawet próbować resocjalizować oskarżonego.

  Jednak dziennikarze śledczy z OKO press odkryli, że ta katastrofa ekologiczna jest aż nazbyt realna. Z 65 000 ton, które zostały początkowo zatopione w Morzu Bałtyckim po zakończeniu II wojny światowej, u wybrzeży Polski nadal znajduje się około 40 000 ton amunicji chemicznej, zawierającej co najmniej 13 000 ton toksycznych środków bojowych. Nie tylko w Polsce są tego typu znaleźiska, ale duńskie trawlery u wybrzeży Bornholmu regularnie napotykają na gaz musztardowy z tamtej epoki.

  neweurope.eu/article/polish-chemical-weapons-cover-up-threatens-us-interests-in-europe/
  Niezgłoszenie odkrycia tej broni w ciągu 180 dni byłoby sprzeczne z prawem międzynarodowym wynikającym z konwencji o zakazie broni chemicznej. Jednak nic dziwnego, że żaden kraj nie jest przygotowany do radzenia sobie z negatywnym PR.
  http://niepodległy.pl/709/tuszowanie-polskiej-broni-chemicznej-zagraza-interesom-usa-w-ue-/

 23. Głoska said

  2020r 10.11
  Komu potrzebny jest Górski Karabach
  Jarosław Ruszkiewicz
  I dlaczego są to USA i Izrael?

  Ostateczny cel Waszyngtonu w epoce nowożytnej jest ten sam, który powodował Londynem pod koniec XVIII i na początku XX wieku: aby zapobiec przejęciu pełnej kontroli nad tak zwanym Heartlandem przez jakąkolwiek eurazjatycką potęgę.
  W tym Anglosasi byli dobrzy.

  Przemawiając w 2016 roku w Dumie Państwowej, reżyser Nikita Michałkow powiedział, że podczas pracy nad scenariuszem do filmu „Życie i śmierć Aleksandra Gribojedowa” korzystał ze źródeł, w tym archiwum MSZ, i znalazł dokumenty wskazujące że zabójstwo ambasadora Gribojedowa – nie było spowodowane „gniewem motłochu muzułmańskiego ”, było to zaplanowane z zimną krwią zabójstwo polityczne, wymyślone i przeprowadzone przez Brytyjczyków”.

  Były też „absolutnie niesamowite dokumenty, z których jasno wynika, że ​​hrabia Nesselrode, kanclerz Imperium Rosyjskiego, ale z urodzenia Niemiec, był agentem brytyjskiego wywiadu” – powiedział Michałkow.
  Dziś Stany Zjednoczone kontynuują podstępną politykę Anglii polegającą na wypieraniu Rosji z regionu i podważaniu jej wpływów.
  .http://niepodległy.pl/708/komu-potrzebny-jest-gorski-karabach/

 24. Głoska said

  Są tacy którzy nie lubią historii z powodu ponoć dużej ilości szczegółów które trzeba zapamiętać.

  Prostaczkowie ci nawet się nie domyślają że historia to stale powtarzających się ten sam scenariuszy w różnych obsadach i odsłonach.

  Rosja prowadziła 12 „dużych” wojen z Turcją z czego 10 wygrała.
  Dwie przegrała tylko dlatego że walczyła już nie z Turcją ale koalicją (europejskich) państw które wstąpiły w koalicję z Turcją.

  Powód pogromu rosyjskiej ambasady w Teheranie w 1832 jakże podobne są do współczesnych metod wojny informacyjnej.

  W rosyjskiej ambasadzie schroniły się dwie Ormianki zbiegłe z haremu jakiegoś arystokraty i wyraziły chęć jak najszybszego powrotu do Imperium Rosyjskiego.

  Informacja to szybko obiegła miejscowe jarmarki wywołując gniew i zgorszenia.Dla wzmocnienia napięcia rozpuszczono plotkę że eunuch strzegący haremu szacha Fath-Ali Shah Qajar również Ormianin Jakub Mirza, okradł skarbiec swojego pana i skrył się w ambasadzie rosyjskiej.
  Wzburzony tym tłum dokonał pogromu ambasady zabijając 56 osób w tym samego ambasadora Gribojedowa.

  Wnikliwe śledztwo jakiego zażądała Rosja wykazało że była to prowokacja zainscenizowana przez Brytyjczyków.

  Gwoli złagodzenia politycznego napięcia Persja Iran odstąpiła Rosji swoje liczne działki i nieruchomości w Palestynie.
  W oparciu o nie Mikołaj I zapoczątkuje „religijny projekt” Ruska Palestyna ru.wikipedia.org
  Tytułem rekompensaty Persja podarowała carowi 88-caratowy diament „Szach” .Klejnot był w posiadaniu Persów od XVI w. http://www.the-legends.ru
  .https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D1%83%D1%81%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%8F_%D0%9F%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B0

 25. Głoska said

  Choć istnieje (francuskie) pojęcie „perfidny Albion” (Perfide Albion ) to nie mam pewności czy perfidia i wyrachowanie to jest dokładnie to co cechuje anglosasów.

  W końcu i wyrachowanie i perfidia to wprawdzie niesympatyczne działania ale mieszczące się w jakiś ramach.Zaś Anglosasi nie mają w tym zakresie żadnych hamulców,nie brzydzą się żadnych metod a dla osiągnięcia celu przekroczą niejedno tabu.

  Lecz do ich największych sukcesów zaliczyć należy fakt że w powszechnym mniemaniu ludzkiej biomasy właśnie Anglicy są:stateczni,dobrze wychowani,nie agresywni,przywiązani do norm i konwencji.

  Ponieważ sprawność w identyfikowaniu wroga i zagrożenia jest najważniejszym mechanizmem ewolucyjnym,to uważam że powodem dla którego nasza cywilizacja ginie,jest to że przez ostatnie sześćset lat Europejczycy utracili umiejętność rozpoznawania swoich prawdziwych wrogów.

 26. Głoska said

  Górny Karabach zwany jest ormiańską Spartą a to z tego powodu że jego rdzenni mieszkańcy są obdarzeni nadzwyczajną odwagą i gotowością do poświęceń.Te cechy czynią z nich fenomenalnych żołnierzy.

  Spośród wszystkich narodowości Imperium Rosyjskiego Ormianie szczycili się największą ilością posiadanych „orderów świętego Jerzego” +pl.wikipedia.org
  Liczbowo największa ilość orderów przypadała Rosjanom ale jeśli ich liczbę porównać z liczebności rosyjskiej populacji to wychodzi że Ormianie mieli ich najwięcej.

  Order świętego Jerzego był najwyższym odznaczeniem wojskowym nadawanym za wybitne zasługi i osiągnięcia w obronności kraju.Z jego posiadaniem wiązały się najwyższe honory a jego posiadacz cieszył się szacunkiem i uznaniem.

  Żołnierze choćby pochodzący ze szczytów rosyjskiej elity (książęta,generałowie a nawet sam car) zobowiązani byli jako pierwsi oddawać wojskowe honory prostemu chłopu jeśli ten był kawalerem orderu świętego Jerzego.
  ***
  W czasie II WŚ Górny Karabach zasłynęli tym że 90% jego mieszkańców służyło w Armii Czerwonej co świadczy o tym że większość spośród nich walczyło jako ochotnicy.Pobór do armii odbywał się z zachowaniem pewnych proporcji i zazwyczaj wynosił kilkanaście procent.

  Górny Karabach będący stosunkowo niewielkim obszarem liczącym (wedle spisu z 1939r) około 150.000 mieszkańców „dorobił się ”

  trzech marszałków,
  jednego admirała
  i kilku generałów:
  Iwan Bagramian +en.wikipedia.org
  Hamazasp Babadżanian +en.wikipedia.org
  Siergiej Chudyakow +en.wikipedia.org
  Iwan Isakow +en.wikipedia.org
  Wszyscy oni urodzili się w Nagornym Karabachu w okolicach wioski Hardahli

 27. Lily said

  Aktorzy wynajnuje sie,do ODEGRANIA ROL.
  SCENARIUSZE PISZA IM INNI.
  „Wszedzie mamy.swoich ludzi”.S.P.

 28. Piskorz said

  re 14…i ten nochal jak u indora..ha ha ha.

 29. bladymamut said

  David, na swój spokojny kanadyjski sposób, wyjawił bombową informację w kolejnym stwierdzeniu:

  “Myślę, że jeżeli jakiś kraj powie, “Wiecie co, musimy zakończyć tę epidemię,” mogliby po cichu rozesłać taką informację: “Nie powinniśmy mieć progu na poziomie 37. Jeżeli ustalimy go na 32, liczba wyników pozytywnych wyraźnie spadnie. Jeżeli to wciąż nie wystarczy, no wiecie, 30 albo 28 albo coś takiego. A więc, można regulować tę czułość.”

  Tak, dobrze czytasz. Laboratoria mogą manipulować tym, ile “przypadków” Covid-19 jest w ich kraju. Czy to w ten sposób Chińczycy sprawili, że ich przypadki nagle zniknęły?

  “Kolejny powód, dzięki któremu wiemy, że to bujda,” mówił dalej Crowe, “pochodzi z godnej uwagi serii wykresów opublikowanych w czasopiśmie JAMA przez ludzi z Singapuru. Te wykresy opublikowano w informacjach uzupełniających, co wskazuje na to, że nikt nie powinien ich czytać. I wydaje mi się, że autorzy prawdopodobnie po prostu je dorzucili, bo były to interesujące wykresy, ale nie zdawali sobie sprawy, co w nich było. A więc, było tam 18 wykresów 18 różnych osób. I w tym szpitalu w Singapurze robili codziennie testy na koronawirusa i uchwycili liczbę cykli PCR niezbędnych do wykrycia fluorescencji. A jeżeli nie mogli wykryć fluorescencji po …37 cyklach, stawiali kropkę pod wykresem, oznaczając tak wynik negatywny.”

  https://pubmedinfo.org/2020/10/07/co-mial-wykrywac-test-na-koronawirusa/

  Patrząc na ten problem pragmatycznie, pytanie nie powinno brzmieć, czy takie wycieki przyniosą wielkie ogniska wśród ludności cywilnej, a raczej, jaki to będzie patogen i jak można taki wyciek opanować, jeżeli w ogóle można go będzie opanować.

  Eksperymenty, które wzmacniają wirulencję i zdolność do przenoszenia się niebezpiecznych patogenów są finansowane i wykonywane, w szczególności nad wirusem ptasiej grypy H5N1. Zasadność wykonywania takich eksperymentów w ogóle — szczególnie w laboratoriach zlokalizowanych na uniwersytetach, na gęsto zaludnionych obszarach miejskich, w których potencjalnie narażony personel laboratoryjny ma codzienny kontakt z mnóstwem podatnych i nieświadomych obywateli — zdecydowanie podlega dyskusji.

  Jeżeli takie manipulacje miałyby być w ogóle dozwolone, wydaje się rozsądnym, aby prowadzić je w odizolowanych laboratoriach, w których personel jest odseparowany od ogółu społeczeństwa i musi przejść przez okres kwarantanny wyjścia przed ponownym dołączeniem do normalnego życia. Dane historyczne mówią nam, że to nie jest kwestia “czy”, ale jeżeli zignorujemy takie środki, będzie to nas kosztować zdrowie, a nawet życie. Być może wiele żyć.

  https://pubmedinfo.org/2020/10/08/zagrozenie-pandemia-i-wycieki-z-laboratoriow/

 30. Głoska said

  kolejna śmierć pacjenta przez rządowy test na koronawirusa
  Kobieta z zapaleniem wyrostka zmarła w męczarniach, bo lekarze czekali na wynik testu na Covid-19
  8 października 2020r http://www.Kontrrewolucja.net
  pacjentka szpitala państowego 70-letnia kobieta po 36 godzinach męczarni na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Szpitalu w Zawierciu zmarła bez próby udzielenia jej pomocy przez lekarzy. Lekarze czekali na wynik testu na Covid-19, który już po jej śmierci okazał się być negatywny.
  http://www.tygodnikbydgoski.pl
  70-letnia Danuta M. trafiła na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Zawierciu. gazeta „Tygodnik Bydgoski” podaje, że „miała typowe objawy zapalenia wyrostka”.

  – Zamiast badań i pomocy lekarze zlecili jej test na COVID-19. Na jego wyniki czekała 36 godzin. W tym czasie zmarła bez pomocy lekarskiej – czytamy na portalu tygodnika.

  – Żona trafiła do szpitala z bólem brzucha i temperaturą 38 stopni. Zrobili jej wymaz na COVID i czekała na korytarzu SOR-u 36 godzin na wynik – powiedział mąż ś.p. Danuty, pan Marian M.

  Już po śmierci pacjenta szpitala lekarze przynieśli wynik testu na koronawirusa. Był on negatywny.
  http://kontrrewolucja.net/wiadomosci/kobieta-z-zapaleniem-wyrostka-zmarla-w-meczarniach-bo-lekarze-czekali-na-wynik-testu-na-covid-19
  Każda starsza osoba, której zakładamy cewnik do pęcherza moczowego ma kilka procent ryzyka rozwinięcia zakażenia układu moczowego na dobę, co może potencjalnie doprowadzić do zgonu, a mimo to nie rezygnujemy z tej procedury. Po miesiącu cewnikowania prawie wszyscy mają zakażenie układu moczowego.
  lekarz Dr Paweł Basiukiewicz
  https://tarnogorski.info/szpitale-na-skraju-przepasc/

 31. Głoska said

  policyjne „Żniwa” maseczkowe na Śląsku. Blisko 2200 mandatów, 1,5 tys. pouczeń i około 500 wniosków do sądu
  12 października 2020
  https://tarnogorski.info/zniwa-maseczkowe-na-slask/

 32. Boydar said

  Chu’ja tam ! Każda jedna fala grypy do tej pory była dla pewnej ilości pacjentów śmiertelna ! I zawsze rolę odgrywały „schorzenia towarzyszące”. Nie przepadam za ciotką Statystyką ale w tej sprawie to ona ma rację.

  ——
  Statystyka NIGDY nie kłamie.
  Kłamać to może jakaś kurwa męska, np. minister.
  Admin

 33. Boydar said

  Myślę, że najwyższa pora na likwidację banknotów

  https://biznes.interia.pl/finanse/news-uwaga-na-banknoty-koronawirus-moze-przezyc-28-dni,nId,4788249

  A także wody i powietrza

  Tylko jak ten żyd będzie wtedy dawał i brał łapówki ? Nie tylko żyd zresztą. Aczkolwiek mnie np. nikt nie chce dawać; chcą żebym to ja dawał. No to ja jestem jakiś chyba niepełnosprawny.

 34. Boydar said

  Brak Jedynego Prawdziwego Boga w człowieczym życiu skutkuje różnie, u nich inaczej a u nas inaczej

  https://porady.sympatia.onet.pl/sympatia-radzi/kraj-kwitnacej-wisni-kraina-marzen-na-jedna-noc/bc6rbqt

 35. osoba prywatna said

  A niektórzy używali tatusia VATeusza Morawieckiego za patriotę.

  Ks.Tomasz Jegierski opowiada o pisowsko-klerowskiej mafii

 36. Głoska said

  2020R
  3RP PIS znów na zakupach w FED?
  Department of the Treasury/Federal Reserve Board
  September 16, 2020

  GŁÓWNI ZAGRANICZNI POSIADACZE SKARBOWYCH PAPIERÓW bezWARTOŚCIOWYCH USA FED BANK CENTRALNY USA
  (w miliardach dolarów)

  za okres od lipca 2019 do lipca 2020R

  42.5 mld usd
  39.7 mld usd
  38.0 mld usd
  34.4 mld usd
  35.6 mld usd
  38.8 mld usd
  37.7 mld usd
  38.8 mld usd
  38.5 mld usd
  35.7 mld usd
  36.8 mld usd
  38.8 mld usd
  28.8 mld usd

  https://ticdata.treasury.gov/Publish/mfh.txt

  Razem: 484,1 – 484 miliardy 100 mln dolarów

 37. osoba prywatna said

  Re 32
  Korekta – uważali.

  Prawda o włoskiej „epidemii” – rozmowa z biologiem Elżbieta Wierzchowska
  .https://www.youtube.com/watch?v=QMjQ9KlaBno

 38. Głoska said

  Na jednym z transparentów widniało hasło: Dziennikarze to prostytutki.
  Trudno powiedzieć ile dokładnie osób wzięło udział w manifestacji, ale ludzi było dużo.
  katowice24.info/antycovidowy-marsz-w-katowicach
  szur z Radia Maryja lekarz rodzinny Michał Sutkowski a specjalista od wszystkiego
  Sutkowski zaapelował również o „noszenie maseczek, by nie zabijać innych”.

  Tymczasem wirusolog prof. Krzysztof Pyrć twierdzi, że sprawdza się najczarniejszy scenariusz przepowiadany zresztą przez niektóre symulacje od wakacji.
  krolowasuperstarblog.wordpress.com/2020/10/10/dr-michal-sutkowski-o-epidemii-zamykanie-barow-nie-wystarczy-2-3-zakazen-zalezy-od-nas-samych/

 39. Sebastian said

  Lwów nie dla PESY? Przez koronawirusa?

  Według burmistrza Lwowa Andrija Sadowego Europejski Bank Inwestycyjny otworzył oferty przetargowe na produkcję 10 nowoczesnych tramwajów dla Lwowa. W przetargu wziął udział lwowski koncern Elektron i Pesa. Przedstawiciele polskiej firmy poinformowali, że z powodu kwarantanny nie byli w stanie przygotować pakietu niezbędnych dokumentów. Elektron jest gotowy do realizacji zamówienia na 17 milionów euro.

  Czytaj więcej: http://infotram.pl/lwow-nie-dla-pesy-przez-koronawirusa-_more_122926.html

  Ukraińcy wierzą w polskiego producenta taboru – chcą nie tylko jego tramwajów, ale też zakładu produkcyjnego. Sukces projektu może zależeć od pozyskania inwestora – czytamy w piątkowym „Pulsie Biznesu”. Według mera Kijowa Wasilija Kliczko, którego wypowiedź dla ukraińskiego tygodnika „Nowoje Wriemia” cytuje „PB”, „spośród ok. 400 tramwajów, które jeżdżą po ukraińskiej stolicy, aż 90 proc. liczy sobie ponad 30 lat. Tabor należy więc szybko odnowić”. Kijów zamówił niedawno w Pesie 40 pojazdów oraz siedem we lwowskim koncernie Elektron. To jednak kropla w morzu potrzeb.

  Czytaj więcej: http://inforail.pl/ukraincy-wierza-w-pese_more_98982.html

  Czy może chodzić o próbę przejęcia Pesy ?

 40. Ale dlaczego? said

  Ile Polska traci i straci na „wojnie” anentury pisiorowatej z Rosją i Białorusią:
  https://wolnemedia.net/warszawa-straci-wiecej-niz-minsk/

 41. Filip said

 42. osoba prywatna said

  JAK STWARZALIŚMY ROSJĘ LAUDACJA KSIĄŻKI MARIUSZA ŚWIDRA W TELEWIZJI NARODOWEJ 10 X 2020 WARSZAWA

 43. Piskorz said

  re 18 Ten B. J. to podobno korzenny rodem z Rosji. ps Wygląda jak taki chłopek roztropek z wiejskiego GSu .

 44. Piskorz said

  re 35 Ks.Tomasz Jegierski opowiada o pisowsko-klerowskiej mafii”” Amerykę odkryli…bez Kolumba! Ha Ha Ha..

 45. osoba prywatna said

  Na co dzień nie powinno się solić solą warzoną – oczyszczaną. Kamienna, faktycznie wykopana w kopalni, z której niczego nie zabrano, ani nie dodano, to jest to! Kłodawska jest praktycznie taka sama jak himalajska, tylko tańsza i pewniejsza.
  http://bogacz.pl/zdrowamoc/index.php?SMExt=SMPages&SMPagesFilename=promocja

 46. Piskorz said

  !!! Cytaty Churchilla z portalu niem. http://www.zuerst.de 1. Lars Lonte schreibt:
  13. Juli 2020

  „The working class can kiss my ass!“

  Winston Churchill .. 2. „Was wir wollen, ist, daß die deutsche Wirtschaft vollkommen zusammengeschlagen wird.“ – Churchills Entgegnung auf einen Vermittlungsversuch Brünings im Jahr 1938, in: Heinrich Brüning: Briefe und Gespräche 1934-1945, München 1974, S. 207 …”To czego chcemy, żeby niemiecka gospodarka całkowicie została rozbita”. Jest to- odpowiedź Churchilla na próbę mediacji Brueninga w roku 1938. ps Oj bali się Angole o swoje Imperium złodziejskie, gdzie słońce nigdy nie zachodzi.

 47. revers said

  re15
  niech wynosza z galerii handlowych surogatki dla dzieci, i tak to nie zmieni faktu ze to co kiedys bylo w zapadlej komunie szlagierem w piosence i muzyce o dziolchach slaskich i opolskich.

  To teraz mozna spotkac w metrze Berlina, jak to dziolcha dokarmia Aliego, albo Bambiego i uczy zachowania sie kajaka nie bialego w miejscu publicznym na przemian mowiac raz po polsku, raz po Zambijsku, raz po Niemiecku.

  Po co dzisiejszej dziolsze slaskiej gumka od kaleson, czy trokow po zasypanych, zamknietych kopalniach na slasku jak z nowym obywatelem europy dostanie 5 tys euro miesicznie, za afrykanskie pochodznie.

  Tego nawet danzysiowie, slunsaki za przedsiedlenie nie dostawali w latach 80 tych, co najwyzej prawo do zasilku dla bezrobotnych, jak Turcy ktorzy nawet wczesniej mieli niz polacy podpisane korzystniejsze umowy spoleczne.

 48. Piskorz said

  !!! Na portalu włoskim piszą, że rząd w Paryżu rozważa wprowadzenie godz. policyjnej w godz. wieczornych.

 49. osoba prywatna said

  Zima metaboliczna, czyli powrót szlafmycy.
  https://akozlowski.wordpress.com/2020/01/05/zima-metaboliczna-czyli-powrot-szlafmycy/

 50. SŁOWIANIE, NAJSTARSZA CYWILIZACJA NA ŚWIECIE, CZ.1

  Uczymy się w szkole, iż najstarsze cywilizacje ..to.sumeryjska, egipska … tymczasem w świecie nauki…. odkryto już…tysiące dowodów na obecność wysoko rozwiniętej cywilizacji, na terenach środkowego Dunaju w Europie….. istniejącej tysiąc lat przed cywilizacją sumeryjską czy egipską. W muzeach możemy odnaleźć setki artefaktów z tych terenów, które liczą nawet 8 tys lat. Ta najstarsza cywilizacja można powiedzieć świata, ………..to nasi….. prasłowiańscy przodkowie.

  Można powiedzieć, że CYWILIZACJA to Metalurgia Żelaza, która w Europie zaczęła się w SUDETACH – po grecku Góry Żelazne. W Wałbrzychu jest węgiel KOKSUSJĄCY a koło Kłodzka oraz w Kowarach i Jeleniej Górze magnetyty, gdzie ostania kopalnie zamknięto w roku 1962. W Czechach był zaś lignit czyli Świńskie Żelazo ze skuwania Na Kamieniu magnetytu z węglem brunatnym. Biorąc to pod uwagę to Cywilizacja Europejska byłaby NAJSTARSZĄ Historycznie.
  W średniowieczu Hindusi pływali po magnetyty do Mozambiku, a ponieważ na cmentarzu mezolitycznym w Pakistanie z VIII tysiąclecia amerykańscy archeolodzy znaleźli FACHOWO plombowane żeby to można domyślać się, że Prahindusi pływali po magnetyty do Europy. Chcieli utworzyć drogę wodną do magnetytów Kurskich więc zbudowali kanał z Suezu do Aleksandrii oraz PRZEKOPALI Dardanele, ale to ZALAŁO Marmarę więc krajowcy Wygnali ich.
  Wobec czego przenieśli się do Triestu, skąd Opanowali Środkowy Dunaj z magnetytami sudeckimi, co nazywa się Rolniczymi Kulturami Naddunajskimi. Rolnictwo jest zaś NIEMOŻLIWE bez Hodowli i Sprzężaju a Sprzężaj BEZ METALURGII ŻELAZA, czyli że PRZED kolonizacją Środkowego Dunaju musieli utworzyć metalurgię Sudecką. Genetycy upierają się też, że zboża przyniesione przez Naddunajców miały za sobą 40 tysięcy lat pozytywnej selekcji, czyli że NIE było to rolnictwo Bliskowschodnie.
  Profesor Konik – ponoć kuzyn Kanclerza Kohla – mówił mi, że rozmawiał na ten temat w Niemczech, gdzie mówiono mu, że europeidzi MUSIELI z Indii emigrować, gdyż Nie Wytrzymywali populacyjnego naporu negroidów (Drawidów) – z czego wynika, że emigrowali na Bliski Wschód i do Europy, ale nie na Bałkany, ale nad Środkowy Dunaj jako Neolityczne Kultury Naddunajskie, u nas kultura lendzielska.
  Nie byli to Indoeuropejczycy, ale Finowie SYBERYJSCY ??? którzy Wyhodowali zboża SIEWNE, wymagające przed przybyciem do Europy 40 tysięcy lat „pozytywnej selekcji, Hodowli i Sprzężaju”, UWARUNKOWANEGO Metalurgią Żelaza, czyli że Metalurgia, Hodowla, Sprzężaj i Rolnictwo przyszły do nas z INDII z kulturami naddunajskimi… Ci FINOWIE zostali w Europie Środkowej podbici i zdominowani politycznie przez Hellenów pod wodzą Pana Oceanów Posejdona, co nazywa się mitologicznie PROMETEOMACHIĄ i WOJNĄ BOGÓW.
  Była to Cywilizacja Neolityczna, przed którą była cywilizacja Mezolityczna, oparta na pielęgnacji zwierzyny łownej i rolnictwie Kopieniaczym czyli OGRODOWYM, które rozkwitło w Ameryce. W Azji mniejszej mamy dowody, że mężczyźni paśli TURY a kobiety uprawiały OGRODY. Rybacka gałąź gospodarki mezolitycznej wytworzyła Żeglugę OCEANICZNĄ, która na Pacyfiku istniała już 50 tysięcy lat temu jako żegluga DRYFOWA na sterownych tratwach Kilowych. Kapitan Cook spotykał na oceanie flotylle katamaranów, które „trzymały się prądów oceanicznych”, które Murzyni z Senegalu nazywali RZEKAMI NA OCEANIE.
  Mamy tu więc Zbieżność: 40 tysięcy lat pozytywnej selekcji Zbóż Siewnych, WYMAGAJĄCYCH Sprzężaju, uwarunkowanego Hodowlą i Metalurgią Żelaza, oraz 50 tysiącami lat BIZNESOWEJ żeglugi pacyficznej, ale gdzie dokonała się ta synteza to Nie Wiemy – może w Indiach ???
  W Europie Środkowej mamy dowody ciągłości zaludnienia od 10 tysięcy lat, czyli od HOŁDU Ateńczyków dla Pana z Gdańska w 7318 pne… Ci mezolityczni GDAŃSZCZANIE zbierali bursztyn, łowili śledzia ATLANTYCKIEGO, jesiotra i węgorza, wznosząc czasami imponujące CHRAMY z gliny, wikliny i pni. Gdańsk jest jedynym w Polsce dużym GÓRSKIM miastem, co mu przydawało Majestatu. Nie byli to jednak Indoeuropejczycy czy Słowianie, którzy pojawili się z Panem Oceanów Posejdonem jako HELLENOWIE kultury pucharów lejkowatych i Wandaluzem jako SERENOWIE kultury amfor kulistych, który przyprowadził swój Wielki Lud na OKRĘTACH na Wybrzeże Bursztynowe, ale my Polacy byliśmy zwani Synami Posejdona. Serenowie podzielili się na Indów i Słowian. Hellenowie pochodzili z Nizin Północnoamerykańskich a Serenowie z UTAH.

 51. Greg said

  Re 35.
  Osoba Prywatna
  Rewelacyjny materiał, Szok!

 52. revers said

  Kto podskoczy Kimowi w regionie?

  z takimi wieloglowicowymi rakietkami ICBM na 11 osiowych platformach.

  z okazji swiat 75 lecia powstanai Korei Pln..

  Do tego zadne zarzadzenia WHO zamordnikow i szczepionek, dealow przez IMF, WB ich nie dotycza, a osoby z maseczkami po prostu wsadza sie do ciupy.

  https://www.dw.com/en/north-korea-displays-new-giant-missile-at-military-parade/a-55225661

 53. Miet said

  Re.7
  Panie Gajowy, chyba w mojej opinii, prof. Koneczny swego zdania by nie zmienił.

  Obecnie, jak obserwuję co się dzieje ze szkolnictwem amerykańskim, to jedyny ratunek przed dewiantami widzę właśnie w szkolnictwie prywatnym.

  Jak już pisałem sodomici i gomoryci wleźli w szkolnictwo na wszystkich poziomach. LGBT-owcy są już prawie wszędzie.

  Mam klubowych kolegów, którzy postanowili swoje dzieci uczyć sami. Byłem trochę sceptycznie nastawiony do ich decyzji, ale po rozmowie ze synem jednego z nich, zmieniłem zdanie. To była przyjemność rozmawiania z tym chłopcem.
  Problem tylko w tym, że takie „domowe” szkolnictwo to może działać tylko na pewnych podstawowych poziomach.
  Niestety uniwersytetu sami rodzice nie zastąpią.
  I tutaj właśnie widzę szansę, niedużą, na uniwersytetach prywatnych.
  Problem w tym, że te stare prywatne, to one są prywatne tylko z nazwy – one kiedyś były ufundowane przez prywatnych, bogatych ludzi.
  One są już od dawna wprzęgnięte w system i praktycznie niczym się nie różnią od stanowych – chyba tylko wysokością czesnego.

  Podam dla przykładu: Southern California University, drugi tutaj po Stanfordzie, z tradycjami oxfordzkimi – można sobie sprawdzić – jeden z ważnych departamentów to Dept. LGBT.

  Jeszcze nie sprawdziłem (muszę to czym prędzej zrobić), czy katolicki uniwersytet Northern Dame w Indiana też już ma to LGBT u siebie. Mam nadzieję, że nie.

  To szalejące dewianctwo spowodowało, że do zawodu nauczyciela pchają się ludzie, którzy z tym zawodem nie powinni mieć nic wspólnego. Współczuję moim wnukom.

 54. Miet said

  Ojjj przepraszam za błąd w nazwie uniwersytetu: powinno być – Notre Dame.

 55. Ad. 7

  Prof.Koneczny był wrogiem szkolnictwa państwowego.

  To, czy szkolnictwo jest państwowe, czy prywatne, to sprawa drugorzędna. Pytanie jest inne: W czyich rękach jest szkolnictwo?

 56. Miet said

  Ad.53.
  Sprawdziłem – wygląda na to, że Notre Dam jeszcze nie dojrzał do tak ważnego departamentu – chyba jakieś niedopatrzenie naszego papieża.😀

 57. adsenior said

  Kochani, dlaczego to wyśmiewacie? Te informacje, o bezobiawowych przypadka,pozwalają mi na stwierdzenie, że w młodości musiałem przejść bezobiawowe złamanie nogi, to tłumaczy, że po latach, na starość „łupie i rwie mnie” szczególnie w prawej kończynie!/perskie oko/

 58. cedric said

  Maski naruszają cykl nosowy
  https://blog.somabreath.com/balance-nasal-cycle/

  „Wszyscy wiemy, że mamy dominującą rękę, dominujące oko, jedno ucho, które jest bardziej wrażliwe niż drugie, i dominującą półkulę mózgu. Uważamy za całkiem normalne, że każda połowa naszego mózgu kontroluje przeciwną stronę naszego ciała i służy różnym celom. Ale czy wiesz, że każdy z nas ma dominujący nozdrza też? Może to być dla ciebie zaskoczeniem, ponieważ każde nozdrza wygląda tak samo i ma tę samą anatomię, ale oba nasze nozdrza mają inny wpływ na organizm!

  Większość z nas doświadcza cyklu między zatłoczeniem naszych nozdrzy, który może wynosić od 2-7 godzin długości. Jest to cykl nosowy w akcji! Jeśli kładziesz się na boku, zauważysz, że nozdrza najbliżej powierzchni, na której się znajdujesz, zostanie zablokowana, podczas gdy druga się oczyszcza. Jest to szczególnie zauważalne, gdy masz przeziębienie. Nos zasługuje na więcej uznania i znaczenia niż dajemy mu!

  Cykl nosowy
  Najszybszym i najprostszym sposobem, aby stwierdzić, które nozdrza jest obecnie dominujący w cyklu nosowym jest zablokowanie jednego z nozdrza palcem i oddychanie przez nos. Teraz zrób to samo z drugą stroną.
  Które nozdrza miało silniejszy przepływ powietrza? To nozdrza, które jest dominujące w tej chwili. Bardzo rzadko zdarza się, aby oba nozdrza były w równej dominacji przez dłuższy czas.

  Kiedy prawe nozdrza jest dominujący, lewa strona mózgu działa lepiej. Twoje myślenie, rozumowanie i uczenie się będą lepsze w tych czasach. Twój metabolizm i trawienie będzie również działać szybciej. Tak, oto najlepsze rzeczy, które można zrobić, gdy prawo nozdrza jest dominujący:
  Jeśli prawe nozdrza staje się dominujący po zjedzenie posiłku, jest to oznaką dobrego trawienia.

  Kiedy lewe nozdrza jest dominujący, po prawej stronie mózgu działa lepiej. Twoja kreatywność i inspiracja będą płynąć swobodniej w tych czasach. Czy kiedykolwiek doświadczyłeś tych chwil, kiedy informacje po prostu nie zatoną bez względu na to, ile razy je przeczytasz? To prawdopodobnie dlatego, że lewe nozdrza i prawej półkuli mózgu były zarówno dominujące! Najlepsze rzeczy, które możesz zrobić, gdy lewe nozdrza jest dominujący obejmują:

  Nie można żyć swoim życiem przez cyklu nosa sam! Czasami nasze lewe nozdrza dominuje, gdy naprawdę musimy przeczytać i podpisać ten ważny dokument i w końcu czytamy go 5 razy, nie czytając go. To irytujące, prawda?
  Co jest wspaniałe jest to, że można rzeczywiście kontrolować swój cykl nosowy. Na przykład, jeśli potrzebujesz aktywowania lewego mózgu, aby móc czytać i podpisywać ten dokument, musisz mieć prawe nozdrza, aby być dominującym. Pochyl się w lewo, weź kilka powolnych oddechów, a prawe nozdrza oczyści się naturalnie.

  Najwyraźniej istnieją pewne punkty nacisku w pachach, które również pomagają oczyścić nozdrza. Pochylaj się w lewo, umieść prawą rękę pod lewą pachą w tym samym czasie.
  Równoważenie cyklu nosowego
  To może wyglądać dziwnie, jeśli przechylimy głowy w lewo i umieścić rękę pod pachą za każdym razem musimy się skoncentrować! Więc najlepszą rzeczą do zrobienia jest równowaga naszego cyklu nosowego tak, że dominacja nozdrza przychodzi bardziej naturalnie do nas.

  Nasz cykl nosowy powinien obracać się co kilka godzin od lewej do prawej, ale dla niektórych osób jedno nozdrza zawsze wydaje się być bardziej dominujące niż inne. Według tekstów jogi, jeśli nasze nozdrza nie równowagi regularnie, jest to oznaką braku równowagi wewnętrznej. Istnieje kilka bardzo prostych rzeczy, które możemy zrobić, aby przywrócić równowagę:
  Jeśli prawe nozdrza jest bardziej dominujący, może się okazać, że twój umysł i / lub umysł jest nadczynność i może mieć problemy ze snem. Zasnąć po prawej stronie, gdy idziesz spać.
  Jeśli lewe nozdrza jest bardziej dominujący, może się okazać, że masz problemy z koncentracją, podejmowania decyzji, i trawienie może być powolny. Zasnąć po lewej stronie, gdy idziesz spać.
  Alternatywne oddychanie nozdrza jest również doskonałym sposobem, aby przywrócić naturalny cykl nosowy.”

 59. Cedric said

  Czy testy PCR też stoją za ASF? Wcześniej znacząco obniżono normy cynku w hodowli świń. Ludziom tego cynku nie obnizono bezpośrednio tylko w mięsie i nakazem noszenia maseczek.
  Zwierzęta chowane przemysłowo sa karmione paszami z pestycydami, nie bywają na słońcu, faszerowane antybiotykami.
  Antybiotyki mogą obniżać wchłanianie cynku, podobnie glifosat, szczawiany w soji.
  Trudno , żeby miały dobrą odporność.
  Warto byłoby się przyjrzeć diagnostyce PCR w ASF
  https://www.3trzy3.pl/chorób/pomor-afrykański-świń_153
  “Pośmiertnie można zaobserwować silnie przekrwione węzły chłonne, ogniska martwicy w śledzionie i jej znaczne powiększenie, wieloogniskowe wybroczyny w nerkach i tzw. butony (owrzodzenia) w jelitach.
  We wszystkich przypadkach podejrzenia choroby, powinna być ona potwierdzona badaniami laboratoryjnymi.
  Diagnostyka laboratoryjna opiera się o identyfikację wirusa za pomocą PCR, izolację wirusa i obecność przeciwciał w surowicy. W większości krajów choroba podlega obowiązkowi zgłaszania.”

 60. cedric said

  Czy pasze z fitynianami (zboża, soja), niedobor cynku, stres i glifosat, obniżenie norm stoją za ASF? Czy obniżenie doposzczalnych norm dla cynku miało zlikwidować hodowlę trzody chlewnej?

  https://agronews.com.pl/artykul/nie-dla-obnizenia-dopuszczalnego-poziomu-cynku-w-paszach-dla-swin/
  ” Obecne normy określają maksymalny poziom cynku dla tuczników w ilości 150 mg/kg paszy. Panel FEEDAP zarekomendował potencjalną redukcję dopuszczalnej zawartości cynku z obecnego poziomu 150 do 100 mg Zn/kg paszy.”

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Afrykański_pomór_świń

  https://www.farmer.pl/produkcja-zwierzeca/trzoda-chlewna/rola-cynku-w-diecie-swin,52696.html
  ” Lochy cierpiące na niedobór pierwiastka, narażone są na trudności w czasie porodu, takie jak zaleganie łożyska, wydłużanie porodu i zaburzenia laktacji.”
  „Najczęściej spotykany jest glicynian cynku. Związek ten, cechuje się przyswajalnością blisko 100 proc.”

 61. Cedric said

  Interesujący cały artykuł

  https://www.farmer.pl/produkcja-zwierzeca/trzoda-chlewna/co-dalej-z-tlenkiem-cynku,89177.html
  ” Wykazano, że przy niedoborach cynku obniżona jest aktywność naturalnych komórek zabijających oraz komórek wspomagających, które uczestniczą w tworzeniu przeciwciał.[…]
  “DZIAŁANIA NA RZECZ OGRANICZENIA ZNO

  Przed 2003 rokiem dopuszczalny maksymalny poziom cynku w mieszankach dla świń wynosił 250 mg/kg paszy. Od 2003 roku przepisy w krajach UE dopuszczały maksymalny udział cynku na poziomie 150 mg/kg paszy, natomiast sugeruje się, by ten udział obniżyć do 100 mg/kg paszy. Jednocześnie najpóźniej od 2022 r. w UE przepisy wykluczają stosowanie podwyższonych ilości tlenku cynku w żywieniu odsadzonych prosiąt.

  W Danii już w połowie lat 80. ubiegłego wieku w żywieniu odsadzonych prosiąt stosowany był dodatek tlenku cynku w ilości 2500-4000 mg/kg paszy. “

 62. revers said

  re58

  zgadza sie panie Cedric pod wzgledem budowy i objetosci pluc, to ludziom blizej jest plucom swin, niektorych gatunkow malp czlekoksztaltnych.

  https://hiram1555.com/2020/09/03/fda-skipping-phase-3-trials-on-covid-vaccines-turning-the-american-people-into-guinea-pigs-for-big-pharmas-high-profit-medical-experiments/?fbclid=IwAR1DwrwTojRQ8K_gv0TG622EE3WVawdmLnyT3Mtzp6jVDTDC7sVYSH8StD4

  Big Farma z premedytacja recydywisty i ciezkiego psychopaty przeskakuje testy na szczepionki dla swin afrykanskich by wcisnac je ludziom, jak w kryminalnej wojnie.

  To samo dzialanie bylo prowadzone w psychiatrii, gdzie wiele srodkow uspokajacych dla psow, wprowadzono do lekarstw, medykamentow w celach leczenia ludzi z roznymi sutkami bo zdazaly sie demolki,

 63. Jack Ravenno said

  Jak dla mnie ta cała epidemia jest jak czarna Wołga. Wszyscy wkoło przekonują że jest, jeździ, ludzi porywają. Gdy sam zaczynasz szukać – okazuje się że za cholerę jej nigdzie nie ma. Twarde dane statystyczne wcale nie wskazują na epidemię czegokolwiek tak jak uporczywe poszukiwania nie pozwalają odnaleźć czarnej Wołgi. Pytasz ludzi czy u kogoś w rodzinie ktokolwiek znikł? Nie znasz takich ludzi. Propaganda. Nic ponadto. Ta sytuacja jest poniżająca wielotorowo. Przede wszystkim jak można być po prostu takim psycholem, żeby wbrew rzeczywistości twierdzić takie bzdury. To obraza inteligencji i osranie rozumu.

  ————-
  Nie można obrazić inteligencji, jeśli jej nie ma.
  Oni wiedzą, co robią.
  Admin

 64. MEZOLITYCZNY GDAŃSK

  Badania wykazały, że 20 tysięcy lat temu mieszkańcy dzisiejszych Czech chodzili w Solidnych Skórzanych Butach. Nie w sandałach czy mokasynach, ale BUTACH. Ja to połączyłem z importem magnetytów sudeckich przez Prahindusów.
  Jeśli paleolityczni ATEŃCZYCY od Krowy Ateny władali magnetytami kłodzkimi to sojusz z GDAŃSKIEM był im Potrzebny, gdyż zabezpieczał przed okupacją Kłodzka, gdyż można było kontrahentów WYGNAĆ, jak zrobili to MARMARCZYCY. Paleolityczny i mezolityczny Gdańsk był bowiem POTENTATEM europejskim, gdyż panował nad bursztynem bałtyckim, zwanym Złotem Północy, a na Żuławy, zatokę Pucką i Zalew Wiślany przychodził na tarło śledź ATLANTYCKI. Gdy w r. 1425 śledź atlantycki, na skutek przełowienia przez Duńczyków i Hanzeatów, poszedł na tarło do Holandii, gdzie robiono sztuczne tarliska, co stał się podstawą Mocarstwowości Holandii, bo dawał Holendrom tyle, co Hiszpanom Srebro i Złoto Ameryki !!!???
  Z tej racji zwracałem się kilkakrotnie do Unii Europejskiej, żeby ogłosiła MONOPOL Śledzia Atlantyckiego i odbudowała bałtyckie tarliska tego śledzia, co jest łatwe, Bałtycką Konwencją Jesiotrową, ale Folwark Rotszylda słyszeć o tym nie chce, bo broni Pierdziela Rokefelera, którzy rządzi światem silnikiem OTTO, który zniszczył już Arktykę i zniszczy ekumenę nabrzeżną podniesieniem wód oceanów o 150 metrów.
  Miałem szczęście oglądania w r. 1962 troci w Sanie, przy czym niech się Alaska czy Kanada SCHOWA. Takie zjawisko było też w BOBRZE, aż Rybny Bóbr został zniszczony Odzyskiem Fenolu. Nad Pięknym Neckerem mieszkałem z Danielem z Bułgarii, który miał powiedzenie: KOMUNIŚCI WSZYSTKO ZNISZCZĄ, w co uwierzyłem po zagładzie nosorożców jawajskich w delcie Mekongu – na protezy prąci dla dziadygów ???
  Mezolityczny Gdańsk panując nad Złotem Północy bursztynem i Śledziem Atlantyckim, który był karmą węgorza, łososia i jesiotra, był potentatem europejskim, któremu brakowało tylko SOLI, która była w odkrywkach Przemyśla. Sól można było spławiać Sanem i Wisłą, ale transport ryb SOLONYCH, które były wiktuałem ŻYWOTNYM w górę Wisły był trudny DO zbudowania przez Ajgialosa -Ogigesa, od którego pochodzi nazwa Wspaniałego Gdańska, Kanału Przemysłowego ok. r. 4700 pne. Najwspanialszym miastem na tej trasie był jednak nie Gdańsk a BORODZIEJ-Bydgoszcz, który Słowianie przemianowali na WENEDĘ od Wandaluza.
  W arabskiej kronice zapisano, że u Słowian jest miasto, gdzie OD POCZĄTKU BYŁO WŁADZTWO. MIASTO TO ZWIE SIĘ WOLINIANA czyli prawdopodobnie Weneta na Woliniu lub WENEDA-Bydgoszcz? WŁADZTWO Winety-Wenety pochodziło od Śledzia Atlantyckiego a Wenedy od dystrybucji żelaza Kaszubskiego i Powiślańskiego. Wenetę na Woliniu zburzyli Duńczycy i Sasi w roku 1183 a Wenedę-Bydgoszcz Krzyżacy i Czesi po bitwie pod Płowcami w r. 1331.

 65. osoba prywatna said

  Baner z napisem „Tu mieszka zdrajca wsi” u posła PiS
  .https://www.youtube.com/watch?v=wn3yjPjVUhc

 66. Deko said

  Kaczyńskiego „piącha dla rolników”, czyli dlaczego barany są głupie
  http://ewaryst-fedorowicz.szkolanawigatorow.pl/trzech-falsetow-czyli-bedziecie-mieli-frajerzy-socjalizm
  Lubię, kiedy bankster (nawrócony na PiS, ale bankster) się rozczula:
  kląska rzewnie, oczęta mruży, rączęta rozkłada i składa, a cała ta jego, podręcznikowo empatyczna, mowa ciała – no nic, tylko – tfu! – buzi dać.

  Może bankster?

  Przecież stać go, bo on, jako ewangelista Mateusz Morawiecki, ma z racji swej ewangelicznej pozycji dostęp do informacji, o których się zwykłym grzesznikom nie śniło:

  O takich na przykład:
  za 700 tysięcy zł kupił od wrocławskiej kurii Kościoła Katolickiego działkę, która dziś jest warta… 70 MILIONÓW ZŁOTYCH.

  Po prostu „przechodził z tragarzami” i mu ta działka w oko wpadła, a tu:

  100 krotna przebitka – taki zuch!

  Że co, że nie zapłaci, bo to nie jego działka, a przepisana na zonę? No tak, racja-optymalizacja.
  http://ewaryst-fedorowicz.szkolanawigatorow.pl/kaczynskiego-piacha-dla-rolnikow-czyli-dlaczego-barany-sa-gupie
  Mentorem antykomunisty Jarosława Kaczyńskiego był komunista major LWP Stanisław Ehrlich, „Polak narodowości żydowskiej”, stalinowiec, major, politruk (czyli elita elit komunistycznego WP), który o stosunku do prawa pisał to, co pisał:
  wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/511941,mistrz-jaroslaw-kaczynski-stanislaw-ehrlich-pis-prezes-teoria-prawa.html

 67. Głos Prawdy said

  „Ksiądz Isakowicz Zaleski: „brak masek to łamanie 5 przykazania”. COŚ MNIE ZNIECHĘCAŁO DO ZAKUPIENIA JEGO OSTATNIEJ KSIĄŻKI, I PROSZĘ…”
  —————–
  Tym bardziej i ja nie sympatyzuję tym, którzy zachęcają do noszenia namordników i nie lubią Rosji

 68. osoba prywatna said

  Miłośnik Ozjasza – Małe Ucho, poucza i zgrywa wielkiego patriotę, prosząc o finansowe wsparcie, a potem idzie do galerii i robi zakupy w 7ydowskim Levisie płacąc na dodatek kartą.
  Kolejny qrwa narodowiec.

  .https://www.youtube.com/watch?v=uXSJvIFZR34

 69. bryś said

  ad 63. OP

  Wreszcie. Dobrać się kanaliom do skóry.

 70. Kwal said

  Poszła w świat straszna informacja, że wielka żydowska osobowość Polski pan premier Morawiecki jest na kwarantannie. Już gorszego nieszczęścia Polskę nie mogło spotkać. Jego Eminencja Biskup Długosz powinien w związku z tą wielką tragedią odprawić mszę św. w intencji wyzdrowienia zbawcy narodu porównywanego do Ewangelisty św. Mateusza. Dobrze by było również żeby Bp. Długosz ogłosił również odpust w całej Polsce w intencji wyzdrowienia zbawcy…

 71. Kwal said

  Pan Bosak niech nie udaje wielkiego chojraka, jak dziennikarka z Mediów Narodowych z nim dzisiaj rozmawiała podczas protestu to był w kagańcu a tu proszę jak wspiera rolników…bez kagańca…
  Ja mam coraz więcej wątpliwości co do tego jegomościa i jego intencji, mnie się wydaje, że to po prostu karierowicz i zwykły tchórz…

 72. Adrem said

  Kwal ad 67

  One chyba myslą dać dyla, bo chodzą słuchy, że WHO wycofuje się z głoszenia epidemii i zaczną się procesy sądowe. Zakażenia bezobjawowe to pretekst.

 73. Kwal said

  A w tej chwili przemawia na proteście bez kagańca ale chwilę temu z tyłu stał w kagańcu…czy to jest Schiozfrenia czy ze mną jest cos nie w porządku ?

 74. Boydar said

  Schizofrenia to z urzędu, tyle że bezobjawowa 🙂

 75. revers said

  re67
  jest plemiel na kwarantanie bo po warszawie chlopy chodza i protestuja, czsami swiezy gnojownik wysypia za plot albo roztrzsaa na dobrym wentylatorze, rozstrasniku gnoju po posesji plemiennej.

 76. Deko said

  „Wiele lat temu w Kanadzie, gdy dowiedziałem się, że wywóz śmieci jest biznesem kontrolowanym przez mafię, nie mogłem wyjść ze zdziwienia”
  http://ewaryst-fedorowicz.szkolanawigatorow.pl/biznes-na-smieciach-bedzie-robiony-czyli-paaaaaliiiiii-sieeeee
  http://ewaryst-fedorowicz.szkolanawigatorow.pl/jak-kniaz-nowogrodzki-norek-broni
  http://ewaryst-fedorowicz.szkolanawigatorow.pl/hat-trick-kaczynskiego-czyli-bedziemy-mieli-socjalizm
  http://ewaryst-fedorowicz.szkolanawigatorow.pl/jak-pis-przez-25-roku-import-smieci-akceptowa
  https://www.salon24.pl/u/ewarystfedorowicz/140269,grinpic-czyli-glosniej-nad-ta-hucpa

  W rzeczywistości może być więc tak, że błędy w sztuce lekarskiej mogą stanowić podstawową przyczyną zgonów w USA i w innych państwach!

  Gdy w roku 2000r wybuchł strajk generalny lekarzy w Izraelu, to w ciągu trzech miesięcy jego trwania śmiertelność spadła o…30%!

  W Polsce, statystyki przyczyn śmiertelności z uwzględnieniem błędów lekarskich nie są prowadzone, ale rzeczywistość musi być podobna jak w USA!

  Jeśli przyjmiemy, że śmiertelność w Polsce spowodowana błędami w leczeniu jest podobna jak w Ameryce, to rocznie umiera w kraju ok. 62 tysiące ludzi, uśmierconych przez lekarzy!

  (średnio umiera w Polsce ok. 420 tysięcy osób). I to jest dopiero horror, a nie „epidemia” bezobjawowa, która spowodowała śmierć ok 3 tysięcy osób, choć faktycznie nikt nie umarł na covid, lecz na choroby towarzyszące, zaś covida dopisano do aktu zgonu, po wykonaniu bezwartościowych testów (więcej o bezwartościowych testach tutaj:
  http://pospoliteruszenie.org/Terror%20testy.html
  Chorzy pozbawieni normalnej opieki lekarskiej żyją dłużej.
  To już najlepszy dowód na zbrodniczość medycyny rockefellerowskiej zwanej też medycyną oficjalną i wspieraną przez rząd.
  Im mniej takich „medyków” leczących objawy a nie dociekających przyczyn, tym dla chorych lepiej.

  Nie moge sobie darowac, ze dalem sie namowic na wyciecie
  polowy zdrowej trzustki, na ktorej byla zwapniala cysta.Tych cyst mam w brzuchu co niemiara ale przyjaciolka lekarka na ta trzustkowa sie uparla, ze niby tylko z niej moze sie zrobic rak. Operacja trwala 5.5 godziny, ledwie mnie obudzili, bol nieopisany przez tydzien. Postarzalem sie o 5 lat. Dostalem z tego cukrzycy. Czego ich ucza?
  https://anthony.neon24.pl/post/158144,kazdy-lekarzyk-ma-wlasny-cmentarzyk
  pomnik-dla-ludobojcy-od-rzeczypospolitej
  https://kresywekrwi.neon24.pl/post/158128,pomnik-dla-ludobojcy-od-rzeczypospolitej
  duda-jak-pis-woli-banderowcow-jak-pamiec-o-polakach
  https://marek.neon24.pl/post/158157,duda-jak-pis-woli-banderowcow-jak-pamiec-o-polakach
  Jeszcze górnicy nie wystygli po likwidacji polskiego górnictwa, a tu zdaje się chłopaki z amerykańsko-szwajcarsko-niemieckiego konsorcjum będą śliwki rwać. Ten pan na zdjęciu to Dennis Schwindt, prezes spółki HMS Bergbau, która ma pomysł na budowę nowej kopalni w Polsce, jest to ponoć innowacyjny projekt, w którym będzie wykorzystana istniejąca już infrastruktura…czyli nasze, Szanowni Państwo kopalnie i złoża…

  I teraz uwaga, kopalnia ta ma fedrować złoża, które sasiadują ze złożami, które wydobywała kopalnia Krupiński. Kopalnia Krupiński trafiła z Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) do Spółki Restrukturyzacji Kopalń (SRK) pod koniec marca 2017 roku.

  „Restrukturyzacja” kopalni Krupiński polegała na jej likwidacji, która trwa od 2018 roku i ma potrwać do 2021 roku. Równolegle ma być likwidowana infrastruktura podziemna, czyli zasypywanie szybów, wyzbrojenie szybów i ich ostateczne zasypanie.

  Złoża, które takim działaniem ten rząd zmarnotrawi to złoża węgla wysoko koksującego nieodzownego w produkcji stali, którego wydobycie jest już opłacalne.

  Trzeba było tylko doinwestować w ciągu trzech lat sumą ok 600 milionów na nowe chodniki, aby dobrać się do tych pokładów.

  „Nieopłacalność” kopalni Krupiński polegała na tym, że wydobywano przede wszystkim miały,

  które Polacy spalili w piecach i na to tylko czekali „zagraniczni inwestorzy strategiczni”, aby Polacy posprzątali śmieci.
  https://trybeus.neon24.pl/post/158135,gornictwo-wyciulane-koncertowo

  13.10.2020
  Test wykrywający covid-19 czy płyn mózgowo – rdzeniowy?
  Z powodu testu na COVID-19 kobiecie wyciekł z nosa płyn mózgowo-rdzeniowy

  Czasopismo „JAMA Otolaryngology – Head & Neck Surgery” opisało przypadek 40-letniej kobiety, u której test na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 przyczynił się do wycieku z nosa płynu mózgowo-rdzeniowego poprzez złamanie bariery ochronnej mózgu.

  Oficjalnie kobieta cierpiała już na jakiś rodzaj schorzenia, jednak test na koronawirusa przyczynił się w znacznym stopniu do pogorszenia jej stanu. Kobieta musiała przejść operację leczenia przepukliny i naprawy ubytku czaszki.

  Przypadek ten pokazuje, że już samo testowanie ludzi w walce z pandemią COVID-19 niesie wielkie ryzyko powikłań. Nie trzeba więc zachorować na COVID, żeby poczuć skutki walki z tym schorzeniem.

  Źródło: Marcin Kozera
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/z-powodu-testu-na-covid-19-kobiecie-wyciekl-z-nosa-plyn-mozgowo-rdzeniowy
  https://lotna.neon24.pl/post/158161,test-wykrywajacy-covid-19-czy-plyn-mozgowo-rdzeniowy
  30.09.2020 20:09 6 komentarzy
  The Dead Game – TESTY PCR COVID KORONAWIRUS prof. K. Polok, prof. R. Zieliński
  kolejny demaskujący pandemię głos z Polski
  The Dead Game – TESTY – prof. Kornelia Polok, prof. Roman Zieliński
  https://att.neon24.pl/post/157947,the-dead-game-testy-prof-k-polok-prof-r-zielinski

  https://truthtopowernews.com/media-criticism/finkle-think-how-jews-successfully-manipulate-masses-including-dissidents-who-should

 77. Piskorz said

  !!! Teresa
  5 godz. temu
  No i mamy dyktaturę obywatelską . Nie trzeba już kontroli sanepidu , policji , ludzie sami za nich będą wykonywać obowiązki . Kraj konfidentów i donosicieli . Hitler i gestapo takich lubili. Do czego doprowadzili ludzi w tym kraju ze zaczyna się psychoza strachu przed kimś , kto nie ma , nie może lub nie chce nosić czegoś co jest BARDZO SZKODLIWE. Niedługo będzie strach kichnąć lub zakaszleć bo Cie ubiją kijami , bo jesteś potencjalnym mordercą . Ludzie co z was zrobili. Szok.” Komentarz zbyteczny..!!

  ———–
  Pamiętacie moje brutalne „kupa gnoju”?
  Niektórzy się poobrażali…
  Admin

 78. Piskorz said

  re 58 B. ciekawe, dziękuję. ps Rano zaraz po wstaniu OBOWIĄZKOWO należy porządnie wytrzeć nos i nie chodzi tu o żaden katar..!!

 79. Marucha said

  Re 53:
  W Polsce szkolnictwo prywatne się nie sprawdziło. Powstało tylko wiele – jak mówi St. Michalkiewicz – Wyższych Szkół Gotowania na Gazie.
  Zresztą warto by sprawdzić, w czyich rękach są szkoły prywatne….

 80. Boydar said

  Szkolnictwo prywatne, ha ! Znaczy się jakie ? Bo jeśli szkoła ma mieć uznany status, to wypełniać musi założenia MEN (m.in. podstawa programowa), innej możliwości zdaje się nie ma. Więc owa prywatność sprowadza się do ekonomii zarządzania personelem oraz stosunków międzyludzkich wewnątrz placówki. Reszta aspektów to drobiazgi ułatwiające bądź utrudniające życie.

  I to jest jeden punkt widzenia.

  A teraz drugi.

  Prywatny właściciel szkoły zatrudnia kogo chce, przyjmuje do terminu kogo chce, uczy jak chce i czego chce. Zdanie terminujących (uczniów/ich rodziców) jest nieistotne, chcą do tej szkoły chodzić tzn. że akceptują, nie chcą – chodzą do innej.

  Tylko że tak się nie da, bo jest ów feralny punkt pierwszy. Jednym słowem, nie są to szkoły prywatne, ewentualnie tylko częściowo. Ba, burdel jest nawet większy. Bo utrzymujące szkołę matoły (ich rodzice, też matoły) z racji funkcji w tym kołowrotku zawsze uzyskują promocję a nawet wzorowe oceny. Bo jak nie, to pójdą gdzie indziej i kasa przepadnie. Kiedyś było uczciwiej; dyplom kupowało się na stadionie dziesięciolecia i nikt pretensji nie miał prawa mieć, bo wszyscy zainteresowani wiedzieli za co płacą.

  Zdecydujmy się więc o czym rozmawiamy i do czego chcemy dojść.

 81. sam said

 82. https://www.soulask.com/archaeologists-have-found-a-network-of-hidden-tunnels-that-run-across-europe//
  https://globalna.info/2020/02/26/dokad-prowadza-starozytne-podziemne-tunele-ciagnace-sie-przez-cala-europe/

  Kilkanaście lat temu archeolog austriacko-niemiecki Heinrich Kusch zidentyfikował gęstą siatkę na zdjęciach satelitarnych Europy jako NEOLITYCZNE tunele, co ja zinterpretowałem jako LOCHY ZAMKOWE. To zostało POTWIERDZONE archeologicznie w Austrii i na Lubelszczyźnie, ale nie zostało ZAREJESTROWANE przez RZYGACZY fekaliami hitlerowskimi na Uniwersytecie Jagiellońskim.
  Skutkiem tego była deklaracja prezesa Bezprawia i Skurwysyństwa według Waldemara Łysiaka: STAĆ NAS NA ODBUDOWĘ ZAMKÓW KAZIMIERZOWSKICH W JURZE, co uzupełniłem ZA NIEMIECKIE PIENIĄDZE. Żydzi bowiem straszyli nas kwitami Wielkich Sum na budowę zamku Królewskiego, z której to racji Kneset odbył 2 Posiedzenia na WAWELU. Wobec tego ja ogłosiłem, że Kazimierz Wielki mógł obciążyć Żydów podatkiem na Odbudowę GARGAMELLA-GERMANII-GOrGOLINA, ale pieniądze użył na budowę Gotyckiego Kremla, co przedstawia arcydzieło średniowiecznego malarstwa europejskiego w Mstiorze UCZTA KREMLOWSKA.
  To SPYCHA Zamki Jurajskie do Neolitu jako Wczesne budowle greckiego Boga Prapoczątku Jura-Uranosa – budowniczego Białokamiennej Moskwy. Potem tą moją chronologię architektoniczną POTWIERDZANO Kilkakrotnie. 40 lat temu MUSIAŁEM wykonać Salto Mortale, choć bez ŚRUBY Olgi Korbut, że Koszary Pruskie na Cytadeli Poznańskiej to zamek LECH – ale teraz wnoszę, że to zamek Pana Oceanów Posejdona, przemianowany w r. 1625 pne na LECHA.

 83. revers said

  re77

  W Essen juz wisza gotowe formularze do donosow na anty covidowciow, bezmaseczkowcow

  https://www.essen.de/formular/ordnungsamt/coronaschutzverordnung__melden_eines_verstosses.de.html

  W Bawarii juz byl incydent ze nawet wlasciciel Hotelu nie mogl decydowac za bezmaskowosc, po donosie nawiedzila wlascicoiela Hotelu policja i zaczelo z grubej kreski paragrafu, napasc na urzednika, brak ordnungu, inne z kk.

  A patriotycznej Polsce roku 1939-1944 nie bylo dnia od donosow ziomali na gorszego sortu ziomkow, ze Getapo nie bylo w stanie sprawdzic dzisiatki donosow dziennie , dzialalo wyrywkowo.

 84. Miet said

  Re.79
  Tak Panie Wacławie, Michałkiewicz bardzo trafnie ocenia to polskie prywatne szkolnictwo.
  Szkolnictwo to nie ma prawie nic, najwyżej bardzo mało wspólnego z amerykańskim. Wyjaśniałem to już wiele razy przed laty na listach Poland-l i Ciemnogrodzie.
  Temat edukacji to ogromny temat i nie da się poruszyć wszystkiego w paru wypowiedziach. Ale o wielu sprawach nurtujących szkolnictwo na wszystkich poziomach trzeba mówić.
  Tak zawsze bywało, że co tutaj w US złego i groźnego, to bardzo szybko pojawia się w Polsce i to nawet z większym nasileniem.

 85. revers said

  Byla Premier Szydlo mogla by potwierdzic rowniez p. Stasia M. powiedzenia lub szkola gospodyn moze nie wiejskich a miejskich.

  Odczwiscie to maz pani szdlo kierowal prywatna szkola i z reguly wychodzilao na to ze trzeba bylo miec szerowkie plecy w warszwie do pani premier wylacznie zeby taka prywatna szkole w warunkach polskich utrzymac z dotacji rzaadowych, czy nawet unijnych bo z uni rowniez plynely pieniadze na prywatne szkoly w regionach eu.

 86. Boydar said

  Temat stary jak kotlet ale sformułowanie budzi refleksję – „… 23 lipca Senat USA zatwierdził budżet obronny na przyszły rok /…/ przewidziano w nim wprowadzenie nowych sankcji przeciwko Nord Stream 2 …”

  Czyli obywatele senatorowie jasno stwierdzają, że dobry interes rosyjsko-niemiecki to śmiertelne zagrożenie dla USA. I cała dalsza dyskusia „o du’pie Maryni” nie ma sensu.

  https://pl.sputniknews.com/gospodarka/2020081912930803-niemcy-zdradzaja-niespodziewane-skutki-sankcji-przeciwko-nord-stream-2-sputnik/

  Oczywiście, „dobry interes rosyjsko-niemiecki” to przede wszystkim zagrożenie dla City of London ze strony najstarszych przeciwników, a USA jest tu tylko podstawionym słupem, ale za to jakim dużym i kolorowym 🙂

  Słup jak słup, w końcu zgnije, albo ktoś zapłaci więcej.

 87. Boydar said

  „… minister zdrowia w rozporządzeniu nie miał prawa nakazać osobom powracającym z zagranicy przebywania na kwarantannie. Mógł to zrobić jedynie tym, którzy byli narażeni na zarażenie. Taka „prewencyjna” kwarantanna nie była zgodna z prawem /…/ kolejnym zarzutem procesowym jest nieprzeprowadzenie postępowania wyjaśniającego. Ustaleń faktycznych dokonano bowiem wyłącznie na podstawie adnotacji służbowej, sporządzonej przez pracownika sanepidu jeszcze przed wszczęciem postępowania administracyjnego …” – RPO

  https://www.money.pl/gospodarka/dostal-5-tys-zl-kary-za-zlamanie-kwarantanny-rpo-trzyma-jego-strone-6564221082679968a.html

 88. Boydar said

  „… wtyki mogą powodować zamieranie …”

  https://tech.wp.pl/inwazja-smierdzacych-owadow-wtyk-amerykanski-szuka-schronienia-w-polskich-domach-6564160958056992a

  Tak naprawdę to ten wtyk nie jest amerykanski, on narodowości nie ma, zupełnie jak kapitał. W Polsce grasuje od tysiąca lat i śmierdzi … czosnkiem. Oraz oczywiście powoduje zamieranie, wszystkiego co jest prawdziwym życiem.

 89. Jack Ravenno said

  @63 ADMIN Nie można obrazić inteligencji, jeśli jej nie ma. Oni wiedzą, co robią. Admin.

  A czarna wołga szaleje wręcz po Polsce i świecie. Zastraszając, poniżając i zniewalając. Najpierw dusze potem i ciało…

 90. Kar said

  85..no wlasnie, panie Boydar (zgadzam sie z Panem). Nie ma powodow do robienia zaraz niepotrzebnych wstretow…larum..Jednak zawsze jest dobrze byc na bezpiecznej stronie (strzezonego..), i sprawdzic/zagladnac dziadowi dyskretnie pod ogon. Kto on zacz ?

 91. Piskorz said

  Z beczki innej ..Gen. Pattona „wszyscy” znamy i wiemy jak żywot zakończył. A tu chciałbym nawiązać do feralnego lotu chyba1983 rok KAL 007..Ktoś zapyta a jaki to związek.? A jak się czyta Chińczyka tom 2, to się wie. Na pokładzie tego samolotu był…kuzyn gen Pattona, który w roku 1988 /?/ miał startować na prezydenta. Prowadził politykę „bliską ” generałowi, był b. lubiany przez rodaków, chciał wprowadzić politykę USA na nowe drogi, przejrzał te wszystkie machloje bankierów, rządu, CIA itp. Reszta w b .ciekawej książce tom 2 „Wojna o pieniądz”, autor Hongbing.

 92. Boydar said

  Jak to kto, no wtyk ! Ruscy na takich mówią wraży śpion.

  Panie Kar, pisz Pan „zajrzeć”, nie „zaglądnąć”. Będę Pana bardziej lubił i szanował, a może i nie tylko ja.

  ——
  Ale to synonimy są.
  Admin

 93. Kar said

  -88/Boydar; ładnie sie kokietuja; ..”zagladnac”..we …”wtyk” ….wtyk..

 94. Boydar said

  Panie Gajowy, jak jest to nie wiem, synonim czy nie, ale wiem jak było w starych książkach, było „zajrzeć”, od źrenicy.

  To tak jak posoborowiem, dzisiejsi inaczej nie znają, i też są tacy co mówią że takie samo dobre a nawet lepsiejsze.

  Poza tym, ja napisałem za co będę Pana Kar’a bardziej lubił i szanował, a nie co stoi w słowniku.

  ——
  Rozumiem, chciałem tylko przypomnieć. Że to nie błąd.
  Admin

 95. Kar said

  ..i nie ma przegranej pozycji, pan Gajowy znalazł kompromis..

 96. revers said

  Ticnanowska ostawila Lukaszence ultimatum do 25 pazdziernika ma zrezygnowac z urzedu, oddac wladze w przeciwnym raie wszystko stanie, narod wyjdzie z sibie.

  https://www.vesti.ru/article/2471528

  Za jaki narood wypowiada sie Cichanowska? kto za tym stoi? Ostatnie 13 dni prezydentury Lukaszenki, straszy Armenia na Bialorusi.

 97. bryś said

  Ciekawostka. Właśnie dzwonił znajomy z Anglii. Po paru minutach rozmowy rozłączyło mnie, a on usłyszał wszystko co co mówię po raz drugi, jak z odtwarzanego nagrania. Mówił halo halo, a ja powtórzyłem mu wszystko po raz drugi???? Po czym wyświetliło mu się że do niego dzwonię, chociaż na 1000% tego nie zrobiłem. Ki diabeł?

 98. Wanderer said

  Brys,

  Sluzbom sie sprzet popsul. Na starych bidulki pracuja.
  Mnie i zonie po przyjezdzie spowrotem do uk jednej nocy siadly baterie w smartfonie obydwie naraz) i wyskoczyla info ze pewna aplikacja wyczerpuje baterie, tak sprawdzali nam telefony, taki byl przesyl. Nic nowego.

 99. por. Borewicz said

  re 97
  Protestancki Ubek UK James Bond 007 prosił o autoryzacje nagranej rozmowy telefonicznej w ramach walki z terroryzmem.

  było:
  https://niebezpiecznik.pl/

 100. por. Borewicz said

 101. por. Borewicz said

  RAJD PRZYJAŹNI POLSKO – ROSYJSKIEJ “PONAD PODZIAŁAMI” I “ZAKŁAMANĄ PROPAGANDĄ ANTYROSYJSKĄ”!

  Rajd rozpoczynamy w Szczecinku, cmentarz komunalny, Mauzoleum Żołnierzy Armii Radzieckiej około godziny 12.00. Potem jedziemy kolejno do Białego Boru, Lęborka, Wejherowa, Gdyni, Sopotu i Gdańska. W międzyczasie w dniach 19-21 planowane jest spotkanie organizacyjne.

  Konieczne jest wsparcie na wyjazd, jeżeli popieracie naszą działalność, proszę o mobilizację, wpłynęło zaledwie kilka wpłat, co nie jest wystarczające do pokrycia wszystkich kosztów wyjazdu Rajdu Pamięci PL-RU 2020 a idea akcji jest wielce szlachetna. Liczę na was!
  Финансовая поддержка, номер счета;
  PL 50 1240 3679 1111 0010 7178 1524
  Получатель платежа: Braterstwo Polsko – Rosyjskie
  Название платежа: “DAROWIZNA”
  Wsparcie finansowe, numer konta;
  PL 50 1240 3679 1111 0010 7178 1524
  Odbiorca: Braterstwo Polsko – Rosyjskie
  Tytuł wpłaty: “DAROWIZNA”

  https://brapolros.ru/2020/10/13/rajd-przyjazni-polsko-rosyjskiej-ponad-podzialami-i-zaklamana-propaganda-antyrosyjska/
  https://brapolros.ru/
  https://brapolros.ru/2020/10/07/czy-polska-pod-auspicjom-usa-szykuje-sie-na-wojne-z-federacja-rosyjska/
  https://rosjanie.webnode.com/

  https://rosjanie.webnode.com/products/czy-rosja-nam-zagraza/

 102. por. Borewicz said

  https://faktopedia.pl/540902/W-XVIII-wiecznym-Paryzu-zachecano-wiezniow-do-opuszczenia-miasta-oferujac

  https://faktopedia.pl/540892/W-2014-roku-brytyjska-aktywistka-na-rzecz-ochrony-praw-zwierzat-dostala

  https://faktopedia.pl/540889/Prezes-Banku-Swiatowego-Paul-Wolfowitz-zdjal-buty-przed-wejsciem-do-meczetu
  .https://faktopedia.pl/uimages/services/faktopedia/i18n/pl_PL/202010/1602493085_by_Moonshield_500.jpg
  .https://faktopedia.pl/uimages/services/faktopedia/i18n/pl_PL/202010/1602257144_by_Cubi_500.jpg

 103. por. Borewicz said

  W Stanach Zjednoczonych poniżej granicy ubóstwa żyje 43 miliony ludzi – dwa razy więcej niż 50 lat temu. Półtora miliona amerykańskich dzieci jest bezdomnych. Całe rodziny przenoszą się z miejsca na miejsce, goniąc za pracą, z której nie są w stanie się utrzymać. W górniczym rejonie Appalachów, ludzie żyją dzięki kartkom żywnościowym. W Los Angeles liczba bezdomnych dramatycznie wzrasta. W najbiedniejszych dzielnicach ci, którzy stracili dach nad głową, mogą zamieszkać w drewnianych chatkach…
  https://brapolros.ru/2020/01/14/ubostwo-spoleczenstwa-w-cieniu-zaklamanej-polityki-stanow-zjednoczonych/

  https://brapolros.ru/2020/01/15/program-telewizyjny-fokus-tv-obiektywnie-odslania-ciemne-oblicze-usa/

 104. zofia said

  dokonania policji w ciagu 1 doby

  pouczyli 2450 osób, nałożyli mandaty na 3630, w 500 przypadkach skierowali wnioski o ukaranie do sądu. sprawdzili 204 tys. osób na kwarantanie

  !3 X przebywalo w domowym wiezieniu 204 tys Polakow! to jak duze miasto!

  Pochwalili sie rowniez ze w czasie epidemii 18,6 mln razy sprawdzili osoby skierowane na kwarantannę a 700 tych co zlamali ukaral sanepid a jeszcze dodatkowo wykonali ponad 3,8 mln służb patrolowych

  w czasie epidemi policja bez wyroku wpadala do mieszkan i domow Polakow 22.4 mln razy!!!
  z fakty.interia.pl

  Ciekawa jestem kiedy Polacy dowiedza sie ze to klamstwo I co zrobia ?
  Niemcy juz dzialaja!

 105. Lily said

  WDRARZAC,
  – CHAOS.
  – PRZEMOC.
  – KRYZYSY.

  „MAJA ZYC,w CIAGLYM STRACHU”,
  „MAJA SIE BAC, w DZIEN i w NOCY”.

  „WTEDY sami zaakceptuja NWO,a
  jak potem beda narzekali, to im powiemy.
  Sami Tego CHCIELISCIE”.

  ZRODLO; niejaki G,B senior,jeden z
  architektow NWO.

 106. revers said

  „Władze Warszawy już zupełnie jawnie prześladują chrześcijan”

  https://www.magnapolonia.org/wladze-warszawy-juz-zupelnie-jawnie-przesladuja-chrzescijan/?fbclid=IwAR0JqEFeKZCwAaD23iXaF7-ChBexfbH-zs3bWsWf5mz7mL2rviIwU6n2e-I

 107. Lily said

  Re 100; Lily
  Ma byc wdrazac, przez Z z kropka,

 108. Boydar said

  https://pl.sputniknews.com/polska/2020101313198762-krasnik-lks-tecza-zart-z-ideologii-lgbt-polska-grzech-wyrwac-z-korzeniami/

  Przypominam za Gospodarzem, że „tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii

 109. Lily said

  „ZWYCIEZYCIE,bo jestescie ZJEDNOCZENI”.
  Pocieszal J.Kaczynski na Majdanie w Kijowie.

  ZAS w POOKRAGLOSTOLOWEJ,
  DZIEL i RZADZ.
  Na podzielonej Ziemi rzadzi TEN, co
  ma MEDIA i r. R…..a.

 110. revers said

  hmmm, tecza symbolem przymierza z Arka Inkorporejszen Danielsa?

  „PREMIER KRAJU POLIN ” J.Daniels ma dwie firmy zarejestrowane w Ameryce, pierwszą znamy, dotyczy pamięci ofiar Holokaustu,ciekawa natomiast jest ta druga. Jest matką ponad setki spółek, które w dawnym bloku Europy Wschodniej, powiązane są z największymi aferami dotyczącymi wyłudzeń, manipulacji, i rozkradania narodowych majątków, pod płaszczykiem „sprawiedliwości” dziejowej. To ta spółka, znajdująca się w Wielkie Brytanii, jest typowana na przejęcie Polskich, podobno nie rentownych kopalń jakie zamierza Morawiecki razem z PiS oddać J.Danielsowi, znaczy Żydom za przysłowiową złotówkę.
  Powołana niedawno przez rząd PiS szeroka akcja dotycząca szeroko zakrojonego transportu komunikacji autobusowej, także dotyczy jednej ze spółek J.Danielsa. Państwo Polskie zostaje oddane Żydowskim właścicielom….” dr.Ewa Kurek,””

  Co ciekawsze w Gornym Karabachu ten bog jest przychylny Alahowi niz ormianom, a nawet w Nowejrosji gdzie w Kijewie oficjalnie przezdencki maliniak Duda w ambasadzie polskiej uroczyscie rozdaje medale polskim rzezimieszkom z oddzialow specjalnych polujacych na nowychrosjan.

  W warszawce to samo, wiecej teczy ale jak szejk zatrzesie kaska to i meczet, minaret wybuduje sie dla Mahometa.

 111. guła said

  w czasie epidemi policja bez wyroku wpadala do mieszkan i domow Polakow 22.4 mln razy!!!
  z fakty.interia.pl

  Juści. Do domów, mieszkań w tym pustostanów wpadali kilkakrotnie.

 112. revers said

  Oplaty tez w warszawce wzrosly 40-krotnie, tak ze obojetne czy warszawaka rzadzi rebe Gender via Trzaskowski, czy Ali Baba i jego 40 rozbojnikow od 40 krotnych oplat miejskich i infrastrukturalnych.

 113. Listwa said

  Saladyn był Kurdem (przypomnę że Kurdowie żyją na terenie trzech państw, także Turcji i cały czas walczą o własne państwo. w tym celu ostatnio służyli USA i wystąpili przeciwko Asadowi i Syrii i przegrali na tym).

  Saladyn był kształcony w sztuce wojennej w arabskiej Syrii u boku i w sąsiedztwie tureckiego dworu. Najpierw pozostawał na służbie tureckiego władcy Syrii i pónocnego Iraku Nur al Dina, potem sięgnął po władzę w Egipcie. Od 1169 był wezyrem w Egipcie.

  Nur al Dina wysłał Saladyna do Egiptu na czele armii składającej się z 6000 Turków , 2000 Kurdów i 500 doborowych mameleków. To był zalażek jego armi. Potem ataki, rabunki i zaciąg do swojego wojska, aby podbijać świat.

  Templariusze postulowali żeby to zdusić w zarodku, ale nie uzyskali poparcia.

  Templariusze był to zakon rycerski do którego należeli tylko katolicy. Arabia Saudyjska finansuje meczety w Europie i „centra kultury”. A kto finansuje inwazję muzułmanów zwłaszcza poprzez polityków ? Mówią w gazetach, że Europa płaci Turcji żeby ta nie przepuszczała do Europy uchodźćów muzułmańskich. Ale wygląda ze ktoś płaci za pobłażliwość w Europie.

  Jan Paweł II z okazji Milenium przepraszał za wyprawy krzyżowe.

 114. Ale dlaczego? said

  Chińskie NWO:
  https://wrealu24.pl/komunistyczny-podrecznik-uzywany-w-chinskich-szkolach-falszuje-biblie/

 115. Tropik said

  Kolejny absurd Morawieckiego

  Wprowadzenie obowiązku noszenia maseczek oznacza zakaz jedzenia, picia i palenia w przestrzeni publicznej. Każdej, za wyjątkiem pociągu

  Od soboty obowiązuje rozporządzenie Rady Ministrów, które nakłada na wszystkich mieszkańców tzw. żółtych stref obowiązek noszenia maseczek [nieprawda]

  Miejscami przepisy są jednak mało precyzyjne i zostawiają pole do nadinterpretacji, a czasem prowadzą do absurdów.

  W przestrzeni publicznej, jak np. na ulicach czy w pojazdach komunikacji publicznej, maseczki trzeba nosić i nie wolno ich zdejmować.

  Oznacza to, że na ulicy nie wolno jeść i pić. Chyba że jesteśmy w stanie to zrobić mając na twarzy maseczkę. Nie ma więc już szans na tak popularnego w Polsce kebaba na świeżym powietrzu bez groźby surowej kary. Za złamanie przepisów grozi mandat do 500 zł.

  Jeśli sprawa trafi do wyższej instancji, grzywny zaczynają się od 5 tys. zł.?

  Taki sam nakaz obowiązywał wiosną. Według obowiązującej wtedy interpretacji przepisy nie zawierały wyjątków, które pozwalałyby zdjąć maseczkę do jedzenia. Teraz też takich wyjątków nie ma, więc zasada jest taka sama – mówi w rozmowie z money.pl rzecznik prasowy GIS Jan Bondar.

  Bary z jedzeniem na wynos nadal mogą funkcjonować, możemy sobie kupić posiłek, ale zjeść go możemy tylko w domu, w miejscu pracy, gdzie maseczkę można zdjąć, czy w samochodzie.

  I dotyczy to nie tylko lodów, hamburgerów czy gofrów, ale nawet cukierka czy gumy do żucia.

  Co więcej, taka interpretacja przepisów oznacza, że w przestrzeni publicznej na terenie całego kraju obowiązuje zakaz palenia, bo do tego też maseczkę należy zdjąć.

  Jedynym wyjątkiem dotyczącym jedzenia, który ustawodawca zdecydował się wpisać do rozporządzenia, jest pociąg.
  finanse.wp.pl/zakaz-jedzenia-na-ulicy-kebab-tylko-w-domu-lub-w-aucie-6563884981225984a

 116. Piskorz said

  re 101 Inicjatywę popieram, ale….trzeba było to wcześniej podać do wiad. Aby kasę zebrać czasu potrzeba..

 117. Piskorz said

  re 102….bo to fleje są.!! Ale takie fotki można sobie darować..!!

 118. Tropik said

  Procedury medyczne

  – Nie są nam też potrzebne procedury medyczne od kolejnej grupy zbrodniarzy – tu spod znaku medycyny rockefellerowskiej, obliczone na osiąganie przez nich zysków kosztem krzywdy pacjentów, oraz nastawione na uwalnianie lekarzy i dentystów od konsekwencji karnych za zaniedbania w postępowaniu do którego się zobowiązują.
  http://niepodległy.pl/714/pakiet-zdrowia-nie-certyfikat-nie-procedury-medyczne/

  2020.10.14
  Kościół – dokąd zmierza?
  Jarosław Ruszkiewicz
  Niekończąca się kwarantanna, która może pozbawiłć nas, po Wielkanocy, nawet Świąt Bożego Narodzenia.
  http://niepodległy.pl/713/kosciol-dokad-zmierza-/
  Niektórzy biskupi Św Jana Pawła 2 podczas zamknięcia zeszłej wiosny naśmiewali się z „głodu eucharystycznego” wiernych, postrzeganych jako „zeloci”, prawie jak fanatycy niewrażliwi na trwający dramat zdrowia.
  Trudno byłoby dziś podtrzymywać tę tezę, zwłaszcza w obliczu bardzo zmienionego obrazu epidemiologicznego wirusa, który można leczyć i wyleczyć.
  https://lanuovabq.it/it/chiesa-covid-inaccettabile-e-senza-motivo-unaltra-serrata
  http://niepodległy.pl/716/robia-z-polakow-bezbronnych/

  triaż Morawieckiego segregacja pacjentów w kontenerach
  https://tarnogorski.info/kontenery-dla-podejrzanych-o/
  Bochemiczka Karina Reiss i prof. Sucharit Bhakdii specjalista mikrobiologii i epidemiologii żądają zniesienia wszystkich obowiązujących obostrzeń związanych z SARS-CoV-2.
  https://tarnogorski.info/85-proc-ludzi-jest-odpornych-epidemiolog-i-biochemiczka-zadaja-zniesienia-obostrzen/

  Spotkałem się z informacją, że choć promienie z lamp UVA/UVB za grosze kupowane zabijają wszystkie bakterie i wirusy, to wirus koronowany wymaga lamp specjalnych o nieco innej długości fali światła. – A te są już baaardzo drogie.
  Wygląda więc że zaraz wskażą konkretnego producenta, to wtedy ogłoszą że to pomaga.

  Z drugiej strony mamy fenomen że pracownicy supermarketów nie chorują na covid. Tymczasem tam właśnie pełno jest różnych specjalnych lamp do efektów oświetlania produktów propagandowego.
  Najwyraźniej więc i tam używają lamp ultrafioletowych, więc mają sterylnie jak w szpitalu.
  https://jt.neon24.pl/post/158185,zalecenia-who
  Tylko szmaty noszą szmaty…
  Wy cywile, tam na Ojczyźnie, cuś zbyt łatwo akomodujecie się do bzdurnych dekretów. Dumy przodków waszych za grosz w was nie ma. Całkiem jak jakie żydki za okupacji, gdy im władzuchna socjalistyczna nakazała chadzać lewą skrajną stroną trotuara i gwiazdkę na ramieniu nosić, to one ulicą lazły i po kilka gwiazdek na chałaty sobie naszywały. Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu a nawet i od socjalizmu, panowie.

  Nie lepiej, by każden z was, w swem kółku, u siebie na osiedlu lub na wiosce, z paroma kolegami się dogadał i co bardziej gorliwe psy milicaje, co was mandatami gnębią, cichcem zaciukał? To nic trudnego, psychologia frontowego żołnierza podpowiada nam, że ino pierwszy trup w pamięć zapada, a następne to już serią lecą, rutyna, jak przy świniobiciu.

  Patrole milicyjne dwójkami albo trójkami bieżą, co to za problem wielki do radiowozu flaszkę z benzyną przez szybę boczną wrzucić? Alboż w większej grupie psy otoczyć i bejsbolówkami zatłuc. W czerep najlepiej im celować, szybki zgon i niebolesny. Ale najlepiej oczywista tych starszych wiekiem wybierać, młodych to szkoda, one ino przecież z głupoty i z bezrobocia za psa się najęły. A stare funkcjonariusze już się nażyły, nakradły, to teraz niech odpokutują śmiercią swą podłą służbę.

  Jakby tak w paru ino miasteczkach parę trupów położyć, zara by terror ustał, władzuchna by natychmiast plandemię odtrąbiła. A co to jest parę trupa w skali kraju? Toć to więcej staruszków wymrze tej zimy, od telewizji zestrachanych i samotnych w swych umieralniach – domach starców. Stówa policyjnych trupów toć to jak miłosierdzie jest nad Ojczyzną naszą. A maseczki, kominiarki najlepiej, bardzo wam się przy waszym krwawym obowiązku przydadzą, drodzy Rodacy. Jakby co, fachową pomocą służymy, onlajnowo możemy was odpowiednio podszkolić.
  https://jt.neon24.pl/post/158143,spisek-kompleksowy

 119. Yagiel said

  ad Zofia@104 – pięknie i spokojnie… a miliony COVIDiotów wiedzą swoje. Skąd?
  Przypomniały mi się audycje Janusza Weissa w Radio ZET chyba od początku lat 90. – pewnie tu niektórzy je pamiętają 🙂
  Otóż z tych jaj Weissa pamiętam jakoś szczególnie audycję, w kt. kilku osobom wmówił, że woda z kranu w łazience jest lepsza/albo gorsza?/ od wody z kranu w kuchni; potwierdzali i tak dali… Nie mogłem zrozumieć aż takiej głupoty! Co stało się ze słuchaczami Weissa?
  Bo patrzcie: jego ofiary to właśnie demokratyczna większość pewna, że w namordnikach jest lepiej/zdrowiej niż bez!
  Toż to potężna zmultiplikowana audycja: red. Weiss ostrzegał, a … ktoś z jego pomysłu wykreował miliony COVIDiotów ?

  Mam fijoła na punkcie filmów – się skojarzyły! Taki „Truman SHOW” leci w tv? A nasza „Sexmisja”! Machulski bawił ale i ostrzegał – miliony Polaków obejrzały (nie tylko Polaków) właśnie tak, jak polactfo ogląda: rechot, emocje, bo gołe cycki i pipki, ale żeby zastanowić się, jak Wielka Podziemna Eminencja poradziłą sobie z b r a k i e m dwu uciekinierek…? No pokazała przez tv zmasakrowane obandażowane twarze „tych dwu”, nie do poznania, ale – są w szpitalu, więc ok, wszystko się zgadza… Właśnie tak „wszystko zgadza się” w tv/internecie dzisiaj: przecież widzimy te szpitale W GOTOWOŚCI !, te OFIARY nad grobem, tj. pod respiratorem !!, te WIRUCHY niewidzialne (jak Smoki!) ale tym bardziej są !!! Zwykle też bezobjawowo… Co żadna atrakcja dla mediów, phi! Więc: DAJCIE WIRUCHA NA PIERWSZĄ STRONĘ !

  Tak tylko przypomnę Ewę Szykulską w scence nauczania dziewczątek o facetach…! Kto dziś „facet”?

  Otóż, Zofio/Mądrości, na pocz. lat 90. w Polsce niemożliwa jeszcze byłaby taka FAKEdemia – taki polskawy i globalny FAKE-SHOW ! Ale już wtedy były plany na Fd i mądrzy ludzie, np. Weiss i Machulski jr pokazywali je: z 30-letnim wyprzedzeniem; ostatnio tak wyprzedza Jackowski… Ale „gówno chłopu nie zegarek” – za przeproszeniem chłopów myślących (jak by tu uratować Polskę i pomścić Leppera) – nie matura a myślenie likwiduje zidiocenie! Np. COVID-zidiocenie.
  Trzeba pokazać namordnikowcom-kretynom tamtą scenę z „Sexmisji” – kilka razy z objaśnieniem! – trzeba puścić im red.Weissa z wodą lepszą w łazience – koniecznie z objaśnieniem! Ja zacznę od mojej szkoły – w sensie ‚w niej pracuję’ – i wiem, że opór koleżeństwa będzie dramatyczny: oni bez namordników żyć nie mogą! BOJĄ SIĘ /być zdrowi/!
  Za to z uczniami sprawa prosta: zobaczą – łykną sens – obśmieją i… na jak długo pamiętają?

  Zrobiłem to tak: wiersz Norwida „FATUM”: Jak dziki źwierz przyszło N i e s z c z ę ś c i e do człowieka/ I zatopiło weń fatalne oczy
  sparafrazowałem tak: Jak dziki źwierz przyszła F A K E d e m i a do człowieka/ I zatopiła weń fatalne oczy/ – Czeka – – / Czy człowieka zboczy ?
  Uczniowie rosyjsko-języczni mówią, że trzeba tak postępować, jak NIedźwiedź z Maszą… /Znacie rosyjski serial multików „Miedwjed i Masza”?/ Zresztą radzą, lubiąc Maszę… Jak demokrację.

  Ergo, Zofio/Mądrości – co myślisz o Maszy? Gdyby tak Zofia i Masza… ? (FAKEdemia to r. żeński, jakby co…)

 120. cedric said

  Lista przyczyn anosmii
  https://en.wikipedia.org/wiki/Anosmia
  Czymkolwiek by nie był COVID/HIV – na pewno jest niskim cynkiem, selenem/glutationem.
  https://www.thailandmedical.news/news/breaking-news-covid-19-study-reveals-that-sars-cov-2-uses-cd4-cells-to-infect-t-helper-lymphocytes–covid-19-a-potent-version-of-airborne-hiv
  “BREAKING NEWS! COVID-19 Study Reveals That SARS-CoV-2 Uses CD4 Cells To Infect T-helper Lymphocytes. COVID-19 A Potent Version Of Airborne HIV? – Thailand Medical News
  “In the new Brazilian study that involved over 68 scientists willing to put their reputations at stake, it was demonstrated that SARS-CoV-2 infects human CD4+ T helper cells, but not CD8+ T cells, and is present in blood and bronchoalveolar lavage T helper cells of severe COVID-19 patients.

  The team demonstrated that SARS-CoV-2 spike glycoprotein (S) directly binds to the CD4 molecule, which in turn mediates the entry of SARS- CoV-2 in T helper cells in a mechanism that also requires ACE2 and TMPRSS2. Once inside T helper cells, SARS-CoV-2 assembles viral factories, impairs cell function and may cause cell death.

  Interestingly SARS-CoV-2 infected T helper cells express higher amounts of IL-10, which is associated with viral persistence and disease severity. Thus, CD4-mediated SARS-CoV-2 infection of T helper cells may explain the poor adaptive immune response of many COVID- 19 patients.”

 121. Cedric said

  Przypomnę, że Szwecja, która uporała się z COVID bez lockdownu nie wymagała noszenia maseczek.
  Aparat Frołowa/ćwiczenia do oddychania do worka należy wykonywać 10-20 min. dziennie , a nie godzinami.
  https://biotopja.pl/produkt/urzadzenie-do-treningu-oddechowego-frolova-trenazer-inhalator-frolowa/
  https://inhalatorfrolova.pl/
  Czy wielonarządowe uszkodzenia nie sa wynikiem wielogodzinnego noszenia szczelnej maski?

  https://www.thailandmedical.news/news/breaking-covid-19-news-german-study-finds-that-sars-cov-2-has-a-high-affinity-for-infecting-carotid-arteries-with-disturbing-implications
  “BREAKING! COVID-19 News: German Study Finds That SARS-CoV-2 Has A High Affinity For Infecting Carotid Arteries With Disturbing Implications – Thailand Medical News
  “In critically ill patients, who often present with viremia, the virus has been detected in multiple organs. https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMc2011400

  Significantly in many of these COVID-19 patients, the SARS-CoV-2 coronavirus has been found in the bloodstream and in organs other than the lung. In one series of autopsies carried out on a large group of patients who had succumbed to the infection, the researchers discovered the presence of pulmonary artery embolism or deep vein thrombosis in ~40% of cases. https://link.springer.com/article/10.1007/s00414-020-02317-w

  This indicates that the SARS-Cov-2 virus produces abnormalities in coagulation.”

 122. cedric said

  Herbatka z Aglaia -trafia się w sprzedaży w Polsce -zawiera tiopuryny, własnosci antynowotworowe, także p/Ebola
  https://en.wikipedia.org/wiki/Silvestrol

  https://www.thailandmedical.news/news/covid-19-breakthrough-canadian-study-on-unfolded-protein-response-upr-uncovers-thiopurines-to-stop-viral-replication-in-human-coronaviruses
  “Similarly several coronaviruses (CoVs) can activate UPR. This includes the “infectious bronchitis virus (IBV), mouse hepatitis virus (MHV), transmissible gastroenteritis virus (TGEV), human coronavirus (HCoV)-OC43, and SARS-CoV-1.
  However the whole of the genetic sequence does not react similarly to the CoV replication.

  The study team identified two FDA-approved thiopurine analogs called “6- thioguanine (6-TG) and 6-thioguanosine (6-TGo)”. These were found to block IAV and HCoV-OC43 replication when their dose was increased in a graded manner.
  BOTH PATEAMINE A AND SILVESTROL HAD BEEN TESTED PREVIOUSLY. THESE TWO THIOPURINES, HOWEVER, WERE FOUND TO DISRUPT THE PROCESS OF ACCUMULATION OF VIRAL GLYCOPROTEINS THAT COULD ACTIVATE THE UPR.

  Pateamine A (PatA) and silvestrol are NATURAL PRODUCTS that are eukaryotic translation initiation factor 4A that disrupt eIF4A function and arrest translation. (eIF4A) inhibitor
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5744162/#:~:text=Pateamine%20A%20(PatA)%20and%20silvestrol,as%20stress%20granules%20(SGs).

  BOTH DRUGS ARE MADE FROM PHYTOCHEMICALS EXTRACTED FROM THE FRUITS AND TWIGS OF AGLAIA FOVEOLATA PLANT WHICH IS ALSO USED IN THAILAND MEDICAL NEWS THERAPEUTIC TEAS. https://www.thailandmedical.news/news/new-therapeutic-teas-
  It was found that in the cells that had been treated with 6-TG, the viral glycoprotein synthesis could be partially restored by the chemical inhibition of the UPR.

  Interestingly, CoV Spike (S) proteins that are expressed on the surface of the virus showed UPR activation. The S protein from the novel coronavirus or SARS-CoV-2 S also caused UPR activation.
  6-TG inhibited the accumulation of full-length S0 or furin-cleaved S2 fusion proteins, they noted. It did not affect the S1 ectodomain. 6-TG could induce UPR that accelerates ERAD-mediated turnover of membrane-anchored S0 and S2 glycoproteins, the team found.

  However it should be noted that not all thiopurines have this effect that can lead to viral replication inhibition.
  The study team experimented and found that a chemically similar compound thiopurine 6-mercaptopurine (6-MP) had little effect on UPR and did not affect the replication of IAV HCoV-OC43.
  Further studying the mechanism of UPR induction by the thiopurine compounds 6-TG and 6-TGo, the researchers wrote that these effects are not likely to be mediated through DNA or RNA incorporation of 6-TG because of several reasons.

  The initial reason is that the stress associated with viral replication does not specifically induce UPR. The next reason is that among viral proteins, the accumulation of glycoproteins and their processing was disrupted selectively. The last reason was that the messenger RNA levels of HA and NA in the IAV were not significantly affected.
  6-MP, on the other hand, can be converted into 6-thioguanosine triphosphate but did not induce UPR and had no effects on IAV glycoproteins or OC43 replication.
  The study team wrote that their data reveals that “UPR-inducing molecules could be effective host-targeted antivirals against viruses that depend on ER processes to support efficient replication.”
  Hence induction of UPR by 6-TG and 6-TGo thus could be a novel method by which an antiviral mechanism could be triggered by the host cell itself. This has been a previously unrecognized unique mechanism of action, the team wrote.

  From the study findings IT CAN BE SAFELY CONCLUDED THAT 6-TG AND 6-TGO ARE EFFECTIVE HOST-TARGETED ANTIVIRALS THAT TRIGGER THE UPR AND DISRUPT ACCUMULATION OF VIRAL GLYCOPROTEINS.
  The study team is next planning more vitro studies with different cell lines and also in vivo studies using animal models before proceeding to human trials despite the fact that these two thiopurines’ PATEAMINE A AND SILVESTROL ARE ALREADY U.S.FDA APPROVED DRUGS WITH HUMAN SAFETY RECORDS AND CAN BE EASILY REPURPOSED.”

 123. Cedric said

  Chlorek amonu/salmiak (E 64d)jest dodatkiem w niektórych lekach-hamuje wejscie COVID -SARS poprzez katepsyny
  https://www.medonet.pl/zdrowie,chlorek-amonu—wlasciwosci–zastosowanie-w-lecznictwie,artykul,1728401.html
  ” W organizmie działa na komórki, przekształcając się w mocznik i kwas solny. Chlorek amonu wykazuje działanie odwadniające. Wspomniane już działanie sekretolityczne (upłynniające śluz) i wykrztuśne jest podstawowym zastosowaniem chlorku amonu w lecznictwie.”
  Suplementacja mocznika i betaine HCl może dac podobne efekty.

  https://www.thailandmedical.news/news/breaking-swiss-and-canadian-scientists-discover-that-sars-cov-2-uses-host-cathepsins-to-bind-and-gain-entry-into-the-brain-and-its-vasculature
  “BREAKING! Egyptian, Swiss And Canadian Scientists Discover That SARS-CoV-2 Uses Host Cathepsins To Bind And Gain Entry Into The Brain And Its Vasculature – Thailand Medical News
  “in a new study discovered that the SARS-CoV-2 coronavirus uses brain and brain vasculature cathepsin proteases B (CTSB) and -L (CTSL) as substitutes for the ACE2 co-receptor TMPRSS2 in order to gain entry into the brain and its peripheral vasculature.[…]
  This new finding provides an explanation as to how the COVID-19 disease is also manifesting a wide array of neurological conditions in infected COVID-19 patients and also warns about the long term health implications of recovered patients and also raises tons of questions such as can current diagnostics used to evaluate COVID-19 recovery detect SARS-CoV-2 coronavirus in the brain?

  The study finds are published on a preprint server but are currently being peer-reviewed. https://www.biorxiv.org/content/10.1101/2020.10.10.334664v1%5B…%5D

  A recent study has also shown that a third of hospitalized patients affected by COVID-19 exhibited acute cerebrovascular events, including ischemic and hemorrhagic strokes, impaired consciousness, and muscle injury, which were even more common in patients with severe illness.[…]
  Targeting cathepsins CTSB (and CTSL) using already approved drugs/known inhibitors (for instance E-64d, ammonium chloride) could result in inhibiting angiogenesis, vascular metabolism, vascular leakage, and the inflammatory response, resulting in vascular normalization. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32142651/
  https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32439870/“

 124. cedric said

  Remdesirvir może powodować poważne problemy z nerkami
  https://www.thailandmedical.news/news/breaking-covid-19-drugs-remdesivir-approved-by-trumps-administration-causes-serious-kidney-problems-eu-regulators-starts-safety-review

 125. Cedric said

  Herbatka Rooibos
  https://www.thailandmedical.news/news/covid-19-herbs-new-international-study-to-explore-south-african-herb-rooibos-aspalathus-linearis-as-a-possible-adjuvant-to-treat-covid-19
  “Rooibos has been associated with aiding with numerous medical ailments such as cancer, heart disease, stroke, diabetes and mental issues involving mood swings, concentration and has also been said to help in controlling cholesterol levels. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/20833235/ and https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/12168845/ and https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/11920648/

  It is not rich in minerals but has a high concentration of various phytochemicals and antoxidants including quercetin. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19156714/
  And https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3967803/
  (Thailand Medical News has already done a major focus on Quercetin as an adjuvant to treat COVID-19 )https://www.thailandmedical.news/news/breaking-supplements-for-covid-19-quercetin-emerging-as-an-adjuvant-for-covid-19-treatments)

  Our interest is however one of the major phytochemicals unique in rooibos called aspalathin. Aspalathin makes up between 4-12% of the plant. Aspalathin is a dihydrochalcone glycoside which has thus far only been isolated from Aspalathus linearis. […]Rooibos can significantly inhibit angiotensin-converting enzymes, a process that can help reduce blood pressure.”

 126. cedric said

  COVID upośledza czucie bólu
  https://www.thailandmedical.news/news/breaking-news-covid-19-study-shows-that-sars-cov-2-can-bind-to-human-host-neuropilin-1-receptor-nrp-1,-blocking-certain-pain-signals-in-host
  “A new study by researchers from University of Arizona-Tucson led by Dr Rajesh Khanna, Professor from the department of pharmacology has made a breakthrough discovery that the SARS-CoV-2 is also able to bind to the neuropilin-1 receptors in humans,(NRP-I) in the process disrupting certain pain signals pathways, hence making the human host impervious to pain that might otherwise be critical to alert to any resulting organ or tissue infections and damage! A ‘silencing’ of pain via subversion of VEGF-A/NRP-1 signaling may underlie increased disease transmission in asymptomatic individuals.To put it in simple terms, the deadly SARS-CoV-2 is capable of infecting a person, making them impervious to pain while damaging their organs and tissues and by the time the discovery it could be just late and infections could have spread far and wide.”

 127. Cedric said

  Nikotyna, cytyzyna na COVID
  https://rozanski.li/1042/cytyzyna-cytisinum-w-dawnej-medycynie/
  http://zdrowiebeztajemnic.pl/naturalny-protokol-rzucenie-nalogu-palenia-papierosow-zlotokap-kudzu-rooibos/

  https://www.thailandmedical.news/news/breaking-news-covid-19-research-shows-that-sars-cov-2-spike-proteins-also-targets-nicotine-acetycholine-receptors-in-human-host,-massive-alarming-impl
  “BREAKING NEWS! COVID-19 Research Shows That SARS-CoV-2 Spike Proteins Also Targets Nicotine Acetycholine Receptors In Human Host, Massive Alarming Implications! – Thailand Medical News
  […]
  The discovery is actually a major game changer that highlights the even growing complexity to manage and treat the COVID-19 disease and the way the SARS-CoV-2 disrupts numerous aspects of the human host body’s biological systems.[..]
  The researchers were intrigued by the seemingly LOW PREVALENCE OF SMOKERS AMONG HOSPITALIZED PATIENTS, and it was suggested that nicotine might provide some protection in mitigating COVID-19, which was dubbed the ‘protection’ hypothesis.

  Based on the early observations where smoking prevalence in hospitalized COVID-19 patients was lower than expected, certain studies suggested a role for nAChRs in the pathophysiology of COVID-19 through a direct interaction between these receptors and the viral spike glycoprotein (S-protein).

  This hypothesis was primarily based on the fact that the S-protein from SARS-CoV-2 harbors a sequence motif related to known nAChR antagonists and may interact with nAChRs. Consequently, such interactions may be then involved in pathology and infectivity, which is a notion known as ‘nicotinic hypothesis.’
  It was also proposed that COVID-19 might be controlled or alleviated by the use of nicotine if this compound can sterically or allosterically compete with the virus for binding to nAChRs.
  It is already known that COVID-19 can be responsible for a wide array of respiratory, muscular, clotting, heart and neurological symptoms. Hence, the interactions predicted in this study may be relevant for understanding the pathophysiology of this disease.

  The researchers conclude, “If nicotine does indeed prove to have any clinical value, it would likely be due to interfering with the association with nAChRs.”

  Interestingly nicotine analogs (also referred to as smoking cessation agents) –such as varenicline, cytisine, and cytisine derivatives could also find their place in treating patients with (potentially severe) COVID-19.”

 128. cedric said

  Aspergilus (z maseczek?) u chorych na SARS-COVID
  https://www.thailandmedical.news/news/breaking-covid-19-news-scientists-discover-drug-resistant-hybrid-fungus-aspergillus-latus-involved-in-lung-infections-of-certain-covid-19-patients

 129. Cedric said

  Metformina
  https://www.thailandmedical.news/news/breaking-metformin-might-emerge-as-another-covid-19-drug-candidate-with-university-of-minnesota-now-receiving-funding-for-further-research
  Cystyna i teanina
  https://www.thailandmedical.news/news/breaking-covid-19-treatments-amino-acids-cysteine-and-theanine-could-have-efficacy-against-sars-cov-2-according-to-japanese-study
  Absynt?
  https://www.thailandmedical.news/news/breaking-news-artemisia-annua-german-researchers-confirm-that-extracts-of-the-plant-artemisia-annua-are-active-against-sars-cov-2-coronavirus

 130. cedric said

  Gonienie króliczka-maseczki w ustawie, czyli dotąd były bezprawne
  https://nczas.com/2020/10/14/noszenie-maseczek-prawo/
  ” Przedstawiciel rządu Michał Dworczyk zapowiedział, że obowiązek noszenia maseczek zostanie uregulowany ustawowo.”

 131. Tropik said

  Kancelaria Adwokacka Maja Gidian wyjaśnia, czy nowe rozporządzenie nakłada powszechny obowiązek noszenia maseczek?
  „Nie. Rozporządzenie z dnia 9 października 2020 r. podobnie jak poprzednie rozporządzenie z dnia 7 sierpnia 2020 r. zostało wydane na podstawie art. 46a i 46b ustawy o zwalczaniu chorób zakaźnych u ludzi. Zgodnie z ww. ustawą obowiązek stosowania środków profilaktycznych (w tym noszenia maseczek) można nałożyć na osoby chore lub podejrzewane o zachorowanie. A zatem rozporządzenie może mieć zastosowanie co najwyżej do tej grupy osób.” – odpowiada na swoim profilu Facebook adwokat Maja Gidian.

 132. Lily said

  DLA, kogo?.Dla „gorszego sortu”.
  NIC NIE DZIEJE SIE, BEZ PRZYCZYNY.
  https://www.fakt.pl/pieniadze/finanse/budzet-2021-r-wydatki-na-leczenie-w-dol/c9kel8k
  Zrodlo; jak powyzej.

 133. Cedric said

  https://jeffreydachmd.com/2020/10/corona-virus-how-to-protect-ourselves-part-two/
  “Limitations and Unreliability of PCR Testing for Covid 19

  A lack of actual virus isolation, purification and sequencing means there is no proper control specimen to validate the test kits.
  Instead, the test manufactures are allowed to use a “Contrived Sample” to obtain FDA emergency use authorization, not an actual FDA approval for the test kits.(4)
  The lack of a clear-cut “gold-standard” is a challenge.(5)
  PCR methodology uses amplification of genetic material of 20-40 cycles. “Too many cycles gives false positives, Not enough cycles gives false negatives.”
  “Assessment of clinical sensitivity in asymptomatic people had not been reported for any commercial test as of June 1, 2020.”(4)
  “The FDA prefers the use of “natural clinical specimens” but has permitted the use of “contrived specimens” produced by adding viral RNA or inactivated virus to leftover clinical material.”(4)
  “unless most people are actively infected with SARS-CoV-2, the overwhelming number of test results will be false positives – even with test specificity as high as 99%.“(14)
  see references (2-14)
  These German Doctors recognize the limitations of PCR testing for corona virus, which cannot distinguish between infectious and non-infectious viral genetic material, having no purified virus for a control specimen, rather using a “contrived specimen” for test kit validation, and having never been validated for testing healthy people.(2-14)”

 134. NyndrO said

  https://img-9gag-fun.9cache.com/photo/aQdNXB2_460swp.webp

 135. Wielka Kopa Tatry said

  Komentarz z interia.pl

  ~stanisław- Dzisiaj (09:39)
  Tak spokojnie sobie żyli, ludzie w tzw „Demoludach”, rozwijał się przemysł, ludzie mieli pracę, mieszkania, tanią i zdrową żywność jednym słowem, żyli sobie szczęśliwie. Najbardziej rozwiniętymi pod względem przemysłowym i naukowym w tych krajach była Rosja i Czechy. Po czasach silnych przywódców, przyszedł czas na słabych przywódców, w Polsce Jaruzelski, a jeszcze w ZSRR Gorbaczow. Tak zachód wykorzystał fanatyzm katolicki nad Wisłą, dokonał agresji propagandowej i wbił klin w ten wschodni blok. Nie było silnego przywódcy który by to zatrzymał i wszystkie państwa pod presją swojej opozycji wspomaganych przez zachodnie ambasady i CIA, zaczęły upadać zmieniając orientację polityczną podporządkowaną zachodowi i tak zachód podporządkował sobie ich gospodarkę pod swoje wymogi. Powstawały nie zakłady przemysłowe, tylko zachodnie super i hiper markety w których te kraje sprzedawały swe nadwyżki produkcyjne. Tak byłe kraje DL stały nie producentem a konsumentem obcego towaru, w dłuższym czasie sprowadzone do krajów III Świata, biednego i nie wydolnego. Tak oprócz Czech i Rosji znajdują się wszystkie kraje byłych DL, tj. Polska, Bułgaria, Słowacja, Węgry Ukraina i Rumunia, jak to zmienić, co zrobić żeby głodnego, chorego człowieka uzdrowić??? Są pytania i odpowiedzi do rozstrzygnięcia.

  Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/swiat/news-przeglad-premier-jest-nagi,nId,4790459#comments4-1utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

 136. Tropik said

  MANDATY POLICJA SANEPID KORONAWIRUS MASECZKI
  Prawnicy i adwokaci wam nie pomogą ponieważ ruszając takie tematy narażają się na utratę prawa do wykonywania zawodu. Może nieliczni, ale i tak istnieje ryzyko że będą działali tak by zamieść sprawę pod dywan.Do Was prośba o pomoc w promowaniu tej akcji, gdyż ma ona sens jedynie wtedy, gdy wszyscy ruszą na raz z paragrafami na policję.

  W skrócie, dostałeś mandat z sanepidu, to nie tłumacz się tylko przeczołgaj przez prokuraturę urzędnika który go podpisał i postaw mu zarzut za który grozi mu nawet 10 lat więzienia, połącz to w zbieg jeszcze kilku przestępstw i wyegzekwuj sprawiedliwość.

  Policjant chce wystawić mandat za brak kagańca, poinformuj go że działa w zamiarze popełnienia przestępstwa nielegalnego ukarania mandatem i wymuszenia podporządkowania się niekonstytucyjnym obostrzeniom, co wyczerpuje znamiona przestępstwa z art. 191 par. 1 w zb. z art. 231 par. 2 Kodeksu karnego, za co grozi już 10 lat pozbawienia wolności. Jak widzicie moi drodzy każdy urzędnik który przyłożył rękę do koronawirusowych opresji ma wiele na sumieniu. Przestańmy wykłócać się z policjantami tylko stawiajmy im zarzuty, grzecznie i merytorycznie.
  http://www.crisis-consulting.pl
  Do pobrania:
  .http://www.crisis-consulting.pl/pdf/zrzutka_001/karta_policjanta.pdf
  karta policjanta

  .http://www.crisis-consulting.pl/pdf/zrzutka_001/karta_obywatela.pdf
  karta obywatelska

  .http://www.crisis-consulting.pl/pdf/zrzutka_001/nie_przyjmuj_mandatu.pdf
  nie przyjmuj mandatu

  .http://www.crisis-consulting.pl/pdf/zrzutka_001/kontrola_obywatelska_policjanta.pdf
  kontrola obywatelska policjanta

  .http://www.crisis-consulting.pl/pdf/zrzutka_001/rozwiazanie_dla_sklepikarzy.pdf
  rozwiązanie dla sklepikarzy
  https://zjednoczeni.net/2020/09/23/nie-masz-obowiazku-zakrywac-ust-i-nosa/

  Przydatne tagi: #crisisconsultingpl #paragrafikajdany #lukawprawie #iskrazpolski #tomaszrozanski #adamkloszewski

  https://www.facebook.com/Crisis-Consultingpl-111537717297087
  https://www.facebook.com/tomasz.rozanski.520
  https://www.facebook.com/mgradamkloszewski

  Do zobaczenia w wolnym świecie!
  Tomasz Różański
  +48 501 204 983
  http://www.crisis-consulting.pl

  Jeżeli chcecie nas pomóc w walce o swoją wolność wspomóżcie naszą inicjatywę, wpłacając dowolną kwotę na zrzutkę
  https://zrzutka.pl/h266xv

 137. NyndrO said

  https://dorzeczy.pl/swiat/157183/szokujace-plany-holenderskiego-ministra-zdrowia-cenckiewicz-misterium-nieprawosci.html

 138. Boydar said

  Dwukrotnie Bóg dla przykładu własną ręką zniszczył degeneratów, raz potopem a drugi ogniem siarki. Teraz już muszą niszczyć się sami (137), i trudno zaprzeczyć, że ich pomysłowość nie zna granic.

 139. Boydar said

  A Holandia niczym specjalnym od Sodomy czy Gomory się nie różni. Nie jedna Holandia zresztą. Nie rońmy więc darmo łez nad tulipanami, już tam Bóg odróżni swoich. Martwmy się raczej losem naszym i naszych dzieci, bo tak się wyśpią jak im pościelimy.

 140. NyndrO said

  Dziadek, to chyba nie ich pomysłowość. Pomysł jest jeden. Jeden rdzeń. A wykonanie to freestyle – jadą w stylu wolnym. Myślę zresztą, że mają bardzo lekkie zadanie. Bywałem na koncertach hip-hop’owych, gdzie chłopaki mają talent, ale całe życie od dzieciaka składali wyrazy i musieli włożyć w to dużo roboty, żeby złapać automatyzm. A tu? Psychopata siedzi w fotelu, podłubie w nosie, przyjdzie mu do głowy, jak by tu pomordować sobie od jutra, zwali konia i idzie spać. Potem nadchodzi jutro.

 141. NyndrO said

  Można to jakoś tam nazwać pomysłowością, gdyby nie to, że jestem przekonany, iż mają wszystkie opcje pieszczot swych chorych umysłów występujących przy mordowaniu Ludzi rozpisane, omówione i wyjaśnione. Ich zadaniem jest wybrać rozdział.Jeśli istota ma ambicje pewnie może zaproponować wariacje i jeśli to wszystko będzie wystarczająco urocze i ładne, pewnie nawet awansuje. Np. na takiego ministra…

 142. Boydar said

  Ze słowa „pomysłowość” skłonny jestem się wycofać. Słucham zatem propozycji; „inwencja” ? „koncepcja” ? „opcja” ? Wszystko do du’py.

 143. NyndrO said

  To chyba tak, jak w tych programach telewizyjnych Epoki Oświecenia. Co tańczą, śpiewają, czy robią z gluby bomble nosem. Żuri zawsze im mówią : ” po prostu bądź sobą ” . Jeden dajmy na to bardziej męski jest. Twardziel. To se bomby pozrzuca. A drugi taki więcej czuły jest, romantyczny. Wrażliwość ma. Romantyk. To szczepioneczki na pneumokoki, czy nawet na obecnego Króla Chorób. I za 15. lat jest prawdziwa epidemia raka szyjki macicy. I trzeba tam w tej pipsi troszę powycinać. Znajdzie się i Wielki Elektonik, Miłośnik Gotowania, itd…. To różnie. Prawie, ja u Ludzi.

 144. Tropik said

  Wojna Gazowa Wolnego Rynku
  USA vs UE – PL
  Gazowa epopeja trwa … wlasnie w UE montuje sie przepisy do walki z wyciekami metanu co moze uwalic import gazu łupkowego LNG z usa wypromowac rosyjski gaz z rury Nord Streem 2 moga byc nawet oplaty analogiczne jak do wegla.
  onet.pl/biznes/biznesalert/jakobik-strategia-metanowa-czyli-bat-na-lng-z-usa-dla-polski/j9tg7qh,30bc1058

 145. Marucha said

  Dziś nie będzie nowych artykułów.
  Powód – Internet.

 146. osoba prywatna said

  https://demotywatory.pl/5028212/Czy-mamy-obowiazek-zakladania-maseczki-Adwokat-Maja-Gidian

 147. revers said

  To moze andrenochrome bedzie dostepna?, po ok 2k baksow za 100 mgg lub listy uwiezionych dzieci, na ogol ze stanow, meksyku i kosta ryki, kanady

  Click to access Adrenochrome04082020.pdf

  ale to nie wszsytkie listy, z polski na razie dzieciakow nie znalazlem, choc moga sie kryc pod przyebranymi nazwiskami po adopcji lub surogacji,choc jest wiele brzmiacych imion euopo-wschodnich, z ukrainy, byc moze z polski.

  Srednia wieku dzieci przenaczonych na prochy to 8,5 roku.

  mysle ze ta pandemia to tez poniekad ustawka pod koszerne dzieci dla biznesu macowego i pozyskanie adrechronominy, stad tyle przywiazuje sie wagi w szczegolnosci do przedszkoli i mlodzszch klas o zachowanie higieny, dystansu, oraz taka wyszukana ochrona zdrowia, a wlasciwe zbieranie danych biometrycznych od osseska , szczegolnie rodzaj krwi, do dalszego hendle i misterii, ezoteryki.

  Nawet podczs porodu izoluje sie matke od dziecka ze wzgledu na pandemiie i skrzetnie zbiera dane biometryczne.

 148. Czaruś said

  ad. 114/ ten z GIS mówi nieprawdę. W rozporz. nakazują nam zasłaniać usta i nos odzieżą, częściami odzieży, maskami… itd. Natomiast wszyscy w mediach mówią tylko o maskach! W tym okresie (jest zimno) wystarczy szalikiem przykryć sobie usta i nos i TO POWINNO WYSTARCZYĆ. Ponadto w pierwszym marcowym rozporządzeniu przewidzieli zwolnienie dla osób, które z tytułu choroby nie mogą zasłaniać ust i nosa i wystarczyło oświadczyć to osobie kontrolującej. Od sierpnia wprowadzili zwolnienie tylko dla psychopatów. Teraz każą okazywać zaświadczenia. Czyje niby? Przecież obowiązują przepisy RODO! Nie mam obowiązku pokazywać pierwszym lepszym kontrolerom jakieś zaświadczenia dotyczące mojego stanu zdrowia.
  ad. 67/ Myślę, że księżunio chyba się pomylił. To noszenie maseczki przyczynia się do niszczenia mego stanu zdrowia, więc wtedy przekraczam V Przykazanie Boże „nie zabijaj”. I muszę się z tego spowiadać! :-)))

  ——
  Dopóki nie zmienią prawa, wystarczy niczym twarzy nie zasłaniać.
  Admin

 149. Karol said

 150. Karol said

 151. Karol said

 152. osoba prywatna said

  Spisek kompleksowy:)
  https://jt.neon24.pl/post/158143,spisek-kompleksowy

  Zalecenia WHO
  https://jt.neon24.pl/post/158185,zalecenia-who

 153. Boydar said

  O, to jest najlepsze (152)

  Dlaczego wyginely dinozaury?
  -bronto1: znajomy diplodok pokazał mi sztuczkę, tylko trochę niebezpieczna.
  -bronto2: no to dawaj!
  -bronto1: aaaaa psik!!!

 154. Lily said

  Nowy Swiatowy Porzadek. NWO.
  N = NATO.
  W = WHO.
  O = ONZ.

 155. Retoryka said

  Hegemonia , broń nuklearna:
  Rosja olewa rozmowy z USA o przedłużeniu START. Putin prosił o to już ponad rok temu ale USA go olały , myśląc , że coś na tym ugrają. Teraz USA skomle o przedłużenia ale Rosja nie chce o tym słyszeć.
  Myślę , że Rosja przez ostatni rok ( wobec aroganckiego NIE ze strony USA ) przygotowała się do rozwoju ilościowego i jakościowego swojego arsenału i od lutego zaczną ekspansję bez oglądania się na traktat i USA. Rosjanie są do tego gotowi organizacyjnie , technicznie i finansowo a Ameryka , która ostro blefowała… NIE ! Jedyne , czym sie chwalą ostatnio to robienie małych bomb nuklearnych z dużych bomb nuklearnych !
  Poza tym , myślę , że Chiny też mocno rozwijaja swój arsenał nuklearny ( choć o tym cicho) dlatego że ich STAĆ NA TO organizacyjnie , finansowo czy technologicznie i głupi byliby , gdyby tego nie robili.
  Rosja i Chiny chyba zrozumiały , że USA i przydupasy ” only bark , no bites”
  https://www.rt.com/russia/503477-russia-us-new-start-lavrov/
  Hegemonia , podgryzanie Rosji i odpowiedź:
  Rosja przestaje sie pieścić w tańcu z rusofobani z zachodu , którzy myśleli , ze rosjanie bedą wciąż i od nowa udowadniać , że nie są więlbłądami. Rosja olewa po prostu australijskie i holenderskie pomówienia w sprawie MH17 od teraz .
  Strategia chyba działa , bo o czym pisałem wcześniej po ostudzeniu europejskich marionetek z UE przez Ławrowa , te szybko zaczęły się tłumaczyć i prosić o dalszy dialog ( ichniejszy , UE MSZ ) . Sankcje , którymi grożono Rosji za Nawalnego też stały sie jakieś śmieszne . Podobno bedzie ukaranych 6 osób i jakaś organizacja !!! …. albo i nie , bo procedura została odesłana do jakiś specjalistów na konsultacje.
  https://www.rt.com/russia/503535-mh17-russia-netherlands-australia/

 156. Retoryka said

  W tej chwili towarzysz Ławrow powiedział, że z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen nie da się niczego uzgodnić i najwyraźniej trzeba na chwilę przerwać komunikację z nimi.
  .http://ru-an.info/n/100874/

  Dziadek Prezydenta RP Andrzeja Dudy okazał się agentem Abwehry Bandery

  Sztuczka Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Kijowie , kiedy przywitał straż honorową pozdrowieniem banderą, jest tematem do aktywnej dyskusji nie tylko w Polsce, ale i na Ukrainie. Polak, który woła „Chwała Ukrainie!”, Jest jak Żyd w mundurze SS – przekonują Ukraińcy.

  Przeszukując biografię Dudy w języku ukraińskim i polskim, na Ukrainie szybko zrozumieli, dlaczego Prezydent RP zapomniał o świętym przymierzu obowiązującym każdego Polaka: przypomnieć ludobójstwo Polaków na Wołyniu w 1943 roku.
  .https://cont.ws/@Vindobona2014/1807248

  Po raz pierwszy na świecie załogowy statek kosmiczny zadokował do ISS, pokonując tylko dwie orbity wokół Ziemi …
  .https://sdelanounas.ru/blogs/136588/

  Dyktat Jaruzelskiego yyy… Macrona dla narodu francuskiego: godzina policyjna o godzinie 21:00 we wszystkich głównych miastach przez następne 6 tygodni – warunki blokady będą obowiązywać do „ przynajmniej lata 2021 ”
  .https://www.sott.net/article/442871-Macron-diktat-to-French-nation-9pm-curfew-in-all-major-cities-for-next-6-weeks-Lockdown-conditions-to-continue-until-at-least-the-summer-of-2021

  Turecki statek badawczy rozpoczyna działalność we wschodniej części Morza Śródziemnego – niemiecki minister spraw zagranicznych Maas jest „niezwykle zaskoczony”
  .https://www.sott.net/article/442869-Turkish-survey-ship-begins-operations-in-east-Mediterranean-German-Foreign-Minister-Maas-is-extremely-surprised

  Izrael zatwierdza więcej nielegalnych mieszkań na Zachodnim Brzegu, zaledwie kilka tygodni po „pokojowych” umowach z ZEA i Bahrajnem
  .https://www.sott.net/article/442856-Israel-approves-more-illegal-West-Bank-housing-just-weeks-after-peace-deals-with-UAE-Bahrain

  Jak zabić kwitnącą metropolię w 7 miesięcy: niepowodzenie Covid-19 w Nowym Jorku to błędna spirala kierowana przez sadystyczny reżim polityczny
  .https://www.sott.net/article/442853-How-to-kill-a-thriving-metropolis-in-7-months-NYCs-Covid-19-failure-is-a-vicious-spiral-directed-by-a-sadistic-political-regime

  Andy Yen, dyrektor generalny ProtonMail: Apple prowadzi swój sklep z aplikacjami na zasadzie „wymuszenia mafijnego”
  .https://www.sott.net/article/442855-Andy-Yen-ProtonMail-CEO-Apple-runs-its-app-store-like-mafia-extortion-racket

  Zachodni eksperci znów się zmieszali, gdy popularność Putina wzrosła
  .https://www.sott.net/article/442870-Western-pundits-confounded-again-as-Putins-popularity-rises

  Lokalne wściekłości „prawie nikt nie jest chory, ale wszyscy jesteśmy spłukani”: Hawaje „popełniły samobójstwo”
  .https://www.sott.net/article/442872-Local-rages-hardly-anyone-is-sick-but-we-re-all-broke-Hawaii-has-committed-suicide

 157. Retoryka said

  Radca prawny: Na policjanta, który wypisze mandat, składamy doniesienie o popełnieniu przestępstwa do prokuratury rejonowej
  13 października 2020 http://www.Kontrrewolucja.net
  Radca prawny Anna Kubala podzieliła się na Facebooku kilkoma radami dotyczącymi wątpliwej legalności przepisów wprowadzonych pod pretekstem koronawirusa. Jak poinformowała, policjantów wypisujących mandat za brak maski można zgłosić do prokuratury rejonowej.

  Jak przypomniała radca Kubala, przepisy nowego rozporządzenia „są tak samo martwe jak te z poprzedniego rozporządzenia”.

  – Dokładnie to oznacza tyle, że TYLKO i WYŁĄCZNIE osoby CHORE lub podejrzane o zachorowanie mogą być poddane profilaktyce. NIKT INNY NIE MA OBOWIĄZKU NOSZENIA MASECZEK ani przestrzegania żadnych innych wymogów – napisała na Facebooku prawnik.

  – Mandatów nie przyjmujemy! Na policjanta, który wypisze mandat składamy doniesienie o popełnieniu przestępstwa DO PROKURATURY rejonowej. Nadgorliwa policja nie znająca prawa dokonuje przekroczenia swoich uprawnień i podlega odpowiedzialności z art. 231 kodeksu karnego – zaznaczyła Anna Kubala.

  Dodała również, że policja „nie ma podstawy do udostępniania danych do sanepidu”, zaś „jeśli to zrobi to sanepid wszczyna postępowanie, ale następnie je umarza”.

  – Sanepid nie ma podstaw do wymierzania kary za brak maseczki – podkreśliła.

  http://kontrrewolucja.net/gip/radca-prawny-na-policjanta-ktory-wypisze-mandat-skladamy-doniesienie-o-popelnieniu-przestepstwa-do-prokuratury-rejonowej
  na podstawie tego uważam za rozporządzenie jeszcze nie obowiazuje
  https://legislacja.gov.pl/projekt/12338952

 158. „A oni zwyciężyli dzięki krwi Baranka
  i dzięki słowu swojego świadectwa
  i nie umiłowali dusz swych – aż do śmierci.
  Dlatego radujcie się, niebiosa i ich mieszkańcy!

  Boskie słowa potwierdzało prawo naturalne i pisane, a Bóg w sposób cudowny potwierdzał swoją wolę z wyjątkowymi znakami towarzysząc słowom proroków i patriarchów, którzy objawiali Jego tajemnice ludziom. Poprzez te świadectwa i Krew baranka sprawiedliwi pokonali smoka. Krew Chrystusa jest wystarczająca dla zwycięstwa nad smokiem, również nauki proroków maja wielka moc i pomagają w osiągnięciu wiecznego zbawienia, ale Bóg zechciał, aby wierni sami, z własnej woli sięgali po te pomoce i sami walczyli przy udziale łaski. Chciał aby wierni współpracowali wolna wolą pokonując samych siebie i demony. Wierni nie tylko odnieśli sukces w wypełnianiu zwykłych przykazań i rad Boga, ale trwali do końca w ofierze poświęcenia swego życia (Ap 6,9), składając świadectwo o Bogu w nadziei na koronę i tryumf obiecany przez Chrystusa, broniąc honoru Chrystusa.

  Dlatego ciesz się, O niebo i wszyscy ci, którzy w nim mieszkają. Radujcie się, bo wy jesteście miejscem przebywania sprawiedliwego i ich wodza, Jezusa Chrystusa i Jego Najświętszej Matki. Ciesz się, o niebo, ponieważ wszystkie istoty materialne i nieożywione nie uzyskały lepszego losu, bo Ty będziesz domem Bożym, który będzie trwał przez wieki wieczne, bo otrzymasz jak twa Królowa najczystsze i najświętsze stworzenie, to co emanuje z mocy Najwyższego. Dlatego raduj się, niebo i wszyscy którzy tam mieszkają, aniołowie i wy sprawiedliwi, ponieważ jesteście towarzyszami i szafarzami Syna wiecznego Ojca i Jego Matki, i wy jesteście częścią tego mistycznego ciała, którego głową jest sam Chrystus. Radujcie się, wy święci aniołowie, ponieważ służąc im i pomagając przez wasza obronę i opiekę, zwiększcie swoją niezmierzoną radość. Niech święty Archanioł Michał, książę niebiańskich duchów, raduje się w szczególności dlatego, że bronił w bitwie chwały Najwyższego i Jego zachwycających tajemnic, a ponieważ ma być ministrem wcielonego słowa i szczególnym świadkiem wszystkich Jego dokonań do końca. Niech wszyscy Jego sojusznicy i wszyscy obrońcy Jezusa Chrystusa i Jego Matki radują się, ponieważ czasie swej posługi nie utracą radości z niezbędnej chwały już posiadanej. Z powodu takich boskich sakramentów niech niebiosa radują się!”

  https://swietatradycja.wordpress.com/2020/10/15/wielki-znak-na-niebie-6-plan-zemsty-lucyfera/

 159. Retoryka said

  Podczas swej (odbytej kilka dni temu) wizyty w Wielkiej Brytanii prezydent Ukrainy Zelenski odbył sekretne spotkanie w siedzibie ubecji MI-6.Informacja o tym „wyciekła” do mediów.
  Znawcy twierdzą że „wycieku” dokonała strona brytyjska ze względów propagandowych;żeby nikt nie miał najmniejszej wątpliwości who is who,kto poleca a kto wypełnia i kto tak na prawde sprawuje rządy na Ukrainie.

  Wizyta w siedzibie służby bezpieczeństwa anglii (w siedzibie MI-6) i tak byłaby i jest skandalem z przyczyn proceduralnych albowiem dyplomatyczny obyczaj nie przewiduje tego aby osoba w randze prezydenta składała zagraniczne wizyty urzędnikom niższej rangi.

  Już pal sześć,bo kto dziś przejmuje się protokołem ale zachodzi pytanie czy podczas tej wizyty Zelenski otrzymał od Moora +en.wikipedia.org instrukcje które dwa dni temu przekazał Dudzie?
  czy może Duda instruowany jest niezależnie od Zelenskiego.
  Nie wiadomo.

  Za to wiadomo na 100% że te dwa wydarzenia (wizyta Zelenskiego w KGB UK MI6 i wizyta Dudy u Zelenskiego) mają ze sobą związek.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Richard_Moore_(diplomat)
  https://www.president.gov.ua/en/news/glava-derzhavi-na-zustrichi-v-mi-6-govorili-pro-fejkovi-novi-64537
  https://tk.media/news/zelenskiy-vo-vremya-vizita-v-velikobritaniyu-vstretilsya-s-glavoy-mi-6-smi-2020-10-13

 160. Piskorz said

  !!! TYLKO 19 MIN !!!https://youtu.be/XP2rivYkx7s

 161. osoba prywatna said

  Rzecznik MZ: Zmierzamy w kierunku ogłoszenia ponad stu powiatów jako stref czerwonych
  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Rzecznik-MZ-Zmierzamy-w-kierunku-ogloszenia-ponad-stu-powiatow-jako-stref-czerwonych-7980686.html

 162. osoba prywatna said

  Fakty o Covid-19

  „Jedynym sposobem walki z zarazą jest uczciwość”. Albert Camus (1947)

  https://swprs.org/fakty-o-covid-19/

 163. NyndrO said

  https://innpoland.pl/162725,czy-trzeba-nosic-maseczki-slaski-sad-zdecydowal-o-legalnosci-mandatow

 164. https://dorzeczy.pl/kraj/157306/nie-zyje-miroslaw-jerzy-gontarski-przed-smiercia-zamiescil-wstrzasajacy-wpis.html

  Nie żyje Mirosław Jerzy Gontarski. Przed śmiercią zamieścił wstrząsający wpis

 165. Yagiel said

  CBA, tj. podwładni carka Jarka, zatrzymała mec. Giertycha – zaczyna się pisowska NOC DŁUGICH NOŻY…
  Oczywiście notowania PiS chwilowo wzrosną! Bo po chwili elektorat PiS zacznie wymierać: Murzyn zrobił swoje – Murzyn może odejść… (jeśli nie dobrowolnie, to przez 5Gates)
  Pytanie tylko: Murzyn to imię kota czy psa, masowego psa, prezesa ? Stawiam, że to piesy jednak…

 166. NyndrO said

  Boydar to jest naprawdę dobre! Takie minimalistyczne. .https://bi.im-g.pl/im/86/2e/14/z21160326Q,Diplodok5.jpg

 167. NyndrO said

  Luuuudzie! Luuuudzie! Kuuuniuec szwiata! GIERTYYCHA ZAMKLI!!!

 168. Retoryka said

  stan wojenny australia brytyjski obóz koncentracyjny covid sars koronawirus
  Pracujący w Australii ksiądz Mariusz Sokołowski ze zgromadzenia zakonnego chrystusowców (Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagraniczne) opisał, jak w Australii fałszywa pandemia stała się pretekstem do zniewolenia Australijczyków.

  Kapłan, odpowiadając na pytania swoich znajomych o sytuacje w Australii, opisał sytuacje w „stanie Victoria ze stolicą stanu Melbourne, gdzie żyję”. Według relacji księdza:
  „- dziś 66. dzień zamknięcia kościołów katolickich na klucz (drugi raz w tym roku)

  – z końcem września 5 osób będzie mogło przyjść pod kościół katolicki, ale ceremonii nie wolno odprawiać

  – dziś już 6 tydzień godziny policyjnej, która zostaje przedłużona na kolejne dwa tygodnie

  – dalej można wyjść z domu tylko w promieniu 5 km od miejsca zamieszkania; wyjść do sklepu, parku (ale w pojedynkę)

  – opuścić dom można tylko w celu udania się do pracy, lekarza, sklepu i fitness w parku (na przykład)

  – nie wolno się odwiedzać i gromadzić

  – od dziś jednak partner może odwiedzić partnerkę/partnera w domu

  – za to niebawem będą otwarte salony dla zwierząt

  – wciąż kto przylatuje do Australii musi poddać się dwutygodniowej kwarantannie w wyznaczonym przez władze hotelu i to na koszt własny (nie wypełnienie tego grozi karą nawet do $50 tys. dolarów AUD. Może grozić też więzieniem)

  – bardzo ciężko komukolwiek opuścić Australię

  – Bogu dzięki, że udało się wyżebrać możliwość odwiedzin umierających z posługą sakramentalną. Dotąd przez ponad 60 dni umierający katolicy byli pozbawieni spowiedzi świętej i komuni świętej
  p.s.
  – o obowiązku noszenia masek właściwie zawsze i wszędzie (poza własnym domem) nie wspominam”.

 169. osoba prywatna said

 170. NyndrO said

  (nawiasem) Tak się na tym Romku chwilę skupiłem przy kawie. To jest naprawdę dobry miglanc! Kuwa jedno z najinteligentniejszych źwierząt w tyej całej zagrodzie! Oczywiście zobaczymy co z tego przymknięcia pana Konia i Krauzego będzie ( pewnie goowno ), ale abstrahując od tego. Tak się przyjrzałem troszku Romkowi. I nawet tvp Info zapuściłem, bo wiedziałem, że ci akurat mają spazmy i cały dzień na tym popłyną. I płyną. Romcio z bidnego narodowca stał się naprawdę, ale to naprawdę bogatym sk**wielem. Pokazywali jego chaty w Józefowie i np. we Włoszech. W pierwszym momencie Umysł „odruchowo” wyświetlił mi Romana Narodowego na ulicach walczącego, potem na urzędzie u Kaczego, a na koniec na ulicach skaczącego. A ten madafaka, jak się okazuje po takich występach szedł do roboty!
  .https://www.youtube.com/watch?v=4UZ6yYT9nyY

 171. NyndrO said

  .https://www.youtube.com/watch?v=OVR0geqnKlA

 172. Kwal said

  Już trochę ochłonąłem po tym co zobaczyłem, więc podzielę się z Szanownymi Kolegami z Gajówki taką oto informacją.
  Byłem dzisiaj w Wadowicach. W drodze powrotnej na drodze wyjazdowej nr. 28 z Wadowic widzę taki oto obrazek: Z nieruchomości otwiera furtkę i wychodzi wysoki Pan w kagańcu na gębie, trzyma w ręku smycz a na smyczy trzyma ładnego psa Husky syberyjski…pies bez kagańca.
  Mimo, że jestem po filologii polskiej, rak i słów jak określić takie zjawisko…

 173. Kwal said

  Wybaczcie mi, że zjadłem literkę „b” w wyrazie brak oraz literkę „m” w wyrazie mi ale to z przejęcia nie mogę się pozbierać.

 174. NyndrO said

  No przecież pies musiał z nim wyjść, bo szczyje po chacie.

 175. Kwal said

  Ad.174. Mam telefon NOKIA 6310i, ten telefon nie robi zdjęć…a to wielka szkoda bo to było by fantastyczne zdjęcie, może nawet gdzieś dało by się je dobrze sprzedać i byłbym bogaty.

  ——
  Podobno można też robić zdjęcia aparatem fotograficznym…
  Admin

 176. Kwal said

  No tak…Pan Gajowy ma rację, ale nie miałem aparatu przy sobie. Gdybym wiedział, że będzie taka ciekawostka – kuriozum to jadąc do Wadowic zabrał bym aparat ze sobą…
  Trudno…
  Ale mimo to telefonu nie zmienię Panie Gajowy, to najlepszy telefon na świecie…

 177. NyndrO said

  Bardzo dobry telefon. Sam go miałem. I miałbym go dalej, gdyby smartfon nie był tak potrzebny. Trudno mi ocenić, czy to dobrze, czy źle. * Myślę, że wielkie g*wno by Pan na tym zarobił. U nas to na szczęście są JESZCZE wyjątki , ale w większości „zachodów” to jest tak „normalne”, że nikt by pewnie smartfona nie wyciągał NAWET z kiejdy. Po prostu być może stworzenie w jaiś tam sposób niebinarne idzie na imieniny do zaprzyjaźnionego zboczuszka. Ale nie tylko na „zachodzie”. W Japonii też mają niezłe jazdy. Kumpel był w Tokio . Szajba taka, że Holandia, to przy tym to amatorka. Tam np. lubują się w różnych wszczepach w mordę (bo to tak trzeba nazwać). Szczególnie upodobano sobie obwarzanka na czole. Nie wiem jak u nich stricto z lgbtnsdap, ale pewnie to samo. Tam dochodzi jeszcze jedna technika tworzenia Nowego Człowieka. Manga. Sam oglądałem kilka dzieł naprwdę wspaniałych, jak „Ghost in the Shell”, ale tam to jest na poziomie, jakbyście pewnie w większości to określili, satanistycznym. NO CHYBA, ŻE GOŚĆ MA POCZUCIE HUMORU I KPI Z SUPER-COVIDA.

 178. NyndrO said

  Tej! Przekazuję „czerwony pasek ” na TVP INFO. Wydanie specjalne! 😉 : „R. GIERTYCH STRACIŁ PRZYTOMNOŚĆ W CZASIE PRZESZUKANIA JEGO DOMU” . Przerwano przeszukanie, a Roman w szpitalu. Przerwano przeszukanie! Coraz bardziej lubię Romka!!

 179. Kwal said

  Ad.178.Podobno to tak jest, że jak się kradnie to musi być końskie zdrowie. Jak trzeba oddać to się mdleje…
  A wydawało by się, że chłop jak dąb i ma końskie zdrowie a tu proszę jaki nie dożywiony…

 180. Boydar said

  Można też dziurą w ścianie 🙂

  Takie cóś trafiłem, na pierwszy rzut oka jakaś lewizna, ale to jednak inni ludzie, może to u nich normalne

  https://menway.interia.pl/styl-zycia/ciekawostki/zdjecie,iId,2962111,iAId,385205

 181. teratr said

  Nowe obostrzenia od jutra, większość miast czerwona. Boją się rolników, a my MUSIMY ICH wspierać.

  Prof pulmonolog
  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=4469441793128097&id=499646073441042&ref=m_notif&notif_t=feedback_reaction_generic

 182. osoba prywatna said

  POZNAJ PRAWDĘ – NIEMIECCY DOKTORZY O COVID

  .https://www.youtube.com/watch?v=vN3kBTo1Blc

 183. hieronim said

  Ministerstwo Zdrowia interpretuje nakaz noszenia maseczek jako nakaz przemieszczania się :

  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3577367842349772&id=730705563682695

  Ustawowe zawężenie
  Obowiązek zasłaniania ust i nosa, określony w § 27 rozporządzenia Rady Ministrów z 9.10.2020, DzU. poz. 1758 nawiązuje do ustawowej delegacji z art. 46a w związku z art. 46b pkt 4 ustawy o chorobach zakaźnych, zgodnie z którym:

  W rozporządzeniu, o którym mowa w art. 46a, można ustanowić (…) obowiązek poddania się badaniom lekarskim oraz stosowaniu innych środków profilaktycznych i zabiegów przez osoby chore i podejrzane o zachorowanie.

  Ustawa z 5.12.2008 o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, Dz.U. nr 234, poz. 1570 ze zm.
  Nie ma wątpliwości, że wskazany w tym przepisie obowiązek dotyczy wyłącznie “osób chorych i podejrzanych o zachorowanie”. Osobami chorymi i podejrzanymi o zachorowanie są osoby znajdujące się w izolacji (domowej czy szpitalnej) oraz kwarantannie w zakresie wymaganym przepisami ustawy. Mogą być to także osoby, które z uwagi na uprawdopodobnione okoliczności miały kontakt z czynnikiem zakaźnym, np. wróciły z wesela, na którym – jak się okazało – siedziały przy stole z osobą zakażoną.

  W żadnym jednak wypadku nie można uznać, że osobą “podejrzaną o zachorowanie” jest KAŻDY człowiek przez sam fakt wysokiej zakaźności koronawirusa.

  Mówimy o pojęciach zdefiniowanych w ustawie, w art. 2 pkt 20 i 21 ustawy o chorobach zakaźnych. Podejrzany o chorobę zakaźną to osoba, u której występują objawy kliniczne lub odchylenia od stanu prawidłowego w badaniach dodatkowych, mogące wskazywać na chorobę zakaźną, a podejrzany o zakażenie to osoba, u której nie występują objawy zakażenia ani choroby zakaźnej, która miała styczność ze źródłem zakażenia, a charakter czynnika zakaźnego i okoliczności styczności uzasadniają podejrzenie zakażenia.

  Należy ustalić in concreto, na czym polegała styczność ze źródłem zakażenia, jakie to było źródło i w jakich okolicznościach do niego doszło. Samo przebywanie w przestrzeni publicznej nie świadczy o styczności z czynnikiem zakaźnym.

  Prawny nakaz stosowania maseczkowej profilaktyki, adresowany do obywateli w przestrzeni publicznej, nie może pomijać lub znosić wskazanych przesłanek opisanych w ustawie o chorobach zakaźnych.

  Maska a przemieszczanie się
  Analizując zakres obowiązku maseczkowego należy uwzględniać to, z jaką kategorią restrykcji mamy do czynienia w przypadku maseczek czy przyłbic.

  Obowiązku zasłaniania ust i nosa przy użyciu maseczki nie da się potraktować jako nakazu określonego sposobu przemieszczania się w przestrzeni publicznej, wiążącego wszystkich obywateli, o którym mówi ustawa o chorobach zakaźnych.

  Po pierwsze, ze względów faktycznych: restrykcja maseczkowa nie może być uznana za sposób przemieszczania się, gdyż maska nie służy do przemieszczania się, a noszenie lub nienoszenie maski nie wywiera wpływu na sposób przemieszczania się (lokomocję) człowieka.

  Po drugie, ze względów klasyfikacyjnych: ustawa wyraźnie odróżnia restrykcje lokomocyjne (określony sposób przemieszczania się) i restrykcje związane z profilaktyką antycovidową (środki dezynfekujące, rękawice, maski itp.). Stosowanie określonych środków bezpieczeństwa podczas przemieszczania się człowieka przynależy do kategorii “środków profilaktycznych” w rozumieniu ustawy, nie zaś do określonego sposobu przemieszczania się – są to dwie restrykcje o różnym charakterze prawnym.

  Wreszcie po trzecie, ze względów spójnościowych: restrykcja maseczkowa uznawana była w rozporządzeniach Rady Ministrów, począwszy od 1.04.2020 za “obowiązek stosowania środków profilaktycznych”. Wynika to z tego, że wprowadzając po raz pierwszy do rozporządzenia ten typ restrykcji, Rada Ministrów zmieniła jednocześnie tytuł rozdziału, w którym zamieściła przepis o obowiązku noszenia masek, dodając do niego zwrot: “obowiązek stosowania środków profilaktycznych”. Sklasyfikowała więc tym samym omawiany nakaz jako jednoznacznie należący do restrykcji covidowej określonej w art. 46b pkt 4 ustawy o chorobach zakaźnych.

  Omawiany obowiązek nie mógł więc teraz nagle zmienić swojego charakteru i stać się – bez uzasadnienia – sposobem przemieszczania się lub jakąkolwiek innego typu restrykcją, której warunki może określić rozporządzenie. Twórca rozporządzenia sam – prawidłowo – sklasyfikował już tę restrykcję jako obowiązek stosowania środków profilaktycznych i jej charakter prawny nie uległ zmianie.

  Klasyfikacja ta jest wiążąca prawnie. W tym zaś zakresie nakaz adresowany może być wyłącznie do osób chorych i podejrzewanych o zachorowanie.

  CYRK

 184. Retoryka said

  W kurii rzymskiej co drugi posoborowy ksiądz to pedał.
  dnia: Październik 14, 2020,

  Na okolicznośc wydania swojej nowej książki Lawendowa mafia, ks. prof. dr hab Dariusz Oko UPJP2 w Krakowie udzielił wywiadu Radiu Wnet.

  Twierdzi, że Watykanem trzęsie pedalska mafia, silna jak ta w Palermo.

  Franciszek jest okłamywany, nic nie wie, zarobiony jest. Podobnie jak JPII. Jest tak zarobiony, że nie zauwazył pedalstwa u swoich chilijskich kolegów z którymi przyjaznił się długie lata. 😀

  Wspomina abp. Viganó, że owszem sprawdził infa podawane przez Arcybiskupa na temat przekretów finansowych i wszystko mu sie zgadza.

  Natomiast nie zgadza mu się nic, gdy Arcybiskup wypowiada sie o przestępczym Soborze Watykański II i wyśmiał to:D

  Opowiada też, że ks. kard. Gulbinowicz był pedałem i to nie była tajemnica. Ja tam nic nie wiedziałem i podejrzewam, że szanowni państwo tez zaskoczeni. Takie oraz inne zabawne historie opowiada nam ks. Oko aby nas zrelaksować. Miałem zamiar to umieścić w dziale humor i satyra, bo jajcarz z tego księdza tęgi.
  .https://www.youtube.com/watch?v=3jGAhiTGt-s
  homoseksualny pedofil kleryków ks. kard. Gulbinowicz przyjaciel Jana Pawła 2, od nieruchomości Morawieckiego i milionów Frasyniuka

  Ojciec Święty mianował nowego prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Został nim pro homoseksualista bp Marcello Semeraro, dotychczasowy ordynariusz diecezji Albano we Włoszech oraz sekretarz Rady Kardynałów.

  No i mamy pro-sodomitę na urzędzie.

  http://blog.messainlatino.it/2020/10/news-semeraro-nuovo-prefetto-cause-dei.html
  Ten Semeraro organizuje czy też wspiera nauki przedmałzeńskie dla homoseksualistó pedałów sodomiarzy. W diecezji turyńskiej to się odbywa ale ze wsparciem wspomnianego. On u siebie organizuje jakieś doroczne zloty sodomitów. Franciszek oczywiście o tym nie wie, bo go izolują. Ks. Oko pewnie będzie ubolewał nad taką sytuacją.
  vaticannews.va/pl/papiez/news/2020-10/nowy-prefekt-kongregacji-spraw-kanonizacyjnych.print.html

 185. Retoryka said

  powiat trafia do czerwonej strefy covid morawieckiego

  Statystycznie:
  Mieszkańców: około 110 tysięcy
  Kwarantanna covid : 545 osób
  Nadzór epidemiologiczny covid : 150 osób
  Stwierdzonych przypadków covid : 360
  Wyzdrowiało covid : 220
  Zmarło covid : 5

  Czyli:

  Kwarantanna covid 0,5%
  Nadzór epidemiologiczny covid 0,13%
  Stwierdzonych przypadków covid 0,3%
  Wyzdrowiało covid 0,2%
  Zmarło… policzcie sobie Państwo sami, bo mój kalkulator roześmiał się od ucha do ucha i powiedział, że na zawał w ciągu ostatnich 9 miesięcy zmarło 100 razy więcej ludzi w powiecie.

  Nie, to się nie dzieje naprawdę. To tylko chora jazda nieRządu pis i załatwianie swoich spraw.

 186. Retoryka said

  W ciągu doby wykonano ponad 64 tys. testów na koronawirusa, jest to rekordowa liczba. Wraz z większą ilością testów, rośnie liczba potwierdzonych infekcji.
  https://tarnogorski.info/mamy-dwa-rekordy-rekord-w/
  W Wielkiej Brytanii konsumenci ruszyli do sklepów. Najlepiej sprzedaje się papier toaletowy i mąka.
  https://tarnogorski.info/znowu-sie-zaczelo-brytyjczycy-wykupuja-papier-toaletowy-i-make/
  W sobotę o godz. 10:00 na Placu Zamkowym w Warszawie jest planowana manifestacja branży fitness.
  https://tarnogorski.info/branza-fitness-zapowiada-duzy-protest-czas-pokazac-ilu-nas-walczymy-o-100-tys-miejsc-pracy/
  prof Gut pandemia koronawirusa epidemia nie skonczy się nigdy
  https://nczas.com/2020/10/13/prof-gut-ujawnia-rozgrywki-za-kulisami-koronawirusa-epidemia-nie-skonczy-sie-nigdy-video/

  To tylko maska. To tylko 1,5 metrów. To tylko na dwa tygodnie. To są tylko niepotrzebne firmy. To tylko niepotrzebni pracownicy. To tylko puby. To tylko restauracje. To tylko impreza. To tylko do momentu, kiedy liczba zarażonych spadnie. To tylko po to, żeby zmniejszyć zużycie szpitali. Zostało tylko kilka tygodni. To tylko kościoły. To tylko modlitwa. To tylko dopóki nie przyjdzie szczepienie. To tylko bransoletka śledząca. To tylko aplikacja. To tylko system rozpoznawania twarzy. To tylko po to, żeby ludzie wiedzieli, że obok ciebie jest bezpiecznie. To tylko po to, żeby wiedzieć, kogo spotykasz. Zostało tylko kilka miesięcy. To tylko film, który został skasowany. To tylko post. To tylko e-mail. To niewiele cenzury. To są tylko przeciwnicy Corona. To tylko naziści. To tylko anarchiści. To tylko czujnik. To tylko informacje medyczne. To tylko po to, żebyś mógł podróżować. To tylko po to, żebyś mógł zdobyć prawo jazdy. To tylko po to, żebyś mógł głosować. To tylko na kilka lat. … To tylko twoja wolność, która codziennie znika, a ty nawet tego nie widzisz.

  A oto wypowiedzi członków >Prawa< i Sprawiedliwości o nielegalności masek i stosowania obostrzeń.

  "Premier Mateusz Morawiecki: „Podstawą prawną jest ustawa z marca, a jeśli nie do wszystkich działań mamy podstawę prawną to na następne posiedzenie Sejmu przygotujemy nową ustawę.”

  Bezsens stosowania testów PCR w diagnostyce testowaniu koronawirusa covid 19.
  https://m.cda.pl/video/5639531fc

  https://wolnemedia.net/who-przyznala-ze-covid-jest-niewiele-grozniejszy-od-grypy/
  https://wolnemedia.net/who-krytykuje-blokady-w-celu-walki-z-covid-19/

 187. Retoryka said

  Od początku 2020 roku zadłużenie zagraniczne Rosji zmniejszyło się o 30,3 mld dolarów ..
  .https://iz.ru/1073244/2020-10-13/vneshnii-dolg-rossii-s-nachala-goda-snizilsia-na-303-mlrd
  https://patronite.pl/blogbruska
  Jak emeryci żyją na „zamożnym” Zachodzie: są pieniądze, ale nie dla ciebie …
  .http://ru-an.info/n/100844/
  https://kodluch.wordpress.com/2020/10/12/12-10-2020-syria-1834-dzien-sprzatania-swiata/
  Siergiej Ławrow ostrzegał przed możliwością zakończenia dialogu z przywódcami UE, dopóki nie będą mądrzejsi …
  .https://www.interfax.ru/world/731318

  Maski przed niczym nie chronią, a urzędnicy są zaciekli ..
  .https://www.kp.ru/daily/217194/4303411/

  Pentagon przestraszył się: Rosja i Iran mogą zawrzeć poważny układ
  .https://cont.ws/@yazzz/1806502

  Pocisk Zircon staje się koszmarem dla marynarki wojennej USA i NATO …
  .https://regnum.ru/news/polit/3087988.html

  Ekspert WHO: kwarantanna robi tylko jedno – zamienia biednych w żebraków …
  .http://katyusha.org/view?id=15304

  Upadek ideologii Ukrainy: zabójcza siła „macek” rosyjskiego świata „…
  .https://ukraineworld.info/ru/mir-segodnya/razrushenie-ideologii-ukrainy-ubiystvennaya-sila-schupalec-russkogo-mira

  Sankcje USA, pomnożone przez „reformy” bękarta Gajdara, zaczęły działać. Jak nam to grozi? ..
  .http://ru-an.info/n/100835/

  Twarde fakty o USA: Trump kontra Biden, koronawirus i dług publiczny USA ..
  .http://ru-an.info/n/100829/

  Cel: Zdrowie – czy twój umysł jest ograniczony do mózgu?
  .https://www.sott.net/article/442815-Objective-Health-Is-Your-Mind-Confined-to-Your-Brain

  Szwecja nie narzuciła blokady Covid-19, aby uniknąć „ pandemicznego zmęczenia ” i gniewu opinii publicznej – szef służby zdrowia
  .https://www.sott.net/article/442819-Sweden-didnt-impose-Covid-19-lockdown-to-avoid-pandemic-fatigue-and-wrath-of-the-public-health-chief

  Sąd Najwyższy odmawia rozpatrywania sprawy o uposażenie Demokratów przeciwko Trumpowi
  .https://www.sott.net/article/442817-Supreme-Court-declines-to-hear-Democrats-emoluments-case-against-Trump

  Trump zwrócił uwagę bardzo bogatych ludzi
  .https://www.sott.net/article/442814-Trump-has-put-some-very-rich-people-on-notice

  Trump dąży do zawarcia porozumienia w sprawie broni jądrowej z Rosją przed dniem wyborów
  .https://www.sott.net/article/442813-Trump-aiming-for-nuclear-arms-deal-with-Russia-before-election-day

  Lekarz mówi, że Trump nie rozważał już ryzyka przeniesienia COVID-19
  .https://www.sott.net/article/442810-Trump-no-longer-considered-a-risk-to-transmit-COVID-19-doctor-says

  Australijskie media w końcu przywołują program „Wielkiego Resetowania” w Davos
  .https://www.sott.net/article/442806-Australian-media-finally-calls-out-Davos-Great-Reset-agenda-for-what-it-is

  Kto finansuje zbuntowaną amerykańską lewicę i dlaczego? Klasa globalistów-miliarderów, która wykorzystuje ją do budowania korporacyjnego socjalizmu
  .https://www.sott.net/article/442798-Who-funds-the-riotous-American-left-and-why-The-globalist-billionaire-class-which-uses-it-to-build-corporate-socialism

  Trump krytykuje Fauci w wyniku sporu o reklamę kampanii
  .https://www.sott.net/article/442797-Trump-criticizes-Fauci-amid-disagreement-over-campaign-ad

  Najlepsze w sieci: Kult Covidian
  .https://www.sott.net/article/442801-The-Covidian-Cult

  Spisek przeciwko Ameryce i jej konstytucji
  .https://www.sott.net/article/442804-The-plot-against-America-and-its-Constitution

  Chiny testują cyfrową walutę wspieraną przez bank centralny i przyciągają użytkowników darmową gotówką
  .https://www.sott.net/article/442816-China-trials-digital-currency-backed-by-central-bank-attracts-users-with-free-cash

  Johnson & Johnson wstrzymuje próby szczepionek COVID-19 z powodu „ niewyjaśnionej choroby ” uczestnika
  .https://www.sott.net/article/442818-Johnson-Johnson-pauses-COVID-19-vaccine-trials-over-participants-unexplained-illness

  Niebezpieczeństwo przeszłości polegało na tym, że ludzie stali się niewolnikami.
  Niebezpieczeństwo w przyszłości polega na tym, że człowiek może stać się robotem.
  Erich Fromm

  Liberałowie forsują mit, że Stalin w 1937 r. Stłumił „najbardziej niewinnego” i „najlepszego z najlepszych” ludzi. Ale czy tak było naprawdę? Jaka była wówczas nomenklatura partii komunistycznej? …
  .https://cont.ws/@sevariga/1803778

  Prawdziwe cele organizatorów „pandemii”

  Kraje europejskie nadal eskalują ograniczenia w związku z „drugą falą” koronawirusa, jak informują półoficjalne media. Zwróćmy też uwagę na kilka wiadomości, które dotyczą przeformatowania całej ludzkości …
  .http://katyusha.org/view?id=15315

  Kto naprawdę rządzi Unią Europejską? Niewygodna prawda o Ursuli von der Leyen …
  .https://news-front.info/2020/10/14/aleksandr-rodzhers-blatnaya-ursula/

  Co uratuje Europę przed koronawirusem? Oczywiście godzina policyjna! …
  .https://aftershock.news/?q=node/912741

  Co dzieje się z najpotężniejszą marynarką wojenną USA na świecie: „oni sami tego nie spodziewali się” …
  .https://cont.ws/@sensei/1807663

  Wielki wywiad Siergieja Ławrowa o Karabachu, sankcjach, Mińsku i Ankarze ..
  .http://ru-an.info/n/100896/

  Misja nuklearno-biologiczna szefa Filareta na Ukrainie …
  .https://versii.com/news/416640/

  Kreml zareagował na wprowadzenie sankcji UE w związku z incydentem z Nawalnym …
  .https://russian.rt.com/world/news/792968-kreml-es-sankcii-navalnyi

  Jak znaleźć odpowiedź Imperium Rosyjskiego. W ciągu ostatnich dwóch dni miało miejsce kilka znaczących wydarzeń …
  .https://www.russiapost.su/archives/227265

  Rosyjskie siły powietrzne zaczęły niszczyć obozy szkoleniowe terrorystów z powodu Karabachu ..
  .https://rusvesna.su/news/1602660272

  Stany Zjednoczone dzielą broń, która zostanie użyta przeciwko Rosji …
  .https://ria.ru/20201014/ideologiya-1579613104.html

  Przypomniano Bidenowi o korupcji syna na Ukrainie ..
  .https://www.vesti.ru/article/2472259

  Znaleziono uszkodzenie. Rosyjski system produkcji tlenu zawiódł na ISS …
  .https://ria.ru/20201015/kislorod-1579868680.html

 188. wanderer said

  A tu jeszcze jeden rodzynek do kompletu:

  https://www.tvp.info/50330152/covid19-nie-jest-grozniejszy-od-grypy-slady-fejka-wioda-do-rosji

  A ludziska przeczytaja i powiedza – no przeca tak pisze! A jak pisze to musi maja racje.

  Wiec my wszyscy, normalnie myslacy chodzimy w ruskich onucach 🙂

 189. wanderer said

  A jak nie wiesz co jest prawda a co nie, to rzydowska aplikacja ci podpowie:

  https://www.tvp.info/50295935/ruszylo-polowanie-na-fake-newsy-w-urzadzeniach-mobilnych

  To tak na wypadek gdyby Twoj wlasny rozum niedomagal. Pewne i pomocne narzedzie dla grupy jakis 90% naszego spoleczenstwa. A moze i wiecej?

 190. revers said

  re191

  i co z tego? jak Merkel swoje i jej apostolowie pandemii od Think Tanka Drosela, RKI – innym slowem innych chorob leczyc sie nie oplaca oprocz kowida.

  Coraz wiecej niemieckich szpitali pustoszeje.

  Zaloge szpitali wysyla sie na przymusowe urlopy lub na skrocony czas pracy.

  W szpitlach pozostaje paru pozytywnych pacjentow na kowid, najczesciej pod respiratorem bo sie oplaca.

 191. Retoryka said

  pedofilska naziemna duńska telewizja


  The Danish TV show Ultra smider tøjet featured adults standing completely naked before an audience. Guess who’s in the audience…

  Children. They had to sit there and stare at some old guy’s dingdong and some older woman’s bush for like an hour.

  https://vigilantcitizen.com/pics-of-the-month/symbolic-pics-of-the-month-09-20/


  https://vigilantcitizen.com/latestnews/trumps-covid-tweet-flooded-by-satanic-curse-replies/
  żydowskie lalki dla dzieci

  https://vigilantcitizen.com/latestnews/something-is-terribly-wrong-with-l-o-l-dolls/
  sztuka pedofilska na bilbordach reklamach włochy

  https://vigilantcitizen.com/latestnews/disturbing-mkultra-and-child-abuse-paintings-displayed-on-billboards-in-italy/

 192. http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/gmyz-giertych-by%c5%82-consigliere-donalda-tuska-zatrzymanie-mnie-nie-dziwi/ar-BB1a4ngH?ocid=UE12DHP

  Gmyz:
  Trzeba pamiętać, kim są osoby z Giertychem związane. Były lider Ligi Polskich Rodzin bronił Stanisława Gawłowskiego, byłego sekretarza generalnego PO. Był bliskim współpracownikiem, można powiedzieć consigliere Donalda Tuska, którego reprezentował w bardzo wielu sprawach. Przecież doskonałe kontakty Giertycha z czołówką Platformy Obywatelskiej wynikały właśnie z jego relacji z byłym premierem, a późniejszym przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem – mówi portalowi DoRzeczy.pl Cezary Gmyz, publicysta Do Rzeczy, korespondent TVP w Niemczech.
  (…)

 193. http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/zatrzymanie-ryszarda-k-syn-biznesmena-pobi%c5%82-operatora-tvp/ar-BB1a4kgk?ocid=UE12DHP

  Zatrzymanie Ryszarda K. Syn biznesmena pobił operatora TVP?

  Małgorzata Rozenek w ogniu krytyki przez promowanie czapek: „A co…
  © screen Jarek Olechowski Twitter Zatrzymanie Ryszarda K. Syn biznesmena pobił operatora TVP?
  Operator TVP został dziś pobity w Gdyni, w trakcie przygotowywania materiału po zatrzymaniu Ryszarda K. – podaje TVP Info. – Nie ma zgody na przemoc – grzmi Jarosław Olechowski, szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.
  CBA zatrzymało dziś Romana Giertycha, Ryszarda K. i 10 osób powiązanych z kancelarią Giertycha. O akcji agentów w domu byłego wicepremiera pisaliśmy szerzej po południu, w tym samym czasie trwały czynności w mieszkaniu biznesmena Ryszarda K.
  Jak podaje TVP Info, było tam równie nerwowo jak w Józefowie, gdzie mieszka Giertych. Operator TVP miał zostać dotkliwie pobity przez syna K.
  Zatrzymanie Giertycha i Ryszarda K. Operator TVP zaatakowany przez syna biznesmena?
  Dzisiaj w Gdyni operator TVP – wykonujący obowiązki służbowe – został zaatakowany i dotkliwie pobity. Nie ma zgody na przemoc! Wolność słowa to fundament demokracji. Liczę, że sprawca zostanie surowo ukarany – napisał na Twitterze Jarosław Olechowski.
  Zobacz także
  Służby specjalne po zatrzymaniu Giertycha: Sprawa stricte kryminalna
  Syn biznesmena w pewnym momencie podszedł do ekipy TVP. – Uderzył operatora kilkukrotnie w twarz, wywrócił na ziemię – podało tvp.info.
  RadioZET.pl/Tvp.inf
  *******
  Myslał Skurwysynek Krauze, że się wykupi.

 194. Filip said

  https://pl.sputniknews.com/polska/2020101513209426-rzad-probuje-ujarzmic-wirusa-polska-podzielona-na-zolte-i-czerwone-strefy-co-to-oznacza/

 195. Miet said

  No dobrze, to wszystko jako, tako wiemy o Giertychu.
  Ale czy może ktoś objaśnić w miarę klarownie, o co Giertych jest oskarżony i za co został aresztowany????

 196. NyndrO said

  No właśnie nie do końca jeszcze wiadomo. Chodzi o jakieś operacje, które doprowadziły do wyprowadzenia siana z jakiejś spółki. Przekręt robiony z Rychem Kruze i jeszcze kilkoma osobami. Strzał oceniany jest na ok. 90 baniiek. Ale zdaje się nie tylko. Narazie Roman odpoczywa, Urwis przecież zemdlał.

 197. Lily said

  „Prezes”,a moze juz Krol?. POLSKI.”Polin”,
  i jego Swita. Rzady **** Kaczynskiego w III.R.P.

  Zrodlo; OKO press.

 198. Yah said

  Maska zwiększa ryzyko zakażenia CoVid 😀

  .https://www.cdc.gov/mmwr/volumes/69/wr/pdfs/mm6936a5-H.pdf?fbclid=IwAR3E3-BiWu5CERowrpnKtuQJAibFzDLWGIg-3Ija_CoKO-k3UH4O-zzT0DI

 199. Yah said

  ad 197

  StrOna czwarta powyższego artykuł↓. Ze 154 chorych 108 zawsze nosiło maski, a tylko 6 nigdy nie założyło maski.
  Zgodnie z naszymi przewidywaniami sprzed miesięcy maski nie sa po to by chronić tylko POTĘGOWAĆ ilość zakażeń

 200. Boydar said

  To straszne …

  https://www.onet.pl/informacje/onetlublin/rodzinna-szajka-kradla-pietruszke-tesciowa-schowala-sie-w-budzie-dla-psa/eqswgyt,79cfc278

  W każdym razie stwierdzam, że głębsze niż chwilowy interes powiązania między członkami zorganizowanej grupy przestępczej odgrywają zawsze istotną rolę

 201. ??? said

  „dużo roboty, żeby złapać automatyzm. A tu? Psychopata siedzi w fotelu, podłubie w nosie, przyjdzie mu do głowy, jak by tu pomordować sobie od jutra, zwali konia i idzie spać. Potem nadchodzi jutro.”

  Co to za język na forum?

 202. Boydar said

  Ładny wist 🙂

  https://pl.sputniknews.com/opinie/2020101613209854-sztab-pamieci-polskiej-w-rosji-znowu-powstaje-rodzina-kosciuszkowcow-sputnik/

 203. Ad. 201:
  Tak jak Pułaski kawalerią INDIAŃSKĄ na FRANCUKICH koniach przesunął zachodnią granicę USA z Apallachów na Missisipi, tak Kościuszko przez pozyskanie WSZYSKICH Murzynów i Indian oraz zadanie klęski kolonialnej armii francuskiej na Haiti przesunął zachodnia granicę USA z Missisipi na Góry Skaliste.

 204. revers said

  Wszelka wladza i dobra doczesne w rece starszych braci w wierze …

  gojom nic o tego, lub micha Morawieckiego.

 205. Piskorz said

  !!! ein Athener Gericht hat die Führung der griechischen Rechtspartei „Goldene Morgenröte“ zu langen Haftstrafen verurteilt. ” Przywódcy „Złotego Świtu skazani przez sąd w Atenach na długoletnie więzienie.!! ps Proces był /5-letni/ pokazowy a org. uznano za kryminalną . 5 lat temu partia ta była na 3 miejscu !!

 206. revers said

  „Czynności zaplanowane z zatrzymanym zostały zawieszone” – usłyszał reporter RMF FM Mateusz Chłystun. Żona adwokata Barbara Giertych opublikowała nad ranem tweeta, w którym stwierdziła: „Po rozmowie z lekarzami dowiedziałam się, że stan Romana Giertycha jest poważny, zagrażający zdrowiu i życiu”.
  https://www.magnapolonia.org/roman-giertych-w-szpitalu-czynnosci-zaplanowane-z-zatrzymanym-zostaly-zawieszone/?fbclid=IwAR2nmCHbKcrJvdC0ZCJW3MBcKkmS9I3fMwWPxyr5aCn3pLDEdvsflYXSVt8

 207. Piskorz said

  !!!!https://aletuba.pl/watch/yR7FvPR1goXbOYq MASKI NA SZMATKI..itd super! Polecam.

 208. Boydar said

  „… że stan Romana Giertycha jest poważny, zagrażający zdrowiu i życiu …”

  Może choć raz Matka Natura nas wyręczy …

 209. Boydar said

  „… i nie jest w stanie zganić Putina …” – obywatel Biden

  https://pl.sputniknews.com/swiat/2020101613211042-biden-znowu-beszta-polske-mowi-o-totalitarnych-rezimach-i-zestawia-ja-z-bialorusia/

  Uwzględniając sympatię poważnej części amerykanskiego społeczeństwa dla Władymira Władymirowicza to lepszej reklamy Trumpowi zrobić nie mógł 🙂

 210. Szpital w Tomaszowie/ nie wiadomo w którym, ale to mniej ważne/,rodzącej kobiecie odeszły wody, siedzi na korytarzu, lekarz NIE chce jej przyjąć!!

  Polska za PISu!!!!!!!!!!!.”Pinondze” poszły na komfort armii USA w Polsce!I na F16 za dostarczone 6 lat.Oraz na nagrody dla ulubieńców Jadźki w Ministerstwie Rozwoju…..

 211. Boydar said

  „nie ważne co mówią, byleby mówili z nazwiskiem”

  https://wiadomosci.wp.pl/przemyslaw-czarnek-sie-doigral-jest-pozew-6565230108490368a

  Dobry proces nie jest zły. W sumie nie jest istotne kim jest i jaki jest poseł Czarnek tylko co wyartykułował głośno i publicznie. A taki „proces” to jeszcze bardziej nagłośni. I dobrze.

 212. Zdzicho said

  Jeżeli nie pomaga dodruk pieniądza i podniesienie cen na zrobienie inflacji z której żyją tzw. Banksterzy, to złe i lipne testy zawsze będą na rękę złym ludziom. Zlikwidują połowę niepotrzebnego według nich biznesu a resztę przejmą. Ale nas to nie oddłuży. Nie po to wytworzone wirtualne pieniądze po ich wykreowaniu zostały zamienione w 5 – cio bilionowy dług Polaków nie do spłacenia. Tancerze rządzący Polską z nadania Rotschilda i City of London wyjdźcie z tego ot bytu. Zdrada w Polsce powinna być kaeana karą śmierci. Tu deflacja też już nikomu nie pomoże. A Wirusy, co jest bardzo prawdopodobne, nigdy nie istniały. Nikt jeszcze ich nie wyodrębnił, nie wyizolował, czy nawet nikt nie zrobił chociaż jednej pewnej fotografii tego czy innego wirusa. A jeżeli nie wirusy to co nas może zarażać? Wg mnie „zaraża” nas wodór z wody (H2O ) wysokonaładowanej in plus z górnych warstw atmosfery. Tam na dużych wysokościach woda ma stan skupienia kryształków lodu i tworzy olbrzymie morza lodowe. Kryształy wody ocierają się o siebie i uzyskują duży ładunek energetyczny in plus. Genaralnie woda ma kształt korony. W środku masywna grupa OH minus i wyrywające się z tej cząsteczki wodory H2 na zewnątrz tworzące koronę. Ma poprzez niestabilny wodór tendencję do łączenia się w większe cząsteczki, wymieniając się wodorami o większym lub mniejszym ładunku, bardziej „powinowatym” dla tlenu O2. Tworzone są coraz większe krople na powierzchni Ziemi. Adhezja. Organizm wchłaniając, pijąc czy wdychając taką wodę doprowadza jej składniki do komórek, a tam do aminokwasów, które są rozrywane poprzez podmianę, czy też wybicie niskoenergetycznego wodoru przez wodór wysokoenergetyczny i bardziej powinowaty do wiązań łańcuchów np. DNA. Następuje też schłodzenie komórek. Organizm dąży do samonaprawy. Jeżeli aminokwasy – ponoć cztery tworzą DNA, połączą się ponownie w nieodpowiedniej kolejności, komórka obumrze, czy też połączą się np. Pierwszy łańcuch z drugim etc. powstaną komórki nowotworowe. Leczenie jakie można zastosować, to wg mnie: sucha Sauna, ogrzanie organizmu, połykanie węgla aktywnego przez kilka dni, który wytrąci z tych wiązań i przechwyci ten szybki i zimny wodór. Pomóc mogą też leki zawierające dużo węgla jak metformina czy chinina – Arechin, czy nawet Indian Tonic np. Sweppes z chininą. Inne sposoby na zwalczenie oziębienia organizmu to działanie plazmą poprzez szklaną osłonę, tutaj np. lampę plazmową Raiffa, bez osłony tarcze Lakowskiego, czy Zappery dr Clark, czy także z osłoną jonizator – inhalator jednoostrzowy Sobolewskiego. Odpowiednie Pola elektrostatyczne mogą spowolnić szybki wodór. Najlepiej dodatkowo wypocić się tak jak w przypadku leczenia grypy, ogrzać organizm. I pomoże picie gorących płynów np. Herbaty z Cytryną i z miodem, czy z cukrem. No i nawet podczas snu czapka na głowę. Żyjmy zdrowo. Państwo musi odrzucić lipny pieniądz wystukany z programów przez klawiatury Banksterów. Trzeba wyzerować lokaty np. do 15.000,- zł i długi gotówkowe do 15.000,- zł. Natychmiast. Zmienić pieniądz na taki, który ma pokrycie w kruszczach. Emitentem musi być Skarb Państwa. Wszystkim zdrajcom i sprzedawczykom Polski, którą zaprzedano za te lipne długi i zarejestrowano jako S. A. w FED w USA i w rezultacie zrobiono nas Polaków niewolnikami dla ich nienasyconego chciejstwa należy się za to ŚMIERĆ. Kula w łeb.

 213. NyndrO said

  Tak samo podchodziłem do oświadczeń Ardiana, iż nie podpisze ustawy o „zwrocie mienia „bezspadkowego” „, bo jest absolutnie bezzasadna oraz deklaracji, że sam się na nic nie szczepi nawet na normalną grypę i nie wyobraża sobie, żeby to komuś nakazywać siłą. Nawet, gdyby miał podpisać, po czym poszedł się zaszczepić.

 214. Siekiera_Motyka said

  Pana RAMa konto wyczyszczone

  http://ram.neon24.pl/

 215. NyndrO said

  Cały czas z zaciekawieniem obserwuję „sprawę Giertycha” ( Rychu Krauze mnie kompletnie w tej sprawie nie interere ). Otóż lekarze orzekli, że nie widzą przeszkód zdrowotnych, żeby Romek złożył zeznania. Dobrze, bo już się o malca martwiłem. Z tego, co babulą, przesłuchanie być może odbędzie się w szpitalu. Podejrzewam, że Romuś tego pragnął, ale i potrzebował ! Swoją drogą, w szpitalu też można zemdleć? Bo w filmach to tylko przy porodzie, a wątpię, żeby na porodówce leżał nasz rojber. Co za dramaturgia, co za emocje, CO ZA REŻIM! Oczywiście możemy być pewni, że po zasłabnięciu Romana, i co za tym szło, po przerwaniu przeszukania, nikt niczego nie dotykał! Lubię tego Romka. Kapitalna Kanalia!

 216. NyndrO said

  Jak ja marzę, żeby doszło do takiego etapu, żeby Romek zaczął mówić rzeczy. Np. z przeszłości, chociaż mam podejrzenia, że tam jest omerta.. Ale nasz Romek się w tańcu nie pi**doli, co widzimy po jego klientach, jako adwokata. Także czekam tego, niczym wiosny. Ciekawe ilu „szatanów” byłoby tam czynnych. ” Sprawa Giertycha ” może okazać się nie lada gratką dla koneserfów.

 217. Yagiel said

  A ja o moich uczniach:
  katowani ciężkimi Norwidami odnaleźli się przy odcinkach serialu „Masza i Miedwjed” – jak dziki źwierz przyszła Maszeńka do człowieka i zatopiła weń fatalne oczy… Niedźwiedź oczywiście zboczył i odtąd w jego chaziajstwie ona rządzi. Co bardzo podoba się uczniom!
  Dziś uprosili mnie, żebym pokazał kolejne odcinki – ja mam hasło do sieci – takie, kt. oni wskażą. To wskazali odc. „Masza warit konfitury” i w nim jest sytuacja, że Masza wpadła do weka, a Niedź nie może jej wyciągnąć… Ale kiedy on nie patrzył, ona zdejma słoik z głowy i puszcza oko do widzów! No to robię stop! i pytam, czy to im coś przypomi… Popatrzyli na mnie niemal nie kryjąc politowania. W nagrodę za inteligencję dostałem jeszcze jeden odcinek, kt. bardzo dobitnie pokazuje, jak ona nim pomiata, co on cierpliwie-naiwnie znosi – pisz-maluj jak polactfo FAKEdemię! Taką dostałem lekcję od nastolatków.
  Wypadało mi podziękować. Powiedziałem im, że na moich lekcjach nie muszą siedzieć w słoi… znaczy w namordnikach – wtedy zdjęli z wyraźną ulgą. Myślę ze z przesadnie-aktorską ulgą. Usłyszeli, że nie nosząc maseczki ryzykują na jakieś 3-2%, za to nosząc – na jakieś 60% po jednej lekcji. A po wszystkich lekcjach…!
  Jedna oczywiście pochwaliła się, że swoją nosi już 3 miesiąc, czarną, dobraną do ubrania – jeszcze ponosi 🙂

  O reakcji koleżeństwa=ciała pedago później – troszkę mną telepie. Zresztą ich, a zwłaszcza je – bardziej. Powiedziałem, że ich emocje/histerie to skutek niedotlenienia mózgów z powodu podduszania się maseczkami, skutek zresztą założony i oczekiwany przez kreatorów FAKEdemii, więc może dyrekcja zatrudni jakiegoś relaxatora w jakimś gabinecie… Kto wie ?

  Nie wiem czy zrozumiały aluzję do „Sexmisji” czy do „Nie o to chodzi, by złapać króliczka, ale by…”. Może po obejrzeniu tego materiału:
  YT, Komentator Krzysztof w rozmowie z panią red. M i r ą S u c h o d o l s k ą , autorką książki „WIRUSOLODZY mówią o walce z zarazą” – polecam!
  .https://www.youtube.com/watch?v=tJzQ7kK4rK8

  z kt. to książki i rozmowy wynika wprost, że PLANdemia jest zrobiona po to, żeby Big Pharma miała opłacalną przyszłość: po to robi selekcję teraz:
  nie leczy – hoduje pacjentów na pokolenia! a głupie polactfo/pelikany łykają to „lekarstwo”, potulnie noszą namordniki…
  Oczywiście z przerwą na łykanie kupionych kanapek. Kanap! Bo stressssss trzeba zajeść 🙂
  Więc jest II, a będzie tym ich wysiłkiem III fala…
  Na szczęście uczniowie moi przeżyją 🙂 profesorowie moi :))))

 218. Listwa said

  Nie ma co tak się podniecać samym aresztowaniem Giertycha.
  Nie pamiętacie sprawy Mateusza Piskorskiego?

 219. NyndrO said

  Aresztowanie, to pikuś. Nwiasem myślę, że nawet tamten Piskorski przy dzisiejszym Giertychu, to chłopczyk w krótkich spodenkach, jesli chodzi o ogarnianie tematów i wiedzę tajemną. Romuś w pewnym momencie stał się maszyną. Tak jak był nią przecież również Koń trojański.

 220. osoba prywatna said

  Polin-cja w akcji.

 221. Listwa said

  NyndrO

 222. NyndrO said

  Czy Pan mnie kokietuje?!

 223. osoba prywatna said

  maseczki zabijają. Chirurg mówi o szkodliwości noszenia maseczek

  https://aletuba.pl/watch/maseczki-zabijaj%C4%85-chirurg-m%C3%B3wi-o-szkodliwo%C5%9Bci-noszenia-maseczek_OtuzPeKbzdOVafa.html

 224. osoba prywatna said

  Od 18 lat.

  https://aletuba.pl/watch/wredne-babsko-poniesie-konsekwencje-za-to-co-m%C3%B3wi-ta-wyznawczyni-hitlera_o9acG5bual98bjb.html

 225. osoba prywatna said

  Młody Polak mówi jak wyglądają lekcje w szkole w czasie zarazy

  https://aletuba.pl/watch/wa%C5%BCne-m%C5%82ody-polak-m%C3%B3wi-jak-wygl%C4%85daj%C4%85-lekcje-w-szkole-w-czasie-zarazy_VZxhoGu3meT4jtc.html

 226. Listwa said

  @ 223 NyndrO

 227. Maverick said

  odcinek numer 33 moich 5-ciu groszy.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: