Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Sebastian o Wolne tematy (38 – …
  UZA o Drażnienie Ruskiego
  ! o Drażnienie Ruskiego
  Andzia o Wolne tematy (38 – …
  Marucha o Wolne tematy (38 – …
  w o Drażnienie Ruskiego
  Sebastian o Pat Buchanan przeciwko Finland…
  ! o Wolne tematy (38 – …
  Piotr B. o Drażnienie Ruskiego
  Marucha o Drażnienie Ruskiego
  UZA o Norman Finkelstein: Rosja ma h…
  Dw1278 o MO Rosji: w ciągu 24 godzin po…
  Sebastian o Drażnienie Ruskiego
  Tadek o Drażnienie Ruskiego
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 615 obserwujących.

Wolne tematy (71 – 2020)

Posted by Marucha w dniu 2020-10-16 (Piątek)

Na terenie gmin Hrubieszów trzyosobowa szajka – żona, mąż i teściowa – wybrali się nocą na nieswoje pole aby kraść pietruszkę. Maż stał na czatach. Dostrzegły ich kamery termowizyjne straży granicznej. Na miejsce przyjechała policja i wymierzyła bandytom kary po 500 złotych. Wartość skradzionej pietruszki wyniosła ok. 30 złotych.

Jednak policja na coś się przydaje – nie tylko na walenie mandatów za brak namordnika polskim lemingom nie znającym prawa.

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2020/10/12/wolne-tematy-70-2020/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2020/10/22/wolne-tematy-72-2020

Gajowy Marucha

Komentarze 282 do “Wolne tematy (71 – 2020)”

 1. NyndrO said

  Mąż niezły aparat. Główka pracuje. Głupie baby 🙂

 2. Boydar said

  https://www.o2.pl/informacje/sa-wyjatkowo-duze-pelno-ich-w-okolicy-zoo-mieszkancy-miasta-to-plaga-6564837797927552a

  Taki kleszcz dozwierzęcy to on wybredny jest, na człowieka nawet nie popatrzy. No i dlatego Festung Breslau

 3. Kwal said

  Pan jesteś z Wrocławia Panie Boydar ?

 4. Marucha said

  Ja chciałbym znów przypomnieć…

  1. Nie piszmy bardzo długich komentarzy zawierających 248 linków. Przez to nie da się przebrnąć Nawet, jeśli zawarte treści są ciekawe, a linki wartościowe. Ja nie daję rady…
  2. Nie zamieszczajmy linków do filmów wideo (zwłaszcza Youtube) bez krótkiego wyjaśnienia, co to jest. Nie wystarczy napisać „Ciekawe” czy „Warto obejrzeć”. Warto? Dlaczego?

 5. Listwa said

  Sytuacja w posoborowiu:

  abp Viganò:

  „przyrównał Bractwo Kapłańskie Św. Piusa X do „zdrowego ciernia w boku hierarchii”, który nie pozwolił wygasnąć płomieniowi Tradycji, oraz przypomniał o szczególnej aktualności słów jego Założyciela:

  Postrzegam abp. Lefebvre’a jako przykładnego wyznawcę wiary. Uważam też, że teraz już nie ulega wątpliwości, iż jego krytyka soboru i modernistycznej apostazji ma większe znaczenie niż kiedykolwiek. Nie należy zapominać, że prześladowania, jakie dotknęły abp. Lefebvre’a ze strony Stolicy Apostolskiej i biskupów [całego] świata, służyły przede wszystkim jako środek mający zastraszyć tych katolików, którzy opierali się rewolucji soborowej.

  Zgadzam się również ze spostrzeżeniem Jego Ekscelencji bp. Bernarda Tissiera de Mallerais o współobecności dwóch podmiotów w Rzymie: Kościół Chrystusowy jest okupowany i zepchnięty w cień przez modernistyczną strukturę soborową, która zagnieździła się wewnątrz samej hierarchii i wykorzystuje autorytet swoich duchownych, żeby zatryumfować nad Oblubienicą Chrystusa i naszą Matką.”

  https://news.fsspx.pl/2020/10/abp-vigano-postrzegam-abp-lefebvrea-jako-przykladnego-wyznawce-wiary/

 6. Listwa said

  PILNE posiedzenie Sejmu! Stan Wyjątkowy?:

  „O prawdopodobnym piątkowym, dodatkowym posiedzeniu Sejmu w sprawie ustawy dotyczącej służby zdrowia poinformował dziennikarzy w Sejmie wicemarszałek Terlecki.

  Nie ma jednoznacznych informacji, czym dokładnie ma się zająć Sejm, ale jak ustalił Onet w swoich źródłach, w grę wchodzą: przepisy usprawniające koordynację służb medycznych, ustawowa regulacja noszenia maseczek, zmiana systemu dyscyplinowania lekarzy i zachęcania ich do pracy oraz kwestia udziału innych służb w zwalczaniu COVID-19.

  Dopytywany w rozmowie z Radiem WNET, czy w projekcie znajdzie się zapis przekazujący kontrolę wszystkich szpitali samorządowych, akademickich pod kontrolę rządu, podkreślił, że „to jeszcze nie teraz”. – To jest pewien plan, który chcemy zrealizować, ale nie tak koniecznie w tak pilnym i szybkim tempie – dodał.

  Według Terleckiego „są sprawy ważne, m.in. problem braku lekarzy, niechęć części środowiska, instytucji, organizacji lekarskich do wsparcia działań przeciwko pandemii”.

  – Nie możemy sobie pozwolić na to, że tak wielu lekarzy będzie unikać wsparcia służby zdrowia w walce z pandemią – zaznaczył Terlecki.

  Wicemarszałek Sejmu pytany o to, czy rozważane jest wprowadzenie któregoś ze stanów nadzwyczajnych, zaznaczył, że „w tej chwili nie, jeszcze nie ma powodu, ale jeśli sytuacja będzie bardzo się pogarszać, to w perspektywie tygodni i miesięcy można nad czymś takim myśleć”.

  Wicemarszałek Sejmu poinformował też, że przedmiotem piątkowego posiedzenia nie będzie nowela ustawy o ochronie zwierząt, która została przyjęta z poprawkami w środę przez Senat.

  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/koronawirus-w-polsce-bedzie-dodatkowe-posiedzenie-sejmu-ws-ustawy/feswwls,79cfc278

 7. osoba prywatna said

  Chirurg mówi o szkodliwości noszenia maseczek
  https://aletuba.pl/watch/maseczki-zabijaj%C4%85-chirurg-m%C3%B3wi-o-szkodliwo%C5%9Bci-noszenia-maseczek_OtuzPeKbzdOVafa.html

 8. osoba prywatna said

  Piękne, spokojne podsumowanie PLANDEMII [#Covid19]

 9. bladymamut said

  Zagrożenie zdrowia publicznego z powodu wydostania się z laboratoriów wirusów, które są w stanie wywołać pandemię stało się przedmiotem poważnej, zasłużonej dyskusji, do której bodźcem stały się eksperymenty typu “gain of function [uzyskiwania funkcji]”. Pozornym celem tych eksperymentów — w których naukowcy manipulują już niebezpiecznymi patogenami aby stworzyć albo zwiększyć przekazywanie [zarażanie] między ludźmi — jest opracowanie narzędzi do monitorowania naturalnego powstawania szczepów pandemicznych. Przeciwnicy jednak ostrzegają, że ryzyko wymknięcia się z laboratoriów tych potencjalnie niebezpiecznych patogenów znacznie przewyższa wszelkie możliwe korzyści.

  Nie było praktycznie żadnej świadomości społecznej na temat pandemii H1N1 z 1977 r., ani na temat jej laboratoryjnych korzeni…

  Wenezuelskie końskie zapalenie mózgu w 1995 roku…
  Co kilka lat od lat 30. do 70. XX w. pojawiały się duże ogniska wenezuelskiego końskiego zapalenie mózgu. Współczesna analiza ujawniła, że większość ognisk wykazywała zgodność genetyczną z oryginalnym wyizolowanym wirusem wenezuelskiego końskiego zapalenia mózgu [VEE] z 1938 r., wykorzystywanym w inaktywowanych szczepionkach weterynaryjnych.

  Ogniska SARS po epidemii SARS.
  SARS nie pojawił się ponownie w sposób naturalny, było sześć wycieków z laboratoriów wirusologicznych: po jednym w Singapurze i Tajwanie oraz cztery niezależne wycieki z jednego laboratorium w Pekinie.

  Pryszczyca w Wielkiej Brytanii w 2007 roku.
  W 2007 roku pryszczyca ponownie pojawiła się w Wielkiej Brytanii, cztery kilometry od laboratorium z 4 poziomem bezpieczeństwa biologicznego — oznaczenie wskazujące na najwyższy poziom bezpieczeństwa laboratoryjnego — znajdującego się w Pirbright. Ten szczep spowodował epidemię choroby w 1967 roku w Zjednoczonym Królestwie, ale od tego czasu nie krążył nigdzie wśród zwierząt. Był jednak używany w wytwórni szczepionek w ośrodku w Pirbright.

  Patrząc na ten problem pragmatycznie, pytanie nie powinno brzmieć, czy takie wycieki przyniosą wielkie ogniska wśród ludności cywilnej, a raczej, jaki to będzie patogen i jak można taki wyciek opanować, jeżeli w ogóle można go będzie opanować.

  https://pubmedinfo.org/2020/10/08/zagrozenie-pandemia-i-wycieki-z-laboratoriow/


 10. SZKLIWO – ŚLADY UŻYCIA WYSOKO ENERGETYCZNEJ BRONI BOGÓW

  Panie Franciszku, wytłumaczyłem Panu, że w BAALBEKU Nie Było POTOPU tylko TAMA, operowaniem której Poziomowano megality podnoszone KATAMARENEM z cedru. Tą techniką Chejron z Płocka budował prawdopodobnie STONEHENGE.
  Zagadką CAŁEJ architektury Antycznej są kolumny WEWNĘTRZYNE, których nie udało się znaleźć i ZIDENTYFIKOWAĆ. Z tej racji NIEMŻLIWA było Odbudowa którejkolwiek z monumentalnych budowli antycznych, których ZEWNĘTRZNA kolumnada są zachowana, natomiast WEWNĘTRZNEJ konstrukcji BRAK i nie dało się jej zrekonstruować ???
  Tak jak udało mi się odtworzyć technikę operowania megalitami 1500-tonowymi metodą hydrotechniczną – przez podnoszenie i opuszczanie megalitów KATAMARANEM poziomowanym spustem tamy – tak udało mi się rozwiązać konstrukcję WEWNĘTRZNĄ monumentalnych budowli antycznych przy odbudowie II krypty katedry wrocławskiej. Ponieważ krypta była odbudowywana za pieniądze Bundestagu przez konto na Moje Nazwisko to wezwałem Bundestag DLA WSTRZYMANIA jej odbudowy, co mi się udało. Kolumny były bowiem NIE Z KAMIENIA, ale MIEDZI. A jeśli z Miedzi to dla kogoś bardzo ważnego, którym mógł być TYLKO fundator II katedry Tymoteusz.
  Sprawa jest jak z katedrą w Lundzie, gdzie w krypcie są wyrzeźbieni PRZYWIĄZANI do kolumn jeńcy, która WEDŁUG MEJ CHRONOLOGII ARCHITEKTURY zdaje się być mauzoleum Stafylosa, który przez skapitulowanie Lyrkosa uzyskał UZNANIE Zaboru Nadrenii a za sojusz przeciw Karowi-k’Orfeuszowi zyskał Meklemburgię, gdzie zbudował w Lubece obecną katedrę CEGLANĄ, gdzie dobudowano łuki przyporowe. Gdy Stafylos budował katedrę Lundzką to Wspaniała Kolonia już STAŁA, bo zabił jej budowniczego, Foroneusza z Wrocławia. Tym przywiązanym na stojąco do kolumny to Foroneusz nie jest, bo wyglądał jak HIPOPOTAM liberyjski, który żył wówczas w Polsce. Ten zaś w pozie Kloaczej to Sam. W Kolonii nie była tylko ukończona katedra I.
  Piszę to, aby zinterpretować architekturę Antyczna jako efekt budowy przez Anatę Syryjskiego Pałacu Królewskiego – według mnie w BALBEKU. Otóż przy podpisywaniu konwencji handlowej z Sejmem z POZNANIA Anata zamówiła w Kielcach kolumny z ŻELAZOMIEDZI dla Pałacu Królewskiego w Baalbeku. Było to w IX wieku pne, w czasach Wielkiej Kolonizacji Fenickiej. Przez podpisanie konwencji handlowej z Sejmem Anata stała się NIEWYPŁACALNA, co załatwiła Budową kopii pałacu w Baalbek w Krakowie jako BALOCHWALNI-Bałwochwalni, w której koronowali się Królowie Lechii i Polski.
  A teraz Do Rzeczy. Żadne kolumny Wewnętrzne przetrwać nie mogły, gdyż były przetapiane na ARMATY. Znajdowane zaś nie tylko w Ekumenie, ale i na Saharze Szkliwo Nuklearne jest LEJZNĄ Waleski Złotowłosej. Bundestag oglądał z Uwagą III kryptę katedry wrocławskiej, którą ja uważałem wówczas za Wandy, Co Nie Chciała Niemca, ale okazała się Waleski a WTÓRNIE Rydygiera. To jest KOPIA krypty Grobów Królewskich na Wawelu, zbudowanej jako II mauzoleum Gereona. Waleska kazała bowiem PRZERWAĆ budowę Katedry Gereona i warsztat wysłała do Kamienia Pomorskiego, gdzie zbudował katedrę OBECNĄ, a ojcu zbudowała OBECNĄ katedrę wawelska z Kryptą Grobów Królewskich.
  O ile JEJ krypta we Wrocławiu jest pięknie zeszklona fosforem z Annopola to krypta Gereona jest PRZEPALONA i otynkowana – gdyż UCZONO SIĘ SZKLIĆ. Ponieważ do Wrocławia przypływali Łabą i w’Odrą lordowie szkoccy po Żelazo i Stal to kupowali też fosfor z Annopola dla szklenia swych zamków, a ponieważ żelazo to dostarczali na Maltę to odkryli wielkie zasoby fosforu w Maroku, który dostarczali do Ameryki Południowej, gdzie ODLEWANO in situ bloki poligonalne.
  Szkliwo Nuklearne jest znane tylko OKRUCHOWO, co znaczy, że było roznoszoną przez dzieciaki LEJZNĄ jako BŁYSKOTKI.

 11. Czaruś said

  Uwaga, uwaga! Gądecki jest chory! Ma zapalenie płuc i przebywa w szpitalu! Oczywiście nie może to być COVID, bo gdyby mu się zmarło, nieborakowi, musieliby go skremować, a jego trup na pewno przeznaczony jest na położenie na Wawelu może? Koło Kaczyńskich? Więc będzie to tylko „zapalenie płuc”. Gdyby go zechcieli ratować respiratorem! Ach, co to byłaby za śmierć! Przepraszam za ten ton, ale KEP podobno niedawno była w Izraelu.

 12. NyndrO said

  Teraz wiem, dlaczego pani dohtur Klaudia Spurek unika profili.

  ——
  Jej uroda sprawia, iż człowiek zaczyna trochę rozumieć biedroniów…
  Admin

 13. Lily said

  Re 1; Czarus
  17.01.1992 r, cos mowi ?.

 14. seler said

  potwierdzam Maruchy uwagę
  tego napierdalania linkami szie nie da czytać !!!!
  bo trzeba szukać IGŁĘ w stogu siana
  i, kurwa, odrobinę kultury proszę…
  _______________

  re: 145 BoYdar —> WT 70

  „Jak widać z powyższego, dla was obywatelu Seler, życie to głównie fizjologia”
  ——————
  doprawdy ?
  o, kurwa… a weźcie szie Boydaru spróbujcie nie zesrać
  i intelekt Twoja wypłynie na wierzchu
  pachnący [oczywiście] fiołkami…

  i widzicie [bezobjawowo]
  albo i nie widzicie obywatelu kmiotku, że
  [jak kurwom wygodnie],
  że ja cały czas
  napierdalam
  duchowo

  a Ty ?
  calutki czas w szambie
  i jak mam pomóc
  Ci Tobie ?

  i jak mnie upokarzasz to maaaaaasz orgazm ?

  duchowość twa śmierdzi
  jak podpaska
  bez uczuć

 15. seler said

 16. Boydar said

  No już, spokojnie, bo Wam obywatelu ciśnienie skoczy albo coś odpadnie, i wtedy to dopiero będzie kłopot.

 17. osoba prywatna said

  Jak się bronić przed Sanepidem za brak maseczki? Jak wstrzymać wykonanie decyzji? Co z odwołaniem?
  .https://www.youtube.com/watch?v=o9_Fom0LoQs

 18. osoba prywatna said

  NAUKA JĘZYKA ANGIELSKIEGO Z ANDRZEJEM DUDĄ!
  .https://www.youtube.com/watch?v=VgTVvNspG5Y

  Prezydent Andrzej „This is” Duda przemawia w języku angielskim na międzynarodowym forum
  .https://www.youtube.com/watch?v=bSiMKiaulNQ

 19. osoba prywatna said

  W aptece- komedyjka teatralna
  https://anthony.neon24.pl/post/158252,w-aptece-komedyjka-teatralna

 20. osoba prywatna said

  Wojna potrzebuje mundurów, epidemia maseczek. W tle zawsze pojawiają się pieniądze, jakiś budżet i decyzje co do jego rozdysponowania. Zajrzyjmy zatem do szwalni….
  http://ewa-rembikowska.szkolanawigatorow.pl/biznes-w-cieniu-czyli-zagladamy-do-szwalni

 21. Głos Prawdy said

  Papuga i kot

 22. Jan said

  Cenna audycja z prawnikiem, jak bronić się przed policją w obecnej sytuacji!

 23. osoba prywatna said

  Prezydent Trump wstrzymał pomoc dla antyrządowych organizacji na Białorusi- fałszywe testy na Cov-19
  .https://www.youtube.com/watch?v=dREzr-N4Xxs

 24. Głos Prawdy said

  Piskle i kot.

 25. Głos Prawdy said

  Piskle i kot.
  .https://youtu.be/BFNekjEgvuk

 26. Głos Prawdy said

  Takie malutkie piskle i maleńki kotek, no jak tu się nie wzruszyć

 27. Listwa said

  „Jeffrey Epstein z wielką uwagą notował, kto odwiedzał jego “wyspę miłości” oraz kto na nią latał jego samolotem “Lolita Express”. W jego „czarnej księdze” znajduje się 1510 słynnych osób. Kto miał z nim kontakt i kto jest potencjalnie podejrzany o udział w pedofilskim spisku?

  Na liście są m.in. Donald Trump, jego żona Melania oraz jego córka Ivanka; władca Arabii Saudyjskiej król Salman, Bill Clinton, Hillary Clinton oraz ich córka Chelsea Clinton; David Rockefeller, były brytyjski premier Tony Blair, byli sekretarze stanu USA: Henry Kissinger i John Kerry, John Podesta, gigant medialny Rupert Murdoch, brytyjski książę Andrew, Mick Jagger, Woody Allen, Bill Cosby, Will Smith, Dustin Hoffman, Kevin Spacey, Chris Rock, Naomi Campbell, a nawet Stephen Hawking!

  Wśród tych, którzy utrzymywali kontakty towarzyskie z Jeffreyem Epsteinem lub pojawiają się w jego niesławnej „czarnej księdze”, są ponadto: Bill Gates, Elon Musk, Mark Zuckerberg, Michael Bloomberg, współzałożyciel Google – Sergey Brin oraz twórca Virgin Group – Richard Branson.

  Wielu celebrytów utrzymuje, że nie było świadomych działań Epsteina i jego kliki. Trudno w to jednak uwierzyć. Hollywood jest przesiąknięte dziwnymi sytuacjami, na które zwracali uwagę zarówno Mel Gibson, Brad Pitt, jak i Ricky Gervais.

  Wielu ludzi zostało na wyspie Epsteina sfotografowanych. Mark Zuckerberg wychwalał nawet działanie adrenochromu – tajemniczej substancji wydobywanej m.in. z szyszynek osób, które przeżyły ogromny uraz psycho-fizyczny.”

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/1510-slawnych-osob-znajduje-sie-w-czarnej-ksiedze-pedofila-jeffreya-epsteina

  ————————————-
  o dawnej polityce:

 28. Kwal said

  Jak się Pan trzyma Panie SELER ? Kiedy do Pana można zadzwonić ? Te same pytania do Pana MIETA. Pozdrawia ziomek…

 29. wewewe said

  Covid, złoto i fejki
  Posted on 16 października 2020 by cynik9
  28 milionowa Wenezuela ma w tej chwili 85 tys. przypadków covid-19, w tym 720 śmiertelne. 38 milionowa Polska ma 149 tys. przypadków covid-19. W proporcji powinna mieć nie więcej niż 1000 przypadków śmiertelnych. Ma ich 3300. Może więc autorytarny reżim Maduro robi, w proporcji do swoich możliwości, coś jednak lepiej niż podobnie autorytarny reżim w Polsce?

  https://dwagrosze.com/2020/10/covid-zloto/

  Jeden komentarz:
  pierwsza z brzegu
  Imię (imiona): Jadwiga Katarzyna
  Nazwisko: Emilewicz
  Nazwisko panieńskie: Szyler
  Czego ktoś nie rozumie

 30. seler said

  re: 145 do 150 wykwintni znawcy tematu duszy cygana

  aż uklękłem….[trochę trudno,,, kolana nie dobrałem śrubka ch…j
  pampers cały zasrany, otwory mi szie pomyliły,
  o. leży… pierdolona nakrętka… pająk ?
  a, co ty robisz ? zameldowałeś szie ?
  pająk, ja ci porobię kreskę gdzie
  masz śmigać i w co wierzyć
  chuj nie doinformowanyJ
  i nóg ma więcej ?
  to cham…
  i jeszcze pajęczynę mi porobił bez uzgodnienia ze mną
  [cygan popierdolony]

  zapomniałe, o czym [Kim] miałem napisać, że ?
  że to Jezus szie zbliża w sandałkach
  [trochę TO potrwa] [zajebali asfalt]
  i Duszy Jego nie pozbierali ?
  „wszyscy święci”
  o. kurwa…
  ???
  Yy
  ?

  cygan jestem, jak by szie kto pytał
  bez maseczki


  _____________

  bez kropki

  NyndrO kochany
  Papuszę UCAŁUJ
  pierdol świeczki
  trzymaj szie
  😉


  {____

 31. Kres said

  koszer nostra z episkopatu załatwiła bp Janiaka
  17 października 2020 roku Nuncjatura Apostolska w Polsce przekazała do wiadomości komunikat, w którym informuje, że Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację biskupa kaliskiego Edwarda Janiaka. Od tego momentu liberał arcybiskup Grzegorz Ryś zarządza diecezją kaliską jako administrator apostolski sede vacante.
  https://www.pch24.pl/nuncjatura-apostolska-w-polsce–ojciec-swiety-przyjal-rezygnacje-biskupa-kaliskiego-edwarda-janiaka,79181,i.html

 32. Kres said

  W temacie gazowym, czyli czyżby koniec „buntu” szefa MSZ Niemiec Heiko Maasa? W wywiadzie dla niemieckich mediów szef niemieckiej dyplomacji powiedział że nie ma wątpliwości że budowa gazociągu „Nord Stream 2” zostanie zakończona, pozostaje tylko „kwestia czasu” w którym to zostanie zrobione.
  https://adnovumteam.wordpress.com/2020/10/17/wojna-domowa-na-ukrainie-17-10-2020r-1946-dzien-od-nowego-rozejmu/
  Jednocześnie Maas skrytykował „mieszanie sie” Amerykanów w europejską politykę energetyczną stwierdzając m.in że „Nie krytykujemy faktu, że Stany Zjednoczone w ubiegłym roku zwiększyły ponad dwukrotnie import ropy z Rosji i są obecnie drugim co do wielkości importerem rosyjskiej ropy ciężkiej”;
  https://korrespondent.net/world/4285217-severnyi-potok-budet-dostroen-hlava-myd-frh
  Podsumowanie wizyty ‚Pinokia” u ‚Sułtana” przez ukraiński portal http://www.Strana.ua czyli m.in Kijów uzyskuje możliwość dalszego zakupu tureckich „dronów” oraz obietnicę Erdogana ze nie uzna „aneksji” Krymu, a w zamian zgadza się na dalsze „buszowanie” na swoim terytorium tureckich „specsłuzb” i porywanie przez nie niewygodnych „sułtanowi” osób oraz na „zwiększenie tureckich inwestycji w realizację projektów infrastrukturalnych na Ukrainie”, czyli prawdopodobnie tureckie firmy (słynące z korupcji) przejmą całkowitą kontrolę nad budową dróg na Ukrainie;
  https://strana.ua/news/295422-vizit-zelenskoho-v-turtsiju-presledovanija-turetskikh-dissidentov-i-postavki-bespilotniki.html
  „Nauczyciel historii padł w piątek ofiarą zabójstwa niedaleko Paryża – napastnik islamista czeczen odciął mu głowę nożem i został zastrzelony przez policję…
  Nauczyciel z gimnazjum w Conflans Sainte-Honorine pokazywał w klasie uczniom na lekcjach karykatury Mahometa. Według świadka napastnik czeczen podczas zabójstwa krzyczał Allah Akbar”;
  Zabójcą okazał sie być jeden z „uchodźców czeczeńskich” których na Zachodzie (w tym i w Polsce) bardzo chętnie przyznaje się prawo pobytu (np islamista mamed khalidow) jako „ofiarom reżimu Kadyrowa” nie bacząc na to ze to najczęściej wahabici, czyli skrajni islamiści saudyjscy
  https://strana.ua/news/295517-chechenets-iz-moskvy-obezhlavil-uchitelja-vo-frantsii-.html

 33. Kres said

  Ile lodołamaczy zbudował Putin w Rosji. Czyja Arktyka? A Stany Zjednoczone straciły wszystko .
  .http://ru-an.info/n/100937/
  https://kodluch.wordpress.com/2020/10/16/16-10-2020-syria-1838-dzien-sprzatania-swiata/
  Rosja zwiększyła eksport żywności do Chin o 24% w ciągu dziewięciu miesięcy …
  .https://sdelanounas.ru/blogs/136642/

  Globalny porządek Chin i konflikt w Górskim Karabachu ..
  .http://ru-an.info/n/100968/

  Matveychev: Bandyci z lat 90. zapłacili za leczenie Nawalnego..
  .https://cont.ws/@matveychev/1808879

  Ukraina potajemnie wbija nóż w plecy wojującej Armenii …
  .https://rusvesna.su/news/1602852138

  Trump mówi, że NIE zmusi Amerykanów do przyjęcia szczepionki na koronawirusa, ponieważ sondaże pokazują powszechny sceptycyzm co do szczepionki
  .https://www.sott.net/article/442983-Trump-says-he-will-NOT-force-Americans-to-take-coronavirus-vaccine-as-polls-show-widespread-skepticism-about-jab

  USA: Wzorce rejestracji wyborców dają Trumpowi przewagę niewidoczną dla ankiet – JPMorgan
  .https://www.sott.net/article/442979-USA-Voter-registration-patterns-give-Trump-an-edge-invisible-to-polls-JPMorgan

  Facebook i Twitter przekraczają granicę o wiele bardziej niebezpieczną niż to, co cenzurują
  .https://www.sott.net/article/442980-Facebook-and-Twitter-cross-a-line-far-more-dangerous-than-what-they-censor

  Twitter, Biden i New York Post – cenzura mediów społecznościowych przyspiesza
  .https://www.sott.net/article/442982-Twitter-Biden-and-the-New-York-Post-social-media-censorship-kicks-up-a-gear

  Skandal związany z oszustwami związanymi z koronawirusem – właśnie rozpoczęła się największa walka
  .https://www.sott.net/article/442985-Coronavirus-fraud-scandal-The-biggest-fight-has-just-begun

  Nierówni i niebezpieczni: Piers Morgan potępia pozwolenie transpłciowym sportowcom na grę w rugby kobiet, wywierając presję na angielski związek
  .https://www.sott.net/article/442987-Unequal-unsafe-Piers-Morgan-slams-transgender-athletes-being-allowed-play-womens-rugby-heaping-pressure-on-English-union

  San Francisco chce zmienić nazwy 44 szkół, usuwając takie jak Waszyngton, Lincoln, a nawet FEINSTEIN
  .https://www.sott.net/article/442988-San-Francisco-looks-to-rename-44-schools-expunging-the-likes-of-Washington-Lincoln-and-even-FEINSTEIN-for-their-impurities

  „Azerbejdżan nie byłby w stanie kontynuować swojej działalności z taką intensywnością bez naszego wsparcia” – powiedział Asia Times, pod warunkiem zachowania anonimowości, starsze źródło w izraelskim Ministerstwie Obrony.
  Israel to maintain Azeri edge in Karabakh war
  .https://asiatimes.com/2020/10/israel-to-maintain-azeri-edge-in-karabakh-war/
  Turcja jako pierwsza przetestowała rosyjski S-400

  Turcja po raz pierwszy przetestowała zakupione od Rosji systemy przeciwlotnicze S-400 podczas ćwiczeń na północy kraju w pobliżu miasta Sinop. Zostało to zgłoszone TASS w piątek przez źródło wojskowo-dyplomatyczne.
  „Podczas ćwiczeń wystrzelono trzy systemy rakiet przeciwlotniczych S-400. Wszyscy z powodzeniem trafili w wyznaczone cele – powiedział.
  Rosoboronexport (część Rostec) nie skomentował tej informacji.
  14 października Biuro Oceanografii Marynarki Tureckiej ogłosiło zamiar Ankary przeprowadzenia ćwiczeń ogniowych w okresie od 16 do 17 października. W piątek Reuters podał, że podczas nich miały miejsce odpalenia rakiet.
  Rosja i Turcja podpisały w 2017 roku kontrakt na dostawę przez Moskwę do Ankary kompleksów S-400. Turcja była pierwszym krajem NATO, który nabył te systemy od Federacji Rosyjskiej. Decyzja Ankary wywołała ostrą negatywną reakcję Stanów Zjednoczonych i całego sojuszu. Stany Zjednoczone wciąż próbują skłonić Turcję do porzucenia rosyjskich systemów obrony powietrznej. Waszyngton wykluczył Ankarę z programu amerykańskich samolotów F-35. Ponadto Stany Zjednoczone grożą Turcji za zakup S-400 wprowadzeniem sankcji, ale nie spieszy się z podjęciem tych kroków, gdyż obawiają się dalszego pogorszenia relacji z ważnym sojusznikiem NATO. Ankara ostrzega, że ​​nie pozostawi stosowania takich ograniczeń bez odpowiedzi.
  Rosyjska agencja informacyjna TASS
  Aż się ciśnie na usta znane powiedzenie Lenina pasujace do tej sytuacji
  „Kapitaliści sprzedadzą nam sznurek, na którym ich powiesimy”
  https://www.finanz.ru/novosti/aktsii/turciya-vpervye-ispytala-rossiyskie-s-400-1029688629
  Armia rosyjska zaczęła niszczyć amerykańskie samoloty wojskowe w Syrii

  Amerykańska operacja wojskowa w Syrii już dawno stała się prawdziwym bólem głowy dla administracji Trumpa; w ciągu ostatniego półtora miesiąca straty w budżecie obronnym związane z utratą bezzałogowych samolotów bojowych przekroczyły 50 mln dolarów.
  https://rusvesna.su/news/1602500287
  Jak na razie ból dupy to mają firmy z Polski i pribałtyki , bo nie ma od kogo kupić prądu a już we wrześniu ( w czasie kryzysu gospodarczego – pandemicznego ) był 20 stopień zasilania . Polskie pacynki piszą o kupowaniu prądu od Szwecji ale ci pierwszy raz o tym słyszą i wcale nie mają mocy na sprzedaż . Trzeba bedzie się zgłosić po prośbie do Putina by sprzedał prąd z Kaliningradu albo do Baćki , bo on w listopadzie uruchamia duża elekrownię atomową . Ciekawe tylko czy ci „wrogowie” Polski swoje moce sprzedadzą ( a jeśli tak , to po ile i na jakich warunkach )

  cztery lata temu zginął legendarny „Motorola” :
  https://novorosinform.org/831852
  https://news-front.info/2020/10/16/chetyre-goda-bez-kombata-motoroly-v-dnr-pochtili-pamyat-arsena-pavlova/

 34. Kres said

  Ile lodołamaczy zbudował Putin w Rosji. Czyja Arktyka? A Stany Zjednoczone straciły wszystko .
  .http://ru-an.info/n/100937/
  https://kodluch.wordpress.com/2020/10/16/16-10-2020-syria-1838-dzien-sprzatania-swiata/
  Rosja zwiększyła eksport żywności do Chin o 24% w ciągu dziewięciu miesięcy …
  .https://sdelanounas.ru/blogs/136642/

  Globalny porządek Chin i konflikt w Górskim Karabachu ..
  .http://ru-an.info/n/100968/

  Matveychev: Bandyci z lat 90. zapłacili za leczenie Nawalnego..
  .https://cont.ws/@matveychev/1808879

  Ukraina potajemnie wbija nóż w plecy wojującej Armenii …
  .https://rusvesna.su/news/1602852138

  Trump mówi, że NIE zmusi Amerykanów do przyjęcia szczepionki na koronawirusa, ponieważ sondaże pokazują powszechny sceptycyzm co do szczepionki
  .https://www.sott.net/article/442983-Trump-says-he-will-NOT-force-Americans-to-take-coronavirus-vaccine-as-polls-show-widespread-skepticism-about-jab

  USA: Wzorce rejestracji wyborców dają Trumpowi przewagę niewidoczną dla ankiet – JPMorgan
  .https://www.sott.net/article/442979-USA-Voter-registration-patterns-give-Trump-an-edge-invisible-to-polls-JPMorgan

  Facebook i Twitter przekraczają granicę o wiele bardziej niebezpieczną niż to, co cenzurują
  .https://www.sott.net/article/442980-Facebook-and-Twitter-cross-a-line-far-more-dangerous-than-what-they-censor

  Twitter, Biden i New York Post – cenzura mediów społecznościowych przyspiesza
  .https://www.sott.net/article/442982-Twitter-Biden-and-the-New-York-Post-social-media-censorship-kicks-up-a-gear

  Skandal związany z oszustwami związanymi z koronawirusem – właśnie rozpoczęła się największa walka
  .https://www.sott.net/article/442985-Coronavirus-fraud-scandal-The-biggest-fight-has-just-begun

  Nierówni i niebezpieczni: Piers Morgan potępia pozwolenie transpłciowym sportowcom na grę w rugby kobiet, wywierając presję na angielski związek
  .https://www.sott.net/article/442987-Unequal-unsafe-Piers-Morgan-slams-transgender-athletes-being-allowed-play-womens-rugby-heaping-pressure-on-English-union

  San Francisco chce zmienić nazwy 44 szkół, usuwając takie jak Waszyngton, Lincoln, a nawet FEINSTEIN
  .https://www.sott.net/article/442988-San-Francisco-looks-to-rename-44-schools-expunging-the-likes-of-Washington-Lincoln-and-even-FEINSTEIN-for-their-impurities

  „Azerbejdżan nie byłby w stanie kontynuować swojej działalności z taką intensywnością bez naszego wsparcia” – powiedział Asia Times, pod warunkiem zachowania anonimowości, starsze źródło w izraelskim Ministerstwie Obrony.
  Israel to maintain Azeri edge in Karabakh war
  .https://asiatimes.com/2020/10/israel-to-maintain-azeri-edge-in-karabakh-war/
  Turcja jako pierwsza przetestowała rosyjski S-400

  Turcja po raz pierwszy przetestowała zakupione od Rosji systemy przeciwlotnicze S-400 podczas ćwiczeń na północy kraju w pobliżu miasta Sinop. Zostało to zgłoszone TASS w piątek przez źródło wojskowo-dyplomatyczne.
  „Podczas ćwiczeń wystrzelono trzy systemy rakiet przeciwlotniczych S-400. Wszyscy z powodzeniem trafili w wyznaczone cele – powiedział.
  Rosoboronexport (część Rostec) nie skomentował tej informacji.
  14 października Biuro Oceanografii Marynarki Tureckiej ogłosiło zamiar Ankary przeprowadzenia ćwiczeń ogniowych w okresie od 16 do 17 października. W piątek Reuters podał, że podczas nich miały miejsce odpalenia rakiet.
  Rosja i Turcja podpisały w 2017 roku kontrakt na dostawę przez Moskwę do Ankary kompleksów S-400. Turcja była pierwszym krajem NATO, który nabył te systemy od Federacji Rosyjskiej. Decyzja Ankary wywołała ostrą negatywną reakcję Stanów Zjednoczonych i całego sojuszu. Stany Zjednoczone wciąż próbują skłonić Turcję do porzucenia rosyjskich systemów obrony powietrznej. Waszyngton wykluczył Ankarę z programu amerykańskich samolotów F-35. Ponadto Stany Zjednoczone grożą Turcji za zakup S-400 wprowadzeniem sankcji, ale nie spieszy się z podjęciem tych kroków, gdyż obawiają się dalszego pogorszenia relacji z ważnym sojusznikiem NATO. Ankara ostrzega, że ​​nie pozostawi stosowania takich ograniczeń bez odpowiedzi.
  Rosyjska agencja informacyjna TASS
  Aż się ciśnie na usta znane powiedzenie Lenina pasujace do tej sytuacji
  „Kapitaliści sprzedadzą nam sznurek, na którym ich powiesimy”
  https://www.finanz.ru/novosti/aktsii/turciya-vpervye-ispytala-rossiyskie-s-400-1029688629
  Armia rosyjska zaczęła niszczyć amerykańskie samoloty wojskowe w Syrii

  Amerykańska operacja wojskowa w Syrii już dawno stała się prawdziwym bólem głowy dla administracji Trumpa; w ciągu ostatniego półtora miesiąca straty w budżecie obronnym związane z utratą bezzałogowych samolotów bojowych przekroczyły 50 mln dolarów.
  https://rusvesna.su/news/1602500287
  Jak na razie ból dupy to mają firmy z Polski i pribałtyki , bo nie ma od kogo kupić prądu a już we wrześniu ( w czasie kryzysu gospodarczego – pandemicznego ) był 20 stopień zasilania . Polskie pacynki piszą o kupowaniu prądu od Szwecji ale ci pierwszy raz o tym słyszą i wcale nie mają mocy na sprzedaż . Trzeba bedzie się zgłosić po prośbie do Putina by sprzedał prąd z Kaliningradu albo do Baćki , bo on w listopadzie uruchamia duża elekrownię atomową . Ciekawe tylko czy ci „wrogowie” Polski swoje moce sprzedadzą ( a jeśli tak , to po ile i na jakich warunkach )

  cztery lata temu zginął legendarny „Motorola” :
  https://novorosinform.org/831852
  https://news-front.info/2020/10/16/chetyre-goda-bez-kombata-motoroly-v-dnr-pochtili-pamyat-arsena-pavlova/

 35. Kres said

  Ile lodołamaczy zbudował Putin w Rosji. Czyja Arktyka? A Stany Zjednoczone straciły wszystko .
  .http://ru-an.info/n/100937/
  https://kodluch.wordpress.com/2020/10/16/16-10-2020-syria-1838-dzien-sprzatania-swiata/
  Rosja zwiększyła eksport żywności do Chin o 24% w ciągu dziewięciu miesięcy …
  .https://sdelanounas.ru/blogs/136642/

  Globalny porządek Chin i konflikt w Górskim Karabachu ..
  .http://ru-an.info/n/100968/

  Matveychev: Bandyci z lat 90. zapłacili za leczenie Nawalnego..
  .https://cont.ws/@matveychev/1808879

  Ukraina potajemnie wbija nóż w plecy wojującej Armenii …
  .https://rusvesna.su/news/1602852138

  Trump mówi, że NIE zmusi Amerykanów do przyjęcia szczepionki na koronawirusa, ponieważ sondaże pokazują powszechny sceptycyzm co do szczepionki
  .https://www.sott.net/article/442983-Trump-says-he-will-NOT-force-Americans-to-take-coronavirus-vaccine-as-polls-show-widespread-skepticism-about-jab

  USA: Wzorce rejestracji wyborców dają Trumpowi przewagę niewidoczną dla ankiet – JPMorgan
  .https://www.sott.net/article/442979-USA-Voter-registration-patterns-give-Trump-an-edge-invisible-to-polls-JPMorgan

  Facebook i Twitter przekraczają granicę o wiele bardziej niebezpieczną niż to, co cenzurują
  .https://www.sott.net/article/442980-Facebook-and-Twitter-cross-a-line-far-more-dangerous-than-what-they-censor

  Twitter, Biden i New York Post – cenzura mediów społecznościowych przyspiesza
  .https://www.sott.net/article/442982-Twitter-Biden-and-the-New-York-Post-social-media-censorship-kicks-up-a-gear

  Skandal związany z oszustwami związanymi z koronawirusem – właśnie rozpoczęła się największa walka
  .https://www.sott.net/article/442985-Coronavirus-fraud-scandal-The-biggest-fight-has-just-begun

  Nierówni i niebezpieczni: Piers Morgan potępia pozwolenie transpłciowym sportowcom na grę w rugby kobiet, wywierając presję na angielski związek
  .https://www.sott.net/article/442987-Unequal-unsafe-Piers-Morgan-slams-transgender-athletes-being-allowed-play-womens-rugby-heaping-pressure-on-English-union

  San Francisco chce zmienić nazwy 44 szkół, usuwając takie jak Waszyngton, Lincoln, a nawet FEINSTEIN
  .https://www.sott.net/article/442988-San-Francisco-looks-to-rename-44-schools-expunging-the-likes-of-Washington-Lincoln-and-even-FEINSTEIN-for-their-impurities

  „Azerbejdżan nie byłby w stanie kontynuować swojej działalności z taką intensywnością bez naszego wsparcia” – powiedział Asia Times, pod warunkiem zachowania anonimowości, starsze źródło w izraelskim Ministerstwie Obrony.
  Israel to maintain Azeri edge in Karabakh war
  .https://asiatimes.com/2020/10/israel-to-maintain-azeri-edge-in-karabakh-war/
  Turcja jako pierwsza przetestowała rosyjski S-400

  Turcja po raz pierwszy przetestowała zakupione od Rosji systemy przeciwlotnicze S-400 podczas ćwiczeń na północy kraju w pobliżu miasta Sinop. Zostało to zgłoszone TASS w piątek przez źródło wojskowo-dyplomatyczne.
  „Podczas ćwiczeń wystrzelono trzy systemy rakiet przeciwlotniczych S-400. Wszyscy z powodzeniem trafili w wyznaczone cele – powiedział.
  Rosoboronexport (część Rostec) nie skomentował tej informacji.
  14 października Biuro Oceanografii Marynarki Tureckiej ogłosiło zamiar Ankary przeprowadzenia ćwiczeń ogniowych w okresie od 16 do 17 października. W piątek Reuters podał, że podczas nich miały miejsce odpalenia rakiet.
  Rosja i Turcja podpisały w 2017 roku kontrakt na dostawę przez Moskwę do Ankary kompleksów S-400. Turcja była pierwszym krajem NATO, który nabył te systemy od Federacji Rosyjskiej. Decyzja Ankary wywołała ostrą negatywną reakcję Stanów Zjednoczonych i całego sojuszu. Stany Zjednoczone wciąż próbują skłonić Turcję do porzucenia rosyjskich systemów obrony powietrznej. Waszyngton wykluczył Ankarę z programu amerykańskich samolotów F-35. Ponadto Stany Zjednoczone grożą Turcji za zakup S-400 wprowadzeniem sankcji, ale nie spieszy się z podjęciem tych kroków, gdyż obawiają się dalszego pogorszenia relacji z ważnym sojusznikiem NATO. Ankara ostrzega, że ​​nie pozostawi stosowania takich ograniczeń bez odpowiedzi.
  Rosyjska agencja informacyjna TASS
  Aż się ciśnie na usta znane powiedzenie Lenina pasujace do tej sytuacji
  „Kapitaliści sprzedadzą nam sznurek, na którym ich powiesimy”
  .https://www.finanz.ru/novosti/aktsii/turciya-vpervye-ispytala-rossiyskie-s-400-1029688629
  Armia rosyjska zaczęła niszczyć amerykańskie samoloty wojskowe w Syrii

  Amerykańska operacja wojskowa w Syrii już dawno stała się prawdziwym bólem głowy dla administracji Trumpa; w ciągu ostatniego półtora miesiąca straty w budżecie obronnym związane z utratą bezzałogowych samolotów bojowych przekroczyły 50 mln dolarów.
  .https://rusvesna.su/news/1602500287
  Jak na razie ból dupy to mają firmy z Polski i pribałtyki , bo nie ma od kogo kupić prądu a już we wrześniu ( w czasie kryzysu gospodarczego – pandemicznego ) był 20 stopień zasilania . Polskie pacynki piszą o kupowaniu prądu od Szwecji ale ci pierwszy raz o tym słyszą i wcale nie mają mocy na sprzedaż . Trzeba bedzie się zgłosić po prośbie do Putina by sprzedał prąd z Kaliningradu albo do Baćki , bo on w listopadzie uruchamia duża elekrownię atomową . Ciekawe tylko czy ci „wrogowie” Polski swoje moce sprzedadzą ( a jeśli tak , to po ile i na jakich warunkach )

  cztery lata temu zginął legendarny „Motorola” :
  .https://novorosinform.org/831852
  .https://news-front.info/2020/10/16/chetyre-goda-bez-kombata-motoroly-v-dnr-pochtili-pamyat-arsena-pavlova/

 36. Kwal said

  https://www.onet.pl/informacje/onetwarszawa/warszawa-protest-branzy-fitness-deklaracja-krzysztofa-bosaka/zgwhq2e,79cfc278
  Cholerny tchórz…

 37. Kres said

  Ile lodołamaczy zbudował Putin w Rosji. Czyja Arktyka? A Stany Zjednoczone straciły wszystko .
  .http://ru-an.info/n/100937/
  https://kodluch.wordpress.com/2020/10/16/16-10-2020-syria-1838-dzien-sprzatania-swiata/
  Rosja zwiększyła eksport żywności do Chin o 24% w ciągu dziewięciu miesięcy …
  .https://sdelanounas.ru/blogs/136642/

  Globalny porządek Chin i konflikt w Górskim Karabachu ..
  .http://ru-an.info/n/100968/

  Matveychev: Bandyci z lat 90. zapłacili za leczenie Nawalnego..
  .https://cont.ws/@matveychev/1808879

  Ukraina potajemnie wbija nóż w plecy wojującej Armenii …
  .https://rusvesna.su/news/1602852138

  Trump mówi, że NIE zmusi Amerykanów do przyjęcia szczepionki na koronawirusa, ponieważ sondaże pokazują powszechny sceptycyzm co do szczepionki
  .https://www.sott.net/article/442983-Trump-says-he-will-NOT-force-Americans-to-take-coronavirus-vaccine-as-polls-show-widespread-skepticism-about-jab

  USA: Wzorce rejestracji wyborców dają Trumpowi przewagę niewidoczną dla ankiet – JPMorgan
  .https://www.sott.net/article/442979-USA-Voter-registration-patterns-give-Trump-an-edge-invisible-to-polls-JPMorgan

  Facebook i Twitter przekraczają granicę o wiele bardziej niebezpieczną niż to, co cenzurują
  .https://www.sott.net/article/442980-Facebook-and-Twitter-cross-a-line-far-more-dangerous-than-what-they-censor

  Twitter, Biden i New York Post – cenzura mediów społecznościowych przyspiesza
  .https://www.sott.net/article/442982-Twitter-Biden-and-the-New-York-Post-social-media-censorship-kicks-up-a-gear

  Skandal związany z oszustwami związanymi z koronawirusem – właśnie rozpoczęła się największa walka
  .https://www.sott.net/article/442985-Coronavirus-fraud-scandal-The-biggest-fight-has-just-begun

  Nierówni i niebezpieczni: Piers Morgan potępia pozwolenie transpłciowym sportowcom na grę w rugby kobiet, wywierając presję na angielski związek
  .https://www.sott.net/article/442987-Unequal-unsafe-Piers-Morgan-slams-transgender-athletes-being-allowed-play-womens-rugby-heaping-pressure-on-English-union

  San Francisco chce zmienić nazwy 44 szkół, usuwając takie jak Waszyngton, Lincoln, a nawet FEINSTEIN
  .https://www.sott.net/article/442988-San-Francisco-looks-to-rename-44-schools-expunging-the-likes-of-Washington-Lincoln-and-even-FEINSTEIN-for-their-impurities

  „Azerbejdżan nie byłby w stanie kontynuować swojej działalności z taką intensywnością bez naszego wsparcia” – powiedział Asia Times, pod warunkiem zachowania anonimowości, starsze źródło w izraelskim Ministerstwie Obrony.
  Israel to maintain Azeri edge in Karabakh war
  .https://asiatimes.com/2020/10/israel-to-maintain-azeri-edge-in-karabakh-war/
  Turcja jako pierwsza przetestowała rosyjski S-400

  Turcja po raz pierwszy przetestowała zakupione od Rosji systemy przeciwlotnicze S-400 podczas ćwiczeń na północy kraju w pobliżu miasta Sinop. Zostało to zgłoszone TASS w piątek przez źródło wojskowo-dyplomatyczne.
  „Podczas ćwiczeń wystrzelono trzy systemy rakiet przeciwlotniczych S-400. Wszyscy z powodzeniem trafili w wyznaczone cele – powiedział.
  Rosoboronexport (część Rostec) nie skomentował tej informacji.
  14 października Biuro Oceanografii Marynarki Tureckiej ogłosiło zamiar Ankary przeprowadzenia ćwiczeń ogniowych w okresie od 16 do 17 października. W piątek Reuters podał, że podczas nich miały miejsce odpalenia rakiet.
  Rosja i Turcja podpisały w 2017 roku kontrakt na dostawę przez Moskwę do Ankary kompleksów S-400. Turcja była pierwszym krajem NATO, który nabył te systemy od Federacji Rosyjskiej. Decyzja Ankary wywołała ostrą negatywną reakcję Stanów Zjednoczonych i całego sojuszu. Stany Zjednoczone wciąż próbują skłonić Turcję do porzucenia rosyjskich systemów obrony powietrznej. Waszyngton wykluczył Ankarę z programu amerykańskich samolotów F-35. Ponadto Stany Zjednoczone grożą Turcji za zakup S-400 wprowadzeniem sankcji, ale nie spieszy się z podjęciem tych kroków, gdyż obawiają się dalszego pogorszenia relacji z ważnym sojusznikiem NATO. Ankara ostrzega, że ​​nie pozostawi stosowania takich ograniczeń bez odpowiedzi.
  Rosyjska agencja informacyjna TASS
  Aż się ciśnie na usta znane powiedzenie Lenina pasujace do tej sytuacji
  „Kapitaliści sprzedadzą nam sznurek, na którym ich powiesimy”
  .https://www.finanz.ru/novosti/aktsii/turciya-vpervye-ispytala-rossiyskie-s-400-1029688629
  Armia rosyjska zaczęła niszczyć amerykańskie samoloty wojskowe w Syrii

  Amerykańska operacja wojskowa w Syrii już dawno stała się prawdziwym bólem głowy dla administracji Trumpa; w ciągu ostatniego półtora miesiąca straty w budżecie obronnym związane z utratą bezzałogowych samolotów bojowych przekroczyły 50 mln dolarów.
  .https://rusvesna.su/news/1602500287
  Jak na razie ból dupy to mają firmy z Polski i pribałtyki , bo nie ma od kogo kupić prądu a już we wrześniu ( w czasie kryzysu gospodarczego – pandemicznego ) był 20 stopień zasilania . Polskie pacynki piszą o kupowaniu prądu od Szwecji ale ci pierwszy raz o tym słyszą i wcale nie mają mocy na sprzedaż . Trzeba bedzie się zgłosić po prośbie do Putina by sprzedał prąd z Kaliningradu albo do Baćki , bo on w listopadzie uruchamia duża elekrownię atomową . Ciekawe tylko czy ci „wrogowie” Polski swoje moce sprzedadzą ( a jeśli tak , to po ile i na jakich warunkach )

  cztery lata temu zginął legendarny „Motorola” :
  .https://novorosinform.org/831852
  .https://news-front.info/2020/10/16/chetyre-goda-bez-kombata-motoroly-v-dnr-pochtili-pamyat-arsena-pavlova/

  ANKARA, 16 października – RIA Novosti. Prezydent Turcji Tayyip Erdogan powiedział, że Ankara nie uznaje Krymu za region rosyjski i popiera integralność terytorialną Ukrainy.
  Jednocześnie Tatarzy krymscy potępili takie wypowiedzi z Ankary. Senator z Krymu, członek komisji spraw międzynarodowych Rady Federacji Siergiej Cekow podkreślił, że republika nie potrzebuje uznania jej statusu rosyjskiego, gdyż dla Krymu najważniejsze jest uznanie i wsparcie Rosji.
  https://ria.ru/20201016/krym-1580197188.html
  Erdogan były przyjaciel Putina?
  Tu nie chodzi o dozgonną przyjaźń i obściskiwanie sie Putina z Erdoganem ! Chodzi o odciagnięcie Turcji od USA i Izraela a to sie udało 🙂
  Fakty sa takie: Turcja buduje rosyjską elektrownię atomową a nie amerykańską , kupiła S-400 a nie Patrioty , zamierza kupić Su 35 zamiast F 35 , rurę z gazem ma z Rosji a nie z Kataru a co najważniejsze , jest wrogiem Izraela na BW, co zmienia ewidentnie rozklad sił na BW w stosunku do 2013-2014 roku.
  Jak na razie ból dupy to maja żydzi i ich pacynki w USA , bo stracili strategicznego , świetnie położonego sojusznika w tamtych terenach.
  A to , ze powstają jakieś przepychanki i próby wyłudzenia czegoś od Rosji to normalne .
  Nawet Baćka jeszcze pół roku temu zaczął „przyjaźnić” się z USA i zachodem , by coś od Rosji utargować. Nawet ropę zaczęli kupować. Ale chciwi żydzi z USA , zamiast wziąść podarowany palec , chcieli odrąbać rękę Łukaszence a resztę pocwiartkować i wyszło jak wyszło. Teraz Łukaszenka nawet słyszeć nie chce o tzw zachodzie 🙂

 38. prelekt said

  No ale czy GIERTYCH MA KORONAWIRUSA? W mendiach milczą! Kto go przyjął do szpitala, jak nawet kobiety rodzące na żadne oddziały nie wpuszczają… Bo szmata mason? tfu. Kiedy to się wszystko przekręci…?

 39. delMiguel said

  Krzysztof K. zakończył karierę, a ja dalej czekam aż jego „gitarzysta” odda dług. Banda złodziei… Wyssał go z ojca czy matki mlekiem?
  Ludzie honorowi to jak dzisiejsze dinozaury – nieistniejący domniemany coś na kształt świdra, coś człekokształtnego… Nie na tej planecie.
  A propos planet – kto z Syriusza? Ludzie, którzy uważają, że mają talent

 40. Boydar said

  „… napastnik islamista czeczen odciął mu głowę nożem …” – (32)

  Myślę, że ten islamista to przypuszczalnie pochodził z Czeczenii ale żadnym Czeczenem nie był. Tak jak Michnik nie jest Polakiem a Ciechanowska Białorusinką. Oni wszyscy mają tą samą narodowość co i kapitał.

 41. Inviolata, integra, et casta es Maria,
  quae es effecta fulgida caeli porta.
  O Mater alma Christi carissima, suscipe pia laudum praeconia.

  Te nunc flagitant devota corda et ora,
  nostra ut pura pectora sint et corpora.
  Tu per precata dulcisona, NOBIS CONCEDAS veniam per saecula.

  O benigna! O Regina! O Maria, quae sola inviolata permansisti.

  Nienaruszona, bez skazy, czysta jesteś Maryjo.
  Tyś dla nas blaskiem, jaśniejącą bramą niebios.
  Matko Chrystusowa, przeczysta, najdroższa, Przyjmij łaskawie nasze pobożne pieśni pochwalne.

  Niech nasze piersi i nasze ciała staną się czyste.
  O to Cię proszą pobożne serca i usta.

  Przez Twoje modły słodkobrzmiące
  Udziel nam przebaczenia na wieki.

  O łaskawa, o Królowo, o Maryjo Ty jedynie pozostajesz Niepokalana.

 42. wanderer said

  Panie Kres, co Pan z tymi lodolamaczami?…

 43. Marucha said

  Panie Kres (nr 37 i inne),
  Czy Pan czytał komentarz nr 4 autorstwa admina?

 44. Roman said

 45. wanderer said

  36, Kwal,

  Konfederacja smierdzi coraz bardziej. Dziambor robi to samo.

  Wielka szkoda. Widac ze Konfederacja ma za zadanie przejac role dobrego policjanta, przejac i zutylizowac oddolny ruch buntujacych sie ludzi przeciwko idiotyzmom.

  Warto przeczytac :
  https://arjanek.neon24.pl/post/158212,gwizdek-na-psy-i-maskarada-konfederacji

 46. Yagiel said

  Pyta Krzysztof Jackowski: „Dlaczego mamy myśleć tylko O TYM ?” To absurd.

  Jesteśmy, jak pijany, kt. człapie wokół słupa ogłoszeniowego i bełkoce „Jestem zamknięty!”…
  jesteśmy pijani chorzy na takie właśnie „zamknięcie”, mamy stać się nałogowcami wirucha, namordników, zagrożenia drugim człowiekiem, nawet tylko powietrzem !
  Jak zapowiedział był Jackowski: boimy się oddychać…
  No i boimy się myśleć, jak zdrowi ludzie, silni. A przecież przyszłość należy do zdrowych!
  Otóż właśnie:
  czy na pewno przyszłość ma należeć do zdrowych? Czyli do niepotrzebujących namordników i w ogóle Big Pharma ? Takie jest prawo naturalne: Prawo Naturalne wyklucza Big Pharma’ę.
  Ale jest oto prawo Big Pharma: przyszłość należy do BPh – zdrowi są przeszkodą, zawadą. Ze zdrowych trzeba zrobić pijaków słupa ogłoszeniowego: patrzcie na słup i czujcie się okrążeni, zamknięci – zamknięci swą własną jednowymiarowością, głupotą! (Jak w kloszu „Sexmisji”.)
  Taki jest zamysł BPh: wszyscy z nałogiem patrzenia w ekranik z logo… No nie, nie BPh – jest tyle, mnóstwo logo różnych usłużnych pośredników, np. TVP, MZ, UE… Miliardy głupio-zbędnych ludzi, człowieków posłusznych nałogowi, tj. BPh. Której celem jest mieć nas pod kontrolą strachu, a nie – zdrowych nas! A jeszcze swobodnych w biegu, na rowerze, gdziekolwiek w ruchu swobodnym – bez namordnika…
  Wyobraź/cie to sobie ! Daj/cie to sobie !

  Psychopaci z BPh, płci obojej, to nie ja ani my – nie mus patrzeć z pijackim uporem w ich ekraniki: okrążyli nas! Nie – wystarczy się odwrócić od Twarzy Eminencji i zobaczyć przestrzeń…
  S w o b o d y !
  Naturalnej naszej: od Natury, z urodzenia nam danej – poza jajkiem, poza brzuchem mamy swo bodni – swojo cieleśni jesteśmy: ‘boda’ to ‘ciało’ przecież. A nasze ciała/swe body mamy na tyle małe, że w każdym miejscu Ziemi/Globu jesteśmy w Dużym Miejscu. W Bardzo Dużym, jeżeli mu się przyjrzeć, przymyśleć z ciekawością, szacunkiem, zrozumieniem aż! I – wtedy – w bardzo naszym, groźnym, lecz i pomocnym, choćby przez pokarm naturalny tutejszy – od wody zaczynając – po zioła tutejsze okoliczne. Okolica nasza wymaga uwagi, zrozumienia – nie ekranik BPh, w kt. nic do zrozumienia, samo zło – Ona jak okiem sięgnąć, jak rozumem ogarnąć: ile ogarnąć, tyle nasza.

  Kto stoi, chwieje się już, przyduszony namordnikiem do słupa, plecami do Okolicy swej, ten ślepy lub ślepa na życie; właściwie martwi za życia. Nałogowcy nie-życia, nie-zdrowia, nie-myślenia… Mogący przecież się odwrócić i odejść – na swobodny spacer –
  Możesz.
  Życie to spacer przez Okolicę; na rowerze czy konno – trochę większą.
  Tylko wzmocnij i wyrównaj oddech – głębszy wdech i głębszy wgląd…
  Niech się wyrówna i złączy Natura wokół nas i w nas: nasze zdrowie i życie szczęśliwe.
  Szum tchnienia naszego wśród szumu/szemu drzew…

  Moja Zielona Strefa w Warszawie-Żoliborz – przed dziś, 17 października, i po – i twoja. Gdziekolwiek tak jesteś/cie,
  Panie Krzysztofie Szanowny.

 47. osoba prywatna said

  Van Morrison – Have I Told You Lately
  .https://www.youtube.com/watch?v=J789GId1kaY

 48. osoba prywatna said

  Kiedyś kino uczyło zasad, moralności, odpowiedzialności, reguł. Ale to było kilkadziesiąt lat temu. To film sprzed 65 lat.

  Tata, mama, moja kobieta i ja.
  https://www.cda.pl/video/3154199e7

 49. osoba prywatna said

  Rytualny ubój Polaka (na futro)
  https://chart.neon24.pl/post/157634,rytualny-uboj-polaka-na-futro

 50. Piskorz said

  !!!! Pytana o wątek utraty przytomności w łazience, Barbara Giertych nie chciała przesądzać sprawy. – Nie wiemy, co zrobił mu ten agent. Mąż powiedział tylko, że wszedł z nim do łazienki i od razu stracił przytomność, potem ..” ZA P. BLIDĄ TEŻ WESZŁA POLICJANTKA DO ŁAZIENKI,,,efekt znamy.!!

 51. Boydar said

  Przełom to odnotowali mechanicy BMW a nie Robert

  https://sportowefakty.wp.pl/wyscigi-samochodowe/905231/dtm-robert-kubica-z-malym-przelomem-dwunasta-pozycja-w-kwalifikacjach

  Bo on osiąga znacznie lepsze wyniki jeżdżąc wózkiem z wypożyczalni, tyle że Mu życzliwej.

 52. revers said

  Tylko nie obcinac wszystkim nauczycielom glowki, z okrzykiem Alahu Akbar …

  jak to mialo miejsce pod Paryzem

  https://philosophia-perennis.com/2020/10/17/conflans-terrorakt/?fbclid=IwAR1UCkpFN7ZqjRt3_pI7Gc5TsPGgf2DjSC06a3t5vO5KNy_fJZY4CN9CLN0

 53. Boydar said

  I tu się zgadzam, Panie Revers, wszystkim nie

 54. seler said

  nikt, nawet ja, „śmieć” cygański nie podważa Jej Godności
  [dlatego właśnie Bóg Ją wybrał, a islam uczy, że właśnie
  i tym JPII kupił Polakow, Romów i innych faryzeuszy, że
  jak nie umarła na Krzyżu to PrzeNaświętsza i Prze dalej]

  Nienaruszona, bez skazy, czysta jesteś Maryjo.
  Tyś dla nas blaskiem, jaśniejącą bramą niebios

  właśnie CZYSTA bo nie skażona bałwochwalstwem jak co drugi
  Cygan i inne religijne „nacje”… z „pochodzenia” ?????

  pochodzenie: – Katolik, Buddyta [sorry, NyndrO]
  przejęzyczenie.. załóżmy [wyraz straszny]

  MARIA [Miriam] miałe „pochodzenie żydowske”
  czyli, że treba czcić [ja pie.rdolę]
  „pochodzenie”
  Jezusa ?

  takimi sloganami operują RZYDZI
  [cyganie tylko kradną kury. patelnie… oszczędzając lasów]

  do czego [kogo] zmierzam ???
  do LUSTERKA
  co mi jego znowu ktoś zapier.dolił…

  Maruchę pozdrawiam, że jeszcze wytrzymał wpisy moje…

  chyba za wiele szie rozpsałm
  zapodaję piosenkę

  zvonko bogdan – najveći hitovi


  _________

  cygan. z pochodzenia wegetarianinbo kury mi prezydent ukradł
  [po prostu zaperdolił, a co ? ]

 55. revers said

  re54

  tylko tez nie ze wszystkich ruskich czeczenow robic rosjan, p. Boydar bo juz pojawiaja sie w komentarzach i artykulach rosyjscy agenci, czy to podczas maratonu w Bostonie, czy pod Paryzem

  https://newsrux.com/france-confirms-the-russian-origin-of-the-murderers-decapitated-teacher/?fbclid=IwAR2j70lHJ786FkrZn8AapaGwwmBNvAiFVJjAtkG_RVgAAIvUYamYvIBaRno

  i wielu innych miejscach na swiecie i inncy okolicznosciach.

  I tak na zachodzie nie puscza sie tego w glownych sciekach, chyba ze to bedzie agent eosyjki z nowiczokiem lub nozem od Alaha.

 56. https://gadzetomania.pl/2868,piramidalna-bzdura-czyli-krotka-historia-bosniackich-piramid//

  Zaczął się Frontalny Atak na Piramidy Bośniackie i ich odkrywcę Semira Osmanagicia. Powtarza się OBRZYGIWANIE FEKALIAMI UBECKIMI, co sprostowałem na Fekalia Hitlerowskie, w postaci Krakowskiej Szkoły Archeologicznej szofera Hitlera Oskara Schindlera. Pitrowcy podarowali nam OGROMNE archiwum Sejmu Śląskiego od roku 2185 pne, którego Bierut kazał pilnować UB i Lwowiakom, którzy utworzyli Lwowsko-Wrocławską Szkołę Archeologiczną i Architektoniczno Historyczną. Lwowiaków wyeliminowano zaproszeniem LWSAiAH do datowania Gotyku Krakowskiego. Wysłano Hawrota, który kopał na Wawelu i znalazł – jak mi powiedziała nacjonalistka Elżbieta Ostrowska – pałac Gody Dioklecjana ???
  Hawrot dokonał rekonstrukcji Wawelu Przedromańskiego datując go na kulturę łużycką czy Przedłużycką? która jest publikowana jako WAWEL SPRZED TYSIĄCA LAT, co jest Szalbierstwem. Potem zaproszono historyka architektury z Oxfordu, który odatował wszystko – jak leci – Kazimierzem Wielkim, bo ZASTAŁ POLSKĘ DREWNIANĄ A ZOSTAWIŁ MUROWANĄ, gdy jego jest w Krakowie tylko Barbakan. Wobec tego całą Lwowsko-Wrocławską Szkołę Archeologiczną i Architektoniczno-Historyczną WYTRUTO trutka Majranowskiego, że zostałem tylko ja. Na mnie też było Sto Zamachów, ale trudno jest otruć kogoś z obsesją trucicielską.
  Z olbrzymim archiwum Sejmu Śląskiego uporano się przez zafundowaną nam przez Czechów Powodzią Tysiąclecia, w trakcie której postkomunista Leszek Miller wywiózł archiwum Sejmu Śląskiego metrem fortecznym do Niemiec ku uciesze masonów angielskich.
  Poprawiłem OTRUTEGO Hawrota, że Jego WAWEL PRZEDROMAŃSKI to nie Wawel Łużycki czy Przedłużycki, ale Wawel greckiego boga Prapoczątku Jura-Uranosa – budowniczego Białokamiennej Moskwy. To ZGADZA SIĘ z Dyskwalifikacją Semira Osmanagicia, że jego Datacja piramid bośniackich na 12 tysięcy lat nie ma sensu wobec Archeologii Sarajewa, która Zaczyna Się 7 tysięcy lat temu. Ta Datacja jest ZGODNA z moją interpretacją HISTORYCZNĄ Piramid Bośniackich jako inicjatywy Kara-k’Orfeusza, który został wygnany przez Stafylosa i Lyrkosa z Kalisza i Krakowa, wobec czego udał się z Setem z Opola nad Marmarę, gdzie zbudował Troję za Złotym Rogu a Set Hissarlik przy wejściu do Dardaneli.
  Było to dla dystrybucji żelaza Powiślańskiego i Kaszubskiego kanałem Przemysłowym do Dunaju, ale Troja okazał się NIEKONKURENCYJNA w tym względzie z przewłoką przez Sarajewo. Wobec tego k’Orfeusz Przerwał budowę mauzoleum Eurydyki-Europy HAGIA SOPHIA jako kopi LILLI WENEDY w Bydgoszczy i wyniósł się do SARAJEWA – z czym wiążę Pierwszą warstwę archeologiczną Sarajewa. Piramida Słońca w Wysokem byłaby więc II mauzoleum Eurydyki-Europy ???
  Piramidy Bośniackie są OBROBIONYMI górami, zabudowanymi cementem z Istrii.

 57. nietoperek said

  1. Nfz wali się, pali, mz ma to co chciało, bo lekarze nie chcą pracować, zamykają sor i leć se gdzie indziej,
  karetki są odsyłane do innych szpitali z narażeniem życia pacjentów!
  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2811384292479444&id=100008237014621

  To jest kpina, i jeszcze durni dziękują tym nierobom.
  Kościół odpeawia msze dziekczynne za lekarzy. WSZĘDZIE ZDRAJCY!

  2. Historia, które za serce chwyta i nie puści!
  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2770306299920907&id=1396770553941162&ref=m_notif&notif_t=group_highlights

  Rok 1943, obóz Auschwitz, 14 letnia Czesława Kwoka, z zakrwawioną twarzą, sfotografowana przez Wilhelma Brasse. Pobita wcześniej przez strazniczke-nazistke, parę godzin pozniej została zabita zastrzykiem z fenolu w serce. Dwa dni wcześniej straciła matkę w tym samym obozie.

  my za to jak pączki w maśle, wersja huxley…

 58. seler said

  lekka piosenka


  __________________

  kot szie jego wystraszył a pies uciekł… ?
  ciula selera oczywiście 😉
  Witam

 59. Ad. 10, 56:

  TOTALNY atak na Piramidy Bośniackie jako RZYGOWINĘ jest skutkiem Masońskiej Nauki AGENTURALNEJ. Rzygają jednek nie biedni archeolodzy bośniaccy, ale Masoni angielscy i amerykańscy w Obronie wiernej im egiptologii z Oxfordu, mając za plecami BILIONY Rotszylda i Rokefelera przestraszonych, że Piramidy Bośniackie PASUJĄ do mej Historii Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej. Masoni Rzygają więc NIE fekaliami biednych archeologów bośniackich, ale fekaliami Rotszylda i Rokefelera, którzy BRONIĄ Satelitarnej Detekcji Złota na DOBRE MILIONY TON.
  Battenberg kupił np. od Rokefelera Folwark Żydowski za Złoto Indii, wobec czego folwark ten częściowo rozparcelowany. Pozbawiono go nie tylko Demoludów Europy Środkowej i zachodnich Republik Sowieckich, ale i Republik Azji Środkowej. Po co więc Głupim Babom ZŁOTO, które jest Globalnym Atutem Politycznym – i stąd NAPAD fekaliomachów na Piramidy Bośniackie. Głupie Baby mają służyć spermie jerozolimskiej, którą mają Rotszyldy z racji pochodzenia z żydowskiego haremu największego wampira seksualnego Augusta Mocnego.

 60. Yagiel said

  Zdjęcie wprowadzające w kolorach Skocja-Swecja jakby – smaku się domyślam (jem śniadanie)…
  Czyżby Szanowny Marucha wrócił już do swej swedzkiej gawary ?
  zwanej dla niepoznaki ‚Gajówka’

 61. Głos Prawdy said

  Demokracja na świecie się skończyła: Facebook zabrania kwestionowania skuteczności szczepień

  „Ponieważ większość informacji jest obecnie rozpowszechniana za pośrednictwem sieci społecznościowych, a największa z nich to Facebook. Tam zaczęli walczyć z przeciwnikami szczepień. Portal społecznościowy ogłosił, że w ciągu najbliższych kilku dni wprowadzi zakaz publikowania reklam przeciwko szczepieniom. Teraz nie będzie można wyrazić swojej opinii na ten temat i nakłaniać ludzi, aby nie szczepieli się. Będzie można tylko wspierać szczepienia! W tym celu Facebook uruchomi globalną kampanię informacyjną na temat bezpieczeństwa, skuteczności i skrajnej potrzeby szczepień przeciw grypie. Wszystko inne będzie uważane za dezinformację i szkodę dla zdrowia publicznego.

  Na razie zakazane będą tylko wezwania przeciwko szczepieniom. Ale niezadowolenie z prawodawstwa i polityki publicznej w odniesieniu do szczepionek, nawet przeciwko koronawirusowi, będzie możliwe do wyrażenia, ale… ale takie oświadczenia powinny być tak przejrzyste, jak to możliwe, aby wszyscy widzieli, kto i za co je rozpowszechnia, a co najważniejsze, kto za nie płaci. Na takich reklamach będzie stał znaczek opłacony, aby nikt nie miał wątpliwości, że jest to czyjaś płatna opinia. Oto demokracja i wolność słowa!

  I nikogo to nie obchodzi, że większość obywateli wypowiada się przeciwko szczepieniom.”

  http://webnovosti.info/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8/%D0%B4%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%8F-%D0%B2-%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%B5-%D0%B7%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%87%D0%B8%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%8C-facebook-%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D1%80%D0%B5%D1%89%D0%B0%D0%B5%D1%82-%D1%81%D0%BE%D0%BC%D0%BD%D0%B5%D0%B2%D0%B0%D1%82%D1%8C%D1%81%D1%8F-%D0%B2-%D1%8D%D1%84%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B2%D0%B8%D0%B2%D0%BE%D0%BA/

 62. Anucha said

  Zostałem wyproszony z korytarza biura w Loughborough , przez osobnika przypominającego nomen omen Buldoga angielskiego .
  Spytałem czy powodem jest brak maseczki.
  Odpowiedział, że wszyscy muszą stać na zewnątrz na deszczu i konwersować przez szklane drzwi.
  Ja zdrowy , mający wysportowaną sylwetkę byłem zagrożeniem dla opasłego knura o czerwonym ryju Hahaha

 63. NyndrO said

  „hahaha”, ale kto musiał wyjść? Knur, czy sportowiec?

 64. Kar said

  ..na ulicy-zorganizowani (Piers Corbyn) https://metro.co.uk/2020/10/17/thousands-of-protesters-fill-london-streets-after-capital-moved-to-tier-2-rules-13438503/

 65. revers said

  Kim wyburza budynek lacznikowy miedzy Korea Pln. a poludniowa …

  fajewerk na miare kontrolowanego przez deep state F911 w Nowym Jorku.

  Wieloglowicowe polnocnokoreanskie ICBM-y maja sie dobrze, gdzie tam polniakom z szabelkami i tureckimi dzidami do koreanskiego icbma na 11-osiowej platformie, w konwersacji do F911.

 66. Anucha said

  NyndrO

  Aluzju poniał

  Śmieję się z głupców , którzy boją się o swoje obsrane życie.
  Żyć to trzeba umieć ( pomijam ludzi chorych)

 67. D-T said

  W Polsce najlepszą metodą na zmniejszenie liczby zachorowań na fake-wirusa będzie ogłoszenie wyborów. Metoda sprawdzona. 😉
  Tym razem lewacy będą ćwierkać że nie ma się czego bać, bo epidemia w odwrocie.

 68. NyndrO said

  Jo wim. Spokojna. Mam wrażenie , że nadajemy na tych samych falach.

 69. Boydar said

  Panie Nyndr0, trudno żeby Pan Anucha ubił ścierwo na miejscu. Narobił by sobie tylko kłopotów, poważniejszych niż przemoknięcie na brytyjskiej mżawce. Postąpił więc rozsądnie.

 70. Carlos said

  re 67 D-T Dawno nie czytalem tak swietnej diagnozy!!! Brawo !!!

 71. revers said

  a to szczescie ze dwoch buldozkow nie bylo jak w metrze warszaffskim …

  .https://www.youtube.com/watch?v=hPJtPxKZ148&ab_channel=NataliaKowalska&fbclid=IwAR14mznm019MMH8PZWHu_xuON86gXM_QEt2_urwFrDlu22iNtU3uCdqC7bA

 72. revers said

  chyba do poddanego krolowej Eli w gosciach w UK nie doszlo ze lockdowny oglasza sie w nocy, i przed zorganizowaniem sie lokalnej opozycji do
  lockdown-ow jak to mialo miejsce w Manchesterze.

  https://metro.co.uk/2020/10/15/lockdown-war-begins-as-manchester-fights-back-against-three-tier-plan-13428725/?ito=socialmetrouktwitter&fbclid=IwAR3pdv7HLABhit0_sOqIsaVZeu6BZ8sqvLWxrhcH8DR4M_RR7kg4QIJwvA0

  A wtedy wysc bez maseczki nie mozna z kibla z kamerka, lub inne lokalne represje.

 73. Piskorz said

  re 18 Jak PO angielsku mówi prymityw Komorowski…? Czy przypadkiem nie PO jego wizycie pani Obama stwierdziła, że nie chce polskiego buraka widzieć na oczy? Czy alkoholik Kwaśniewski zna jakiś język oprócz łamanego rosyjskiego, w którym pięknie mówi jedynie o patrzeniu niewiastom w oczy i savoir vivre…? Jeszcze nigdy, od 1939 roku, nie mieliśmy prezydenta, który tak normalnie i godnie reprezentowałby nasz kraj, tak jak robi to Andrzej Duda. Nie jest idealny, ale nie przynosi najmniejszego wstydu. Duda posługuje się normalnym international english, ważne że potrafi się dogadać. Jedynie w Polsce panuje zaściankowy kult poprawności angielskiego i jedynie w Polsce można zostać skrytykowanym za „niewłaściwy akcent” (których jest tak naprawdę kilkanaście). Doprowadza to do tego, nawet osoby znające język boją się odezwać. Na całym świecie każdy mówi po angielsku jak potrafi, ważne jest jedynie osiągnięcie celu. ZNALEZIONE W SIECI..ps Odzywają się różni szpenie, puryści językowi i jadą z krytyką, że hej !! POPATRZCIE LEPIEJ NA SIEBIE…krytykanci od 5 boleści!! TEN WPIS TO ODZEW NA KRYTYKĘ WYMOWY PREZYDENTA!..ps Warto wiedzieć…wy cymbały „krytykanty”…C. RICE /TA MURZYNKA OD BUSHA/….POPRAWIAŁA ZAWODOWYCH TŁUMACZY Z JĘZ. ANG NA ROS. LUB ODWROTNIE…bo tak dobrze znała jęz. ROSYJSKI.!!! TA INFO Z PRASY NIEMIECKIEJ.!! INACZEJ MÓWIĄ NA ALASCE, INACZEJ W SZKOCJI, INACZEJ NA ANTYPODACH..ITD. NIEMIEC NA KUJAWACH WYRAŹNIE MI POWIEDZIAŁ, ŻE MÓWIĘ B. DOBRZE…I DODAŁ TAK SIĘ MÓWI..I WYMIENIŁ LAND w REICHU. A w innym Landzie lub Austrii miałbym krytykę.!!

  ————-
  To, że Duda jest żydobanderowski ch… – to nic. Grunt, że po angielsku gada.
  Wstydu nie przynosi. Chyba, że jakimś Polakom, ale tych jest mniejszość.
  Admin

 74. Tadeusz Jarkowlaniec (W-wa, Instytut Sztuki PAN) Historie Krzyża Świętego na portalu kaplicy św. Anny w Malborku (str. 5-61); Maria Poksińska (Toruń, UMK) Gotycka polichromia tympanonu portalu południowego kaplicy św. Anny na Zamku Wysokim w Malborku. Wyniki badań i interpretacja (63-70); Biuletyn Historii Sztuki, 1/2017.

  Anna Prawdzicowa jako MURARKA kaplicy św. Anny w ZANTYRZE-Malborku jest w Burce. LITUJE SIĘ NAD NIĄ Królowa w muzułmańskim turbanie KOBIERCYM, przysyłając jej warsztat muratorski Brodacza. Brodacz siedział pod świątynią z wyraźnym emblematem LILLI WENEDY w Bydgoszczy z MŁOTKIEM w ręce, aż Królowa wysłała go do Anny.
  Najpierw Anna składa Trybut w PŁOCKU (pole 13); potem 2 Królowe z krzyżami TAUSKIMI (zachodniosemickimi) składają Hołd Annie, przy czym jednak klęczy w pozie modlitwnej przed siedzącą pod krzyżem RZYMSKIM Anną a druga stoi za klęczącą (pola 7 i 8). To wygląda na symbolikę KRUCJATOWĄ. Gdyby nie Toczek Darczyńczyniącej to uznałbym ją za Cesarzową Bizantyjską choć HAGIA SOPHIA ma 3 absydy a nie 4, jak miała LILLA WENEDA. Można więc zastanowić się, GDZIE na Bliskim Wschodnie istniała III kopia Lilli Wenedy, bo Świątynia Salomona została rozebrana przez Omajadów.
  Można więc wnosić, że Dobrczyńczynią w Toczku była Sobiesławowa z Bydgoszczy, a po łaskawym przyjęciu Trybutu Anny w PŁOCKU zgłosiły się do niej 2 Królowe wyznania asyryjskiego z Prośbą o pośrednictwo z Bolesławem II jako GROŹNYM.
  Krzyżacka data Kondekracji kaplicy św. Anny w Malborku: 1 V 1344, odnosiła się do POGRUBIENIA MURÓW.

 75. sam said

  https://2020electioncenter.com/watch?id=5f8b7cca9d7ca5144824dc5e&fbclid=IwAR0IMQ9FksmbpyaKJbUcQ1kgt_b0kyN6Bi8TKe-hxCS3PN7m72CC2scbhvo

 76. sam said

  Confirmed: Trump Has Footage Of Hunter Biden Raping And Torturing Little Girls — Set To Release

 77. Wielka Kopa Tatry said

  Ci sami co go dzis bronia kilkanascie lat temu wysylali go na Księżyc i chcieli utopic w jeziorze. To porachunki podludzi, ktore rzadza w Polin, o co poszlo tego sie nie dowiecie

 78. osoba prywatna said

  Jak się bronić na komisariacie policji za brak maseczki? – komentarz prawnika

 79. osoba prywatna said

  INTERWENCJA POLICJI W POCIĄGU
  .https://www.youtube.com/watch?v=mNFHhIDsEHo

 80. osoba prywatna said

  Proroczy film i opowiadanie Piotra Szulkina
  https://anthony.neon24.pl/post/158279,proroczy-film-i-opowiadanie-piotra-szulkina

 81. osoba prywatna said

  POLKA NA KOMISJI POZAPARLAMENTARNEJ PRZECIWKO PRZESTĘPCZOŚCI KOWIDIAN
  .https://www.youtube.com/watch?v=cZcdyG85_Fs

 82. osoba prywatna said

  Ślepi ROLNICY nie widzą kto stoi za protestami Sponsorują je korporacje przemysłowe
  .https://www.youtube.com/watch?v=f9H_5Wi1_jo

 83. osoba prywatna said

  STRÓŻ PRAWA MÓ JAK JEST NAPRAWDĘ (NAPISY)
  .https://www.youtube.com/watch?v=fSm_m3WXMog

 84. glonas said

  2020.10.18
  Armia USA – mordowani czy mordercy?
  Jarosław Ruszkiewicz
  https://m.journal-neo.org/2020/10/15/america-s-military-murdered-or-murderers/
  Ciekawy artykuł Gordona Duffa – eksperta wywiadu oraz redaktora naczelnego amerykańskiego info portalu http://www.VeteransToday.com. Dużo ciekawych obserwacji o naszym „wiecznym sojuszniku”.

  Gordon Duff jest weteranem wojny wietnamskiej
  ———————————–
  Wojsko USA kradnie ropę w Syrii, transportując ją do Turcji, podczas gdy Syryjczykom kończy się paliwo. Armia USA spaliła pola pszenicy w Syrii, to nie jest przypuszczenie, ale udokumentowany fakt.
  http://niepodległy.pl/729/armia-usa-mordowani-czy-mordercy-/
  Wszyscy widzieliśmy wideo dziennikarzy śledczych http://www.Wikileaks.org amerykański helikopter bojowy koszący cywilów próbujących ratować innych cywilów zabitych właśnie przez ten sam USA helikopter.
  .https://youtu.be/zYTxuW2vmzk

 85. glonas said

  Częstochowska Prokuratura Okręgowa prowadzi śledztwo ws. narażenia 87-letniej kobiety na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz nieumyślnego spowodowania śmierci przez personel miejskiego szpitala zespolonego w Częstochowie

  Biegli ustalają przyczynę śmierci seniorki, która przez podejrzenie covid-19, przez dwie godziny była wożona pomiędzy szpitalnymi oddziałami ratunkowymi.

  Jedna z siłowni w Krakowie próbuje ominąć nałożone przez rząd restrykcje. Właściciel poinformował, że siłownia zamienia się w sklep ze sprzętem do ćwiczeń i kościół „Zdrowego Ciała”.

  https://www.facebook.com/Veto-tv-100112815162451/
  https://www.facebook.com/groups/656692538577991/?ref=share
  Źródło:https://www.youtube.com/watch?v=3Qy4JxVNwSk&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1789gERAzePC1Kv6w76ltrIiwQzHuMoDYnlTrcwmLaoHTh8-mHhvdXLs8
  Pasażer i policjant po cywilu zatrzymali w metrze mężczyznę bez maseczki, który zachowywał się wulgarnie.
  https://tarnogorski.info/jechal-bez-maseczki-i-byl-agresywny-nie-spodziewal-sie-ze-w-wagonie-jedzie-policjant-wideo/

 86. revers said

  Mniej szczescia miala pokazna grupa turystow z polski w Egipcie gdzie zastala ich obostrzonna kwarantanna.

  https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-egipt-przymusowa-kwarantanna-kilkuset-polakow,nId,4783498

  A co z turystami w POlsce tez zamkna ich w kwarantannie bez wyjscia i mozliwosci wyjadu? akurat na morzem Baltysckim ostatnie turnusy lecznicze i rehabilitacyne mialy miejsce w dn. 02-16.10 i 16-30.10.2020.

 87. Piskorz said

  !!!! Kanclerz Merkel jest nie tylko szczęśliwą posiadaczką medalu żydowskiej loży B’nai B’rith, ale została także uhonorowana nagrodą Kongresu Europejskich Żydów, 2008r.

  Czy tak wielce docenionej przez światowe Żydostwo przywódczyni niemieckiego narodu ktokolwiek odważy się odmówić zaufania?
  …i fotka do tego…https://rzeczpospolitapolska.files.wordpress.com/2019/06/a10.jpg?w=500.bez komentarza! ps na jakimś portalu niem, wyczytałem że Makrela powiedziała, że trzeba ściągnąć mocniej cugle.!!

 88. Piskorz said

  !!!…i popatrzcie na układ pazurów u ciotki Makreli. Coś nam to mówi..https://programwps.files.wordpress.com/2017/09/70099a4402d8a3b6531a39d394e56edc750000.jpg?w=500

 89. Adrian said

  https://wolnemedia.net/globalne-plany-na-przyszlosc-ludzkosci/

 90. Piskorz said

  !!! Nasza Skłodowska…pełna ironii. https://niezaleznemediapodlasia.pl/wp-content/uploads/2020/05/93423786_2618015455147806_3748646433746583552_n.jpg

 91. revers said

  Nasza porodowka a w niej nie przyjmowane rodzace kobiety, ktorym wody plodowe odchodza …

  https://www.bitchute.com/video/Y6O5UUBqceQF/

  zapewne procedury testu na kowid nie przeszly, a poronic gdzies trzeba.

 92. Lily said

  „Swiatelko na Swiat,wyjdzie z Polski”.

  Zrodlo; prof. Walter Veith.k

 93. Boydar said

  https://wiadomosci.wp.pl/stanislaw-kogut-nie-zyje-politycy-zegnaja-bylego-senatora-6566068855147168a

  Trzydzieści lat za późno

 94. Boydar said

  Kocinki forever !

  https://www.o2.pl/informacje/niesamowite-odkrycie-w-peru-rysunek-kota-na-zboczu-gory-6566018009291392a

 95. Boydar said

  https://www.onet.pl/styl-zycia/fajnyzwierzak/twoj-kot-przynosi-ci-myszy-w-prezencie-zobacz-dlaczego-tak-robi/v7evpy7,30bc1058

  W tekście sakramentalne pytanie – jak oduczyć kota polowania na myszy. To konieczne z uwagi na plandemię i globalne ocipienie.

 96. revers said

  Biden o kondycji intelektualnej polakow

  „Autor tekstu uważa za absurdalne zaliczanie imigrantów z Europy Wschodniej do „uprzywilejowanych białych”. Zwraca uwagę, że pochodzą z rodzin chłopów pańszczyźnianych, a po przybyciu do USA wykonywali pracę, która „była zawsze ciężka, często wyniszczająca, a czasem śmiertelna”.

  Przez długie dni pracowali głęboko w kopalniach węgla bez masek, respiratorów i innego podstawowego wyposażenia ochronnego. Nie widzieli słońca ani swoich dzieci przez miesiące – z wyjątkiem niedziel na mszę – a jednak pojawiali się codziennie, punktualnie, bez narzekania

  — pisze autor tekstu.

  W jego opinii, jeśli wielu potomków imigrantów z Europy Wschodniej mieszkających w regionach mających ogromne znaczenie dla rezultatów głosowania negatywnie oceni Bidena, dla „naprawdę mądrych ludzi” może się to skończyć tak samo jak w wyborach 2016 roku.”

  https://wpolityce.pl/swiat/522081-skandaliczne-slowa-bidena-o-polakach-kandydat-krytykowany?fbclid=IwAR0I1rMfZ3WgqpPGj6MvNerHzQiXEGx_VnClstXtQRlPgjLp0tZN6k9l0r0

  Ale za cos trzeba kochac jankesow, nawet tych bardziej rozwinietych amigos z Kentucky, z porno filmow juniora Bidena laptopa w wersji dzieci z europy wschodniej.

 97. revers said

  Lekarze o covidzie swoje o grypach, jak holenderska lekarz Elka de Klerk

  .https://www.youtube.com/watch?v=EZhvvjVizq0

  oraz lekarze polityczni i bakstersi juz nawet z stadionu narodowego zrobili szpital na covid.

  Beda faktycznie covidowe igrzyska olimpijskie, z codzinnymi liczbami o zakazonych covidem.

  WNa Slowacji juz za 2 tygodnie rusza wielki test na covid wszystkich i wszystkiego, bedzie bralo wtym udzial wojsko – i jak tu obejsc sie z bez kombinezonu biochemicznego OP1 z prlu z covodowcami?

 98. osoba prywatna said

  W piątek (16 października) po południu 18-letni Abdullah A., urodzony w Moskwie Czeczen i uczeń liceum w Conflans-Sainte-Honorine, brutalnie zamordował nauczyciela historii tej szkoły Samuela Paty’ego. Ofiarę z obciętą głową znaleziono około 200 metrów od szkolnego budynku.
  Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/swiat/news-brutalne-zabojstwo-nauczyciela-we-francji-prezydent-zapowiad,nId,4801849#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

 99. Kowalski3 said

  Gdyby ktoś chciał, coś w sprawie zrobić, to w Poznaniu aresztowano Ks. Michała Woźnickiego i Wiernych, na YouTubie wciąż można to zobaczyć. Chociaż jakieś kiwnięcie palcem . . .

 100. Listwa said

  @ 99 Kowalski3

  od 01.37.00:

 101. Listwa said

  OFICJALNIE: Na Stadionie Narodowym powstaje pierwszy szpital polowy
  https://www.fronda.pl/a/oficjalnie-na-stadionie-narodowym-powstaje-pierwszy-szpital-polowy,151641.html

 102. Listwa said

  Dziś rano, w wieku 78 lat, zmarł Wojciech Pszoniak, wybitny polski aktor i pedagog. Zmagał się z chorobą nowotworową. Informację o jego śmierci, za pośrednictwem mediów społecznościowych, przekazał ks. Andrzej Luter.
  https://www.fronda.pl/a/po-dlugiej-walce-z-choroba-zmarl-wojciech-pszoniak,151648.html

 103. Lily. said

  FRONDE, omijam z daleka.

 104. https://marucha.wordpress.com/2020/10/16/wolne-tematy-71-2020/

  87. Piskorz said – 2020-10-18 (Niedziela) @ 21:05:55
  !!!! Kanclerz Merkel jest nie tylko szczęśliwą posiadaczką medalu żydowskiej loży B’nai B’rith, ale została także uhonorowana nagrodą Kongresu Europejskich Żydów, 2008r.
  Czy tak wielce docenionej przez światowe Żydostwo przywódczyni niemieckiego narodu ktokolwiek odważy się odmówić zaufania?
  …i fotka do tego…https://rzeczpospolitapolska.files.wordpress.com/2019/06/a10.jpg?w=500.bez komentarza! ps na jakimś portalu niem, wyczytałem że Makrela powiedziała, że trzeba ściągnąć mocniej cugle.!!

  Nawet nie domyślałem się, że Kanclerz Merkel jest OPRYCZNICZKĄ Iwana Groźnego. Uczono mnie, że gdy Rosjanie i Turcy zajęli Inflanty to w Europie Zachodniej PO RAZ PIERWSZY zaistniała PROPAGANDA GROZY.
  Przynależność Kanclerz Merkel do loży masońskiej IWANA GROŹNEGO – Synów Sulejmana Wspaniałego, bo Iwan by Tak Dobrych siepaczy nie spłodził – rzuca światło na Kradzież Wszechczasów (Kozina-Merkel-Tusk z neapolitańskiej szkoły kopulacyjnej).
  Pawi Tron został zagrabiony przez Augusta Mocnego z WILANOWA. Iwan Bohun i Jerzy Chmielnicki – żeby Odzyskać Pawi Tron – złamali rozejm i zajęli Moskwę. Zostali za to aresztowani, odebrano im Pawi Tron i osadzono ich w więzieniu Stanu w Malborku, gdzie przesiedzieli Rok, w jaki to sposób Pawi Tron znalazł się w Warszawie.
  Marysieńka uznała, że do Zamku Warszawskiego nie pasuje – bo ogrody Na Skarpie są stanowczo za małe – więc zbudowała PAŁAC PAWI, który zainspirował WERSAL.
  Gdy Król Słońce dowiedział się, że Król Polski dostał od Szacha Perskiego Pawi Tron – faktycznie złupiony przez Bohuna w Delhi – to zainteresował się historią Persji. Dowiedział się, że Szach zapytał swych doradców, CO ZROBIĆ, ŻEBY POZBYĆ SIĘ WICHRZYCIELI ??? Odpowiedzieli mu: ZBUDUJ PANIE WIELKI PAŁAC I SKOSZARUJ W NIM WSZYSTKICH MOŻEBNYCH. KAŻ IM ZAJMOWAĆ SIĘ MUZYKĄ I SZTUKAMI PIĘKNYMI, KTÓRYCH OD CZASY DO CZASU POSŁUCHASZ I POOGLĄDASZ… Król Słońce tak zrobił, ale Francuscy Możebni OSRALI WERSAL NIEMOŻEBIE.
  Król Słońce zamordował Colberta a damy wersalskie sprowadziły najlepszych kiperów, którzy Wynaleźli PERFUMY FRANCUSKIE Na Fekalia.

 105. Listwa said

  @ 103 Lily.

  To pani sobie omija, bo miejscami są dno. Chodzi jednak o pewne informacje prawdziwe i trudno na takie się obrażać.

  Stanisław Kogut nie żyje.
  ttps://www.fronda.pl/a/stanislaw-kogut-nie-zyje-byly-senator-pis-byl-zakazony-koronawirusem,151635.html

 106. Listwa said

  Z życia modernistów i ich metod:

  „Z kolejną ostrą krytyką działań Stolicy Apostolskiej wobec Kościoła katolickiego w Chinach wystąpił biskup-senior Hongkongu kard. Joseph Zen Ze-kiun. W rozmowie z włoskim portalem Formiche.net ujawnił m.in., że Watykan uznał oficjalnie siedmiu „biskupów-złodziei”, którzy bezprawnie zawłaszczyli władzę w swych diecezjach. Wyraził także pesymizm co do rozwoju stosunków włosko-chińskich.

  Po raz kolejny purpurat potępił porozumienie watykańsko-pekińskie z 2018 w sprawie mianowania biskupów w Chinach, które obie strony zamierzają obecnie przedłużyć. Przypomniał, że pełna jego treść nadal pozostaje tajna i nawet on – kardynał – nie zna jej.

  Read more: https://www.pch24.pl/watykan-uznal-oficjalnie-siedmiu-biskupow-zlodziei–kard–zen-ostro-o-porozumieniu-z-chinami,79204,i.html#ixzz6bIy4aNJa

 107. revers said

  re101

  O tym w Reuterze pisza a to juz gruby ynteres na miare powtorki z przed roku w wloskim Bologno, z masowa utylizacja zwlok w krematorium przez wojsko i sluzby.

  https://www.reuters.com/article/us-health-coronavirus-poland-idUSKBN2740JB?taid=5f8d371baf58e5000181f4c5&utm_campaign=trueAnthem:+Trending+Content&utm_medium=trueAnthem&utm_source=twitter

  I Polin nie jest obozem koncetracyjnym do tego?

  Do tego Niedizielski mowi o czarnych scenariuszach …

  https://www.wp.pl/?s=https%3A%2F%2Fwiadomosci.wp.pl%2Fszpital-polowy-na-stadionie-narodowym-adam-niedzielski-o-czarnym-scenariuszu-6566273772116640a&fbclid=IwAR1wvCqDIogB5Pqe4RnusSPV1namdvB9xI24TAD4IuK0b-fSKSqLgyF_Yv0&src01=6a4c8&c=96

 108. lewarek.pl said

  W warszawskim metrze dwóch osiłków napadło na pasażera, który nie miał maski. Powalili go na podłogę i wyciągnęli z wagonu, chociaż gotów był sam wyjść. Inni pasażerowie, w wagonie i na peronie, obojętnie przyglądali się zdarzeniu. Pociąg zatrzymano, obsługa metra była po stronie napastników. Jeden z nich okazał się policjantem w cywilu.

  https://prawy.pl/110976-gigaskandal-narasta-agresja-covidian-dwoch-mezczyzn-zaatakowalo-i-powalilo-na-ziemie-pasazera-metra-wideo-18/

 109. Karamba said

  Ksiądz Michał Woźnicki z Poznania stwierdza brak podstaw pandemii koronawirusa i obowiązku noszenia maseczek.
  https://wobroniemszy.blogspot.com/p/msza-sw.html
  „Pandemia. Epidemia. Przerażające żniwo śmierci po całym świecie. W pana rodzinie umarło ilu?” – pyta osoby zebrane, które odpowiadają, że nikt nie umarł.
  „Zamaskowany człowiek nie ma prawa do kościoła wchodzić” – stwierdził.
  bandycka pisowska policja na katolickiej Mszy Św aresztuje ministranta w komży, a później aresztuje katolickiego księdza Michała Woźnickiego z Poznania
  .https://www.youtube.com/watch?v=OamwaXs_CmI
  Ksiądz Michał Woźnicki SDB
  Porządek Mszy Świętych i nabożeństw (obowiązuje od 01.09.2019):
  niedziela 6:30 Msza Św. z kazaniem oraz Różaniec
  poniedziałek 6:00 Msza Św. oraz Różaniec
  wtorek 19:00 Msza Św, Różaniec oraz Salezjańskie Słówko
  środa 6:00 Msza Św. oraz Różaniec
  czwartek 6:00 Msza Św. oraz Różaniec
  piątek 19:00 Msza Św., Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec oraz Salezjańskie Słówko
  sobota 6:00 Msza Św., Godzinki ku czci NMP oraz Różaniec
  Święta I klasy (tylko w dni wolne od pracy) 6:30 Msza Św. z kazaniem oraz Różaniec
  adres korespondencyjny: ul. Wroniecka 9, 61-740 Poznań
  adres e-mail: michal.woznicki@gmail.com
  Gdzie ks. Michał Woźnicki odprawia codziennie Katolicką Mszę Św. Trydencką? Ofiara Mszy Św. w tradycyjnym rycie rzymskim składana jest codziennie w Kaplicy-Celi ks. Michała Woźnickiego SDB lub na dziedzińcu Domu Salezjańskiego, od strony ulicy Masztalarskiej
  https://wobroniemszy.pl/kontakt/

  Ks. Isakowicz-Zaleski do nierozumnych nie należy. Jak zatem wytłumaczyć jego idiotyczne porównanie „maseczek”, które – idąc za prof. Szumowskim i Gutem – „nie pomagają” i „nie zabezpieczają przed wirusem” do pasów samochodowych? Dla jasności przyjrzyjmy się temu porównaniu.
  http://jacekmiedlar.pl/2020/09/04/duszpasterze-korona-glupoty/

  – No jest pan jako tako dla mnie sprawcą jakby wykroczenia z art 54 kodeksu wykroczeń – odpowiedział policjant. Dalej dodał, że narusza „obowiązek zakrywania ust i nosa w pociągu”.
  https://prawy.pl/110967-hit-jest-pan-jako-tako-dla-mnie-sprawca-jakby-wykroczenia-policjant-chyba-wie-ze-interwencja-w-sprawie-maski-byla-bezzasadna-wideo/

  https://prawy.pl/110969-skandal-w-tvp-poinformowali-o-smierci-ukrainskiego-influencera-ktory-nie-wierzyl-w-koronawirusa-w-leadzie-twierdzili-ze-nie-mial-problemow-ze-zdrowiem/

  ustawa pisowska o bezkarnym (nie)umyślnym zabijaniu pacjentów przez lekarzy
  „Pracujemy nad stworzeniem tzw. klauzuli dobrego Samarytanina, zakładającej, że w ramach walki z COVID-19, błędy popełniane nieumyślnie przez lekarzy nie bedą karane” – powiedział Adam Niedzielski.

  Kontrowersyjna wypowiedź ministra zawiera nie tylko tę obietnicę. Nadzwyczajne posiedzenie Sejmu miałoby dotyczyć zdjęcia z lekarzy medyków ryzyka, związanego z walką z wirusem, w którą zaangażowani będą też lekarze innych specjalności, nawet bardzo odległych.
  https://prawy.pl/110946-lekarze-beda-bezkarni-o-tzw-klauzuli-dobrego-samarytanina/
  http://kontrrewolucja.net/wiadomosci/wpadka-prowadzacego-w-tvp-info-przyznal-ze-ludzie-umieraja-na-inne-choroby-ale-trzeba-wpisac-ze-to-covid-19-wideo

 110. Dominik said

 111. Adrem said

  Czyli wszyscy mają tak jak ja…

 112. revers said

  a kto poniesie koszty w kredytach, tych wszystkich pandemii, tranformacji, ustawek typu 447, plus500

  http://mr-navigator.mystrikingly.com/blog/polin-to-przestepczy-slup-finansowy-wyludzajacy-kredyty-z?fbclid=IwAR0C6nwFFn5toIYJaRI0y0bSAbXNJlvhyeUks5VxeEcfYfvo14_qiLuzJfM

 113. Kwal said

  Przejeżdżałem dzisiaj przez Oławę. Przy głównej ulicy jest sklep spożywczy o nazwie KWADRACIAK…jakieś zakupy sobie zrobię pomyślałem…źona mnie pochwali…
  Wszedłem do środka, ludzi mało bo to do południa, biorę wózek i wybieram z regałów to co mi odpowiada. Nagle zza lady sprzedawczyni zwraca mi uwagę że nie mam kagańca a oni bez kagańców nie obsługują, nie reaguję, ona to widzi i donosi ochroniarzowi stojącemu obok. Pan ochroniarz bardzo grzecznie, nie mogę powiedzieć,..zadaje mi to samo pytanie.
  Podjechałem wózkiem do niego, przekazałem wózek i powiedziałem żeby zrobił z tym co zechce…i wyszedłem ze sklepu…
  Niby to nic, drobiazg, ale musiałem go zaskoczyć tym gestem bo zdębiał…

 114. Lily. said

  „HOW THE RICH & POWERFUL
  BENEFIT FROM CORONAVIRUS”.
  „The richest saw their wealth increase by an
  unprecedented $ 600 billion between the start
  of the pandemic(18 march and 13 aug.2020)”.

  Zrodlo;NEW DAWN,special Issue Vol14 No5.

 115. revers said

  re113

  a ile metrow kwadratowych mial sklep? bo do 100 m2 to do od dn. 17.10 juz moze przebywac 5 osob na kase, powyzej 100 m2 powierzchni handlowej to jedna osoba na 15 m2.

  Maseczki to po wyjsciu z domu, nawet w samochodach w strefach czerwonych lub pracujacy w transporcie ludzi i towarow.

 116. Karamba said

  księża salezjanie z Poznania kapusie i donosiciele na policję na konkurencyjnego księdza Woźnickiego
  Policję o interwencję poprosili sami salezjanie, którzy poinformowali, że w celi Woźnickiego odbywa się nabożeństwo naruszające rządowe obostrzenia
  onet.pl/informacje/onetpoznan/koronawirus-poznan-policja-wyniosla-ksiedza-michala-woznickiego/q0n3bds,79cfc278
  wiadomosci.onet.pl/krakow/koronawirus-nowy-targ-ksiadz-zapewnia-ze-w-tym-kosciele-nie-mozna-sie-zakazic/p0sxjdk

  Abp Marek Jędraszewski zwalnia z obowiązku uczestniczenia w niedzielnych mszach

  „Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na mszy w dniu nakazanym nie jest grzechem”

  Koronawirus. Kraków. Abp Jędraszewski udziela dyspensy od mszy

  Decyzja ta obowiązuje w Archidiecezji Krakowskiej do odwołania.

  Metropolita krakowski zaznaczył w dekrecie, że w związku z wprowadzonymi przez rząd od soboty obostrzeniami, należy przestrzegać zasad wynikających z objęcia terenu parafii żółtą lub czerwoną strefą.

  Dotyczy to liczby osób gromadzących się w świątyniach, odległości między nimi, a także ustanowionego już wcześniej nakazu zakrywania ust i nosa.

  Koronawirus. W Warszawie zamknięto dwa klasztory. Siostry proszą o modlitwę

  Abp Jędraszewski przypomina,
  wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, powinno się przywrócić bądź kontynuować transmisje nabożeństw poprzez dostępne środki przekazu.

  Decyzja Archidiecezji Poznańskiej. W tym roku nie będzie kolędy

  Jak napisał abp Jędraszewski w dekrecie, wierni mogą przyjmować komunię św. na rękę!

  w parafiach odprawiana ma być msza św. według formularza obowiązującego w czasie pandemii.

  Data utworzenia: 18 października 2020 10:11
  wiadomosci.onet.pl/krakow/koronawirus-krakow-abp-jedraszewski-udziela-dyspensy-od-mszy/33p30ew

 117. Karamba said

  https://marek.neon24.pl/post/158288,nowy-geszeft-kaczynskiego
  https://spartakus.neon24.pl/post/158285,jaroslaw-kaczynski-wielkim-polakiem-i-patriota-jest
  https://jantwardowski.neon24.pl/post/158283,swiat-bez-jutra

  https://leonardo.neon24.pl/post/158280,ukraina-oficjalna-kolonia-usa

  Zawsze ostrzegałem przed Kaczyńskimi i i ich kumplami .Zawsze uważałem ze prędzej czy później będzie tylko możliwość fizycznego ich usunięcia niezależnie od ceny. Jak będziecie przekonani, będę do dyspozycji.

  Źródło: https://www.facebook.com/lechwalesa/posts/3496328210413299
  https://romualdkalwa.neon24.pl/post/158249,walesa-chce-zabic-jaroslawa-kaczynskiego
  .https://www.youtube.com/watch?v=s2EU1-1h4ek
  Dziś zawitał do plenerowego Studia Pomorskiej TV NARODOWEJ pan Waldemar Bonkowski onegdaj Senator RP , który kandydował z ramienia PIS-u.Jak mówi był członkiem tej organizacji od samego początku i nagle po wyemitowaniu na swoim profilu internetowym znalezionego filmu na Yutubie z czasów Hitleryzmu i obozów zagłady został przez kolegów z PIS-u oskarżony o antysemityzm i zawieszony w przwch członka tej partii!
  https://prezydent.neon24.pl/post/158199,senator-zostal-usuniety-z-pis-u-za-antysemityzm
  Pomorska TELEWIZJA NARODOWA
  red.Sławomir Ziembiński
  http://www.fundacja-slawpol.eu

  To jest dopiero materiał.
  Materiał wyjaśnia kim jest Duda czyim spadkobiercom..
  to też pokazuje jakie środowiska rządzą Polską.
  Na czele Polski, jak wynika z materiałów, stoi banderowski potomek…a wokół niego pełno żydów.
  Takiego upodlenia Naród Polski jeszcze nigdy nie przeżywał..
  https://cont.ws/@Vindobona2014/1807248

  degrengolada we flocie brytyjskiej:

  Oficer odpowiedzialny za broń jadrową przychodzi cięzko nawalony na wachtę , na której podlegajace mu rakiety maja być wyładowane na przegląd z okrętu ! Kapitan i zastępca zostaja wywaleni za bzykanie podopiecznych. 9 ludzi zostało przyłapanych na zażywaniu kokainy a 1/4 załogi wróciła z przepustki chora ( zainfekowana) na koronawirusa po tygodniowym szlajaniu się po barach , burdelach i striptizerniach wschodniego wybrzeża USA ….. Witajcie w Royal Navy 🙂
  Drugi link to hymn floty , taka sentymentalna podróż do tradycji i czasów imperium . „Rule Britania, Britania rule the waves ….” 🙂
  1 https://www.rt.com/uk/503911-nuclear-submarine-drunk-officer/
  2 .https://www.youtube.com/watch?v=v2c5QHtgFxY&t=12s

 118. Listwa said

  Elektrownia jądrowa w Polsce. Umowa o współpracy z USA podpisana
  https://www.fronda.pl/a/elektrownia-jadrowa-w-polsce-umowa-o-wspolpracy-z-usa-podpisana,151678.html

  – bezpieczeństwo energetyczne zrobili, bo Rosja zagrażała gazem.

  „Podczas wydarzenia, które odbywało się w formie wydarzenia wirtulanego ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher powiedziała:

  – Dzisiejsze porozumienie to pod kilkoma względami kamień milowy: nie tylko umacnia relacje polsko-amerykańskie, ale jest dla reszty świata zapowiedzią, że Ameryka dzięki swej zaawansowanej technologii wraca do biznesu nuklearnego.”
  – to i na energetyce nuklearnej się zna. Kto by pomyślał.

  ” Cieszę się, że @SecBrouillette i Min. #Naimski sfinalizowali dziś nową, ważną umowę o cywilnej współpracy nuklearnej”

 119. Listwa said

  Rozmowa Pana Doktora Stanisława Krajskiego z Księdzem Michałem Woźnickim SDB:

 120. Głos Prawdy said

  Policja wyniosla ksiedza
  .https://youtu.be/4Ax41Ugq_b0

 121. Głos Prawdy said

  Bog ukarze tych nędzników.
  że to się w Polsce dzieje. O, Matko. Zamiast poszukiwać prawdziwych przestępców, to nękają modlących się ludzi i kapłana

 122. Czaruś said

  A w arch. przemyskiej bp Szal nakazał w czasie Mszy św.: kiedy kapłan przystępuje do podawania Pana Jezusa w Komunii Św., ma sobie założyć maskę! Ręce odkazić i taki śmierdzący cyrkowiec podaje nam Hostię. I jeszcze: jeśli dwóch księży – z jednej strony „na rękę”, z drugiej strony „do ust”, a jeśli jeden ksiądz – najpierw „na rękę”, a ci do „do ust” czekać w kolejce na końcu. Podobno ten Szal od młodości odbywa coroczne piesze pielgrzymki do Matki Bożej na Jasną Górę. Natomiast każe profanować Jej Syna. Oczywiście jest dyspensa na Msze niedzielne.

 123. Yagiel said

  Z różnych zdarzeń i nieszcześć wynika jedno o tej FAKE/PLANdemii:
  dla mafii, kt. ją zaplanowała i przeprowadza, najważniejszym celem jest zohydzić ludzi zdrowych i samodzielnych!
  Jeśli testy PCR, wskazujące na kontakt z wirusem i nabytą odporność, są podstawą a raczej pretekstem do izolacji, tj. karania człowieka, znaczy to, że celem nadrzędnym kreatorów F/Pdemii- tfu! – jest zniszczyć nasze zdrowie!

  Ale to tylko środek do celu – jaki ich cel? Znacznie mniejsza populacja ludzka – co samo w sobie warte dyskusji – tyle że chora! A w każdym razie całkiem zależna od Big Pharma/”lekarzy” – jak psy na smyczy bite, szarpane, ale liżące rękę, kt. przecie też karmi… A że chcącemu nie dzieje się krzywda – bo odnoszę wrażenie, że wokół mnie panuje psie nastawienie do życia, także w mojej szkole: ludzie wola być psami na „bezpiecznej” smyczy, niż wilkami czy dingo!

  Z p. widz. wilków i dla dobra wilków – Natury w ogóle – nie żal mi tych miliardów na smycz, a może i na sznur… To, że umieją mówić po ludzku, nie znaczy samo w sobie, że nie są psami czy innym bydłem smartfonowym: chcący nie mają krzywdy .
  Co robią nie-chcący?
  Zawsze byli i dobrodzieje/dobroczyńcy, i zło czyniący/złodzieje – taka gra. (Psy w psiarni. Wilki w Puszczy.)

 124. Boydar said

  Profesor Mniodek powiedziałby – już czas panowie. Panie także.

  https://wiadomosci.wp.pl/przemyslaw-czarnek-odwolal-dyrektor-odpowiedzialna-za-podreczniki-6566404070886048a

 125. Lena said

  Wydawać by się mogło że Braun powinien stanąć w obronie Mszy Świętej i maltretowanego księdza Woźnickiego, a jednak tego nie zrobił:
  .https://www.youtube.com/watch?v=vHjoIcDYP_c

  Powód? ksiądz Woźnicki dużo wcześniej, taktownie i życzliwie próbował zdiagnozować Brauna jako ,,kalesony nie mężczyzna,, albo prowadzonego na linkach oficerów prowadzących typu oficer Skalik.

  No i pewnie zabolało:

 126. Boydar said

  Jeszcze do (123); ta […] tylko fakturowała decyzje think tanku rozj’ebującego miózgi młodzieży, i to zarówno polskiej jak też tej ich żydowskiej. Można więc spodziewać się kontrataku, bo przecież tak łatwo nie odpuszczą. Na szczęście akcja „judaizm tak, wypaczenia nie” została uzgodniona na najwyższym szczeblu decyzyjnym, i wew związku z tym szanse mają niewielkie.

  Można też rzucić okiem na przyczynek do tematu –

  https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-08-10/resort-edukacji-ujawnil-nazwiska-autorow-podstaw-programowych-zmusil-go-do-tego-wyrok-nsa/

 127. Piskorz said

  re 100 Niech ich, tych byków, piekło pochłonie…!!

 128. revers said

  Z notatnika mlodej pani doktor , podobno niezangazowanej „COVID jest niemal wszędzie, gdy jakiś idiota powie mi, że nie ma wirusa, to tak jakby mnie uderzył w twarz. Tak to czuję, ostrzegam, nie będę, gdy te bzdury usłyszę, uprzejma. ”

  https://dziennikzachodni.pl/lekarka-z-rudy-slaskiej-ostro-mowi-gdy-jakis-idiota-powie-ze-wirusa-nie-ma-to-jakby-mnie-uderzyl-w-twarz/ar/c1-15240575?fbclid=IwAR3j1UPvnXPSETnC6yBf8ws4ofoPzahTMBwrXFJUvztdsKySrkVwhHAV1D4&utm_campaign=lekarka&utm_medium=dziennik-zachodni&utm_source=facebook.com

  reszte moze przytulony noca kot pani doktor dopowie, komu z liscia.

 129. seler said

  najnowszy film —> OSTATNIA NOC SODOMY [16 paź 2020]
  Jan W. Klif

  .https://www.youtube.com/watch?v=oWIoExuNCsQ&feature=emb_logo

  „”Ostatnia Noc Sodomy” to pierwsza część cyklu „Król Ahab”. Film o końcu naszej cywilizacji.”
  polecam

 130. revers said

  lub aria operowa bez maskowego X Mistera z 1958 roku wg. opery austro-wegra Emmericha Kallmana pt. „Ksiezniczka Cyrku”.

 131. Hanna Koćka-Krenz, WCZESNOŚREDNIOWIECZNY POZNAŃ, Renowacje i Zabytki No4 (56) 2015, http://www.renowacjeizabytki.pl, POZNAŃ: Archeologia – Ostrów Tumski – Modernizm, Wienerberger 1016.

  Artykuł został napisany i opublikowany przez WIENERBEGERA 8 lat po mej interwencji na UAM w/s Odbudowy Zamku Przemysława. Rozmawiałem z 10 naukowcami UAM i 2 z PKZ tłumacząc im, że zamek ten nie miał nic wspólnego z Zamkiem Przemysława, który był na Cytadeli a tzw. Zamek Staromiejski był SKARBCEM Henryka I z Wrocławia, który anektował Poznań Lewobrzeżny w r. 1229 – skąd Poznań Śląski. Gdy do Wrocławia dotarła wieść, że Książęta Krajeńscy zdobyli Poznań to niemieccy najemnicy Króla Polski Bolesława Dzikiego wzięli go na arkan i POWLEKLI do Legnicy, gdzie wypłacili sobie Honoraria w postaci Ziemi Lubuskiej. Mą interwencją osiągnąłem tyle, że Kaczyńscy ANULOWALI Bony Skarbowe na tą Idiotyczną Odbudowę, ale NIEMCY obalili rząd Kaczyńskich i WYNIEŚLI FOLKSDOJCZA TUSKA.
  SKURWYSYŃSTWEM jurgieltników poznańskich – jak ich nazwał Profesor Malinowski z Poznania – jest POMINIĘCIE II Kaplicy Mariackiej (s. 28), którą ja zinterpretowałem jako Grobowiec Pana Oceanów POSEJDONA. Do Profesora Malinowskiego pisałem 20 razy, tłumacząc mu, że TO NIE JURIELT, ALE AGRESJA – wobec czego Bez Wybijania Zębów Bydlakom Hitlerowskim z Unii Europejskiej nie damy rady. Niemcy Chlubią się, że dwukrotnie obrabowali Europę i że grają pruskim Sztabem Wojny Handlowej i Gospodarczej więc trzeba pokazać im, że siedzą na Zdechłym Koniu. To że NIE BĘDĄ JEDLI MOICH FEKALIÓW Zwycięstwem nie jest.
  Wydaje mi się, że II Kaplica Mariacka jako GROBOWIEC POSEJSONA była pomyślana na Inicjację NOWEJ katedry poznańskiej. Prawnuk Posejdona Lyrkos zbudował jednak OBECNĄ katedrę poznańską na miejscu Starej. Jeśli Tak to mauzoleum Posejdona miało kolumny MIEDZIANE, co powtórzył Tymoteusz w II krypcie katedry wrocławskiej jako swym grobowcu.
  To wykorzystałem do chronologii Wałów Drewniano-ziemnych Ostrowa Poznańskiego. I wał był Pana z Wrocławia, który zbudował Palatium z kaplicą I. Przy tym Palatium odkryto tynk barwiony lazurytem z Afganistanu, jak w Wartowni z Forteczną Sypialnią na Lednicy – zbudowanej przez ścigającego Chęsę Erychronosa z Bratysławy. Ponieważ Chęsa obronił się wówczas w Poznaniu to musiał też tak WYSTROIĆ Wartownię-Palatium na Ostrowie. Z tą wojną wiążę WAŁ II Ostrowa Poznańskiego. III Wał zbudował prawdopodobnie Tymoteusz z Wrocławia podczas Prometeomachii, ale skapitulował przed Posejdonem, któremu oddał gród nad Wartą, zwany odtąd POZNANIEM.
  Posejdon fortyfikacji z drewna Nie Budował tylko z CEGŁY DUŃSKIEJ. Wytyczył on staromiejski plan Poznania, który Tymoteusz we Wrocławiu POWIĘKSZYŁ. Pałacem Miejskim Posejdona był zespół Dominikański – obecnie Jezuicki – a pałacem MAJESTATYCZNYM Koszary Pruskie na Cytadeli.
  Po aneksji Poznania Lewobrzeżnego przez Henryka I z Wrocławia Władysław Odonicz zbudował sobie pałac w postaci klasztoru Reformatów na Śródce.

 132. Boydar said

  „… nowe przepisy dają podstawę prawną policji do wręczania mandatów za brak maseczek …” – rzecznik rządu Piotr Müller

  https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-czym-jest-ustawa-o-dobrym-samarytaninie-tlumaczy-rzecznik-rzadu-6566614206249600a

  Nie tylko że nowe ale jeszcze ich nie wprowadzono. Nie ma też pewności że tak się stanie.

  A bydło wyje żeby karać za brak namordnika. Zupełnie jak w getcie, za brak opaski z gwiazdą. Chyba myślą (sic!), że to im coś pomoże 🙂

 133. Boydar said

  Jeszcze do

  https://www.money.pl/gospodarka/zamieszanie-prawne-sady-uchylaja-mandaty-6566597281368704a.html

  Nie uważam, że największą przeszkodą są „nieprecyzyjne przepisy”, przeszkoda jest tylko jedna i wystarczająca – nakładanie mandatu za jest zwyczajnie bezprawne.

 134. Boydar said

  https://tech.wp.pl/szokujaca-teoria-naukowiec-uwaza-ze-zyjemy-w-symulacji-ktora-wymyslili-kosmici-6564961531726464a

  Symulacja czy nie, na pewno nie jest autorstwa kosmitów. Powiedziane jest – grzeszymy myślą, mową, uczynkiem i zaniedbaniem. Myśl to też poniekąd symulacja. A kolejność mówi sama za siebie. Do piekła nie trafimy za to co udało się nam zasrać tylko za wolę (wolną) uczynienia gów’na tam, gdzie go być nie powinno.

 135. seler said

  [ponawiam – po oczekiwaniu na publikację ponad 8 godzin]
  —————————–
  najnowszy film —> OSTATNIA NOC SODOMY – [16 paź 2020]
  Jan W. Klif

  ” „Ostatnia Noc Sodomy” to pierwsza część cyklu „Król Ahab”. Film o końcu naszej cywilizacji.””
  polecam

 136. Listwa said

  ks. prof. Waldermar Chrostowski – „Chrześcijaństwo a Judaizm”
  – to dla tych, co się podmądrzają, czy chrześcijaństwo wzieło sie z judaizmu, czy nawet jest odmianą judaizmu.

  43.30 – 51.30
  51.30 – 52.20
  54.20 – 56.20
  01.01.00 – 01.06.00

 137. Boydar said

  Nie mam zdrowia słuchać Chrostowskiego. A wszelkie bicie piany uważam za wodę na młyn.

  Po pierwsze, jeśli już, to z mozaizmu, a nie judaizmu. Po drugie, judaizm powstał później niż Chrystus ogłosił jak się sprawy mają i jak być powinno. Po trzecie, jedyny judaizm aktualnie to judaizm rabiniczno talmudyczny (miszna, gemara), a daty powstania nawet gudły zaprzysięgłe nie kwestionują – co najmniej dwieście do pięciuset lat po śmierci Pana Jezusa.

  Krótka piłka, na drzewo ! Nawet unych najlepsiejszy papież stwierdził autorytatywnie – kto spotyka Chrystusa, spotyka judaizm. Więc to Nauka i Testament Pana Naszego spowodowały kontrę w postaci judaizmu.

 138. seler said

  dużo na temat podłego potraktowania ks. Michała Woźnickiego
  od ok. 30 min. wypowiada szie Joanna

  „Dziadek do orzechów” 20.10.2020 g. 10:10 Jabłonowski, Osadowski Odc. 146
  .https://www.youtube.com/watch?v=hOl6jBYOh48

 139. osoba prywatna said

  Galeria Sudecka Coronaświrus

 140. Listwa said

  @ 136 Boydar

  Panu Boydarowi znowu chyba sztachety z płota ukradli i wszystkie kury mu uciekły. A z kogutów jajek nie będzie.

  Słyszał pan kiedykolwiek, żeby mówili że katolicyzm jest z mozaizmu, a nie judaiźmie, np . p Kosiur?
  Ks. Chrostowski zastosował podział judaizm biblijny i rabiniczny. Dopuszczalne. Zresztą Nowy Testament przestrzega przed powrotem od chrześcijaństwa do judaizmu, a nie mozaizmu. Bo tak naprawdę był judaizm przed ewangeliczny, który juz wtedy wypaczał to co jest określane jako mozaizm. Potem ten judaizm próbował podporządkować sobie chrześciejaństwo, także prześladowaniami. I tak kombinują do dziś również za pomocą przeinaczeń i przekształceń.

  Dwieście lat po Zmartwychwstania Chrystusa nie powstał judaizm, lecz Talmud (miszna gemara), jako wyraz interpretacji Tory właśnie przez nurt judaistyczny i na jego potrzeby.

  Nie ma piłki, tylko warto posłuchać wskazane fragmenty. Nie każdy musi za kurami latać.

 141. Adrem said

  Kolejna już analiza o tych fałszywych testach.
  No i co ?
  No i nic !!!!

  „Szwajcarskie Federalne Biuro Zdrowia Publicznego FOPH opublikowało ulotkę na temat testów na COVID-19.

  Poniższe zdanie można znaleźć w tej ulotce w ramach testów PCR:

  „Jednak wykrycie kwasu nukleinowego nie pozwala na wyciągnięcie jakichkolwiek wniosków na temat obecności zakaźnego patogenu”.

  (można znaleźć w sekcji Systemy testowe> PCR / NAT, strona 2, łącze poniżej)

  Jest to oficjalne potwierdzenie, że test PCR wykrywa tylko fragment wirusa, ale nie stanowi dowodu na obecność patogenu zakaźnego ani na to, że dana osoba jest w ogóle zaraźliwa.

  To nie jest nowość dla większości czytelników tutaj, dyskutowaliśmy o tym w kółko od jakiegoś czasu. Nowością jest to, że jest to wyraźnie potwierdzone w oficjalnym dokumencie.

  Ale dlaczego jest to ważne? –

  Jak wiecie, obecność wirusa jest „wykrywana” właśnie tym testem PCR od początku kryzysu. Są różne warianty, to prawda, ale zasada jest zawsze ta sama.

  Szczególnie teraz, gdy liczba tych testów rośnie w zawrotnym tempie, osoby wracające z wakacji są testowane na lotnisku, Bawaria chce biegać do setek tysięcy tygodniowo i próbując reprezentować drugą falę, te testy PCR są szczególnie przedmiotem zainteresowania opinii publicznej.

  Pozytywny wynik testu oznacza, że ​​został wykryty kwas nukleinowy, czyli fragment, który prawdopodobnie można przypisać wirusowi. Ale to nie znaczy, że jesteś zarażony. Albo chory.

  Niemniej jednak TEN wynik testu jest używany do takich środków, jak kwarantanna / pozbawienie wolności, izolacja mieszkańców domów opieki, a następnie obowiązkowa maska, teraz także dla dzieci w klasie, do ograniczeń praw podstawowych, w skrócie WSZYSTKO, co wielu z nas uważa za środki nieproporcjonalne.
  WSZYSTKO jest dołączone do tego testu.

  Pozytywny wynik testu pojawia się na pulpicie nawigacyjnym RKI jako „przypadek COVID-19” i, podobnie jak w przypadku zasady cichego postu, jest następnie rozpowszechniany w mediach jako zainfekowany lub chory, co zostało udowodnione, że jest nieprawidłowo przedstawiony. Termin „odzyskanie Covid-19” w tablicy rozdzielczej RKI jest równie błędny, ponieważ nie udowodniono, że są chore.

  Oczywiście podobnie jest z „Covid 19 zgonów”.

  Oprócz szaleństwa wciąż liczenia oczywistej śmierci, takiej jak wypadek drogowy, jako śmierć Covid-19, jeśli test PCR jest pozytywny …

  Pomijając szaleństwo, że te testy mogły być kilka miesięcy temu, a między nimi miałeś negatywne testy i nadal są liczone …

  Oznacza to, że przy liczbie 9232 zarejestrowanych obecnie zgonów Covid 19, wirus i infekcja nigdy nie zostały wykryte.

  A jeśli żadna choroba nie jest wiarygodnie wyjaśniona w dokumentacji medycznej, z powodu objawów lub dedykowanego leczenia, oznacza to, że poza nielicznymi przypadkami autopsji 9232 zmarłych, nie ma żadnych naukowych dowodów na tę liczbę.

  Retrospektywne, uczciwe rozważenie przypadków powinno zaowocować ogromną korektą w dół, nawet bardziej, jeśli uczciwie wykluczy się wszystkie błędy medyczne, zwłaszcza do kwietnia. Niestety, trudno będzie to zrozumieć, ponieważ usunięto wiele dowodów.
  Przykładem są „zmarli z Bergamo”, których wszyscy w publicznie skuteczny sposób przywieźli do nielicznych krematoriów w kraju wojskowymi ciężarówkami. O ile wiem, dotyczyło to wszystkich ludzi, których uznano za zarażonych i którzy tam zmarli.

  WNIOSEK –

  Wirus ten, pod warunkiem, że został ostatecznie wyizolowany i naukowo udowodniony, nie jest wirusem zabójczym, środki są nadmierne i nieuzasadnione i należy je natychmiast znieść.

  Kosztowna praktyka tych testów PCR kosztem podatników jest myląca, nieodpowiednia i również powinna zostać natychmiast przerwana.”

  ŹRÓDŁO:
  BAG / Swissmedic ( https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwiqjpPbpcbrAhVCMewKHf4aAgoQFjAAicegQIA%3 2Fdam% 2Fswissmedic% 2Fde% 2Fdokumente% 2Fverilligungen% 2Fmikrobiologische_laboratorien% 2Fmv_covid19_testung_ch.pdf.download.pdf% 2FMerkblatt_COVID-Testung_Swissmedic_BAG_Ackvfinal_Berm3XBv3.pdf )

 142. Boydar said

  Skłonny jestem przyznać Panu Listwie rację, spodziewałem się zresztą takiej reakcji 🙂

  Zauważyć jednak wypada, co w sumie istotne zbytnio nie jest, że podziału judaizmu nie dokonał Chrostowski.

  https://encyklopedia.pwn.pl/haslo/judaizm;3918448.html

 143. osoba prywatna said

  SOCHA DEMASKUJE | PL1.TV
  .https://www.youtube.com/watch?v=vnEzjJ7jTB0

 144. Listwa said

  @ 142 Boydar
  Gdybym wcześniej wiedział, to nie musiałbym tyle pisać. Moja strata.

 145. Poziomka said

  Tutaj okazja do gratisowego dozbrojenia się przeciw okupantowi w naszym kraju.
  Pobrać i czmychać do lasu.

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/do-wojska-ma-zostac-powolanych-200-tysiecy-rezerwistow-czy-rzad-przygotowuje-sie-na-wojne

 146. Boydar said

  Dlaczego zaraz strata, ktoś przeczytał, ktoś się dowiedział, ktoś zrozumiał. Jako nauczyciel odniósł Pan korzyść.

  Ja, ja jestem pyłkiem. A że powoduję kichnięcie ? Pyłki tak mają 🙂

 147. NyndrO said

  Wyciągnąłeś mi to spod paluchów, Dziadek
  —————————
  https://www.national-geographic.pl/artykul/rysunek-ogromnego-kota-odkryty-na-wzgorzu-peru-powstal-przed-nasza-era

 148. Listwa said

  @ 146 Boydar

 149. https://globalna.info/2020/03/07/czy-biblijny-stary-testament-to-zbior-hebrajskich-legend/

  Moja interpretacja BIBLII została uwiarygodniona Politycznie przez Kanclerza Kohla ZABRANIEM PRETORIUM Żydom i DANIEM go Palestyńczykom, którzy nie dość, że nie rozliczyli się za mną to odesłali mnie do Domu Wariatów. Jeszcze gorzej potraktowali mnie Narodowcy wyzywając mnie od Szalbierzy choć oferowałem im Wypłacalność z podatku katastralnego Jerozolimy – najwyższego na świecie. Ponieważ I przykazanie nacjonalistyczne mówi: Z WROGIEM SIĘ HANDLUJE to ja jestem dla nich GORSZY OD WROGA ???
  Rzymianie przebudowali Pałac Salomona na PRETORIUM – skąd Ściana Płaczu, z której ogłaszano Wyroki surowych sądów rzymskich. To ja WYTŁUMACZYŁEM Niemcom że Pretorium Rzymskie i Pałac Salomona nie miały nic wspólnego ze ŚWIĄTYNIĄ Salomona.
  Miasto Dawida w Jerozolimie to kompletna Bzdura. Dawid był najemnikiem filistyńskim, którzy osadzili go na SALEMIE czyli Wzgórzu Świątynnym, za 5O szekli rocznie. Atakiem komandosów przez syfon wodociągowy zdobył na Jebuzytach MORIĘ, gdzie była zbudowana przez faraona Sezostrisa III kopia mauzoleum Eurydyki-Europy w Troi na Złotym Rogu, obecnie HAGIA SOPHIA, która była nieukończoną kopią LILLI WENEDY w Bydgoszczy.
  Saul obległ Dawida na Salemie, ale przybyli Filistyni, którzy rozgromili Saula, w jaki to sposób Dawid został Królem Izraela. Dawid i Salomon byli jednak NIEWOLNIKAMI Gwardii Filistyńskiej toteż Dom Dawida, od Morza Śródziemnego po Eufrat, był Rzeszą Filistynów. Salomon ożenił się z córką faraona, co okazało się Kapitałem. Faraon rozgromił bowiem Filistynów uwalniając Salomona z niewoli politycznej i dał mu metalurgię
  filistyńską w Petrze, którą ten odprzedał Asyryjczykom za CAŁY SKARBIEC ASYRYJSKI. Saba przyjechała do Salomona, aby przewieść ten skarbiec do Eljatu.
  Harem Salomona zwany Pałacem Trzystu Nałożnic a prześmiewczo STAJNIĄ SALOMONA nic wspólnego ze Stajniami Salomona nie miał. Świadczy on o Podpisaniu konwencji z Haliczem nad Dniestrem na dostawy KONI do Galilei zwanej tak od Halicza – toteż Stajnią Salomona była GALILEA. Podobnie istniała konwencja na import wozów z Wielkopolski z PAKIETACH przez Triest. Salomon zaopatrywał Bliski Wschód w konie pontyjskie i prawdopodobnie WOZY, co powinno być źródłem jego bogactwa. Konwencja ta istniała już wcześniej, bo Samson z Wysp Duńskich przybył do Palestyny z tabunem koni pontyjskich i został najęty przez Żydów do walki z Filistynami.
  Niemcy odnaleźli w knajpie pod Jerozolimą Bankruta z Oświęcimia Indianiego Jonesa, który strawił miliony ojca za grunt podmiejski na poszukiwaniu Skarbu Świątyni. Skarb ten wziął się ze sprzedaży przez Salomona metalurgii filistyńskiej Asyryjczykom i został podzielony na Królewski i Świątynny, które złożono w cysternach. Z tej racji faraon Szeszank, który obrabował Pałac i Świątynię Salomona tych skarbów nie znalazł.
  Wobec zhołdowania Izraela przez króla syryjskiego Baala w IX w. pne skarbiec Królewski przeniesiono do Świątyni, gdzie można go było Bronić, i to był właśnie SKARB ŚWIATYNI, którego szukał Indiana Jones. Został on złupiony przez Sargona II Asyryjskiego więc Skarb Świątyni Indianiego Jonesa jest chimerą.

 150. revers said

  a pod jaka flaga? unijnej teczy, upa , czy flaga innych bisurmanow te wojska nie pospolitego ruszenia?

  covid nie stoi na przeszkodzie w rzeczy swej?

 151. Boydar said

  Że się niby toto od kichania zajarało ? Wątpię, raczej od tego mechanika. Trzeba dużo zdrowia, żeby wyjść żywym ze szpitala.

 152. Listwa said

  Katolickie treści:

 153. Listwa said

  @ 151 Boydar

  Poprzednio ks. Woźnicki w rozmowie z TVN:
  Też dobry:

 154. Piskorz said

  !!! https://pdsnpsr.ru/uploads/post/image/1/109/10925/hd_001%D0%B21.png CZY DZIECI ZAKŁADNIKAMI REŻIMU /W ROSJI/?. ps A pod zdjęciem komentarz prawnika /ze str.. jak wyżej/.

 155. NyndrO said

  Jest to o lasach bagiennych, a czyta Krystyna Czubówna.
  .https://www.youtube.com/watch?v=FFPsk9GbfDU

 156. NICK said

  Zatem sam Pan Bóg się OSTAŁ.

  Nam.

  Niedziwne to jest… .

  Ale tylko TEN, Pan Bóg, [bergolnięty frań-po-ciszku, co to zrównujesz „bogów” wszech „religii”], który tchnął, aniołem Swym Maryję, zawsze Dziewicę, do Narodzenia Syna.
  Odkupiciela.

  No, to.
  Mamy wszystko.

  Święty Janie.
  Patrz.
  Co sądzisz?
  Pozamiatane?

  Czasy Ostateczne?

  (przynajmniej Akty Strzeliste; czyńcie…)

  Emeryci i renciści.
  Was też dopadną najważniejsze dylematy.

  Czynny zawodowo przedsiębiorco.
  Nie strzelaj sobie w łeb.
  NIE!
  Pomyśl.
  Co jeszcze, dzięki Modlitwie, zrobić możesz.

 157. NyndrO said

  Pan Boczek nie żyje.

 158. NyndrO said

  Według źródeł RMF24 aktor „miał zapalenie płuc i ciężką niewydolność oddechową”. Jako pierwszy informację na Twitterze podał Marek Balawajder.

 159. Boydar said

  Kim by nie był, aktorem dobrym był. I głupot nie pier’dolił na boku.

  Świeć Panie nad Jego duszą

 160. TVS kanał 159, 20 X 20, godz. 20;00-20;30, film dokumentalny BISMARCK.

  W angielskiej nomenklaturze jest synonim GŁUPOTY w postaci Ataku Pioruna na Bismarcka. W związku z tym przypominam, że Bismarcka DOSTRZEGŁ w Nocy płynący w eskorcie konwoju Piorun, który SAMOWOLNIE opuścił Konwój i popłynął za Bismarckiem, który dostrzegł Pioruna podczas ataku torpedowego. Na Piorunie wybuchła EUFORIA, gdyż ogłoszono, że torpeda trafiła w STER.
  Na filmie Wraku Bismarcka prawy ster jest ROZSZARPANY a lewy uszkodzony, co mogła dokonać tylko NAJCIĘŻSZA TORPEDA OKRĘTOWA a nie lotnicza z I.WŚ. Ponieważ Bismarck został po ataku Pioruna UBEZSTERZONY to znaczy, że uszkodzeniu uległa też prawa śruba okrętowa. Dowódca Pioruna był sądzony przez Brytyjski Sąd Morski za UCIECZKĘ Z POLA WALKI, przed czym tłumaczył się, że był Pod Ogniem Bismarcka a II atak torpedowy NIE BYŁ POTRZEBNY.

 161. Jurek75 said

  Pewnie spodoba sie tutejszym i odwiedzajcym, film ; https://youtu.be/yCFcaQTnj2M

 162. revers said

  Rekas: suspensa dla ks.Woznickiego czyli spalowanie przez policje demokratycznego i katolickiego kraju.

  https://konserwatyzm.pl/rekas-suspensa-czyli-spalowanie/?fbclid=IwAR2wcBgBwDO1BiNUe0z89Rz5CBSNqZyK333QluOhGzqCkWao1peWbTp6n3o

 163. D-T said

  Budka Suflera w utworze pt. „Nie taki znów wolny” już dawno wyjaśniła w czym rzecz:
  (…)
  „Ktoś pilnuje twych myśli i snów co krok
  Ktoś próbuje ulepić cię znów jak wosk
  Ktoś być może już dawno cię wziął na cel
  Ktoś handluje twym życiem czy chcesz czy nie
  Tej wiedzy nie wyniesiesz z żadnych szkół,
  Tu trzeba dobrze patrzeć i mieć słuch,
  Gdzieś obok dzień po dniu cały czas
  O twoją wciąż skórę
  O twoją wciąż skórę idzie gra”
  (…)

 164. lewarek.pl said

  Znakomita analiza umowy o wzmocnionej współpracy wojskowej między Polską a Stanami Zjednoczonymi.
  Tytuł artykułu „Protektorat domknięty” mówi sam za siebie.

  https://kresy.pl/publicystyka/protektorat-domkniety/

 165. lewarek.pl said

  Jak oświadczył minister zdrowia Adam Niedzielski, pensje medyków zaangażowanych w walkę z COVID-19 zostaną podwojone. Piszą o tym wszystkie portale.
  Co to oznacza? Ano to, że „pandemia” nie skończy się za naszego życia.

 166. Z mego komputera Wykasowano teczki z postami i dokumentami finansowymi. Mój komputer jest monitorowany przez FBI i ONZ więc haker musiał mieć upoważnienie właścicieli tych instytucji. Kilka lat temu byłem ofiarą ataku hakerskiego a Policja powiedziała mi, że nie mogą zajmować się Byle Kim czyli mną a gdy pokazałem czeki to jeden powiedział ŁADNIE TO PAN SOBIE WYDRUKOWAŁ. Zostałem poinformowany, że jest to haker byłego MON Klicha Rafał Szymczak.
  Właścicielem ONZ jak świadczy ZŁOTO INDII jest Rotszyld a szefem FBI był agent Mossadu, ale został wyrzucony przez Trumpfa, co nie zmieniło dwuznacznej postawy FBI wobec Prezydenta.
  Amerykanie modlili się: ŚWIĘTY STALINIE, CHROŃ NAS PRZED ROTSZYLDAMI, bo Stalin był agentem Rokefelera. II.WŚ była wojną Rotszyldów z Rokefelerami. Hitler był agentem Rotszylda i Założył Izrael na Skarbiec Rotszyldów. Wobec tego wyhodowany w Izraelu KORONAWIRUS jest bronią Rotszylda Przeciw Ludzkości.

 167. revers said

  re163

  Medykom wzrosna pensje o 100% zamkna sie w 4 cyfrach, a glowni benefjaanci tego nisczenia gospodarek, fali bankructw licza w bilionach sowje koncetracje kapitalu.

  Prof. Michel Chossudovsky: „Druga fala

  We wrześniu-październiku 2020 r. elita finansowa poinstruowała rządy, aby wdrożyły coś, co jest równoznaczne z drugim programem upadłościowym, pod pretekstem i uzasadnieniem, że wzrosła liczba pozytywnych przypadków Covida.

  Najprawdopodobniej ta druga fala doprowadzi do dalszego procesu zawłaszczania i koncentracji bogactwa.

  Jednocześnie obserwujemy tendencję do totalitarnych form rządów. [Najwyraźniej, rządy zaczęły poważnie obawiać się reakcji społeczeństw – przyp. tłum.]

  Dotyczy to wszystkich form aktywności społecznej, w tym zjazdów rodzinnych, ślubów i pogrzebów, zgromadzeń publicznych, nie wspominając o zamknięciu szkół, uniwersytetów, muzeów, imprez sportowych i kulturalnych. Obecnie stosuje się środki policyjne w celu egzekwowania przestrzegania przepisów. A ludzie to akceptują!

  Na początku drugiej fali proces odkładania ponownego otwarcia światowej gospodarki nieodwracalnie przyczyni się do likwidacji (regionalnych i lokalnych) małych i średnich przedsiębiorstw na całym świecie, jednocześnie przyspieszając upadłość całych sektorów światowej gospodarki, w tym linii lotniczych, sieci hoteli i branży turystycznej. To z kolei doprowadzi do zawłaszczenia aktywów rzeczywistych przez potężne interesy finansowe.

  Kampania strachu po raz kolejny nabrała tempa.

  Oficjalne statystyki oparte na błędnych i zmanipulowanych szacunkach tzw. „potwierdzonych” pozytywnych przypadków Covida stanowią podstawę do uzasadnienia tych diabolicznych środków.

  „Pandemia” Covid-19 i wirus SARS-CoV-2 jest przedstawiany jako zagrożenie. Jednak wirus nie ma bezpośredniego wpływu na kluczowe zmienne ekonomiczne.

  Stawka jest bezprecedensowa: jest nią globalny program neoliberalny prowadzony przez skorumpowane rządy w imieniu establishmentu finansowego.

  Zdrowy rozsądek podpowiada nam, że zamknięcie globalnej gospodarki niszczy życie ludzi.”

  https://regionpojezierze.com/2020/10/17/covid-19-plan-dzialan-na-rzecz-globalnego-chaosu-gospodarczego-i-spolecznego-wyniszczenia/?fbclid=IwAR2ulIqhsj80yORp1Hd4dbCEiz7JTdVfm3IJ2-QctgVxqKv_Jgy7SkoXK_w

 168. revers said

  „Poseł z Ontario, Randy Hillier, ostrzega swoich wyborców ze wschodniego Ontario, że rząd federalny przygotowuje się do ustanowienia obozów internowania dla pacjentów z COVID.
  Podczas niedawnej wymiany zdań w Queen’s Park, Hillier naciskał na rząd aby wypowiedział się, co wiadomo o planie internowania ludzi przez Ottawę.
  Ale tak jak naszym posłom, Braunowi i Winnickiemu wyłącza się mu mikrofon.
  – „Pytam ten rząd, czy ludzie powinni przygotowywać się do obozów internowania” – zapytał Hillier podczas zadawania pytań 7 października.
  – „Wasz rząd musi prowadzić negocjacje i być świadomy tych planów potencjalnego zatrzymywania i izolowania obywateli i mieszkańców naszego kraju i naszej prowincji” – powiedział Hillier podczas posiedzeń parlamentu prowincji 9 października.
  – „Gdzie zostaną zbudowane te obozy, ile osób zostanie zatrzymanych i z jakiego powodu, z jakich powodów można ludzi przetrzymywać w tych obozach izolacyjnych?”
  Fragmenty przemówienia Hilliera były rozpowszechniane na stronach internetowych takich jak Brighteon, źródło, które zostało zablokowane na platformach takich jak Facebook, ponieważ propaguje teorie spiskowe. Na tej podstawie Powstał mem porównujący teoretyczne miejsca kwarantanny z obozami koncentracyjnymi nazistowskich Niemiec podczas drugiej wojny światowej.
  „Dlaczego obozy typu FEMA są w każdej prowincji w Kanadzie” – powiedział jeden z administratorów witryny, wysyłając wideo do Brighteon, powołując się na amerykańską agencję, która reaguje na katastrofy. „Kiedy ostatnio zapytano o to w parlamencie, sygnalista został odcięty”.
  Komentarze Hilliera zostały zasygnalizowane przez chrześcijański serwis „Life Site News” – to strona antyaborcyjna prowadzona przez koalicję Campaign for Life.
  https://www.cbc.ca/…/covid-19-internment-camps…
  Premier Justin Trudeau powiedział we wtorek, że podczas niedawnego wirtualnego spotkania musiał osobiście zapewnić młodą kobietę, że jego rząd nie usunie ludzi z ich domów, aby umieścić ich w miejscach internowania. Powiedział jej, że powinna zwrócić się do urzędników zdrowia publicznego w celu uzyskania dokładnych informacji na temat pandemii. ”
  https://www.randyhilliermpp.com/20201007_question

  Cos idzie pandemia w jednym kierunku, na amen.

 169. Ola said

  Musze was cos opowiedziec w zwiazku z tym wirusem, bo troche jestem nawet zbulwersowana. Moja wiekowa kolezanka ( 69 lat) od prawie 40 lat zyjaca w Berlinie od ponad tygodnia czuje sie bardzo chora. W tym wieku malo kto czuje sie calkiem zdrowy raczej, ale 2 tygodnie temu brala przez tydzien antybiotyk ( jakis stan zapalny ucha). No i 2-3 pozniej , a wiadomo, ze antybiotyk to swietny lek, ale w trakcie i po zakonczeniu terapii przejsciowo obniza odpornosc szczegolnie wzgledem wirusow, dopadly ja symptomy chorobowe dosc typowe dla grypy. Nie miala podwyzszonej temperatury, ani kaszlu i kataru, ale silne dreszcze, bole miesniowo-kostne, duze oslabienie i uczucie choroby. Wiec objawy nie zupelnie typowe dla covida, ale kto go tam wie. Wiec udala
  sie do lekarza. No i typowo – aspirynka, paracetamol i herbatki. Oczywiscie podniosla temat covida, a lekarz na to nic. On testow nie robi, dal jej tylko adres gdzie moze sobie taki test wykonac. Kolezanka liczyla na skierowanie na test, bo inaczej musialaby zaplacic. A to wlasciwie czemu, w koncu jest ubezpieczona a wirus przeciez szaleje. Nie, skierowan lekarskich nie ma! Hmm, i to mnie zastanawia, i troche bulwersuje. Bo w przypadku chorob uznanych przez WHO za zakazne , np. gruzlica, lekarz juz tylko jesli podejrzawa np. gruzlice, ma obowiazek zglosic to w odpowiednim osrodku epidemiologicznym ala chyba sanepid , w Niemczech Gesundheitsamt. A w przypadku podejrzenia covida to juz nie??? No jesli tak, to przeciez to wszystko bierze w czambul! To chyba rzeczywiscie nic innego nie pozostaje jak przemeblowac wszystkie stadiony na szpitale.

 170. wanderer said

  Pani Olu, to byl madry lekarz. Nie uwaza Pani? Jakby wyslal na testy to co by to dalo? Uwaza Pani ze bylby wtedy lepszy?

 171. osoba prywatna said

  Stonoga w Norwegii.
  .https://www.youtube.com/watch?v=MLChdguB1A4

 172. Ola said

  ad 168, Wanderer

  ludzie….. oczywiscie , ze test nikogo z choroby nie wyleczy ani nie jest nakazem leczenia, ale przeciez chodzi o to, zeby zapobiec zarazeniom. Zeby potencjalnych roznosicieli wirusa na te 2 tygodnie dac pod kwarantanne, skoro jest ten wirus taki grozny.
  Nie nosic maseczek, nie unikac zgromadzen, nie izolowac roznosicieli? isc na zywiol? – to skonczy sie na pewno lockdownem.
  Oczywiscie, ze zaden z tych srodkow nie daje zadnej pewnosci, ale nie robic nic ? Tym bardziej robic wszystko wbrew? Nie uwazam, zeby skutek byl lepszy.

 173. Wanderer said

  Ten wirus nie jest grozniejszy od zaziebienia. Mialem go miesiace temu wiec wiem co mowie. Czy zaziebienie jest grozne?

  Inaczej.

  W Pani (…) mieszka miliony bakterii E.Coli.
  Czy E.Coli jest grozna?
  Prosze sobie odpowiedziec.

 174. Wanderer said

  Nie robic nic.

 175. osoba prywatna said

  My się tylko modlimy cd. „Katolicki” ksiądz z gazem łzawiącym.
  .https://www.youtube.com/watch?v=AQATyjwfSHo

 176. Ola said

  o kurka, chyba wykrakalam. Wlasnie dostalam whatsappa z roboty, ze bede musiala poddac sie testowi na covida. Nie zebym miala objawy. Caly personel musi.

  hm, nie mam nic przeciw, ale dac sie szczepic? o nie

 177. Boydar said

  @ Pan Wanderer

  „… czy E.Coli jest groźna? …”

  Dopóki jest w (…) to nie jest, bo (…) panuje nad sytuacją. Ale panuje bo się panować da. A nad wirusem grypy się nie da, bo on „tchnie kędy chce”, prawie jak Duch Święty.

 178. Sowa said

  Have we just experienced the biggest mistake in History?

  Even if our responses to reduce infection were correct, which some research questions „Full lockdown policies in Western Europe countries have no evident impacts on the COVID-19 epidemic, 1 May 2020.” the deaths from CO-19 are comparatively modest when compared to mortalities from other causes where our reactions have been pitiful.

  endco19.com

 179. Boydar said

  „jak nie umrze to żyć będzie, tak doktorzy powiedzieli” – Koziołek Matołek, księga druga.

 180. Anucha said

  Ad170
  Ola

  „Nie nosic maseczek, nie unikac zgromadzen, nie izolowac roznosicieli? isc na zywiol? – to skonczy sie na pewno lockdownem”

  Małe i średnie firmy zamykają się.
  Niektórzy starają się ratować swoje firmy oszczędnościami, które wkrótce skończą się.

  A wtedy , pani Ola może spodziewać się Nieproszonych gości na obiedzie.
  Goście zamiast gotówki będą mieli inne argumenty w garści.

 181. Adrem said

  Kogoś poj…ło z tym stadionem, czy to kolejny miś ?

  Bo tutaj niemal gotowy szpital….
  Ale na murawie stadionu może bardziej ekologicznie, nawet dla ludzi chorych ?

 182. Adrem said

  Ups !

  Zdjęcie powyżej to Szpital Południowy w W-wie , który stoi pusty !

 183. Adrem said

  No i jeszcze to…

  Co tu się naprawdę dzieje z ta naszą Służbą Zdrowia/Choroby ?

 184. https://wiadomosci.onet.pl/swiat/japonia-stworzono-torebke-ktora-moga-jesc-jelenie/x6pmz63?utm_source=wiadomosci.onet.pl_viasg_wiadomosci&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2

  GRATULUJĘ. – Teraz Linie Oceaniczne będą musiały kupować Japoński Papier dla gastronomii, żeby NIE TRUĆ ŻÓŁWI folią, którą żółwie mylą z meduzami.

 185. revers said

  Naczelni i jego kot na kwrantanie zoliborskiej …

  https://nczas.com/2020/10/21/kaczynski-na-kwarantannie-catering-nowy-kot-i-programy-informacyjne/?utm_source=onesignal&utm_medium=onesignalautolink&utm_campaign=onesignalautolink

  zapewne plandmicznie opanuje swiat z waderem z kolejnej wersji bio wojny swiatow i gwiazd, skradzionych ksiezycow
  .

 186. bryś said

  Co do tych stadionów to już pewnie maja listy: przeciwników szczepień, jakichś myślących komentatorów, ludzi którym się chce chociażby pisać, czy protestować. Jak trafią do obozów, wyczyści się internet z kontrowersyjnych rzeczy, to za dwa tygodnie nawet nikt nie zauważy że jakaś witryna zniknęła, jakiś bloger, czy jakieś forum.

 187. Boydar said

  Kogoś pouczono dużo wcześniej co koniecznej do stylizacji

 188. revers said

  albo do psychairykow beda wsadzac, bo juz znalezli sie konowaly z tytulami od pandemii psycosomatycznej od covida

  https://silesia24.pl/artykuly/szczegoly/ostre-slowa-prof-zembali-antycovidowcow-zamknac-w-psychiatryku-19153

 189. revers said

  Juz chca wprowadzic aystralijska wiktorie w pl

  https://nczas.com/2020/10/21/chcieliby-zamknac-polakow-w-domach-kontakty-ograniczone-do-minimum-wyjscia-tylko-po-jedzenie/?utm_source=onesignal&utm_medium=onesignalautolink&utm_campaign=onesignalautolink

  czyli tylko 500 metrow do sklepu i siedz na tylku caly dzien ogladaj plaska tv lcd

  Szczepionki takze przymusowe pod pozorem ustawy samrytanina

  .https://www.youtube.com/watch?v=PXgmz5y60UM&fbclid=IwAR2CwNBkZYNwceZh-YVDQYiB4tSEKVRfQZegOW1xyHQ7AfJjlhjWdShhu-Y

  czyli zostan swiadomym, bezobjawowym samobojca-samarytaninem.

 190. Piskorz said

  !!! Nach Angaben des Hilfswerkes „Kirche in Not“ wurden in Chile seit Oktober 2019 mehr als 57 kirchliche Einrichtungen angegriffen und niedergebrannt. (mü) INFO Z PORT. WWW. ZUERST.DE ” OD PAŹ. 2019 WEDŁUG DANYCH DZIEŁA POMOCY „KOŚĆIÓŁ W POTRZEBIE” W CHILE ZOSTAŁO ZNISZCZONYCH/P; PODPALONYCH PONAD 57 KOŚCIELNYCH „INSTYTUCJI”. !!! ps Szczegóły ..jak wyżej..!

 191. Siła said

  14 10 2020r
  Sceny jak z sensacyjnego filmu rozegrały się w środowe popołudnie na ul. Spychalskiego w Opolu. Tyle tylko, że powodem interwencji aż pięciu policyjnych patroli był mężczyzna, który nie miał założonej maseczki covid koronawirus.
  https://www.prostozopolskiego.pl/2020/10/piec-radiowozow-na-sygnale-do-jednego-mezczyzny-bez-maseczki-zdjecia-wideo/
  Z relacji świadków wynika, że w środowe popołudnie mężczyzna wyszedł z jednego z barów przy ul. Spychalskiego w Opolu i poszedł w kierunku pobliskiego parkingu, gdzie w samochodzie czekała na niego żona z małym dzieckiem. Mężczyzna wsiadł do środka, wtedy policyjny radiowóz zablokował przejazd. Powodem interwencji, jak tłumaczy mł.asp. Dariusz Świątczak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu był … brak maseczki.
  https://www.prostozopolskiego.pl/2020/10/ogromne-wasze-zainteresowanie-naszym-artykulem-i-filmem/

  W Sejmie od rana trwają obrady. Na Wiejskiej jest procedowany projekt uchwały związany z wystąpieniem COVID-19. Projekt zakłada między innymi zwiększenie kar za brak zakrycia ust i nosa do 1000 zł.

  Projekt złożyła grupa posłów PiS, dzięki temu można pominąć konsultacje społeczne.
  Mandaty za brak zakrycia ust i nosa mogłaby wystawiać policja, straż miejska i straż ochrony kolei.
  Wysoka kara za brak maseczki.
  Mandat może wynosić nawet 1000 zł, grzywna sądowa 5000 zł.

  Dramat pod Częstochową.

  Senior z gminy Kamienica Polska nie czuł się dobrze, miał narastającą gorączkę.
  Lekarz rodzinny skierował go na test na obecność koronawirusa.
  Niestety mężczyzna zmarł.

  84-latek zmarł w domu, czekał na wynik testu na koronawirusa
  20 października 2020

  PIS planuje wprowadzić całkowity zakaz organizacji wesel w całej Polsce.

 192. Piskorz said

  !!! https://zuerst.de/wp-content/uploads/2020/10/Bild-La-Asuncio%CC%81n-650×250.jpg …..podpalony kościół w Santiago de Chile.!!

 193. Greg said

  Socha Demaskuje…..Szok !

  .https://www.youtube.com/watch?v=vnEzjJ7jTB0

 194. NyndrO said

  Brejza to szmaciarz, który tylko jak śpi, to nię łże. Znam gagatka. Wiszą mi te ich wszystkie licytacje na temat : „kto bardziej kocha Polaków; PO, czy PiS” , ale brejzie proszę nie wierzyć NIGDY! Oczywiście czasem się pomyli, ale to naprawdę wyjątki. Jest to jedna z gorszych kanalii, jakich w życiu spotkałem. Bydle skończone, choć niepozorne.

 195. Siła said

  Posoborowy ksiądz Wachowiak hejtuje mniej posoborowego księdza
  ksiądz Daniel Wachowiak:
  W ramach rekreacji odsłuchałem dzis.”kazania” księdza Woźnickiego. Wyzwał tych, kt zamiast pójść za nim, gdy niosła go Policja, klęczeli. Typ guru dla sekty. Oprócz tego,że jako suspendowany popełnia grzech ciężki sprawując Mszę, to dołożył sobie inne grzechy języka. Sporo oczerniania.

  Mocno ksiądz Wachowiak pojechał, no a można było się pomodlić chwilkę i powstrzymać diabła. Abstrahując od syt. u Salezjanów. Życze księdzu Wachowiakowi, że jak przyjdą po niego, a przyjdą…jego parafianie wstali jednak z klęczek i poszli za nim, nawet jak go to postawi w sytuacji guru sekty.

 196. Czaruś said

  Dziś procedują ustawę COViD, pełny zamordyzm! M. in.: nie przestrzeganie nakazów/zakazów – grzywna, mandat do 1000 zł, personel medyczny ściągać także spoza UE, personel może zabijać, zwolniony z odpowiedzialności. Projekt przygotowały „mendy”, z których chyba nikt nie jest lekarzem. Naród w kajdanach!

 197. NyndrO said

  Najlepsza opcja – dokładnie wszystkie istoty na szwiecie „pozytywni”. Życie wróciłoby do normy. Dziadek, weź się nie mądruj , bo to oczywista utopia! 🙂

 198. Boydar said

  „judaizm tak, wypaczenia nie” … przerabialiśmy to …

  https://www.newsweek.pl/wiedza/historia/wladyslaw-gomulka-czternascie-gniewnych-lat-sylwetka/0twnmw2

 199. NyndrO said

  Utopia, bo do tego pod żadnym pozorem nie możnaby dopuścić! Sami to mówią i ostro działają, tylko chyba mają inną „motywację? .

 200. revers said

  Tylko nie pozabijac sie w bardzo dlugich kolejkach samochodowych po przymusowa szczepionke na covid …

  https://nczas.com/2020/10/21/rzad-tylnymi-drzwiami-wprowadza-przymus-szczepien-video/?utm_source=onesignal&utm_medium=onesignalautolink&utm_campaign=onesignalautolink

  jak to mialo miejsce w kolejce po test na covid PRC w Bielsku-Bialym.

  https://nczas.com/2020/10/21/rzad-tylnymi-drzwiami-wprowadza-przymus-szczepien-video/?utm_source=onesignal&utm_medium=onesignalautolink&utm_campaign=onesignalautolink

 201. wanderer said

  Holandia wycofala sie z namordnikow. U nich nie trzeba nosic w sklepach itp. U mnie w Szkocji mozna sobie wydrukowac ze strony gov plakietke ze nie mozesz nosic i juz jestes zwolniony z idiotyzmow. Nikt sie nie pyta dlaczego. Ja osobiscie jeszcze nigdy i nigdzie nie zalozylem ani przylbicy ani zadnych namordnikow od samego poczatku tej paniki i mam nadzieje, ze dobry Bog pozwoli mi tak przejsc przez caly ten okres ucisku.
  Szkoda mi tylko i szczerze wspolczuje rodakom w kraju.
  Media w Polsce strasza ze w innych krajach jest jeszcze gorzej dajac tym samym pretekst i alibi zeby nierzad polski mogl wprowadzac jeszcze wieksze ograniczenia wolnosci. U mnie, ludzie siedza na lawkach, na schodach pod domami w sloncu, mlodziez baluje w parkach, pije winko, wszyscy bez namordnikow, wszystko zyje jak przed ta „epidemia”. Nikt nikogo nie sciga, policja ma to w dupie, nie ma nakazow noszenia na ulicach, ograniczen podrozowania itp. I gdyby nie to, ze ludzie oglupieni sami chetnie karnie nosza maseczki w sklepach nawet nie zauwazylbym ze cos sie zmienilo od zeszlego roku.
  Nikt na ciebie spod byka nie patrzy w sklepie ze chodzisz bez, zadna ochrona ani pracownik nie ma prawa zwrocic ci uwage. A w Polsce media wrzeszcza ze w UK paraliz, ograniczenia, maseczki, panika i wszyscy umieraja.
  Zaklamanie, zaklamanie, zaklamanie…

 202. Marucha said

  90% zmarłych miało wirusa opryszczki. A więc on ich zabił.

 203. Głos Prawdy said

  Co działo się po tym, jak policja wyniosła księdza Michała z kaplicy? Oglądaj koniecznie do końca!
  .https://www.youtube.com/watch?v=PUUpN_8fF-0&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1XYWo4kuZMspAxZAw30lSwjtxmTkMdlNrefjIxWDvq2n67tA_SGbAA12o

 204. Marucha said

  Pani Olu, niech Pani założy dwie maseczki i, dla pewności, jeszcze jedną na d****.

 205. Boydar said

  Mnie to chcesz wytłumaczyć ?!?!??!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?

 206. Wanderer said

  Re, Pan Marucha.

  Dokladnie.

 207. NyndrO said

  Dzietam Tobie.

 208. Siła said

  https://regionpojezierze.com/2020/09/24/gdzie-ta-pandemia-oficjalne-dane-statystyczne-ujawniaja-klamstwa-mediow-i-korupcje-wladz/

  https://regionpojezierze.com/2020/10/15/po-co-komu-te-szczepionki/

  .https://regionpojezierze.files.wordpress.com/2020/01/lista-krajc3b3w-bombardowanych-przez-usa-od-czasu-ii-wojny-swiatowej.pdf

  https://regionpojezierze.com/o-wojnach-gazowo-olejowych/

  Dowody epidemiologiczne: lekarze stwierdzili że „Pandemia” koronawirusa covid sars się skończyła. Żadna „druga fala” wirusa nie nastąpi
  Opublikowano 21/10/2020 Lech Biegalski

  List otwarty lekarza dr Stephena Malthouse do ministra zdrowia dr Bonnie Henry, urząd ds. Zdrowia kanadyjskiej prowincji British Columbia

  Media głównego nurtu stworzyły z urzędu zdrowia publicznego wyrocznię i religię opartą na przesądach, a nie nauce, opartą na przesądach z mocą rządzenia posłuszną publicznością.

  Media podniosły Panią do statusu prawie świętego. Ściereczki, buty i fototapety zostały zaprojektowane, aby uczcić Pani osiągnięcia. Jednak wasze publiczne dyrektywy nie mają sensu, są sprzeczne z badaniami i powodują wiele szkód. Jako kolega lekarz apeluję do was o ponowne przeanalizowanie waszej polityki i zmianę kierunku, zanim wasz urząd spowoduje nieodwracalne szkody dla zdrowia i dobrobytu gospodarczego naszej prowincji. To odwrócenie sytuacji będzie wymagało od Pani [faktycznego i przwdziwego] wypełnienia obowiązków waszego urzędu.
  https://regionpojezierze.com/2020/10/21/dowody-epidemiologiczne-pandemia-sie-skonczyla-zadna-druga-fala-nie-nastapi/

 209. Siła said

  Słyszę, że teraz wymagane są jakieś zaświadczenia. I tu pojawia się problem, a nawet dwa.

  Po pierwsze, mój stan zdrowia to temat poufny między mną i moim lekarzem. Aby inne osoby mogły mieć do tych informacji dostęp, potrzebna jest moja zgoda lub wyrok (albo nakaz) sądu. Poza tym, policjant nie ma kwalifikacji aby prawidłowo ocenić, czy z moimi chorobami mogę nosić maseczkę, czy nie. Policjant nie jest lekarzem i nie ma dostępu do wyników moich badań. I tu dochodzimy do drugiego aspektu tej sprawy, do obowiązku legitymowania się zaświadczeniami od lekarza.

  Taki wymóg jest równoznaczny z dzieleniem się moimi poufnymi, personalnymi informacjami medycznymi z osobami trzecimi. Zatem, jest on naruszeniem zasady poufności i mojej prywatności. Ale to nie wszystko.

  Od dawna istnieje w polskim prawodawstwie zasada domniemania niewinności. Przypomnijmy:

  Art. 14 Międzynarodowego Paktu Praw Obywatelskich i Politycznych (ratyfikowanego przez Polskę w 1977 roku):

  § 2. Każda osoba oskarżona o popełnienie przestępstwa ma prawo być uważana za niewinną aż do udowodnienia jej winy zgodnie z ustawą.

  Art. 5 Kodeksu Postępowania Karnego RP:

  § 1. Oskarżonego uważa się za niewinnego, dopóki wina jego nie zostanie udowodniona i stwierdzona prawomocnym wyrokiem.
  § 2. Niedające się usunąć wątpliwości rozstrzyga się na korzyść oskarżonego.

  Zasada domniemania niewinności oznacza, że osoba podejrzana lub oskarżona nie ma obowiązku udowadniania swojej niewinności. To policja lub prokurator mają Tobie udowodnić winę. Tymczasem, wymóg legitymowania się zaświadczeniem, że jesteś z powodów zdrowotnych niezdolny do noszenia, lub długotrwałego noszenia maseczki, jest właśnie wymogiem, abyś to Ty udowodnił swoją niewinność. Jest to wyjątkowym pogwałceniem zasady domniemania niewinności oraz praw człowieka i obywatela.

  Władza zaczyna traktować wszystkich jako – z założenia – winnych. Niedługo odbiorą nam prawo do obrony.
  https://regionpojezierze.com/2020/10/14/kwestia-obowiazku-noszenia-maseczek/

 210. awkzim said

  Ad 203 Głos Prawdy ????
  Proponuję zweryfikować informację, zanim zrobi się z siebie ( proponuję wstawić pasujący inwektyw).
  A teraz ad rem;
  – po pierwsze – nie ksiądz;
  – po drugie – nie kaplica.

 211. NyndrO said

  To jest o tym, po co są ubezpieczenia zdrowotne.
  https://ino.online/post/8928/szpital-wstrzymuje-przyjecia-na-kolejne-oddzialy.html

 212. Siła said

  re209
  Pani Głos Prawdy dobrze napisała.
  Dla milicji pisowskiej to jest ksiądz.

 213. Siła said

  Catholic News Agency przekazała informację, wedle której papież Franciszek wzywa światowe rządy do uchwalenia przepisów umożliwiających zawieranie cywilnych związków przez osoby homoseksualne.

  Tę szokującą opinię Ojciec Święty miał wyrazić w filmie dokumentalnym „Franciszek”, którego premiera odbyła się dziś na festiwalu filmowym w Rzymie. Uwaga ta znalazła się w części filmu poświęconej duszpasterskiej trosce o osoby z mniejszości seksualnych.

  – „Musimy stworzyć prawo o związkach cywilnych. W ten sposób te osoby będą prawnie chronione” – cytuje słowa papieża Catholic News Agency.

  Byłoby to stanowcze odejście papieża Franciszka od nauczania swoich poprzedników i dotychczasowej wykładni Kościoła katolickiego. W 2003 roku, pod kierunkiem św. Jana Pawła II, kierowana przez kard. Josepha Ratzingera Kongregacja Nauki Wiary podkreślała, że „szacunek dla osób homoseksualnych nie może w żaden sposób prowadzić do aprobaty zachowań homoseksualnych ani do prawnego uznania związków homoseksualnych. Dobro wspólne wymaga, aby prawa uznawały, promowały i chroniły małżeństwo jako podstawę rodziny, podstawowej komórki społeczeństwa”.

  Zaprezentowany dziś film „Franciszek” opowiada o działalności papieża Franciszka na rzecz osób żyjących „na peryferiach egzystencjalnych”. Opowiada m.in. o poparciu papieża dla przyjmowania uchodźców, jego pracy w zakresie zwalczania przemocy seksualnej w Kościele, wkładzie w dyskusję nad rolą kobiety w społeczeństwie czy właśnie podejściu do mniejszości seksualnych.

  Do tej pory Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej nie odpowiedziało na pytania CNA dot. uwag papieża w przedstawionym dziś filmie.

  catholicnewsagency.com

 214. Inkwizytor said

  Szanowni katolicznicy, jezeli wg was Franek jest papiezem to musicie mu byc posluszni 🙂 taka jest nauka katolicka

  ———-
  Nie jest taka.
  Admin

 215. Listwa said

 216. revers said

  re213,214

  to jest otwarte popacie dla LBTQ plus dzieci w pedofili i w zwiazkach lbtq.

  https://www.timesofisrael.com/in-first-pope-francis-publicly-endorses-same-sex-civil-unions/

 217. Listwa said

  @ 114 Inkwizytor

  Inkwizytor po raz N – ty odkrył tę samą prawde i nawojuje tym po raz N- ty
  Pandemia przykryła skandal w Watykanie! „Synod Pachamamy”
  .https://www.youtube.com/watch?v=q1awx3-Wkvs

 218. revers said

  Wychodzi ze zyc w grzechu to poslanie od Boga i Papieza .

  Z tytulow gazet „Papież Franciszek już jawnie wspiera grzeszników. Bergolio chce świeckich „małżeństw” LGBT

  https://nczas.com/2020/10/21/papiez-franciszek-juz-jawnie-wspiera-grzesznikow-bergolio-chce-swieckich-malzenstw-lgbt/

 219. Boydar said

  Brandenburczycy pod Watykanem ryli od zawsze, i to chyba tak z rozpędu 🙂

  https://www.o2.pl/informacje/drakonskie-kary-niemcy-biora-sie-za-pedofilow-6567084776110720a

 220. NICK said

  Namiestnik ZŁY.
  [dawniej: ‚naczelnik’ dawnego Państwa]

  Doszczęt*.
  Nieszczęście.
  Nieporozumienie.
  Zwykłe hydropiekłowstąpienie.
  Potop.
  Druga fala.
  Czy coś Wam nawala?

  Fala trzecia.
  Nie polecam.
  Gładziutko weszła tuż po fali drugiej.
  Będzie czwarta.
  Ta. Umarta.

  [Do trzech razy sz(t)uka.
  Za czwartym oszuka.]

  Fala CZWARTA?
  Czy być może?
  Fala czarta?
  Znów… . Umarłam.

  A te maski a te klaski?

  Kolor.
  Tak.
  Rozgrywka kolorami. Pięknej, Bożej, Tęczy.
  [niejeden zajęczy].

  P.S.
  Jeden na tysiąc nie nosi maski.
  Tak to już jest.
  Nie mam pretensji ale, zważcie.
  Że poza strefą czerwoną jest strefa CZARNA.
  (hipermarkety, stadiony…).
  Obozy koncentracyjne.
  Usra-helskie FEMA.
  „Polskie” stadiony. „Narodowe”.

  Nadto.
  Zamordnik.
  Dlaczego inne jest mniej ważne?

  Nadto zamordnik.
  Bo. Namordnik Jest doskonały.
  Nosi cechy znamion bestii.
  Nie masz namordnika?
  Szef nie podpisze umowy.
  Nie masz namordnika?
  Nie kupisz. Doświadczam.
  Nie masz namordnika?
  Nie sprzedaż. Jeśli nie teraz to wkrótce.
  NIC.
  Dalej.
  Nie tylko nie sprzedaż.

  Wezmą za darmo

 221. Yah said

  ad 220

  „Nie wierzyłem, że będę musiał żyć wtedy , kiedy będzie można zobaczyć początek czasów apokaliptycznych, czasów Boskiego bólu i Bożego gniewu. Ale spójrz – nieszczęśni ludzie nie są przygotowani na ominięcie sideł złego, którego nowym rozwiązaniem jest zapieczętowanie naszych dusz pieczęcią diabła ”

  Архимандрит Иустин (Пырву)

  Ja odczuwam patrząc na to wszystko już tylko ból. Nie zawrócisz tłumów pędzących na zatracenie 😦

 222. Listwa said

  Robert Winnicki o ZATRZYMANIU Giertycha:
  .https://www.youtube.com/watch?v=Anz10fGZGvs

 223. Jack Ravenno said

  Chciałem jak zawsze napisać, że współczuję braciom i siostrom katolikom takiego pasterza-papieża. W sumie napisałem. Ale czy to w ogóle jest papież-pasterz? Makabra, groteska i teatr absurdu w jednym – to jest dadaistyczny spektakl dla zrytych beretów.

  ——
  Może być zły ojciec, może być zły papież.
  Admin

 224. Boydar said

  Nie wydaje misię aby obecna sytuacja wypełniała znamiona Apokalipsy. To żyd podciąga swoje (i cudze) manewry aby upodobnić. To co mamy jest natomiast z całą pewnością kryzysem rozumu, który to pod względem skali (kryzys) ma niewiele odpowiedników w historii. Może 1789 albo 1917.

 225. Sołtys said

  @215Pan Listwa
  To teatrzyk dla głupiego goja,Zaraz został wypuszczony i nagle na niego czekały wszystkie główne telewizje.Aktorstwo na poziomie „Trudne sprawy”.

 226. revers said

  Z wpisow Bosaka

  Krzysztof Bosak
  Flag of Poland
  @krzysztofbosak
  ·
  2h
  Replying to
  @krzysztofbosak
  2/10 Ustawa da ministrowi zdrowia władzę zawieszania dyrektorów szpitali którzy „odmawiają wykonania poleceń” lub „nienależycie” je wykonują i wprowadzać swoich ludzi w miejsce dyrektorów („powoływanie pełnomocników”) – Art 13 ust 5
  Krzysztof Bosak
  Flag of Poland
  @krzysztofbosak
  ·
  2h
  3/10 Ustawa stworzy nowy urząd Krajowego Koordynatora Ratownictwa Medycznego (w randze wiceministra zdrowia), który będzie decydował o przyjmowaniu pacjentów do szpitali w spornych sytuacjach oraz przesuwaniu jednostek ratownictwa medycznego pomiędzy wojewodztwami – Art 13 ust 4
  Krzysztof Bosak
  Flag of Poland
  @krzysztofbosak
  ·
  2h
  4/10 Ustawa umożliwi podjęcie pracy w polskiej ochronie zdrowia przez lekarzy cudzoziemców spoza UE, znosząc obecny obowiązek nostryfikacji dyplomów. Kilka miesięcy temu po krytyce lekarzy rząd się z tego pomysłu wycofywał – art 6
  Krzysztof Bosak
  Flag of Poland
  @krzysztofbosak
  ·
  2h
  5/10 Nałoży na samorządy medyczne obowiązek tworzenia listy osób (nazwiska, adresy) które mogą być przymusowo (kary 5-30 tys. zł na podst. ustawy o zwalczaniu chorób zakaźnych) powołane do walki z COVID19 (w tym także osoby zajmujące się dzieckiem do 14 roku życia) – art 13 ust 4
  Krzysztof Bosak
  Flag of Poland
  @krzysztofbosak
  ·
  2h
  6/10 Ustawa wprowadzi zwolnienie z odpowiedzialności za błędy medyczne w zakresie walki z epidemią dla lekarzy, dentystów, felczerów, pielęgniarek, położnych oraz ratowników medycznych – Art 19
  Krzysztof Bosak
  Flag of Poland
  @krzysztofbosak
  ·
  2h
  7/10 Ustawa przyzna pracownikom medycznym skierowanym do walki z epidemią 200% pensji, finansowanej z Funduszu Przeciwdziałania Covid19.
  Ustawa rozszerzy też możliwość powołania do pracy przy epidemii na studentów i doktorantów kierunków medycznych – art 13 ust 4
  Krzysztof Bosak
  Flag of Poland
  @krzysztofbosak
  ·
  2h
  8/10 Ustawa przyzna funkcjonariuszom Policji, Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Służby Ochronny Państwa i pracownikom medycznym 100% wynagrodzenia jeśli zostali zarażeni COVID19 lub są na kwarantannie w wyniku pełnienia czynności służbowych.
  Krzysztof Bosak
  Flag of Poland
  @krzysztofbosak
  ·
  2h
  9/10 Ustawa zwolni z prawa budowlanego, aktów planistycznych, prawa o ochronie zabytków oraz ustawy o zamówieniach publicznych prace budowlane podejmowane w celu walki z COVID – art 13 ust 3
  Krzysztof Bosak
  Flag of Poland
  @krzysztofbosak
  ·
  2h
  10/10 Ustawa podwoi wysokość kar za łamanie obostrzeń – art 13 ust 2 – i wprowadzi nowy mechanizm karania przedsiębiorców odebraniem pomocy publicznej za obchodzenie reżimu – art 18
  Tak wygląda „droga środka”.
  Jeśli to nie jest stan nadzwyczajny to nie wiem co mogłoby nim być.

 227. NICK said

  „Nie wydaje misię aby obecna sytuacja wypełniała znamiona Apokalipsy”. (224).

  Obecna sytuacja nie ma podobnej.
  Nigdy wcześniej.

  Co do znamion.
  Wymieniać?.
  Ale to jutro, może.
  Dziś. Było tylko o namordnikach.
  Znamię.
  Jutro?

  Będzie wiele znamion.
  Wymieniać?

 228. revers said

  Artur Dziambor nokautuje PIS, Morawiecki pali sie ze wstydu, gdy niedawno mowil o braku pandemii, a juz najblizszej sobocie chce wprowdzic czerwona strefe w calym kraju.

  .https://www.youtube.com/watch?v=f4Eq-JJepuo

  lub zaglada ludzkosci w 2030 roku.

  .https://www.youtube.com/watch?v=o06UvHgahr8&t=280s&fbclid=IwAR3t_hCy6mcvZs3euBexrZvfhLYNcTjvx7HwNKka0j_jfrjyllghrYAFfE8

 229. seler said

  re: 217 Listwa

  PachaMama wspólnie z PapchoTatą
  [pacziaMama oraz papczioTatą]
  [ostatnio powstała jej moneta]
  szie skur…skumali niszcząc
  „kościół” – ale który i jaki ?
  Boży ? – poczytajmy:

  Mateusza 16:18 BW
  A Ja ci powiadam, że ty jesteś Piotr, i na tej opoce zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne nie przemogą go.

  a jednak przemogły… bo Nie o Ten
  Kościół Boży chodzi [nie mylić z religią]
  do każdych kluczy dorobi szie wytrych
  bo nie o ciało instytucji tutaj chodzi,
  lecz o Opokę [skałę] Duchowości

  pozdrawiam – seler

 230. Marcin said

  Czy może ktoś potwierdzić, że Roman Polański udzielił tego wywiadu dla tygodnika „Stern” w 2005 r

  https://www.stern.de/kultur/film/roman-polanski–mir-ist-diese-sorte-interview-zuwider—3500670.html

  Wywiad jak to wywiad, standardowe popierdułki. Ciekawie zaczyna się robić,
  gdy Polański opowiada niemieckiemu tygodnikowi o swoich przeżyciach wojennych.

  Czego się dowiadujemy od wybitnego „polskiego” reżysera? Otóż:
  – mieszkał w stodole bo chłopi byli biedni
  – przeżył wojnę, gdyż nie wyglądał „żydowsko”. W przeciwnym
  przypadku zostałby od razu zadenuncjowany przez swoich polskich opiekunów,
  – Znajomi ojca Pogańskiego, którzy mieli płacić rodzinie chłopskiej, która
  się opiekowała małym Romkiem byli „dobrymi Polakami i przepili wszystkie
  pieniądze”
  – „Wszyscy Polacy byli antysemitami”
  – „Po tysiącletniej propagandzie Watykanu była to część ICH kultury” –
  ich??? Czyli Polański nie uważa się za Polaka. A nam media robią wodę z
  mózgu…
  – „Każdy chłop, któremu by się powiedziało, że Jezus był Żydem, zabiłby od
  razu na miejscu siekierą” oraz „niewyobrażalne jest co by zrobił, gdyby się
  dowiedział, że dziewica Maria była Żydówką”.

 231. Miet said

  Już od dawna na Polańskiego organizuje się rozmaite zasadzki – po to żeby go zdyscyplinować za to, że nie chciał nakręcić żadnego antypolskiego paszkwilu.
  Oczywiście chętnych do takiej roboty w świecie kina było dużo ale „unym” chodziło żeby taki paszkwil nakręcił ktoś, kto jest na filmowym topie.
  Polański nigdy się czymś takim nie splamił i za to go bardzo poważam i cenię.
  Pamiętam Polańskiego jeszcze z Łodzi, kiedy tam studiowałem matematykę na UŁ a on wtedy zaczynał od swojego wspaniałego debiutu: „Nóż w wodzie”.
  Iluż było takich gnojków, którzy budowali swą karierę na antypolskim bzdyczeniu – iluż było takich Grossów – a on Żyd w to szambo nie wlazł i za to go bardzo cenię teraz i zawsze.

 232. seler said

  re: re: Marcin i Miet [129 i 130]

  jak można mieć pochodzenie żydowskie ?
  czy to nie absurd ?!?
  jude = żyd = judaizm = wyznanie religijne

  a pochodzenie ? = ród, pokolenie, nacja itd.

  jak można mieć „wyznanie słowiańskie”
  albo „pochodzenie katolickie”

  [Chazarzy przyjęli religię judaizmu i teraz
  udają „pochodzenie” żydowskie – niezła ściema]

  [1] Maria z Nazaretu​ —> pochodzenie
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Maria_z_Nazaretu

  [2] Roman Polański —> pochodzenie
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Roman_Pola%C5%84ski

  to przecież idzie zwariować z tym „pochodzeniem żydowskim”

  na przykład:
  1.Arkuszewski Wojciech – narodowość żydowska
  2.Balicki Marek – narodowość żydowska
  3.Borusewicz Bogdan – narodowość żydowska
  4.Braun Juliusz Janusz – narodowość żydowska
  5.Buczkowski Piotr – narodowość żydowska
  6.Budnik Krzysztof – narodowość żydowska
  7.Celiński Andrzej – narodowość żydowska
  8.Chwat Leszek – narodowość żydowska
  9.Ciemniewski Jerzy – narodowość…
  i tak dalej… i jak tu nie bluzgać ? 😉

  pozdrawiam – seler

 233. Gabi said

  Rezultaty eksperymentalnych kuracji zmiany DNA pod falszywa nazwa „szczepioinki COVID-19”:

  http://www.rt.com/news/504174-covid-vaccine-astrazeneca-volunteer-dies/

  Dr. Mengele zielenieje w grobie z zazdrosci patrzac na swego nastepce Gates’a. On mogl tylko prowadzic doswiadczenia na wiezniach obozu koncentracyjnego, a teraz Gates chca miec do dyspozycji cale narody.

 234. JanuszT said

  O nowym odkryciu naukowców z instytutu North Carolina, o wyznaniu byłej współpracowniczki Billa Gatesa, o proteście rolników i polskiej wsi, o Stanisławie Kogucie, o księdzu zatrzymanym podczas nabożeństwa, o wygaszaniu afery SKOK Wołomin, o zatrzymaniu Romana Giertycha, o książce wydanej jako nagroda w konkursie na powieść.

  .https://youtu.be/LSx60GtpZxg

 235. Darek said

 236. Yah said

  Ad 224

  Otóż myli się Pan . Sytuacja z 1789 roku czy z 1917 roku obejmowała tylko pewne rejony, ponadto były całkiem liczne i sile grupy, które temu sie przeciwstawiały. A teraz?
  Teraz cały świat współdziała. CAŁY !!! Również te, nazwijmy instytucje, które wtedy się przeciwstawiały.

  A co do namordników, to nie tylko symbol , ale jakiś element techniczny całości, bo bez niego coś nie będzie działało. Inaczej bandyci z wiejskiej nie procedowali by takiej ustawy.

 237. Yah said

  Jeszcze co do szkoleń rezerwistów. 4 lata temu na przeszkolenie zostali powołani tylko KIEROWCY !!!

  Zwróćcie uwagę na umieszczone przy marketach , lidlach i innych biedronkach tablice – punkt zbiórki do EWAKUACJI.

  Ktoś kiedyś zwrócił uwagę, że konstrukcja budynków wielkopowierzchniowych jest zbyt słaba do zamknięcia tłumów.

  Może i zbyt słaba, ale nie wtedy, gdy ludzi w jakiś sposób pozbawi się woli działania.

  Szczepionkowa akcja trwa. Grypowe są wydzielane po 1-2 na aptekę. Powoduje to psychologiczny wzrost popytu, jak będą jeszcze za darmo wezmą wszyscy.

  To co miała zawierać CoVid vaccine będzie zawierała szczepionka od grypy.

  W niedziele jeżdżą i instalują nadajniki 5G po wiochach. Po co ? My wiemy?

 238. Boydar said

  @ Pan Yah

  Znowu mamy układ, że coś wiemy, i dokonujemy na podstawie analizy oraz syntezy. A co, jeśli nie było do końca tak jak wiemy ? Liczba tych, którzy wówczas uwierzyli, że cel uświęca środki była proporcjonalnie porównywalna.

  Pan Sołtys zasunął z grubej rury – „… zaraz został wypuszczony i nagle na niego czekały wszystkie główne telewizje …”

  I tak dokładnie było ! Choć akurat telewizje zostały poinformowane przedostatnie. Ostatnie my. A całe wielkie mnóstwo podmiotów, stron i instytucji miało prikaz przygotowania scenografii pandemii znacznie wcześniej. Oczywiście, z reguły nie wiedziały do czego służą te przygotowania. Okres przygotowań oceniam na do dziesięciu lat.

  Można dyskutować, czy „został wypuszczony” czy przyszedł jak grypa co roku a na nawet dwa, bo na jesień i na wiosnę. To dla stwierdzenia spisku nie ma znaczenia, spisek zawiązano niewątpliwie a cele są realizowane. I znowu, trudno jeszcze stwierdzić, które cele są celami wroga a które zostały przejęte i wykorzystane przez narodową kadrę judo. Nie do końca wiadomo też, jakie efekty były zaplanowane dokładnie a jakie wynikły ad hoc.

  Nie dało by się tego wszystkiego bez kryzysu rozumu. Nie przekona mnie Pan. Ludzie en masse zawsze były głupie i ktoś dobrze wiedział że plan musi się udać. I małe pieski też.

 239. Yah said

  Panie Boydar Pana wypowiedź przypomina koncepcje zwolenników PiS, którzy uważają, że Kaczyński, genialny strateg, ma plan ratowania Polski, którego jednym z etapów jej jej zniszczenie 😀

  Niestety nie ma żadnego drugiego i trzeciego dna. Jest bezczelny jawny plan depopulacji świata. A dlaczego „ustąpił ten, co do niedawna powstrzymywał” ? Bo wierzących Bogu można policzyć na palcach drwala na emeryturze, który nadużywał alkoholu podczas prac w lesie.

 240. revers said

  A jak nie wlasna policja, i wojsko zdominowana przez ukrow, kolejnego pokolenia ubekow to sa tez niezastapieni Litwiaki ktorzy rozstrzelaja na miejscu poliniakow w ramch umow Lizbonskich i euroreichu. Niemieccy sipacze i ruscy z korzeniami moga byc czsci jak zawsze.

  Do odstrzalu szykuj sie …

 241. Boydar said

  Nikt nie zagwarantuje jak faktycznie będzie (starzy kolejarze mówią, że lepiej to już było), ale wypowiedzi Czarnka trudno zaprzeczyć

  https://wiadomosci.wp.pl/przemyslaw-czarnek-chcemy-wyeliminowac-te-tresci-ktore-sa-dziedzictwem-pedagogiki-wstydu-6567149643119264a

  szczególnie, że tak jak jest obecnie, to esencja wypaczeń 🙂

 242. Boydar said

  Ja jeszcze do Pana Gajowego

  „… na miejsce przyjechała policja i wymierzyła bandytom kary po 500 złotych. Wartość skradzionej pietruszki wyniosła ok. 30 złotych …”

  Z analizy doniesień prasowych wynika że tylko bandytkom, nie bandytom; mandaty dostały wyłącznie te baby. Nikt nie wie jakie było uzasadnienie, bo na pewno nie za kradzież, za kradzież to może kolegium (już nie, kolegia zlikwidowano) albo sąd, ale nie policja. Pewnie coś podpięli, może brak maseczki, pole w świetle przepisów pandemicznych to też miejsce publiczne.

  Pomimo ironicznego charakteru komentarza, trudno zakwestionować działanie tych dzielnych stróżów prawa, postąpili moim zdaniem optymalnie, a w aktach zostaje.

 243. bryś said

  Boydar Yah – tam mi się skojarzyło z 1789 i 1917. Jeżeli wtedy etapami wprowadzano demokrację, to teraz wprowadzają być może technokrację? Nikt o zdrowych zmysłach nie zaprzeczy że rządy „fachowców” są lepsze od mitycznej „woli ludu”. I tak jak dziś monarchistów traktujemy jak nieszkodliwych dziwaków, to za pokolenie ludzie będą się dziwić, jakim bezsensem było słuchanie przedszkolanek i budowlańców w ważnych dla obronności czy polityki zagranicznej sprawach. Oczywiście zawsze będą tworzący prawo i procedury dla tubylców, na tylnym siedzeniu. Ale jakie usprawnienie!

  Oczywiście już to wiele razy wcześniej opisywano, tak mi się tylko przypomniało. Przemiana ta, przynajmniej na terenie polin będzie raczej bezbolesna, proli nie trzeba indoktrynować. A klasa jeszcze jako myśląca jest jak plastelinka.

  P.s. Komiks zrobili! We wrześniu wszedł:

  https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4933603/rok-1984-powiesc-graficzna

 244. bryś said

  A i co jeszcze: monarchie miały potężny aparat urzędniczy, wojskowy, itp. Więc trochę to trwało. Demokracja ma tylko wielkie oczy. I mózg zbiorowy. Zarażony.

 245. Boydar said

  @ Pan Yah

  Pan traktuje Kaczysława jako pierwotną siłę sprawczą, nieistotne czy negatywną czy pozytywną. Ja tak tego nie widzę. Jest wtórnikiem i figurantem, bardzo mocnym, z poważnymi kompetencjami, ale tylko wykonawcą dyrektyw.

  Mam też pewność, że Rosja zaczęła wyrównywać rachunki. Tych rachunków nazbierało się przez lata sporo, więc poszczególne transze spłat mogą nie zostać przez nas zauważone.

 246. revers said

  „To jest normalny dom wariatów. Najdziwaczniejsze, że – poza kilkoma wariatkami z Lewicy – biorą w tym udział zupełnie normalni” – ocenił na koniec Janusz Korwin-Mikke.

  https://nczas.com/2020/10/22/korwin-mikke-ujawnia-kulisy-pracy-sejmowych-komisji-to-jest-dom-wariatow/?utm_source=onesignal&utm_medium=onesignalautolink&utm_campaign=onesignalautolink

  To co szie dzieje w komisjach sejmowych i tzw.sejmowych. O poczytalnosci bylego pensjonariusza Tworkow a obecnie marszalka sejmu pana Terleckiego, tez trzeba by bylo dlugo komentowac, szczegolnie jak wylacza mikrofony, i wyrzuca z mownicy sejmowej konfederatow, innych niezaleznych od partyjniactwa poslow.

 247. Orzeł Kaukazu: ZDRADA!!! ZDRAAADA…

  Gdy wiosną 1989 przyjechałem do Badenii-Wirtembergii to miejscowa pasa pisała o Węgrze w Australii, który do baku Lał Wodę oraz klęsce owadziej w górach na pograniczu RFN i NRD. Towarzysze wygnania pytali mnie, DLACZEGO Leje Wodę, na co odpowiadałem bo Nie Ma Garażu. Samochód musi stać Na Słońcu, żeby się ŁADOWAĆ, bo ma maskę z lustra fotoelektrycznego Siemensa. Gdy sąsiedzi pytali Węgra, Dlaczego tego nie opatentuje? to odpowiadał, że PŁACĄ MU TYLE, że mu się to Nie Opłaca. Potem słyszałem, że go ZAMORDOWANO więc płacić mu nie muszą.
  Zaraz napisałem do Wydziału Rolnictwa i Leśnictwa rządu Badenii-Wirtembergii, że sprawa została rozwiązana w Polsce w postaci BAŻANTA LEŚNEGO W TAKTYCE CZECHOSŁOWACKIEJ. Taktyka Czechosłowacka była tylko dla ochrony pół przed szkodnikami owadzimi Bażantem Łownym, który jest ptakiem DROGIM, nie rozmnażającym się generatywnie, ale znalazłem Bażanta TANIEGO i Generatywnego w postaci Czubatki Polskiej. Hodowla czubatki została wprawdzie zniszczona przez komunistów, ale zrobiła ona światową karierę jako Ogrodowa Kura Ozdobna.
  Miast więc DROGIEGO Bażanta wystarczyło hodować w Bażanciarniach TANIĄ czubatkę polską, aby w Taktyce Czechosłowackiej ZABEZPIECZYĆ pola i lasy przed stonką amerykańską czy innym paskudztwem. Byłem WSTĄRZĄŚNIĘTY gdy czytałem w prawie codziennej, że na Mazurach nauczyciele prowadzą dzieci do lasu, żeby ZBIERAŁY sówkę choinówkę ???
  Ponieważ Wydział Rolnictwa i Leśnictwa B-Wi nie odpisał mi to molestowałem miejscowego deputowanego Zielonych i jeździłem do Landtagu B-Wi, gdzie tłumaczyłem, że Po Raz Pierwszy KATAKLIZM LEŚNY wystąpił w I.WŚ w Puszczy Białowieskiej po Wybiciu przez Niemców żubrów i głuszców. Na ALARM prasy polskiej Niemcy odpowiedzieli budową tam TARTAKÓW, które przerabiały tysiące hektarów obumarłych i zainfekowanych lasów, ale kataklizm opanowała dopiero II.RP odbudową populacji głuszca.
  Niemcy postanowili jednak załatwić sprawę Beze Mnie i Taktyki Czechosłowackiej, co trwało kilka lat. Najgorzej było w Palatynacie Bawarskim, gdzie gąsienice modrzewia ZJADAŁY z głodu DOMY SZACHULCOWE !!!??? Teraz jednak SZAMBO WYBIŁO, bo TV pokazuje obumarłe lasy Po CHORYZONTY więc formuła córki Hitlera z zamrożonej spermy (Moskwa, Praga, Ost-Berlin) NIE BĘDZIEMY JEŚĆ TWOICH FEKALIÓW nie wystarczy.
  Prezes Dolnośląskiego Oddziału Związku Hodowców Drobiu powiedział mi, że praktykował u hrabiego Roztworowskiego pod Poznaniem, któremu chrabąszcze i mrówki chciały Zjeść Las. Woził pociągiem czubatki z Grodna, które las URATOWAŁY. Dyrektor dolnośląskiego POLDROBIU zapewnił mnie zaś, że jego brojlery wytrzymają szok wypuszczenia do lasu jeśli zapewni im się WODĘ, co można urządzić akustycznie. Metodę tą zastosowali z powodzeniem Chińczycy i Włosi, ale dla liberalnych rządów Kominternu (arystokracji komunistycznej z haremów stalinowskich) to jest nie do przyjęcia.

 248. Yah said

  „Nikt o zdrowych zmysłach nie zaprzeczy że rządy „fachowców” są lepsze od mitycznej „woli ludu”. ”

  Panie Bryś, a skąd Pan wie , że „fachowiec” to fachowiec. Teraz Pan widzi „fachowców” w TV i fachowców mówiących coś zupełnie przeciwnego.

  Rzetelny, prawy, altruistyczny fachowiec , którego dopuszcza do władzy i pozwolą rządzić dla dobra ogółu to MIT dla gawiedzi>
  Takim samym mitem była demokracja.

  Ja raczej zauważam coś innego. Fachowcy kreowani na guru są po prostu głupi i myślą, że wszyscy są głupsi od nich.

  Nikt nie dopuszcza prawdziwego scenariusza, który wyłania się z wypowiedzi przekaźników u władzy. Zdanie ludzi nie ma znaczenia bo ludzi MA NIE BYĆ.

  Nawet nikt nie kusi się o namiastki motywowania ludzi do działań. Dominuje chaos, zastraszania, sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem działania, których celem jest wytworzenie zabójczej atmosfery niepewności jutra. To dodatkowo spotęguje marazm dobijający resztki działalności gospodarczej.

  Te scenariusze jakiegoś lepszego świata to raczej nie dla nas, tylko dla jakiś tam elit, z niewolnikami w postaci dzieci odebranych rodzącym kobietom.

  Ludzi i młodzieży się nie zmieni , co dowiódł eksperyment rozpoczęty w 1917 roku. W głębi duszy większość pozostawała normalna i nie poddawała się indoktrynacji.
  W związku z powyższym strategia została zmieniona – vide mural w Denver.

 249. solariz said

  https://m.cda.pl/video/5984048c4

 250. Yah said

  Ad 245

  Pomimo, że chciałbym by Pana było na wierzchu, szczerze wątpię w Pana koncepcję.

 251. Boydar said

  A ja wierzę; wiara czyni cuda. I to wcale nie jest skomplikowane.

  Co Pan sobie wyobraża, że Bóg zasiał, i tak będzie spokojnie patrzył jak Mu na polu wszystko gnije ??????

  Wiara to nie jest nalepka na butelce z wódką. Rzekłbym nawet, że to jest właśnie sama wódka.

 252. Marucha said

  Re 240:
  Po co Litwusy?
  Polacy, na rozkaz, zaczną sami strzelać do siebie. Na razie tylko donoszą jedni na drugich.

 253. Yah said

  Ad 251

  A co za problem , że kąkol zgnije ? Bo jak Bóg dopuszcza to znaczy , że kąkol się rozplenił.

 254. Yah said

  A całość przypomina mi trochę te ulotki na tzw. lekach.

  Tak więc ma leczyć CoVid, ale na końcu skutki uboczne ( których nikt nie czyta ) – śmierć 90% populacji.
  My robimy za redaktorów tych nie czytanych z reguły przez pacjentów skutków ubocznych.

 255. https://preg.marketingvici.com/aserving/4/1/blg/1/ik/WEBCR-449/index.html?cpl=48544&pxl=3&SerialId=1209492&FormId=2294&a=4&adv=1&f=220497&p=msn-poland&utm_source=taboola&utm_medium=referral&tblci=GiC-dQf0R1OBRE-awp3d7HbR7moCmtR4SnljJIVziiAFvyD2nEE#tblciGiC-dQf0R1OBRE-awp3d7HbR7moCmtR4SnljJIVziiAFvyD2nEE&u=BA551523-38DE-4B58-A720-E658E262F53E&b=1&guid=5D7E67E6-0CD6-492A-B4AE-F053C1F5A657//

  AMAZON: Zainwestuj w najsłynniejszą i najbardziej rzetelną firmę wartą $1 TRYLION

  Nic dziwnego, że PETROCHEMIA i ORLEN bały się Wspaniałego Płocka jak Diabeł Święconej Wody. To dlatego chciały mnie namówić na Fekaliomachię w Płocku, na co odpowiedziałem: TAM RZĄDZI PETROCHEMIA, KTÓREJ WSPANIAŁY PŁOCK JEST POTRZEBNY, JAK PIĄTE KOŁO U WOZA, WIĘC NAJPIERW BĘDĄ CHCIELI MNIE PRZEKUPIĆ A POTEM ZEPCHNĄ ZE SKARPY. Uratowałem jednak Płocką Skarpę tłumacząc na PWr, że NIE POTRZEBNA JEST DROGA TECHNIKA AMERYKAŃSKA TYLKO AUSTRIACKI REGULAMIN SAPERSKI – że jak less dostanie wody to robi się Szajs – a trudno walczyć na G.
  Nad Wspaniałym Płockiem ulitowali się jednak Jacy Tacy, który zarobił już na tym Tysiąc Miliardów Dolców a na festiwalach Szekspirowskim i Tolkienowskim zarobią Więcej.
  Wczorajszy napad WANDALÓW na ekspozycję Egipską w Berlinie ma wyraźny związek polityczny z Piramidami Bośniackimi i Złotem Indii.

 256. revers said

  Dokladnie p.Gajowy, widac ze krotki pobyt w najasniejszej szybko rozmywa mity o polakach, o ich dumie narodowej, walecznosci 63 dni w kanalach, kulturze, samowiadomosci zachowawczej.

  Tylko liczy sie kasa, smarcik z obsuga kont bankowych, furka, i skorka w gablocie na 4 kolkach, i bonusy z hipermarktow, grube karty kredytowe, nawet z maseczka.

  A tu szkuja sie kolejne tortury fiskalne, z pandemia, czy bez kasiac nalezy sie ….

  PiS zrujnował budżet Polski, więc musi zdobyć kasę na funkcjonowanie zadłużonego po uszy Państwa.
  Skąd to weźmie? Proste, zrobi zamach na przedsiębiorców i portfele Polaków.
  Oto co nas czeka już niebawem!!!!
  😡😡😡
  Nowe podatki i podwyżki podatków, które pis wprowadza w życie od 1 stycznia 2021 r.
  1️⃣ Podatek cukrowy. Obejmie napoje słodzone, w tym także słodzone miodem. Zdrożeją napoje energetyczne, sprite, coca cola, oranżada, piwa smakowe. Np. za litrową butelkę coca-coli zapłacimy ok. 85 gr więcej, czyli ok. 20% więcej niż dotychczas.
  2️⃣ Opłata od małpek. Obejmie alkohole sprzedawane w małych opakowaniach, czyli tzw. „małpki”. Wyniesie 25 zł od litra stuprocentowego alkoholu sprzedawanego w opakowaniach o objętości do 300 ml, czyli przykładowo: 1 zł od 100 ml małpki wódki 40-procentowej, 2 zł od 200 ml małpki wódki 40-procentowej i 88 gr od 250 ml małpki wina 14-procentowego.
  3️⃣ Opłata mocowa. Będzie doliczana do rachunków za prąd. Jej dokładna wysokość zostanie ogłoszona przez Urząd Regulacji Energetyki do 30 września. Eksperci szacują, że przeciętne gospodarstwo domowe zapłaci za prąd ok. 10 zł więcej miesięcznie.
  4️⃣ Wzrost abonamentu RTV. Mimo 2 mld zł na rządową propagandę z budżetu państwa wzrosną stawki abonamentu RTV. Za używanie radia zapłacimy 7,50 zł miesięcznie, czyli o 7% więcej, a za posiadanie telewizora 24,50 zł miesięcznie, co oznacza wzrost o 8%.
  5️⃣ Podwyżka składek na ZUS. Ze względu na to, że składki na ZUS zależą od prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia, które ze względu na kryzys nie będzie rosło tak dynamicznie jak dotychczas to składki na ZUS wzrosną o ok. 15,60 zł do ok. 1447 zł.
  6️⃣ Podatek od psa. Wzrośnie maksymalna stawka podatku za posiadanie czworonoga do 130,30 zł rocznie za jednego psa – to prawie 5 zł więcej niż w tym roku.
  7️⃣ Podatek od nieruchomości. Jego maksymalna wysokość zależy od inflacji za pierwsze półrocze roku poprzedzającego, która wyniosła 3,9% i o tyle wzrośnie jego maksymalny wymiar.
  8️⃣ Opłata targowa i opłata uzdrowiskowa. Ich wysokość także uzależniona jest od inflacji i maksymalne stawki opłaty targowej wzrosną do 823,11 zł dziennie (obecnie 792,21 zł), a opłaty uzdrowiskowej do 4,66 zł dziennie (obecnie 4,48 zł).
  Planowane przez rząd pisu nowe podatki lub podwyżki dotychczasowych podatków:
  1️⃣ Podatek od deszczu. Będą musieli go płacić właściciele nieruchomości o powierzchni powyżej 600 m kw., na których istnieje lub powstanie zabudowa, która wyłączy więcej niż 50 proc. „powierzchni biologicznie czynnej”. Koszt na gospodarstwo domowe ma sięgać średnio 1350 zł rocznie.
  2️⃣ Podwójne opodatkowanie spółek komandytowych. Będą musiały zapłacić podatek CIT, co oznacza uderzenie w kilkadziesiąt tysięcy polskich firm rodzinnych, które często używają tej formuły do prowadzenia działalności gospodarczej.
  3️⃣ Pełne oskładkowanie umów zlecenia. Obecnie składki przy takich umowach trzeba płacić przynajmniej do wysokości pensji minimalnej. Jeśli więc ktoś ma np. dwie umowy – jedną w wysokości pensji minimalnej 2600 zł brutto, a drugą na np. 3 100 zł brutto, to płaci składki tylko od tej pierwszej. Po zmianach trzeba będzie płacić składki od każdej umowy niezależnie od jej wysokości. Zatrudnienie na kilku umowach jest stosowane w turystyce czy gastronomii, czyli w branżach które najmocniej odczuły kryzys gospodarczy. Ponadto, rząd rozważa także oskładkowanie umów o dzieło.
  4️⃣ Likwidacja ulgi abolicyjnej. Dotknie setek tysięcy Polaków pracujących za granicą, m. in. w Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Finlandii, Portugalii, Norwegii, czy Słowacji. W wyniku likwidacji ulgi abolicyjnej podatnik będzie musiał zapłacić różnicę między podatkiem zapłaconym za granicą, a podatkiem w Polsce, z uwzględnieniem polskich progów podatkowych i polskiej – wyjątkowo niskiej – kwoty wolnej od podatku. Przykładowo, Polak zatrudniony w Belgii i zarabiający minimalne wynagrodzenie w tym kraju (1600 euro) będzie musiał zapłacić dodatkowo ok. 7 000 zł podatku w Polsce.
  5️⃣ Opłata przekształceniowa. Jest związana z planami całkowitej likwidacji OFE. W przypadku przekazania środków z OFE na IKE będzie pobrana dodatkowa opłata w wysokości 15%. Przeciętnie na OFE każdy Polak ma obecnie ok. 8,5 tys. zł, co oznacza, że w wyniku opłaty przekształceniowej straci ponad tysiąc złotych.
  6️⃣ Opłata depozytowa od wymiany oleju. Ma być płacona przy każdej wymianie oleju. Jej wysokość ma wynieść nawet 10 zł za litr oleju, co oznacza, że po ok. 20 tys. przejechanych kilometrów wymiana 6 litrów oleju będzie nas kosztowała nawet dodatkowych 60 zł.
  7️⃣ Podatek handlowy. Będą go płacić przedsiębiorstwa z sektora handlowego od miesięcznego obrotu. Oczywiście, jak w przypadku innych tego typu podatków, np. bankowego jego koszt natychmiast zostanie przerzucony na klientów. Wejdzie w życie, jeśli nie zablokuje go Trybunał Sprawiedliwości UE.
  8️⃣ Podatek od reklam. Będzie wzorowany na podatku handlowym. Media będą odprowadzać określony procent obrotów ze sprzedaży czasu reklamowego, powierzchni reklamowej i reklam internetowych.
  9️⃣ Wyższa danina „solidarnościowa”. Dziś płacą ją osoby z dochodem powyżej 1 mln zł, a jej stawka wynosi 4%. Rząd rozważa obniżenie progu, od jakiego pobierana jest danina do 250 tys. zł i zwiększenie stawki podatku do 8%.
  🔟 Podwyżka akcyzy na samochody używane. To najnowszy pomysł rządu, zapowiedziany przez wicepremier Emilewicz. Uzasadnieniem oczywiście ekologia.
  Oprócz podatków krajowych wprowadzone będą przez pis nowe podatki na poziomie unijnym. To efekt uzgodnień z ostatniego szczytu unijnego, które zaakceptował także rząd PiS. Nowe unijne daniny to:
  1️⃣ Podatek od plastiku niepoddanego recyklingowi. Każdy z krajów członkowskich będzie musiał wysłać do Brukseli 80 eurocentów za jeden kilogram takiego plastiku Szacowany wpływ to ok. 3 mld euro rocznie.
  2️⃣ Opłata węglowa. Na sprowadzane do UE dobra, których produkcja wymaga dużej emisji CO2 będzie nakładane dodatkowe cło. Szacowany wpływ to ok. 14 mld euro rocznie.
  3️⃣ Podatek cyfrowy. Będzie pobierany od firm, których obroty przekraczają 750 mln euro rocznie. Szacowany wpływ to ok. 1,3 mld euro rocznie.
  Ponadto, zgodnie z konkluzjami ze szczytu UE możliwe będzie dla pisu:
  1️⃣ Wprowadzenie podatku od transakcji finansowych.
  2️⃣ Rozszerzenie systemu handlu emisjami (ETS) na sektor lotniczy i morski.
  A oprócz tego przypominam, że:
  1️⃣ Od 2011 r. obowiązują „tymczasowo” podniesione stawki VAT z 7% do 8% i z 22% do 23%.
  2️⃣ Większość Polaków ma jedną z najniższych w Europie kwot wolnych od podatku w wysokości 3091 zł, która ostatnio była podwyższona w 2009 r.
  3️⃣ Od 2008 r. zamrożone są progi podatkowe, co oznacza, że tysiące Polaków płacą co roku większy PIT.
  4️⃣ Szaleje inflacja (w czerwcu inflacja w Polsce była najwyższa w całej UE), która jest niczym innym jak ukrytym podatkiem nakładanym na obywateli .

 257. bryś said

  Yah – o fachowcach piszę z pozycji propagandy. Wiadomo że to pic na wodę.

  „Zdanie ludzi nie ma znaczenia bo ludzi MA NIE BYĆ.” – uściślając – BIAŁYCH ma nie być. Bo jak widać takie Indie czy Chiny, czy inne ludne i z dużym przyrostem kraje mają to w dupie. I tak są autorytarne.

 258. Listwa said

 259. Listwa said

  MEGA PILNE! Jest Wyrok Trybunału Konstytucyjnego ws. Aborcji Eugenicznej! NA ŻYWO z TK

 260. revers said

  Zwierzatka hodowlanne nie mozna zabijac, dzieci nienarodzone jak najbardziej na mocy nowej ustawy eugeniki aborcyjnej, witamy w nowczesnej eugenicznej europie …

  https://wpolityce.pl/polityka/523168-tk-zajmuje-sie-sprawa-tzw-aborcji-eugenicznej

 261. Boydar said

  wreszcie coś rozsądnego na temat specyfiki nowych odmian grypy

  https://www.o2.pl/edukacja/podejrzewasz-ze-masz-covid-19-tak-odroznisz-go-od-zwyklej-grypy-6567328760724096a

 262. Yah said

  Ad 224

  A tu masz Pan Panie Boydar między innymi rolę Rosji,co zresztą bardzo dobrze wyjaśnia dlaczego gubernatorzy stali się ważniejsi od Putina.

  Tak więc albo Pan nie czaisz, albo udajesz że nie czaisz,albo czaisz i ściemniasz.

  „W Rosji „balon próbny” w postaci planu dwudziestu obszarów metropolitalnych został rozwinięty sześć miesięcy po ukazaniu się raportu Fundacji Rockefellera. Oto wyczerpująca publikacja na ten temat „Redystrybucja Rosji” w gazecie „Vedomosti” z 16 listopada 2010 r. Po niej też coś się stało. W szczególności dobrze znana kontrowersja między Aleksiejem Kudrinem a Siergiejem Sobianinem. W nim „wysokie strony” usilnie starały się prześcignąć się w pochwałach dla aglomeracyjnej zasady budowy państwa. ”

  i dalej:

  Skąd się bierze koronawirus i czy to koniec globalizmu?

  Autor: Vladimir Pavlenko

  Jesteśmy mocno uczeni, że z powodu „niekompetencji i korupcji” biurokracji, państwa swoimi działaniami poszerzają przepaść nierówności społecznych, które można usunąć jedynie przy pomocy jednolitych reguł światowych, które powinny zastąpić państwowy „egoizm” i „nieodpowiedzialność”. Aby przyśpieszyć ten proces, wykorzystuje się różne technologie, w tym „kolorowe rewolucje”, które są wynikiem systematycznej pracy nad osłabieniem władzy.

  Czy globalizm dobiega końca? Pandemia koronawirusa – czynnik niepewności? Odpowiedź na pierwsze pytanie brzmi: nie, nie przychodzi; globalizm wycofuje się i odbudowuje, przeprowadza przegrupowanie, by po jakimś czasie wrócić. Po tym, jak „przełkniemy” sytuację awaryjną i staniemy się „bardziej przychylni”.

  To właśnie próbuje teraz uczynić globalizm, doprowadzając stan wyjątkowy do punktu absurdu. Dlatego walka z nim już na samym początku i wciąż jest duże pytanie, jak aktywnie (a nie pozornie) jest prowadzona. A tutaj, w Rosji i na otaczającym świecie. Odpowiedź na drugie pytanie jest jeszcze trudniejsza. Niepewność, obecną epidemię można rozpatrywać tylko w tym sensie, że jest ona czynnikiem tylko w jednym ze scenariuszy, aw odpowiednich opracowaniach koncepcyjnych jest oddzielona przecinkami z innymi scenariuszami, za pomocą których niektórzy ludzie będą kształtować przyszłość za naszymi plecami.

  Powiązanie i komplementarność z tymi scenariuszami, a także ich nie tylko potencjał, ale także praktyczna zamienność, z której jak wąż z dziury wyłania się pewna strategia, domniemana, ponieważ koncepcje fazowe nie są publikowane. Nie leży to w ich najlepszym interesie. Dlatego skrypty są od siebie oddzielane, aby nikt nie próbował ich łączyć. „Albo – albo”: w ten sposób pytanie jest postawione w ramach koniunktury, a nie „co następuje po czym”, w obecnej formie. Jeśli chodzi o niepewności, konceptualiści mają całą ich listę w trzech pozycjach:

  niepewności technologiczne;
  niepewność społeczna i środowiskowa;
  niepewność gospodarcza i polityczna.

  Z tej listy piętnastu pozycji wywodzą się dwie główne niepewności, zwane „krytycznymi”. I nie jest to bynajmniej koronawirus (na liście nie ma w ogóle czynnika epidemii), ale po pierwsze losy globalizacji („globalna integracja gospodarcza i polityczna”), a po drugie zdolność / niezdolność jej poddanych do adaptacji, zwana „potencjałem adaptacyjnym” : czy wspierają czy przeciwstawiają się globalizacji.

  W pierwszej „krytycznej” niepewności rozprzestrzenianie się prawdopodobieństw waha się między globalizacją instytucji a gospodarką kosztem „stabilnych i skutecznych ponadnarodowych struktur politycznych” z jednej strony oraz protekcjonizmu i fragmentacji z drugiej. W drugim, między wysokim a niskim poziomem adaptacji. Kryterium obu, jeśli odrzucimy grzeczności, jest chęć „przekształcania struktur i (!) Systemów” w miarę „zmiany kontekstu”.

  O jakiej zmianie i jakim kontekście mówimy? Według autora tych wierszy, o wektorze wyznaczonym przez teorię modernizacji (Weber i Durkheim). Ale nie w jego pierwotnym, oryginalnym odczytaniu, ale w innym, wypaczonym i wulgaryzowanym przez postmodernistów lat sześćdziesiątych – Bella, Rostów i Brzezińskiego. A także – och, horror! – Galbraith, faworyzowany przez naszych służalczych postsowieckich „intelektualistów”, wytrenowany, by trzymać pysk prosto na wiatr.

  Postmoderniści porzucili modernizację na rzecz postmodernizacji, ale nazwa teorii została „zapomniana” ze względów oszukańczych. A nasi „intelektualiści” cieszą się, że dają się oszukać, w przeciwnym razie nie ma sposobu, aby „przyłączyć się do burżuazji” …

  Przypomnijmy ten wektor postmodernizacji: od tradycyjnych społeczeństw o ​​motywacji religijno-ideologicznej do przejściowych. Czy pamiętasz, jak łatwo podpisaliśmy się pod „przejściem” „od autorytaryzmu do demokracji”, ale w rzeczywistości, powrotem ze społecznej sprawiedliwości socjalizmu z powrotem do kapitalistycznego wyzysku? Z etapu „przejściowego”, porzucając „atawizm” tej sprawiedliwości, a jednocześnie tożsamości i korzeni historycznych, proponuje się przejście do racjonalizmu.

  Więc o jakich „pojęciach” mówimy? W maju 2010 r., W kontekście katastrofy naftowej w Zatoce Meksykańskiej, którą wielu ekspertów, w tym osoby z Zachodu, uważa za stworzone przez człowieka, przemówienie programowe Fundacji Rockefellera „Scenariusze przyszłości technologii i rozwoju międzynarodowego ”). Wszystko, o czym wspomniano powyżej, pochodzi z tego dokumentu. I to tutaj upubliczniono cztery scenariusze:

  „Total Lock” („Lock Step”) – świat sztywnej kontroli państwa i autorytarnego przywództwa, któremu sprzeciwia się rosnący społeczno-polityczny protest;
  „Clever Together” – świat globalizacji, zaszyfrowany w ramach koordynacji skutecznych strategii rozwiązywania pilnych i głęboko zakorzenionych problemów ludzkości;
  „Cyfrowy chaos” („Hack Attack”) – świat słabnących państw i rządów, wobec których rośnie skala przestępczości i pojawiają się niebezpieczne innowacje technologiczne, zwłaszcza w sferze cyber;
  „Lokalizacja technologii” („Smart Scramble”) – podzielony i ekonomicznie przygnębiony świat – mozaika, w której społeczności i jednostki przeżywają lokalnie, opierając się na sytuacyjnych rozwiązaniach rosnącego zestawu problemów.

  Skąd pochodzą skrypty? Twórcy i autorzy raportu odpowiadają na to pytanie z pewną szczerością „między wierszami”. To Judith Rodin, która była prezesem Fundacji Rockefellera od 2005 do 2017 roku i nadzorowała przygotowanie raportu. A także Peter Schwartz, założyciel i prezes Global Business Network (GBN), firmy konsultingowej z siedzibą w San Francisco, mającej biura w Nowym Jorku, Londynie i Cambridge w stanie Massachusetts.

  Za roczny abonament w wysokości 40 tysięcy dolarów klienci korporacyjni GBN do 2013 roku, kiedy „sieć” przestała istnieć, otrzymywali dostęp do tworzenia „alternatywnych opcji” globalnego rozwoju. W swojej pracy GBN oparł się na doświadczeniu i metodologii tworzenia scenariuszy Korporacji RAND oraz na wydziale analitycznym globalnego koncernu naftowego Royal Dutch Shell.

  „Wierzymy, że (!) Planowanie scenariuszy (!) Ma ogromny potencjał do wykorzystania w filantropii (Fundacja Rockefellera pozycjonuje się jako„ filantropi ”) w celu identyfikacji zewnętrznych zakłóceń, (!) Modelowania i powtarzania ważnych decyzji, które mogą mieć poważne konsekwencje”, – wyznaje J. Rodin, zauważając, że „planowanie scenariuszowe pozwala osiągnąć większy efekt”. Dochodzi do sedna globalnego planowania, zauważając, że działania fundacji oligarchicznej pomagają ukształtować zestaw narzędzi poprawiających jakość życia słabszych i biednych.

  Czytelniku, pamiętajmy o tych słowach: są one alfą i omegą całego systemu globalnego zarządzania, którego częścią jest planowanie globalne, w tym tworzenie scenariuszy. Przesłanie jest takie: z powodu niekompetencji i korupcji biurokracji, państwa swoimi działaniami poszerzają przepaść nierówności społecznych, które można usunąć tylko przy pomocy jednolitych reguł światowych, które powinny zastąpić państwowy „egoizm” i „nieodpowiedzialność”.

  Aby przyspieszyć ten proces, stosuje się różne technologie, w tym „kolorowe rewolucje”, które są wynikiem systematycznej pracy nad osłabieniem władzy. Co więcej, sfera społeczna jest praktycznie połączona z ekonomią i związana z ekologią, ukazując bezpieczeństwo środowiskowe jako miernik wszystkiego, co istnieje. Oczywiście kosztem bezpieczeństwa narodowego i jego kluczowych elementów – militarnego, ekonomicznego, duchowego / ideologicznego itp. Zręczność – i żadnych oszustw!

  „Skupiając naszą cierpliwość, kapitał (!) I uwagę na związkach między technologią a rozwojem międzynarodowym, filantropia (czyli oligarchia) (!) Zmieni nie tylko życie, ale i sam kontekst, w którym funkcjonuje sfera dobroczynności” – powtarza Rodin P. Schwartz z GBN. – Przedmiotowe sprawozdanie (a nie tylko sprawozdanie) stanowi pierwszy krok w tym kierunku.

  Przygląda się czterem bardzo różnym – ale bardzo możliwym – scenariuszom przyszłości technologii i rozwoju, aby podkreślić wyzwania i wyzwania, które stoją przed nami… ”. „Doprowadzi to do nowego (!) Dialogu strategicznego między kluczowymi interesariuszami na poziomie publicznym, prywatnym i filantropijnym (tj. Oligarchicznym) na temat technologii oraz programów rozwoju politycznego i humanitarnego” – mówi Schwartz. „Podczas mojej 40-letniej kariery w planowaniu scenariuszy pracowałem z wieloma wiodącymi światowymi firmami, rządami, fundacjami i organizacjami pozarządowymi i wiem z pierwszej ręki, jakie są siły tego podejścia”.

  Jak pisze się scenariusze? Pomoże nam w tym następujący fragment wprowadzenia do dokumentu: „Proces rozpoczyna się od zidentyfikowania sił, które są motorem zmian, a następnie łączy te siły na różne sposoby, aby stworzyć zestaw różnorodnych scenariuszy na przyszłość. Skrypt to środowisko, w którym można (!) Nie tylko wyobrazić sobie wielkie zmiany, ale także je zaimplementować ”.

  Jak mówią, dziękuję za twoją szczerość.

  Jak napisał Ludowy Komisariat Spraw Zagranicznych Związku Radzieckiego Georgy Cziczerin, „mieszkańcy stanu Tamiza wiedzą, jak daleko widzieć i mają żywy instynkt do pojawiania się nowych sił historycznych; do zawarcia umowy z taką siłą, aby uczynić go nieszkodliwym – to triumf angielskiego tradycyjnej sztuki publicznej . ” To znaczy, wyjaśnijmy, przejąć kontrolę nad tymi nowymi siłami, kierując ich działalność we „właściwym” kierunku. Który?

  Aby to zrobić, zwracamy się do samych skryptów. Pierwszy – „Lock Step” („Total blocking”) – dla nas i najbardziej istotny. Oto, co mówi:

  „Rok 2012, pandemia, której świat oczekiwał od lat, w końcu wybuchła. W przeciwieństwie do wirusa H1N1 2009, ten nowy szczep grypy, pochodzący od dzikich gęsi, był niezwykle niebezpieczny i śmiertelny. Nawet najlepiej przygotowane kraje zostały szybko pokonane przez wirusa które rozprzestrzeniły się po całym świecie, zarażając prawie 20% światowej populacji i zabijając osiem milionów ludzi w ciągu zaledwie siedmiu miesięcy, w większości zdrowych młodych ludzi.

  Pandemia miała również fatalny wpływ na gospodarkę: międzynarodowa mobilność ludzi i towarów utknęła w martwym punkcie, osłabiając branże, takie jak turystyka i zakłócając globalne łańcuchy dostaw. Nawet w miejscowościach zwykle hałaśliwe sklepy i biurowce były puste miesiącami, bez pracowników i klientów. Pandemia ogarnęła planetę – chociaż nieproporcjonalna liczba ludzi zginęła w Afryce, Azji Południowo-Wschodniej i Ameryce Środkowej, gdzie wirus rozprzestrzenił się jak pożar. Ale nawet w krajach rozwiniętych powstrzymywanie było problemem …

  Jednak kilka krajów radziło sobie lepiej, zwłaszcza Chiny. Szybkie wprowadzenie przez chiński rząd obowiązkowej kwarantanny dla wszystkich obywateli, a także natychmiastowe i niemal hermetyczne zamknięcie wszystkich granic uratowały miliony istnień ludzkich, zatrzymując rozprzestrzenianie się wirusa znacznie wcześniej niż w innych krajach i przyspieszając powrót do zdrowia po pandemii.

  Rząd chiński nie był jedynym, który podjął ekstremalne środki w celu ochrony swoich obywateli. Podczas pandemii przywódcy krajowi na całym świecie wzmocnili swoje uprawnienia i wprowadzili zapieczętowane zasady i ograniczenia, od obowiązkowego noszenia masek na twarz po sprawdzanie temperatury ciała przy wejściach do miejsc publicznych, takich jak stacje kolejowe i supermarkety.

  Nawet po zakończeniu pandemii ten całkowity nadzór nad obywatelami i ich działalnością trwał, a nawet się nasilał. Aby chronić się przed rozprzestrzenianiem się coraz bardziej globalnych problemów – od pandemii i międzynarodowego terroryzmu po kryzysy środowiskowe i rosnącą biedę – przywódcy na całym świecie ustanowili ścisłą kontrolę nad wszystkimi sferami życia …

  Obywatele chętnie oddali część swojej suwerenności i życia prywatnego na rzecz paternalizmu w zamian za bezpieczeństwo i stabilność, podczas gdy przywódcy narodowi mieli więcej możliwości przywrócenia porządku według własnego uznania. W krajach rozwiniętych ten zaostrzony nadzór przybierał różne formy: na przykład identyfikatory biometryczne i ściślejsze regulacje dotyczące kluczowych gałęzi przemysłu, których stabilność uznano za kluczową dla interesów narodowych.

  Dzięki tym środkom w wielu krajach rozwiniętych powoli, ale systematycznie przywracano porządek, a przede wszystkim wzrost gospodarczy. Jednak w krajach rozwijających się historia była inna – i znacznie bardziej zmienna. Ogólnie rzecz biorąc, całkowita kontrola przybierała różne formy w różnych krajach, w dużej mierze polegając na możliwościach, skali i zamiarach przywódców …

  Do 2025 roku ludzie są zmęczeni taką kontrolą z góry, kiedy to władze dokonają wyboru za nich. Tam, gdzie kolidowały interesy narodowe z interesami indywidualnymi, powstawał konflikt. Spontaniczny opór stał się bardziej zorganizowany i skoordynowany … powodując niepokoje społeczne. W 2026 roku protestujący w Nigerii obalili rząd, mając dość zakorzenionego nepotyzmu i korupcji. Nawet ci, którzy lubili stabilność i przewidywalność, zaczęli czuć się ograniczeni przez wiele sztywnych reguł i nie do pokonania granic narodowych. Uważano, że prędzej czy później coś nieuchronnie zakłóci porządek, który rządy na całym świecie tak pilnie ustanowiły ”.

  Potrzebne są uwagi, poza tym, że szczep „z dzikich gęsi”, który skosił osiem milionów, może nie jest alegorią, ale projektem kolejnej epidemii, którą już przewidują eksperci? Ci ludzie dobrze wiedzą, o czym piszą. Jeszcze raz: wszystko to zostało opublikowane dawno temu, w 2010 roku. A w interesie funduszu klanowego, który jest zaangażowany w wyspecjalizowany sposób i we współpracy z instytucjami ONZ, w szczególności z Radą Ekonomiczno-Społeczną (ECOSOC), kontrolę populacji? A może wszystko jest już jasne?

  Następny scenariusz: „Clever Together” to świat zwycięskiego globalizmu, którego kwintesencją są:

  „Utrata części władzy przez państwa narodowe w wyniku pojawienia się regionalnych struktur zarządzania”;
  „Pojawienie się scentralizowanych struktur globalnej kontroli i zarządzania zresztą nie tylko w sektorze energetycznym, ale także w standardach technologii i chorób” (znowu choroby – już w „bezpiecznym” scenariuszu – są ewidentnie nieprzypadkowe! – Wiceprezes);
  „Tworzenie nowych sojuszy i więzi między korporacjami, organizacjami pozarządowymi i społecznościami” (transnarodowy system więzi bez państw – a więc z państwami – wiceprezes);
  i wreszcie: „W 2022 roku konsorcjum krajów, organizacji pozarządowych i firm założyło Globalne Biuro Oceny Technologii, które ocenia i zatwierdza ich użycie w niektórych krajach”. (Chowają się za lokalnymi warunkami, ale z pomocą podobnego „biura” zwanego MAEA w 1948 roku ONZ próbowało przeforsować „plan Barucha” – nuklearny monopol Zachodu, który Churchill – V.P. zasugerował w swoim przemówieniu Fultona).

  A teraz uwaga, czytelniku! Autorzy raportu podają równolegle skrypty „Lock Step” i „Clever together”. Czy tak jest? A jeśli tak, to dlaczego scenariusz epidemii, jako punkt wyjścia do globalnego „dokręcania śrub”, nawiązuje do 2012 roku i jest tak późny? Naszym zdaniem powodem jest to.

  Skrypty nie są równoległe, ale sekwencyjne. Po prostu niektórzy globaliści zostali ogarnięci swędzeniem spowodowanym, jak ostrzegał towarzysz Stalin, „zawrotami głowy spowodowanymi sukcesem” w erze Baracka Obamy. Postanowiliśmy więc ominąć „Lock Step” i zanurzyć się prosto w globalistycznego „Clever Together”, może to „pojedzie”. W rozwoju scenariusza tego ostatniego widać to w dwóch fragmentach:

  „W 2015 r. Masa krytyczna gospodarek o średnich dochodach i rozwiniętych z silnym wzrostem gospodarczym publicznie zobowiązała się do wykorzystania swoich zasobów w celu sprostania globalnym wyzwaniom, począwszy od zmian klimatycznych. Ich rządy wspólnie opracowały plany monitorowania i redukcji emisji gazów cieplarnianych w perspektywie krótkoterminowej oraz poprawy zdolności absorpcyjnej środowiska naturalnego w perspektywie długoterminowej ”;
  „W 2017 r. Osiągnięto międzynarodowe porozumienie w sprawie sekwestracji dwutlenku węgla (do tego czasu większość międzynarodowych koncernów miała głównego specjalistę od emisji dwutlenku węgla), a zasoby intelektualne i finansowe zostały połączone w celu stworzenia procesów wychwytywania dwutlenku węgla, które najlepiej wspierałyby globalny ekosystem. Stworzono również działający globalny system ograniczeń i handlu ”.

  Pierwsze wydarzenie miało miejsce i nosi nazwę Porozumienia Paryskiego; drugi nie jest; między nimi „zaklinował się” wybór prezydenta Donalda Trumpa i wycofanie się Stanów Zjednoczonych z tej umowy. I od tego czasu wszystkie Konferencje Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (FCCC) – zarówno w Katowicach (2018), a zwłaszcza w Madrycie (2019) – stały się miejscem sporów o kwestię handlu niewykorzystanymi emisjami gazów cieplarnianych ( to znaczy drogą powietrzną); chcieli sprzedać i mieć wszystko z tego, ale nikt nie chciał kupować i wydawać.

  Tak więc wybór Trumpa to Rubikon, z którego scenariusz Clever Together został uznany za biegnący do przodu i postanowiono powrócić do sekwencji zaczynającej się od Lock Step. Mówiąc dokładniej, sam wybór Trumpa w połączeniu z Brexitem to prawdziwe polityczne trzęsienia ziemi, które pochłonęły rdzeń anglosaskiego centrum światowego systemu zachodniego kapitalizmu. Były wynikiem koncepcyjnego przemyślenia głównych trendów. Dlatego nie jest przypadkiem, że J. Rodin został odwołany w 2017 roku; możliwe, że biegli naprzód nie bez „karmy” samych programistów.

  Tak więc obecny koronawirus zajmuje jasne i dobrze zdefiniowane miejsce w systemie zaplanowanych wydarzeń. Ich efektem będzie powrót globalistów, najprawdopodobniej po Trumpie, którego druga kadencja radykalnie zaktualizuje „demokratyczną” matrycę i wyznaczy kohortę nowych przywódców. Wśród nich być może pierwszy kandydat jest już odgadnięty – kongresmenka z hawajskiego stanu Tulsi Gabbard, która pozostała na liście prawyborów między Joe Bidenem i Berniem Sandersem, pomimo ciągłych fiasków we wszystkich stanach z rzędu. Czy globaliści napływają „nowego” personelu?

  Ale to też nie jest najważniejsze. Najważniejsze, co się stanie po powrocie do „Clever Together”, który został dziś skrócony na rzecz „Lock Step”? A po tym, jak ludy zmęczone środkami policyjnymi, skorumpowanymi reżimami i społecznym apartheidem zostaną zmiecione pod dyktando Twittera i Facebooka? To znaczy po powrocie globalistów bez Obamy, Hillary i innych Bidenów. I nawet bez Sorosa. Ale jest to przedstawione w poniższych scenariuszach, które – po raz kolejny – są „połączone” z matrycą pojęciową nie równolegle, ale szeregowo.

  I następujący fragment raportu służy jako pomost: „By 2028, pomimo kontynuowania wysiłków prowadzących do inteligentnego wzrostu, stało się jasne, że świat nie mógł utrzymać taki gwałtowny wzrost na zawsze . ” Czy jest jasne, co zostało powiedziane? Skazany jest także „Mądry Razem”, bo to tylko etap, przed którym stawiane są określone zadania i który ma początek i koniec.

  Krótko mówiąc, aby nie przekroczyć rozsądnej objętości. Bezpośredni skutek globalizacji – i tu znowu konieczny jest powrót do scenariuszy Brzezińskiego z „Wielkiej Szachownicy” – ustanowienie „trans-eurazjatyckiego systemu bezpieczeństwa”. W raporcie Fundacji Rockefellera jest to trzeci scenariusz – „Hack Attack” („Digital Mayhem”).

  Chiny są tutaj kluczowym elementem. Dziś, w scenariuszu „Lock Step”, jest uduszony przez „złego śledczego” Trumpa; następnie w ramach scenariusza „Clever Together” Chiny zostaną podniesione, czyniąc je okrętem flagowym globalnego rozwoju ze względu na testowany przez siebie system ocen społecznych, który jest uznawany za „wzorowy” i godny naśladowania. Kiedy rozprzestrzenia się po całym świecie, nagle okazuje się, że „cyfrowy obóz koncentracyjny” ma poważny efekt uboczny – rozprzestrzenianie się międzynarodowej cyberprzestępczości.

  Poniższy fragment zasługuje na uwagę:

  „Sieci przestępcze zaczęły odtwarzać legalne towary. Wiele z nich było złej jakości i po prostu niebezpiecznych. Wśród słabych systemów opieki zdrowotnej, korupcji i braku dbałości o standardy – zarówno w krajach, jak i przez WHO – Zanieczyszczone szczepionki wprowadzone do systemów zdrowia publicznego …

  Śmiertelność i wynikające z niej skandale dramatycznie wpłynęły na zaufanie społeczne do szczepionek; rodzice zaczęli unikać szczepień swoich dzieci i wkrótce wskaźniki śmiertelności niemowląt i dzieci wzrosły do ​​poziomów niespotykanych od lat siedemdziesiątych ”.

  Co zresztą tam napisano właśnie w latach 70. w pierwszym raporcie dla Klubu Rzymskiego „Granice wzrostu”? Przypomnijmy czytelnikowi: „Nadmierny przyrost naturalny … to zjawisko niedawne, efekt spadku umieralności. … Istnieją tylko dwa sposoby, aby skorygować powstałą nierównowagę – albo zmniejszyć tempo wzrostu populacji i dostosować ją do niskiego wskaźnika śmiertelności, albo pozwolić, aby śmiertelność ponownie wzrosła . ”

  Czy potrzebujesz komentarzy? To efekt „inteligentnego scenariusza” globalizacji, naturalnego zakończenia „spółdzielni”, czy raczej korporacyjnego modelu globalnego rozwoju.

  Z „Hack Attack” wyrasta ostatni, czwarty etap („scenariusz”) dramatu mającego na celu dokończenie projektów „ludzkość” i „człowiek” – całkowicie zatomizowany i podzielony świat „Smart Scramble” („Lokalizacja technologii”). Według Brzezińskiego – „światowe centrum prawdziwie wspólnej odpowiedzialności politycznej”.

  To model „globalnego miasta” składającego się z kilkuset megalopoli, głównie zachodnich, połączonych pierwszorzędną komunikacją, która przebiega przez resztę „globalnej wioski” – terytorium chaosu i archaizmu. Służy jako zasób dla „miasta” i utrzymuje „porządek” dzięki koncepcjom zarządzania chaosem opartym na teorii nieliniowości Edwarda Lorenza oraz praktycznej pracy Stephena Manna i jego kamaryli w Institute for Complexity Problems w Santa Fe w Nowym Meksyku, USA).

  W Rosji „balon próbny” w postaci planu dwudziestu obszarów metropolitalnych został rozwinięty sześć miesięcy po ukazaniu się raportu Fundacji Rockefellera. Oto wyczerpująca publikacja na ten temat „Redystrybucja Rosji” w gazecie „Vedomosti” z 16 listopada 2010 r. Po niej też coś się stało. W szczególności dobrze znana kontrowersja między Aleksiejem Kudrinem a Siergiejem Sobianinem. W nim „wysokie strony” usilnie starały się prześcignąć się w pochwałach dla aglomeracyjnej zasady budowy państwa.

  Nie ma tu żadnych uwag, poza jednym: jak sugerują dobrze poinformowane źródła, według niektórych dokumentów związanych z prawem międzynarodowym, wprowadzenie systemu ratunkowego podczas epidemii obejmuje międzynarodowe struktury zdrowotne – tę samą WHO – w system zarządzania terytoriami, na których ten reżim został wprowadzony. A ona, oprócz ONZ, jest w pewien sposób związana z Zakonem Szpitalnym (św. Jan z Jerozolimy) – dziedzictwem Watykanu, a więc z rządzącymi tam jezuitami.

  Tak więc obecny koronawirus scenariusza Lock Step nie jest wcale czarnym łabędziem dla globalistów, ale raczej czarnym znakiem dla państw, wabiącym je na awaryjne bagna, które później powrócą, by prześladować ich dyskredytacją i powrotem globalizacji „Clever Together”. I przez to, a także przez chaos „Hack Attak” – do finału „Smart Scramble”.

  I nie zapominajmy, że Fundacja Rockefellera, a także Rada Ludności, utworzona w 1952 roku i ściśle związana z Radą Społeczno-Gospodarczą ONZ, nie są jedynymi w trzewiach tego oligarchicznego klanu. Istnieje również Fundacja Rockefeller Brothers, która w ramach przedstawionych scenariuszy pracuje nad zagadnieniami tematycznymi i regionalnymi w formie „projektów pilotażowych”. Oto ich aktualna lista – jest bardzo odkrywcza:

  Przedmiot:

  praktyka demokracji (instrukcja „kolorowych rewolucji”),
  budowanie pokoju („zarządzanie” konfliktami wewnętrznymi i zewnętrzne „rozstrzyganie” pokonfliktowe),
  zrównoważony rozwój (jako ideologia globalizacji).

  Regiony:

  Chiny,
  Bałkany Zachodnie,
  Kultura i sztuka Culpepera (dotacje Fundacji Kultury i Sztuki Charlesa E. Culpepera).

  Zmiany zaszły tutaj od stosunkowo niedawnych czasów. Zrezygnowano więc z idei fragmentacji ChRL wraz z oddzieleniem od niej południa kraju, wcześniej projekt „chiński” nosił nazwę „Południowe Chiny”. Jednocześnie temat „kulturowy” zastąpił poprzedni projekt urbanistyczny „wielkich miast”.

  Jak uniknąć tego „koła” scenariuszy, w które wpychamy się jak wiewiórka, żeby coraz szybciej biec w podanej nam ślepej uliczce, to osobne pytanie …

 263. revers said

  Pan Michalkiewicz o Romanie G. i wirusie na kolanie …
  .https://www.youtube.com/watch?v=WpcJF2FB-Dg

 264. Boydar said

  Ja to bym chciał aby ktoś z tych uprawnionych do mówienia powiedział nam, co może stanowić przesłankę do braku szacunku. Jeżeli wkładanie penisa w męski odbyt (a w wielu przypadkach branie go potem do buzi) jest dla obywatela Ociepy powodem do szacunku niczym (no może z wyjątkiem covida19) nie skażonego, to od obywatela Biedronia on się dla mnie jakoś specjalnie nie różni

  https://wiadomosci.wp.pl/przelomowy-apel-papieza-franciszka-ws-zwiazkow-partnerskich-wymijajaca-reakcja-marcina-ociepy-6567372945664129v

  Aczkolwiek, jak się tak głębiej zastanowić, to taka przesłanka (do braku szacunku) jednak istnieje; to oczywiście wstrętny antysemityzm ! Oraz jego pochodna – negacja holomitu. Tak karygodne zachowania czy postawy wykluczają z każdej społeczności po wsze czasy.

 265. lewarek.pl said

  251. Boydar
  Balsam Pan wylewa na moje serce.

 266. Boydar said

  Panie Yah

  Ja w Putina wierzę, a nie że Go oceniam, czy Jego „metody na głoda”. Od oceny są mieszkańcy i obywatele Rosji. No i Oni już kilka razy z rzędu opinię wyrazili. Są na miejscu, więc mają kompetencje i przesłanki. I im Pan wytłumacz, że się mylą, nie mnie. Ze mnie to możesz Pan tylko próbować frajera zrobić. Nie ukrywam – powodzenia życzę, rzyczliwie zresztą.

  A tak w ogóle, to chętnie zapoznałbym się z Pańskimi życiowymi dokonaniami osiągniętymi na przekór wrogom i opozycji. Bo kłapać dziobem po próżnicy to u mnie na wsi jak się napiją to każdy jeden potrafi.

 267. Boydar said

  @ Pan Lewarek

  Jeżeli to co piszę podlewaruje na duchu chociażby tylko jednego Pana Lewarka, to swoją misję mogę uznać za udaną. A w temacie nalewania to faktycznie, pewną wprawę posiadam, szczególnie gdy rozchodzi się o spiritus, a movens zwłaszcza, nawet na parapecie.

 268. Lily said

  Re 240; Revers
  POLACY poza granicami,TUBYLCY w III.R.P,zostali pozostawieni SAMI SOBIE.

 269. seler said

  do 30. minuty <telefon z Sanepidu albo z PIS [patologicznej indoktrynacji sanitarnej… sorry, państwowej inspekcji]

  „TEMPERATURA WRZENIA” 22.10.2020 g. 10:10 Jabłonowski, Osadowski Odc. 148
  .https://www.youtube.com/watch?v=O-CnEYcpAK4

  od 30. minuty telefon od Andrzeja Ponety [Głos Obywatelski]
  w sprawie skoorwienia szie Konfederacji – atak na C.Brauna,
  w sumie ? – żyć, nie umierać…

  dziękuję Bogu za pogodę… pranie sobie porobiłem… 😉
  [schnie na podwórku, a psinka moja pilnuje, żeby była jak najdłużej,
  oczywiście POGODA, a nie plandemia]

 270. NyndrO said

  https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/nowosc-na-polskich-drogach-trojwymiarowe-przejscia-dla-pieszych/s6132s4
  To już nie jest przejście dla pieszych.

  🙂 🙂 https://www.onet.pl/sport/onetsport/fc-barcelona-chce-pozwac-dziennikarza-za-rasistowski-komentarz/03qflrg,d87b6cc4

 271. NyndrO said

  Promocja. Przed koronaświrusem też takie były? Pytam poważnie.
  https://metalowedekoracje.pl/p/bezdotykowa-kropielnica-koscielna-aspersorium/?attribute_zasilanie=Sieciowe&utm_source=Google%20Shopping&utm_campaign=produkty-pl&utm_medium=cpc&utm_term=47944&gclid=Cj0KCQjw28T8BRDbARIsAEOMBcytoo-yywy8_B0H5Z4zgQNvMvXiEFDG64KBcpuF2ioYdGMj3Av5dYMaAnVBEALw_wcB

 272. lewarek.pl said

  W związku z działaniami papieża Franciszka wielu kumatych katolików pyta z niepokojem: co nas czeka?
  Poniżej zamieszczam scenariusz przyszłych wydarzeń w Kościele ściągnięty z jednego z forów katolickich. Niestety, bez wiedzy i zgody autora (nie wiem nawet jak się z nim skontaktować).
  Ale niewątpliwie wart upowszechnienia.

  „Mój scenariusz jest taki:
  – synod na jesieni przyjmuje homo, travlo dogmaty, kanonizuje Lutra,
  – kardynałowie Burke i inni pamiętający jeszcze lekcje
  katechizmu ze szkoły, wypowiadają posłuszeństwo panu w czarnych butach,
  – zwołują konklawe, synod,
  – rządy państw światowego postępu odmawiają prawa do odbycia na swoim terytorium „festiwalu nienawiści i nietolerancji”,
  – premier Miedwiediew w imieniu rządu i Cerkwi zaprasza do St.Petersburga kardynałów,
  – wybrany zostaje papież, tymczasowo rezyduje w Pitrze w Pałacu Zimowym, z balkonu błogosławi Urbi et Orbi, Cerkiew uznaje prymat papieża z Pitra,
  – prezydent Komorowski [Duda?] wyraża zaniepokojenie „kolejną prowokacją Putina” i oświadcza, że władze państwowe nie uznają tzw. Kościoła,
  – kard. Nycz w telewizyjnym wywiadzie grozi palcem i (sic!) piekłem, tradycjonaliści koncesjonowani podpisują lojalki pod groźbą kary administracyjnej,
  – ABW zamyka forum […], Christianitas stanowczo potępia tzw. Kościół i otrzymuje deputat na papier od min. kultury,
  – premier Rosji prosi o zwolnienie z obozu w St. Kiejkutach czytelników forum […] i oferuje im azyl na terytorium Federacji Rosyjskiej,
  – osiadam w Kaliningradzie i płacę podatek 13%; reaktywujemy forum […] na serwerach rosyjskich, organizujemy zrzuty mszałów, przerzucamy xięży przez zieloną granicę dla podziemia,
  – przewodnicząca KEP-u z małżonką [edit proroctwo ” z małżonkiem!!!”] rzuca klątwę na emigrantów.”

 273. Yagiel said

  Po wymianie zdań z pewnym redem dodaję:
  Maskują nas… Jak szybko na maseczkach pojawią się nr PiES’EL, itd. ? Tak, PIES’EL – od psiej wierności.

  Jeśli dla kogoś autorytetem jest premier, kt. przed II turą wyborów chwalił Polaków bez maseczek, zwł. starszych, tak, brawo! bo przecież pokonaliśmy wirusa, epidemia już wygasa – pod kontrolą… a teraz każe zakładać namordniki żółte, a zaraz w całej Polsce czerwone !? Jeśli taki człowiek jest dla kogoś miarodajny, prawodajny, pożytkodajny – to chyba tylko dla pożytecznych idiotów. Bo to już nie jest głupota ludzka – to psia wierność. I skamlenie w kagańcach… (Koty inaczej.)

  Większość Polaków chce być psami, płci obojej, rasowymi mnie-więcej – psia wola! Nie moja. RzPlita Ferdynandów Wspaniałych i Roxan czy innych Izaur, żon. Było ‘Heil!’ – będzie ‘Hau!’: tragedia powtarza się jako farsa…
  Oczywiście te pso-polactfo nadal będzie miało swoje psy, a te psy – pchły, a pchły – wirusy… Wirusy też mają swoje + ?
  Po tej drabinie ni chwila nie minie – wirusy przeskoczą, połaskoczą…

  Mam nadzieję, że Szanowny Redaktor – po II fali, po III czy innej 5G/ates wojnie – zostawi w Hau!…tytule dla ludzi jakiś dodatek, przytułek?
  Z góry dziękuję+ (ma kość ogonowa).

 274. Husarz said

  JE Ksiądz arcybiskup Nuncjusz Papieski Karol Maria Viganó:

  Rzym, 21 października 2020.
  Portal Vatican News donosi, że na rzymskim festiwalu filmowym odbędzie się dzisiaj projekcja filmu dokumentalnego, Franciszek, w reżyserii Eugeniusza Afiniejewskiego.

  Wygląda na to, że Franciszek Bergoglio bezczelnie podnosi stawką w spirali heretyckich wystąpień w taki sposób aby zdrowa część Kościoła Katolickiego, włączając w to biskupów, duchowieństwo i wiernych, wystąpiła przeciwko niemu i tym samym mogła zostać ogłoszona schizmatycką i „wrogiem Papieża” Franciszka

  Franciszek Jorge Maria Bergoglio próbuje zmusić niektórych kardynałów i biskupów do odstąpienia od łączności z nim , rezultatem czego nie będzie jego własna detronizacja ale wyrzucenie tych katolików, którzy chcą pozostać wierni odwiecznemu Magisterium Kościoła.

  Celem tej pułapki, w zamyśle Bergoglia i jego „magicznego kręgu”, jest konsolidacja jego władzy w kościele, który nominalnie byłby „katolicki”, a w rzeczywistości heretycki i schizmatycki.
  http://mszapiaseczno.blogspot.com/2020/10/prawo-powiada.html

  Wypowiedź Bergoglia, która spowodowała tsunami, pochodzi z wywiadu nagranego półtora roku temu dla meksykańskiego dziennikarza (dziennikarki). Następnie z wywiadu wycięto nasz fragment i schowano w Watykanie do szuflady. Wywiad opublikowano a Watykan nawet wydał tekst wypowiedzi Bergoglia – zachowując celowo fragmencik nas interesujący – na odpowiedni czas. Czas nastał – Watykan wyjął ten fragment z szuflady i dał reżyserowi.

  W swojej świetnej książce The Dictator Pope -The inside story of Francis papacy (Regenery publishing 2018), Henryk Sire skatalogował swoje własne doświadczenia z pracy w przepojonym atmosferą napięcia i strachu Watykanie za pontyfikatu Franciszka.

  Jeden z cytowanych przez Sira kurialistów watykańskich zauważył ; Powiada się, że nie ważne co umiesz ale ważne kogo znasz.

  W Watykanie jest inaczej; ważne jest to co wiesz o tym kogo znasz. Sire pisze na stronie 184;

  „Strach jest podstawową cechą kurii zarządzanej przez Franciszka”

  W celu realizacji swoich politycznych zamiarów, Franciszek jest bezwzględny w atakach na katolików i katolickie instytucje.
  http://mszapiaseczno.blogspot.com/2020/10/papiez-franciszek-schlebia-swiatu-i.html

  Annibale Gammarelli ponownie zawiesił Mozzettę w witrynie swojego zakładu. Poczeka na lepsze czasy. Jak donoszą światowe agencje prasowe, po zakończeniu konklawe, kard. Jorge Bergoglio miał rzec do ks. Guido Mariniego (ceremoniarza Benedykta XVI) podającego Mozzettę „Niech ksiądz sam założy, karnawał sie skończył „. Pomijając aspekt politesse i pokory tej wypowiedzi
  http://mszapiaseczno.blogspot.com/2020/02/annibale-gammarelli-ponownie-zawiesi.html

  Jeśli wierzyć artykułowi
  onet.pl/informacje/onetwiadomosci/papiez-franciszek-poparl-zwiazki-cywilne-osob-tej-samej-plci-komentarze/611fg8z,79cfc278

  oto co ponoć pisał lewak Franciszek jako kardynał Jorge Bergoglio w liście do wiernych w 2010 r. przed głosowaniem projektu ustawy o związkach homoseksualnych jednopłciowych w Argentynie:

  „Nie bądźmy naiwnymi. (…) Jest to destrukcyjny projekt wymierzony w Boży plan. […]
  Jest to działanie ojca kłamstwa, który pragnie oszukać i zmącić umysły dzieci Bożych. (…)
  W tych działaniach musimy dostrzec zazdrość diabła, przez którego wszedł grzech na świat i który pragnie zniszczyć obraz Boga w człowieku: w mężczyźnie i kobiecie, stworzonych przez Boga i którym to zostało polecone, aby wzrastali i rozmnażali się.
  Wołajmy zatem do Boga, aby zesłał swojego Ducha na parlamentarzystów, którzy będą głosować. Aby nie oddawali głosu kierując się błędem lub koniunkturą, lecz aby głosowali kierując się prawem naturalnym i prawem Bożym”.

 275. Husarz said

  Wywiad JE księdza biskupa Atanazego Schneidera z Dianą Montagna na temat lewackiej Encykliki Franciszka Fratelli tutii

  Diana Montagna (DM)
  Ekscelencjo, jakie są Wasze ogólne odczucia na temat nowej encykliki Papieża Franciszka, Fratelli tutti?

  Biskup Atanazy Schneider (AS)
  -Ta encyklika sprawia na mnie wrażenie szeroko zakrojonej instrukcji etycznej odnoszącej się do pokojowego współistnienia, opartego na kluczowych określeniach takich jak „braterstwo” i „miłość” widzianych z wysoce doczesnej i politycznej perspektywy w celu ” dołożenia wkładu w odrodzenie powszechnego pragnienia braterstwa”(Fratelli tutti paragraf 8)

  Pomimo, że encyklika zawiera kluczowe cytaty z Ewangelii, takie jak przypowieść o dobrym Samarytaninie, Łk 10 i słów Pana Jezusa na temat Sądu Ostatecznego w których Pan Jezus utożsamia się z tymi w potrzebie, „jednemu z tych najmniejszych” Mt 25-40, stosuje ona te słowa w humanistycznej i światowej perspektywie.

  Jako całości, encyklice tej brakuje wyrażnie perspektywy nadprzyrodzonej. Brakuje jakiegokolwiek odniesienia do słów takich jak; „nadprzyrodzony”, „Wcielenie”, „Odkupiciel”, „Pasterz”, „ewangelizacja”, „chrzest”, „Boskie synostwo”, „Boskie przebaczenie grzechów”, „zbawienny”, „wieczność”, „Niebo”, „nieśmiertelny”, „Królestwo Boże/Chrystusowe”

  Encyklika słusznie stwierdza, że „Chrystus przelał swoją krew za każdego z nas i nikt nie znajduje się poza zasięgiem Jego powszechnej miłości”, to jednocześnie niestety redukuje znaczenie nadprzyrodzonego odkupienia do mglistej i świeckiej perspektywy ” powszechnej wspólnoty”.

  Czytamy; „dla chrześcijańskiej myśli i działania Kościoła, priorytetem jest relacja, spotkanie z świętym misterium drugiego człowieka, dążenie do zjednoczenia z całą ludzkością jest powołaniem nas wszystkich”(par 277)
  Pierwszeństwo jednak we wszystkich ludzkich relacjach powinno być oddane spotkaniu z Jezusem Chrystusem, Bogiem-Człowiekiem i Trójcy Świętej, poprzez uświęcającą łaskę i dar nadprzyrodzonej cnoty miłości.

  Papież Franciszek słusznie stwierdza w paragrafie 85 ” Jeśli zwrócimy się do ostatecznego żródła miłości, którym jest żywy i Trójedyny Bóg to tam odnajdziemy żródło i doskonały model wszelkich przejawów życia społecznego.”

  W innym miejscu powiada ” inni piją z innych żródeł. Dla nas żródło ludzkiej godności i braterstwa znajduje się w Ewangelii Jezusa Chrystusa”(par 277) Niemniej doskonała ludzka godność i braterstwo wszystkich istot ludzkich może mieć tylko jedno zródło i jest nim Jezus Chrystus, ponieważ tylko poprzez Wcielenie Syna Bożego ta ludzka godnośc została przywrócona jeszcze wspanialej niż stworzona(Msza Święta, Oferorium).

  Byłoby z wielką korzyścią gdyby Fratelli tutti wskazała ludzkości na potrzebę uwierzenia w Jezusa Chrystusa, Boga i Człowieka, nieodzowne żródło prawdziwego braterstwa i klucz do rozwiązywania problemów doczesnych społeczeństw.

  DM
  Papież Franciszek rozpoczyna swoją Encyklikę zaznaczając, że tytuł Fratelli tutti zapożyczony jest z „Napomnień” Św. Franciszka, które były skierowane do jego kontfratrów. Ekscelencja napisał w swojej książce Christus Vincit, że Św. Franciszek był jego inspiracją do naśladowania Chrystusa w życiu. Czy z Ekscelencji punktu widzenia, Papież Franciszek wiernie oddaje myśl Św. Franciszka?

  AS
  Papież Franciszek stosuje wyrażenie Fratelli tutt ( wszyscy bracia) w sposób wyrażnie odmienny od Św. Franciszka.

  Dla Św. Franciszka „wszyscy bracia” to ci którzy naśladują Chrystusa i idą Jego drogą, np wszyscy Chrzescijanie ale z pewnością nie wszyscy ludzie a już na pewno nie ci, którzy przynależą do religii niechrześcijańskich. Możemy to zobaczyć, gdy spojrzymy na kontekst z którego te słowa zostały zaczerpnięte.

  Bracia, spoglądajmy na dobrego Pasterza, który dla zbawienia swych owiec wycierpiał mękę krzyżową. Owce Pana poszły za Nim w ucisku i prześladowaniu, w upokorzeniu i głodzie, w chorobie i doświadczeniu, i we wszystkich innych trudnościach; i w zamian za to otrzymały od Pana życie wieczne.

  Stąd wstyd dla nas, sług Bożych, że święci dokonywali wielkich dzieł, a my chcemy otrzymać chwałę i cześć, opowiadając o nich.

  Doprawdy Św. Franciszek ” nie wygładzał grzechów innych ale je piętnował, nie schlebiał grzesznikom ale kierował w ich stronę surową nagane.

  Zarówno do wielkich jak i maluczkich tego świata przemawiał w tym samym stanowczym duchu” Legenda Maior- tłum. własne)

  Papież Franciszek przedstawia Św. Franciszka jakby ten był zwolennikiem wielości religii.
  Celem wizyty Św. Franciszka u sułtana Malika el Kamila w Egipcie nie było ” okazanie otwartości serca które nie znało granic i przekraczało różnice religijne”( Fratelli tutti par.3) lecz konkretnym celem było głoszenie sułtanowi Ewangelii Chrystusowej.

  Jest godnym pożałowania, że Franciszek redukuje Św. Franciszka do człowieka” pragnącego uściskać każdego” i jako przykład ” pokornego i braterskiego „poddania” wobec tych, którzy nie podzielali jego wiary” (par 3)

  Św. Bonawentura poświadcza w Legenda Maior, że Św. Franciszek otwarcie głosił Ewangelię sułtanowi, zachęcając go i cały jego lud do przejścia na Chrześcijaństwo.

  Pisze Św. Bonawentura; ” z taką stanowczością umysłu, z taką odwagą duszy, z takim zapałem duchowym, głosił Boga Jednego w Trzech i Zbawiciela nas wszystkich Jezusa Chrystusa(Legenda Maior tłum. własne).

  Co więcej, gdy sam głosił Ewangelie sułtanowi, wysłał jeszcze pięciu współbraci w tym samym celu do Maroka i muzułmańskiej Hiszpanii. Gdy dotarła do niego wieść o ich męczeństwie, zawołał: „Teraz mogę szczerze powiedzieć, że mam pięciu braci”(Analecta Fransciscana III, 596(tłum. własne)

  Cała katolicka tradycja zawsze przedstawiała Franciszka jako apostolskiego i prawdziwie misyjnego świętego.

  Papież Pius IX napisał:” Św. Franciszek był człowiekiem prawdziwie katolickim i apostolskim, z tym samym podziwu godnym zaangażowaniem umacniał wiernych jak i sam przystępował i zachęcał swoich braci by ponad wszystko nawracali pogan na Wiarę i Prawo Chrystusowe”.(Encyklika Rite Expiatis, 37)

 276. Husarz said

  DM
  Papież Franciszek przedstawił Fratelli tutti jako refleksję na temat dokumentu Abu Dhabi podpisanego wraz z imamem el-Tayeb w lutym 2019. Ekscelencja otwarcie wyraził zaniepokojenie tym dokumentem , szczególnie oświadczeniem, że ” różnorodność religii” jest „zamierzona przez Boga”. Czy ta nowa Encyklika złagodziła czy też pogłębiła ten niepokój?

  JE ksiądz biskup Atanazy Schneider:
  Fratelli tutti poświęca temu tematowi cały rozdział, ” Religie w służbie braterstwa w naszym świecie”.

  Sam tytuł już odkrywa pewien rodzaj relatywizmu religijnego.

  Religie są tutaj postrzegane jako pewien rodzaj narzędzi naturalnego braterstwa.

  Z tego powodu można rozumieć religie jako środek promowania naturalizmu.
  Jest to sprzeczne z istotą Chrześcijaństwa, które jest jedyną prawdziwą i jedyną nadprzyrodzoną religią.

  Wiara Chrześcijańska nie może być postawiona jak popadnie na równi z innymi religiami, byłaby to zdrada Ewangelii.

  Stwierdzenie, że ” z doświadczenia naszej wiary…my wierni różnych religii wiemy, że nasze świadectwo Boga ubogaca nasze społeczeństwa(par 274) promuje relatywizm religijny, ponieważ pojęcie „Boga’ jest różne w różnych religiach. Są również religie, gdzie czci się złe duchy.

  Nie możemy postawić pojęcia Boga religii Chrześcijańskiej na równi z religią, która praktykuje idolatrię.

  Pismo Święte mówi ” wszyscy bogowie pogan to demony”(Psalm 96), a Św. Paweł poucza nas ” wszystkie ofiary pogan są składane demonom, nie Bogu”( 1 Kor, tł. własne) Zgodnie z Bożym Objawieniem i stałą nauką Kościoła, pojęcie wiary oznacza, co następuje:

  Skoro w pełni uzależniony jest od Boga, jako od swego stworzyciela i Pana, a rozum stworzony całkowicie podlega prawdzie nie stworzonej, winniśmy Bogu, który się objawia, okazać posłuszeństwo umysłu i woli w wierze.

  Kościół katolicki wyznaje, iż ta wiara, początkiem zbawienia ludzkiego, jest cnotą nadprzyrodzoną, przez którą wierzymy, pod wpływem natchnienia i z pomocą łaski Bożej, że prawdą jest to, co Bóg objawił.

  Wierzymy zaś tak nie z powodu wewnętrznej prawdziwości tych rzeczy, którą moglibyśmy poznać za sprawą naturalnego światła rozumu, ale wierzymy uznając autorytet objawiającego Boga, który nie może się mylić, ani wprowadzać w błąd…

  A ponieważ „bez wiary nie można podobać się Bogu” i nie można wejść do wspólnoty Jego synów, nikt nie może bez niej uzyskać usprawiedliwienia, ani nikt nie osiągnie życia wiecznego, jeżeli nie wytrwa w niej aż do końca.( Sobór Watykański I, Dei Filius rozdz.1

  Z tego też powodu, przynależący do religii niechrześcijańskich nie posiadają daru nadprzyrodzonej cnoty wiary i dlatego nie mogą być nazwani „wyznawcami” we we właściwym znaczeniu tego słowa.

  Niechrześcijanie nie akceptują Boskiego Objawienia przekazanego poprzez Jezusa Chrystusa.

  Stąd też ich wiedza o Bogu i ich praktyki religijne są tylko światłem naturalnego rozumowania a nie wiary. Nieomylne Magisterium Kościoła poucza nas, stwierdzając:

  Kościół zgadzał się i nieprzerwanie się zgadza również na to, że istnieje dwojaki porządek poznawczy, różniący się nie tylko zasadą, ale i przedmiotem: zasadą, ponieważ w jednym z nich poznajemy przy pomocy naturalnego rozumu, a w drugim – przy pomocy wiary Bożej;

  przedmiotem zaś, ponieważ oprócz tego, czego może dosięgnąć naturalny rozum, podawane nam są do wierzenia tajemnice ukryte w Bogu, których nie można poznać inaczej, jak tylko dzięki Bożemu objawieniu.(Dei filius)

  Chrześcijanie nie są po prostu „towarzyszami podróży” wyznawców fałszywych religii, religii których zabrania Bóg.(Fratelli tutti par 274)

  Kilka stwierdzeń we Fratelli tutti przynosi w duzej mierze ten sam relatywizm religijny przedstawiony w deklaracji Abu Dhabi, która stanowi, że ” pluralizm i różnorodność religii, koloru skóry, płci, rasy i języka są „zamierzone przez Boga” w Jego mądrości”.

  Fratelli tutti nie poprawiła Deklaracji Abu Dhabi a wzmocniła ją. Prawda, którą Nasz Pan objawił, a Jego Kościół ciągle i niezmiennie powtarzał, pozostaje wiecznie aktualna:

  A więc jak żadnemu człowiekowi nie godzi się powinności względem Boga zaniechać, jak każdego najwyższym obowiązkiem jest, sercem i postępowaniem przestrzegać religii, nie takiej jaka mu się podoba, ale tej, którą Bóg nakazał, i którą niewątpliwe znamiona jako jedynie prawdziwą między innymi religiami cechuje.(Leon XIII Encyklika Immortale Dei)

  Następujące nieomylne nauczanie Kościoła w Konstytucji Dogmatycznej Dei Filius, Soboru Watykańskiego I, odrzuca omylne nauczanie o „różnorodności religii” zawarte w deklaracji Abu Dhabi i Fratelli tutti:

  ” Jakże różni się położenie tych, którzy przylgnęli do prawdy katolickiej przez niebiański dar wiary, oraz tych, którzy wiedzeni ludzkimi opiniami postępują za fałszywą religią. Ci bowiem, którzy przyjęli wiarę pod wpływem nauczania Kościoła, nigdy nie mogą mieć słusznych powodów do zmiany wiary, ani do powątpiewania o niej”

  „Gdyby ktoś mówił, że w tym samym położeniu znajdują się wierni i ci, którzy jeszcze nie doszli do jedynej prawdziwej wiary- niech będzie wyklęty

 277. Adrem said

  Ach, wreszcie coś pozytywnego !

 278. Husarz said

  DM
  Znamy dwa rodzaje braterstwa; braterstwo krwi w Adamie i Ewie i braterstwo łaski w Jezusie Chrystusie, poprzez Kościół i Sakramenty.

  Jaką „nową wizję” ( par 6) braterstwa proponuje Franciszek w tej Encyklice? Czy Ekscelencja jako następca Apostołów może zachęcić wiernych do sięgnięcia po tę wizję braterstwa przedstawioną przez Papieża w Jego Encyklice?

  JE ksiądz biskup Atanazy Schneider:
  Prawdziwe braterstwo podoba się Bogu jest braterstwem w i poprzez Chrystusa, Wcielonego Syna Boga.

  Nieodzowne jest rozpoznanie różnicy pomiędzy braterstwem opartym na naturze, np. więzach krwi i braterstwem opartym na Boskim wyborze i Objawieniu. „Podczas gdy Bóg jest Ojcem całej ludzkości wyłącznie poprzez Stworzenie, to jest Ojcem Izraela jeszcze poprzez wybór”(ibidem, 20)

  Od samego początku, Chrześcijanie znali zasadniczą różnicę pomiędzy zwykłym, naturalnym braterstwem, a braterstwem poprzez Chrzest.

  Św. Jan Chryzostom powiedział: „Co stanowi o naszym braterstwie?

  Ozdrowieńcze obmycie i poprzez to nazwanie Boga naszym Ojcem”(Homilia 25 o Żydach) W podobnym tonie wypowiada się Św. Augustyn, gdy pisze: „Przestaną być naszymi braćmi, gdy przestaną mówić „Ojcze nasz”. Pogan nie nazywamy naszymi braćmi, zgodnie z Ewangelią i językiem kościelnym”
  Wszyscy katolicy, pasterze Kościoła, a szczególnie Papież, winni z zapałem i miłością zabiegać o to aby ci, którzy niestety są tylko naszymi braćmi z krwi i ciała, mogli odrodzić się w Bogu, nadprzyrodzonym synostwie Chrystusa i prawdziwie stali się braćmi w Chrystusie.

  Jeśli przywódcy Kościoła w naszych czasach są zadowoleni z braterstwa ciała i krwi, tymi „fratelli tutti” z ciała i krwi, zaniechują Boskie przykazanie z Ewangelii ” Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami: «Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego” (Mt 28, 19,20)

  Taka gorliwość jest dla chrześcijańskiej duszy najwyższym wyrazem miłości bliżniego; kochać go jak siebie samego. Jeśli twoje Boskie synostwo Chrystusa jest dla ciebie największym wyobrażalnym darem Boga, czym w istocie jest, to w takim razie brakuje ci tej prawdziwej miłości i miłosierdzia wobec bliżniego jeśli nie płoniesz potrzebą przekazania mu tego daru, oczywiście z szacunkiem i łagodnością.

  Nieznajomość Chrystusa, brak Boskiego daru nadprzyrodzonej wiary katolickiej, brak Chrztu, oznacza że taki człowiek nie jest prawdziwie oświecony, nie posiada prawdziwego życia duchowego. Oznacza to, że pozostaje w ciemności i cieniu śmierci, jak przekazuje Ewangelia( Łk 1:79; Mt 4:16; Jn 9:1-41)

  W starożytnym Kościele, Chrzest był słusznie nazywany „iluminacją” (photismós) i „odrodzeniem”(anagennesis).

  Św. Augustyn podkreśla istotną różnicę pomiędzy życiem doczesnym danemu z krwi i ciała, a życiem wiecznym, danemu poprzez Chrzest „odnależliśmy innych rodziców, Boga Ojca i Matkę Kościół, przez których jesteśmy narodzeni do życia wiecznego”( Sermo 57 ad componentes, 2)

  Cóż za wąską, zaledwie doczesną i zubożałą perspektywę odkrywa przed nami następujące zdanie we Fratelli tutti ”

  Snujmy marzenia jako jedna ludzkość, jako wędrowcy stworzeni z tego samego ludzkiego ciała, jako dzieci tej samej ziemi, która wszystkich nas gości, każdego z bogactwem jego wiary czy jego przekonań, każdego z jego własnym głosem, wszystkich jako braci!” (par 8)

  Braterstwo krwi, braterstwo tu i teraz, które jest śmiertelne, braterstwo które jest ograniczone do pokojowego, życzliwego współistnienia, sugeruje nadzwyczajne ubóstwo duchowe, niepełne życie, niepełne szczęście, ponieważ brakuje takiej perspektywie najważniejszej rzeczy na świecie i w ludzkiej historii, mianowicie Chrystusa, Wcielonego Boga, Jedynego Spłodzonego i Wiecznego Syna Bożego, brata, przyjaciela i oblubieńca dusz tych wszystkich, którzy odrodzili się w Bogu.

  DM
  Ekscelencja często wspomina, że współczesnemu Kościołowi brakuje nadprzyrodzonej perspektywy. W jaki sposób ta encyklika poprawia lub pogłębia ten problem?

  JE ksiądz biskup Atanazy Schneider:

  Encyklika Fratelli tutti niestety pogłębia ten trwający od dziesięcioleci kryzys polegający na osłabianiu nadprzyrodzonej perspektywy w życiu Kościoła.

  Z narastającą konsekwencją docenia się rzeczywistość świecką i co gorsza, nawet nadprzyrodzoną i teologiczną rzeczywistość interpretuje się w kategoriach racjonalistycznych i naturalistycznych.

  Oznacza to rozmywanie Ewangelii, np. prawdy objawionej jako humanistycznego humanizmu , zamykanie spojrzenia na życie Kościoła do wąskiego horyzontu tymczasowości.

  Oznacza to przekształcenie Ewangelii, która jest Ewangelią wiecznego życia, we fałszywą ewangelie doczesnego i cielesnego życia.

  Współczesne skłonności do naturalizmu i eliminowania elementu nadprzyrodzonego w życiu Kościoła korespondują z z tym co powiedział Św. Paweł

  ” Jeżeli zatem głosi się, że Chrystus zmartwychwstał, to dlaczego twierdzą niektórzy spośród was, że nie ma zmartwychwstania? Jeśli nie ma zmartwychwstania, to i Chrystus nie zmartwychwstał. A jeśli Chrystus nie zmartwychwstał, daremne jest nasze nauczanie, próżna jest także wasza wiara. Okazuje się bowiem, żeśmy byli fałszywymi świadkami Boga, skoro umarli nie zmartwychwstają, przeciwko Bogu świadczyliśmy, że z martwych wskrzesił Chrystusa. Skoro umarli nie zmartwychwstają, to i Chrystus nie zmartwychwstał. A jeżeli Chrystus nie zmartwychwstał, daremna jest wasza wiara i aż dotąd pozostajecie w swoich grzechach. Tak więc i ci, co pomarli w Chrystusie, poszli na zatracenie. Jeżeli tylko w tym życiu w Chrystusie nadzieję pokładamy, jesteśmy bardziej od wszystkich ludzi godni politowania. (1 Kor)

  Biorąc pod uwagę zawartość i horyzont intelektualny tej Encykliki,
  można ją podsumować tymi słowami ” nasze obywatelstwo na tej ziemi” Encyklika wzmacnia naturalizm, kierujący dzisiaj Kościołem, który może być opisany jako brak miłości dla Krzyża Chrystusowego, modlitwy, brak świadomości powagi grzechu i konieczności zadośćuczynienia.

  Do pewnego stopnia Fratelli tutti jest zaprzeczeniem tego co napisał Św. Paweł w początkach Kościoła ” Nasza zaś Ojczyzna jest w Niebie, skąd też Zbawiciela oczekujemy, Pana Jezusa Chrystusa” (Kor 3, 20)

  Pamiętne są słowa z pierwszej społecznej Encykliki Magisterium, Rerum Novarum, gdzie Papież Leon XIII poucza nas, że Kościół musi zawsze spoglądać na rzeczywistość świecką z perspektywy nadprzyrodzonej.
  Pisze on

  ” jeśli się nie wzniesiemy do poznania drugiego, nieśmiertelnego, życia; usunąć je, a wszelki kształt i wszelkie pojęcie słuszności zniknie; owszem, cały świat stanie się wówczas zagadką niedostępną dla człowieka. Jest więc dogmatem chrześcijaństwa, na którym się cała nauka i cała budowa religii, jak na najważniejszym fundamencie opiera, a ponadto prawdą naturalną, że żyć prawdziwie będziemy po opuszczeniu tego świata.

  Nie dla tych tutaj rzeczy kruchych i znikomych, lecz dla niebieskich i wiecznych Bóg nas stworzył, a ziemię dał nam nie na siedzibę stałego mieszkania, ale na miejsce wygnania. I nic to nie znaczy dla wiecznej szczęśliwości, czy będziesz obfitował w bogactwa i dostatki, czy ci ich braknie; znaczenie ma tylko to, jak ich będziesz używał. Jezus Chrystus wcale nie zniszczył Swym „obfitym odkupieniem” różnych dolegliwości, które prawie wypełniają życie śmiertelne, ale je zmienił w pobudki do cnoty i przedmiot zasług, tak iż nikt z śmiertelnych nie może zyskać wiecznych nagród, o ile nie postępuje krwawymi śladami Jezusa Chrystusa”

 279. Husarz said

  DM
  Wolność, braterstwo, równość. Te trzy hasła przenikają Fratelli tutti.
  Czy katolicy powinni być zaniepokojeni tym, że Papież podejmuje motto rewolucji francuskiej w swojej Encyklice?

  Biskup Atanazy Schneider
  Jako takie, te trzy założenia rewolucji francuskiej mają chrześcijańskie znaczenie i zostały nadużyte przez masońską rewolucję francuską.

  Odnośnie pojęcia „wolność”, Pismo Święte poucza nas, że prawdziwą wolnością jest uwolnienie się od największego zniewolenia jakim jest grzech, szatan i nieznajomość Bożych prawd

  ” Poznasz Prawdę i Prawda cię wyzwoli”(J 8,32) ”

  Jeżeli zaś Syn was wyzwoli, wówczas będziecie rzeczywiście wolni”(J 8, 36)

  Wolność, którą nam daruje Chrystus jest darem Jego odkupieńczego dzieła: „że również i ono zostanie wyzwolone z niewoli zepsucia , by uczestniczyć w wolności i chwale dzieci Bożych ” (Rz 8, 21)

  Wolność, którą Bog nas obdarowuje jest nadprzyrodzonym darem Ducha Świętego, Ducha Prawdy: ” Pan zaś jest Duchem, a gdzie jest Duch Pański – tam wolność”(2 Kor 3,17)

  Prawdziwe braterstwo nie jest braterstwem tych zrodzonych z krwi, ciała i woli starego Adama lecz braterstwem tych urodzonych z Boga
  (patrz J 1, 13),
  którzy są braćmi w Chrystusie, nowym Adamie(patrz Rz 5,14)

  ” Albowiem tych, których od wieków poznał, tych też przeznaczył na to, by się stali na wzór obrazu Jego Syna, aby On był pierworodnym między wielu braćmi(Rz 8, 29)

  Chrześcijańskie pojęcie prawdziwej „równości” oznacza, że wszyscy grzesznicy w równy sposób znajdują się w potrzebie zbawienia w Chrystusie. „wszyscy bowiem zgrzeszyli i pozbawieni są chwały Bożej”(Rz 3, 22)

  Wszyscy ochrzczeni posiadają tę samą godność jako adoptowani synowie Boga ” Wszyscy bowiem dzięki tej wierze jesteście synami Bożymi – w Chrystusie Jezusie.
  Bo wy wszyscy, którzy zostaliście ochrzczeni w Chrystusie, przyoblekliście się w Chrystusa.
  Nie ma już Żyda ani poganina, nie ma już niewolnika ani człowieka wolnego, nie ma już mężczyzny ani kobiety, wszyscy bowiem jesteście kimś jednym w Chrystusie Jezusie”(G 26-28)

  Dlatego ” Nie okłamujcie się nawzajem, boście zwlekli z siebie dawnego człowieka z jego uczynkami, a przyoblekli nowego, który wciąż się odnawia ku głębszemu poznaniu [Boga], według obrazu Tego, który go stworzył. A tu już nie ma Greka ani Żyda, obrzezania ani nieobrzezania, barbarzyńcy, Scyty, niewolnika, wolnego, lecz wszystkim we wszystkich [jest] Chrystus. Wszyscy ludzie na równi staną na Sądzie Boskim, ponieważ „Nie ma stworzenia, które by było przed Nim niewidzialne, przeciwnie, wszystko odkryte i odsłonięte jest przed oczami Tego, któremu musimy zdać rachunek(Hbr 4,13)

  Oraz ” świadomi tego, że każdy – jeśli uczyni co dobrego, otrzyma to z powrotem od Pana – czy to niewolnik, czy wolny. A wy, panowie, tak samo wobec nich postępujcie: zaniechajcie groźby, świadomi tego, że w niebie jest Pan zarówno ich, jak wasz, a u Niego nie ma względu na osoby” (Ef 6, 8-9)

  Zafałszowanie pojęcia wolności i równości wprowadzone przez zgromadzenie narodowe rewolucji francuskiej zostało natychmiast potępione przez Papieża Piusa VI.

  W potępieniu tym, Magisterium Kościoła jednocześnie przedstawia prawdziwe znaczenie wolności i równości.

  Pius VI pisze” zgromadzenie narodowe ustanawia jako prawo człowieka w społeczeństwie, absolutny indyferentyzm wobec spraw religijnych jak również udziela pełnej swobody myślenia, pisania, a nawet drukowania czegokolwiek co ktoś ma do powiedzenia w sprawach religijnych-nawet najbardziej zdeformowanych wyobrażeń.

  Jest to ohydne prawo, które jak twierdzi zgromadzenie, wynika z równości i naturalnej wolności wszystkich ludzi Cóż może być bardziej niemądrego niż ustanowienie takiej równości i niekontrolowanej wolności, która tłamsi rozum, najcenniejszy dar natury, który odróżnia nas od zwierząt.

  Po stworzeniu człowieka w miejscu wypełnionym wspaniałościami, czyż Bóg nie zagroził mu śmiercią gdyby zakosztował z drzewa poznania dobrego i złego? I wraz z tym zakazem czyż Bóg nie ustanowił granic wolności człowieka? Gdy człowiek sprzeciwił się Bogu i zaciągnął na siebie winę, czyż Bóg nie nałożył na niego nowych obowiązków poprzez Mojżesza?

  I nawet jeśli Bóg pozostawił człowiekowi wolną wolę wyboru dobra i zła, czyż nie wyposażył człowieka w zasady i przykazania, które go zbawią jeśli ich będzie przestrzegał? Gdzie więc ta niegraniczona wolność działania i myślenia, którą zgromadzenie narodowe przyznaje człowiekowi, wynika z prawa naturalnego? Czyż to nowo wynalezione prawo nie stoi w sprzeczności wobec Najwyższego Stwórcy, któremu zawdzięczamy nasze istnienie i wszystko co mamy? Czy mamy zignorować fakt, że człowiek nie został stworzony dla samego siebie ale po to by służył swojemu bliżniemu?(tłum. własne Breve quod aliquantum, 10 marca 1791)

  W swojej monumentalnej Encyklice o masonerii, Humanum Genus, Papież Leon XIII
  wyjaśnił prawdziwe, chrześcijańskie znaczenie
  „wolności, braterstwa i równości” czyli praktyki Trzeciego Zakonu Św .Franciszka:tym samym otwarcie odrzucając zdeformowane masońskie znaczenie. Leon XIII napisał:

  Dlatego nie bez przyczyny korzystamy z tej dogodnej sposobności, aby powtórzyć, co gdzie indziej już przedłożyliśmy, że jak najusilniej należy polecać i rozszerzać Trzeci Zakon św. Franciszka z Asyżu, którego ustawy, powodowani roztropnością, niedawno złagodziliśmy. Celem bowiem tego zakonu, w myśl założyciela, jest powoływać wiernych do naśladowania Jezusa Chrystusa, do miłości Kościoła, do uprawiania wszystkich cnót chrześcijańskich; dlatego też wielki może mieć wpływ na opanowanie zarazy tajnych związków.

  Niech więc wciąż się rozrasta to święte bractwo, po którym, wśród wielu innych, tego wspaniałego możemy spodziewać się skutku, że ludzie zwrócą się znów do wolności, braterstwa i równości wobec prawa – nie takich, o jakich nierozumnie fantazjują wolnomularze, lecz jakie przyniósł rodzajowi ludzkiemu Jezus Chrystus i jakie naśladował św. Franciszek Mówimy tu o wolności dzieci Bożych, wyzwalającej nas z jarzma szatana i namiętności, tych najgorszych tyranów człowieka; o braterstwie;
  którego początek jest w Bogu, wspólnym Stwórcy i Ojcu wszystkich ludzi; o równości, która oparta na sprawiedliwości i miłości, nie usuwa wszystkich różnic między ludźmi, lecz z różnorodności sposobów życia, obowiązków i zatrudnień tworzy zgodną i harmonijną całość, która ze swej natury służy pożytkowi i podnosi godność społeczeństwa.

  Jest pożałowania godnym, że Papież Franciszek użył tego centralnego, ideologicznego motta masonerii, jako podtytułu jednego z rozdziałów Fratelli tutti(par. 103-105) bez przedstawienia koniecznego wyjaśnienia i rozróżnienia dla uniknięcia nieporozumień i instrumentalizacji.

 280. Husarz said

  DM
  Ekscelencja mówił obszernie o tym jak Papieże na przestrzeni wieków, wliczając w to Papieża Franciszka ( przemówienie do młodzieży, Turyn 15 czerwca 2015), potępiali masonerie.
  Czy Ekscelencja widzi pewne podobieństwa lub zbieżności pomiędzy masońską ideą braterstwa, a tą przedstawioną w nowej Encyklice?

  bp Atanazy Schneider:
  W oświadczeniu dla mediów, wielka loża Hiszpanii wyraziła swoje zadowolenie z ostatniej Encykliki Papieża Franciszka, stwierdzając, że Papież przyjął masońską koncepcje braterstwa i przekierował Kościół katolicki z Jego poprzednich pozycji.

  Czytamy w oświadczeniu:
  „300 lat temu ujrzeliśmy narodziny nowoczesnej masonerii. Wspaniała zasada założycielska tej szkoły myślenia nie zmieniła się przez 3 wieki. Zbudowanie uniwersalnego braterstwa, gdzie ludzie będą nazywać się braćmi bez względu na wyznanie, ideologię, kolor skóry, pochodzenie społeczne, język, kulturę czy narodowość.

  Ten sen o braterstwie zderzył się z fundamentalizmem religijnym, który w przypadku Kościoła katolickiego doprowadził w XIX do wydania wrogich dokumentów, potępiających masońską idee tolerancji.

  Ostatnia Encyklika Papieża Franciszka pokazuje jak daleko Kościół katolicki odszedł od swojego poprzedniego stanowiska. We Fratelli tutti, Papież akceptuje uniwersalne braterstwo, wielką idee masonerii.”

  Podobieństwa i pokrywanie się masońskiej idei braterstwa i tego co zawarte jest we Fratelli tutti jest uderzające.

  W dużym stopniu, Papież Franciszek prezentuje wyłącznie doczesne braterstwo z ciała i krwi na poziomie naturalnym.

  Jest to w najlepszym razie braterstwo zrodzone i oparte na pierwszym Adamie, nie na Chrystusie-Nowym Adamie.

  Perspektywa ta jest sformułowana w następującym stwierdzeniu we Fratelli tutti: Bardzo pragnę, abyśmy w tym czasie, w którym przyszło nam żyć, uznając godność każdej osoby ludzkiej, byli w stanie na nowo ożywić wśród wszystkich światowe pragnienie braterstwa”(par 8) oraz ” Ta potrzeba wyjścia poza własne granice dotyczy również różnych regionów i krajów. Istotnie „nieustannie rosnąca liczba połączeń i komunikacji na naszej planecie, sprawia, że wśród krajów świata umacnia się świadomość jedności i dzielenia wspólnego losu.

  W ten sposób w dynamice historii, pomimo różnorodności grup etnicznych, kultur i społeczeństw, dostrzegamy ziarna powołania do tworzenia jednej wspólnoty, składającej się z braci, którzy się akceptują, troszcząc się o siebie nawzajem”(par 96)

  Uniwersalne i całkowicie naturalistyczne braterstwo, oparte na więzach krwi i naturze jest rdzeniem teorii i praktyki masonerii.

  Słynny francuski mason, markiz de la Tierse, napisał we wstępie do swojego tłumaczenia „pierwszej konstytucji masonów”, że uniwersalne braterstwo oznacza ” uniwersalną religię, co do której jest pełna zgoda wszystkich.

  Składa się na to dobro, szczerość i skromność ludzi honoru bez względu na ich denominacje czy przynależność religijną”(patrz Revue d’Histoire Moderne et Contemporaine 1997/44-2, 197)

  Według de la Tierse, cel masonerii zawiera się w dążeniu aby ludzie wszystkich narodów stworzyli jedno braterstwo.(patrz Histoire de Franc-macons contenant les obligations et statuts de la tres venerable confraternite de la Maconnerie 1847, I, 159)

  Ten sam autor otwarcie napisał, że” ożywiamy i rozpowszechniamy te elementarne zasady wynikające z natury człowieka, na której od początku oparte jest nasze społeczeństwo”(tamże 158)

  Papież Leon XIII celnie zwrócił uwagę na naturalizm jako cechę charakterystyczną masonerii,

  ponieważ celem ich dążeń jest ” wprowadzenie nowego stanu rzeczy zgodnego z ich zapatrywaniami, którego fundamenty i prawa będą wynikać wyłącznie z naturalizmu”
  ( Encyklika Humanum Genus, 10)

  Jest to główny dogmat masonerii. ” Jest tylko jedna religia, jedyna i prawdziwa, jedna naturalna, religia ludzkości”
  (patrz Henri Delassus La Conjuration Antichretienne, Lille 1919, tom 3, 816)

  Z religijnego i duchowego punktu widzenia, naturalizm jest jedną z największych pokus i podstępów jakie Szatan stosuje aby zwodzić ludzi z drogi do Królestwa Chrystusowego, królestwa łaski i życia nadprzyrodzonego.

  Bez uznania praw Bożych, praw Chrystusa Króla nad wszystkimi narodami; prawa człowieka, dobrobyt, sprawiedliwość i pokój pozbawione będą solidnego fundamentu.

  Papież Leon XIII słusznie stwierdził:
  ” Świat już wystarczająco sie nasłuchał o tzw. „prawach człowieka”. „Posłuchajmy czegoś o prawach Boga Oby Bóg spojrzał z miłosierdziem na ten świat, który zaiste nagrzeszył bardzo ale i wycierpiał niemało w skrusze!

  Ogarniając swoją łaskawą miłością wszystkie rasy i klasy by pamiętał Swoje własne słowa „A Ja gdy zostanę nad ziemię wywyższony , przyciągnę wszystkich do siebie”(Jn 12, 32)
  Encyklika Tametsi Futura Prospicientibus, 13

 281. Husarz said

  DM
  Encyklika przedstawia krytykę polityki, zarówno liberalizmu jak i populizmu i zawiera liczne odniesienia anty-trumpowe.
  Czy uważa Ekscelencja, że wydanie tego dokumentu skoordynowane jest z wyborami prezydenckimi w USA?

  Biskup Atanazy Schneider:

  Wydaje mi się, że Papież dobrze by uczynił, idąc śladami Apostołów i wielkiej katolickiej tradycji, nie proponując konkretnych i przejściowych rozwiązań politycznych i ekonomicznych.

  Papież Leon XIII pouczał: ” Katolicy jak i inni obywatele mają swobodę wyboru takiego czy innego rządu”(Encyklika Immortale Dei)

  DM
  Czy na zakończenie Ekscelencja chciałby coś dodać?

  Biskup Atanazy Schneider:

  Jako całość, Fratelli tutti sprawia smutne wrażenie,
  że za cenę uniwersalnych aspiracji braterstwa i pokojowego współistnienia
  (widzianych jako dobro i szczerość)
  poświęcono wyjątkowość Jezusa Chrystusa, jedynego Zbawiciela i Króla całej ludzkości i narodów.

  Jakże potrzebnym i pożytecznym by było dla całej ludzkości, gdyby Papież w tej społecznej Encyklice stwierdził to, co uczynili wszyscy Apostołowie, Ojcowie Kościoła przed nim, deklarując wszystkim ludom i religiom świata:” Największym pożytkiem i szczęściem jest przyjęcie Jezusa Chrystusa, Boga i człowieka, jedynego Zbawiciela i uwierzenie w Niego”
  Nowa Encyklika społeczna powinna być echem pierwszej społecznej Encykliki Kościoła, Rerum Novarum:

  „Społeczeństwo w każdym wymiarze zostało odnowione przez instytucje chrześcijańskie.
  Jezus Chrystus był początkiem i końcem tego odrodzenia: skoro od Niego wszystko przyszło i do Niego miało powrócić.
  Dlatego też, gdy ludzkość oświetlona ewangelicznym przekazem poznała wielkie misterium Wcielonego Słowa i odkupienia człowieka, życie Jezusa Chrystusa, Boga i człowieka zawładnęło każdą rasę i naród, przesiąkło Jego wiarą, Jego nakazami, Jego prawami.
  Jeśli społeczeństwo ma być uzdrowione dzisiaj, nie może to się odbyć w inny sposób jak przez powrót do chrześcijańskiego życia i chrześcijańskich instytucji. Odejście od tych podstawowych zasad oznacza chorobę, powrót zaś, uzdrowienie”(tłum. własne) Nauczanie to oddaje całą chrześcijańską tradycję, sięgając aż do Św. Augustyna:

  „Ci którzy powiadacie, że doktryna Chrystusa jest nie do pogodzenia z dobrem państwa: dajcie nam armię złożoną z takich żołnierzy jak ta doktryna nakazuje aby byli, dajcie nam takich poddanych, takich mężów i żony, takich rodziców i dzieci, takich panów i sługi, takich królów, takich sędziów, a w końcu takich podatników i poborców podatkowych jak chrześcijańska doktryna uczy jakimi powinni być ludzie i wtedy odważcie się powiedzieć, że to niezgodne z dobrem państwa.
  O tak. Powiedzcie im lepiej aby dłużej nie zwlekali i wyznali tę doktrynę, gdyby byli jej posłuszni uratowaliby dobro wspólne”.
  (tłum. własne. Ep.138 ad Marcellinum,2,15)

  Encyklika Fratelli tutti zawiera wyłącznie dorażne ludzkie rozwiązania, ogranicza ludzkość do uniwersalnego horyzontu naturalistycznego braterstwa.

  Takie rozwiązanie nie będzie miało trwałych, ozdrowieńczych skutków, ponieważ nie jest zbudowane na jasno sprecyzowanym stwierdzeniu, że Jezus Chrystus jest Wcielonym Bogiem i jedyną drogą do zbawienia.

  Kościół, nawet w swoim społecznym nauczaniu musi wznosić Dom Boży, którym jest Królestwo Jezusa Chrystusa w misterium Jego Kościoła i Jego Społecznego Królowania.

  Nie jest zadaniem Kościoła budowanie „nowej ludzkości” na poziomie naturalistycznym(Fratelli tutti par.127) ani „nowego świata” dla doczesnej sprawiedliwości i pokoju( Fratelli tutti par.278)

  Do pewnego stopnia, ktoś mógłby odnieść do Fratelli tutti te słowami Pisma Świętego :
  Jeżeli Pan domu nie zbuduje,
  na próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą.
  Jeżeli Pan miasta nie ustrzeże,
  strażnik czuwa daremnie (Ps 127,1)

  Pełne proroczej mocy i odniesienia do obecnej sytuacji Kościoła i świata są słowa Sługi Bożego, włoskiego księdza Dolindo Ruotolo(+1970) z jego listu do Papieża Piusa XI:

  „Najpoważniejsze niebezpieczeństwa zagrażają dziś Kościołowi i światu. Zagrożenia te nie są możliwe do uniknięcia poprzez ludzkie dorażne działania lecz tylko i wyłącznie poprzez boskie życie Jezusa w nas. Rozpoczyna się wielka bitwa pomiędzy dobrem i złem, pomiędzy porządkiem i nieładem, pomiędzy prawdą i błędem, pomiędzy Kościołem i apostazją.

  Księża jęczą z rozpaczy nad pozbawionym wartości życiem, religijność zubożała. Pasterze, biskupi są senni. Wloką się, nie mają siły aby ożywić swoją trzodę, która jest rozproszona
  (list z 23 grudnia 1924)

  Słynna jest historia Św. Franciszka, który modlił się w kaplicy San Damiano w Asyżu i usłyszał Chrystusa mówiącego do niego z krucyfiksu

  „napraw mój Kościół, który popada w ruinę”(Legenda maior 2,1)

  Święty Bonawentura poświadcza, że Papiez Innocenty III” ujrzał we śnie, jak wspominał, Bazylikę Laterańską chylącą się ku upadkowi, gdy nagle biedny mały człowiek, marnej postury i skromnego wyglądu, podparł budowlę i uratował przed upadkiem.

  Doprawdy, powiada, on to poprzez swoją pracę i nauczanie utrzyma Kościół Chrystusowy”(Legenda maior 3,10)

  Kościół Rzymski znajduje się dzisiaj w podobnej sytuacji upadku duchowego, z powodu duchowego odrętwienia większości Pasterzy Kościoła, zbytniego zanurzenia samego Papieża w sprawy doczesne oraz jego wysiłków w celu doprowadzenia do odrodzenia różnych doczesnych aspiracji i naturalistycznego braterstwa.

  Aby Pan Bóg za wstawiennictwem Św.Franciszka, sprawił by Papież Franciszek stał się przykładem dla wszystkich biskupów, stanowczo jeszcze raz powtarzając te słowa Naszego Pana

  ” Cóż bowiem za korzyść stanowi dla człowieka zyskać świat cały, a swoją duszę utracić? (Mk 8, 36)

  i powtórzył za Św. Hilarym z Poitiers

  ” nieprzyjęcie Chrystusa to największe niebezpieczeństwo dla świata”

 282. Husarz said

  No i już wiadomo co o tym należy myśleć:
  https://www.pch24.pl/papiez-jest-czlowiekiem-i-po-prostu-popelnil-blad–wazna-publikacja-na-stronie-archidiecezji-nowy-jork,79286,i.html

  A teraz coś weselszego: http://www.PCh24.pl informuje nas (zgodnie z linią Terlikowskiego), że „przecież nic się nie stało” bo to tylko takie pieprzenie. Nawalił się chłop i tyla. Wielkie rzeczy. Przecież to nie była wypowiedź „ex cathedra” – więc w czym katole problem?
  W sumie i słusznie, taki J-P II też nigdy ex cathedra się nie wypowiadał i ta cała makulatura, która po nim została już dawno poszła do punktu skupu. Podobnie P 6.

  Innym razem ci sami eksperci z http://www.PCh24.pl (których podejrzewam, że są na kablu z Rakowiecką podłączeni) tłumaczyli, że encykliki, jeżeli nie są „święte” to należy je traktować z szacunkiem jako „ekspertyzy”.

  Zapewne od wczoraj w siedzibie KEP-u powołany jest sztab PR-owski z Przeciszewskim na czele. Trochę taki jak sztab PR-owy na filmie „Kler”.
  Nic się nie stało, katole nic się nie stało – możecie Go zlać – taka jest prawda na koniec tego tygodnia. Później będziemy improwizować i instrukcje „co i jak gadać” proboszczom się mailem pchnie.
  Przyschnie i będzie git.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: