Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Olo o Wygląda na to, że Rosja nie bę…
  bryś o Marokańczycy uczcili zwycięstw…
  bryś o Generał Surowikin radykalnie z…
  revers o Wolne tematy (83 – …
  NC o Polska dla Polaków
  Szczepan Zbigniewski o «Batalion Monako»
  niepostepowyoszolom o Generał Surowikin radykalnie z…
  minka o Wolne tematy (83 – …
  Szczepan Zbigniewski o «Batalion Monako»
  ats42 o Najbogatszy człowiek na ś…
  Szczepan Zbigniewski o Wolne tematy (83 – …
  Zorard o Najbogatszy człowiek na ś…
  Nie przycichlim o Generał Surowikin radykalnie z…
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o City of London
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 625 obserwujących.

Marszałek Piotr Zgorzelski protestuje w sprawie skandalu na Litwie

Posted by Marucha w dniu 2020-10-18 (Niedziela)

11 października odbyły się na Litwie wybory parlamentarne. Akcja Wyborcza Polaków na Litwie nie przekroczyła progu wyborczego, osiągając wynik 4,80 proc. AWPL-ZChR złożyła już skargi na naruszenia prawa wyborczego w trakcie kampanii wyborczej.

Kampanii wyborczej towarzyszyła nagonka na Polaków.

W jednym z największych litewskich mediów jakim jest Delfi TV, w programie „Rozmowa z Daivą Żeimytė-Bilienė”, Arunas Valinskas, były marszałek litewskiego Sejmu, nawoływał do fizycznej rozprawy z litewskimi Polakami, którzy wspierają Akcję Wyborczą Polaków na Litwie-Związek Chrześcijańskich Rodzin. Arunas Valinskas mówiąc o Polakach i ich liderze Waldemarze Tomaszewskim, użył skandalicznych i pełnych nienawiści słów: „Takich na ogół powinno się rozstrzeliwać po jednym na rok, zaczynając od niego”.

Protest przeciwko takim praktykom wystosował pos. Piotr Zgorzelski (PSL), Wicemarszałek Sejmu RP. 17 października 2020 roku w liście do Viktorasa Pranckietisa, Marszałka Sejmu Republiki Litewskiej, napisał:

„Szanowny Panie Przewodniczący! Piszę do Pana pełen wiary w trwałość przyjaźni między Rzeczpospolitą Polską i Republiką Litewską. Łączy nas rozwijająca się współpraca gospodarcza, kulturalna i turystyczna, która rozkwita na fundamencie historycznych więzi oraz dzisiejszych dobrych stosunków. Przed naszymi krajami jest szereg wyzwań, tak we wzajemnych relacjach, jak i w polityce wewnętrznej. [Po kiego ch… takie podlizywanie się litwusom? – admin]

A jednym z nich jest walka z mową nienawiści, która na niespotykaną dotąd skalę szerzy się we współczesnych społeczeństwach. Tym większą odpowiedzialność za słowa ponosimy my politycy i tym więcej powinniśmy oczekiwać od siebie, jak i innych liderów opinii, którzy swoimi wypowiedziami kształtują poglądy, postawy czy nawet dają przyzwolenie na działanie. Dlatego ze smutkiem przyjąłem wystąpienie Arunasa Valinskasa – byłego przewodniczącego Sejmu Litwy, który kilka dni temu w programie publicystycznym powiedział, że politycy tacy jak Waldemar Tomaszewski, lider reprezentującej Polaków partii Akcja Wyborcza Polaków na Litwie – Związek Chrześcijańskich Rodzin, powinni być rozstrzeliwani.

O ile zawsze będę wspierał prawo do krytyki, jako podstawę demokratycznego, wolnego państwa, o tyle uważam, że jej granicą jest nawoływanie do przemocy. Nawet, a może przede wszystkim, gdy mowa o największym politycznym adwersarzu. Z przekonaniami czy polityką partii lub jej polityków można się nie zgadzać, ale słowa nawołujące do rozprawy fizycznej nigdy nie powinny paść, tym bardziej w krajach tak doświadczonych demonami przemocy, jak nasze. Zwracam się w tej sprawie do Pana Przewodniczącego w przekonaniu, że w gorącym wyborczym okresie, wypowiedź pana Valinskasa do Pana nie dotarła. Niemniej uważam, że jest ona na tyle bulwersująca, że moim obowiązkiem jest zwrócenie na nią uwagi Pana Przewodniczącego”.

Piotr Zgorzelski skierował także pismo do Ministra Sprawa Zagranicznych RP Zbigniewa Raua, w którym napisał:

„Szanowny Panie Ministrze! Zwracam się do Pana w sprawie skandalicznej wypowiedzi byłego przewodniczącego Sejmu Litwy – Arunasa Valinskasa, który kilka dni temu w jednej z litewskich stacji telewizyjnych, mówiąc o Waldemarze Tomaszewskim, powiedział: „Takich na ogół powinno się rozstrzeliwać po jednym na rok, zaczynając od niego”. To niebezpieczne słowa, które nie mogą pozostać bez odpowiedniej reakcji. Panie Ministrze! Waldemar Tomaszewski jest liderem partii politycznej Akcja Wyborcza Polaków na Litwie – Związek Chrześcijańskich Rodzin, która reprezentuje interesy Polaków mieszkających na Litwie.

Słowa Valinskasa nie tylko przekroczyły dopuszczalne granice krytyki politycznej, ale stały się też niebezpiecznym precedensem. Jako poseł i Wicemarszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, zwracam się do Pana o potwierdzenie, że Ambasador RP w Wilnie oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych podjęło w tej sprawie adekwatne działania. Zwracam się o udzielnie informacji, na czym te działania polegały i jaki odniosły skutek. Wierzę bowiem, że jako Minister Rządu RP odpowiedzialny za relacje międzynarodowe, zajął Pan odpowiednie stanowisko w tej sprawie i zakomunikował je władzom Republiki Litewskiej”.

18.10.2020
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 9 do “Marszałek Piotr Zgorzelski protestuje w sprawie skandalu na Litwie”

 1. Olo said

  Zdaje się, że faszystowska Litwa i żydobanderowska Ukraina to najbliżsi sojusznicy Kaczysyna i jego poliniackiej szajki dobra zmiana. Czyżby wspólnym mianownikiem była tu skrajna nienawiść do Polski i Polaków? Na to właśnie wygląda…

  ——
  Tak właśnie jest.
  Świadczy o tym także „przyjaźń” z Żydolandią, z USRaelem…
  Admin

 2. Anucha said

  Panie pośle

  „Oj, naiwny, naiwny, naiwny,
  Jak dziecko we mgle,
  Jak goliat na pchle,
  Mól w otchłani wód,
  Który liczy wciąż na cud”

  Mowa nienawiści wychodzi tylko z ust Polaków

 3. gnago said

  Komtur Zygfryd de Löwe dał nam przykład jak politykę robić z takimi dzikusami . Po tym doświadczeniu nabrali cech świętości. Dzisiaj nie te czasy ale cielesne uzmysłowienie tego co mówi i do czego nawołuje otwarło by mu oczy

 4. Kojak said

  Zydobanderowskie kurwy i gnoje z PIS przyjma to z euforia i nie skrywana radoscia . Dawaly temu nieustannie wyraz przygladajac sie pocznaniom litewskich bydalkow i kanali w stosunku do Polakow na Litwie !

 5. JerzyS said

  Cały cywilizowany Świat powinien uznać wybory za sfałszowane i uznać za prawomocnie wybranych tylko z listy Akcji Wyborczej Polaków na Litwie.

  Obłożyć Litwę sankcjami i zamknąć z Litwą granicę z powodu szalejącego tam antypolonizmu i kopronowirusa!

  Na granicę wysłać wojsko

 6. Kar said

  …podmienic ich w nocy na Łotwe (baba z wozu, koniom lzej..)..niech ida pod ruskie skrzydŁo. Tam ich naucza szydŁem mak jesc

 7. jok said

  To, że „nadwiślańscy” boją się, może i kochają, może i czują – częściowo – wspólnotę etniczną, Żydów, to – prawie że – ich „zbójeckie prawo”.
  Ale oni boją się i biednej Ukrainy i małej Litwy…. Oczywiście jest to „strach” trochę wymuszony, bo nakazaną mają „wielką odwagę” wobec Białorusi, nawet Rosji, stawanie okoniem Chinom (pomijając polskie interesy), to i muszą się innych „pobać”., ale chyba nie tylko muszą, naprawdę się boją.
  Albo raczej – wszystko po najmniejszej linii oporu wobec „sojuszników”, dla „świętego spokoju”.
  Zechcą Ukry sto cmentarzy i 50 pomników z tryzubem w Polsce, to zgodzą się „nadwislańscy” na 80 cmentarzy i 30 pomników, będą mówić o sukcesie i twardości w negocjowaniu …

 8. Dinozaur said

  Europa …

 9. Birton said

  a co na to antypolscy, banderowscy Żydowie – Kaczyński Jarosław, Morawiecki Mateusz i Duda-Juda Andrzej? krótki, sprawiedliwy proces i pod mur z nimi !

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: