Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  walthemar o Pierwszy pozew za zmuszenie do…
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
  Krystian Szeliga o Szymowski prześwietla premiera
  revers o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Szymowski prześwietla premiera
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  Marucha o Wolne tematy (10 – …
  Yagiel o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Upadek cywilizacyjny Polski
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Greg o Wolne tematy (10 – …
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  Marucha o Szymowski prześwietla premiera
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Kwestia obowiązku noszenia maseczek

Posted by Marucha w dniu 2020-10-21 (Środa)

Znamy… ale posłuchajmy… – admin

Jeżeli mielibyśmy do czynienia z prawdziwą pandemią, taki obowiązek mógłby być uzasadniony. Jednak rzetelnych i naukowych dowodów brak.

„Potwierdza się” przypadki zakażenia przy pomocy nieskutecznych i nie przeznaczonych do tego celu testów. Zawyża się statystyki zachorowań i śmierci rzekomo spowodowanej przez Covida, podczas gdy oficjalne statystyki wskazują, że do końca lipca żadnej pandemii nie było.

Nie publikuje się ogólnych statystyk zgonów. Zamyka się prywatne praktyki lekarskie. Ruinuje się gospodarkę kraju. Wycofuje się z użycia tanie i skuteczne lekarstwo (hydroksychlorochinę).

Coś jest nie tak i od razu widać, że chodzi o coś innego. Politycy najprawdopodobniej zostali przekupieni, albo zastraszeni, bo nie wyobrażam sobie aby te środki narzucali społeczeństwu z jakiegokolwiek innego powodu. Zapewne niektórzy są niedoinformowani, a tacy ludzie nie powinni być politykami. Ale zostawmy tło i przejdźmy do rzeczy samej. Maseczki.

Słyszę od znajomych, że trzeba je obowiązkowo nosić. Ale przecież są ludzie, którzy nie mogą nosić maseczek z powodów zdrowotnych. Np. starsze osoby z chorobami utrudniającymi oddychanie, lub z chorobami serca i układu krążenia. Ja sam, będąc po zawale i poczwórnym bajpasie, mam w gorące dni trudności z oddychaniem, nawet bez maseczki. Dotąd było tak, że wystarczyło powiedzieć: „Nie mogę nosić maseczki z powodów medycznych”, lub „zdrowotnych” i wszyscy musieli to uznać. Słyszę, że teraz wymagane są jakieś zaświadczenia. I tu pojawia się problem, a nawet dwa.

Po pierwsze, mój stan zdrowia to temat poufny między mną i moim lekarzem. Aby inne osoby mogły mieć do tych informacji dostęp, potrzebna jest moja zgoda lub wyrok (albo nakaz) sądu. Poza tym, policjant nie ma kwalifikacji aby prawidłowo ocenić, czy z moimi chorobami mogę nosić maseczkę, czy nie. Policjant nie jest lekarzem i nie ma dostępu do wyników moich badań.

I tu dochodzimy do drugiego aspektu tej sprawy, do obowiązku legitymowania się zaświadczeniami od lekarza.

Taki wymóg jest równoznaczny z dzieleniem się moimi poufnymi, personalnymi informacjami medycznymi z osobami trzecimi. Zatem, jest on naruszeniem zasady poufności i mojej prywatności. Ale to nie wszystko.

Od dawna istnieje w polskim prawodawstwie zasada domniemania niewinności. Przypomnijmy:

Art. 14 Międzynarodowego Paktu Praw Obywatelskich i Politycznych (ratyfikowanego przez Polskę w 1977 roku):

§ 2. Każda osoba oskarżona o popełnienie przestępstwa ma prawo być uważana za niewinną aż do udowodnienia jej winy zgodnie z ustawą.

Art. 5 Kodeksu Postępowania Karnego RP:

§ 1. Oskarżonego uważa się za niewinnego, dopóki wina jego nie zostanie udowodniona i stwierdzona prawomocnym wyrokiem.
§ 2. Niedające się usunąć wątpliwości rozstrzyga się na korzyść oskarżonego.

Zasada domniemania niewinności oznacza, że osoba podejrzana lub oskarżona nie ma obowiązku udowadniania swojej niewinności. To policja lub prokurator mają Tobie udowodnić winę. Tymczasem, wymóg legitymowania się zaświadczeniem, że jesteś z powodów zdrowotnych niezdolny do noszenia, lub długotrwałego noszenia maseczki, jest właśnie wymogiem, abyś to Ty udowodnił swoją niewinność. Jest to wyjątkowym pogwałceniem zasady domniemania niewinności oraz praw człowieka i obywatela.

Władza zaczyna traktować wszystkich jako – z założenia – winnych. Niedługo odbiorą nam prawo do obrony. Nawet komuna, przynajmniej oficjalnie, zasadę domniemania niewinności respektowała i stosowała podrzucanie fałszywych dowodów winy, lub fałszywe zeznania świadków, aby ją obejść. A my dziś mamy oficjalnie, w biały dzień, odrzucenie tej zasady wprost, usprawiedliwione czym? Fałszywą pandemią, za którą ktoś powinien iść do pierdla na resztę życia. To tych ludzi policja powinna ścigać. Amen.

https://regionpojezierze.com

Komentarzy 30 do “Kwestia obowiązku noszenia maseczek”

 1. Listwa said

  D. Sośnierz ostro: Jesteśmy w CZARNEJ D… DZIURZE!

 2. bryś said

  UWAGA! W 2011 roku, w 14 szpitalach w Hanoi, przeprowadzono badanie porównujące skuteczność maseczek w zapobieganiu rozprzestrzeniania się infekcji dróg oddechowych. Badanie trwało 4 tygodnie i wzięło w nim udział ponad 1600 pracowników szpitali (lekarzy i pielęgniarek). Jedna grupa nosiła wyłącznie dwuwarstwowe maski bawełniane (pięć do wymiany podczas ośmiogodzinnego dyżuru, maski prane codziennie), druga grupa miała wyłącznie trzywarstwowe maski chirurgiczne (dwie na każdy ośmiogodzinny dyżur), a grupa kontrolna miała postępować według stosowanych wcześniej zasad – czasem nosić maseczki różnego typu (głównie chirurgiczne), a czasem w ogóle pracować bez maseczki. Rezultat? Najwięcej infekcji było w grupie osób stale noszących maseczki bawełniane! Najmniej w grupie z maseczkami chirurgicznymi. Grupa kontrolna znalazła się w środku. Jak to możliwe?

  Przenikalność cząstek przez maskę chirurgiczną wynosi 44%, a przez maskę bawełnianą – aż 97%. Co więcej, zatrzymywanie wilgoci przez maski bawełniane, ich powtórne używanie oraz słaba filtracja najprawdopodobniej przyczyniły się do większej liczby infekcji w grupie osób ubranych według serwowanych nam dziś wytycznych rządu. Grupa kontrolna (czasem maski chirurgiczne, czasem w ogóle bez maski) wypadła lepiej niż grupa ubrana w maseczki bawełniane. Rezultatem tego badania było wydanie rekomendacji, aby pracownicy szpitali nie używali bawełnianych maseczek jako środka ochronnego. Działanie maseczek bawełnianych określono jako „szkodliwe”. Link do opisu badania TUTAJ.

  https://www.bibula.com/?p=119526

  Mały chromy kurdupel po prostu nie może już na nas patrzeć, tak nas k…wa ninawidzi.

 3. bryś said

  I nie maseczek, a większości brudnych, przepoconych i zawilgoconych szmat.

 4. franz said

 5. Marcin said

  No I profesor Good się zesrał

  Pięknie nakreślił jak to naprawdę jest chociaż nie miał tego zamiaru

 6. Stanisław Potocki said

  Niestety bandyci rządzący Polską rozkręcają się w pomysłach na uciszanie niepokornych,niszczenie resztek wolności słowa i całkowite niszczenie gospodarki i normalnego życia. Wg nich nikt nie ma prawa podważać oficjalnego przekazu medialno-rządowego w sprawie tzw. pandemii. Tym razem przed szereg wychyla się Lewica (ale Morawiecki już im podziękował za różne „wspaniałe” pomysły dotyczące „walki” z „pandemią”):

  https://lewica2019.pl/aktualnosci/1474-stop-anty-covidowym-bredniom

 7. Stanisław Potocki said

  Ad1.
  Niestety Sośnierz,Dziambor,Winnicki i „do maseczek można się przyzwyczaić” Bosak występując w kagańcach na twarzy stają się coraz mniej wiarygodni jeśli chodzi o ich postawę dotyczącą koronaświrusa. Jak oni chcą przekonać ludzi,że różnią się od pozostałych partii w Sejmie?
  Przy okazji-na Braunie póki co się nie zawiodłem

 8. revers said

  Juz za dzieci przjdzie placic grzywny rodzicom, prawnym opiekunom czy w niektorych przypadakach nauczycielom jak nie dopelnia obowiazku maseczkowego dzieci w szkole na lekcji.

  https://nczas.com/2020/10/21/rodzic-albo-nauczyciel-zaplaca-kare-za-brak-maseczki-u-dziecka-szokujace-zapisy-ustawy/?utm_source=onesignal&utm_medium=onesignalautolink&utm_campaign=onesignalautolink

  Pamietac ze jest to 1000 zlp. nieraz calomiesieczny dochod niskouposarzonych lub emerytow, rencistow.

 9. bryś said

  „Przy okazji-na Braunie póki co się nie zawiodłem” – super. Ma Pan jakieś jego teksty interpelacji poselskich, czy pozwów może przeciwko stanowiącym bezprawie? Coś konkretnego co własnie przeprowadzają w sprawie „plandemii” własnie z gronem współpracowników, prawników, członków swojej partii? Przecież to setki osób. Coś robią, planują, badają, wnioskują? Prawda?

 10. wanderer said

  Obawiam sie Panie Stanislawie, ze – jak to ktos wczesniej powiedzial – cala ta konfederacja oblekla sie w stroj dobrego policjanta dajac ludziom nadzieje. Ale powoli, za chwile okaze sie, ze jednak to jest policjant.

 11. JerzyS said

  Ciekawe ile spraw maseczkowych w ciągu dnia sądy mogą przerobić i jakim kosztem?

  Czy argumenty naukowe będą brane pod uwagę, czy tylko zabobony?

  Masz nosić szmaciane amulety przeciwwirusowe i sp[oglądać w niebo na F16, bo to działa

 12. karlik said

  Ja to w młodości uczyłem się języka Puszkina , by słuchać mistrza Okudżawy. Może wykonanie jednej pieśni przez B.Łazukę przypomni dlaczego.

  Już wiele przeżyłem w swoim życiu, że już mnie nic nie dziwi, nie wpuszczono mnie niegdyś do dyskoteki , bo miałem złe i
  obuwie. Do restauracji dlatego , że nie miałem krawata. Do opery musiałem się ubrać jak kelner, a do sauny „po gołu” i jakoś
  nikt wtedy nie krzyczał o łamaniu praw człowieka. W niedzielę ksiądz powiedział, że maseczki musimy mieć założone, bo to jest jeden z warunków funkcjonowania Kościoła.

  z pozdrowieniem

 13. karlik said

  Przepraszam, za brak kropki przed linkiem.

 14. revers said

  Wszystko juz ustawione, nawet konfederacja potrafi sie transormowac dzien przed ustawa maseczkowa, zakazuje Braunowi wystepu w Sejmie, JKM tylko zdalnie … . i tak cnota panienek i panciow partyjnych zostaje zachowana, ich prawicowosc, wolnosciowosc i inne bzdety

  https://nczas.com/2020/10/22/grzegorz-braun-nie-wystepuje-w-sejmie-sommer-konfederacja-zakazala-mu-wideo/?utm_source=onesignal&utm_medium=onesignalautolink&utm_campaign=onesignalautolink

  zeby jednak maseczki weszly do ustawy, a nawet do konstytucji maseczkowej, ala konstytucji 3 Maja rozbiorowej.

 15. Nie wiem, może ktoś to już podał. Warto przeczytać. Analiza zjawiska Covid na zimno.

  https://www.bibula.com/?p=115240&fbclid=IwAR2sXfycFdFcFV0Rony4u5UgadiyU42ZVUDM0dfTc7la69pJZtsqix3HzgY

 16. Odpowiedź Rzecznika Praw Obywatelskich – https://wiernipolsce1.wordpress.com/2020/10/20/odpowiedz-rzecznika-praw-obywatelskich/

  „Kowidowa” wiarygodność reżimu IIIRP i jego mediów – https://wiernipolsce1.wordpress.com/2020/10/22/kowidowa-wiarygodnosc-rezimu-iiirp-i-jego-mediow/
  ________

  Ks. Michał Woźnicki podważa epidemię koronawirusa i obowiązek zasłaniania twarzy. „W pana rodzinie ilu umarło?” – pyta wiernych. I dodaje: „Zamaskowany człowiek nie ma prawa wejść do kościoła”.

 17. Jurek said

  Jak może wyglądać tymczasowy szpital polowy ?.

  Poniżej przykład z Węgier

  https://scontent-arn2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/122133473_10222495864800358_7244931262754329089_n.jpg?_nc_cat=1&ccb=2&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=fkpzow3gfwIAX9lRvDz&_nc_ht=scontent-arn2-1.xx&oh=d6102ce9b5a716ccf28dea4f58ef6028&oe=5FB71C8B

  .https://scontent-arn2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/122114022_10222495865280370_263039328507156445_n.jpg?_nc_cat=1&ccb=2&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=_y521w_1b_0AX_3zHTk&_nc_ht=scontent-arn2-1.xx&oh=60d781e6f190fb8db74c035b5cf87fa2&oe=5FB89B93

 18. NyndrO said

  To żeby po gorzołę umierający nie biegali.

 19. osoba prywatna said

  Szwecja jeszcze bardziej łagodzi restrykcje. Maseczek nadal nie zalecają i znoszą zalecenie samoizolacji dla seniorów
  https://nczas.com/2020/10/22/szwecja-jeszcze-bardziej-lagodzi-restrykcje-maseczek-nadal-nie-zalecaja-i-znosza-zalecenie-samoizolacji-dla-seniorow/

 20. Marek said

  komentarz z początku października 2020 pod:

  „Wczoraj w Brzesku na ul. Mickiewicza moja mama wracając z pracy została potrącona na przejściu dla pieszych. Doznała obrażeń, więc została przetransportowana do szpitala (bez wypełnienia ankiety pacjenta zgłaszającego się z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-COVID19 nie zostałaby udzielona jej żadna pomoc!!!). Dzięki uprzejmości pewnej pani pielęgniarki pozwolono mi zobaczyć się z mamą na SORze. Wszystko było z nią w porządku, dobrze się czuła mimo licznych zadrapań, opuchniętej twarzy oraz zabiegu szycia większych ran. Dostałem informację, że wypuszczą ją następnego dnia rano do domu i żebym po nią przyjechał (mama miała do mnie zadzwonić). Dziś rano zaniepokojony czemu nie dzwoni do mnie, wybrałem się na SOR o udzielenie mi informacji na jej temat. Po zadzwonieniu domofonem zostałem poinformowany, że zaraz ktoś do mnie wyjdzie. Po upływie 40 minut nikt się nie zjawił, więc zadzwoniłem do nich na numer telefonu, ponieważ na drzwiach budynku było napisane, że informacje na temat pacjentów są udzielane wyłącznie telefonicznie.
  Usłyszałem, że nie przekażą mi takiej informacji telefonicznie, bo nie mogą (kilkukrotnie powtarzałem, że jestem jej synem). Poprosiłem więc o wyjście na zewnątrz i pomoc. Byłem na wprost nich. Dopiero jak zapukałem im w szybę, osoba z którą rozmawiałem dała mi do telefonu ,,panią doktor prowadzącą”, od której też niczego się nie dowiedziałem. Za to w tle było słychać dobrze bawiący się personel. Brakowało jeszcze tylko dostawy darmowej pizzy od ,,wdzięcznych mieszkańców” miasta. Po krótkiej wiązance ode mnie co myślę na ich temat po jakiś 20 minutach zjawiła się pielęgniarka. Poprosiła o dane kontaktowe do mnie oraz oznajmiła mi że moja mama ma koronawirusa. Wczoraj trafiła tam z powodu wypadku, dziś dodana bezpodstawnie do statystyki osób zarażonych. Wracając (bez mamy) ze szpitala dostałem telefon z sanepidu, że nasza rodzina ma być na kwarantannie. Do tej pory żadnego kontaktu z mamą nie ma, żadnej informacji na temat jej stanu też nie. Już się nie chce rozpisywać, ale proszę otwórzmy wszyscy oczy i nie dajmy się zmanipulować. Proszę was tak samo, nie podpisujcie nic w szpitalu na temat ,,potencjalnego pacjenta z COVIDem” bo to są jakieś jaja i tylko nabijają statystyki biorąc za to pieniądze. Na koniec chce jeszcze dodać, że jeżeli dostanę kwarantannę na dwa tygodnie to będę walczył o to, żeby wszyscy pracownicy wczorajszej i dzisiejszej zmiany na SORze tak samo zostali nią objęci, jak i dwóch policjantów którzy stali ze mną przy mamie z 20 cm od niej (na pewno każda z tych osób miała kontakt z innymi i mogła zarazić się tym ,,śmiertelnym” wirusem). Dodam, że trzeba zamknąć połowę mieszkańców Brzeska, bo wczoraj chodziłem po całym mieście. Również będę się domagać każdego z wyników badań mamy, jak i niby wyniki tego całego koronawirusa. Każdego proszę o udostępnienie tego postu gdzie tylko może, bo jak my z tym czegoś nie zrobimy to dalej będziemy zwykłymi marionetkami dla polskiego rządu.”

 21. revers said

  re17

  a bylo zajrzec jak wygladaja obozy koncetracyjne w Nowej Zelandii, tez pisze na witrynie Badz Zdrowy, tu odzyskasz zdrowie jak w senatorium.

  W co watpie po serii smiertelnych zastrzkow, jeden brazylijczyk padl juz od niemieckiego zastrzyku smierci Azteca, w pierwszym podejsciu. Takze testy PRC to sciema, i to tym wieksza ze ta sama firma bedzie wytwrzac czipy biometryczne i karty zdrowia.

  do tego w sobote z kolei Niemcy wprowadzaja restrykcje na polakow w zwazku z czerwonymi powitami w pandemii w Polce.

  Beda przymusowe niemeickie kwrantany tylko 10 dniowe i testy PRC.

  jak by nie bylo skordynowane dzialnia jak nie wy u sibie, to my za miedza ale pod tym samym unijnym kordonem sanitarnym.

  czyli 8 osob na prywatnej kawaterze np. na prywatce, urodzinach, 25 osob weselu to juz pomor i zagrozenia zycia.

  Ale krazowniki wycieczkowe z tysiacami pasazerow moga jak chca kursowac na malej powierzchni kadlubka okretu lub w malych kajutach.

 22. PoPrawdzie said

  Publikuje, wystarczy zajrzeć

  i się choć troszkę zastanowić.

  „Nie publikuje się ogólnych statystyk zgonów.”, to jest błąd, weźmy GUS:

  = https://pppolsku.wordpress.com/2020/04/12/jak-dokonac-internowania-pol-miliarda-ludzi#GUS

  Jwśli „chodzi o coś innego”, to chodzi o panowanie kapłanów pieniądza.

  Zamienić ludzkość w bydło, to najdoskonallsza forma panowania

  = https://pppolsku.wordpress.com/2020/04/12/jak-dokonac-internowania-pol-miliarda-ludzi#Czlowiek

  i to tłumacząc ciemnocie, że chodzi o jej zdrowie. Jak to opoweidziałem klaczy, to tylko zarżała ze śmiechu.

  Wczoraj spotkałem w mieście prostego człowieka, i mówię mu, noszenie kagańca na ulicy nic nie daje. „Cholerny PeOwiec” usłyszałłem tylko, choć naprawdę nie zaliczam się ani do Pe ani do Owiec jak ten człowiek. Jaka jest wszakże różnica pomiędzy takim elementem a bydłem ? Czy mowa w jakimś języku jest wystarczającym atrybutem ?

 23. Ad. 20

  Pytanie pozornie bez związku… Czy zna pan kogoś mądrzejszego od siebie w sprawach ogólnospołecznych?

 24. PoPrawdzie said

  Godne uwagi skojarzenia

  Ad. 15, Krzysztof M

  w linku. Być może, że powiązania grupy z USA z tą z ChRL są daleko ściślejsze, niż można sobie życzyć.

 25. Ad. 22

  Próbuję znaleźć w danych GUS informacje o zgonach. Jeśli są, to dobrze schowane.

 26. NICK said

  GUS-ła.

 27. revers said

  tylko dol z wapnem SANEPID-u uratuje polakow w dobrej wierze?

  https://crowdmedia.pl/tak-mrozacej-informacji-jeszcze-nie-bylo-sanepid-szuka-miejsc-na-zbiorowy-pochowek/?fbclid=IwAR3ABvDBWg7GmtPYwmNShZTwM7l4T0RbWuQDpVr7whHl8ySXzhV2G-JX94g

 28. PoPrawdzie said

  ad. 25, Krzysztosz M

  dane GUS o zgonach są publikowane przez UE, w linku jest tabela z linkami do danych, na górze tabeli, tam są także inne kraje UE, pouczające dane, które wskazują na to, że chodzi o BARDZO WIELKI PRZEKRET, GLOBALNY.

  = https://marucha.wordpress.com/2020/10/25/zbrodnie-przeciwko-ludzkosci-skandal-corona/

 29. Ad .28

  Chciałem wykres porównawczy zrobić… 🙂

 30. Ad. 28

  w linku jest tabela z linkami do danych

  Gdzie to jest?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: