Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Ja o Liczba urodzeń w Polsce najmni…
  Jabo o Nie chcą umierać za pomniki…
  Mietek o O tych, którzy się na niemieck…
  UZA o Nie chcą umierać za pomniki…
  plausi o Nowa ustawa psychiatryczna. Ka…
  Listwa o Nowa ustawa psychiatryczna. Ka…
  Liwiusz o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  prostopopolsku o Nie chcą umierać za pomniki…
  Marucha o Liczba urodzeń w Polsce najmni…
  Ramirez o O tych, którzy się na niemieck…
  Liwiusz o O tych, którzy się na niemieck…
  revers o Wolne tematy (09 – …
  ella o Upadek cywilizacji zachodniej
  Liwiusz o Czterech pancernych i Ukr…
  osoba prywatna o Wolne tematy (09 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Suspensa, czyli spałowanie?

Posted by Marucha w dniu 2020-10-21 (Środa)

Bezprawność ataku policji na ks. Michała Woźnickiego – jest naprawdę znacznie bardziej oczywista niż starają się to zaciemnić komentatorzy czy to pro-rządowi, czy antyklerykalni.

Istotne jest bowiem WYŁĄCZNIE to, że podstawa prawna czynności wykonywanej przez policję – była bardziej niż wątpliwa, a jej przebieg absolutnie nieprzepisowy.

Bo co to w ogóle miało być? Eksmisja? Tak się nie powinna odbywać. Interwencja w związku z podejrzeniem wykroczenia? Jakiego? Bo jeśli zajmowany przez duchownego lokal to tylko mieszkanie – to tym samym nie obiekt kultu i rozporządzenie COVIDowe (już pomińmy jego legalność) nie ma do odbywanych w nim spotkań odniesienia. A jeśli jednak kaplica – to policja nie mogła działać w taki sposób.

Doszło również do całkowicie nieuzasadnionego i nadmiernego użycia środków przymusu bezpośredniego – które, co należy podkreślać za każdym razem, NIE SĄ KARĄ i nie mogą być używane ot tak, bo panu policjantowi nie chce się poczekać na dowód osobisty legitymowanego.

I nie ma żadnego znaczenia czy dawni bracia ks. Woźnickiego znajdują się z nim w sporze dyscyplinarnym – bo od załatwiania takich spraw nie jest pan stójkowy, nawet przychodzący z kolegą! I to są w tym przypadku kwestie kluczowe, a nie np. czy ksiądz jest suspendowany. Tak bowiem, jak nie ma co z interweniującymi policjantami rozmawiać o konstytucji – tak dla stosowania procedur policyjnych nie ma tu znaczenia prawo kanoniczne.

Nadużycia policji groźniejsze od COVIDa

Powtórzę – zagadnienie jest o tyle tylko religijne, że dochodzi kwestia PR-u policji, przeszkolenia funkcjonariuszy także w zakresie pewnej wrażliwości religijnej itp. Cała reszta – to naprawdę kwestia procedur, a poniekąd praworządności w ogóle.

Przede wszystkim bowiem ni licha nie wiadomo CO TO W OGÓLE BYŁO. Jaka to miała być czynność, ani czym było to, co im wyszło. Jednym z najgorszych skutków polityki lockdownu – jest rozwydrzenie policji, zmieniające nadużywanie uprawnień przez funkcjonariuszy w stan naturalny III RP. A to choroba znacznie gorsza i trudniej wyleczalna od COVIDa…

Właściwie każdy już dzień przynosi informacje o coraz brutalniejszych, agresywnych – i kompletnie bezprawnych i nieuzasadnionych działaniach patroli policyjnych. Jasne, mundurowi zawsze mają mnóstwo usprawiedliwień – a to ktoś za wolno pokazywał im dokumenty, a to „nie stosował się do poleceń”, czyli przeważnie rezonował, a do tego tak jakoś krzywo patrzył, że pan policjant był pewien, że to przygotowanie do ataku. I co najmniej zrzucenia czapeczki służbowej orzełkiem do dołu (dla niepamiętających realiów: tak za PRL-u Milicja Obywatelska lubiła uzasadniać pałowanie zatrzymywanych – bo „obrażali mundur i godło narodowe na nim!”).

Otóż powtarzajmy do znudzenia: mimo wszystkich opowieści jak to amerykańska policja strzela, a nasza tylko gazem spryska i po gruncie przeciągnie, a przecież mogła zabić – nie ma w polskim prawie przestępstwa i kary zarazem „ktokolwiek na policjanta krzywo popatrzy podlega przez policjanta tego skopaniu”. Po prostu nie ma takiego paragrafu, cokolwiek by się funkcjonariuszom nie wydawało. A skoro nie cieszą się ani autorytetem, ani posłuchem, ani szacunkiem, nie mówiąc o sympatii – to najwyższa pora zastanowić się dlaczego, zamiast kłaść niewdzięczne społeczeństwo na glebę już w ilościach półhurtowych.

Oczywiście, od drugiej strony zasada jest równie prosta. Niezależnie od przyczyny interwencji – z prowadzącym ją policjantem nie dyskutuje się o konstytucji. Podaje się swoje dane, bierze dane prowadzącego czynność, nie przyjmuje mandatu i tyle. W miarę możliwości czynność należy nagrywać, przynajmniej dźwięk. I tyle. Reszta jest tylko konstatacją, że chore państwo, jakim jest III RP – nie może mieć przecież zdrowej policji. Skoro jednak nie chcemy, bądź nie umiemy naszego kraju uleczyć – to będziemy czołgani dalej.

Czy biskupi porzucili wiernych?

I jak widać – nie pomoże nam w tym nie tylko zachwycona swym tak patologicznie okazywanym zdecydowaniem władza państwowa, ani ostatecznie kompromitująca się w czasach lockdownu hierarchia duchowna. Sprawa ks. Woźnickiego jest tylko jednym z wielu przykładów zagubienia Kościoła w obecnej sytuacji. Nawet bowiem jeśli weźmiemy tę nieszczęsną suspensę, o której mniej lub bardziej bezmyślnie tyle się naraz pisze – to czy używający tego trudnego słowa uważają, że to taki sakrament odebrania kapłaństwa, wykonywany przez zgromadzenia zakonne za pomocą dwóch policjantów? Koniecznie w furażerkach…

Realnie sytuację mamy bowiem taką: podczas lockdownu państwo pomiata Kościołem i depcze konkordat, a w zamian może sobie jeszcze poponiewierać (suspendowanego) zakonnika. Można powiedzieć, że hierarchia kościelna robi na swych układach z III RP interes nad interesy…!

Kościół chyba nie zdaje sobie sprawy nie tylko jakie straty wizerunkowe ponosi od kilku miesięcy, jak bardzo ryzykuje zaufaniem wiernych, ale także jak potencjalnie niebezpieczne jest już tak detaliczne poleganie na interwencji świeckiej. I to nawet nie państwa jako takiego, tylko jego pałującej ręki u niezbyt mądrej (jak widzieliśmy) głowy.

Bo kiedy w końcu zalęknieni biskupi z wdzięcznością przyjmą pewnie od COVIDrządu łaskawą zgodę na otwarcie kościołów – niech się nie zdziwią, gdy będą bardziej puste niż przed ich bezprawnym zamknięciem, opróżnieniem i re-regulacją dotykającą nawet sakramentów. Bo gdy wokół byli chorzy – opuściliście ich. Gdy łaknęli modlitwy i pocieszenia – daliście im zamknąć drzwi przed twarzami, gdy pragnęli komunii – daliście ją na sprofanowanie. A przeciw protestującym sami wezwaliście policję.

Zaprawdę, o ile policja wyjdzie z koronahisterii znienawidzona, a państwo dodatkowo jeszcze zepsute – to Kościół instytucjonalny i jego postawa będą tylko (?) wielkim, naprawdę wielkim smutkiem i rozczarowaniem. I to powinien być przedmiot refleksji Episkopatu.

Niestety jednak, tak jak nie możemy się spodziewać po władzy państwowej, że wyciągnie jakieś konstruktywne wnioski z nadużyć policji – tak i nic zapewne nie zmąci samozadowolenia księży biskupów. Z całym tym szaleństwem zostaliśmy więc zupełnie sami.

Konrad Rękas
https://konserwatyzm.pl/

Komentarzy 40 do “Suspensa, czyli spałowanie?”

 1. „podstawa prawna czynności wykonywanej przez policję – była bardziej niż wątpliwa, a jej przebieg absolutnie nieprzepisowy.”

  To było działanie bez wątpienia bezprawne. To było jawne bezprawie i nie ma co tego rozwadniać sformułowaniem „bardziej niż wątpliwe”

  Co więcej – to barbarzyńskie działanie podjęto w dniu 19 października w 36 rocznicę uprowadzenia, a następnie zamordowania ks. Popiełuszki.

  „Wiernych w kościele było za dużo, ale ksiądz spod Leżajska został uniewinniony przez sąd”

  W dniu 19 października 2020 r.
  „Wyrokiem uniewinniającym zakończyła się sprawa proboszcza jednej z podleżajskich parafii, którego oskarżono o złamanie przepisów regulujących limit wiernych w kościele podczas epidemii. Sprawę rozpatrzył Sąd Rejonowy w Leżajsku.

  Z wnioskiem o ukaranie księdza do sądu zwróciła się policja w Nowej Sarzynie. Policjantów wezwano do kościoła w maju, kiedy zgodnie ówczesnymi obostrzeniami podczas mszy w świątyni mogło przebywać maksymalnie 50 wiernych. Ten limit został wówczas przekroczony, wezwany na miejsce patrol policji doliczył się znacznie więcej uczestników nabożeństwa. W poniedziałek sprawę rozpoznał Sąd Rejonowy w Leżajsku. Księdzu groziła nagana, albo 500 zł grzywny.”

  „Sąd wydał wyrok uniewinniający, ponieważ stwierdził, że przepisy, które zostały wskazane we wniosku policji nie mają regulacji ustawowej. Szczególnie chodzi tu o rozporządzenie regulujące liczbę ludzi w kościele. W ocenie sądu mamy tu do czynienia z wadliwym stanowieniem prawa”

  https://nowiny24.pl/wiernych-w-kosciele-bylo-za-duzo-ale-ksiadz-spod-lezajska-zostal-uniewinniony-przez-sad/ar/c1-15243468

 2. Kojak said

  To nie jest zadne rowydrzenie ! To sa jawnie policyjne kurwy wyjete spod prawa i tyle .Im wszystko wolno ! Rzadzace Polska syjnistyczne kurwy z PIS daly im wszelkie pozwolenie na wszelka kryminalna dzialanosc! Skonczony lajdak Ziobro bronil z obledem w oczach i piana na ustach policyjnych mordercow z Wroclawia az ich wybronil zamawiajac w koncu ekspertyze ktora wykonaly mu bandziory zgodnie z jego wola ! Te bydlaki napisaly kanali Ziobrze ze kopanie w pieciu przez polIcyjnych mordercow czlowieka lezacego na ziemi i razenie w nieskonczonsc go pradem nie bylo przyczyna smjerci ! Policyjne kurwy ktore byly tu dowdcami szybciutko bezkarnie pouciekaly sobie na emeryturki ! Policyjny morderca z Konina ktory zastrzelil strzalem w plecy chlopaka jest broniony przez kanalie z komendy glownej policji ze jest wszystko w porzadku i oni nie widza tu problemu Widzac takie pozwolnie bandziory z policji nie maja zadnych oporow przed jawnie bandyckimi wybrykami !

 3. Dyktator wydaje swoje pozakonstytucyjne prawo.
  Policja w oparciu o jego prawo wkracza do pacyfikacyjnej akcji.
  Wlecze po schodach do suku, jak worek kartofli, księdza w szatach liturgicznych.
  Po czym na facebooku pojawia się poniższy wpis.

  „Od 36 lat, tego dnia – 19 października, zadaję sobie pytanie: jaką siłą oddziaływania dysponował ten skromny kapłan – Ks. Jerzy Popiełuszko, by bandycki aparat władzy, jaką była esbecja, musiał uciec się do zbrodni?
  Ks. Jerzy Popiełuszko w latach walki z komuną był symbolem walki o wolność będącą podstawowym prawem człowieka.
  Jego przesłanie: „Zło dobrem zwyciężaj”, zaczerpnięte z Listu św. Pawła, jest dla nas drogą, o której Zbigniew Herbert pisał: idź wyprostowany wśród tych, co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch, ocalałeś nie po to, aby żyć (…)Bądź wierny. Idź.”
  Miałem zaszczyt poznać Matkę ks. Jerzego – Panią Mariannę, która była uosobieniem wielkiej skromności i dumy. Stanowiła opokę rodziny, ks. Jerzy bardzo Ją kochał. W ciężkiej pracy na roli, znajdowała czas na prowadzenie domu, wychowanie dzieci w miłości do Polski i wiary. szanowała każdego człowieka i tę wartość przekazała ks. Jerzemu.
  Dzisiaj szczególnie modlę się o szybką kanonizację ks. Jerzego.”

  Retorycznie zapytam – kim trzeba być, żeby tak postępować.

 4. Kojak said

  NIE OBRAZAC MILCJI OBYWATELSKIJ ! TERAZ TE POLICYJNE KURWY Z POLICJI SA O NIEBO GORSZE OD MILICJI OBYWATELSKIEJ W KTOREJ NIERZADKO BYLI JESZCZE NORMALNI LUDZIE

 5. Jowram said

  Klątwa Boża na policjantów, którzy zakłócili nabożeństwo prowadzone przez ks. Michała Woźnickiego w Poznaniu i zabrali księdza oraz ministranta siłą
  października 20, 2020

  Z Woli Jezusa Chrystusa Króla Polski rzucam klątwę Bożą na policjantów, którzy zakłócili nabożeństwo różańcowe odprawiane przez księdza Michała Woźnickiego w Poznaniu, obrazili Majestat Pański przed Ołtarzem i nękali w czasie nabożeństwa i przed ołtarzem, wiernych, ministranta i księdza upokarzając przez uporczywe legitymowanie, nonszalancki sposób zachowania się a wreszcie siłowe wyprowadzenie ministranta oraz przede wszystkim księdza! Do tego w liturgicznej szacie uprowadzonego sprzed Ołtarza Pańskiego!

  Wasza postawa nie jest postawą Polaka ani polskiego policjanta. Czy dlatego wysłano na tę „interwencję”, a tak naprawdę niebywałą grandę, wyrostków którzy, mają mleko pod nosem?

  Czyż policja nie potrafi zdobyć, sprawdzić jak nazywał się ksiądz i jaki jest jego adres bez legitymowania, czy ministrant? Potrafi, nawet gdy nie mieszka pod adresem na który natrafią w pierwszej kolejności. Czyż nie mogliście biedne gołowąsy wylegitymować ludzi, jeśli już, po mszy i nabożeństwie? Na zewnątrz?

  Wasza postawa jest postawą antypolskich pogan, wrogów Polski.

  Zapłacicie za to. Nie opłaci wam się to.

  Klątwa rzucana przeze mnie jest klątwą Bożą i ja jestem tylko narzędziem, ale też gniewem Boga Ojca, który sobie ustanowił wedle swego upodobania. Narzędziem gniewu w tym narodzie, który już jest, ale przede wszystkim będzie.

  I wy zostaniecie ukarani w przyszłości nie tylko rzeczami idącymi z nadprzyrodzonego źródła, ale i realnym działaniem na mocy władzy, którą da mi Bóg.

  Każdy z was zostanie ukarany na prawej ręce i na ustach. A ponieważ nie uklękliście przed Bogiem będzie przetrącone także wasze kolano.

  Brutalność, który wynika z chamstwa waszego ducha spocznie na was ze zwielokrotnioną siłą jeszcze w tym życiu. Nikt z was się nie schowa i nie pomogą wam nawet specjalne oddziały policji.

  Nie lekceważcie klątwy i przyszłej zapowiedzi.

  O skuteczności klątw macie tu.

  https://cyprianpolakwiaradodatki.blogspot.com/2020/10/ostrzezenie-ksiezy-ktorzy-zmuszaja-badz.html

  Zaś Polska jest narodem wybranym i Pan wybrał sobie i takie narzędzie jak ja, który jestem niczym w ręku Boga, ale Bóg z niczego, o ile to nic w ręku Boga staje się posłuszną gliną, może uczynić wszystko.

  Mocą Bożą w przyszłości będę przywódcą Polaków, z darami nadzwyczajnej ludzkiej siły, ale i innymi jak rzucanie ognia z rąk.

  Zatem pamiętajcie. Zrobię wszystko co Bóg zechce, i to czego Bóg mi nie zabroni.

  Amen.

  Zatem przeklina was Bóg

  Amen

  Przeklina was Bóg

  Amen

  Przeklina was Bóg

  Amen

  To mówi Bóg Ojciec:

  To co mój syn w przyszłości wam uczyni, gdy złamie rękę i nogę każdemu z was, jest dla waszego dobra. Dla dobra waszych dusz.

  Wasza młodość uratuje was przed potępieniem, ale będziecie musieli ponieść i tę ziemską karę.

  Mój syn zaś będzie miał wtedy i siły i środki i możliwości jako przywódca Polaków i znajdzie każdego z was.

  A ja mu pozwalam czynić co chce o ile to jest zgodne z Moją Wolą.

  Amen.

  Klątwę Bożą rzucił i Słowa Boga Ojca otrzymał Cyprian Polak (Krzysztof Michałowski)

 6. Kwal said

  Ad.2. Po prostu trzeba być żydem…i to wszystko…

 7. Szmaciarze czy tchórze z Konfederacji.

  Dzisiaj po wystąpieniu w sejmie T. Morawieckiego wystąpili m.in. Bosak i Dziambor z Konfederacji. TV nadawała a z tego bezpośrednią transmisję.

  Ani jeden, ani drugi jegomość poseł nie wskazał na wyrok Sądu Rejonowego w Leżajsku z 19 października 2020 r. (wskazany pod ad. 1) chociaż Braun był na tym posiedzeniu sądu i potem komentował ten wyrok.
  Nie zadali Morawieckiemu prostego pytania – co ma on do powiedzenia w sprawie wywleczenia przez policje w Poznaniu do suki księdza w szatach liturgicznych w oparciu o jego rozporządzenie w kontekście zapadłego wyroku w Leżajsku.
  Uratowali w ten sposób skórę Morawieckiego przed szeroką rzeszą oglądaczy TV.

 8. Greg said

  Re.4 Kwal
  To nie jest takie proste.
  Satanistami są też…..nie żydzi !
  Wstępujący do ,,Loży”.

 9. NyndrO said

  Czy komentarz nr 3 jest „na serio” ?

 10. Boydar said

  Ciotka Statystyka wyraźnie wskazuje na proporcje pomiędzy liczbą żydów a liczbą masonów – nie ma najmniejszego porównania. Po prostu w Polsce nie ma dziesięciu milionów masonerii.

 11. Z rozmowy telefonicznej pomiędzy ks. Michałem Woźnickim a dr Stanisławem Krajskim wiemy, że dwóch z tego poznańskiego szwadronu miało na imię Dawid – Dawid B. i Dawid K. Przypadek?

 12. Czegoś takiego jeszcze nie było! Policja przerywa nabożeństwo. Rozmowa z ks. Michałem Woźnickim

  .https://www.youtube.com/watch?v=Ieew5d7Iy90

 13. Dana Lem said

  Do Jowram: ostro Pan pojechal,emocjonalnie i…niemàdrze! Pomijajàc fakt(tak,jestem katolczkà wierzàcà i praktykujàcà),ze(wg.mojej wiedzy)Kaplan ten jest wykluczony ze stanu kaplanskiego a to,jak wiemy,pociàga za sobà przykre konsekwencje(nie moze zakladac szat i odprawiac Mszy Sw.)…no niestety.Druga sprawa,dotyczàca Pana!-osmiela sié Pan bluznic,rzucac klàtwy,i to w Imieniu¨Bog¨! Bog jest laskawy i milosierny-to glupi czlowiek przeklina! ¨Blogoslaw-a bédziesz blogoslawiony,przeklinasz-bédziesz przekléty¨I to na pokolenia! Nie warto bylo,Panie Jowram…

 14. Birton said

  „Papież popiera związki obywatelskie osób tej samej płci w nowym filmie dokumentalnym”
  https://www.newsmax.com/newsfront/pope-endorses-civil-unions/2020/10/21/id/993033/?utm_medium=referral&utm_source=mixi&utm_campaign=newsmax
  Jeśli to prawda, to lepiej, żeby tego gościa piorun zaraz zabił .

 15. axel said

  O jakim kościele i biskupach autor pisze – bo chyba nie Katolickim.

 16. precel said

  @Dana Lem – weź się doedukuj ciemna pusta maso, a nie rzucasz brednie. Został wydalony przez widzimisię. Zostaje KSIĘDZEM DO KOŃCA SWOJEGO ŻYCIA. Czy to trudno tak zrozumieć, pustostanie? Jesteś jednym z judzaszy? Bóg rzuca klątwy, przekleństwa, jak to było na Żydów, gdy ukrzyżowali jego SYNA. Ciemna, głupia maso.

 17. Wladca said

  Kupujcie pistolety na wode!!!Wladca.

 18. Listwa said

  @ 13 Dana Lem

  Ks. Woźnicki jest chyba tylko usunięty formalnie z salezjanów. Co też budzi wątpliwości, ale na stopie legalnej usuneli. .

 19. Ale dlaczego? said

  Ci durnie mianujący się biskupami kiedyś na Sądzie Bożym odpowiedzą za spowodowanie odsunięcia się społeczeństwa od Boga.
  Bo to, że to społeczeństwo jest chore z powodu ideologii konsumpcjonizmu, czy innego covidyzmu, to jedno.
  Jednak grzech zaniechania osoby POWOŁANEJ do opieki nad „owieczkami” jest oczywisty.
  Bo biskupi zostali powołani, by WALCZYĆ o Kościół. O jego spójność, o wierzących. I by głosić Nowinę niewierzącym.
  Nie dość, że tego nie robią, to jeszcze gorszą ludzi np. zamiatając pod dywan pedofilię i przekręty w Kościele. Jezus wielokrotnie o tym wspominał, choćby w kontekście osoby nie mającej nic wspólnego z duchownym. Wszak jeszcze wtedy nie było kapłanów chrześcijańskich:

  „6 Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza. 7 Biada światu z powodu zgorszeń! Muszą wprawdzie przyjść zgorszenia, lecz biada człowiekowi, przez którego dokonuje się zgorszenie. 8 Otóż jeśli twoja ręka lub noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie wejść do życia ułomnym lub chromym, niż z dwiema rękami lub dwiema nogami być wrzuconym w ogień wieczny3. 9 I jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do życia, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła4 ognistego. ”

  A policja?
  Ktoś powiedział:
  „Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie”.
  Policjant czujący się bezkarnie, a nie mający mocnego „kręgosłupa moralnego” prędzej czy później ulegnie pokusie… władzy…
  A jeśli jeszcze „dostanie rozkaz”…
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Eksperyment_Milgrama

 20. Piotr B. said

  Re 4…Panie Kojak.To byl 1-szy etap bolszewicki na Polskiej Ziemi..Milicjanci jak i ubecy w wiekszosci byli chrzczeni i po 1-szej komuni,sam znalem kilkunastu.Ten etap jest kolejnym, juz z innym”towarem ” w dzialaniu z ukrami i chazarami w tle…4 -jezdzcy najechali na Polske.

 21. Fides said

  re 13
  Kaplan ten jest wykluczony ze stanu kaplanskiego a to,jak wiemy,pociàga za sobà przykre konsekwencje(nie moze zakladac szat i odprawiac Mszy Sw.)

  Nie jest.
  Wykluczony jest z Salezjan posoborowych bo nie lubią Mszy św katolickiej tylko protestancką podróbę.
  Sakrament jest na zawsze więc Msze może ks Woźnicki odprawiać do końca życia.
  Inna sprawa że Paweł 6 podmienił sakrament kapłaństwa na protestancki więc obecni salezjanie nie są kapłanami tylko świeckimi pastorami.

 22. Piskorz said

  re 5 Niech ich piekło pochłonie, a jak nie ..to żeby mieli piekło na ziemi!!

 23. Piskorz said

  re 11 Dawid – Dawid B. i Dawid K. Przypadek?” JAKI TAM PRZYPADEK, NIE MA CO ZA GŁĘBOKO MYŚLEĆ….moda wiejska i tyle. Kiedyś pełno było Darków, Jacków, Kubusiów itp. No i te Sandry…ha ha ha.

 24. Ale dlaczego? said

  Naszła mnie taka myśl.
  Tzn. po przeczytaniu o eksperymencie Milgrama.
  Wcześniej oglądałem go na filmie i chyba gdzieś o nim czytałem.
  Gdy teraz dokładnie przeczytałem notkę w wikipedii, naszła mnie taka myśl.

  Może ludzie mają tak dużą PODŚWIADOMĄ skłonność do podporządkowywania się „autorytetom”, bo wynika to z hierarchii w grupie ludzi pierwotnych?

  Np. u małp naczelnych jest to bardzo ważne i zapewne głęboko osadzone w genach.
  Nie twierdzę, że pochodzimy od małpy. Ale sam homo sapiens jest na Ziemi ze 200tys. lat.
  Czyli większość swego istnienia funkcjonowaliśmy w grupach koczowniczych. Co wiemy o organizacji społecznej tych grup???
  Wpływ zaś podświadomości, tego co zwykło się nazywać u zwierząt instynktem, jest olbrzymi na zachowanie ludzi. I co ważne, część tego zachowania nie jest wyuczona, ale przekazywana w genach.

 25. lewarek.pl said

  Jowram,
  ty ciężki kretynie! Bluźnisz Bogu, podszywając się pod Jezusa Chrystusa!
  Nie rozumiem dlaczego Marucha toleruje twoje bluźniercze wpisy.

 26. lewarek.pl said

  13. Dana Lem
  Kaplan ten jest wykluczony ze stanu kaplanskiego a to,jak wiemy,pociàga za sobà przykre konsekwencje(nie moze zakladac szat i odprawiac Mszy Sw.)

  POLICJA NIE MA UPRAWNIEŃ DO OCENIANIA, KTÓRY KSIĄDZ MOŻE, A KTÓRY NIE MOŻE ODPRAWIAĆ MSZY ŚW. I WYWLEKAĆ KSIĘŻY SPRZED OŁTARZA. Jest to wewnętrzna sprawa Kościoła. w takich sprawach policja ma stać z boku i pilnować porządku.

  21. Fides
  Paweł 6 podmienił sakrament kapłaństwa na protestancki więc obecni salezjanie nie są kapłanami tylko świeckimi pastorami.

  Niech pan się nie wygłupia.

 27. Prawym księżom służący Bogu i ludziom wpierw nakazuje się milczeć, a jeśli nie to suspendowanie. Mamy do czynienia z ich prześladowaniem przez biskupów i przełożonych zakonnych, żeby zdławić wszelki opór na tzw. dołach – pośród ludzi i wspierających ich księży – w dziele wdrażania unowocześnionego bolszewizmu nazwanego „nową normalnością”.

  Żydowska gazeta dla Polaków donosi i wrzeszczy kogo należy odstrzelić jako niewygodnego, a następnie idą za tym represje z suspendowaniem włącznie.

  Weszli na teren zakonu. Wpierw wywleczono ministranta, a następnie księdza w szatach liturgicznych. Obu skuli kajdankami, jak niebezpiecznych przestępców.
  Działali bezprawnie w oparciu o bezprawne rozporządzenie dyktatora Morawieckiego i wspierającego go pis-u.
  To był dokonany z premedytacja pokaz siły w rocznicę uprowadzenia Księdza Jerzego Popiełuszki.
  Prawo to my. Wszędzie wejdziemy tam gdzie będziemy chcieli.
  Każdego tak potraktujemy, a nawet gorzej, jak będziemy chcieli.
  Zaraz też nagłośniła to GW i inne gadzinówki.

  Wszelkiej maści rozwadniacze sytuują się sami po stronie bezprawia i dyktatury.

 28. Ministerstwo potwierdza: Polska zarejestrowana w Nowym Jorku jako: „POLAND REPUBLIC OF”
  .https://www.youtube.com/watch?v=3Hqge0JgYaU&feature=share&fbclid=IwAR0UcVty4MW1l3qKi-20FlEFTZ1zQl41ln_pHVLSuY_e_anWfcVoIONsdGo

 29. Birton said

  byłem niedawno na Mszy św. w kościele, gdzie miał miejsce Chrzest św. i gdzie zapytano rodziców dzieciątka : „Czy chcecie aby Aaron (sic!) Jerzy Kowalski przyjął Chrzest w wierze Kościoła Katolickiego ……………itd)?
  Ale jazda panie gazda , pomyślałem , zaiste warto było dzisiaj wstać przyjść, rzadko jeszcze bywają takie jazdy, panie gazda

 30. jada said

  Kojak – chiba dziś z Tobą sie zgodze , ale ale ………………………
  A L E K I N O – czarne wynosiły m i n i s t r a n t a , a nie KAPŁANA .
  Policja wymaga następnego doszkolenia – nie tylko rebe może być niewiasta , ALE
  MINISTRANT W MSZY WŁAŚCIWEj RZ.-Kat. też zakłada na czas mszy sutannę

 31. Wpierw wynieśli ministranta, skuli kajdankami i zawieźli na komisariat policji.
  Następnie wrócili po księdza, zwlekli po schodach jak worek kartofli, zakuli księdza w kajdanki, wsadzili go do suki stojącej na podwórku i tam trzymali go ponad 2 godziny.

  Jada niech się nie cieszy, bo to jest zapowiedź tego, że jak trzeba będzie to do Jady domu, a i każdego innego domu, bezprawnie wtargną – wyniosą, zakują w kajdanki i wywiozą w nieznane.

 32. NyndrO said

  Jedynym wyjściem dla milicjanta, jeśli chciałby zostać obecnie Człowiekiem byłoby obecnie zwolnić się z roboty. Takie są smutne fakty. Przecież to ma miejsce nie tylko w Polin. Widziałem filmy z Australii, Kanady i skądś tam jeszcze. To samo. A jeśli to się da stopniować, to nawet gorzej.

 33. To prawda Panie NyndrO

  ale w Polsce kupiony plusami przez PiS starszy elektorat głosujący na PiS pamięta zbrodnię dokonaną na ks. J. Popiełuszce i po obejrzeniu tego brutalnego najścia policji na księdza w 36 rocznicę porwania ks. Popiełuszki doznaje wstrząsu i jak najgorszych skojarzeń i wielu z nich odwróci się do PiS.
  Dlatego rządzący, jak i ich wpływowi popierający, szalenie boją się szerokiego nagłośnienia tego zdarzenia w skojarzeniu z porwaniem ks. Jerzego.

  Mniemam, że właśnie z tego powodu, żeby nie uderzyć skutecznie w PiS, Bosak i Dziambor z Konfederacji mając wyśmienitą okazję w sejmie po dyktatorskim wystąpieniu Morawieckiego (21.10.2020 r.) nie wyciągnęli mu publicznie (była transmisja na żywo w TV) tegoż zdarzenia z Poznania. To zaś daje wielu ludziom bardzo dużo do myślenia co do Konfederacji.

 34. Boydar said

  Panie Bizon, normalni ludzie nie myślą o „konfederacji”. Ba, nie wiedzą nawet, że takie zwierzę aktualnie wyświetlono na ścianie w tym teatrzyku cieni.

 35. NICK said

  Listwa. (18).
  Nie poznaję Pana.
  No. Chyba, że „suspenduje” Pan mój Chrzest.
  A, i, inne Sakramenty.

  Tego się nie da.

 36. DanaLem. said

  Do Precel; Jestem Polkà,kobietà,zonà,matkà czworga dzieci,babcià…i nie przypominam sobie bym ja,60-latka, z Panem ¨po bruku patelnie ciàgala¨! Mozna tlumaczyc,rozmawiac,dyskutowac …ale tak? P.S) Skoro,Ksiàdz Woznicki,utworzyl Pustelnié-to dlaczego wchodzà,wychodzà,przechodzà -ci wszyscy ludzie? To taki,specjalny rodzaj ¨Kosciola¨?

 37. NICK said

  „ale na stopie legalnej usuneli. .”
  Kontynuacja.
  Co by wątpliwości nie było.
  (18/35)
  A co.
  U JO?

  Stopy. Dobre słowo.
  Jak ten stop żelaza z miedzią za pomocą Wanadu. (Lubelak)

 38. precelek said

  @dana lem – c**j mnie to. Twoja funkcja społeczna nie zwalnia ciebie z myślenia. A jednak kłamiesz bądź manipulujesz. Dalej brniesz w cały ten fałsz. Popierasz faszystow, którzy pod sutanną i z gębami pełnymi pustymi frazesami o miłości, gazują wiernych i zakazują mszy trydenckiej. Jeden z nich wygląda jakby Boga zamienił na hamburgera, wcale bym się nie zdziwił, jeśli tak. Zamiast tego powinien pokutować, POŚCIĆ za prawdę, a jednak ŻRE w poczuciu wyższości i swojej pychy! Tfu!

 39. Listwa said

  @ 36 DanaLem

  Znowu coś pani zmyśla. Ks. Woźnicki nie założył żadnej pustelni. Specjalny rodzaj Kościoła to posoborowcy zakładają, bo robią atrape pustą w środku.

 40. Listwa said

  ad 39

  Tacy wyrzuli ks Woźnickiego z zakonu:

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: