Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Ale dlaczego? o BlackRock: 2 biliony dolarów…
  Tadeusz o Przez 37 lat, co dzień, wchodz…
  Tadeusz o Przez 37 lat, co dzień, wchodz…
  revers o Nie strasz, nie strasz, b…
  Krzysztof M o Dwa wektory hipokryzji
  Szczepan Zbigniewski o Nie strasz, nie strasz, b…
  Szczepan Zbigniewski o Nie strasz, nie strasz, b…
  revers o Aktualność geopolityki!?
  revers o Aktualność geopolityki!?
  bbebebe o Wolne tematy (82 – …
  kfskenve o Wolne tematy (82 – …
  Lily o „Papież Franciszek”jest naszą…
  revers o Nie strasz, nie strasz, b…
  AlexSailor o Kupiłeś „elektryka”? No to cię…
  Andy o Nie strasz, nie strasz, b…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 625 obserwujących.

Wiarygodność statystyk covidowych

Posted by Marucha w dniu 2020-10-23 (Piątek)

Ostatnio uwagę moją zwrócił w artykuł autorstwa Davida Mackie w portalu „Sign of the Times” (sott), przedstawiający prostą analizę efektywności niedoskonałej metody do testowania rzadkich (i nie całkiem rzadkich) przypadków.

Zastosowana tam matematyka jest na poziomie szkoły podstawowej, jednak wyniki są co najmniej ciekawe szczególnie jeśli przyłożyć je do epidemii covidowej.

Korzystając z przedstawionej metody dokonałem następujących założeń:

Populacja: 100 000 osób; częstość występowania infekcji: 1%; wiarygodność testu: 95% (uzyskana z prawdopodobieństwa osoby zdrowej zdiagnozowanej jako chorej, równego 5%). Prawdopodobieństwo wyniku fałszywie negatywnego (to znaczy osoby chorej zdiagnozowanej jako zdrowa, założone jako zero).

Dało to następujące wyniki:

 • ilość osób zainfekowanych: 1000, (100 000 x 1%)
 • ilość osób zdrowych: 99 000, (100 000 – 1000)
 • fałszywe pozytywne wyniki testu: 4 950 osób (99 000 x 5%)
 • rzeczywiste prawdopodobieństwo infekcji przy pozytywnym wyniku testu: 16,81%, (1000/(4950+1000).

Tak więc przy wiarygodności testu na poziomie 95%, czyli dość dużej, rzeczywiste prawdopodobieństwo infekcji wyniesie zaledwie ok 17%.

Przedstawione formuły obliczeniowe wpisałem w arkusz kalkulacyjny i sprawdziłem wynik dla oficjalnych danych z epidemii w Polsce na 19 października 2020:

liczba przetestowanych osób: 3 850 148; liczba zakażeń 165 951,

daje to:

 • liczba osób zdrowych: 3 684 197, fałszywe pozytywne wyniki: 3 684 197 x 5% = 184 210
 • rzeczywiste prawdopodobieństwo zakażenia: 47,39% (165 951/(184 210+165 951))

Niestety oficjalne dane nie podają wiarygodności testów, więc zmuszony byłem uczynić założenie 95%. W rzeczywistości może być gorzej.

W praktyce należało powtórzyć iterację korygując liczbę zakażeń korzystając z obliczonego prawdopodobieństwa 47.39%. Da to nową, bardziej realistyczną liczbę zakażeń równą 78 649 i nowe prawdopodobieństwo infekcji przy pozytywnym wyniku testu, równe 29,43%.

Jest to bardzo ciekawy wynik i jest on skutkiem tego, że przy stosunkowo rzadkim występowaniu zakażeń liczba osób zdrowych jest wielokrotnie większa i daje to dużą ilość fałszywych pozytywnych wyników przy niedoskonałej metodzie testowania.

Należałoby zadać pytanie decydentom odpowiedzialnym za obostrzenia związane z epidemią, czy zatrudniają kompetentnych doradców z podstawową znajomością matematyki. Bo o to, że sami mają taką umiejętność – historyków, prawników i specjalistów od politologii, raczej bym nie podejrzewał.

Bogdan Goczyński
https://bgoczynski.wordpress.com

Komentarze 32 do “Wiarygodność statystyk covidowych”

 1. Grażyna said

  Do posłuchania i przemyślenia. NWO przyśpiesza.
  .https://www.youtube.com/watch?v=JNwuSowXh1w

 2. jowram said

  W Imię Trójcy Przenajświętszej, z Woli Boga Wszechmogącego, Pana Naszego Jezusa Chrystusa, Króla Polski na nowych zasadach od 20 lutego 2020 roku, rzucam klątwę Bożą na wszystkich posłów Sejmu, którzy głosowali teraz (październik 2020) za kolejną ustawą „covidową” i przegłosowali ją.

  Klątwa jest rzucona przede wszystkim ze względu na zapisanie w niej nakazu zakrywania ust na ulicy, ale także utwierdzenie tego nakazu poprzez karę grzywny za brak zakrycia twarzy na ulicy, lecz przecież i w kościele przed wystawionym Przenajświętszym Sakramentem i podczas Najświętszej Ofiary.

  Bóg dał człowiekowi prawo do swobodnego oddychania, zwłaszcza przed Jego Majestatem i nikt nie może mu tego prawa odebrać.

  Zakrywanie twarzy jest projektem masońskim i jest czymś znanym od czasów starożytnych, oznacza to pozbawienie praw i czci.

  I taka jest wymowa powszechnego zakrywania twarzy, tak jest to zaplanowane.

  Wszystko to jest w ramach kpin ze społeczeńst, tu konkretnie z naszego społeczeństwa, z Polaków. Oto były minister Szumowski mówił, że maseczki nic nie dają, potem zmienił zdanie, potem pojawiły się zarzuty prokuratorskie wobec jego brata, zagadnięty przez dziennikarza dlaczego jest bez maseczki mówił, że dlatego iż on nie zaraża. Szef GIS Pinkas mówił, że maseczki nic nie dają, ale trzeba je nosić byśmy wiedzieli, że jest pandemia… I rzeczywiście nic nie dają te noszone powszechnie bawełniane, niewiele więcej dają kosztowniejsze już bo jednorazowe maseczki tzw. lekarskie na które już stać mniej Polaków, a na inne, z filtrami wysokiej klasy, które użytkuje się przez mniej niż dwa dni, Polaków nie stać, które przed tzw. pandemią kosztowały kilka złotych za sztukę, teraz nawet sto złotych za sztukę.

  Zaś premier Morawiecki przed wyborami prezydenckimi chwalił ludzi, że są stłoczeni koło siebie, bez zakrycia twarzy i mówił, że dobrze iż się nie boją bo zwalczyliśmy pandemię i to choroba jak każda inna, jak grypa.

  I nikomu z was posłowie to nie przeszkadza. A słowo poseł zobowiązuje. Poseł to posłany przez naród, przez suwerena. Zaś minister to tylko sługa ( bo to znaczy słowo „minister” po łacinie) zaś premier to jest pierwszy pośród sług.

  Wy posłowie niczego nie robiliście aby rząd na drodze ustawy musiał uruchomić specjalne linie produkcyjne itd. aby obywatele mogli nosić tanio maseczki z prawdziwego zdarzenia, chociaż i te niezbyt dużo pomagają. Tanio a nawet dawane przez państwo, bo jeśli się wymaga to musi być z czego wymagać.

  Nic nie robiliście, nie było projektów, oświadczeń klubów parlamentarnych, itd.

  Zatem widać, że nie chodzi tak naprawdę o dobro obywateli, tylko o masoński zły rytuał.

  Zresztą o czym mówić, większość z was posłów należy do masonerii. A jak głosi nadal niezmieniona tu jeszcze nauka Kościoła masoneria to największy pomocnik szatana na ziemi. I ktoś kto należy do masonerii jest stale w stanie grzechu ciężkiego.

  A wy dodatkowo, zwłaszcza posłowie PiS, przyjmujecie Komunię Świętą stale będąc w grzechu ciężkim a więc świętokradczo, za każdym razem ściągając na siebie gniew Boży.

  A grzech popełniany w społeczności, jak uczy Kościół, spływa na całość społeczności, zwłaszcza taki grzech świętokradztwa.

  Zatem strukturalnie w większości służycie złu.

  Odpowiadacie jednak i za konkretne czyny.

  I za konkretne czyny rzucana jest na was klątwa Boża.

  Nie lekceważcie jej.

  Są potwierdzenia co do poprzednich klątw rzucanych przez mnie z Woli Bożej. Ja jestem tylko narzędziem z Woli Bożej. Sam z siebie nic nie znaczę. Ale powołał mnie Bóg i na tej Drodze i uczynił Bóg Ojciec w bliskiej przyszłości, ale już po części i teraz Jego gniewem w tym narodzie.

  Zatem posłowie, którzyście głosowali za tą ustawą, przeklina was Bóg

  Amen!

  Przeklina was Bóg

  Amen!

  Przeklina was Bóg

  Amen

  To mówi Bóg Ojciec:

  Jesteście w czasie Apokalipsy, jednakże odpowiedzialni jesteście za nią wy masoni, oraz wypełniający zalecenia masonerii, nawet jeśli do niej nie należycie, jak na przykład niektórzy członkowie Platformy Obywatelskiej.

  Najwięcej masonów jest w Prawie i Sprawiedliwości.

  Nic nie jest takie jakie się wydaje, głosi napis przy wejściu do muzeum historii szpiegostwa w USA. I tak jest zaiste.

  Apokalipsa musi się wypełnić bo tak jest zapisane w Piśmie Świętym, ale mogła być ona w kolejnym pokoleniu, a gdyby to żyło dobrze byłaby przesunięta na kolejne aż przyszłoby takie jak wasze.

  Polska jest narodem wybranym. Ja Bóg Ojciec ukoronowałem Swego Syna na Króla Polski 20 lutego 2020 roku. Od tego czasu Polska jest pod szczególną Moją Opieką.

  Polsce dam Dary Nadprzyrodzone na czas antychrysta, Już daję, ale przede wszystkim dam.

  Lecz biada wam wewnętrzni jej wrogowie, masoni, w tym posłowie.

  Zaprzestańcie posłowie masoni przystępowania do Komunii Świętej będziecie bowiem wymiotować Nią przez całą wieczność w wielkim cierpieniu nieustanne Mi bluźniąc. Piekło jest zawsze wielkim cierpieniem, ale u tych, którzy zaciągnęli wielką winę jest czymś daleko straszniejszym niż u maluczkich, którzy tam trafiają.

  Możecie już zrzucić maski, które chcecie nakładać innym osłabiając ich zdrowie, powodując większe niebezpieczeństwo choroby, zakażeń, nie tylko coronawirusem, przez ciągłe przykładanie rąk do twarzy ze względu na jej zakrywanie.

  Wasz pan, antychryst jest gotowy.

  Możecie oddawać mu cześć.

  Ja wypluwam was ze Swoich ust.

  Jesteście przeklęci.

  Potwierdzam klątwę rzuconą przez Mego syna. Czyni to z Mojej Woli i z Moją Mocą bo chociaż wyposażyłem go w różne zdolności umysłu i ducha, to jest niczym.

  Uczynię i więcej i dla niego a poprzez niego i dla Polski a wtedy strzeżcie się posłowie. Sam jeden bez żadnej broni będzie mógł was rozgonić podczas posiedzenia i nie pomoże wam nawet wojsko. Nikogo nie zabije bo tak uczyniłem, gdyż nie chcę aby zabijał, ale może ranić, ogłuszać, oparzać a wy, gdy wkroczy do Sejmu oczyścić to nierządne miejsce, będziecie leżeć nieprzytomni pokotem.

  Tak się stanie.

  Amen

  To mówię Ja, Bóg Wszechmogący, Stwórca wszystkiego.

  Klątwę Bożą z Łaski i Woli Boga rzucił

  i Słowo Boga Ojca otrzymał

  Krzysztof Michałowski (Cyprian Polak)

 3. sanning said

  Wiadomości od znajomego, który ma 84 lata i życiowo aktywny, /lubi chodzić po górach, spacerować itd./
  Mieszka na zachód od granicy.

  ” Hallo Co słychać u Ciebie? U mnie nic dobrego, jestem już parę dni w szpitalu. Stwierdzono koronę.
  Nie będę się rozpisywał, bo jestem osłabiony, jak będzie lepiej, to coś więcej. Życzę zdrowia.”

  Ja odpisuje: Pisałem Ci, sieć na dupie w domu, a nie tułaj się po Polsce.
  Znajomy pisze: „Na koronę nie dają tabletek. Dostaję paracetamol infuzję i antybiotyk.
  Mam temperaturę ponad 38 stopni. Cały dzień i noc kaszel. Krystyna ma 2 tygodnie kwarantannę.
  W tym tygodniu może pójdę do domu.”

  „Czuje się z dnia na dzień lepiej. Jestem jeszcze w szpitalu.
  Jak będę w domu, to te Twoje przepisy Krystyna zrobi.
  Przypuszczam, że człowiek będzie teraz wracać do natury.”

  Kilka dni później. „Dużo lepiej. Nie mam gorączki, mam apetyt, kaszel prawie zniknął.
  To była oznaka przeziębienia albo grypy. Do poniedziałku muszę jeszcze zostać w szpitalu,
  bo chcą zrobić jeszcze rentgen płuc, a później chcę do domu, bo nie mam problemu z oddychaniem.
  Tak to może wyglądać. Teraz dostaje tlen, bo ma być go za mało we krwi.”

  „Dzisiaj zrobiono jeszcze raz RTG i teraz muszę czekać w szpitalu na wynik.
  Czuje się dobrze. Covid ma różne symptomy, ale najważniejszy to trudność z oddychaniem
  i tego symptomu ja teraz nie mam. Zobaczę co pokaże RTG”.

  „Jestem w domu. Jeszcze trochę osłabiony, złe spałem w szpitalu.
  Teraz w domu muszę przyjść do siebie.”

 4. Kojak said

  Zydohitlerowcy sa juz znani z ostentacyjnego kryminalnego manipulowania wszelkimi statystykami ! Te kurwy w Polsce tez mowia o sukcesie ! Zlikwidowali ponad jedna trzecia lini kolejowych ,zlikwidowali tysiace szkol, stacji kolejowych ,tysiace zakladow ale te zydobanderowskie kurwy mowia o postepie cywilzacyjnym ! Postep jest ! Polacy prodokuja dla tych kurw srubki i duperelki jako wspolczesni niewolncy

 5. Marucha said

  Panie Jowram,
  Bardzo proszę o zaniechanie publikowania w gajówce różnych klątw, proroctw. objawień itp.
  W przeciwnym razie będę zmuszony Pana zbanować.

 6. Ad. 5

  Czas skończyć z myśleniem histerycznym w Kościele i o Kościele.

 7. Grzechonauta said

  Szykowac sie do sytuacji ekstrymalnych.I przestac myslec ze mamy rzad czy jakis politykow.To sa ZDRAJCY W KAZDYM ASPEKCIE LUDZKIEGO ZYCIA .
  I zasluguja tylko na SMIERC

 8. Gdybyśmy my, sami, stworzyli choćby kilkusetosobową grupę, wtedy można byłoby wystąpić do sądu z pozwem przeciw rządzącej bandzie z zarzutami:
  a) łamanie Konstytucji RP (art. 31),
  b) łamanie ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. 2008 Nr 234 poz. 1570 U S T AWA z dnia 5 grudnia 2008 r.) – Art. 46b. – restrykcje mogą dotyczyć tylko chorych i podejrzanych o zachorowanie,
  c) podsycanie i podżeganie do społecznej nienawiści,
  d) wykorzystywanie policji do realizacji faszystowskich metod rządzenia,
  e) celowe wprowadzanie społeczeństwa w błąd poprzez propagowanie fałszywych, nie potwierdzonych przez organizacje polskich lekarzy, informacji n/t rzeczywistego stanu epidemii covid-19.

  „Kowidowa” wiarygodność reżimu IIIRP i jego mediów – https://wiernipolsce1.wordpress.com/2020/10/22/kowidowa-wiarygodnosc-rezimu-iiirp-i-jego-mediow/

 9. NICK said

  Krzysztof. (6).
  Oraz pseudo- historii.
  Świata i … .
  Kościoła współczesnego.
  Teraz-żniejszego.

 10. minka said

  Marucha ja Ciebie nigdy nie lubiłem ale posłuchacie dzisiejszej wypowiedzi Zakrzewskiego od 35 minuty!

  ———-
  Pierwsze o Tobie słyszę, tykaczu, ale też Ciebie nie lubię.
  Admin

 11. NICK said

  Panie Dariuszu. Rp. Niby. (8).
  Znasz Pan o qrvie przypowieść?
  Uprawdzanie nic nie da.

  Wiele razy (PIK-sygnał)?
  Zawsze.
  pik
  kar-ciany.

 12. Boydar said

  „… gdybyśmy my, sami, stworzyli choćby kilkusetosobową grupę, wtedy można byłoby wystąpić do sądu z pozwem …”

  No, i taką grupę powinien reprezentować ktoś narodowości prawniczej, najlepiej żeby miał duży łeb, jak kuń. Nawet mam pomysła, któż to mógłby być, jak go tylko wypuszczą z pierdla.

 13. NICK said

  Kuń.
  Mordeczka.
  Giganty-lis-mus.
  Takie ma rysy!

  Nie mylić ze Tatrami.
  Albo mylić.

  Koziołku.
  Kunie.
  W Pacanowie kozy kują.
  A Soł-tyż Wąchocka?

 14. revers said

  „Lekarze mordują pacjentów by wykazać więcej śmierci z powodu COVID-19.

  Jak wykazano w materiałach nagranych ukryta kamerą i wywiadach przeprowadzonych z Erin Marie Olszewski – pracującą jako pielęgniarka w szpitalu nowojorskim – lekarze mordują pacjentów by wykazać więcej śmierci z powodu COVID-19.

  W procederze tym pacjenci przyjmowani są do szpitala. Następnie badani są na Covid-19 i bez względu na wyniki badań są oni klasyfikowani jako chorzy. Następnie wykonuje się na nich procedury doprowadzające do uśmiercenia ich i dopisania ich śmierci do statystyk śmierci spowodowanych przez koronawirusa.

  Jeden ze sposobów uśmiercania to podawanie ludziom zdrowym środków usypiających, intubowanie i następnie podłączanie do wentylatorów pompujących pod dużym ciśnieniem powietrze do płuc.

  Drugi sposób to badanie pacjentów na Covid-19 i następnie umieszczanie zdrowej osoby na piętrze z chorymi na Covid i zarażanie ich.

  Cała operacja w szpitalu Elmhurst przyjmującym głównie biednych ludzi z Queens była wiadoma wśród personelu. Nikt jednak nie chciał oponować bojąc się o pracę lub miano inne motywacje, ponieważ na każdego pacjenta Covid-19 rząd wypłacał kilkanaście tysięcy dolarów. W ostatnim czasie opublikowano wiele przypadków nadużyć w tym względzie jednak jak do tej pory nie wykazywano procederów mordowania obywateli z niższych warstw społecznych dla podnoszenia statystyk.”

  http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/lekarze_morduja,p1310408367?fbclid=IwAR38xLM0Xuc4O74fotvKLkT9NrRV-AzN_i_Lo-fR2dSz9dUvA7ovzQ6GK58

  W Polsce do tego procederu szczegolnie nadaja sie byli i terazniejsi Pavulonowcy, przerobili ten temat dokladnie tylko teraz moga zarabiac 4 krotnie wiecej i od zakladow pogrzebowych brac dzialke i niby legalnych wladz niby panstwa kore ustawowo uregolowlo ten proceder i pod grozba uzycia sily przymusu placa 200% za akcje uzzcia pavulonu bez odpowiedzialnosci prawnej.

 15. Mandat za brak naryjca? W dupę jego ten mandat! Głęboko, żeby zabolało.

  http://kontrrewolucja.net/gip/radca-prawny-na-policjanta-ktory-wypisze-mandat-skladamy-doniesienie-o-popelnieniu-przestepstwa-do-prokuratury-rejonowej

  A tu punkt widzenia odniesiony w punktach prawnych po „niemiecku”:

  A tu… coś oczekującego dla szczurów i ych sługusów.

 16. Jakieś porady dla niedojdów:

  http://www.crisis-consulting.pl/?na=v&id=13&amp

 17. Marucha said

  Re 15:
  Jak na chwilę obecną zmuszanie do noszenia kagańców, czy karanie mandatami za ich nienoszenie – jest bezprawne.

  Rząd planuje jednak wprowadzenie prawa (prawa, a nie rozporządzenia), które już w pełnym majestacie sprawiedliwości pozwoli całkiem legalnie gnoić obywateli.

 18. revers said

  Tylko dziwnym prawem coraz czesciej mozna spotkac w parkach i lesnych wybiegach, w rezerwatach przyrody duze psiaki, bez kagancow i smyczy gdzie pisze jak byk ze bez kagancow nie powinno sie prowadzic pieskow, a sa to czasami pokaznych rozmiarow owczarki niemieckie, charty afganskie, i inne dobermany.

  No ciekawe jak sie wlasciciele psow zachowia jak ktos rowniez potraktuje je gazem pieprzowym dla zwierzat w spraju, lub z grubej rury, do obrzyna wylacznie.

  ————
  Bez pytania traktować gazem, paralizatorem, obrzynem etc. Jak się da, to i właściciela.
  Za dużo narobiło się psychopatów z niebezpiecznymi rasami psów.
  Admin

 19. NICK said

  Admin.
  „Za dużo narobiło się psychopatów z niebezpiecznymi rasami psów.”
  No właśnie.

 20. Boydar said

  @ Pan NICK

  to jest kot, proszę powtórzyć i zapamiętać – K-O-T !

  atopies

  i w przypadku napotkania, można ewentualnie podjąć czynności, z użyciem środków bezpośredniego przymusu; ale i tak wypada najpierw oddać strzał ostrzegawczy, w powietrze, nie w potylicę

  Bo Panu NICK’owi to czasem się lubi pomylić, więc tylko tłumaczę i przypominam

 21. NICK said

  Cyklop był „psem”.
  Nieszkolonym, proszę Pana.
  Un tak sam ze siebie.
  Zatem powyższą instrukcję zastosowałem, proszę Pana.

  Od tygodnia, na terenie posesji, zamieszkuje młoda, ruda kocica.
  Łasi się nadmiernie a tego nie lubię.
  No… i… ruda.

  Co zrobić?
  Przeganiam a tu nic.

  ———–
  Niech Pan ją przygarnie. Da kąt do spania, miseczkę z jedzeniem, wodę do picia… i czasami pogłaszcze.
  Admin

 22. Boydar said

  Jak co, ożenić się !

 23. NICK said

  🙂 .
  Koniec, Lubelaku bo tu świat umiera.
  Poza tym piszemy: wyjść za wąż.
  Hej.

 24. Boydar said

  Za żmieję znaczy się, no cóż, jeśli ruda to wszystko być może.

  Piszesz Pan – „Panie mój. Spuść zarazę na wrogów naszych”

  A nie dostrzegasz, że właśnie spuszczona.

 25. NICK said

  Modlitwa ma siłę!

  Na „nieleczoną; anginę”.
  Kazik.
  „Na sali syf, aż strach”.

  Ostatnie słowo dla Ciebie, niech będzie.
  Porzucam wątek.
  „Kocham Cię moje Kochanie”.

  Pozdrawiamy bruk-lin.
  Nomen omen: kocie łby.
  Hi! Hi? Hi… .
  Odkicam.

 26. Boydar said

  Zatem ? Kic kic …

 27. revers said

  Panowie tutaj o kotkach i psiakach a mi pajaczka swiatlosci z bialym krzyzem zzarl i zawinal w kokon jakis wiekszy pajak ciemnosci, po somoleniu zniknal na chwile – zly znak pod moja niebecnosc.

 28. NICK said

  Kotki i psiaki. Reversie.
  Apel Admina mnie?
  Co prawda jest to młoda kocica.

  Wybieram.
  Ona też jest dzika. Wiejska. Tutejsza.

  Do bloku NIE wezmę choć żona ozdrowiała by chciała.
  Naturze wbrew. By to było.
  Da radę. Czekając cztery doby.
  Pójdzie do stodół; podeżre karmę dla drobiu.
  Wróci.

 29. NICK said

  A, może, eksperymentować?
  Zagarnąć ‚dzikuskę’ do miasta?
  Do kuwety.

 30. Kar said

  Niech Pan ją przygarnie. Da kąt do spania, miseczkę z jedzeniem, wodę do picia… i czasami pogłaszcze.
  Admin
  __________

  – (znowu sie wtracam).. te „poldzikie” (z reguly maja swoich wrednych wlascicieli ktorzy olewaja, i nie daja im/siersciuchom zryc) rzadko chetne do glaskania. B. nieufne (mowi to nie-kociarz-obserwator) maja niesamowitego niucha na czajace sie zza wegla niebezpieczenstwa. Mowi to „karmiciel”-nie wlasciciel kociej sfory.. Kiedys przychodzila para;..brat z siostra. Dzisiaj cala wioska!. Przychodza, ale tylko niektore siedza przy mnie jak np pije kawe…na zewnatrz w ogrodzie

  – i jest tu;..Ben’ek (duze wielkie galy niczym 2 talarze na stole, czarny, duze wasy, biale skarpety..regularnie leje Rudego-Ginger)..wojowniczy charakter..ekstremalnie nieufny
  – Ginger, wspanialy sluch i niesamowity apetyt- pozera; ryby, kurczaki, marchew, wedliny. A nawet gotowany sleler)
  – ksiezniczka, siostra Ginger. Delikatna mala czarna pinda, 100x bedzie sie przymierzac do czegos zeby laskawie ukasic
  – Tygry/zebra, bandyta lobuz-kradnie podrzucone zarcie dla innych. I bezlitosnie sprawia wszystkim dookola manto. ..itd.

  Tyle..przynudzilem koniowi niesamowicie ucho

 31. revers said

  Kotkow to za duzo na podworku, nawet czarny kocur Behemot lazi i przegania kotki o miche, latwiej mu idzie ze wzgledu na wiekasza mase.

  Niedowiarkow przegania otacza, wylapuje z pochodu, rozgania gazem policja.

  dziwnie, Policja tylko wczoraj nie interweniujaca na Strajk i protest Kobiet, czyli jedna demonstracja byla porzaadana, druga nie do rozbicia w zarodku.

 32. PoPrawdzie said

  Prosta metoda na pandemię

  Im gorszy test und im więcej testów, tym większa liczba pozytywnych wyników testu, czyli wg. chamskiej administracji III RP większa liczba tzw. „zakażonych”. Druga fala, to po prostu druga fala testów.

  Wniosek.
  Im głupszy pomysł, n.p. „godziny seniora”, tym bardziej przekonywujący dla pospólstwa. No cóż, potomokowie chłopów pańszczyźnianych nie daleko odbiegli intelektualnie od swych przodków, ale ci byli niewolnikami, a współcześni są ponoć wolnymi ludźmi w Wolnej Polsce.

  Zdjęcie

  = https://marucha.wordpress.com/2020/10/21/kwestia-obowiazku-noszenia-maseczek/

  znakomicie ilustruje sytuację. Na „maseczce” jeszcze napis: „Chroni barana przed zajażeniem”.

  Obecną administrację w Polsce określiłbym jako faszystowką totalitarną.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: