Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (84 – …
  Carlos o Jak długo „Zachód” będzie mógł…
  Szczepan Zbigniewski o Samochody dla wybranych
  Józef Bizoń o Powstanie nowa formacja, po to…
  Boydar o Wolne tematy (84 – …
  Marucha o Wolne tematy (84 – …
  corintians o Samochody dla wybranych
  UZA o Jastrzębski: Smutna Barbórka
  Boydar o Wolne tematy (84 – …
  Yagiel o Dodatnie i ujemne plusy państw…
  JanuszT o Powstanie nowa formacja, po to…
  JanuszT o Powstanie nowa formacja, po to…
  Marek o Wolne tematy (84 – …
  Szczepan Zbigniewski o Wolne tematy (84 – …
  Boydar o Wolne tematy (84 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Czyja wojna?

Posted by Marucha w dniu 2020-10-30 (Piątek)

„To jest wojna!” – waleczna, bezkompromisowa stylistyka tego rodzaju jest (a może była) kojarzona z prawicą. Oponenci polityczni zarzucają nam – słusznie bądź nie – skłonność do warcholstwa, fascynację przemocą, nazbyt łatwe proklamowanie sporów, tęsknotę za rozwiązaniami autorytarnymi, za sprofilowaną prawicowo juntą.

Przeciwstawiane temu bywają cechy „typowego liberała”: oto człowiek układny, rozwiązujący spory za pomocą rozmowy, a potem umowy (społecznej), tolerancyjny, nastawiony na przyznawanie wszystkim swobód (tak długo, jak długo swobody jednych nie stoją na przeszkodzie swobodom drugich).

Nic dziwnego,  że jest lesbą.

Być może tak było do 23 października 2020 roku – tego dnia bowiem Marta Lempart, twarz strajku kobiet [nb. tasiemiec – admin], wykrzyczała schrypniętym od skandowania głosem: „To jest wojna!”, a tłum składający się w przeważającej części z bardzo młodych kobiet z kolorowymi włosami przyjął to hasło entuzjastycznie, by po chwili przejść do szerokiego repertuaru przekleństw: od „j***ć PiS”, poprzez „wypie***ć”, aż do „f***k you” (akcent internacjonalny).

Ot, chciały wojny, będą ją miały. Kilka dni później, 27 października 2020 r. Jarosław Kaczyński, szeregowy poseł partii Prawo i Sprawiedliwość, wygłosił siedmiominutowe przemówienie, porównywane potem w mediach do pamiętnego grudniowego komunikatu Wojciecha Jaruzelskiego.

Pomijając histeryczno – neurotyczny ton lewicy (a zwłaszcza damskiej części komentatorek, która pokazuje, że stereotypy o hormonalnych wahaniach nastroju i słynnej kobiecej niestabilności są – przynajmniej w ich przypadku – prawdziwe), trzeba przyznać, że przemówienie ma ton mocno konfrontacyjny i niezwykle radykalny.

Znając dość stosunek Naczelnika do spraw obyczajowych (ich legislację traktuje każdorazowo jako akt polityczny, posunięcie w swojej własnej grze szachowej), nie było ono ekspresją głębokich przekonań. Jarosław Kaczyński, jeśli przyjrzeć się uważnie jego poczynaniom nie przez pryzmat lewicowych obsesji, zawsze unikał jednoznacznego stanowiska w drażliwych sprawach. Teraz zagrał va banque: podejmę rękawicę rzuconą przez czarnoprotestową lewicę, sam wypowiem im wojnę, a potem – niech wali się świat.

Trudno powiedzieć, co dokładnie stanie sie dalej, ale zaangażowanie policji i wojska w samym środku epidemii, po rozhuśtaniu emocji społecznych do granic możliwości, będzie oznaczało przejście do kolejnego etapu polsko – polskiej wojny plemion. Wybór tego, a nie innego momentu na zajęcie się sprawą aborcji (nie pierwszy raz jest wyciągania z politycznego zamrażalnika w ściśle określonych celach) oraz ton ostrej konfrontacji skierowany w stronę środowiska zupełnie nieobliczalnego, a do tego nieracjonalnego, wygląda na część makiawelicznego planu.

Trudno powiedzieć, co chce w ten sposób ugrać Kaczyński. Może to ostatnie tango przed utratą władzy, jaka nieuchronnie czeka go – i on dobrze wie o tym – w ponurym ustroju rządów demosu? Może inny rodzaj inżynierii społecznej, trudny do przeniknięcia; może wreszcie – choć to najmniej prawdopodobna opcja – czysty przypadek i rozpaczliwe próby ratowania twarzy?

Pozostaje życzyć Czytelnikom dużo spokoju ducha w nieprzyjemnie burzliwym czasie. Być może nigdy nie dowiemy się, o co chodziło kierownictwu PiS i na skutek jakich splotów okoliczności doszło do obecnej sytuacji. Jeśli chodzi o logikę lewicy, sprawa wydaje sie dość prosta: ustami swoich radykalnych przedstawicielek walczy o skrajny permisywizm, pociągając za sobą milczące masy, którym pewien wycinek rzeczywistości (trudne przypadki ciąż patologicznych, wady letalne, ciąże pozamaciczne etc.) przedstawia się jako właściwy przedmiot dyskusji w ramach oszustwa pars pro toto. Nie ma jednak miejsca na dyskusję, jeśli – jak raczyła ogłosić pani Lempart – „to jest wojna”.

PS. Artykuł był odrobinę nie o tym, nie mogę jednak nie dodać, że wyabortowanie dziecka chorego na zespół Downa ma w sobie mniej więcej tyle honoru, co strzał w plecy wymierzony w przypadkową osobę na ulicy i tak samo jak on – jest zbrodnią.

Agnieszka Sztajer
https://myslkonserwatywna.pl/

Komentarzy 45 do “Czyja wojna?”

 1. Sarmata said

  Ciągle ludzie pytają: „Kto za tym STOI?”
  Przestańcie snuć te wykwintne teorie.
  Stoi za tym Wasz durny rząd, który wyśmiewanemu przez nich Łukaszence nie jest godzien czyścić butów.
  Pan prezydent Łukaszenka zachował się jak prawdziwy przywódca państwa i jak prawdziwy mężczyzna. Powiedział WON do WHO a te patafiany w podskokach spełniają jakieś wymysły komunistów z WHO. Żenada.
  Wasz ukochany rząd za tym stoi i nikt więcej.

  ———-
  Panie Sarmata,
  Pan naprawdę uważa, że nasz durny rząd jest suwerennym decydentem?
  Naprawdę???
  Admin

 2. Boydar said

  To nie jest wojna „polsko-polska”, Pani Agnieszko. Nawet Żydzi, co rozumniejsi i pamiętający to i owo, przycupnęli sparaliżowani strachem. Oni dobrze wiedzą, czym się kończą pogromy organizowane przez ich pobratymców. O Polakach nie napiszę, może jak spotkam.

  ———-
  Do Pani Agnieszki warto kierować takie słowa. Bo jest osobą rozumną.
  Admin

 3. wewewe said

 4. Boydar said

  Wiem, że warto, Ona nie ma dziurki.

 5. Kojak said

  Kaczynski Kaczynski i jeszcze raz Kaczynski ? To nie Kaczynski ! To ten zydobanderowski lajdak ,, locic ,, Rydzyk narobil burdelu ! Kaczynski tylko wreszcie ulegl tej hienie ! Rydzyk jest tez znaczacym tworca zydobanderyzmu w Polsce i jego filarem ! To on bez przerwy udziela glosu zydobanderowskim kurwom i gnojem z PPPYYYSSS, na antenie Radia Maryja, ich naglasniajac i propagujac ! On tez propaguje typ Polaka ! Agresywnego glupka, hajda na kon i szable w dlon ! Propaguje tez falszywy katolicyzm oparty na kremowkach ,idiotycznym kulcie Wojtyly i wynatrzeniach Soboru VAT II .TYP ten wbrew obiegowym opiniom nie sluzy Polsce i katolicyzmowi . Niestety uformowal juz cale legiony prymitywnych katolikow i prymitywnych Polakow , nierzadko obelzywch ,ktorzy i tu w gajowce daja glos

 6. JW said

  Fascynującego i wzruszającego aktu solidarności ciąg dalszy: wczoraj pisałem o wezwaniu szwedzkiej ministrzycy z ramienia tamtejszych Zielonych do umożliwienia polkom (sic) „darmowego” abortowania swoich dzieci na terenie Szwecji, a dziś tamtejsza Partia Lewicy (Vänsterpartiet), która do 1990 r. nazywała się otwarcie Partia Lewicy – Komuniści (o czym polskojęzyczna wikipedia nie wspomina, bo i po co), organizuje ściepę na „zmuszenie Polski do legalizacji aborcji”. Zebrana forsa ma trafić do tzw. Federy i innych pomniejszych organizacji „wspierających kobiety w potrzebie dokonywania bezpiecznych aborcji”.
  https://www.nordfront.se/vansterpartiet-samlar-in-pengar-for-att-patvinga-polen-aborter.smr

 7. Krzysztof said

  Przypadkiem ten „spontaniczny” burdel na ulicach nie ma nic wspólnego z nowym ambasadorem Niemiec? Notabene z przeszłością w BND? Co wywiad i kontrwywiad polski robi w „tym kraju”?

 8. zen said

  http://trzcinska.neon24.pl/post/156844,covid-19-ostateczne-rozwiazanie-kwestii-wolnych-ludzi

 9. NICK said

  Wojna piekła ze Stwórcą.
  A tera możecie się wymądrzać.
  Jeźdźcy.
  Jacykolwiek.
  Do Różańca!
  Ale już!!!

  Święty Jan powiedział wam.
  A wy?
  Wyjecie.

 10. Boydar said

  Ze Stwórcą ??? To tak jakby du’pa z knutem.

  Piekło walczy tylko z nami, po to jest, i po to jesteśmy my. Jak mawiają Angole – all right.

 11. NICK said

  Wojna piekła ze Stwórcą.

  aa tY?

  Stawiasz się między nimi.

  Jako adwo-kat?

  Kim jesteś?
  Osobą, która tej wojny nie uznaje?
  „Piekło walczy tylko z nami,”

  Nie znam takiej religii. Lubelakowej. Owej.

 12. Boydar said

  Scripsi – scripsi, pola do interpretacji nie zostawiając

  Pokaż mi jeden przykład, że Piekło walczy z Niebem

  Przecież to zupełnie tak, jak niektórzy tu próbowali ze mną walczyć, zupełnie nie zwracając uwagi, że trudno jest zwyciężyć mordercę, złodzieja i kłamcę, który nie zabija, nie kradnie i nie łże. Ale za to doskonale wie jak to się robi.

  Z prawdą walczyć się nie da, można ją tylko zacząć obsrywać. Co niestety wielu do gustu przypada; są jak te miliardy much, nieomylnych w swej masie

 13. NICK said

  Obetrzyj twarz.

  Zaplutą.

  „Pokaż mi jeden przykład, że Piekło walczy z Niebem.”
  Masz ZŁY.
  Moment.

  Jak JO.
  Uspokój się.

  Zasadą jest walka szatana ze wszystkimi.
  Zwłaszcza ze Stwórcą.

  Co się z tobą dzieje.

  Wypier… .
  Tu też zero dyskusji.
  Chachle.

  Odejdziesz st ad.
  Won.

  P.S.
  Admin.
  Długo hodujesz ćwoków

 14. Boydar said

  Jeśli o mnie chodzi to „Panów Ćwoków”; co Panu NICK’owi zależy trochę uprzejmości bliźniemu okazać

  A przykładu nie dał; skrezolka chrumka ?

 15. revers said

  ta pani juz zrzute i fundacje dobrych skrobanek zalozyla.

  beda z tego dochody i sposob na zycie, zeby zyc w towarzystwie lbtqplus i jeszcze na embrionach zarobic.

 16. NICK said

  Odejdziesz.Jak JO.
  We otchłań.
  Cóz… .

  Niszczysz.
  Prawowitych.

  A prawowici, niektórzy, twej (poye.b.anej) narracji ChachLEckiej.
  Nigdy.
  Się nie poddają.

  Powtarzam.
  Idź.

  Gospodarzu. Jak niewielu, rozumiem Apokalipsę.

  Masz na swej stronie TO co masz.
  Chachell, lubelski, z badania?
  Jest bardzo zły.

 17. Boydar said

  Jestem, bardzo zły, nawet i bez badania. A odejść może każdy, co wszakże nie przesądza dlaczego i dokąd.

 18. NICK said

  Jak dla mnie.
  Nihilismus.
  Niby.
  Jesteś.
  Lubelaku.
  Nie ucz.
  Mnie.
  Niczego.

 19. Boydar said

  Przecież zawsze możesz pójść na wagary. Teraz wszędzie nauczanie zdalne to nawet Pani Woźna Cię nie przyskrzyni

 20. NICK said

  Jesteś
  chujem.
  z litery małej;
  absolutnie!

 21. NICK said

  Spierdalaj.
  Chuju.
  Lubelaku.

 22. Boydar said

  Brutal, ale słodki 🙂

 23. Kar said

  ..z pana to nie zaden filatelista (ale zbiera pan), Panie Boydar. Ale masochista-onanizator/masturbator. ..

 24. NyndrO said

  Hahahahahaha! Kapitalne, Panie Kar!

 25. NyndrO said

  Ale „ch**u z małej” też jest świetne. Ależ się uśmiałem.

 26. Boydar said

  Możecie sobie z dużej pośmiechu’jki robić i z małej też. A ja Panu NICK’owi inaczej jak dobrym słowem w nauczaniu zdalnym pomóc nie mogę. No to się chociaż życzliwie uśmiecham, i zachęcająco.

 27. NyndrO said

  Ale wszystko jest git, bo np. po dohturze wiem, że jak jednego obsiądzie, to z innego złazi. To wprawdzie nie dotyczy mnie, ani JO, ale reszty generalnie jo. Także jesteś również piorunochronem w tej chwili, Masochisto.

 28. Boydar said

  A po mnie to jak woda po prezydencie.

  Poza tym …

 29. wanderer said

  Ale sie porobilo, fuj…

 30. NyndrO said

  Czyli się nie pochlastasz??!!!

 31. wanderer said

  Wracajac do tematu.

  lempart – tasiemiec

  A jakze by inaczej…

  Czy ktos kiedys spotkal tasiemca ktory nie chcialby obalic normalnosc? Ja nie. I nie wierze ze kiedykolwiek spotkam.

 32. NyndrO said

  Wandererek, zapewnam Cię, że jest przyjemnie. Nie wiesz, jak cudownie jest w SPATiF’ie?!

 33. wanderer said

  Ta.. Jeszcze chwila i Bogusia Kobiele spotkam? 🙂

 34. Boydar said

  Nie, u mnie zawsze wqurwienie brało szybko górę nad rozpaczą, taki charakter. A tu nawet do rozpaczy powodu nie ma; doktor się zrzygał, i to wszystko. Może wódka była ciepła, albo nie zakąszał. Przecież nawet i doktorowi czasem rozum odejmie. A ja Go nadal lubię, bo nie wymięka. Nie w tą stronę, ale prze (tu misię natentychmiast przypomina kilka obleśnych dowcipów których nie zacytuję, jeszcze bysię na serio obraził).

  A może mnie sprawdza, testuje, kto to może wiedzieć, wojna jest. Tak naprawdę to nic złego mi nie napisał. A ja wiem, kiedy coś jest złe.

 35. NyndrO said

  Ja też w pewien sposób lubię tego kompletnego czuba. A takie czuby na dłuższą metę nigdy nie odpuszczają. * (teraz się napuszy i rozwinie wielobarwny ogon)

 36. NICK said

  Zatem ogonem i nie rozpaczą.
  Ładujcie.
  Móżdżki.
  Swoje.
  Ładujcie.
  Po-chleb-iajcie.
  Nocnik czeka.

  Na Człowieka?

 37. wanderer said

  Panie Nick, ja Pana nigdy nie skumam o co Panu chodzi. Albo ja ciezko kapuje, albo Pan ciezko piszesz. Daloby sie ogledniej?

 38. precelek said

  Panie @boydar ks Glas świetnie to wyłożył, że nic pan dla piekła nie znaczysz, oni na złość Stwórcy robią.

 39. Boydar said

  Piekło istnieje tylko dla mnie, Panie Precelek. Ja to wiem i ono wie. Oczywiście staram się, żeby nie skorzystało.

  A Pan uważaj co chcesz, potem sobie Pan podyskutujesz, z Lutrem, Husem i Kalvinem, ze mną się nie da.

 40. NICK said

  Nie, nie, nie dam.
  Się. (37).
  Zastanów się nad ulicą.
  U-lica Tombak 2.
  Przypominam.
  Nikt inny, niż PAULINI.
  Jasno-G

  rscy.

  Usunęli.
  Wielki i spiżowy pomnik.
  Gdzie Wyszyński całował stopy JP II.

  Możesz se jechać.
  Po felerze.
  Jedź.

 41. Boydar said

  Tak, to jest znak, z tym pomnikiem.
  Albo ucieczka do przodu,
  mają doświadczenie i perspektywę.

 42. NICK said

  A zaraz będzie:
  „Nick,Boydar, JO”
  No i Kumpel, bo podobny.
  Jest.

 43. NICK said

  a ja se me mięsko styndilizowałem.
  20 lat służyć.
  Będzie.

 44. NICK said

  Kładę się.
  We paciorki.
  Różańca.

  Reszta? mnie nie obchodzi.

 45. revers said

  wojna lbtqplus o cisze na placu zabaw …

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: