Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  Adrian o Wolne tematy (08 – …
  Mietek o Ekspert: wysłanie Abramsów prz…
  Krzysztof M o Ekspert: wysłanie Abramsów prz…
  Krzysztof M o Ekspert: wysłanie Abramsów prz…
  Sudbina Srba o Zełeński niszczy Ukraińską Cer…
  I*** o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Barbara Chojnacka o Izolacja Zełenskiego
  Aleksis o Polskość czarnych Polaków na…
  Zbigniew Kozioł o Nieukiem Polska stoi
  Ale dlaczego? o Transmutacja biologiczna – ską…
  Aleksis o Polskość czarnych Polaków na…
  Carlos o Wolne tematy (08 – …
  Siekiera_Motyka o Polskość czarnych Polaków na…
  corintians o Izolacja Zełenskiego
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Sprawa Anny Zacharian

Posted by Marucha w dniu 2020-11-02 (Poniedziałek)

Jerzy Tyc i Anna Zacharian

Szykuje się kolejny spór prawny z organami państwa polskiego związany z naruszaniem praw obywateli rosyjskich, wydalanych z Polski i obejmowanych zakazem wjazdu do krajów strefy Schengen.

W maju 2018 roku Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego przeprowadziła serię zatrzymań i deportacji obywateli Rosji wspierających działalność kierowanego przez Jerzego Tyca stowarzyszenia „Kursk”. Działania te objęły również Annę Zacharian, prywatnie żonę Tyca.

Decyzja ministra spraw wewnętrznych i administracji w tej sprawie zawierała argumentację dość kuriozalną, powtarzaną następnie publicznie przez rzecznika ministra – koordynatora służb specjalnych Stanisława Żaryna i polegającą na twierdzeniu, że działalność Anny Zacharian związana była z uprawianiem „propagandy historycznej”, co zdaniem polskich służb i władz ma stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego.

W związku z pojawianiem się w sprawie nowych okoliczności, nie wziętych pod uwagę w momencie podejmowania decyzji o deportacji, 16 kwietnia Anna Zacharian zwróciła się do MSWiA z wnioskiem o wznowienie postępowania.

17 czerwca resort rozpatrzył ten wniosek odmownie, stając na stanowisku, że powodem wydalenia z jej z Polski była jej działalność indywidualna, a nie prowadzona w ramach legalnie funkcjonującego w Polsce Stowarzyszenia „Kursk”. Jednocześnie podtrzymał sprzeczną z faktami argumentację, m.in. twierdząc – niezgodnie z prawdą – że obywatelka Rosji na przestrzeni kilku lat przed 2018 rokiem regularnie przyjeżdżała do Polski, podczas gdy pierwszy jej przyjazd miał miejsce w czerwcu 2017 roku. Sprawę skierowano do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Co ciekawe, jeszcze w 2018 roku wprost o powodach wydalenia Zacharian z Polski mówił publicznie wspomniany Żaryn. Nie pozostawił wówczas żadnych wątpliwości, że sprawa związana jest z prezentowaniem przez Stowarzyszenie „Kursk” odmiennej od tej preferowanej przez władze polskie interpretacji historii najnowszej.

Odnosząc się do zaprezentowanych w uzasadnieniu wniosku dokumentów prezentujących działalność stowarzyszenia, Anna Zacharian powiedziała nam, że

„Dokumenty te potwierdzają wprost rodzaj działalności wykonywanej przez Stowarzyszenie ‘Kursk’, którą można oceniać krytycznie lub nie, ale która z całą pewnością nie ma żadnych związków z promowaniem ustroju totalitarnego lub szpiegostwem i była aprobowana przez władze państwowe i samorządowe.

Osoby współpracujące przy renowacji miejsc pamięci czy też zwracające uwagę na konieczność ich pielęgnowania w żaden sposób nie zagrażają bezpieczeństwu państwa. Nie do obrony jest stanowisko, że stowarzyszenie prowadziło działalność prorosyjską (a zatem antyukraińską, gdyż o to w istocie chodzi), skoro ambasador Ukrainy dziękował stowarzyszeniu za prowadzoną działalność”.

O faktycznych powodach jej wydalenia z Polski w podobny sposób wypowiada się też reprezentujący ją adwokat Maciej Lewko:

„Rzeczywistym powodem wydania pierwotnej decyzji były, co oczywiste, poglądy skarżącej oraz jej aprobata dla niektórych działań Stowarzyszenia ‘Kursk’, polegających w szczególności na prowadzeniu remontów miejsc pamięci. Skarżąca poza popieraniem odbudowy pomników i cmentarzy ku pamięci żołnierzy radzieckich i polskich nie popierała żadnych innych działań wspominanego stowarzyszenia i nie ma wiedzy na temat innych inicjatyw tej organizacji. Nie podejmowała ona jakichkolwiek działań skierowanych przeciwko RP, ani ich nie popierała” – odpowiedział na pytania MP pełnomocnik.

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie wyczerpana zostanie krajowa droga odwoławcza w tej sprawie. Podobnie, jak w omawianej na naszych łamach sprawie Leonida Swiridowa, uzasadnienie decyzji o wydaleniu z Polski nie zostało samej zainteresowanej zaprezentowane. Tym samym ścieżka dochodzenia swoich praw przed polskimi sądami jest w praktyce zamknięta. Trudno zażalać decyzje, do których uzasadnienia nie możemy się ustosunkować.

Determinacja Anny Zacharian jest na tyle duża, że wkrótce sprawa rozpatrzona powinna zostać przez Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu.

Polska po raz kolejny tłumaczyć będzie musiała się z łamania podstawowych standardów obowiązujących w krajach członkowskich Rady Europy. Jak zwykle jednak, okazuje się, że obrona jedynie słusznej polityki historycznej prowadzonej przez partię rządzącą jest z punktu widzenia PiS warta każdej ceny. Nawet wysokich odszkodowań, które przyjdzie wypłacać poszkodowanym z budżetu państwa polskiego. [czyli z kieszeni podatników – admin]

MP
2.11.2020
http://mysl-polska.pl

Komentarze 4 do “Sprawa Anny Zacharian”

 1. revers said

  Njawzniejsze ze ze obcinacze glow moga bez problemow przez wyspe Languse wjezdzac do Europy objetej strefa Szengen i bez problemow obcinac glowy przed wejsciem do kosiciola kaszdej kobiecie, przyokazji slachtujac dwoch innych przechodniow jak w Nicei i zapewne nie bedzie dluzszego zatrzmania lub 30 letni byczek-uchodzca nie mial w dniu czynu 18 lat.

 2. Ale dlaczego? said

  Pisowska agentura zrobi wszystko, by się przypodobać Usraelitom…

  Jak będzie trzeba, to i wojnę wywoła z Rosją czy inną Białorusią.
  I spierdoli przez Zaleszczyki… Czy jakoś podobnie.

 3. Birton said

  Antypolska Żydowska Republika Bananowa i wszystko jasne

 4. Birton said

  Żaryn – Żyd to wierny wykonawca poleceń antypolskich żydowskich, banderowskich władz z warszawki pod żydowskich dżokejami Morawieckim i Kaczyńskim

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: