Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (77 – 2020)

Posted by Marucha w dniu 2020-11-06 (Piątek)

Lewacka pizda Nadia Oleszczuk z Rady Konsultacyjnej Strajku Kobiet próbowała w wakacje spróbować czegoś nowego i trochę popracować. Wytrzymała – jeden dzień w restauracji wegańskiej. Praca była za ciężka. Lepiej robić „rewolucje” i dorwać się do pieniędzy podatników.

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2020/11/02/wolne-tematy-76-2020/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2020/11/10/wolne-tematy-78-2020/

Gajowy Marucha

Komentarze 254 do “Wolne tematy (77 – 2020)”

 1. NyndrO said

  Kto by najsampierw wyżarł kiełbasę, ręka w górę!

 2. Kwal said

  Ad.1. To chyba salami…

 3. NyndrO said

  To salami nie jest kiełbasa?! Do czego doszło…

 4. Rubaszny Rubens said

  Celtowie na ziemiach polskich. Znalezisko sprzed 2 000 lat:

  .https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-10-25/celtowie-na-ziemiach-polski-znalezisko-sprzed-2-tys-lat/

  Paleolityczni łowcy nie opuścili terenów obecnej Polski pod koniec epoki lodowcowej:

  .https://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C84356%2Cpaleolityczni-lowcy-nie-opuscili-terenow-obecnej-polski-pod-koniec-epoki

  Trwają poszukiwania Bramy Pobocznej, która miała znajdować się u stóp Wawelu:

  .https://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C84501%2Ckrakowspecjalisci-badali-georadarem-teren-u-stop-wawelu.html

  Genetyczne dowody na wyprawy wikingów po Europie:

  .https://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C83882%2Cbadanie-genetyczne-dowody-na-wyprawy-wikingow-po-europie.html

  Na warszawskiej Białołęce odkryto pozostałości osady sprzed 3 tysięcy lat:

  .https://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C83743%2Cwarszawa-pozostalosci-osady-sprzed-3-tys-lat-odkryli-archeolodzy-na

  O ile dobrze zrozumiałem według pana Wandaluzji w tym wrocławskim kościele pod jedną z bocznych naw znajduje się granitowy sarkofag Dropii, matki mitycznego Pana:

  .https://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_Naj%C5%9Bwi%C4%99tszej_Marii_Panny_na_Piasku_we_Wroc%C5%82awiu

  Ciekawe artykuły o bitwie nad Dołężą, która miała miejsce około 1300 lat p.n.e.:

  .http://rudaweb.pl/index.php/2020/08/01/polegli-nad-doleza/
  .http://rudaweb.pl/index.php/2020/09/11/wojna-o-port/

  Kolosy Memnona, tajemnica śpiewających posągów:

  .https://www.tajemnice-swiata.pl/kolosy-memnona/

 5. Wanderer said

  Drogi Panie Boydar

  Przykro mi Pana poinformowac, ze Pan nadinterpretuje sobie moja wypowiedz, nie wiem co Panu chodzi po glowie,ale oczywiscie wolno Panu.

  Co do przypuszczen, iz ja rowniez chcialbym sie zaciagnac do Waszej trupy jestem zmuszony znowu serdecznego Pana rozczarowac. Nie tylko mi nie zalezy, ale wrecz jest to niemozliwe, gdyz primo nie tylko Wasza wspaniala trupa wydaje mi sie nieatrakcyjna, ale i secundo jestem samotnym wilkiem i zawsze dzialam sam wiec nie moglbym wypelnic pokladanych we mnie Waszych nadzieji.

  Co do mojego CV, no coz, w tym wypadku moge tylko stwierdzic ze macie d.. nie Szefa skoro macie burdel w papierach.

  Uklony 😁

 6. NyndrO said

  To jest o Karolu Chumie oraz o tym, że w kościele robi się karierę.
  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/kard-henryk-gulbinowicz-ukarany-przez-watykan/wtry3wl,79cfc278

 7. NyndrO said

  Nie chce mi się cofać ( żeby nie napisać dosadniej ) , ale on ma trupę? Chociaż możliwe to jest wszystko… Apropę chodzenia po głowie, to faktycznie. Nie tylko chodzi, ale skacze mu po łbie. A on mówi, że deszcz pada.

 8. Boydar said

  I to jest kurtularna wymiana opinii i poglądów, bardzo elegancko.

  A obywatel Seler to musi sobie gdzieś znaleźć/kupić/ukraść zdolność honorową, bo inaczej to się nie da.

 9. Yah said

     Niech Pan pozwoli, że zwrócę się do Pana w godzinie, w której losom całego świata zagraża globalny spisek przeciwko Bogu i ludzkości.
      Piszę do Pana jako arcybiskup LIST OTWARTY DO PREZYDENTA STANÓW ZJEDNOCZONYCH
  AMERYKI DONALDA J. TRUMPA
  Niedziela, 25 października 2020 r.
  Uroczystość Chrystusa Króla
  Arcybiskup Carlo Maria Viganò
      Panie Prezydenci,, następca apostołów, były nuncjusz apostolski w Stanach Zjednoczonych.
      Piszę do Pana pośród milczenia władz cywilnych i religijnych.
      Prosze przyjąć moje słowa jako „głos wołającego na pustyni” (J 1, 23).
      Jak napisałem , w liście do Pana z czerwca, w tym historycznym momencie, siły Zła tworza przymierze do bitwy z siłami Dobra. Siły zła, które są potężne i zorganizowane, walczą z dziećmi światła – zdezorientowanymi i zdezorganizowanymi, opuszczonymi przez doczesnych i duchowych przywódców.
      Codziennie cwidzimy , jak mnożą się ataki tych, którzy chcą zniszczyć : naturalną rodzinę, szacunek dla życia, miłość do ojczyzny, wolność edukacji i biznesu.
      Widzimy głowy narodów i przywódców religijnych pogrążonych w samobójstwie kultury i jej chrześcijańskiej duszy, podczas gdy podstawowe naturalne prawa człowieka i wierzących są łamane w imię zagrożenia zdrowotnego, które coraz bardziej objawia się jako instrument dla establishmentu nieludzkiej tyranii bez twarzy.
      Realizowany jest globalny plan  zwany  Wielkim Resetem.
      Jego architekci są globalną elitą, która chce podporządkować sobie całą ludzkość, narzucając środki przymusu, za pomocą których drastycznie ogranicza wolność jednostki i całych społeczeństw.
      W kilku krajach w ten plan został już zatwierdzony i sfinansowany, a w innych dopiero się zaczyna..
      Za światowymi liderami, którzy są wspólnikami i wykonawcami tego piekielnego projektu, stoją pozbawione skrupułów postacie, które finansują  Światowe Forum Ekonomiczne  i Event 201, promując swój program.
      Celem  Wielkiego Resetu  jest narzucenie reżimu sanitarnego i ograniczenie wolności, ukrytych za kuszącymi obietnicami powszechnego dochodu gwarantowanego i umorzenia indywidualnego zadłużenia.
      Ceną za to jest, ze strony Międzynarodowego Funduszu Walutowego, zrzeczenie się własności prywatnej i realizacje do programu szczepień przeciwko Covid-19 i Covid-21, promowanego przez Billa Gatesa przy współpracy głównej grupy farmaceutycznej.
      Poza ogromnymi zyskami, które przyniosą promotorom Wielkiego Resetu szczepienia , dodatkowo pojawi się wymóg paszportu zdrowia i identyfikacji jednostek, co będzie skutkowało śledzeniem wszystkich ludzi na całym świecie.
      Osoby, które nie zaakceptują tych środków, zostaną osadzone w obozach dla internowanych lub umieszczonych w areszcie domowym, a cały ich majątek zostanie skonfiskowany.
      Panie Prezydencie, wyobrażam sobie, że jest Pan już świadomy tego , że w niektórych krajach  Reset  nastąpi między końcem roku a pierwszym kwartałem 2021 roku.
      W tym celu planowane są blokady, co zostanie oficjalnie uzasadnione trzecią falą pandemii.
      Doskonale zdaje Pan sobie sprawę ze środków finansowych, które zostały zaaangażowane, aby siać panikę i uzasadniać drakońskie środki, które wywołują światowy kryzys gospodarczy.
      W intencjach jego architektów kryzys ten będzie służył  nieodwracalnemu dążeniu narodów do  Wielkiego Resetu , zadając tym samym, ostateczny cios światu, którego znamy.
      Ale ten świat, Panie Prezydencie to ludzie, uczucia, instytucje, wiara, kultura, tradycje i ideały. Ludzie i wartości, które nie są automatami, które nie są posłuszne jak maszyny, ponieważ mają duszę i serca, ponieważ są one połączone duchową więzią, z której czerpią swoją siłę – od Boga, ktoremu nasi przeciwnicy chcą rzucić wyzwanie, tak jak Lucyfer na początku czasu ze swoim „ non serviam ”.
      Wiele osób – jak dobrze wiemy – irytuje się tymi odniesieniami do zderzenia dobra ze złem oraz stosowania „apokaliptycznych” podtekstów, które według nich drażnią duchy i zaostrzają podziały.
      Nic dziwnego, że wróg jest rozgniewany, że został odkryty, gdy już wierzył, że dotarł do cytadeli, którą chce zdobyć bez walki.
      Zaskakujące jest jednak to, że nie ma nikogo, kto by wszczął alarm.
      Reakcja deep state na tych, którzy potępiają jego plan, jest chaotyczna i niespójna, ale zrozumiała.
      Właśnie wtedy, gdy dzięki mediom maistreamu , przejście do Nowego Porządku Świata można zrobić prawie bezboleśnie i niezauważalnie, na jaw wychodzą oszustwa, skandale i zbrodnie.
      Jeszcze kilka miesięcy temu łatwo było oczerniać jako „teoretyków spiskowych” tych, którzy potępiali te straszne plany, które, jak teraz widzimy, są realizowane w najdrobniejszych szczegółach.
      Nikt, aż do lutego ubiegłego roku, nie pomyślałby, że we wszystkich naszych miastach ludzie bedą przesladowani tylko za to, że chcą iść ulicą, oddychać, chcą mieć otwarte firmy i chodzić do kościoła w niedzielę.
      Jednak teraz dzieje się tak na całym świecie, nawet we Włoszech z pocztówek, które ma wielu Amerykanów, w małym, zaczarowanym kraju, z jego starożytnymi zabytkami, uroczymi miastami i charakterystycznymi wioskami.
      I podczas gdy politycy są zabarykadowani w swoich pałacach, ogłaszając dekrety, takie jak perscy satrapowie, firmy upadają, sklepy są zamykane, a ludzie nie mogąnormalnie żyć, podróżować, pracować i modlić się.
      Katastrofalne psychologiczne konsekwencje tej operacji są już widoczne, poczynając od samobójstw zdesperowanych klientów i naszych dzieci, odcietych od przyjaciół, klasy, które skazano na zsamotne siedzenie w domu, przy komputerze.
      W Piśmie Świętym św. Paweł mówi nam o „tym, który sprzeciwia się” objawieniu się tajemnicy nieprawości,  o katechonie  (2 Tes 2: 6-7).
      W sferze religijnej tą przeszkodą dla zła jest Kościół, a zwłaszcza papiestwo; w sferze politycznej to ci, którzy utrudniają ustanowienie Nowego Porządku Świata.
      Jak widać teraz, ten, który zajmuje Tron Piotrowy, zdradził swoją rolę od samego początku, aby bronić i wypromować ideologię globalizmu, wspierając program deep church, wybrał go ze swoich szeregów.
      Panie Prezydencie, jasno powiedział Pan, że chce pan bronić narodu – jednego narodu pod Bogiem, głównej wolności i niepodlegających negocjowanych wartości, które są dziś odrzucane i zwalczane.
      To Ty, drogi prezydencie, jesteś „tym, który sprzeciwia się” deep stat i ostatecznemu atakowi dzieci ciemności.
      Z tego powodu wazne jest, aby wszyscy wszyscy byli przekonani o epokowym znaczeniu wyborów: nie tyle ze względu na ten czy inny program polityczny, ale ze względu na ogólną inspirację waszego działania, która najlepiej sprawdza się: w tym konkretnym kontekście historycznym – tym świecie, naszym świecie, który chcą zlikwidować za pomocą lockdownu.
      Wasz przeciwnik jest także naszym przeciwnikiem: to Wróg , który jest „mordercą od początku” (J 8,44).
      Wokół Ciebie z wiarą i odwagą gromadzą się ci, którzy oddali głos cię za ostatni garnizon broniacy się przeciw dyktaturze świata.
      Alternatywą jest głosowanie na osobę zmanipulowaną przez deep state, powiązana ze skandalami i korupcją, która dla Stanów Zjednoczonych jest tym samym, co Jorge Mario Bergoglio dla Kościoła, premier Conte dla Włoch, prezydent Macron dla Francji, Premiera Sancheza dla Hiszpanii i tak dalej.
      Łatwa do szantażowana natura Joe Bidena – podobnie jak w przypadku prałatów „magicznego kręgu” w Watykanie – naraża go na pozbawienie skrupułów wykorzystanie przez nielegalne władze, pozwalając na na ingerowanie zarówno w życie wewnętrzne kraju jak i stosunki międzynarodowe.
      Jest oczywiste, że ci, którzy nim manipulują, mają już gotowego, kogoś gorszego od niego, i zastąpią go , gdy tylko nadarzy się okazja.
      Jednak pośród tego ponurego obrazu, pozornie niepowstrzymanego podstępnego, „niewidzialnego wroga”, na pewno jest nadzieja.
      Przeciwnik nie umie kochać i nie rozumie, że nie wystarczy zapewnić każdemu powszechny dochód gwarantowany lub anulować kredyty hipoteczne, aby podporządkować sobie masy i przekonać je do piętnowania jak bydło.
      Ten lud, który zbyt długo znosił nadużycia nienawistnej i tyrańskiej władzy, odkrywa na nowo, że ma duszę; rozumie, że nie chce zamienić swojej wolności na ujednolicenie i zniszczenie swojej tożsamości. Zaczyna rozumieć wartości więzi rodzinnych i społecznych, więzi wiary i kultury, które łączą uczciwych ludzi.
      Ten Wielki Reset jest skazany na niepowodzenie, ponieważ ci, którzy go zaplanowali, nie rozumieją, że wciąż są ludzie gotowi wyjść na ulice, aby bronić swoich praw, swoich bliskich, dawać przyszłość swoim dzieciom i wnukom.
      Nieludzki, globalistyczny projekt rozpadnie się żałośnie w obliczu zdecydowanego i odważnego sprzeciwu dzieci Światła.
      Wróg ma po swojej stronie szatana, Tego, który tylko umie nienawidzić.
      Ale po naszej stronie mamy Pana Wszechmogącego, armii Boga ustawionych do bitwy i Najświętszej Dziewicy, która zmiażdży głowę starożytnego Węża. „Jeśli Bóg jest z nami, kto może być przeciwko nam?” (Rz 8,31).
      Panie Prezydencie, doskonale zdaje Pan sobie sprawę, że w tej kluczowej godzinie czasu nauki Ameryki są uważane za mur obronny, przedtem rozpętała się wojna wypowiedziana przez Stany Zjednoczone zwolenników globalizmu.
      Zaufajcie Panu, umocnieni słowami apostoła Pawła: „Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia” (Flp 4,13).
      Bycie narzędziem Boskiej Opatrzności to wielka odpowiedzialność, za którą z pewnością otrzymacie wszelkie łaski stanu, jakich potrzebujecie, ponieważ proszą o nie liczne osoby, które wspierają was swoimi modlitwami.
  Z tą niebiańską nadzieją i zapewnieniem mojej modlitwy za was, za pierwszą damę i za waszych współpracowników, z całego serca przesyłam wam moje błogosławieństwo.
      Niech Bóg błogosławi Stany Zjednoczone Ameryki!
      + Carlo Maria Viganò

 10. Yah said

  I oryginalny tekst listu arcybiskupa Vigano z postu powyżej

  .https://insidethevatican.com/news/newsflash/letter-32-friday-october-30-2020-vigano-to-trump/

 11. Kwal said

  Czy jest gdzieś granica ?
  https://nczas.com/2020/11/06/bez-rzadowej-aplikacji-na-telefon-nie-wyjdziesz-z-domu-koncza-sie-pomysly-na-walke-z-pandemia/

 12. Goplana said

  homoseksualista gwałciciel księży kardynał Jana Pawła 2 Gulbinowicz
  https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/s960x960/124192157_2682727985322930_3326844295622115404_o.jpg?_nc_cat=102&ccb=2&_nc_sid=110474&_nc_ohc=tsRq-FSSAhcAX8PCZ8P&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&tp=7&oh=4866b3112d3c3542241993ceace5a0ee&oe=5FCBAC1C

  Watykan podjął wobec kard. Gulbinowicza decyzje dyscyplinarne. Komunikat nuncjatury: „W wyniku przeprowadzonego dochodzenia w sprawie oskarżeń wysuwanych pod adresem kard. Henryka Gulbinowicza oraz po przeanalizowaniu innych zarzutów dotyczących przeszłości…”

 13. Goplana said

  Papież wyrzucił księdza za homo pedofilię. Ksiądz okazał się niewinny

  Trzy lata temu ks. José Antonio Molina, kapłan z San Salvadoru, został bezpośrednio przez papieża w trybie pilnym suspendowany za rzekomą homoseksualną pedofilię i zwolniony ze wszystkich stanowisk i funkcji. Kapłan nie mógł wówczas sprzeciwić się tej decyzji. Teraz okazuje się, że oskarżenie było całkowicie fałszywe. Sąd cywilny w Salwadorze ustalił, że kapłan jest niewinny i oczyścił z wszelkich zarzutów.
  Ówczesny prokurator Isaí Ernesto Mendoza, który oskarżał kapłana przyznał, że zarzuty były bezpodstawne i publicznie przeprosił ks. Molinę. Rzekoma ofiara, Ernesto Mendoza, twierdził, że był molestowany seksualnie przez księdza w latach 1993-1996. Sąd uznał, że było to kłamstwo.

  Także dwie inne kobiety, które w międzyczasie zarzucały księdzu podobne przestępstwa, wycofały swoje oskarżenia.

  Ks. Antonio poprosił sąd o przekazanie orzeczenia arcybiskupstwu San Salvadoru i nuncjaturze apostolskiej.

  W rozmowie z lokalnymi mediami kapłan powiedział: „Jestem zadowolony. Prawda zawsze zwycięży nad kłamstwem. Wybaczam Cinty i Karen Gutierrez, a także Isaíowi Ernesto Mendozie Martinezowi, których nawet nie znałem.”

  wyborcza.pl/magazyn/7,124059,23949790,stanislaw-obirek-jak-proboszcz-jan-pawel-ii-wychowal-nam-kler.html

  Stanisław Obirek: Jak Jan Paweł II wychował nam kler
  Artur Nowak
  22 września 2018 | 06:00

  Dlatego niemal nie mamy w hierarchii wybitnych osobowości, rogatych dusz. Owszem, pojawiają się takie postaci jak kiedyś arcybiskupi Józef Życiński, Alfons Nossol czy dzisiaj Grzegorz Ryś, ale to wyjątki potwierdzające regułę. Ich wpływ na polski katolicyzm był i jest marginalny. Jan Paweł II cenił sobie lojalność, a nie kulturę krytycznej rozmowy. Skutki tej negatywnej selekcji były takie, że ludzie oddani, wierni o rzeczach niewygodnych informowali papieża selektywnie albo wcale mu o nich nie mówili.

  Jakiś czas trwało to długie męczące tourne jezuity Obirka po lewackich mediach, czego finałem był zrzucenie sutanny. A jaka była prawdziwa historia tej zdrady? Ksiądz Stanisław Obirek uwiódł oraz wdał się w romans i zamieszkał z żydówką judaistką Szoszana Ronen, żoną byłego izraelskiego dyplomaty pracującego w Polsce, po czym zaprzedał się lewactwu, które wystrugało z niego pseudo bohatera, co było odpowiednikiem trzydziestu judaszowych srebrników.
  naszeblogi.pl/51474-zdrajcy-kosciola

  STANISŁAW OBIREK:
  Witos zauważył, że chłopi, którzy zostali księżmi, bardzo szybko odcinali się od swojej grupy. Byli świadomi awansu, skoku ekonomicznego i chcieli zaczerpnąć jak najwięcej dla siebie i całej rodziny. […]. Dla nich wejście w kapłaństwo to awans społeczny. No a u nas większość księży wciąż pochodzi ze wsi.

  W zasadzie to ten ex-ksiądz Obirek, w tym aspekcie, pisze prawdę.
  trochę biografii duchownych, którzy mogli by ukontentować prof. Obirka:

  Tadeusz Władysław Pieronek, ur. 24 października 1934 w Radziechowach (wioska na Żywiecczyźnie);
  Józef Mirosław Życiński, ur. 1 września 1948 w Nowej Wsi (wioska w gminie Rozprza, k. Piotrkowa);
  Kazimierz Nycz, ur. 1 lutego 1950 – pewnie dla odmiany w stosunku do poprzednika – w Starej Wsi (wioska w wiosce Wilamowice, k. Bielska-Białej);
  Ludwik Wiśniewski OP, właśc. Marian Wiśniewski, ur. 25 października 1936 w Skierbieszowie (wioska k. Zamościa);
  Alfons Nossol, ur. 8 sierpnia 1932 w Brożcu (wioska w gminie Walce, w powiecie Krapkowice);
  Józef Wesołowski, ur. 15 lipca 1948 w Mizernej (wioska w gminie Czorsztyn).
  Wacław Antoni Hryniewicz, ur. 23 lipca 1936 w Łomazach (wioska gminna w powiecie bialskim).

  Z gminnych lub powiatowych miasteczek (pewnie urodzili się w miejskich szpitalach i dlatego mają miasteczkowe miejsce urodzenia, a rodzice mieszkali na prowincji) pochodzą:
  Stanisław Gądecki, ur. 19 października 1949 w Strzelnie (siedziba gminy miejsko-wiejskiej) powiat mogileński.
  Kazimierz Sowa, ur. 31 lipca 1965 w Libiążu (miasteczko w powiecie chrzanowskim);
  Wojciech Polak, urodził się 19 grudnia 1964 w Inowrocławiu. Dorastał w miejscowości Suchatówka pod Gniewkowem.
  Stanisław Obirek, ur. 21 sierpnia 1956 w Tomaszowie Lubelskim (miasteczko powiatowe);
  Wojciech Michał Lemański, urodził się 22 września 1960 w Legionowie. Młodość spędził w Chotomowie. W 1981 ukończył technikum gastronomiczne.
  Tadeusz Bartoś, ur. 31 lipca 1967 w Krotoszynie (miasteczko powiatowe);

  Na tym tle jasną gwiazdą metropolitalną lśnią tylko: Poznań, gdzie przyszli na świat: Juliusz Paetz, Tomasz Węcławski (Polak) i Paweł Kozacki, Warszawa z Adamem Bonieckim i Kraków z Grzegorzem Rysiem.

  Wnioski: nikczemne miejsce urodzenia wcale nie zamyka drogi do właściwych poglądów, a nawet – wręcz przeciwnie: postępowym w Kościele słoma z butów wyłazi…

  tygodnikpowszechny.pl/sprawiedliwosc-spodoba-sie-bogu-155331

  Zbawienie najwyższym prawem

  Wypłacanie odszkodowań przez Kościół w Polsce nie byłoby zjawiskiem precedensowym. Zdarza się to czasem w polubownym rozwiązywaniu cywilnych spraw sądowych.

  Zbiorową odpowiedzialność wprowadzono np. w diecezji gdańskiej Gocłowskiego w związku z aferą wokół wydawnictwa Stella Maris. Diecezja zmuszona została do zwrócenia państwu milionów złotych, a ponieważ biskup nie mógł wyegzekwować długu u skazanego księdza dyrektora, nałożył specjalny podatek na wszystkich księży. Nie jest też tajemnicą istnienie diecezjalnych czy zakonnych funduszy alimentacyjnych – na dzieci księży płaci cała wspólnota, a nie ich ojcowie w sutannach.

 14. Kwal said

  Ad.4. Salami to nie jest kiełbasa Panie NyndrO, to jest Salami. Kiełbasa to Wurst…innej opcji nie ma…

  —————-
  Jednak salami to kiełbasa.
  Długo dojrzewająca, z dodatkiem przypraw i drobno pokrojonej słoniny.
  Tak uważają eksperci lepsi ode mnie.
  Admin

 15. NICK said

  It’s a final lockdown.

  Przykro mi.

 16. Nostrzyk said

  ??Wojna??

 17. Maverick said

  Nic się nie zmieni po wyborach w USA, bezwzględu kto wygra, ponieważ prezydenci to tylko aktorzy a kto inny pociąga za sznurki. Te wybory kosztowały nas 14 miliardów, myślę że króla można by utrzymać zaa mniej.

 18. JA NOSZĘ MASECZKĘ WIĘC GŁOSUJĘ NA BIDENA. Mam nawet 4.

 19. osoba prywatna said

  Czy nowe obostrzenia od 07.11.20 są legalne? Komentarz prawnika
  .https://www.youtube.com/watch?v=4P39GCLoB64&feature=youtu.be

 20. NyndrO said

  Panie Kierowniku, czy palanty, które się tu pałętają często grożą Panu pozwami sądowymi? Bo mi pierwszy raz. Że : „Jeszcze jedno takie wyzwisko i groźby pod moim adresem a wytaczam proces tobie i gajowemu. To już nie pierwszy raz. Mam zrzuty ekranu” . Nie będę pisał kto, bo nie o to chodzi. W każdym razie niech Pan ze strachu nie je*nie na zawał. Ja chyba uciekam do Katmandu.

 21. Goplana said

  Rząd podczas konferencji prasowych wykorzystuje m.in. prognozy koronawirusa Uniwersystetu Warszawskiego
  Prognozy ICM UW bazują na informacjach, jakie zebrał Michał Rogalski – nastolatek z Torunia, udało się nam z nim porozmawiać
  Oznacza to, że w pewnym stopniu działania związane z pandemią koronawirusa w Polsce zależą od hobby jednego internauty
  Komentarza w tej sprawie udzieliło nam także samo Ministerstwo

  W środę 4 listopada, podczas konferencji prasowej, Premier RP wyraźnie zaznaczył, że liczba zachorowań na COVID-19 w Polsce rośnie w takim tempie, że konieczny może okazać się całkowity lockdown. Rząd w swoich wystąpieniach chętnie podpiera się analizami i prognozami stworzonymi przez Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego.

  Skąd morawiecki biorze dane nt zakażeń koronawirusa? od nastolatka
  lifescience.pl/covid-19/statystyki/obywatelski-projekt-michala-rogalskiego-covid-19-w-polsce/

  Czy hobbystyczne zajęcie dziewiętnastolatka może mieć wpływ na działanie całego Rządu w walce z pandemią? Wiele wskazuje na to, że tak. Michał Rogalski z Torunia stworzył ogromną bazę danych na temat pandemii w Polsce, na bazie której powstają naukowe analizy. Te z kolei wykorzystał Premier Mateusz Morawiecki. Udało nam się porozmawiać z twórcą bazy o tej sprawie – oto, co nam powiedział.
  komputerswiat.pl/aktualnosci/internet/lockdown-w-polsce-w-oparciu-o-dane-zebrane-przez-19-latka-dzialania-rzadu-opieraja/bjbnb6b

  szkolenie ludzi:

  Contagion. Epidemia strachu (Film)

  Contagion. Epidemia strachu to sensacyjny film akcji, poruszający problem rozprzestrzeniania się choroby w zastraszającym tempie.
  download.komputerswiat.pl/filmy/akcja/contagion-epidemia-strachu

  Plague Inc: Evolved

  Plague Inc: Evolved to surrealistyczna gra symulacyjna zawierajaca w sobie elementy strategii. Gracze wcielają się w rolę szalonego naukowca, który pragnie unicestwić ludzkość za pomocą zmutowanego wirusa
  download.komputerswiat.pl/gry-i-rozrywka/gry-strategiczne/plague-inc

  60 Seconds! jest grą, w której wszystko toczy się wokół przetrwania. Główni bohaterowie będą musieli uciec do schronu przeciwatomowego w minutę, zabierając ze sobą najpotrzebniejsze przedmioty i zapasy pożywienia. 60 Seconds! to czarna komedia łącząca ze sobą różne gatunki.
  download.komputerswiat.pl/gry-i-rozrywka/gry-strategiczne/60-seconds

  komputerswiat.pl/aktualnosci/wydarzenia/facebook-i-tiktok-blokuja-hasztagi-zwiazane-z-teoriami-spiskowymi-dotyczacymi-wyborow/krpqnd9

  Naukowcy z US Army: minimalna szansa na zakażenie COVID-19 w czasie podróży samolotem :DDD
  komputerswiat.pl/koronawirus

  teologiapolityczna.pl/odpowiedz-25-polskich-dominikanow-na-apel-zwyklych-ksiezy

 22. osoba prywatna said

  Fiasko opozycji. Cichanouska traci autorytet
  https://ndp.neon24.pl/post/158699,fiasko-opozycji-cichanouska-traci-autorytet

 23. RESUME IV; Moja działalność jako Historyka Architektury po powrocie z Niemiec

  https://www.tajemnice-swiata.pl/slady-zaawansowanej-techniczne-cywilizacji-krakowie/
  GDZIE PODZIAŁY SIĘ GÓRY I SKAŁY KRAKOWA? Z KTÓRYCH MOŻNA BY ZBUDOWAĆ PIĘĆ TAKICH MIAST:

  To pytanie jest oczywiste, ponieważ nie wiemy, gdzie podziały się skały z Krakowa.
  Nie zapominajmy, że nasze tereny to górzysta i nierówna ziemia.
  Historia już nie raz pokazała, że starożytne pozostałości po POTĘŻNYCH BUDYNKACH ZNAJDUJĄ SIĘ POD NASZYMI STOPAMI.
  Adolf Kudliński, znany polski prepers, w jednym ze swoich filmów na YouTube nagrał, jak twierdzi Krypty Królów Słowiańskich na Łysej Górze w Świętokrzyskim.
  Tak więc może się okazać, że w najbliższym czasie podręczniki do historii, będą musiały być mocno edytowane.

  Wytłumaczyłem Doktorowi Zalewskiemu, że 8 kamieniołomów krakowskich opuszczono NAGLE po zbudowaniu Kanału Przemysłowego, gdyż wapień z Chrzanowa jest tańszy i lepszy. On jednak datuje te kamieniołomy na 8 tysięcy lat a ja na 7.
  Jeśli idzie o POTĘŻNE FUNDAMENTY pod ulicami Krakowa to można by Przywołać króla Ateasa: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ateas// gdyby nie to, że jego stolicą był NIE Kraków a WANTYN-Kijów. Wantyn to od Wandalów więc UZURPATOR-Ateas nazywał się Po Polsku ANTEUSZEM. Być może był Scytą, który zrobił karierę w służbie polskiej, bo Scytia została podbita przez Leszka Złotnika w 390 r., który wbijał słupy graniczne nad Donem z napisem HORWACJA.
  Suponowaną rzeźbą portretową Filipa II jest ta z Cofniętym lewym okiem. Filip przybył pod Wiedeń jako SOJUSZNIK Anteusza, który walczył z królem Epirru-Albanii, ale na Lechowym Polu zaatakował broniony przez junaków i amazonki obóz lechicki. Podczas walki koń Filipa został przebity włócznią a on stracił lewe oko, ale gwardia odbiła go.
  Po bitwie pod Wiedniem w r. 339, w której zginął w wieku 90 lat Anteusz – władający według Anglików do środkowego Amuru – Królem Krakowskim został Aleksander a Kanclerzycą jego matka Olimpiada. Ja datuję miedzioryt Kraków SCHEDLA na budowę przez Olimpiadę Wspaniałego Krakowa za Złoto Pangajonu-Siedmiogrodu – największe w starożytności – więc te fundamenty POTĘŻNYCH BUDYNKÓW, po których kroczymy przy spacerze po Krakowie, wypada przypisywać Olimpiadzie, jako zburzone przez Czechów w l. 1038-40.
  Nie znaczy to, że w Krakowie nie ma STARSZYCH budowli monumentalnych. Starszym był zamek GARGAMELL-GERMANIA-GOrGOLIN – będący greckim i rzymskim synonimem gigantomani – zburzony przez Jana Luksemburskiego w r. 1327. W r. 1329 Jan zburzył z Krzyżakami w Bydgoszczy LILLĘ WENEDĘ – pierwowzór nieukończonej HAGIA SOPHIA w Konstntynopolu jako mauzoleum Eurydyki-Europy. Tu trzeba dodać, że kopią mauzoleum Eurydyki-Europy była zbudowana przez faraona Sezostrisa III świątynia SALOMONA, którą rozebrał Herod Wielki pod budowę Świątyni Jerozolimskiej.
  W roku 1117 została zburzona przez katolików BAŁWOCHWALNIA na Krzemionkach. Ja nazwę Bałwochwalini wyprowadzam od BAALO-CHWALNI jako ufundowanej przez królewnę syryjską Anatę kopii zbudowanego przez NIĄ pałacu Królewskiego w BAALBEKU. Otóż król Baal wysłał ją do Poznania dla Podpisania z Sejmem konwencji handlowej. Ta zorientowała się, że odlewane w Kielcach kolumny z ŻELAZOMIEDZI inicjują Nową Architekturę, wobec czego zamówiła takie kolumny dla Pałacu Królewskiego w Baalbeku, co Zapoczątkowało ARCHITEKTURĘ ANTYCZNĄ.
  Ponieważ przekraczało to jej kompetencje handlowe to Anata zobowiązała się do zbudowania za swój Posag takiego pałacu w Krakowie, gdyż Sejm Poznański nie życzył sobie DRUGIEJ budowli Imperialnej. Kolumny te nie mogły przetrwać, gdyż były rabowane na ARMATY, ale Bez Nich NIEMOŻLIWA jest odbudowa monumentalnych budowli antycznych, jak np. AKROPOLU.

 24. Piskorz said

  re 13 STANISŁAW OBIREK:
  Witos zauważył, że chłopi, którzy zostali księżmi…TEN WSPANIAŁY WITOS ZAPOMNIAŁ DODAĆ, że kto ma księdza w rodzie, tego bieda nie ubodzie.

 25. osoba prywatna said

  Maść na szczury- czyli szczepionka na covid-19
  https://anthony.neon24.pl/post/158696,masc-na-szczury-czyli-szczepionka-na-covid-19

 26. Marucha said

  Re 20:
  Zdarza się. Niezbyt często.
  Grożą mi również śmiercią, np. przez powieszenie albo zadźganie.
  Mogą mnie w dupę pocałować.
  Nigdy nie zmarnowałem nawet minuty snu przez takich dupków, co to niczym krowa z przysłowia, dużo ryczą, ale mało mleka dają.

  Przy okazji: za to, co piszą.ludzie na forum gajówki, nie można mnie pociągnąć do sądu. Takie jest szwedzkie prawo.

 27. revers said

  Czym jest COV ID, kolejna proba przyblizenia zjawiska pandemii, wywolane wirusem korony

  .https://www.youtube.com/watch?v=jfu-FnAx1nE&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2c0xpAd6977-YfWkpw_-uC1GUOqRLLW_Px0sf5km3mpiwcJ6314cLxnXM

  I jak Szumcy robia skok na kase ok 1 mld zlp z slupem z Belgii , fa. OncoArendl z gotwym lekarstwem na szybko przetestowanym

  http://pressmania.pl/pilne-oncoarendi-z-miliardowa-umowa-szumowscy-na-swoim-teraz-rozumiecie-o-co-szla-gra/?fbclid=IwAR0NTZ4Y_DvNj9Oj_0CpHkj1DNb0jbEPRtAmm3RQZ4-qqs8niJlOvTaMuiQ

  Do tego czesc kasy juz dostali oficjalnie od nierzadu z wawki, by teraz zaistniec na szermanym polskim rynku z refudacjami z niewiadomo o jakich skutkach ubocznych nowym lekarstwem na wirus.

 28. Boydar said

  I to tłumaczy dlaczego Pan Gajowy wylądował w tak poje*banej skądinąd Szwe*ji. Dla nas wylądował, na tłuczonym szkle.

 29. NyndrO said

  A orientujecie się, jak jest w Polin? Chodzi o odpowiedzialność właściciela jakiegoś forum, którego jakieś pajacyki chcą uciszyć?

 30. Boydar said

  W Polin decyduje din. Po lekturze iskrówki.

 31. NyndrO said

  Dobra dobra. We Szwecji różowo tyż z dinami nie jest. Nie przesadzajmy. No ale prawo mają pewnie logiczniejsze. Gorzej właśnie z „różowością” jego wykonywania np. w stosunku do pastowanych. * Nawiasem dobre było to o Fakirze Myrdziku Antonim.

 32. NyndrO said

  Tylko to chyba Ulubiony kiedyś zapodał.

 33. NyndrO said

  Znaczy się nie „tylko”, tylko po prostu. Ulubionby, mimoże oficjalnie nie!

 34. Boydar said

  Oczywiście, że Mój Ulubiony Stanisław, co uwzględniłem cytując, sprawdź sobie.

 35. NyndrO said

  Aaaa, to przepraszam. Bo właśnie mnie się wydawało, że skądś to znam. A Twój Ulubiony ma tendencję to takich opowiastek. I dlatego tak Go lubisz i podziwiasz.

 36. Boydar said

  Chyba Cię posrało, ani nie lubię ani nie podziwiam. Jest mi ulubiony zupełnie z innych powodów. I nie zazdrość, nie ma czego.

 37. Boydar said

  https://www.onet.pl/styl-zycia/kotypl/kocia-milosc-12-znakow-ze-twoj-kot-cie-kocha/vf0h0vl,30bc1058

  A o kobietach nic nie piszą.

 38. NyndrO said

  Zazdrość wymyśliłeś akurat sam. Wiem po co.

 39. Miet said

  Coś dla Cygana z Częstochowy:

 40. revers said

  Panie Juliuszu P. Rotszyldy juz dawno przed wyborami podzielily sie glosami w kreskowce Simsona. A globalna gawiedz podnieca sie kto wygra w imperium Rotszilda usej z Rotszilda FED-em.

  No kto p.Simson vel Jakub R.

 41. Wanderer said

  https://www.tvp.info/50665030/koronawirus-szczepionka-premier-mateusz-morawiecki-podal-kiedy-szczepionka-na-covid-19-moze-byc-dostepna

  Co za sqrwiel.. wszystko co mowi, mowi przeciwko Boskiemu prawu. Lze jak pies. Tak jakby bez szczepionek nie dalo sie zyc. Jakos jego przodkowie bez szczepionek nie zdechli? Pierd..olony sprzedawca szczepionek. Niech sie sam o swoje zdrowie martwi a moje zdrowie i decyzje pozostawi mi. Niech sie zaszczepi, na zdrowie ale ode mnie wara.

 42. seler said

  39
  dziękuję kochany ziomalu Miet
  dla Ciebie

  Janusz Laskowski

  209 – JECHALI CYGANIE – 1995 r. [OFFICIAL Audio – 2013 r.] Autor-Janusz Laskowski


  _______

  pozdrawiam serdecznie
  HEJ !

 43. seler said

  Bracie Wanderer

  Ty unikaj polemiki z rozdwojonym językiem węża
  gdziekolwiek jesteś… tutaj to pryszcz…
  w życiu trudniej
  aby przetrwać
  TAK- NIE
  mów

  a, jeżele ktoś naciska ?
  zapytaj delikatnie
  pytaniem swym
  dlaczego ?

  niech kurwy szie tłumaczą, że
  ujebać Ciebie chcą

  a u Ciebie spokój
  naśladuj
  Mistrza
  Hej !

  259 – NIECH SIĘ PANI NIE ODWRACA = 1995 r. [ OFFICIAL FILM – 2013 r. ] Autor – Janusz Laskowski

 44. seler said

  Boydar

  rękawicę Ci rzuciłem „rycerzu”
  co ? – spierdalasz ?
  ona tam leży
  ta maska
  oddaj

  Janusz Laskowski na balu Harlequina – Mann i Materna

  Boydar

  Ty szie pomódl, żeby Ci całkiem
  nie urwało jaj
  i rękawicę podnieś
  albo oddaj

  przyda szie jeszcze….
  dla Ciebie
  Tobie
  ___________

  Boydar
  boisz szie ?
  ___

  Cygan
  seler

 45. Ad. 4: O ile dobrze zrozumiałem według pana Wandaluzji w tym wrocławskim kościele pod jedną z bocznych naw znajduje się granitowy sarkofag Dropi, matki mitycznego Pana:
  .https://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_Naj%C5%9Bwi%C4%99tszej_Marii_Panny_na_Piasku_we_Wroc%C5%82awiu

  Zostałem źle zrozumiany: Według chronologii Hawrota to Architektura Przedromańska dzieli się na ABSYDOWĄ i starszą HRAMOWĄ. Otóż I kościółek Przedromański na Wyspie Piaskowej jest HRAMOWY: https://paskonikstronik.blogspot.com/2020/04/wrocawkoscio-nmpanny-na-piasku.html// gdy kościoły Pana są raczej duże i ABSYDOWE. Ten kościółek więc Pana być nie może, gdyż jest STARSZY systemowo i chronologicznie. Matka Pana Dropia mogła być w nim pochowana jako żona Dropa, bo Pan został pochowany prawdopodobnie w kaplicy z cegiełek bizantyjskich na Ołbinie, który ZBUDOWAŁ.
  Jakieś 250 lat Po Panu Wrocław został zajęty przez Asklepiosa ze Lwowa, ale Innachos utrzymał się na Ostrowie Tumskim. Ponieważ Innachos fortyfikował Ostrów RUSZTOWO to Asklepios kazał zbudować I GOTYCKI kościół Mariacki, czyli konstruktywistyczny, w postaci OBECNEGO masywu wieżowego i 3 przęseł zachodnich + prezbiterium treflowe, żeby WIDZIEĆ, co się w tym Ostrowie Dzieje? – Wobec tego Innachos kazał zbudować na Ostrowie 2 wielkie wieże, żeby WIDZIEĆ, co się dzieje ZA TYM Kościołem?
  Kościół Asklepiosa został w XIV wieku przedłużony przez Pieszkę o 3 przęsła na wschód.
  Poza tym Asklepios kazał zbudować OLBRZYMIĄ wieże na terenie Forum Muzycznego, do komunikacji świetlnej z Sobótka i Pragą.

 46. Ad. 16, 40

  Pojawił się w Polsce Prorok, który suponuje, że po usunięiu Trumpfa przez KORONAWIRUSA – jak Nixona przez WATERGATE – Izrael uderzy na Berlin, żeby reaktywować Imperium LEWACKIE kapitału stalinowsko-holokaustycznego od Łaby do Pacyfiku – bo nic Innego nie da się z Rosją zrobić ???
  Trumpf podniósł rękę na ANTIFĘ Rokefelera i Rotszylda.

 47. wanderer said

  Jak tych durnych gojow robia w ch..

  https://wydarzenia.interia.pl/swiat/news-buldog-francuski-wilbur-zostal-burmistrzem-miejscowosci-w-ke,nId,4837400

  Graja na nosie, pluja w twarz, szydza i… nic. Goje dalej daja sie ru…c.

 48. osoba prywatna said

  Obaliłem rząd Mazowieckiego w 90 roku
  https://rzeczpospolita.neon24.pl/post/158560,obalilem-rzad-mazowieckiego-w-90-roku

 49. Ad. 45:
  Przy kościele ROMAŃSKIM na Wyspie Piaskowej podałem Klucz: https://paskonikstronik.blogspot.com/2020/04/wrocawkoscio-nmpanny-na-piasku.html// który Nie Działa, choć DZIAŁAŁ. Wobec tego podaję II: https://www.google.com/search?sxsrf=ALeKk03GP0xw2Uc8G77oqdHH-fwh_IEdMg:1604728287756&source=univ&tbm=isch&q=wroc%C5%82aw,+ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82+nmp+na+piasku&sa=X&ved=2ahUKEwilwLXc3u_sAhXusYsKHZeDAywQjJkEegQIChAB&biw=1200&bih=659#imgrc=CTB0zjurCm9NOM//

  ————
  Link działa:

  >https://paskonikstronik.blogspot.com/2020/04/wrocawkoscio-nmpanny-na-piasku.html

  Niepotrzebne były dwa ukośniki na końcu.
  Admin

 50. Boydar said

  „… Cichanouska traci autorytet …” – od OP (22)

  Una koło autorytetu to nawet nie leżała, a miała taki sam jak Grecia T., tylko tańszy model.

 51. Boydar said

  @ Pan JPT (46) – „… Izrael uderzy na Berlin …”

  Ja to sobie myślę że raczej uderzy Berlinem. Ale fatycznie, za unymi nie trafi. Berlin jest dzisiaj wszystkim co izraelskie, jedna ciotka Makrela jest z innej bajki.

 52. Ad. 49:
  Dziękuję Adminowi za uwagę. Dobrze to zrobił Uniwersytet Techniczny w Darmstadt:
  https://www.google.com/url?sa=i&url=https%3A%2F%2Fmedievalheritage.eu%2Fpl%2Fstrona-glowna%2Fzabytki%2Fpolska%2Fwroclaw-kosciol-nmp-na-piasku%2F&psig=AOvVaw3quZj0XPGXC1LtEO3w7PRw&ust=1604825006530000&source=images&cd=vfe&ved=0CAIQjRxqFwoTCNiE3pqF8OwCFQAAAAAdAAAAABAK

 53. To tłumaczy ZAGINIĘCIE dokumentacji Wykopalist dr Jerzego Romanowa na Wyspie Piaskowej. Dr Romanow dokonał INNEJ rekonstrukcji kościoła Romańskiego niż prof. Czerner, który z ZEMSTY Ukradł Dokumentację Romanowa !!!

 54. revers said

  re22,50

  Z tym autorytetem Cichanouwskiej roznie bywa, bo raz traci, raz zyskuje.

  Wlasnie kanclerz Austrii Kurz przyjal Cichanuwskaja, na nic ostatnia masakra wiedenska przez ISIS, jak chce sie i Bialorus w to Multi Kulti przez Cichanouwskaja wciagnac.

  A kiedys spotkalem w pociagu na zachod bialorusinke, ktora wiecej miala pod kopulaa rozsadku, nie dlaa sie wcignac w Jehowej babce obiecanki, co to raila nawet bogatych Egipcjan bialorusince. Ta miala swoja pracke na zachodzie i prawoslawna wiare, ze zaden starnik wiary z ruchu wiedenskich fircykow z polksiezycem na klapie, czosnkow, jehwy, issismanow nie byl w stanie zamacic jej umyslu.

 55. NICK said

  Armia Światowa JEST.
  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=29563&Itemid=47

 56. wanderer said

  Szczyt qrestwa, bezczelnosci i .. juz nie wiem jak to nazwac.

  Glupi goju, nos maseczke nawet we wlasnym domu.

  „Zdaniem epidemiologa nawet we własnym domu warto stosować stale maseczkę, gdy się przebywa z innymi domownikami i ograniczać do minimum interakcje. – Trzeba już działać z przekonaniem, że każda osoba obok mnie może być zakażona – dodał.

  Ocenił, że to chyba ostatni moment na próbę mobilizacji społecznej, ale również konieczne jest zastosowanie zwiększonej kontroli przez służby egzekwowania wprowadzonych wymogów sanitarnych.”

  https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-epidemiolog-nawet-we-wlasnym-domu-warto-stosowac-maseczke,nId,4841222

  Ja sie tak grzecznie zapytuje. Czy istnieje gdzies granica absurdu i tego calego qrestwa?

 57. cedric said

  Maseczki polipropylenowe-
  https://healthimpactnews.com/2020/face- … ourselves/
  „Mikrodrobiny plastiku to małe fragmenty plastiku o średnicy mniejszej niż 5 milimetrów, czyli około 0,2 cala. Są ledwo widoczne dla ludzkiego oka.

  Badanie przeprowadzone w 2019 r. wykazało, że spożycie mikroplastiku przez człowieka waha się od 39 000 do 52 000 cząstek dziennie. Szacunki te wzrastają do 74 000 i 121 000, gdy rozważa się inhalację. Oznacza to, że ludzie spożywają około 5 gramów plastiku każdego tygodnia, 5 gramów jest odpowiednikiem karty kredytowej lub niklu amerykańskiego. Wcześniej w 2019 r. główni doradcy naukowi Komisji Europejskiej stwierdzili:

  Dowody [dotyczące zagrożeń dla środowiska i zdrowia spowodowanych mikrodrobinami plastiku] stanowią podstawę do prawdziwego zaniepokojenia i zachowania ostrożności.”
  Niedawno, 17 sierpnia 2020 r., naukowcy przeanalizowali 47 próbek tkanek ludzkich. We wszystkich 47 próbkach znaleziono ślady mikrodrobin plastiku.

  WYKRYLIŚMY TE SUBSTANCJE CHEMICZNE Z TWORZYW SZTUCZNYCH W KAŻDYM BADANYM PRZEZ NAS NARZĄDZIE.”
  starszy naukowiec Rolf Halden, dyrektor Arizona State University (ASU) Biodesign Center for Environmental Health Engineering
  Nasuwa się pytanie, jaki będzie wynik stosowania materiałów mikroplastiku, czyli masek do twarzy, bezpośrednio i bezpiecznie nad naszymi przejściami powietrznymi?

  „Flock” definiuje się jako wdychane mikrowłókna z tworzywa sztucznego. „Płuca pracownika flock” to choroba płuc w miejscu pracy spowodowana narażeniem na flock w procesach produkcyjnych. LUDZIE, KTÓRZY PRACUJĄ W FLOKUJĄCYCH PROCESACH PRODUKCYJNYCH WDYCHAJĄ MAŁE KAWAŁKI WŁÓKIEN , NARAŻAJĄC JE NA RYZYKO ŚRÓDMIĄŻSZOWEJ CHOROBY PŁUC.

  PRACOWNICY NARAŻENI NA CZĄSTKI . OBECNOŚĆ MIKRODROBIN PLASTIKU W LUDZKIEJ TKANCE PŁUCNEJ ZOSTAŁA OPISANA W ARTYKULE NAUKOWYM Z 1998 R., PO BADANIACH TKANEK PŁUC NALEŻĄCYCH DO PACJENTÓW Z RAKIEM, KTÓRZY MIELI DŁUGOTRWAŁE NARAŻENIE NA WŁÓKNA Z TWORZYW SZTUCZNYCH.
  Oprócz zanieczyszczenia cząstkami powodującym uszkodzenie tkanki płucnej i zmniejszające pojemność płuc, pogarsza inne problemy ze zdrowiem układu oddechowego, takie jak astma. W 2013 r. Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem, instytucja należąca do Światowej Organizacji Zdrowia, stwierdziła, że ZANIECZYSZCZENIE cząsteczkami powoduje raka płuc.

  Nieformalne badanie małej grupy pracowników służby zdrowia przeze mnie stwierdził, że około 50% pracowników zauważyć, że ich maski zaczęły szkodzić pod koniec ich zmiany, zwracając uwagę na włókna, swędzenie ich twarzy i nosa.”
  [źródło]
  W chorobie zawodowej „proces cięcia powoduje powstawanie cząstek lub włókien w powietrzu w zakresie respirabilnych.” . Ponieważ maski na twarz ulegają ciągłemu tarciu z oddychaniem, mówieniem i ruchami twarzy, wydaje się mozliwe, jeśli nie prawdopodobne, że mikroskopijne mikrowłókna polipropylenowe, w pewnym zakresie, są skutecznie spożywane zarówno w organizmie, jak i w płucach.”

 58. Boydar said

  Obywatelu Seler. Podobno chcecie pojedynku. Na razie póki co, to już przy drzwiach od kota zbieracie wpier’dol. No ale niech będzie, karty w tas; jaki oręż zaproponujecie ? Byle nie cygańskie zawodzenie, bo faktycznie mogę w trakcie zasłabnąć. Tak w ogóle to skłonny nie jestem gdyż honor nie srajtaśma ale sekundanci mnie podpuszczają, nudzą się chłopaki od dłuższego czasu. A ja ludzki pan jestem, mimo braków w wyglądzie i portfelu.

 59. Rozetta said

  Od dawna się mówiło, że Gulbinowicz jest najlepszą rzeczą jaka przytrafiła się Wileńszczyznie, Warmii, Podlasiu i Dolnemu Śląskowi od wymyślenia krojonego chleba. Wychowawca, patriota, antykomunista, kapłan niezłomny… Wypowiedzi poważnych by się zdawało ludzi, autorytetów moralnych i kościelnych są dostępne w sieci w nadmiarze.

  To zaraz, jeśli o kardynale same plusy dodatnie świadczyli jego sympatyczni bracia w posłudze biskupiej, to oni wiedzieli zapewne jeszcze więcej. Znakiem tego łgali jak najęci patrząc nam prosto w oczy.
  obok tytułu biskup, prałat, kardynał trzeba dopisać, publiczny kłamca, oszust intelektualny i faryzeusz

  homo sobór watykański 2
  Układ homoseksualisty Henryka Gulbinowicza, gwiazdy filmu o pieniądzach solidarności, znajomego posła Frasyniuka zresztą w ogóle jest w rozsypce. Najpierw usunięcie biskupa Edwarda Janiaka (wychowanek kardynała i biskup pomocniczy wrocławski), potem dochodzenie wszczęte wobec arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia (sekretarz i kierowca Gulbinowicza za czasów jego posługi w Białymstoku), i aż nie sposób nie zadać pytania, co dalej.

  Bliskimi współpracownikami kardynała, jego wychowankami byli przecież także biskup Jan Tyrawa i wieloletni nuncjusz Jana Pawła 2, a później Prymas abp Józef Kowalczyk, który przez lata tuszował rozmaite negatywne informacje dotyczące skandali seksualnych swoich kolegów homoseksualistów np homo Paetza. Dzieje się, i wiele wskazuje na to, że będzie działo się więcej

 60. Rozetta said

  Światowy Zakon Szatana poparł tzw. strajk kobiet
  Global Order of Satan

 61. Rozetta said

  Stan Tymiński
  https://rzeczpospolita.neon24.pl/post/158560,obalilem-rzad-mazowieckiego-w-90-roku

 62. Rozetta said

  Uderzającym szczegółem jest to, że w 25 stanach wyborcy są zobowiązani do głosowania na zwycięzcę swojego stanu, ale nie dotyczy to pozostałych 25 stanów. Jeśli sobie tego życzą, elektorzy mogą głosować na drugiego kandydata. W ten sposób nadal mogą zmienić wynik wyborów.

  Kto wygra nadchodzące wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych ?

  Można by pomyśleć, że ten, który otrzyma najwięcej głosów.

  Nic nie jest niestety w tym „demokratyczym” systemie do końca wiadome.

  Cóż, to jest tylko w małym zakresie próba wyjaśnienia.

  Teraz my mieszkający w Europie widzimy, że w Stanach Zjednoczonych to nie działa w ten sposób tak jak my jesteśmy przyzwyczajeni do działających systemòw dotyczących głosowania / wyborów w krajach Europy, Azji lub Afryki.
  https://alfax-2020.neon24.pl/post/158704,usa-wybory-prezydenta-jak-to-dziala

 63. bardzo said

  Widzi pan, panie Wanderer, gościu przemyca na wpółbezczelnie tezę, jakoby nosząc zasłonę na gębie myśli się o nie nabyciu wirusa od innych. Bzdura powtarzana wiele razy staje się aksjomatem. A tu chodzi o nieznaczne zredukowanie dystansu, na jaki fruwają wykichane kropelki, na których podróżują różne świństwa, w tym wirusy. Ktoś tam wyliczył precyzyjnie, że ta odległość wynosi dwa metry i zero centymetrów, a w USA metr osiemdziesiąt. Czyli nosząc maseczeczkę myślę o sobie jako o chorym, a nie o innych że są nosicielami. Albo nosząc maseczeczkę a jeszcze lepiej bandanę, myślę o sobie jako o człowieku brzydkim, który lepiej żeby nie pokazywał innym swojej mordy i to jest zdrowsze podejście.

 64. Rozetta said

  Transatlantic Biosecurity Network, wspólnie ze znanym nam już Uniwersytetem John Hopkins oraz Ośrodkiem Bio-bezpieczeństwa Uniwersytetu Centrum Medycznego w Pittsburgh’u, przeprowadziło 14 stycznia 2005 roku, ćwiczenia pod nazwą Atlantic Storm.

  W rzeczywistości, uczestnicy odgrywali w ćwiczeniach przypisane im role. Na przykład Madeleine Albright[5] występowała w roli prezydenta USA.

  Polskę reprezentował ówczesny członek Parlamentu Europejskiego, były premier Jerzy Buzek[6]. Trudno wobec tego ustalić, w czyim imieniu występował.

  Zapewne można byłoby próbować to wyjaśnić nawet dziś, bo pośród dziesiątków obserwatorów znalazł się zarówno, wspominany wcześniej przewodniczący polskiej Fundacji, jak i przedstawiciel Ambasady Polskiej w USA, a także waszyngtoński dziennikarz polskiej edycji Newsweek.
  https://kresywekrwi.neon24.pl/post/158394,covidowe-jeze-w-polskim-zoo-slawomir-m-kozak

 65. osoba prywatna said

  Jak się bronić przed drapieżną dziczą imperium amerykańskiego? Kuba i inne nieposłuszne kraje Ameryki Łacińskiej nie mają zamiaru się poddać, podobnie jak Iran: połączą więc siły, by wzmocnić antyimperialistyczny ruch oporu. W Hawanie był wczoraj irański minister spraw zagranicznych Mohammad Zarif. Sojusz został zatwierdzony podpisaniem szeregu umów.
  https://strajk.eu/kuba-i-iran-razem-przeciw-terroryzmowi-usa/

 66. Peryskop said

  Czy po głębokim wymazie pod „test” PCR ?

  https://wyborcza.pl/7,75400,26487937,covid-19-uszkadza-mozg-takze-pacjentom-bezobjawowym-niszczy.html

 67. Magna Polonia uczciła Wybór Bidena wierszem Tuwima RAKIETA ZNAD PRUSKIEJ GRANICY:

  „Już w podziemiach synagog wszystko złoto leży, amunicję przenoszą czarni przemytnicy. Naradzają się szeptem berlińscy bankierzy, dzwoni tajny telefon w warszawskiej bóżnicy. I zaraz Żydzi w Kremlu dostali depeszę i skoczyła iskrówka, zawrzały redakcje. Paryski Rotszyld ręce zaciera w uciesze; w Amsterdamie i w Rzymie wykupiono akcje. W londyńskiej Wielkiej Loży już postanowiono; siedem pieczęci kładą masoni pod dekret. Nad skrwawionym Talmudem żółte świece płoną. W płachtę zwinęli szczątki i przysięgli sekret. Smok olbrzymi od morza do morza się wije; nocą widzą go w ogniu najśmielsi lotnicy. Czarny łopoce w miastach i na trwogę bije; sygnał strzelił rakietę znad pruskiej granicy”.

 68. revers said

  Piekne panie Juliuszu P., w sam Punkt, czyli powtorka z historii, tylko teraz nie olwianne kule leca, a wieloglowicowe ICBM-y..

  oniewaz baza w niemeickim Ramstein zostala mimo wyjscia us army rozbodowano do celow obronnych wychodzi na to ze ziemie miedzy Bugiem i Odra, po Brandenburgie i Maklemurgie-Pomorze przeznacone na czarny zweglony pyl poatomowy.

 69. Boydar said

  Sądzę, Panie Rura, że niestety jest to (66) prawda, bez względu czy wirus jest naturalny czy sztuczny.

  Inaczej rzecz ujmując, można tylko nie być podatnym na zapadnięcie, ale gdy się już przytrafi, problemy się dopiero zaczynają. Ktoś to bardzo chytrze wymyślił. Za sztucznością przemawiają dużo wcześniejsze sygnalizacje oraz wdrażanie różnorakich przygotowań, nawet dziesięć lat wstecz (dalej nie sięgam). Dostosowano także spektrum skutków do „przepowiedni” sprzed lat kilkudziesięciu i dłużej.

  Mamy do czynienia z bardzo poważnym graczem i arcypoważną bronią w jego rękach. Oprócz Szatana chyba najpoważniejszym.

  Nie mamy pewności kto podlegać ma eksterminacji. To co widzimy to tylko pierwszy efekt wybuchu, ale wkrótce zacznie opadać promieniotwórczy pył, i jak przypuszczam, to on dokona prawdziwej zagłady.

  Pozostaje nam pocieszyć się rozważaniem – kto jest podatny a kto nie jest. Proponuję dokładnie obejrzeć framugę. Można się też przeżegnać, najlepiej prawą ręką.

 70. NICK said

  Panowie.

  Nie ma to znaczenia,
  Ze Bidena… inna hiena?

  Z rodu „hien”!
  Tyle wiem.

  O. Podłej polityce.

 71. osoba prywatna said

  Ignorancja lekarska i masowe mordy pacjentów z koronawirusem
  Komentarz W. Gifford-Jones’a, MD

  ….Nie miałbym wiedzy, aby napisać ten artykuł, gdyby nie wydarzyło się jedno wydarzenie w moim życiu. W wieku 74 lat omal nie umarłem na poważny zawał serca. Lekarze powiedzieli, że umrę za kilka lat bez pomocy leków obniżających poziom cholesterolu. Na szczęście kilka lat wcześniej przeprowadziłem wywiad z doktorem Linusem Paulingiem, dwukrotnym laureatem Nagrody Nobla. Poinformował mnie o istotnej roli witaminy C w zmniejszaniu ryzyka choroby wieńcowej. Wtedy podjąłem jedną z najważniejszych decyzji w moim życiu…..
  https://akademiawitalnosci.pl/porazka-nowoczesnej-medycyny/

 72. Boydar said

  Czy to teraz będzie się nazywać „Fort Biden” ?

  ——–
  Fort „Obsrany Ratlerek”.
  Admin

 73. revers said

  Raczej zamiast Iwo Dzima-Trump Fort, Iwo Kartofel Salat Fort

 74. Czaruś said

  ad. 59/ Rosetta; powtarzam (nie wiem dlaczego, mój komentarz zniknął) biskupa oskarżono, ukarano, ale NIE PRZESŁUCHANO!
  To wynika z informacji napisanej o tej sprawie, która wyżej była przytoczona! Może to jest walka służb z kolejnym patriotą? Ktoś oskarżył, a dowody niezbite są?
  Kłamczuch Mateusz twierdzi, że szczepionki nie będą przymusowe! Łga! W ustawie (jeszcze nie obowiązującej) jest zapis, że będą przymusowe. Gdzieś w kwietniu br. powołano przecież policję sanitarną! Mam nadzieję, że ten komentarz się ukaże.

 75. seler said

  69 Boydar
  synu kozła z osłem
  do Peryskopa piszesz Rura Zagięta ?
  mam Ci pojechać ?
  delikatnie ?

  ————
  Nie znasz całej historii, sięgającej dobre kilka lat wstecz.
  Admin

 76. Boydar said

  Wypada mieć prawo jazdy (podobnie jak zdolność honorową); niech obywatel okaże.

 77. Peryskop said

  Re 69 Bajdurak re 66 Peryskop

  Dla uściślenia – GW raportuje o przebijaniu bariery krew-mózg.

  Ale oczywiście przemilcza, że stosowana jest także technika (są w necie ilustracje, m.in. szkolenia żołnierzy) pobierania wymazu „z nosa” długim sztyftem, wpychanym na 10 cm+ w kierunku wprost na delikatną, porowatą osłonę mózgu.

  Taka procedura wystarcza do rozwalenia tej kluczowej bariery !

  Rekonwalescenci skarżą się, że mają w głowie coś nie tak.

  Więc proszę o tym informować nieświadomych ludzi.

 78. Boydar said

  W przypadkach mi znanych, jestem pewny że wymaz pobierany jest z gardła. Innych sposobów nie spotkałem. Nie mam więc zdania, a medialne doniesienia zazwyczaj coś kombinują.

  Jeżeli szpatułki probiercze pochodzą z dostaw centralnych, to co któraś może być zakażona. Wystarczyło kilka koców zakażonych ospą i mechanizm zrobił swoje, nie trzeba było zakażać każdego Indianina z osobna. Co się dzieje z pobranymi próbkami nie przesądzam. Podejrzewam, że podlegają uczciwej obróbce laboratoryjnej. Natomiast generowana informacja do społeczeństwa to inna sprawa, jest taka jak potrzeba generatorom.

  Dlaczego wspominam o uczciwej obróbce, bo są żywo zainteresowani jak im idzie.
  Dlaczego podejrzewam zakażone testery. Bo nie jest możliwe objęcie całego globu epidemią w tak krótkim czasie. I zakażone testy są jedynym i rewelacyjnym patentem.

 79. seler said

  75 Admin do seler

  ————
  Nie znasz całej historii, sięgającej dobre kilka lat wstecz.
  Admin
  —-
  no, nie znam i co z tego ?
  czy Peryskop kota Ci
  zastrzelił z procy ?

  czy = że szie tak brzydko wyrażę
  niedomyty seler jest
  winny wszystkiemu ? co szie porobiło ?

  Peryskop on tę Rurę naprostuje
  i wtedy NIC nie zobaczysz
  chciałeś tego ?
  Gajowy ?

  Składanka – „Les Deux Guitares” by Yoska Nemeth

  Marucha, dziękuję, trzymaj szie

 80. Marucha said

  Re 79:
  No widzisz. Nie znasz sprawy, nie znasz Peryskopa, nie wiesz czemu jest tak… mało popularny w gajówce.

 81. Kar said

  80/Gajowy

  – sa gusta i guscidla, ON mnie tam nie wadzi; nie kadzi, i nie idzie z powszechna wazelina

  ——
  To dobrze, ze Panu nie wadzi. Innym – i owszem.
  Admin

 82. NyndrO said

  To jest o pobieraniu wymazu.
  .https://www.youtube.com/watch?v=kxv0cl4IJNw

 83. seler said

  Boga nie wypada kochać czałe czas,
  tylko w jeden dzień
  we wtorek

  w inne dni liżemy szie z szatanem,
  żeby miał orgazm
  gówno spijamy
  z jego ust

  i wtedy mnie pokona
  taki chuj….

  Składanka – „Les Deux Guitares” by Yoska Nemeth

 84. Boydar said

  Obywatel Rura jest bardzo popularny !

  „Do ustalenia pozostaje” cóż by to znaczyć miało. Myślę, że popularność zagiętego obywatela Rury dorównuje popularności nie mniej zagiętego obywatela Selera. Tyle że obywatel Rura nie bluzga, i przez to może trochę traci w rankingu.

 85. Wanderer said

  W Szkocji wymazy pobierane sa z gardla i nosa jednoczesnie. I co ciekawe, mozna trafic na kogos kto ten test przeprowadza albo zrobic sobie samemu. Bez zadnej kontroli.

  Ciekawa sprawa, ze w Anglii, Irlandii polnocnej Walii lockdown a w Szkocji nie. Zageszczenie podobne do Walii czy Irlandii. W piecio stopniowej skali „zagrozenia” tu gdzie mieszkam jest na dwa. Czyzby nasza premierka przejrzala na oczy? Czyzby chciala rzeczywiscie ratowac Szkocje? Co prawda ona ma tendencje robienia wszystkiego na odwrot co robi Boris ale.. No wlasnie. Jestem zaskoczony.

  Pozdrawiam Cie Seler. U mnie po staremu, czyli w porzadku. Oby do wiosny. Znow wpadne Cie odwiedzic. Trzymaj sie i nie zalamuj.

 86. seler said

  Boydar

  co z tym pojedynkiem ?
  odpalić lont ?

 87. Wanderer said

  Panie Boydar, moze juz pora zlezc z Selera i zakonczyc temat. To juz nie jest ani smieszne, ani zaskakujace. Stac chyba Pana na wiecej? Chyba ze lubuje sie w takich tematach. Bo ja dla przykladu nie kopie juz lezacego.
  Prosze zobaczyc Pana NyndrO i wziasc z Niego przyklad. Skoro nie chce z Nim pisac nie odpowiada, ignoruje ale nie tlucze slabszego. Ma klase. I to w Nim doceniam i szanuje.

 88. Wanderer said

  Seler, Ty tez ze swej strony, prosze przystopuj. Porozmawiajmy tu na Gajowce o rzeczach innych. Mysle, ze dosc mamy w naszym codziennym zyciu zmartwien. Wiem, ze to nie wplywa dobrze na atmosfere i stosunki miedzyludzkie ale musimy nad tym wszyscy panowac. Nie ma sensu ciagnac wszystkiego w nieskonczonosc. Jak potrafisz to wybacz kazdemu kto Cie skrzywdzil czy urazil i nie wracaj wiecej do tego. Jezeli zrobi Ci to jeszcze raz – zostaw to Bogu. On rozsadzi i policzy.
  Prosze Cie.

 89. Boydar said

  Jeśli przeprosi, czemu nie.

 90. seler said

  kochany Bracie Wanderer

  trzymaj szie
  😉

 91. Wanderer said

  Panie Boydar, gdyby Pan pojechal i odwiedzil tego Czlowieka zmienilby sie Pan i wyciagnal reke. Wiem ze by tak bylo. Znam Pana. Jest Pan dobrym Czlowiekiem ale wstydzi sie czasami tego. Nie ma czego. To zaleta nie wada. W oczach Boga nigdy sie Pan nie zfrajeruje. A na opinii niektorych niech Panu nie zalezy.
  Skoro Pan wierzy w Boga i Chrystusa, to wie Pan, ze Jezus powiedzial ze „zdrowi nie potrzebuja lekarza”. Niech Pan to odniesie rowniez do postepowania w swoim codziennym zyciu. Prosze Pana o to. Niech Pan sprobuje wyciagnac reke do Czlowieka. Wspomoc Go dobrym slowem, rada, przyjaznym gestem. Pan Bog to u gory widzi i policzy to Panu. Gdyby wszyscy byli idealni nasza ewangelizacja nie mialaby sensu. Pan Bog poslal nas abysmy nasladowali Go i szerzyli Jego wole rowniez wsrod chorych. Skoro widzi Pan chore zapatrywania niech Pan pochyli sie nad Nim i zgodnie z tym co Chrystus mowil naucza, a nie laja. Pochyl i wyciagnij jedna zagubiona owce z krzakow a bedzie Ci policzone wiecej nizli bys sto owiec prowadzil latwa droga.
  Pozdrawiam.

 92. Wanderer said

  Seler, prosze Cie. Przepros wszystkich ktorzy mogliby sie czuc urazeni Twoimi wypowiedziami, wyzwiskami, komukolwiek swiadomie czy nie zadales bol. Przepros szczerze a Bog wypelni radoscia i spokojem Twoje serce

 93. Boydar said

  Panie Wanderer, wiem, nie wyraziłem się jasno. Ja nie żądam aby przepraszał mnie. Bo nie mnie obraził.

 94. Wanderer said

  Jesli Seler nie przeprosi Pana i wszystkich ktorzy czuja sie urazeni bo nie przeczyta albo z innych okolicznosci, ja Pana przepraszam i Was wszystkich za Niego i prosze o wybaczenie. Nie gniewajcie sie juz na Niego i wybaczcie Mu. I jak chcecie Mu pomoc przygarnijcie Go i pocieszczcie dobrym slowem. Na owoce nie bedzie dlugo czekac.

 95. Piskorz said

  !!! Drugie 50% głosujących na kandydata Prawa i Sprawiedliwości optymizmu nie dodaje. Wszak Prawo i Sprawiedliwość jest „partią” (czy aby na pewno partią?) rządzącą, której działalność w ostatnich kilku miesiącach jest skoncentrowana nie tyle na okiełznaniu Cov-19, ile raczej na okiełznaniu sprzeciwu Polaków wobec prostackich i zabójczych ograniczeń narzuconych w imię bijącej fałszem troski „o zdrowie i życie” Polaków. Autentyzm walki z pandemią co najmniej jest wątpliwy. Niewątpliwe jest natomiast widmo odpowiedzialności za szkody społeczne i gospodarcze za podejmowane decyzje. PiS, podobnie jak jego poprzednicy, wszedł w fazę „szybkiego zużycia”. Nic dobrego z tego nie będzie.

  Z jednej strony, chodzi o rządy kompromitujące się narzuconą z zewnątrz walką z urojonym wrogiem, łamiące po drodze wszelkie reguły życia społecznego, obecnie przygotowujące „drugą fazę pandemii”.

  Z drugiej strony, co jest jeszcze bardziej niepokojące, to powszechne zatopienie Polaków w instynkcie stadnym, wykluczającym krytycyzm, a tym bardziej zdrowy rozsądek. Zniewolenie zamiast wolności – oto zdumiewająca metamorfoza. Co zrobić z tym niespodziewanym fantem, który rujnuje dotychczasowe wyobrażenie o Polakach?
  CIEKAWE…Wspominałem nie x trzeba czytać prof Śliwińskiego /Europ. Monit. Ekonom./.

 96. revers said

  Dotarlo do kogos ze po zbojnickiej naradzie o polnocy w ostaniej chwili z piataku na sobote zamknieto sklepy meblowe i BIBLOTEKI?

  No tego nie bylo w najczarnisjszej komunie i niby tepej komunie, zeby ludzi odizolowac od wszyskiego z powodu hucparskiego covida.

  Jeszcze tylko internet odetna, w zasadzie juz czesc niezaleznego materialu z internetu jest odcieta, wykasowana, zbanowana.

  Bedziemy jaskiniowcami, zaraz po naczelnych jaszczurach z korzeniami .

 97. Boydar said

  Chyba muszę powtórzyć. Inwektywy czy pomówienia Selera miotane na naszych Gajówkarzy, każdy rozumny człowiek traktować może wyłącznie w kategoriach niesmacznego żartu. Ale są sprawy i rzeczy, których tak prosto wytłumaczyć się nie da.

 98. Rozetta said

  Tragedia w Katowicach. 43-letni pacjent wyskoczył z okna szpitala. Zginął na miejscu.
  Do zdarzenia doszło w czwartek w szpitalu MSWiA w Katowicach. 43-letni mężczyzna zakażony koronawirusem wyskoczył z okna na drugim piętrze.
  Policja wstępnie ustaliła, że było to samobójstwo.
  Portal Katowice24.info donosi, że w jednej sali placówki przebywali ojciec i 43-letni syn, który cierpiał na schizofrenię. W pewnym momencie ojciec wyszedł do toalety. Kiedy wrócił, syna już nie było, a okno było otwarte.

 99. Rozetta said

  Z powodu koronawirusa przyciski sygnalizacji przy przejściach dla pieszych są zakryte czarną taśmą.
  Zielone światło jest wzbudzane automatycznie, a nie na żądanie.
  Czy to powstrzyma transmisję wirusa?:D

 100. Rozetta said

  Następnym problemem jest brak wolnych miejsc dla pacjentów covidowych. W ich poszukiwaniu mają pomóc żołnierze WP, których jednym z zadań ma być kontrolowanie szpitali, czy oby na pewno podają prawdziwe dane.
  https://tvs.pl/informacje/slaska-sluzba-zdrowia-na-progu-zapasci-prosi-o-pomoc-brak-lekarzy-personelu-i-wolnych-karetek/

 101. marteczka said

  na wesoło

  http://snippits-and-slappits.blogspot.com/2020/11/saturday-cartoons-that-voodoo-that-they.html

 102. Rozetta said

  https://katowice24.info/nawet-70-000-zl-kary-za-przekroczenie-czeskiej-granicy-i-akt-notarialny-jako-dowod-niemieszkania-w-woj-slaskim-wywiad/

 103. Rozetta said

  https://pl.sputniknews.com/polska/2020102913277063-gwaltowny-spadek-poparcia-dla-pis-sputnik/
  Dodał, że teraz zdecydowano się postawić Trumpa na miejsce i de facto wybrano na prezydenta protegowanego z Wall Street, czyli „finansowy i oligarchiczny kapitał Ameryki, który zawsze stanowił grupę rządzącą establishmentu”.
  https://pl.sputniknews.com/swiat/2020110713336980-duma-panstwowa-rosji-zwyciestwo-bidena-w-wyborach–bylo–przewidywalne/

 104. Piskorz said

  re 16 paziem
  7 listopada 2020 o 00:12

  Byłbym ostrożny z rozpowszechnianiem takich niepotwierdzonych informacji””.
  JESTEM TEGO SAMEGO ZDANIA..!!

 105. seler said

  Wszystkich Poprzepraszać ?
  dobra, spróbuję…

  przepraszam Wszystkich, którzy nie są jeszcze Cyganami,
  błędy stylistyczne też przepraszam
  i ortograficzne również,
  nie będę sobie żałował… kropki też
  przepraszam…

  jeżele Wszystkich poskrzywdzanych
  nie zdążył ja wymienić,
  to też przepraszam
  i dziękuję

  piosenki też przepraszam
  i całe YouTube

  i cipkę też,
  że mam
  chuja

  przepraszam najmocniej

  seler cygan

  Składanka – Ukrainian Gypsy Theatre ‚Romans’ Amala 2009 pt 1.avi

  Zhanna Karpenko też przeprasza…

  https://www.youtube.com/watch?v=7jxxZRvJd_A&list=RDjDb5agkDr0g&index=5

 106. seler said

  przepraszam, że ja ośmieliłem szie przeżyć
  jeszcze do wczoraj…
  przepraszam
  jutro też przeproszę, że
  ziemia jest okrągła
  i woda mokra
  oraz za brak szmaty na ryju
  przepraszam

  i że mam 64 lata, to też przepraszam ZUS
  [zapłać uklęknij spierdalaj]
  i, za to że ksiądz szie skurwił, za to
  też przepraszam
  za koło kwadratowe, które
  cygan nie zdążył
  ukraść…

  i za gołębie, które srają
  gdzie popadnie…

  przepraszam

  że jeszcze
  jestem

 107. seler said

  za tydzień przeproszę jego Admina,
  że komentarza nie napisałem
  rok wcześniej, żeby szie
  pojawił niechcący
  za miesiąc


  za 7 minut przeproszę Boga,
  że mnie stworzył
  a potem
  siebie
  że

 108. seler said

  bo bym zapomniał

  przepraszam,
  że Wasz
  papież
  zwariował czcząc
  obrazek
  +
  opłatek
  i
  kurestwo

  szie zastanawiam,
  za co jeszcze
  przeprosić

  aa,

  za to, że mi jaj nie urwało
  pod pociągiem

  .https://www.youtube.com/watch?v=G7mTf037yBE&list=RDjDb5agkDr0g&index=5
  no, hej 😉

 109. Boydar said

  @ Pan Piskorz (95)

  Niewątpliwie opisał Pan realia. Chciałbym jednak aby spróbował Pan w tym samym duchu i kontekście wyjaśnić jak to jest, że 14 lipca w każdym francuskim oknie widać kokardkę. Po prawie trzech wiekach na przemyślenia.

 110. seler said

  jaśnie pana Boydara
  też przepraszam,
  że mnie gnoił
  od samego
  początku

  .https://www.youtube.com/watch?v=G7mTf037yBE&list=RDjDb5agkDr0g&index=5
  ile ja szie wapna nawyrzucałem
  z dołu….

  [komentarz ukaże szie za 3 lata]

  rękawicę mi oddaj, Boydar

  Cygan Cie Prosi
  szie

 111. seler said

  kochany Marucha

  ognisko napal
  ziemniaczków upiec
  i porozrzucaj na cały
  świat… te dary

  jednego zostaw
  dla siebie

  gdy przyjdzie kot
  pogłaskaj

  i nie pod włos
  uprzejmie

  spojrzyj

  weź splunij i pierdol
  ten cały zgiełk

  żar

  w sobie zostaw
  przyda szie

  z ogniska

  no, hej
  😉

  i przepraszam Cię
  za brak kropki
  😉

 112. osoba prywatna said

  Lolek niczym kapitan ameryka.
  https://pl.aleteia.org/2020/05/17/lezala-na-dworcu-po-wyjsciu-z-obozu-kleryk-wojtyla-wzial-ja-na-rece-i-niosl-3-kilometry/

 113. Anucha said

  PO robiło Łaskę dla USA
  A PiS liże dla burdelmamy.
  Czy już w naszym Kraju nie ma prawdziwych cyganów (czytaj jeba.ów)🤣🤣🤣

 114. osoba prywatna said

 115. osoba prywatna said

 116. osoba prywatna said

 117. osoba prywatna said

  Reakcja dzieci kotów po raz pierwszy, kiedy zobaczyli swojego tatę.
  .https://www.youtube.com/watch?v=H90GFYTpFqE

 118. Ad. 53:
  Dokumentacja Wykopalisk Archeologicznych Doktora Romanowa na Wyspie Piaskowej okazała się być w JEDNAYM egzemplarzu i nie mieć kopi, co jest praktyką Najważniejszych Dokumentów Państwowych. Zgłosiłem jej ZAGINIĘCIE na Policji i w Urzędzie Ochrony Państwa, gdzie mi odpowiedziano, że NIE LEŻY TO W ICH KOMPETNCJI, wobec czego zapytałem W CZYJEJ? co okazało się Kompetencją BUNDESTAGU.
  Bundestag został wybroniony przez BRUKSELĘ, która napisała: KUPUJEMY ZAJOBA WE WROCŁAWSKIM MUZEUM ARCHITEKTURY NA 10 MILIONÓW EURO. To też okazało się niewypałem, bo ja zażądałem przeniesienia Muzeum Architektury do Bastionu Polskiego, zwanego od Pałacu Chrobrego (Rektorat WSSP), który jak stwierdziłem ostatnio jest pałacem Tymoteusza – współczesnym pałacowi jego teścia POSEJDONA (Koszary Pruskie). Posejdon budował z CEGŁY DUŃSKIEJ, która utrzymała się Do Dziś.
  To wygląda na film UPIÓR LUWRU. Wygnana z Francji królowa Agnieszka Meranka znalazła chronienie z tysiącami swych zwolenników u swej siostry Jadwigi Śląskiej. Została zakwaterowana w Malborku, gdzie UPAMIĘTNIŁA się artystycznie, gdy w Strzegomie budowano Kopię Luwru, bo BEZ LUWRU ŻYĆ NIE MOGŁA.

 119. osoba prywatna said

  Skandal Pijany funkcjonariusz SOP z ochrony Morawieckiego mierzy z broni w barze
  .https://www.youtube.com/watch?v=BJpJMD6Q4wQ

 120. osoba prywatna said

  Julka niszczy reportera „Nie Mam Pojęcia, Nie Jestem Tysiącem Ludzi”
  .https://www.youtube.com/watch?v=RMaOmtYZ_50

 121. Ad. 51, 68:

  Wiem, że Berlin jest najbardziej żydowskim miastem w Europie – bardziej niż Moskwa – ale to kwalifikuje go na stolicę Holokaustycznej Rosji, jako Zaczynu LEHI Adolfa Hitlera, jak mi powiedział Hrabia Kurowski. Zailustrowano to GRUZAMI KREMLA, w ruinach którego Bronią Się przed Holokaustami Rosjanie.
  Zamiast WIELKIEJ LECHII będzie WIELKIE LEHI Duńczyka Samsona.

 122. Boydar said

  Idziecie w zaparte, obywatelu. Pierwsza u was zasada – „to nie moja ręka !”, choć złapaniście na gorącym.

  Przepraszać to wypada obrażonego; tu takich nie ma. Nawet NICK udaje, zamiast przyznać ze się po prostu zrzygał z obrzydzenia.

  Nie znajduję w sobie litości dla ludzkiego bydła. Swoją postawą reprezentuje Seler wszystko, czym człowiek być nie ma prawa. I jeszcze strasznie się tym rajcuje.

  Tak czy owak, wciąż starasz się nasrać na Zbawiciela i Matkę Jego. To się nie może dobrze skończyć. I ja do tego też ręki nie przyłożę. Won !

 123. Boydar said

  @ yt od OP – (116)

  Komentarz do sytuacji może być tylko jeden – „Jak je wychowałaś kobieto !„. Na filmie wydaje się nam to śmieszne …

 124. osoba prywatna said

  Polscy medycy- łowcy skór, mordercy
  https://anthony.neon24.pl/post/158738,polscy-medycy-lowcy-skor-mordercy

 125. Boydar said

  Kraśnik forever !

  https://www.onet.pl/informacje/onetlublin/radny-pis-o-dulkiewicz-co-to-za-dza-tak-sie-rozkraczyla/8fmd7cv,79cfc278

 126. revers said

  Kolejni zbawiciele narodu Polskiego, obok Sorosa – Rockefeler i Gates

  panie wielki po co wam chrystus i matka boska na klapie Bolka.

  11.11.2020 tuz , tuz.

 127. Katarzyna T said

  Ad Boydar.

  Patologia zaczyna się od kołyski. Życiorysy na stół proszę.

 128. I*** said

  (121) Boydar

  Święty Boydarze, a w którym to konfesjonale spowiadacie? :-)))

 129. Stefan said

  Pan Jezus intronizowany na Króla Polski. Polska uratowana!!!

  Nabożeństwo pod przewodnictwem abpa Andrzeja Dzięgi.

  Świebodzin, 31.10.2020 r.

  ————
  A czy Pan Jezus się zgodził?
  Admin

 130. revers said

  Przebrazowienie sie po polsku , czyli nowa opcja polskiego Harry Portera finasow

  Buta, arogancja, bezczelność i brak jakiejkolwiek znajomości przedsiębiorczości. Wprowadzają drugi lockdown, już ponad 30 branż cierpi z powodu obostrzeń, wielu przedsiębiorców ma zakaz prowadzenia działalności, kolejnym firmom grozi bankructwo, pracownikom zwolnienia lub obniżki pensji, zapowiedziany już jest całkowity lockdown nazywany dla zmylenia „narodową kwarantanną”, a tymczasem władza proponuje polskim przedsiębiorcom… „możliwość przebranżowienia się”.
  Oto pisowska wersja „zmień pracę, weź kredyt” Bronisława Komorowskiego. To samo oderwanie od rzeczywistości, to samo lekceważenie Polaków. Na usta cisną się same nieparlamentarne słowa…
  My mamy propozycję: może rządzący by się przebranżowili i wreszcie przestali nam szkodzić?! Przecież ostatnie miesiące dobitnie udowodniły, że do niczego nie są nam potrzebni, a jedyne co potrafią to konsekwentnie niszczyć życie społeczno-gospodarcze. Zachowują się jak grupa bezkarnych szaleńców, która stopniowo prowadzi Polskę do katastrofy! Właśnie dlatego jako jedyne ugrupowanie protestujemy przeciwko tej chorej polityce lockdownów! Trzeba #ZamknąćRząd i #OtworzyćGospodarkę!

  Jak kazdy napisze w pl powiesc harry Poter w Polin i wyda to bedzie cymes na skale swiatowa, przbranzowic sie na pismaka. Tylko kto to bedzie kupowla lub czytal jak bibloteki zamkniety, a wartosc paieru i tresci nie wieksza od klo covid papieru w wc..

 131. Boydar said

  @ Pan Generał

  A w tym u św. Maruchy, Wacława zresztą. Szczerze powiem – ciężki kawałek chleba.

  @ obywatel Seler

  Rękawicę mam oddać ? Sam podziałeś sam se szukaj; nawet nie dotykałem. Nie mam aparatury do dekontaminacji.

 132. revers said

  panowie kosciulki zamykaja dla narodowej kwarantanny

  https://www.pch24.pl/tylko-krok-od-narodowego-zamykania-kosciolow–rzad-zabierze-katolikom-kolejne-swieta-,79745,i.html?fbclid=IwAR1i_b7rHjZsAu5fkLfMquEq8nsngg9B6rEPLkYkLum8iHIhAVk9_P5fJ68#.X6c7Nq5OVrU.facebook

  a panowie o gwiazdkach na niebie, w tym o tej betlejemskiej ktora bedzie pod scisla kwarantanna tysiacleci.

 133. I*** said

  (131) Boydar

  Ja myślę, że ciężki – sam Pan Jezus mógłby brać u was, prześwięty obywatelu Boydarze, lekcje chrześcijańskiego „miłosierdzia”. :-))) Bo coś za szybko wybaczył, On Bóg, temu łotrowi na krzyżu jego bezeceństwa – powinniście pouczyć Pana Jezusa, w swoim konfesjonale, by był On, po waszemu, bardziej srogi i nieprzejednany dla wszelkiej maści łotrów i bezecników. Porządek przecież musi być, a jakże! :-)))

  ———–
  Czy Panu/i „i***” o coś chodzi? O co? Pytam, bo nie wiem.
  Admin

 134. Piskorz said

  re 126 „Pogorzelisko” trzeba koniecznie przeczytać..!! Pisałem o tym. 1 egzemplarz podarowałem bibliotece w N. na Kujawach.

 135. osoba prywatna said

  Mimo tylu lat facet zachował jaja i nie boi się publicznie głosić tego, co mu się nie podoba.
  Ponieważ do setki już nie tak daleko, a więc co najmniej 120 lat w zdrowiu i w takiej formie.
  https://film.interia.pl/galerie/skandalista-alain-delon-zdjecie,iId,2976729,iAId,389027

 136. Boydar said

  @ Pani Kasia, która mi umknęła była

  No więc, Pani Kasiu, urodziłem się, bo już nie miałem innego wyjścia. Zdarzyło się to pod mostem, w popielec i zaćmienie słońca lat temu prawie sześćdziesiąt. Dobrze mi wtedy poszło, jak na największą wieś w Polsce. Prawdę mówiąc do dzisiaj nie narzekam – jest dobrze choć jeszcze nie tragicznie, inni mają gorzej. No, a co u Pani ?

 137. Gerwazy said

  Dlaczego Gulbinowicz wybrał taką formę kontaktów? Profesor Łatka nie odpowiada w swojej publikacji wprost, ale można się domyślać, że stał za tym strach przed ujawnieniem opinii publicznej homoseksualnych skłonności duchownego, o których SB doskonale wiedziała.

  Ceną za milczenie była współpraca, choć niesformalizowana. Tu musi zrodzić się pytanie o charakter kontaktów ze służbami innych osób, które w różnym czasie były bliskie kardynałowi.

  Chociażby abp Sławoj Leszek Głódź, który pojawia się w raportach ze spotkań esbeków z Gulbinowiczem jako jego „zaufany”. W latach 1983–1990, w czasach kiedy pracował w watykańskiej Kongregacji ds. Kościołów Wschodnich, spotykał się z funkcjonariuszem Zarządu II Sztabu Generalnego WP, a wywiad traktował go jako „nieświadomego informatora” (historię tych kontaktów opisywaliśmy w „Rz” w czerwcu 2018 r.).

  Czy jego zgoda na spotkania z oficerem wywiadu wynikała z chęci dbania o wizerunek tego, dzięki któremu znalazł się w Rzymie? A może i na niego SB coś miała?
  Inny bliski współpracownik Gulbinowicza ks. Edward Janiak (obecnie zawieszony biskup kaliski) w kwietniu 1983 r., po tym jak przyłapano go na nielegalnym kupowaniu dolarów od cinkciarza, dostał zastrzeżenie wyjazdów za granicę (informacje te można znaleźć w aktach paszportowych przechowywanych w IPN we Wrocławiu).

  W lipcu tego samego roku zastrzeżenie zdjęto. Oficjalnie umorzono postępowanie. Czy za tak szybkim załatwieniem sprawy kryło się coś więcej? Szczątkowo zachowane materiały nie pozwalają na odpowiedź, ale wątpliwości nie brak.
  forumdlazycia.wordpress.com/2020/11/06/sprawa-kard-gulbinowicza-poczatkiem-serii-pytan/
  gabriel-maciejewski.szkolanawigatorow.pl/co-jest-naprawde-strasznego-w-historii-kardynaa-gulbinowicza-i-innych-hierarchow-ktorych-oskarzaja

 138. Gerwazy said

  Izraelski dziennik „HAOLAM HAZE” 1965 r. – Sprzedaliśmy NRF / Państwu Niemcy świadectwo moralności następującej treści:

  My państwo Izrael, ofiary nazizmu, uratowani z Oświęcimia, dyplomowany symbol postępu i socjalizmu w świecie, potwierdzamy niniejszym, że posiadacz tego świadectwa nie jest już faszystą, lecz całkiem nowym Niemcem, który ma prawo być przyjęty do każdego grona.”

 139. Gerwazy said

  wróżki z usa
  Wg. trzech modeli liczonych przez University of Washington dla Polski

  covid19.healthdata.org/poland?view=daily-deaths&tab=trend

  za 3 tygodnie dzienna liczba zgonow wzroscie o 100. Kumulatywna suma wszystkich zgonow 1 grudnia bedzie ok. 12 tys, czyli 2 razy wiecej niz dzisiaj. Po 1 grudnia trzy modele rozjezdzaja sie. Przy zachowaniu dystansu spolecznego i powszechnym noszeniu masek liczba dziennych zgonow bedzie wolno rosla i osiagnie maksimum 250 zgonow dziennie 8 grudnia. Jest to najlepszy scenariusz bez wprowadzania lockdownu. Trzy scenariusze przewiduja na 1 stycznia 2021r sume zgonow covid w Polsce: 18 tys., 23 tys. lub 29 tys.

 140. Gerwazy said

  o działaniu państwa popis.

  Dostałem upomnienie do zapłaty ok. 1 tys. za abonament RTV TVP. Kiedyś płaciłem ale Rudy powiedział, że to haracz to nie płaciłem Potem po 2015 znów płaciłem. Przyczedł minister od abonamentu Pan Czabański i powiedział, że nie, że to tzeba zmienić inaczej itp. Znów przestałem. Okazało się,że minister od abonamentu pisał ustawę o zwierzątkach. No i dostałem do zapłaty z odsetkami. Podobno płaci 8% telewidzów.

 141. Gerwazy said

  IZOLACJA KORONAWIRUS KABARET

  system związany ze służbą zdrowia, SANEPIDEM i MZ oraz policją jest niespójny, brak przepływu informacji w obie strony, w pionie i między służbami.

  Trzeba samemu wykazać się uporem i pomysłowością by dostać się do lekarza pierwszego kontaktu, by złożyć zawiadomienie w SANEPIDZIE, a skutek taki, że policja przyjeżdża sprawdzać nazajutrz, SANEPID odzywa się na czwarty dzień, MOPS dwa dni przed zakończeniem kwarantanny.

  W międzyczasie po dzwonieniu na infolinię do Warszawy przekonuję się, że trzeciego dnia po złoszeniu gdzie się da nie ma nas w systemie, mimo, że za pierwszym dzwonieniem na infolinię podałem pełne informacje. Skoro dane można przetrzymać trzy dni to rodzą się pewne podejrzenia. Czwartego dnia już nie dzwoniłem na infolinię, bo odezwał się SANEPID.

  Pani powiedziała, że policja jest zawiadamiana bezpośrednio(???), oni telefonicznie przez chorego, aplikacja Kwarantanna, której polecenie zainstalowania przychodzi SMSem, nie jest ich. Po zainstalowaniu wprowadza się PIN z SMSu i następuje polecenie zrobienia sobie zdjęcia. Przez okres izolacji chorej i osób bedących na kwarantannie aplikacja nie była używana, bo nie przychodziły polecenia SMSami.

  A jeśli idzie o kwarantannę to trwa 10 dni dla osoby pozytywnej + dodatkowych 10 dni dla domowników, a jeśliby ktoś z nich miałby objawy to kwarantanna leci od momentu pozytywnego testu u osoby następczo chorej przez 10 kolejnych dni, a dla reszty domowników + dodatkowych 10 dni).

  W naszym przypadku policja nie sprawdzała domowników po zakończeniu kwarantanny przez osobę pozytywną.

  jedyny sposób skrócenia kwarantanny dla członków rodziny osoby współmieszkającej z osobą pozytywną to izolacja osoby chorej w izolatorium (lekarz nie wiedział jak to załatwić, więc telefony do Rzecznika Praw Pacjenta i kołomyja = decyzja zostajemy razem) lub wyniesienie się rodziny do innego locum, o ile ma się taką możliwość i wtedy kwarantanna biegnie współbieżnie po 10 dni dla osoby chorej i członków rodziny.

  Jeszcze niedawno po zakończeniu kwarantanny przez osobę chorującą był robiony ponownie test,
  a teraz jest do decyzja administracyjna, 😀
  czyli 10 dni i fertig,

  a zapomniałem, że przed końcem kwarantanny robiony jest przez lekarza pierwszego kontaktu e-wywiad z ozdrowieńcem.
  Jak wygląda sprawa jeśli osoba chora ma nadal objawy to nie wiem, bo nie przerabialiśmy.

 142. Gerwazy said

  Główny Inspektor Sanitarny sanepid opublikował nową definicję przypadku COVID-19 na potrzeby nadzoru epidemiologicznego nad zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 – podał na swojej stronie GIS.

  Według kryterium klinicznego, za chorego na covid uznaje się osobę, u której wystąpił

  co najmniej jeden
  z poniższych objawów:

  kaszel, gorączka, duszność, utrata węchu lub smaku o nagłym początku albo też zaburzenie smaku.

  Czyli co, cżłowiek łamie sobie nogę, albo powala go atak wyrostka, albo jakieś zakażenie, dostaje z tego powodu gorączki i zostaje zakwalifikowany jako COVID?

 143. Gerwazy said

  Zanim Przemysław Kowalczyk osiągnął pełnoletność i powiadomił prokuraturę, postanowił iść do Niższego Seminarium Duchownego franciszkanów w Legnicy. Dobrze się czuł w Kościele, był ministrantem, a poza tym chciał być daleko od ojca i poznać jakiegoś chłopaka. Od skończenia 14 lat uświadamiał sobie, że jest homoseksualny. Do domu wrócił po kilku miesiącach w seminarium, na swoje 15. urodziny.
  http://pressmania.pl/karol-chum-proba-wyludzenia/

  Plan pójścia do niższego seminarium zrodził się w mojej głowie, gdy byłem w szóstej albo siódmej klasie szkoły podstawowej. (…) Ja już w tym okresie miałem poczucie, że jestem inny, że mam skłonności homoseksualne. Nawet uległem zakochaniu się w jednym z zakonników, który był w seminarium.
  wiadomosci.onet.pl/kraj/karol-chum-jezeli-kardynal-gulbinowicz-ma-tak-silna-wiare-to-osadzi-go-bog-wywiad/xzteqv4

 144. Gerwazy said

  pulsmedycyny.pl/sezon-grypowy-2019-2020-liczba-zachorowan-i-zgonow-na-grype-982828

  http://wwwold.pzh.gov.pl/oldpage/epimeld/grypa/index.htm

 145. Gerwazy said

  Im więcej globaliści opowiadają o równości, tym więcej jest na świecie nierówności.
  Brytyjska Biblioteka Izby Gmin szacuje, że w 2030 roku wspomniany udział 1% najbogatszych w światowym majątku dojdzie do 64%.
  .https://independenttrader.pl/globalisci-planuja-wielki-reset.html

 146. Gerwazy said

  http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl/
  Holy League of Nations
  http://holyleagueofnations.com/sign-up-your-country/
  https://www.facebook.com/usrosarycoasttocoast/

 147. Gerwazy said

  07.11.2020.
  Wykryto oszustwo w oprogramowaniu systemu wyborczego
  w USA.
  https://www.wykop.pl/link/5787075/wykryty-glitch-w-systemie-wyborczym-w-usa/

  W hrabstwie Oalkand (Michigan) oficjalnie wykryto glitch [oszustwo] w oprogramowaniu do liczenia głosów, który spowodował transfer 6 000 głosów z Trumpa na Bidena.
  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=29559&Itemid=47
  System ten używany był w 30 stanach, w tym we WSZYSTKICH spornych!
  https://streamable.com/z9pno8

 148. Gerwazy said

  lekarz Dr Włodzimierz Bodnar: – Nie dam się zastraszyć!
  Lekarz z Przemyśla kontynuuje terapię pacjentów z COVID-19!
  [AKTUALIZACJA, RELACJE LECZONYCH]

  korso24.pl/wiadomosci/5582,dr-bodnar-nie-dam-sie-zastraszyc-lekarz-z-przemysla-kontynuuje-terapie-pacjentow-z-covid-19-aktualizacja-relacje-leczonych
  6 listopada 2020

  Pulmonolog z Przemyśla, dr Bodnar, twierdzi że COVID-19 można wyleczyć w zaledwie 48 godzin.

  Dodatkowo ma już udokumentowane około 100 przypadków wyleczeń z okresu od lutego do października tego roku. Temat okazał się bardzo kontrowersyjny i podzielił środowisko medyczne.

  Temat terapii prowadzonej przez przemyskiego lekarza dr Włodzimierza Bodnara podzielił środowisko medyczne.

  Według ostatnich doniesień Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej Lekarzy nie wszczął postępowania dyscyplinarnego wobec lekarza i tym samym pulmonolog z Przemyśla ponownie będzie prowadził terapię pacjentów zakażonych koronawirusem.

  – Dobrze jeśli w tej sprawie wypowiedzą się konsultanci krajowi, wojewódzcy, żeby komisja bioetyczna wiedziała, że jest prowadzona taka terapia. Na ten moment nie zostało wszczęte żadne postępowanie. – mówi dr Anna Kot, Okręgowy Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej Lekarzy w Krakowie.

  Doktor Bodnar na stronie internetowej swojej przychodni ponownie zamieścił teksty dotyczące leczenia koronawirusa amantadyną. Zresztą sam nie tak dawno był zakażony i sam zastosował u siebie taką terapię, która dała bardzo dobre efekty.

  – Obecnie w Polsce wielu lekarzy leczy swoich znajomych, bliskich a nawet pacjentów według moich schematów – z bardzo dużym powodzeniem. Zarówno w ramach opieki POZ jak i szpitalnej. Są to już setki lekarzy, tysiące pacjentów. Otrzymuję mnóstwo doniesień z całej Polski oraz z zagranicy.

  Niestety, środowisko lekarskie jest tak zastraszone (patrząc co mnie spotyka), że boi się oficjalnie zabrać głos w tej sprawie. Jednak lek został wykupiony z aptek. Przecież ten lek jest na receptę! A kto wystawia recepty w Polsce? Lekarze!

  Moje wystąpienia dotarły już do milionów osób w Polsce i na świecie. Tego nie da się już zanegować. Zastanawiam się, jak można nadal negować istnienie mojej metody leczenia amantadyną i tym bardziej zarzucać jej brak skuteczności. Zastanawiam się, dlaczego nikt z profesorów, konsultantów nie zajmuje żadnego stanowiska o moim schemacie leczenia. Bo negacja nie jest stanowiskiem. Podam tylko jeden przykład, który pozostawiam do Państwa oceny. – pisze dr Bodnar.

  Środowisko lekarskie jest podzielone i powszechne są opinie takie jak ta:

  – Amantadyna nie została umieszczona w najnowszych, trzecich już rekomendacjach Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych dotyczących leczenia choroby COVID-19. Nie zrobiliśmy tego, ponieważ nie sądziliśmy, że będzie to potrzebne. Nie ma bowiem żadnych podstaw merytorycznych ani naukowych do stosowania amantadyny w zakażeniach wywołanych przez koronawirusa SARS-CoV-2. – mówi profesor Robert Flisiak, prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych, który jest także kierownikiem Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

  Sam lekarz nie ma zamiaru się przejmować ciągłym nękaniem jego osoby.

  – Jeśli ktoś będzie mnie dalej szykanował czy straszył, to w mojej opinii występuje przeciw ludzkości, zasłaniając się tylko i wyłącznie procedurami. Co mija się z powołaniem lekarza. Widoczne nikomu nie zależy? Ludzie powinni umierać? To jest straszne i nieetyczne! Wstyd!
  https://przychodnia-przemysl.pl/how-to-treat-covid-19-in-48-hours-scheme/
  Za to ktoś weźmie odpowiedzialność. Za ludzi, których można było uratować. W ciągu ostatniej doby w Polsce zmarło 445 osób. Kto za to weźmie odpowiedzialność? – kończy lekarz z Przemyśla.
  https://przychodnia-przemysl.pl/covid-19-can-be-treated-in-48-hours/

 149. Katarzyna T said

  Ad 136. Panie Boydar! Jasność pomroczna gorsza niż covid.

 150. Greg said

  Adolf Kudliński Były żołnierz Legii Cudzoziemskiej Kim są najemnicy, płatni mordercy Autobiografia.
  Obejrzałem to dziś dwa razy.
  Jestem w szoku.
  Pomijam to, że Sanjaya momentami bredzi i jego wypowiedzi są nie do przyjęcia.

  Zmieniłem trochę zdanie o Panu Adolfie, nawet BARDZO !

  .https://www.youtube.com/watch?v=f-sp1iBL6E4

  Warto obejrzeć jak ten ,,Świat” wygląda bez MASEK !

 151. osoba prywatna said

  Umiera rekordowo dużo Polaków. Paraliż służby zdrowia przynosi oczekiwane rezultaty
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/umiera-rekordowo-duzo-polakow-paraliz-sluzby-zdrowia-przynosi-oczekiwane-rezultaty

  https://zmianynaziemi.pl/sites/default/files/styles/640szerokosc/public/eggto_su0amfr_u_0.jpg?itok=BM7LXh91

  https://zmianynaziemi.pl/sites/default/files/styles/640szerokosc/public/eksile6waam6gsj_2.jpeg?itok=UVPEbfuV

 152. Boydar said

  Panie Greg.

  Śp. docent Józef Kossecki promował zgłębianie wiedzy nt. socjocybernetyki. Wiedza ta, zupełnie zbędna ludziom normalnym, dawała jednak poważny wgląd w mechanizmy jakimi posługują się gremia sprawcze, w tym sprawujące władzę nad nami. Można było z tego skorzystać choćby dla sportu umysłowego. Czyli doc. Kossecki nas oświecał. Dobrze. Nie przeszkadzało mu to zupełnie w prowadzeniu wykładów dla zomowców w Legionowie, i słowo harcerza, nie dotyczyły savoir vivre w eleganckiej restauracji.

  Wniosek z powyższego, że umiejmy się napić ze źródła wiedzy, nawet gdy strzeżone jest przez smoka. Kim by Kudliński nie był wcześniej, jego porady były prawdziwe i skuteczne. Nie otrzymalibyśmy takich od miłej pani przedszkolanki.

  Wniosek drugi, nie musimy każdego nauczyciela stawiać na piedestale. Takich godnych jest niewielu, reszta to tylko fachowcy. Pański sąsiad pracuje uczciwie w rzeźni, wie Pan co robi codziennie ? I co, nie odpowie mu Pan na dzień dobry ?

 153. osoba prywatna said

  PUSTY SZPITAL W GDAŃSKU CAŁA PRAWDA O PANDEMI
  .https://www.youtube.com/embed/_jBrGXmbAc8

 154. osoba prywatna said

  Gdyby Wiadomości były piosenką
  .https://www.youtube.com/watch?v=w-9sOuAJcCM&feature=emb_title

 155. osoba prywatna said

  Jeszcze nie ma oficjalnego potwierdzenia zwycięstwa Joe Bidena na stołku 46 prezydenta USA, jeszcze wszystko może się zdarzyć, ale polski prezydent i sejmowa Lewica przepychają się, by oddać wiernopoddańcze hołdy.
  ….Abstrahując od żenującego lizusostwa wobec USA, byłoby bardzo zabawnie, gdyby po protestach w amerykańskich sądach okazało się, że zwycięzcą został Donald Trump.
  https://strajk.eu/biden-nie-moze-opedzic-sie-od-holdow-politykow-rowniez-polskich/

  Prez. Duda nie złożył gratulacji z powodu zwycięstwa Bidena.
  Admin

 156. osoba prywatna said

  Po czwartkowym ataku bombowym na siedzibę Ruchu na rzecz Socjalizmu (w którym znajdował się prezydent-elekt) tysiące robotników, górników i rdzennych mieszkańców Boliwii przybyło w ten weekend do La Paz, aby „zabezpieczyć bezproblemowe zaprzysiężenie Luisa Arce na prezydenta Boliwii”.
  https://strajk.eu/po-ataku-bombowym-tysiace-boliwijczykow-gromadza-sie-by-ochraniac-inauguracje-prezydenta-arce/

 157. osoba prywatna said

  Najnowsza Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dotycząca koronawirusa Wuhan, zawiera zalecenie użycia masek z tkaniny tylko wtedy, gdy „stosowanie fizycznego oddalenia co najmniej 1 metra nie jest możliwe”, a dla grup wysokiego ryzyka używania masek medycznych.
  https://www.goniec.net/2020/11/07/aktualizacja-who-maski-niemedyczne-tylko-gdy-nie-daje-sie-dystansowac-na-metr/

  W miniony weekend (31 października-1 listopada) na Słowacji przeprowadzono masowe testy mieszkańców na obecność przeciwciał koronawirusa SARS-CoV-2. Udało się przebadać 95 proc. wytypowanej do tego ludności. Słowackie władze spodziewały się, że nawet kilka procent testów da wynik pozytywny, ale ostatecznie stało się tak tylko w przypadku 1,06 proc. próbek. Zakażonych okazało się 38 359 osób.
  https://www.goniec.net/2020/11/07/slowacy-sie-przetestowali-okazalo-sie-ze-nie-ma-pandemii/

 158. osoba prywatna said

  Kiedy chodzę dziś po ulicach, wyprostowany, z nieosłoniętą twarzą, nie mogę zrozumieć, co stało się z Polską i jej mieszkańcami przez ostatnie kilkadziesiąt lat.
  https://wolnemedia.net/co-sie-stalo-z-polska/

 159. Kar said

  154/Prywatna
  _____

  – nie pomoga wody Wisly, ….ON (Trump) jest juz zywcem ugotowany fertig-nieboszczyk w calym tego slowa znaczeniu…sztywne niczym swiezy odlany beton po 9 dniach.

  Jak te wierne suczki znad Wisly czolgaja sie i liza stopy nastepnemu, to jest tylko oznaka, ze zostal namaszczony przez untouchables..Wadza w stolicy tez szybko bedzie sie zmieniac tasowac napredce. Musza dostosowac sie do kamuflazu w jakim beda paradowac tam za wielka sadzawka

 160. osoba prywatna said

  Wszyscy mają siedzieć w domach, żreć, żyć i płacić podatki. A na co te podatki? Kultura zamknięta, szpitale niedostępne, szkoły i uczelnie zamknięte, urzędy zamknięte. Za co ja mam wam płacić? Na co idą moje składki? Państwo postanowiło przestać zajmować się tym, czym miało się zająć w zamian za zabierane nam pieniądze i postanowiło zaangażować cały swój aparat do gonienia po ulicy za wirusem i niszczeniu życia ludziom
  http://www.prokapitalizm.pl/morawiecki-i-jego-najlepsi-eksperci-szalenstwo-premiera-trwa-trzeba-walczyc-z-tym-barbarzynskim-rzadem/

 161. Yah said

  Ad 157

  A nic się nie stało, ci sami co zagrzewali do wyjścia na ulice robotników w Poznaniu i Gdańsku, teraz zalecają noszenie szmat chroniących przed wirusem.

 162. seler said

  Boydar

  nie wiem, naprawdę nie wiem,
  jak Ci Tobie pomóc
  tylko Jezus
  pomoże
  tym…

  chyba, że nawet i On
  szie załamie
  wejrzawszy
  w Duszy
  głąb

  żądasz przeprosin ???
  a dlaczego Ciebie
  na to nie stać ?

  otchłań…

  kawałek Sumienia można
  jeszcze kupić na allegro,,,
  tanio… po 15 zł
  za kilogram

  zawiną w sutannę, by
  szie nie potrzaskało
  po Drodze do
  Domu Ojca

  pozdrawiam, mimo wszystko
  seler

 163. seler said

  122 Boydar

  „Tak czy owak, wciąż starasz się nasrać na Zbawiciela i Matkę Jego. To się nie może dobrze skończyć. I ja do tego też ręki nie przyłożę. Won !”
  _______

  bez komentarza

 164. seler said

  dzisiaj przyszedł do mnie bezdomny
  Marek Stobrawa [znamy szie od dziecka]
  wygłodzony, przemarznięty,
  w piwnicy chciał
  zamieszkać
  zimno…

  i co ja mam Boże teraz zrobić ?
  ratować go, czy ukatrupić ?
  sam niewiele mam
  a on ? chce
  przeżyć ?

  Boże… czy ja sobie z tym poradzę
  dałeś mi Moc Charakteru
  sprostać ?

 165. Yah said

  A mnie to trochę przypomina bezsensowny upór Hitlera by zdobyć Stalingrad ….

  „Kaczyński jest wystarczająco inteligentnym i utalentowanym politykiem, aby właściwie odczytać o co chodzi z tą światową inżynierią społeczną. Ponad wszelką wątpliwość wie, że to kreacja i brutalna propaganda, ale wszedł w tę grę, ponieważ na początku miał z niej korzyści, a teraz nie ma wyjścia. Gdyby PiS wycofał się z zamordyzmu „pandemicznego”, w jednym ułamku sekundy posypałoby się wszystko. Nakręcenia spirali strachu i zagrożenie to jedyne spoiwo sypiącej się partii PiS i przywództwa jej lidera. ”

  .https://www.kontrowersje.net/bez_zgody_kaczy_skiego_morawiecki_nie_m_g_by_urz_dzi_pandemicznej_rzezi_w_polsce?page=2

 166. Greg said

  Między wierszami celne podsumowanie ,,katolicyzmu” Wojtyły.

 167. revers said

  No to nie koniec dzialalnosci wscieklych q.wek

  Nawet Giewont zostal zdobyty i zbesczeszonyy jeszcze przed najazdem nachodzcow z krajow muzulmanskich.

  Ciekawe ile otrzmuja penienki za taki numerek od sponsorow ruchu, lampertowej, podobne NGO od Sorosa i innych filatropijnych organizacji z bliskiego zachodu.

 168. Piskorz said

  re 166 …a czy piszą w tych książkach, że papież Hadrian Vi „rządził” tylko 6 miesięcy..?! Coś b. krótko, tak jak ten. który był przed Wojtyłą. /ten to pobił rekord, bo tylko 1 miesiąc..!!

 169. Głos Prawdy said

  Jeśli Biden wygra, wszyscy piszą o zfałszowaniach ze strony demokratow w wyborach, to bedzie poczatkiem konca. Globalista, znany rusofob, zwolennik aborcji do ostatniego dnia przed porodem, przyjaciel Sorosa, babci Clinton, McCaina i Brzezińskiego nic dobrego temu światu nie przyniesie do tego pomoże rozpocząć działalność publiczną antychrystowi

 170. NC said

  Re 147: „Glitch” to nie oszustwo, tylko usterka (oprogramowania).

 171. revers said

  Konfederacja

  Premier Morawiecki na konferencjach prasowych mówi o „kochanych przedsiębiorcach” a potem zamyka im biznesy i naraża na bankructwo. Ale to nie pełny obraz hipokryzji i zakłamania partii rządzącej. Otóż premier złożył do Trybunału Konstytucyjnego wniosek, który może uniemożliwić przedsiębiorcom odszkodowania za straty, jakie ponieśli przez lockdown!
  Jak donosi „Rzeczpospolita” informacja o przyjęciu sprawy do rozpoznania jest już na stronie TK (sygn. K 18/20).
  „Chodzi o zbadanie zgodności art. 417(1) § 1 Kodeksu cywilnego. Przepis ten przewiduje, że każdy może żądać naprawienia szkody wyrządzonej przez wydanie aktu normatywnego w ramach niezgodnego z prawem działania lub zaniechania organu władzy publicznej (tzw. bezprawie legislacyjne).
  Przepis wykorzystują przedsiębiorcy przy dochodzeniu odszkodowań od Skarbu Państwa za straty w okresie pandemii. Wskazują na naruszenie prawa przy wprowadzaniu ograniczeń w działalności przedsiębiorców z różnych branż z powodu pandemii koronawirusa. Na gruncie art. 22 konstytucji ograniczenie wolności gospodarczej jest dopuszczalne tylko w drodze ustawy, natomiast zakazy związane z lockdownem wprowadzono za pomocą rozporządzenia.
  Premier uważa, że przepis jest niekonstytucyjny w zakresie, w jakim uprawnia sądy do decydowania o tym, czy rozporządzenie jest czy nie jest zgodne z konstytucją. Zdaniem Prezesa Rady Ministrów niekonstytucyjność aktu wykonawczego może stwierdzić wyłącznie Trybunał Konstytucyjny i to jego orzeczenie powinno poprzedzać ewentualne orzeczenia sądów odszkodowawczych.”
  Mówiąc krótko: Konstytucja, zgodnie z art. 22, zezwala na ograniczenie wolności działalności gospodarczej „tylko w drodze ustawy i tylko ze względu na ważny interes publiczny”. Tymczasem wszyscy wiemy, że obostrzenia wprowadzane są za pomocą rozporządzeń, więc rządzący chcą teraz za pomocą TK uzyskać wyrok, który sprawi, że przedsiębiorcy nie będą mogli domagać się odszkodowań z powodu lockdownu.
  Właśnie tak działa ta władza – przeciwko przedsiębiorcom, przeciwko wszystkim obywatelom. Destrukcyjne decyzje, a potem uciekanie od odpowiedzialności na wszelkie sposoby.
  Nagłaśniajmy tę sprawę, bo w głównych mediach niewiele o tym słychać! Udostępnij post, żeby inni mogli się o tym dowiedzieć! #Zamknąć

  No i pozamaitane, odpowiedzialnych nie ma a jeszcze dojda szczpionki, bez zadnych atestow klinicznych, czy podstawowych

  https://www.zerohedge.com/political/ny-bar-association-recommends-mandatory-covid-19-vaccine-no-exemptions

  szkowac sie na eksit.

 172. Głos Prawdy said

  Jeśli Biden wygra, konflikty na granicach Rosii nasilą się, Iran musi się przygotować, podobnie jak Syria i Irak. Naszemu białoruskiemu prezydentowi od tego przyjaciela syjonistów i pederastów też nic dobrego nie warto oczekiwac. Krótko mówiąc, módlcie się, aby Trump wygrał

 173. Głos Prawdy said

  Można. różnie traktować Trumpa, ale trzeba powiedzieć, że jest to jedyny prezydent USA, któremu tak bardzo przeszkadzano w wypełnianiu swoich obowiązków. Przynajmniej wygraliśmy czas i nie było wojny. A teraz co ten stary Biden, rusofob, obrońca gejów, feministek, Żydów i emigrantów zrobi? Można się tylko domyślać. Ameryka nie jest zainteresowana podważaniem swojej wiarygodności plotek o naruszeniach. ucierpi reputacja demokracji. Kushner namawia Trumpa do przyznania się do porażki.

 174. zl.y said

  Oświadczenie Zarządu Stowarzyszenia „Marsz Niepodległości”
  11 listopada to symboliczna data odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak co roku zapraszamy wszystkich patriotów do Warszawy, aby wspólnie świętować tę wyjątkową rocznicę w Marszu Niepodległości. W tym roku, mając na uwadze bezpieczeństwo naszych uczestników, a przede wszystkim weteranów, którzy co roku nam towarzyszyli, zdecydowaliśmy się zmienić formułę naszego wydarzenia. 11 listopada zapraszamy wszystkich Polaków do tego, aby przyjechać do Warszawy na rondo Romana Dmowskiego samochodami i motocyklami. Widzimy się jak co roku o godz. 14:00. Zachęcamy do oflagowania i przyozdobienia pojazdów barwami narodowymi.
  Pomimo krytycznej oceny podejmowanych działań w zakresie zwalczania COVID-19 i wynikających z tego negatywnych reperkusji dla wszystkich Polaków naszym zdaniem patriotyzm to w dużej mierze odpowiedzialność za drugiego człowieka i własną wspólnotę. Odcinamy się od próby destabilizacji i anarchizacji życia politycznego i społecznego państwa, które w ostatnich tygodniach były podejmowane przez środowiska lewicowe i liberalne.
  Robert Bąkiewicz – prezes Stowarzyszenia
  Witold Tumanowicz – wiceprezes
  Tomasz Kalinowski – wiceprezes
  Przemysław Czyżewski
  Marcin Białasek
  Mariusz Piotrowski
  Jerzy Wasiukiewicz
  Mateusz Marzoch
  Bartłomiej Malewski
  Michał Melon

  oswiadczenie ONR podobne ;(
  oswiadczenie MW – podobne.

 175. I***I said

  (133) Admin

  O obywatela Boydara – żeby się w końcu opamiętał…

 176. Jack Ravenno said

  Dla przypomnienia film IN SHADOW – mocny i wszystko wyjaśniający

  .https://www.youtube.com/watch?v=j800SVeiS5I

 177. bryś said

  Zl.Y – wszystko wyłazi. Nam na pohybel. Jak to mówi Graf – nie ma zalążków wzrostu.

 178. Rola zadał Masie bezpośrednie pytanie: KTO ZAMORDOWAŁ LEPPERA? Na to Sumliński nie czekając na odpowiedź Masy wyłożył: TUSK I PAWLAK, z powodu Kontraktu Gazowego, za który płacimy DODATKOWO miliard dolarów rocznie. Lepper GRAŁ tymi Papierami. Wcześniej Masa oświadczył, że pieniądze z Gier Automatycznych dawały dużo większe pieniądze niż Narkotyki i szły na finansowanie partii politycznych.
  W związku z tym przypomnę, że oskarżyłem Tuska o DOBICIE Polskiego Przemysłu Lotniczego sprzedaniem ŚWIADNIKA mafii sycylijskiej, co Sumliński poprawił na KORSYKAŃSKĄ. ŚWIDNIK miał produkować mego Aerobusa do spółki z ANTONOWEM z Dniepropietowska, co było reaktywacją Aerobusa-SADDAM i Bliskowschodniego Rynku Lotniczego SWISSAIRA – Najlepszego na świecie.
  Otóż Pawlak jako POLAK był niezadowolony z ROZKAZU Makreli i sprzedał cichcem licencję mego Aerobusa indyjskiemu TACIE kapitału południowokoreańskiego. Gdy to ogłosiłem to rozeźlona Makrela nie orientując się w stosunkach polskich kazała Tuskowi wyrzucić Pawlaka Na Zbitą Morde, co POWÓRZYŁO kazus Jaroszewicza. Rząd Tuska stał się Niesterowny a Tusk ŚMIERDZĄCY: BISMARCK, który miał wygrać Wojnę Atlantycką dostał od Pioruna torpedą w ODBYTNICE.

 179. osoba prywatna said

  Wczesna diagnostyka nowotworów- dobrodziejstwo ?
  https://anthony.neon24.pl/post/158755,wczesna-diagnostyka-nowotworow-dobrodziejstwo

 180. Yah said

  ad 171

  .https://nysba.org/nysba-leadership/

 181. osoba prywatna said

  Protesty. Białoruś, opozycja sterowana zdalnie.
  https://alfax-2020.neon24.pl/post/158753,protesty-bialorus-opozycja-sterowana-zdalnie

 182. Yah said

  Tzw. pandemia pokazała prawdziwe oblicze diagnostyki medycznej.
  Myślę, że w onkologii jest to samo. Tak zwane wczesne wykrywanie ma na celu podkręcanie statystyk zachorowań. Większości ludzi , u których zdiagnozowano nowotwory nic nie jest, natomiast rujnuje sie ich zdrowie naświetleniami i chemią, które wywołują nowotwory i przerzuty.

  Kuracje przeciwnowotworowe udaje się przeżyć osobom, które …. nie miały nowotworu i przetrwały chemię.
  Osoby z prawdziwymi nowotworami NIE MAJĄ ŻADNEJ SZANSY by przeżyć … przy obecnych metodach leczenia.

  Zaraz pojawia się glosy, moja mama, ojciec, znajoma miał nowotwór i go wyleczyli.

  I w tym sęk, że nie miał nowotworu i dlatego przeżył.

  Onkologia, podobnie jak transplantologia to jedna z najciemniejszych stron współczesnej medycyny.

  Natomiast radze studiowanie statystyk. Czy wraz ze spadkiem”wykrywalności” nowotworów w związku z „Pandemią” nie spadnie również umieralność na te choroby.

  Może się okazać, że koronawirus to najlepszy lek onkologiczny.

 183. revers said

  re172

  gdy nasi pierdusnici z episkopatow i kurii, po watykanskie stowarzyszenia zrob sobie dobrze przelec misnistranta, lub dziecko, pojdz na parde milosci lub na strajk kobiet, i inne mohery ktore grzeja sie w kosciulkach

  To w Susha w Gornym Karabachu, ostoji wczesnego chrzescianstwa modla sie w milenijnych swiatyniach i perelkach architektury na miare Paryza Kaukazu. modla sie ostani wierni w wierze i kaplanowie , a jakie piekne wznosza piesni do Boga jedynego, stworcy Nieba i Ziemii , …

  pod gradem tureckich, izraeslkich, arbadzanskich bomb, w swiatyniach z poteznymi dziurami w dachu po bombach allaha i bala.

  W Mega Poloni pisza o zdobyciu Susha przez bisurrmanow, ale chyba przedmiesci Susha.

 184. Sęk said

  Zakazana historia w szkołach cenzury 3RP

  rosyjski car Aleksander I cesarz Wszechrusi i król Polski

  Po wojnie 1812 roku cesarz Aleksander marzyl o powstaniu Królestwa Polskiego zjednoczonego z Rosja unia personalna, odcinal sie od polityki swej babki Katarzyny II i chcial byc postrzegany jako dobroczynca, ktory puscil w niepamiec udzial Polakow w wojnach napoleonskich.

  Objecie wladzy na ziemiach polskich oznaczalo , iz w roku 1815 to Rosja zwyciezyla w wielowiekowej polsko-rosyjskiej walce o dominacje w Europie. Krol polski – taki tytul Aleksander przyjal po Kongresie Wiedenskim – dbal o dobrobyt nowych poddanych:

  W okresie konstytucyjnym w Krolestwie nastapil wzrost gospodarczy, a wiele polskich miast – przede wszystkim Warszawa- wypieknialo. Ale car nie dotrzymal wielu zlozonych przez siebie obietnic, bo w ostatnich latach zycia byl zgorzknialym i zrezygnowanym czlowiekiem…

  Cesarz Napoleon w akcie abdykacyjnym, podpisanym w Fontainebleau w dniu 11 kwietnia 1814 roku, wyrazil swoja troske o lojalnych Polakow: :Wojska polskie wszelkiej broni, zostajace na sluzbie Francji, beda mieli wolnosc powrotu do domow, zachowujac bron, bagaze, a to w dowod ich zaszczytnej sluzby”

  Kilka dni po tej abdykacji polscy generalowie udali sie do cara Aleksandra I, by poznac zamiary monarchy, co do losow ich wojska.. Cesarz Wszechrusi wyrazil szacunek dla odwagi i walecznosci Polakow, zapewniajac swoich gosci, ze pragnie zapomniec o przeszlosci bo „dwa narody sasiedzkie, bliskie obyczajami i mowa, raz zlaczone powinny sie pokochac na zawsze.” (B. Gembarzewski , ‚Wojsko Polskie 1815-30. Konstanty Trepte, 1903 s.2)

  Na pytanie, czy wojska polskie moga zatrzymac kokarde narodowa, car Aleksander odpowiedzial: Owszem, i mam nadzieje, ze wkrotce bedziecie ja nosic z pewnoscia zatrzymania na zawsze (ibid)

  Zarzadzil defilade polskiej armii, po ktorej cesarzewic Konstanty (Aleksander nie mial syna- naznaczyl cesarzewicza)
  przekazal Polakom, ze cesarz podziwia ich odwage oraz lojalnosc wobec Napoleona.

  We Francji, przy obiedzie u generala Krasinskiego, car Aleksander pije zdrowie „dzielnego narodu polskiego”., na balu u ksieznej Jablonowskiej rozmawia z Kosciuszka, ktorego bardzo ceni i z ktorym od pewnego czasu koresponduje.
  Po triumfalnym wstapieniu Rosjan do Paryza cesarz otrzymal od Kosciuszki list, w ktorym Polak pytal o los swej ojczyzny.

  W odpowiedzi car zadeklarowal: „Z Boza pomoca mam nadzieje wskrzesic narod odwazny, do ktorego Pan nalezy. .

  Dalem uroczysta obietnice, a dobro narodu polskiego bardzo lezy mi na sercu. Okolicznosci polityczne stanely mi na przeszkodzie ku realizacji moich zamiarow. Przeszkody zostaly usuniete w wyniku strasznej , ale zwycieskiej , dwuletniej wojny.

  Wkrotce Polacy beda mieli Ojczyzne (….) a ja bede rad udowodnic, ze czlowiek, ktorego oni uwazali za wroga , zapomnial o przeszlosci. i (…) realizuje ich marzenia:

  Podczas pewnego balu cesarz zapytal Kosciuszke, , czy nie chcialby wrocic do kraju.

  W odpowiedzi uslyszal, ze nie wroci, poki Polska nie bedzie wyzwolona.

  Wtedy cesarz rzekl do otaczajacych oficerow: :Panowie, trzeba sprawe zalatwic w ten sposob, aby ten dzielny czlowiek mogl wrocic do ojczyzny” (H. Troyat: „Aleksander I, Pogromca Napoleona, AMber, 2007, s.203)

  Powyzszy fragment pochodzi z ksiazki pt. „Rosjanie w Polsce. Czas zaborow 1795-1915” – autorki Violetty Wiernickiej.
  Bellona – Warszawa 2015

  Ksiazka nie byla napisana ani wydana w PRL
  Bardzo polecam te ksiazke wszystkim zainteresowanym historia Polski.

  A zwlaszcza Warszawy, ktora nam Rosjanie zmodernizowal: zalozyli wodociagi, skanalizowali cale miasto i wybudowali uniwersytet.
  (A ‚wdzieczn’i Polacy Polacy z calym barbarzynstwem zniszczyli stara zabytkowa cerkiew w Warszawie)

  Przeciez to pod zaborem rosyjskim kwitla polska literatura. Powstaly znakomite dziela literackie , wlasciwie tylko pod rosyjskim zaborem.

 185. Sęk said

  Amerykanie sami przyznali ze rewolucja judeo-komunistyczna w Rosji bardzo pomogla USA w rozwoju naukowo -technologicznym.
  W czasie i po Rewolucji , z Rosji ucieklo przed bolszewikami wielu rosyjskich naukowcow ..

  W carskiej Rosji bardzo rozwijala sie nauka i rozwijal sie przemysł – o czym teraz w ogole w Polsce nie uczą.

  Chodzilo o to, zeby bolszewicka rewolucja wstrzymała dynamiczny rozwoj Rosji: nauki i przemyslu.

  A w Ameryce, to w ogóle niczego nie uczą, nawet pisać i czytać.

  Widać wyraźnie, ze rosyjska razwiedka celowo nie nauczyła jankesów gdzie leży Krym i dlatego w czasie największej awantury o referendum na Krymie, studenci uniwersytetu w Nowym Jorku, w czasie ‚wielkiej troski o Krym’, ani jeden student na NY University campus nie potrafił pokazać Krymu na mapie.

  A bylo wiele możliwości; mnie sie najbardziej spodobał student nowojorskiego uniwersytetu, ktory pokazal Krym … w Australii .

  Zupelnie przy innej okazji, zdolni Amerykanie pokazali Iran w Australii, ciekawą alternatywą byla tez .. Łotwa.

  Nowo-obrany prezydent USA nie potrafi wymienić trzech prezydentów USA przed Trumpem. Jakoś do głowy mu nie przyszedl Bill Clinton, z ktorym razem i do spółki zniszczyli Jugosławię.

  Obama umieścił Polske w Maroku,
  Trump sie ucieszył, ze Izrael nie jest na Bliskim Wschodzie (cale szczescie!) a G.W. Bush nie umial pokazac Kanady na mapie i opowiadal, ze USA sprowadza węgiel z zamorskich krajów takich jak Meksyk.
  Pewnie dlatego trudno wybudować mur na granicy, ktora w ogóle nie istnieje.

  Naturalnie, ze to wina Rosji, ze najwieksza ekonomia na swiecie jest 50 lat za murzynami. Zwyklej grypy nie potrafia wyleczyc.
  Samolotu nie potrafia zbudowac. F-35 dalej nie …fruwa.
  Rosjanie nie chca pokazac jak sie buduje samoloty.

  Natomiast, trzeba przyznac, ze od Chińczyków sie troszkę nauczyli.
  Chińczycy wynalezli proch strzelniczy i tajemnice zdradzili Euopie, z czego skorzystali Amerykanie i wykorzystali w walce z Indianami.

  I kiedy Chinczycy wynalezli papierowe pieniadze ( a wczesniej papier) to do glowy im nie przyszlo, ze z tego wynalazku zrobi sie światowy pieniadz dolarowy.
  Nie wiem, czy V-ta Kolumna zajmuje sie ‚wymianą naukową’ – należałoby przebadac KOR i Kuklinskiego i zapytać, na przykład Kukiza, dla kogo skakał na majdanie.

  Z naukowego punktu widzenia, Kukiz pomagał w przemianie ustrojowej i zmianie reżimu na Ukrainie a takze w wyborze nowego prezydenta, ktory to zacny prezydent-samozwaniec, razem z synem Bidena okradł Ukraine.

  Amerykanie caly czas kradną Rosjanom ”intellectual property”
  Rosyjskie wynalazki na przestrzeni dziejow:

  Heart-lung transplant, head transplant, nuclear power plant, orbital space rocket, artificial satellite, space capsule, nuclear powered ice-breaker, space food, holography, oxygen coctail,

  space toilet, space rover (Luno-chod), space mirror, space tourism, acoustic microscopy,

  the longest pipeline system in the world, laser, Kaissa (chest program) nuclear desalination, northstream, Nginx (one of the most widely used web server in the world, the longest cable-stayed bride,
  Covid-19 vaccine, cadaveric blood transfusion, powdered milk, radiator, electrical telegraph, television, sunflower oil industry, tram…
  i
  Tablice Mendelejewa.
  en.wikipedia.org/wiki/Timeline_of_Russian_innovation

 186. Sęk said

  W 1918 roku, gdy Polska z powrotem odzyskala panstwo, ktore straciła dzieki polskim ‚patriotom’ – to zamiast odbudować i zjednoczyc kraj rozwalony miedzy trzy państwa na 123 lata – to postanowilismy …podbić Rosje, wtedy kiedy nowe państwo Czechosłowacja zaczęło ‚polityke drobnych krokow’ i prace dla kraju.

  To Polak zabil pierwszego prezydenta Polski w 1922 roku bo tak kazal Zachód.
  Prof. Narutowicz chciał budować hydroelektrownie w Polsce – takie same jak ie wybudowal w Szwajcarii. Anglii sie bardzo nie podobala silna Polska.

  Pilsudski polecial na Kijow zamiast elektryfikowac kraj i zwalczać zacofanie polskiej wsi. Za angielskie pieniadze przeprowadzil zamach w Polsce i …zostal polskim bohaterem – bo nie lubił Rosji.

  Dochodzi juz do tego, ze Polak sprzeda własną matke, żeby Rosji zrobic na złość. I Polak pójdzie mordować zaprzyjaznione narody.

  Polska nie byla w konflikcie z Libia, Irakiem, Afganistanem a co najgorsze… z Jugosławią.

  Polska nie wypowiedziala wojny Jugoslawii. Po prostu napadla na kraj, ktory sie nie chcial zgodzić nie tylko na inwazje islamistów na Europe ale bronil wlasnego kraju przed amerykanskim gazociagiem z Baku do Triestu.

  Czy Polacy wiedza cokolwiek o ‚Porozumieniu z Ramboulliet?
  Dlaczego Polska zaproponowała rozerwanie Jugoslawii na Zgromadzeniu Ogolnym ONZ?

  Wojna w Afganistanie kosztuje nas miliardy dolarów rocznie. I co z tego mamy? Nawet tych słynnych afganskich minerałów nie dostalismy w prezencie od jankesow.
  Wojna w Afganistanie jest o mineraly, i dla tego samego powodu, zabrali Serbom Ksowo.

  I oczywiscie kochamy wyłącznie wrogów Polski. Pedofil Reagan jest w Polsce bohaterem a przeciez obiecal rozwalic Polske, żeby było latwiej podbić Moskwe.

  Niestety, nasi wrogowie i CIA uczą nas historii Polski

  Amerykanskie źrodła: raporty CIA
  Reagan CIA
  thirdworldtraveler.com/CIA/Reagan_CIA.html

  wydatki CIA w Polsce
  – Tlumaczenie na j. polski ksiazki, ktora oskarza Ziazek Sowiecki o masakre polskich oficerow czasie II wojny swiatowej. Ksiazka miala byc przeszmuglowana do Polski

  – 400 tysięcy dolarow dla Solidarnosci w Polsce na prase podziemna i zakazane publikacje, fundowanie politycznych organizacji , grup mlodziezowych, kosciolow.
  A oprocz tego miliony dolarow przekazanych Solidarnosci przez Kongres USA.
  – Translation into Polish of a book that accuses the Soviet Union of a World War II massacre of Polish Army officers. The book was to be smuggled into Poland.

  – $400,000 a year to the Solidarity trade union in Poland, to clandestinely print underground publications, as well as funds for other political organizations, youth groups, and churches. This is in addition to several million dollars allocated to Solidarity by the U.S. Congress.

  Kolekcja 75 dokumentow o tym jak planowano i przygotowywano/wprowadzono stan wojenny w Polsce od polowy 1980 roku do konca 1981 roku

  Biblioteka CIA: czytelnia. Przygotowanie do stanu wojennego.
  cia.gov/library/readingroom/collection/preparing-martial-law-through-eyes-colonel-ryszard-kuklinski

  Biblioteka CIA:

  US Intelligence and the Polish Crisis 1980-1981 — Central Intelligence Agency
  cia.gov/library/center-for-the-study-of-intelligence/csi-publications/books-and-monographs/us-intelligence-and-the-polish-crisis-1980-1981/index.htm

  Wikipedia: : Dywersja CIA w Polsce

  1. Polityka Reagana poparla ruch Solidarnosci

  2. CIA przetransferowalo/przekazalo okolo 2 mln dolarow rocznie ( w gotowce) dla Solidarnosci, w sumie 10 milionow dolarow w ciagu 5 lat

  3. Kongres USA zatwierdzil zeby NED (organizacja do wykanczania narodow) popierala demokracje w Polsce i w zwiazku z tym NED przekazal Solidarnosci 10 milionow dolarow

  en.wikipedia.org/wiki/Solidarity_(Polish_trade_union)

  The CIA and the Polish Crisis of 1980–1981 | Journal of Cold War Studies | MIT Press Journals
  mitpressjournals.org/doi/abs/10.1162/1520397041447346?journalCode=jcws&

 187. Sęk said

  najbardziej szkodliwym systemem zanieczyszczajacym srodowisko jest NSA z USA.
  Od lat powoduje radiacje i skazenie srodowiska naturalnego na wielka skale bo ten system USA dziala wszedzie i to od lat.

  Takim szkodliwym bardzo systemem jest tez tzw. ‚matka wszystkich bomb’ w Afganistanie, ktorą to bombe szczodre Stany podarowaly w prezencie w Afganistanie.
  Nie pomogą rozpaczliwe apele i prośby i skargi, ze ta super bomba USA emituje radiacje.

  Amerykanie juz wczesniej zniszczyli kompletnie i ekologie Hindukuszu, Libii, Iraku i na Bałkanach.

  kazda amerykanska bomba jest zagrozeniem zycia na ziemi ale jakos nikt sie tak bardzo nie przejmuje. Amerykanom wolno bylo nawet zrzucic bombe atomowa , nie tylko w Japonii.

  I nikt sie za bardzo nie przejmuje, ze w maleńkim kraju jakim jest Laos,. Amerykanie zostawili ( w prezencie) 80 milionow niewypałów.

  Laos: Legacy of 80 million unexploded US bombs – CNN
  edition.cnn.com/2016/09/05/asia/united-states-laos-secret-war/index.html

 188. https://www.odkrywamyzakryte.com/inwazja-zydow/

  Jezuitka Makrela zaprosiła do Europy 70 milionów jezuitów muzułmańskich, bo jest córką Kapłana Jezuickiego Adolfa Hitlera (Winston Churchill – Moskwa, Praga, Ost-Berlin). To jednak Nic wobec Inwazji Żydów. Przygarnąłem bezdomnych Ukrainców, matkę z dorosłym synem. Powiedziałem, że Przed Wojna to rodzina hasydzka miała 12 dzieci, na co ta krzyknęłą U NAS WIĘCEJ. Amerykanie płacą im, żeby się mnożyli. Odpowiedziałem, że ponieważ teraz nie mogą zmuszać gojek do rodzenia senatorów amerykańskich to zmuszają Żydówki do rodzenia Holokaustów.
  Według doktryny Szewacha Weissa to KAŻDY ŻYD JEST HOLOKAUSTEM czyli ofiarą Antikomunistischbefehl Wehrmachtu z Białegostoku. Nie wiem czy w tym Białymstoku postawili już pomnik HOLOKAUSTU przed synagogą, którą Niemcy spalili na Inaugurację Holokaustu, czy Nie? Gdy Niemcy zorientowali się, że TAKI DOBRY BIZNES to sami zostali Holokaustami. Mają tradycje, bo – według mego katastru – to trykają głowami w mur Pretorium Rzymskiego, bo od tego zależy nobilitacja na Tajne Konta Izraelskie: MY RZYMIANIE…
  Tak jak zostali RZYMIANAMI tak zostaną i LAHITAMI Adolfa Hitlera – od Atlantyku do Pacyfiku… pardon Od Atlantyku do Atlantyku, bo Nieżydowska zostanie tylko Madera, no i może cygańska Wandaluzja ???

 189. Sęk said

  Lekarze nakłonili Jego Królewską Mość do połknięcia antymonu, toksycznego metalu. Wymiotował, więc zaaplikowano mu serię lewatyw. Lekarze zgolili mu włosy i posmarowali czaszkę środkami wywołującymi oparzenia, aby sprowadzić w dół wszelkie szkodliwe humory.

  Jakub chyba jednak szybko zapomniał o niebanalnych okolicznościach śmierci angielskiego króla Karola II i zaczął wykazywać mocno alergizujące Wyspiarzy, absolutystyczne tendencje. Polegały one na tym, że w królewskim kościele jawnie odprawiano katolickie nabożeństwa
  http://betacool.szkolanawigatorow.pl/o-niedoszym-koncu-swiata-herezji-i-przypywie-szczerosci-brytyjskiego-historyka

 190. Piskorz said

  re 182 Nie wiem jak oni to robią /w Izraelu/, że mają tak mało zachorowań na raka! ps Wiem jedno, że tam chemia i inne temu podobne leczenia…są na dalekim planie.

 191. Sęk said

  Sam, dorastając, uczyłem się o tej pięknej karcie brytyjskiej historii. W „Historii Anglii dla dzieci” Charlesa Dickensa mamy cytat o „naszej wielkiej, chwalebnej rewolucji”.

  Tylko że to wszystko nieprawda.

  Posługując się językiem polskiego imaginarium, można by raczej powiedzieć, że w Anglii w latach 1688-89 wydarzyła się Targowica, najazd, wojna, a potem rozbiory.
  oko.press/timothy-garton-ash-zmarnowana-rewolucja-1989-polacy-czy-naprawde-zyc-umiecie-dopiero-w-klesce/

 192. Anucha said

  Pan Boydar
  Ma nowych inaczej myślących i musi ucierać kogel- mogel.
  Przypomnę tylko, że przez gajówkę przewinęło się wielu takich osobników ( Snag, Mecenas to tylko jedni z wielu)
  Ich już nie ma, a nasz Pan Boydar ciągle żywy
  Jak Lenin
  Hahahahaha
  Pozdrawiam

 193. revers said

  ad188

  W Szusza w nadburzonej swiatynii Boga Wszechmogaacego gra ostania wiolanczela ducha swietego, nowego testamentu …

  modla sie kaplanii, szkoda ze nie nadwislanskie Piotra Skargi pierwowzory w obliczu masonkich obrachunkow i nowego masonskiego porzadku swiata.

 194. Piskorz said

  !!!! https://youtu.be/A7W9iiiPLVs Na temat b. aktualny….konferencja w Wiedniu…23 min tylko..

 195. aaa said

  6 listopada 2020 r

  Czy NATO naprawdę szykuje nam wojnę ?

  Bardzo ciekawe informacje płyną z niezależnych od rządowych źródeł. Mianowicie na teren Czech ale przede wszystkim Słowacji i Polski ściągane są duże ilości wojsk NATO. Na Słowacji zakazano w części kraju w ogóle wychodzić ludziom z domów niemniej jednak ruchy te są monitorowane przez niezależne grupy paramilitarne. Czy taki sam zakaz zostanie niedługo wprowadzony we wschodniej Polsce i czy ta część naszego kraju zostanie oddana do dyspozycji NATO ? Czy Polska utraci suwerenność nad wschodnią częścią kraju na rzecz NATO ?

  Zachodzi podstawowe pytanie – czy NATO chce naprawdę wywołać wojnę z Białorusią ? Czy plandemia została zaplanowana po to aby przykryć operację dyslokacji wojsk okupacyjnych celem przygotowania konfliktu z Białorusią a może także i z Rosją ? Jeśli taki był plan to oznacza, że ktoś w NATO i władze w Polsce świadomie oddały nasz kraj jako teren potencjalnie najkrwawszego miejsca nowoczesnego konfliktu. Czy po to budowano szpitale na stadionach które już są i otwierał je sam Pan premier a które stoją puste ? Na jakich pacjentów są one przygotowane bo covidowych tam nie ma mimo, że szpitale są już przygotowane do działania.

  A może wprowadzenie wojsk NATO ma na celu tylko wprowadzenie wojsk niemieckich na tereny Wrocławia, Wałbrzycha, Szczecina i Gdańska tylko po to aby tam zostały i zmieniły geopolityczny obraz Europy ? Przecież jak zostaną to mogą pilnować w Polsce demokracji. Ba, może się nawet powoła jakiś rząd tymczasowy proeuropejski we Wrocławiu który poprosi wojska niemieckie aby pilnowały demokracji w tym buntowniczym kraju. Pytań jest wiele a rząd o wszystkim musi wiedzieć i musiał dać na takie działania zgodę.

  http://amerbroker.pl/?go=content&action=show&id=386

 196. Anucha said

  Mam możliwości do rozmowy z ludźmi z całej Europy.
  Każdy z nich posiadał identyczne poglądy.
  W skrócie:
  żydostwo-kłamstwo-kradzież-zagłada.
  Czy to możliwe , żebym spotykał samych oszołomów ?

 197. Głos Prawdy said

  „MORAWIECKI W TYM ROKU BĘDZIE ROBIŁ ZA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA
  POD CHOINKĘ PRZYNIESIE NAM WSZYSTKIM SZCZEPIONKĘ ”

  MEDIA TRABIĄ ŻE BIDEN TO KATOLIK!
  Nowoczesny „katolik” Biden popiera aborcję do ostatniego dnia ciąży, popiera sodomickie „małżeństwa” i adopcje dzieci przez pary homo, popiera LGBTiQ, także zboczeńców trans oraz popiera wszystkie możliwe dewiacje. Diabeł też może wziąć Różaniec do łapy …

  Mówią: „Weź kredyt!”
  A wkrótce stracisz pracę i dostaniesz propozycje anulowania kredytu i nowej pracy za min. krajową pod warunkiem ZASZCZEPIENIA
  —–

 198. NICK said

  Yah’u.
  Tak samo jak SĄ dobre szczepienia.
  Nieliczne.
  Tak samo SĄ dobre kuracje antyrakowe.
  Tych jest więcej.

  NIE wolno tak pisać.
  (182).
  Nie staczaj się na poziom Niewiedzy, proszę.
  Sobie tylko wystawiając świadectwo.
  Twój wpis powoduje zło.Taka tam podkładka.

  Zabrałeś moją broń dla obrony Ciebie.

 199. NICK said

  GP.
  „aborcja” pourodzeniowa.
  Znasz?

 200. Głos Prawdy said

  „Drodzy bracia i siostry! Trudno jeszcze zrozumieć, dlaczego szwagier, chabadnik i przyjaciel Izraelskiego szefa Netanjahu Jared Kushner wezwał Trampa do poddania się, choć niewątpliwie wybory zostały bezczelnie sfałszowane przez Bidena ze szkodą dla Trumpa.

  Wygląda na to, że Tramp nie spełnił nadziei diabelskich dzieci, nie poszedł na ich smyczy i nie rozpętał wojny z Iranem. A poza tym i najwyraźniej to jest najważniejsze – jest winny wyprowadzenia USA ze Światowej Organizacji Zdrowia – narzędzia światowego rządu Antychrysta do niszczenia świata i budowania królestwa Antychrysta za pomocą Covid.”

 201. osoba prywatna said

  Czerwone igrzyska
  https://jantwardowski.neon24.pl/post/158733,czerwone-igrzyska

 202. osoba prywatna said

 203. revers said

  ameng gdy bisurmanskie wyrzutnie rakiet, drony klada niszczacy ogien na starochrzescianskie swiatynie w Armenii.

 204. Boydar said

  Służba nie drużba, Panie Anucha

  @ GP (200)

  Jeżeli Trump odpuści to jest to dla nas (i nie tylko) znacznik faktycznej sytuacji – Kaczysław też odpuścił w 2007. Prawie nikt nie myślał wtedy
  że to ustawka, mająca spektakularny cel. Został on osiągnięty i pójść dalej można było dopiero po ośmiu latach bandycko-złodziejskiego festiwalu, kiedy już tłum się z lekka wqurwił.

  Nie można powyższego schematu zastosować bezpośrednio wobec USA. Po prostu nie ma już czasu na manewry długoterminowe. Jakieś zaciemnienie słońca nastąpić ma lada moment (Prus, Faraon) i trzeba się zwyczajnie streszczać. Ustąpienie Trumpa może być opcją ucieczki do przodu – niech rządzi Biden skoro uważa (nie uważa, ale oficjalnie tak) że wygrał. Lont podpalony pod najbliższą historią i biegiem zdarzeń już się pali i nie jest bycie prezydentem w takim czasie, kiedy wszystko ma pier’dolnąć, sprawą komfortową.

  Niezależnie od powyższego, Trump nie jest zbawcą, ani świata ani nawet Ameryki. Co miał zrobić to zrobił, my nie mamy zielonego pojęcia co; więc „trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść”.

 205. revers said

  Niech rzadzi Biden, a w Rosji juz smuta bedze trzeba oddac Donbass, Krym, Bialorus i Kaukaz bideniakom, mlody Hunter czeka tylko na zakonczenie ukrainskich geszeftow.

  Uciekac z Syrii i bliskiego wschodu, azji mniejszej, a moze azji wiekszej, od Chrabrowska – Mandzurii, po Kamczatke

  http://katyusha.org/view?id=15481&fbclid=IwAR3uRahIiqD0ieh7wGfKsrYqcHc_Xbim1RKjnIxVQA2O1Ng8t-LJ-7ZzzwQ

 206. Wandaluzja.pl said

  https://www.odkrywamyzakryte.com/covid-19-zniewolenie-ludzkosci/

  Dowody na to, że COVID-19 jest narzędziem zniewolenia ludzkości. Cała ta koronawirusowa „pandemia” zasadniczo zmieniła życie, jakie znamy, i jest bardziej niż prawdopodobne, że nasza przyszłość będzie dystopijna, biorąc pod uwagę, jak różne rządy zareagowały już na tę „epidemię” wirusa. Coraz więcej osób widzi to, że cała ta „pandemia” jest przesadzona i wykorzystywana jako zasłona dymna do kradzieży naszych wolności.
  Nigdy wcześniej we współczesnym świecie rządy nie miały tak dużej władzy nad narodem.
  Problem polega na tym, że te nowo nabyte moce prawdopodobnie nie zostaną dobrowolnie oddane po zakończeniu „epidemii”, dlatego wiele osób jest tak zaniepokojonych tym, co się dzieje na świecie.
  Nagle wkroczyliśmy w okres globalnej dyktatury i trudno się z tym sprzeczać.
  Zmienia się również wiele innych rzeczy i ciężko jest nadążyć za „Światowym Porządkiem COVID”, który został nam narzucony.
  Można jednak już teraz krótko opisać wszystko, co już się wydarzyło i przewidzieć, co prawdopodobnie nastąpi.
  Dowody na to, że „pandemia” jest narzędziem NWO do zniewolenie ludzkości, są łatwe do zaobserwowania. Oto i one. (…)

  Czytaj także: NOWY PORZĄDEK ŚWIATA I „ZMARTWYCHWSTANIE” STARYCH REŻIMÓW TOTALITARNYCH”

  JPT: Wiedziałem, że COVID-19 został wyprodukowany LABORATORYJNIE – jak Grypa HISZPAŃSKA przeciw US Army – ale nie wierzyłem, że w Komunistycznych CHINACH. KAPITAŁ ANONIMOWY czyli spółka Rotszyld-Rokefeler-Battenberg, posługując się takimi alfonsami politycznymi jak Kissinger, Soros, Gates czy Morawiecki, chciał po prostu przekształcić skorumpowane przez siebie rządy – zwłaszcza Satelitarną Detekcję Złota – w Reżimy Totalitarne, do czego brakowało im TYLKO – jaki to powtarzał Szympans Polityczny David Rokefeler – Pandemii Światowej dla „zdyscyplinowania obywateli” i likwidacji systemu obywatelskiego, którą uzyskali w izraelskim laboratorium w roku 2010 jako COVID-19.

 207. Wielka Kopa Tatry said

  Gry komputerowe to strata czasu, jednak sa pewne wyjątki 😄 https://m.youtube.com/watch?v=gYUfmLPCpD8

 208. osoba prywatna said

  Komentarz Pawła Ziemińskiego
  .https://www.youtube.com/watch?v=6vBZPEuYers

 209. Adrem said

  Osoba prywatna ad 202

  No jak nie, jak tak ?

 210. osoba prywatna said

  Sytuacja we Włoszech i Nowy Porządek Świata – Gianluca Sciorilli i Elżbieta Wierzchowska cz.1
  .https://www.youtube.com/watch?v=eTu4xg2JV9Y

 211. https://www.onet.pl/informacje/historiaorg/najazd-brzetyslawa-czyli-jeden-z-najbardziej-wyniszczajacych-w-historii-atakow-na/mjdfejt,30bc1058?utm_source=detal&utm_medium=synergy&utm_campaign=allonet_detal_popularne

  Jak zawsze: ROK 1038 CZY 1039 ??? Sprawę tą dawno wyjaśniłem: Rok. 1038 to najazd na Kraków i zdobycie go przez zastrzelenie przez czeskiego kusznika wyborowego Bolesława Zapomnianego a potem zajęcie miasta przy pomocy Kazimierza Mnicha. Ponieważ Czesi zamierzali ZBURZYĆ to miasto to Mnicha wygnali, więc udał się on na Węgry, gdzie uzyskał pomoc króla.
  W roku następnym, po STERRORYZOWANIU ŚLĄSKA Przykładem Krakowa, Brzetysław uderzył na Wielkopolskę niszcząc ją OKRUTNIE. Czesi nie tylko rabowali, ale PALILI I MORDOWALI. Niepochowane zwłoki leżały przez KILKANAŚCIE lat. Według mnie Rozkaz MORDOWAĆ WSZYSTKICH POLAKÓW przyszedł z Rzymu.
  Kilka lat później los Polski podzieliły Czechy – okrutnie spacyfkowane przez margrafa Turungii Ekkeharda II, który złupił z Pragi przewiezione tam IDIOTYCZNIE z Bratysławy Złoto Chazarów oraz Srebro Świętobora z Drezna.

 212. Yah said

  Ad 198

  Nicku, ale chyba nie kuracje antyrakowe od Bigpharmy. Widziałem wiele dzieci „leczonych”. WIELE …. jedno przeżyło . JEDNO.

  O starych nie wspominam. Nikt nie przeżył. NIKT
  A były to we wszystkich wypadkach wczesne stadia.

  Owszem szczepionki mogą być dobre. A kuracje antyrakowe Bigpharmy … hmmm …..

  Pan dawałeś receptę…. wielokrotnie …. modlitwa.

  Czy znam przypadki. Tak znam. Nie jeden.

  Tak wiec to nie jest niewiedza.

  Zresztą teraz to i tak bez znaczenia

 213. Yah said

  Panie Nicku, nie stawaj po niewłaściwej stronie. Pamiętaj o Primum non nocere.

  Oni sprzedają nadzieje, nie leczą. Jak mi żal było rodziców tych dzieci ….

 214. Kwal said

  Może to poniżej wywoła jakąś dyskusję ? Czy to naprawdę juz zbliża się koniec Polski ?
  Czyżby rzeczywiście POLIN blisko ? Wszystko się wali….
  https://noweateny.pl/Polska/details/354/BOSAK-Z-BKIEWICZEM-WBIJAJ-N-W-PLECY-POLAKW-MARSZU-NIEPODLEGOCI-NIE-BDZIE-ZADANIE-ZOSTAO-WYKONANE

 215. Yagiel said

  ad Wandaluzja@206:
  Szanowny – jak powiada Jackowski z Człuchowa: przewidzieć daje się tylko to, co z a p l a n o w a n o .
  A ‚dziś’ zaplanowano co najmniej 40 lat temu – to z kolei opinia prof. Samsonowicza.
  Sienkiewicz Henryk zaprojektował XXw. w arcy-noweli o cyrku „Sachem” najpóźniej w 1881r… 25 lat potem zaczął pisać o tym samym „Krzyżaków” (zaraz po „QUO VADIS ?”):
  ciekawe, czemu pod tym nie-królewskim tytułem, a nie np. „Grunwald”, „Drużynnik Jagiełły”, „Zbyszko z Bogdańca” ? Bo kto miał wygrać…

  Wsiaki-taki, Szanowny Wandaluzjo, HISTORIA MUSI SIĘ POWTARZAĆ, zatem nic nie dzieje się 1. raz – przewidziane/przewidywalne to, co jest i co będzie z FAKEdemią i poprzez nią. Bywało już to przecież. Czego Panu akurat wykładać nie trzeba…
  Lecz:
  Po przełomie XIX/XXw., tj. po Rewolucji bolszewickiej, nie ma po co brać poważnie „obywateli XXw. do dziś” – coś tam napisał Ortega Y Gaset o buncie mas… Że teraz upadają obywatele? Nie obywatele chętnie zakładają ma… namordniki. Obywatele uważnie czytali „Wiry”, jak Sienkiewicz uważnie czytał „Biesy” – i.t.dawniej w Rzym Petroniusza, w Ateny Demostenes’a, syna fabrykanta uzbrojenia/!/ czy jeszcze 100 lat – w Ateny Perykles’a, kt. zmarł w zarazie… Wybitnych aktorów tragedii, kt. napisał Atenom/Helladzie II król Sparty, Likurg, Wilk Stary, około roku… ok. 2800 lat temu – ale czy w Sparcie? Dorowie przyszli mądrzy przecież zza gór Λ, z północy: obywatele tutejsi dla nas, lecz ‘tele’-dale/ko/siężni.
  Takich dal-siężni, że hen-hen…
  Aż hen-dzu, hen-dzu – ?

 216. cedric said

  Czy obniżenie norm cynku, podtruwanie arsenem jest przyczyną tzw. SARS, MERS, ptasiej grypy, ASF?
  A może ktoś nas podtruwa arszenikiem, albo gazami bojowymi w niskiej dawce?
  Wątek o arsenie -polecam
  http://cheops4.org.pl/cheos/viewtopic.php?f=16&t=2773

 217. seler said

  Admin,

  przepraszam, że Tobie Ci
  Polanę zapaskudziłem
  cygańskim gównem
  wybacz

  Składanka – Ukrainian Gypsy Theatre ‚Romans’ Amala 2009 pt 1.avi

  przepraszam…

 218. seler said

  Wanderer

  nie wolno Ci Tobie za mnie przepraszać
  nie pozwalam !!!!
  słyszysz ???

 219. Boydar said

  Ono nie było cygańskie, oszuście; ono było zwykłe, żydowskie.

 220. Boydar said

  „… spora część „starych” elit, czyli z przed przemiany, dostrzega nadciągające zmiany . Dostrzega też ułomności istniejącego systemu, które prowadzę do wzrostu nastrojów rewolucyjnych. Mało tego. Intensywnie i z poświęceniem przygotowuje przewrót licząc, że zmiany będą eliminować przejawy degeneracji. Także to, że oni będą , jako doświadczeni i posiadający wiedzę, istotnie wpływać na proces przemian nadając mu humanitarny charakter …”

  https://cygnus.neon24.pl/post/158750,zbliza-sie-rzez-elit-nieuchronnie

  No przecież mówię – judaizm tak, wypaczenia nie !

 221. seler said

  219 Boydarn

  „Ono nie było cygańskie, oszuście; ono było zwykłe, żydowskie.”
  ___

  z ten wpis robimy pozew o zniesławienie Romów
  dosyć tego…

  gotowy ?

 222. seler said

  219 Boydar

  radzę Ci szie ukryć…
  już masz przejebane

 223. seler said

  219 Boydar

  Ono nie było cygańskie, oszuście…

  cały czas obrażasz Romów…

  Ty szie lepiej pochowaj…
  długo nie pożyjesz…
  pasuje Ci Tobie ?

 224. seler said

  219 Boydar

  i Pana Boga na okrągło obrażasz
  skitraj szie…
  szie
  .https://www.youtube.com/watch?v=KMZRFFUiu60&list=RDjDb5agkDr0g&index=25

 225. Mięta said

  Pani Marta „Piekło Kobiet” Lempart jest osobą ciekawą ale rodzina Lempartów jest znacznie ciekawsza.

  Wg pana Jacka Międlara miasto Wrocław w 2010 ogłosiło przetarg na kamienicę z ceną wywoławczą 590 000 zł za który „spółka Lempartów” zapłaciła 1 010 000 zł.

  Źli ludzie mówią,że miasto przy wycenie do sprzedaży zakwalifikowało ją jako „w stanie do wyburzenia”. A jeszcze w 2005 mieszkali w niej ludzie, są w internecie zdjęcia tego obiektu.
  http://pink-panther.szkolanawigatorow.pl/zaradna-rodzina-lempartow-czyli-od-guchoniemych-i-murarki-do-rewolucji-bluzgow

  O wiele ciekawiej opisał tę aferę pan Jacek Międlar w artykule z dnia 29 października 2020 r. pt.”Marta Lempart i jej biznesy. Kim jest liderka wulgarnych strajków?” na portalu http://www.wprawo.pl
  https://wprawo.pl/bezcen-kupila-wroclawska-kamienice-pozuje-obronczynie-demokracji-awanturnica-marta-lempart/
  lempart
  https://wprawo.pl/gigantyczne-oszustwo-na-szkode-miasta-marta-lempart-rafal-dutkiewicz-i-uklad-wroclawski/
  lempart
  https://wprawo.pl/uczestnicy-przystanku-woodstock-szkoleni-do-protestow-antyrzadowych-ma-byc-hamburg-w-warszawie
  Kard. Gulbinowicz miał się dopuszczać w swoim życiu szeregu skandali obyczajowych, które – co w środowisku duchownych nie jest tajemnicą – w istocie były aktami natury homoseksualnej
  kard. Gulbinowicz miał tuszować przestępstwa ks. Pawła Kani, którego pedofilskie „dokonania” prezentuję w książce pt. „Moja walka o prawdę”

  ksiądz Paweł K., homoseksualista i pedofil, który przez lata zajmował się formacją liturgicznej służby ołtarza. Dzieciom z biedniejszych rodzin wręczał niewielkie prezenty za spełnianie jego seksualnych fantazji.

  czynny udział kard. Gulbinowicza w imprezach organizacji Rotary International, która w dwudziestoleciu międzywojennym otwartym tekstem była określana mianem loży masońskiej
  http://jacekmiedlar.pl/2020/11/07/ojciec-chrzestny-zgnilizny-wroclawskiej-kurii-skazany-przez-watykan-powodem-namietne-kontakty-z-sb-oraz-skandale-homoseksualne-i-pedofilskie/

  Arcybiskup Ryś jest ordynariuszem metropolii w skład której wchodzi diecezja łowicka. Gdyby tylko chciał, mógłby przedzwonić do ordynariusza łowickiego, bp. Dziuby, i nalegać, by sprawę Piotra S. rozwiązano po ludzku, a samego kapłana zamknąć w zakonie kontemplacyjnym. Nie zrobił tego. Gdzie zatem dobra wola „wujka Grzegorza”? Zdaje się, że ogranicza się jedynie do pięknych słówek o „walce z pedofilią”, za którymi nie idą konkretne czyny.

  Bp Józef Zawitkowski zwany biskupem poetą

  Wokół sprawy pojawiają się głosy, że w sprawie przedłużania procesu dotyczącego księdza Piotra S. mógł być zaangażowany biskup-poeta, od 2013 roku emeryt, Zawitkowski. W latach 90. miał mieć „dobry” kontakt z Piotrem S.

  Ryś jest zbulwersowany postępowaniem Dziuby. Dziuba odżegnuje się od emeryta Zawitkowskiego. Sprawę przejmuje Prymas… i żaden z nich nie ponosi konsekwencji.
  http://jacekmiedlar.pl/2020/11/07/ksiadz-piotr-gwalcil-ministrantow-kuria-przymykala-oko-relacja-ofiary-i-rozmowy-z-biskupami/

 226. Mięta said

  Pani M. Lempart o lesbijskich preferencjach próbowała swoich talentów wszędzie gdzie tylko mogła.Nawet próbowała jej partnerka,a później Lempart złożyć swoje usługi do ABW…Plus dla dobrej pracy…
  wpolityce.pl/polityka/524942-tylko-u-nas-co-lempart-i-jej-partnerka-robily-w-sluzbach

 227. Mięta said

  mec Joanna Modzelewska w rozmowie odnosi się nie tylko do mec Romana Giertycha
  jego żona była koleżanką ze studiów na UKSW a razem działały w Opus Dei i Pan Roman nie zachował się fer wobec Pani Joanny.
  Mec. Joanna Modzelewska: Zatrzymanie mec. Romana Giertycha, interesy Marcina Piroga, nowe przepisy
  .https://www.youtube.com/watch?v=o_fJszH7K4Y

 228. Miet said

  Cyganie Selerze z mojego miasta Częstochowy, mam ja dla ciebie dwie wspaniałe rzeczy – oto pierwsza:
  „Cygańska żona”.

  A zaraz po tej pierwszej coś pięknego w wykonaniu już w podeszłym wieku – Cohena.
  To był artysta jak dobrze przechowywane wino – im starsze tym lepsze.
  Jego chrypka na stare lata to jest coś co nawet młode kobiety muszą docenić i czynią to!!!.
  Było wiele wykonań „Dance me to the end of love” – ale jego jest nie porównywalne z niczyim.

 229. osoba prywatna said

  Kaczysyn wypiął się dla Ziobry. Ale Zbyniu już chyba nie jest zainteresowany kuprem starego kaczora.
  .https://www.youtube.com/post/Ugx-FTtnFtDp46trEDx4AaABCQ

 230. NyndrO said

  Ogólnie na myśl o Norwegii chce mnie się rzygać, ale to akurat jest coś pięknego.
  https://kieruneknorwegia.pl/flamsbana/

 231. Wspaniały zamek HELFSYEN czyli Lipovec nad Becavą, na drodze z Śląskiej Ostravy do Wiednia jest datowany na XIII wiek. To jest nonsensem, gdyż w tym czasie nie był potrzebny – chyba przeciw Mongołom?
  Zamek ma 4 fazy a rekonstrukcja najstarszego założenia przypomina zamki Jurajskie greckiego boga Prapoczątku Jura-Uranosa. Zamek I i II są STROŻYTNE, zaś III żółty jako BASTEJOWY jest z XIII-XIV wieku, natomiast zamek IV jest NOWŻYTNY.
  Podczas wykopalisk archeologicznych Franza J. Straussa na wrocławskim zamku Biskupim przyjechali na PWr historycy architektury z Pragi. Doktor Lasota szydził z nich: JAK IM AUSTRIACY PRZYKAZALI W ROKU 1918 TAK ONI SIĘ MODLĄ DZIŚ… Po powrocie z RFN byłem na prelekcji tych historyków architektury w Kozie Miejskiej. Powiedziałem im: JAK CZESI CHCĄ MAŁPOWAĆ ARCHITEKTURĘ NIEMIECKĄ TO JA NIE MAM NIC NAPRZECIW, ALE Z OPÓŹNIEM DO LAT 20 A NIE 400…

 232. Yah said

  Pan Boydar miał koncepcje, że włączenie się władz Rosji do sekty covidian ma jakieś drugie dno, ukryty cel….. walkę z kimś lub czymś ….

  😀 😀 😀

  „Kreml wcześniej nazwał sytuację związaną z koronawirusem w Rosji alarmującą. Według sekretarza prasowego prezydenta Dmitrija Pieskowa w wielu regionach system opieki zdrowotnej jest już przeciążony.
  Przez trzy dni z rzędu w kraju rejestruje się ponad dwadzieścia tysięcy nowych infekcji. Największa liczba przypadków w Moskwie – 6897 pacjentów (dzień wcześniej było to 5751). Za nimi uplasował się Petersburg (1403) i region moskiewski (660).

  Najmniej odnotowano w Żydowskim Regionie Autonomicznym (42), Czeczenii (37) i Nienieckim Okręgu Autonomicznym (5). Tempo wzrostu wynosi 1,2 procent.”

  .https://ria.ru/20201109/koronavirus-1583747681.html?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop

 233. Yah said

  Co ciekawe chroni sama nazwa, która nijak nie ma się do składu etnicznego.

 234. I*** said

  (219) Boydar

  Czasem to trzeba łopatologicznie, niczym przysłowiowej Mańce Toporkowej – nawet inteligentnemu, zdawałoby się, obywatelowi Boydarowi, który „nie zauważył”, że już przekroczył w pewnych sprawach „czerwoną linię” i ślepo brnie dalej – tu słowami śp. Czesława Niemena z niezapomnianej piosenki „Dziwny jest ten świat”… wersja oryginalna utworu. :-)))

 235. Głos Prawdy said

  204.Boydar
  Nie jest globalistą, Trump jest przemysłowcem, biznesmenem, a gdyby chciał zrobić coś paskudnego dla samego zła, tylko dla korzyści przedstawicieli NOwego Porzadku Swiata, zrobiłby to od razu. A on swój termin wykorzystał dla korzyści materialnych Ameryki, interesów narodowych USA, zgodnie z obietnicą.
  Globaliści zbyt wiele zainwestowali w staruszkę Clinton, by teraz przegrać z Bidenem

 236. osoba prywatna said

  Jak się bronić przed antykowidowym cyrkiem
  https://niepoprawni.pl/blog/insurekcjapl/jak-sie-bronic-przed-antykowidowym-cyrkiem

 237. osoba prywatna said

  Zdradzieckie mordy z PiS i bękarty diabła
  https://kresywekrwi.neon24.pl/post/158772,zdradzieckie-mordy-z-pis-i-bekarty-diabla

 238. Boydar said

  @ OP (235)

  Jestem zdania, że Trump przyczynił zasadniczo się do popchnięcia spraw w kierunku normalności. Nie oceniam po tym co widać, bo widać to co ma być widać, ale po mglistych przesłankach spoza tej ramki.

  Obywatelu Seler, naciągnąłem na siebie prześcieradło (białe) i wolno pełznę w kierunku cmentarza. Czy to wystarczy ? Gdyby obywatel nie kumał w czym rzecz to kolega generał objaśni; powinien pamiętać.

 239. osoba prywatna said

  20201107_2050 11 listopada wielka ustawka-prowokacja Zakrzewski,Kowalski,Bąkiewicz, Bosak,Winncki,Br

 240. Greg said

 241. Peryskop said

  (…)
  Adminie,
  udawanie anioła i blokowanie prawdy bardzo wyczerpuje resztki sił vitalnych.
  (…)

  ——
  NIKT TU KU*WA ANIOŁA NIE UDAJE.
  Nigdy nie ukrywałem, że jest Pan pod ścisłą kontrolą i że większość Pana komentarzy nigdy się nie ukazuje.
  Admin

 242. Garda said

  Populacja chrześcijan katolików Ormian zmniejszyła się o kilka procent

  Armenia prawdopodobnie na zawsze straciła Nagorny Karabach a angielski ubek premier Paszynian płacze nad utratą flakonu perfum.

  I to pokazuje moralny wymiar tego nędznika.
  Najpierw angielski ubek sprowokował wybuch konfliktu zupełnie nie licząc się z realiami takimi jak np wydolność armii. W efekcie tego około 2.000 Ormian (przy populacji 2.5 miliona) straciło życie a ilu zdrowie do końca nie wiadomo.

  Ci którzy widzieli listy poległych wstrząśnięci opowiadają że średnia wieku zabitego obrońcy Karabachu wynosi około 20 lat a i siedemnastolatkowie nie należą do rzadkości.
  Natomiast angielski ubek premier Paszynian poskarżył się prasie że w skutek nocnego szturmu manifestantów na siedzibę parlamentu i rządu z jego gabinetu zginął:laptop,zegar i perfumy.
  https://www.rosbalt.ru/world/2020/11/10/1872173.html

  Nawet sie sukinsyn nie zawstydził! Matki opłakują synów a on o utracie perfum ! Typowy polityk wyłoniony na fali anglo majdanu.
  https://fakty-kontra-news.neon24.pl/post/158770,kapitulacja-pasziniana-i-koniec-jego-kariery

 243. osoba prywatna said

  Ubojnia w hamerykańskich szpitalach.

 244. NICK said

  Yah.
  Nie marnujmy swych docenień.
  Na wzajemne wypocenie.

  Feler, Ty, feler, ty.

  Z adwokatem, typkiem „miet” sprawy nie wygrasz, pulpicie.
  Romowie załatwiają to poza sądami.
  Prawdziwi Polacy jeszcze łacniej.
  Znasz pAN Szumskich?
  Polaków?

  Ocyganić dobrego człowieka i Polaka. Wanderer… .
  Opanuj szie.

  Mgr, „prof” Miet to trzaskowski. ‚Warszawski’. ‚bartoszewski’.
  We Tarcho-minie to smród Wielki.
  Tam nawet kozy mnietowe kują.

  Za dużo TU narozrabiałeś.
  Zostań.
  Gdy inni będą powracać.
  Zostań.
  Na polach psów. Golfowych.

  Jak widać. Nie rozumiesz.
  Naucz się.
  Każdy odejdzie.

 245. Garda said

  W ubiegłym tygodniu zmarł ojciec kolegi, bo został wyrzucony ze szpitala przez lekarzy po operacji. Miał leżeć jeszcze tydzień ale ordynator musiał opróżnić szpital dla „covidowców”. Przewieźli go lekarze do domu opieki. To też ofiara polit-histerii covid. Takich przypadków są setki.

 246. Garda said

  Większość Polaków nie chce się szczepić na koronawirusa.
  https://dzienniknarodowy.pl/wiekszosc-polakow-nie-chce-sie-szczepic-na-koronawirusa-minister-zdrowia-rece-mi-opadaja/
  Doradca premiera: “Musimy zakazać ludziom wychodzenia z domu ”
  10 listopada 2020
  https://dzienniknarodowy.pl/doradca-premiera-musimy-zakazac-ludziom-wychodzenia-z-domu-bez-powodu/

 247. Garda said

  Bosak uważa zakaz „parad równości” za kontrowersyjny
  dodano dnia: 2020-11-10
  Wczoraj do Sejmu wpłynął projekt inicjatywy ustawodawczej „Stop LGBT”, podpisany w sumie przez ponad 200 tysięcy osób.
  http://autonom.pl/?p=33998
  Białoruś: Związki zawodowe obowiązkowo w firmach
  dodano dnia: 2020-11-10
  http://autonom.pl/?p=34001
  Przy tej okazji białoruska głowa państwa odniosła się do obecnych relacji z sąsiadami. – Jeśli już dotarło do Was, że popełniliście błąd, to opuście ten teren i zacznijmy ze sobą współpracować: wy u siebie, a my u siebie, bez wchodzenia sobie w drogę. Zacznijmy znów normalnie współżyć. Jesteśmy przecież sąsiadami, a sąsiadów się nie wybiera – w ten sposób Łukaszenka zwrócił się do Litwy.

  Łukaszenka przypomniał o wspólnym doświadczeniu historycznym narodów białoruskiego i litewskiego. Zdaniem białoruskiego prezydenta Białorusini i Litwini przez setki lat żyli ze sobą w pokoju, ale z niewiadomych względów Litwa zaczęła ostatnio „wchodzić z butami” na białoruski teren.
  http://www.belta.by
  Co prawda nie wymienił nazwy Polski, ale część wystąpienia poświęcił również naszemu państwu. Odniósł się w nim między innymi do wsparcia polskiego rządu dla białoruskiej opozycji. – Nie uda się wam! Nie klękniemy przed wami. Damy wam odpór. Nawet jeśli znaleźlibyśmy się samotni i okrążeni ze wszech stron, to będziemy reagować. Zacznijmy więc współdziałać. My ze swej strony jesteśmy gotowi do współpracy – mówił białoruski prezydent.
  http://www.sb.by

 248. Garda said

  homofob prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zwolnił z pracy Rabieja tylko dlatego że jest gejem:)
  https://prawy.pl/111296-tygodnik-ujawnia-szokujace-info-o-dymisji-rabieja-to-jest-obraz-koncowki-nowoczesnej/

 249. osoba prywatna said

  Bardzo dobry artykuł.
  Świecki szariat – Dave Cullen
  https://pubmedinfo.org/2020/11/09/swiecki-szariat-islam-bez-boga-kowidowa-sekta/

 250. osoba prywatna said

  Długotrwały lockdown jako zbrodnia przeciwko ludzkości – dr Scott Atlas [napisy PL]
  https://pubmedinfo.org/2020/11/07/dlugotrwaly-lockdown-jako-zbrodnia-przeciwko-ludzkosci/

 251. „Podniosło się wiele głosów, które uzasadniają, że zmiana słów konsekracji wina nie znosi ważności Mszy Świętej. Robią to nawet kapłani mający uznanie w środowiskach Tradycji, którzy nagle zaczęli pisać nową teologię na potrzeby tych zmian. Przypisują oni ważność konsekracji tylko słowom: Oto Ciało moje, Oto Krew moja. Dziwne jest, że nagle tradycyjne autorytety swoim talmudycznym szkiełkiem i okiem rozdzielają włos na czworo a doktorowie tradycyjnej teologii obliczają ilość aniołów tańcujących na główce od szpilki.
  Smutne jest to, że mania reformowania i uzasadniania zmian, niegodziwych i dotykających już samej Obecności Boga w Eucharystii pochłania nawet tych, którzy z racji wiedzy powinni być najzagorzalszymi obrońcami Mszy Świętej.
  Coś, co jest zniesieniem Mszy Świętej oni śmią nazywać „błędem tłumaczenia”. Może oni wyszli pozornie z modernizmu i robią kariery jako eksperci od tradycyjnej liturgii, ale modernizm nawet pod szatami i pozorami Tradycji Świętej nie chce wyjść z nich.

  Weźmy w dłonie dokumenty Kościoła Świętego o najwyższej randze, i zobaczmy, czym jest zmiana konsekracji Wina.

  A jeśli mamy wątpliwości, czy można konsekrować sam chleb, także znajdziemy tam odpowiedź.”
  https://swietatradycja.wordpress.com/2020/11/10/slowa-konsekracji-stanowiace-o-waznosci-mszy-swietej-sobor-we-florencji-przeciwko-ohydzie-spustoszenia/

 252. osoba prywatna said

  Telefon komórkowy z 1922 roku
  .https://www.youtube.com/watch?v=ILiLaRXHUr0

 253. NyndrO said

  ” Naukowcy z Universitat Oberta de Catalunya (UOC) w Hiszpanii zidentyfikowali kolejny symptom, który może sygnalizować infekcję SARS-CoV-2 na wczesnym etapie
  Objawem tym jest delirium (majaczenie) któremu towarzyszy gorączka
  Delirium jest zaburzeniem neuropoznawczym. Javier Correa: to stan zamieszania, w którym osoba czuje się oderwana od rzeczywistości, jakby śniła ” (Onet)

  hyhyhy

 254. NyndrO said

  Danusia Holecka dzisiaj w TVP Info miała orgazm koronaświrusowy. Słusznie, że zarabia 40 kantów.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: