Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  bryś o Były prezes Legii ujawnia, jak…
  Boydar o Ukrainiec odpowie za handel lu…
  Novy o Nasza demokracja po „operacji…
  wildEast o Nasza demokracja po „operacji…
  Krzysztof o Tragedia Ukrainy
  Yagiel o Wolne tematy (38 – …
  Boydar o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  bryś o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  brys o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  Wywrotowiec o Ukrainiec odpowie za handel lu…
  Boydar o Tragedia Ukrainy
  Krzysztof M o Tragedia Ukrainy
  Krzysztof M o Andrzej Duda. Mąż stanu, czy z…
  Boydar o Modliłem się w intencji E…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Wielki ziggurat z Ur zadziwia do dzisiaj. Czy ludzie mogli zbudować taką budowlę?

Posted by Marucha w dniu 2020-11-08 (Niedziela)

Mezopotamia to kolebka kilku starożytnych cywilizacji, które pozostawiły po sobie wiele oszałamiających megalitów. Niektóre z nich są tak ogromne i wykonane z tak wielką precyzją, że już od dawna wywołują ogromne zdziwienie wśród historyków. Jednym z takich miejsc, jest Wielki Ziggurat w Ur, znany również jako Ziggurat boga Księżyca, Nanna.

Ten nowosumeryjski kompleks świątynny, leży na terenie starożytnego miasta Ur. W III tysiącleciu p.n.e Ur było jednym z najważniejszych sumeryjskich miast-państw starożytnej Mezopotamii. Jego ruiny znajdują się w pobliżu stolicy współczesnej irackiej guberni Di-Qar, An-Nasiriya. Wielki Ziggurat, jest jedną z najlepiej zachowanych i najwspanialszych budowli starożytnego Ur.

Masywną piramida schodkowa, mierzyła niegdyś 30 metrów wysokości i 46 metrów szerokości. Tak przynajmniej twierdzą archeolodzy, bazujący w swoich estymacjach, na fundamentach rzeczonej budowli. Ponieważ bóstwa mezopotamskie były zwykle kojarzone ze wschodnimi górami, ziggurat mógł również służyć jako personifikacja górskiej siedziby jednego z nich. Spekuluje się, że mieszkańcy miasta wierzyli, iż ziggurat to miejsce na Ziemi, w którym osiedlił się księżycowy bóg Nanna.

Budowa pomnika rozpoczęła się za panowania króla Ur-Nammu, założyciela III dynastii Ur (przypuszczalnie pod koniec XXI wieku pne) i została ukończona za panowania jego syna, króla Shulgi. Ziggurat Etemenniguru znajdował się w kompleksie świątynnym na terenie administracyjnego centrum starożytnego miasta-państwa. 48-letnie panowanie króla Shulgi było okresem bezprecedensowego rozkwitu miasta-państwa. Pod jego rządami Ur stało się stolicą całego imperium, które kontrolowało znaczną część Mezopotamii.

Jednak śmierć tego władcy była początkiem upadku Ur. Ponieważ synowie Shulgi nie byli w stanie zachować integralności imperium, które stworzył. Ur zostało podbite i splądrowane przez Elamitów. W IV wieku pne losy miasta doznały kolejnego ciosu. Gdy rzeka Eufrat zmieniła swój bieg, mieszkańcy opuścili Ur z powodu braku wody do nawadniania pól. W rezultacie miasto poszło w zapomnienie. Jego ponowne odkrycie miało miejsce dopiero w XIX wieku n.e.

Źródło:
>https://tojuzbylo.pl/wiadomosc/ziggurat-z-ur-olbrzymia-swiatynia-ksiezycowego-boga-nanna

https://innemedium.pl/

Komentarze 3 do “Wielki ziggurat z Ur zadziwia do dzisiaj. Czy ludzie mogli zbudować taką budowlę?”

 1. Yah said

  Niektórzy twierdzą, że na zigguratach wzorowali się Aleksieja Wiktorowicza Szczusiew i Izaak Aronowicz Francuz, czyli projektanci tego:

  .https://pl.wikipedia.org/wiki/Mauzoleum_Lenina#/media/Plik:Mauzoleumlenina.jpeg

  Dlaczego akurat na pogańskich zigguratach możemy się domyślać.

 2. zen said

  Przed potopem cywilizacja była ogólnoświatowa i bardziej rozwinięta, niż współczesna. Na marginesie – zabieganie masonerii dzisiaj o rząd światowy, to powtórka tamtej sytuacji – czy im się uda nie wiem, nic nie jest z góry przesądzone. UFO to demoniczne manifestacje, mające na celu wprowadzanie ludzi w błąd. Noe z rodzina został uratowany, ponieważ byli czyści genetycznie, hybrydyzacja roślin, zwierząt i ludzi oraz upadek moralny, były wtedy przyczyną zatopienia tamtego świata. Dzisiaj mamy podobna sytuację…. Starożytne plemiona w Kannan były hybrydami, niektórzy z nich byli gigantami, potomstwem bez sumienia upadłych czuwających, to oni zabijali ludzi, zwierzęta, niszczyli przyrodę
  Mity greckie (może nie są tylko mitami?) wspominają o cyklopach, centaurach, a więc hybrydach? Posagi w dolinie królów w Egipcie być może pokazują istoty rzeczywistych rozmiarów? Historia to też zakłamana dziedzina nauki.

  “Widzieliśmy tam nawet olbrzymów – Anakici pochodzą od olbrzymów – a w porównaniu z nimi wydaliśmy się sobie jak szarańcza i takimi byliśmy w ich oczach.” Księga Liczb 13-33

  „Historia znana jest mało prawdziwa, historia prawdziwa jest mało znana”

  https://globalna.info/2020/01/31/kim-sa-mityczni-giganci-z-biblii/
  https://www.tajemnice-swiata.pl/giganci/
  https://popotopie.blogspot.com/2013/07/tajna-wiedza-naukowcow-kto-tai-przed.html


 3. Tesserakt said

  Niektórzy twierdzą także że czerwony kamień do budowy został sprowadzony z iraku i w niezwykłym tempie niszczeje a w okolicy psuje się szybko dużo rzeczy.A czarni nekromanci kradną energię poprzez zwłoki Lenina którego jedna dłoń otwarta ją łapie a druga zaciśniętą w pięść trzyma .Dlatego spędzali tam masy.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: