Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  lewarek.pl o Szymowski prześwietla premiera
  walthemar o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  gnago o Szymowski prześwietla premiera
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Marucha o Prof. Mearsheimer: „To Zachód…
  walthemar o Pierwszy pozew za zmuszenie do…
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
  Krystian Szeliga o Szymowski prześwietla premiera
  revers o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Szymowski prześwietla premiera
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  Marucha o Wolne tematy (10 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Policyjne prowokacje na Marszu Niepodległości

Posted by Marucha w dniu 2020-11-11 (Środa)

Uczestnicy tegorocznego Marszu Niepodległości w Warszawie mogli poczuć się jak za rządów Platformy Obywatelskiej. Milicja po prawie sześciu latach przerwy urządziła prowokacje w centrum miasta oraz na błoniach Stadionu Narodowego, utrudniając między innymi dotarcie na demonstrację.

Wśród osób poszkodowanych w wyniku działań umundurowanych bandytów znaleźli się między innymi dziennikarze.

Na wstępie należy pogratulować Komendzie Głównej Policji „innowacji”. Jak co roku wysłała ona na Marsz Niepodległości tych samych nieumundurowanych funkcjonariuszy, na dodatek ubranych co roku w ten sam sposób. Nie dziwi nas oczywiście, że część milicjantów wstydzi się założyć niebieski mundurek, jednak mogliby czasem zrezygnować z charakterystycznych oliwkowych ubrań. Z drugiej jednak strony przynajmniej od razu można dzięki temu rozpoznać potencjalne zagrożenie dla patriotów.

Szybko okazało się, że policja nie zamierza dzisiaj specjalnie kryć się ze swoimi zamiarami, utrudniając życie uczestnikom Święta Niepodległości od samego początku. Funkcjonariusze zamknęli sporą część ulic, tym samym utrudniając dotarcie na miejsce zbiórki zmotoryzowanym uczestnikom demonstracji. Ponadto na policyjne represje natknęły się niektóre grupy kibicowskie, w tym spora grupa fanów łódzkiego Widzewa, którzy zostali zatrzymani przez milicjantów niedaleko Dworca Gdańskiego.

Do pierwszych poważniejszych starć doszło jednak na skrzyżowaniu ulicy Nowy Świat z Alejami Jerozolimskimi. To właśnie tam miały miejsce prowokacje ze strony milicjantów. Na wielu nagraniach widać ataki ze strony mundurowych na spokojnych uczestników manifestacji, co ostatecznie spotkało się ze zdecydowaną reakcją uczestników Marszu Niepodległości. Następnie funkcjonariusze próbując zaatakować demonstrację użyli gumowych kul.

W wyniku tych brutalnych działań rannych zostało wiele osób. Wśród nich legendarny fotoreporter Tomasz Gutry. 74-letni fotoreporter „Tygodnika Solidarność” został raniony gumową kulą w twarz, a z tego powodu musiał zostać poddany operacji. Media podkreślają, że Gutry został trafiony milicyjną kulą z odległości zaledwie paru metrów, stąd w działaniach umundurowanych bandytów nie było przypadku.

Do podobnych przypadków doszło na błoniach Stadionu Narodowego. Przedstawiciele Marszu Niepodległości jeszcze w trakcie demonstracji ostrzegali zresztą przed zbieraniem się w tym miejscu. Od rana funkcjonariusze mieli bowiem przygotowywać w jego okolicach kolejną prowokację. Na zamieszczonych w sieci filmach widać więc brutalność mundurowych, którzy przy pomocy pałek bili osoby starsze, a także rzucali granatami hukowymi w dziennikarzy.

Na utrudnienia przez cały czas odbywania się Marszu Niepodległości narzekali kierowcy. Stali nawet po kilka godzin blokowani właśnie przez ludzi podległych komendantowi Jarosławowi Szymczykowi, awansowanemu na te stanowisko już podczas rządów Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy.

http://autonom.pl

Komentarzy 7 do “Policyjne prowokacje na Marszu Niepodległości”

 1. osoba prywatna said

  Polincja z Piotrkowa.

 2. Kojak said

  Dopuki takie bydlaki jak Pawel Dobrodziej nie beda siedziec za kratami nigdy nie bedzie normalnie ! Ten gnoj to szef policji stolecznej ! To ten gnoj wydal rozkaz strzelania do ludzi ! Moze ktos cos wie o tym ladaku ?

 3. Kowalski said

  Narodzie musicie zrozumiec wy wszyscy ktorzy tu piszecie Miedzy innymi I Ja ze ludzie obecni rzadzacy POLSKA to ludzie z ;;;;;;;;synagogi szatana;;;;;;;;;;Ci ktorzy sa dobrze oplacani przez osrodki finansowe Znajdujace sie na zachodzie (City of London)=(Wall Street)=(Berlin)=(Moskwa) rownierz z wschodu.Cala chierarchia intelektualna ktora rzadzi tym krajem To szatanisci.My wolni obywatele tego kraju MUSIMY WZIAC SPRAWY W SWOJE RECE;;;;;MOWIENIE PRAWDY DZIS TERAZ JEST AKTEM ;;;REWOLUCYJNYM…………Inne opcje mysle tu o opcjach silowych.NIC a NIC niedadza przypra nas do muru I jest po nas.Zalamywac sie to OZNAKA ;;;;;poddania sie to OZNAKA tchorzostwa to OZNAKA ze jestesmy malego DUCHA.WALK BY FIGHT…….WALKA WALKA WALKA nic wiecej.

 4. Sarmata said

  Od tego jest 120 000 etatów w policji (jak za rządów PZPR), aby mu wyperswadować co ma robić i jak PiS chwalić. Od lat piszę o niepotrzebnym utrzymywaniu 85 000 policjantów ponad faktyczne potrzeby państwa.
  Bo tak naprawdę to nie policja tylko dalej MO które sabotuje naród polski. Chyba już zdążyliście się o tym przekonać w ostatnich dniach „działania korona-wirusa”.
  Polska wtedy będzie normalnym państwem gdy ludzie przestaną się zwracać do policjanta „panie władzo”. Zapamiętajcie to!
  O tym – jak poniżej – nie powie Państwu nawet pan Michalkiewicz.
  A tak naprawdę to pies jest pogrzebany gdzie indziej. Jest tej policji 3-5x za dużo i szuka sobie zajęcia podobnie jak GL/AL w czasie okupacji niemieckiej rabowała chłopów i dwory z pościeli i majtek jak to pokazuje z dokumentów pan Leszek Żebrowski.

  Podaję szczegółowy trop. Stan etatowy Policji Państwowej według preliminarza budżetowego na rok 1920 wynosił 29511 policjantów w tym 723 oficerów. W 1937 roku przewidziano etaty dla 28 716 policjantów zaś stan etatowy Policji Państwowej w roku 1938 liczył 29 936 szeregowych i 850 oficerów … i był porządek.

  Dzisiaj jest to 103309 etatów (cztery razy więcej) i jest tak jak widać. Patrz sprawa Olewnika i jej podobne, choć może mniej drastyczne.

  Dodam, że w 1938 nie było indywidualnych środków łączności, samochodów, komputerów i temu podobnych bardzo pomocnych i użytecznych policji akcesoriów a terytorium RP było około o 25% większe. Liczbie ludności w tym czasie jest podobna a więc wniosek taki, że dzisiaj powinno wystarczyć 15 000 – 20 000 etatów. Co zatem robi te dodatkowe 90 000 policjantów? Niektórzy odczuli to na własnej skórze.

  Druga zasadnicza różnica to taka, że przed 1939r. każdy z funkcjonariuszy rozpoczynający służbę składał następującą przysięgę: „Przysięgam Panu Bogu Wszechmogącemu na powierzonym mi stanowisku pożytek Państwa Polskiego oraz dobro publiczne mieć zawsze przed oczyma; Władzy zwierzchniej Państwa Polskiego wierności dochować; wszystkich obywateli kraju w równym mając zachowaniu, przepisów prawa strzec pilnie, obowiązki swoje spełniać gorliwie i sumiennie, rozkazy przełożonych wykonywać dokładnie, tajemnicy urzędowej dochować. Tak mi Panie Boże dopomóż” … i może w tym cała tajemnica tej różnicy i odpowiedź czemu tak jest.

  Polska ma obecnie 35 mln. mieszkańców (reszta wyjechał za granice w celach zarobkowych z powodu bezrobocia) i ma 120 tys. policjantów.
  Niemcy z 87 mln. mieszkańców – w tym 200 tys. imigrantów, zagrożenie terroryzmem 10 razy większe i 2 razy tyle autostrad i dróg, 2 razy tyle samochodów – i ma tylko 60 tys policjantów czyli podobnie na ilość mieszkańców jak II Rzeczpospolita przed 1939 rokiem.
  Jaśniej już o co chodzi?
  A jak ktoś nie będzie się chciał zaszczepić a MATOŁ-SUWEREN będzie stawiał opór, to co będzie??

  P.S.
  Sędziowie i prokuratorzy stanowią dokładnie taki sam problem:
  Cyt. z danymi sprzed 1939 gdy było tak:
  „TAB. 41. UPOSAŻENIE MIESIĘCZNE FYNKCJONARIUSZÓW PAŃSTWOWYCH, WOJSKOWYCH ZAWODOWYCH ORAZ PRACOWNIKÓW PRZEDSIĘBIORSTW PAŃSTWOWYCH.”

  B. Sędziowie i prokuratorzy
  Grupy uposażenia – uposażenie zasadnicze w złotych / liczba etatów:
  I 1100 złotych / 207
  II 800 złotych / 486
  III 575 złotych / 1570
  IV 425 złotych / 1382
  Co w sumie daje 3645 sędziów i prokuratorów.
  Obecnie w III okrągłosołowej PR jest 10 322 sędziów i 6 442 prokuratorów to jest 4,6 raza więcej niż za Sanacji.
  Na podstawie odpowiedzi Pana prok. Bogdana Święczkowskiego na interpelację poselską nr 21253 z dnia 03 kwietnia 2018 r., że według stanu na dzień 31 grudnia 2017 r. było 6 442 prokuratorów.
  W Polsce prokurator ma średnio 178 spraw, a we Francji – aż 2700.
  Tak więc jest to kolejny teatrzyk piątej klepki dla ciemnego ludu.

 5. Birton said

  powiedziałbym : ŻYDOWSKIE PROWOKACJE ponieważ PIS to żydowska, antypolska Partia Interesów Syjonistycznych ( objaśnienie skrótu) dążąca do anihilacji polskich patriotów , podobnie jak po wojnie żydowskie MBP

 6. osoba prywatna said

  Yoda Son
  15 godzin temu
  Hhahaha byłem i widziałem jak Antifa z LGBT i pseudo kobietami zza pleców policji obrzuciła petardami idących……a później z okien i balkonów……….interweniowałem u policji , dostałem info że już tam ktoś poszedł……..niech wytłumaczą się policjanci….co ustalili ?!?!?!?

 7. osoba prywatna said

  W Warszawie spałowano, zagazowano i ostrzelano Marsz Niepodległości. Czy był to kondukt żałobny Rzeczpospolitej?
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/w-warszawie-spalowano-zagazowano-i-ostrzelano-marsz-niepodleglosci-czy-byl-kondukt-zalobny?page=1

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: