Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Irmina Blad o O paranoi giedroyciowych i bar…
  osoba prywatna o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Boydar o Transmutacja biologiczna – ską…
  JackTheCrasher o Wolne tematy (08 – …
  bryś o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  brys o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  Czytelnik z Północy o „Hiszpańscy” nurkowie na…
  Krystian Szeliga o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Anucha o Ukraina na skraju przepaści! M…
  Anucha o „Hiszpańscy” nurkowie na…
  Sudbina Srba o Wolne tematy (08 – …
  Anucha o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  Kojak o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  antoni o O paranoi giedroyciowych i bar…
  gnago o Transmutacja biologiczna – ską…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Pogoda dla foliarzy

Posted by Marucha w dniu 2020-11-24 (Wtorek)

Czasy mamy ciekawe. Coraz ciekawsze. Niestety, samo to nie sprawia, że ludzie w tych czasach są mądrzejsi. Poza zwykłymi głupcami, nasze czasy wyróżniły też głupków innego rodzaju.

O ile, poczciwemu i znanemu ludzkości od jej zarania, głupkowi, można jeszcze co nieco wybaczyć, a niektóre jego zapędy, mając na uwadze kondycję nieszczęśnika, zrozumieć, o tyle te nowe rodzaje głupków nie doznają tak daleko idącej tolerancji. Chodzi o foliarzy.

Foliarze i normalni

Według obiegowej opinii, foliarze to ludzie wierzący w idee czy wydarzenia nieprawdziwe, przeczące zdrowemu rozsądkowi, a przede wszystkim – nienaukowe. Jakby tego było mało, foliarze, mając dziś do dyspozycji media społecznościowe i jakąś formę wolności słowa, rozprzestrzeniają swoje idee, zarażając nimi, niczym groźnym wirusem, zwykłych głupków.

Płaskoziemcy, holokaustowi negacjoniści, antyszczepionkowcy, przeciwnicy 5G, antycovidowcy, czy gorliwi katolicy zaliczają się do ścisłego grona osób, które można posądzić o to, że w domowym zaciszu siedzą w czepkach z folii aluminiowej, mającymi chronić przed podsłuchaniem ich myśli przez ufoludków, masonów, olbrzymów czy agentów obcych służb. Całe szczęście, że tych antynaukowych ćwierćinteligentów nie jest aż tak wielu.

Rozsądek świata ratowany jest przez walczących dzielnie w obronie zdobyczy cywilizacji, normalnych ludzi. To oni, wykształceni, światli, tolerancyjni i nowocześni obywatele świata mądrości trzymają wysoko kaganek nauki i zdrowego rozsądku. Myśląc zawsze logicznie i demaskując głupotę foliarzy, przekazują im, zwykle z mizernym skutkiem, zawsze oczywiste idee świata ludzi rozumnych.

Ostoja samodzielnego myślenia, kierowana zawsze opiniami większości, popartymi badaniami naukowców i wynikami dociekań ekspertów, którą stanowią normalni ludzie, pozwala światu nie stoczyć się w otchłań średniowiecznych zabobonów. To zapora, chroniąca przed obskurantyzmem i zaprzepaszczeniem naukowych zdobyczy ludzkości. To młot na foliarzy, wykuty w ogniu krytyki podejścia, każącego zawsze i we wszystkim szukać drugiego dna, podprogowego przekazu lub ukrytego spisku grupy zdemoralizowanych bogaczy, chcących przejąć władzę na światem.

Nieunikniona konfrontacja

Cóż może pozostać z nierozumnych idei foliarzy w starciu z logiką, nauką, mądrością, faktami? Wydawałoby się, że los biednych przygłupów ze stron w stylu „anty-coś tam” jest z góry przesądzony i nie zmieni tego żaden, nawet najbardziej szokujący, filmik z żółtymi napisami.

Jednak prawda chyba jest ciekawsza niż pobieżne opinie czy skojarzenia, nasuwające się w pierwszym odruchu refleksji… będącym często jedynie efektem tresury.

Dyskusje toczone miedzy foliarzami, a normalnymi ludźmi są często bardzo ciekawe i ożywcze intelektualnie. Potrafią zwrócić uwagę na sprawy, których zwykle nikt nie porusza, a opinia publiczna wydaje się być na nie głucha. Ot, jakby ktoś, gdzieś z góry jasno określił, że w tę stronę iść nie należy. Nie warto. Że ten kierunek, siłą rzeczy, musi sprowadzić nas na manowce. Dodatkowo, już samo pytanie o to, może narazić kogoś na bycie wyśmianym, wiec nie ma po co próbować. To taki świat, w którym za intelektualną odwagę uważa się podążanie utartym i sprawdzonym szlakiem, na którego końcu odkrywa się piękną skrzynię ze skarbem prawdy – jak mniema szczęśliwy odkrywca.

Jedyny problem w tym, że po otwarciu, skrzynia okazuje się pusta. Czyżby opróżnili ją ci, którzy tę dobrze wydeptaną ścieżkę przeszli wcześniej, a zawartość skrzyni nie przypadła im do gustu? Tak czy inaczej, foliarz wypełni ją teoriami spiskowymi, a człowiek normalny… gazetami. A raczej tym, co w nich wyczyta. A co, kiedy spiskowe teorie zaczynają przebierać się w praktykę? Nic. Foliarz dalej pozostaje w powszechnej opinii foliarzem, a rozsądny dalej wierzy w to, co mówi większość.

Przykłady tego typu spraw można mnożyć w nieskończoność. Czy World Trade Center zostało zaatakowane przez terrorystów czy wyburzone? Czy Lepper popełnił samobójstwo sam czy ktoś to zrobił za niego? Czy brzoza, która złamała skrzydło Tu 154M była pancerna czy to samolot był z papieru? Jak śmiertelny może być strzał w głowę, jeśli niektórzy, jak gen. Petelicki, są jeszcze po jego oddaniu w stanie wytrzeć odciski palców z pistoletu?

Truizmem będzie dodać pytanie o to, ilu trzeba wirusologów, żeby stwierdzić czy pandemia jest czy jej nie ma. Każdy z tych tematów zdążył doczekać się tomów opracowań, setek kłótni i steku wyzwisk pod adresem każdej ze stron. Pomimo tego dalej nie znamy jednoznacznej odpowiedzi na żaden z nich, co nie wzrusza zawsze pewnych siebie normalsów, a foliarzy zachęca do poszukiwania jeszcze bardziej fantastycznych teorii niż te, którymi dysponowali dotąd.

Ilu trzeba specjalistów, żeby wkręcić żarówkę?

To do nich – do specjalistów właśnie, odwołuje się cały rozumny świat, walcząc z foliarzami. Eksperci to słowo klucz, szczególnie jeśli nie wie się samemu, a chce się przekonać drugiego i jeszcze przy tym wyjść na oczytanego. W końcu, jeśli zna się opinię ekspertów, popartą w dodatku badaniami naukowców, najlepiej amerykańskich, to któż może się sprzeciwić? Foliarzy zwykle stać na taki ruch. Pytają, drążą, dociekają, poddają w wątpliwość, aby na końcu wyjść z własną teorią – mniej lub bardziej prawdopodobną.

A opinie ekspertów? Cóż, eksperci mają to do siebie, że często sobie przeczą. Czy jest na świecie choć jeden temat, co do którego eksperci i naukowcy są zgodni? Nie sądzę. To tyle w temacie skuteczności odnoszenia się do opinii tzw. ekspertów w aspekcie poszukiwania prawdy. W tym świecie każdy ma swoją, a jej pochodzenie można ostatecznie wyśledzić, idąc za pieniędzmi.

Ciekawe, że nie każda kwestia zasługuje na odwołanie się do opinii ekspertów. I nie mówimy tu tylko o wymianie koła w aucie, do czego zwykle nie wzywamy mechanika czy wkręcenia żarówki do lampki nocnej, do czego nie jest nam potrzebny elektryk. Nie uciekamy się do biegłych pedagogów, wychowując dzieci. Nie pytamy nikogo o poddanie ekspertyzie kobiety, z którą planujemy związać się na całe życie. Nie zwykliśmy chyba także pytać kucharzy, co powinno nam smakować, a co nie.

Jaka niekonsekwencja wyłania się, jako żywo, gdy w tak wielu innych kwestiach, które bez specjalnego wysiłku większość z nas może rozwiązać polegając na zdrowym rozsądku, próbujemy szukać pomocy specjalistów. Ma to pomóc udowodnić coś nieprawdopodobnego, ale popularnego. Coś, w co trudno nam uwierzyć, ale w co wierzyć chcemy za wszelką cenę, żeby nie dać się zapisać do folarzy. Dopada to nader często normalnych ludzi, którzy nie mogą poradzić sobie z nurtującą ich wątpliwością w jakimś drażliwym temacie.

Na ten sam scenariusz są wręcz skazani mniemani inteligenci wszelkiej maści, niedowierzając sobie ani swoim intelektualnym możliwościom. Czyżby znając skądinąd iluzoryczną wartość swojego statusu, a pogardzając zdrowym rozsądkiem, jako czymś, z czego nie zrobili magisterium i nieznanej bliżej liczby szkoleń, nie są w stanie poradzić sobie bez moralnego ersatzu w postaci „opinii eksperta”?

Typowym przypadkiem jest spór o istnienie pandemii. Kiedy zwykły foliarz przekonuje normalnego, wykształconego człowieka, że nie ma żadnej pandemii, pokazując liczby, fakty, konkrety, a czasem nawet, wojując bronią normalsów, odwołując się do opinii ekspertów, zostaje skonfrontowany z opiniami innych ekspertów, które o tyle tylko są lepsze, że potwierdzają to, w co wykształcony i mądry człowiek chce wierzyć z jemu tylko nieznanych, a przynajmniej nieuświadomionych, powodów.

W takim układzie, do czeredy foliarstwa zaliczają się także niedawni eksperci. Na szczęście dla jednych i drugich, droga przejścia do przeciwnego obozu jest zawsze otwarta. Czasem nawet pożądana. Spójrzmy tylko na prof. Guta, który z nazywania SARS COV2 wirusem medialnym i krytykowania maseczek, jako środka zabezpieczającego przed transmisją wirusa, stał się ich głównym orędownikiem i wieszczem strasznego scenariusza pandemii.

Specjaliści, co ciekawe, także mogą zostać folarzami. Wystarczy, że podważą główną narrację w jakiejś sprawie. Można, na przykład, być prawowiernym ekspertem od wirusologii i twierdzić, że maseczka uchroni przed wirusem. Można też robić badania, przedstawiać ekspertyzy, podawać przykłady na nieskuteczność, a czasem szkodliwość maseczki noszonej w sposób długotrwały i nieodpowiedni. Wtedy jest się foliarzem.

Można uważać, że samoloty, które miały wbić się w wieże WTC w Nowym Jorku, przebiły się przez wiele części budynku i w całości znalazły się w środku, co doprowadziło wieże do zawalenia się w tempie niemal swobodnego spadania. Wtedy jest się człowiekiem rozsądnym.

Można, ba, należy, uważać, że Tupolew z polskimi politykami urwał kawałek skrzydła, uderzając o wierzchołek brzozy i zanim uderzył w ziemię, zdołał się jeszcze obrócić do góry podwoziem. Ale jeśli ktoś powie, że WTC z pewnością zawierały elementy twardsze niż wierzchołek brzozy, a zostały, według powszechniej opinii, amerykańskich i nie tylko, ekspertów przecięte przez samoloty, to już jest się wśród foliarzy. To przecież podważałoby „rozsądną” hipotezę smoleńskiej brzozy.

Nie inaczej jest, jeśli ktoś przytacza oficjalną dokumentację prokuratury z oględzin miejsca tzw. samobójstwa Andrzeja Leppera. Tylko skończony foliarz wspomni, że zapisano tam, że sznur, na którym wisiał Lepper, oraz krzesło, które posłużyło mu jako podest, były pozbawione odcisków palców denata. Tylko foliarza stać na sarkastyczne pytanie, niosące wątpliwość w samobójczą śmierć wicepremiera: czy Lepper wytarł swoje odciski palców przed, czy po tym, jak odepchnął krzesło?

Na powyższe pytania, oczywiście, nikt rozsądny nie odpowie. One nurtują jedynie foliarzy. Niestety, co by nie mówić, mamy tu do czynienia z odwieczną wojną, która nie skończy się tak długo, jak długo człowiek nie poznaje prawdy bezpośrednio – a więc póki człowiek człowiekiem. Wojna ta dzieli tych, którzy ośmielają się wątpić w zdanie większości i zadawać pytania oraz tych, którzy boją się zwątpić w podane na tacy poglądy gotowe do zaaplikowania do własnego umysłu. Strach ten wynika z niechęci do poruszania się po niepewnym gruncie, obawy przed opinią otoczenia, a często z małych możliwości intelektualnych lub (szczególnie kiedy jedne idee się opłacają, a drugie nie) moralnych.

Czasem wydaje się, jakby historia przyspieszyła. Nie jesteśmy na co dzień konfrontowani jedynie z przyziemnymi sprawami przeciętnego Kowalskiego, ale dotyka nas coraz więcej problemów, które nie poddają się zbyt łatwej interpretacji, a powierzchowna ocena nie wystarczy dla uchwycenia ich istoty. Panuje istna pogoda dla foliarzy. Problemem w całej tej zabawie w mądrych i głupich polega na tym, że traci na nim prawda.

W otoczeniu, które posługuje się kategoriami foliarza z jednej, czy, zmanipulowanego konsumenta propagandy z drugiej strony, nie da się wspólnie szukać tego, co rzeczywiście jest. W rezultacie, przebiegającego w taki sposób podziału, przeciwne obozy nie tylko są łatwe do zmanipulowania, co też na naszych oczach się dokonuje, ale także do grania obydwoma stanowiskami.

Grę tę prowadzą siły, które nie potrzebują wymyślnych teorii, aby odpowiedzieć sobie na pytania o Leppera, Petelickiego, WTC czy koronawirusa. Oni to wiedzą. I chcą zadbać o to, żeby reszta, zamiast się dowiedzieć, waliła się po coraz bardziej pustych głowach, coraz to większymi pałkami, nigdy nie dochodząc do prawdy.

Karol Kilijanek
https://myslkonserwatywna.pl

Komentarzy 17 do “Pogoda dla foliarzy”

 1. Prof. Gut puścił farbę i wyjaśnia dlaczego nie można opanować epidemii.

 2. wanderer said

  I dlatego Guta juz nie pokazuja.

 3. Zaplecze Winnickiego i Bosaka.
  Młodzież Wszechpolska – po jesziwie?

  .https://wrealu24.tv/film/mlodziez-wszechpolska-vs-justyna-socha-covid-dzieli-konfederacje-arkadiusz-jablonski

 4. W 2021 roku ZASZCZE-PIMY KAŻDEGO
  kto ukończył 18 rok życia
  -informuje Minister Zdrowia!

  Bosak z Winnickim będą za?

 5. Moher49 said

  @4,
  Proszę się od je bać od Bosaka i Winnickiego.

 6. . said

  „Proszę się od je bać od Bosaka i Winnickiego”

  Czy ty też już odnalazłeś chrześcijańskie korzenie banderowców?

  Przypomnij sobie po szczepieniach te posty.
  I to co zrobią bosak z winnickim.

 7. . said

  Józef Bizoń @

  Ten filmik w zestawieniu z wypowiedzią dudy sprzed wyborów pokazuję pisiorom.
  Widzieć ich gniew bezcenne! 😂

  Przypominam duda mówił, że nie pozwoli nikogo w Polsce przymusowo zaszczepić 😉

 8. UZA said

  Myślę, więc jestem… foliarą.

 9. „Dumka na dwa serca” – Jarosław Kaczyński feat. Wojciech Jaruzelski

 10. Q1 said

  Ad.6.
  @.said

  Uprzejmie prosimy o CUDOWNE OŚWIECENIE foliarskiego ludku, co też uczynią pp. Bosak i Winnicki.

  Dobrze, że są ŚWIATLI, którzy objaśniają podłości tego świata przykrywanych domaganiem się wolności gospodarczej i osobistej, patryjotyzmem, przywiązaniem do tradycji oraz religii katolickiej niby walcząc z Czerwona hydrą.

 11. Wypowiedzi na posiedzeniach Sejmu
  Posiedzenie nr 17 w dniu 17-09-2020 (2. dzień obrad)
  retransmisja wypowiedzi
  28. punkt porządku dziennego:

  Sprawozdanie Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi o poselskich projektach ustaw: o zmianie ustawy o ochronie zwierząt oraz niektórych innych ustaw, o zmianie ustawy o ochronie zwierząt (druki nr 597, 378 i 625).
  Poseł Robert Winnicki:

  Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Składam wniosek formalny o przerwę, dlatego że uważam, iż Wysoka Izba powinna nieco ochłonąć, a przede wszystkim jest to dla mnie pewnym zaskoczeniem, że pani poseł z Lewicy powołuje się na ks. dr Stanisława Trzeciaka, który bardzo ciekawe rzeczy pisał w dwudziestoleciu międzywojennym. Wśród tych ciekawych rzeczy były m.in. takie pozycje, jak ˝Talmud o gojach a kwestia żydowska w Polsce˝, ˝Program światowej polityki żydowskiej (konspiracja i dekonspiracja)˝…

  (Poseł Grzegorz Braun: Polecamy. Szczególnie polecamy.)

  …˝Talmud, bolszewizm i projekt prawa małżeńskiego w Polsce˝. To jest autorytet, na który właśnie powołała się pani poseł z Lewicy. (Oklaski) Chciałem powiedzieć tak: pani poseł ma rację…

  (Poseł Krzysztof Gawkowski: To są wasze autorytety.)

  …że w dwudziestoleciu międzywojennym narodowcy, narodowi katolicy sprzeciwiali się ubojowi rytualnemu. Natomiast powiem tak:

  każdy ruch polityczny, kieruję to dzisiaj, 17 września, do Lewicy,
  powinien reflektować na temat zmieniających się czasów, szanowni państwo.

  Obóz narodowy taką refleksję przeszedł.

  (Dzwonek) Wam też jej życzymy, bo nie widać tego. (Oklaski)”
  ——-
  W ramach reflektowania

 12. Q1 said

  Ad.11.
  O to ten żar z życi… o Żyda antykomunistę. Pewnie gdyby był to wnuk Trockiego byłoby cacy. Co za czasy….!

  Jeśli problemem jest zasymilowany Tyrmand. Antysystemowiec, który na własnej skórze odczuł dobrodziejstwa CZerwonej zarazy, wykazał się cywilną odwagą by publicznie krytykować i jawnie obnażać szelmostwa i krętactwa lewackich bandziorów to zaczynam doceniać dobrotliwe usposobienie Gajowego.

  Tolerowanie lewackiego ścierwa zaiste wprowadza koloryt polemiki podszyty dreszczykiem emocji, choć piana na pysku ideowego sowieciarza nigdy toczona być nie przestanie. On musi uszczęśliwić Świat, choć nikt normalny tej paraszczęśliwości nie pożąda.

  Nie mniej ciekawiej być by mogło, gdyby Adwersarze zechcieli uzupełnić kurs polskiej szkoły powszechnej i choć przejrzeć życiorysy wybitnych twórców prozy naszej w tym i Leopolda Tyrmanda.
  Od dzieł Marksa i Lenina, to będzie odskocznia ciekawa i przyjemna.
  Przy okazji uprzejmie informuję, że polakożerne Tokarczuki, Szymborskie i Miłosze to nie jedyni, posługujący się polskim słowem pisanym.

  Choć nie każdy docenić umie kunszt pióra i słów grę – szczególnie w mowie naszej ojczystej, jeśli się tego szlachetnego języka, uczy dopiero i ledwie poziom ogólnobudowlany opanował jak np wściekłe macice.

  Drżeć zaczynam – nie daj Boże, że obrzucać błotem teraz będą narodową dumę naszą, jak Krasicki, Mickiewicz czy Słowacki, gdy tylko pp Bosak z Winnickim portretować się będą na Ich tle.

 13. . said

  Q1 @

  „Uprzejmie prosimy o CUDOWNE OŚWIECENIE foliarskiego ludku, co też uczynią pp. Bosak i Winnicki.

  Dobrze, że są ŚWIATLI, którzy objaśniają podłości tego świata przykrywanych domaganiem się wolności gospodarczej i osobistej, patryjotyzmem, przywiązaniem do tradycji oraz religii katolickiej niby walcząc z Czerwona hydrą.”

  Że ty śmierdzisz Konfą to wiedziałem od pierwszego twojego postu.

  Idź sobie do twojego bosaka, który chce gadać z neobanderowcami bo „odnaleźli chrześcijańskie korzenie.”

  Idź do winnickiego któremu Łukaszenka na Białorusi zawadza.

  Idź do tych konfederatów co to twierdzą, że NWO jest bzdurą a tych co sądzą inaczej nazywają szurami i foliarzami właśnie.

  Idź do tych co na Mszę za trumpa dają i obwiniają PRL i komunę o panoszenie się lgbt w Polsce.

  Idź i nie wracaj!

  „Wolność gospodarcza” – śmiechu warte. Korwinowcy = stracone, niereformowane ludki.

 14. Q1 said

  Ad.13

  Śmierdzisz Pan/i bolszewikiem i chazarskim internacjonałem z TVN i GW!

  Ile Tow. Michnik płaci w szekielach za trolowanie Gajówki?
  Po poziomie retoryki widać, że kończy się Wam sorosowa kasa.
  Wystarcza, żeby sumienie nie gryzło za CZerwone zbrodnie na Naszym Narodzie?

  Macie problem, że o tym pamiętamy zafajdane internacjonały, pachołki wyrosłe na krwi i krzywdzie, mocni tylko w gębie. Silni bo anonimowi.

  Które to merdium w Usraelu takie głupoty podaje, że Konfederacja antyrosyjska, antybiałoruska i neguje NWO, plandemię, global reset?

  Radzę poprosić oficera prowadzącego o rzetelne dane bo widać ewidentne braki w rozpoznaniu no i wypadałoby dla maskirowki trochę więcej o naszej kulturze, języku, historii poczytać – cuchnie nachalnością czerwonej propagandy Towarzysze, za dużo Onetu, interii czytacie no i Krytyki Politycznej rzecz oczywista.

  Fakty nie zgadzają się.

  Siejecie dezinformację wg najlepszych komunistycznych wzorców, Jewropejscy Sowieciarze! w Trybunie Ludu OKO i GW pisać komenty a nie na forach wolnościowych troliści

 15. NICK said

  Q1.
  Dokładnie odwracacie sytuację.
  Idzie Wam to sprytnie.
  Do czasu; q1. Qt pierwszy?
  Jak dla mnie?
  To wicie.
  Co.

 16. . said

  Sorosz to płaci ozjaszowi za promocję czosnka misesa i mordechajowi bosemu jajko za „chrześcijaństwo banderowców”.
  Debil.

  Narodowcy i Konfa to już sanacja dla młodych. A szkoda, bo sam miałem w nich nadzieję.

  „obecnie, polskie środowiska endeckie zdominowane są przez myślenie i idee przyniesione im z zewnątrz, ze środowisk przyznających się do tradycji piłsudczykowsko-sanacyjnej. Jest to skrajny antykomunizm, który nie przejawia się w walce z socjalizmem i biurokracją, lecz w walkach z komunistami prawdziwymi lub urojonymi, którzy od lat nie żyją. Idea powstańcza w postaci kultu Żołnierzy Wyklętych. Idea Trójmorza będąca odświeżeniem koncepcji prometejskiej i federacyjnej Piłsudskiego. W zupełne zapomnienie poszła główna idea endecka, a mianowicie koncepcja państwa narodowego (…)”.

  https://marucha.wordpress.com/2020/10/23/koniecznosc-przesterowania-polskiego-myslenia-narodowego-1/

 17. . said

  Nagrań jajko, ozjasza i wypowiedzi winniczka nt Białorusi i NWO jest na yt w pip.

  Ale pereł między wieprze się nie rzuca. Z manekinem też nie dyskutuje. Bo przecież do martwego tworzywa jak widać nic nie dociera.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: