Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Leo o Walka z wiatrakami – wal…
  Zbigniew Kozioł o Wolne tematy (11 – …
  revers o Wolne tematy (11 – …
  Dziennik 1925 Andre… o Walka z wiatrakami – wal…
  revers o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  Krzysztof M o Wolne tematy (11 – …
  Ale dlaczego? o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  Siekiera_Motyka o Walka z wiatrakami – wal…
  revers o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  revers o Jak były rektor KUL ułożył mod…
  Carlos o Wolne tematy (11 – …
  Szczepan Zbigniewski o Kultura przeciw tradycji
  revers o W domu wisielca
  UZA o Walka z wiatrakami – wal…
  Marek o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Wolne tematy (81 – 2020)

Posted by Marucha w dniu 2020-11-25 (Środa)

Żydowski minister zdrowia Adam Niedzielski uspokoił Polaków, że ma już podpisane kontrakty na 30 milionów osób, które są do zaszczepienia. Oczywiście na zbrodniczego koronawirusa.
W pierwszej kolejności zaszczepieni mają zostać przedstawiciele służby zdrowia oraz służb mundurowych, a także seniorzy.
Rządzący idą w zaparte i twierdzą, że szczepionki nie będą obowiązkowe…

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2020/11/20/wolne-tematy-80-2020/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2020/11/28/wolne-tematy-82-2020/

Gajowy Marucha‎

Komentarzy 237 do “Wolne tematy (81 – 2020)”

 1. Olo said

  Frankijskie żydostwo to największa zaraza jaka kiedykolwiek dotknęła państwo polskie w całej historii. Niedzielski to oczywiście typowo frankijskie nazwisko polskojęzycznego żyda-przechrzty. To frankijscy żydzi, niczym najgorszy wirus i nowotwór, niższa Polskę od końca XVIII wieku. Wywołują wojny, niepotrzebne powstania, rewolucje, cały czas niszczą Polskę i depopulują Polaków. Jednocześnie uchodzą za gorliwych patriotów i wzorowych Polaków, tzw. zasłużone rody. Najwięcej tego skur****ństwa siedzi w żydobanderowskiej dobrej zmianie. Dopóki Polacy nie nauczą się ich rozpoznawać i postrzegać jak największych szkodników i wrogów polskości, będziemy ich niewolnikami i ofiarami, jak i cała Polska. Jakub Frank stworzył ich po to, żeby udając Polaków zniszczyli od środka Polskę i zbudowali w Polsce żydowskie państwo tylko dla żydów.

 2. brys said

  Rządzący idą w zaparte i twierdzą, że szczepionki nie będą obowiązkowe… – Jasne. A ten zapis w ustawie o stosowaniu środków przymusu bezpośredniego to elfy wpisały. Takie z dużymi oczami?

  Dz.U.2020.1845 t.j. | Akt obowiązujący
  Wersja od: 20 października 2020 r.
  Art. 36. [Zastosowanie środków przymusu bezpośredniego]

  1. Wobec osoby, która nie poddaje się obowiązkowi szczepienia, badaniom sanitarno-epidemiologicznym, zabiegom sanitarnym, kwarantannie lub izolacji obowiązkowej hospitalizacji, a u której podejrzewa się lub rozpoznano chorobę szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną, stanowiącą bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia lub życia innych osób, może być zastosowany środek przymusu bezpośredniego polegający na przytrzymywaniu, unieruchomieniu lub przymusowym podaniu leków.

  2. O zastosowaniu środka przymusu bezpośredniego decyduje lekarz lub felczer, który określa rodzaj zastosowanego środka przymusu bezpośredniego oraz osobiście nadzoruje jego wykonanie przez osoby wykonujące zawody medyczne. Każdy przypadek zastosowania środka przymusu bezpośredniego odnotowuje się w dokumentacji medycznej.

  3. Lekarz lub felczer może zwrócić się do Policji, Straży Granicznej lub Żandarmerii Wojskowej o pomoc w zastosowaniu środka przymusu bezpośredniego. Udzielenie pomocy następuje pod warunkiem wyposażenia funkcjonariuszy lub żołnierzy w środki chroniące przed chorobami zakaźnymi przez tego lekarza lub felczera.

  4. Przed zastosowaniem środka przymusu bezpośredniego uprzedza się o tym osobę, wobec której środek przymusu bezpośredniego ma być zastosowany, i fakt ten odnotowuje się w dokumentacji medycznej. Przy wyborze środka przymusu bezpośredniego należy wybierać środek możliwie dla tej osoby najmniej uciążliwy, a przy stosowaniu środka przymusu bezpośredniego należy zachować szczególną ostrożność i dbałość o dobro tej osoby.

  5. Przymus bezpośredni polegający na unieruchomieniu może być stosowany nie dłużej niż 4 godziny. W razie potrzeby stosowanie tego przymusu może być przedłużone na następne okresy 6-godzinne, przy czym nie dłużej niż 24 godziny łącznie.

  6. Przytrzymywanie jest doraźnym, krótkotrwałym unieruchomieniem osoby z użyciem siły fizycznej.

  7. Unieruchomienie jest dłużej trwającym obezwładnieniem osoby z użyciem pasów, uchwytów, prześcieradeł lub kaftana bezpieczeństwa.

  8. Przymusowe podanie leku jest doraźnym lub przewidzianym w planie postępowania leczniczego wprowadzeniem leków do organizmu osoby – bez jej zgody.

  https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/zapobieganie-oraz-zwalczanie-zakazen-i-chorob-zakaznych-u-ludzi-17507739/art-36

 3. zen said

  Niektórzy podważają prawdomówność tych dziennikarzy, jednak mówią to, co główny ściek przemilcza, gdyby do końca powiedzieli prawdę, już dawno zniknęli by z yutuba. Drugi film porusza kwestię własności prywatnej, która w myśl Talmudu ma należeć tylko do Żydów – oni nad tym pracują od wieków – trzeba być nieskończenie chorym psychicznie jako naród, aby życie pokoleń poświęcać złodziejstwu i próbie zagarnięcia cudzego mienia – jako przykład Rosja Sowiecka we władaniu Syjonistów.

  https://marucha.wordpress.com/2010/10/11/talmud-obnazony/

  „Jest to kraj, który przyrzeczono patriarchom. Gdyby mi dano wszystkie kraje kosztownymi kamieniami napełnione nie wyszedłbym z Polski, bo to jest sukcesja Boga i sukcesja ojców naszych. To wszystko należy do nas. Zapewne, będę się starał z wielką mocą i siłą, lecz wokoło tej mocy musimy krążyć ze słodkimi słowy i oszukaństwem, dopóki wszystko nie przejdzie do rąk naszych” – Frank Dobrucki, twórca żydowskiej sekty frankistów, kupiec, kabalista, rabin, wyznawca Sabateja Cwi, cadyk, mistyk, filozof, działacz społeczno-polityczny, reformator religijny, samozwańczy prorok, alchemik i astrolog


 4. Yah said

  Tak myślę sobie, że w Polsce spory wzrost „wyszczepialności” zanotowano by, gdyby ogłoszono, że szczepionka kosztuje np. 2000 dolców, a u nas w Polsce rząd oferuje ja ZA DARMO 🙂

  Pewne znów by zadziałało – „jak daja , to trzeba brać”

 5. Lily said

  Jesli ktos,interesuje sie historia.
  WPISZ w Youtube.
  The Late Jack Otto -Forbidden Knowledge Full.
  Source; jayc 2469.

 6. revers said

  SOJUSZ MENORY I KADZIDŁA.
  MASECZKI OBOWIĄZKOWE PO SZCZEPIENIACH
  BADANIA PRZESIEWOWE OBOWIĄZKOWE
  W PIERWSZEJ FAZIE SZCZEPIENI BĘDĄ SZCZEPIONKĄ BEZPIECZEŃSTWA MUNDUROWI, WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI, LEKARZE, DZIENNIKARZE, KTÓRZY MUSZA BYĆ SILNI I GOTOWI, POD KONTROLĄ, DO SPACYFIKOWANIA 37 MILIONÓW POLAKÓW
  Sądzicie że operacja braci z lewej strony, to pogrożenie palcem Kościołowi, atak na autorytet Jan Pawła II, żeby Kościół stanął w szeregu, był grzeczny jak baranek, to był przypadek ? Coś cicho się zrobiło, dogadali się ? Po akcji braci z lewej strony ruszyli bracia udający tę prawą.
  Żydzi z PIS przystąpili do zniszczenia Goroli. Pomogli i pomagają im w tym wydatnie księża z parafii , tak aktywnie namawiający wiernych z gór do głosowania na PIS. Ktoś tam zaciera ręce, przejmie hale, stoki, wyciągi, hotele, pensjonaty, a ludek z gór ustawi się karnie w kolejce po darmowa zupkę, połatane gacie i kocyk pod dupę.
  No i kłamstwo szybko wyszło na jaw, ten sam Niedzielski który kilka dni temu przekonywał , że najgorsze mamy już za sobą właśnie obwieścił że kwatery prywatne, hotele, pensjonaty, domy wypoczynkowe zamknięte będą do 17 stycznia, czyli ferie w domowych celach, a na narty z programem TVP. To już przecież było, z Gucwińskimi naród wojażował przez komunę po całym świecie.
  Od stycznia badania przesiewowe obowiązkowe. Akcje nadzorować będą uzbrojeni po zęby milicjanci i żołnierze oraz dyspozycyjni sędziowie i prokuratorzy.
  Ujawnili już jak będą prowadzić dalej tę operację. Najpierw zaszczepią specjalną szczepionką służby mundurowe, każdego kto ma broń jaką przystawią niebawem społeczeństwu do głowy. Do tego oczywiście dyspozycyjni sędziowie, prokuratorzy, obsługa więzień, aresztów, tajniacy, każdy kto posiada cząstkę władzy. Co będzie w tej szczepionce ? Są dwie możliwości. Pierwsza nie będzie wirusa. Druga będzie wirus, ale nieaktywny, jaki będzie można aktywować.Nie przypadkiem weszło wojsko USA, mają sprzęt za pomocą którego mogą aktywować uśpionego wirusa, z satelity także, bardzo precyzyjnie.
  W tej szczepionce znajdzie się specjalny chip, CHIP BEZPIECZEŃSTWA, pełniący dwie funkcje. Radiolokacyjną, żeby można było wszystkich śledzić , czy zaszczepieni nie spoufalają się ze społeczeństwem, nie spiskują, by razie czego namierzyć oporny obiekt żeby go „zneutralizować”. Tym samym chipem będzie można także „wyłączyć”, zaszczepionego, co najmniej go upośledzić , a nawet zabić. To system podwójnego zabezpieczenia, WIRUS I CHIP, żeby wymusić wypełnienie rozkazów i poleceń. Cały ten aparat, zaszczepiony w pierwszej fazie, doprowadzić ma siłą i przymusem do zaszczepienia 37 milionów Polaków. Nazwałem ich w moich poprzednich postach TRAGARZAMI, bo to oni przeniosą elitę do Nowego Porządku.
  Obok aparatu jaki wykona siłowo I POD PRZYMUSEM zadanie inne grupy BĘDĄ zaszczepione tą szczepionką „posłuszeństwa”, to lekarze, pielęgniarki, naukowcy, prawnicy, przede wszystkim dziennikarze.
  To co opisywałem już wcześniej nastąpi potem. Mieszanie placebo ze szczepionkami wektorowymi i systematyczne podtrzymywanie pandemii i falowe wyszczepianie kolejnych warstw społeczeństwa i systematyczna depopulacja WYŁĄCZNIE Polaków. O tym także pisałem już dwa, a nawet pięć lat temu, po wykonaniu zadania TARGARZE zostaną także precyzyjnie wyeliminowani, jako największe zagrożenie dla Nowego Porządku.
  Zbigniew Martyniak

 7. Lily said

  Re 6;Revers
  „JESTESMY na KRAWEDZI GLOBALNEJ
  TEANSFORMACJI WSZYSTKIEGO czego POTRZEBUJEMY TO K R Y Z Y S, i
  NARPDY SAME ZAAKCEPTUJA
  N O W Y P O R Z A D E K S W I A T A”.
  Zrodlo; David Rockefeller(1991r)

  „NOWY PORZADEK SWIATA”,czyli NWO.
  N = NATO.
  W = WHO.
  O = ONZ.
  NWO, bez KLASY SREDNIEJ. T Y L K O
  RZADZACY (RULES) i NIEWOLNICY.

  „CORONAVIRUS”, kryzys jakiego Swiat dotychczas nie widzial.

  CZY wszyscy Oni,nie czekaja na swojego
  Mesjasza?.
  A TO ma nastapic,bo przejeciu przez NIICH,Calkowitej wladzy nad Swiatem.

 8. Yah said

  Odkąd można bezkarnie kłamać, można wszystko.

  W wypowiedziach tzw.polityków, tzw. szczepionka ( obok paszportów zdrowotnych) miała być gwarancją powrotu do tzw. normalności.

  Oczywiście wyżej wymienione rzeczy, jak i wiele , narzuconych społeczeństwu, innych, żadnego powrotu, do tak wyczekiwanej normalności, nie spowodują.

  DLACZEGO ?

  Bo władza i powiązane z nią osoby patologicznie kłamią, i dopóki ludzie w kłamstwa wierzą, dopóty będzie ten cyrk trwać.

  A może trwać długo, bo ci , którzy uwierzyli kłamstwu, prędzej będą bluźnić przeciwko Bogu, nim przyznają się do tego, że dali sie zwieść i oszukać.

 9. Katechon said

  List otwarty specjalisty leczenia koronawirusa lekarza dr n. med. Włodziemierza Bodnara z Przemyśla do doktora bez dokonań Pawła Grzesiowskiego

  Chciałbym się odnieść do ostatnich wypowiedzi doktora Pawła Grzesiowskiego z Super Expressu.

  Pan doktor Paweł Grzesiowski porównał mnie w nim do dziecka we mgle, a także stwierdził, że moje leczenie jest podobne do leczenia czekoladką. Uważam, że takimi stwierdzeniami posunął się za daleko.

  Zgadzam się, że rozmawialiśmy 30 października przez 15 minut

  Sama rozmowa odbyła się tylko dzięki dużemu zaangażowaniu doktor nauk medycznych neurolog z Bydgoszczy, która uruchomiła wszelkie możliwe kontakty, by nadać tok tej sprawie.

  Niestety mijają już blisko dwa tygodnie od naszej rozmowy. Do dzisiaj niczego nie otrzymaliśmy i nie było ani jednego kontaktu ze strony doktora Grzesiowskiego. Nic nie zrobił w tej sprawie. Ale miał czas, by występować w wielu wywiadach, by mnie publicznie dyskredytować.

  Chciałbym się odnieść również do propozycji badań na zasadzie placebo przy tak ciężkiej chorobie. Ja, jako lekarz nie odważę się brać udział w badaniu jakie zostało przedstawione przez doktora Grzesiowskiego.

  Na przykład na grupie 200 osób, z czego 100 nie podam żadnego leku.

  Rozumiem, że z perspektywy doktora Grzesiowskiego mam patrzeć, jak pozostałe 100 osób umiera?

  A jednocześnie podkreśla, że jeśli ktoś umrze przy stosowaniu amantadyny, będzie mnie za to rozliczać. (cytat: Gdy któraś z tych osób umrze, nawet z innego powodu, to jeden pan doktor i drugi pan doktor, czy pan profesor, będą mieli kłopoty.)

  AKTUALIZACJA 13.11.2020

  W związku z ciągle negatywnym nastawieniem do mojego, w 100% skutecznego sposobu leczenia COVID-19 i powikłań, od dzisiaj nie będę udzielać żadnych konsultacji ani tele porad dla nowych osób bez badania pacjentów na miejscu. Będę dalej skutecznie leczył, ale tylko pacjentów, których będę badać osobiście i nadzorować leczenie w Przychodni Lekarskiej Optima. Nadal będę udzielać porad dla lekarzy, którzy chcą skutecznie leczyć pacjentów chorych na COVID-19.

  Niestety, moje działanie jest niewygodne dla wielu osób zarządzających sytuacją kryzysową w Polsce. Zostałem publicznie poinformowany przez doktora Grzesiowskiego, , eksperta Naczelnej Izby Lekarskiej do walki z COVID-19, że w przypadku śmierci choć jednej osoby, której podjąłem się leczenia (nawet jeśli ten zgon nie jest związany z COVID-19, czy podawaniem amatadyny), zostanę pociągnięty do odpowiedzialności.

  Dziękuję za Państwa ogromne wsparcie, bezinteresowność i życzliwość. Niestety Wasze Apele nadal nie wzbudzają zainteresowania. Wasze petycje, listy pozostają bez odpowiedzi. Nie przynoszą żadnego efektu. Wokół idei zatrzymania pandemii skutecznym, przebadanym i tanim lekiem wytworzyła się ogromna społeczność, która chce przebić ten mur obojętności. Proszę o dalsze działanie i wsparcie, bo dalej będę leczyć, ale wyłącznie w placówce. Bardzo proszę o uszanowanie tej decyzji. Zachęcam jednocześnie do ciągłego śledzenia naszej strony, fanpage, by być na bieżąco, co się dzieje w tej słusznej sprawie.

  Z poważaniem,
  Lekarz Włodzimierz Bodnar, specjalista chorób płuc, pediatra w NZOZ “Optima” w Przemyślu
  https://przychodnia-przemysl.pl/list-otwarty-do-doktora-pawla-grzesiowskiego/
  AKTUALIZACJA 13.11.2020

  W związku z ciągle negatywnym nastawieniem do mojego, w 100% skutecznego sposobu leczenia COVID-19, od dzisiaj nie będę udzielać żadnych konsultacji ani tele porad dla nowych bez badania pacjentów na miejscu. Będę dalej skutecznie leczył, ale tylko pacjentów, których będę badać osobiście i nadzorować leczenie w Przychodni Lekarskiej Optima. Nadal będę udzielać porad dla lekarzy, którzy chcą skutecznie leczyć pacjentów chorych na COVID-19.

  Niestety, moje działanie jest niewygodne dla wielu osób zarządzających sytuacją kryzysową w Polsce.

  Zostałem publicznie poinformowany przez doktora Grzesiowskiego,

  ekspert Naczelnej Izby Lekarskiej do walki z COVID-19,

  że w przypadku śmierci choć jednej osoby,

  której podjąłem się leczenia

  (nawet jeśli ten zgon nie jest związany z COVID-19, czy podawaniem amatadyny),

  zostanę pociągnięty do odpowiedzialności.

  Dziękuję za Państwa ogromne wsparcie, bezinteresowność i życzliwość. Niestety Wasze Apele nadal nie wzbudzają zainteresowania. Wasze petycje, listy pozostają bez odpowiedzi. Nie przynoszą żadnego efektu. Wokół idei zatrzymania pandemii skutecznym, przebadanym i tanim lekiem wytworzyła się ogromna społeczność, która chce przebić ten mur obojętności. Proszę o dalsze działanie i wsparcie, bo dalej będę leczyć, ale wyłącznie w placówce. Bardzo proszę o uszanowanie tej decyzji. Zachęcam jednocześnie do ciągłego śledzenia naszej strony, fanpage, by być na bieżąco, co się dzieje w tej słusznej sprawie.

  Przypominamy, że Przychodnia Lekarska Optima w Przemyślu od 15.06.2020 została całkowicie otwarta dla wszystkich pacjentów.

  Od chwili ponownego otwarcia nie ma specjalnych stref, środków ochrony osobistej poza obowiązkowymi maseczkami i płynami dezynfekcji rąk. W okresie ponad 5 miesięcy nie weryfikujemy osób wchodzących, czy wychodzących z przychodni. Czynne są wszystkie gabinety lekarza rodzinnego i około 15 gabinetów prywatnych. Pacjenci są badani i diagnozowani na miejscu. Działa bez przeszkód laboratorium, wykonywane są badania RTG, EKG, USG wszystkich narządów w tym USG brzucha, piersi, echo serca, próby wysiłkowe na bieżni kardiologicznej, czy badania gastroskopii. Każdy pacjent może wejść do przychodni, nie jest weryfikowany, czy ma gorączke, czy ma test dodatni na COVID-19, czy jest zdrowy, czy przychodzi na diagnostykę, czy na szczepienie przeciw grypie.

  Jednocześnie informuję, że z chwilą zakończenia się zapasów amantadyny wśród ludności, ogłoszę, że nie będę dalej leczyć osób na COVID-19. Leczenie wyłącznie objawowe jest dla mnie nieetyczne.

  Zadam ponownie pytanie. Jak to możliwe, że grypa się uodporniła na amantadynę, jeśli zmienia środowisko w komórce? Jeszcze raz proszę o te badania naukowe, które spowodowały wycofanie amantadyny z rekomendacji leczenia grypy (sposób działania amantadyny można porównać do odebrania światła roślinie – czy będzie ona nadal rosła?).

  W odpowiednio wysokich dawkach stosowania amantadyny dochodzi do całkowitego rozpadu wirusa. Między innymi dlatego dochodzi do tak szybkiego ustępowania zmian tzw. mlecznej szyby w płucach, czyli zanikanie zmian odczynowych w płucach.

  Obecne w związku z tym procesem białko we krwi (czyli katepsyn) wpływa na układ sercowo naczyniowy i nerki. To jest ten moment zmniejszonej tolerancji na wysiłek, o którym pisałem w schemacie leczenia, inaczej zwanym odbiciem. Jednak nie jest to moment na opisanie dokładnych mechanizmów, będzie to tematem pracy naukowej. Dowodem na taki mechanizm jest obecność białka w moczu pacjentów chorych na COVID-19.

  Przypominam (pisałem wielokrotnie), że amantadyna działa tylko na wirusa i nie leczy powikłań. W przypadku powikłań, musi być równoległe leczenie objawowe. Amantadyna nie jest lekiem, który regeneruje uszkodzenia. Jeśli są to trwałe uszkodzenia, to nie uratuje od inwalidztwa czy śmierci.

  Prosta analiza skuteczności amantadyny

  W Polsce można wykonać prostą analizę działania amantadyny. Mamy 90 000 chorych na Parkinsona w Polsce, część z nich stosuje amantadynę w leczeniu. Należy jedynie sprawdzić, czy te osoby chorowały na COVID-19 i jeśli tak, jaki był przebieg choroby.

  Warto pamiętać, że grupę osób chorych na Parkinsona stanowią w większości osoby starsze, które ze względu na wiek mają także wiele chorób przewlekłych, jak cukrzyca, niewydolność krążenia itp. Tak bardzo źle rokujące przy COVID-19. Dane o takich osobach są dostępne w Ministerstwie Zdrowia i innych systemach rozliczeniowych.

  Jest to potencjalnie ogromna grupa, która wyklucza błąd statystyczny. Osoby chorujące na Parkinsona przyjmują zazwyczaj dawkę 2x100mg, która z mojego doświadczenia jest wystarczająca do przejścia choroby w sposób lekki lub średni. Można także sprawdzić, czy te osoby przyjmują inne leki podczas zażywania amantadyny oraz czy amantadyna jest odstawiana podczas leczenia szpitalnego ze względu na kolidowanie z innymi lekami, czy ze względu na skutki uboczne.

  Ile jeszcze osób musi stracić zdrowie lub życie, aby pochylić się nad tak prostą analizą działania amantadyny?
  Z poważaniem, Lekarz Włodzimierz Bodnar, specjalista chorób płuc, pediatra w NZOZ “Optima” w Przemyślu
  media@przychodnia-przemysl.pl
  https://przychodnia-przemysl.pl/mozna-wyleczyc-covid-19-w-48-godzin/
  22 11 2020r W Przemyślu umiera o 33% mniej osób na COVID-19 niż na Podkarpaciu
  https://przychodnia-przemysl.pl/w-przemyslu-umiera-o-33-mniej-osob-na-covid-19-niz-na-podkarpaciu/

  Leczenie koronawirusa
  Skuteczność amantadyny i mechanizmy działania

  Obecne doświadczenia z amantadyną i tolerancja pacjentów na lek na próbce 500 osób:

  około 90% pacjentów bardzo dobrze toleruje lek
  https://przychodnia-przemysl.pl/skutecznosc-amantadyny-i-mechanizmy-dzialania/
  COVID-19 can be treated in 48 hours in Poland, EU
  https://przychodnia-przemysl.pl/covid-19-can-be-treated-in-48-hours/

  Optima
  Przychodnia Lekarska w Przemyślu

  Zadzwoń do nas:
  tel. 0048 16 677 00 79,
  tel. 0048 16 671 87 77
  ul. św Jana 32, Przemyśl
  How to treat COVID-19 in 48 hours – scheme
  MD dr Włodzimierz Bodnar
  Specialist in lung diseases, Paediatrician at NZOZ Optima in Przemyśl, Poland
  https://przychodnia-przemysl.pl/how-to-treat-covid-19-in-48-hours-scheme/

  Dnia 21 listopada 2020 Pan lekarz dr Tomasz Rzemieniuk pediatra opisal przypadek leczenie covid gdy z powodu braku leku Viregyt K chory przyjął Rimantin lek zarejestrowany do leczenia grypy typu A u doroslych i dzieci. Z opisu wynika ze zadzialal. Zatem Rimantin jako chlorowodorek rymantadyny pochodnej amantadyny najprawdopodobniej moze miec wlasciwosci blokujace rozwój wirusa.

 10. Yah said

  „Oliwy do ognia dołożył też prof. Roberto de Mattei, uchodzący w kościelnym mainstreamie za tradycjonalistę. Jego tekst przedrukował portal pch24.pl. Wyśmiał on w nim niektóre „teorie spiskowe” na temat koronawirusa, zarzucając ich autorom, że zamiast kierować się logiką, uciekają w bujną wyobraźnię:

  „Czy walcząc z tym „spiskiem” powinniśmy porzucić środki ochrony i dystansowanie społeczne? Gennaro Malgieri, prowadzący przejrzysty, historyczny dziennik inwazji koronawirusa, słusznie zauważa, że „ci, którzy kwestionują jedyny system ochrony, jakim dysponujemy, są tak szczerze śmieszni, unikają jednak wskazania jakiejkolwiek alternatywy” (Sotto il segno del pipistrello. Dentro la pandemia. Un diario, Roma 2020, s. 14). Zachowanie życia należy do podstawowych zasad każdej społeczności, a ci, którzy muszą tej zasady strzec, decydują o zaprowadzeniu „stanu wyjątkowego”. Kwestionowanie tej zasady jest zbyt łatwe, otwiera drogę do rozpadu społeczeństwa, skazuje nas na „permanentny chaos, na zaciekłe rozpalenie odrzucenia legalności i legitymizacji”.

  Trudno uwierzyć, że pan profesor – autor „Dyktatury relatywizmu” – nie rozumie, co się dzieje na świecie, no ale nie takie przypadki już bywały…”

  .https://www.bibula.com/?p=120668

 11. Yah said

  Ten powyższy cytat z Bibuły, który się moderuje oraz post No. 9 pokazuje, że nieważna jest choroba, nieważne jest leczenie, ważna jest nowa rzeczywistość i nowy człowiek.

  Miejsca dla starej rzeczywistości i starego człowieka nie ma.

  Na razie do Świąt …. cisza przed burzą. Tak jak pisal arcybiskup Vigano wszystko zacznie się w I kwartale 2021 roku

 12. Boydar said

  I dla tego, Panie Yah, uważam, że ósme powinno byc znacznie wyżej, nie przesądzam gdzie. Szatan jest ojcem kłamstwa, a kłamstwo przyczyną grzechu wszelkiego. Żeby zgrzeszyc, najpierw trzeba zaprzeczyc prawdzie, wobec innych, wobec siebie, wobec Boga. „Czyż jestem stróżem ?” – już wtedyskłamał kutas wredny. W dodatku głupi, głupszy od najgłupszego Abla.

 13. Lily said

  Re 3; Zen
  „Wszystko sie sprawdza, krok po kroku”.M.R.

  POSLUCHAJCIE TEGO,co Nam mowi M.R.

  „DO SAMOLOTU JUZ NIE WEJDZIECIE,itd”.
  Znaczy TO, MY NIE,ale ON TAK.
  Dlaczego?.
  Bo POWINIEN POWIEDZIEC.
  DO SAMOLOTU JUZ NIE WEJDZIEMY.

  Mowia,obeznani w temacie.

  „Jezeli sie nalezy,do Tego samego towarzystwa,
  TO SIE WIE,co MA NASTAPIC.
  Przyjaciel M.R,czesty gosc jego programu G.B,
  tez wie z wyprzedzenien CO ma nastapic.

  M.R,przjaciel Sz.Weisa.

 14. Bezpartyjna said

  Żydzi z Nowego Jorku w środku „pandemii” zrobili sobie imprezę na 7 tys. osób…Im wolno…

  Ceremonię ślubną rozpoczęto w synagodze w piątek wieczorem. Impreza skończyła się w niedzielę. Trudno uwierzyć, aby władze miasta nie wiedziały o tym ślubie. Skoro około 7 tysięcy ludzie śpiewało, to odgłosy słychać na dużą odległość.

  New York Post donosi, że jeden z żydów miał powiedzieć:

  „Nigdzie nie nosimy masek, nie myjemy rąk, mamy ogromne zgromadzenia, podajemy sobie ręce – nic nie wskazuje na to, że jesteśmy w środku pandemii i że ludzie w tym kraju i naszej społeczności nadal zarażają się wirusem i umierają. I to nie tylko świeccy robią to wszystko; to sami rabini nie dbają o to ani trochę”.

  A u nas polactfo „łyka” wszystkie wieści dotyczące koronaświrusa jak młode pelikany.

 15. Katechon said

  A że wojna z terroryzmem kosztuje to i Bill Gates poszedł już dalej jak Lenin:
  „wezwał Theresa May, aby utrzymać 0,7% PKB pomocy zagranicznej w monitorowaniu ognisk chorobowych”.

  To już tyle co: „Dajcie nam pieniądze na sznurek na którym was powiesimy” – Dajcie nam 0,7 % waszego Produktu krajowego brutto, to będziemy monitorowali zjawiska chorobowe w waszym kraju i w świecie.
  alexjones.pl/aj/aj-nwo/aj-kartel-farmaceutyczny/item/113643-bill-gates-straszy-bioterrorystycznymi-atakami-czyli-przygotowuje-grunt-do-masowych-szczepien-w-imie-pseudo-bezpieczenstwa-spoleczenstw

  Takie 0,7% PKB Wielkiej Brytanii to 3, 38 miliardów euro (według roku 2016, z wikipedii)

  I najwyraźniej państwa bogate płacą, a biedne są przymuszane do szczepień obowiązkowych,

  co oznacza że też płacą – za szczepionki, tylko że choć to dla nas duże kwoty, to i tak są to tylko grosze,
  bo na później zostaje ogromny problem powolnego ludobójstwa, konieczności zapewnienia kalekom opieki medycznej i tragedii rodzinnych, oraz ogromnego uszczerbku w potencjale Państwa i Narodu.
  http://niepodległy.pl/828/stop-szczepionkom-/
  2020.11.25 05:50
  Covid’19 ↔ Sputnik V vs Pfizer i Moderna i BioNTech
  http://niepodległy.pl/829/covid-19-sputnik-v-vs-pfizer-i-moderna-i-biontech/

 16. Katechon said

  Skąd (lewakom) wyrastają nogi.

  Pod koniec stycznia 2019 roku, opublikowano bardzo ciekawy raport z badań przeprowadzonych przez Centrum Badań nad Uprzedzeniami Uniwersytetu Warszawskiego, którym kieruje dr hab. Michał Bilewicz, badacz „antysemityzmu wtórnego”, pt. „Polaryzacja polityczna w Polsce. Jak bardzo jesteśmy podzieleni?”

  Podsumowanie.

  Szukając przyczyn nienawiści lewoskrętnych wyborów, którą wykazały badania CBU UW, starałem się wskazać te, wg mnie, najważniejsze – występujący po lewej stronie resentyment, problemy z tożsamością, zachwiane poczucie własnej wartości oraz pychę.
  http://rg.szkolanawigatorow.pl/skad-lewakom-wyrastaja-nogi

  „Amsterdam, ta Wenecja północna, stał się tedy na początku wieku siedemnastego nowym dla Żydów ogniskiem; słusznie też nazwali go oni swoją nową Jerozolimą. Stał się z czasem dla plemienia żydowskiego mocną arką w nowym potopie. Z każdym procesem o judaizację, wytoczonym przez Inkwizycję w Hiszpanii i Portugalii tamtejszym marranom, z każdym stosem (…), rosła liczba członków gminy amsterdamskiej; rzekłbyś, że fanatycy uwzięli się wyludnić kraje arcykatolickie, by zaludnić i zbogacić kacerskie stany Niderlandów”. (T 3. s. 346)
  http://betacool.szkolanawigatorow.pl/klatwa-szlachetnych-kruszcow

 17. Bezpartyjna said

  Portugalski sąd: badania PCR są bezwartościowe, kwarantanna nielegalna

  „Sąd apelacyjny w Portugalii orzekł 11 listopada br., że testy PCR mające wykrywać koronawirusa SARS-CoV-2, są niewystarczające do narzucania kwarantanny i wobec tego jest ona nielegalna.”

  https://www.bibula.com/?p=120655

 18. Katechon said

  Ruś była pierwszym państwem o ujednoliconym systemie prawnym.
  Europa zachodnia jeszcze długo się tego nie dorobi.
  .https://pl.wikipedia.org/wiki/Sudiebnik_Iwana_III

  „W Rosji car rozkazywał zabić delikwenta”
  Owszem ale tylko w bajkach.
  Na historycznej Rusi to sądy „rozkazywały zabić delikwenta” a w takim przypadku car co najwyżej mógł skazańca ułaskawić
  .https://en.wikipedia.org/wiki/Pskov_Judicial_Charter
  Wbrew powszechnemu mniemaniu wszystko na Rusi (Rosji) regulowało się prawem.
  Nawet życie osobiste czyli domowe
  .https://en.wikipedia.org/wiki/Domostroy

  „Bojarzy z zazdrością patrzyli na wolność i prawa polskiej i litewskiej szlachty, dlatego taka unia była realna.”
  Jakiej znów wolności.
  Bojarzy to byli magnaci i jak przystało na oligarchów o niczym tak nie „marzyli” jak o tym żeby przynależącymi tylko im przywilejami podzielić się żywiołkami drobniejszego płazu.Bojarzy to potentaci których majątki i stan posiadania niejednokrotnie przewyższał majątek cara.

  „Wolność” polskiej szlachty sprowadzała się do tego że już za kilkadziesiąt lat od wydarzeń (1612) pozbawieni środków do życia będą sprzedawali swoje sejmowe głosy obcym ambasadom.
  Wina za to spodnie rzecz jasna na obce ambasady.

  Wydarzenia które zaowocowały rokiem 1612 były skutkiem zdrady kilku rodów bojarskich którzy za pomocą marionetkowego „polskiego cara” chcieli sprawować rządy na Rusi .

 19. Katechon said

  dr Grzesiowski prawdopodobnie zna przypadek DPS-u z Lublina gdzie w ognisku Covid stwierdzono łagodne przypadki zachorowań wśród pacjentów ( ok. 20 osób),którzy wcześniej byli leczeni amantadyną z powodu Parkinsona i in.
  Jeśli nawet dla przybliżonej oceny skuteczności amantadyny do chwili obecnej jako Krajowy Konsultant nie wykorzystał tego faktu

  +

  lekarze mają zakaz wypisywania leku na koronawirusa Viregyt K; są dokładnie sprawdzani, komu i kiedy wypisali ten lek??

 20. osoba prywatna said

  Ze starej płyty / kiedy piosenki można było zanucić.
  .https://www.youtube.com/watch?v=OT1HCQcSHW0

 21. Bezpartyjna said

  Gdzie podziała się „zwykła” grypa? Dr Zbigniew Martyka o walce z koronawirusem.

  „Epidemia koronawirusa sprawiła, że obecnie właściwie nie notowane są zachorowania na grypę. Liczba zachorowań spadła tu o… 98 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem. Jak to możliwe? Dlaczego zakażenie SarsCov-2 traktuje się jako wyjątkowe, a inne, np. grypowe nie są przedstawiane jako zagrożenie epidemiczne? O tym z dr. Zbigniewem Martyką rozmawiał temi.pl.”

  https://www.bibula.com/?p=120682

 22. Boydar said

  Nie, żebym szedł w zaparte, ale tego Krajowego Konsultanta należy powiesić również.

 23. OutsiderR said

  Na początek będą „szczepieni” przedstawiciele służby zdrowia oraz służb mundurowych. Pewnie jakimś placebo, na dobry początek.
  Przecież nie może być zbyt szybko poszczepiennych komplikacji. A służby te będą przecież potrzebne. Jedni do szczepienia, drudzy do trzymania.
  Jest też aspekt psychologiczny – ja się dałem zaszczepić, i nic mi nie jest, to co – ty się nie dasz zaszczepić?

  O seniorach się nie wypowiadam, bo to inna działka.
  Gdzieś czytałem, że w pierwszej kolejności mają iść ludzie schorowani. Bo są zagrożeni.
  Jak można ludzi chorych szczepić?
  By się zaszczepić na grypę, trzeba wszak być zdrowym.
  Ja tam ciągle mam katar, więc jak to będzie?

  PS Potrzebny powszechny dostęp do broni. Jakiejkolwiek. Wtedy stachanowcy od szczepień trochę by odpuścili…

 24. Katechon said

  Krzyczycie „MOJE CIAŁO, MÓJ WYBÓR!” oraz „CHCEMY PEŁNI PRAW CZŁOWIEKA!”, ale w postulatach nie widzę wolnego wyboru w kwestii noszenia masek.
  Powiecie, że nie mam racji, bo nosząc maskę chronię przede wszystkim innych.

  Czyżby?

  Skuteczność i bezpieczeństwo noszenia masek podważono w dziesiątkach publikacji naukowych [2-21], a niektóre źródła wskazują nawet, że maska może zwiększać ryzyko infekcji [6,22-24]. Mało tego, niejednokrotnie udowodniono, że maski są nieskuteczne nawet podczas zabiegów chirurgicznych [17-21]. Mimo to milionom Polaków, w tym dzieciom i seniorom z chorobami przewlekłymi, utrudniono oddychanie w przestrzeniach publicznych pod groźbą mandatu, kary administracyjnej czy infamii.
  http://proremedium.pl/2020/11/04/strajk-kobiet-porazeni-piorunem-iluzorycznej-wolnosci/

  Według najnowszych sondaży tylko 15-30% Polaków wyraża zdecydowaną chęć zaszczepienia się na COVID-19 [1,2].

  Wola narodu do przyjęcia szczepionki na COVID-19 wydaje się topnieć z każdym miesiącem [2].

  Wygląda na to, że deklaracja firmy Pfizer/BioNTech o rewelacyjnej, ponad 90-procentowej skuteczności [5] to za mało, żeby przekonać większość obywateli do immunizacji.

  Minister Zdrowia „w ciemno” zadeklarował zakup 20 mln dawek szczepionki od koncernu Pfizer [3] i przechodzi do działań, które mają na celu zwiększenie zaufania społecznego do szczepień [4].

  Podczas gdy MZ zastanawia się dlaczego tak wiele osób nie chce się szczepić, mnie osobiście „imponuje” odsetek tych odważnych, którzy deklarują gotowość do przyjęcia szczepionki od niemieckiego giganta farmaceutycznego.

  Dlaczego?

  RÓŻNE SZCZEPY I TEMPO MUTACJI

  Szczepy SARS-CoV-2 (m.in. azjatycki, europejski, północnoamerykański) współistnieją i mogą ewoluować różnymi ścieżkami mutacji oraz charakteryzować się odmiennym tempem tego procesu, który wpłynie na efektywność szczepionki. Wskazuje się na potrzebę utrzymania nadzoru nad krążącym SARS-CoV2 za pomocą technik sekwencjonowania [30]. Nie znamy skuteczności szczepionki względem szczepów występujących w Polsce. Tak samo nie znamy tempa ich mutacji i ryzyka ucieczki wirusa przed odpowiedzią immunologiczną generowaną przez szczepionkę.

  2. BRAK DANYCH I PUBLIKACJI

  Nie znamy pełnego zestawu danych klinicznych, na podstawie których określono 90% skuteczność, a wyników badań III fazy dotychczas nie opublikowano w recenzowanym artykule naukowym.

  3. PANDEMIA NIE TAKA GOROŹNA?

  W czasie badania (ok 3 miesiące) COVID-19 potwierdzono tylko u 0,2% uczestników, nie stwierdzono zgonów. Wygląda na to, że liczba chorych i zmarłych rośnie bardzo powoli i ocena skuteczności szczepionki dla chociażby kilku tysięcy przypadków COVID-19 zajęłaby wiele lat…czy to wpisuje się w narrację „groźnej pandemii”?

  Według oszacowań CDC zakażenie wirusem SARS-CoV-2 przeżywa, w zależności od wieku, od 96,76% do 99,99% osób [23], a tylko w przypadku 6% zgonów COVID-19 jest wyłączną przyczyną śmierci [24].

  4. PRZEBIEG COVID-19 U ZASZCZEPIONYCH VS PLACEBO

  Nadal nie wiemy, jakie były różnice między szczepionką a placebo w zakresie przebiegu COVID-19 (bezobjawowy, łagodny, umiarkowany czy ciężki). A jeśli zaszczepione osoby chorują rzadziej ale ciężej?

  5. KLUCZOWE PYTANIA O SKUTECZNOŚĆ POZOSTANĄ BEZ ODPOWIEDZI!

  Badania kliniczne zostały tak zaprojektowane, że nawet zakończona próba kliniczna nie odpowie na pytania, „czy szczepionka ratuje życie?”, czy szczepionka zmniejsza liczbę hospitalizacji?” oraz „czy szczepionka zatrzyma transmisję wirusa?”[6]. Dla przykładu wzrost stosowania szczepionek przeciwko grypie u osób starszych nie wiąże się ze spadkiem śmiertelności [9].

  6. BEZPIECZNA i SKUTECZNA DLA GRUP NAJWYŻSZEGO RYZYKA?

  Nie wiemy, jak rozkłada się skuteczność i bezpieczeństwo w poszczególnych grupach wiekowych oraz na przykład nie wiemy ilu było uczestników w wieku 80 lat i starszym? Czy zdążymy takie dane poznać zanim zaszczepimy seniorów?

  7. NIE ZDĄŻYMY OCENIĆ SKUTECZNOŚCI i BEZPIECZEŃSTWA DŁUGOTERMINOWEGO!

  W badaniu skuteczność oceniono tylko po 7 dniach od podania drugiej dawki szczepionki, a przed wejściem produktu na rynek nie dowiemy się, jaka będzie skuteczność i bezpieczeństwo po miesiącach czy latach.

  8. EKSPRESOWE TEMPO PRAC NAD NIEZNANĄ DOTĄD TECHNOLOGIĄ!

  Nigdy wcześniej żadna szczepionka oparta na technologii mRNA nie została zatwierdzona do zapobiegania jakiejkolwiek chorobie u ludzi. Szczepionka, która ma być docelowo podana setkom milionów obywateli na całym świecie była opracowana i badana w niespełna rok, podczas gdy średnio takie badania obejmują 10 lat.

  9. JAK CZĘSTO DAWKI PRZYPOMINAJĄCE?

  Nie wiemy, jak długo będzie utrzymywała się generowana przez szczepionkę odporność na COVID-19 i jak często potrzebne będą dawki przypominające.

  10. CZY ZAPOBIEGA TRANSMISJI WIRUSA?

  11. BEZPIECZNA I SKUTECZNA DLA PRZEWLEKLE CHORYCH?

  12. WĄTPLIWE TESTY RT-PCR

  Badanie opiera się na testach RT-PCR, które nie mają swojego „złotego standardu” [11], a samo wykrycie wirusowego RNA jeszcze nie oznacza, że SARS-CoV-2 jest zaraźliwy lub stanowi przyczynę objawów klinicznych [12].

  13. MOŻLIWE POWAŻNE EFEKTY UBOCZNE

  Firma Pfizer nie opublikowała danych na temat bezpieczeństwa z trzeciej fazy badań. Mamy natomiast wyniki z fazy II dla produktu BNT162b2, która najprawdopodobniej wejdzie na rynek.

  Badacze wykazali, że 25% pacjentów w wieku 18-55 lat doznało reakcji niepożądanej związanej z podaniem szczepionki.

  Zdarzenia ogólnoustrojowe takie jak zmęczenie, ból głowy, dreszcze, bóle mięśni i stawów w STOPNIU CIĘŻKIM raportowano u kilku procent uczestników [13].

  Nie można tego bagatelizować, zważywszy że szczepionka ma być podawana wielu milionom ludzi, a do prób klinicznych prawdopodobnie kwalifikowano zdrowych, DOBRZE PRZEBADANYCH kandydatów (badania laboratoryjne i fizykalne, wykluczenie niedoborów odporności) [14]. Czy w rzeczywistej praktyce klinicznej pacjenci również będą tak wnikliwie badani przed szczepieniem?

  Nawet kilka procent z kilkudziesięciu milionów ludzi to olbrzymia liczba potencjalnych poważnych efektów ubocznych. Biorąc pod uwagę powyższe dane, należy być sceptycznym względem zapewnień producenta, że w trzeciej fazie badań „komitet monitorujący dane nie zgłosił żadnych poważnych obaw dotyczących bezpieczeństwa” [5].

  14. EKSPERCI OSTRZEGAJĄ PRZED BÓLEM i OSŁABIENIEM

  Eksperci mówią wprost, że szczepionka nie będzie przyjemna. Na przykład dr William Schaffner, profesor medycyny prewencyjnej i polityki zdrowotnej w Vanderbilt University Medical Center stwierdził m.in., że „Prosimy ludzi o przyjęcie szczepionki, która może zaszkodzić”, „Jest wiele obolałych ramion i znaczna liczba ludzi, którzy czują się słabi, z bólami głowy i mięśni, przez dzień lub dwa”, „Przekonanie ludzi, którzy doświadczają tych objawów, aby powrócili w ciągu trzech do czterech tygodni po drugą dawkę – i drugą rundę objawów grypopodobnych- może być trudne” [24].

  15. KTO PONIESIE ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA POTENCJALNE POWIKŁANIA?

  Personel medyczny i producent prawdopodobnie będą zwolnieni z odpowiedzialności za potencjalne powikłania poszczepienne [26,27].

  16. NIE WYCIĄGNIĘTE LEKCJE Z HISTORII?

  Historia zna wiele przykładów poważnych działań niepożądanych szczepionek i leków wprowadzanych na rynek w okresach ogromnej presji i oczekiwań, np. narkolepsja powiązana ze szczepionką Pandemrix przeciw epidemii grypy w 2009 r. [7,8] albo co najmniej 140 000 zawałów serca i 55 000 zgonów spowodowanych przez lek Vioxx [17]. A to tylko wierzchołek góry lodowej…

  17. NADSZARPNIĘTE ZAUFANIE DO FIRMY PFIZER

  Firma zgodziła się zapłacić 14,5 mld dolarów odszkodowań za udowodnioną w procesie sądowym korupcje [18] oraz 1,3 mld dolarów kar za nielegalne wprowadzanie produktu na rynek w we wskazaniach, na które nie miała pozwolenia [28].

  18. ILE OSÓB NALEŻY „POŚWIĘCIĆ” ABY JEDNĄ „OCALIĆ”

  19. AMANTADYNA

  Być może mamy tani, skuteczny i bezpieczny lek na COVID-19, który podda w wątpliwość zasadność narażania milionów zdrowych ludzi na potencjalne skutki uboczne powodowane przez szczepionkę od Pfizer/BioNTech [19,20]. Wystarczy tylko trochę dobrej woli i niewielkich nakładów finansowych ze strony instytucji rządowych, aby przeprowadzić stosowne badanie kliniczne.

  20. BEZKRYTYCZNY ZACHWYT NIEKTÓRYCH ELIT

  21. OBOWIĄZKOWA?

  W świetle pwcześniej wymienionych wątpliwości uważam, że propozycje niektórych ekspertów odnośnie pośrednich i bezpośrednich metod przymuszania do zaszczepienia się na COVID-19 [21,22] wydają się…nieetyczne.

  lekarz Dr n. med. Piotr Witczak
  http://proremedium.pl/2020/11/22/szczepionka-na-covid-19-od-pfizer-biontech-co-nagle-to-po-diable/
  „MASKI OPADŁY” – DEMASKOWANIE MASECZKOWEJ MANIPULACJI
  lekarz Dr n. med. Piotr Witczak
  http://proremedium.pl/2020/10/19/maski-opadly-demaskowanie-maseczkowej-manipulacji/

 25. Boydar said

  Na każdą broń jest większa broń. Une tylko na to czekają. Tylko na Chrystusa broni nie ma. Żeby było śmieszniej, une wiedzą to lepiej od nas. Smutne bezdennie, jak piekło.

 26. OutsiderR said

  Na Chrystusa broni nie ma. Ale… Strzeżonego Pan Bóg strzeże. Si vis pacem, para bellum. Co się wykłada – nie bądź głupi, nie daj się zaszczepić…

 27. Bezpartyjna said

  Nie żyje Diego Maradona.

  https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.meczyki.pl/newsy/diego-maradona-nie-zyje-legendarny-pilkarz-mial-60-lat/155706-n&ved=2ahUKEwi8iK7rjp7tAhVE_SoKHS8BAdIQ0PADMBd6BAguEAc&usg=AOvVaw2hJrmezQmBqZv_koteaI8b

 28. Piskorz said

  re 10 prof. Roberto de Mattei,” Niech ten mędrek poczyta sobie ..www.altreinfo.org Włoski zna..a jest tam co czytać. Ale płynie chyba z głównym nurtem.

 29. Boydar said

  Oczywiście ma Pan rację, Panie Outsider, bo na tym świecie Bóg ma tylko nasze ręce. I w razie niemca wypada, aby puste nie były. Jednak nie tylko „niemiec” nam zagraża, większości nieszczęść nie odpędzimy karabinem. W dodatku, chodzą one parami (całymi stadami) i jedna zazębiają się drugimi. Tu mechanicznie na prosto się nie da, samemu. Potrzeba wsparcia Tego Który Wszystko Wie i Wszystko Potrafi. Czyli Boga. Jeśli On nas prowadzi, to i mina przeciwpiechotna nie będzie nam straszna. Może też, zaprowadzić nas do sklepu z giwerami albo innej zbrojowni. Wtedy trzeba się posłuchać, i brać.

 30. NyndrO said

  Diego Armando Maradona nie żyje.

 31. Boydar said

  Zameldujcie mi, jak naczelny rabin Polin odejdzie covidem do tatełe, albo obywatel Szechter, a nie o Maradonie. Może Presley też nie żyje ?

 32. Katechon said

 33. Piskorz said

  !!! Niemcy to jednak puścili…Die weitreichende Entscheidung könnte das britische Parlament bereits am Montag bekanntgeben.“ IDIOTEN ALLER PARLAMENTE DER GANZEN WELT VEREINIGT EUCH! DAS BEISPIEL
  IST GEGEBEN WORDEN…napisałem, idioci wszystkich parlamentów świata łączcie się. Przykład został dany…CHODZI O DALEKO IDĄCĄ DECYZJĘ, KTÓRĄ MÓGŁBY PARL. BRYT. OGŁOSIĆ JUŻ W PONIEDZIAŁEK….Zdanie 1 w jęz niem, mała czcionka.

 34. Marucha said

  Roberto de Mattei to nie żaden „mędrek”, ani pseudoautorytet wykreowany przez michników.
  To prawdziwy autorytet.
  Nigdy nie płynął z głównym nurtem
  Dlatego niezrozumiała jest dla mnie jego postawa w sprawie wirusa.

 35. p said

  re 32 Pardon…Chodzi o te „paszporty covidove”. Co Brytole będą mogli, a czego nie!!

 36. Piskorz said

  re 32 P. Marucha, od pewnego czasu dostaję info z 2/3 katolickich str. włoskich. A tam są tego prof. wypowiedzi; daję sobie radę z włoskim i on podoba mi się coraz mniej . To taki jednostronny autorytet, a z tym wirusem to jest tak jak pan pisze..Ludzie się zmieniają, tzn. swoje poglądy.,

 37. Yah said

  Panie Gajowy, prawie wszystko w tych szalonych czasach jest niezrozumiałe. Co tymi ludźmi kieruje ? Dlaczego poświęcają swój autorytet dla kłamstwa ?
  Ja nie jestem w stanie tego zrozumieć.

 38. Boydar said

  Qurwa, to już w Kamerunie mają więcej rozumu

  https://www.pch24.pl/kamerun–biskup-ozga-zabrania-szczepienia-gardasilem-,80140,i.html

  Z drugiej strony, Ozga, to jednak nie jest frankistowskie nazwisko. I chyba tamte Czarne wierzą katolickiemu biskupowi z Polski.

 39. Boydar said

  Nawet profesor ma prawo ocalić własne życie, i to można zrozumieć. Ale nie kosztem innych.

 40. I*** said

  (30) Boydar

  W Argentynie żałoba narodowa a obywatel podśmiechujki sobie robi – dla wielbicieli piłki kopanej to jednak przykra wiadomość… trochę empatii…

 41. Boydar said

  No dobra, przeczytałem tłumaczenie – https://www.pch24.pl/roberto-de-mattei–tajemne-sily-dzialajace-w-historii,80055,i.html

  Tam tylko jeden wyraz jest wskazujący, i nasuwa się podejrzenie, że trzeba zapoznać się z autoryzowanym oryginałem.

 42. Boydar said

  No więc observa justamente nie musi oznaczać słusznie zauważa. A tak przetłumaczyło pch. Widać miało powód, a może nawet interes.

 43. Boydar said

  Życie, Panie Generale, to śmiertelna choroba przenoszona drogą pciową. I kto jak kto, ale Pan Generał powinien to wiedzieć lepiej niż ja.

  Lubiłem kiedy Diego grał, szczególnie gdy był trzeźwy i nie naćpany. Był sztukmistrzem piłki kopanej, choć zaledwie cieniem Pelego.

  Nie mam zamiaru budować mu pomników, tych co u nas są mamy pod bok i pod głowę. Niektórzy nawet rozpoczęli proces segregacji. Tylko do sprzątania potrzeba inteligencji, a mamy kryzys jak rzadko.

 44. Yah said

  Ad 41

  Naprawdę Mattei bardzo w tym tekście bardzo miesza. To znaczy odnoszę wrażenie, że chce nam przekazać coś, czego napisać wprost nie może …. choć chce. Dlaczego nie może ….. ?

  „Zachowanie życia należy do podstawowych zasad każdej społeczności, a ci, którzy muszą tej zasady strzec, decydują o zaprowadzeniu „stanu wyjątkowego”. Kwestionowanie tej zasady jest zbyt łatwe, otwiera drogę do rozpadu społeczeństwa, skazuje nas na „permanentny chaos, na zaciekłe rozpalenie odrzucenia legalności i legitymizacji”.”

  Wszystko to prawda , pod jednym warunkiem – te wszystkie działania są uzasadnione przez FAKTY.

  „Czas kwarantanny, którego to ludzkość wielokrotnie doświadczała w swojej historii, stanowi okres w którym dusza nie może popadać pod panowanie wyobraźni, tylko potwierdzać prymat rozumu i woli(…)

  Doświadczała, gdy było to uzasadnione. Niewiara w pandemię to prymat rozumu i woli natomiast działania przeciwne to właśnie panowanie wyobraźni i to nie własnej.

  „Jednakże kierująca historią Boża Opatrzność zawsze przemienia zło w dobro, a obecna szczególna sytuacja sprzyjać może walce prowadzonej przez obrońców porządku chrześcijańskiego. Nigdy jeszcze nie zaistniał moment bardziej sprzyjający głębokiej krytyce procesu rewolucyjnego, demonstrującej, że jedynym możliwym rozwiązaniem jest powrót do porządku naturalnego i chrześcijańskiego.”

  Ano, rzeczywiście nigdy, lecz czy jest szansa , że większość powróci do naturalnego i chrześcijańskiego porządku czy może:

  Kto krzywdzi, niech jeszcze krzywdę wyrządzi,
  i plugawy niech się jeszcze splugawi,
  a sprawiedliwy niech jeszcze wypełni sprawiedliwość,
  a święty niechaj się jeszcze uświęci!
  Oto przyjdę niebawem,
  a moja zapłata jest ze mną,
  by tak każdemu odpłacić, jaka jest jego praca.

 45. Boydar said

  Panie Yah, czy prawosławie rzuciło się Panu także na oczy ? To nie Mattei powiedział tylko Malgieri. I do tego odnosi się moje (41,42). Niech Pan pożyczy patrzałki od sąsiada.

 46. bryś said

  Boydar – Na każdą broń jest większa broń. – poszczególnego osobnika można za… ać i kapciem. Nie trzeba do tego armaty.

 47. seler said

  re: 46 Bryś

  największą bronią Jest Muzyka Serc
  Duszy Niepokalanej
  dziewiczej,

  w każdej życia okoliczności
  bez względu na covid

  piosenka z tematu
  80

  [2] https://www.youtube.com/watch?v=q6tHwiVQjX0&list=RDq6tHwiVQjX0&index=1

  nie dajmy szie zgnoić….

 48. seler said

  46 bis Bryś

  tak, jak… tak , jak Ci wyznania potępionego
  wierzą w mury jerozolimskie,
  tak, jak Ci wierzący
  w jasnogórskie
  skończą w ?
  u Boga
  pod

  piecem, czy za ?

  moją Duszę chcę zachować, a nie religię…

 49. Carlos said

  Moj wujek lat 75 , 4 dni temu pojechal do szpitala , bo bylo mu duszno i ciezko oddychal. Pare dni lezal pod zwyklym tlenem, rozmawial telefonicznie z rodzina. Od Jego corki wiem ,ze znalezli mu oprocz covida, rozedme ,o ktorej nie wiedzial. Palenie rzucil 20 lat temu. Jego stan sie poprawial, choc lekarz zalecal ostroznosc, znajac obraz Jego pluc. Jest teraz w spiaczce farmakologicznej i pod respiratorem, przewieziono go z Bytomia do Katowic. Corce kazano przygotowac sie na najgorsze i przepraszano Ja ,mowiac, ze nie bardzo wiedza jak pomoc Jej ojcu. Dostawal chyba antybiotyk i sterydy, ale nie znam szczegolow. Wujek oprocz tej rozedmy, byl zdrowy. Modle sie o Niego, bo porzadny chlop jest.

 50. Kwal said

  Witam mojego serdecznego Ziomala z Częstochowy…i o zdrowie pytam ?
  Pozdrawiam z Krakowa

 51. Kwal said

  Nie napisałem kogo ! Ale na pewno Ziomal się domyśli…idę spać. Dobrej Nocy.

 52. Yagiel said

  Pisałem tu: lubię filmy jako filmy, oczywiście „lustro postawione na drodze” XXw. Niestety, okazuje się, że niektóre filmy/ostrzegi przeradzają się w złą rzeczywistość. Np. „O dwóch takich…” czy „Sexmisja” – dzisiejsze działania COVIDowe rządu w Polsce są nieśmieszną kopią działań Jej Excelencji w Podziemnym Kloszu, tyle ze zamiast „facet twój wróg!” mamy „zdrowie twój wróg!”; no i zamiast PK mamy Namordniki itd…
  A! i to: Jej Excelencja była na szczycie łańcucha pokarmo… politycznego, gdy Jej Exc carek Jarek jest… w połowie (od Złotej Pani UE/Klosza) ? Machulski jr nie wszystko przewidział?
  Nie chce misię szukać pierwowzoru dla Generałek PK/JEx… Morawiecki jest zbyt żałosny manekin w tej COVID produkcji!

  Obejrzenie dziś tego filmu, sprzed niemal 40 lat już, mogłoby, musiałoby otworzyć oczy namordnikowcom… Zwłaszcza ta końcowa migawka ze szpitala: te dwie obandażowane/poranione do niepoznania ofiary Maksa i Albercika !
  Ukłony Pani Edyto 🙂

  Jak by tu zakończyć śmiesznie to oglądanie’2020 Sexmisji? Jest taki klasyk dla śmiejących się z – bodaj Gogol?
  Dzieci i wnuki Maksa i Albercika kojarzą gościa…NIe?
  To zawsze jeszcze mają od Machulskiego jra Hasło do Windy: ***** ***! 🙂

 53. Boydar said

  Akurat „ta religia” jest kompletną instrukcją jak zachować duszę – „Seler, ja ci trzy razy łódkę przysyłałem”.

  Poza tym, to nie jest religia. Gdyby nią była, byłaby wśród innych religii, które ludzie sobie powymyślali. A „tą” dał Bóg. Więc nie jest to „religia” obywatelu, to jest po prostu Prawda, jedyna prawdziwa jaka jest. Bo Bóg nie musi nas łudzić czy oszukiwać, i na pewno tego nie czyni.

 54. I*** said

  (43) Boydar

  Ja o empatii a szanowny obywatel o pomnikach – trzeba przyznać, że sztukę wykręcania kota ogonem opanował obywatel po mistrzowsku… :-))) Dobrej nocy!

 55. Boydar said

  Praktyka, Generale, praktyka …

  No i uczę się, od wroga.

  Dobranoc

 56. I*** said

  (54) Boydar

  Panie Generale – ordnung muss sein… :-)))

 57. wanderer said

  Dzis bylem wyrobic polski paszport o kolejne 10 lat w Edinburgu. Zastanawialem sie, czy beda naciskac na gowniana maseczke. Pan X zza okienka byl bardzo rozsadny. W pewnym momencie zorientowal sie ze nie mam szmatki i skwitowal to ” rozumiem, rozumiem.. ” Wszedzie naklejki ze maska obowiazkowa. Ale czlowiek rozsadny. Mily gosc.

  Powiem Wam cos. Zobaczycie, wielu tego doczeka.

  Ten plan sie tym dzieciom szatana nie powiedzie. On juz sie nie udal. Oni zaczna szczepic, naruszac Twoja wolnosc. Dopoki sie nie sprzeciwimy. Tym ktorzy sie sprzeciwia nic nie zrobia. Zaufajcie mi. To bedzie bitwa, ale MY ja wygramy. My, normalni, czekajacy na normalnosc ludzie.
  Ucisk jeszcze sie nasili. Wiem o tym. Musimy sie przygotowac. Ale uwierzcie mi, to minie. Niech to bedzie dla Was pociecha i doda Wam sil. Oni nie zwycieza. Zdechna predko i sluch o nich zaginie. Badzcie tylko wytrwali i nie rezygnujcie i nie poddajcie sie. Wiekszosc z Was tego doczeka.
  Dla wielu z Was Chorwacja bedzie nowym domem.
  Wielu z Was w sloncu doczeka tam swojego konca.
  Swiat po tym nie bedzie mial juz zakazow i nakazow. Bedziecie sie cieszyc, ze Wasze dzieci i wnuki juz beda zyly w innym, normalnym swiecie.
  Wiem, ze dla wielu z Was jest to niezrozumiale co napisalem.. Jesli mi nawet nie uwierzycie, to przynajmniej zapamietajcie co napisalem. Tak sie stanie.
  Niech to Wam doda sil w nadchodzacych czasach, bo zwyciestwo jest po naszej stronie.

 58. revers said

  Szykuja sie na Iran, jak zawsze bombowce B52 beda zrzucac cukierowe landynki na iranczykow w humanitarnej akcji.

  https://www.axios.com/israeli-military-prepares-trump-iran-0d0a5725-c410-4f5c-a0ea-9c6f9add4966.html?fbclid=IwAR09QatT-2dFZk6aeOgkC7FRi9LnNI-8k3wt5qR3Xc6b7qOjaveLRwsPxe0

  IDF izraela w pogotowiu.

  Na Syrie talze mobilizuje sie rozne Nustry i Dashe, dawniej zwane tez oddzialy Al Kaida, ostanio zaprawione w bojach o Gorny karabach.

  Niespodziewanie senat Francji uznal panstwowosc Gornego Karabachu.

 59. Wnet said

  adwokat dr Michał Skwarzyński
  Prezydent i rząd USA chronił pedofila homoseksualistę McCarricka

  Metodologicznie poprawnie przygotowujący Raport powinni wyjść od odpowiedzi na pytanie, kto miał interes, aby czynnego homoseksualistę wypromować na arcybiskupa Waszyngtonu?

  Is fecit cui prodest. Kto mógł odnieść korzyść z tego, że arcybiskup Waszyngtonu jest homoseksualistą i można go będzie szantażować? – pytał.

  – (…) Jeśli chodzi o T. McCarricka następuje nagle pomroczność jasna dziennikarzy, zwłaszcza z redakcji z kapitałem zagranicznym,

  i niemożliwym jest dostrzeżenie, że służby specjalne USA musiały wiedzieć o homoseksualizmie T. McCarricka;

  że amerykańskie służby specjalne miały interes w tym, aby arcybiskupem Waszyngtonu był ktoś, na kogo mają wpływ i mogą go szantażować.

  Czy naprawdę w Watykanie agentów w sutannach umieszczał wyłącznie wywiad PRL, jak np. Pana Tomasza Tadeusza Turowskiego? Inne służby tego nie robiły? T. McCarrick miał zbyt duże wpływy, zbyt duże interesy, aby nie zajmowały się nim służby macierzystego państwa.

  Nie był on żadnym agentem KGB i słynny już przypis 127 Raportu McCarricka, dokładniej taka jego interpretacja, wydaje się mało prawdopodobna – wskazała autor dokumentu.

  Przejęcie przez służby amerykańskiego arcybiskupa Waszyngtonu pozwalało w doskonały sposób zyskać agenta,
  który pod obcą – watykańską flagą będzie działał na rzecz interesów USA – kontynuował.

  – Historia życia McCarricka to przecież potwierdza – zaangażowanie w Rosji i Chinach.

  Zakres działalności McCarricka i jego wpływy w USA tłumaczy właśnie osłona jaką zapewniały służby.

  Jego wieloletnią bezkarność za przestępstwa seksualne wobec dorosłych a potem dzieci na gruncie prawa amerykańskiego również to tłumaczy.
  .https://www.radiomaryja.pl/wp-content/uploads/2020/11/Raport-McCarricka-Komentarz-…-wobec-Kardynala-Dziwisza-.pdf
  Tych pytań nikt jednak nie stawia, podniecając się tym, że w raporcie nazwisko Dziwisz wymienione jest 45 razy. Jest to dziennikarstwo na poziomie „ctr+f”. Pytań analitycznych brak – podsumował dr Michał Skwarzyński.
  https://www.radiomaryja.pl/informacje/tylko-u-nas-dr-m-skwarzynski-braki-w-rzetelnosci-i-starannosci-dziennikarskiej-sa-w-istocie-konsekwencja-ze-dziennikarze-stali-sie-zakladnikami-w-szerszej-grze-chcieli-oni-sporzadzic-material-pr/

  Zdaniem jednego z organizatorów, protestanckiego pastora, który chce zachować anonimowość, w Wielkiej Brytanii to jeszcze bardziej tajny Kościół niż ten podziemny w Chinach.
  https://www.radiomaryja.pl/kosciol/w-anglii-chrzescijanie-schodza-do-podziemia/

 60. Miet said

  Jutro, tutaj w USA święto Thanksgiving.
  Dla wszystkich, którym coś to święto znaczy – składam serdeczne – Happy Thanksgiving!!!

  To chyba jedyne święto, które od naszych wczesnych dni tutaj, zaakceptowaliśmy bez żadnych ale – i co roku celebrujemy.

  Indyk – oczywiście już dojrzewa – przygotowujemy go z moją Panią już od paru dni. Jutro będzie się piekł – a kroił go będzie nasz Syn z naszymi Wnukami, u których to święto będziemy celebrować.
  Dobre wino się poleje.
  O koronowirusie zapomnimy!!!!

 61. bardzo said

  Panie Miet. To święto dla nas niewiele znaczy, bo wynika z kontrowersyjnego zachowania osadników w Nowym Świecie oraz z przekłamania historii. Ale przyznajemy, że ono jest Bardzo miłe i na miejscu w tej ponurej porze roku, gdy jesień już się skończyła, a zima nie nadeszła. Spotykają się rodziny, przyjaciele, znajomi, a my możemy sobie pobuszować w kuchni. Tradycją jest krótka chwila zadumy przed świątecznym obiadem, co komu zawdzięczamy. To miłe, choć święto jest całkowicie świeckie.

  Zatem i od nas dla Pana i Rodziny od nas wszystkich tu zgromadzonych w Kolumbus życzenia miłego i znaczącego święta.

  I jeszcze taka mała fraszka z roku 1995, która onego czasu ukazała się w miesięczniku Polish Suburban News:

  Fraszka Na Thanksgiving Day

  Czwartkowy wieczór. Każdy to wie
  Amerykanin indyka je.
  Lecz w jego kuchni polotu brak,
  Jak więc obiadu poprawić smak?

  Pożyczmy zatem przepis na mus
  Z kuchni bawarskiej. Apfeln und szlus.
  Jabłko, cynamon, cukru pięć gram,
  Już oryginalniej na stole mam.

  Takie zapachy, ze ach i och…
  To gruszki miodem polewa Włoch.
  To nie perwersja. Kazdy Włoch na
  Punkcie mangiare zajoba ma.

  Bążur, to ja, wasz kucharz, Żą Pier,
  Z małego bistro na Sakr Eker.
  Mam dzisiaj dla was kobiałke zab,
  Pare ślimakow, kaczkę i schab.

  Hiszpan przyniesie kolekcję win,
  Ruski kartofla, Szwed zupę z dyń,
  Kanada przyśle żurawin kosz,
  A z czym do stołu przybędzie nosz?

  Polak fantazją, wie każdy kiep,
  Inne narody bije na łeb.
  W rękawie zawsze pomysłów sto.
  Dziś też pokaże nie byle co.

  Czy to pierogi? Czy w sosie leszcz?
  Nie, to niepowtarzalna rzecz.
  Prosta potrawa z warzyw lub zbóż,
  Na którą przepis cytuję już.

  Gorąca woda, garść śruty i…
  Piekarskich drożdży kostki ze trzy.
  Dobrze wymieszaj, odstaw na bok,
  I niech to sobie pyka przez rok.

  A potem wszystko do bańki zlej,
  I powolutku od dołu grzej.
  A gdy eliksir rurką kap, kap,
  Zaraz go sobie do flaszki złap.

  Po czym butelkę postaw na stół,
  I w musztardówki równo po pół.
  Można tez z gwinta, choć to nie to,
  Bo musi to być szlachetne szkło.

  Amerykańska poczęstuj dzicz,
  I z nią wznoszenie ciężarków ćwicz.
  Kropla do kropli, do cala cal,
  I Jankesowi już „ganc egal”.

 62. wanderer said

  Wszystkiego najlepszego Panie Miet!

  Dla Pana i calej Rodziny!

 63. Miet said

  Dziękuję z głębi serca Panie Wanderer.🍷🍷🍷

 64. https://www.britannica.com/biography/Ateas

  In 339 the ruler Ateas was killed at age 90 while fighting Philip II of Macedonia. The community was eventually destroyed in the 2nd century BCE, Palakus being the last sovereign whose name is preserved in history.

  POMNUT PSY ATAMANY, POMNUT POLSKIE PANY. GRECY I ITALIANY BYLI HOŁDOWNIKAMI PANA Z GDAŃSKA. RZYM ZNISZCZYŁ SWEGO SUWERENA ŁYKACZAMI ZŁOTA, KTÓRZY STALI SIĘ ŻYDOWSKIM MONOPOLEM ZŁOTA.

  Pierwszy Żółty Cesarz QIN zjednoczył Chiny wypędzając Sarmatów dzięki sojuszowi Tybetańczyków z Hunami-Turkami. W
  Gdy w r. 214 pne marszałek Meng Tian z 300 tysięczną armią pobił na stepach koczowników Xingnu-Sarmatów a Pierwszy Cesarz kazał mu ufortyfikować granicę, co było budową OBECNEGO Wielkiego Muru Chińskiego.
  4 lata później Pierwszy Cesarz padł ofiarą Spisku Korupcyjnego i władzę zdobył Koruptant HAN, który kontynuował budowę Wielkiego Muru.
  Już ponad sto lat wcześniej plemiona sarmackie w Mongolii CZOU zostały podbite przez Xiongnu z Wandalinu-w’Antynu-Kijowa, których władca Ateas-Anteusz używał tytułu KSIĘCIA Sarmatów. Jak widać na angielskiej mapie to Ten Książę panował do środkowego Amuru: https://cdn.britannica.com/s:700×500/42/7242-004-F6092A0D/Central-Asia.jpg, co daje do myślenia, że od Wschodu graniczył z Imperialną Koreą SILLI, której Sarmaci Nie Podbili. Na angielskiej mapie POŁUDNIOWĄ granicą Imperium Xingnu jest Wielki Mur Chiński Pierwszego Cesarza – co byłoby granica między Kijowem a Pekinem.
  W roku 339 pne Ateas w wieku 90 lat zginął w bitwie z Albańczykami i Macedończykami pod Wiedniem i na tron krakowski wstąpił Aleksander Macedoński.
  Jednak dynastia Ateasa Odzyskała Kraków dzięki Artemizie-Dianie, która pobiła Aleksandra w KIELCACH, anektowała Azję Mniejszą i zawarła Pokój z Seleucydami. W roku 200 pne Xingnu ponownie zagrozili Chinom, ale zostali ponownie pobici przez Chińczyków i HUNÓW. Ostatnim władcą sarmackim w Mongolii był żyjący w II wieku pne PALAKUS, na którym władza Krakowa w Mongolii prawdopodobnie skończyła się, co można rozumieć jako podbój Mongolii przez Hunów.
  Panowanie Konina w Mongolii jest dla mnie zrozumiałe jako administrowanie Syberyjskim Spławem Jedwabiu. Chiny były Zawsze Cywilizacją Przemysłową.

 65. Boydar said

  Panie Wanderer, no szacun ! Byłby z Pana piękny pastor !

 66. Ad. 18:
  Dymitr Samozwaniec I, syn Stefana Batorego, był najlepszym carem jakiego miała Rosja. Był to GENIUSZ NA TRONIE, który wygrał wojnę Monastyrów z Postopryczną, patrzącą Wilkiem na przebogate monastyry, które, Gdyby Nie Dymitr, stałyby się ofiarami reformacji Niemieckiej czy Angielskiej. – Pozostałyby RUINY.

 67. osoba prywatna said

  Naukowcy zbadali wpływ kakako i czekolady na ludzki mózg
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/naukowcy-zbadali-wplyw-kakako-i-czekolady-na-ludzki-mozg

  Wegetarianie ryzykują zwiększonym ryzykiem złamań kości
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/wegetarianie-ryzykuja-zwiekszonym-ryzykiem-zlaman-kosci

 68. bryś said

  Seler

  Hiszpański dominikanin, św. Rajmund z Pennafort (zm. w 1275 r.) określił w swojej Sumie dla spowiedników 5 warunków, które muszą być spełnione, aby można było uznać wojnę za sprawiedliwą:

  1. Nigdy celem wojny nie może być zabijanie nieprzyjaciół, wolno walczyć jedynie w obronie zagrożonego życia, wolności lub własności;

  2. W wojnie należy odrzucić wszelkiego ducha zemsty, nienawiści i chciwości;

  3. Dążyć należy do jak najszybszego przywrócenia pokoju;

  4. Decyzję o wojnie podejmować może jedynie monarcha;

  5. Nie wolno angażować do walki kobiet, dzieci ani duchownych.

  Wcale nie jest powiedziane że będę lał tym kapciem z chęcią mordu.

 69. Yah said

  Ad 61

  Panie Boydar, ale Pan mówisz to samo tylko, że owiane tajemnicza mgłą i jak piękny ksiądz 😀 😀 😀

  Powiem więcej, jak prawosławny ksiądz, bo Rosja zwycięży 😀 😀 😀

 70. bryś said

  Po pierwsze: słuszna przyczyna, którą jest zanegowanie, odebranie przez agresję istotnych praw, jakimi powinien się cieszyć dany naród, państwo. Chodzi o odebranie prawa do istnienia, do stanowienia o sobie, do wolności, do integralności terytorialnej, do rozwoju. Zanegowanie tych praw jest dostatecznie słuszną przyczyną, by można było podjąć działania zbrojne. Drugim elementem, nie mniej istotnym w etycznie usprawiedliwionej wojnie, jest dobra intencja.

  Należy jednak mieć na uwadze, że słuszna przyczyna zawiera, a przynajmniej powinna zawierać w sobie trzy czynniki:

  1. Wykorzystanie wszystkich możliwych środków pokojowych rozstrzygnięć – musi to być ostateczna przyczyna.
  2. Musi być również przewidywana możliwość osiągnięcia zamierzonych skutków.
  3. Humanitarny sposób prowadzenia wojny – czyli użycie właściwej broni.

  Kapeć jest wg. mnie bardzo humanitarny.

  Skopiowałem to z niedziela.pl zmieniając oczywiście ich kontekst, bo samą idee prowadzenia wojny według Kościoła (przedsoborowego) sformułowali właściwie.

 71. Yah said

  Urzędnicy tego międzynarodowego podmiotu, kontrolowanego przez globalnego oligarchę, powiedzieli, że rządy powinny „rozważyć ekonomiczne i społeczne korzyści złagodzenia ograniczeń pandemicznych w okresie świątecznym, podczas gdy jednostki będą musiały zdecydować, czy mogą narażać bardziej wrażliwych krewnych na ryzyko”. Wszystko zaczęło się w poniedziałek, kiedy Maria van Kerkhove, kierownik techniczny WHO COVID-19, powiedziała, że ​​nie ma opcji „zerowego ryzyka”.

  „Ryzyko jest mniejsze lub większe – ale jest ryzyko ” – powiedziała podczas briefingu dla mediów wirtualnych. „Jest to niezwykle trudne, ponieważ szczególnie w czasie świąt… naprawdę chcemy być z rodziną, ale w niektórych sytuacjach najtrudniejsza decyzja o nie organizowaniu tego rodzinnego spotkania jest najbezpieczniejsza ” – dodała.

  I namawiała, żeby spędzić święta wirtualnie. „Nawet jeśli nie możecie razem świętować w tym roku, znajdziecie sposoby na świętowanie, kiedy to się skończy ” – powiedział ekspert WHO, zauważając, że trzecia fala prawdopodobnie rozpocznie się na początku przyszłego roku i potrwa do lata. …

  Co więcej, niemiecki magazyn Der Spiegel, który wcześniej nazywał chrześcijan „prawicowymi radykałami” i „głównymi wrogami chcącymi zniszczyć demokrację”, opublikował te zalecenia bardziej szczegółowo. „Szefowie rządów krajów chcą po raz kolejny znacznie zmniejszyć te liczby ze względu na zaostrzenie ograniczeń w kontaktach na początku grudnia, przed późniejszym ich złagodzeniem. Prywatne spotkania powinny być dozwolone tylko między krewnymi dwóch gospodarstw domowych i maksymalnie pięcioma osobami , z wyłączeniem dzieci poniżej 14 roku życia. Szefowie państw wzywają także ludzi do poddania się kwarantannie na kilka dni przed Bożym Narodzeniem ”- podała niemiecka gazeta.

  Rekomendacje są niesamowite. To znaczy, jeśli w rodzinie mieszka 6 osób dorosłych, należy wyrzucić jedną osobę z domu? Oczywiste jest, że w przypadku bezdzietnych przywódców europejskich, takich jak Merkel, tak właśnie jest, ale dwie pełnoprawne rodziny z młodymi ojcami i matkami to już 4 osoby i jako dziadkowie muszą wybrać, które z trojga dzieci zaprosi do swojego domu nie są potrzebne?

  Co zaskakujące, zalecenia WHO po prostu idealnie wpisują się w plany Otwartego Społeczeństwa Sorosa, gdzie w kwietniu pojawiło się interesujące stwierdzenie o ZNIESIENIU TRADYCYJNEJ RODZINY. Tam, na stronie głównej organizacji, opublikowali manifest Sophie Luce, w którym stwierdza się, że kryzys to właściwy czas na „uwolnienie” się od „tradycyjnego gospodarstwa domowego”.

  Artykuł dowodzi, że domy stały się niebezpiecznym środowiskiem, a koronawirus doprowadzi do wzrostu przestępczości w postaci „gwałtu na dzieciach” i „ciężkich pobić”. Dlaczego mieliby do tego doprowadzić? Ponieważ wszyscy mężczyźni, z wyjątkiem homoseksualistów, rzekomo gwałcą własne dzieci i biją ich żony, aż tracą przytomność.

  Artykuł dalej argumentuje, że rodziny są najeżone patriarchalnym wychowaniem, a środowisko rodzinne jest niebezpieczne ze względu na „mistyfikację formy pary, romantyzację ( ?) pokrewieństwa, które nic nie znaczy, oraz dezynfekcję zasadniczo niebezpiecznej przestrzeni, która jest własnością prywatną”. Nowy manifest organizacji Sorosa w imieniu „ruchu lewicowego” wzywa do szeregu propozycji społecznych, które powinny mieć pierwszeństwo przed rodziną.

  Następnie manifest ten narobił wiele hałasu i spotkał się z „szokiem” zarówno ze strony organizacji macierzystych Stanów Zjednoczonych, jak i rządu węgierskiego. Mało kto jednak wie, że był też drugi „manifest” Zofii – już 11 czerwca, w którym wezwała do nakazu izolowania się rodziny w celu zniszczenia wartości rodzinnych.

  Pandemia to nie czas, aby zapomnieć o zniszczeniu rodziny. Według feministycznej teoretyki i matki Madelyn Lann-McKinley: „Ten kryzys doprowadzi nie tylko do zwiększenia liczby prac domowych: sprzątania, gotowania, pielęgnacji – ale także znęcania się nad dziećmi, molestowania, gwałtu na współlokatorach, tortur psychicznych i nie tylko”. Dlatego w pandemii niezwykle ważne jest zapewnienie opieki, ratowanie i ogólne wsparcie tych, którzy nadal żyją w tradycyjnej rodzinie lub z niej uciekli.

  Nawet jeśli prywatne gospodarstwo domowe nie stanowi bezpośredniego fizycznego lub psychicznego zagrożenia dla osoby – nie ma bicia małżonków, gwałtu na dzieciach, bicia homoseksualistów – tradycyjna rodzina jako metoda społecznej reprodukcji pozostaje, szczerze mówiąc, bzdurą. Dzieli nas według płci, narodowości i rasy. Mówi nam, żebyśmy ciężko pracowali.

  To sprawia, że ​​wierzymy, że jesteśmy „jednostkami”. Zmniejsza znaczenie kapitału, a jednocześnie przywiązuje wielką wagę do pracy ludzi w budowaniu życia (miliardy domków, z których każdy – absurdalnie! – wyposażony we własną kuchnię, mikro-żłobek i pralnię). Szantażuje nas, zmuszając nas do błędnego zaakceptowania naszych źródeł miłości i troski jako maksimum, które jest możliwe ”- jedna z obecnych faworytów Sorosa, która wcześniej przyznała, że ​​oczerniła swojego ojca, próbując zgwałcić ją ze względu na„ hrabiego w biografii feministki ”.

  I musi być tak samo – po sześciu miesiącach WHO nagle wzywa, aby nie gromadzić rodzin. Nie wpłynęły też żadne oświadczenia WHO dotyczące wieców feministek w Polsce czy opozycji na Białorusi.

  Niedawno MILIONY ludzi na całym świecie obchodziło Halloween, które sataniści nazywają ich głównym świętem. Dziwne, ale przywódcy WHO nie krzyczeli wtedy: „Lordzie sataniści, grozicie nieszczęśliwym krewnym i przyjaciołom, przełożyć swoje ulubione wakacje”. Nie, czciciele diabła nie należą do osławionych „grup ryzyka”, takich jak migranci, homoseksualiści, BLM, ukraiński Bandera, białoruscy zmagarowie, polscy zwolennicy aborcji. Te święte kategorie ludności mogą organizować wielotysięczne wydarzenia – WHO milcząco przyznała, że ​​podstawowe niezakażenie tych przyjemnych na całym świecie kategorii populacji.

  Bracia i siostry, musimy jasno zrozumieć, że toczy się przeciwko nam prawdziwa wojna. Co więcej, ci sataniści z WHO nakażą nam wydalenie starszych ludzi do oddzielnych obozów koncentracyjnych (oczywiście ze względu na ich bezpieczeństwo), zabronią dzieciom komunikowania się z rodzicami, wysyłania ich do „queerowych komun”, jak radziła lesbijka Sophie Lews, i tak dalej. Dlatego musisz przygotować się i stoczyć bitwę z tymi nie-ludźmi.

  .https://3rm.info/main/82790-nas-hotjat-lishit-rozhdestva-hristova-kak-voz-so-svoimi-holujami-rozhdestvo-reshila-ukrast.html

 72. zen said

  Być może link do tego filmu już był – końcowe zdanie symptomatyczne!

 73. Ad. 26

  Na Chrystusa broni nie ma.

  Dlatego Chrystus nie będzie szczepiony.

 74. bryś said

  Indianie też je obchodzą? Te Thanksgiving Day?

 75. Boydar said

  Prawosławny ksiądz, ha, ciekawa koncepcja. Na razie zastanawiam się jakby tu w jakimś klasztorze zainstalować. Wzorem Sztura z pogody na jutro. Chyba już pora.

 76. Boydar said

  Bardzo słusznie, Panie Brysiu, bardzo słusznie !

 77. . said

  Rewers nie wiesz co będzie w „szczepionce”.
  Okukarnik od windowsa powiedział, że szczepionkami można zmniejszyć liczbę ludności o 10 -15%. Czyli albo umrą albo sterylizacja jak przez WHO w Kenii i na Haiti.
  I to jest wysoce prawdopodobne. Nikt nie połapie się, że nie może mieć dzieci przez szczepionki.

 78. OutsiderR said

  Wszystkie powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne w kraju, nie będą podawać już informacji na temat statystyk związanych z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2.
  Od wczoraj (24.11) dane te są upubliczniane przez portal rządowy gov.pl . Podaje się tam jednak jedynie liczbę stwierdzonych zakażeń oraz zgonów w poszczególnych powiatach w ciągu ostatniej doby. Informacje o ilości osób hospitalizowanych, objętych kwarantanną lub wyleczonych z COVID-19 nie są publikowane.

  Wnioski?

 79. Listwa said

  DrAldona Ciborowska: Zrównoważony rozwój, postmodernistyczna dekonstrukcja, manipulacja:

  Określenie pola walki.

 80. revers said

  re72

  tak p. kropka Bill nawet wzor matematyczny podal na depopulaje i powrotu do czasow kamienia lupanego,

  Na h.j mi jego super techonologie i matematyka billego steina, jak pezelew pieniedzy w billsowftowym banku trwa juz prawie 3 tygodnie.

  Predzej na piechote przeniosl bym fenickie walory platnicze, niz on i jego podobnym spaceX technologie Muska, elektoniczny przelew miedzy bankami w odleglosci 134 km.

 81. Marucha said

  Re 60:
  Mam nadzieję, że Święto Dziękczynienia upłynęło Wam mile i radośnie.
  Dla nas, istotnie, jest ono dość odległe mentalnie, ale rozumiemy, że jest na pewno bliskie sercom Amerykanów.

 82. Yagiel said

  Upieram się tu przy filmach, gdyż nie ma OCZYWIŚCIE „Pandemii – to film jak „Szczęki… II…III” – gdy jest coroczna grypa-wirusówka. Ale towar „Pandemia” jest i ktoś bardzo chce go sprzedać jak najdrożej – po to nahalna, terrorystyczna nawet reklama. Taka na zasadzie tsunami!
  Film za 200 mln/mld/bln chce się sprzedać za 400-500, bo to biznes; by sprzedać i film, i mnóstwo gównianych pierdół przy nim, te różne koszmarki plastikowe czy metalowe, koszulki czy czapeczki – no jak namordniki i płyny antywirusowe – robi się zmasowaną reklamę medialną: kosztuje może drugie 200, ale przychód całościowy będzie ok. 800-1000! Będzie jeszcze większy, gdy wszyscy pójdą do kin. Nierealne? Cała nasza „realność pandemiczna” to jedno wielkie kino, a raczej plan zdjęciowy…
  Ta FAKEdemia to tylko film – grypa sezonowa nie – ale na ekrany mediów w realu: każdy smartfon, każdy laptop czy ekran tv, każda wystawa sklepu, apteki, każda instytucja życia realnego jest w istocie ekranem nieprawdy…
  Szkoda słów – Morawieckie/Szumowskie/Niedzielskie /niemal/ wszystkich krajów to połączeni naganiacze na procencie czy promilu od Zysku Producenta „Pandemii”, choć i koniki, która to fucha popularna była w PeeReLu… Kim jest Producent? Wiadomo tu, w przybliżeniu.

  Czy było kiedyś inaczej? Platon napisał o patrzeniu w jaskini na cienie na ścianie: na pościany… Oskarżał, w zgodzie z Sokratesem, że poezja jest takim FAKEświatem, FAKEdemią – wyrzucili poetów z Państwa?
  Wyrzucimy filmowców Producenta z naszego Państwa? Z naszego? Państwa? Toż to od dawna tylko film już, na kt. chodzimy, tj. w kt. statystujemy, chętnie do tego płacąc za bilety w postaci Wyborów czy innych Rocznic… czego Rocznic? No przecież Odzyskania Niepodległości.

  Taki sobie film, lista płac. Inne Państwa – inne filmy. Lecz jesień – nie film, przymrozek dzisiejszy pierwszy na biało… Kiedy biel zagarnia kolory jesieni – kiedy zieleń zgarnia biel zimy… Natura wokół nas i w nas: Państwo nasze, Matko Boska…

 83. Yagiel said

  …Ta FAKEdemia to tylko film – grypa sezonowa nie – ale na ekrany mediów w realu: każdy smartfon, każdy laptop czy ekran tv, każda wystawa sklepu, apteki, każda instytucja życia realnego I KAŻDY CZŁOWIEK W NAMORDNIKU jest w istocie ekranem nieprawdy… NOŚNIKIEM NIEPRAWDY.
  Temu cywilizacje upadają. Co jest oczywiście radosne dla mnie. Nie lubię nieprawdy: od Morawieckiego czy kogokolwiek…

 84. zen said

  Pochodzenia ziemskiego zła.

  https://www.henrymakow.com/2019/02/nazis-rescued-chabad-lubavitch.html
  https://www.henrymakow.com/2018/04/chabad-trump-family-cult.html

 85. Wielka Kopa Tatry said

  https://zapodaj.net/3d581546b3d98.jpg.html

 86. Wielka Kopa Tatry said

  https://zapodaj.net/f4e67a883e495.jpg.html

 87. NICK said

  Są już sale porodowe typu najgorszej psychuszki; w dawnej Polsce też.

  Programy typu „+” obrócą się przeciw korzystającym.

  Zwłaszcza 500+.
  Pisałem o tym NA stronach Gospodarza jak program był planowany.
  P. Revers miał zdanie podobne.
  Krótki i niepełny film o kolejnych sposobach depopulacji:

 88. NICK said

  Czyli.
  Są plusy dodatnie i plusy ujemne.

  Każdą dotację trza będzie zwrócić.
  Wielokrotnie i dozgonnie.

 89. zen said

 90. NICK said

  Jest to gorsze od lichwy.
  Po wielekroć.

  Nie śpiewaj już bezrozumnie hymnu „Boże mój, Boże. Cóżem Ci uczynił…”

  Choć mniejsza twa wina, człowiecze, niźli szatana.
  To.
  Dostałeś DAR.
  Ziemię.

 91. NICK said

  A jeszcze, przed chwilą, natknęło mnie się to:

  I pytanie – ile bayerfull ma dostać dotacji; od kurdupla/namiestnika?
  Hej. Czy nie wiecie?

 92. Wladca said

  Sorry,(przepraszam)ale moze to nie na temat…
  Chyba domyslam sie dlaczego Prezydent Lech Kaczynski zginal lub zaginal w Smolensku.
  Otoz wiedzial na podstawie Zbioru Zastrzezonego WSI,ze Papiez JP2 byl Agentem SB oraz Mosadu.Ta Wiedze chcial wykorzystac.Osobisty sekretarz JP2 Dziwisz byl tez takim Agentem.Kaczynski zginal to i ta tajemnica zostala zachowana.Zona Komorowskiego jest zydowka,zona Dudy jest zydowka a sam Macierewicz jest Zydem.Wszystko zostalo wsrod swoich.JP2 Agentem NWO?Blaznem z Asyzu?AKTA WSI do dzisiaj nieujawnione,Smolensk do dzisiaj nieujawniony a prawda przemilczana przez B.Szydlo.Wyszlo szydlo z Workshop,Pani Beato,a Dziwisz?-az sie zdziwisz!Wladca

 93. Sowa said

  Kapłan pyta biskupów : „ Czy jesteście z Boga, czy ze świata? ”
  Posłuszni rządowi, który opowiada się za cudzołóstwem, aborcją, sodomią i transpłciowością? Proszę, powiedz mi, która z tych rzeczy podoba się Bogu?

  Ks. Stephen Dunn, ksiądz archidiecezji Glasgow , opublikował we wtorek list otwarty w internetowym magazynie Catholic Truth.
  Ksiądz znany wcześniej ze swoich kazań o piekle i grzechu , co spotykało się zawsze z niezadowoleniem biskupów nie wytrzymał i napisał prawdę.
  Kościół katolicki w Szkocji nie jest zbyt liczny ale słowa tego kapłana odzwierciedlają sytuacje na całym świecie. Polska nie jest wcale wyjątkiem. Zdrada hierarchii jest faktem. Poparcie dla globalistycznych zapędów rządów opanowanych przez masonów i komunistów stawia ich po za Kościołem Katolickim.
  https://niewolnikmaryi.com/2020/10/02/kaplan-pyta-biskupow-czy-jestescie-z-boga-czy-ze-swiata/

 94. Sowa said

  Czas ruszyć do kontrataku, czyli rozważania wokół książki A. Krzystyniaka, „Zwijanie polskości”
  Autor: Bogumił Grott, 22 października 2020

  Niniejsza recenzja będzie traktować o publikacji, którą powinien przeczytać każdy polski narodowiec, nie odkładając jej później na półkę, ale traktując jako rodzaj wezwania do koniecznego przeciwdziałania opisywanym zjawiskom. „Zwijanie polskości” to hasło, które brzmi groźnie i pobudza czujność – co się dzieje? O co tu chodzi? Co robić dalej? Oczywiście działać!
  https://nlad.pl/czas-ruszyc-do-kontrataku-czyli-rozwazania-wokol-ksiazki-andrzeja-krzystyniaka-zwijanie-polskosci/

  Skandaliczny wpis szefa Związku Mniejszości Niemieckiej! Płażyński: To nawoływanie do oderwania Gdańska od Polski
  26 października
  https://wpolityce.pl/polityka/523672-skandaliczny-wpis-szefa-zwiazku-mniejszosci-niemieckiej

 95. osoba prywatna said

  Patriotyzm jest wyższą formą humanizmu!
  Patriotyzm odróżnia człowieka od niewolnika.
  https://wolnemedia.net/patriotyzm-jest-wyzsza-forma-humanizmu/

 96. Sowa said

  Former Pfizer VP: ‘No need for vaccines,’ ‘the pandemic is effectively over’
  Patrick Delaney
  Mon Nov 23, 2020

  November 23, 2020 (LifeSiteNews) – While Pfizer pharmaceutical made headlines announcing the imminent release of their COVID-19 vaccine, to much fanfare, a former Vice President and Chief Scientist for the company has flatly rejected the need for any vaccines to bring the COVID-19 pandemic to an end.

  In a recent article, Dr. Michael Yeadon, who “spent over 30 years leading new [allergy and respiratory] medicines research in some of the world’s largest pharmaceutical companies,” and retired from Pfizer with “the most senior research position in this field,” wrote:

  There is absolutely no need for vaccines to extinguish the pandemic. I’ve never heard such nonsense talked about vaccines. You do not vaccinate people who aren’t at risk from a disease. You also don’t set about planning to vaccinate millions of fit and healthy people with a vaccine that hasn’t been extensively tested on human subjects.

  https://www.lifesitenews.com/mobile/news/former-pfizer-vp-no-need-for-vaccines-the-pandemic-is-effectively-over?__twitter_impression=true

 97. Boydar said

  Nie wiem czym dokładnie jest humanizm ale patriotyzm nie jest jego formą, ani wyższą ani żadną. Tak samo jak wolnemedia.net koło wolności nawet nie leżały.

 98. osoba prywatna said

  Komentarz Kmiecia:

  .Diego Maradona wziął i umarł był.
  Ale jak? Bezczelnie, bo w sposób brutalnie godzący w najwyższe standardy demokracji!
  .
  W czasach gdy Ludzkość (w krajach demokratycznych i usilnie aspirujących do tego grona) została uwolniona od wszelakich chorób ją gnębiących, gdy tylko największa zaraza w dziejach pisanej (przez uczonych w Piśmie) oficjalnej historii nam została jako przyczyna śmierci.
  Gdy demokratyczne – czyli parchate – rządy walczą z tą plagą (medialną) odważnie, na gołe klaty wręcz, i z niewiarygodnym wprost poświęceniem (w Polin na przykład do ostatniego Polaka będą walczyć), TO TEN MARADONA WZIĄŁ I UMARŁ NA ZAWAŁ SERCA!!!
  .
  No typ bezczelny. Taka gwiazda, taki celebryta, jak by to przecież mogła propaganda Sekty Covida pięknie wykorzystać, gdyby jak porządny Goj umarł na panującego nam Covida.
  A on, nie bójmy się tego słowa, ANTYSYFILISTA, umarł na tandetny zawał serca…
  Chyba jako ostatni człowiek na Ziemi. Bo przecież w takiej III RyPy to już na zawał się nie schodzi. U nas nawet jak samobójca skoczy z ostatniego piętra wieżowca, to umiera na covida, a skok i jebnięcie na glebę są tylko WSPÓŁISTNIEJĄCE!
  .
  Nie mogę wyjść z szoku, jaki ten Maradona świnia. On naprawdę musiał nie lubić syjonistów, żeby im taki numer wykręcić…
  Jakie marnotrawstwo dla propagandy!

 99. Kar said

  60/Miet

  – dla Pana i panskiej rodziny, najlepszego

 100. Piskorz said

  !!!! Wg. „madame” Kahane /nazwisko wystarczy/, szefowej fund. A.-Antonio-Stiftung wszyscy antycowidowcy są antysemitami..!!!

 101. Katarzyna T said

  Ad.97. Panie Boydar ,aby ludziska nie mysleli ,że słowa Pana są gołymi to podaję fakty.

  >https://www.youtube.com/watch?v=APevYoZNrTQ

 102. Piskorz said

  !!! W Austrii kursował kiedyś taki dowcip /makabryczny nieco/…dot. problematyki starzejącego się społeczeństwa..”Od 65 lat wolno przechodzić przez jezdnię PRZY CZERWONYM, A OD 70 ROKU…MUSI SIĘ PRZECHODZIĆ.!! ps Z książki V. Farkasa.

 103. osoba prywatna said

  ,, Nie ma pandemii – jest zamach na ludzkość. Zrozum to.”

  A jak każdy zamach, potrzebuje czasu na przygotowanie.
  Na jednego człowieka – kilka tygodni, miesięcy.
  Na grupę ludzi – bywa, że są to lata.
  Zamach na Ludzkość przygotowywany był przez dekady.

  Skuteczny zamach (napaść) uderza we wcześniej rozpoznany czuły punkt, lub dogodną sytuację.
  W przypadku nas, Ludzi, należało stworzyć taką dogodną sytuację, by zamach planowany przez psychopatów (jak de Bill Gates i jemu podobni) przyniósł dla nich pożądane efekty.

  Kluczowym słowem jest strach.
  Socjotechnika doskonale wie od którego momentu zastraszony człowiek zaczyna myśleć irracjonalnie (o ile człowiek miał włączoną funkcję myślenia, że o samodzielnym myśleniu nieaktywowanym już od najmłodszych lat szkolnych nie wspomnę)

  Gwałty, morderstwa, kradzieże, wypadki, kataklizmy – to stała od kilkunastu lat czołówka informacji płynących z telewizorni ryjącej banię.
  Równolegle przeprowadzano testy sprawdzające poziom ,,zaawansowania szkolenia”: grypy ptasie, świńskie, gąbczastego zwyrodnienia mózgu krów itp., a przy tym ,,zbawienne szczepionki”. Dla dzieci również na sto wymyślonych chorób.

  Nie odkrywam Ameryki, twierdząc, że mózg powoli lecz ciągle bombardowany dołującymi (strasznymi) informacjami w końcu ulega temu klimatowi. Pozytywne siły witalne (odporność w tym immunologiczna) ustępują powoli miejsca zaniżonym wibracjom lęku, obawy.

  Ilość Ludzi w kagańcach na buzi od wiosny tego roku obnażyła poziom zainfekowanego strachu.

  Ale psychopaci tego świata popełnili jeden błąd; za wcześnie uderzyli w całą Ludzkość, w której okazuje się istnieć bardzo wielu prawych, samodzielnie myślących lekarzy, naukowców, ekonomistów etc., dzięki którym informacje o globalnym oszustwie docierają do coraz szerszych kręgów zaczadzonych strachem Ludzi.

  Gdy mowa o Polsce, nadchodzący okres zimy wbrew pozorom (zaleceniom ustnym (!!!) Zmorawieckiego i jego opłaconej bandy) będzie czasem na ,,dokształcanie się” większości społeczeństwa.
  A bodaj największym ,,dokształceniem” w naszym Kraju staje się już doświadczanie niewłaściwej opieki medycznej lub jej braku. Wszyscy wiemy czym to skutkuje; w naszych Rodzinach, w sąsiedztwie, wśród naszych znajomych.

  Nie będzie drugiego takiego marca, jaki miał miejsce w tym roku.
  Wszczepiany od lat strach zamieni się w sprzeciw i bunt.
  W każdym Narodzie drzemie potężna siła; przygaszona wciąż się żarzy. Czeka na odpowiedni powiew wiatru.
  – Krysia z lasu

 104. osoba prywatna said

  Kery Mullis – twórca PCR o błędnych interpretacjach wyników PCR – Wynik NIE oznacza że jesteś chory!

 105. NICK said

  OP. (100).
  Ważne.
  Tak.
  Daje rozum, logikę.
  Do poszu-kiwań.

 106. Boydar said

  To nałóg ! Nie, nie Czarnek, skłonność do tej samej pci.

  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/minister-czarnek-spotkal-sie-z-kontrowersyjnymi-organizacjami/lt1rchz,79cfc278

  Nałogi się leczy, niekoniecznie elektrowstrząsami. Są też inne, choć uciążliwsze metody, np. ibogaina.

  Moja Bardzo Dobra Kolega, żyd i homik, obaj przesympatyczni, kupił w euforii stosowną porcję, miał bowiem środki i możliwości. I kiedy już paczka przyszła, zażyć nie zdecydował się; leży w szufladzie (paczka, nie Kolega). Pytałem go, bo akurat ja mogę – przestraszył się, że ta jedyna rzecz na pe mu odpadnie.

 107. osoba prywatna said

  Kaczyński i spółka poszerzają swój zamordyzm. Teraz chcą wiedzieć, ile konkretnie pieniędzy posiada każdy Polak.
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/rzad-bedzie-zagladal-polakom-do-kont-bankowych-czy-juz-dyktatura

  Polacy przestali się testować na obecność koronawirusa. Czy to zagraża „Wielkiemu Resetowi”?
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/polacy-przestali-sie-testowac-na-obecnosc-koronawirusa-czy-zagraza-wielkiemu-resetowi

  Rząd PiS zamierza odwołać Boże Narodzenie. Nawet do 30 tysięcy zł kary za wigilię z rodziną!
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/rzad-pis-zamierza-odwolac-boze-narodzenie-nawet-do-30-tysiecy-zl-kary-za-wigilie-z-rodzina

 108. seler said

  re: 50 Kwal
  „Witam mojego serdecznego Ziomala z Częstochowy…i o zdrowie pytam ?
  Pozdrawiam z Krakowa”

  seler wita serdecznie 😉 – a, Kraków cały ? 😉 😉
  ____________

  Miet też Ziomal – pozdrawiam Nauczyciela 😉
  __________

  Bracie Wanderer – Ty szie nie zadawaj z cyganami 😉
  _______

  re: 68 Bryś
  dziękuję za odpowiedź 😉 \
  ____

  90 NICK

  dziękuję za piosenkę Czesława N Wydrzyckiego
  nie znałem jej… 😉
  trzymaj szie
  ___

  i na końcu – a powinienem na początku – pozdrowić
  Gajowego Admina Maruchę, że mnie jeszcze nie zastrzelił
  z dubeltówki swej, co ona ma Ruru Pogięte,
  prostowane na Kowadle ???
  podziękować wypada,
  a jakże

  piosenki nie zapodam… wszystko mi ukradli…
  złudzenia, marzenia, nadzieje…
  pół lasu i ćwierć Polski
  ale gacie zostawili
  na zimę… 😉

  seler – pozdrawiam najserdeczniej
  HEJ 😉

 109. revers said

  re 98

  Mateusz Piskorski
  1t0S hpsonrrnSssorreormd ·
  Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro o zmarłym wczoraj Diego Maradonie:
  „Maradona pomógł nam w szeregu tajnych operacji związanych z dostawami żywności narodowi wenezuelskiemu. Dziś mogę już o tym mówić „.

  Zeby nie ten Marudo to ile z glodu umarlo by wenezuelskich kmieci? Nawet z Fidelem Castro wital sie.Zwyczaje mial krolewskie, stad kibice obwolali Maradone krolem strzelcow i futbolu, ale byl z ludem.

  Umarl wczesnie bo za duzo bral koki, a nie pic covida z medii.

  W 1980 roku, Maradona wymanewrowal polska druzyne w meczu towarzyskim Argentyna- Polska 2:1, strzelajac dwie pikne bramki. Bramka dla Polakow pilkarza Ciolka nie pomogla w przegranym meczu towarzyskim w Bueinos Aires.

 110. NICK said

  Ech Ty Feler.
  Co mam z Tobą zrobić?
  Pozdrowić.

 111. lewarek.pl said

  Przyszły amerykański sekretarz stanu Antony Blinken jest stuprocentowym Żydem. Po wojnie wychowywany był przez żydowskiego ojczyma Samuela Pisara, który pochodził z Białegostoku.
  https://natemat.pl/328099,kim-antony-blinken-jego-ojczym-samuel-pisar-pochodzil-z-bialegostoku

  Żydowskość Blinkena jest w obecnych okolicznościach zdecydowanie złą wiadomością dla Polski i Polaków. Można być niemal pewnym, że sprawa złupienia Polski będzie jednym z jego priorytetów.

 112. wanderer said

  Hej Selerze !

  Dla mnie czlowiek jest wazny, niewazne czy cygan czy nie 🙂

  Jak tam w Czestochowie? Zimno? Ja bylem dzis na jeziorze karmic moja kaczke to od strony krzakow juz cieniutka kra lodowa juz byla. Ale jeszcze miesiac i dzien bedzie sie robil coraz dluzszy.

  Oby do wiosny!

  Trzymaj sie!

 113. lewarek.pl said

  Sprawa Natalii Nitek-Płażyńskiej, która została jako Polka zwymyślana i obrażona przez niemieckiego pracodawcę-neohitlerowca, a następnie skazana przez sąd apelacyjny w Gdańsku na… przeproszenie go, trafiła do Prokuratury Krajowej. Prokuratura poparła skargi kasacyjne od tego wyroku złożone w Sądzie Najwyższym przez powódkę i Fundację Reduta Dobrego Imienia – Polską Ligę Przeciw Zniesławieniom.
  Jak ustaliły sądy (cywilny i karny) niemiecki przedsiębiorca obrażał Natalię Nitek-Płażyńską ze względu na jej narodowość. Siebie samego nazywał hitlerowcem, słownie wygrażał, że zabiłby wszystkich Polaków, a w swoich wypowiedziach posługiwał się mową nienawiści. Po kilkuletnim procesie, w lutym 2019 r. Sąd Okręgowy w Gdańsku zobowiązał Hansa G. do przeproszenia Polki w mediach ogólnopolskich oraz do zapłaty 50 tys. zł tytułem zadośćuczynienia na rzecz Muzeum Piaśnickiego w Wejherowie.
  Sąd Apelacyjny anulował ten wyrok i skazał p. Natalię na wpłatę 10 tys. złotych na rzecz WOŚP, poniesienie kosztów sądowych oraz wielokrotne przeproszenie Niemca w mediach jako winną niegodnego zachowania tj. nagrywania rozmowy z nim, w czasie której miotał obelgi pod adresem Polaków.
  https://prawy.pl/111550-przelom-w-sprawie-nitek-plazynskiej-prokuratura-przystapila-do-kasacji-skandalicznego-wyroku/

 114. Adrem said

  Zrobili w wała cały świat ?

  https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjn2J28_6DtAhUE2SoKHeVuBzAQFjACegQIDBAC&url=http%3A%2F%2Fwww.czytelniamedyczna.pl%2F4627%2Cchlamydophila-pneumoniae-jako-przyczyna-chorob-ukladu-oddechowego.html&usg=AOvVaw0eCE3dAUoGArfLd57YiG1x

  Chlamydie są drobnoustrojami wykazującymi cechy pośrednie między bakteriami a wirusami. Budową ściany komórkowej Chlamydophila (Chlamydia) pneumoniae (ryc. 1) przypomina bakterie Gram (-). Jak wszystkie bakterie Gram (-) ma trójwarstwową błonę zewnętrzną (ang. outer membrane – OM) oraz cienką błonę wewnętrzną – cytoplazmatyczną (ang. inner membrane – IM), pomiędzy którymi znajduje się przestrzeń periplazmatyczna.
  Ryc. 1. Zdjęcie Chlamydophila pneumoniae spod mikroskopu elektronowego.
  OM zawiera kompleks liposacharydowy (LPS), jednak jego aktywność endotoksyczna jest znacznie mniejsza niż G (-) enterobakterii. Powoduje to wywoływanie mniej nasilonych odpowiedzi immunologicznych organizmu i sprzyja występowaniu bezobjawowych infekcji. Chlamydophila pneumoniae nie wytwarza peptydoglikanu, pomimo tego, że posiada geny kodujące ten związek. Sztywność ścianie komórkowej nadają białka zawierające dużo cysteiny. Bakteria posiada dwa rodzaje kwasów nukleinowych (RNA i DNA), nie posiada plazmidu. Chl. pneumoniae jest ściśle wewnątrzkomórkowa, wykorzystuje ATP i nukleotydy zawarte w komórce gospodarza, co upodabnia ją do wirusów. Ma zdolność indukowania syntezy mediatorów stanów zapalnych (TNF-α, Il-b, Il-6) (2).

  Zjadliwość
  Chlamydophila pneumoniae jest odpowiedzialna za 10% zapaleń płuc i 5% zapaleń oskrzeli u osób dorosłych. Przeciwciała IgG przeciwko Chl. pneumoniae utrzymują się w surowicy nawet po wygaśnięciu aktywnego zakażenia, dlatego ich wykrycie uważa się za objaw przebytej infekcji. Zakażenia dotyczą wszystkich grup wiekowych, jednak najrzadziej spotykane są w grupie dzieci do 5 roku życia (3). Zakażenie częściej spotykane jest u mężczyzn niż u kobiet i uzależnione jest od wieku. Zakażenie tą bakterią u dzieci w wieku szkolnym dotyczy 40% populacji, u dorosłych prawie 50%, a u osób starszych nawet 75%. Infekcja odbywa się drogą kropelkowo-powietrzną, co ułatwia rozprzestrzenianie się drobnoustroju w takich skupiskach jak przedszkola, szkoły, jednostki wojskowe. Okres wylęgania wynosi 21 dni. Przebieg zakażenia bardzo często jest bezobjawowy (70-80%) lub ma postać infekcji grypopodobnej (20-30%). Często podczas zakażeń Chlamydophila pneumoniae dochodzi do reinfekcji. Człowiek po przejściu zakażenia tą bakterią nie uodparnia się na nią. Dlatego infekcję Chlamydia pneumoniae można przechodzić wielokrotnie w ciągu życia. Istnieją badania, które oceniają, że wszyscy ludzie przeżyli zakażenie Chlamydophila pneumoniae w jakimś okresie życia.

  Ryc. 2. Zdjęcie RTG płuca zainfekowanego Chlamydophila pneumoniae.
  Chlamydophila pneumoniae wnikając do komórki, powoduje uaktywnienie mechanizmów odpowiedzi komórkowej. Komórki zakażone uwalniają cytokiny pozapalne, takie jak IL-1, IL-6, TNF-α, IL-10, wpływające na aktywność makrofagów oraz limfocytów B. Są także odpowiedzialne za zdolność przeżycia chlamydii w komórkach zakażonych na drodze bezpośredniego lub pośredniego zahamowania apoptozy zakażonych komórek. Zakażenie Chlamydophila pnumoniae może mieć charakter zakażenia ostrego, nawracającego (reinfekcja), przewlekłego (latentnego lub intermitującego) lub nosicielstwa. Zakażenie ostre u osób młodych ma przebieg łagodny i nie towarzyszą mu schorzenia dodatkowe. Cięższy przebieg spotyka się u osób starszych i obarczonych schorzeniami przewlekłymi lub zaburzeniami odporności (np. AIDS).
  Zakażenia nawracające są dość często spotykane. Po przejściu infekcji Chlamydophila pneumoniae organizm nie uodparnia się na nią i dlatego możliwe jest zakażenie wielokrotne w ciągu życia. Przebieg kolejnych infekcji jest różny i zależy głównie od stanu immunologicznego pacjenta. Duże znaczenie mają choroby towarzyszące. Zakażenie przewlekłe prowadzi do wystąpienia przewlekłych odmian zapalenia oskrzeli i płuc, a także wiąże się z ryzykiem zachorowania na choroby nieinfekcyjne. Podejrzewa się udział Chlamydophila pneumoniae w chorobach wieńcowych, astmie, stwardnieniu rozsianym.
  Nosicielstwo charakteryzuje się „ciszą serologiczną”. Obecność Chlamydophila pneumoniae można wykryć w materiale biologicznym, ale organizm nie wytwarza żadnych przeciwciał. Nosicielstwu towarzyszy najczęściej infekcja bezobjawowa, ale w warunkach obniżonej odporności może przyjąć postać zakażenia ostrego. Nosiciele mogą zakażać innych. Taka postać choroby nie wymaga leczenia, a antybiotykoterapia może przynieść niekorzystne efekty.

 115. revers said

  Gd-ap napisal w watku 80 , post 103

  „Ktoś słyszał o czymś podobnym? Takie zdarzenie miało miejsce 16 listopada o godz 13:30 w okolicy Braunschweig. Był to jeden z bardzo wielu zdarzeń , dotyczy tylko pojazdów z polskimi tablicami rejestracyjnymi.

  Uprzedzę pytania i ewentualne stwierdzenia innych czytelników , jakoby racją było ściąganie starych gratów z dróg i kierowanie ich na obowiązkowe przeglądy. Karnie i dyscyplinarnie. Lista usterek była fikcyjna i długa , złośliwa , kierowca nie ma prawa odwołania się od decyzji diagnosty DEKRA’y , sam diagnosta boi się o utratę uprawnień , jeśli przy nim stoi patrol policji z BAG. Służy to tylko nałożeniu kar i opłat oraz pomieszaniu grafika pracy kierowcy (terminy załadunków, rozładunków, opłaty za przejazd stają się nieważne … trzeba wykupować nowe na inne dnie, … etc …etc )

  BAG – odpowiednich polskich służb ITD (inspekcji transportu drogowego).

  Druga ciekawostka , również uprzedzę stwierdzenia czytelników: żadna firma z Polski zajmująca się holowaniem ciężarówek nie chciała podjąć się zwiezienia auta do granicy , ponieważ z doswiadczenia wiedzą , ze gdy podjadą pod klienta – to czeka ich taki sam los. Zostaną wykluczeni z ruchu.

  Lokalizacja?

  Posterunek policji przy którym wydzielone są na ulicy stanowiska do postoju takich zatrzymanych aut:

  Benzstraße 3 b
  38112 Braunschweig

  Stacja kontroli pojazdów DEKRA
  Ernst-Böhme-Str. 12
  38112 Braunschweig

  Specjalistyczny warsztat naprawczy pojazdów
  Ottostraße 2-4
  38112 Braunschweig ”

  Czy tylko z polskimi tablicami? najczesciej zakazy obowiazuja dla diesli, i skladow ciezarowych powyzej 20 ton.

  Moze to byc ustawka, miedzy policja i znajomym warsztatem, moze nawet z obsluga z polski, mi zdarzalo sie odbierac samochody z plakietkami niemieckiej DEKRY, z specjalistycznych warsztatow samochodowych od 100% niemcow z zapewnienim 100% niemieckiej solidnosci przegladow samochodu i pray u mercedesa, bmw, vag , dlugiej i bezkolizyjnej jazdy z pod Franfurtu/M do Berlin lub do kazdej granicy.

  Slowo Ordnung bylo Mienderte jak wszystko co w Reichu i skonczylo sie na autostradzie A911 w kierunku Braunschweigu.

  Dalej to zajely sie pojazdem sluzby kapturowwe a moze katowskie, nie lepiej wygladajce jak niemieckie saady kapturowe, lub kapturki dilerskie w nocy na parkingu na A911, a moze wczesniej z Hamburga F911 i AG Islam zaklad kwalifikacji pojazdow samochodowych i lotniczych do przelotow Boeningami w WTC.

  A tak na dobre to szykowac sie do wymiany samochodow na elektryczne lub hybrydowe bo wg. komisarzy unijnych od 2025 roku nie pojedzisz sobie na dieslach , lub benzynce.

  Eurofaszymz ekologiczny i klimatyczny nie pozwoli sonbie na to. Egon Musk juz pryescignal naet z swoimi eCrami, XSpacami kapitalowo naewet Gatesa i Zuckerberga razem wzitych, z 500 mld usd kapitalizcji i wlaczeniu jego firmy do indeksow gildowych SP500 z NASDAQ.

  Gates, Zucker z facebookiem to dziad dla Muska, nawet inwestycje w szczpionki im nie pomoga, o polskich dziadach lepiej nie mowic z Morawieckim Szumskim, Niedzielskim na czele i ich inwestycje w Microsoft, Mercedes 80 mln, sadiony narodowe szpitalne, gdy kolo Berlina do zakladow Tesli szukaja 12 tys pracownikow z ronych branz i zawodow, a z 500 mld usd Muska beda widzieli tylko morawieckie i asy polskiego biznesu i celebrycji tylko swiecidelka na niebie starlinka, jak po szepionnce Billa nie oslepna za wczesniej.

 116. lewarek.pl said

  Reżyser Patryk Vega robi film dokumentalny „Oczy diabła” – o handlu dziećmi do domów publicznych oraz na narządy. W sprawie tegho procederu zwrócił się do przewodniczącej Komisji Europejskiej von der Leyen.
  https://prawy.pl/111548-handluja-dziecmi-do-domow-publicznych-oraz-na-narzady-patryk-vega-ostro-do-ursuli-von-der-leyen-wideo/

  Możemy być spokojni, że odpowiedzi nie będzie.

 117. Piskorz said

  re 94 Dziękuję. Książka ta została wyd. przez Wyd. Śląsk. Wchodziłem na ich stronę, jest do kupienia…zamówię lada dzień.

 118. Piskorz said

  re 113. A to skurwysyny, słów brak..!! ps REDUTA DOBREGO IMIENIA….robi b. dobrą robotę. Na swojej str. proszą o wsparcie finansowe, nawet 1 progr. P. Radia namawia do wsparcia RDI. ps Ja na razie wsparłem człowieka po wylewie na str. siepomaga.

 119. Boydar said

  To gojskie bachory, więc co tu odpowiadać.

 120. Piskorz said

  re 116 P. Vega niech sobie poczyta str. rosyjskie…będzie miał więcej materiału
  na ten temat…np to. że w niektórych przypadkach dziecko ros. już…po 24 godz. …może wylądować za granicą.!!! To było chyba na 3rm.info

 121. Miet said

  Jeszcze raz serdeczne dzięki za życzenia na Thanksgiving.
  Dla naszego indyka jeszcze pozostała godzina w piekarniku – podlewany kalifornijskim winem (zaznaczam, że nie wytrzymałem i się do tego wina przymiliłem trochę). Ale jeszcze sporo butelek jest w piwniczce.
  Panie Bardzo całkowicie się zgadzam z Pana opinią o tym święcie – ale my je traktujemy jak nie tylko cywilne ale i nasze religijne.
  Nauczyłem się tego od mojego „Departmental Head” w Michigan.
  Kiedy pierwszy raz byliśmy u niego w domu (on jest tak jak my wszyscy katolikiem), ujęła mnie ta ceremonia – modlitwa przed imprezą złożenie podziękowania za wszystkie łaski jakie otrzymaliśmy od Pana Boga.
  Stosuję to do dziś dnia i w mojej rodzinie obydwaj synowie to stosują.
  I za dwie godziny syn taką modlitwę wypowie.

 122. lewarek.pl said

  Europosłowie PO, SLD i Wiosny opowiedzieli się za przyjęciem rezolucji Parlamentu Europejskiego potępiającej Polskę za wyrok TK w sprawie aborcji eugenicznej. Europosłowie PiS byli przeciw rezolucji, a przedstawiciele PSL nie wzięli udziału w głosowaniu.

  Rezolucję poparli europosłowie PO:

  Magdalena Adamowicz,
  Bartosz Arłukowicz,
  Jerzy Buzek,
  Tomasz Frankowski,
  Andrzej Halicki,
  Danuta Huebner,
  Ewa Kopacz,
  Janusz Lewandowski,
  Elżbieta Łukacijewska,
  Radosław Sikorski,
  Róża Thun.

  Spośród europosłów z SLD i Wiosny za rezolucją zagłosowali:

  Marek Balt,
  Marek Belka,
  Robert Biedroń,
  Włodzimierz Cimoszewicz,
  Łukasz Kohut,
  Bogusław Liberadzki,
  Leszek Miller.

  Rezolucję poparła też Sylwia Spurek z Zielonych.

  https://www.pch24.pl/oni-glosowali-za-rezolucja-potepiajaca-polske–zobacz-liste-hanby-polskich-europoslow,80200,i.html#ixzz6ewKoupQZ

 123. lewarek.pl said

  Czy Trump przed odejściem wywoła wojnę z Iranem?

  https://wiadomosci.wp.pl/wojna-usa-iran-nieoficjalnie-trump-moze-wydac-rozkaz-ataku-6579720241802112a

 124. lewarek.pl said

  Papież Franciszek powołał trzecią eparchię (diecezję) Kościoła greckokatolickiego w Polsce i mianował jej biskupa.

  Ksiądz Arkadiusz Trochanowski, dotychczasowy proboszcz w Wałczu, został mianowany biskupem nowej eparchii olsztyńsko-gdańskiej. Decyzję Ojca Świętego Franciszka o nominacji i podziale administracyjnym Kościoła greckokatolickiego w Polsce ogłosiła 25 listopada Stolica Apostolska.

  Granice nowej eparchii pokrywają się z granicami następujących metropolii Kościoła łacińskiego: warmińskiej, gdańskiej, białostockiej oraz diecezji płockiej z metropolii warszawskiej. Jej siedzibą będzie Olsztyn, a kościołem katedralnym cerkiew p.w. Pokrowa (Opieki) Matki Bożej. Nowa eparchia zostanie włączona do metropolii przemysko-warszawskiej Kościoła greckokatolickiego w Polsce.

  Do czasu objęcia eparchii przez jej pierwszego biskupa Arkadiusza Trochanowskiego obowiązki administratora eparchii olsztyńsko-gdańskiej będzie pełnił metropolita przemysko-warszawski abp Eugeniusz Popowicz.

  https://www.cerkiew.net.pl/zycie-eparchii/nowa-eparchia-i-nowy-biskup-kosciola-greckokatolickiego-w-polsce/

  Dotychczas w Polsce istniały dwie diecezje greckokatolickie: metropolia warszawsko-przemyska (abp Eugeniusz Popowicz) oraz wrocławsko-gdańska (bp Włodzimierz Juszczak). Emerytowanym arcybiskupem greckokatolickim jest Jan Martyniak.

 125. Ad. 92

  Chyba domyslam sie dlaczego Prezydent Lech Kaczynski zginal lub zaginal w Smolensku.

  Bez tego wydarzenia PIS zniknąłby ze sceny politycznej.

 126. Boydar said

  Trochę kiepsko przetłumaczone, ale warto przeczytać

  https://mikstury-bezmetki.neon24.pl/post/158993,z-czego-smieja-sie-w-rosji

  – Jak nazywa się dżem bez smaku i zapachu?

  – Covidlo

 127. http://www.msn.com/pl-pl/motoryzacja/wiadomosci/silniki-diesla-bardziej-ekologiczne-ni%c5%bc-nap%c4%99dy-hybrydowe-tak-bywa-i-s%c4%85-na-to-badania/ar-BB1bokUo?li=BBr5A5l&ocid=UE12DHP
  Silniki Diesla bardziej ekologiczne niż napędy hybrydowe? Tak bywa i są na to badania
  Paweł Grabowski

  CO SKŁONIŁO PODSTOLANKĘ, PANNĘ PIĘKNĄ, PANNĘ GŁADKA, ZA TAKOWĄ IŚĆ GADZINĘ? TO DOTENCZAS JEST ZAGADKĄ…

  Od 30 lat tłumaczę, że Elektryki i Hybrydy są japońskim szachrajstwem za pieniądze kapitału żydoarabskiego, którego Atutem jest Cesarz Japoński jako SYN ABRAHAMA, który Chodził i Dupił… – Według mnie jeździł na wielbłądzie.
  Sprawa rozegrała się Salonie Samochodowym PARYŻ 1901. W r. 1898 w Rozejmie na Morzu Południowochińskim Amerykanie i Niemcy podzielili Imperium Brytyjskie silnikiem Nadrowskiego – zbłaznowanym i skryminalizowanym na Rudolfa DIESLA z Domu Wariatów pod Monachium. Imperium URATOWAŁ jednak Winston Churchill znalezieniem ropy naftowej w Nigerii.
  Mimo tego Niemcy mieli wojnę światową wygraną silnikiem PANNA MERCEDES, który Nie Dymił, Nie Smrodził , Nie Hałasował i palił 25% silnika OTTA. Churchill pozbawił jednak Niemców tego Zwycięstwa skłaniając Rockefellera do zakupu silnika Panna Mercedes Pod Groźbą, że jeśli tego nie zrobi to Na Samochodzie Ford będzie zarabiał WIĘCEJ od Rokefelera, wobec czego Światem Będzie Rządził Nie Rokefeler, ale Ford.
  To jest tajemnicą PIERDZIELA ROKEFELERA.

 128. Boydar said

  „… Departament Stanu USA opublikował nowe wytyczne dotyczące europejskiej ustawy …” – https://www.onet.pl/biznes/biznesalert/norweska-firma-certyfikujaca-wycofala-sie-z-projektu-nord-stream-2/3r6lrdl,30bc1058

  „… mężczyzna zeznając przed sądem stwierdził, że jak wypije jest agresywny i w czasie urodzinowej kłótni sam nadział się na nóż, trzymany w ręku przez ukochaną. Mężczyzna przed sądem dodał, że chce się ożenić z kobietą …” – https://www.onet.pl/styl-zycia/onetkobieta/kaliskie-kobieta-ugodzila-partnera-nozem-w-okolice-serca-on-chce-sie-zenic/vbg1p13,2b83378a – mając taką żonę, problemy życiowe nie straszne

  „… strażnicy graniczni z Warmii i Mazur przeszli szkolenie z zakresu etyki z inspiracjami biblijnymi Ewangelii wg św. Mateusza …” – https://www.onet.pl/informacje/onetolsztyn/straz-graniczna-szkolona-z-ewangelii-to-okazja-do-cwiczenia-pamieci/3hgbp5j,79cfc278

 129. Miet said

  Re.123
  Panie Lewarek, nie mogę gwarantować na 100% ale jestem bliski tego – Trump mógł tę wojnę wywołać za swojej kadencji – jednak tego nie zrobił. To bardzo dobrze o nim świadczy – ale ten następny – Biden- zrobi to w try miga gdy padnie taki rozkaz.

 130. osoba prywatna said

  E-LEKCJE 2020
  .https://www.youtube.com/watch?v=zG3OykLoes8

 131. osoba prywatna said

  Joe Biden i pociecha w USA.
  https://leonardo.neon24.pl/post/159048,joe-biden-i-pociecha-w-usa

 132. osoba prywatna said

  Klaus Schwab były wiceprzewodniczący Komitetu ONZ ds Planowania Rozwoju: wszczepimy wam czytające myśli mikro-czipy
  https://brulion24.pl/klaus-schwab-byly-wiceprzewodniczacy-komitetu-onz-ds-planowania-rozwoju-napisal-ksiazke-o-koniecznosci-wszczepiania-ludziom-mikro-czipow-ktore-potrafia-czytac-mysli/

 133. Boydar said

  Ten Szwab to głupi jest, jak to Szwab. Żeby odczytać myśli 97% populacji nie potrzeba żadnego czipa; wystarczy nie być Szwabem. No i przetrzeźwieć lekuchno.

  Słyszysz NyndruŚ ?

 134. revers said

  A strzelil z rana sobie chociaz paro militerowa lufke 50-70 volt Valeriany? dziala batdzo oddstresujaco i pomaga na serce, nawet te malo jezusowe serce.

 135. Yagiel said

  Osobo Prywatna,
  proszę o podanie adresu linkowego (http//…) do filmiku z wypowiedzią Kary Mullis’a z @104 – żebym mógł przekazać dalej…
  Wolę mieć też pewność, jakie ma/miał imię ten naukowiec – warianty podane Kary/Kery mogą podważać wiarygodność (ktoś podał nawet, że to kobieta była)… Z góry dziękuję!
  Przy okazji: to wiedzieć i piedrolić, że testy PCR są podstawą do kwarantanny i „leczenia” – oszustwo i morderstwo! Z zaznaczeniem różnicy między zabiciem niechcianym (samochód na szosie) a zamordowaniem celowym/świadomym (działania rządów np. w Polsce).

 136. Boydar said

  Trzeba by sekcję zrobić, Panie Revers, bo tak to nie zgadnie.

  „… kwestie związane z uchwałą ws. śmierci wywołały wśród radnych duże emocje …”

  https://wawalove.wp.pl/warszawa-jest-decyzja-rady-miasta-ws-oplat-za-wywoz-smieci-6579876054014848a

  No ja przypuszczam; każdy by się zdenerwował, śmierć to poważna sprawa. W każdym razie za „śmierci” najwięcej zapłacą ryby, szczególnie chude. Bo grubym jak zwykle nic nie będzie.

 137. NyndrO said

  Szwabem obecnie nie jestem, ale żeby odrazu trzeźwieć?! To już wolę być analfabetą. Napitki jakby trochę odstawiłem, bo ni chu-hu nie współgrają z redukcją masy cielska, ale za to rozkoszuję się aromatami traw. Czego NIKOMU! nie polecam, ale i nie odradzam…

 138. Boydar said

  A ja po wsparcie merytoryczne wołałem, a nie żeby Ciebie zwyzywać.

  Na razie znikam, może do poniedziałku, chociaż też nie lubię.

 139. revers said

  alez zasypuja nas systematycznie ekologicznym i klimatycznym dobrem somsiady z za miedzy i jest ordnung i reich, smierc-tod free nwet jak to by byly odpady somsiedzkie z dobrych ciezkich metali, wystepujacych w niemieckim iperycie, sarynie.

  a sa juz nanotechnologie ze nawet z dalrka mozna wywolac wielkie bum z smiercionosnych smieci, lub pozar nawet bez pomocy tubylcow.

  https://nczas.com/2020/11/26/polska-jest-dla-niemcow-smietnikiem-kolejny-transport-z-nielegalnymi-odpadami-zatrzymany/?fbclid=IwAR0avYE7qUg9Zx5cMz6h6BJBQksbe4f6cmT5cPFua7duDOIdOHT3AmuNZas

 140. NyndrO said

  Będę tęsknił. Grubo się ubieraj.

 141. Yah said

  Ad 130

  K. Scwab wie co pisze, skoro jest jednym z projektantów tego bałaganu.

  Skoro:

  „Jest globalistą, guru ideologii zrównoważonego rozwoju oraz wyznawcą transhumanizmu.”, a :

  „Transhumanizm ma na celu nasz dobrostan – fizyczny i psychiczny – który można osiągnąć poprzez kształtowanie naszego ciała i umysłu dzięki ingerencjom biotechnologicznym. (…)

  Dla Juliana Huxley’a transhumanizm był jedyną drogą zbawieniu dla całego gatunku ludzkiego. Transhumanizm jest wizją wiecznego królestwa tu, na Ziemi, i to takiego, do którego dojdziemy sami, dzięki nauce.

  Jednym z największych marzeń transhumanizmu jest wydłużenie naszego życia dzięki wymianie narządów na sztuczne, ingerencji w genom czy zastosowaniu nanorobotów. To projekt nowego, lepszego człowieka.”, to gdzie w tym wszystkim profesor Mattei dopatrzył się, że :

  „Nigdy jeszcze nie zaistniał moment bardziej sprzyjający głębokiej krytyce procesu rewolucyjnego, demonstrującej, że jedynym możliwym rozwiązaniem jest powrót do porządku naturalnego i chrześcijańskiego” ?

  Owszem, w obecnej sytuacji jest to JEDYNE ROZWIĄZANIE, ale czy realne. Czy realne jest zwycięstwo dobra nad złem, w zwykłych kategoriach, a nie w kategoriach eschatologicznych.

 142. revers said

  Z sieci @Jadę sobie pożyczonym samochodem i w tle nasuwa mi EskaROCK
  . Wtem! Zaczyna się serwis informacyjny i słyszę, że Ślązacy będą się w sondzie ulicznej wypowiadać na temat przesiewowych testów antygenowych pod kątem COVID-19, które mają być masowo wykonywane na Śląsku (a oprócz tego na Podkarpaciu i w Małopolsce).
  Z rozmowy z ekspertem European Centre for Disease Prevention and Control – ECDC
  wiem, że choć wiarygodność tych testów bywa różna (nie wiem, jakich użyją na Śląsku), to testy przesiewowe wg ECDC mają sens w obszarach, na których istnieje duża transmisja wirusa SARS-Cov-2. Bez komentarza pozostawiam burdel w liczeniu testów i „cudowny” spadek liczby nowych przypadków COVID-19 w Polsce przy gwałtownie rosnącej liczbie zgonów z tej przyczyny i topniejącej liczbie wykonywanych testów PCR.
  A tymczasem w informacjach Eski Rock skrzydła rozwija sonda uliczna i oczywiście jest „łooo panie, a po co nam te testy”, „jestem przeciwna, bo to tylko kłopot”, no i ukoronowanie w postaci „a jak oni mogą testować COVID, skoro nikt jeszcze tego wirusa nie wyodrębnił, no proszę mi pokazać badania na to, bo ja żadnych takich badań nie widziałem”.
  No i ja czekam na tę informację, że wirus SARS-Cov-2 został wyizolowany po raz pierwszy w styczniu 2020 roku i że państwo z sondy ulicznej pieprzą jak potłuczeni. Tymczasem sonda się kończy, temat zamknięty i płynnie następuje ciąg dalszy informacji.
  I człowiek pozostaje z konkluzją, że, no faktycznie, skoro pan Bogdan spod Tarnowskich Gór nie zna artykułu z „New England Journal of Medicine” nt. wyizolowania SARS-Cov-2 w Chinach, publikacji z „Journal of Korean Medical Science” na temat analogicznego procesu w Korei, artykułów z „Emerging Infectious Diseases” (Stany Zjednoczone), „Journal of Virology” (Włochy) czy z „The Indian Journal of Medical Research” (Indie), to niech testujący i naukowcy już przeproszą wszystkich i pójdą do domu, bo skoro pan Bogdan nic o zagadnieniu nie wie, to o czym my tu w ogóle mówimy.
  No żesz k$@%a mać, i jakim cudem ludzie mają mieć jakiekolwiek pojęcie o tym, co się dzieje wokół COVID, skoro nikt w takim radiu sobie głowy nie zaprząta, żeby to jakkolwiek sprostować, tylko rzuca „kontrowersyjny” cytat na rybkę i zaciera rączki, że mu pikantnie wyszło 😡👿
  #faktniemit

 143. Yah said

  Ustanowienie postu bożonarodzeniowego – filipowego a także innych postów wielodniowych, nawiązuje do starożytnych czasów chrześcijaństwa. Od IV wieku św. Ambrose z Mediolanu i blogosławiony Augustyn wspominają o poście Narodzenia w swoich pismach. W V wieku Leon Wielki pisał o starożytności postu bożonarodzeniowego.

  Poczatkowo post bożonarodzeniowy trwał siedem dni dla niektórych chrześcijan, a dla innych trochę dłużej. Na soborze w 1166 roku, za panowania patriarchy Łukasza Konstantynopola i cesarza bizantyjskiego Manuela, wszyscy chrześcijanie mieli pościć przez czterdzieści dni przed wielkim świętem Narodzenia Chrystusa.

  Patriarcha Balsamon z Antiochii napisał, że „skoro niektórzy wątpili, że liczba dni postu Bogurodzicy i Bożonarodzeniowego nie została nigdzie wskazana, to sam Jego Świątobliwość Patriarcha powiedział, że chociaż dni tych postów nie są określone przez regułę, jesteśmy jednak zmuszeni przestrzegać niepisanej tradycji kościelnej i musimy pościć od 15 listopada ”.

  Post filipowy to ostatni post w roku od wielu dni. Rozpoczyna się 15 listopada (28 – zgodnie z nowym stylem) i trwa do 25 grudnia (7 stycznia), trwa czterdzieści dni i dlatego jest określany w Karcie Kościoła jako Czterdzieści Dni, podobnie jak Wielki Post. Ponieważ rozpoczęcie postu wypada w święto św. Apostoł Filip (w starym stylu z 14 listopada), dlatego ten post nazywa się filipowym.

  Post Narodzenia jest postem zimowym, służy nam poświęceniu ostatniej części roku, poprzez tajemniczą odnowę, duchowej jedności z Bogiem i przygotowanie do obchodów Narodzenia Chrystusa.

  Leon Wielki pisze: „Samo zachowanie wstrzemięźliwości jest czterokrotnie przypieczętowane, abyśmy w ciągu roku wiedzieli, że nieustannie potrzebujemy oczyszczenia i że podczas rozpraszania życia powinniśmy zawsze starać się przez post i miłość, aby zniszczyć grzech, który pomnaża się przez kruchość ciała i nieczystość pragnień”.

  Według Leona Wielkiego post bożonarodzeniowy jest ofiarą Bogu za zebrane owoce.

  „Jak Pan pobłogosławił owocami ziemi”, pisze święty, „tak podczas tego postu powinniśmy być hojni dla ubogich”.

  Według Symeona z Salonik „post Narodzenia Pańskiego czterdziestego dnia przedstawia post Mojżesza, który po czterdziestu dniach i czterdziestu nocy postu otrzymał wyryte na kamiennych tablicach słowa Boże. A my, pościmy przez czterdzieści dni, kontemplujemy i przyjmujemy żywe słowo od Dziewicy, napisane nie na kamieniach, ale wcielone i narodzone, i uczestniczymy w Jego Boskim ciele. ”

  Post bożonarodzeniowy jest ustanowiony po to, abyśmy w dniu Narodzenia Chrystusa oczyścili się przez pokutę, modlitwę i post, abyśmy z czystym sercem, duszą i ciałem mogli z czcią spotkać Syna Bożego, który pojawił się na świecie i abyśmy oprócz zwykłych darów i ofiar ofiarowali Mu nasze czyste serce. i chęć podążania za Jego naukami.

  Zasady abstynencji nakazane przez Kościół podczas postu bożonarodzeniowego stanowią, że w czasie postu należy odmawiać jedzenia pochodzenia zwierzęcego, a także spożywać ryby w środy i piątki.

  Niemniej jednak post prawosławny to nie tylko abstynencja cielesna, ale także duchowa walka człowieka z jego pasjami. Św. Jan Chryzostom ostrzega: „Myli się ten, kto wierzy, że post polega tylko na powstrzymywaniu się od jedzenia. Prawdziwy post jest oddzieleniem od zła. ”

  .https://3rm.info/publications/52979-rozhdestvenskiy-post.html

 144. Czytelnik z Północy said

  Ktoś wie co się stało z serwisem http://www.bibula.com ? Nie otwiera, a wszystkie linki są nieaktywne lub uszkodzone.

  —————
  Serwer działa.
  Admin

 145. Piskorz said

  re 77 . Nikt nie połapie się, że nie może mieć dzieci przez szczepionki.” SKĄD TAKA PEWNOŚĆ…Pewne to tylko to, że Kopernik nie żyje. Z czasem ludzie zaczną pojmować dlaczego nie ma bachorków”. Świadomość powoli wzrasta..ps Przy okazji…podobno w krajach Am. Łac. spada przyrost naturalny. Naturalnie są wyjątki..

 146. Bezpartyjna said

  „Na początku listopada Departament Obrony USA przyznał Lockheed Martin ponad 14 mln dol. dodatkowych środków na budowę i uruchomienie systemu Aegis Ashore w Redzikowie. Łącznie amerykański koncern otrzymał na realizację tej mocno opóźnionej inwestycji już blisko 100 mln dolarów.”

  https://ndp.neon24.pl/post/159066,aegis-ashore-w-redzikowie-zagrozenie-lub-bezpieczenstwo

 147. bryś said

  Bibula.com zniknęła? Nawet biednego Zagórskiego zniknęli.

  Chyba czas się żegnać.

 148. revers said

  co niektorzy bystrzejsi anglojezyczni internauci, oprocz polskich lemingowatych internautow zauwazyli takze ze tzw Webarchiva, niegdys poprawnych, merytorycznych stron internetu nikna na zawsze jak po jakiej inkwizycji APC z nowa sila, palenia ksiag na stosie, lub palenia bibloteki Aleksandyjskiej z dzielami Ptoleumusza, innymi wysokiej klasy humanistami tamtej ery.

 149. bryś said

  Wróciła. Chyba zrobię sobie kopię na dysku. Tan na wszelki wypadek. Ma ktoś pojęcie ile zajmie?

 150. Zdzicho said

  do : revers o 2020-11-27 (Piątek) o 09:57:58
  Gdyby ,,wrusa” ktoś rzeczywiście wydzielił, to by się stał cud mniemany. Na razie to fejki sponsorowane przez globalistów. Nikt tego czy innego wirusa nigdy nie wyodrębnił, rozmnożył, czy nawet sfotografował, bo jest to po prostu niemożliwe. Nawet odkrywca i twórca słynnego wirusa HIV prof. Luc Montagnier nigdy nie potwierdził aby go wyodrębnił. Cała ta wirusologia opiera się zatem na domniemaniu istnienia wirusów. Ale rozważając, czysto teoretycznie, ponieważ w takiej naterii się jak widać poruszamy, możemy założyć także inną przyczynę zakażeń niż wirusowe. Otóż ja uważam, że aby coś się przedostało przez błonę komórkową komórki, to musi mieć małą wielkość i duży potencjał elektryczny. Ja optuję za zimnym wodorem H2 z wody, która krąży na dużych – najwyższych wysokościach w postaci bardzo małych dodatnio naładowanych kryształków lodu. Ten wodór ma olbrzymi potencjał elektryczny i jak ta woda- lód spadnie, prawdopodobnie bez udziału chmur na ziemię dostaje się do organizmu i uszkadza łańcuchy np. DNA w komórkach. Wodór wysokoenergetyczny, który ma dodatni potencjał elektryczny wybija – odpycha wodór z niższym potencjałem z tych łańcuchów, powodując albo zniszczenie struktur białkowych, albo ich niesekencyjne połączenia w struktury nowotworowe. Woda H2O ogólnie ma kształt korony. W środku O2 z potencjałem in minus a na zewnątrz dodatnio naładowane H2 wodory próbujące się wyrwać z trzymającego je elektrycznie tlenu i połączyć z inną cząsteczką wody ( adhezja ). To samo się dzieje w komórkach, które są zbudowane głównie z wody. To moja teoria negatywnych przyczyn koronogrypowirusów. Te przyczyny można i trzeba leczyć. Spowolnić wodory, np. węglem aktywnym, lekami zawierającymi ten węgiel, np. Metforminą, czy chininą, rozgrzać organizm. Można też zastąpić wysokoenergetyczny wodór niskoenergetycznym przy użyciu pól tzw. plazmy. Lampa plazmowa Rifa, tarcze Lakowskiego, zappery dr. Clark. Czy też po rosyjsku : Sauna i spirytus.

 151. revers said

  ale bibula nadal otwiera sie moze nieze wszsystkich zkresow ip klientow serwera bibuly

  https://www.bibula.com/?p=120739

  I co czytamy ze w Szwajcarii kolebce cywilizacji zachodniej, obnizono wiek do 60 ludzi ktorzy moga byc poddani intesywnej terapii lub reanimacji.

  Takze fatycznie p.Brys europejczycy po 60 moga zegnac sie nie tylko z bibula i swiadczeniami medycznymi ale z ubezpieczeniem na zycie i zyciem doczesnym. Obok eutanazji na zyczenie.

  Obawiam ze z w miare postepu sil postepowych, ja qwa za, jebac humanistow, niech zyja transhumanisci ten wiek bepieczenstwa dla seniorow bedzie obnizal sie do 55 lat a moze mniej bez mniej produkcyjego wieku.

  Tak samo i asymetrycznie wiek nienarodzonych dzieci powiekszal sie o kolejne miesiace, do czasu poczecia a nawet po poczeciu.

 152. Zdzicho said

  A może jednak Troja – Ilion, to nazwa, która pozostała w nazewnictwie francuskim: Ile de France. A nazwa Paryż – Paris, jako nazwa konkretnego miasta na tym terenie, kojarzy się z Parysem, tym który podobno przyczynił się do wojny trojańskiej. W zasadzie, poszukiwania legendarnej Troi mogłyby się oprzeć na starych mapach, czy kronikach. Te są zapewne w Watykanie. Są też podobno tacy, którzy widzą Troję na wyspach brytyjskich. W okolicach Cambrigde. Są tam nazwy rzek, które w trochę zmienionej formie przetrwały do dzisiaj.

 153. Zdzicho said

  Link do strony o Troi w obecnej Anglii:
  .https://pl.qaz.wiki/wiki/Where_Troy_Once_Stood

 154. Carlos said

 155. sam said

 156. Carlos said

  Dla Pana Miet , chwalcy Trumpa

 157. NyndrO said

  Akurat Trump nie ma obowiązku wiedzieć kto to Maradona, a kto „madonna”, ale fakt, że lepiej siedzieć cicho, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości. Widać cały czas wierzy doradcom, a to w tej sytuacji błąd straszliwy. A wydawałoby się, że akurat on jest roztropny w takich sprawach. A tu dał się wpuścić doradzającym już zupeełnie komu innemu… Ale koniec końców to i tak nie ma większego znaczenia. Będę się z przyjemnością przyglądał konaniu tego straszliwego państwa, które owszem – nie zawsze było aż takim, jak obecnie ku**stwem.

 158. revers said

  re154
  Madonna nadal zyje, i po serii spektakularno-mistycznych koncertow w euro wizji, europie a nawet w polsce jest nadal wzorcem do nasladowania wspolczesnych wsieklych macic, rewolucji macic, czy szatanizmu ktora trnswertuje w pop show dla kazdego mlodego siusimajtka po dzien disiejszy. Cetnie posluguje sie jidisz w mowie lub pismie.

  A moze Trump robi zmylke specjalna na odchodne, zeby zaznaczyc swoja skleroze, a nie wygranego przeciwnika Bidena, za ktorego bedzie rzadzic Harrisowa w Bialym Domku i Clintonowa w radzie ONZ.

  Juz pisze sie to magia Bidena zwyciezyla wybory w usej, sam Trump rowniez podkreslil ze z jego odejsciem ameryka dolaczy do krajow 3 swiata, a nie potegi technologicznej na wlasnych , nie glinianych lub papiwerowych nogach, z magia Bidena i Harris.

 159. Zdzicho said

  Dużo jest treści z odesłaniem do licznych linków na temat Troi.
  .https://atlantipedia.ie/samples/tag/iman-wilkens/

 160. osoba prywatna said

  @Pedant 13:10:59
  Kiedys z racji zawodu musiałam przestudiowac Magna Karte, wiec oczywiscie troche mnie ‚rozpuscil’ system Westminsterski i dlatego jakos tak zawsze – troche tendencyjnie- traktuje Magna Karte jako punkt odniesienia do demokracji bo mi sie ciagle kiedys wydawalo, ze Anglicy jakis ślad swoj w tej rebelianckiej Ameryce zostawili.

  Arystotelesa znam bo to tez była część moich studiow i późniejszych rozwazan. I zgadzam sie z arystotelesowska koncepcja nauczania. Przejeli ten system Francuzi a w PRL-u mielismy wlasnie francuski system edukacji. .
  Ale nie znam ani Schumpetera ani Osiatynskiego.

  A poniewaz Magna Carta byla bardzo prosta, to moze ja sprobuje wytlumaczyc jak, ja rozumiem demokracje, ktora wcale nie musi byc skomplikowana.

  W 1215 roku, Anglicy, troche pod wpływem francuskich baronów, wydumali, ze ‚no taxation without representation’ i ze wszystkie stany społeczne powinny byc reprezentowane w parlamencie i byc wspolwlodarzami kraju..

  Bo jesli demokracja, to władza ludu a lud składa sie z różnych warstw społecznych – wiec naturalna jest rzecza, ze wszystkie warstwy społeczne powinny miec prawo reprezentacji miec udzial w podejmowaniu decyzji.

  To w Anglii działało dosc dobrze, d póki nie wlazly tzw. grupy nacisku, czyli lobby. Poważną zmiana było wybieranie kandydatow do parlamentu z okręgu wyborczego a nie z grupy społecznej.

  W kazdym elektoracie sa dzieci, starcy, kobiety, studenci, biznesmeni, naukowcy, rodziny itp
  Nie ma takiej możliwości, żeby jeden poseł reprezentowal interesy wszystkich swoich wyborców w swoim okręgu. Jest to bzdura i iluzja.
  Efekt jest taki, ze na przyklad lekarze, inzynierowie, kobiety z dziecmi i bez, artysci, akademicy, etc nie tylko nie maja głosu w parlamencie ale i nie maja sie komu poskarzyc ani nie maja prawa niczego zaproponować..

  Klasycznym przykladem jest obecny system w Polsce. (taki bardziej…amerykanski):

  Kto i komu pozwolił sprzedać stocznie?? Kto i komu pozwolil sprzedac za darmo Hute Lenina, ktora byla matka -karmicielka całego regionu?.
  Produkowala Huta 10 mln ton stali rocznie, z czego wiekszosc sprzedawalismy do USA bo mielismy status specjalnego uprzywilejowania.
  Nasze okrety sprzedawalismy gdzie sie dalo, nawet Francuzom, którzy tez mieli swoje łajby.

  Pytanie:
  Czy jakikolwiek polski inzynier, programista, górnik, stalownik miał cokolwiek do powiedzenia jak nieuki typu Walesa decydowały jednogłośnie o losie polskiego przemysłu?

  Skad sie nagle wzielo tylu prawnikow w rzadzie a inżynierów i budowlańców ubili! (Barszcz, Olszowski, Szpineta)

  Dlaczego rolnicy nie maja przedstawicieli w parlamencie???
  Nic dziwnego, ze setki polskich rolników popełniło samobójstwo bo ktoś wymyslil, ze polski producent żywności ma gówno do powiedzenia i pacany wybierane przez pacanow dostaja lapowki od grup nacisku na kupowanie zachodnich bubli i toksycznego zarcia.

  W PRL-u nie wolno było matki z dzieckiem ani zadnej rodziny wyrzucic z mieszkania za niepłacenie czynszu. Bo prawo gwarantowalo każdemu Polakowi dach nad głową.
  Wyprzedaż panstwowych mieszkań w ręce prywatnych spekulantow nieruchomosciami jest wielkim przestepstwem gospodarczym. Kto o tym zadecydowal??
  To znaczy, ze niewybrane przez naród elementy przestępcze grasuja po sejmie i sprzedaja obcym wlasnosc narodu?

  Dlaczego lekarze nie maja nic do powiedzenia i nie maja własnej reprezentacji w Parlamencie? Kiedys lekarze sie awanturowali o testowanie jakosci produktow importowanych. Teraz szpitale musza zarabiac same na siebie a lekarze sa traktowani jak perjojki.

  Pozostaje strajk? Strajk swiadczy wlasnie o braku demokracji.

  Teraz nie pomagaja zadne strajki, programy w TV ani zadne narzekania, bo nauczyciele, pielegniarki maja guzik do powiedzenia, ale obce grupy nacisku kaza wprowadzac debilne programy do szkol nie zwiazane akademicko z nauczaniem.
  Strajk, to zadne rozwiazanie. Swadczy o braku demokracji …ale jest biznes. Rzad zakupil caly bardzo kosztowny sprzęt i umundurowanie dla policji do rozpedzania strajkow.
  Zobaczie na filmy z PRL. Policjanci nie wygladali jak ruskie czołgi czy ninja turtles.

  Osobiscie i na podstawie swoich doswiadczen uważam, ze o zadnej demokrcji nie ma mowy, dopóki wszystkie grupy społeczne nie beda reprezentowane w parlamencie, i dopóki w rządzie beda nie-edukowane cymbaly.
  Ministrem od budownictwa w PRL, byl inzynier budowlany z oromnym stazem i doswiadczeniem w przemysle. I tak bylo we wszystkich resortach.
  Jak to bylo mozliwe, zeby Macierewicz, historyk, zostal ministrem obrony??
  A Walesa prezydentem? Caly swiat sie z niego naśmiewał.

  Obywatel Polski nie ma nic do powiedzenia gdy chodzi o przeciek miliardow dolarow z polskiego budzetu.

  Kto decyduje o tym skad Polska ma kupowac gaz i za ile.?
  Kto zadecydowal o tym, ze Polska stracila mnostwo pieniedzy na zniesieniu tranzyu gazowego?
  Pies drapal dywersyfikacje!!! Niech sie USA martwi, zeby ich gaz stanowił konkurencje dla ruskiego gazu i zapewnil Europie dywersyfikacje WYBORU

  Demokracja polega na zespolowym podejmowaniu decyzji.
  Dla porownania:
  Mongolia ma bardzo demokratyczny system, o ktorym sie glosno nie mowi:
  Kazda obca firma, ktora chce inwestowac w Mongolii, musi zatrudniac na 10 -u pracownikow , 9-u Mongolow i musza miec placone takie stawki jak na Zachodzie.

  Ja mysle, ze Magna Karta miala sens.
  Obecna demokracja kowbojska w Polsce polega na tym, ze niewybrana przez nikogo córeczka pana prezydenta, jest jego doradca
  Trump zatrudnil cala swoja rodzine jako doradcow osobistych.
  A kapitalizm jest zaprzeczeniem demokracji.
  Konstytucja i prawo powinno gwarantowac rowne prawa i takie same obowiazki dla kazdego obywatela.
  nadużycie link skomentuj
  Tiamat 27.11.2020 16:46:51

 161. Bezpartyjna said

  Ciągle żywy i aktualny problem z żymianami w naszej ojczyźnie.
  Nic dodać, nic ująć!

  https://gazetawarszawska.com/index.php/pugnae/2749-zagadnienie-zydowskie

 162. Zdzicho said

  Bardzo interesujący artykuł na temat rzymian khazarskich wraz z licznymi linkami pod tekstem.
  .https://forumemjot.wordpress.com/2019/03/07/ukryta-historia-niesamowitego-zla-chazarskiej-mafii/

 163. Fobos said


  Zegar na czas zimowy przestawiają w UE na rozkaz UE tylko Polacy i im podobni?!
  https://faktopedia.pl/541717/Godzina-o-ktorej-w-stolicy-danego-kraju-25-listopada-zachodzi-slonce

  https://faktopedia.pl/541631/100-letni-kosciol-w-Hiszpanii-przerobiony-na-skatepark
  Masakra w Ludlow Rockefeller
  https://faktopedia.pl/541630/Masakra-w-Ludlow-to-jedna-z-najkrwawszych-kart-w-amerykanskiej-historii
  Hołdys milicja
  https://faktopedia.pl/uimages/services/faktopedia/i18n/pl_PL/202011/1605880382_by_Mudzina_500.jpg?1605880382

  https://faktopedia.pl/541583/Jak-sie-zmienila-jakos-zycia-w-danym-miescie-w-czasie-ostatnich-5-lat
  Piloci USA z Pearl Harbor ukarani za obronę USA
  https://faktopedia.pl/uimages/services/faktopedia/i18n/pl_PL/202011/1605726771_by_cenot_500.jpg?1605777997

 164. Zdzicho said

  Jakby się tak z bliska przyjrzeć tzw. Posłom, to jednak już nie Sejm a Knesejm. A Senat to tylko zdanie odrębne dla gawiedzi. System partyjniacki jest bez wojny domowej nie do ruszenia. PiS i PO to jedno zło.

 165. osoba prywatna said

  Быдлошевский Л.З. pisze:
  14 kwietnia, 2020 o 07:41

  .https://www.youtube.com/watch?v=LujQWoHiApI

  W 2016 roku w niektorych mediach amerykanskich ukazala informacja o tym, ze wspolzalozyciel PayPala i miliarder Peter Thiel jest wielkim zwolennikiem transfuzji krwi od dzieci ❗

  Firma jego zwrocila sie w tej sprawie do kalifornijskiego przedsiebiorstwa Ambrosia LLC , ktore to przedsiebiorstwo specjalizuje sie w transfuzji krwi vel plazmy pochodzacych od dawcow „mlodszych niz 25 lat“ pacjentom w wieku od 30 do 80 lat. Koszt jednorazowej transfuzji 1,5 litra krwi to 8.000 US-Dollar ❗

  Zalozyciel Ambrosia LCC „judeochrzescijanin” dr. Jessi Karmazin utrzymuje, ze krew mlodych ludzi zawiera nie tylko wszystkie mozliwe proteiny ktora poprawiaja funkcje komorek ale i stymuluje wlasna produkcje protein w organizmie biorcy.
  Efekt ten jest dlugotrwaly i geny biorcy otrzymuja wymarzony przez nich Nowy Start ❗

  Krew ta ten „karmazin“ kupuje jakoby w Bankach Krwi ktore pobieraja ja oficjalnie u amerykanskich uczniow i innych mlodocianych ale rowniez i zaopatruje sie sam u innych miedzynarodowych „Zrodel“ – jak powiedzial w wywiadzie.
  Jednoczesnie z innych badan wynika, ze im mlodszy jest dawca, tym dzialanie odmladzajace jest silniejsze i bardziej dlugotrwale ❗

  Rocznie na calym swiecie znika bez sladu szacunkowe kilkaset tysiecy dzieci. Nawet jezeli dane te sa zawyzone to i te nawet tylko kilkadziesiat tysiecy dzieci tak o sobie przeciez sie w powietrzu nie rozplywaja a politycy, celebryci i biskupi katolicy w rodzaju ks. abp. Wesolowskiego Jozefa ktorego „Franciszek” wypierдolil najpierw z Arcybiskupa a nastepnie z Ksiedza i sie juz powiesil ten Syn Szatana w watykanskim areszcie jako Pan Jozef az tyle swiezego „towaru” tez chyba nie potrzebuja, prawda ❓

  A ten „karmazin” na obrazku u gory to takie fajne piramidki gwiezdne za plecami na scenie tez ma ten Dobry Czlowiek niczym Lew Trocki czy David ben Gurion ❗

  Autor: Быдлошевский Л.З.- wielojezyczny prawoslawny publicysta

 166. Bezpartyjna said

  Szef irańskiego programu nuklearnego zamordowany w okolicach Teheranu.

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/szef-iranskiego-programu-nuklearnego-zamordowany-w-okolicach-teheranu-0

 167. osoba prywatna said

  Albo ta qrew tak wygląda bez makijażu, albo wynika to z długotrwałego zażywania adrenochromu wyekstraktowanego z szyszynki azjatyckich dzieci. Stąd być może , te azjatyckie rysy twarzy.

 168. osoba prywatna said

  Pracująca w Starbucks od 2015 r. Betsy Fresse, chrześcijanka z Newark w USA, została zwolniona z pracy przez amerykański Starbucks po tym, jak odmówiła założenia koszulki z hasłem LGBT.
  https://brulion24.pl/starbucks-zwolnil-baristke-za-odmowe-noszenia-koszulki-z-haslem-ruchu-lgbt/

  Gej kanibal zjadł kochanka?! Policja zatrzymała 41-letniego nauczyciela
  https://nczas.com/2020/11/25/gej-kanibal-zjadl-kochanka-policja-zatrzymala-41-letniego-nauczyciela/

 169. osoba prywatna said

  Edyta Górniak o przymusie szczepień na Covid: „Jeśli zostanę postawiona pod ścianą, wyjadę z Polski”
  https://nczas.com/2020/11/27/edyta-gorniak-o-przymusie-szczepien-na-covid-jesli-zostane-postawiona-pod-sciana-wyjade-z-polski/

 170. osoba prywatna said

  Kilka dni temu podczas Mszy św. ksiądz modlił się m. in. o to, żebyśmy uwierzyli w pandemię coronavirusa. Trafił sedno, gdyż coronowirus, noszenie maseczek i przestrzeganie tych wszystkich restrykcji nie jest sprawą racjonalnych ocen lecz kwestią wiary……
  https://piotrzw-neon24-pl.neon24.pl/post/159067,coronavirus-to-kwestia-wiary

 171. NyndrO said

  Ale gdzie? Do Katmandu? Pomijając rózne vidy, wszystkim tym wyjeżdżającym z Polski
  gwiazdom z jeszcze lepkimi od śluzu pociętymi ryjami dołożyłbym sie do biletu. Niestety żadna z tych łajdaczek nie dotrzymuje słowa. Gretkowska wyjezdża od pieciu lat. Im w Polin jest bardzo koszernie!

 172. osoba prywatna said

 173. NyndrO said

  Samoańska Bestia
  .https://www.youtube.com/watch?v=H-LRqo990jo

 174. NICK said

 175. NyndrO said

  Haka. Naturalna adrenalina. Twardziele. To na serio nie przelewki, to całe rugby… 😉
  .https://www.youtube.com/watch?v=yiKFYTFJ_kw

 176. bryś said

  NyndrO – ale przy okazji covida nieźle ich tam gnoili…

  Nie neguje agresywnej młodzieży, ale bez jakiejś podbudowy teoretycznej to g…o. A maoryskie bajania to za mało.

 177. revers said

  re167

  to zaczyna sie ponowne podejscie pod Iran, juz tam Klintonowa zaciera rece jak B52 z wyspy Garciego rozrzuca tony bombowych landrynek po Iranie. A Biden bedzie w tym czasie na jaksims filatropijnym spotkaniu dla dzeci przed wlasciwym obmacaniem.

  Na morzu japonskim rowniez armada us navy z lotniskowcem bedzie bronic japonskich wysp pln. sachalina

 178. bryś said

  I żeby nie było – kuzyn stał na pudle w Polskich rozgrywkach tej jakże przemiłej gry, chociaż na mecze nie chodziłem, to fajne hobby, trochę tylko kontuzjogenne, zwłaszcza po 30.

 179. NICK said

  Czy potrzebnie kupiłem Toyotę?
  RAV 4?
  Czy wyglądam na idiotę?
  Raczej tak.
  A czy „ona” jest potrzebna?
  Raczej nie.
  A jeżeli już poruszać.
  Ja. Mam. Się.
  To po jakich tutaj drogach.
  Pytam się.
  No i z jakim ekwipunkiem…………………………………………………………………………….. ?

 180. NyndrO said

  Adrenalina jest adrenalina. Chłopakom teraz tego brakuje. Naturalnego testosteronu. To oczywiście nie jest przypadek! Przeciez żydzi nie będą w telewizji charakternych mężczyzn promować! * Kuzyn z Poznania?
  Ja jestem zdania, że Chłop musi się czasem pona**erdalać, mieć naturalny „haj”. Choćby z przyjacielem. Ale nie tylko pon**ierdalać. Deska, motór, morsowanie itd…w zasadzie, co komu pasuje, ale żeby czasem bolało. To są jak dla mnie rzeczy, które Chłop powinien robić, żeby nie stać się piz*ą.
  .https://www.youtube.com/watch?v=EOu7pNSHLZY&t=193s

 181. NyndrO said

  A Toyota Rav 4 nie jest zła. Nie jest to Mercedes klasy G, ale przyzwoity wehikuł.

 182. bryś said

  „maoryskie bajania” – znaczy się dla nich to ich historia, może być jakimś źródłem motywacji. Czy dałoby się to przeszczepić na nasz grunt? Znaczy się nie ich historię, ale szukanie w niej momentów do nap…ania innych nacji silniej po łbach? A w miarę wgłębiania się w naszą historia coraz mniej w niej powodów do chwały. W miarę lat.

  Zresztą czy sukces sportowy ma jakiekolwiek przełożenie na całokształt sytuacji w kraju? W ameryce południowej były podobno wojny futbolowe wg. Kapuścińskiego, ale mimo sukcesów np. w piłce kopanej Brazylii czy Argentyny nie wiodło im się np. ekonomicznie zbyt dobrze. Norwedzy np. z kolei mają najwięcej medali w sportach zimowych, w przeliczeniu na mieszkańca. I mają duże dochody z ropy. Czy ich wysoki standard życia wynika z prędkości z jaka ich reprezentanci przemieszczają się na nartach? Czy odwrotnie? Zwariować można…

 183. bryś said

  Szczecin. Też lubię adrenalinę, ale w miarę lat, czuje się raczej jak łoś, a nie jak zły wilk.

 184. NyndrO said

  Sukces sportowy pewnie nie. Ale zdrowe Chłopy z dużymi jajcami z całą pewnością. Np. życie na Islandii hartuje. No i zrobili porządek z żydami. Pewnie larwy znowu wypełzną, ale póki co, nawet kredytów nie proponują za bardzo.

 185. bryś said

  Panie Nick – 4×4 to tylko to!!! Polskie!

 186. bryś said

  „życie na Islandii hartuje” – z pewnością są tam trudne warunki, mała społeczność. Wydaje mi się że ich sukces wziął się z łatwej identyfikacji swój – obcy. A i na h…j im kredyty, skoro wszystko tam mają. Własne.

 187. NyndrO said

  Czyli „Kaskada”. Prężnie działają, jak na warunki polskie. * A ile Pan ma lat. Bo np. Piotruch praktycznie 55.

  https://scontent.fpoz4-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/p843x403/127090160_2780765115495759_5702221620739214543_o.jpg?_nc_cat=100&ccb=2&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=U6Znwth-JeUAX98DCaY&_nc_ht=scontent.fpoz4-1.fna&tp=6&oh=b1d8d76abed89e4747f2f2417be1ec3a&oe=5FE9008D

 188. bryś said

  Panie NyndrO – to prochy. Znacznie bardziej widzi mi się Jan Łuka, coś tam pewnie też się wspomaga, ale nie ma parcia na pozowanie aż takiego. Niewiele jestem starszy od Pana, z tego co doczytałem. Ale czas przyspiesza z czasem.

 189. NICK said

  Brysiu.
  Sport to mamy taki jaki chcięlibyśmy. Indywidualnie. Tak jak chciałbym go uprawiać.
  Po co te „fitnnes club”?
  Płacisz. Dlaczego?
  Za co?

  Brak ci wyobraźni.
  (nie T)obie, Brysiu
  Jak już chcesz ‚ćwiczyć’ to rób to. Wedle wiedzy na temat.

  Wszelkie „Igrzyska” nie są ważne; Tylko szkodzą.
  Nie interesuje mnie dureń jedzący bułkę z bananem; celebryta.
  Tym bardziej jego „osiągnięcia”.

  Dla masy ludzkiej to jest.
  Końcówa.

 190. revers said

  re180

  takie Hiluxy Toyoty pick up suvy trzyma sie w stajniach arabskich z dostaw na bliski wschod, nawet z kradziezy w australii gdzie mysz okretowa nie moze wejsc na lad lub z ladu wejsc na transportowy statek, czy lotniczy charting

 191. NyndrO said

  Znam tego gościa. Niech se Pan wyobrazi, że ZERO koksu. Mało tego! Zaczął dźwigać żelastwo w wieku lat czterdziestu. Ale nie dziwię się Pańskiej reakcji. * Jak kiedyś tu napisałem, że potrafię zrzucić 25 kilo w 3 miesiące bez głodówek i „jojo”, to zdaje się Pan Revers stwierdził, że to chyba niemożliwe. No możliwe. Dziennie 10 km. (na raz oczywiście) w pulsie ok 160, ale czy śnieg, czy zawieje i ni ma problem co do wzwodu! 😉

 192. https://www.odkrywamyzakryte.com/unie-europejska/

  Unia Europejska miała być wybawieniem, pomocą, dźwignią gospodarki, uwolnieniem od kryzysu, otwarciem na nowe, a stała się w rzeczywistości wielkim płatnikiem rozdającym nieswoje pieniądze na prawo i lewo. Stała się także niszczycielską siłą suwerenności państw narodowych i ich niezależności, pragnąc stworzyć podległy sobie zbiór parobków, którzy dadzą więcej, niż nawet sami mają…
  TRAKTAT LIZBOŃSKI I ZAGROŻENIE DLA DEMOKRACJI
  ************************************************************
  Rozwiązano NIEWOLNICZY Związek Sowiecki, czyli żydowski folwark Rokefelera, aby ustanowić WŚCIEKLIZNĘ Rotszylda na rzymskim holdingu przy pomocy alfonsów z neapolitańskiej szkoły kopulacyjnej, jak Kozina Kilku Nazwisk, Angela Hitlerówna czy administrator Skarbca Włastów w Modlinie Tusk (po obrabowaniu przez Niemców 2 miliony ton złota).
  Margaret Thatsher Zaprotestowała rozwalanie Muru Berlińskiego: ZJEDNOCZONE NIEMCY TO EUROPA NIEMIECKA. Ja nie Protestowałem, gdyż nikomu źle nie życzę, ale okazało się to POGRZEBEM Satelitarnej Detekcji Złota, z czym przyjechałem do Niemiec, aby złożyć Zeznania i uratować Złoto Indii.
  Amerykanie modlili się ŚWIĘTY STALINIE, CHROŃ NAS PRZED ROTSZYLDAMI, ale tego Stalina oskalpował im mój stryj. Niemcy wykorzystali to do Zjednoczenia Niemiec (Najdzikszy Taniec Prezydenta USA i Premiera Japonii w TV BRD) i pokazali mi Córkę Hitlera z zamrożonej spermy z dupy Francoisa Mitterranda (Moskwa, Praga, Ost-Berlin).
  A jeśli ktoś nie wierzy to ogłaszałem 10 razy moje Pismo do Zgromadzenia Ogólnego ONZ z podpisem Tajny Więzień Organizacji Narodów Zjednoczonych, którym Iran chce rozwiązać tą organizację jako złodzieja Złota Indii, oraz to, że Rotszyld wjechał Tryumfalnie do USA trzymając za jaja Rokefelera Złotam Indii. – Bo Złoto to coś więcej od Skarbca Włastów.

 193. NyndrO said

  „Parcie na pozowanie”. hmm. Po prostu czasem startuje w kategorii „senior”. Takie ma hobby. Poza tym jest świetnym kucharzem i wie, jak trzymać michę.

 194. lewarek.pl said

  161. Osoba Prywatna
  Panie Osobo, jako stary solidaruch potwierdzam – ma pan rację we wszystkim, no i co z tego? Żadne wybory, żadne protesty niczego nie zmienią. Przecież nie odbudujemy naszego przemysłu stalowego, naszych stoczni, naszej branży włókienniczej. Kawałek po kawałku zabierają nam naszą Polskę i naszą wolność. Przecinają więzi społeczne. Jesteśmy w czarnej dupie. Ma pan, oprócz narzekania, jakąś konstruktywną propozycję?

 195. NICK said

  Ja ‚Cię’.
  Wszytko dobrze i dziękuję.

  Pamiętajmy o sprawach ważnych.

  Sugerowałem.
  Toyota to pryszcz.
  Nawet te Tysiące.
  Ze Australii na Wschód Bliski.
  Cy cuś podobnego?

  Są zachowywane.
  We?
  Sub-ordy-nacji.
  Czyjej?

  Listwo.
  Pisz.
  PISZ.

  Znacie mnie.

 196. bryś said

  NyndrO – może i nie bierze. Jednakowoż z tkanki tłuszczowej jest pożytek, zwłaszcza w zimie. Co do kulturystyki, trochę się to zniekształciło. Całkowicie naturalnie ciężko się przebić chyba.
  Pamiętam jak w latach 90 woziłem po dyskotekach kolesi, którzy autentycznie mi się do audi 80 k…wa nie mieścili.

 197. bryś said

  I to nie ćwicząc za wiele.

 198. lewarek.pl said

  192.
  potrafię zrzucić 25 kilo w 3 miesiące bez głodówek i „jojo”,

  No, no, pozazdrościć. Mnie się udało kiedyś zrzucić 23 kg (27% wagi), ale to w wyniku głodówki Breussa. 52 dni – masakra! Wszyscy myśleli, że umieram (ja też), bo wyglądałem jak szkielet obciągnięty skórą, i byli dla mnie szalenie uprzejmi i mili. Tęskno mi, panie, za tym.

 199. bryś said

  „Parcie na pozowanie” – chodziło mi o delikatny przerost formy nad treścią. Aby kulturystyka była bardziej sensowna, powinny być do niej dołączone jakieś testy sprawnościowe. Chociażby podciąganie na drążku, czy coś?

 200. NyndrO said

  No tak. Ale właśnie kulturystyka, to nie trójbój. I pewnie Pan Jan jest silniejszy od Piotrucha, choć dzieli ich pewnie z 10 lat. Nie chodzi o to! Chodzi o to, że jeden i drugi się nie opi**dalają. * Istotnie w sportach wyczynowych ( szczególnie siłowych, ale raczej w każdej dziedzinie) w tej chwili praktycznie nie ma startujących na czysto. * Co do pakerów, to mozna powiedzieć, że w latach dziewięćdziesiątych byłem z racji powiązań rodzinnych w gangsterce. I też bywałem wiele razy kierowcą karków. I faktycznie do auta nie wchodziło więcej, niż dwóch. Monstra. Tam już dochodziło do iniekcji jakichś hormonów z mózgów byków rozpłodowych i szyszynki goryli. Ale czasy były wspaniałe. Jak to się mówi „szalone”. Większość z nich już nie żyje, albo jest inwalidami. Ale są i tacy, którzy się ogarnęli i np.mają „Skupy Węgla” 😉 .

 201. NyndrO said

  Piotruch podnosi się na drążku ( z obciążeniem) 40 razy. 120 kilo na klatę 5 razy w serii. Mierzy ok. 190 cm ( co przy np. podciąganiu nie jest jego atutem). Ale dziennie robi również np. 2 godziny „kardio”. Wiek u niego nie gra roli. Jest prawdziwym sportowcem.

 202. bryś said

  Trafiają się tacy ludzie, ja mówię na nich fizyczni (nie chodzi tu o kwestię tego co mają w głowie). To kwestia przemiany materii, czy genów? Zawsze aktywni, nie do zajechania. Mój wujek przykładowo (pod 70) biega z obciążnikami, mówi że normalne bieganie go nudzi. 🙂

 203. NyndrO said

  No tak. Genetycy.

 204. NICK said

  Brysiu.
  Napisz do mnie.
  Dzisiaj. Po Południu.
  Wyjaśnię tzw. ‚Nordic walking’.

 205. zen said

 206. NICK said

 207. NICK said

 208. NICK said

  Nic. To.

 209. Yagiel said

  ad Lewarek@195 /do Osoby Prywatnej/:
  „przecież nie odbudujemy naszego przemysłu stalowego, naszych stoczni”…
  Ano pytanie jest: czemu Polacy-katolicy tak chętnie tracą własne pieniądze i Państwowy Majątek? Bo pamiętamy że Rydzyk zbierał „cegiełki” na ratowanie Stoczni, a wziął je sobie, tj. ukradł… Ale nie – to na Kościół było! tj. na dobre samopoczucie Rydzyka i jego kato-laków: jacy my piękni w zwierciadle rydzykowym!
  Oni chętnie są ofiarni dla Kościołu, Sejmu, Rządu, Banku – przyuczeni, jak wyżeł oddawać kaczki. To już nie wyżły, a bigle wykolejone na krótkich smyczach. Kaczorki, lubiące słuchać, że Orłami są! – a są pis’klątkami 40-letnimi, jak premier Morawiecki (przedmaturzysta, kt. nigdy już nie dorośnie). Tacy ofiarni na zwierciadełko…

  Pola… katolacy lubią dawać na tacę co niedzielę – co ślub – co chrzest – co komunię – co pogrzeb: to ich forma „modlitwy”: Biblię w ręku ma mieć ksiądz (w sercu?) – oni zyskują właśnie to… Pycha i pustka. Ale ja nie o religii katolackiej.

  O rozumie, tj. o jego braku u polactwa: gdyż nie tylko katolacy debilami są, kt. byle cwaniak Grobelny, SKOK, LOTTO, „na wnuczka”, „na lepsze drzwi czy konto”, na „nową rzeczywistość/NWO” zrobi w wała! Po cóż więc staruszkom dzisiejszym było latami zarabiać i gromadzić? By teraz dać psu w du… Tragiczne jest to dopiero, że oto okazało się, że katolacy i lewacy nie tylko pieniądze chętnie oddają za… piękniejsze twarze. Także zdrowie, nawet życie! Może 30 mln katolaków i lewaków założyło ochoczo namordniki – ot, tak sobie! Bo chyba nie ze wstydu? Różne profesje, wykształcenia, doświadczenia – psu w du…!
  I tu pytanie: w zamian za co?
  Grobelny jasne: obiecał bogactwo z niczego – oddali mu; Rydzyk obiecał ratowanie stoczni – ale dla katolaków on ważniejszy niż cały przemysł; SKOKi ważniejsze, itd. w rodziny Szumowskiego, Morawieckiego, Ego, ego…Ale lewacy’2020 za co posłuchali Morawieckiego/Gates’a? Pewnie za obietnicę, że to oni będą tym zostawionym miliardem… No i tak katolacy i lewacy to to samo polactwo namordnikowe. No jaką można mieć dla niego propozycję, Osobo Prywatna? Skoro oddają psu w du nie tylko pieniądze, ale i zdrowie/życie?
  Można cynicznie mu powiedzieć: a idź się utop! (Takich bo zawsze zmywa fala potopu…)
  Można powiedzieć szczerze: debilem jesteś u-uu! oraz debilką! Jak debile jak debile wzlecieć chcecie choć na chwilę…
  Na słowach, na kłamstwach cwaniaków. Bo własnych skrzydeł…
  Sami są pustka i pycha! Jak tzw. Jezus w Świebodzinie. Wielkie NIc w siebie zapatrzone,/ Wielkie Nic, choć z pozoru coś/ Wychodzone, wymodlone Wielkie Dno ! (a w koronie „złotej” nadajniki komercyjne-opłacalne docześnie)

  Zatem, Lewarze, może po prostu radą jest – jak powyżej – przypominanie dobrej muzy/dobrej poezji?
  Wielki Nic w siebie zapatrzone
  W namordnikach teraz Wielkie NIc,
  Bez Suflera polak NIE WIE, CO MA ŻYĆ

  czy jakoś tak:

 210. Marucha said

  Re 210:

  „Bo pamiętamy że Rydzyk zbierał „cegiełki” na ratowanie Stoczni, a wziął je sobie, tj. ukradł…”

  Nie tak było. Kto chciał, mógł dostać zwrot swojej wpłaty.

 211. osoba prywatna said

  Tak chłopakowi zaszkodził pobyt w sklepie bez maski, że nieprzytomnego wyrzucili za fraki z tegoż.
  Miejsce akcji – demon-kratyczny kraj – Australia.

  https://vk.com/video-177565509_456241486

 212. revers said

  Pan Revers stwierdził, że to chyba niemożliwe. No możliwe. Dziennie 10 km. (na raz oczywiście) w pulsie ok 160, ale czy śnieg, czy zawieje …

  no sprawonosc motoryczna to powinno zachowac sie do swojego wieku, tak polecilem mojemu mlodemu to sama sciezke zdrowia co p.Nyndro lub kumpel nie w tym samym pubie. Mi tam starczy amrsz po dzikim terenie, czasami po pniach, albo bagnie lesnym doslownie lub dawnych poligonach wojskowych, gdzie jescze w latach 70 tych mozna bylo znalezc amunicje, kadzety z drugiej wojny swiatowej lub za paczke szlugow od zolnierzy nie z gumy arabskiej lub amerykanskiej cos tam dostac do odpalenia z petardy.

  Mlody robi te 14 tys krokow na Iwatchu placzonym z kilkoma iphonami, ipadami, imacami, air macami i nie wiele mu schodzi z wagi.

  Ale najwazniejsze ze pokazalem mlodemu ze w berlimskim parku pod lotniskiem Tegel mozna pare kolek zatoczyc w marszu, zamiast chodzic na koti w berlinie, lub ulice warszawska z synem managera googla na Niemcy i wciagac koks za niebywala kase i ryzyko zgarniecia przez policajow od masci na doope – nivea w kolorze teczy ..

  Mlodego cigalem tez jak mial piec lat po roznych policyjnych kursach karate, ale w starciu z szybkim poludniowcem motorycznie wysiadl, gdy pilkarz mlody jugol zdrzyl chwycic za noge niedoszlego karateki, i praktycna takewoodowa wyprowadzic karateke z punktu rownowagi, z czego zaliczyl bolesna glebe – bo policzjny instruktor karate z czarnym pasem nie wiele moze nauczyc w sztukach walk wschodnich, procz troche szou.

  Mloda za to bez problemu robi maraton berlinski w Najkach po ktorych kazdy karczek by spochl, i dobra jest w skalpelu chirurgicznym jak by bylo trzeba to juz brala udzial w op na zywych menelach wycinania guzow na ukladzie moczowym, poprawienia watroby, a nawet przyszla reke dziecku muzulmanowi bez erdogana polksiezyca. A te z polksiezyca medyczki to potrafia szbciej odprawiac pacjentow z klinik, nawet bez listu lekarskiego.

 213. NyndrO said

  O! Tak mnie stargetowali…
  https://www.etoro.com/pl/news-and-analysis/market-insights/5-companies-developing-a-coronavirus-vaccine-which-one-will-be-the-first-to-market/?utm_medium=SEM&utm_source=45729&utm_content=0&utm_serial=PL_HF_Desk_Blogpost_Stocks_Corona_17-11-20_Taboola_AFFID_45729_&utm_campaign=PL_HF_Desk_Blogpost_Stocks_Corona_17-11-20_Taboola_AFFID_45729_&utm_term=https://trc.taboola.com/lukaszm-jajamioasfalt/log/3/click&utm_source=taboola&utm_medium=referral&tblci=GiAI-nwFw-DyPRLIWmTTVkSwzCiK6285T7-K8ZAD9lH4OSCY_Eg#tblciGiAI-nwFw-DyPRLIWmTTVkSwzCiK6285T7-K8ZAD9lH4OSCY_Eg

 214. NyndrO said

  OK. Z racji, że rozumiem Pana Kierownika co do skracania linkow ( to wynika z rodzaju Jego Umysłowości), to będę skracał…

  https://tiny.pl/786h6

 215. revers said

  „WIELKA wiadomość w Nevadzie: sędzia pozwolił Republikanom z NV na przedstawienie ustaleń dotyczących powszechnych oszustw wyborczych podczas przesłuchania 3 grudnia. Amerykanie usłyszą teraz dowody od tych, którzy widzieli na własne oczy, co się stało – kluczowy krok dla przejrzystości i naprawienia nielegalnych kart do głosowania. Zostań dostrojony – napisał na Twitterze Mark Meadows, szef sztabu Białego Domu.
  Przewodniczący American Conservative Union Matt Schlapp, jeden z kierowników sprawy Nevady, powiedział Secrets: „Daje nam to realną szansę, jeśli nie zrobimy nic innego, aby zacząć pokazywać ten historyczny poziom oszustw”.
  Co dziwne, doszło do wirtualnej utraty wiadomości o zwycięstwie Trumpa w sądzie. Jednak w mediach pojawiały się nagłówki na temat zaświadczenia przez stanowy Sąd Najwyższy o zwycięstwie Bidena we wtorek.
  W swoim postępowaniu sądowym z 17 listopadazespół Trumpa podniósł kilka zarzutów oszustwa wyborców, w tym głosów nierezydentów i zmarłych.
  Jednak jego największym twierdzeniem było to, że podpisy na setkach tysięcy przesyłanych pocztą głosową kart do głosowania nie były weryfikowane przez urzędników, zgodnie z wymogami prawa.
  Co więcej, odkryli, że urzędnicy używali maszyny do weryfikacji podpisów, najwyraźniej wbrew przepisom, a nawet te maszyny były nękane problemami.
  Schlapp powiedział, że nie może się doczekać szansy, aby wreszcie pokazać dowody oszustwa i zaprezentować tysiące przykładów błędów maszyny podpisu. Ponieważ w wielu stanach wymagana jest weryfikacja podpisu, na tym właśnie polega dochodzenie w sprawie oszustw kampanii.
  „Największa rzecz, która jest prawdą we wszystkich tych stanach, o których mówimy, w tym w Gruzji, gdzie jedna trzecia kart do głosowania została oddana pocztą. Nevada połowa kart do głosowania została oddana pocztą, bez weryfikacji podpisu prawnego, na pewno nie w Clark County, to wielka skarbnica nielegalnych wyborów we wszystkich tych stanach – powiedział we wtorek Fox w późny wtorek.
  Kampania zawiera również zeznania niewidomej osoby, która twierdzi, że ktoś inny na nią głosował, w wyniku czego została ona wykluczona z głosowania. I planują przedstawić dowody na to, że rdzennym Amerykanom oferowano łapówki w postaci telewizorów i kart paliwowych za głos.
  „Z naszego zgłoszenia wynika, że ​​mamy ponad 15 osób i dziesiątki tysięcy innych osób z oszustw pocztowych. Mamy wystarczająco dużo, aby zmienić wynik” – powiedział nam Schlapp.
  Późnym wieczorem ujawnił decyzję sędziego dotyczącą programu Seana Hannity’s Fox. Schlapp powiedział: „Po raz pierwszy w całej tej całej tragicznej historii wyborów prezydenckich w 2020 r. Sąd stanowy przyznał republikanom w Nevadzie i kampanii Trumpa możliwość przedstawienia ich przypadku szeroko zakrojonego nielegalnego głosowania i pozbawienia wolności do 15 ludzie, którzy wiedzą, co wydarzyło się w hrabstwie Clark w stanie Nevada, więc jest to ważna wiadomość, o której wiesz, że wiele osób w ogólnokrajowych mediach powiedziało, wiesz, jeśli masz dowody oszustwa wyborczego, pokaż to. mamy tysiące przykładów prawdziwych ludzi w prawdziwych przypadkach nielegalności wyborców. Myślę, że to wielki krok, że będziemy mieli szansę to zaprezentować. Sąd, jeśli odbędziemy sprawiedliwe przesłuchanie. Uważam, że wyniki w Nevadzie powinny zostać zmienione ”.

  https://thenevadaindependent.com/article/trump-campaign-files-lawsuit-asking-judge-to-overturn-or-annul-nevadas-presidential-election-results?fbclid=IwAR1SMrujqMcs59kqFPaMjAWpvw3qffYTaUx9FUegtogGpgpcjzx6jOmbf9M

  I co na to nase Konfederaci? czy jaka juz nie Liga giertycha, ale Legia Polskich Rodzin?

  Bo juz w warszwce babcie wystawiaja do strajkow macic w menopausie, odwracajac uwage od glownych nurtow w polityce czyli masowych oszustw wyborczych i masowych oszustw szczepionkowych zwiazanych z kowidem.

 216. osoba prywatna said

  Jak świńska grypa zmutowała do kowida
  https://anthony.neon24.pl/post/159054,jak-swinska-grypa-zmutowala-do-kowida

 217. osoba prywatna said

  Skandal w szpitalu w Zgierzu. Wstrząsające zdjęcia trafiły do sieci
  https://www.o2.pl/informacje/skandal-w-szpitalu-w-zgierzu-wstrzasajace-zdjecia-trafily-do-sieci-6578703675345760a

 218. osoba prywatna said

  A ten tlen to będzie pochodził z lasu?
  https://www.o2.pl/informacje/dramatyczna-sytuacja-w-lodzkim-szpitalu-do-pomocy-zaangazowano-nawet-lesnikow-6571622239439648a

 219. osoba prywatna said

  O qrwa! Już nawet worków brakuje na stosy ciał.
  https://www.o2.pl/informacje/dramatyczna-sytuacja-w-lodzkim-szpitalu-do-pomocy-zaangazowano-nawet-lesnikow-6571622239439648a

 220. Jack Ravenno said

  @212 OSOBA PRYWATNA to nie chłopakowi zaszkodziło bo widać ewidentnie, że dokonano tu co najmniej poważnego uszkodzenia zagrażającego życiu człowieka (no w sumie poważnie zaszkodziło). Tym „ludziom” zaszkodziły szmaty wepchnięte w czaszki. Pozatykały im arterie i odebrały zdolność szerszego funkcjonowania. Wierzę, że krzywdy które wyrządzają wrócą do nich pod zwielokrotnioną postacią.

 221. NICK said

  Pre-ludium..


  C.d.n.
  P>S.
  Niekcę krzywdzić.
  Także Listwy.
  Nara.
  Spoko.
  Oko.
  Na Mara-kesz.
  Maroko.
  Czy mogę się po-Wy-głupiać?

 222. osoba prywatna said

  Homo Covidus – nowe wcielenie bolszewika
  http://niepodległy.pl/823/homo-covidus-nowe-wcielenie-bolszewika/

 223. NICK said

  Jan Borysewicz.
  Najlepszy, polski, gitarzysta, rockowy, solowy.
  Zaczynał w Budce Suflera.
  Skiepścił się.
  Kilka lat później.
  We swej Lady.

  ———–
  To nie moja muzyka.
  Admin

 224. NyndrO said

  To jeszcze nie zacząłeś?!

 225. Piskorz said

  re 180 Suzuki Jimmy …tylko.!! Prawdziwie terenowy. A poza tym uroczy w swoim wyglądzie…dla tych. którzy mają gust nie byle jaki.!

 226. NyndrO said

  Jeśli Suzuki, to tylko V-Strom! 😉 A Jimmy jest śmiszny, ale poczciwy, Z tym, że „prawdziwie terenowy” , to on za bardzo nie jest. Chyba, że mamy na myśli teren za stodołą.

 227. NICK said

  Od dawien dawna.

 228. NICK said

  Jem kanapkę. Pokryta jest serem, żółtym.
  Na spodzie ma DOBRY chleb i masło.
  Dobre.

  Otwieram Metaxę.
  32-letnią.
  Ze Koło-Brzega zakupioną.
  Wicie. Tam. Przy latarni restauracja ‚grecka’.
  Lub.
  ‚Turecka’.
  Ale.
  Chałwa przednia.

  Hm.
  Jakież to niepomieszanie smaków.

 229. Kar said

  Nick, „logiczny”/229

  – i dary boze-Ze Koło-Brzega obroci w kaktus, nie-przyzwoity-niepomieszanie smaków

 230. osoba prywatna said

  Generał NATO na czele operacji zaszczepienia milionów Kanadyjczyków
  https://www.goniec.net/2020/11/27/general-nato-na-czele-operacji-zaszczepienia-milionow-kanadyjczykow/

 231. osoba prywatna said

  Afery inwestorów tytoniowych
  https://wolnemedia.net/afery-inwestorow-tytoniowych/

 232. NICK said

  Tak.
  Admin.
  Nie Twoja.
  Kurtka.
  Powtó-żyć?
  Celebbryty?
  Mają kon-con-cesję.
  Zatem świt?
  Nie.

  To tylko Świat.
  Cyrografowy.
  Nie odkrywań.

  Przy okazji

 233. Yagiel said

  ad Marucha@211 – pilnuj mnie, Szanowny, bo mogę mieć złą pamięć. W obu sensach…

  Znaczy było tak, że źli obcy/kapitaliści niszczyli Polski Przemysł PRLowski, a Rydzyk go miał ratować – nie zratował?
  A po drugie – Rydzyk/Kościół jako dobry kapitalista polski? Marucho? Kilka milionów Polaków wierzyło wtedy, że Rydzyk…?
  To gdy się już okazało, że NAWET ON nie może – jaka część zażądała zwrotu swych pieniędzy? 40%, nawet 50%? to drugie pół katolaków uznało, że „z moimi pieniędzmi lepiej wie, co zrobić, Rydzyk”… Te 50 czy 40% nadal głosuje na PiS, tj. na carka Jarka i tatusia Rydzusia. To może wtedy oczy mu się otworzyły, jakim kapitałem dysponuje ! (ale i prawda, że on nie prałat Jankowski)

  No i, po trzecie, co Rydzyk/Kościół zrobił z zaufaną mu kasą – zainwestował w huty? włókiennictwo? W media – jego absolwenci tryumfują teraz w jego mediach i TVKurski, w Radio I, II, III… To pytam, Marucho:
  jak to się stało? że Polska upadła, a Imperium Rydzykum ma się tak… imperialnie. Już nawet zapałek sami nie produkujemy – a świece kościelne? Coś mi się zdaje, że Rydzyk/Kościół nie jest wrogiem złego kapitalizmu, a jego częścią… Coś jak „opozycja” wobec PiS.

  Katolacy/polactwo, 80% nas tu, mają pieniądze i opozycję po nic od dawna – Sienkiewicz „Latarnikiem” dopieścił ich!
  Póki wojny – Skawiński wszędzie bohater, noż Ursus/Bartek/Zbyszko qrwa! (Bez Maćko.) Ale gdy epoka wojen skończyła się, a zaczęła epoka inwestowania zysków z nich – Skawiński wszystko stracił, nagle naiwne pis’klątko – jak teraz miliony emerytów katolaków.
  Już w latach 1986/7 uczyłem 8-klasistów naprzeciwko kościołu w kt. był Popiełuszko księdzem… uczyłem, że nie wykonał Skawiński roboty, to go słusznie wywalili z latarni. Jakie dyskusje były w klasie i w domach! Mniejsza o to, większa – że Sienkiewicz wywyższył Mićkiewicza ponad pozytywistów, ponad Politechnikę w W-wie… Na kt. dołożył się np. Bolesław Prus. Co bardziej było potrzebne Polakom wtedy: niemy Wieszcz czy tętniąca życiem Politechnika? Jedni dali tu, a drudzy tu. Wolny wybór.

  Więc teraz, Marucho: te 40-50% ufa Rydzykowi, demokratycznie /parady!/ wygrywa PiSowi władzę w Polsce, tj. znanemu menedżerowi socjalizmu: Kaczyńskiemu… W tych ramach polskie pieniądze katolackie inwestuje Rydzyk – w co? w przemysł lekki? w zdrowie/szpitale? w żeglugę, tj. w transport rzeczny/wiślany do i z Bydgoszczy/Torunia ? Fanatyk Wandaluzji może… Raczej pieniądza/kapitału! Zarabia na siebie, zakon i Watykan – kosztem Polski: jemioła żyje kosztem drzewa.

  Moja mama straciła u Grobelnego 200 zł, tylko! Rydzykowi nigdy nie dała. Ale na tacę mszalną czy w kopercie „po kolędzie” – strach zliczyć! Zwłaszcza nie swoje… Namordnik? założy, ale pro forma, jak kiedyś „Drei Hitler!”… A teraz widzi/my wokół wszystkie pokolenia i odcienie polactwa w namordnikach!!! Dobrze, że przedszkolaki nie – dożyją pewnie, że i one…
  Skawiński stracił pieniądze kt. właściwie nie potrzebował, samotnik; zdrowia potrzebował i się nie wyzbył: miał nogi staruszek zapierdzielać na latarnię dzień w dzień ! A teraz to Skawińskich wyłącza się z życia: dostaną kataru albo tylko wyrok PCR – dostaną respirator. I amen. A renta dla ZUS – taki ZUSwirus.
  Dziś katolaki czy lewaki – o północy z psem na spacerze w namordniku; w południe w lesie w namordniku – no przesz chyba nie na Babiej Górze?! nie w swojej zagrodzie rolnicy! Moja mama z chłopów Mazowsza – Skawińskiego mentalnie przerosła: w zdrowie taka sama, w pieniądze lepsza! Wspiera prawnuczęta 20-letnie. Więc znów:
  Nie wiedzieć co z pieniędzmi – nie ona… Inna sprawa, że do niedawna przystojny naganiacz przed drzwiami – ! No lubi zrowie/życie. A polactwo w 90% czy 95% nie: w namordnikach: jak ochoczo! Lewactwo odrzuca katolaków i Kościół, kościoły obsmarowuje farbą – oraz zdrowie odrzuca! W dowolnej sytuacji nocno-leśno-górskiej… Tego nie pojąć mi, Marucho. Nie wiedzą, po co są zdrowi? żywi? Zostawmy Ziemię zwierzętom…? Ok, tylko ci ludzie warci są przeżycia, kt. nie noszą, jak one, namordników – to mi pasi.

  Kto nie widzi życia w życiu ani kłamstwa w kłamstwie rządowym – już niewolnik. Odda wolność, zdrowie/życie za posłuszeństwo debili: założą se namordniki i na oczy! W tej sytuacji właściwie należałoby przyśpieszyć wyszczepienie populacji na… amen. Coś mi się zdaje, że wśród wyszczepionych tu nie będzie carka Jarka, Rydzyka ani Edyty Górniak; no i nie będzie mnie – MBR!
  Czego i Tobie, Marucho Szanowny, życzę. I Tutejszym Przytomnym.

 234. wanderer said

  Jeden ze sprawiedliwych? Brat aktora o swoim bracie.

  https://nczas.com/2020/11/27/brat-aktora-antoniego-pawlickiego-dystansuje-sie-od-jego-akcji-przeciw-ciezarowce-ruchu-pro-life/

 235. Marucha said

  Re 234:
  Nie odniosę się do żadnego z punktów poruszonych przez Pana, bo jedyne, co chciałem powiedzieć to to. że była możliwość zwrotu pieniędzy.
  A o. Rydzyk ani mi brat, ani swat, ani nawet katolicki kapłan.

 236. Jack Ravenno said

  https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=Article+ID%3A+BLT.20.265892

  ściągajcie proszę z cache google ponieważ who cenzuruje – usuwa kolejne informacje mówiące, że zaraza jest nieszkodliwa i jest to wymysł a nie rzeczywistość.

  Rzeczywista śmiertelność zarażony/zmarły to raptem 0,05%! Tak stwierdza prof. w badaniach seroprowalencji.

  Im więcej zarażonych a mniej zmarłych 0 ten wskaźnik maleje. Wskazuje na niską zjadliwość patogenu…

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: