Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Yagiel o Wolne tematy (10 – …
  Listwa o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  lewarek.pl o Stalingrad
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Listwa o Upadek cywilizacyjny Polski
  Yagiel o Wolne tematy (10 – …
  lewarek.pl o Szymowski prześwietla premiera
  Enya o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Enya o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Enya o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  marcinxw o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Dlaczego kobiety w średnim wie…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Niezawisły sąd sobie pokpiwa

Posted by Marucha w dniu 2020-11-27 (Piątek)

Oto oświadczenie, jaki przekazałem niezawisłemu sądowi w Poznaniu, który po upływie 6 miesięcy zapytał mnie, czy podtrzymuję zażalenie na klauzulę wykonalności wyroku zaocznego, odnośnie wykonania świadczenia niepieniężnego na rzecz Hermenegildy Kociubińskiej.

Warszawa, 20 listopada 2020 r.
Sygnatura akt I C110/20/zaż

Sąd Okręgowy w Poznaniu
I Wydział Cywilny
ul. Hejmowskiego 2
61-736 Poznań

Oświadczenie o cofnięciu zażalenia

Niniejszym oświadczam, że nie tylko cofam swoje zażalenie z 17 czerwca br., ale pragnę też wyrazić ubolewanie, że je złożyłem, stwarzając w ten sposób tutejszemu Sądowi okazję do zakpienia sobie ze mnie.

W zażaleniu tym bowiem wnosiłem o uchylenie klauzuli wykonalności wyroku zaocznego Sądu Okręgowego w Poznaniu z 30 sierpnia 2019 roku w przedmiocie świadczenia niepieniężnego w postaci przeprosin Hermenegildy Kociubińskiej (imię i nazwisko, oczywiście fałszywe, bo niezawisły sąd zabronił mi nawet wymawiania prawdziwego zaklęcia, więc zgodnie z wykładnią a minori ad maius, tym bardziej nie mogę go zapisywać).

Zażalenie swoje uzasadniałem okolicznością, że złożyłem sprzeciw od wspomnianego wyroku zaocznego, na który podówczas nie miałem jeszcze odpowiedzi, a w tej sytuacji, nawet gdyby – co naiwnie dopuszczałem – mój sprzeciw został uwzględniony, to wyegzekwowanie świadczenia niepieniężnego miałby dla mnie skutek nieodwracalny.

Po upływie niemal roku od złożenia sprzeciwu od wyroku zaocznego, otrzymałem postanowienie o oddaleniu mego wniosku o przywrócenie terminu i odrzuceniu sprzeciwu od wyroku zaocznego. Od postanowienia o odrzuceniu sprzeciwu mogłem się odwołać i dla spokoju sumienia to zrobiłem, chociaż oczywiście zdawałem sobie sprawę, że nie po to Sąd Okręgowy w Poznaniu tak gracko mnie zoperował, żeby jeszcze uwzględniać jakieś moje zażalenia – toteż do dnia dzisiejszego nie otrzymałem w tej sprawie żadnej odpowiedzi.

Tymczasem Sąd Rejonowy zagroził mi, że za każdy dzień zwłoki w przekazaniu przeprosin Hermenegildy Kociubińskiej, będę musiał zapłacić jej 1000 złotych, co oznaczało konieczność wzięcia jej na utrzymanie. W tej sytuacji przeprosiny wysłałem nawet w ośmiu egzemplarzach, a ich tekst został natychmiast opublikowany przez powódkę w sieci.

W tej sytuacji nawet zapomniałem, że składałem to nieszczęsne zażalenie, zwłaszcza, że w międzyczasie, na rozkaz Sądu Rejonowego, na ręce drogiego pana mecenasa Jarosława Głuchowskiego wpłaciłem prawie 400 złotych tytułem zwrotu jakichś „kosztów”.

I oto 20 listopada br, po upływie 6 miesięcy od wniesienia wspomnianego zażalenia otrzymałem od tut. Sądu pismo z zapytaniem, czy je podtrzymuję, czy też – wobec spełnienia świadczenia niepieniężnego – je wycofuję. Ponieważ w tej sytuacji zażalenie stało się bezprzedmiotowe, wycofuję je, ubolewając, iż wskutek złożenia go stworzyłem sądowi okazję, by sobie ze mnie zakpił.

Nie mogę przy tym powstrzymać się przed przypomnieniem spostrzeżenia Murray’a Rothbarda, że gdyby jakakolwiek spółka prawa handlowego postępowała tak, jak państwo i jego organy, cały jej zarząd znalazłby się w kryminale. Dopiero na tym tle można w pełni zrozumieć, dlaczego środowisko sędziowskie rękami i nogami broni się przed objęciem go odpowiedzialnością dyscyplinarną, maskując to frazesami o „praworządności”.

Łączę stosowne wyrazy.
Stanisław Michalkiewicz

http://michalkiewicz.pl

Naszym zdaniem red. Michalkiewicz posługuje się językiem zbyt skomplikowanym dla niezawisłych sądów. Używa zdań współrzędnie i podrzędnie złożonych, stawia przecinki, cytuje łacińskie przysłowia itp. – jest to zatem najzwyklejsza prowokacja.
Admin

Komentarzy 8 do “Niezawisły sąd sobie pokpiwa”

 1. JW said

  „jest to zatem najzwyklejsza prowokacja”
  Prowokacja, którą praworządny sąd może poczuć się urażony i dowalić mu dodatkową grzywnę za Jego obrazę. Ponadto SM, nie dość że używa trudnych słów i konstrukcji, to jeszcze pisze między wierszami. No bo chyba wiadomo, co ma znaczyć „Łączę stosowne wyrazy”?

 2. NyndrO said

  …i ogólnie koncesjonowana świnia…

 3. Ryotaro said

  Panie Michalkiewicz, jesteśmy z Panem. Niech Pan pamięta -> oni prawie nie mają płatów czołowych, tj. empatii i nie tylko. Mówiąc krótko- jest dosyć mocno upośledzony ten konglomerat władzy po trzykroć słusznej. Jedne ku czemu mają wyciągnięte te tłustawe rączki- mamona od Mammona.

 4. zen said

  Niesprawiedliwość „wymiaru sprawiedliwości” to jeden z elementów walki z państwem prawa i obywatelami. Obywatel pozostawiony sam sobie wobec machiny państwowej, czuje się bezsilny z powodu zdemoralizowanej kasty sędziów, prokuratorów i adwokatów, którzy tak mogą kierować np. sprawami cywilnymi, aby „drzeć” kasę z obywatela manipulując faktami, czyli kto da więcej, ten bardziej „sprawiedliwy” lub niszczyć przedsiębiorczość lokalną na zamówienie – przykład Romana Kluski

  „To nie świat potrzebuje pokoju, lecz ludzie. Kiedy ludzie odnajdą pokój w sobie, wtedy na świecie zapanuje pokój”

  San Tsu. „Sztuka wojny” „Pośród klasy urzędników zawsze znajdują się ludzie skorumpowani, którym pełniony urząd spaczył charakter……. Istnieją rzesze pochlebców i sługusów, którzy pożądają bogactw, których jedynym pragnieniem jest dobrze wykorzystać czas i okoliczności dla spełnienia swoich egoistycznych celów. Możesz być pewny, ze wszystkich tych ludzi można w tajemnicy pozyskać na służbę przeciwko ich państwu”

  Niccolo Machiavelli. „Książę”. Twórca ten uważa, że człowiek z natury cechuje się egoizmem, oraz kieruje się niskimi pobudkami, dlatego ludzie o sztywnym kodeksie moralnym skazani są na porażkę z tymi, którzy nie cofną się przed niczym – cel uświęca środki.

  Sędziowie w państwie bezprawia żyją jak bogowie Olimpu, są elementem ujarzmiania, niewolenia i niszczenia ludzi.

 5. Sarmata said

  Czyli co?
  PiS-owska Izba Dyscyplinarna SN to też kupa g… śmierdzącego?
  Dlaczego nie zabrali się za tę sprawę z urzędu?
  Kupa Gówna Śmierdzącego – jak ten cały czosnkowy PiS.

 6. Anucha said

  Nierząd , wymiar niesprawiedliwości i wielka nierządnica (lamparcica) już jest.
  Wyglądamy już tylko , z wielką niecierpliwością , tak długo oczekiwanych
  szczy pionek i mesjasza (może w osobie Davida Rothschilda)

 7. Boydar said

  No właśnie, nachu’j te przecinki.

 8. Anucha said

  Panie Boydar
  Czytelniku , zatrzymaj się i pomyśl. Hahaha

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: