Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  re1truth2 o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  1957 o Trucie kurczaków w USA?
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Marian Max Kolanko o Polskość czarnych Polaków na…
  Yagiel o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Kojak o Tymoszenko pod palmami
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Listwa o Przejściowe trudności z ostate…
  Bezpartyjna o Siergiej Andriejew: Jesteśmy p…
  Łowca głuptaków o Najpierw czołgi, później broń…
  Echo z Węgier o Viktor Orban: Zachód jest w st…
  Kojak o Najpierw czołgi, później broń…
  Liwiusz o Viktor Orban: Zachód jest w st…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Program Rząd plus

Posted by Marucha w dniu 2020-11-28 (Sobota)

W związku z dramatyczną sytuacją finansów publicznych rząd rozważa podwyższenie podatków. Co ciekawe nie rozważa obniżenia wydatków, gdyż te są zwyczajnie niezbędne.

Do najbardziej priorytetowych z nich należały w bieżącym roku program celebryta+ kosztujący nas około 400 milinów złotych, zakup wirtualnych respiratorów od handlarzy bronią za 370 milionów, czy legendarne wybory kopertowe Sasina za symboliczne 70 milionów.

Takich wydatków ciąć nie wolno, lepiej znowu wyciągnąć łapska do kieszeni frajera-prywaciarza. Gdyż nasz miłosierny rząd kocha człowieka prostego, łupi jedynie wyzyskiwaczy. W związku z powyższym przypomnę klika oczywistości, które w czasach szaleństwa wcale nie są takie oczywiste.

Otóż jeśli ludzi pracowitych, zaradnych i ambitnych karzemy nakładając na nich podatki a różnego rodzaju obiboków i nieudaczników nagradzamy dając im pieniądze za nic nie robienie, z czasem będziemy mieć coraz mniej tych pierwszych a coraz więcej tych drugich.

To oznacza, że z czasem będziemy coraz biedniejsi, gdyż wbrew twierdzeniom nowomodnych „ekonomistów” bogactwo nie bierze się z drukarki drukującej pieniądze ani z bankowych zapisów. Bierze się z pracy. Dlatego mądry rząd strzyże przedsiębiorcę niczym owcę. Pozyskuje z niego cenną wełną dbając o dobrostan stada. Rząd głupi zarzyna swoje owieczki. Na krótka metę zyskuje sporo, lecz na dłuższą pozbawia się materialnych podstaw egzystencji.

Niestety dla nas w tak zwanych „młodych demokracjach” często dochodzi do patologizacji systemu politycznego w kierunku ochlokracji, czyli rządów motłochu. Dzieje się tak kiedy jedna z sił politycznych przekona owych leniwych obywateli, których z założenia jest większość, że mogą sobie wygodnie żyć na koszt obywateli pracowitych.

I tak oto dochodzimy do Rzeczpospolitej A.D. 2020. Parafrazując więc klasyka nie tylko znaleźliśmy się w dolnej partii pleców ale zdążyliśmy się tutaj urządzić.

Na koniec mam dla Państwa dwie wiadomości, dobrą i złą. Dobra jest taka, ze ten system długo nie pociągnie gdyż wkrótce skończą się zasoby do przejadania. Zła jest taka, że kiedy runie wszyscy wyjdziemy z tego dużo biedniejsi…

Przemysław Piasta
Za: FB
https://konserwatyzm.pl/

Komentarzy 8 do “Program Rząd plus”

 1. AlexSailor said

  W artykule zawarta jest lewacka trucizna: „Dlatego mądry rząd strzyże przedsiębiorcę niczym owcę. Pozyskuje z niego cenną wełną dbając o dobrostan ” NIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE i jeszcze raz NIE. Rząd nie jest od strzyżenia, ale od służenia. Rząd nie ma prawa zabierać niczego ludziom bez koniecznej bezwzględnie potrzeby. Ba, rząd ani parlament nie ma prawa nakładania żadnych podatków na osoby fizyczne zgodnie z twierdzeniem autora. Tylko niewolnicy płacą podatki tego typu, a my właśnie zostaliśmy zniewoleni. Rząd ma do dyspozycji olbrzymi majątek państwowy oraz podatki od osób prawnych (nie ludzi). Ma jeszcze z tysiąc różnych małych i dużych źródeł dochodów i to MUSI mu wystarczyć. Np. w Polsce rząd ma do dyspozycji majątek Lasów Państwowych, które zajmują 30% powierzchni kraju. Ma możliwość bicia monety, ma masę ziemi rolnej, i wiele innych źródeł. Choćby opłata za prawo noszenia polskiej bandery (nie od osób fizycznych). Wydzierżawienie lub dochody z części tego majątku w zupełności wystarczą na funkcjonowanie państwa. Ba, kiedyś liczyłem w Gajówce i sama emisja pobita zabezpieczeniem w srebrze i złocie KGHMu (podatek od osoby niefizycznej i dywidenda z 30% udziału) jest w stanie zaspokoić większość potrzeb finansowych państwa. Oczywiście bez dotacji, rozdętej 20 raz ponad potrzeby administracji, itp. Ba, powinno starczyć na ratowanie życia, zdrowia i mienia zagrożonych Polaków. A w stanach nadzwyczajnych (wojna, zaraza, klęski żywiołowe) można nałożyć podatek jednorazowy za zgodą parlamentu. Choć na taki czas państwo i rząd powinny mieć zgromadzone zapasy i rezerwy.
  Przyjmując optykę autora, rząd powinien wycisnąć co się da z poddanych niewolników, w zasadzie inwentarza, bacząc tylko, żeby mu nie zdechł (ewentualnie uciekł).
  To jest podstawowy błąd rozumowania, to jest rozumowanie niewolnika nie znającego innych rozwiązań.

 2. Novy said

  @AlexSailor
  Albo Pan za dużo wypił, albo inne artykuły czytaliśmy.

 3. lucekk said

  Panie Novy mysle ze AlexSailor dobrze uzasadnil swoje stanowisko i ja sie z nim zgadzam.Prosze o rzeczowe argumenty przeciw -nie epitety

 4. Piskorz said

  re art lecz na dłuższą pozbawia się materialnych podstaw egzystencji.”….i jak będą wybory” może wreszcie ludzie gremialnie pokażą tym synom słynny
  gest Kozakiewicza!! Sami się chyba nie wybiorą..

 5. Marek said

  Przyjdzie toto pod novym imieniem, nasra pod drzwi, zapuka i jeszcze obrazi domownika. Co za ludź.

 6. osoba prywatna said

 7. Birton said

  czekamy na rządowy PROGRAM ŻYD + zwany też 447

 8. Wartość wszystkich papierowych pieniędzy w obiegu zwiększyła się w jeden rok o 66 mld zł – tak wynika z raportu NBP

  NBP i bracia Mojżesza dla III RP – https://wiernipolsce1.wordpress.com/2020/11/26/nbp-i-bracia-mojzesza-dla-iii-rp/

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: