Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Kojak o Dlaczego ludzie nie lubią…
  Krzysztof M o Wolne tematy (09 – …
  Marek o Brak pomysłów na Ukrainę
  Krzysiek1956 o Dlaczego ludzie nie lubią…
  CBA o Wolne tematy (09 – …
  CBA o Wolne tematy (09 – …
  CBA o Wolne tematy (09 – …
  CBA o Wolne tematy (09 – …
  Piotr B. o Parlament Europejski jako post…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  I*** o Wolne tematy (09 – …
  Tadeusz Kaktus o Judejczykowie falą na nas…
  Ale dlaczego? o Pogoda dla foliarzy
  Neptek o Tajna geoinżynieria – projekt…
  Listwa o Tajna geoinżynieria – projekt…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Szwecja ma przeludnione więzienia

Posted by Marucha w dniu 2020-11-28 (Sobota)

W szwedzkich więzieniach zaczyna brakować miejsc. Są one na tyle przepełnione przestępcami, że tamtejsza służba więzienna rozpoczęła budowę domów modułowych dla osób skazanych przez wymiar sprawiedliwości.

Największym problemem jest zwłaszcza przeludnienie cel dla więźniów klasy 1, czyli najbardziej zagrażających bezpieczeństwu.

Brak miejsc w szwedzkich więzieniach jest na tyle dużym problemem, że nie wystarczy nawet dostawianie dodatkowych łóżek w celach. Według informacji podanych przez tamtejszą telewizję publiczną, w podobnych placówkach istnieje dokładnie 4920 miejsc. Zajętych jest już jednak 4916, natomiast obłożenie w celach dla najgroźniejszych przestępców wynosi już 120 proc. ich pojemności.

Właśnie z tego powodu Szwecja zaczyna budować dodatkowe domy modułowe, w których będą mogli pomieścić się więźniowie. Na początek stworzonych zostanie 187 miejsc w barakach na terenie całego kraju. Socjaldemokratyczny minister sprawiedliwości Morgan Johansson nie ukrywa jednak, że będą one jednakże gotowe dopiero za kilka lat.

Baraki są jednak dużo lepszym rozwiązaniem niż umieszczanie dwóch osób w jednej celi. Szwedzka Służba Więziennictwa twierdzi, że będzie chciała przede wszystkim zadbać o komfort dla więźniów, stąd w każdym z modułowych budynków znaleźć ma się łazienka, telewizor, pralnia oraz przestrzeń cateringowa. Szacuje się przy tym, iż w ciągu najbliższej dekady potrzebne będą dodatkowe 2 tys. miejsc w aresztach.

Na podstawie: friatider.se, svt.se
http://autonom.pl/

Komentarzy 7 do “Szwecja ma przeludnione więzienia”

 1. NyndrO said

  Ja na miejscu „więźniów” wybrałbym Playstation 5, niźli Xbox Series X. Więcej Exclusive’ ów.
  * Komu żal Szwedów, palec pod budkę.

 2. Marcin said

  Wypuścić na drodze wyliczanki.
  I dać trochę grosza na start.

 3. revers said

  a gdzie intymny pokoj to spotkan towarzyskich_ Moze w koncu znajdzie sie jaki szwedzki brevik vel Hans do towarzystwa na konsole strzelanki? czy jaki Grant City.

 4. siu said

  A wystarczyłoby przywrócić karę śmierci za najcięższe przestępstwa, to i przestępcy dostaliby porządnego straszaka, że jednak za przegięcie pały można wylądować w piachu zamiast w sanatorium. Ale unia na to nie pozwoli, więc będą się z przestępcami cackać jak do tej pory.

 5. siu said

  No i jak Merkelowa mówiła „Wincy emigrantów” a będzie coraz lepiej 🙂

 6. Gazda said

  Niech zyja – wielokulturowosc i otwarte granice, ale oczywiscie, nie w Izraelu, tylko u wszawych Gojow! Polska, na szczescie, jeszcze nie wpuscila do siebie afrykanskich i blisko-wschodnich barbarzyncow, ale nasi „straszni bracia”, ktorzy nienawidza narodowo-jednolite spoleczenstwa, uniemozliwiajace stosowanie zasady „Dziel i rzadz”, beda robic wszystko aby narzucac „umilowanym” Gojom wielokulturowosc. Miejmy nadzieje, ze bezskutecznie!!

 7. Birton said

  ad 5
  Merkelowa to Żydówka po matce, działa przeciw Niemcom i w sprawie ogólnożydowskeij czyniąc z Arabów i Murzynów bicz za Holo ; babę najlepiej końmi rozerwać pro publico bono

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: