Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Waldemar Bartosik o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  Waldemar Bartosik o O pożytkach z sentencji
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  dr TS o Wolne tematy (68 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  dr TS o Polska przygotowuje się na „in…
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  kontra o Za pontyfikatu Piusa XII nasil…
  alejaja o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  revers o Niemcom i UE przekazano deklar…
  Marucha o Pius XII – Papież, który…
  Maverick o Polska przygotowuje się na „in…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Obcokrajowcy wykupują polskie nieruchomości

Posted by Marucha w dniu 2020-12-14 (Poniedziałek)

Tylko w ubiegłym roku cudzoziemcy wykupili blisko 8,5 tysiąca mieszkań oraz 2,5 tysiąca lokali użytkowych. Podobnie jak w poprzednich pięciu latach najwięcej nieruchomości pozyskali obywatele Ukrainy.

Dodatkowo coraz częściej kupują oni również grunty, otrzymując odpowiednie zezwolenie od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Zakup nieruchomości w Polsce jest dużo łatwiejszy od czasu wejścia naszego kraju do Unii Europejskiej w 2004 roku. Dwadzieścia lat temu obcokrajowcy kupili więc około pół tysiąca lokali, natomiast rok po przystąpieniu do UE już 1368. Spośród kontrahentów dominowali Niemcy, co zaczęło jednak zmieniać się przed pięcioma laty. Wtedy na czoło wysunęli się Ukraińcy.

Ogółem w całym 2019 roku odnotowano blisko 8,5 tys. przypadków kupna mieszkań przez obcokrajowców, a także 2,5 tys. transakcji dotyczących lokali użytkowych. Dodatkowo Ukraińcy coraz chętniej zakupują grunty, choć potrzebne jest im do tego specjalne zezwolenie. Tylko w ubiegłym roku otrzymali oni od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji blisko 270 takich zezwoleń na zakup 53,3 hektarów.

„Dziennik Gazeta Prawna” zwraca uwagę na fakt, że Ukraińcy kupują mieszkania szybciej niż Polacy. Ogółem w ubiegłym roku kupując 8,5 tys. takich obiektów skupili oni w swoich rękach więcej nieruchomości niż deweloperzy wybudowali w całej Łodzi i Poznaniu. Przeciętna powierzchnia tych mieszkań wynosiła 57,5 metrów kwadratowych.

Na podstawie: dziennik.pl
http://autonom.pl

Jednym słowem – nieprzerwane pasmo sukcesów. Tym razem wspólne zwycięstwo Polski i Ukrainy nad Putinem.
Admin

Komentarzy 13 do “Obcokrajowcy wykupują polskie nieruchomości”

 1. Kar said

  cd.. gudeldedykacji..https://www.youtube.com/watch?v=vA2ZJYW2FeM..dla tubylcow w Polin

 2. NyndrO said

  Dziękujemy.

 3. Roman B said

  Nie Ukraińcy tylko ludzie pochodzenia ukraińskiego posiadający pewnie kilka paszportów jak ich prezydent Volodymyr Oleksandrovych Zelensky…
  Budują się osiedla z wielkimi płotami, monitoringiem,prywatną ochroną, basenami, strefami fitness i przeanalizujcie ,że w większości polskich miast takie lokale i całe budynki schodzą na pniu… Ci ludzie pracuja intratnych stanowiskach w międzynarodowych korporacjach, są klasa średnią i kryzys ich ominął z daleka…
  Uktaińcy to są dziś na etapie szybkiej eksterminacji biedą, MY już czekamy w kolejce tuż za nimi!

 4. bardzo said

  Może sprecyzujemy dwie główne kwestie. Po pierwsze, co wspólnego ma przynależnośc Polski do obozu z wykupem lokali przez Ukraińców, skoro Ukraina do junii nie należy, oraz po drugie, skąd tylu biednych Ukraińców posiada środki na nabycie nieruchomości wobec wciąż rosnących cen?

  Konkretnej odpowiedzi nie oczekujmy

 5. plausi said

  ”kontrolując żywność, kontroluje się ludy”
  H. Kissinger, żydowski polityk w USA.

  Przed paru laty można było przeczytać takie ostrzeżenie:

  „Przetłumaczymy te metody na teren Polski, te bankructwa sadowników w efekcie tejże wojny na Ukrainie mają dokładnie ten sam cel, wydarcie ziemi uprawnej z rąk Polaków”

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/texnc/#Ukrai

  Można pójść dalej:

  kontrolując wodę, kontroluje się życie

  i przy okazji ostatnich sukcesów medycyny rockefellerowskiej:

  kontrolując medycynę, kontroluje się śmierć

  co w ramach programu tzw. „pandemii” dowiodła już medycyna, że ma licencję na eutanazją, i to masową, a instrumentem jest szczepienie

  https://pppolsku.wordpress.com/2020/11/14/demon-tzw-pandemii-bill-gates/#Cel

  nasi żydowscy sąsiedzi, mają ponoć takie przkleństwo:

  Obyś żył w ciekawych czasach !

 6. Piskorz said

  re 5 nasi żydowscy sąsiedzi, mają ponoć takie przkleństwo:

  Obyś żył w ciekawych czasach ! ” JESZCZE NIE MAMY CHINOLI ZA SĄSIADÓW…!! To ich porzekadło..

 7. Marucha said

  Re 6:
  „Chińska klątwa” jest obrazowa, ale… nigdzie nie ma dowodów na to, że istotnie pochodzi z Chin.
  Co więcej, w języku chińskim nie ma ona odpowiednika.

 8. Marucha said

  Re 4:
  To wszystko przez Covid-19.

 9. revers said

  tylko od kiedy ukraina jest w uni? raczej robia sobie przedpole w wejsciu do uni, szemerane – pollegalne interesy i to zapewne zezwolnia dostaja rowniez za niezle wziatki placone dla odpowenich wladz imgigracynych w pl.

  I tak to sie po banderlandzku kreci.

 10. NICK said

  Ocenę wpisu Piwowara pomijamy jak najchętniej.
  Wara.

 11. zen said

  Za Jelcyna amerykański Amalekita chciał wykupić za bezcen Rosje, dzisiaj te same pieniądze robią to z Polskę, niszcząc przyzwoite życie Polaków na każdym poziomie hierarchii społecznej – nasza sytuacja jest prawie beznadziejna, ponieważ nie mamy swojego Putina. Żyd sprzedawał swoich w czasie wojny za kasę aby przeżyć, pomyśl co zrobią z nami, ponieważ według ich „świętego” Talmudu, jesteśmy dla nich bydłem – szympansom też się wydaje, że są ponad nami, gdy siedzą na drzewach.
  Jeżeli ludzie ufają Żydowi, coś z nimi nie jest tak, wystarczy prześledzić „sowiecką rewolucję” aby zobaczyć kłamstwa i ogrom zbrodni tych bandziorów, największych morderców w historii. Polakom grozi największe niebezpieczeństwo w dziejach z powody preparowanych kłamstw na nasz temat – tak przygotowuje się światową negatywną opinię o mających ponieść zamierzoną karę z rąk zła – Hitler i pretekst do wojny z Polakami jako przykład.
  O człowieczeństwie świadczy pewna uniwersalna grupa zasad, których przestrzegają nawet te ludy, które czasem są nazywane prymitywnymi, pomyśl kim są ci, dla których nie istnieją żadne normy moralne, a posiadanie nadmiaru rzeczy zbędnych, to cały świat i cel ich życia – oni nie wiedzą, że właśnie zło bogatych jest pierwszym celem do usunięcia z tej planety.

  „Łatwiej wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do Królestwa Bożego” – Ucho Igielne to była bardzo wąska brama w Jerozolimie, wielbłąd nie przeszedł. Jezus Chrystus przebywał wśród ludzi prostych, gnębionych przez ówczesny system polityczny i religijny – nic się nie zmieniło na lepsze pomimo tzw. postępu ewolucyjnego, który jest podobno permanentny – jest wręcz odwrotnie!

  Morderstwo, kłamstwo czy oszustwo jako cnota wśród tych ludzi, którzy w psychotycznym amoku i gorączce podniecenia cechującej złodziejską profesję, przenikającej do szpiku chęci posiadania dóbr tego świata za wszelką cenę, deprecjonuje w oczach moralnego człowieka te nieludzkie „stworzenia”, które wdarły się podstępem i kłamstwem na szczyt piramidy ludzkiej, myśląc, że są bogami wszystkiego. Z drugiej strony mamy normy moralne, które zawsze są na przegranej pozycji tam, gdzie nie ma żadnych zasad – niestety przegrywamy i jedyną nadzieją jest Bóg, który przewidział naszą sytuację, zsyłając nam Zbawiciela jako pogromcę zła – Jezus Chrystus jako Człowiek od Boga, to jedyna zapowiadana przez tysiąclecia osoba w historii!
  Lucyper oszukuje swoich lokajów o Chrystusie mówiąc, że po śmierci i zmartwychwstaniu uciekł bo nie udało mu się założyć królestwa, i oni wierzą ojcu kłamstwa, przekupuje ich kasą!

  „Prymitywne” ludy wyżej ceniły sobie wyroby rękodzieła, żywność, broń, ochronę życia słabych (oprócz Spartan, Majów….), niż samo złoto czy kamienie szlachetne, zatem na jakim etapie rozwoju jako ludzka zbiorowość są ci, dla których pieniądze i koraliki są chwilowym złudnym rajem – kończąc podłe życie, oczekują wiecznej kary, ponieważ ten. który wykorzystał tych barbarzyńców, porzuci ich jak zużytą szmatę, gardzi nawet swoimi lokajami, sam zmierzając na śmietnik dziejów – historia tego masowego mordercy kończy się w chwili ponownego pojawienia się Zbawiciela!

  Pieniądze to władza, czy „ludzie” ci nie obawiają się, że żadna władza nie jest dana raz na zawsze, antysemityzm, który sami podsycają, rzeczywiście weźmie górę nad jakimikolwiek zasadami i nie będzie dokąd uciec? Zwykli Żydzi w Izraelu są zakładnikami syjonistów, których sprzedadzą w każdej chwili…… Osobiście jestem wolny od uprzedzeń, znam jednak ludzi, którzy nigdy nie wybaczają. Może być tak, że ludzkość przyparta do muru, w sytuacji bez wyjścia, oczyści się sama z genetycznego brudu z powodu Boskiej interwencji, nawet kosztem życia milionów – zło zawsze ukrywa się za minimalnym dobrem, aby zwodzić uczciwych, większość chce żyć w spokoju bez wojen – czy zna ktoś naród błagający rząd o wywołanie wojny? Przestępców łączy syndrom zła.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Syndrom_oszusta – ta definicja zakłamuje do pewnego stopnia ten pogląd.

  I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni. – Dzieje Apostolskie 4;12

  Odpowiedział mu Jezus: «Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. – Jana 14;4

  https://www.fuw.edu.pl/~pniez/Droga/Artykul_Proba/PL-HR-FulfilledProphecy.htm

  Click to access andrzej-lobaczewski-ponerologia-polityczna.pdf

 12. zen said

  Panie Gajowy – o godzinie 6:29:43 wkleiłem wpis, pojawiła się adnotacja że oczekuje na moderację, chciałbym wiedzieć dlaczego nie pojawił się, i nic więcej?

 13. Lily said

  TUBYLCOW,nie stac na zakup polskich
  nieruchomosci,pracujac za GLODOWE
  stawki. Tzw,”miske ryzu”,tego najtanszego.
  ZAROBKI,cztery razy nizsze,jak na Zach,
  a oplaty,w tym zywnosc znacznie wyzsze.
  „Mowi sie,ze Polacy,niszczeni sa,fizycznie,
  psychicznie i ekonomicznie,wedlug planu”.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: