Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Greg o Wolne tematy (67 – …
  Lily o Wolne tematy (67 – …
  Jack Ravenno o Wolne tematy (67 – …
  Boydar o Wolne tematy (67 – …
  Boydar o Katolicyzm, kapitalizm i …
  Adrian o Wolne tematy (67 – …
  Adrian o Wolne tematy (67 – …
  Mg-42 o Katolicyzm, kapitalizm i …
  Marek Rogalski o Operacja na Ukrainie a globaln…
  revers o Operacja na Ukrainie a globaln…
  revers o Operacja na Ukrainie a globaln…
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Operacja na Ukrainie a globaln…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 621 obserwujących.

Stan Wojenny i endecy

Posted by Marucha w dniu 2020-12-14 (Poniedziałek)

KOR-owcy. Rzydowskie plugastwo.

Duża część rozpolitykowanego internetu przypomina dziś o kolejnej rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Nie ma w tym nic zaskakującego, gdyż rzeczone wydarzenie stanowi swoisty kamień węgielny autoidentyfikacji rozlicznych grup i środowisk post-solidarnościowych.

Natomiast to, co każdorazowo zaskakuje in minus, to udział w owych ponurych misteriach środowisk określających się jako narodowe.

Tymczasem stosunek ówczesnych narodowców wobec Solidarności i stanu wojennego był zgoła odmienny, niż wyobrażają to sobie dzisiejsi gołowąsi antykomuniści.

Jak czytamy w opracowaniu dr Macieja Motasa „Stronnictwo Narodowe wobec stanu wojennego 13.12.1981r. w Polsce”, działacze i politycy narodowi, pomimo dość jednoznacznie negatywnego stosunku do reżimu panującego w kraju, nie zdecydowali się na potępienie wprowadzonego w nocy z 12 na 13 grudnia 1981r. stanu wojennego. Co więcej, praktycznie wszystkie wypowiedzi świadczą o wyrażonym w mniejszym lub większym stopniu zrozumieniu dla użycia przez komunistyczne władze nadzwyczajnych środków.

Sama Solidarność budziła wówczas krańcowo różne emocje. Choć traktowana jako ruch autentycznie katolicki i narodowy, reprezentatywny dla społeczeństwa, niosła ze sobą rozliczne zagrożenia. Przede wszystkim powszechnie dostrzegano zgubne wpływy, jakie na związek wywierał KOR, co determinowało ocenę całego ruchu.

Stąd np. J. Giertych postrzegając Solidarność przez pryzmat KOR oceniał ten ruch pejoratywnie, a W. Wasiutyński, który również dostrzegał i nie lekceważył roli „kurońców”, widział w „Solidarności” niemalże emanację ruchu narodowego.

We wszystkich tekstach publicystycznych z owego okresu przebija troska o zapobieżenie niekontrolowanemu wybuchowi, który na podobieństwo dziewiętnastowiecznych zrywów narodowych pogrzebałby na całe dziesięciolecia szanse Polski na poprawę swego położenia. Zwracano także uwagę na międzynarodowy kontekst wydarzeń w Polsce, w tym przede wszystkim na miejsce Polski w polityce prowadzonej przez dwa światowe mocarstwa. Podkreślano, że zarówno ZSRR, jak i Stany Zjednoczone realizują politykę zgodną z własnymi interesami i z tej perspektywy oceniają sytuację w Polsce.

Dodajmy, że ówczesny ogląd na sytuację wewnętrzną i międzynarodową był niemal całkowicie zbieżny wśród narodowców krajowych i emigracyjnych. Do wniosków tych doszli samodzielnie, pomimo dzielących ich różnic i diametralnie odmiennej sytuacji politycznej.

Kiedy więc czytam na facebookowych tablicach młodszych ode mnie narodowców komunały w rodzaju „Stan wojenny – pamiętamy” ogarnia mnie złość. Nie pamiętacie Koledzy i Koleżanki, bo nie macie prawa pamiętać. Nawet ja nie pamiętam, mimo, że jestem od was sporo starszy.

Naczytaliście się za to głupawych IPN-owskich czytanek i obcą wersję historii przyjmujecie za dobrą monetę. Ucząc się dziś fałszywiej historii i utwierdzając w niej kolejne pokolenia, będziecie współwinni uprawiania przez polski obóz narodowy fałszywej polityki, z gruntu antynarodowej i antypolskiej. Takiej, na której zależy naszym wrogom, szczególnie tym usilnie przebierającym się za przyjaciół.

Przemysław Piasta
https://konserwatyzm.pl

Ja osobiście największą pretensję do Jaruzelskiego mam za zmarnowanie czasu absolutnej władzy, jaki mu był dany.
Admin

Komentarze 32 do “Stan Wojenny i endecy”

 1. Sarmata said

  Jedyną osobą która poszła siedzieć w wyniku procesu autorów Stanu Wojennego jest Adam Słomka, któremu SB zabiła matkę.

  Sowiecki agent Jaruzelski „13 Grudnia” oczyszczał „z solidarności” sowietom drogi przemarszu dla drugiego rzutu Armii Czerwonej pod planowany napad na „Zapad”.
  Z dokumentów i opisu zdarzeń zawartych w książce Sł. Cenckiewicza – Atomowy szpieg, wynika klarowna odpowiedź na temat stanu wojennego z 13 grudnia A.D. 1981. Wynika z nich, że Bolszewicka kanalia, Jaruzelski „13 Grudnia” oczyszczał (prostował św. Jan) sowietom drogi przemarszu dla drugiego rzutu Armii Czerwonej pod planowany napad na „Zapad”.

  Drogi przemarszu dla drugiego rzutu Armii Czerwonej to była bardzo ważna rzecz, bo dopiero ten rzut miał zdobyć „zachód”. Pierwszy szedł na zatracenie. Aby te drogi zablokować wystarczyłoby – bo organizacja Solidarności już była zawiązana – wyposażyć aktywistów NSZZ Solidarność w nadajniki satelitarne takie jak miał Kukliński (dla CIA to żadna robota) a mieliby pierwszorzędne informacje o wszelkich ruchach wojsk i ich chwilowych koncentracjach gotowych pod małe uderzenia atomowe. Robota podobna jaką wykonywało AK po 1941 roku na wschodzie RP na rzecz sowietów w meldunkach via Londyn, gdzie sowiecki attachat odbierał gotowe radiowe raporty wywiadu AK. Pięknie to opisał Józef Mackiewicz w powieści Nie trzeba głośno mówić (Anders zakazał jej wydawania). No ale trzeba czytać Józefa Mackiewicza. Tyle i tylko tyle.

  I niech to w końcu dotrze do wszystkich mądrali, niech to przyjmą do wiadomości i zamilkną z tymi swoimi przemyśleniami o „mniejszym źle”. Żaden patriotyzm, żadne mniejsze zło to nie było, tylko było to udrażnianie dróg przemarszu dla Armii Czerwonej i oczyszczanie zaplecza frontu z kontrrewolucjoniera (solidarnościowca). Nic więcej.
  Co do „przywódcy” Solidarności to tego nikt nie powie głośno, że Wałęsa zrobił karierę, bo SB i MSW spłacało wobec niego dług wdzięczności za wyprowadzenie 15 grudnia 1970 r. robotników pod hasłem „Idziemy uwolnić naszych kolegów”, pod kule LWP i MO w Gdańsku. Było to konieczne do przewrotu i usunięcia Gomółki. To była umowa ustna, bo takich zbrodni nawet komuniści nie zapisywali w aktach. Stoczniowcy sami by nie wyszli z tej stoczni bo i po co? Łatwiej chyba strajkować na swoim terenie niż w kiszce ulicy. To jest cała tajemnica tego zbrodniczego gnoja-robola i tych morderców z PRL-owskiej bezpieki na najwyższym szczeblu. Reszta była konsekwencją tego zbrodniczego czynu. POŁĄCZYŁA ICH WSPÓLNA ZBRODNIA I WSPÓLNA TAJEMNICA. Rozumiecie już teraz o co chodzi? Dlaczego tak trzymają się razem? Dlaczego Wałęsy nigdy nie pobili i pozwalali mu fikać? Jaśniej trochę?

 2. Birton said

  leżące swobodnie na zdjęciu żydostwo , już wtedy obmyśliło zdradziecki plan przejęcia i ograbienia Polski; żydostwu – rządzącym i opozycji było w Polsce jak w niebie ; potem w 1989 wymienili się stołkami, a głupie Polski zagłosowali na żydostwo w samo południe :
  https://dzieje.pl/aktualnosci/sarnecki-plakat-wyborczy-w-samo-poludnie-mogl-sie-nigdy-nie-ukazac

 3. „Ja osobiście największą pretensję do Jaruzelskiego mam za zmarnowanie czasu absolutnej władzy, jaki mu był dany.
  Admin”

  On właśnie wykorzystał ten czas, co do jednej minuty dla stworzenia podwalin pod IIIŻydo-RP/Polin.
  Próbował to zrobić już w 1970r. w grudniu, ale wtedy Zachód nie był przygotowany do żydo-rebelii w bloku wschodnim. Proszę pamiętać, że do dzisiaj nie ma winnych, którzy wydali rozkaz strzelania do stoczniowców idących do pracy po zakończonym strajku w grudniu 1970 – a przecież doskonale wiadomo, kto komu w wojsku wydaje rozkazy. No ale przecież żydowski reżim IIIRP i jego służby, w tym prokuratura i sądownictwo, nie będą ścigali swoich ludzi, którym zawdzięczają władzę.

  ZSRR nie uległ prośbom Jaruzelskiego i nie podjął zbrojnej akcji w PRL. Jaruzelski i Kiszczak musieli zrobić to sami, żeby nie dopuścić w grudniu 1981 do wyborów w Solidarności, które wyeliminowałyby z niej Żydów z funkcji kierowniczych i doradczych. Do momentu powstania IIIRP nie odbyły się w Solidarności żadne wybory.
  W 1988r. JPII zażądał delegalizacji „Solidarności” jako związku zawodowego (Materiały IPN BU 0449/9 t.6, s.1-3) – był to warunek przystąpienia przedstawicieli Kościoła do rozmów w Magdalence. Choć formalnie takiej delegalizacji po 1988r. nie przeprowadzono, to faktycznie na podstawie ustawy z 1982r. „solidarność” była nielegalna, a wybory do władz związku przeprowadzono dopiero w 1990r., gdy już Żydzi dzierżyli pełnię władzy.


  Michnik broni Jaruzelskiego w amerykańskich mediach: „Nie miał wyboru. Stan wojenny to było mniejsze zło” – https://wpolityce.pl/swiat/197684-michnik-broni-jaruzelskiego-w-amerykanskich-mediach-nie-mial-wyboru-stan-wojenny-to-bylo-mniejsze-zlo

  ______________________

  Całe zdjęcie w powyższym artykule:

  Żydzi walczą z PRL. Październik 1979, Warszawa, głodówka członków KOR w kościele św. Krzyża. Z przodu od lewej: Antoni Macierewicz, Adam Michnik, ksiadz Stanislaw Małkowski, Jacek Kuroń, Kazimierz Wóycicki, z tyłu siedzą: Konrad Bieliński, Mariusz Wilk, Kazimierz Janusz.

  Po której stronie stał Kościół, nie powinno być dzisiaj żadnych wątpliwości (?). Gdyby stał po stronie polskiego narodu z pewnością nie doszłoby do powstania IIIŻydo-RP/Polin.

 4. Carlos said

  Pelna zgoda Gospodarzu, lecz -oprocz plusa za stan wojenny- reszta same minusy. Marnowal czas , bo ( oczywiscie to moja wyobraznia) zastanawial sie, jak bezpiecznie wyladowac na 4 lapy i to mu zajelo troche czasu. Wybral najgorsza wersje. Skumal sie z Michnikiem, Rockefelerem i z wrogami wolnej Polski. I ch.. mu w d… A wszystkich ,ktorzy rozmawiali z Monika J. koplal bym w tylek, kultura kultura ,a pytania mozna zadac konkretniej. Braun i Michalkiewicz byli tak zauroczeni p. Monika,( ja zreszta tez) ze zapomnieli po co przyszli.

 5. Jastrząb polityki zagranicznej USA. (Część IV.)

  W 1997 r. Z. Brzeziński napisał książkę „Wielka szachownica” (ang. „The Grand Chessboard: American Primacy and Its Geostrategic Imperatives”), w której wyłożył swoją koncepcję geopolityczną. Według niego, centralnym punktem globu, na którym rozegra się surowcowa i polityczna bitwa jest obszar Eurazji, gdzie wytwarza się 60 proc. światowego PKB, i obszar ten posiada trzy czwarte światowych zasobów surowców energetycznych. Eurazja stanowi wrota do Afryki i Australii. Rozciąga się od Lizbony do Władywostoku.

  https://www.polishclub.org/2017/06/01/jastrzab-polityki-zagranicznej-usa-czesc-iv/

 6. Piskorz said

  re art….i żaden Jaruzelski, tylko Margulis z domu. Najmłodszy gen. w KDL, otrzymał najwyższe odznaczenie ZSRR /jakieś coś z diamentami i takie tam błyskotki/. ps…i jego żona…germanistka..ha ha ha . Od dawna mnie to śmieszyło, zresztą kiedyś o tym pisałem. ksiądz nie powtarza kazania 2x.

 7. osoba prywatna said

  Z jaruzela taki ojciec opatrznościowy, jak z bolka śrubokręta inteligent.
  Aha, no i był jeszcze lolek, który co by nie powiedzieć, miał chyba największy wkład w rzeczywistość w której przyszło nam w tej chwili żyć.

  Bardzo prawdopodobne zresztą, iż elektryk-zwarcie składa wiązanki na mogile cze-kiszczaka.

 8. kobra said

  Jaruzelski to byl najwiekszy smiec,zdrajca i skurwiel jaki Polska ziemia nosila.Przez tego bydlaka spedzacie cale zycie na rozpisywaniu sie o popisie ,o przekretach,skutki sa widoczne na kazdym kroku, zamiast spokojnie wypoczywac.Czym ty sie Marucha fascynujesz ???

  ——
  Po pierwsze, nie dla każdego chuja jestem „ty”.
  Po drugie między „fascynacją” a zwykłym oddaniem każdemu sprawiedliwości, istnieje przepaść, której nie dostrzegasz.
  Po trzecie – gówno wiesz i gówno rozumiesz.
  Admin

 9. osoba prywatna said

  „Elegia o Wielkim Polaku”

  Znacie Polaka, co zaparł siebie,

  Co dla Ojczyzny, rodakow, wolności,

  Przebiegł pół Polski o suchym chlebie,

  Wyrzekł się pracy, kariery, mlodosci.

  Co mu wiatr zesiekł wychudłe lica,

  Lozem domowym mu lesny mech,

  Losem jego areszt, glod, nerwica,

  To nasz bohater – Walesa Lech.

  W biednym Popowie urodzony,

  Ani glupi ani madry taki,

  Tylko troche byl uposledzony,

  Wielki ten nasz bohater nijaki.

  W Szkole Przysposobienia Rolniczego,

  Uniwersytety Ludowe swe konczyl,

  Cale dwa lata trudu mozolnego,

  No swiadectwem edukacje zakonczyl.

  W wojsku polskim sluzyl wiernie,

  Szlify dowodcy tam zdobywal,

  Lecz czasu nie marnowal biernie,

  Kolegow swoich tam nagabywal.

  Kiedy narod polski zyl w niewoli,

  Smutny, opuszczony i tylko sam,

  On Wodz wierzyl ze nas wyzwoli,

  I swiatlo Wolnosci przyniesie nam.

  Nie dla mebloscianki i lodowki,

  Nie dla pieniedzy czy nedznej slawy,

  Znosil w stoczni godnie glodowki,

  Nawet tez nie dla glupiej zabawy.

  Podlych zdrajcow robotniczej sprawy ,

  Gwiazde i Walentynowicz plugawych ,

  Z tramwajarka i Mazowieckim prawym,

  Ubekom swoim wydawal dla wprawy.

  Orderami go obwiesili i medalami,

  niczym sowieckiego generala,

  nawet Nobla mu dali z honorami,

  wieczna mu czesc za to i chwala.

  Ochranial go pilnie Wachowski,

  Kiedy prezydentem byl polskiego kraju,

  Z glupim robolem specjalnej troski,

  UBeczyna sie uzeral dla szmalu.

  Wzmacnial raz prawa raz lewa noge,

  Tak jak Mietek i Czeslaw polecili,

  Siejac wsrod ludzi prawych trwoge,

  Tak ze nadzieje wszelkie tracili.

  Na pogrzeb „INKI” naszej szykowny,

  W gaciach z trokami przychodzil,

  W kosciele jednak byl taktowny,

  Nie smrodzil a wczesniej wychodzil.

  Kiedy wrog niczym sep krwiozerczy,

  kOnsTytUcjE nasza rozszarpywal,

  I cios za ciosem jej dawal morderczy,

  On nie plakal i sie nie zalamywal.

  Do Brukseli listy blagalne slal,

  Aby narod polski nie zyl w biedzie,

  I nadzieje niezmierna zawsze mial,

  ze Guy i Timmermanns przyjedzie.

  Szkoda ze emeryt ten szalony,

  Politykowaniem sie zajmuje,

  Zamiast wnuki prowadzic do szkoly,

  Nad kablowaniem teraz pracuje.

  A przeciez kiedys swemy recami,

  Komunizm straszny obalal latami,

  Jaka nagroda Go bedzie czekala ?

  U Pana Szatana wieczna Chwala ?

  I bonus.

  Dwaj obalacze.

  Bolek o Lolku.

 10. kobra said

  Skutki stanu wojennego sa nieodwracalne.
  Polskim autentycznym patriotom żydowscy adwokaci podsuwają myśl o wyjeździe z Polski na Zachód. Szczególnie aktywni w tych pomysłach byli mec. Olszewski i prof. Chrzanowski. Reszty dokonały groźby i presje stosowane przez organa naszej “polskiej władzy”. W wyniku tak skoordynowanych działań żydostwo utrzymało władzę nad “Solidarnością”, zaś 800 tysięcy kwiatu polskiej, na wskroś patriotycznej młodej inteligencji zmuszono do wyjazdu za granicę ( Stan wojenny miał na celu odsunięcie tzw. ekstremy czyli polskich patriotów od władzy. Plan zrealizowano w 100%. Przypieczętowało to żydowską władzę. Rozpoczął się gospodarczy rozbiór Polski

 11. Birton said

  ad 3
  a także: gdyby nie judofil i żydowin po matce , heretyk i destruktor Kościoła Wojtyła-Katz – Polska nie przeszłaby w żydowskie łapy, aby zostać wyprzedana i zniewolona
  w tzw. III RP; piszę to jak wielce zatroskany katolik

 12. Joannus said

  Porażająca wiedza komentatorów /poza nr 11/
  Kolejna w historii przeprowadzona zagrywka masońsko-bankiersko- żydowsko-amerykańsko-niemiecka, w podobie ukrowskiego majdanu, na nieświadomym ludzie miast i wsi, uznawana za wyzwoleńcze powstanie narodowe.

 13. Birton said

  ad 3
  jeśliby prawdą był układ Jaruzelski – Rockefeller, to generała trzeba wykopać, a następnie zakopać w gnoju

 14. Piskorz said

  re !0 Cała prawda, nic dodać chyba..Tak było.

 15. Piskorz said

  re 11 Wojtyła-Katz „”….a z nazwiska Katz…zrobili Kaczorowska.!

 16. Solidarność była ruchem CHADECKIM, kierowanym przez kler. Jak powiedział amerykański politolog Francis Fukuyama to sukces Solidarności był skutkiem SOJUSZU Liberałów z Nacjonalistami. Była jednak II strona Solidarności, co najlepiej przedstawił Edward Gierek w Przerwanej Dekadzie: KANIA NIE BYŁ BOGATY Z DOMU, I NIE KRADŁ, BO MYŚMY PATRZYLI NA RĘCE. A TO ŻE ZOSTAŁ KREZUSEM TO PRZY ANDROPOWIE, KTÓRY FINANSOWAŁ PRZEZ KANIĘ WAŁĘSĘ.
  W II.RP mówiono, że SOWIETY TO FOLWARK ŻYDOWSKI. Ten Folwark mógł działać DOPÓKI nie został ujawniona sprzedaż przez Dzierżyńskiego i Stalina południowej Mongolii nacjonalistom chińskim i północnej Mandżurii samurajom za najemników chińskich i japońskich, którym płacił Rokefeler, który w ten sposób wygnał z Rosji Rotszyldów. SZKOTY-Rokefelery okazały się jednak dużo gorsze od PIASTÓW-Rotszyldów, co Potwierdził Władymir Władymirowicz przy rewindykacji Kapitału Sowieckiego POPRZEZ GREKÓW.
  Odbudowa nacjonalizmu rosyjskiego jako ANTYSZKOCKIEGO Kończyła Folwark Żydowski, który został ZAWALONY sportowym banderyzmem Nikołaja Podgornego, którego zadenuncjowała Heretycka dzięki Stanisławowi Augustowi Poniatowskiemu synagoga smoleńska Hadad Lubawicz jako dystrybutora Satelitarnej Detekcji Złota. Ten Dystrybutor dał Złoto Indii Batenbergom, którzy KUPILI zań Folwark Żydowski od Rokefelera, któremu ziemię Zapaliło Pod Nagami porozumieniem nacjonalistów polskich z rosyjskimi więc musiał uciekać z Rosji do Polski.
  Stan Wojenny był Przeciwko Polskim Nacjonalistom i Patriotom, co zrealizował Generał NKWD Jaruzelski z Michnikiem wydając 128 tysięcy wariackich papierów dla MOŻEBNYCH Solidarnościowców i 12 tysiącom Nacjonalistów, których wydał w ręce NKWD Kościół Polski z zakatowaniem Popiełuszki, z których ŻADEN DO POLITYKI NIE WRÓCIŁ – bo nie mieli spermy jerozolimskiej. To umożliwiło WYDRUKOWANIE miliona egzemplarzy Konstytucji Jaruzelskiej NKWD, którymi podmieniono cichcem konstytucję komunistyczną. To był Dom Wariatów NKWD.
  Dyrektor Domu Wariatów opowiadał, że gdy powiedział dla Nikity Chruczczowa, że Raul Wallenberg jest już Zupełnie Zdrowy to ten RZUCIŁ SIĘ NA NIEGO, PRZEWRÓCIŁ I ZACZĄŁ DUSIĆ. Ale Oprzytomniał. Audiencja była jednak Skończona a on otrzymał przeniesienie Spod Moskwy Na Ural.
  Do Wrocławia przyjechał Profesor z Kijowa, który przywiózł gazetę z Odesy, w której profesor szkoły KGB w Odesie opisuje Jakim To Uczniem Był Lech Wałęsa.

 17. Wielka Kopa Tatry said

  Ale mordy, do pracy jak widać to oni nigdy się nie palili.

 18. Błysk said

  Potępienie czy akceptacja stanu wojennego były jednakowe dla Polski , bo ,po 1. akceptacja oznaczała zgodę na rządy Jaruzelskiego ,który oddał wladzę żydo -Solidarności i porozumiał sie z Rockefellerem 2. sprzeciw także oddawał władzę Koro – Solidarności ,sprzymierzonego z Kościołem . Dodajmy ,ze Andropow był żydem ,a sowieckie służby tajne współpracowały ze służbami zachodnimi .Naogół nikt nie przypuszcza ,że operacja Solidarność /tajny plan Geremka zduszenia Solidarności ,który został wykonany przez Jaruzelskiego w 100 proc/ miała na celu osłonięcie przed światową opinia publiczną operacji pierestrojka i rozpadnięcie się ZSRR. Jaruzelskiego nie ma co bronić : był on zawsze posłusznym wykonawcą planów ZSRR

 19. Listwa said

  @ 3 rzeczpospolitapolska

  „Po której stronie stał Kościół, nie powinno być dzisiaj żadnych wątpliwości (?). Gdyby stał po stronie polskiego narodu z pewnością nie doszłoby do powstania IIIŻydo-RP/Polin”

  – znowu jakiś fanatyczny religijny bełkot, co się znowu przypieprza do Kościoła. Tyle to warte, co twierdzenie, że nie byłoby rewolucji październikowej w Rosji, gdyby nie poparcie Kościoła.

  W strzelaninie w 70 roku chodziło o odsuniecie Gomółki od władzy, w 76 chodziło o odsunięcie Gierka od władzy, co udało sie w 80 (było takie hasło w Warszawie swego czasu, które rzekomo Gomółka mówił „Ha ha ha Gierek rządzi tak jak ja), w 89, po spotkaniu z Brzezińskim, chodziło o odsunięcie od władzy Polaków.

  W tych trzech wydarzeniach był zaangażowany Jaruzelski. Prymas Glemp był przeciwny rewolucji na ulicy którą chciał zrobić Kuroń w 81, ks. Małkowskiego wręcz prześladował, dali mu skromnie żyć i pracować na cmentarzu północnym w Warszawie bez przydziału do parafii. Ks Popiełuszko też był wykorzystany i padł ofiarą. Kard Wyszyński przestrzegał i Partię i Solidarność przed doradcami. Solidarnośc miała tylko obalic Gierka, a nie przejąc władzę. Bo chodziło o odsuniecie Polaków na margines, jak to ma dziś miejsce.

  Solidarnośc była zdelegalizowana w stanie wojennym, ponowna legalizacja, to chyba był rok 1988, z silnym wpływem Mazowieckiego i spania na styropianie.

  Ci na czarno białym zdjęciu nazywali siebie komandosami. Teczki w archiwum są utajnione albo poginęły.
  Do kopmpletu brakuje wspólnego zdjęcia Michnika i Urbana co to niby zwalczali się. Kard Dziwisz powiedział że utajnione teczki IPN powinny byc zabetonowane co najmniej na 50 lat – ale to nie jest głos Kościoła tylko jego w imieniu posoborowych kolegów.

  Niestety pana antykatolickie zwichniecie do zenitu jeszcze nie sięga, a już smród z kilometra.

 20. Listwa said

  ad 19

  A jeśli chodzi o Kościół to problemem jest Sobór Watykański II, bo to jest powód, że Kościół nie emanował, od 1965 r i jeszcze mniej 0d 1969 r. właściwą sobie obroną i stanowiskiem.
  Zatem brak wpływu Kościoła jest problemem, a nie jego wpływ – jak fanatycznie niektórzy przekręcają.

 21. Listwa said

  „2 sierpnia 1951 podczas urlopu w Krynicy Gomułka został aresztowany wraz z żoną przez grupę funkcjonariuszy Urzędu Bezpieczeństwa z płk. Józefem Światłą na czele. Gomułkę więziono do 13 grudnia 1954.

  6 kwietnia 1956 ówczesny I sekretarz PZPR Edward Ochab poinformował warszawski aktyw partyjny o rehabilitacji Gomułki i oczyszczeniu go z zarzutów wrogiej działalności przy jednoczesnym podtrzymaniu krytycznej oceny jego poglądów politycznych. 21 października Gomułka został wybrany na I sekretarza PZPR.”
  https://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82adys%C5%82aw_Gomu%C5%82ka

  „6 września 1980, na VI Plenum PZPR, formalnie zdecydowano o odebraniu Edwardowi Gierkowi stanowiska I sekretarza KC PZPR i wybrano w jego miejsce Stanisława Kanię[58]. Na posiedzeniu KC PZPR obradującym w dniach 1–2 grudnia tego samego roku został razem z Piotrem Jaroszewiczem usunięty z Komitetu Centralnego[59]. 19 grudnia został usunięty z Rady Państwa i zrzekł się mandatu posła

  W stanie wojennym na polecenie generała Wojciecha Jaruzelskiego został zatrzymany przez funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu i milicjantów w swoim domu w Ustroniu[64]. Był internowany w ośrodku w Głębokiem koło Koszalina, gdzie został przetransportowany śmigłowcem[65]. 6 stycznia 1982 prokuratura generalna wydała komunikat o prowadzeniu 218 postępowań karnych przeciwko byłym członkom kierownictwa PZPR[66].

  Został zwolniony z internowania w grudniu 1982[67] i został otoczony stałą obserwacją[68]. Specjalna komisja partyjna PZPR oskarżyła go o przywłaszczenie domu i działki w Katowicach przy ul. Różyckiego 16 o wartości 26,5 mln zł[69]. Toczące się do lutego 1984 postępowanie karne w sprawie domu w Katowicach i Ustroniu oceniał w Prokuraturze Generalnej specjalny zespół, który stwierdził, że albo brakuje dowodów winy, albo brak jest przesłanek do stwierdzenia przestępstwa.”
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Edward_Gierek

 22. @19 – Listwa

  Natomiast z pewnością zenitu sięgnęła pańska niewiedza n/t Kościoła i historii oraz polityczna głupota.

 23. . said

  „znowu jakiś fanatyczny religijny bełkot, co się znowu przypieprza do Kościoła. Tyle to warte, co twierdzenie, że nie byłoby rewolucji październikowej w Rosji, gdyby nie poparcie Kościoła.”

  Tu akurat pan D. Kosiór ma rację. Hierarchowie od Jana Pawła II na Popiełuszce skończywszy + rzesze świeckich chciały końca komuny. Epejskopat + JPII doskonale wiedzieli, że po PRL przyjdzie zachód, zepsucie obyczajów, Żydzi itp. Tego chcieli?

  —-
  Na miejscu gen. Jaruzelskiego rozwaliłbym S w drobny mak. I nie zgodziłbym się na jakieś okrągłe stoły i Magdalenki choćby kraj miał ekonomicznie zdychać czy być zaszczuty z zewnątrz a nawet straszony wojnami czy chooy wie czym. Polska mogła być jak Białoruś. Po komunie ani z zachodem ani też tak do końca w strefie wschodu (chociaż z czasem może i z nim dla zabezpieczenia suwerenności). Rockefellerowi powiedziałbym żeby się pierdolił.

 24. Listwa said

  @ 23 .

  Żadnej racji on nie ma. Przeglądam jego teksty od pewnego czasu i obok pewnych informacji historycznych przy akopaniamencie antyżydowskiej retoryki , wali bezustannie antykatolickim sloganem podawanym w różnych formach. Jeszcze porywa się na tematykę Kościoła o której ma zerowe pojęcie.

  „Na miejscu gen. Jaruzelskiego rozwaliłbym S w drobny mak.”
  – na miejscu może, ale on realizował zadania wg jednej linii. To on tez internował Gierka i pilnował.

  JPII i Kościołowi szkodził. A kto za to odpowiada że rzesze chciały? Niezaleznie co robili posoborowi hierarchowie (rózni też byli) i tak temat był pchany. Podobnie jak rewolucje we Francji, Hiszpani, Meksyku, Rosjii.

  Pod jego antykatolicyzmem to i nie tylko Lempart podpisałaby się.

 25. Listwa said

  @ 22 rzeczpospolitapolska

  Takie ogólniki to można dopasować też do oślego zadu. Będą ładnie przylegać.

 26. My lizali nie tu żopu said

  Polak sobie po raz n-ty kupił przysłowie o przysłowiowej polskiej głupocie.

  I nie ważne sa wywiady z Sorosem, nie ważne głośne i publiczne zwierzenia Wałęsy, który za każdym razem jak dziób otwiera- kompromituje całą Polske. i tych wszystkich zaczadzonych debilów, którzy go na rękach nosili.
  Nie ważne sa przemówienia pedofila Reagana i raporty CIA.

  Ważne, ze winien jest Jaruzel bo mu sie zachcialo stanu wojennego.Taki mial głupi kaprys bo sie nudził.
  Cała prasa zachodnia trąbiła juz w lutym1981, ze w Polsce bedzie wprowadzony stan wojenny bo tak poinformowal przyjaciół z CIA zdrajca Kuklinski.

  I nie ważne co pisala prasa brytyjska, ze Zachód potrzebuje nowych rynków zbytu a Polska sie do tego nadaje bo stanowi chłonny rynek dla towarow zachodnich. A Polska ma wystarczajaco duzo snobów, pacanów i imbecyli , którym marzy sie wielka Ameryka u podnóża Tater i na Wybrzezu. Zwlaszcza w Gdańsku.
  Prawdziwy Polak – patriota nie czyta zachodnich wiadomości bo od tego boli głowa. Brzezinski na głos sie chwalił, jak założył Solidarność a Reagan byl dumny, ze mu sie sankcje udały, bo robotnik wyszedł na ulice.. Co głupszy pacan z Polski to pieprzy o pustych pólkach w PRL-u. A mógłby choc z ciekawości poczytać zyciorys Wałesy w prasie zachodniej.
  Polskie debile do tej pory opowiadaja, ze w PRL-u był komunizm. i dlatego trzeba było puścić z dymem polski przemysł stoczniowy, stalowniczy, elektroniczny, zywnosciowy i tekstylny a nawet samochodowy. A Sikorski Radek to chciał nawet zburzyc Palac Kultury bo to symbol komunizmu.
  Polska to taki Pacanow z bajek Kornela Makuszyńskiego.
  Byla głośna awantura między Anglią i USA bo Anglia podpisała kontrakt z Sowietami o rurociąg gazowy z Jamalu, ktory mial przechodzic tranzytem przez Polske i Polska miała pobierac dosc zacne ‚tranzytowe’.
  Amerykanom bardzo sie pomysł nie spodobal bo mieli z Izraelem ciekawsze plany. dostawy gazu do calej Europy . (i dalej mają)
  Zrobiła sie głośna awantura i właśnie tak powstała Solidarność. Wałęsa sie bardzo przydal kleptokracji zza oceanu. Dlatego go ozłocili za pomoc a nawet dostal Pokojowa nagrode jako pokojowy piesek rasy usa. Tyle ile ten łobuz zebral szmalu za zdrade kraju to chyba pobil swiatowy rekord.
  W tym swietle zwalać cala winę na Jaruzela to trzeba chyba nie mieć wszystkich w domu po kolei. Jesli general był komunist ą – to i komunistą był ubek Bolek. . To chyba oczywiste. No to z kim ‚walczył’ Bolek?

  Dość znaczna grupa Polaków dochodzi do wniosku, ze ‚zostaliśmy oszukani”.
  Bardzo dowcipny eufemizm.
  Widać pukaj ą sie co poniektorzy w czerep i z prawdziwym żalem (ale nie skruchą!) przyznają:
  „My lizali nie tu żopu”

  Oszukani?:

  stan wojenny – mity internowania

  Stan Wojenny! L. Kowalski obala mity internowania Lecha „Bolka” Wałęsy! – YouTube

  Reagan CIA
  http://www.thirdworldtraveler.com/CIA/Reagan_CIA.html

  Wydatki CIA na Solidarność:
  – Tlumaczenie na j. polski książki, która oskarza ZSRR o masakre oficerów polskiej armii w WWII. Książka miała być przeszmuglowana do Polski

  – 400.000 dolarow dla Związku Zawodowego Solidarność , na podziemna prase i publikacje a takze na finansowanie innych podziemnych organizacji, mlodziezowych grup, i kosciolow. A oprocz tegokilka milionow dolarow przekazanych Solidarnosci przez Kongres.
  – Translation into Polish of a book that accuses the Soviet Union of a World War II massacre of Polish Army officers. The book was to be smuggled into Poland.

  – $400,000 a year to the Solidarity trade union in Poland, to clandestinely print underground publications, as well as funds for other political organizations, youth groups, and churches. This is in addition to several million dollars allocated to Solidarity by the U.S. Congress.

 27. Piotr B. said

  Prosze Panstwa…zacznijcie analizowac sytuacje od spotkania Gorbaczowa z Reganem,pozniej ,Gorbaczowa z Jaruzelskim a sama odpowiedz sie POjawi dlaczego spotkal sie Jaruzelski z najwazniejszym z rzmian….no i co mu ten musial do ucha szepnac albo dokumenty POkazac….I oczywiscie sume wymienic… jezeli bedzie grzeczny.

 28. Jednych potępiają - innych odznaczają said

  27
  Piotr

  Probuje analizowac za co Soros dostal najwyższe polskie odznaczenie państwowe.
  Bo Komorowski nie podal szczegolow.
  I nikt nie podal a mnie ciekawosc meczy.

  Komorowski odznaczył George’a Sorosa Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi RP | Parezja
  https://parezja.pl/komorowski-odznaczyl-georga-sorosa-krzyzem-oficerskim-orderu-zaslugi-rp/

  No i probuje sie dowiedzieć, kto tak naprawdę wprowadził ten stan wojenny. Sama odpowiedz nie chce sie pojawić.

  MEDIALNE FAKTY: TO WAŁĘSA WPROWADZIŁ STAN WOJENNY / Recenzja
  http://medialnefakty.blogspot.com/2012/12/to-waesa-wprowadzi-stan-wojenny-recenzja.html

 29. Piotr B. said

  Re 28….Walesa a nawet Soros to istity wykonawcze…Najwazniejsze stalo sie w Nowym Jorku 25 wrzesnia 1985 r….Tam Jaruzelski uslyszl i zobaczyl na wlasne oczy czym Rockefeler dysponuje, a moze Gorbaczow mu tak kazal,albo sam chcial zobaczyc i uslyszec.

 30. Jednych potępiają - innych odznaczają said

  29
  Tak, Jaruzelski zalozyl Solidarność, potem sie jej wyparl i nie chcial oddać tych pieniędzy, ktore dostal od CIA na założenie Niezaleznych (od kogo?) Związków – i potem czekal na rozkazy od Gorbaczowa , Gorbaczow wtedy kontaktowal sie z CIA i razem z Raja puścili państwo sowieckie z dymem.
  A pedofil Reagan posyłał Bolkowi koniaki z Koniakowa i Konina.
  Rockefeller pokazal Jaruzelskiemu potęgę USA, ale jak Jaruzel zobaczyl bezdomnych w Los Angeles i w Nowym Jorku – to faktycznie sie wystraszyl, bo on sie bał spać w namiocie na ulicy, bo nie znal angielskiego i mial reumatyzm. Polski general kazal sie natychmiast odwiiezc do domu, do ojczyzny..

  Jest jeszcze i taka wersja, ze Reagan z Rockefellerem obiecali Jaruzelowi, ze jak zniesie stan wojenny to Ameryka zniesie sankcje nałożone na zaprzyjazniony polski naród, pomoze odbudowac Polske i zrobi z Polski światowe antyruskie mocarstwo.
  Byłby to precedens nie lada, bo USA jeszcze nigdy żadnego kraju nie odbudowalo po tym jak go zniszczyło.
  Tylko patrzec jak Biden i jego synek Hunter odbuduja gospodarke Ukrainy i zrobią z Ukrainy druga a nawet trzecia Japonie.. Bo na razie Ukraina juz przypomina Calfornie – Los Angeles, z aktorzyna prawie holywoodzkim na czele w Wierchownej Radzie.

  Bezdomni w Los Angeles
  Shocking pictures show tent cities alongside LA freeways amid growing row over bid to move up to 7,000 homeless people from squalid encampments – YourDestinationNow

  http://www.yourdestinationnow.com/2020/05/shocking-pictures-show-tent-cities.html

  EXCLUSIVE: California’s homeless crisis engulfs its capital as Sacramento’s business owners tell how they confront naked junkies and streets covered in feces, urine and syringes – with no solution in sight (30 Pics) – Madness Hub
  http://www.madnesshub.com/2019/08/exclusive-californias-homeless-crisis.html

 31. Piotr B. said

  Istnieje jeszcze jedna wersja…chyba spiskowa.PO spotkaniu Gorbaczow Jaruzelski chyba w Warszawie…Jaruzelski nie chcial uwierzyc ze to cale …zsrr…to byl jeden wielki zydowski przekret.Stalin jak Leninowi sie dogorywalo , dokonal wlamania do sejfu na kremlinie…Od tego momentu znal cala prawde o wodzu,pozniej dzielil sie nia tylko z najblizszymi….a potem tylko wierchuszka byla wtajemniczona i do niej nalezal Gorbaczow.Ale ten Jaruzelskiego musial wyslac na szkolenie do Rockefelera.I tak kolko sie zamyka.Chyba wojak Szwejk mial racje ze „jak tam bylo,tak tam bylo…itd.

 32. Jednych potępiają - innych odznaczają said

  31
  Z tego wynika, ze należy wysnuć taki wniosek, ze każda rewolucja przychodzi z zewnątrz i jest mile widziana bo każdą obiecuje obiecanki – cacanki / a głupiemu —stoi/

  Rewolucja to potężna inwestycja. Wymaga wielkich nakładów finansowych i propagandowych a także potencjału (nie)ludzkiego
  Każda rewolucja zaczyna sie ochoczo , radośnie, z pieśnią na ustach, rewią poezji natchnionej , wznoszeniem toastow i wymyślaniem proroczych hasel i komunałów.

  Ale jak opowiadaja najstarsi górale: „miłe złego początki – powiedziała czarownica wbijana na pal.”

  Nasz jeden wielce sceptyczny poeta, napisal nawet taką personifikacje rewolucji, która zawsze ma przynieść liberalizacje stosunkow między- ludzkich – a nawet płciowych:

  Alegoria rewolucji:
  ‚Zmęczony onanizowaniem
  siedmioletni Franio
  Zobaczyl siostrę w kapieli
  i wskoczyl na nią.

  Mile złego początki
  lecz koniec żałosny
  dostal w dupe od ojca
  i trypra od siostry”

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: