Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezsenna o Wolne tematy (24 – …
  Sudbina Srba o Hillary Clinton: Konflikt na U…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  minka o Wolne tematy (24 – …
  Śfinks o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Rick o Chiny, Rosja, świat. Rok …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  minka o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Panele słoneczne zakłócają komunikację radiową

Posted by Marucha w dniu 2020-12-16 (Środa)

Szwedzkie Ministerstwo Obrony stwierdziło, że promieniowanie elektromagnetyczne z elektrowni słonecznych może zakłócać zarówno wojskową, jak i cywilną komunikację radiową.

Szwedzkie Ministerstwo Obrony i Krajowa Rada ds. Bezpieczeństwa Energii Elektrycznej rozpoczęły badanie wpływu promieniowania elektromagnetycznego z elektrowni słonecznych na systemy komunikacji radiowej. Według wstępnych danych z pierwszej fazy badań panele słoneczne mogą zakłócać wojskową i cywilną łączność radiową, dlatego szwedzkie wojsko postanowiło dokładnie zbadać skutki promieniowania z elektrowni, aby znaleźć sposób na ochronę przed nim.

Wraz ze wzrostem liczby elektrowni słonecznych i rozwojem transportu elektrycznego rośnie liczba obiektów elektrycznych służących jako źródła promieniowania elektromagnetycznego. W pierwszej fazie badań szwedzkie wojsko zbadało promieniowanie elektromagnetyczne z paneli słonecznych, autostrad z mobilnymi systemami ładowania samochodów elektrycznych oraz bezprzewodowych stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

W rezultacie naukowcy doszli do wniosku, że systemy te mogą powodować znaczne zakłócenia w wojskowej i cywilnej łączności radiowej, łączności lotniczej, sieciach komórkowych i telewizji. Ponadto obawy wojskowe spowodowały, że promieniowanie z paneli słonecznych mogłoby zakłócać niezawodne elektroniczne rozpoznanie. Szczegóły prac badawczych prowadzonych przez wojsko nie zostały jeszcze ujawnione.

Wyniki badań zostały przesłane do wszystkich zainteresowanych stron, z którymi planowane jest wypracowanie jednolitych wymagań dotyczących promieniowania elektromagnetycznego z nowych systemów elektrycznych, w tym z elektrowni słonecznych.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl
https://wolnemedia.net/

Komentarzy 9 do “Panele słoneczne zakłócają komunikację radiową”

 1. konfuzjusz said

  Ja tam nic nie wiem i na niczym się nie znam. Ale przecież panele słoneczne tak samo zakłócają komunikację u swoich jak i u wroga, więc szanse są takie same i po co ten niepokój naukowców? A cywilne radio i tak nadaje propagandę.

  ——
  W artykule nia ma ani słowa o „swoich” i o „wrogach”.
  Po prostu stwierdzenie faktu bez żadnych kontekstów politycznych.
  Admin

 2. Anucha said

  Między innymi dzięki tym panelom , powstaje najsilniejsza armia świata ( oficjalnie 2 mln kitajców)
  A zakłócać , to już nie będzie potrzeby .
  Ciapate robią to znakomicie.

 3. revers said

  No akurat na polnocy szwecji , czy w laponii gdzie swiatlo sloneczne w pelni dochodzi przez 2 miesiace w roku, to jest problem.

  Co maja powiedzie c eskimosi o zakloceniach baterii slonecznych? czy jeszcze wiekszych zakloceniach od zorzy polarnej?

  Moze w rozwiazaniu szwedzkich problemow slonecznych i transhumanitarnych jednak pomoze nasza noblistka Olga Tokarczuk z szwedzka ministrow kultury Amanda Lind, te same dzbany wlosiane nosza na glowach, a ile przy tej okazji zaklocen wprowadzaja.

  Wystarczy godzina plotek w sieci komorkowej i ta sam wartosc zaklocen emv przedstawaia jak bateria sloneczna pod kolem polarnym bez zorzy polarnej.

 4. Marucha said

  Re 3:
  Wprawdzie zimą noce są długie, a dni krótkie – ale za to latem jest odwrotnie, słońce świeci prawie na okrągło.
  A więc słońca dochodzi tyle samo, co w innych krajch.
  Problemem jest:
  – zachmurzenie
  – kąt padania promieni słonecznych,

 5. konfuzjusz said

  Artykuł donosi o zakłóceniach w pracy komunikacji wojskowej. Wojskowość zakłada istnienie aktualnych albo potencjalnych wrogów. Stąd uwaga o zakłócaniu także wrogich instalacji. Co oczywiście nic do sprawy nie wnosi, ale na marginesie zawiadamia, że Konfuzjusz z uwagą czyta materiały na Gajówce i się nad nimi zastanawia w miarę posiadanego czasu.

  ———-
  Oczywiście można pójść jeszcze dalej i z liczby kartofli wykopanych na polu wysnuwać wnioski o niedożywieniu wojskowych.
  Admin

 6. konfuzjusz said

  Konfuzjusz widział instalacje paneli słonecznych umieszczone na ruchomej platformie lub wielu platformach, nadążających za ruchem słońca, w wyniku czego panele przez cały czas pozostają pod optymalnym kątem względem źródła energii. Konfuzjusz jest zwolennikiem czystej energii, ale nie ze względu na CO2, tylko na inne zanieczyszczenia i złożoność tradycyjnej energetyki. Ten aspekt już był poruszany.

 7. Sarmata said

  Nie panele tylko falowniki. Ale kto to rozumie.

  Ciekawsze jest to, że:

  Moc zainstalowana elektrowniach fotowoltaicznych w Polsce = 2 108,9 [MW], przeliczona na uśredniona moc godzinową, odpowiada jedynie 199,11 [MW] mocy ciągłej, co stanowi tylko 9,44 % jej mocy zainstalowanej, przy dyspozycyjności rocznej w eksploatacji rzędu 0 %. Wykorzystanie mocy zainstalowanej w fotowoltaice (PV) jest aż 10,59 razy gorsze niż w bloku węglowym.
  Jednak to nie wszystko. Jak pokazały doświadczenia zdobyte na farmie fotowoltaicznej powstałej w 1994 roku, w okolicach hiszpańskiego miasta Toledo, gdzie już wymieniono wszystkie moduły w tejże elektrowni PV o mocy
  1 MW, zaś samą wymianę modułów fotowoltaicznych poprzedziło wykonanie analizy efektywności stosowanych dotychczas modułów w sierpniu 2015 r., które to badanie wykazało, że wydajność zamontowanych w 1994 r. modułów fotowoltaicznych spadła od momentu uruchomienia produkcji energii o 37 proc. A więc w 21 lat spadek do 63 % pierwotnej sprawności a nie do 82-85% po 25 latach użytkowania jak podają producenci w kartach katalogowych.

  Skutkuje ten spadek wydajności tym, że faktyczne wykorzystanie mocy zainstalowanej w fotowoltaice (PV), jest jeszcze gorsze niż te wykazane 10,59 razy, bo biorąc pod uwagę uzyskany z hiszpańskiego doświadczenia spadek o 37 % w 21 latach – a więc średnio 17,5 % w całym okresie 21-letniej eksploatacji – mamy faktyczne wykorzystanie mocy zainstalowanej PV w stosunku do bloku węglowego równe:
  10,59 / (100 % – 17,5 %) = 12,84 razy a nie 10,59.

  Koszt 1 [W] mocy zainstalowanej w blok węglowy, fotowoltaikę i wiatraki jest niemal identyczny, równy 6,00 [zł/W ] za każdy wat mocy zainstalowanej. (Dokładniej, jest to: blok węglowy = 6,12 – fotowoltaikę = 6,44 – wiatraki =5,87 zł/W.)

  Blok węglowy jest 10,59 razy bardziej wydajny niż źródła fotowoltaiczne i tyle razy jest tańszy inwestycyjnie, co do mocy zainstalowanej, od fotowoltaiki. Zważywszy jednak, że czas eksploatacji elektrowni fotowoltaicznej na przykładzie tej już wspominanej w okolicach hiszpańskiego miasta Toledo w 1994 roku wynosi 21 lat zaś czas eksploatacji elektrowni węglowej to 40 lat i więcej (są takie w Polsce) to blok węglowy jest:
  42 lata / 21 lat x 10,59 = 21,18 (dwadzieścia jeden razy!) razy tańszy inwestycyjnie niż źródła fotowoltaiczne.
  Szok? Nikt o tym w Polsce i na świecie jeszcze nie powiedział czy nie napisał, prawda?

  Blok węglowy jest 10,59 razy bardziej wydajny niż źródła fotowoltaiczne i tyle razy jest tańszy inwestycyjnie, co do mocy zainstalowanej, od fotowoltaiki. Zważywszy jednak, że czas eksploatacji elektrowni fotowoltaicznej na przykładzie tej już wspominanej w okolicach hiszpańskiego miasta Toledo w 1994 roku wynosi 21 lat zaś czas eksploatacji elektrowni węglowej to 40 lat i więcej (są takie w Polsce) to blok węglowy jest:
  42 lata / 21 lat x 10,59 = 21,18 (dwadzieścia jeden razy!) razy tańszy inwestycyjnie niż źródła fotowoltaiczne.
  Szok? Nikt o tym w Polsce i na świecie jeszcze nie powiedział czy nie napisał, prawda?

  Wyłączenie z użytkowania gruntu pod moc zainstalowaną 1000 MW pod przykładową elektrownię węglową np. „Ostrołęka C” (której budowa miała się zakończyć w 2023) to tylko 53 ha, czyli 0,53 [km2].
  (Moc zainstalowana w polskim SE, w roku 2019, była równa 46 299 [MW], to przeliczając tę wartość na elektrownie węglowe (o identycznej mocy zainstalowanej) otrzymujemy, równowartość powierzchni równą 24,54 [km2].)

  Tak naprawdę to potrzeba wyłączyć z użytkowania grunt pod moc zainstalowaną 1000 MW w elektrownię fotowoltaiczną o powierzchni równej 264,75 [km2].
  (Moc zainstalowana w polskim SE, w roku 2019, była równa 46 299 [MW], to przeliczając tę wartość na elektrownie PV (o identycznej mocy zainstalowanej) otrzymujemy, równowartość powierzchni równą 12 257,71 [km2].)

  Ot i trochę prawdziwej wiedzy technicznej na temat „Zielonego Ładu”.

 8. konfuzjusz said

  Oczywiście można pójść jeszcze dalej i z liczby kartofli wykopanych na polu wysnuwać wnioski o niedożywieniu wojskowych.

  Pośrednio można, faktycznie, z wydajności okolicznej piekarni szpiedzy wnioskowali o liczebności i diecie żołnierzy w pobliskiej jednostce. Ale to nie ma nic wspólnego z tematem. Chodziło o skomentowanie wzmianki o zakłóceniach komunikacji wojskowej. Temat poboczny, niewart sporu. Pozdr.

 9. revers said

  Nie wszstkie PV sa bateriami slonecznymi, a bateriami na ciepla wode pochodzca z paneli pv, jak energia jest taka jest i to zogniskowana energia nieraz w kilowatach kW energii slonecznej na cm2..

  Podobne siana energie przez falowniki maja samochody Tesli . Samochody Tesli nie uzyskaly certyfikatow technicznych na jazde pojazdem ecar w niektorych stanach usej.

  Baterri kosmicznych z isotopem Plutonu138 nikt nie dopusci do powszchej sprzedazy, jescze sila w hydrogenowych napedach silnkowych i mikro fuzji termojadrowej.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: