Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Rick o Chiny, Rosja, świat. Rok …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  minka o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  minka o Zanim padną salwy
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Cejrowski: W tym COVIDzie chodzi o przejęcie majątku przedsiębiorców przez korporacje

Posted by Marucha w dniu 2020-12-19 (Sobota)

Wojciech Cejrowski w najnowszym odcinku „Studio Dziki Zachód” w Radio Wnet skomentował obecną sytuację gospodarczą na świecie.

Zdaniem publicysty mamy do czynienia z zabijaniem klasy średniej i małych przedsiębiorców, których majątki – dzięki interwencji państwa – będą przejmować globalne korporacje.

W Polsce od kilku miesięcy mamy faktyczny lockdown i wielu przedsiębiorców nie może prowadzić działalności. Jednak jeszcze nie wszyscy zbankrutowali, po Świętach Bożego Narodzenia czeka nas „Narodowa Kwarantanna”, czyli pełny lockdown 2.0.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski ogłaszając tę decyzję wymieniał kraje, które zdecydowały się na podobny krok i faktycznie ma rację – zdecydowana większość państw rozwiniętych zabija obecnie swą przedsiębiorczość i klasę średnią (choć ta de facto w Polsce nigdy nie powstała – red.).

Ułatwiać zamiast przeszkadzać

– W sytuacji kryzysu powinniśmy ułatwiać biurokratycznie wszelką działalność gospodarczą, żeby jakąkolwiek działalność gospodarczą w Polsce ocalić. Chyba, że nie jest naszym celem nie jest ocalenie klasy średniej, a moim zdaniem nie jest – ocenił Cejrowski.

Krzysztof Skowroński zapytał, co zatem jest celem.

– W tym COVIDzie chodzi o przejęcie majątku przez dużych, czyli małe firmy uduszą się i znikną i w to miejsce [wejdą duże – admin]  – odparł publicysta.

– Mały fryzjer prowadzący zakład, mała restauracja rodzinna, która gdzieś w Krakowie miała wynajęty kawałek posesji. Ponieważ są pojedynczy bronili się na rynku przez wiele lat, czasami dziesięcioleci – czy to fryzjer, restauracja, szewc czy kosmetyczka – dodał.

– Teraz ten mały zakład pada i co w to miejsce wchodzi? Korporacja prowadząca cokolwiek, która nie mogła wejść w posiadanie dobrej lokalizacji. Nagle pojawiają dobre miejscówki do wzięcia i nagle pojawiają się sieciówki fryzjerskie – kontynuował.

Cejrowski ocenił, że w USA w jego okolicy zniknął co drugi prywatny zakład fryzjerski, który zbankrutował i w jego miejsce pojawia się sieciówka.

– Ten facet, który strzygł na swoim, nagle ma franczyzę dużej firmy albo jest pracownikiem sieciówki, chociaż był na swoim – opisuje.

Efekt interwencji państwa

– To co zdarzyło się w korporacjach to jest coś nienaturalnego, coś takiego się w czasie wojny dzieje. Jest klasa miliarderów w Ameryce i miliarderzy powiększyli w czasie roku 2020 swój majątek o 30 procent – wskazuje.

– Żaden biznes prowadzony w kapitalistycznych warunkach nie daje takiego przebicia – dodaje. – To nie jest naturalne zjawisko, ono wynika z tego, że padają różne rzeczy, a ci bogaci przejmują te różne rzeczy.

Jako jeszcze bardziej radykalny przykład Wojciech Cejrowski podał firmę Amazon, która w ciągu roku zdublowała swój majątek. – To jest zjawisko wymuszone przez te działania polityczne, zwane COVID-em – podsumowuje publicysta.

https://nczas.com/

Komentarzy 26 do “Cejrowski: W tym COVIDzie chodzi o przejęcie majątku przedsiębiorców przez korporacje”

 1. Marek said

  W Gajówce mówiliśmy o tym blisko rok temu.
  Cejrowski, zacznij czytać Gajówkę.
  żydek Amerykę odkrywa przed gojami.

 2. Boydar said

  Jeżeli Cejrowski „mówi nam o co chodzi” to możemy mieć pewność że nie o to.

 3. Revers said

  A moze za Holocaust, szef Pfizera mosiek, co to niby uratowal sie z Holocaustu zapala hanuke w swojej ambasadzie na pohybel goim przez szczepienia …
  https://www.timesofisrael.com/pfizer-ceo-son-of-holocaust-survivors-joins-israeli-embassy-hanukkah-lighting/?fbclid=IwAR2cJkdE6YmE-CmijoJc9cbCsDfeZAkxnazBieUE60CCAJ8hRk9Jcr8flwU

  Lepszym koszernym historykiem byl tylko Nostradamus.

 4. Ola said

  Absolutnie nie jestem zwolenniczka i propagandorka Cejrowskiego , ale w pewnym punkcie ma on chyba racje. W tym o zakladach fryzjerskich i restauracjach. Tak, sieciowki przejmuja kapitalizm! W Niemczech sieciowki , tzw. mcdonaldsy, przejmuja na przyklad gabinety dentystyczne. Opanowaly na razie 20 % tego rynku , to znaczy oferuja gabinety dentystyczne albo pod wynajmem , albo dajac w nich zatrudnienie. Umozliwiaja przy tym korzystne warunki pertraktacji z bankami i biora na siebie uciazliwa biurokracje. Uslugi oferuja nieco taniej niz tradycyjnie. Zle to czy dobrze, nie wiadomo, proceder dopiero sie rozkreca. Ale biorac pod lupe Aldi, Lidla King Burga czy Amazona — ma szanse na sukces. Tylko nie tak calkiem socjalistyczny , gdzie czy sie stalo czy lezalo…
  Wiec naprawde nie wiem, dlaczego nie bylby lepszy powrot do socjalistycznego panstwa z panstwowymi korporacjami i mcdonaldsami, ale bez bezdomnych , bez nieubezpieczonych chorobowo, z pewna emerytura i pewnoscia jutra.

 5. NICK said

  Ola.
  Do przedszkola.
  „Cejrowski”?
  Dawno weg.
  Razem z Ewą „wachowicz”.

  To są tzw. celebryci nieco wyższego sortu.
  Do szczepienia za pomocą soli fizjo-logicznej.
  0,9% NaCl.
  Na OCZACH.
  Gawiedzi.

  A kto płaci?
  Abona-ment.
  I podatki inne.

 6. https://marucha.wordpress.com/2020/12/19/cejrowski-w-tym-covidzie-chodzi-o-przejecie-majatku-przedsiebiorcow-przez-korporacje/
  Cejrowski: W TYM COVIDZIE CHODZI O PRZEJĘCIE MAJĄTKU PRZEDSIĘBIORCÓW PRZEZ KORPORACJE

  Cejrowski przestraszył się Piastów-Rotszyldów i ODKRYŁ AMERYKĘ. Korporacja to CENZURALNA nazwa rzymskiego Holdungu czyli Wścieklizny Rotszylda, który gra żydowskim kapitałem kryminalnym. Amerykanie modlili się ŚWIĘTY STALINIE, CHROŃ NAS PRZED ROTSZYLDAMI, ale Trumpf ujawnił, że Narodowy Kapitał Amerykański MORGANA to kapitał Rotszylda czyli BUTEM W MORDE.
  Ja też dam Amerykanom BUTEM W MORDE, bo uczono mnie, że KAPITAŁ AMERYKAŃSKI to Kierowane przez Rotszylda Kapitały Książąt Niemieckich, tak że amerykańskie są tylko kapitały Średnie i Małe. Kapitał Rokefelera to kapitał Habsburgów a Ford zachowuje się tak, jakby był kapitałem Rotszylda ???
  Paryski Rotszyld zagarnął kapitały francuskie spaleniem przez Komunę archiwów paryskich, za co kupił sobie ponoć holdingowo Chiny ??? Podejrzewałem, że Londyński Rotszyld chciał ZAWŁASZCZYĆ kapitały książąt niemieckich Poprzez Mnie, ale ja po powstaniu PIASTOWSKIEJ Unii Europejskiej, z żydowskiego haremu największego wampira seksualnego, bardziej boję się Rotszyldów niż onych książąt.
  Otóż Unia Europejska jako POSŁUSZNA korporacja Rotszylda jest dobrym narzędziem do ZAWŁASZCZENIA kapitałów Średnich i Małych poprzez rzymski holding. Francuzi znajdą się w sytuacji Polaków: 70% kapitału Niemieckiego, 25% Żydowskiego i 5% Kościelnego.
  Jeśli ktoś jest Bogaty to nie znaczy, że bogactwo jest Jego, bo według rzymskiego prawa holdingowego to jakiś Rotszyld może mu powiedzieć PASZOŁ WON, jak rosyjski gubernator polskiemu szlachetce na Ukrainie.
  Trumpf obiecywał Amerykanom Dług Amerykański 19 bilionów dolców (nie miliardów), ale nazajutrz po wystawieniu Aktu Oskarżenia Lechowu Wałęsie Sekretariat Stanu MARYLAND i MOSKWA ujawniły Dług Amerykański jako TYSIĄC RAZY WIĘKSZY. To jest Wierzytelność Piastów Rotszyldów i Holokaustów DZIĘKI Córce Hitlera, która rzuciła mi w twarz: NIE BĘDĘ JEŚĆ TWOICH FEKALIÓW – wobec czego Amerykanie MUSIELI wpierdalać fekalia hitlerowskie, które są Bardzo Drogie.

 7. Anucha said

  Nikt nie musi mi mówić, co się dzieje.

  Mogę publicznie zdjąć gacie i pokazać jak
  łoją mi doopę. Tylko dlatego , że chcę zarabiać na życie prowadząc małą działalność a wraz ze mną
  jeszcze 2 rodziny , które utrzymują pracownice zatrudnione w mojej firmie.

  Całe szczęście ,że posiadam jeszcze inne umiejętności i mogę zarabiać .
  Mówię tu o wjeżdżaniu do centrum miast 17 m
  pojazdem i wyjechaniu tyłem. Hehehe
  Chłopaki za kółkiem wiedzą o co chodzi 🙂

 8. Oczywiście, a za tymi korporacjami zacierają kościste brudne łapy ich chałatowi udziałowcy!
  https://t.co/oPucydQvnI?amp=1

 9. I kolejna branża…do wydarcia Polakom.
  https://t.co/57diMdKWZc?amp=1

 10. regre said

  I wszystko jasne

 11. revers said

  a nie przy okazji covida rowniez depopulacja i zniesienie praw podstawowych, jak mozliwosc przemiesczania sie , bo juz prof.Gut wniosl sprawe wysjcia z mieszkania na odleglosc 500 metrow. Ta restrykcje juz przecwiczono w Australi.

  Dzis Londynczycy nawet na swita nie moga wyjechac poza miasto, lub australijczycy z Sydnej, gdyz sytuacja zmian restrykcji zmienia sie z godziny na godzine komunikaty oglasza sie o 18:00 i globalsovietus ma czas do 24:00 godziny na przemiesczenie sie, np. do rodziny za miastem lub wkacje wigilijne.

  Do tego nie mozna spiewac w domach, pozostaja balkony z wloskimi seredenami i nosic maseczki nawet w domu.

  To juz jest tresura z wymaganiem posluszenstwa dla absolutnej wladzy p. Cejrowski i neronzyacja zycia jak slyszal na wykladach lub z czytal kiedykowiek p. historyk o cesazu Neronie. To co na hollywodzkich video kasetach magnetovidowych puszczano swego czasu warszawce to drobny ulamek nirzadow szalenca Nerona, miedzy jego grafomania i poezja Nerona.

  a opodatkowano wszystko i wszystkich, nawet cory koryntu opodatkowano i ubikacje, szambowiska, stad piniadz nie smierdzi nawet do dzis, a pachnie poezja cesarza Nerona i zapachami od armaniego.

 12. i to nie koniec!
  I tak Polska wg rządzących ponad 30 lat sprzedawczyków:
  Nie ma wojska- sprowadza z zagranicy
  nie ma broni- sprowadza z zagranicy
  nie ma lekarzy -sprowadza felczerów z Ukrainy
  nie ma rolnictwa – sprowadza trujący chłam z zagranicy
  itd.
  Po prostu wg „nowych ” rządów …i ich mocodawców… Polacy NIC nie potrafią, ani leczyć, ani produkować broni, ani żywności.
  Sami „patrioci” z rządów. sejmu i senatu..zarabiają miliony w sejmie, senacie ,spółkach Skarbu Państwa zatrudniając swoje rodziny!
  Leczą się bez kolejki razem z wnukami i rodzicami w najlepiej zaopatrzonych szpitalach MSWiA.Zamawiają tony ekskluzywnego obroku dla sejmu i rządu, w kryzysie wypłacają sobie miliony nagród.
  To jest ta słynna Opozycja” z Wybrzeża z 21 postulatami.

  https://t.co/FygvmXfVee?amp=1

 13. zen said

  https://nczas.com/2020/12/19/wielkie-show-w-izraelu-benjamin-netanjahu-zaszczepiony-premier-izraela-wybral-szczepionke-firmy-pfizer-video/?fbclid=IwAR0HN2Wh3mosYkYxm-IQFc8TKyhz3bXonHO2mVo3_CHGyO7ueiiMudy8qxU

  https://nczas.com/2020/11/15/szczepionka-na-koronawirusa-szokujace-slowa-dyrektor-pfizera-to-nowy-josef-mengele-sugeruje-tabloid-foto/

 14. Sarmata said

  Ciekawe kiedy się zacznie kolejne polowanie na sprytki pustynne.
  Parchy grabią sobie coraz bezczelniej tak.
  Pewnie znowu posiadacze piwnic mogą być niedługo im potrzebni.

 15. Boydar said

  Pana Mordkę zapraszam, słowo droższe piniędzy.

 16. . said

  Rewers kible w Rzymie opodatkowali Wespazyjan ten co jego syn Tytus z legionami zaorali świątynię w Jeruzalem i wycięli zelotów.

 17. Archiw said

  Autor WC to cwaniaczek – podatki przeniósł do Rotszyldów, a Szczecin chciał oddać Niemcom „bo tam są ich groby”
  Ad 11 – pełna zgoda, ale doszła „Opozycja” z Wrocławia z tzw SW(i najważniejsza z warszawki) założonej prze Stasi- zob. inform. zdobyte przez Andrzeja M. Czyżewskiego z archiwum Gaucka w Berlinie i przekazane najważniejszym – dziś u władzy i…grobowa cisza.

  Podobnie od kilku lat usunięto z Sieci film- rozmowę na żywo w/w A,M.Cz. m.in z dr Kękusiem – b. prac. BZ,(a na szefa tegoż Banku wprowadzał mjr MSW Jacek Kseń) który wysłał dziesiątki pism i listów do w/w władców- bez odpowiedzi.

 18. Piskorz said

  re art Zdaniem publicysty mamy do czynienia z zabijaniem klasy średniej i małych przedsiębiorców, których majątki – dzięki interwencji państwa – będą przejmować globalne korporacje.” P. Cejrowski….przestań pan pieprzyć …rzeczy oczywiste…Wszyscy od dawna o tym wiemy…!!

 19. Barbara Chojnacka said

  Wyczerpujący filmik

 20. Marucha said

  Wiemy, kim jest Cejrowski, znamy jego poglądy – i nie potrzeba nam tego przypominać przy każdej okazji.
  Artykuł zamieszczono nie ze względu na autora, ale na treść.

 21. wewewe said

  Re 20:
  Dodam – treść nieznaną wcale w mediach głównego ścieku, treść, której tam nie znajdziecie. Zatem czytelnicy Gajówki – nie plujcie, ale pomyślcie o tzw. grupie docelowej, do której to ma dotrzeć.

 22. Olo said

  Tu nie chodzi tylko o przedsiębiorców, a o wszystkich Polaków. Nie tylko o przejęcie ich majątków, ale także o idącą za tym pauperyzację i depopulację. A ci Polacy, którzy są jeszcze młodzi, mają w przyszłości stać się niewolnikami żydo-banderowskiej dobrej zmiany, która jest formą zarządu powołanego przez międzynarodowe korporacje do kontroli nad Polin. Jak przestaną być potrzebni lub za bardzo się uniezależnia lub wzbogacą, podzielą los swoich poprzedników. Wcześniej czy później kaczyzm zamieni to państwo w żydo-banderowski łagier pod specjalnym nadzorem.

 23. Jerzy said

  Archiw said
  Z Youtube usunięto, ale tutaj się jeszcze zachowała rozmowa z b. prokuratorem Czyżewskim o p. Morawieckich https://www.dailymotion.com/video/x45jooe

 24. Lily said

  Re 23;Jerzy.
  TYLU mialo wiedze(Macierewicz,Kaczynscy,itd.
  CO z TEGO,ze mieli o TYM wiedze?.
  WIEDZA ta,byla i jest politycznie NIEPOPRAWNA.

  M.M,jest pierwszym premierem po wspolnych
  obradach Izraelskigo Knessetu i rzadu III.R.P.
  Obrady te,odbyly sie pod koniec stycznia 2014r,
  Krakowie.
  Duda zas,pierwszy Prezydent poobradowy,w
  obradach TYCH,bral osobisty udzial.

  OBAJ pomazancy Jaroslawa Kaczynskiego.

 25. Zerohero said

  Przy covidzie piecze się wiele pieczeni. To co mówił WC jest prawdą i to łatwą do sprawdzenia. Niestety to tylko jedna z wielu pieczeni.

  Nie znoszę WC, ale dobrze, że jakaś tam krytyka covidiotyzmu trafia do jego zwolenników. Wielguckiego też nie znoszę, a w sprawie covida dobrze daje czadu. Głównie jako pyskacz a nie merytoryczny, ale tacy też są potrzebni.

 26. Boydar said

  „… przy covidzie piecze się wiele pieczeni …” – Pan Zerohero

  święte słowa, i smutna prawda

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: