Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Leo o Walka z wiatrakami – wal…
  Zbigniew Kozioł o Wolne tematy (11 – …
  revers o Wolne tematy (11 – …
  Dziennik 1925 Andre… o Walka z wiatrakami – wal…
  revers o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  Krzysztof M o Wolne tematy (11 – …
  Ale dlaczego? o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  Siekiera_Motyka o Walka z wiatrakami – wal…
  revers o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  revers o Jak były rektor KUL ułożył mod…
  Carlos o Wolne tematy (11 – …
  Szczepan Zbigniewski o Kultura przeciw tradycji
  revers o W domu wisielca
  UZA o Walka z wiatrakami – wal…
  Marek o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

„Dobrowolność” szczepień: Wojsko Polskie zamyka ścieżkę kariery dla niezaszczepionych

Posted by Marucha w dniu 2020-12-29 (Wtorek)

We wtorek wyciekła informacja Dyrektora Departamentu Kadr, Gabriela Brańki z Ministerstwa Obrony Narodowej, w sprawie szczepień przeciwko COVID-19, z której wynika, że szczepienia są dobrowolne tylko dla tych żołnierzy, którzy nie chcą się rozwijać.

Tylko zaszczepieni będą mogli w roku 2021 wziąć udział w kursach i szkoleniach, np. oficerskich. Udział w misjach również jest uzależniony od zaszczepienia się.

Dyrektor Brańka napisał:

„Biorąc pod uwagę fakt, że jedynie szczepionki są w stanie zminimalizować ryzyko wystąpienia wirusa podczas realizacji kluczowych z punktu widzenia Sił Zbrojnych RP zadań informuję, że w 2021 roku tylko zaszczepieni żołnierze będą kierowani na kursy i szkolenia, w tym podoficerskie i oficerskie, a także na kursy kwalifikacyjne i doskonalące.

W związku z koniecznością ograniczenia do minimum ewentualności wystąpienia tzw. „ognisk zakażeń” w miejscach, w których podjęcie efektywnego leczenia jest utrudnione, jedynie żołnierze, którzy poddali się szczepieniu będą mogli w przyszłym roku uczestniczyć w misjach poza granicami kraju oraz będą wyznaczani na stanowiska służbowe poza granicami państwa.

Dodatkowo, aby zachęcić jak największą grupę żołnierzy do szczepień informuję, że fakt dobrowolnego zaszczepienia się, jako środek zwiększający bezpieczeństwo żołnierza, a tym samym dyspozycyjność i zdolność do wykonywania zadań służbowych, według projektowanych wytycznych, będzie miał wpływ na jego opinię służbową”.

Informację tę ujawnił w mediach społecznościowych działacz społeczny związany ze Stowarzyszeniem STOP NOP, Piotr Jawornik.

Jawornik przypomniał wyniki raportu Włoskiej Komisji Śledczej ds. Zubożonego Uranu, która badała powody ciężkich zachorowań żołnierzy wyjeżdżających na misje. Raport ten kończy się stwierdzeniem: „W świetle zebranych dowodów Komisja potwierdza istnienie statystycznie istotnego związku między chorobami nowotworowymi i limfoproliferacyjnymi a innymi chorobami (np. chorobami autoimmunologicznymi) oraz podawaniem szczepionek, zgodnie z przepisami o wojskowych szczepieniach profilaktycznych. Komisja uważa, że ​​związku przyczynowego nie można wykluczyć.„

Działacz społeczny zwrócił uwagę na fakt istnienia syndromu Zatoki Perskiej (Gulf war syndrome). Żołnierze biorący udział w misjach ciężko chorowali na autoimmunologiczny zespół indukowany przez adiuwanty, składniki szczepionek (ASIA).

Karol Kwiatkowski
Wiceprezes Zarządu Fundacji „Będziem Polakami” – wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

https://naszapolska.pl/

Komentarzy 18 do “„Dobrowolność” szczepień: Wojsko Polskie zamyka ścieżkę kariery dla niezaszczepionych”

 1. Siekiera_Motyka said

  Powyżej pewnego pionu będzie podawana wódka w szprycy.

 2. To się nazywa szantaż.

 3. JerzyS said

  Przyjdzie czas kiedy nastąpi dekovidacja i winni zostań zdegradowali, a ich emerytury do najniższej krajowej!

 4. JanuszT said

  Z daleka od tego syfu, bo trudno to nazwać, nadal, wojskiem.
  Szkolenie jest tam do dupy, a teraz jeszcze uzależniają karierę zawodową od wyszczepienia wojska.
  Trudno takim ludziom (dowodzącym tym) zaufać, a co dopiero ufać.
  Nie chciałbym służyć w takim czymś (goownie) niesamowicie upolitycznionym!

 5. Sarmata said

  Nie ma co ich żałować jak nie potrafią nawet tego wybić z pustego łba ministrowi.
  Dawno temu powinni przeprowadzić zamach wojskowy i rozgonić te wszystkie „partie”.

 6. Okadwa said

  Zaszczepionego kula się nie ima…
  Na widok zaszczepionego wróg gubi walonki pierzchając za Ural.
  … tak mówili na szkoleniu.

 7. JerzyS said

  Groźba utraty pracy za odmowę udziału w EKSPERYMENCIE MEDYCZNYM ,
  to groźba karalna!

  To w końcu kim jest ten szantażysta:
  lekarzem, czy biurokratą na stanowisku wieloletniego dyrektora pogotowia.?
  Czego mogą obawiać się zaszczepieni, skoro szczepionka chroni ich na 100%?

  Dyrektor pogotowia chciał obowiązkowej szczepionki dla pracowników. Dostał groźby „Spalimy cię”
  21 grudnia 2020, 10:16

  fot. archiwum
  Do sieci trafiło pismo dyrektora Samodzielnej Publicznej Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gorzowie, w którym znalazł się zapis o tym, że w nowych kontraktach będzie zapis o obowiązku zaszczepienia się przeciwko COVID-19. To sprawiło, że w mediach społecznościowych rozpętała się prawdziwa burza, a na dyrektora Andrzeja Szmita wylała się fala hejtu. Ponadto dyrektor pogotowia otrzymał wiele gróźb pod swoim adresem i swojej rodziny. W związku z tym dyrektor Szmit postanowił wycofać się z zapisu o szczepionce.

  W pierwszej kolejności zaszczepieni przeciwko COVID-19 mieli zostać m.in. pracownicy służby zdrowia służby pracujące przy COVID-19 takie jak policja czy wojsko. W związku z tym dyrektor Samodzielnej Publicznej Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gorzowie chciał wprowadzić obowiązek szczepienia dla wszystkich swoich pracowników. Do sieci trafiło pismo w tej sprawie.

  – W związku z tym, iż wszystkie kontrakty z SPWSPR w Gorzowie mają termin zakończenia w dniu 31 grudnia 2020 roku, informuję, iż w nowych kontraktach obowiązującym będzie konieczność zaszczepienia się przeciwko COVID-19. Wszystkie podmioty, które nie złożyły deklaracji o przystąpieniu do szczepienia (której termin mija w dniu 18 grudnia 2020 roku) nie będą miały przedłużonej umowy na świadczenia medyczne w 2021 roku i w latach następnych. Jedynymi powodami dla których może nastąpić zwolnienie osoby wykonującej świadczenie medyczne na rzecz podmiotu, który ma zawartą lub zechce zawrzeć umowę z SPWSPR w Gorzowie są przeciwwskazania medyczne […] – czytamy w piśmie do pracowników wojewódzkiej stacji pogotowie, podpisanym przez dyrektora Andrzeja Szmita.

  Po tym, jak pismo rozeszło się po przeróżnych grupach facebookowych, na dyrektora Szmita wylała się fala hejtu. – Przeczytałem kilkadziesiąt nienawistnych maili i kilka portali, gdzie było napisane, że chcę mordować Polaków i przeprowadzam eksterminację oraz zmuszam ludzi do wzięcia udziału w eksperymencie. Pojawiły się komentarze pod moim adresem „Przyjdziemy po Ciebie i Twoją żonę”, „Spalimy cię”. Nie będę ryzykował życia i zdrowia swojej rodziny. Wycofałem się dzisiaj z tego zapisu o szczepione i mam nadzieję, że nowe pismo również tak szybko dostanie się do sieci. Bardzo mi przykro, że moi pracownicy są tak nielojalni i zamiast przyjść do mnie i powiedzieć, że nie chcą się zaszczepić oraz chcą na ten temat porozmawiać, to wrzucają pismo do sieci – mówi Andrzej Szmit, dyrektor Samodzielnej Publicznej Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gorzowie.
  W związku z pojawieniem się gróźb karalnych pod adresem dyrektora Szmita i jego rodziny, zostanie złożone do prokuratury doniesienie o popełnieniu przestępstwa. Zajmie się tym prawnik stacji pogotowia.

  Skąd pomysł o obowiązkowym szczepieniu?

  Dyrektor Szmit tłumaczy, że nie ma żadnej innej metody, niż zaszczepienie się, aby przerwać ten ciąg zdarzeń, który skutkował śmiercią wielu osób zakażonych koronawirusem lub ciężkich powikłań po wirusie. – Nie ma żadnej innej możliwości, abyśmy mogli po roku normalnie żyć. Nie ma żadnej innej możliwości, abyśmy mogli jeździć do pacjentów i mogliśmy czuć się bezpiecznie. Zarówno my, jak i nasi pacjenci. W wojewódzkiej stacji pogotowia ratunkowego większość pracowników chciała się normalnie zaszczepić. Była grupa, która powiedziała „nie”, że nie będą się szczepić. Nie wiem dlaczego. Jest to coś przerażającego dla mnie, jeżeli wśród medyków jest jakakolwiek dyskusja na temat tego czy warto się szczepić. Jak widzę akcję wśród medyków, a to się rozchodzi na wszystkie osoby, które mówią o tym, że ziemia jest płaska czy że szczepionka jest eksperymentem. To powiem wprost brutalnie. Ta cała akcja będzie psu pod ogon, jeżeli zaszczepi się tylko kilkanaście procent ludzi. Jeżeli ktoś mówi, że wirus jest cacy, to po jaką cholerę ubierać się w te wszystkie kombinezony, maseczki, po co się dezynfekować, w końcu możemy tylko zachorować – komentuje Andrzej Szmit.
  Dyrektor wojewódzkiej stacji pogotowia w Gorzowie podkreśla, że osoby, które się zaszczepią, będą normalnie funkcjonowali, natomiast ci co się nie zaszczepią, to prędzej czy później zachorują na koronawirusa. Wtedy przyjdzie jedynie liczyć na to, że nie będą w grupie tych kilkudziesięciu tysięcy osób, które stracą życie.

  W umowie nie będzie zapisu o szczepieniu na COVID-19

  – Kontrakty, które kończą się 31 grudnia 2020 roku obowiązywały od wielu lat. Byłem dumny z moich pracowników, którzy byli jednymi z najlepiej wynagradzanych w Polsce. Kontrakty się teraz kończą. Poinformowałem dzisiaj w piśmie, że zostaną aneksowane do końca pierwszego kwartału 2021 roku. Stworzymy Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia i przeprowadzimy pełne postępowanie przetargowe. Każda oferta, która do nas wpłynie zostanie oceniona według SIWZ. W specyfikacji nie będzie zapisu o szczepieniu na COVID-19, ponieważ nie chcę ryzykować zdrowia i życia swojego i swojej rodziny – podkreśla dyrektor Szmit.
  Ponadto dyrektor Samodzielnej Publicznej Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gorzowie podkreśla, że jeżeli tylko w Gorzowie pojawi się szczepionka, to chce być pierwszą osobą, która w świetle kamer zostanie zaszczepiona przeciwko COVID-19.

  https://gorzowianin.com/wiadomosc/16426-dyrektor-pogotowia-chcial-obowiazkowej-szczepionki-dla-pracownikow-dostal-grozby-spalimy-cie.html

 8. revers said

  Oświadczenie liderów Konfederacji Korony Polskiej.
  Konfederacja Korony Polskiej
  Konfederacja Korony Polskiej przeciwko segregacji sanitarnej w Wojsku Polskim
  Oświadczenie
  Szanowni Państwo!
  Jesteśmy świadkami kolejnej odsłony haniebnej polityki szantażu, apartheidu i segregacji sanitarnej dokonywanej przez Rząd RP.
  Dziś polscy żołnierze otrzymują pismo dyrektora Departamentu Kadr Wojska Polskiego, Gabriela Brańki zmuszające ich de facto do poddania się eksperymentom medycznym.
  Podkreślić należy, że we wspomnianym piśmie znalazły się m.in. klasyczne propagandowe kłamstwa („szczepionki, które są bezpieczne i skuteczne”, „jedynie szczepionki są w stanie zminimalizować ryzyko wystąpienia wirusa” – nie można przecież formułować takich twierdzeń jeszcze przed zastosowaniem szczepień!).
  Co natomiast szczególnie przeraża, to zapowiedź segregacji żołnierzy z uwagi na ich gotowość do poddania się eksperymentom medycznym i praktyczny podział w Wojsku Polskim na 2 grupy: lepszą (żołnierze zaszczepieni) i gorszą (żołnierze niezaszczepieni). Umiejętności, zdolności, poświęcenie, staż i wyszkolenie to cechy wojskowe schodzące na ostatni plan. Odtąd karierę w Wosku Polskim mogą kontynuować jedynie wojskowi zaszczepieni, choćby i byli ostatnimi miernotami.
  Dyrektor Brańka zwraca się do polskich żołnierzy tak: „w 2021 roku tylko zaszczepieni żołnierze będą kierowani na kursy i szkolenia, w tym podoficerskie i oficerskie, a także na kursy kwalifikacyjne i doskonalące”. Ponadto nadmienia, że zaszczepienie się żołnierzy stanie się dla nich warunkiem wyjazdu na misje zagraniczne i będzie stanowić podstawę do wydania opinii służbowej (sic!).
  To jest szantaż! To są standardy niebywałe w historii naszej cywilizacji. Łamane są sumienia i prawo – na czele ze złamaniem Konstytucji RP, która w art. 39 mówi, że „żaden obywatel RP nie może być poddany przymusowym eksperymentom medycznym”, zaś w art. 32 „Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny”.
  Żołnierze polscy pełnią trudną i odpowiedzialną służbę. Wskutek tego typu bezczelnego ultimatum część z nich będzie pewnie zmuszona do rezygnacji ze służby dla Rzeczypospolitej. Żądamy natychmiastowego wycofania wyżej opisanego pisma i sprostowania tej kwestii przez Ministra Obrony Narodowej.
  Domagamy się pilnego zajęcia stanowiska w tej sprawie przez Zwierzchnika Sił Zbrojnych, Prezydenta RP Andrzeja Dudę, który winien stać na straży Konstytucji.
  Amor Patriae nostra lex!
  Grzegorz Braun Prezes Konfederacji Korony Polskiej
  Marta Czech Rzecznik Konfederacji Korony Polskiej
  Włodzimierz Skalik Sekretarz Generalny, Wiceprezes Konfederacji Korony Polskiej
  Roman Fritz Wiceprezes Konfederacji Korony Polskiej
  Warszawa, 2020.12.29

  *********************

  A tak poza tym po koszarach juz jezdza jakies dziwne pojazdy zmotoryzowane dwu i czterosladowe, motorki maja nawet z tylu bagaznik, napewno nie na bron dluga, a le strzykawki jak najbardziej. Szpitale polowe nagle zaminily sie boiska sportowe ogrodzone wysoka siatka z obfitym kolowym drutem kolczastym.

  Napewno nie dla sportowcow, bo tych nigdy nie bylo, ale dla obozowych wiezniow polskiego Pinnoczeta jak najbardziej.

 9. Anucha said

  Wojsko Polskie już przeżywało segregację po II wś
  Kto nie zaszczepił się wirusem syjonistycznym, nie miał szans na karierę.
  Teraz robią szopkę
  bergogliego jak w Watykanie.
  Ale w sumie znowu chodzi o syjonistycznego wirusa,
  A właściwie Rothschildowego

  Tak,tak
  Będziemy zbierali plusy dodatnie , coby można było przespać się z żoną.
  Nasze smart tv mają kamerki i wszystko widzą.

  Proponuję schadzkę w łazience pod pretekstem wyszorowania pleców, oczywiście palec może ześlizgnąć się 🙂
  Kitajce już tak mają.

 10. Oto zdanie nijakiego Reya , pojawił sie ni stąd ni zowąd,z Paryża ponoć i rządzi w Polsce, prawie jak sierżant Daniels,jego krajan.
  TAK rządzi się w PolsceM

  Marcin Ludwik Rey jest z Magdaleną Kawalec i Adamem Stolarzem.
  10 grudnia o 14:53
  Sposób na antyszczepionkowców. Wyposażyć w to wojsko i policję i zaczynamy polowanie. Serio, wcale nie żartuję. To nie jest tak, że szczepienie się albo nie może być decyzją indywidualną. Uważam, że szczepienia powinny być obowiązkowe.

  Nie szczepiąc się nie ryzykujesz tylko własny zdrowiem. To by mi nie przeszkadzało, gdybyś sczezł, byłby nawet pożytek w postaci podniesienia średniego IQ populacji.

  Jesteś zagrożeniem bo godzisz się na to, bydlaku, że zostaniesz roznosicielem i zarazisz tych, którzy też się nie szczepili – bo są takimi durniami jak ty, bo nie zdążyli albo nie mogą z powodu różnych przeciwwskazań – są i takie przypadki. Dzieciaka z białaczką jedno spotkanie z tobą wyśle na cmentarz. Będziesz to miał na sumieniu.

  10% nieszczepionych to jest dosyć ludzi, by w tym gronie rozwinęła się epidemia. Niektóre straszliwe choroby, które jak sądzono, były już wytępione, zaczynają wracać. Ogarnijcie się, bo będzie trzeba do was strzelać. Na razie strzykawkami.

  No proszę Polacy to bydlaki….
  za veto.tv facebook

  https://www.facebook.com/Veto-tv-100112815162451/

  https://marucha.wordpress.com/2016/01/21/marcin-rey-ostateczne-zalamanie-i-kapitulacja/

  ————–
  Rey jeszcze niczym nie rządzi, prócz własną obsraną dupą. Ale bardzo się stara przebić do mediów.
  Takie tam czosnkowe gówienko…
  Admin

 11. Anucha said

  @10

  Arogancja, zuchwałość,bezczelność i tupet syjonistów sięgnął zenitu.
  Ale są plusy dodatnie takiego zachowania.
  Po prostu postępować zupełnie przeciwnie i będzie miało się pewność , że robi się dobrze i prawidłowo.

 12. Anucha said

  Rey, ile dzieci wysłaliście na tamten świat.
  Zrzucając napalm, bomby konwencjonalne i atomowe.
  Wy już od bardzo dawna strzelacie do ludzi.
  Najczęściej w tył głowy.
  Dla was nie ma żadnych świętości.
  Osiągnęliście Himalaje barbarzyństwa.

  Zabójcy rodziny Carskiej pochylają się nad dzieckiem chorym na białaczkę -hipokryci.
  Pochylacie się nie dla ratowania tego dziecka, ale wykorzystujecie sytuację żeby popełnić następną zbrodnię przeciwko ludzkości.

  ——-
  Ten Rey to parszywy rzyd. Przedtem zajmował się polowaniem na antysemitów w Internecie i robieniem donosów na rosyjską Piątą Kolumnę.
  Zwykły śmieć.
  Admin

 13. bryś said

  Rzyd jak rzyd. Jak oni wszyscy zresztą. A debilne polactwo liże ekran i „tak tak, świnka nas zabije. i różne koki i baterie.”

 14. revers said

  Juz merdia nadaja , do niezasczepionych strzelac!

  gdzie jest niezalezna prokuratura? i grozby karalne?

  .https://www.youtube.com/watch?v=MaLuD9wa22M

  widzcznie ta sama paka pierw strzelic smiertelnie, a potem pytac sie czy ma test pcr, lub byl zaszczepiony.

 15. Jan said

  Odpowiedź Polaków na pismo ob. G. Brańki.

  Wojtek jest niezawodny!

 16. lewarek.pl said

  Phi, ale sensacja. Przecież to już było. W PRL w wojsku awanse, szkolenia i inne gratyfikacje należały się tylko członkom PZPR.
  Teraz zamiast legitymacji PZPR przepustką do kontynuowania kariery będzie zaświadczenie o szczepieniu.
  Jaki ten świat jest nudny. Ciągle powtarza się to samo.

 17. .prast said

  amerikańcy robią to samo albo my robimy to co amerikańcy>
  Mass-Vaxxing of US Military Forces for Covid
  .https://stephenlendman.org/2020/12/mass-vaxxing-of-us-military-forces-for-covid/
  z tym, że u nich-rodziny, pracownicy cywilni,worldwide
  będą traktować ‚szczepionką’ Moderna
  tak jak to Pfizera>>niebezpieczna dla zdrowia.
  i nie posiadająca akceptacji FDA – bo nie przeszli wszystkich etapów badań – tylko poszli na skróty
  i tzw. Emergency Authorization Use (EAU)
  Przy okazji się dowiecie, że w 1szej wojnie vs Irak>w 1991, zaszczepili 150 000 żołnierzy USA+aliantów szczepionką przeciw wąglikowi
  i po latach się okazało, że weterani cierpią na tzw. Gulf Syndrom.
  W tej szczepionce (na wąglik) użyto jakiegoś badziewia tak szkodliwego jak wąglik.
  .
  Mnie to w zasadzie cieszy>taka broń biologiczna przeciw wrogom ludzkości (myślę o USA)
  za ich własną kasę>>palce lizać
  a to, że my robimy to samo (tzn. szczepimy)>nasza kasa teraz i potem jak wyskoczą takie ‚covid syndrome”

 18. JerzyS said

  Pokorna świnia dwie matki ssie i awansuje,
  ale tylko do czasu jak zachoruje. Potem będą wakaty

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: