Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  osoba prywatna o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Boydar o Transmutacja biologiczna – ską…
  JackTheCrasher o Wolne tematy (08 – …
  bryś o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  brys o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  Czytelnik z Północy o „Hiszpańscy” nurkowie na…
  Krystian Szeliga o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Anucha o Ukraina na skraju przepaści! M…
  Anucha o „Hiszpańscy” nurkowie na…
  Sudbina Srba o Wolne tematy (08 – …
  Anucha o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  Kojak o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  antoni o O paranoi giedroyciowych i bar…
  gnago o Transmutacja biologiczna – ską…
  4Kartofle o Transmutacja biologiczna – ską…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Globaliści proponują nowy system “wiarygodności kredytowej”: będzie zależała od twojego zachowania w internecie

Posted by Marucha w dniu 2020-12-29 (Wtorek)

„Wchodzimy w czas przebudowy świata. Przebudowy najgłębszej od 30, a może nawet od 80 lat. Widzimy, że sytuacja jest dynamiczna” – powiedział premier Mateusz Morawiecki powtarzając mantrę, którą coraz częściej słychać ze strony przywódców państwowych i przywódców globalistycznych instytucji.

Premier nie wyjaśnia jednak co może się kryć pod pojęciem “wielkiej przebudowy” czy “resetu”.

Na czym ma on polegać? Nieco światła na wyjaśnienie kilku aspektów tych tajemniczych haseł rzuca dopiero co opublikowany dokument Międzynarodowego Funduszu Walutowego (International Monetary Fund – IMF).

W dokumencie zatytułowanym “Finansowe pośrednictwo i technologia” proponuje się wprowadzenie nowych kryteriów oceny wiarygodności kredytowej, a w praktyce wiarygodności każdego klienta szeroko ujmowanego systemu finansowego.

Zatem, zamiast dotychczasowych sztywnych mechanizmów sprawdzania i utrzymywania wiarygodności kredytowej poprzez klasyczny rating, czyli ocenę ryzyka kredytowego, na który wpływają takie elementy jak zatrudnienie, wysokość zaciągniętych pożyczek oraz ich spłata, globalistyczne instytucje w ramach “resetu” proponują rozszerzenie narzędzi i skorzystanie z cyfrowej inwigilacji klienta.

Tak więc klient nowego wspaniałego porządku wyrosłego na bazie resetu – który z kolei przyspieszył w wyniku przeprowadzenia zaplanowanej akcji o nazwie “pandemia koronawirusa” – będzie monitorowany pod kątem jego zachowania w cyberprzestrzeni.

Kredyt każdego klienta bankowego – a przecież w nadciągającej epoce bezgotówkowego społeczeństwa będzie nim każdy oddychający człowiek – będzie uzależniony od “łatwych do sprawdzenia cyfrowych śladów” czyli “danych od dostawcy poczty elektronicznej, dostawcy internetu czy też od operatora telefonicznego”. Autorzy propozycji tego typu przebudowy świata mówią o zastosowaniu do tego celu sztucznej inteligencji (AI), której roboty będą przeczesywały wszystkie dostępne dane, w tym wyszukiwarki internetowe.

Autorzy dokumentu sami przyznają, że scenariusz Covid-19 pozwolił na “turbo-przyspieszenie” procesów przebudowy systemu bankowego, co idealnie zespala się z wizjami szaleńców takich jak George Soros czy Klaus Schwab. Ci wielcy globaliści w dokumencie “Wielki Reset” mówią wprost, że “każdy kraj, od Stanów Zjednoczonych po Chiny, musi współuczestniczyć [w wielkim resecie] i każdy segment przemysłu, od wydobywczego po technologiczny, musi być przemieniony.”

W Nowym Światowym Porządku, który jest obecnie pospiesznie wprowadzany w czasach wykreowanej “pandemii koronawirusa”, każdy będzie inwigilowany na każdym możliwym – w przenośni i dosłownie – kroku. Nowa technologia 5G pozwoli na zidentyfikowanie i zlokalizowanie każdego człowieka w każdej chwili, sprawdzenie co robi (od parzenia kawy, otworzenia lodówki czy zapalenia żarówki), a technologia AI pozwoli na monitorowanie zachowania w cyberprzestrzeni.

Zatem od tego po jakie materiały będziesz sięgał w internecie, co wpisywał w wyszukiwarce, jaki film oglądał, jaki portal czytał, a nawet jaki będziesz miał grymas twarzy gdy oglądając w telewizji wiadomości czy słuchając przemówień politycznych marionetek (już wiele smart-telewizorów ma wbudowaną kamerę) – od tego wszystkiego w niedalekiej przyszłości będzie zależała nowa “wiarygodność konsumencka”, a jej wynik będzie bezpośrednio rzutował na przyjęcie do pracy, czy po prostu decydował o możliwości zakupu biletu na pociąg bądź na mecz piłkarski.

Oprac. http://www.bibula.com

Premier Mateusz Morawiecki: Wchodzimy w czas przebudowy świata

„Wchodzimy w czas przebudowy świata. Przebudowy najgłębszej od 30, a może nawet od 80 lat. Widzimy, że sytuacja jest dynamiczna (…) Odbicie po koronawirusie przyjmie kształt litery K. To dlatego, że niektóre branże znakomicie rosną nawet mimo epidemii, a może nawet na skutek epidemii, a inne są bardzo mocno poturbowane” – powiedział premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej”.

Zapytany o datę wejścia w życie zapisów Europejskiego Funduszu Odbudowy, premier przewiduje, że „fundusz ma szansę ruszyć realnie od III kwartału 2021 roku”. Jego zdaniem kluczowe jest jak najszybsze wprowadzenie w życie zapisów systemu pomocowego. „Nawet gdyby proces odbudowy się opóźnił, mamy w arsenale plany dużych inwestycji krajowych, które będziemy przyspieszać, by ten impuls zadziałał jak najszybciej i przełożył się na wyższy wzrost gospodarczy” – zapowiedział.

„Przygotowaliśmy wiele rozwiązań budżetowych, finansowych, inwestycyjnych, zarówno lokalnych, jak i na poziomie krajowym, które już działają i zadziałają w kolejnych latach mocno w kierunku wzrostu gospodarczego. Może się okazać, że już w IV kwartale 2021 roku przekroczymy poziom PKB z czasu sprzed pandemii. Byłaby to rzadkość na świecie, a szczególnie w Europie” – powiedział premier.

Mateusz Morawiecki wyjaśnił także czym jest „nowy ład” – określenie padające ostatnio często ze strony przedstawicieli Zjednoczonej Prawicy. Ekonomiczne scenariusze na następne miesiące przyjmują wykresy w kształcie litery „K”. Oznacza to, że na obecnej sytuacji zyskują głównie wielkie korporacje, a traci klasa średnia mająca w swym ręku małe i średnie przedsiębiorstwa.

„Przemysł w Polsce rozwija się nadal w dobrym tempie. Apple, Amazon czy Microsoft [typowe polskie przedsiębiorstwa, kurwa wasza gudłajska mać – admin] notują gigantyczne dochody i wyceny. Architektura społeczna i gospodarcza będzie ulegała głębokiej zmianie. Teraz trzeba pomyśleć o tym, jak świat może wyglądać za dwa, pięć, dziesięć lat, i przystosować procesy legislacyjne i inwestycyjne do tego świata. Cel to sprawić, by Polska odnalazła się w tym świecie jak najlepiej” – poinformował szef rządu.

„Całościowo chcemy go przedstawić w styczniu. Dziś koncentrujemy wszystkie siły na Narodowym Programie Szczepień – to jest podstawa do budowania przyszłości po koronawirusie” – poinformował.

Źródło: gazetaprawna.pl
PR

Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej.

O tak, Apple, Amazon i Microsoft to flagowe produkty polskiej przedsiębiorczości. Nie zapłacili ani grosza podatku ale p. premier przystosuje pod nich procesy legislacyjne i inwestycyjne. Ile PL zapłaciła już za udział w chmurze danych Microsoftu ? Wesołych Świąt
Pejot

To jest dobre: Przemysł w Polsce rozwija się nadal w dobrym tempie. Apple, Amazon czy Microsoft notują gigantyczne dochody i wyceny. Czyli przemysł w Polsce to Apple i Amazon??? A co z rządowymi planami likwidacji przemysłu polskiego na rządanie Brukselii i Berlina? Hmm. Co z likeidowanym pd 2021 roku górnictwem? Co z planami zamykania przemysłu gazowego i petrochemicznego? Co z planami zrobienia z Polski kraju rolniczego i rezerwuaru taniej siły roboczej dla Niemiec i Francji? To ta świetlana przyszłość?
Jurgen

Proszę sobie budować ten świat przez duże “K”, ale bez nas. My nie chcemy twojego świata bez Chrystusa. Nie chcę żadnych dobrodziejstw od tych ludzi bezbożników.
Katolik

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2020-12-25)

https://www.pch24.pl/

Komentarzy 10 do “Globaliści proponują nowy system “wiarygodności kredytowej”: będzie zależała od twojego zachowania w internecie”

 1. bryś said

  Nigdy nie mogłem zrozumieć o co chodzi z tymi sprytnymi telefonami za 5 tys. PLN?

 2. bryś said

  Znaczy się w Polsce, to z dwie takie uczciwe średnie krajowe.

  Uważacie, że ponad 5 tys. średniej to abstrakcja? Najczęstsza pensja to 2,3 tys. zł brutto

  https://spidersweb.pl/bizblog/wynagrodzenia-gus-dominanta-mediana/

 3. Okadwa said

  Tak to jest jak niektórym ciągle mało…
  A przecie kiedy se użyjesz a zaś potem napoczniesz flaszeczkę i cupniesz na przyzbie z nabitą fajką i mając niebo gwiaździste nad sobą a prawo moralne w sobie to wiesz że masz cały świat.
  … ale to może zrozumieć tylko człowiek.

 4. wnikliwymokiem said

  Udzielanie kredytu musi być lepszym biznesem niż biznes kręcony na tym kredycie ale zdaje się, że do gry wchodzi : – co wolno wojewodzie … .

 5. gd-ap said

  Ad 1) Bryś

  … a o co chodzi z tymi drogimi telef za 5 tys ?

 6. Wielka Kopa Tatry said

  Okadwa. Szkoda, że mało kto rozumie tę prostą prawdę. Teraz co innego jest w cenie.A w 1941 to faktycznie niemili sąsiedzi byli, ci z pejsami oczywiście 😀 Co do kredytów to nie wiem jak można je brać na samochód, telefon czy telewizor, skoro najlepszy telefon to stara nokia ericsson czy motorola, sprytny telefon z intenetem to kilkaset złotówek, telewizor im wyrazniejszy obraz tym bardziej sie wzrok męczy, a siedząc przed tv sie człowiek tylko degraduje, no i samochod tani, wygodny i niezawodny np. peugeot 406 i w ten sposob za niewielkie pieniądze można mieć skórę, fure i komore oraz święty spokój od kredytów😀

 7. Wielka Kopa Tatry said

  Skórę w tym sensie, ze nikt nas z tej skóry nie obedrze😀

 8. Ta fotka z dyktatorem ma zły napis.
  Powinno być:
  Co was (a nie nas) nie zabije,
  to ja opodatkuję.

  A swoją drogą te gęby normalnym ludziom dawno już obmierzły.

 9. JanuszT said

  Jeb…ny Pinokio kłamliwy, ten nochal ma już wielokilometrowy🤮👈❗

 10. Piskorz said

  re 6 skoro najlepszy telefon to stara nokia ericsson czy motorola, ” SZPENIO OD TELEFONÓW.. powiedział mi, że jeszcze trochę…i takich telef. w ogóle nie będzie…wiadomo dlaczego.!!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: