Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  errorous o Wolne tematy (58 – …
  matirani o Jak zmieniało się zatrudnienie…
  matirani o Wolne tematy (58 – …
  minka o Jak zmieniało się zatrudnienie…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (58 – …
  Homolka o NATO może się samo rozbroić…
  Bezpartyjna o W rocznicę urodzin Wielkiego…
  Boydar o Wolne tematy (58 – …
  Boydar o Wolne tematy (58 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (58 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (58 – …
  NC o Wolne tematy (58 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (58 – …
  walthemar o Wolne tematy (58 – …
  Marucha o Wolne tematy (58 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Praca u Niemca

Posted by Marucha w dniu 2021-01-04 (Poniedziałek)

Głośno u nas o wypowiedzi pewnego niemieckiego polityka czy przedsiębiorcy, który powiedział, że Niemcy zrobiły z Polski zasobnik taniej siły roboczej i rynek zbytu na swoje towary, drożej sprzedawane niż w Niemczech.

Jakoś mnie nie oburza wypowiedź tego Niemca. Dla pełni obrazu dodałbym, że Niemcy to zrobili, ponieważ Polacy na to pozwolili. Sądzę, że da się to jasno wytłumaczyć na przykładzie Stalowej Woli.

Od końca dwudziestego wieku Kombinat Przemysłowy Huta Stalowa Wola, największy pracodawca w Stalowej Woli i jeden z największych w Polsce, zaczął popadać w ogromne problemy. W efekcie z kilkunastu tysięcy zatrudnionych zostało około pięciu tysięcy, a i tym w większości groziło zwolnienie.

Tak się złożyło, że kulminacja tych procesów przypadła na pierwszą kadencję mojej prezydentury. Nie waham się stwierdzić, że w pewnym momencie Stalowej Woli groziła socjalna katastrofa. Póki co nie było widoków, żeby Huta stanęła na nogi. W dużym stopniu ratunkiem okazało się sprowadzenie do Stalowej Woli dużego niemieckiego inwestora. Główną zasługę w tym miał stalowowolski przedsiębiorca Antoni Kłosowski, któremu tą drogą czuję się zobligowany podziękować. Tej jego zasługi Stalowa Wola nie docenia, a ja zrobiłem to z dużym opóźnieniem.

Z czasem niemieckich firm przybyło i dynamicznie się rozwijały. Niemcy przynieśli do Stalowej Woli trzy rzeczy. Po pierwsze kapitał, po drugie miejsca pracy i po trzecie know how, czyli umiejętność organizowania wydajnej pracy w oparciu o nowoczesne technologie. Na tamte czasy była to całkowicie nowa jakość, bardzo potrzebna gospodarce Stalowej Woli i Polski.

O takich inwestorów rozpoczęła się w Polsce rywalizacja między samorządami. W efekcie było tak, że my niemieckim inwestorom niskie podatki, oni nam niskie płace. Sam uważałem, że do pewnego czasu to konieczność. Ani przez chwilę nie miałem złudzeń, że Niemcy inwestują u nas z jakichś sentymentów.

Mogliśmy się uczyć od nich jeszcze czegoś. Pamiętam gdy do Stalowej Woli zawitała niemiecka pani konsul z Krakowa. Szczegółowo wypytywała o warunki funkcjonowania niemieckich firm, była zadowolona, że może się ze mną dogadać po niemiecku i ani słowem żadnej wdzięczności za możliwość inwestowania w bardzo dogodnych warunkach. To było raczej oczekiwanie podziękowania i to solennego, że Niemcy tu inwestują. Niemieckie firmy nigdy mocniej nie wpisały się w życie społeczne, czy kulturalne miasta i trudno je było namówić choćby do sponsorowania sportu. Nie zmieniał tego nawet fakt, że część niemieckich właścicieli firm pożeniła się z Polkami.

Ten czas radości, że Niemcy inwestują i dają pracę powinien się skończyć najpóźniej około roku 2010. Nie nauczyliśmy się od Japończyków, Koreańczyków i Chińczyków. Ci również znosili różne upokorzenia, gdy uczyli się od Zachodu. Ale wiedzieli kiedy skończyć etap nauki i przejść do rozwijania własnych technologii i tworzenia własnego nowoczesnego i konkurencyjnego przemysłu.

Obecnie to te azjatyckie kraje narzucają warunki współpracy zachodniemu w tym niemieckiemu kapitałowi. Polska cały czas daje sobie narzucać warunki obecności kapitału zachodniego, czego jaskrawym przejawem są wspomniane na początku niskie płace i wysokie ceny. Uważam, że kolejne polskie rządy mogły doprowadzić do zmiany tej sytuacji.

Jednym z najbardziej jaskrawych przykładów wręcz sabotażu polskich interesów, żeby nie powiedzieć zdrady stanu, było w ostatnich latach zwolnienie z podatków przez rząd PiS-u amerykańskich koncernów z branży informatycznej.

Nie chcę twierdzić, że moje działania były całkowicie inne, ale jeśli chodzi o podatki, to jednakowo traktowałem firmy polskie i zagraniczne, a nawet polskie firmy mogły częściej sięgać po umarzanie podatku od nieruchomości. Nauczyłem się również asertywności wobec niemieckich firm. Przypominam sobie sytuację, gdy jedna z tych firm naruszyła pewne przepisy przy rozbudowie hal produkcyjnych.

Przepisy uważałem za durne, ale gdybym podniósł tę sprawę, firmę ukarano by kilkumilionową karą, co mogłoby w tamtym momencie zagrozić jej istnieniu. Wtedy miasto straciłoby wpływy z podatków i miejsca pracy, a grzywna poszłaby – jak się to wówczas mówiło – na mercedesy dla złodziei z Warszawki.

Zrobiłem inaczej. Powiedziałem Niemcom o całej sprawie i zażądałem, żeby w zamian za niereagowanie wpłacili dużą część potencjalnej grzywny na budowę wystawy poświęconej historii Centralnego Okręgu Przemysłowego. To była ważna sprawa dla Stalowej Woli, a brakowało dużej kwoty do jej sfinalizowania. Niemcy zapłacili i w ten sposób są do dzisiaj największym niemieckim sponsorem jakiegokolwiek wydarzenia w Stalowej Woli.

Dla mnie to tym bardziej cenne, że niemieckie pieniądze sponsorowały wystawę właśnie o COP-ie.

Na przykładzie Stalowej Woli widać, że niemieccy inwestorzy mieli nawet zbawienny wpływ na polskie problemy gospodarcze, ale to wcale nie niemiecka przewaga gospodarcza i polityczna zdecydowała o naszej obecnej pozycji niemieckiej montowni z niskimi płacami. To polska dupowatość albo sprzedajność pozwoliły Niemcom zająć taką pozycję. Dla mnie najgorsze, że nie mam wiary, że da się to zmienić.

A Państwo uważacie, że gospodarcze relacje z Niemcami mogą być bardziej partnerskie?

Andrzej Szlęzak
https://konserwatyzm.pl

Komentarzy 31 do “Praca u Niemca”

 1. Ale dlaczego? said

  Polacy najpierw zostali nauczeni za komuny, że polskie jest be, a zagraniczne lepsze. Co niejednokrotnie miało miejsce.
  A później po ’89 zostali nauczeni, że polskie jest be, a zachodni kapitał przyjdzie i stworzy cud gospodarczy nad Wisłą…
  Następnie po 2005 zostali nauczeni, że Polska jest be, a eu daje nam piniondze i cywilizacyję…
  W „międzyczasie” kurwiniści rozwadniali Polakom mózgi. I telewizyje od tvp, przez polsat, po tvn…
  A politykę „uprawiają” w Polsce kolejne agentury obcego wpływu…

  Obecnie 80-95% Polaków (z urodzenia) jest kretynami gospodarczymi, bez względu na ukończoną szkołę…
  Łatwo to sprawdzić. Powiedzcie „Polakom”, że jesteśmy kolonią w środku Europy. A następnie przeanalizujcie ich reakcje…
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kolonializm

 2. Antares said

  „Nie nauczyliśmy się od Japończyków, Koreańczyków i Chińczyków….”
  Bo tam rządzili i rządzą Japończycy, Koreańczycy i Chińczycy.

 3. revers said

  Niemcy wykupuja cale zaklady, i zamykaja jak Telefonie przez Siemens, ktora to firma miala zapewniony zbyt telefonow i central na dlugie lata na wschodzie europy, glownie w Rosji..

  ostatnio takze cala zagluge srodladowa Odrzanska wykupili wraz z inwentarzem i eksploatuja zarowno nie tylko zalogi polskie ale tabor rzeczny np. polskie barki Zubr ktore teraz rozworza masowke po wschodnich Niemczech za pol darmo.

  warza sie losy polskiego gornictwa, ale juz wiadomo nowe kopalnie wegla w rp beda tylko niemieckie i nikomu nie beda przeszkadzac normy i limity CO2.

 4. Kura domowa said

  Mam w domu mikser polski wyprodukowany ok. 50 lat temu. Predom Polar. Działa bez żadnej gwarancji. Nie sprzedam za żadne pieniądze .

 5. Marek said

  No to Szlęzak dosolił Niemcom, zgwałcił i zmusił do dania pieniędzy na wystawę o COP. Bo przymknął oko na coś tam, hehe.
  Tylko tyle?
  Kupa sukcesów. Miała być laurka, a wyszło g.

 6. AlexSailor said

  @Marek
  No właśnie. Nawet nie widzi własnej śmieszności.
  Ale nic to. Nie widzi przede wszystkim, że nie byliśmy w 1989r. na poziomie Korei, a tym bardziej Chin.
  Nasza gospodarka była konkurencyjna,.
  Kapitał również był, było wszystko.
  Polska gospodarka została z premedytacją zniszczona.

  ———–
  Najśmieszniejsze, że uratował wielu ludziom zatrudnienie.
  Admin

 7. Kar said

  re:2/An-„rzadza” Chinczyki

  – spojrz pan sprawiedliwie gołym okiem na profil chinskiej produkcji. Tej pod zakrytym dachem, gdzie rzedem stoja prasy. A przy nich skosnooki-operator. Maszyny, wszystkie pochodza z US lub Niemiec. Chinczyk, to proste-tanie-posluszne narzedzie w reku gudła. Chinczyk, to bezmozgowyrobot usluzny na 100% za miske ryzu.

  – Kiedys w Kanadzie zamykali zaklad (przenosili do US) i ludzie stawili czynny opor idac na strajk. Wszyscy za wyjatkiem malej grupy Chinczykow. Bo ci zbili sie w ciemny kat, i tam ze stoickim spokojem ustawowo wpier…li swoja miche ryzu…

 8. Listwa said

  @ 6 AlexSailor

  To prawda, z podkreśleniem „z premedytacją”

  @ 1 Ale dlaczego

  Dużo prawdy, z tym, ze nie nauczeni. Zostali wytresowani i ustawili sie grzecznie w kącie.

  „Obecnie 80-95% Polaków (z urodzenia) jest kretynami gospodarczymi, bez względu na ukończoną szkołę…”
  – mocne słowa, ale niestety prawdziwe. Mozna dyskutować czy jest 5 %. nalezycie zoorientowanych.

 9. Wielka Kopa Tatry said

  Czyli co, tylko na zachodzie potrafią organizować? Jeśli w to wierzy to tak jakby był niewolnikiem.I co się za tą „dobrą” organizacją kryje? Był artykuł o pracy w amazon, ja jeżdżąc po Polsce dziennie odwiedzam 1-3 firmy, najczęściej zach. to widzę, wszystko kontrolują, ludzie często zestresowani, atmosfera niekiedy przypomina jakiś obóz pracy przymusowej.

  Damski głos – załóż maseczke! załóż maseczke! załóż…
  Musi Pan mieć maseczke bo inaczej nie zmierzy temperatury…
  Załóż maseczke…
  Dobra głupia babo założyłem, tylko się zamknij wreszcie.
  Dziadki z ochrony śmieją się pod nosem.
  Temperatura w normie!

 10. Dinozaur said

  Ryba psuje się od głowy . Dinozaur siedział se kiedyś w warsztacie i remontował bardzo starożytną maszynę do pisania ( Monarch 3 ( Remington) z 1911 roku z rosyjską czcionką z czasów cara batiuszki z Jat’ itd., niezwykle rzadka ). Przyglądała się temu panienka robiąca właśnie dyplom na jednej z kiedyś najsławniejszych politechnicznych szkół w Polsce. Na stole leżała suwmiarka i podorabiane ośki . Ponieważ Dinozaurowi zabrakło trzeciej ręki poprosił pannę żeby ośki jeszcze raz pomierzyła. Ona wzięła suwmiarkę do rąki i spytała jak się to robi . Przynajmniej wiedziała co to jest suwmiarka . Dinozaur pokazał jej potem mikrometr – jej reakcja była : A co to jest ?

 11. Odwracania uwagi ciąg dalszy. Bo… Bo wszyscy, świadomie bądź nieświadomie pracują na parchifallusów.

  https://web.archive.org/web/20200210193944/https://europeanmediacentre.wordpress.com/2013/09/02/list-of-banks-owned-by-the-jewish-rothschild-family/

  A takie wyliczanie, ile jest % gówna w gównie możecie sobie wsadzić tam, gdzie się ono rodzi. Sznoblowate dziobły mięszajom w tym ychnim tyglu, uniesieni opętańczym zapałem podjudzeni chlaniem krwi męczonych ludzkich niewiniątek, a my bredzimy, jak wew maligmie pijanego wariata, opisując jedynie efekty bulgotania owej szatańskiej strawy, pomijając natrętnie przyczyny, skutki oraz prawdziwych sprawców tego haniebnego procederu. Mało… kłócimy się o różnice w sposobie opisywania tego skiśniałego gówna. Boć mało kto zdaje sobie sprawę z tego, iże to ychnie fekalia i nie wystarczy ich wąchanie, opisywanie, nie daj Panie Boże łykanie. Tu, teraz i natychmiast koniecznem jest rozłożenie na pierwiastki „właścicieli” owych kotłów a także mięszaczy, które nie tylko, że dla maszkaronów pracujom, ale też dla nich siem prostytułujom.

  Wygląda to tak:
  Garbulec wybeblotuje żydczenie, gargulec dwoi siem i czworonoi, żeby pana garbulca zaspokoić i pośpiesznie wynajduje coraz to dziwaczniejsze wyćwiki, mające unygo zadowolnić. Rzuca zatem ochłap za ochłapem usłużnym, wytresowanym a zgłodniałym pokrakom mendialnym. Te rzucajom siem na taki kęsek, rozszarpujom to na mniejsze kawałki i rozpierdzielajom dokoła, robiąc z tego dla jednych żałosne, dla drugich radosne widowisko, zawszeć pełne wrzawy i wyświechtanego klangoru. A matoł nie byłby matołem, gdyby wiedział, że wystarczyłoby wszystkie te parszywe, sznoblowate, wredne ryje odciąć od zasilania.

 12. Wielka Kopa Tatry said

  Tyle z tego zrozumiałem, że Polak sam z siebie to nawet D. sobie nie potrafi podetrzec i musi mu Niemiec pokazać, bo inaczej Polak zginął by marnie i wielu Niemców tak właśnie myśli, charakteryzuje ich pycha, a Polacy odwrotnie brak wiary we własne umiejętności, także problem jest w polskiej schorowanej głowie. Pewnie Ci Azjaci, to nawet jak S chylali głowy, to i tak swoje wiedzieli i tylko czekali na ten moment.

 13. Marucha said

  Re 7:
  I te głupie żółtki są potęgą gospodarczą i przemysłową.

 14. Re 14:
  Szanowny gospodarzu, racja, acz nie do końca, bowiem miliardom żółtków niewiele lub nic z owej „potęgi” nawet nie kapnie.

  ———-
  Kapnie im np. pewność jutra. Bo mogliby wszyscy umrzeć z głodu przy innych rządach.
  Przeciętny dochód jest niższy, niż w Polsce, ale nie w jakiś drastyczny sposób. W miastach dochody są porównywalne.
  Nb. Chiny liczą ok. 1.3 – 1.4 miliarda ludzi.
  Admin

 15. Marek said

  Najśmieszniejsze, że uratował wielu ludziom zatrudnienie.
  Admin
  ===
  Kiedyś to Kościół przez duże K miał jaja.
  Zabraniał pracować u żyda.
  Dzisiaj pracować u żydoszkopa, to ratunek, zaszczyt, gwarancja rozwoju itp.

  ———-
  … albo smutna konieczność…
  Admin

 16. Zbyszko said

  AlexSiailor @ i wcale ie było to tak, że Gierek zadłużył Kraj i do dzisiaj spłacamy te długi, bo spłacił on tą wciśniętą mu na siłę, zastawioną na Polskę pułapkę, praktycznie w całości węglem (zostały już wtedy naprawdę stosunkowo małe „grosze”).
  Gdy Polska miała wychodzić na prostą, sabotażyści z naszą pożytecznych idiotów pomocą, opustoszyli do końca te sporządzone przez nich puste półki, i poszło… Dokładnie tak samo jak wcześniej w Chile z Salvatore Allende.
  W Polsce ta zaprojektowana w jednej z najlepszych agencji, operacja specjalna CIA, nazywała się „Solidarność”.
  Nie wiem jak nazywała się ta operacja w Chile i w innych państwach, ale także pewnie została nazwana jakimś nośnym sloganem pod tamtejszą publikę.
  Teraz możemy obserwować jak Łukaszenka broni Białorusi, tak samo jak kiedyś Gierek próbował bronić Polskę. Ma szczęście ten Łukaszenka, że w USA upada ten cały zbrodniczy Deep State.
  Podobno głowy tam lecą, hurtowo.

 17. Zbyszko said

  Marucha @13 Są Chińczycy (wybrani) potęgą, za sprawę amerykańskiego Deep State i swojej atawistycznej (by nie pisać zwierzęcej) bezwzględności w wykorzystywaniu niewolniczej pracy kupowanych na wybiedzonych wsiach dzieci, które 16 i więcej godzin przez 7 dni w tygodniu tworzyły i nadal tworzą tą potęgę najpierw Deep State i później także Chin.
  Symbolem tego „postępu” Chin niech będzie ta prowincja Wuhan, gdzie ulokowane są „fabryki” produkujące Adrenochom z krwi dzieci, doprowadzonych torturami do skrajnie wytrzymywanego bólu…!!!
  Wtedy uzyskuje się ten cały poszukiwany na całym świecie, tak i w tej pieprzonej „wolności” w Polsce, odmładzający Adrenochrom…!!!

  ————
  Czy Pan wierzy w to, co napisał? Ma Pan jakieś poszlaki?
  Admin

 18. Kar said

  Re 7:
  I te głupie żółtki są potęgą gospodarczą i przemysłową…
  ____________

  – pseudo żółtki. A jezeli juz sa tak tworcza globalna potęgą gospodarcza, to dlaczego nagminnie uciekaja z RAju??..dlaczego jest plan przerzutu 1.5mln skosnookich do UK w 2021?..dlaczego tworza chinatowns-getta w Kanadzie i US..dlaczego atakuja Australie..NZelandie itd..zamiast siedziec na dupach grzecznie-plasko u siebie w dobrobycie..??

  – plaski zneutralizowany robot za ktorym wiadomo kto stoi. Sami..tam do dzisiaj, to by dziabali sadzac ryz zanurzeni po kolana w blocie. Ich przemyslowy blichtr, to globolany gudel-sukces..tyle w temacie China

  ——————
  Pseudo-żółtki? Czyli kto?
  A fakt, że Amerykanie usiłowali np. zniszczyć Huawei, bo robi lepsze urządzenia… to pewnie kaczka dziennikarska.

  Ma Pan informacje o Chinach chyba z roku 1956.

  PS. Chińczycy nie UCIEKAJĄ. Oni się, z poparciem rządu, osiedlają w innych krajach, na zasadzie Piątej Kolumny.
  Admin

 19. Wielka Kopa Tatry said

  W Nowym Sączu, większość dużych firm -Fakro, Wiśniowski, Newag to są polskie firmy, zobaczymy jak długo. Nie wiem czy te małżeństwa polsko – niemickie to też do plusów autor zalicza, na pewno dla Polek jest to KORZYŚĆ😑

 20. osoba prywatna said

  „Antysemicki” obraz, który ma co piąty Polak. Przewodniczący Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie protestuje

  KOMENTARZ BIBUŁY: Zawsze dziwiliśmy się skąd w społeczeństwie polskim taki sentyment i zabobon z wieszaniem w swoich domach portetu jakiegoś Żyda liczącego pieniądze czy innego Chasyda nie mogącego napatrzeć się na monety. Oczywiście ta moda to nie efekt rzekomego antysemityzmu, a wręcz odwrotnie: uwielbienia i swoistego podziwu dla “zaradności”, czyli efekt prania mózgów zorganizowanego przez żydowskie media.

  Pojęcie Żyda – w negatywnym czy pozytywnym znaczeniu – było niemal nieznane dla pokolenia lat 70. czy 80. i dopiero “wolna Polska” lat 1990. pozwoliła na rozpanoszenie się żydowskich gazet dla Polaków i telewizji, które to właśnie media wytworzyły wizerunek mądrego i zaradnego Żyda, jednocześnie kreując portret nieudolnego Polaka. Chęć szybkiego i często nieetycznego zysku rozbudzonego w czasach “przemiany ustrojowej” skierowały oczy Polaków na bystrego i przebiegłego w tych sprawach Żyda, a nie jest to żaden niesprawiedliwy stereotyp, lecz po prostu rzeczywistość – historycznie Żyd musi być kojarzony z lichwą, czyli największym rakiem ludzkości. Żyd musi być również kojarzony z innymi rakami ludzkości, jak aborcją czy pornografią, ale to już inny temat. Jacyś rabini czy inni przewodniczący gmin żydowskich mogą sobie wyrażać swoje opinie, ale w żadnym stopniu nie zmienia to rzeczywistości.

  W każdym razie, dziwi nas ten niemal religijny kult “Żyda z pieniążkiem” w polskich domach i brak refleksji nad tym, że wprowadzają pod swój dach ducha niesprawiedliwości, ducha buntu przeciwko zasadom etycznym, ducha walki z Prawdą i Logos. Winą należy obarczyć również i posoborowych hierarchów, którzy nie pouczają wiernych, a wręcz przeciwnie – dalej prowadzą ślepą drogą “dialogu międzyreligijnego”, bredząc o wspólnych korzeniach “judeo-chrześcijańskich”.
  https://www.bibula.com/?p=121678

 21. lewarek.pl said

  16. Zbyszko
  W Polsce ta zaprojektowana w jednej z najlepszych agencji, operacja specjalna CIA, nazywała się „Solidarność”.

  Czy pan był funkiem SB? Pytam, bo w tamtych latach, gdy powstała Solidarność, to właśnie pan i pańscy koledzy rozpowszechniali taką wersję.
  Solidarność była spontanicznym ruchem społecznym. Jej powstanie było zaskoczeniem dla wszystkich wywiadów świata. Dla CIA i dla KGB też. Na tym polegał jej fenomen.

 22. Marek said

  Solidarność była spontanicznym ruchem społecznym. Jej powstanie było zaskoczeniem dla wszystkich wywiadów świata. Dla CIA i dla KGB też. Na tym polegał jej fenomen.
  ===
  Spontanicznie to może zapisało się do tzw pierwszejj Solidarności 10 mln ogłupiałych Polaków, co nie zmienia faktu że CIA opłacała ten spontaniczny ruch od samego początku, a nawet wcześniej, czym sama sie chwali.

  Strajkowanie przez ponad okragły rok przed wprowadzeniem stanu w. jest dowodem naszej wspólnej winy, niszczenia dorobku powojennych pokoleń wg planu żydowskich okupantów.

  Ciężko się do tego przyznać, prawda?
  Że przyłożyło się łapę do ruiny własnej Ojczyzny.
  Większość wyborców Bolka i jego żydowskich doradców tak ma i nie może z tego syndromu wyplątać się.

 23. Kar said

  >22… i nie może z tego syndromu wyplątać się.

  _______________

  tera..sukcesywnie schodza (czas na nich-wyborcy) ..do Pana, i jest im cieplej na duszy, ze odwalili kawal dobrej roboty.. I nie wyskorbiesz „tego” zyletka przedniej masci-Mach3 ..za Chiny Ludowe

 24. . said

  Spontanicznie to się wywołała druga wojna, a Adaś spontanicznie zyskał poparcie i wygrał wybory. Spontanicznie zrobił się drugi sobór i wszystkie zmiany. Spontanicznie obalono komunę. Karolek spontanicznie został papieżem. Spontanicznie wszystko spontanicznie. Nikt niczego nie planował. Przecież nikt nie wierzy foliarzom.
  Nie ma spisków i masonów żadnych.

  https://www.bibula.com/?p=116455

 25. Ale dlaczego? said

  AD. 18
  Potęgę Chin też Polacy wybudowali. Zauważcie, że większość przemysłu chińskiego, szcxególnie 30-20 lat temu, to był przemysł niskonakładowy. Polska oczywiście też została zalana produktami zachodnimi, zazwyczaj z chińskich fabryk koncernów.
  Czyli Polacy nie tylko pozbyli się przemysłu kapitałochłonnego, ale i tego niskonakładowego.
  Dziś jesteßmy kolonią, na dodatek z prognozą zniknięcia demokratycznego w ciągu 100 lat…
  Chińczycy zdobywali kapitał prostym przemysłem, przyciągnęli do siebie wysokonakładowy przemysł zachodni, by się go uczyć i kopiować. Taki mieli długofalowy CEL. Dziś już zbierają owoce. My zbieramy owoce głupoty Polaków i zarządców naszego kraju.
  Do dziś większość Polaków wyśmiewa patriotyzm gospodarczy, reformy Gierka oraz… problem astronomicznego zadłużenia Polski…

 26. Wielka Kopa Tatry said

  „Czy pan był funkiem SB? Pytam, bo w tamtych latach, gdy powstała Solidarność, to właśnie pan i pańscy koledzy rozpowszechniali taką wersję.” A może prawdę mówili? Na pewno wiedząc jak się to skończyło, a mając do wyboru CIA, Solidarność i SB to staje tam gdzie stało SB.

 27. Listwa said

  @ 18 Kar

  … o zdobywają nowe ziemie dla obszaru chińskiego z ich bogactwami naturalnymi.
  Celowa robota ekspansyjna, a nie ucieczka z raju.

 28. osoba prywatna said

  Benek Benbenek
  2 miesiące temu (edytowany)
  Brawo za film. Prawdziwe życie! Najgorsze co mogło się nam przydarzyć, to Unia Europejska. Nie jestem rolnikiem, ale mieszkam na wsi od kilkudziesięciu lat.więc widzę co się dzieje. Mój sąsiad ma 3 ha sadu czereśniowego. Drzewa są stare ale wciąż rodzą owoce. Kiedyś, w sezonie najmował ludzi do zrywania owoców i dobrze im płacił. Dwa lub trzy razu w roku kosił trawę pod drzewami i sprzedawal innym siano. Po czereśnie przyjeżdżali hurtownicy pod dom i brali owoce z tzw.pnia. Miał dwie krowy i sprzedawał okolicznym mieszkańcom mleko. Można powiedzieć, że miał dobry z tego dochód. Obecnie dojrzałe owoce służą wyłącznie szpakom, reszta spadnie na ziemie. Nie zrywa nawet owoców dla siebie. Trawę kosi raz w roku, chyba wyłącznie dla oczu urzędników ale nawet jej nie zbiera. Siano gnije na glebie i porasta je nowa trawa wraz z zielskiem. To nie mój interes, ale aż przykro na to patrzeć. Takich przykładów mam bez liku, ale jak to mówi pewien klasyk „szkoda strzępić ryja”. Sąsiad bierze dopłaty z UE i cienko obecnie przędzie, nawet na węgiel go nie stać i dom ogrzewa pniami starych czereśni, które sukcesywnie wycina. Nic się w naszym kraju nie opłaca robić czy hodować. Pieniądze z hodowli, to jak odzysk kasy z banku bez oprocentowania wkładu, a gdzie koszty pracy własnej? Unia Europejska to najgorszy wrzód na zdrowym ciele. kiedyś wszyscy za to zapłacimy drogo. Jedyne co się jeszcze opłaca, to hodowla baranów, których jest coraz więcej. Sęk w tym, że to one strzygą naród a nie odwrotnie. Mam nadzieję, że ta owczarnia na Wiejskiej kiedyś się zawali.

 29. plausi said

  Na Saxy !

  Stiwierdzenie jest jedynie rzetelnä oceną oceną syutacji. Istotnie Polska stala się jedynie rynkiem zbytu na mniej wartościowe i za drogie towary, jak też źródłem taniej siły roboczej, zresztą nie tylko dla RFN ale szeregu innych krajów zachodnich z USA włącznie. Zadanie tej transformacji wspierały miliony Polaków, zrzeszonych w tej słynnej i zasłużonej dla tej sprawy organizacji:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  Być może, że wielu, może nawet ogromna większość, nie zdawało sobie sprawy z tego co robi, ale jak mówi polskie przysłowie:

  „Rad głupi, że oszalał”

  Nie dziwi nas, że szczególnie wspólnicy tego opisanego przez wspomnianego niemiekiego przedsiębiorcę kolejnego rozbioru Polski, są tak oburzeni na jego słowa, kto słucha chętnie o popełnienej przez siebie zbrodni ? Naturalnie jedynie buta niemiecka pozwala mu się chełpić, że to Niemcy do tego stanu doprowadzili. Naturalnie nie, to była, jak już wielokrotnie zwracaliśmy na to uwagę, jedna z operacji w globlanej strategii MWF, przypmnijmy ten przydatny termin:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#MWF

  przejęcia całego świata pod jej kontrolę. Niemcy jako naród czy nawet mieszkańcy RFN nie będą mieli z tego na dłużej żadnej korzyści. W roku 2020 nałożono ludności w tym kraju tzw. „Pandemię” i wzięto ich za przysłowiową mordę, są w międzyczasie zakazy poruszania się poza obręb 50 km, jak w byłym ZSRR, przy czym ich własność z miesiąca na miesiąc wpada w obce ręce, podobnie jak i w Polsce, co rozumie się samo przez się, czyż nie pisano już, iż chodzi o „wydarcie ziemi uprawnej z rąk Polaków”:

  http://pppolsku.blogspot.com/2014/04/teksty.html#Ukrai

  i to z ważnych powodów.

  Ale na pocieszenie mają Polacy zwasze swoją dumę, dodajmy dume gołodupców.

  Pierwszą rzeczą, której należy w Polsce dokonać, to zadbać o semantykę

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/

  abyśmy w końcu byli w stanie nazwać rzeczy po imieniu, jako następne byłoby oczyszczenie z tych mitów z piekła rodem, o jakich powstaniach i innych idiotyzmach, które nie wiedzieć kto wpoił Polakom, na pewno nikt, kto im dobrze życzy. Polacy muszą się nauczyć i zrozumieć sens rzeczowej oceny sytuacji i możliwości, przy uwzględnieniu katastrofalnego położenia strategicznego. Skoro wszystkim większym wojnom towarzyszyło przynajmniej dwukrotne przejście frontów przez teren kraju, a państwa ościenne wykorzystywały teren Polski jako teatr swych działań wojennych, to trzeba sobie uświadomić, że sytuacja strategiczna jest tragiczna.

  Zarządców Polski, którzy sprowadzają do kraju obce siły (USA) aby one na naszej ziemi rozegrały swe operacje wojenne, należałoby powiesić na latraniach bez wyjątku, a nawet bez sądum za zbrodnie przeciwko narodowi polskiemu. To jest bowiem próba sprowokowania masowej zagłady narodu.

 30. Boydar said

  City nigdy żydoszkopom nie wybaczy. Są bardziej pamiętliwi i konsekwentni nawet od Ruskich. Ma to oczywiście swoje uzasadnienie – klin można wybić tylko klinem.

 31. NICK said

  Toż to we współpracy i porozumieniu+rosja; i inne 196 krajów dawnych.
  Ale.
  Kpiliście jak pisałem, że jest JĄDRO niemieckie.
  Dodam to co też pisałem.
  Wielka Mandżuria jest chińska.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: