Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Jack Ravenno o Prof. Bogusław Paź: Prezenty m…
  Jack Ravenno o Kim jest człowiek niezaszczepi…
  Olo o Pogarsza się sytuacja na rynku…
  Zenon_K o Kto rządzi światem?
  osoba prywatna o Wolne tematy (59 – …
  Krzysztof M o O szkodliwości demokracji…
  Greg o Wolne tematy (59 – …
  niepostepowyoszolom o Kto rządzi światem?
  Carlos o Wolne tematy (59 – …
  prostopopolsku o Kto rządzi światem?
  Carlos o Piskorski i Radzikowski o Andr…
  Anzelm o Wykład internetowy profesora N…
  Krzysztof M o Pogarsza się sytuacja na rynku…
  osoba prywatna o Wolne tematy (59 – …
  Zenon_K o Kto rządzi światem?
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 617 obserwujących.

Reakcja Rosji i świata na orzeczenie sądu w sprawie Assange’a

Posted by Marucha w dniu 2021-01-04 (Poniedziałek)

Rosyjscy i zagraniczni politycy oraz osoby publiczne odnieśli się do decyzji londyńskiego sądu o odmowie ekstradycji założyciela serwisu Wikileaks, Juliana Assange’a do Stanów Zjednoczonych.

Partnerka Assange’a, Stella Morris, nazwała odmowę brytyjskiego sądu ws. odesłania dziennikarza do USA „zwycięstwem Juliana i zwycięstwem sprawiedliwości”, ale podkreśliła, że nie będzie pełnego zwycięstwa, dopóki Assange nie wróci do domu.

Szef międzynarodowego komitetu Rady Federacji Rosyjskiej Konstantin Kosaczow z zadowoleniem przyjął decyzję brytyjskiego sądu.

– Nieco dziwne wydaje się jednak rozumowanie sędziego, który odniósł się jedynie do skłonności Assange’a do samobójstwa – dodał senator w rozmowie ze Sputnikiem.

Zdaniem parlamentarzysty Wielka Brytania powinna była wyjaśnić swoją decyzję niemożnością wydalenia oskarżonych do krajów, w których stosowana jest kara śmierci. Kosaczow jest pewien, że obecny werdykt Waszyngton będzie próbował zakwestionować, w tym poprzez naciski polityczne.

Prezes i członek komitetu wykonawczego Rosyjskiego Stowarzyszenia Prawa Międzynarodowego, prawnik międzynarodowy Anatolij Kapustin uważa z kolei, że decyzja w sprawie amerykańskiej apelacji może zająć rok.
Ponadto czas trwania procesu uzależniony jest od odwołania się do wyższych władz – Sądu Najwyższego w Wielkiej Brytanii oraz Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

– Generalnie postępowanie ekstradycyjne trwa długo, a biorąc pod uwagę możliwość obrony przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka, myślę, że potrwa przynajmniej dwa, trzy lata – przyznał prawnik.

Były pracownik CIA i Agencji Bezpieczeństwa Narodowego USA Edward Snowden poparł decyzję londyńskiego sądu. „Niech na tym się skończy” – napisał na Twitterze.

Były reporter gazety „Guardian” Glenn Greenwald, który napisał publikacje na temat przecieków od Edwarda Snowdena, uważa, że brytyjski sąd podtrzymał większość zarzutów wobec Assange’a i nie dokonał ekstradycji do Stanów tylko z powodu ryzyka samobójstwa.

Odmowa ekstradycji Assange’a została również poparta przez Amnesty International.

– Ale to nie zwalnia Wielkiej Brytanii z udziału w tym politycznie motywowanym procesie prowadzonym z polecenia Stanów Zjednoczonych oraz z potępienia wolności mediów i wolności słowa – podała organizacja na Twitterze.

Prezydent Meksyku Andrés Manuel Lopez Obrador powiedział, że jego kraj zaoferuje azyl polityczny założycielowi Wikileaks Julianowi Assange’owi, przeciwko któremu w Wielkiej Brytanii toczy się proces.

Sędzia Centralnego Sądu Karnego Londyna Vanessa Baraitser odmówiła wcześniej ekstradycji Assange’a do Stanów Zjednoczonych z powodu obaw o jego zdrowie. Przedstawiciele strony amerykańskiej potwierdzili, że odwołają się od decyzji londyńskiego sądu.

Meksykański przywódca pochwalił decyzję brytyjskich sędziów, nazywając ją triumfem sprawiedliwości.

– Poproszę ministra spraw zagranicznych o przygotowanie odpowiednich dokumentów, aby zapytać Wielką Brytanię o możliwość uwolnienia Assange’a, któremu Meksyk udzieli azylu politycznego – powiedział Obrador na konferencji prasowej.

W poniedziałek 4 stycznia Londyński sąd odmówił władzom Stanów Zjednoczonych wydania założyciela portalu WikiLeaks Juliana Assange’a, adwokaci strony amerykańskiej najprawdopodobniej złożą apelację.
Sąd stwierdził, że wniosek został odrzucony z powodu obaw o zdrowie psychiczne oskarżonego.

Wcześniej Julian Assange został przywieziony do sądu na ogłoszenie wyroku ws. jego ekstradycji. Założyciel portalu WikiLeaks Julian Assange został przetransportowany z więzienia do sądu karnego w Londynie w celu ogłoszenia wyroku w sprawie jego ekstradycji do Stanów Zjednoczonych.

https://pl.sputniknews.com

Nie wiem, jak dla innych – ale dla mnie motywacja brytyjskiego sądu to hańba i kurewstwo. Assange nie jest niczemu winny.
Admin

Komentarzy 9 do “Reakcja Rosji i świata na orzeczenie sądu w sprawie Assange’a”

 1. UZA said

  „…ale dla mnie motywacja brytyjskiego sądu to hańba i kurewstwo”

  Myślę, że uzasadnienie nie ujawnia rzeczywistej motywacji sądu. Prawdopodobnie wywierano duży nacisk , a sędzia nie był żadnym bohaterem, z drugiej strony jednak człowiek ten zachował jakieś resztki sumienia i miał opory przed wydaniem bliźniego oprawcom. Nie odważył się nazwać rzeczy po imieniu i rozpaczliwie kombinował, żeby znaleźć jakiś humanitarny pretekst, który nie drażniłby Bestii. Gdyby wprost stwierdził, że Assange nie zrobił nic złego i w ogóle nie powinien być ścigany, rzuciłby wyzwanie mrocznym mocom, co mogłoby go kosztować życie.

  ———-
  Może i tak.
  Admin

 2. Peryskop said

  Ciekawe czy wpływ na decyzję miała odmowa USA extradycji agentki CIA Anny Sakoolas za zabicie młodego Dunn’a ?

  Na razie polskojęzyczne merdia milczą o wyroku sądu w Londynie odrzucającym extradycję do USA Juliana Assange.
  Może czekają na instrukcje z Bruxellki ?

  https://www.rt.com/op-ed/511495-galloway-assange-britain-shame/

 3. Ale dlaczego? said

  A.D. 1
  To samo pomyślałem…

 4. Piotr B. said

  Re 2 Z Bruxelki…tak bezposrednio?Ho ho a gdzie sierzant Daniels PO drodze.Tym gnojkom w warszwce niczego samodzielnie nie wolno…
  A kaczyslaw udaje tyko i gra waznego.Tak nie jest….o nie.

 5. Głos Prawdy said

  W każdym razie nie wpuszczą go na mięso mielone. odważny człowiek juz bez tego tyle wycierpiał, wątpię, czy jego ciało i mózg funkcjonują teraz normalnie.

 6. Voodoosch said

  Assange to tylko karta przetargowa. UK go odda do Stanów jak tylko dobry deal brexitowy ugra z USA.

  ——
  Deal brexitowy z USA???
  O czymś nie wiem?
  Admin

 7. Voodoosch said

  https://www.google.com/amp/s/theconversation.com/amp/us-uk-trade-deal-what-can-post-brexit-britain-hope-to-get-152037

  Może źle skonstruowałem zdanie. UK próbuje porobić jak „najlepsze” umowy handlowe z USA (i nie tylko) po brexicie.

 8. Piotr B. said

  Re 7..Moze nie „najlepsze” ani nie najlepsze,ale ma szanse powiekszyc wymiane gospodarcza bo taka byla przez 4 lata polityka Trumpa.
  Natomiast jezeli dojdzie do wybrania prezydentem Bidena,wszystko sie zmieni ,bo juz dawno wrzeszczal ze ukarze UK za porzucenie umilowanej przez bolszewikow UNII.

 9. Voodoosch said

  Chyba że Assange zostanie odesłany do USA za Bidena i wtedy nie ukarze, a jeszcze wynagrodzi umowami handlowymi.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: