Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Gość o Tożsamość Ukrainy
  Andre Chmi. o Czy tragiczne losy gwiazd świa…
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  NC o Tożsamość Ukrainy
  ojojoj o Ławrow: nazywanie NATO sojusze…
  ojojoj o Upały i irracjonalizm z b…
  ojojoj o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  Marcin o Wolne tematy (48 – …
  I*** o Upały i irracjonalizm z b…
  I*** o Upały i irracjonalizm z b…
  Mietek o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  revers o Syria uznaje republiki lu…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (48 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Assange pozostanie za kratkami

Posted by Marucha w dniu 2021-01-07 (Czwartek)

Człowiek, który ujawnił zbrodnie Stanów Zjednoczonych pozostanie w brytyjskim więzieniu o zaostrzonym rygorze – zadecydowała sędzia Vanessa Baraitser, ta sama, która dwa dni temu postanowiła, że Julien Assange nie zostanie wydany w ręce Amerykanów.

Najsłynniejszy demaskator XXI wieku nie odzyskał wolności. Mimo fatalnego stanu zdrowia, w tym ciężkiej depresji, Assange pozostanie więźniem państwa brytyjskiego, gdzie od zeszłego roku jest więziony w związku z wnioskiem o ekstradycje, złożonym przez Waszyngton.

Sędzia Baraister uznała, że istnieje ryzyko, że Assange nie stawi się na rozprawie apelacyjnej i spróbuje zbiec zagranice.

„Są poważne przesłanki, by wierzyć, że gdyby pan Assange został dziś wypuszczony, nie pojawiłby się przed sądem podczas procesu apelacyjnego” – stwierdziła sędzia, powołując się na przypadek sprzed siedmiu lat, kiedy założyciel Wikileaks ukrył się przed procesem ekstradycyjnym w ambasadzie Ekwadoru.

Julien Assange za pośrednictwem swojego adwokata nazwał ten wyrok „niesprawiedliwym” i „nielogicznym”.

Głos zabrał również obecny redaktor naczelny Wikileaks, Kristinn Hrafnsson. – Dwa dni temu sędzia podjęła decyzję motywowaną stanem zdrowia Juliana, stanem spowodowanym przez jego pobyt w więzieniu. Nakazanie mu, by powrócił do tego więzienia jest pozbawione logiki – zauważył dziennikarz.

W poniedziałek brytyjski sąd zadecydował, że Assange nie zostanie wydany Amerykanom. Niestety, argumentacją stojącą za tą decyzję nie była troska o wolność prasy i dziennikarskie prawo do ujawnienia zbrodni przeciwko ludzkości, a stan zdrowia więźnia. Sędzia uznała, że Assange po ekstradycji do USA może popełnić samobójstwo.

Stan zdrowia Assange’a uległ drastycznemu pogorszeniu w brytyjskim więzieniu Belmarsh, gdzie jak podaje sprawozdawca ONZ do spraw tortur Nils Melzer, dziennikarz był poddawany metodycznym torturom psychicznym.

USA mają 15 dni na odwołanie się od wyroku. Z takiej możliwości oczywiście skorzystają, gdyż od 10 lat polują na człowieka, który ujawnił rządowe depesze, ukazujące skale cierpienia zadawanego światowej populacji przez władze imperium.

W Stanach Zjednoczonych Assange’owi grozi 175 lat więzienia. Obrońcy praw człowieka i prawnicy nie mają wątpliwości – dziennikarz nie mógłby liczyć na inny proces niż pokazowy.

Piotr Nowak
https://strajk.eu/

Komentarzy 10 do “Assange pozostanie za kratkami”

 1. Voodoosch said

  Można ujawnić zbrodnie USA. Można pokazać jak bardzo rządzący są zdegenerowani, a motłoch siedzi i mówi: tak, tak. Każdy przecież wie, że USA to ci co atakują inne kraje.” po chwili ta sama osoba poprze bazy amerykańskie w Polsce. Przeraża mnie skala zniewolenia umysłowego obywateli krajów Zachodu (w tym Polski). Gdyby dzisiaj pan Microsoft wyszedł przed kamery i powiedział, że ta pandemia to jednak nie taka straszna ale niestety restrykcje pozostają, bo to dla dobra ludzkości to 90% społeczeństwa z debilstwem w oczach by to poparło.
  A na koniec konkurs. Kto znajdzie w internecie zdjęcie lub filmik z panem Microsoftem w maseczce wygrywa uścisk dłoni pana prezesa.

 2. Ad. 2

  Julien Assange za pośrednictwem swojego adwokata nazwał ten wyrok „niesprawiedliwym” i „nielogicznym”.

  Opinia publiczna nie podziela tej opinii.

 3. Głos Prawdy said

  Biedny człowiek, w sposob, w jaki był chroniony i poparty mógł pluć na ludzkość i żyć swoim życiem w najlepszy możliwy sposób. Nie, prawda była dla niego droższa niż życie. Ludzie to nie zrozumieją, a Bóg wszystko widzi i wszystko policzy.

 4. Birton said

  szkoda gościa, żydostwo ma długie ręce jak to bywa morderców

 5. Lily said

  Re3;Glos Prawdy.
  NAPRAWDE?.
  JEST PAN, tego PEWNY?.

 6. Boydar said

  Być może sędzia Baraitser uratowała mu życie.

 7. Lily said

  Re 6; Boydar
  „(…) uratowala mu zycie”.
  Panie Boydar,przed kim / czym?.
  Jesli mozna wiedziec.

 8. Boydar said

  Można tylko wiedzieć co ja uważam.

  A uważam że, że to tylko żydy żrą się z żydami. Konkretnie City z resztą szwiata. I nie ma tu stałych wrogów, oprócz tego że wszyscy są wrogami. Już docent Kossecki to dowodnie wykazał. Jeśli aktualnie za mocna jest Rosja, ryją pod Rosją, jeśli kolejne wydanie Rzeszy to Rzeszę, jeśli akurat kolonia w Ameryce Północnej to też. Nawet Izrael tej zasadzie podlega. Assange to narządź, głównie przeciw „elytom” juesej, ale też przeciw ich wspólnikom i mocodawcom gdzie indziej. Dopóki może się jeszcze przydać, choćby i samym swym istnieniem, musi być chroniony bezwzględnie. No to gdzie mu będzie wygodniej i bezpieczniej przetrwać niż w angielskim więzieniu ?

  ———-
  Zwłaszcza takim o zaostrzonym rygorze.
  Admin

 9. NICK said

  „Można tylko wiedzieć co ja uważam.”

 10. Boydar said

  Na żartach to się Pan nigdy nie znał 🙂

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: