Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  wanderer o Rachela Wallensky (CDC): NIGDY…
  wanderer o Nano-tranzystor, który wnika d…
  wanderer o Fałszywi przyjaciele Ukrainy
  Ale dlaczego? o Rachela Wallensky (CDC): NIGDY…
  Ale dlaczego? o Rachela Wallensky (CDC): NIGDY…
  Zbigniew Kozioł o Olga Semieniuk w kosmosie
  minka o Rachela Wallensky (CDC): NIGDY…
  Carlos o Nano-tranzystor, który wnika d…
  Wlodek o Kogo jebać, jak i w co?
  Jack Ravenno o Czy cena przekopu Mierzei Wiśl…
  Jabo o Rachela Wallensky (CDC): NIGDY…
  Wlodek o Nano-tranzystor, który wnika d…
  osoba prywatna o Wolne tematy (7 – 2…
  Krzysztof M o Nano-tranzystor, który wnika d…
  plausi o Rachela Wallensky (CDC): NIGDY…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 583 obserwujących.

Co nas czeka po „wielkim resecie”?

Posted by Marucha w dniu 2021-01-12 (Wtorek)

W połowie 2020 roku Klaus Schwab, założyciel Światowego Forum Ekonomicznego, wraz z Thierry Malleretem opublikował książkę „COVID-19: The Gresy Reset (COVID-19: Wielki Reset). Książka ta mówi wprost o tym, że rzekoma pandemia koronawirusa jest pretekstem, który należy wykorzystać do tego, aby przestawić świat na nowe tory.

Słowo „reset” oznacza nie tylko ponowne uruchomienie, ale również wykasowanie i wyzerowanie tego, co było.

Wielki reset oznacza więc rewolucję, czyli destrukcję dotychczasowego porządku i istniejących tradycji. Na gruzach powstać ma nowy ład razem pod kontrolą międzynarodowej grupy technokratów, którzy rządzić będą oczywiście w imię pokoju i dobra ludzkości.

Książka napisana jest uciążliwym żargonem typowym dla współczesnych nauk społecznych, jednak z tego żargonu można wydobyć konkretne plany. Te zaś sprowadzają się do prostych haseł: centralizacja, monopolizacja, standaryzacja, regulacjonizm i państwowy interwencjonizm.

Schwab zaczyna od tego, że nie ma co liczyć na powrót do przeszłości:

Wielu z nas zastanawia się, kiedy wszystko wróci do normy. Krótka odpowiedź brzmi: nigdy. Nic nigdy nie wróci do „zepsutego” poczucia normalności, które panowało przed kryzysem, ponieważ pandemia koronawirusa stanowi fundamentalny punkt zwrotny na naszej globalnej trajektorii.

Deklaracja tą niczym nie różni się od deklaracji autorów Manifestu komunistycznego. Rewolucja jest koniecznością dziejową. Dzięki niej naprawimy świat, o ile oddacie nam władzę. A jeśli nie oddacie, sami ją weźmiemy, zaś doskonałym pretekstem do globalnej rewolucji na każdym poziomie jest właśnie ogłoszona pandemia:

Pandemia przyśpieszy zmiany systemowe, które były widoczne już przed kryzysem […]. Dzięki temu można by wywołać zmiany, które wydawałyby się niewyobrażalne przed wybuchem pandemii, takie jak nowe formy polityki pieniężnej […]. Powinniśmy wykorzystać tę bezprecedensową okazję do przebudowania naszego świata, aby uczynić go lepszym i bardziej odpornym.

Podobnie jak w komunizmie, chodzi o osłabienie roli jednostki i wzmocnienie państwa. Szczególnie widoczne ma to być w gospodarce:

Środki, które wydawałyby się niewyobrażalne przed pandemią, mogą równie dobrze stać się standardem na całym świecie, ponieważ rządy usiłują zapobiec przekształceniu się recesji gospodarczej w katastrofalną depresję. Coraz częściej będą pojawiać się wezwania do działania rządu jako „płatnika ostatniej instancji”. W erze pandemii biznes będzie podlegał znacznie większej ingerencji rządu niż w przeszłości.

Rewolucję najlepiej robić rękami ludzi młodych, całkowicie uzależnionych od medialnej indoktrynacji, których łatwo nabrać na radykalne hasła:

Aktywność młodzieżowa zrewolucjonizowana przez media społecznościowe, które zwiększają mobilizację w stopniu, który wcześniej byłby niemożliwy, rośnie na całym świecie. Aktywność tą przyjmuje wiele różnych form, od niezinstytucjonalizowanego udziału politycznego po demokracje i protesty, dotycząc tak różnorodnych kwestii, jak zmiana klimatu, reformy gospodarcze, równość płci i prawa osób LGBTQ. Młode pokolenie jest zdecydowanie w awangardzie zmiany społecznej. Nie ma wątpliwości, że będzie ono katalizatorem zmian i źródłem krytycznego impulsu dla Wielkiego Resetu.

Oczywiście należy wykorzystać straszak ekologiczny:

Kryzys COVID-19 nie może się zmarnować i obecnie jest czas na wprowadzenie zrównoważonej polityki środowiskowej. […] Rządy kierowane przez światłych przywódców uzależnią swoje pakiety stymulacyjne od zielonych zobowiązań. Zapewnią one na przykład bardziej korzystne warunki finansowe dla firm o niskoemisyjnych modelach biznesowych. […] Nasze wzorce konsumpcji zmieniły się radykalnie podczas blokad, zmuszając nas do skupienia się na tym, co najważniejsze i nie dając nam innego wyboru, jak tylko przyjąć „bardziej ekologiczny styl życia”.

Głęboka rewolucja dotknie sfery prywatności. Inwigilacja i kontrola są nieuniknione, służą bowiem „ochronie zdrowia”:

Pandemia jeszcze bardziej przyśpieszy innowacje, katalizując już zachodzące zmiany technologiczne […]. Wzmocni również jedno z największych wyzwań społecznych i indywidualnych, jakie stawia przed nami technologia: prywatność. Zobaczymy, że śledzenie kontaktów daje niezrównane możliwości i staje się jedną z niezbędnych broni służących zwalczaniu COVID-19. […] Obecnie na świecie istnieje około 5,2 miliarda smartfonów, z których każdy może pomóc określić, kto został zarażony, gdzie i przez kogo.

Nieuchronne będą zmiany na rynku pracy i każdy prowadzący firmę będzie musiał odpowiedzieć na wyzwania związane z całkowitym przejściem na system cyfrowy. Ważne będzie również ograniczenie swobody podróżowania:

Doświadczenie portów lotniczych w świecie po COVID-19, obejmuje dłuższy czas oczekiwania, bardzo ograniczony bagaż podręczny lub jego brak, a także inne potencjalnie niewygodne środki dystansowania społecznego, mogą osłabić chęć konsumentów do podróżowania samolotem dla przyjemności.

A oto wnioski:

Werdykt wydaje się jasny: musimy się zmienić; powinniśmy się zmienić. Ale czy możemy? Czy wyciągniemy naukę z błędów, które popełniliśmy w przeszłości? Czy pandemia otworzy drzwi do lepszej przyszłości? Czy uporządkujemy nasz globalny dom? Mówiąc najprościej, czy uruchomimy Wielki Reset? Resetowanie jest ambitnym zadaniem, być może zbyt ambitnym, jednak nie mamy innego wyjścia, jak tylko dołożyć wszelkich starań, aby je zrealizować.

Pamiętaj: te plany mogą zostać zrealizowane, ale nie muszą. Bez wątpienia różne instytucje międzynarodowe i ich kolaboranci będą nas straszyć cały czas nadchodzącą rewolucją i kresem naszego dotychczasowego życia. Na tym polega metoda rządzenia poprzez strach: wzbudzić niepokój i utrzymać w niepewności. Twoją bronią jest zaś władza nad własnym lękiem. Możesz być pewien, że naciskają coraz mocniej dlatego, że sami się boją. Boją się, że im się nie uda. Boją się, że przestaniesz się bać.

Źródło: Operacja pandemia. Globalna psychoza i nowy totalitaryzm – Marek A. Zamorski

https://politywatory.com/

Komentarzy 16 do “Co nas czeka po „wielkim resecie”?”

 1. bryś said

  Jak ma się to do poważnych państw? Chin, Indii, Rosji może, Turcji? Państw które maja jakiś potencjał, zwłaszcza demograficzny?

  Kogo dotyczą te plany prócz zdebilniałej Europy Zachodniej, antypodów, czy państw ameryki północnej ?

 2. Artur said

  2-3 lata i kazdorazowo szczepienie to niewielu z nas sie ostanie. Chyba bedzie masowy exodus a reszta zgnije jak kartofle plus najazd szlachty jerozolimskiej w ilości 3 mln.

 3. Natura rzeczy jest taka, że opór stawić może tylko i wyłącznie człowiek, który nie dał sobie wkręcić jaj w ychnie imadło. I choćby tylko tacy przeżyli ten parszywy kataklizm to i tak będzie dobrze. Reszty nie ma czego żałować.

  https://www.wikiwand.com/pl/Volenti_non_fit_iniuria

  Powyższy odnośnik zapodał już tu pan Boydar, ale warto to popularyzować.

  „Możesz być pewien, że naciskają coraz mocniej dlatego, że sami się boją. Boją się, że im się nie uda. Boją się, że przestaniesz się bać”.

  Widzę to tak samo. Widzę ychnią desperację. Będą zdołowani. To jest więcej niż pewne.

 4. Kar said

  The Gresy Reset…odbieram, ze chodzi tu o…The Great Reset (??)

  – prognozuja szybkie zejscie EU w podziemia (UKpierwszekotyzaploty).., i zastapienie jej globalnym kolchozem, pod hegemonia skosnookich (Wschodnie Wybrzeze US+ the City of London)

 5. . said

  Oczywiście murzyni i Arabowie będą mogli podróżować bez przeszkód. Tzn. emigrować do Europy.

 6. . said

  Jak się ludziska zgodzą na szczepienie to będzie można ich zaszczepić za pięć lat czymś jeszcze gorszym i potem znowu i znowu, aż zamienią się w szympansa i to będzie już naprawdę inny gatunek istoty żywej, modyfikowanej. Czy Bóg pozwoli na powstanie czegoś pozbawionego własnej woli? Bo rozumu to to coś już nie ma.

 7. Piskorz said

  re 5. Jakiś z tzw. rządu powiedział w radio, że chyba szczepić trzeba będzie co roku…!!! ps W radio 24.

 8. Ryotaro said

  Opinia na temat projektu wprowadzenia szczepień przeciw COVID-19 dr Diana Wojtkowiak (doktorat z dziedziny wirusologii) Białko Spike (wirusowy gen S) obniża poziom białka ACE2, co powoduje podwyższenie ANG-II, prowadzące do zwłóknienia płuc i ich niewydolności. Dodatkowo mechanizm ten aktywuje cytokinę TGF-beta, której wysoki poziom ma udział w procesach nowotworzenia. Jednocześnie związek z fibrozą ma kaskada kinazowa p38, aktywowana przez różne czynniki, ale też przez promieniowanie mikrofalowe stacji bazowych telefonii komórkowych. Podwyższenie normy promieniowania elektromagnetycznego, za którą spiesznie podążyli operatorzy firm telekomunikacyjnych, będzie pogłębiać zjawisko fibrozy pod wpływem białka Spike wytwarzanego przez RNA zawarte w szczepionkach. Dodatkowo stwierdzono, że przeciwciała przeciw białku Spike zwiększają infekcje. Doniesienia sprzed kilku miesięcy mówiły o szczepionce RNA, której celem jest produkcja białka Spike, mającego stymulować układ immunologiczny do wytwarzania przeciwciał przez całe życie.W informacji o poszczególnych szczepionkach nie podajecie Państwo, czy zawierają one odwrotną transkryptazę i integrazę, przenoszące informację RNA do ludzkiego genomu. Nawet, jeżeli ich nie zawiera, przekazywane dziennikarzom informacje polskiego rządu wskazują na ogromny odsetek ludzi bedących nosicielami koronawirusów. Informacje od głównego polskiego dysponenta statystyk covidowych, 19-latka, na którego bogatym doświadczeniu opiera się nasz rząd, jeszcze niedawno podawały że co szósta osoba badana ma wynik pozytywny na SARS-CoV2 (być może rzut kostką do gry) a obecnie mamy wynik, że co druga osoba jest pozytywna (rzut monetą). Bez względu na polskie niewiarygodne statystyki, zagraniczne dane naukowe wskazują, że w przypadku przeziębień i gryp od lat w 15% mamy do czynienia z koronawirusem. Tym samym dostarczy on brakujących elementów do zjadliwego działania białka Spike charakterystycznego dla wirusa SARS-CoV i SARS-CoV2. Przejście banalnego przeziębienia po zaszczepieniu obecną szczepionką może więc prowadzić do zwłóknienia płuc. Czas, po którym stabilizuje się złożona odpowiedź immunologiczna pod wpływem przeciwciał to około pół roku. Krótszy okres badania klinicznnego może nie pokazać żadnych powikłań od szczepionki, dlatego wykorzystany okres badań dla aktualnej szczepionki przeciw koronawirusom jest nieakceptowalny dla każdego wirusologa i epidemiologa. Nigdy żadna sczepionka nie była zatwierdzona do stosowania w ciągu kilku miesięcy. Oznacza to, że obecnie bilans ryzyka jest nieważny, a szczepionka ma służyć innym celom, które wszyscy interesujacy się polityką miedzynarodową znają. Nasz wasalny rząd wydając setki miliardów złotych na cele związane z planem „pandemia” nie uszczknął nic na badania oferowanych ekspresowych szczepionek, więcej nikt mający jakiś wpływ na podejmowanie decyzji nie przeczytał nawet w bibliotece informacji naukowych o samym wirusie i o eksperymenalnych szczepionkach. Ufamy firmom, że ich głównym celem jest niesienie ludziom dobra, a nie zysk finansowy, że metody badania opisane w podręcznikach zostały przez te firmy zastosowane, a szczepionki przeszły test bez jakichkolwiek negatywnych efektów. Ufamy też unijnym agendom z prywatnym kapitałem, uzależnionym od pretendentów do bycia rządem światowym, że takie badania zrobiły w naszym interesie. Test na zdrowych osobach od 16 do 26 roku życia, których ryzyko zachorowania na COVID-19 praktycznie nie istnieje, to oczywiście obraza dla wszelkiego podejścia naukowego i medycznego. Tych ludzi szczepionka ochroni w 100%, a powikłania młody i zdrowy organizm zniesie w miarę dobrze. W opisie planowanego szczepienia nie mamy bardzo ważnej informacji, czy razem ze szczepionką będą wprowadzane do organizmu mikroczipy. Mikroczipy te zakontraktowane zostały już kilka miesięcy temu przez krakowską firmę pod określeniem COVID-19 lub COVID-2020. Jeżeli czipy nie są na razie przewidziane, to w jaki sposób będzie przeprowadzone sprawdzanie, że dana osoba jest zaszczepiona, co upoważni ją do wyjazdu za granicę lub skorzystania z opieki lekarskiej w ramach NFZ-u z płaconych całe życie składek na ZUS? Jak rząd jest przygotowany na pandemię poszczepiennego zwłóknienia płuc? Ciekawe, że w ramach nowego funduszu tzw tarczy przeciw covidowej, duża część tego funduszu jest przeznaczona na cyfryzację z pomocą sieci 5G, która przez lokalnie bardzo wysokie promieniowanie pola elektromagnetycznego od wąskiej wiązki mikrofalowej będzie sprzyjać nieodwracalnemu zwłóknieniu płuc. W tekście nie podaję cytowań publikacji naukowych z których korzystałam, jako że na zgłoszenie uwag przeznaczyliście Państwo tylko trzy dni, domyślam się, że celowo, aby osoby posiadające wiedzę nie dostarczyły bardziej pracochłonnych opracowań. Natomiast Państwo macie nieograniczony czas i miliardy finansowania, żeby we własnym zakresie zaznajomić się ze światowym stanem wiedzy przed wyszczepieniem wszystkich baranów. I z tej wiedzy bądź braku tej wiedzy będziecie Państwo rozliczani w ramach nietrudnej do przewidzenia śmierci od powikań wielu tysięcy ludzi. Wprowadzenie warunkowości do korzystania z różnych zdobyczy cywilizacyjnych przypomina demokratyczne państwo Hitlera. To niebezpieczny krok do faszyzacji życia społeczeństwa. Zarówno żołnierze Wermachtu jak i SS byli na różne sposoby warunkowani dla celu jakim było panowanie nad światem. Dziś znów chodzi o panowanie nad światem. Mówienie o niepraworządności jest tu jedynie banałem. Tekst ten udostępniony zostaje jednocześnie szerokiej opinii publicznej. Z poważaniem dr Diana Wojtkowiak

 9. ojojoj said

  Jest taki filmik „Planet Lockdown”. Tutaj wywiad przeprowadzony z Catherine Austin Fitts. Mowi ciekawe rzeczy np. na temat spalonych biznesow w Portland i innych miastach w USA w tamtym roku. Chodzilo glownie o obnizenie wartosci ziemi w tych miastach, zeby banki mogly odbudowac wszystko spowrotem, ale tym razem z infrastruktura 5g.

 10. Carlos said

  panie Greg opinia Ryotaro o 5G mnie przekonuje ,a nie bajki o latareczce.

 11. Maciejasz said

  Na YT jest kanał BaldTV. też się zajmował zagadnieniem Wielkiego Resetu i zagrożeniami dla ludzkości, które z tym się łączą. Jakby ktoś był zainteresowany to proszę link do jednego z kilku filmów.

 12. Ryotaro said

  ad.9
  pod koniec stycznia ma cały film wyjść. Świetnie kobieta tam tłumaczy jak military/industrial complex, big tech, media, banki centralne i big farma pracuje przeciwko bytowi i zdrowiu populacji planety. Oczywiście, wszystko zarządzane przez Kabałę. Śledzę to od 11 września 2001, około 2009 roku zacząłem powoli odkrywać prawdę. Jest przerażająca. Rothschild i reszta głów rodzin i głównych rodzin illuminatów postrzegają się jak niezniszczalnych, nietykalnych bogów. List do Efezjan 6:12

 13. już idzie wydzieranie Polakom co się da!
  https://pbs.twimg.com/media/ErPJBCXXIAgqgow?format=jpg&name=large

 14. Sowa said

  W czasach ostatecznych ludzie będą masowo umierać.

 15. I*** said

  Nie bez kozery żydy futrowały tego szwaba potężną kasą i honorowymi doktoratami (uzbierał ich niemało, zdaje się 17) – zabrał się także za obróbkę mentalną młodych ludzi, w duchu, rzecz jasna, globalizacji po żydowsku… :-)))

 16. revers said

  Jest tez slad polski w inzynerii genetycznej z UW z us patentem na szczepionki mRNA.

  https://patents.google.com/patent/US9295717B2/en

  Zespol polskich naukowcow biogenetycznych Edward DarzynkiewiczJacek JemielityJoanna Kowalska z UW sprzedaje za 600 mln usd patent na mRNA szczepionki przeciwko nowotworom niemeickiej fa. Biontecha.

  https://polandin.com/51433600/polands-richest-man-invests-in-mrna-technology

  Biontech przerobil szczepionki mRNA na nowotwory , na przeciwko covidom.

  Gadowski troche ujawnia stan prawny szczepien mRNA ze sa one w fazie badawczej i dopiero za kilka lat badan klinicznych mozna cos wiecej o nich powiedziec a wszyscy bioracy udzial w tym ekperymencie powini miec tego swiadomosc co ich czeka
  jako kroliczkow doswiadczelnych homokanninschen..

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: