Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  wanderer o Rachela Wallensky (CDC): NIGDY…
  wanderer o Nano-tranzystor, który wnika d…
  wanderer o Fałszywi przyjaciele Ukrainy
  Ale dlaczego? o Rachela Wallensky (CDC): NIGDY…
  Ale dlaczego? o Rachela Wallensky (CDC): NIGDY…
  Zbigniew Kozioł o Olga Semieniuk w kosmosie
  minka o Rachela Wallensky (CDC): NIGDY…
  Carlos o Nano-tranzystor, który wnika d…
  Wlodek o Kogo jebać, jak i w co?
  Jack Ravenno o Czy cena przekopu Mierzei Wiśl…
  Jabo o Rachela Wallensky (CDC): NIGDY…
  Wlodek o Nano-tranzystor, który wnika d…
  osoba prywatna o Wolne tematy (7 – 2…
  Krzysztof M o Nano-tranzystor, który wnika d…
  plausi o Rachela Wallensky (CDC): NIGDY…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 583 obserwujących.

Wolne tematy (4 – 2021)

Posted by Marucha w dniu 2021-01-12 (Wtorek)

Pandemia i wynikający z niej kryzys gospodarczy najbardziej uderzył w kraje Południa Europy. Najwięcej szkód gospodarczych wyrządziła pierwsza, wiosenna fala. Polska gospodarka, po Litwie, Luksemburgu i Holandii ma szansę wyjść z kryzysu najmniej zdruzgotana. Ale zapłaciliśmy za to śmiercią bardzo wielu ludzi na jesieni.
(c) Jacek Ramotowski, Interia

Co zdanie – to brednia…

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2021/01/09/wolne-tematy-3-2021/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2021/01/14/wolne-tematy-5-2021/

Gajowy Marucha

Komentarzy 215 do “Wolne tematy (4 – 2021)”

 1. zorard said

  > https://www.bitchute.com/video/tXzBRNKPMYGC/

  Ten wywiad z Catherine Austin Fitts jest przygniatający. Dość dobrze rozkłada na kawałki jaki jest plan elit, po co oni to robią.

 2. Boydar said

  Pan Ramolowski nie dodał, że warunkiem wyjścia z tego „kryzysu” jest, abyśmy przyjęli stosowną do kondycji ilość dawek „szczepionki”. Gdyby się jednak okazało, że wskutek niedopatrzenia, chwilowych braków w zaopatrzeniu lub tradycyjnego sabotażu, łączna masa przyjętych aluminium i rtęci jest niewystarczająca (vide Rasputin), zawsze możemy zjeść termometr albo rozpuścić w kwasie starą patelnię i popić sobie do kolacji.

 3. bladymamut said

  Definicja przypadku COVID w badaniach Pfizera i Moderny:

  „1. Moderna: Aby można było uznać przypadek COVID-19 do oceny Pierwotnego Punktu Końcowego badania skuteczności, należy spełnić następującą definicję przypadku:
  – Uczestnik musiał doświadczyć co najmniej DWÓCH z następujących objawów ogólnoustrojowych: gorączka (≥ 38 °C), dreszcze, bóle mięśni, ból głowy, ból gardła, nowe zaburzenia węchu i smaku LUB
  – Uczestnik musi doświadczyć co najmniej JEDNEGO z następujących symptomów/objawów ze strony układu oddechowego: kaszel, duszność lub trudności w oddychaniu LUB kliniczne lub radiologiczne objawy zapalenia płuc; Iub
  – Uczestnik musi mieć co najmniej jeden wymaz z jamy nosowo-gardłowej, wymaz z nosa lub próbkę śliny (lub próbkę z dróg oddechowych, jeśli był hospitalizowany) pozytywny na SARS-CoV-2 w RT-PCR….”

  2. Pfizer: Definicja potwierdzonego przypadku COVID-19: obecność co najmniej 1 z następujących objawów oraz podatni wynik testu na SARS-CoV-2 w trakcie lub w ciągu 4 dni przed lub po okresie objawowym, w laboratorium centralnym lub w lokalnej placówce badawczej (przy użyciu dopuszczalnego testu):
  – Gorączka;
  – Nowy lub nasilony kaszel;
  – Nowa lub zwiększona duszność;
  – Dreszcze;
  – Nowy lub nasilony ból mięśni;
  – Nowa utrata smaku lub zapachu;
  – Ból gardła;
  – Biegunka;
  – Wymioty….”
  https://pubmedinfo.org/2021/01/12/definicja-przypadku-covid-w-badaniach-pfizera-i-moderny/

  Peter Doshi: Szczepionki w 95% skuteczne? Potrzebujemy więcej szczegółów i surowych danych od firm Pfizer i Moderna

  „Cała uwaga skupiła się na niesamowitych wynikach skuteczności: Pfizer zgłosił 170 przypadków Covid-19 potwierdzonych metodą PCR, podzielonych na 8 w grupie zaszczepionej i 162 przypadki w grupie placebo. Ale te liczby były przyćmione przez kategorię chorób zwanych „przypadkami podejrzewanymi o COVID-19” – czyli chorobami z objawowym COVID-19, których nie potwierdzono metodą PCR. Zgodnie z raportem Agencji ds. Żywności i Leków [FDA] dotyczącym szczepionki Pfizera, było „łącznie 3410 podejrzanych przypadków, ale niepotwierdzonych przypadków COVID-19 w całej badanej populacji, z czego 1594 wystąpiło w grupie zaszczepionej w porównaniu z 1816 w grupie placebo”.

  Przy 20 razy większej liczbie podejrzanych przypadków niż potwierdzonych przypadków, to co by nie robić tej kategorii chorób nie można zignorować tylko dlatego, że nie było dodatniego wyniku testu PCR. W istocie to sprawia, że ​​zrozumienie tego jest jeszcze pilniejsze. Zgrubne oszacowanie skuteczności szczepionki przeciwko rozwojowi objawów COVID-19, z dodatnim wynikiem testu PCR lub bez, byłoby względnym zmniejszeniem ryzyka o 19% (* patrz poniżej) – znacznie poniżej 50% progu skuteczności dla zezwolenia ustalonego przez organy regulacyjne. Nawet po usunięciu przypadków występujących w ciągu 7 dni po szczepieniu (409 przypadków w grupie szczepionki eksperymentalnej firmy Pfizer w porównaniu z 287 przypadków w grupie placebo), które powinny obejmować większość objawów wynikających z krótkotrwałej reaktogenności szczepionki, skuteczność szczepionki pozostaje niska: 29% ”

  https://pubmedinfo.org/2021/01/09/szczepionki-w-95-skuteczne/

 4. Boydar said

  https://www.o2.pl/informacje/masz-w-domu-taka-lyzke-gis-ostrzega-nie-uzywaj-jej-6596498412256224a

  Nic nie piszą, kto tą trutkę dopuścił do sprzedaży. I za ile, a może ryczałtem ?

  „Na metr w głąb”

 5. revers said

  p.Yagiel pyta sie „Martwi mnie, że RadioWnet wydaje się spóźnione o fazę – obudzi się któregoś dnia bez słuchaczy, bez łączy, poza Chmurą !
  (Nawet jeśli Trump+ nie są spóźnieni, zrobiwszy sobie Emergency Out-Cloud Net na USA, to jak my/tu o tym dowiemy się?) Dlatego mam pytanie do Specjalisty Boydara, Sp. Gajowego, Sp. Reversa:
  co robić, gdy i nas wyrzucą z Chmury BigTech ? Gołębie to ja podkarmiam, nie hoduję – do Lublina ani dalej rowerem nie dam rady – na pocztę wydolę, ale Poczta zanim wydoli, to BigTech już nam 10x wpiedroli… (No chyba że te 30 tys soldiers u nas – ! – jak w Texas’bis…)
  Jak obronić nasze Małe Terytoria przed Big’im ?
  Matko Boska…!”

  p.Boydar doradzi jaka obywatelska iskierke, te chinskie juz coraz lepsze sa i na kieszen.

  Do tego iskierka na plan Kiedy, Gdzie, i Jak, kto z kodem nie z pesel.

  https://radiofreeq.wordpress.com/2013/07/15/3-3-3-radio-plan-for-shtf-communications/?fbclid=IwAR3-35pAPIRipXeh0kdZfSxXOoP5-W7Q94XJO9cQBaxZgci2xUZkMQQI6jo

  I napewno pan kogos znajdzie w ciszy iskierkowej, druga iskierek, na poczatek zapyta sie o pogode i czasami jakiego lokalnego tornado nie bylo lub lokalnej traby powietrznej, lokalnej ulewy. Dalej to te iskierki przesuna sie wg. planu nie gorszego od mistrzow ceremoni fartuszka i cyrkielka.

 6. . said

  Ksiądz dziś powiedział, że „taki mały wirus a co potrafi zrobić?! Kim my jesteśmy przy nim?”

  Nowy bóg. Kowid. Dibok 91. Nowa religia.

  I coś mówił, że jak ktoś wierzy w kowida to jest myślący czy jakoś tak.

  A sram na niego.

 7. Chorał said

  antyteza nauki kowid
  https://www.ukcolumn.org/blogs/not-led-by-science

  Ja sobie po znajomości załatwię zaświadczenie, że jestem zaszczepiony na koronawirusa
  żymianin Janusz Korwin-Mikke w TVP Info
  https://www.ekspedyt.org/2021/01/12/korwin-mikke-urzadzil-rzeznie-w-tvp-info-dawanie-czegos-za-darmo-to-jest-komunizm-wideo/

  Jednak ludzie zatrudnieni w liniach lotniczych muszą mieć amerykańską wizę i to jest jedyny znany mi kraj na świecie, który taki wymóg pilotom i stewardessom narzuca. Żaden inny kraj, nie wyłączając z tego „dyktatur” takich jak Rosja, Chiny czy Białoruś takiego warunku nie stawiają.

  podaj kierunki swoich podróży zagranicznych w ostatnich pięciu latach i ich daty, co w przypadku pracownika linii lotniczych jest zadaniem na kilkunastostronicowy załącznik do kwestionariusza,

  Pytania są również o edukację – szkoły, przebyte kursy i szkolenia, prawo jazdy,

  Na te pytania zaleca się udzielenie odpowiedzi negatywnej
  Z zastrzeżeniem, że zatajenie informacji lub złożenie falszywych zeznań, w przypadku znalezienia się na terytorium USA i udowodnienia poświadczenia nieprawdy zagrożone jest karą więzienia do lat 10.

  Przykład: jedziesz jako pasażer w samochodzie na terenie USA i bierzesz udział w kolizji drogowej podczas kontroli okazuje się, że jednak masz prawo jazdy i ten fakt jest sprzeczny z informacją podaną w kwestionariuszu, to jest się potencjalnie zagrożonym sankcją.

  Najlepsze w amerykańskiej aplikacji jest oczywiście na końcu – link do płatności.

  Okazuje się, że płatność można wykonać tylko w systemie PayPal.

  To znaczy – trzeba najpierw założyć konto w tej prywatnej firmie, która zajmuje się transferami pieniędzy i przesłać pieniądze rządowi Stanów Zjednoczonych przez żydowskiego pośrednika

  Trzeba do tego dołączyć informacje, że załogi statków lotniczych, lądując w Ameryce za każdym razem stają do zdjęcia i pobierane są od nich odciski palców. Za każdym przylotem do USA.

  Kontrole na lotniskach są szczegółowe i dotyczą osób i bagażu. Pasażerowie za każdym razem stają również do rozmowy z urzędnikiem biura imigracyjnego i ten dopiero po rozmowie tak naprawdę daje wizę, czyli stempel na promesie.
  http://valser.szkolanawigatorow.pl/c

  „Poza wymiarem religijnym judaizmu, który stanowił „ideologiczne” uzasadnienie dla znaczenia Świątyni Jerozolimskiej, instytucja ta funkcjonowała jako największa pompa fiskalna i bankowa w ówczesnym świecie rejonu śródziemnomorskiego (rzymsko-grecko-perskim).

  Co zatem stanowiło o bogactwie Świątyni w Jerozolimie?

  Otóż źródła jej kondycji finansowej i materialnej były bardzo różnorodne, gdyż stanowiła potężne przedsiębiorstwo,

  dzisiaj powiedzielibyśmy korporację.

  Przedsiębiorstwo to zatrudniało 7200 kapłanów podzielonych wedle hierarchii na 24 rangi.

  Ich członkowie pełnili funkcje w Świątyni kolejno, każda przez jeden tydzień. Oznaczało to, że każdy z kapłanów pełnił takie funkcje w danym roku jedynie przez dwa tygodnie.

  Lewici (pomocnicy kapłanów) w liczbie 10 tysięcy pracowali w podobnym systemie rotacyjnym.

  Do ich obowiązków należało przede wszystkim kontrolowanie stanu budynków i przygotowanie liturgii, w tym zabezpieczenie oprawy muzycznej (instrumenty muzyczne) i śpiewu.

  Większość kapłanów i lewitów cierpiała ubóstwo, gdyż gros dochodów przejmowali kapłani najwyższej rangi i członkowie ich klanów rodzinnych.

  Funkcjonowanie tak pojętego systemu ofiarniczego wymogło zastosowanie specjalnych rozwiązań organizacyjno-kadrowych.

  Np. zapewnienie takiej masy zwierząt było wielkim wyzwaniem organizacyjno- logistycznym, a odpowiedzialni za to byli specjalni funkcjonariusze, tzw. skarbnicy Świątyni (gizbarim).

  Obsługa przemysłu ofiarniczego stwarzała masowe zapotrzebowanie na produkty hodowli i uprawy, które zorganizowało olbrzymi i dochodowy dla mieszkańców Jerozolimy i Judei rynek.

  A ci mieszkańcy praktycznie w całości byli pracownikami korporacji świątynnej, kapłanami czy lewitami.

  Wraz ze swoimi rodzinami stanowili zdecydowaną większość populacji Jerozolimy

  (co np. wystarczająco jasno tłumaczy wybór Barabasza w trakcie procedowania sprawy Jezusa Nazarejczyka przed Piłatem).

  Ale nie tylko dla nich potrzeby kultu świątynnego tworzyły rynek, gdyż ekonomiczne oddziaływanie ekonomii świątynnej było zjawiskiem zdecydowanie ponadregionalnym.

  W celu uzupełnienia oferty lokalnej sprowadzano do Jerozolimy barany i jagnięta z terenów Zajordania i Hebronu, cielęta z równin nadmorskich, kadzidło z Arabii, bo w Judei hodowano jedynie gołębie.

  Podatek świątynny wynosił pół sykla rocznie od każdego wyznawcy judaizmu (mężczyzny), który ukończył 20 rok życia.

  Sykl lub szekel (srebrnik) to była równowartość tetradrachmy, czyli czterech drachm. Moneta ta zawierała od 11 do 12 gram srebra.

  Ale podatek świątynny można było uiszczać jedynie w postaci tzw. sykla świątynnego o wadze ok. 16,5 grama srebra, bitego specjalnie w tym celu w fenickim Tyrze (sykl tyryjski),
  bowiem Judea w okresie, gdy była prowincją rzymską drugiej kategorii (tj. zarządzaną przez prefekta), nie miała prawa do posiadania własnej mennicy (tj. prawa do bicia własnej monety).

  W tym celu na Dziedzińcu Pogan na Wzgórzu Świątynnym funkcjonowały kramy (kantory) w których wymieniano inne monety na sykl świątynny (tyryjski). Z prostego wyliczenia wynika, że za pół sykla świątynnego musiano wymienić sporo więcej niż pół sykla zwyczajnego.”
  http://stanislaw-orda.szkolanawigatorow.pl/jezus-i-lud-swiatyniIIII
  car
  http://poloniae.neon24.pl/post/95843,uboj-rytualny-cara-rosji-wraz-z-rodzina

  Adam Małysz: ” Trudno, żeby taki skoczek jak Stoch się jeszcze urodził, ale zrobimy wszystko, aby tak się stało”

 8. zen said

  To co ma się wydarzyć i tak nie zależy od nas!

  https://rumble.com/vcmesl-film-roberta-david-steele-simon-parkes-charlie-ward-polskie-napisy.html?fbclid=IwAR22e1rG5-jfHCVVyt-PQ5_ZUWLKnAB_5rnhyev8lDcNs8HgbLCy_KKbNsg

 9. Chorał said

  300 gości w hotelu nad morzem. Właściciel powiedział, że to szachiści
  12 stycznia 2021 Puck

  „W trakcie wzmożonych działań prewencyjnych w jednym z hoteli na terenie gminy Władysławowo kontrole wykazały obecność 300 gości hotelowych” – informuje policja.

 10. zen said

 11. Kowalski3 said

  Wracając do frekwencji, 5G jest na tyle groźne na ile, wszystkie domorosłe mądrale,

  same wejdą do elektronicznej izolatki i pozwolą na siebie działać od0,00001 Hz po 60GHZ, w

  interwałach odpowiadających życiowym anomaliom, a nie słońcu… !

  Jeżeli w którejś frekwencji nagle dostaniecie duszności, na miarę kokluszu lub napadu epilepsji, to

  może uwierzycie, że to wynik działania tego co jest obecne w całym naszym świecie –

  fal i frekwencji!

  Każda komórka faluje, każdy metal faluje, nic nie może istnieć bez falowania!!!

  Bo Wiara nasza to nauka o ruchu, czyli

  albo poruszasz się do . . .

  albo OD – Boga !!!

  To nawet Św. Katarzyna Sieneńska wiedziała choć analfabetka . . .

 12. peter wolf said

  Powinien był powiedzieć że ci 300 to kolarze. Cykliści innymi słowy.

 13. https://marucha.wordpress.com/2021/01/09/wolne-tematy-3-2021/ – Ad. 158:

  Jeden Niemiec zapytał mnie, Co jest jest lepsze, Islam czy Judaizm? Ponieważ nie potrafiłem odpowiedzieć to pouczył mnie, że Judaizm, bo Pobożny Muzułmanin będzie miał 72 hurysy a Pobożny Żyd ILE CHCE… – Teraz wiem, dlaczego w Judaiźmie OBCINANIE NIEWOLNIKOM PENISÓW.

 14. osoba prywatna said

  Nieoficjalnie: Rząd rozważa utrzymanie lockdownu do kwietnia
  https://www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV-2/210119805-PILNE-

  Bruce Willis wyrzucony z apteki! Legendarny aktor odmówił założenia maski [FOTO]
  https://alaluna.pl/gwiazdy/bruce-willis-wyrzucony-z-apteki-legendarny-aktor-odmowil-zalozenia-maski/

 15. osoba prywatna said

  Edyta Górniak woli Boga od szczepionki. “Bóg nie zrobi nam krzywdy, a człowiek…”
  https://alaluna.pl/wiadomosci/edyta-gorniak-woli-boga-od-szczepionki-bog-nie-zrobi-nam-krzywdy-a-czlowiek-video/

 16. osoba prywatna said

  Dyplomatyczne zawiadomienie o śmiertelnym odczynie
  https://anthony.neon24.pl/post/159791,dyplomatyczne-zawiadomienie-o-smiertelnym-odczynie

  Kurwa kurwie łba nie urwie
  https://anthony.neon24.pl/post/159782,kurwa-kurwie-lba-nie-urwie

 17. osoba prywatna said

  ODCZŁOWIECZENIE SYSTEMU FINANSOWEGO. SZOKUJĄCE!

 18. osoba prywatna said

  METAFIZYCZNY KONSPIRATOR – PRAWDZIWI EKSPERCI?
  .https://www.youtube.com/watch?v=9F0O-38B-SU

 19. bryś said

  Chorał 9 -to były PÓŁFINAŁY MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW 2020
  Jastrzębia Góra 2021-01-09/2021-01-16.

  W szachach oczywiście. A że grały szczeniaki, to przeważnie byli z rodzicami.

  .said 6 – wymyśliłem nowe pozdrowienie dla „księdza”. Szczęść wirus.

 20. bryś said

  Co do nalotu milicji na PÓŁFINAŁY MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW 2020 – grają teraz grupy do lat 9 i 11.

 21. Zbych said

  Może już było… sztuczny śnieg w Hiszpanii .https://www.facebook.com/100000560082800/posts/4267587969936497/

 22. revers said

  re18

  szczesc smierci poszczepionkowej …

  cos widac ze szczepionki sa dedykowane grupowo i personalnie, w tym przypadku padl od toksycznej szczepionki na covid lekarz ginekologii i poloznictwa.

  A poformowaly sie juz mobilne grupy pawulono-kowidowcow, ktore w pl zaczely od objezdzania zakladow opieki spolecznej i zdrowotnej. Nawet maja wziecie na pierwsza transze szczepionek do 3 mln szczepow kovidosovietusow, zombies. Propaganda medialna proszczepionkowa dziala lepiej jak karabin maszynowy, z codziennie od 6 rano podanymi liczbami dostepnych szczepionek i juz liczbami zaszepionych kovidosovietusow..

 23. Zbyszko said

  ” Polska gospodarka, po Litwie, Luksemburgu i Holandii ma szansę wyjść z kryzysu najmniej zdruzgotana. Ale zapłaciliśmy za to śmiercią bardzo wielu ludzi na jesieni.”

  a ja słyszałem ostatniej niedzieli w kościele na kazaniu podsumowującym rok ubiegły, że pogrzebów wcale nie było więcej niż w latach poprzednich (a ksiądz specjalnie pod tym kątem badał statystyki wielu lat do tyłu). Ksiądz mówił także o tym, że dzwonił (i do niego dzwonili) do bardzo wielu znajomych kapłanów w całej Polsce z zapytaniem, jak było u nich z tą śmiertelnością. Otóż okazało się, że ok 100 kapłanów, jednogłośnie stwierdziło, że w pierwszym roku pandemii(?) nie było pogrzebów więcej niż w latach poprzednich.

  Jak więc to jest z tą zwiększoną niby śmiertelnością?
  Kto nas oszukuje?! tych 100 kapłanów?, czy rząd?

  Oj… spieszą się u nas, bo widzą że Tramp robi porządek w USA, a w związku z tym, że zapowiedział, że zniszczy globalizm na rzecz państw narodowych, wiec chyba regionalne odnogi Deep State trzęsą portkami i w tej panice już sami się gubią.
  Trzeba więc cierpliwie czekać (i nie dać się do tego czasu zamordować szczepionkami), bo przyjdzie także i na nich kolej.
  Cięzko za to zapłacą.

 24. Jan said

  Dobra nauka dla katolika! Posłuchaj.

 25. Yagiel said

  Szanowny Reversie@5 (zakładam płeć męską – słusznie?)
  Boydar jest bardzo dowcipny i metaforyczny i jego siekierka bardzo dobrze przystaje do moich drzew zaatakowanych rakiem jemioły… Czy jemioła wygra wybory’2020 w USA w r. 2021 ?

  Odpo na to pyt jest nie w future, a w past – temu tak ważny jest wg mnie timing. Użyję porównania z futbolem europejskim: Barcelona wypracowała styl gry taki, że strzelała bramki np. po 17 czy 23 podaniach – po co aż po tylu? mogła po 7 czy 4…
  To jest pytanie do Królika, kt. mierzy najkrótszą odległość między A i B – to nie jest linia prosta! Znasz, Reversie, ten rysunek? Bardzo a’ Picasso, kt. też umiał rysować realistycznie 😉
  Otóż Barcelona FC przy 7, 6… 2,1 podaniu wie, do czego zmierza – przeciwnik nie? My dziś jesteśmy w roli przeciwnika Barcelony FC, tyle że mówimy o kim w jej roli: o tzw. demokratach USA? tj. o komunistach/manekinach Chin, o Biden’ie/manekinie ich; tj. o Chinczykach, kt. są manekinem Big’im… od 30 lat ? Myślę, że co najmniej od 40 (wg prof. Samsonowicza to minimum, jak wg Barca FC 17 podań to minimum)…

  Możliwe więc, że bzdura zbrodnicza FAKEdemii to była/jest tylko po to, by Trump przegrał wybory’2020, by BEZ-KORZENNI/jemioła/ komuniści Big’im przejęli władzę w USA rękami Chinczyków=rękami tzw. demokratów USA – to, co ujawniło się w NIemczech, Wlk.Bryt. i ostatnio w Italii/Watykanie – serwerownie fałszujące głosowanie w USA – to któreś tam podanie, możliwe dzięki wcześniejszemu: zrobieniu FAKEcoronawiruchchaosu w Italii właśnie, Niemczech, Wlk.Brytanii…
  Rozważ, Reversie: FAKEpandemia/chaos jako środek do celu, tj. do wygrania wyborów’2020 w USA – ?
  Cynizm i bestialstwo Big’im-organizatorów tej akcji przed 40 laty – żeby tylko! – niech cię nie zniechęca do myślenia, z siekierką za pasem…

  Jest takie chińskie powiedzenie: zobacz, s k ą d ? leci strzała… Tyle o początku bramkowej akcji Barca FC, teraz – czy strzeliła już gola? tak. A czy wygrała już mecz? NIekoniecznie… Bo co ma być wygraniem meczu – dokąd/w kogo leci strzała ?
  Chiny przejmują oto USA=Big’im przejmują oto USA rękami przejętych dawno Chin – po co Big’im USA?
  Może po to, żeby wspólnie przejąć CO NAJMNIEJ Azjatycką Część Rosji ? Tylu Chinczyków na takim terytoriumku – gdy tilu Rosjan na taaakim terytorium… Więc już wiemy, czego chcą Chinczycy, manekiny Big’im, teraz – czego chcą Big’im?
  Może chcą Europejskiej Części Rosji, a bardziej jeszcze Likwidacji Prawosławia? Patriotyzmu Rosjan? Likwidacji patriotyzmu terytorialno-narodowego chrześcijanskich Słowian: naszego wkorzenienia się tu… dawno temu.A może chcą Tajgi i innych Bogactw?

  Otóż bo my, Słowianie/i.t.dawniej/, mamy Korzenie, Pierwszorzędne Korzenie! My, nie jemioła/Big’im – kt. zdycha z zawiści, że jest tylko jemiołą bez-korzenną… Troszkę tu nie zgadzam się z Felietonistą Michalkiewiczem, który o Żydach, o Big’im zawsze mówi „pierwszorzędne korzenie” – on mówi swoje/?/, ja mówię swoje…
  Oczywiście jako Słowianin/Lechita/Ljach/Ajra czuję się sprzymierzeńcem a nawet plemiannikiem Rosjan/Rusów (oraz Persów/Partów/Kińga…) – temu Polska jest tak ważna. Jak RzeczPospolita Polsko-Litewsko-Ruska(Tatarska-Żydowska…) WIęcej wie Wandaluzja.

  Widzisz więc, Reversie, co widzą moje oczy: przyszłość już była… Tyle razy! Widzisz, skąd wyleciała strzała, tj. kto ją wypuścił – widzisz dokąd/w kogo leci… widzisz moimi oczami akcję bramkową Barca FC – wstecz, do pierwszego podania… Tyle już meczów wygrali tym sposobem, że przeciwnicy zmądrzeli, uodpornili: np. Bayern z Lewandowskim/Zawiszą Czarnym w składzie ograł niedawno Barca FC 8:2 ! Możesz być, Reversie, w USA takim Zawiszą Czarnym ?
  Ja jestem tutejszy polsko-ruski Słowianin/i.t.daw…/; mam za pasem siekierkę a w gębie kły wilcze/szympansie, mam pierwszorzędne korzenie, kt. nie ma żaden Big’im – po co mi siekierka na jemiołę? gdy wystarczy biały kieł i… Aj!
  Jemioła to jemioła, a Drzewo to Drzewo – kto bez kogo nie może żyć? Kto komu Gospodarzem, a kto Gościem? Ja nie jestem Drzewo Iglaste – tylko niech jemioła nie próbuje mnie z nim skłócać! Puszcza, która jeden koniec ma na Mazowszu – a miała dalej na Zachód – a drugi ma na Syberii aż za Bajkał… to jedna Puszcza: Ta Sama Puszcza/TAJGA…
  Myślisz, Reversie, że w TAJGA jest jemioła ?
  Stąd zawiść jemioły do Tajgi – krokodyli do lwów czy wilków – Kain’a… Ta Sama Strzała-Zawiść.

  I po co tyle gadam Mądremu/Mądrej?/? XBW Krasicki umiał zwięźle bajki pisać: 4 wersy, 6… Barca FC też umie bramki strzelać w 4 podania, ale po coś jednak za dużo podaje/gada… A Żydzi Mądrzy wiedzą, co znaczyło/znaczy SZEMA/SZUMA JIZRAEL…
  Reszta Żydów Big’im Jemioła. Ok ?
  Mądrzy Żydzi bardzo dobrze mówią po polsku: pięknie wymawiają tylko-polskie głoski, nawet nosowe – zupełnie jakby umieli się zakorzenić w Polszczynie/Mowie Naszej. Umieją – więc chcą. Chcą – więc mogą być Drzewem. Zresztą pytanie: kim czuł się Tuw’im ? Nie ja jestem jego stróżem i dzisiejszych Tu’im – czy Braci/Sióstr mych, czy Gości?
  W rozmowie – może i przydługiej – słychać, kto jak sz’um’i… W rozUmowie, kt. jest jak Wiatr/Wietier…

  Tak biało, gałęzie się kołyszą – zagięte jak w ‚ę’ czy ‚ą’ – co takie proste.

 26. revers said

  re25

  no napewno p. Yagiel tam wszystko zaplanowane 30 lat naprzod, a po wyborach usej bedzie i tak i tak wielki reste, czy z Trumpem, czy z Bidenem

  pan Klaus Szwab, ktorego bardzo lubicie bardzo postarac sie o to, jak wycisnac ostanie osocze z ludzi i zdrowie, a Fridrich Black Rock-Merck z Adolfina Merkel pomoze …

 27. zen said

 28. zen said

  Dr David Wood był ateistą, obecnie wierzy w Chrystusa, rozwala islam jego własnymi wersetami na każdym kroku – warto poznać to co mówi, bo to fałszywa i nielogiczna namiastka wiary wojowniczego analfabety i pedofila, młot na chrześcijaństwo. Islam jest agresywna i nie jest w odwrocie – mamy coraz więcej jego wyznawców w Polsce, wbrew obietnicom karzełka. Tam nic nie trzyma się kupy….. Allah to starożytny beduiński demon Księżyca. My jako ludzie mamy tendencję do zapominania, ponieważ codzienne troski przesłaniają wykreowaną rzeczywistość, a kłamstwa zawodowych kłamców, rujnują obraz realnego świata.

  https://ndie.pl/prawo-islamu-klam-kradnij-i-zabijaj/

 29. Marucha said

  Re 28:
  Islam jest coraz bardziej popularny, gdyż jest to religia dla imbecylów, a takich jest przecież większość w każdym niemal społeczeństwie.

  >https://marucha.wordpress.com/2011/06/20/pochodzenie-islamu/

 30. walthemar said

  Państwo policyjne?

  .https://pl.sputniknews.com/pisza-dla-nas/2021011313661565-oskarzyciel-obronca-i-sedzia-w-jednej-osobie-panstwo-policyjne-sputnik/

 31. bryś said

  29 – islam daje też ochronę na zachodzie przed opresyjnością państwa. Znaczy się nie daje, bo jak by chcieli spacyfikowali by ich w 3 tygodnie (tak myślałem do nie dawna, teraz nie jestem pewien), ale pozwala jakoś bezpieczniej funkcjonować. (np. nie słyszałem aby z islamskich
  wspólnoty instytucje zabierały dzieci od rodzicom)

  Jak odchodzimy od państw narodowych – to musimy tworzyć jakieś inne wspólnoty – rodzinne, plemienne, czy religijne. Niestety wszystko zewnętrznie, a co gorzej wewnętrznie jest robione aby nie było to Chrześcijaństwo.

 32. Piskorz said

  re 31 Jak odchodzimy od państw narodowych”….Co to znaczy odchodzimy..?! Kto odchodzi..! Może to tylko teoria..!! Nie odchodzimy..!!

 33. Yagiel said

  ad Revers@26 – krótko a trafnie: „będzie i tak i tak wielki reset, czy z Trumpem, czy z Bidenem”…
  Te USAwybory’2020 mogą być – tak samo jak wybory w Polsce’2020: PADł vs herr Trzaskowsky – kolejnym przypadkiem LICYTOWANIA KAMIENICY ŁĘCKICH w „Lalce” Prusa – kto w USA jest w roli Wokulskiego, tego nie wiem.
  USA to cyrk: klałny wyborcze się napie… – publisia się śmieje, choć bilety coraz droższe; po występie klałny razem popiją…?
  To jak w Sejmie czy Senacie w Polsce! Terlecki „wali” w „przeciwników”: DURNA OPOZYCJA !, wiedząc, że to łże-opozycja, pijąca z nim (albo i w durnia grająca, jeśli nie w chu…) przy jednym stoliku.
  PADł to żaden aktor, podobnie jak Morawiecki – już lepszy Trump, ale wyszedł mu taki ciamajdan capitoliński… Gdyby jednak cc obudził Śpiących Rycerzy – ?
  Chyba śnię. To chociaż – zmęczony po rowerze: jak pięknie w lesie! ludzie aż zdjęcia robią – położę się wygodnie…

 34. Łącznik said

  żydowscy celebryci ZSRR
  Ciekawa postać ten „Juz Oleszkowski” ur.1929 – w 1940 r. „Wraz z jednostką wojskową ojca przebywał na Łotwie, przed wojną wrócił do Moskwy” a siedzieć poszedł w 1949 r. za „kradzież samochodu sekretarza Komitetu Okręgowego Primorsky Wszechzwiązkowej Komunistycznej Partii Bolszewików”.

  Jego tatuś to Chaim Josifowicz Aleszkowski major Armii Czerwonej, konkretnie kwatermistrz a mamusia Vera Abramowna Aleszkowska.

  Piosenka o towarzyszu Stalinie językoznawcy rzeczywiście świetnie napisana i zaśpiewana.
  Ale „Wołodii” Wysockiego to zwyczajnie nie lubię: to najbardziej napomompowany „kultowy artysta ZSRR” w historii. W czasach, gdy miesięczna pensja artystów wynosiła 140 rubli (czyli bardzo dużo), on zgarniał po 5000 dziennie na koncertach, organizowanych na stadionach, na które spędzano zakłady pracy i wojsko.
  http://ewaryst-fedorowicz.szkolanawigatorow.pl/obostrzenie-czyli-socjalistyczna-nowomowa
  „Jeśli w tej chwili nie zaprotestujemy, jeśli nie zaczniemy normalnie żyć, to za miesiąc nie będzie już takiej możliwości” – mówi Sebastian Pitoń, organizator podhalańskiego przedsięwzięcia:
  https://zygumntbalas.neon24.pl/post/159781,co-sie-dzieje-na-podhalu-12-01-2021

  Podczas zgromadzenia opartego na wierze w lipcu 2015 roku, Trump został zapytany, czy kiedykolwiek prosił Boga o przebaczenie.
  On odpowiedział:
  „Nie jestem pewny,czy prosiłem …. jeśli robię coś źle, myślę, że po prostu staram się to naprawić ”. Nie wprowadzam Boga w ten obraz. Nie wprowadzam Boga w ten obraz.”
  https://d3konspiracja.neon24.pl/post/159803,kontrolowana-demolka

  100 000 zł odszkodowania za powiklania po szczepionce koronawirus, tyle „dają” Morawiecki z Niedzielskim.

  Czy to wystarczy aby przekupić Polaków, aby się „wyszczepili”?

  ale żeby starać się o takie odszkodowanie, to trzeba przeżyć.

  ale to jest dopiero pierwszy warunek starania się o odszkodowanie.

  później trzeba udowodnić, że uszczerbek na zdrowiu jest skutkiem szczepienia koronawirusowego.

  a w związku z tym, że sądy są w ich rekach, to raczej trzeba będzie zainwestować ciężkie pieniądze w prawników – znowu oni zarobią.

  raczej przed zgonem nic się z nich nie wyciśnie, a utopi się fortunę.

  Kto nie wierzy, niech sobie poczyta o tym, jak Zbigniew Ziobro,

  już w randze ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego w jednym,

  procesował się kilkanaście lat z krakowskimi lekarzami o śmierć ojca Ziobry i oczywiście…sprawę przegrał!

  A to jest w porównaniu z przeciętnym obywatelem krezus.
  https://ziut.neon24.pl/post/159789,czy-morawiecki-z-niedzielskim-przekupia-polakow-jak-500

  trump
  http://niepodległy.pl/911/-ultimatum-pelosi-vs-trump-/
  koronaterror ma się całkiem dobrze…
  Malta: Pasażerka skazana na więzienie za brak maseczki w samolocie.
  12 stycznia 2021
  Zamordyzm związany z tzw. pandemią koronawirusa trwa w najlepsze i zdaje się nie mieć końca. W czasie lotu z Malty do Katanii we Włoszech 24-letnia Włoszka nie chciała założyć maseczki, a samolot zawrócił i kobietę oskarżono o stwarzanie zagrożenia dla podróżnych.
  https://dzienniknarodowy.pl/malta-pasazerka-skazana-na-wiezienie-za-brak-maseczki-w-samolocie/

  – Z miasta nie odczułem żadnego wsparcia. Nawet kiedy latem na Rynku wystawialiśmy ogródek piwny, też pytałem o obniżkę dzierżawy, bo inne miasta schodziły z ceny nawet o 90 proc. za dzierżawę terenów miejskich
  https://tarnogorski.info/restauracja-z-bytomia-nie-wytrzymala-lockdownu-sytuacja-jest-krytyczna-ja-sie-juz-poddaje/
  koronaupadłość
  https://dzienniknarodowy.pl/coraz-gorsze-nastroje-przedsiebiorcow-ostrzegaja-przed-niekontrolowana-fala-zwolnien-i-bankructw-wideo/
  koronakary
  https://www.magnapolonia.org/w-sumie-sieci-fitness-i-silownie-moga-zaplacic-32-mln-zl-kary-za-niestosowanie-sie-do-obostrzen/

  Roskomnadzor czyli rosyjski urząd kontroli łączności, telekomunikacji i środków masowego przekazu dopatrzył się naruszeń w działalności „zagranicznych agentów”.
  .https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/rosja/rosyjski-urzad-przygotowal-wnioski-o-ukaranie-mediow-zagranicznych-agentow/

  Twitter zawiesza konto dziennikarza sledczego Tomasza Fitton z Judicial Watch, informatora o nadużyciach rządu
  .https://www.sott.net/article/447081-Twitter-suspends-account-of-Judicial-Watchs-Tom-Fitton-whistleblower-of-government-malfeasance

  Najlepsze w sieci: rząd Wielkiej Brytanii może wypuszczać ludzi tylko RAZ W TYGODNIU
  .https://www.sott.net/article/447078-UK-government-may-only-let-people-out-ONCE-A-WEEK
  https://kodluch.wordpress.com/2021/01/12/12-01-2021-syria-1926-dzien-sprzatania-swiata

  Nowy rekord Telegram: 25 milionów ludzi dołączyło do platformy w ciągu ostatnich trzech dni.

  „njusy” z „juesej”, czyli ‚Pawka Morozow w spódnicy”.

  18 – letnia Helena Duke zadenuncjowała członków swojej rodziny, w tym własną matkę, jako uczestników „TRUMPomajdanu” za to że matka wcześniej zakazała jej uczestnictwa w „rozróbach” BLM. Teraz skarży się na to ze „odwróciła się od reszta rodziny”;

  mirror.co.uk/news/us-news/girl-who-spotted-mum-pro-23303427

  Jednak znaleźli się „pożyteczni idioci” którzy już zaczęli nową „Pawenke” zasilać przelewami na konto…twitter.com/strim2707/status/1349080188806688772
  https://adnovumteam.wordpress.com/2021/01/13/wojna-domowa-na-ukrainie-13-01-2021r-2033-dzien-od-nowego-rozejmu/

  Na Florydzie pojawiły się żądania, ze strony przedstawicieli parlamentu stanowe by władze stanowe zerwały wszelkie związki z piątką głównych gigantów technologicznych, czyli Facebook, Twitter, Amazon, Apple i Google które oskarżają o „dyskryminowanie swoich przeciwników politycznych”;
  https://thefederalist.com/2021/01/12/florida-lawmaker-demands-state-cut-ties-with-tech-giants-they-decide-who-they-do-business-with-so-do-we/

  Szwecja: Cztery osoby zmarły po przyjęciu szczepionki przeciw COVID-19

  W Szwecji cztery starsze i schorowane osoby zmarły po przyjęciu szczepionki na COVID-19. Łącznie zgłoszono podejrzenie wystąpienia 96 niepożądanych skutków u 38 zaszczepionych osób
  https://www.magnapolonia.org/szwecja-cztery-osoby-zmarly-po-przyjeciu-szczepionki-przeciw-covid-19/
  Policja Myśli Ministerstwa Prawdy
  Kancelaria Prawna Litwin, Oława i Wrocław
  https://kancelaria-litwin.pl/u-bram-krainy-polin

  https://kancelaria-litwin.pl/pan-placi-pani-placi-my-placimy-czyli-dar-dla-rzekomo-wybranej-rasy/

  – Woli żyć jak wolny człowiek – pisze portal pagesix.com. Tymi słowami zaczyna się artykuł na temat Bruce’a Willisa, który został wyrzucony z apteki, bo odmówił założenia maski, wymaganej w związku z restrykcjami przeciw koronawirusowi.
  https://www.magnapolonia.org/bruce-willis-odmowil-zalozenia-maseczki/

  https://www.magnapolonia.org/usa-fbi-mialo-wiedziec-wczesniej-o-ataku-na-kapitol/

  Stan turystyki jest beznadziejny Baza gastronomiczna jest zamknięta. Ich straty wynoszą około 50 proc., hoteli 70 proc., a biura podróży mają praktycznie zerowy dochód.
  https://www.olsztyn.com.pl/artykul,restauratorzy-i-hotelarze-z-warmii-i-mazur-beda-otwierac-lokale-stan-turystyki-jest-beznadziejny,31324.html

  https://www.olsztyn.com.pl/artykul,przedsiebiorcy-maja-dosc-obostrzen-otworza-restauracje,31309.html

  Agenci gestapo mieszkają w Anglii
  Helena Mathea, zwana Matejanką
  Wylądowała w Wielkiej Brytanii, gdzie dożyła sędziwej starości.
  https://www.magnapolonia.org/krwawa-julka-najslynniejsza-agentka-gestapo/

 35. osoba prywatna said

  Nie powtarzaj tego w domu! Nietypowe ćwiczenia rosyjskiego trójboisty
  https://pl.sputniknews.com/video/2021011113652454-nie-powtarzaj-tego-w-domu-nietypowe-cwiczenia-rosyjskiego-trojboisty-Sputnik-wideo/

 36. Piskorz said

  !!!! erklärte: „Twitter geht es nicht um Redefreiheit. Ihnen geht es nur darum, eine linksradikale Plattform zu fördern, auf der einige der bösartigsten Menschen der Welt frei sprechen dürfen.“ (mü)”…wyjaśnił /Trump/…TW. NIE CHODZI O WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI. IM CHODZI TYLKO O TO, ABY WSPIERAĆ LEWACKO-RADYKALNĄ PLATFORMĘ,…na której kilku najb. złośliwym ludziom świata będzie wolno mówić .”.

 37. Kura domowa said

  Witam Szanownych, mam pytanie do znających język rosyjski. Zmarł niedawno mój były szef. Lubił on język rosyjski. Chciałabym na wieńcu napisać „spoczywaj w pokoju”. Mój rosyjski nie był praktykowany od kilku lat, więc mam pytanie. czy „prosiaj w mirie” jest prawidlowe, czy może na taką okoliczność pisze się zupełnie inaczej. pozdrawiam, Kura

 38. osoba prywatna said

  A ja się huśtam….
  .https://www.facebook.com/mfunabashi/videos/10164459861465005

 39. bryś said

  Piskorz – kiedy ostatnio miał Pan do czynienia z urzędami? Zusem, skarbówką, co wyprawia administracja i władza ustawodawczą, wykonawcza, czy sądownicza (po za małymi wyjątkami) to widać też na co dzień. Państwo narodowe, czyli aparat dbający o byt i przyszłość narodu, jak ja to widzę. U nas to się od jakiegoś czasu rozbiega, jako zwykły człowiek nie mam na to wpływu, więc jakoś się należy organizować. Dla własnego bezpieczeństwa. Telefon alarmowy już nie działa jak powinien. A zanim się zorganizujemy ponownie jako Państwo Polskie, bez pasożydów, z własnymi sądami, policją, innymi organami, mediami, może nas szlag trafić. Przeżyć Panie Piskorz jakoś, na dziś – przeżyć.

 40. osoba prywatna said

  Władze chińskiej służby zdrowia wycofały 1200 opakowań kremu do skóry, który jak się uważa, powoduje wady rozwoju u niemowląt. Istnieją podejrzenia, że przeciwbakteryjne kremy do skóry dla niemowląt opracowane przez chińskiego producenta z prowincji Fujian zawierają hormony, które powodują obrzęk, przyrost masy ciała, zahamowanie wzrostu kości i nadmierne owłosienie ciała.
  https://wolnemedia.net/krem-wywolal-deformacje-5-letniej-dziewczynki/

 41. Kowalski3 said

  Czy ktoś coś słyszał, lub widział, o nowym śniegu w Hiszpanii?! bo coś z nim chyba jest nie tak?!

 42. Cedric said

  Tzw.Covid-SARS jest dużym “wirusem” zużywającym wieksze ilości wit.A ( podobnie jak odra).
  Metabolizm wit.A zależy od cynku, a homeostaza cynku zależy od metalotioneiny , w której 1/3 stanowi cysteina.
  Cysteina limituje też glutation, który reguluje stres oksydacyjny, ale tez działanie wit.D3.
  Prekursorem wit.A jest beta-karoten ( marchew,mango, kaki, bataty, owoce rokitnika, brokuł, bio olej palmowy), ale konwersja jest słaba zwłaszcza u osób z niedoczynnością tarczycy, a wzrasta w gorączce.
  Nadmiar żelaza sprzyja toksyczności wit. A, uszkadza wit. E, oksyduje PUFA.
  Amantydyna stymuluje insulinę, przez co komórka może wykorzystać więcej glukozy do produkcji energii.
  Oprocz metalotionein homeostaząę cynku wspierają naturalne związki -pirytion, kwercytyna, cytrynian boru, karnozyna/histydyna ,hinokitiol, EGCG, jak i leki -hydroksychlorochina, iwermektyna, doxycyclina.
  Maseczki zmieniają azometrię i homeostazę cynku zwiększając zapotrzebowanie na cynk i transportery cynku.
  Zakładanie i zdejmowanie maseczki zmienia stężenie tlenu z 20.5 do 17 , co może powodować u osób ze słabszym statusem antyoksydacyjnym uraz reperfuzyjny po zdjęciu maseczki i uszkodzenia wielonarządowe.
  Alkalizacja ( litem, sodem, potasem, magnezem, kwasem ortokrzemowym, lizyną, borem) zminiejsza namnażanie wiurusa.
  Stres np.EMF obniża odporność.

  Odporność podnosi melatonina, jak i redukuje stres oksydacyjny.
  Zwiększona ekspozycja na arsen moze skutkować u zwierząt afrykanskim pomorem świn, albo ptasią grypą.
  Arsen pochodzi też m.in. ze szczelinowania, łupków, kopalnictwa, spalania węgla, studni głębinowych, wzmożonego wulkanizmu (także oceanicznego) i opadów.
  Arsen jest antagonistą cynku, wit. A, selenu, NAD, tioli (B1, ALA,), metylacji, kwasów nukleinowych, odporności.
  Detoks z arsenu poprawia glutation,selen, betaina, cholina, tiosiarczan sodu, bor, inne zwiazki siarki. Warto uzupełniać w.B3/NAD.
  Wulkanizm emituje też duże ilości fluoru, co obniża odporność.
  Detoks z fluoru uwozliwia bor, tiosiarczan sodu, glutation, jod.
  Cysteina i lizyna są uszkadzane w obróbce termicznej.

 43. Kowalski3 said

  Nowy temat do spenetrowania: śnieg w Hiszpanii!!!

 44. Cedric said

  Najlepiej przebadany produkt medyczny
  https://nczas.com/2021/01/08/poruszajacy-wpis-zony-zmarlego-medyka-zmarl-z-powodu-silnej-reakcji-na-szczepionke-przeciwko-covid/
  “„Pfizer i BioNTech są świadome śmierci pracownika służby zdrowia w szesnaście dni po otrzymaniu pierwszej dawki szczepionki. Jest to bardzo nietypowy przypadek kliniczny ciężkiej trombocytopenii. Aktywnie badamy tę sprawę, ale obecnie nie ma dowodów wskazujących, że istnieje bezpośredni związek śmierci ze szczepionką” – oświadczył Pfizer.[…]

  Trzy dni po przyjęciu szczepionki przeciwko koronawirusowi na jego ciele pojawiła się wysypka wskazująca na krwawienie wewnętrzne. Zdiagnozowano u niego małopłytkowość, czyli obniżoną liczbę trombocytów, które pomagają w krzepnięciu krwi.

  Przez około dwa tygodnie lekarze próbowali podnieść u dra Michaela liczbę płytek krwi w układzie krwionośnym. Bezskutecznie. W nocy z 3 na 4 stycznia doznał udaru i zmarł.”

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Szczepionka_RNA
  “Skutki uboczne i ryzyko[edytuj kod]
  Fragment mRNA zawarty w szczepionce może zainicjować niezamierzoną, nadmierną odpowiedź immunologiczną poprzez aktywację wrodzonej odpowiedzi immunologicznej[13][14]. Związana z nią indukcja interferonu typu I została powiązana z wywołaniem odpowiedzi autoimmunologicznej i reakcji zapalnych. W związku z tym identyfikacja osobników predysponowanych do problemów autoimmunologicznych przed podaniem szczepionki RNA pozwoli na przyjęcie odpowiednich środków ostrożności[15]. By zminimalizować ryzyko nadmiernej odpowiedzi immunologicznej, fragmenty mRNA zawarte w szczepionkach mają naśladować te produkowane przez komórki ssaków, np. małp[2].
  Pozakomórkowy RNA ma właściwości prokoagulacyjne i zwiększające przepuszczalność. Zwiększenie przepuszczalności komórek może prowadzić do obrzęku a zwiększona krzepliwość krwi stwarza ryzyko powstania zakrzepu[16] i idących za tym zawału, udaru niedokrwiennego, zakrzepicy[17].
  Przed rokiem 2020 nie istniały szczepionki RNA zatwierdzone do stosowania u ludzi, wobec czego długoterminowe skutki stosowania tych szczepionek nie są w pełni znane. Pandemia COVID-19 w 2020 roku zwiększyła zainteresowanie szczepionkami RNA ze względu na możliwości ich szybkiego wyprodukowania[18][19][2][20].
  Ze względu na małą stabilność cząsteczek RNA, niektóre szczepionki RNA muszą być przechowywane w bardzo niskich temperaturach (np. szczepionka Pfizer-BioNTech COVID-19 Vaccine wymaga -80 do −60 °C[21]), co znacznie utrudnia ich dystrybucję. Przechowywanie lub transport szczepionek w wyższych temperaturach może skutkować pogorszeniem ich jakości[20][2]. Natomiast szczepionka produkowana przez Modernę może być przechowywana przez 30 dni w 2–8 °C, a 6 miesięcy w −20 °C[22].”

 45. osoba prywatna said

  500+ za przyjęcie strzała z amunicją pfajzera.
  https://www.cbsnews.com/news/covid-vaccine-houston-hospital-500-dollars/?fbclid=IwAR3e0t5FR7wgcXqv-9P7ub4JQtmG-2mD4QjPi68CjssZHprj3NsDRTwuJ50

 46. osoba prywatna said

  Tarcza antykryzysowa, czy grobowa
  https://trybuna.info/polska/tarcza-antykryzysowa-czy-grobowa/

 47. osoba prywatna said

  Szturmujący Capitol wierni każdemu słowu Trumpa, miliony nieszczepiących się z powodu szczepionek z chipem do inwigilacji – to w dzisiejszym świecie naprawdę nic dziwnego. Tyle, że zamiast szklanej kuli, czarnego kota i tali kart, dzięki portalom społecznościowym rządzi kwas deoksyrybonukleinowy……
  https://trybuna.info/opinie/geny-zamiast-mozgu/

 48. JanuszT said

  Ted Kaczynski – Unabomber. Największe śledztwo w historii FBI https://politywatory.com/2021/01/13/ted-kaczynski-unabomber-najwieksze-sledztwo-w-historii-fbi/ przez @wordpressdotcom

 49. Głos Prawdy said

  Durow skomentował rekordowy wzrost liczby użytkowników Telegrama w ciągu ostatnich 72 godzin

  Liczba użytkowników komunikatora Telegram w ciągu ostatnich 72 godzin wzrosła o 25 milionów, powiedział założyciel tego komunikatora Pavel Durov.

  „W pierwszym tygodniu stycznia liczba aktywnych użytkowników Telegrama przekroczyła 500 milionów miesięcznie. Potem nadal rosła: tylko w ciągu ostatnich 72 godzin do Telegrama dołączyło 25 milionów nowych użytkowników. Ci nowi użytkownicy pochodzili z całego świata – 38% z Azji, 27% z Europa, 21% z Ameryki Łacińskiej i 8% z MENA (Bliski Wschód i Afryka Północna) ”, mówi RIA Novosti, cytuje Durova.

  „Jest to znaczący wzrost w porównaniu z zeszłym rokiem, kiedy codziennie rejestrowano 1,5 miliona nowych użytkowników. W naszej 7-letniej historii ochrony prywatności użytkowników zaobserwowaliśmy wzrost liczby pobrań. Ale tym razem jest inaczej” – powiedział. …

  Jego zdaniem ludzie nie chcą już wymieniać swojej prywatności na darmowe usługi, nie chcą być „zakładnikami” technologicznych monopoli, którzy myślą, że „wszystko ujdzie na sucho, o ile ich aplikacje będą miały masę krytyczną użytkowników”.

  „Telegram, z pół miliarda aktywnych użytkowników i coraz szybszym wzrostem, stał się największą przystanią dla osób poszukujących platformy komunikacyjnej ukierunkowanej na prywatność i bezpieczeństwo. Traktujemy tę odpowiedzialność bardzo poważnie. Nie zawiedziemy Cię” – obiecał.

  Wcześniej brytyjski dziennik Telegraph podał, że Telegram stał się drugą najczęściej pobieraną aplikacją w Stanach Zjednoczonych po tym, jak wpadli tam zwolennicy Donalda Trumpa. Według niej stało się to w niedzielę po zablokowaniu kont Trumpa na Twitterze i Facebooku oraz zamknięciu popularnego wśród zwolenników prezydenta portalu społecznościowego Parler. Tak więc w okresie od środy do niedzieli aplikacja Telegram została pobrana w Stanach około 545 tysięcy razy, czyli prawie trzykrotnie więcej niż w tym samym okresie poprzedniego tygodnia.

  Komunikator WhatsApp zaktualizował swoją umowę użytkownika w styczniu, dodając klauzulę o przekazywaniu danych osobowych do Facebooka. Po tej aktualizacji administracja prezydenta Turcji już odmówiła jego wykorzystania. Sensor Tower opublikował później dane pokazujące, że liczba użytkowników innych komunikatorów – Signal i Telegram – gwałtownie wzrosła po aktualizacji w WhatsApp.http://webnovosti.info/новости/дуров-прокомментировал-рекордный-рост-числа-пользователей-telegram-за-последние-72-часа/

 50. osoba prywatna said

  Jeśli marzenie może mieć rocznicę, to oto ona. Najbardziej ambitny projekt epoki radzieckiej skończył 65 lat. W 1955 r. inżynier, laureat Nagrody Stalina, Piotr Borisow, zaproponował budowę tamy w Cieśninie Beringa. Miała ona nie tylko przegrodzić cieśninę łączącą ZSRR z Alaską, ale także radykalnie zmienić klimat na Ziemi.
  Ale Arktyka to nie biała cisza za kołem podbiegunowym. To, co znajduje się dla nas na granicy życia i śmierci, dla mieszkańców dalekiej Północy Rosji jest zwykłą przestrzenią życiową……
  https://trybuna.info/opinie/tam-gdzie-jest-wciaz-zima/

 51. Głos Prawdy said

  Prawnik Trumpa, Lynn Wood dotrzymał słowa i zaczął przerzucać obciążające dowody przeciwko demosatanistom. Zdjęcie 21+
  Toczy się bitwa na śmierć i życie. Zdjęcie oczywiście niesamowite. Jestem za tym, żeby z maniaka Bidena zdjeto publicznie skórę lub skarmiono jego zwłoki krokodylom.
  ———————————–
  Adwokat Donalda Trumpa, Lin Wood, opublikował post w Parler:
  „W ciągu następnych 10-14 dni poznasz szokujące informacje o wielu naszych urzędnikach państwowych i elitach.
  Handel dziećmi w celu wykorzystywania seksualnego i pedofilii to ogólnoświatowa pandemia.
  Opublikowane materiały dotkną Joe Bidena, Baracka Obamy, głównego sędziego Johna Robertsa, Hillary Clinton, Nancy Pelosi, Mike ‚a Pence’ a, Jeffreya Epsteina, Billa Gatesa i tysięcy innych.
  Widziałem dowody. To przekonujące.
  Zaprawdę, jest to bitwa między dobrem a złem”.
  @usaperiodical: Stany Zjednoczone przez objektyw monokla
  Na zdjęciu syn prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki: Hunter Biden w łóżku z małą dziewczynką w wieku poniżej 10 lat.
  http://webnovosti.info/новости/адвокат-трампа-линн-вуд-сдержал-слово-начался-слив-компромата-на-демосатанистов-фото-21/

 52. Piskorz said

  re 37 „prosiaj w mirie” …POKOJSIA W MIRIE…możę być inaczej jeszcze , ale nie wiem.!!

  ————–
  Покойся с миром

  Możliwe jest też:
  Царство ему небесное.

  Admin

 53. osoba prywatna said

  Trump za 9-13 dni ogłosi „szokujące informacje”
  https://wolnemedia.net/trump-za-9-13-dni-oglosi-szokujace-informacje/

 54. Piskorz said

  re 39 Panie Bryś, ma pan rację..Ale trzeba dzielić się z ludkiem gówno wiedzącym informacjami, które mamy, wspierać słabszych nie tylko finansowo, ale dobrym słowem itp it. Rozsyłać mejle tzw. „polityczne” gdzie się da, z notką, aby rozsyłali dalej, proponować odpowiednie str, do czytania.itd itd. Z niczego…to nic nie nie będzie.!! ps Ja tłumaczyłem cepowi, bo mówił, że Gierek nabrał kredytów…i nic więcej nie powiedział..!! Bo nic nie wiedział…a kredyty były…przede wszystkim inwestycyjne /+- 65/70%/…reszta to konsumpcyjne.!! Ale jego wiedza poziom 0.

 55. osoba prywatna said

  Planeta Lockdown – 2
  https://wolnemedia.net/planeta-lockdown-2/

 56. Piskorz said

  !!!! Trochę śmiechu…autentyczne..Lat temu wiele na Stud. Wojsk. UW. Pewnego dnia major po rozdaniu map sztabowych kazał studentom coś tam napisać na ich krawędzi. Potem powiedział..A teraz to ja dam te mapy do ..grafomana i będę wiedział, kto na mapie sztabowej napisał.. major Kucejko jest chuj”.!

 57. osoba prywatna said

  Pierwsza z pięciu części.

  ZROZUMIEĆ WIELKI RE:SET CZ. 1 – REZYLIENCJA I CYBERBEZPIECZEŃSTWO

  https://www.cda.pl/video/647953799/vfilm

 58. Kura domowa said

  Ad. Pan Gajowy i Pan Piskorz. Serdecznie dziękuję. Kura

  ————
  Jeszcze inne propozycje:

  Покойся в Царствии Небесном

  Вечный покой даруй ему Господи.

  Admin

 59. osoba prywatna said

  Następna.
  A w mediach cisza.

  „Sonia Acevedo, portugalska pracowniczka służby zdrowia, umiera dwa dni po otrzymaniu szczepionki Pfizer COVID-19.

  Lizbona, 5 stycznia: zgłoszono, że portugalska pracownica służby zdrowia, zidentyfikowana jako Sonia Acevedo, zmarła dwa dni po otrzymaniu szczepionki COVID-19 opracowanej przez Pfizer Inc i BioNTech. Jej śmierć została potwierdzona przez lokalne media, które zamieściły oświadczenie wydane przez instytut zdrowia, w którym była zatrudniona.

  Sonia dostała szczepionkę 30 grudnia, potwierdził Portugalski Instytut Onkologii w Porto, gdzie pracowała na oddziale pediatrii. Jej ojciec Abilio Acevedo powiedział portugalskiemu dziennikowi Correio da Manha , że przed szczepieniem nie cierpiała na żadne dolegliwości zdrowotne.

  41-letnia matka dwójki dzieci zmarła wczesnym rankiem 1 stycznia – w Nowy Rok. Pogrążona w żałobie rodzina szukała odpowiedzi na wydziale zdrowia po jej śmierci. Jej ciało zostało wysłane do sekcji zwłok w celu zbadania dokładnego powodu, który doprowadził do jej śmierci.

  „Miała szczepionkę na COVID-19, ale nie miała żadnych objawów. Nie wiem, co się stało. Chcę tylko odpowiedzi. Chcę wiedzieć, co doprowadziło do śmierci mojej córki” – powiedział jej ojciec.

  Portugalski Instytut Onkologii wyraził smutek i żal z powodu jej śmierci. Placówka medyczna stwierdziła, że ​​przyczyna jej śmierci zostanie ustalona podobnie jak w przypadku innych ofiar śmiertelnych.”
  https://in.news.yahoo.com/sonia-acevedo-portuguese-health-worker-103452201.html

 60. revers said

  re53

  jak Trump dozyje, lub blackotu nie bedzie Trump mial od schadenfreunden z deep state.

  Na razie to gina od „seryjnego” polcjanci ktorzy bronili Kapitolu.

  Jedengo po „samobojstwie” znaleziono juz ..

  https://news.yahoo.com/officer-defended-capitol-during-riots-190220265.html?guccounter=1&guce_referrer=aHR0cHM6Ly9sLmZhY2Vib29rLmNvbS8&guce_referrer_sig=AQAAAGwtPc0Y9FvtU6j1JD_fozE2p84ddJvL_W57kcNfdTqavgkNb4QoddM2-WnbohaNr6e1hrkRLaFvNZ-tL7T4oi0_gBmL2ICMEL94cAmK-oc31_pQQuv01QssBifcp0gYZ4biLPVtxnuQX3jpk7s4hbfea0wAXU3ZfNxytrVbkCq2

  3 wojna swiatowa wg. dr. Judy Mikovits …

  https://www.niedajsieumrzec.pl/trzecia-wojna-swiatowa/?fbclid=IwAR2p9xEN4DYDHDZS1Ej06VdUQlcOTGuCtwuCYUY4oQpZi7PlTNKO_6plWSw

  Lub po co Navalny leci 17 stycznia do Rosji z Berlia? rewolucje majdanskaa-styczniowa zrobic w dniu zaprzysiezenia Bidena? czy odpokutowac nowiczoka? pare zarzutow stoi za nim i jego zespolem leczniczym ktorzy wczesniej wyprawili na tamten swiat jednego z gostkow regionu z Kijewa, w tym samym szpitalu gdzie niby leczyl sie Nawalny. w Berlinie.

  .https://www.youtube.com/watch?v=Ft5TaLhOJAc

 61. bryś said

  Piskorz – „Ale trzeba dzielić się z ludkiem gówno wiedzącym informacjami, które mamy, wspierać słabszych nie tylko finansowo, ale dobrym słowem itp it. ” – no tak, tylko jak wytłumaczyć: statystycznie, PCR, umieralność, szkodliwość szczepień, gównodemia, pasożydy, zadłużenie ZUS, zamknięcie gospodarki szkodzi (no, hyba tym co mają pińć hoteli) itp, itd. Przecież to teorie spiskowe. Ja mam to już w d…. to tłumaczenie. Gada człowiek, gada, a przy następnym spotkaniu: „Słyszał Pan? Szepionki już są! Nareszcie się wszystko skończy.”

  Tym bardziej że w budowlance BUM, gdzie ktoś ma jakieś piniądze, ładuje w mury, bo złoto fizyczne już nie do dostania podobno. A obligacje dają chyba 2 grosze z 100 PLN. Tak więc – jaka bieda – pacz pan jak sie buduje wszendzie.

 62. NICK said

  Revers.
  Dawny seryjny.
  Jest powszechny.
  Widzę.

  Boże ulituj się.
  Albo nie.

 63. . said

  Zbyszko @

  Wychodzi na to, że w diec. pelplińskiej są wyjątkowo skurwysyńscy księża covidianie.

  Czy może Zbyszko z Bogdańca coś pomotał, bo Trump to pizda pejsata od 447 i jared co chce świątyni Salomona.

  Idę się wyrzygać.

 64. zen said

  Nie wierzę politykom, ale to co mówi Braun o wyroku sądu w Opolu, powinni zastosować ci, którzy pozamykali swoje biznesy, z powodu bezprawnych decyzji podjętych przez wrogów rządzących Polską.

 65. Boydar said

  Pić ciepłą wódkę, spać z zimną kobietą i wierzyć Braunowi – na jedno wychodzi.

 66. lewarek.pl said

  Nie ma już nadziei!

  Polak w angielskim szpitalu zostanie zagłodzony!

  Europejski Trybunał Praw Człowieka odrzucił w środę wniosek rodziny o zajęcie się sprawą Polaka przebywającego w angielskim szpitalu Derriford Hospital w Plymouth w stanie minimalnej świadomości.
  Nie przekonały go między innymi dwie niezależne opinie lekarzy wskazujących, że stan RS w ostatnim czasie poprawił się.
  Wniosek stanowił odwołanie od wyroku brytyjskiego sądu, który nie zgodził się na zbadanie chorego przez niezależnych lekarzy oraz transport do Polski, gdzie chorym zająłby się stołeczny szpital MSWiA.
  Część rodziny RS domagała się również decyzji o podtrzymaniu żywienia i pojenia, którego wymaga pacjent. Jego matka, dwie siostry i siostrzenica od kilku tygodni toczą walkę o życie swego krewnego. Podkreślają, że nasz rodak, który w listopadzie ubiegłego roku doznał uszkodzenia mózgu wskutek zawału serca, reaguje na sygnały z zewnątrz. Przeciwne stanowisko zajmuje żona mężczyzny wraz z dziećmi. Zgodzili się oni na pozbawienie RS dożywiania i jego głodową śmierć.
  Szpital zdecydował już o przeznaczeniu organów chorego na przeszczepy.

  https://www.pch24.pl/trybunal-w-strasburgu-odrzucil-wniosek-w-sprawie-polaka-z-plymouth,81292,i.html#ixzz6jT7HE3gJ

 67. lewarek.pl said

  W związku z pandemią Stolica Apostolska uprościła nieco obrzędy Środy Popielcowej. Przewidziane przy posypaniu głowy popiołem słowa: „Pamiętaj, że jesteś prochem i w proch się obrócisz” albo „Nawracajcie się i wierzcie Ewangelii” kapłan wypowie tylko raz (po poświęceniu popiołu) w odniesieniu do wszystkich, a nie przy każdym posypaniu głowy popiołem.
  Wydana dziś nota Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentu przypomina również kapłanowi o potrzebie założenia maseczki chroniącej nos i usta, oraz o dezynfekcji rąk.

  https://www.bibula.com/?p=121964

  Oczywiście, w przyszłości nikt już nie wróci do poprzedniego obrzędu.

 68. lewarek.pl said

  84-letni papież Franciszek został zaszczepiony w Watykanie przeciwko covid-19. Szczepienie odbyło się 13 stycznia, czyli pierwszego dnia kampanii szczepień zorganizowanej przez Stolicę Apostolską.
  Według dziennikarzy argentyńskiego dziennika La Nation, ale także wielu osobistości z Watykanu, Franciszek został zaszczepiony w środę przy wejściu na salę Pawła VI. Stolica Apostolska jeszcze oficjalnie nie potwierdziła tej informacji.
  Rzecznik Matteo Bruni zapowiedział rozpoczęcie kampanii szczepień dla 5000 mieszkańców i pracowników Watykanu.
  W wywiadzie telewizyjnym wyemitowanym w niedzielę wieczorem Franciszek wskazał, że musi „umówić się” na szczepienie. Chwalił ten środek jako „wybór etyczny”.

  https://www.bibula.com/?p=122031

  Interesujące byłoby zbadać czym papieża zaszczepili. 84 lata to nie w kij dmuchał i od takiej szczepionki stary człowiek może się przekręcić.

 69. revers said

  Okazuje ze medialny areszt Papieza w Watykanie oraz blockout to byly wiadomosci z serri fake news

  https://www.bitchute.com/video/4fGDpcu9erOx/?fbclid=IwAR3e2q5P9fVa7eDZyyR7gZB3bhnaOYLJGq3Tp7LC_Fls3bEL2oQGeijf4

  dementi na bitchute.

 70. JanuszT said

  W nawiązaniu do materiału TVN24, który dzisiaj został opublikowany, chciałam sprostować podane informacje. https://politywatory.com/2021/01/13/w-nawiazaniu-do-materialu-tvn24-ktory-dzisiaj-zostal-opublikowany-chcialam-sprostowac-podane-informacje/ przez @wordpressdotcom

 71. JanuszT said

  NOWOCZESNY SZMALCOWNIK https://politywatory.com/2021/01/13/nowoczesny-szmalcownik/ przez @wordpressdotcom

 72. JanuszT said

  Kalendarz wolnego człowieka https://politywatory.com/2021/01/13/kalendarz-wolnego-czlowieka/ przez @wordpressdotcom

 73. Ejże said

  W Rosji CIA zlikwidowało około 70 wiodących naukowców.
  Zamordowało ich więcej jeśli liczyć od 1991r,
  ale te 70 tyczy dekady 2000 – 2010r.

  Włączając w to prowokowane katastrofy lotnicze w wyniku których ginie jednocześnie kilku fizyków jądrowych (powracających z delegacji)

  youtube.com/watch?v=Iz53lr6SpEo

  https://versia.ru/cru-ubivaet-rossijskix-uchyonyx

  https://presscouncil.ru/praktika/zhaloby-kollegii/rassmotrennye-zhaloby/5759-zhaloba-zhurnalistki-nadezhdy-popovoj-na-sajt-svobodnaya-pressa?start=2

  i co w takiej sytuacji powinno zrobić państwo? zaprzestać naukowej działalności?

  PS
  czyż nie jest zdumiewające jest że żaden z „tropicieli smoleńskich” nigdy nie odwołał się do
  katastrofy lotu RusAir 9605 który przecież był kalką ze Smoleńska

  Arcy ważny wykład jak zwykle fenomenalnego A.Fursowa na naukowej konferencji
  .https://www.youtube.com/watch?v=GBOdBjb1HO4

  PS
  ciekawe co myśmy zrobili złego że bóg pokarał nas tym że nie mamy ani jednego Fursowa,Satanowskiego,Kurgiana czy chociażby Prilepina.
  https://alfax-2020.neon24.pl/post/159761,ultimatum-pelosi-vs-trump

  Stany Zjednoczone znane sa z rozlicznych prześladowań w kraju i poza granicami.
  Oficjalne dane podają , ze połowa wykonanych wyroków smierci w USA była nielegalna.

  USA ma najwiekszą populacje wiezienną na swiecie.

  Bardzo duzo kobiet czeka w kolejce na kare smierci w USA

  Prywatne wiezienia w USA domagaja sie coraz wiecej skazanych bo to im przynosi dochód. Ostatnio zatrudniaja więzniow różne korporacje bo mają
  bezplatną siłę roboczą

  Po ataku na wieze w Nowym Jorku ‚wyłapano’ różnych świadków zdarzen.
  Rzad USA popiera torturowanie oskarżonych.

  W USA prześladuje sie weteranów wojennych.

  Spalono cale kliniki lekarskie wzdłuż granic Meksyku.
  Lekarze USA leczyli tam pacjentów tlenem.

  Policja w Stanach ma prawo linczui i publicznych egzekucji.

  No i Stany znane sa z zabijania swoich prezydentow.
  Stany nie uznaja żadnych dokumentow miedzynarodowych, pod którymi podpisy zlozyli kolejni prezydenci.

  Stany napadają na suwerenne kraje bez wypowiedzenia wojny.

  Zupelnie nielegalnie i bez podania nawet powodów, rzad USA zdelegalizowal oficjalny, legalny paszport Snowdenowi, i to w czasie gdy Snowden lecial samolotem do Ameryki Poludniowej.
  Dlatego Snowden utknal w Moskwie do ktorej sie w ogole nie wybierał.

  Tylko Sad Najwyzszy USA ma prawo zabrac obywatelstwo Amerykaninowi.
  Zgodnie z karta ONZ nikt nie moze pozostac bez panstwowosci.
  Snowden mial tylko jedno obywatelstwo.

  Narodowym sportem rządu USA jest łamanie Konstytucji USA.

  A wszystko to i caloksztalt polityki wewnetrznej jak i miedzynarodowej, w USA nazywa sie bardzo dumnie „Demokracja”.

  Bo poza tym, ze USA jest krajem kastowym o największej na swiecie roznicy spolecznej i przywilejow obywatelskich
  i jest zalegalizowanym państwem monopoli – to jest to kraj wielce demokratyczny

  Nawet wtedy gdy senatorzy USA i kongresmeni USA prywatnie wystawiaja na gieldzie gospodarke kraju USA i sami sie dorabiaja na gieldzie.

  Najlepszym przykladem jest wlasnie Nancy Pelosi, ktora sie dorobiła strasznych sum na gieldzie – bo ma dostęp to gieldowych ‚tajemnic’.

 74. revers said

  No piknie skonczyl Trump po kapitolskiej prowokacji, impechmentem – Pelosi podpisala dokument
  https://www.fox13news.com/news/after-capitol-breach-house-on-verge-of-2nd-trump-impeachment?fbclid=IwAR15CBeWVD5m1PzPGsZQFzALqn8j_AO3PG35e69t0LlQbV745g9pm_Dkozk

 75. Ejże said

  Napoleon zniszczył pół Europy i 4 pokolenia Francuzów.
  Nikt nie śmie go porównywać do Hitlera a w domach wariatów cesarz Bonaparte ma wciąż wielu ’sobowtórów.’

  Gdyby nie to słynne lanie pod Moskwa i bardzo haniebna ucieczka przed Kutuzowem – Napoleon byłby narodowym bohaterem Polski.

  Nie dlatego, ze chciał Polakom w czymś pomóc – ale dlatego, ze chciał złupić Moskwę.

  Rozwój kinematografii przyniósł nam nowego bohatera : uczciwego koniokrada, który walczy z prymitywnymi plemionami Indian.

  Swego czasu westerny podbiły świat. Amerykańska literatura i filmy pełne były wstrząsających opowieści o okrutnych Indianach i szlachetnych Europejczykach, którzy na końcu wzięli sie za łby i mordowali miedzy sobą.

  Współczesne trubadury z CNN, FoxNews i Washington Post podziwiają bohaterskie walki szlachetnej światowej oligarchii
  z brzydkim komunizmem, islamizmem, terroryzmem a nawet z … rasizmem, humanizmem i optymizmem..

  Gdzieś z zakamarków, lochów, podziemia, z ukrycia wychodzi nagle elektroniczny ’tłumacz’ , światowy rząd z Deep State i opowiada skąd sie wziął wirus covid i kto otruł Skripali i Nawalnego.

  Zakapturzony tłumacz z Deep State ‘podpowiada’ coraz to inne wersje zdarzeń; bełkotu w mediach co niemiara. I tak jak niegdyś w Delfach, tak i teraz cala klientela – to ofiary dezinformacji i kleptokracji.

  I nawet za ciężkie pieniadze wydawane na środki masowego przekazu niewiele wiemy na temat faktow.
  Dlatego nie wiemy, kto i kiedy na kogo napadł i dlaczego:
  – w 1939 roku – kto napadl na Polske?
  – kto na kogo napadl w Pearl Harbour, w Wietnamie, Kambodzy,
  Afganistanie, Libii, Syrii, Korei (1950) , w Beirucie,
  – w 1999 roku – kto i dlaczego napadl na Jugoslawie
  – Dlaczego zbombardowano Nikarague, Paname,, El Salvador, Sudan, Palestyne, Mali, Etiopie, etc.
  – kto na kogo napadl i dlaczego w Armenii i Azerbajdzanie.

  No i ostatnia sensacja:

  Kto i dlaczego i dlaczego ‘otrul’ Nawalnego i ratowali go w niemieckiej klinice

  tej samej, w której ’tajemniczo’ zginąl mer Charkowa,

  a wczesniej tajemniczo został otruty Juszczenko i ‘zdrowiala’ Timoszenko?

  Kto i dlaczego kazał zabrac Nawalnego do szpitala niemieckiego, znanego z bardzo politycznych ‘terapii’?
  https://fakty-kontra-news.neon24.pl/post/159668,soros-rockefeller-rothschild-zachod-rzad-swiatowy

 76. Ejże said

  Natomiast w wywiadzie dla amerykańskiego Newsmax-u (19 listopada 2019) Walesa opowiadal, ze w celu pokonania komunistycznej wladzy studenci i inni rebelianci w Hong Kongu musza sie najpierw porzadnie zorganizowac a nastepnie poprosic o pomoc z zewnatrz.

  W specjalnym wywiadzie dla Newsmax we wtorek po poludniu, laureat Nagrody Nobla uwazany za ojca postkomunistycznej Polski powiedzial, ze sukces rewolucji Solidarnosci w Polsce w 1980 roku moze byc powtorzony prze rewolucjonistow w Hong Kongu, ktorzy walcza o wyzwolenie HK spod chinskiego panowania. (SIC!

  “jesli posluchaja Walesy , to wygraja” – powiedzial Walesa o rebeliantach walczacych z policja komunistyczna.,

  Walesa udzielil wywiadu dla gazety Newsmax, zaraz po spotkaniu z wice prezydentem Mike Pencem.

  Przypomnial tez o poczatkach Solidarnosci, ktora on osobiscie zalozyl jako elektryk w stoczni w Gdansku po koniec lat 70-tych.Walesa zorganizowal strajk, ktorym wzielo udzial 17 tysiecy robotnikow i rozniosl sie ten strajkowy proces po calej Polscei byl decydujacym czynnikiem w obaleniu komunizmu w Polsce.

  “Solidarnosc- podkreslil Walesa- opierala sie na podstawowej zasadzie: prosic innych o pomoc”.

  Po stworzeniu Solidarnosci i rozpowszechnieniu bardzo dobrze przygotowanego strajku, Walesa przypomnial: “ i wtedy poprosilismy Europe, Stany Zjednoczone i Kanade, zeby pomogly nam zwalczyc komunizm.”

  „Te kraje wtedy ocenily sytuacje i wage problemu i przyszly nam z pomoca”- powiedzial Walesa

  “Teraz protestujacy w Hong Kongu musza sie zorganizowac i udowodnic, ze moga sie pozbyc ciężaru. Wtedy inne kraje zadecyduja czy sie zaangazowac – czy nie.

  Walesa, ktory zostal prezydentem w rok po obaleniu komunizmu w 1990 roku , podkreslil, ze przyszlosc polega na wolnosci i demokracji i wolnym rynku”
  https://leonardo.neon24.pl/post/159714,demokracja-i-wolnosc-slowa-w-usa

  Newsmax: Hong Kong Rebels Must Organize, Then Ask Others for Help | Newsmax.com
  https://www.newsmax.com/newsfront/lech-walesa-poland-hong-kong-protest/2019/11/19/id/942413/

 77. LiberumVeto said

  Mam nadzieję, że wielu Gajówkowiczom sprawię frajdę, kiedy nad ranem dowiedzą się o takich tam…:

  Nanci Pelosi arrested when she was sleeping at 3.00
  Alexandria Ocasio Cortez in Prison NOW for High Treason!
  Joe Biden & Kamala Harris
  Hunter Biden
  Jack Dorsey
  Ilhan Omar
  Governor Andrew Cuomo
  Mayor Lori Lightfoot
  Vice President Mike Pence in Prison
  Adam Schiff in Prison
  Bill Clinton in Prison NOW for High Treason
  Hillary Clinton in Prison NOW for High Treason!

  P.S. Być może tym razem będzie można powiedzieć, że – tak jak w tym przypadku – jest polskim Konradem Wallenrodem…???
  P.P.S. „Nie porzucaj nadzieje jakoć się kolwiek dzieje…” (tak, zdaje się, było u MIstrza Jana, ale nie mam już teraz czasu, żeby to sprawdzić…)

 78. Ejże said

  Kiedy David Hicks, australijski obywatel, siedział w Guantanamo, rząd Australii tez sie nie spieszył z interwencją u amerykanskich władz.

  Trzeba bylo, żeby Liberałowie wygrali wybory i dopiero wtedy pospieszyli poprzec opinie publiczna, która miała bardzo duze pretensje do przetrzymywania obywatela Australii na terenie poza wszelka jurysdykcja.

  Gdy chodzi o dziennikarza śledczego Juliana Assange’a to popełniono na nim wszelkie możliwe przestępstwa w kilku krajach.

  Rząd Szwecji odszczekał falszywe oskarzenia.

  Rzad w Londynie nie mial zadnego prawa do dziennikarza śledczego Assange’a ponieważ mial azyl uchodzczy w Ekwadorze. I mial paszport Ekwadoru.

  Uchodzca jest nietykalny!!!!

  I Anglicy bardzo dobrze o tym wiedza.

  Brytyjczycy Złamali wszelkie prawa Deklaracji Praw Czlowieka i Prawo Uchodzcze.

  dziennikarz śledczy Julian Assange nie popełnił żadnego przestępstwa ani na terenie Szwecji ani Anglii – Anglia nie miala prawa go aresztowac bo nie popełnił żadnego przestępstwa na terenie Anglii ani USA.

  I dziennikarz śledczy Julian Assange nie moze byc oskarzony o szpiegostwo bo nie jest obywatelem USA ani Anglii.

  A jednak, zupelnie bezprawnie, Amerykanie ogłosili juz wyrok:
  dziennikarz śledczy Julian Assange 175 lat wiezienia.

  To co zrobila obecna sędzina w Anglii zaplątana zreszta w bisnesy, wspomniane kiedys w Wikileaks , to jest jeszcze jedno wielkie świństwo.

  Bo jako powód odmowy deportacji Assange’a podała jego stan zdrowia a nie fakt, ze Anglia nie ma prawa deportowac Assange’a przede wszystkim dlatego, ze ma umowe z USA, ze Anglia NIE ma prawa deportowania do USA więźniów politycznych.

  Wiec stara angielska metoda: nie moga sie zgodzic na deportacje ale trzeba bylo ominac ten punkt o szpiegostwie i politycznej działalności Assange’a.
  Łobuzeria Zachodu.

  Uchodźca jest pod specjalna ochroną prawa miedzynarodowego.

  Zachod z prawa zrobil starą, sponiewieraną prostytutke.

  Wypuszczenie z wiezienia Assange’a jest równie niebezpieczne jak byłoby wypuszczenie niegdyś Miloszewicza.

  Za dużo entuzjamu byloby w tłumach i Assangowi należą sie milionowe odszkodowania.

  Dlaczego?

  Bo dziennikarz śledczy Julian Assange , zarejestrowany jako dziennikarz w Australii, przekazywal informacje JUZ WCZESNIEJ opublikowane- a wiec dostępne w przestrzeni publicznej.

  Zarzut szpiegostwa i ‚nielegalnego’ publikowania informacji jest bezzasadny.

  Widac, sprawa Assange’a jest wyjatkowo jakos ważna dla władz USA, skoro zrobili zamach stanu w Ekwadorze, zmienili prezydenta, który przyznal Assange’owi paszport Ekwadoru i wsadzili swojego fagasa, który…unieważnił Assangowi paszport Ekwadoru.

  To czyste bezprawie, bo to moze zrobic tylko sędzia.

  dziennikarz śledczy Julian Assange nawet nie byl w Ekwadorze, wiec nie mogl popełnić zadnego przestępstwa ani na terenie Ekwadoru ani przeciw państwu, ktore mu ten paszport przyznało.

  No i dwa ostatnie skandale nie pozostawiaja nawet miejsca na komentarz:

  W USA opublikowano informacje, ze dziennikarz śledczy Julian Assange , w 2011 roku osobiscie ostrzegal USA przed różnymi informacjami na temat Stanow.

  Władze USA to kompletnie zignorowały. A byly to bardzo wazne informacje.

  Jeszcze większym skandalem jest fakt, ze Trump ułaskawił mordercow z Black Water,

  którzy byli skazani przez Sąd USA na 35 lat wiezienia za zamordowanie z zimna krwia bezbronnych dzieci w Iraku

  i ułaskawienia znanego szpiega izraelskiego , żyda Pollarda, którego do tej pory żaden prezydent USA nie smial ułaskawić, mimo naciskow Izraela.

  Nie bez znaczenia jest fakt, ze w nakręconym przez żołnierzy amerykanskich filmie o mordowaniu cywilów w Iraku, nagrane sa nie tylko radosne okrzyki żołnierzy – ale przede wszystkim widac wyraznie , ze z wielką radoscia amerykanie zamordowali dwóch dziennikarzy Reutera.

  Najbardziej zdumewa fakt, ze Amerykanie nie wstydzili sie publicznie pokazać całemu światu mordowania, zarzynania Saddama Husseina… i cały świat podziwial bohaterstwo kowbojów.

  A przeciez Hussein był wielkim przyjacielem USA. Razem poszli na wojne z Iranem.
  G.W. Bush sie całowal do kamer z Husseinem.

  Zdecydowanie nie popieram porównywania Snowdena z Assangem.

  Snowden byl obywatelem USA i pracowal dla amerykańskiego wywiadu, gdy opublikowal rzeczywiscie tajne dokumenty.

  I mimo, ze rozumiem dlaczego to zrobil – to w swietle prawa jest winien zdrady.

  W Moskwie zas znalazl sie calkiem przypadkowo, bo lecial do Ameryki Poludniowej gdy mu wladze amerykanskie uniewaznily (bezprawnie) paszport – dokument podrozy. Wiec utknął w Moskwie wbrew swojej woli.
  Dlatego z Putinem sie nie lubia. Putin nie lubi takich urzędników państwowych.

  dziennikarz śledczy Julian Assange nie jest obywatelem USA i nie publikowal tajnych dokumentow.

  Chelsea Manning próbowała opublikowac ten film z Iraku w różnych czasopismach o czym swego czasu pisała prasa z dokladnymi szczegółami co bylo zarejestrowane kamera przez zolnierzy USA.

  Za to, ze odmowila swiadczenia na rzecz Assange’a zostala skazana na wiezienie.

  Obama ja ulaskawil

  Trump wsadzil do wiezienia z powrotem.

  Taśma, na której nagrana jest całkowita niewinnosc Assange’a: Assange ostrzegal rzad USA w 2011.

  Tape of Assange warning US government in 2011 is ‘overwhelming evidence’ of his innocence, WikiLeaks editor-in-chief tells RT – South Asian Express
  https://southasianexpress.com/tape-of-assange-warning-us-government-in-2011-is-overwhelming-evidence-of-his-innocence-wikileaks-editor-in-chief-tells-rt/

  Wyjasnienie wszystkich oskarżeń przeciwko Assangowi
  Every charge against Julian Assange, explained — RT World News
  https://www.rt.com/news/456268-julian-assange-all-charges/

  Julian Assange w wiezieniu w Belmarsh – UK

  Exclusive: First VIDEO of Julian Assange in Belmarsh prison — RT World News
  https://www.rt.com/news/461329-assange-video-belmarsh-prison/

  Znany Australijczyk, John Pilger, ktory jest w komitecie obrony Assange’a tak pisze o Assangu:

  Oskarzenia przeciw Assangowi ujawniaja cala prawde i kaza przestepcom wojennym popatrzec w lustro
  John Pilger: Julian Assange’s Crimes Are Truth Telling & Making War Criminals Look in The Mirror! – YouTube

  .https://www.youtube.com/watch?v=E_w8hWXoD6k
  https://alfax-2020.neon24.pl/post/159682,julian-assange-i-brytyjska-nie-sprawiedliwosc

 79. Ejże said

  szczepionka korona utrata kontroli nad ciałem Shawn Skelton
  https://www.blacklistednews.com/article/79014/this-is-what-happens-when-you-take-experimental-covid19.html
  szczepionka korona Shawn Skelton
  https://greatgameindia.com/body-convulsions-moderna-vaccine/
  Shawn Skelton
  https://www.courierpress.com/story/news/2021/01/11/moderna-side-effects-covid-19-vaccine-symptoms-shawn-skelton-viral-video-doctors/6623016002/
  Shawn Skelton
  facebook.com/shawn.skelton.73/posts/403541337597874

 80. Ejże said

  021-01-13
  Ratownik medyczny ze Szczytna zachorował na Covid-19 mimo przyjęcia szczepionki
  https://www.olsztyn.com.pl/artykul,ratownik-medyczny-ze-szczytna-zachorowal-na-covid-19-mimo-przyjecia-szczepionki,31326.html

 81. revers said

  za Trumpa, kapitol i parlem mozna juz byc karanym w stanach, od utraty pracy po inne konsekwencje administracyjno, prawne z kolektywna kara wylacznie.

 82. osoba prywatna said

  CZESKA MUTACJA WIRUSA

  .https://www.youtube.com/watch?v=6jGaR39AdX4

 83. osoba prywatna said

  Po wyroku WSA w Opolu (sygn.akt II SA/Op 219/20), już od kilku dni, dziesiątki odważnych ludzi w całym kraju sprzeciwiło się niszczącym działaniom nie-rządu, wznawiając swoją działalność mimo bezprawnego „zakazu”. Lawina rusza. Wspierajmy proszę tych, którzy się odważyli
  .https://twitter.com/otwieramy

 84. osoba prywatna said

  Prof. Zieliński: Szczepionka Pfizera to technologia z zakresu inżynierii genetycznej
  .https://www.youtube.com/watch?v=QxeP4ZTdYyU

 85. JanuszT said

  W Republice Czeskiej nie zaobserwowano rzekomej „czeskiej mutacji” koronawirusa COVID-19 https://politywatory.com/2021/01/14/w-republice-czeskiej-nie-zaobserwowano-rzekomej-czeskiej-mutacji-koronawirusa-covid-19/ przez @wordpressdotcom

 86. Lily said

  Re 27; Zen
  „WROG,naszego WROGA jest naszym
  PRZYJACIELEM”.
  Pytanie.
  KTO Nas mial / ma, za swojego WROGA?.
  KTO Nam CALY CZAS,WMAWIA COS TAM?.
  POSADZA,o TAMTO,czy OWANTO?.Kto ?.

 87. Boydar said

  Ciekawa dyskusia, pod

  https://www.dobreprogramy.pl/Administrator-kontrolowal-monitoring-niezgodnie-z-RODO.-Zaplaci-8-tys.-zlotych-kary,News,112762.html

 88. Katarzyna T said

  Włodzimierz Lenin: „Bez udziału pożytecznych nam durni i idiotów nie powiodłaby się nam rewolucja, nie powiodłaby się żadna rewolucja na świecie.”
  Te słowa podobno odnosiły się do ówczesnych zachodnich intelektualistów i dziennikarzy.
  Ps. Czasy się zmieniają, a ludzie tacy sami.

 89. revers said

  ad84

  A moze tak zapytac sie nasych bio inzynierow gentycznych Edward Darzynkiewicza, Jacek Jemielity, Joanna Kowalskiej z patentem usej co sprzedali swoj patent na szcyepionke mRNA niemieckiemu Biontechowi za 600 mls usd, a teraz Biontech chce wyciganac od znajomych kroliczkow 5 mld usd. za eksperyment na kroliczkch szczepionki mRNA w fazie badawczej.

  https://polandin.com/51433600/polands-richest-man-invests-in-mrna-technology

 90. JanuszT said

  O manipulacji znowuż słów kilka… https://politywatory.com/2021/01/14/o-manipulacji-znowuz-slow-kilka/ przez @wordpressdotcom

 91. Jan said

  O reklamodawcy szczepionek aktorzynie C. Pzurze. Dobre!

  Od 1:23:40 h i od 1:32 h

  Ogólnie cały odcinek jest b. dobry.

 92. revers said

  O klamstwie Niedzielskiego o czeskim wirusie

  a moze juz wyodrebnil Niedzielski z swoimi think tankami wirus brazylijski, poludniowoafrykansji, brytyjski 2, czy wuhanski 2 ?

  i ma uniwerslana szczepionke na wszystkie covidy i te sprzed kilku milionow lat i te za kilka milionow lat co beda po Niedzielskim i jego ekspertach.

 93. NICK said

  Nie polecam ale wklejam:
  http://www.ekspedyt.org/2021/01/13/great-reset-dla-opornych/

 94. Piskorz said

  re 84 O prof. Zielińskim pisałem na port. niem. i tym jak on osądza „szczepionkę” i jak to prawidłowo nazywa…i Niemcy to puścili!!

 95. osoba prywatna said

  “Kioskowce” – zapomniane żołnierzyki PRL-u

  Były dostępne praktycznie w każdym kiosku RUCH-u. W czasach PRL-u miał je prawie każdy chłopiec. Dziś „kioskowce” są obiektem marzeń wielu kolekcjonerów.
  https://odkrywca.pl/kioskowce-zapomniane-zolnierzyki-prlu/

 96. Piskorz said

  re 73 Najlepszym przykladem jest wlasnie Nancy Pelosi,”….w której kompie szukał czegoś jakiś typ i dostał potem kulkę..!!

 97. osoba prywatna said

  Z SZABELKĄ NA CZOŁGI

  „Na wojnie pierwszą ofiarą jest prawda” H. Johnson

  https://www.propagrand.com/pl/blog/2020/Z-SZABELKA-NA-CZOLGI/25

 98. Wielka Kopa Tatry said

  „Dawanie czegoś za darmo to komunizm” – No pewnie, Korwin nawet za seks z żoną musi płacić☺

 99. NICK said

  My.
  Z klasy średnioniższej.
  Idźmy do lokali; zwłaszcza żywieniowych.
  Choćbyśmy tam wcześniej NIE chodzili.
  A jestem przekonany, że jak bieda prawdziwa tam zawita i da grosik.
  Dostanie jedzenie; by przetrwać.
  Tak.
  Wiem.
  Pewien piekarz, dość dawno i nie we tzw. pandemii, chyba z Opolszczyzny [nomen omen], rozdawał CHLEB. Powszedni.

  UWAGA .
  Śląsk cały jest nastawiony powstańczo.
  Całe południe Dawnej Polski.
  Podobnie.

  Powstanie(a) Śląskie jest na miejscu drugim. Po Wielkopolskim.
  Trendy wskazują, że południe Polski może być zarzewiem.

  Wielkopolsko nie odstawaj.
  Proszę.

  Jest jeszcze Warmia i Mazury.
  Ośrodek Gietrzwałdzki.
  Mały ale jest.
  https://innpoland.pl/164931,otwieramy-powstala-mapa-restauracji-i-biznesow-otwartych-mimo-covid-19

 100. Piskorz said

  !!!! Hans na port. http://www.zuerst.de dobrze pisze, że…Wenn alle Steuerzahler mal nur eine Woche zu Hause bleiben würden, = Generalstreik:….gdyby wszyscy podatnicy tylko 1 tydz. pozostaliby w domu /strajk gen./…to ten system zawaliłby się”.!! ps Zawsze lepsze to /najlepsze?!/….niż wyjście na ulice….bo wiadomo jak byłaby wtedy reakcja!! Np Radom, Gdańsk wystarczy przypomnieć!!

 101. Greg said

  Co ma ,,Opowieść Podręcznej” do wtargnięć do kościołów w Polsce.

  .https://www.youtube.com/watch?v=HkFGR8DVfx8

  Doskonała analiza tematu !

 102. osoba prywatna said

  Czy o zwykłym kanistrze można zrobić artykuł?
  Można i to mocno interesujący.

  …Brytyjski historyk i badacz walk w Afryce Desmond Young szacował, że przez wadliwą budowę angielskich pojemników z całości paliwa dostarczanego z baz na zapleczu 30 procent wyciekało lub wyparowywało przed przybyciem na front. Dokumentalista ten określa, że braki paliw, spowodowane właśnie nieszczelnością kanistrów przeliczają się wprost na poległych żołnierzy i utracone pojazdy, a osoba, która wysłała brytyjską armię do Afryki z beznadziejnymi 4-galonowymi bańkami, odpowiada za te straty osobiście. Nic dziwnego, że wśród żołnierzy brytyjskich pojemniki te powszechnie zaczęto nazywać mianem „flimsy” (ang.: słaby; dziadostwo)….
  https://odkrywca.pl/benzyna-krew-wojny/

 103. Boydar said

  A poeta mówi, że wolność ma zapach benzyny …

  I żyd im zrobił, wolność.

 104. osoba prywatna said

  Prof. Maria Majewska Eksplozja zachorowań i zgonów po szczepieniach covid
  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/prof-maria-majewska-eksplozja-zachorowan-i-zgonow-po-szczepieniach-covid-2021-01

 105. Piskorz said

  Z beczki innej…Właśnie kończę, aut. prof Chwalba tyt. „Przegrane zwycięstwo”. Wojna polsko-bolszewicka `\1918 – 1920. Warto sięgnąć po tę książkę…ps Na południu kraju poszło bolszewikom b. słabo…bo będąc pod Lwowem już myśleli o ..dalszej wycieczce na Budapeszt i Wiedeń. !! A Niemcom obiecywali…ziemie nasze odzyskane po Wersalu i dlatego Niemcy ich /bolszewików/ w rozmaity sposób wspomagali. A pod Zadwórzem nasi byli tak zmasakrowani przez kacapów, że tylko 30% zamordowanych zostało zidentyffikowanych. I niech się odpierdolą ci wszyscy z Rosji, że nasi tak źle traktowali kacapskich jeńców. Rozd. 14 w/w/ książki. Nie dziwię się gen. Sikorskiemu, że ich tak nienawidził…po zobaczeniu zmasakrowanych zwłok naszych jeńców /gdzieś kolo Wkry/!!

 106. Greg said

 107. lewarek.pl said

  Po papieżu Franciszku także papież senior Benedykt XVI przyjął szczepionkę przeciw koronawirusowi. Papież senior został zaszczepiony w swej rezydencji. Jak zapewnia abp Georg Gänswein, papież senior zachowuje pełną jasność umysłu, nie rezygnuje też z codziennych popołudniowych spacerów po Ogrodach Watykańskich. Choć pod względem fizycznym jest dziś bardzo kruchy, nie może dużo chodzić i zawsze używa podpórki. Codziennie koncelebruje też Msze, którą odprawia abp Gänswein.

  https://www.bibula.com/?p=122061

 108. Boydar said

  Rosjanin nie będzie mordował, tak jak i Polak nie. A diabeł tkwi w szczegółach. Które (prawie) nikogo nie interesują.

 109. revers said

  re107

  w Szwecji to wyglaa inaczej

  https://www.magnapolonia.org/szwecja-cztery-osoby-zmarly-po-przyjeciu-szczepionki-przeciw-covid-19/?fbclid=IwAR3Onu-mv_l3YqZop8qfE9vl1aYLb3kXyrKRRt1rPrCRhbcRVI8dMcH895I

  a w Francji od 18 godziny zakaz wychodzenia z domu. Takze ogrodek Dantona moze objac godzina policyjna.

 110. wanderer said

 111. Yagiel said

  Poruszył mnie dramat Polaka – i jego rodziny – w Anglii, żywego a skazanego na śmierć, bo…
  BIORCY ZAPŁACILI ZA JEGO ORGANY I CZEKAJĄ !

  To konkret jednostkowy a ogólnie reprezentatywny dla Nowego Ładu. A mianowicie:
  1. nie ma żadnej pandemii wiruchowej , rzekomo stwierdzonej przez testy PCR, ale… jest wyrok
  2. testami PCR, o kt. ich odkrywca/Nobelista powiedział, że nie nadają się do celów diagnostycznych i że można nimi „udowodnić” wszystko, na czym komu zależy… No i „się dowodzi”.
  3. pande…FAKEdemię wymyślono na różne użytki NWO, więc może i po to, by użyć testów PCR: nie żeby uzyskiwać wymazy z wiruchem (PCR mają wirucha fabrycznie, może co drugi, a może 9 na 10), bo żeby uzyskać wmazy wirucha do gardła i do nosa aż po ściankę mózgu !
  4. sprawa Polaka-na-organy-zapłacone-już przypomniała mi wieści o tym, że Pewien Naród, kt. lubił i lubi się zamykać i rozmnażać wsobnie, powodując narastanie chorób/kalectw jak przy kazirodztwie, otóż że ten PN od jakiegoś czasu przeciwdziała temu kalectwu z wsobności: a to inwestuje w medycynę, a to używa Ukrainek do rodzenia PNdzieci, a to używa gorszych dzieci do wzmacniania siebie, bo zastąpił oto Boga swego scjentyzmem, bo
  5. NWO ma być feudalizmem z PN w roli Króla Królów czy nawet Cesarza Boskiego! a jak tu się pokazać jako Boski w postaci i z twarzą zdeformowaną wsobniactwem no i starością ?! Namordniki wystarczą na krótko, jeśli w ogóle… PN chce wyglądać Zdrowo! I nie umrzeć! jak Bóg!
  6. PN, po latach przygotowań, wymyślił więc i wprowadził Wirucha, raczej mentalnego, by mieć pretekst do pozbycia się ludzi starych/kosztownych, a nabycia młodych/zyskodajnych; i pretekst do użycia testów PCR, kt. nic nie pomogą przy grypie sezonowej, a pozwalają WMAZAĆ wirucha, czasem prosto w mózg za nosem… Tych na lewo się uratuje – tych na prawo spali.
  a) ale i na coś jeszcze pozwalają testy PCR: na pobieranie tkanek, śliny do badań genetycznych – do osobowych portrecików genetycznych, pomocnych przy wyszukiwaniu a to dawców (jak ten Polak) organów, a to ułamkowych rodakówPN
  b) lekcje on-line juz posłużyły do bezpozwoleniowych i bezprawnych badań/profilowań uczniów, jak w Canada, tak w Polsce – FAKEdemia okazuje się być może wszechstronnie pożyteczna dla jej, tzn NWO, PN-twórców…
  7. także i w tym celu, że przecież 6/7 ludzi na Globie to bydlęcy nadmiar – no chyba że na organy, to tych na lewo… A że PN nie jest na Globie aż miliard (raczej 1/10 tego), to profilowanie z PCR i on-line”uczenia” pomaga ewent. wybrać tych pół-PN czy ćwierć-PN i też odstawić na lewo…
  8. taka to PNeugenika w celu zaprowadzenia NWO skojarzyła mi się w głowie, poruszonej losem Polaka, za życia już pociętego i sprzedanego na organy: jak my wszyscy… On/my na prawo – biorcy na lewo.
  9. że nie wspomnę o dzieciach, kt. znikały i…
  10. nie wiem, czy moja paskudna wyobraźnia choć w 1/10 pokazuje intelektualne i czynne możliwości PN – 1/10 tego, co ów PN już zrobił i ku czemu zmierza postępowo, a jakże, czyli po trupach: tego Polaka, tych dzieci, tych namordnikowców wszelkiej narodowości i płci; dla nich to śmierć zwierzęca, jak oceniła pewna PNprofesor. Jej wyobraźnia to… !

  (ps/ten zakres pożytków dla PN, płynących z FAKEdemii tudzież jej kolejnych fal, form i następstw, nie wyklucza pożytków wcześniej tu opisanych; strasznie jest skuteczny ten wysiłek PN/NWO, syzyfowy oczywiście, zaspokojenia nienawiści wsobniaków do zdrowych, co niekoniecznie oznacza mądrych: napisał kiedyś Różewicz: Mam 20 lat – ocalałem prowadzony na rzeź… ja mam lat 60+ i piszę: Aave Cesarz! prowadzeni/szczepieni te salutant.
  Mówisz niezrozumiale: MANE TEKEL FARES
  Mówisz, używając polskiego: NIE STRÓZEM JESTEM BRATA MEGO…
  Biedny dzieciaku! Którym nie mogłeś być od trzeciego roku życia, przykuty do liter – aż nie pamiętasz przedtem…
  gdy byłeś jedno-jedyne bezliterowe i bezsłowne !
  więc na nic tu sło…)

 112. Piskorz said

  !!!! Rosjanie walczą…na port. ros. Rosjanka przed szkoła dziecka z napisem SZKOŁA- SIŁA…DYSTANS- MOGIŁA”. !! PS Naturalnie na http://www.pdsnpsr.ru

 113. lewarek.pl said

  110. Wanderer

  Piękne wykonanie!
  Same męskie głosy z towarzyszeniem orkiestry, nie organów.

 114. lewarek.pl said

  111. Yagiel
  Poruszył mnie dramat Polaka – i jego rodziny – w Anglii, żywego a skazanego na śmierć, bo…
  BIORCY ZAPŁACILI ZA JEGO ORGANY I CZEKAJĄ !

  Napiszę cynicznie: ma szczęście w nieszczęściu. Bo nie zagłodzą go do końca, tylko zabiją wcześniej. Organy z takiego całkiem zagłodzonego nie nadawałyby się na części zamienne.
  A konanie z pragnienia i głodu to męczarnia nie do opisania.

 115. revers said

  Jednak szczepionki sa obowiazkowe …

 116. Czaruś said

  ad. 115/ Niechże p. Jacek Wilk nie organizuje szkoleń na ten temat. Sprawa nieaktualna, bowiem dokonali już zmian w ustawie o zawodzie lekarza i teraz lekarz lub nawet felczer może stwierdzić, że pacjent nie jest zdolny do samodzielnego podjęcia decyzji i nakazać go szczepić, a nawet przymusić przez policję sanitarną (powołaną początkiem ubiegłego roku). O tym pisano nawet w szanownej Gajówce. Nie mogę na razie podać przepisów ustawy, bo nie mam ich pod ręką. P. Wilk doskonale wie, że dokonano tych zmian, bo chyba jest posłem, czyż nie? Chyba nie chce zarabiać na „wpisowym” kandydatów do szkolenia ? :-)))

 117. Listwa said

  „W czwartek późnym wieczorem w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie Rady Ministrów przedłużające aktualne obostrzenia epidemiczne do 31 stycznia br. Wskazano w nim także kolejność szczepień przeciw COVID-19. W grupie pierwszej znaleźli się m.in. prokuratorzy”.

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/obostrzenia-przedluzone-jest-nowe-rozporzadzenie-wskazano-kolejnosc-szczepien/hx0v9j9?utm_source=wiadomosci.onet.pl_viasg_wiadomosci&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2

 118. Listwa said

  „Katarzyna Szymańska-Jakubowska, rzeczniczka Antoniego Macierewicza, gdy był on szefem MON, została prawomocnie skazana za pomówienie czterech oficerów polskiego wywiadu i kontrwywiadu. Sąd uznał, że zrobiła to na jego polecenie.

  Jak przypomina tygodnik „Polityka”, przed warszawskim sądem rejonowym toczy się podobna sprawa kolejnej rzeczniczki MON za czasów Macierewicza – płk Anny Pęzioł-Wójtowicz. W grudniu 2017 r. Pęzioł-Wójtowicz stwierdziła w – szybko usuniętym – oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej MON, że była oficer wojskowego kontrwywiadu mjr Magdalena E. była „winna podejmowania nielegalnych działań”. Pęzioł-Wójtowicz podobnie jak jej poprzedniczka przyznała, że komunikat opublikowała na jego polecenie.

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/byla-rzeczniczka-antoniego-macierewicza-skazana-sad-dzialala-na-jego-polecenie/3x0qe14

 119. . said

  Nie jest już posłem.

  Mogą przymusem zaszczepić gdy podejrzewają chorobę. Tak jest napisane. Co jest totalnym skur-wem, bo od kiedy chorych się szczepi? Po drugie to jak stwierdzić, że ktoś jest podejrzany (co to za słowo) o zakażenie? Bo w tej samym mieście 6 kilometrów dalej ktoś miał zrobione cholerne dodatnie pcr, które i tak jest felerne???

 120. Murek said

  Prawdziwy Polak i Prawdziwy katolik szef sanepidu Pinkas i następcy w akcji pacyfikacji księży

  Pisowski Sanepid z Turku kontroluje kościoły katolickie.
  M.in. … czy księża rozdają Komunię Świętą do ust czy na rękę. WTF?!
  https://www.iturek.net/fakty/sanepid-w-kosciolach-trwaja-kontrole

 121. Murek said

  Jeżeli ta propozycja zmusza obywatela do złożenia skomplikowanego pisma procesowego, to w bardzo wielu sytuacjach obywatel, który będzie miał poczucie niesprawiedliwości, zrezygnuje z dochodzenia z tej sprawiedliwości, bo po prostu nie będzie wiedział, jak to zrobić – mówił w rozmowie z portalem radiomaryja.pl mec. Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu Ordo Iuris.
  https://www.radiomaryja.pl/informacje/tylko-u-nas-mec-j-kwasniewski-o-propozycji-dot-uniemozliwienia-odmowy-przyjecia-mandatu-w-wielu-sytuacjach-obywatel-ktory-bedzie-mial-poczucie-niesprawiedliwosci-zrezygnuje-z-jej-dochodzenia/

  KOŚCIÓŁ I WIARA
  Prof. Simon chce zamknięcia Kościołów. „Fanatyzm religijny, modlić się można przed telewizorem”.
  http://kontrrewolucja.net/kosciol/prof-simon-chce-zamkniecia-kosciolow-fanatyzm-religijny-modlic-sie-mozna-przed-telewizorem-prof-bartyzel-w-normalnym-kraju-zamkneliby-tego-histeryka
  prof gut
  http://kontrrewolucja.net/wiadomosci/prof-gut-ujawnil-plan-pacyfikacji-podhala-i-goralskiego-veta-jesli-mysla-ze-wygraja-wideo

  http://kontrrewolucja.net/wiadomosci/piton-w-radiu-zet-lider-goralskiego-veta-niszczy-narracje-rzadu-o-koniecznosci-restrykcji-pod-pretekstem-tzw-pandemii

  Mówiłem o tych ludziach – tacy sami ludzie jesteśmy jak ci w PO czy SLD, niczym się nie różnimy i każdy jest pazerny, każdy by coś chciał, tylko różnimy się szefami, którzy, k***a, mają jakieś tam wiesz….

  Bo Kaczyński to jest dla mnie wzór i tyle. Ja jestem kaczystą, nie PiS-owcem
  http://kontrrewolucja.net/wiadomosci/tasmy-pis-lokalni-dzialacze-w-chwili-szczerosci-pokazuja-czym-jest-demokracja-tacy-sami-jak-w-po-czy-sld-niczym-sie-nie-roznimy-kazdy-pazerny-wideo

  Beller wzywa do niszczenia rodzin po przez więzienie dzieci w stanowych obozach „oświeceniowych” w celu reedukacji na rzecz demokracji.
  http://niepodległy.pl/914/wolnosc-i-demokracja-w-usa-co-dzieje-sie-w-usa-/

 122. Murek said

  Proponuje się wprowadzić sytuację, w której nie na oskarżycielu będzie ciążył obowiązek udowodnienia winy, tylko na tym, kto popełnił ewentualne wykroczenie – dr Jarosław Świeczkowski z Uniwersytetu Gdańskiego, prawnik.

  Dr Michał Skwarzyński odniósł się do proponowanego przez Prawo i Sprawiedliwość projektu uchwały, w myśl której Polacy nie będą mogli odmówić przyjęcia mandatu.

  Pozbawienie prawa do odmowy przyjęcia mandatu jest niekonstytucyjne

  sąd będzie musiał podjąć jedną, dodatkową czynność, czyli dojdzie do wydłużenia procesu sądowego

  Jeżeli przepisy zostaną przyjęte, to zaburzona zostanie zasada domniemania niewinności.
  https://www.radiomaryja.pl/informacje/prawnicy-ws-planow-zniesienia-odmowy-przyjecia-mandatu-proponuje-sie-wprowadzic-sytuacje-w-ktorej-obowiazek-udowodnienia-winy-bedzie-ciazyl-nie-na-oskarzycielu-tylko-na-tym-kto-popelnil-ewentualn/

  https://www.radiomaryja.pl/informacje/tylko-u-nas-k-smolinski-na-etapie-nakazu-wydanego-przez-sad-mozna-sie-odwolac-od-otrzymanego-mandatu-rzadko-sie-zdarza-ze-sa-one-anulowane-90-proc-mandatow-jest-utrzymywanych/

 123. Murek said

  https://tarczawilka.pl/

 124. Murek said

  temat ekshumacji pomordowanych Polaków na Wołyniu. Niemoc (brak chęci) „Warszawy” po prostu poraża.
  https://www.kronikatygodnia.pl/wiadomosci/23937,kiedy-rusza-ekshumacje-na-kresach

 125. Murek said

  Do tej pory w Norwegii zmarły co najmniej 23 osoby zaszczepione przeciwko koronawirusowi. W czwartek poinformowała o tym Norweska Agencja Leków.
  https://prawy.pl/112339-23-osoby-zmarly-po-przyjeciu-szczepionki/

  Wśród zaszczepionych Hiszpanów rośnie liczba pozytywnych wyników na obecność koronawirusa
  14.01.2021
  https://prawy.pl/112329-wsrod-zaszczepionych-hiszpanow-rosnie-liczba-pozytywnych-wynikow-na-obecnosc-koronawirusa/

 126. Udało mi się wyjaśnić OSKARŻENIE przez Pawła Szydłowskiego z USA Uniwersytetu Jagiellońskiego o OBRZYGIWANIE FEKALIAMI HITLEROWSKIMI. Paweł Szydłowski jest autorem książki WANDALOWIE czyli POLACY, co do której mam do niego pretensję o Nie Zamieszczenie eksponowanego przez niego SZCZEGÓŁOWEGO opisu zdobycia Rzymu przez Wandalów, co było KOŃCEM Imperium Zachodniorzymskiego. Poza nim Opis ten eksponował też Marian Nosal jako Edi Słowianin. Opis ten, traktowany jako żertwa dla Prześmiewców, ZNIKNĄŁ jednak z forów IN po ogłoszeniu przeze mnie, że jest to Raport Radagajsa dla Sejmu Krakowskiego. Jeśli KTOŚ z Państwa skopiował ten Raport to byłbym Bardzo Wdzięczny za przesłanie go mi lub załączenie na forum Maruchy czy Wawel Zakłamany Białczyńskiego, gdzie prowadzę Dziennik jako Wandaluzja.pl.
  Uważam, że nowy OO. WSTĘP: http://wandaluzja.pl/?p=p_368&sName=00.-w-s-t-e-p // wyjaśnia POWÓD Obrzygiwania Fekaliami Hitlerowskimi. Otóż UJ Zaprosił Szymona Perskiego-Pereza, który Pouczył Profesorów UJ, że Polacy mają się Uczyć Historii TYLKO O HOLOKAUŚCIE – czyli ANTIKOMUNISTISCHBEFEHLS Wehrmachtu z Białegostoku na podstawie śledztwa Abwehry w Jedwabnem – żeby Polacy byli Jak Japończycy Synami Abrahama, który Chodził i Dupił. Chodziło tu prawdopodobnie o UKRYCIE Herezji Rosyjskiej, że Mojżesz jako wódz Największej Ordy w Historii z kopulowania Egipcjanek prowadził Wojnę Bliskowschodnią z NIE-Dziewicami.
  Piękną mapę z tej wojny JEROZOLIMA NAD BOSFOREM eksponowałem jako ŻYDOWSKI STALINGRAD w rozdziale: http://wandaluzja.pl/?p=p_373&sName=46.-ann-ben, ale wykasowali mi – RÓWNIEŻ NA SERWERZE ??? – prześladujący mnie hakerzy polityczni. Ten kolejny chyba NAJBRUTALNIEJSZY atak na mnie był związany czasowo ze zwycięstwem Covidowców nad Donaldem Trumpfem.

 127. Peryskop said

  Prof. Maria Majewska mejlem 15.01.2021

  Historie powikłań i zgonów po szczepieniach covid w poniższym artykule.

  https://www.naturalnews.com/2021-01-14-compilation-of-recent-stories-covid-vaccine-injuries-deaths.html

 128. zen said

  Powszechny gułag nadchodzi.

 129. osoba prywatna said

  Wolność i demokracja w USA ? Co dzieje się w USA ?
  https://fakty-kontra-news.neon24.pl/post/159814,wolnosc-i-demokracja-w-usa-co-dzieje-sie-w-usa

 130. revers said

  To @125 nawet Orban i kazda elsterka zauwaza, ale ltkwi w tym gG lub Globalnym Gulagu po same uszy …

 131. osoba prywatna said

  https://pbs.twimg.com/media/ErnunBOXEAY0TZI?format=jpg

 132. zen said

 133. osoba prywatna said

  Przed 60 laty niemieccy chemicy opracowali talidomid, lek, który najpierw wywołał wielki skandal w medycynie, a potem triumfalnie powrócił do medycyny jako środek skuteczny w leczeniu szpiczaka. Wkrótce ma znaleźć jeszcze większe zastosowanie w terapii.
  https://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C402495%2C60-lat-temu-opracowano-talidomid-lek-z-dwoma-obliczami.html

 134. osoba prywatna said

  CO FACEBOOK ROBI Z TWOIMI DANYMI?
  .https://www.youtube.com/watch?v=6rvVvsgyCcA&feature=youtu.be

 135. BOJKOTUJCIE zegarki FITBIT , który się SPRZEDAŁ komunistycznej korporacji Google !!! said

  Dzisiaj w czwartek 14 stycznia 2021r firma:

  Fitbit – produkujaca ZEGARKI

  sprzedała się jak PROSTYTUTKA za $1.6 miliarda komunistycznym GLOBALISTOM mega-koncernu Google, który teraz bedzie mógł w 100% śledzic i INVIGILOWAĆ wszystkich ludzi, którzy nosza te kiedyś popularne zegarki Fitbit sprzedwane też MASOWO w Polsce przez żydowski sklep:

  http://www.mediaexpert.pl/fitbit

  i inne sklepy.

  ZEGARKI „Fitbit” po załozeniu na reke MONITORUJĄ tzn. ŚLEDZĄ na bieżaco w 100% wysiłek fizyczny osoby. Zegarki „fitbit” charakteryzują się wbudowanym też modułem GPS, co sprawia, że na BIEŻĄCO czy też później po biegu lub jeździe na rowerze możesz odczytać statystyki dotyczące przebytego dystansu, tempa oraz zobaczyć mapę intensywności treningu.
  Do tych danych ma teraz w 100% dostęp globalistyczny komunistyczny Google , który w 100% będzie WYKOŻYSTYWAĆ te informacje PRZECIWKO Tobie !!!!!

  Teraz gdy założysz zegarek Fitbit w 100% w każdej chwili bedzie CIEBIE monitorować bardzo DOKŁADNIE nawet jak śpisz i co robisz nawet w łużku, czyli DOKŁADNIE co robisz w kazdej chwili Twojego życia i GDZIE jesteś, PRECYZYJNIEJ ciebie MONITOROWAĆ niż za pomoca telefonu komurkowego przez tych KOMUNISTÓW globalistów z Googla !!!

  BOJKOTUJCIE zegarki Fitbit i wszystkie wyroby Fitbit, które FAKTYCZNIE są od dzisiaj ZAGARNIETE przez GLOBALISTYCZNY komunistyczny Google 100%, a który jestOBECNIE wrogiem – KONTROLEREM ludzkości !!!

 136. seler said

  Csardas Gypsy Dance by David Garrett

  Marucha, Trzymaj Szie

 137. Bartosz Ćwir, KRUCJATY A SPRAWA POLSKA, Wydawnictwo PROHIBITA; Paweł Toboła-Portkiewicz: Wydanie tej książki, podobnie jak innych projektów wydawnictwa Prohibita, NIE zostało sfinansowane z pieniędzy podatników, Warszawa 2020.

  POWODEM tej książki była moja teza, że II krucjata ZDOBYŁA SZCZECIN. BĆ przytacza wiarygodnego kronikarza Wincentego z Pragi, że armia Henryka Lwa ROZŁOŻYŁA SIĘ POD SZCZECINEM, ale go nie szturmowała. Czechami pod Szczecinem dowodził Biskup Zdik. Polscy historycy tłumaczą to Zapłaceniem Kontrybucji oraz pośrednictwem Mieszka III z Poznania, co wygląda Wiarygodnie.
  Ponieważ Henryk Lew poprowadził na Połabie 10 razy więcej krzyżowców niż cesarz na Bliski Wschód, co daje 300 tysięcy, a główną siłę jego armii byli Sasi i ANGLICY, których pod Szczecinem Nie Było, to tłumaczę to tym, że gdy flota duńska szturmowała forteczny most na Pianie to flota angielska cichcem zdobyła Uznam, wpłynęła na Zalew i zdobyła Kamienną Groblę Forteczną Dąbie-Łasztownia – wobec czego szturmowanie Szczecina przez armię na lewym brzegu Odry potrzebne Nie Było, bo Szczecin SKAPITULOWAŁ za pośrednictwem Mieszka III ???
  Świadczy o tym kapitulacja przez Henrykiem Lwem książąt obodrzyckich, którzy zostali NIEMCAMI, oraz Ucieczka przed Henrykiem Sandomierskim Mieszka III, którego zastąpił Kazimierz II (PŁYTA WIŚLICKA z roku 1177). Otóż skapitulowany w Polsce Mieszko III zawarł Pokój z Henrykiem Lwem o granicy na Odrze, na podstawie którego Henryk zburzył Londyńskie Mury Szczecina a Mieszko Kamienną Groblę Forteczną Dąbie-Łasztownia. To upoważnia do wniosku, że Henryk Lew wysiedlił Polaków i zasiedlił Szczecin Niemcami, jak wcześniej Lubekę.
  Podczas oblężenia przez Duńczyków Szczecina w 1189 r. Londyńskich Murów Szczecina NIE BYŁO, gdyż Duńczycy szturmowali wały GLINIANE.

 138. Yagiel said

  Zen@128 – wstrząsająca wypowiedź Trader 21 ! Wstrząsająco też prosta polszczyzna, rozumowanie i refleksja: edukacja/wiedza jest bronią, ale… nikt nie powiedział, że edukacja ma być łatwa! No właśnie: nie powinna być łatwa, tylko selektywna – dokładnie tak pisał Sienkiewicz: i każdy miał/ma swój poziom czytania, od niewolnika do Drużynnika Jagiełły !
  Czytaniem, sztuką czytania ze zrozumieniem przechodzę do
  Murek@121 – co powiedział prof. Gut w Radio 357 ? Nie pierwszy raz ten człowiek mówi ezopowym językiem…
  1. że epidemii nie ma – nie pierwszy raz to mówi, dodając coś o grze sił polityczno-finansowych – ale
  2. może być, ogłoszona albo i zrobiona – to żaden problem roznieść wirusa, np. mutanta eboli, powiedział Trader 21 – przeciw Góralom, co oni, o ile słuchają ze zrozumieniem, biorą pod uwagę: Z góry syćko widać lepiej !

  Jakby kto nie pamiętał: Górale – przynajmniej tak to w „Potopie” opisał Sienkieiwcz, wielbiciel Sabały, Króla Tater, no i Jędrusia – odwrócili losy potopu swedzkiego! Dziś mogą odwrócić potopek zbrodniarzy przeciwko narodowi polskiemu: Lawina przeciw ceprom-wodolejom !

  Ciekawa Drużyna się objawia: Tutejsi, prof. Gut, Daniec z Góralami, Trader 21, Edysia Górniak, ten Lekarz z amantadyną… Trzeba jeszcze Sienkiewa, żeby to zebrał, ułożył w jedną Polaków real-akcję 🙂
  .

 139. Internetowy gigant żałuje decyzji o zablokowaniu ustępującego prezydenta. Mówi się o kilku miliardach strat. Więcej opisałem w artykule na ogólnopolskim portalu.
  https://gazetaplus.pl/szef-serwisu-twitter-zaluje-zablokowania-konta-donalda-trumpa-to-jego-zdaniem-sluszne-ale-stwarza-niebezpieczny-precedens/31448/

 140. Boydar said

  https://tech.wp.pl/wyciek-danych-z-kssip-juz-ponad-400-sedziow-i-prokuratorow-otrzymalo-grozby-6597409617095648a

  Panowie sędziowie i prokuratorzy się podobno boją.

  I to ma sens. Bo my, przez kilkadziesiąt lat czyśmy się bali czy wręcz przeciwnie to i tak robili z nami co chcieli.

  —————
  Kropla w morzu potrzeb, że zacytuję wyświechtaną frazę…
  Admin

 141. Siekiera_Motyka said

  Wałęsa posłużył się łódką, by robić Rewolucje.

  A tu pokazana jak z tyłów policji rządowej czarny kruk z czapkom futrzaną wykonywał Holywood-skom wersje rewolucji na Kapitolu 6-tego Stycznia w Waszyngtonie.

  W IV Akcie czarny kruk z czapkom futrzaną zmienia ubiór ZA PLECAMI policji rządowe. Biedne aktory nie maja prywatności w swojej pracy.

  .https://twitter.com/politicalwilli/status/1349083364729360384

 142. revers said

  re140
  Takie SMS i emaile to codziennie dostaje z roznych lewych sakarbowek i windykacji, ostanio z pod numeru
  https://www.nieznanynumer.pl/numer/48883330266

  a jak nie zaplacisz lub nie oddzwonisz to list dotaniesz zelazny i kilka bombek w zapasie, nawet jak w Berdyczowie na Podolu mieszkasz z cyganami, romami, rusinami, chazarami, wegrami, rumunami.

  ————
  Policja nie ma na takie rzeczy czasu, bo poluje na osoby bez onucy na ustach, dzieci jeżdżące na sankach, rowerzystów w lesie itp.
  Admin

 143. JanuszT said

  WHO – globalna władza i korupcja https://politywatory.com/2021/01/15/who-globalna-wladza-i-korupcja/ przez @wordpressdotcom

 144. Boydar said

  https://pl.sputniknews.com/polska/2021011513670155-rosyjska-szczepionka-sputnik-V-trafi-do-polski/

  Szczepionka to pikuś, ja czekam na duże dostawy SU57 i KA52. Jak dorzucą ze sto T-14 też się ucieszę.

  No ale to wymaga drobnego przemeblowania.

  Poczekam …

 145. Ale dlaczego? said

  Ku…wy z tzw. pracodawców wraz z pisiorami chcą dalszej ukrainizacji Polski i wypychania Polaków z kraju!:

  https://wolnemedia.net/biznes-chce-wiecej-imigrantow/

 146. Boydar said

  Jeszcze niedawno taki artykuł nie miałby prawa się ukazać

  https://www.onet.pl/informacje/krowoderskapl/krakow-mial-burmistrza-ktory-organizowal-orgie-kradl-i-mordowal/6tjcycl,30bc1058

  Nie tylko jest jawnie antysemicki ale prawie dokładnie opisuje co robią dzisiejsze „władze” Krakowa. I żeby tylko Krakowa.

 147. Boydar said

  https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-priorytety-ue-w-dobie-pandemii/aktualnosci/news-ema-wyciekly-poufne-dokumenty-w-sprawie-szczepionek,nId,4988691

  I niby co tam było poufnego ? Że skuteczność jest na poziomie 80% ? To wszyscy wiedzą. A czego nie wiedzą ? Ano nie wiedzą, że ze stu wyszczepionych osiemdziesięciu nie przeżyje pięciu lat. A spory odsetek nawet dwóch. I to właśnie było poufne.

  Alle, dr Mengele i tak nie prześcigną.

 148. lewarek.pl said

  Po wyczerpaniu wszytkich kroków prawnych jedynie interwencja dyplomatyczna rządu w Warszawie dawałaby jeszcze szansę na uratowanie życia Polaka skazanego na śmierć głodową w angielskim szpitalu. Ale jest ona mało prawdopodobna.
  Polak został ponownie odłączony od aparatury dostarczającej wodę i pokarm.
  https://www.pch24.pl/cywilizacja-smierci-w-natarciu–polak-ze-szpitala-w-plymouth-po-raz-czwarty-odlaczony-od-aparatury,81323,i.html

 149. lewarek.pl said

  Kilku kongresmenów Dakoty Północnej postanowiło zawalczyć z tajemnicą spowiedzi i złożyło projekt ustawy, który miałby zmusić katolickich duchownych do wyjawienia treści spowiedzi. Za odmowę duchownym grozić ma kara więzienia do 30 dni i grzywny 1500 dolarów.
  Prawodawcy tłumaczą, że chodzi o ujawnienie tajemnicy w sprawach dotyczących krzywdzenia dzieci.

  https://www.pch24.pl/usa–dakota-polnocna-chce-zmusic-kaplanow-do-lamania-tajemnicy-spowiedzi,81315,i.html#ixzz6jct6rxQT

 150. osoba prywatna said

  14.01.2021 Telefon Mathiasa z Paryża do Marcina Osadowskiego i Wojciecha Olszańskiego na kan. Ja Osa
  .https://www.youtube.com/watch?v=XXjc7qcRXRs

 151. Takt said

  „Wikileaks właśnie zrzucił wszystkie swoje pliki online.
  Wszystko, począwszy od e-maili Hillary Clinton,
  winnego McCaina,
  strzelaniny w Vegas,
  listu Steve’a Jobsa dotyczącego HIV,
  PedoPodesty,
  Afganistanu, Syrii, Iranu, Bilderberga,
  agentów CIA aresztowanych za gwałt,
  pandemii WHO.
  Miłego kopania!”
  https://file.wikileaks.org/file/

  synowie wicepremier pis Jadwigi Emilewicz jeździli na nartach bez licencji.
  https://prawy.pl/112350-dla-holoty-lockdown-i-ddm-a-dla-rzadzacych-narty-pokazy-i-stabilna-praca-w-panstwowych-spolkach/

  Sama Emilewicz zaprzeczyła i twierdziła, że jej synowie mają pozwolenia. Podała nawet numer licencji najstarszego syna: 01115. Niestety, w publicznie dostępnym wykazie na stronie PZN pod tym numerem znajduje się nieaktywny członek, Franciszek Burliga, nie syn pani wicepremier
  http://licencje.delegowany.pl/

  facebook.com/JEmilewicz/posts/1886809534820677

  https://prawy.pl/112290-afera-zona-wiceministra-rzecznikiem-polskiego-holdingu-hotelowego-a-wy-polacy-trzymajcie-firmy-dalej-zamkniete/

  ZAKOŃCZYĆ LOCKDOWN! Większość Polaków żąda zakończenia absurdalnych restrykcji! (SONDAŻ)
  14.01.2021 13:00

  Prawie 60 proc. Polaków uważa, że restrykcje po 18 stycznia nie powinny być przedłużone.
  Wśród samych przedsiębiorców przewaga tej opinii jest jeszcze większa. Takie są wyniku sondażu UCE Research oraz Syno Poland.

  Z sondażu wynika, że 55,8 proc. Polaków jest za odwołaniem lockdownu nazywanego naprzemiennie „narodową kwarantanną” i „etapem odpowiedzialności”, wbrew listopadowym zapowiedziom rządu

  Nie licząc dwudniowej przerwy, już prawie trzy tygodnie temu w Polsce powinna zacząć obowiązywać ogólnopolska żółta strefa, gdyż średnia z siedmiu dni pozytywnych wyników na obecność SARS-CoV-2 wynosi mniej, niż 9,4 tys..

  Popierający dalszy lockdown stanowią jedynie 30,9 proc. badanych. Co ciekawe, ci najczęściej odpowiadają, że lockdown powinien trwać do czasu „wyraźnego spadku liczby zakażeń”. Dotychczasowy jest niewystarczający?

  – Gdyby na pytania ankiety odpowiadali tylko przedsiębiorcy, to przewaga zwolenników nieprzedłużania ograniczeń byłaby większa.

  To dowód, że rządowa polityka zakazów gospodarczych nie budzi zaufania.

  Z kolei główny analityk UCE Research Krzysztof Zych ocenia, że ludzie są zmęczeni tzw. pandemią po prawie roku restrykcji. Ponadto Polacy widzą, że tracą swobodę, wolność oraz majątek.

  – Jak podkreśla prof. Witold Modzelewski, lockdown wprowadza nieprawdopodobne spustoszenie, nie tylko ekonomiczne.

  Prof. Modzelewski zwrócił też uwagę, że ograniczenia dotyczą najmocniej gospodarki zdominowanej dotychczas przez Polaków.

  Teraz zaś wykupowane są aktywa tych firm, ponieważ masowo likwidowane są drobne i średnie polskie przedsiębiorstwa. Firmy dobija bowiem rządowy lockdown.
  https://prawy.pl/112335-zakonczyc-lockdown-wiekszosc-polakow-zada-zakonczenia-absurdalnych-restrykcji-sondaz/

 152. Takt said

  Magdalena Szefernaker, żona wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pawła Szefernakera jest rzecznikiem prasowym Polskiego Holdingu Hotelowego (PHH). PHH, wedle oceny wielu ekspertów, ma przejmować polskie, rodzinne biznesy, które upadają z powodu absurdalnych i szkodliwych restrykcji wprowadzonych pod pretekstem tzw. pandemii.

  Wystarczy przed testem na koronę użyć odpowiedniego preparatu w spreyu.

  Chodzi o nano tlen w aerozolu.

  Zabija szybko wirusy i nic nie wychodzi. Może nawet leczy, nie wiem. Te testy to rosyjska ruletka.

  Jakby tak każdy użył tego tlenu przed testem to by żadnej pandemii nie odnotowano.

  A to za grosze można w aptece kupić. Ale jak rozmówca pyta to mówimy, że oczywiście!

  Zaszczepię się jak tylko będę mogła, bo jest tyle chętnych, że nie wiadomo czy potem nie będą rozcieńczać tych szczepionek, albo jakiś kar nie będzie dla niezaszczepionych.
  https://prawy.pl/112346-spowiedz-telemarketerki-sprzedam-wszystko-od-wielbladziej-skory-i-pradu-po-szczepionki-na-covid/

 153. Takt said

  Minister Zdrowia Łukasz Szumowski, Zakon Maltański i masoneria

  Zakon Maltański

  wywodzi swój rodowód bezpośrednio ze średniowiecznych bractw i zakonów rycerskich, obecnie uznawany jest przez szereg państw za suwerenny podmiot prawa międzynarodowego,

  bierze udział w życiu dyplomatycznym, konferencjach międzynarodowych,

  działa jako obserwator w różnych organizacjach (ONZ, UNESCO, UNICEF).
  Jego nieruchomości: dwie w Rzymie i jedna na Malcie.

  Zakon wydaje własne znaczki pocztowe,

  własne tablice rejestracyjne dla samochodów służbowych (o kodzie SMOM);
  ma też swoją walutę, którą jest scudo
  http://www.pl.wikipedia.org/wiki/Zakon_Maltański

  Masoneria na Malcie ma długą historię, sięgającą XVIII wieku. Główne wpływy masońskie (i nadzór zewnętrzny) pochodzą z Wielkiej Loży Anglii, Wielkiej Loży Szkocji i Wielkiej Loży Irlandii. Obecnie Regularna masoneria podlega jurysdykcji Sovereign Grand Lodge of Malta, utworzonej w 2004 roku.

  Jak pisze autorka rzymskokatolicka Penny Lernoux w swoim „Ludu Bożym”:„Po wojnie masoneria w Watykanie , SS i różne oddziały Suwerennego Wojskowego Zakonu Malty przyłączyły się do bitwy przeciwko wspólnemu sowieckiemu wrogowi – i aby pomóc nazistowskim zbrodniarzom wojennym uciec …

  Osobiście pośredniczyli w partnerstwie między Standard Oil a korporacją chemiczną IG Farben . IGFarben nie tylko produkował benzynę dla nazistowskiej machiny wojennej, ale także produkował „ Cyklon B ”, przed wojną iw czasie wojny korzystał z pracy niewolniczej (w tym ich ogromnej fabryki petrochemicznej przylegającej do obozu zagłady Auschwitz), był także właścicielem firmy Bayer Pharmaceuticals został oszczędzony przed bombardowaniami alianckimi ze względu na interesy Rockefellera.

  W miarę nasilania się zimnej wojny były agent i rycerz Joseph H. Retinger , działając w , skutecznie zacieśnił więzi z Europejską Radą Książąt (szanowana nazwa Dragon Sovereignty ), CIA i brytyjskiego MI6 w celu utworzenia think tanku New World Order „ The Bilderberg Group ”
  https://www.polczas.net/2020/08/minister-zdrowia-ukasz-szumowski-zakon.html

 154. lewarek.pl said

  Koronawiruśny obłęd.
  Niemieccy fryzjerzy zwrócili uwagę, ze chociaż zakłady fryzjerskie są zamknięte, piłkarze Bundesligi mają profesjonalnie zadbane i uczesane włosy. Ktoś ich czesze nielegalnie! Związek niemieckich fryzjerów wystosował oficjalny protest do zarządu ligi.
  https://www.pch24.pl/absurd-czy-walka-o-swoje–niemieccy-fryzjerzy-pisza-do-wladz-pilkarskiej-ligi–chodzi-o-uczesanie-sportowcow,81331,i.html

  Brytyjski bank HSBC ostrzegł swoich klientów, że jeżeli odwiedzą oddział nie mając twarzy zakrytej maską, mogą utracić swoje konto.
  https://www.pch24.pl/brytyjski-bank-grozi-klientom-bez-maski—-zamknieciem-ich-konta,81351,i.html#ixzz6jd0Ju0CZ

  W Szczecinie właściciel lodowiska otworzył na jego środku kwiaciarnię i umożliwił korzystanie z lodowiska, aby… dojechać po kwiaty. Sprzedawał tylko dwa rodzaje kwiatów: „duże” i „małe”. Interes prosperował znakomicie, dzieciaki spędzały tu ferie. Na początku stycznia policja zamknęła lodowisko, a sanepid nałożył na właściciela karę 30 tys. złotych. Mimo to lodowisko pozostaje otwarte.
  https://wiadomosci.onet.pl/szczecin/szczecin-kwiaciarnia-na-lodzie-kontrola-obiektu-przez-policje-i-patrol-cywilny/kw3zpyy

  – Głupi są ci rządzący w Warszawie – mówią turyści w Szklarskiej Porębie. Jest ich tam pełno, kwitnie czarny rynek noclegów.
  https://turystyka.wp.pl/ferie-2021-tlumy-turystow-w-szklarskiej-porebie-gotowka-do-reki-i-wszyscy-zadowoleni-6597432503987072a

  Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie seryjnie unieważnia decyzje o drakońskich karach nałożonych przez inspektorów sanitarnych na osoby, które nie przestrzegały obostrzeń. Według prawników obostrzenia zostały wprowadzone bez odpowiedniej podstawy. Bilans z trzech dni to przegrana sanepidu 21 : 0.
  https://wiadomosci.wp.pl/rezim-sanitarny-wlasnie-upada-sanepid-juz-seryjnie-przegrywa-w-sadach-6597207238577120a

  Były trener futbolowej reprezentacji Polski Andrzej Strejlau udowadnia, że rozum poszedł mu z głowy w nogi: – Szczepionkę wymyślili ludzie nauki, którzy w tej kwestii są mądrzejsi od nas. A zatem ufam fachowcom i nie miałem żadnych wątpliwości. Świat jest w niebezpieczeństwie i musi zareagować. Bez tego nie wygramy tej walki. Czytam już przecież o różnych mutacjach, ta najnowsza pochodzi z Brazylii. Trzeba się przed zarazą bronić, a naszą bronią jest właśnie szczepionka.
  Strejlau ma 80 lat i zapisał się do kolejki.
  https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/919070/andrzej-strejlau-szczepionke-wymyslili-ludzie-madrzejsi-od-nas-szczepie-sie

  Koronawirus blokuje Polkom możliwość mordowania dzieci nienarodzonych w Niemczech, ubolewa niemiecka prasa. Według dziennika „Der Tagesspiegel” kobiety z naszego kraju nie mogą już tak jak dawniej przyjeżdżać do Berlina, by tam uśmiercać dzieci.
  https://www.pch24.pl/niemcy-ubolewaja–przez-pandemie-polki-nie-moga-mordowac-swoich-dzieci,81300,i.html#ixzz6jcwSAM6b

  Sąd prowincji Chincha i Pisco w Peru w odniesieniu do jednego z wyroków stwierdził, że „COVID-19 powstał z inspiracji elit przestępczych kontrolujących świat, paraliżując działalność niemal wszystkich państw świata”. Następnie nadmienia, iż wśród odpowiedzialnych za pandemię są: George Soros, Bill Gates, rodzina Rockefellerów – a grono to może jest większe.
  https://prawy.pl/112349-gates-i-soros-winni-pandemii-decyzja-sadu/

  Itd.
  itd.

 155. osoba prywatna said

  Sąd Kamienna Góra łamie prawo i nie wpuścił Związku Rolniczego na egzekucję ROLNIKA ze względu na brak maseczki pomimo zaświadczenia lekarza o braku obowiązku noszenia maseczki.

  Rolnikowi Sąd na wniosek Banku zlicytował 25 ha ziemi za 500 tyś zł w tym 5 ha lasu które biegły wycenia w cenie gruntu rolnego. Kupujący zaproponował Bogusiowi uprawianie ziemi bo on niema ciągnika
  .https://www.youtube.com/watch?v=joxbkM_cjic

 156. NICK said

  Solidarycą winno być pisane.
  (nie potrafię).
  Nastaje Solidarność numer dwa.
  Ruch oddolny i sterowany od zarania.
  „Spowodowany” sytuacją bieżącą.

  Powtórka zmodyfikowana. W dawnej Polsce.
  Inne mody-fikacje przeżyły inne państwa.
  Jakie wnioski?
  Hm?

  Czy nauczyliśmy się czegoś?
  Zapewne.
  Lecz mija lat 30 i nie pamiętamy.
  Stół „okrągły” i nie pamiętamy.

  Proszę. Niech ktoś napisze solidarycą:
  Solidarność numer dwa.

  Jest budowana.
  Matrioszka/Jaruzel/Pikuś/Teraz znacznie gorzej niźli Stan Wojenny.

 157. Piskorz said

  !!! 21-latek usłyszał już zarzuty. – Młody mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, za który grozi od sześciu miesięcy do ośmiu lat więzienia ….gówniarz zabił na pasach 2 kobiety../!!!/ i taka kara ewent. !!! Nie aresztowany…tylko dozór pol….2x w tyg. na policji.!!

 158. Takt said

  „Reżim sanitarny” właśnie upada. Sanepid już seryjnie przegrywa w sądach
  Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie seryjnie unieważnia decyzje o drakońskich karach nałożonych przez inspektorów sanitarnych na osoby, które nie przestrzegały obostrzeń.

  Według prawników obostrzenia zostały wprowadzone bez odpowiedniej podstawy. Bilans z trzech dni to przegrana sanepidu 21 : 0.

  Koronawirus. Sąd w Warszawie anulował i uchylił 21 decyzji o karach finansowych za łamanie obostrzeń

  12 stycznia tylko jeden skład sędziowski Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie unieważnił sześć decyzji sanepidu o karach.

  13 stycznia kolejni sędziowie przystąpili do „obrabiania” spraw z sanepidów, unieważniając 9 kar.

  14 stycznia sześć rozstrzygnięć WSA było korzystnych dla ukaranych wcześniej obywateli.

  Chodzi o słynne kary administracyjne nakładane przez wojewódzkiego inspektora sanitarnego (na podstawie wniosków policji).

  Rozstrzygnięcia dotyczą wydarzeń z pierwszych miesięcy epidemii: naruszeń zakazu przemieszczania, nieprzestrzegania obowiązku zasłania ust i nosa oraz obowiązku kwarantanny.

  W jednym przypadku chodzi o nieprzestrzegania nakazu przemieszczania się w odległości większej niż 2 metry.

  Kary za łamanie obostrzeń. „Marnowanie czasu inspekcji”

  „Stwierdzono nieważność zaskarżonej decyzji i decyzji ją poprzedzającej” lub „Uchylono decyzję I i II instancji” – tak sąd administracyjny informuje o rozstrzygnięciach.

  Osoby ukarane otrzymają zwrot opłaconych kar wraz kosztami postępowania.

  – Oznacza to, że przez wiele miesięcy inspekcja sanitarna marnowała czas swoich pracowników, na zajmowanie się postępowaniami, o których było wiadomo, że będą przegrane.

  Od początku epidemii środowiska prawników zwracały uwagę na nieprawidłową podstawę wprowadzonych obostrzeń – mówi Patryk Wachowiec, analityk prawny Forum Odpowiedzialnego Rozwoju.

  – Nie można ograniczać wolności obywateli poprzez nakazy i zakazy wprowadzane rozporządzeniem.

  Władza uznała jednak, że nie ma podstaw do ogłoszenia stanu nadzwyczajnego i próbowała tak zarządzać epidemią – tłumaczy.

  Koronawirus.
  Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie unieważnia kary grzywny wydane przez inspektora sanitarnego. Fragment wokandy z ostatnimi rozstrzygnięciami Wojewódzki Sąd Administracyjny

  Sąd administracyjny zarejestrował łącznie 100 postępowań w sprawach kar za naruszenia obostrzeń.

  Wiele z nich zostanie rozpatrzonych w najbliższych dniach. Wcześniej 9 skarg zostało odrzuconych (werdykt na niekorzyść ukaranych). Patryk Wachowiec spodziewa się rosnącej liczby orzeczeń sądów kwestionujących rządowe nakazy i zakazy. FOR zbiera informacje o wyrokach z sądów w całej Polsce.

  Nadal podważany może być np. nakaz zamknięcia niektórych branż biznesu. Sąd w Opolu unieważnił karę dla fryzjera, bo konstytucja zabrania ingerowania w istotę wolności gospodarczej w drodze rozporządzenia.

  Zgodnie z art. 22 konstytucji, ograniczenie wolności działalności gospodarczej jest dopuszczalne tylko w drodze ustawy i tylko ze względu na ważny interes publiczny.

  Czy wobec przegrywanych spraw, inspektorzy sanitarni nadal będą nakładać kary? Zapytaliśmy Główny Inspektorat Sanitarny, jednak osoba zastępująca Jana Bondara, rzecznika prasowego urzędu, nie chciała skomentować sprawy.

  wiadomosci.wp.pl/rezim-sanitarny-wlasnie-upada-sanepid-juz-seryjnie-przegrywa-w-sadach-6597207238577120a

 159. Takt said

 160. Takt said

  „Również tym razem urząd Piovego sprawował nadzór nad lichwiarzami i regulował ich działalność. Stopa procentowa nie mogła przewyższać 10%, gdy dawano zastaw, a 12%, gdy udzielano pożyczki na oświadczenie pisemne (w innych miastach Veneto stopy dochodziły do 20-30%). Dla przekraczających te normy przewidziane były określone sankcje. Urząd Piovego wystawiał na licytację na Rialto przedmioty zastawne tych, którzy nie spłacali długu. Miał także obowiązek prowadzić spis miejskich bankierów, a mogli oni na nim figurować tylko przez pięć lat. Wenecjanom, którzy by się ośmielili o zmianę tego rozporządzenia, groziła grzywna w wysokości 1000 dukatów. W Wenecji zatem, po wielu wahaniach, weszło w życie udzielanie pożyczek na procent przy stałej stopie procentowej „pro evitandis maximis usuris”. Z akt notarialnych wynika, że niemal wszyscy udzielający pożyczek byli Żydami.” (str. 17)

  „Od 1397 roku Żydzi uzyskali zezwolenie na przebywanie w mieście jedynie przez 15 dni, a wówczas powinni nosić znak rozpoznawczy, żółte kółko. Kto by nie przestrzegał tych przepisów, zapłaci wysoką grzywnę. Pomimo wielu sprzeciwów udzielanie pożyczek było akceptowane także i po 1397 roku. Przedstawicielom żydowskich banków w Mestre wolno było przebywać w Wenecji w te dni, w które sprzedawano przedmioty oddane w zastaw.

  „W II połowie XVI wieku Paweł IV i Pius IV niejednokrotnie zakazywali katolikom leczenia się u lekarzy żydowskich. Pius IV wprowadził obowiązek wyznania wiary przy uzyskiwaniu dyplomu z jakiegokolwiek przedmiotu; nie sposób było zabronić chrześcijanom obcowania z żydami, dlatego próbowano przynajmniej uniemożliwić tym ostatnim zdobywanie patentu lekarza. Naciski papiestwa wymierzone były szczególnie w uniwersytet padewski, który dzięki swemu dosyć tolerancyjnemu statutowi gościł studentów z całej Europy.” (str. 128)
  http://wmmialemracje.blogspot.com/2015/09/514.html

 161. Takt said

  piosenka Jacka Kaczmarskiego pod tytułem „Opowieść pewnego emigranta”

  Nie bój się, nie zabraknie, to krajowa czysta,
  Ja widzisz przed wojną byłem komunista,
  Bo ja chciałem być kimś, bo ja byłem Żyd,
  A jak Żyd nie był kimś to ten Żyd był nikt,
  Może stąd dla świata tyle z nas pożytku,
  Że bankierom i skrzypkom nie mówią ty Żydku.

  Ja bankierem nie byłem, ani wirtuozem,
  Wojnę w Rosji przeżyłem, oswoiłem się z mrozem
  I na własnych nogach przekroczyłem Bug
  Razem z Armią Czerwoną jako politruk.
  Ja byłem jak Mojżesz, niosłem prawa nowe,
  Na których się miało oprzeć rozbudowę.

  A potem mnie lojalnego komunistę
  Przekwalifikowali na manikirzystę,
  Ja kocham Mozarta, Bóg to dla mnie Bach,
  A tam gdzie pracowałem tylko jęk i strach,
  Spałem dobrze przez ścianę słysząc ludzkie krzyki,
  A usnąć nie mogłem przy dźwiękach muzyki.

  W następstwie października tak zwanych wydarzeń
  Już nie byłem w urzędzie, byłem dziennikarzem,
  Ja znałem języki, nie mnie uczyć jak
  Pisać wprost to co łatwiej można pisać wspak.
  Wtedy myśl się zrodziła, niechcący być może,
  Żem się z krajem tym związał jak mogłem najgorzej.

  Za tę hańbę zasługi, Warszawa czy Kraków,
  Gomułka nam powiedział: Polska dla Polaków.
  Już nie dla przybłędów pospolita rzecz,
  Wiesław jak faraon popędził nas precz
  I szli profesorowie, uczeni, pisarze,
  Pracownicy urzędu. Szli i dziennikarze.

  W Tel-Avivie właśnie, zza rogu z rozpędu
  Wpadłem na byłego kolegę z urzędu
  I pod ścianę płaczu iść mi było wstyd,
  Czy ja komunista, czy Polak, czy Żyd?
  Nie umiałem jak on chwały czerpać teraz
  Z tego, że się z bankruta robi bohatera.

  Wyjechałem, przeniosłem się tutaj, do Stanów,
  Mówią: czym jest komunizm ucz Amerykanów.
  Powiedz im co wiesz, co na sumieniu masz,
  A odkupisz grzechy i odzyskasz twarz,
  A ja przecież nie umiem nawet ująć w słowa
  Jak wygląda to com niszcząc budował.

  I tak sam sobie zgotowałem zgubę,
  Meloman, nie skrzypek, nie bankier, a ubek,
  Oficer polityczny, nie ruski gieroj,
  Ani syjonista, ani też i goj.
  Jak ja powiem Jehowie: Za mną Jahwe stań,
  Z tą Polską związanym pępowiną hańb.
  Jak ja powiem Jehowie: Za mną Jahwe stań,
  Z tą Polską związanym pępowiną hańb.

 162. Takt said

  https://wmeritum.pl/ojciec-stocha-to-juz-nie-sa-kibice/335384

 163. Takt said

  Jakims śladem po co Turcja była może być to, że Seldżukowie byli sąsiadami Chazarów.

  Mieli ze sobą liczne kontakty a zapewne i mieszne małzenstwa…

  Uaktywnili się akurat po upadku Chazarów a ci przecież mieli często dobre stosunki z Bizancjum.

  Więc kierunek ekspansji jawił im się jasno…

  pl.fehrplay.com/obrazovanie/85460-turki-seldzhuki-istoriya-azii.html

  *

  teza iż Renesans był dywersją ideologiczną, aby przygotować najazd osmański trzeba przemyśleć, bo tłumaczy wiele spraw.

  Tłumaczy gnilny charakter przesłania renesansu czy też awersję myślicieli renesansu do scholastyki.

  pop kultura celowo zaciemnia te sprawy i podsuwa błędne tropy. Dla mnie w świetle twojej tezy jest teraz ciekawe, dlaczego renesans nie przyjął się w niektórych krajach np. w takiej Anglii w przeciwieństwie do gotyku, który zawojował całą Europę.

  Tak samo w Hiszpanii tego Renesansu jest bardzo mało. A potem jest eksplozja baroku i to głównie w katolickich krajach.

 164. Marcin said

  Pierwsze ośrodki wypoczynkowe u Hitlerynki dla osób łamiące kwarantannę

  https://www.bild.de/regional/dresden/dresden-aktuell/corona-sachsen-plant-knast-fuer-quarantaene-verweigerer-74898904.bild.html

 165. zen said

  „Kiedy niesprawiedliwość staje się prawem, opór staje się obowiązkiem” – Thomas Jefferson

  Dezinformacja żydowska – od wieków ten sam system kłamstwa, pod pozorem bycia ofiarą.

 166. Takt said

  2021.01.15
  Czym są teorie spiskowe?
  Jarosław Ruszkiewicz

  Tekst powyżej pochodzi z oficjalnej strony Komisji Europejskiej więc z pewnością fejkiem nie jest.
  http://niepodległy.pl/917/czym-sa-teorie-spiskowe-/

  ec.europa.eu/info/live-work-travel-eu/coronavirus-response/fighting-disinformation/identifying-conspiracy-theories_pl

 167. Piskorz said

  !!!! Bank HSBC /Anglia/….Maskenverweigerern keine Finanzdienstleistungen mehr zu erweisen. Solche Kunden könnten sogar ihre Konten einbüßen.”
  …nie akceptującym obowiązku noszenia masek odmówić świad5czenia usług finansowych. Tacy klienci /sic!!/mogliby nawet utracić swoje konta /sic!!!!/ ps Idą na całego…

 168. Piskorz said

  !!!! Cyrk jak u nas /Francja/…dyżurne łajzy dają przykład..”On a le devoir de donner l’exemple”: des médecins populaires se vaccinent sous l’œil des caméras”…mamy obowiązek dać przykład, lekarze znani szczepią się pod okiem /czujnym chyba ?/….kamer.!!

 169. seler said

  piosenka
  Rugul Aprins – Colaj de cântări evanghelizare Cluj 2014 III – http://www.predic.ro


  _______

  film

  Ewangelia Jana cały film

  .https://www.youtube.com/watch?v=74XVMnt6y2k

 170. seler said

  dopisek Dla Wszystkich, trzymajcie szie !

  Rugul Aprins – Colaj de cântări evanghelizare Cluj 2014 IV – http://www.predic.ro

 171. seler said

  dla Tych, co nienawidzą dopisków cygana

  [1] GYPSY EWANGELIZACJONA POLSKA

  [2] Isaura Gheorghiu & Vasile Mocanu – Ce folos …o viata fara de Hristos

  [3] ……… ?

 172. Głos Prawdy said

  Czy nie jest to przypadkiem sekretny kanal, o ktorym jest mowa w Ksiedze Prawdy?

  Bóg w Orędziu Ostrzeżenia powiedział, że przyjdzie czas i nastąpi cenzura medialna i jedynym możliwym kanałem dla przekazywania orędzi będzie sekretny kanał. A więc, czy to nie jest to? Czyż to nie Telegramm?

 173. zen said

 174. Boydar said

  Tak, to warto przeczytać, nawet kilka razy

  https://www.polishclub.org/2013/03/25/magdalena-zietek-chesterton-jako-propagandzista/

  Perfidna zagrywka Pana Gajowego 🙂 I prawidłowo !

 175. osoba prywatna said

  Trump właśnie odtajnił wszystkie skandale w Waszyngtonie!
  https://prawy.pl/112356-trump-wlasnie-odtajnil-wszystkie-skandale-w-waszyngtonie/

 176. Marcin said

  https://nczas.com/2021/01/15/facebook-uruchomil-inteligentnego-chatbota-automat-zaczal-przesladowac-lgbt/
  Świat się kończy. A mówiliście, że AI to to takie głupie jest.

 177. osoba prywatna said

  REWOLUCJA
  Papież, Merkel i Sakozy aresztowani przez Trumpa, na dachach budynków na Manhattanie usiadły F-15 i skierowały działka na Wall Street, senatorowie i kongresmeni wywiezieni do obozów FEMA, Nancy Pelsoi zgodziła się zostać kelnerkę w Sex Shopie w Las Vegas, a Mike Peance szatniarzem w kasynie. Trump prowadząc czołg, z batalionem czołgów, wjechał do Kongresu. Żydzi pieszo uciekają z USA do Argentyny.

 178. Jan said

  Na pokrzepienie polskich serc!

  Od 7 min.

 179. Boydar said

  @ OP (177)

  POBUDKA !!!

 180. Boydar said

  Nie tylko my tutaj podejmujemy wątpliwość względem

  https://d3konspiracja.neon24.pl/post/159829,ogromnie-okrutny-plan

  zauważam stanowczo, że bez obecności Autorytetu, jakakolwiek dyskusia sensu w temacie nie ma, bo robi się typowe dziawkanie w maglu

 181. Boydar said

  A jednak

  https://pl.sputniknews.com/swiat/2021011613675188-brytyjski-sad-chce-odlaczyc-polaka-w-spiaczce-od-aparatury-do-batalii-o-jego-zycie-wlacza-sie-msz-/

  bezduszna ustawka; żeby tylko nieszczęśnik nie zapłacił życiem za kaprysy władców. Co zazwyczaj jest regułą.

 182. Katarzyna T said

  Ad 172.Głos Prawdy . Z sondy wynika ,że 70% populacji nie rozumie co przeczytało.Pan robi statystykę Gajówce.
  Z pańskiej relacji tekstu KP wynika ,że albo to była inna księga albo to drugie.

  Tu żródło: http://www.paruzja.info/ Cel tych Orędzi jest nakreślony z GÓRY z zastrzeżeniem ,że sekretarce nie wolno nic dodać nić ująć ani komentować.Jasne?

 183. Boydar said

  Proszę mi przypomnieć, kto kiedy wytykał obywatelowi Selerowi dopiski muzyczne ??? A może ktoś zgłaszał pretensje że Bóg stworzył Cyganów ???

  Bo że był je*bany za każdym razem, gdy próbował defekować na Najświętszą Panienkę, to wiem i pamiętam. Szkoda tylko, że jedyne słuszne reakcje były nieliczne i nieznaczne.

 184. Boydar said

  „… ludzie dali się wkręcić …”

  https://wydarzenia.interia.pl/polska/news-aleksander-kwasniewski-krystyna-janda-i-leszek-miller-zapomn,nId,4988526

  jedyny prawdziwy fragment 🙂

 185. lewarek.pl said

  W poniższym linku znajduje się film przedstawiający Polaka RS, którego brytyjski sąd skazał na zagłodzenie.
  Polak jest odłączony od aparatury. Jego organy maja być użyte do przeszczepów.
  Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Warszawie zapewnia, że jest zainteresowane sprawą i czyni starania o sprowadzenie chorego do |Polski.
  Tak wygląda „warzywo”:

  https://www.pch24.pl/polak-odlaczony-w-plymouth-od-aparatury–wstrzasajace-wideo,81360,i.html

 186. osoba prywatna said

  Pieniądze.

  Tak się jakoś dziwnie składa, że całe nasze życie kręci się wokół pieniędzy. Trudno, żeby było inaczej. Nie jesteśmy w stanie bez nich żyć. Wprawdzie Indianie w Puszczy Amazońskiej, Aborygeni czy Buszmeni obywają się bez pieniędzy, co więcej, ich nie można zaszantażować tym,
  że jak się nie zaszczepią, to nie wyjadą za granicę, czy nie będą mogli korzystać z usług państwowej służby zdrowia. Oni to wszystko mają w d….. Oni nawet nie wiedzą, co to jest pandemia i że ona jest. A my uwierzyliśmy w postęp, którego nie byłoby, gdyby nie kredyt. Tak! Taką ciemnotę wciskają nam międzynarodowi macherzy od finansów. Skoro więc wszystkiemu winny jest pieniądz, a właściwie pusty pieniądz, to wypada chyba zastanowić się nad tym czym on jest, jaka jest jego natura…..

  https://bb-i.blog/2021/01/13/pieniadze/

 187. osoba prywatna said

  USA: Niezwykły widok. Gwardia Narodowa odpoczywa na posadzce Kapitolu

  Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/swiat/news-usa-niezwykly-widok-gwardia-narodowa-odpoczywa-na-posadzce-k,nId,4984435#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

 188. osoba prywatna said

  Trudno uwierzyć, że pół wieku temu idolem polskich dzieciaków i nastolatków był starszy pan opowiadający w telewizji o zwierzętach…

  Czytaj więcej na https://pomponik.pl/plotki/news-michal-suminski-niezwykle-losy-wielkiego-milosnika-zwierzat-,nId,4986519?parametr=najczesciej_czytane&iwa_source=najczesciej_czytane#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

 189. osoba prywatna said

  Michał Sumiński

 190. Yagiel said

  Trudno mi wyrazić, jak bardzo jestem dumny z tego Sebastiana Pitońa, kt. udzielił wywiadu Radiu Zet ! O krucafuks! Ale swój chop!
  Zresztą i pani redaktor Barbara Lubecka, no jaka jest, taka jest, ale spuentowała: „Warszawa pozdrawia Kościelisko!”, na co Góral odpowiedział: „Kościelisko pozdrawia Warszawę! – z uśmiechem za uśmiech.
  Nasz Warszawa pozdrawia Kościelisko – bo Wa-wa PiS/nie-rządu niszczy Kościelisko, itd. Które mentalnie, moralnie i konstytucyjnie jest dziś Stolicą Polski Polaków. Grabula, Gazdo Pitoń !

 191. JanuszT said

  Trzeba zamknąć rząd i otworzyć gospodarkę. To jedyny słuszny kierunek. https://politywatory.com/2021/01/15/trzeba-zamknac-rzad-i-otworzyc-gospodarke-to-jedyny-sluszny-kierunek/ przez @wordpressdotcom

 192. JanuszT said

  Pod pozorem walki z rzekomą pandemią… https://politywatory.com/2021/01/16/pod-pozorem-walki-z-rzekoma-pandemia/ przez @wordpressdotcom

 193. Piskorz said

  !!!! 4 miesiące tylko /dobrze, że nie 14/…dostał Algierczyk. bo nie chciał jechać do żydów z jedzeniem koszernym naturalnie.!! We Francji, postępowanie było…w trybie przyśpieszonym! Bez zawieszenia.

 194. Errata said


  https://wiernipolsce.wordpress.com/2021/01/14/jeszcze-raz-o-zlodziejskim-bandyckim-wrecz-systemie-bankowym/
  13.01.2021
  Kapitol: filosemita z niczym

  Światowe zło ma źródło w USA; co należy rozumieć, że rozmaite majdany idą na konto tego kraju/państwa/narodu. Także JEGO, Trumpa.
  https://oksymoron.neon24.pl/post/159811,kapitol-filosemita-z-niczym
  HIT! HIT! HIT! – NFZ JAKO NARZĘDZIE DEPOPULACJI – ”PLANDEMIA” TO ZŁOTY BIZNES.

  Wszyscy już chyba wiedzą, że lekarze doskonale zarabiają na tej pandemii. Otrzymują wysokie premie i nagrody za dyżur z ryzykiem pracy z wirusem i ekstra premie za wpisanie do aktu zgonu jako przyczyny wirusa SARS-CoV-2.

  Retoryczne pytanie: komu się opłaca ta pandemia?

  Jak podaje Ministerstwo Zdrowia 2500 lekarzy, pracowników medycznych, ratowników otrzymało dodatki za pracę w warunkach COVID w wysokości 31 mln złotych na dzień 01.07.2020 roku.

  Jeżeli podzielimy tę kwotę, to wychodzi przeciętnie 12 400 zł na osobę.
  https://gloria.tv/post/cUtFpcMGmbv729e8oP7tncLVT
  Znając dysproporcje w wynagradzaniu lekarzy i personelu pomocniczego, pewnie wychodzi 40-50 tys. zł na głowę lekarza.

  Poza tym lekarze mają szansę dorobić jako koronerzy, stwierdzając zgon z powodu COVID.

  Wojewodowie płacą po 738 zł za „skórę”.

  Zmarło 2026 osób, za które koronerom zapłacono już 1.495.188,00 zł.
  https://oksymoron.neon24.pl/post/157934,nfz-machina-depopulacji

  https://gloria.tv/post/Z3CRyUHqi9ed4yNyDUR8QkQVR

  W przypadku III RP, miękkie ludobójstwo zaczęło się już od „reform wolnorynkowych” towarzysza „profesora” Leszka Balcerowicza.
  https://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/159805,logika-a-sprawa-pandemii

  pandemia
  https://wawel.neon24.pl/post/157952,j-cramer-pandemia-najwiekszy-transfer-majatku-w-historii
  pandemia
  https://wawel.neon24.pl/post/159509,szczepionka-na-covid-19-i-sterylizacja
  pandemia
  https://wawel.neon24.pl/post/157884,testy-rzadzace-swiatem-der-schrott-i-wieczny-stan-wyjatkowy
  pandemia
  https://wawel.neon24.pl/post/157615,apokaliptyczna-jerozolimska-religia-strachu-covid-19

  https://chart.neon24.pl/post/159809,szkocka-zmiana-tez-bez-rejestracji

  https://kresywekrwi.neon24.pl/post/159812,zaglada-straznicy-z-jasiela

  https://c-z06.neon24.pl/post/159810,donald-trump-odchodzi

  https://c-z06.neon24.pl/post/159766,tuleya-wezwany-do-prokuratury-w-charakterze-podejrzanego

  https://c-z06.neon24.pl/post/159844,moze-byc-goraco

  IPN zdekomunizował 19-letniego socjalistę
  „Jan Martyniak był żołnierzem Gwardii Ludowej WRN.

  Zginął w czerwcu 1943 roku podczas akcji uwolnienia pięciu angielskich lotników z niemieckiego obozu jenieckiego,
  osłaniał uchodzących towarzyszy. Dziś Instytut Pamięci Narodowej i jaworznicki samorząd uznają go za symbol totalitaryzmu.”

  „Rada Miasta Jaworzna uchwałą nr III/18/2018 z 19 grudnia 2018 roku wyraziła zgodę na likwidację pomnika Jana Martyniaka. Pomnik został następnie zdemontowany przez służby miejskie.”
  oko.press/ipn-zdekomunizowal-19-letniego-socjaliste-poleglego-z-rak-niemcow/

  https://kresywekrwi.neon24.pl/post/159851,krzywda-ukrainska-w-ii-rzeczypospolitej-monika-sladewska

  A jednak amerykański zamordyzm miewa sympatyczne oblicza
  Jest taki nędznik o nazwie Andriej Iłłarionow.
  Kundel i zdrajca trudniący się oblewaniem pomyjami własnego kraju.W tym celu wyprowadził się do USA skąd udzielał licznych wywiadów jako „były doradca Putina”.

  Niestety biedaczysko kilka dni temu zapomniał się i nieopacznie wyraził krytycznie o cenzorskich zapędach korporacji google.I co? I wzięli i wywalili na ryja z Cato Institute .
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Cato_Institute

  Myślał łachudra że ta hiper liberalna placówka płaci za jego zasrane opinie o amerykańskich korporacjach.Tymczasem płaci wyłącznie za lojalność względem wartości demokratycznych.
  https://www.kommersant.ru/doc/4642179

  usa
  https://fakty-kontra-news.neon24.pl/post/159814,wolnosc-i-demokracja-w-usa-co-dzieje-sie-w-usa

  gov.pl/web/szczepimysie/niepozadane-odczyny-poszczepienne

  Od pierwszego dnia szczepienia (27.12.2020 r.) do Państwowej Inspekcji Sanitarnej zgłoszono 90 niepożądanych odczynów poszczepiennych, z czego
  71 miały charakter łagodny – czyli zaczerwienienie oraz krótkotrwała bolesność w miejscu wkłucia.

  19 przypadków miało charakter poważny,
  jednak nie poinformowano co się pod tym pojęciem kryje.
  https://anthony.neon24.pl/post/159840,ilu-staruszkow-umrze-po-szczepieniach

  https://anthony.neon24.pl/post/159791,dyplomatyczne-zawiadomienie-o-smiertelnym-odczynie

  – Policjanci razem z inspektorami sanepidu będą sprawdzać w internecie, kto chwali się wznowieniem działalności wbrew zakazowi. Potem taki przedsiębiorca zostanie odwiedzony przez stosowne służby
  https://www.olsztyn.com.pl/artykul,otworzyl-klub-nocny-na-starowce-w-olsztynie-na-impreze-przyszla-tez-policja-i-sanepid-zdjecia-wideo,31348.html
  USA i IMPEACHMENT BIDENA z dn. 21.01.2021 ❗❗❗
  https://leonardo.neon24.pl/post/159836,usa-i-impeachment-bidena-z-dn-21-01-2021

  W Stanach Zjednoczonych w 2020 roku sprzedano 21 milionów sztuk broni palnej. Zostało to ujawnione 15 stycznia.
  Niepokoje w całym kraju.
  Sprzedaż broni wzrosła o ponad 60% w porównaniu do 2019 Przyczną były wzrost zabójstw na tle rabunkowym, protesty Black Lives Matter i wybory prezydenckie.

 195. Boydar said

  Panie Janusz, tzw. rząd to ca. tysiąc osób; a co z dziesięcioma milionami ? Wprawdzie Pan NICK twierdzi że ośmioma, ale skali zagadnienia to raczej nie zmienia.

 196. Errata said

  wojny wywołane przez usa
  https://sun9-63.userapi.com/impf/yjhrkP9ZlgwzYwWDsqNmtnwgekunfH_V0WXwtw/U-In3e3dgWo.jpg?size=697×1080&quality=96&sign=8a44581d2ea62ada7cb257acb78b287e&type=album
  https://kodluch.wordpress.com/2021/01/15/15-01-2021-syria-1929-dzien-sprzatania-swiata/
  Rosjanie informują oficjalnie, że na terenie Rosji zdarzyło się coś niebywałego „zniknęła zupełnie grypa zwyczajna!
  https://ria.ru/20210115/gripp-1593150761.html

  https://sun9-27.userapi.com/impf/k614ZDf1HRhuoY2vMSQAWlipf4DH5fPXw5FZLw/GkFvTH_yr5Y.jpg?size=720×944&quality=96&proxy=1&sign=2ee06fb9fcfd7098ab2807b50f2ae717&type=album

  Według tego programu, który jest bezpośrednim uderzeniem w Rosję, na jej żywotnym zapleczu,

  Stany Zjednoczone zbudują bazy marynarki wojennej Ukrainy w Berdiańsku i Oczakowie.

  Teren, na którym powstaną bazy, a także obiekty hydrotechniczne przejdzie na własność ukraińskiej floty.

  Budowę w Oczakowie prowadzą żołnierze pierwszego mobilnego batalionu konstrukcyjnego Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych (NMCB 1), tzw. Seabees (Sea Bees), we wrześniu 2020 roku dołączyło do nich 13 marynarzy ze 133 batalionu US Navy.

  Ponadto Amerykanie sporządzili mapę dna morskiego, aby zapobiec osiadaniu amerykańskich okrętów wojennych na mieliźnie.

  Również nurkowie US Navy prowadzili prace nad podwodnym przeglądem dna oraz pomiary w rejonie nowej bazy Marynarki Wojennej Ukrainy w porcie Jużny.

  Czyli jak widzimy, Stany Zjednoczone szykują odpowiednie bazy dla swoich największych okrętów wojennych, tuż przy granicy z FR, jednocześnie powoli przejmując kontrolę nad obszarem Morza Czarnego.

  Jest to polityka ewidentnie konfrontacyjna, zresztą wdrażana na całej długości flanki wschodniej: od Morza Bałtyckiego na północy, po przez Europę Środkowo-Wschodnią, aż po dalekie Dardanele- na południu.

  Tak więc oskrzydlanie FR od strony północnej, zachodniej i południowej, konsekwentnie jest realizowane. I na tym właśnie polega ta „pokojowa polityka” światowego hegemona.
  https://adnovumteam.wordpress.com/2021/01/16/wojna-domowa-na-ukrainie-16-01-2021r-2036-dzien-od-nowego-rozejmu/

 197. Errata said

  W czerwcu 1982 r. do obozu pionierów Młodej Gwardii pod Odessą przybyła grupa dzieci i młodzieży z USA. Wśród nich była 20-letnia wówczas Wiktoria Victoria Nuland”;
  https://strana.ua/articles/istorii/312134-viktorija-nuland-v-odesse-pionerskij-laher-molodaja-hvardija-v-ukraine.html

 198. Errata said

  Jeśli więc cały humanizm i to co zwykło się określać jako renesans,

  zaplanowane zostało jako metoda rozwalania krajów leżących na tureckim pograniczu,

  drenowania ich budżetów na bezsensowne inwestycje

  oraz instalowania tam agentów-rezydentów odrysowujących plany miast i twierdz
  i przy okazji wykonujących portrety, to podobne kreacje mają ten sam mechanizm w środku.

  Humanizm zaczął się od okradania klasztorów z ksiąg zawierających treści mitologiczne i historię antyku. Potem księgi te przepisywano we Florencji, a następnie kolportowano po tych krajach, w których wpływy tureckie i żydowskie były najsilniejsze.
  gabriel-maciejewski.szkolanawigatorow.pl/humanisci

 199. osoba prywatna said

  Ropopochodne leczki z apteczki.
  https://gp24.pl/uwaga-gif-wycofuje-popularne-leki-masz-je-w-domu-natychmiast-wyrzuc-lista-2021-rok-160121/ar/c14-15390819

  Zapewne w związku z inflacją.
  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Glapinski-Banknot-o-nominale-1000-zl-zostanie-wprowadzony-8038062.html

 200. osoba prywatna said

  O przywódcach i policji Psychiatra Naczelny
  .https://www.youtube.com/watch?v=tyIXNVSvbC4&feature=youtu.be

 201. Errata said

  O „ojcu poezji polskiej” Mikołaju Reju

  Przez katolików, którzy wypominali mu profanację kościołów, wypędzanie księży katolickich i prześladowanie zakonników nazywany był szatanem rozwiązanym, smokiem z Okszy, Sardanapalem Nagłowskim. W 1603 roku jako autor trafił do pierwszego polskiego Indeksu Ksiąg Zakazanych powstałego z inicjatywy biskupa Bernarda Maciejowskiego.

 202. https://www.gazetawarszawska.com/index.php/historia/2089-czy-polacy-to-najstarszy-lud-europy

  CZY POLACY TO NAJSTARSZY LUD EUROPY?
  Starożytna Polska czyli LECHIA
  Lechia to państwo założone 3.700 lat temu – istniało więc “trochę” wcześniej niż wspomniany 966 rok prawda?
  Różne ludy nazywali nas inaczej…
  Dla Persów i Turków byliśmy Lechami i Lechitami, dla Greków byliśmy Scytami, natomiast dla Rzymian – Sarmatami.
  Kiedy Lechia czyli Państwo Lecha Wielkiego rozwijało się, jego nazwa ustaliła się jako Imperium Lechitów.
  Było to ogromne państwo, na co dowodem są mapy kartografów z okresu starożytności i średniowiecza, datowane na 700r. p.n.e. do 887r. n.e. (o tym gdzie ono sięgało, dowiesz się w większych szczegółach w samej książce “Starożytni królwie Lechii”).
  Bardzo ciekawym jest również fakt, że Imperium Lechitów nie zostało nigdy podbite ani przez Persów, ani Greków, czy też Rzymian, Bizantyjczyków czy Franków (!!!).
  Halpogrupa R1a1 Y-DNA
  Badania genetyczne, które zostały przprowadzone w Polsce oraz poza nią w latach 2010-2013, potwierdzają coś bardzo ważnego a mianowicie to, że kiedy mówimy o Imperium Lechitów, mamy na myśli jednocześnie ziemie słowiańskie, zamieszkiwane od tysięcy lat przez Ariów-Prasłowian, Indoscytów.
  Ludy te odznaczały się właśnie tzw. halpogrupą R1a1 Y-DNA (o tym czym jest halpogrupa, możesz dowiedzieć się tutaj).
  Co to oznacza?
  Przede wszystkim to, że oficjalna historia mówiąca o “błąkającym” się księciu Lechu, który osiedlił w 550 roku koło Gniezna, wydaje się nie mieć żadnego poparcia w faktach.

  Starszymi ludami europejskimi od Polakow są Baskowie i Finowie. Rok 550 n.e. to przybycie do Wrocławia Lecha i Czecha z prośbą o pomoc Sejmu Śląskiego dla oblegającego Konstantynopol Moskwy. Sejm Śląski odesłał braci do Legnicy, gdzie Wiec Dziadoszan Ulitował Się i wysłał armię pod Konstantynopol – co potwierdzą Bułgarzy.
  Bracia wrócili na Bałkany z armią Dziadoszan i prawdopodobnie Łużyczan. W r. 558 oblężenie Konstantynopola zostało jednek skontrowane przez sprowadzonych przez dyplomację bizantyjską z Mongolii AWARÓW w sile 60 tysięcy wojowników konnych, wobec czego Moskwa z Rusem wycofali się do Kosowa.
  Labuda pisze, że gdy na uczcie w Bukareszcie posłowie awarscy wyłosili ULTIMATUM to król bułgarskich Sklawinów odpowedział Ze Śmiechem: TO MYŚMY ZWYKLI PANOWAĆ NAD INNYMI, i kazał posłów wziąć Na Męki. Ci wyjawili, że w górę Dunaju idą dwie armie: Awarów po lewej stronie Dunaju a Romejów po prawej, wobec czego Daurencjusz wysłał gońców do Belgradu. Lech z Czechem postanowili niezwłocznie ewakuować skarby wandalskie w górę Dunaju, ale pilnująca skarbów Welina stanowczo się temu sprzeciwiła, wobec czego ci cichcem zamordowali ją i babskim pagajem powieźli skarby do Devina, który od tego zwie się BRATYSŁAWĄ.
  Międzynarodowy Instytut Cywilizacji Słowian napisał mi, że w roku 2000 będzie wydana we Frankfurcie nad Menem mapa Polski z ROKIEM 565, którą dostarczył do Instytutu Generał Lebied z Mołdawii. Mapy mi jednak nie przysłali tylko jej OPIS. Stolica była w KALISZU i były Wszystkie Duże Miasta Polski ZE SMOLEŃSKIEM.
  Odpisałem, że mapa jest poprawna, bo Awarowie wyprawiali się Pokarpaciem i Podsudeciem na PARYŻ więc nie była to Aneksja. Na mocy Pokoju w Adrianopolu Cesarz dał Rusowi za ewakuację Bałkanów Włochy, które ten zaraz sprzedał Longobardom z Bohemię dla Czecha, za co otrzymał od Lecha Smoleńsk. Napisałem też, że ALBO JA WYDAM MAPĘ WE WROCŁAWIU, ALBO MAPA PRZEPADNIE – i faktycznie, Niemcy nie zgodzili się na publikację mapy, bo Awarowie „okupowali” ziemie na południe od górnej Wisła i Odry, wydawca Umarł a o mapie słuch zaginął.
  Instytut Cywilizacji Słowian zmienił nazwę na Instytut Cywilizacji Łacińskiej, czyli z BABSKIEGO MONOPOLU ZŁOTA NA ŻYDOWSKI. W Kaliszu zachował się dość dobrze zachowany zespół Pałacu Królewskiego. W samym Pałacu Szwedzi wyrabowali kolumny z żelazomiedzi i urządzili cmentarz ewangelicki.

 203. revers said

  re177,179

  No pubudka, lub poszlo sobie go.no i z republikanskiego shiting-u przerobilo sie na demokratyczny shit.

  A najasniejszej lepiej tylko przechodza z partii do partii gdy chodzi o unijne stolki w pe, czy u sibie w s-ach skarbu panstwa, nawet kolektor szamba wislanego Czajak robii sie pachnaacaa Paris Diora, Armanim.

 204. osoba prywatna said

  AFERA! Żona wiceministra rzecznikiem Polskiego Holdingu Hotelowego. A Wy, Polacy trzymajcie firmy dalej zamknięte
  https://prawy.pl/112290-afera-zona-wiceministra-rzecznikiem-polskiego-holdingu-hotelowego-a-wy-polacy-trzymajcie-firmy-dalej-zamkniete/

 205. osoba prywatna said

  Rozważania na temat promocji szczepionki przez Stolicę Apostolską – Abp Carlo Maria Viganò
  https://www.bibula.com/?p=122132

 206. Marek said

  Glapiński: Dopuszczam obniżenie stóp procentowych, dopuszczam też stopy ujemne

  Bardzo dobrze, bawcie sie tak dalej, aż przegniecie.

  Co ja godom, już dawno przegięli, żyją, świętują, mają się wyśmienicie.

 207. JanuszT said

  Mnie się pan (Boydar) nie pytaj, ja tu tylko sprzątam.

 208. osoba prywatna said

  W Norwegii aż 13 osób zmarło z powodu przyjęcia szczepionki
  https://www.bibula.com/?p=122090

 209. Bezpartyjna said

  Seler,

  trzymaj się cieplutko w nadchodzące mrozy 😀 nie daj się chopie 🎅

  A Pan Boydar niech łaskawie nie „judzi” i nie odgrzewa starych kotletów.
  Powolutku chwyta mnie niestrawność.

  Seler nie zapodam Ci muzyczki , bo … zapomnialam jaką – hi, hi 😉 … żartuję.

  P.s. Selerku – żyję, ale co to za życie w tak upodlonym świecie. Ledwo zipię, ale to tylko szczegół – byle do wiosny 🌞

 210. Errata said

  Sanepid to organizacja pół-kryminalna. Mój bliski krewny prowadzi restaurację w południowej Polsce, i naopowiadał mi różnych historii o inspekcjach sanepidu, jakie go regularnie nękają. W niektóre aż trudno wierzyć. Nie chodzi już nawet o totalnie absurdalne wymagania, ale o to, że wyciągają od niego regularny haracz w formie mandatów, mniej więcej jak mafia. Tak było już przed wirusem.

  Sanepid ma własne definicje niektórych słów używanych np w medycynie i farmacji. Np. „właściwość dezynfekcyjna”

  Sanepid wchodzi do sklepu i od razu rzuca się na polskie produkty, bo Niemcom nawet Mati nie podskoczy. I czytają słowo po słowie treść etykiety…i jest „dezynfekcyjny”.
  Dzwonią do producenta: albo mandat i wycofanie produktów ze sklepów w całej Polsce i przeetykietowanie….
  albo wykona pan u nas badanie na „dezynfekcyjność”. Badanie 4 tyś.
  – no tak to taniej niż mandat i wycofanie produktów… ale co będzie gdy zapłacę za badanie a wy powiecie że nie ma właściwości dezynfekcyjnych?
  – jak pan zapłaci cztery koła to wynik będzie OK 😉

  To jest państwowy, polski reket!

  ***

  Administracja zjada Polskę. Niedawno wykonałem pewną usługę dla jednej z polskich uczelni, i chcą mi za to zapłacić. Sekretarka przysłała mi chyba ze cztery formularze do wypełnienia, nawet nie wiem, jak je wypełnić. Jakieś deklaracje do ZUSU, dla urzędu podatkowego, jakieś oświadczenie, potem będzie umowa o dzieło etc. Wszystko to muszę zrobić choć nie mieszkam w Polsce i nie płacę polskich podatków. Chyba machnę na to ręką, bo to niewielka suma.

  Tymczasem w zeszłym roku zrobiłem podobną rzecz dla uczelni w Belgii (Bruksela – toć to pieczara smoka). Przysłali mi honorarium bez wypełniania żadnych papierków. Dopiszę to do mojego zeznania podatkowego jako dochód, i po sprawie.

  Jak to jest możliwe, przecież jedno i drugie to Unia?

  ***
  Te same przepisy unijne są w Polsce tak interpretowane, że cudzoziemcy nie chcą wierzyć, że Polska walczy z problemami kompletnie nieznanymi w UE.

  Ale niestety to nie jest zwykła głupota i bałaganiarstwo. To jest przestępczy układ zamknięty.

  Taką postawę nazywa się na PiS-owej prawicy: „bycie państwowcem” ;D Im większy reket tym państwo jest silniejsze. Tak myślą ludzie pracujący od 3 pokoleń na państwówkach.

  ***

  Sanacja to ideał do naśladowania dla „państwowców”, któremu nawet teraz ciężko dorównać :). S. Suchodolski w swojej książce „Jak sanacja budował socjalizm” przytacza pracę, w której autor analizował strukturę andministracyjną magistratu łódzkiego w latach 30. Doszedł on do wniosku, że np. przygotowanie pieniędzy i ich wypłata dla robotników pracujących przy naprawie bruku wymagało 182 czynności kancelaryjnych, z czego 140 to były czynności całkowicie zbędne.

 211. Errata said

  salezjanin ksiądz Michał Woźnicki z Poznania o Rodowicz i Kozidrak

  Minęło kilkadziesiąt lat, a my widzimy te podstarzałe gwiazdeczki. Jedna niczym czarownica ruszająca się, druga na szczudłach. Jako kapłan mam obowiązek zwrócić uwagę: hola, hola, podstarzałe, spróchniałe matrony.

  Duchowny mówił o tym, że „nie każdemu będzie dana szybka śmierć, bo niektórzy się namęczą”, że nie podejrzewa gwiazd o obżarstwo, ale „proszę popatrzeć na pyziałą twarz pani Rodowicz” i „na opuchniętą twarz pani Kozidrak”.

  – Dwa podgardla? Jakby biskupem była. A nie jest. Jeśli to nie jest obżarstwo, to być może bolesny skutek szczepień? Efekt uboczny – głosił.

  – Mam jako ksiądz prawo zwrócić uwagę: to nie ta droga, ciągnąć do końca jak Tina Turner, czy inne baby za przeproszeniem, że już próchno jest z człowieka, nie widać troski o duszę. Bezwstyd, głupota, kobieca próżność, a jeszcze głupsi ci, którzy na to patrzą i oklaskują i wciąż im się to podoba

  —————-
  Tina Turner się wycofała we właściwym czasie.
  Admin

 212. Errata said

  węgierski pejsbuk
  https://dailynewshungary.com/here-is-the-new-hungarian-facebook/

 213. osoba prywatna said

  Tłumy pod Wielką Krokwią w Zakopanem. Policja zasłania skocznię radiowozami
  https://nczas.com/2021/01/16/tlumy-pod-wielka-krokwia-w-zakopanem-policja-zaslania-skocznie-radiowozami-foto/

 214. osoba prywatna said

  Telewizja Kurskiego promuje zboczenia
  https://www.bibula.com/?p=122040

 215. bardzo said

  Osobo Prywatno: Kto podczas Wigilii ogląda ogłupiacz?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: