Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  osoba prywatna o Wolne tematy (38 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (38 – …
  cep o Polska wzywa do demilitaryzacj…
  jerzyjj o Morawiecki: Koronawirus może w…
  piwowar o Wolne tematy (38 – …
  Emilian58 o Zapomniany Dzień Zwycięstwa
  Emilian58 o Putin: Rosja nie ma problemów…
  lewarek.pl o Uroki „bergolianizmu”
  Emilian58 o Morawiecki: Koronawirus może w…
  lewarek.pl o Wolne tematy (38 – …
  Marek o Polska wzywa do demilitaryzacj…
  Emilian58 o USA dały Ukrainie jasno do zro…
  Marek o Polska wzywa do demilitaryzacj…
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  Maya o Morawiecki: Koronawirus może w…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 614 obserwujących.

Łódzkie biblioteki do zamknięcia. Mieszkańcy protestują.

Posted by Marucha w dniu 2021-01-14 (Czwartek)

Podczas niedawnej konferencji prasowej wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba (Prawo i Sprawiedliwość) zapowiedział zamknięcie od 1 wrzenia br. 18 bibliotek pedagogicznych w Łódzkiem. Takiej decyzji sprzeciwiają się mieszkańcy województwa.

Biblioteki pedagogiczne są ważnym elementem sieci dydaktycznej. Oprócz możliwości wypożyczenia książek, oferują zajęcia dla dzieci i młodzieży, szkolenia dla nauczycieli oraz organizowanie konkursów i akcji promujących czytelnictwo.

Zlikwidowane mają zostać biblioteki w Bełchatowie, Bronowie, Brzezinach, Kutnie, Łasku, Łęczycy, Łowiczu, Opocznie, Pabianicach, Pajęcznie, Poddębicach, Radomsku, Rawie Mazowieckiej, Tomaszowie Mazowieckim, Wieluniu, Wieruszowie, Zduńskiej Woli oraz Zgierzu. Filie te zostaną wchłonięte przez główne oddziały bibliotek pedagogicznych w Łodzi, Sieradzu, Piotrkowie Trybunalskim i Skierniewicach.

Choć wicemarszałek nazywa cały proces “optymalizacją prac bibliotek publicznych”, w rzeczywistości jest to kontynuacja zwijania Polski lokalnej. Mimo zapewnień o przeniesieniu pracowników zamykanych oddziałów, część z nich będzie musiała z obecnej pracy zrezygnować ze względu na chociażby oddalenie miejsca pracy od domu.

Choć za pomysły takie jak książkomaty czy tzw. książka na telefon (dostarczanie książek do szkół, w których pracują zamawiający je nauczyciele) urząd marszałkowski należy pochwalić (przy zastrzeżeniu, iż szanse na niepowodzenie są spore), to jednak droga obrana przez urząd marszałkowski znowu wiedzie na manowce – podkreślają oburzeni mieszkańcy województwa.

Wspomniane książkomaty, które w zamyśle urzędników zastąpić mają biblioteki, stanowić będą przeszkodę nie do pokonania dla osób w podeszłym wieku będących w istocie dużą grupą czytelników. Trudno też sobie wyobrazić, aby dyrekcje szkół ochoczo zezwalały na wyjazdy grup uczniów chcących wziąć udział w czytelniczych zajęciach edukacyjnych do miast oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów.

W sieci dostępna jest petycja skierowana do urzędu marszałkowskiego w Łodzi, mająca na celu przekonanie polityków do zmiany decyzji.
>https://www.petycjeonline.com/signatures/petycja_przeciwko_likwidacji_filii_bibliotek_pedagogicznych_wojewodztwa_odzkiego/

https://narodowcy.net/

Komentarzy 17 do “Łódzkie biblioteki do zamknięcia. Mieszkańcy protestują.”

 1. NICK said

  Tytuł.

  A czy do tych bibliotek, darmowych, chodzili?
  Wypożyczali?
  Czytali?
  Próbując cokolwiek rozumieć.

  Ze książek lub ksiąg?

  Przestaliście czytać więc zamykają.

 2. NICK said

  WAS.
  Nie biblioteki.
  Was zamykają.

 3. Piskorz said

  re 1 Przestaliście czytać więc zamykają.”” PO CO PIERDOLIĆ TAKIE GŁUPOTY….tak dla zasady.?! Skąd taka info..? Z psiej dupy..chyba.!! W mojej dzielnicy…czytają. Naturalnie różne rzeczy….ale lepiej, że czytają w ogóle.!! Mam info z 3 bibliotek…prawdziwe.!!! Per analogiam…Dlaczego tam
  ….mieliby nie czytać lub czytać b. mało.?!! A co ludziom pozostało?!

 4. Piskorz said

  re art Choć za pomysły takie jak książkomat”….ale już widziałem fotkę automatu…sprzedającego..maseczki.!!

 5. Wojtas12345 said

  zamknąć wszystko wszędzie żeby nic nie było

 6. Potrzebne są nieruchomości! Budynki, teren, grunt. Zrozumcie urzędników! 🙂

 7. Birton said

  faszystowski kraj żydowski ten Polin banderowski

 8. marju73 said

  Nie jestem przeciwko czytaniu książek. Ale czy w bibliotekach można wypożyczyć książki Song Hongbinga o systemie monetarnym, księży katolickich o talmudystach, pisarzy którzy wykazali powiązania bankierów z Wall Street z finansowaniem komunizmu i nazizmu, o masonerii, sanacji, przyczynach i podżegaczach do powstań, itd. Wszyscy tu orientują się o których autorów i o jakie książki chodzi bo wiele razy było to poruszane.
  Samo składanie literek w wyrazy i zdania nie uczyni ludzi bogatszych o wiedzę o przyczynach i mechanizmach tego co się dzieje. Można powiedzieć że placówki bibloteczne przez cenzurę są środkiem dezinformacji.
  W katalogu online na hasło Adam Michnik wyskakuje sześć rekordów w biblotece wojewódzkiej mojego miasta. Wspomniany Hong Bing, Sutton czy ksiądz Trzeciak czy ksiądz Pranajtis to zero rekordów.

 9. Boydar said

  I na podobnej zasadzie należy zlikwidować Kościół Katolicki bo przez ostatnie 50 lat większość sprawujących posługę to żydowskie tłumoki, nienawidzące Boga i ludzi.

  Czy tak, Panie Mariuszu ?

 10. gd-ap said

  …. eeeee … w Polsce nigdy do tego nie dojdzie

 11. Aleksis said

  Biblioteki. Zbliża się scenariusz jak z filmu Fahrenheit 451. Wszelkie ślady po dawnym zyciu i historii będą musiały zniknąć. Już to w historii Polski kilkakrotnie przerabialiśy. Ok roku 1000 kiedy Bolesław wielki popalił wszystki nasze kroniki. Kolejny raz w czasie rozbiorów. Adolf też nie zostawal w tyle. Teraz bedzie powtórka, tyle, że na skalę globalną. Zaczynają od zamykania. Historię już dawno pozmieniali, ale zostają kroniki , w biblioteczkach domowych. które bedą zagrożeniem dla komunistycznegopruskiego chazarskiego ustrojstwa. Pruscy chazarzy stworzyli ten ustrój w swoich chorych umysłach i beda go bronili do upadłego. Chyba, że my ich ubiegniemy i popalimy wszystkie dzieła marksa i spółki, Lenina i Stalina i innych komunistycznych psychopatów. A ich pozamykami albo damy im się zrehabilitować przy odbudowie naszej cywilizacji, oczywiściezatrudniając ich do prac fizycznych, Moga wywozić śmieci tak jak zatrudnili do tych prac Polaków. Moga te śmieci sortować, żeby poczuć ich smród jak my czujemy go w naszych mieszkaniach.
  .Ale najpewniej musimy zabezpieczyć najpierw działa naszej cywilizacji przed zbiżającą się pożogą.

 12. marju73 said

  Nie jestem za zamykaniem bibliotek bo lepiej żeby ludzie czytali niż gapili się w smartfony.Ale nie wszystkich stać na kupowanie książek. Te wartościowe też powinni być w bibliotekach. Chyba mamy do tego prawo?

 13. Okadwa said

  Obejrzałem sobie twarz…
  To twarz seryjnego… pedagogicznego.
  …. musi fotograf był z innego województwa.

 14. Boydar said

  Panie Mariuszu, nikt nie ma prawa pytać czy mamy prawo ! I zamykać bibliotek też.

 15. revers said

  Pan sznowny Mordka podkreslal wielokrotnie,ze tubylcy maja liczyc do stu, i co najawyzej nie rozbita tabliczke Mojzesza czytac, i ku temu idzie – szkoly pozamykane, bibloteki pozamykane, koscioly do 5 wiernych liczone.

  A w sieci mix, jak nie zbanowane wiadomosci lub ocenzurowane, zmoderowane, nawet chwilowo do banku nie mzona dostac sie wyjasnic konto bankowe, bo covid lub online nowe zabezpieczenia, juz kolorowa 256! silnia kodowka im malo.

  Moze jeszcze obciety palec wyslac dla szybszej identyfikacji klienta banku, lub gadajaca maske oline cyborga do rozpoznanaia twarzy?

 16. marju73 said

  Panie szanowny Boydar.Nie mam prawa pytać czy nie powinienem tego robić?
  Co do drugiej kwestii wyjaśniłem powyżej że nie jestem za zamykaniem bibliotek. Moim marzeniem są prywatne biblioteki narodowe niekontrolowane przez system. Te niestety wiążąe się z wydatkami. Sam mam trochę książek którymi dzielę się o ile ktoś jest chętny je przeczytać.Bardzo proszę rozwinięcie Pana myśli.

 17. Boydar said

  Rozwinięcie będzie krótkie – zaistniał lapsus. Bo że „ktoś” nie ma prawa (robić różnych rzeczy, a nam robi, np. zamyka biblioteki), to jest proste jak piłka. Świadczy natomiast o nas. Zamiast z półobrotu jak Chuck Norrisj j-ebnąć takiemu wicemarszałkowi Ziembie w pysk, to my się głowimy czy on „bardziej zielony czy mokry ?” (to cytat z Pana Listwy). Jednym słowem, mimo że niby do Pana to przecież nie do Pana. Zamieszanie powstało, gdy spytał Pan nieco irracjonalnie czy mamy prawo żeby w naszej bibliotece, utrzymywanej z naszych pieniędzy, mogły znaleźć miejsce wartościowe dla nas książki. No i mnie to z lekka zfrustrowało, myśl pobiegła dalej i wyszło jak wyszło. Sorry, Sir 🙂

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: