Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

System sanitarno – naukowy. Tak doskonały, że może upaść.

Posted by Marucha w dniu 2021-01-14 (Czwartek)

Wirus lub wirusy mutują i przyjmują nowe formy, co determinuje nowe sytuacje awaryjne.

Niżej ciekawy artykuł jednego z najlepszych, niezależnych publicystów włoskich – Luciano Lago.

Dziś wstęp będzie nieco dłuższy, bo warto, żeby Czytelnik zrozumiał kilka rzeczy.

Pierwsza to taka, że cała ta pic-demia, hucpa tysiąclecia, na naszym kontynencie zaczęła się właśnie w Italii. Dlaczego właśnie tam – to już temat na inną notkę.

Druga to taka, że Italia stała się swego rodzaju laboratorium, gdzie najpierw testowano wszystkie szykany, które potem, dziwnym trafem, były kopiowane w całej Unii. Gdzie mniej, gdzie więcej, ale linia ciągle taka sama.

Trzecia to taka, że prawdziwe rządy są w rękach ludzi nigdy nie wybranych w żadnych wyborach. Konstytucyjne rządy jedynie firmują ich „zalecenia naukowo-sanitarne” (czyt. polecenia).

W Italii takim nad-premierem jest niejaki Domenico Arcuri – żyd, mason, zawsze na czele jakiejś strategicznej spółki państwowej.

W Polsce pan minister Niedzielski, też technokrata, siedzący niezmiennie na wysokich stołkach biurokracji, nieważne kto akurat rządzi. (Zawsze mnie fascynowali tacy Polacy o dobrze brzmiących nazwiskach – Piątkowski, Wojewódzki, Warszawski…)

Po przeczytaniu tego artykułu będziecie mniej więcej wiedzieć co nas czeka. O powrocie do tzw „starej normalności” możemy zapomnieć. Teraz będzie tylko „nowa normalność”.

I jeszcze jedna dygresja. Mieszkałem wśród Włochów wiele lat, pracowałem z nimi w Polsce i ciągle mam tam wielu przyjaciół. Zawsze ich ceniłem za to, że są tak bardzo podobni do Polaków – luz blus, głupie prawo się obchodzi albo olewa. Teraz jednak stało się coś, co mnie mocno uderzyło i zaniepokoiło. To społeczeństwo, zawsze takie „ribelle”, zostało postawione do pionu, dokładnie tak jak chcą tego ustawiacze świata.
U nas też już to widać i to mnie najbardziej przeraża… [U nas widać to przede wszystkim – admin]

Zapraszam do lektury.


Środki nadzwyczajne trwają, a rząd Conte zamierza przedłużyć je o kilka miesięcy: mówi się już o przedłużeniu tych środków do 30 kwietnia, ale są też tacy, którzy obawiają się, że sytuacja nadzwyczajna będzie trwać do grudnia.

Pomimo apeli i ostrzeżeń wysuwanych przez wybitnych prawników o utrwalaniu stanu wyjątkowego, najnowszym w porządku chronologicznym jest Michele Ainis, który oświadczył, że „stan wyjątkowy jest zerwaniem porządku demokratycznego i musi być używany kroplomierzem ”, przypominając, jak doszło do podejrzenia naruszenia konstytucji w działaniach rządu. Problem jest jednak nie tylko prawny, ale także znacznie bardziej ekonomiczny i ściśle związany ze zdrowiem ludności. Polityka okazuje się podporządkowana dogmatycznemu scjentyzmowi, który stał się nowym totemem naszych czasów, nowej religii globalizmu, niepodważalnej, absolutnej i totalitarnej, która zapewnia surowe sankcje tym, którzy się nie zgadzają i których określa się jako „negacjonistów”.

Dzięki tym środkom następuje masowe niszczenie gospodarki, społeczeństwa i zdrowia psychicznego ludzi, w szczególności dzieci i młodzieży, którym odebrano prawo do szkoły i życia społecznego.

Możemy zadać sobie pytanie, czego chce teraz rząd, poza utrwaleniem w jak największym stopniu swoich uprawnień i stanowisk, w tym możliwości zarządzania pieniędzmi, które (jeśli nadejdą) będą pochodzić z funduszu naprawczego.

Wydaje się oczywiste, że panowie z rządu postawili na szczepionkę ogromne kwoty, które należą do obywateli – i chcą zaszczepić nadzieję na uwolnienie ludzi od tzw. środków zapobiegawczych, nawet jeśli ostrzegają, że szczepionka nie uwolni nas od obostrzeń, wirus lub wirusy mutują i przyjmują nowe formy, co determinuje nowe sytuacje awaryjne. Innymi słowy, powrót do normalności wydaje się coraz bardziej odległy.

Nie jest to jasne dla wszystkich, ale wielu zaczyna rozumieć, co będzie oznaczać utrzymanie tych ograniczeń w nieskończoność i dalsze karmienie psychozy wirusa. Katastrofa, która będzie miała konsekwencje podobne do wojny ze zrujnowaną gospodarką, zadłużonym krajem. Ludźmi, nawet jeśli są chronieni przed wirusem, nie będą chronieni przed chorobami psychicznymi, które zaczynają się rozprzestrzeniać, stanami lęku, nerwic, depresji i poczucia izolacji ze znacznym wzrostem psychopatologii wśród osób starszych i młodych. Szkody poniesione przez dzieci tego pokolenia będą ogromne i odcisną piętno na ich życiu.

Jednak rząd kontynuuje swoją działalność i uważa powstrzymanie wirusa za jedyny, istotny problem, podczas gdy wszystko inne się nie liczy i zajmuje dalsze miejsca.

[E tam. Jakie „powstrzymanie wirusa”? Żyjemy z wirusami od początku świata i będziemy żyć do końca świata. – admin]

Chór medialny zachęca do szczepień jako zbawczego lekarstwa na wyjście z sytuacji kryzysowej, ale nie wszyscy zgadzają się, że jest to lekarstwo i przynajmniej nie będzie to szczepionka, która rzeczywiście zakończy stan wyjątkowy. To jest szczepionka wciąż eksperymentalna, może być przyczyną innych problemów. Pomimo obsesyjnej kampanii perswazji mającej na celu nakłonienie populacji do szczepienia, na razie nic nie pozwala nam stwierdzić, że szczepionka będzie gwarancją powrotu do normalnego życia.

Sprawy nie są tak proste, jak byśmy chcieli, abyśmy wierzyli, ale sytuacja jest złożona i rozgrywa się na kilku poziomach, co pokazał dyrektor naukowy WHO, który powiedział na internetowej konferencji prasowej:

„Nie uważam, że mamy dowody na to, że którakolwiek ze szczepionek zapobiega zarażeniu się ludzi, a tym samym przenoszeniu dalej. Dlatego osoby zaszczepione powinny nadal nosić maski i przestrzegać wszystkich wytycznych dotyczących dystansu społecznego”!

Z drugiej strony nie możesz sprzeciwić się przyjęciu szczepionki, ryzykujesz co najmniej ostracyzm. Na korzyść szczepionki, choć jest ona eksperymentalna i charakteryzuje się wykorzystaniem nowej techniki o charakterze genetycznym, wypowiadały się wszystkie najwyższe autorytety, od Prezydenta Republiki po rząd, wielkich opiniotwórczych liderów, prezenterów telewizyjnych, mówi ONZ, a nawet Papież Bergoglio. Nie da się im zaprzeczyć, nawet jeśli jesteś laureatem Nagrody Nobla.

Wiemy również, że mega media społecznościowe są gotowe do cenzurowania każdego, kto ośmieli się nie zgadzać, krytykować lub zgłaszać obiekcje. Facebook, Twitter, Google i tym podobne natychmiast zaczynają ukrywać i banować strony. Teraz wiadomo, że są prawdziwymi władcami informacji wraz z dużymi grupami finansowymi, które kontrolują telewizję i główne gazety.

W rezultacie doszliśmy do sedna: jesteśmy teraz w globalnym reżimie nowego typu, w którym figurę państwa autorytarnego zastępuje komitet bezpieczeństwa publicznego złożony z techników, naukowców i konsultantów. [A także absolwentów politologii, europeistyki, marketingu i gotowania na gazie – admin]. System nauk medycznych oparty na założeniach naukowych uważanych za dogmaty, a zatem niepodważalnych, zgodnie z którym można poświęcić każde indywidualne i zbiorowe prawo.

Rządy niewiele się liczą, ponieważ wszystko jest delegowane do ponadnarodowych organów, które są ponad poszczególnymi rządami i które przekazują dyrektywy, przed którymi nikt nie może uciec. Ktoś daleko wyżej rozporządza a organy wykonawcze wykonują, organy administracyjne rozporządzają, obywatele się dostosowują, a ci, którzy tego nie robią, mogą być ścigani jako dysydenci nowego porządku społecznego (negacjoniści).

System, który przedstawia się jako doskonały i sprawdzony, poparty nauką, ale … może trochę za duże i za doskonałe konstrukcje czasami nagle się zawalają.

Luciano Lago
Tekst oryginalny
>https://www.controinformazione.info/un-sistema-scientista-sanitario-cosi-perfetto-da-poter-crollare/
Tłumaczenie automatyczne, wybór, redakcja i korekta J.R.

Jarosław Ruszkiewicz
http://niepodlegly.pl

Komentarzy 16 do “System sanitarno – naukowy. Tak doskonały, że może upaść.”

 1. Yagiel said

  Cóż, nie odbudowa jest celem, tylko przebudowa – jak w Polsce w 45. Tylko gorzej – nie widzę pozytywów tej przebudowy w Nowy Ład Morawieckiego i jemu rozkazujących…
  Ludzie jeszcze wierzą politykom pandemiokratycznym? Człowieki – z niegdyś pół-główków ćwierć-główki, a z tych jeszcze głupsi.
  Przypomina się piosenka Młynarskiego. I film Formana „Lot nad kukułczym gniazdem”… scjentyści to Wielka Oddziałowa – my mamy być McMurphy – lobotomia to szczepionki – kto Indianinem ?

  Jakaś nadzieja w filmie? To chyba w „Planeta małp”: jeśli obudzimy w sobie szympansy stadne, z kłami w gębie i ładem w stadzie – nie z umiejętnością pisania. To nie jest pretensja, broń Boże!, do Oriana Fallaci, Luciano Lago, Jarosława Ruszkiewicza, itd. – to refleksja, że musimy umieć coś więcej, niż żyć tylko w ZOO czy Na Oddziale Zamkniętym. Konstrukcje same się nie zawalają – na pewno dłużej niz nasze życie i naszych dzieci… – trzeba je zwalać i zwalić.Jak tt czy fb czy… Górale blokady!

  Zaczynając od siebie, tj. w sobie – od swej własnej duszy/głowy. Choćby na Sabałową Nutę.

 2. Piskorz said

  re art…..a na Majorce chcą wprowadzić zakaz rozmów w śr. komunikacji publ. ps Nie pamiętam czy już wprowadzili czy tylko zamiar..

 3. Robert said

  No i oczywiście Polak, bardzo polskie nazwisko i dosyć częste.

 4. JW said

  „O powrocie do tzw „starej normalności” możemy zapomnieć. Teraz będzie tylko „nowa normalność”
  I właśnie dlatego wkurzają mnie tego typu artykuły. Wpajają poczucie beznadziei i sprawiają wrażenie, że wszystko jest już rozstrzygnięte, pozamiatane i nie ma innej możliwości. Tymczasem fakt, że (((oni))) coś tam zaplanowali, nie znaczy, że to się spełni. Być może autorzy nie robią tego umyślnie, ale pisząc w ten sposób niestety działają na (((ich))) korzyść, więc nie wolno brać sobie do serca takich treści. Gdy wróg jest zdemoralizowany i pozbawiony nadziei, wojna jest wygrana bez walki, a (((im))) byłoby to bardzo na rękę.

 5. A jo tam zawse mom nadzieje i wiare mom i miłość mom do nasej łukochanej łojcyzny Polski. Hej!

  Idzie z Giewontu lawina. Amen!

 6. Marcin said

  Ludzie ulegli diabolicznej psychozie.
  Co mnie w tym najbardziej przeraża to postawa ludzi, którzy ZA OBIETNICĘ powrotu do przeszłości są chodzącym zombie.

 7. Birton said

  Covid to żydowski atak na białą rasę

 8. revers said

  Szwecja: Cztery osoby zmarły po przyjęciu szczepionki przeciw COVID-19

  https://www.magnapolonia.org/szwecja-cztery-osoby-zmarly-po-przyjeciu-szczepionki-przeciw-covid-19/?fbclid=IwAR3Onu-mv_l3YqZop8qfE9vl1aYLb3kXyrKRRt1rPrCRhbcRVI8dMcH895I

 9. Boydar said

  Żydzi, Panie Birton, nigdy nie realizują tylko jednego podłego celu, w tym są akurat wybitnie gospodarni.

  Poza tym, rozbuchana deprawacja i bezmyślność współplemieńców przeszkadza tym na wierchuszce bardziej niż nędzna resztka normalnych gojów. Ta kasa jaką zainwestowali w covida w najmniejszym stopniu nie podtrzymuje Pańskiej tezy.

  Dlatego ja bym jeszcze poczekał z ostatecznym osądem. Zdarza się bowiem, że dywersantowi bomba w rękach wybuchnie, zwłaszcza gdy nieszczególnie kumaty i jeszcze bezwarunkowo wierzy zwierzchnikom.

 10. Leo said

  Inteligentnty skądinąd inżynier w średnim wieku nic takiego nie widzi. Widzi zagrożenie okropną chorobą i drugie, nawet gorsze: kościół spychający kraj w otchłań ciemnoty i zabobonu. Poza tym miły i rozsądny człowiek. Takich jest wielu. Można zacząć się bać.

 11. Boydar said

  Jest Pan pewien że to Testament Jezusa Chrystusa spycha nas w otchłań ciemnoty i zabobonu ?

 12. aaa said

  Nie tylko pełzający totalitaryzm jest zagrożeniem. Jest nim również reakcja na totalitaryzm, która może być zbyt gwałtowana i przyjąć formę całkowitej anarchii o równie lewicowym podłożu. Po jednej i po drugiej stronie barykady może zabraknąć miejsca dla ludzi szeroko rozumianej prawicy.

 13. UZA said

  ad.6) „Co mnie w tym najbardziej przeraża to postawa ludzi, którzy ZA OBIETNICĘ powrotu do przeszłości są chodzącym zombie.”

  Najsmutniejsze jest to, że nawet nie padła żadna konkretna obietnica. Wręcz przeciwnie – z różnych stron dochodzą asekuranckie zapowiedzi, że właściwie to nie wiadomo, czy eksperymentalne szczepionki zatrzymają transmisję słynnego wirusa, czy zapewnią wszystkim zaszczepionym odporność i, jeśli nawet tak, to na jak długo. Więc maseczki, dystans społeczny, kwarantanny i inne takie pozostaną.

 14. leśnik said

  Mnie sprawa szczepień kojarzy się z taką antyarką Noego.
  Wygląda tak jakby zgoda na szczepienia miała być przepustką do nowego innego świata. Według projektantów.
  To znaczy świat bez zmian ale porządek ludzki inny. No więc jak do wejścia na pokład arki Noego wymagane były jakieś konkretne cechy charakteru, albo brak jakichś cech, dusza musiała spełniać jakieś konkretne warunki, istotne dla tego nowego świata, tak tu jest to samo. Przecież nikt normalnie skonstruowany, biorąc pod uwagę rozległy kontekst, nie zgodzi się na te szczepienia.

  No i ci chętni na szczepienia obywatele nie zdają sobie sprawy że wydają wyrok na pozostałych, dokładnie tak jak Noe. Hebr. 10.7 – ….przez nią wydał wyrok na świat [ stary świat ] i odziedziczył usprawiedliwienie…
  Oczywiście oni stają się współuczestnikami tych reżyserów, ich niesprawiedliwości i ich win. To dziedziczą.
  Gdyby nie ich posłuszeństwo tego planu nie dałoby się przeprowadzić. A gniew na nieposłusznych jest zapowiedziany i wisi w powietrzu.
  Więc całkiem możliwe że będą winni konkretnej realnej krwi. Czy tego nie rozumieją? Wiedzą o tym. Niektórzy udają że nie wiedzą.
  A z wypowiedzi niektórych wynika że nie mogą się już doczekać.

 15. NICK said

  Wirusy.
  Są.
  Naturalnie.

  Żadnej pandemii vel epidemii NIE MA.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: