Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Krzysztof55 o „Goudomor” jak Hołodomor, czyl…
  Listwa o Wolne tematy (23 – …
  minka o Operacja „Menora”, czy jakaś…
  Novy o Dlaczego mężczyźni starzeją si…
  lewarek.pl o Dlaczego mężczyźni starzeją si…
  lewarek.pl o Operacja „Menora”, czy jakaś…
  Krystian Szeliga o „Udu***y cię tak, że się…
  Rick o Operacja „Menora”, czy jakaś…
  lewarek.pl o Putin i putinizacja
  Marucha o „Udu***y cię tak, że się…
  Krystian Szeliga o „Udu***y cię tak, że się…
  Boydar o Męczeństwo Mikołaja II punktem…
  emilo o Operacja „Menora”, czy jakaś…
  Leo o Polscy socjaliści o cenzurze i…
  Boydar o Wolne tematy (23 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Polska wystąpiła do Wielkiej Brytanii o zgodę na transport Polaka w śpiączce

Posted by Marucha w dniu 2021-01-23 (Sobota)

Minister Marcin Warchoł, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości i Pełnomocnik Rządu ds. praw człowieka poinformował podczas konferencji prasowej, że Polska wystąpiła do Wielkiej Brytanii o zgodę na transport Polaka w śpiączce.

Warchoł przekazał, że zwrócił się do ministra sprawiedliwości Wielkiej Brytanii z wnioskiem o wydanie zgody na przekazanie Polsce jej obywatela.

Polacy wyjeżdżają za granicę pracować, zakładać rodziny, budować swoje kariery, ale muszą mieć pewność, że jeżeli wpadną w kłopoty, przydarzy się im coś nieszczęśliwego, zachorują, trafią do szpitala – państwo polskie nie zostawi ich samych, stanie za nimi murem, choćby byli w beznadziejnej sytuacji i to dzisiaj czynimy – podkreślił minister Marcin Warchoł. [Trochę późno…. – admin]

Dodał, powołując się na informacje rodziny mężczyzny, że jego stan zdrowia się poprawia. Jednocześnie Warchoł podkreślił, że jego zadaniem jako pełnomocnika rządu ds. praw człowieka jest ochrona zdrowia i życia wszystkich Polaków, a zwłaszcza tych w ciężkiej sytuacji. Stąd zaproponował, żeby nadać mężczyźnie w śpiączce status dyplomatyczny, żeby wyjąć go spod jurysdykcji sądów brytyjskich i przekazać pod jurysdykcję sądów polskich. Minister wyjaśnił, że pozwoli to polskim sądom decydować o dalszym leczeniu Polaka, a nie sądom brytyjskim.

Wcześniej wiceminister zdrowia Waldemar Kraska powiedział w Radiu Zet, że jak tylko Brytyjczycy wydadzą zgodę, to pacjent w ciągu godziny może być już w Polsce i trafić pod opiekę polskich lekarzy. – Z punktu widzenia logistycznego, medycznego jesteśmy gotowi, czekamy tylko na sygnał, kiedy taki ewentualny transport może nastąpić – podkreślił Kraska. Dodał, że mężczyzna miałby trafić do kliniki „Budzik”, która zadeklarowała chęć przyjęcia pacjenta. W jego ocenie zawsze trzeba dać szansę człowiekowi, ponieważ to nie my decydujemy ile ktoś ma żyć.

W piątek wieczorek rzeczniczka prasowa warszawskiej prokuratury okręgowej Aleksandra Skrzyniarz poinformowała, że 22 stycznia 2021 roku prokuratura złożyła do Sądu Okręgowego w Warszawie wniosek o całkowite ubezwłasnowolnienie obywatela polskiego przebywającego na terenie Wielkiej Brytanii. Rzeczniczka prokuratury dodała, że Sąd Okręgowy na wniosek prokuratora orzekł o wydaniu zgody na jego transport z Wielkiej Brytanii do Polski.

W śpiączce od listopada 2020

Polak od kilkunastu lat mieszka w Anglii. 6 listopada 2020 roku doznał zatrzymania pracy serca na co najmniej 45 minut. Według szpitala w Plymouth w następstwie zdarzenia doszło do poważnego i trwałego uszkodzenia mózgu, dlatego placówka zwróciła się do sądu o wydanie zgody na odłączenie pacjenta od aparatury podtrzymującej życie – sąd taką zgodę wydał.

Rodzina mężczyzny jest podzielona w tej sprawie, żona i dzieci wyrażają zgodę, natomiast matka i siostra oraz mieszkające w Anglii druga siostra mężczyzny i jego siostrzenica są przeciwne takiemu rozwiązaniu.

Sprawą polskiego obywatela zainteresował się Rzecznik Praw Obywatelskim Adam Bodnar, który zwrócił się w tym celu do brytyjskiej komisji praw człowieka i niedyskryminacji z prośbą o podjęcie działań mających na celu rozwiązanie patowej sytuacji.

Wcześniej MSZ Polski wielokrotnie na prośbę części rodziny mężczyzny interweniowało w sprawie, o czym szczegółowo informowano w oświadczeniu. W sprawę zaangażował się też prezydent Andrzej Duda za pośrednictwem szefa kancelarii Krzysztofa Szczerskiego, który rozmawiał o sytuacji Polaka z ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce Anną Clunes. Z ambasador rozmawiała również Marszałek Sejmu Elżbieta Witek, o czym poinformowała za pośrednictwem Twittera. Marszałek wcześniej wysłała w tej sprawie list do spikera Izby Gmin.

Z kolei przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zwrócił się z prośbą o pomoc w ratowaniu życia Polaka do swojego brytyjskiego odpowiednika kardynała Vincenta Nicholsa. Arcybiskup podkreślił w liście, że informacja o zaprzestaniu żywienia pacjenta wręcz wstrząsnęła opinia publiczną w Polsce. „De facto został on skazany na śmierć przez zagłodzenie” – stwierdził Przewodniczący Episkopatu.

Do sprawy włączyła się też klinika „Budzik”. Członek rady nadzorczej placówki i jednocześnie poseł Porozumienia prof. Wojciech Maksymowicz zadeklarował w rozmowie z portalem Interia, że klinika jest gotowa pomóc i przyjąć Polaka. Do akcji zaangażował się także Instytut Ordo Iuris, publikując petycję w obronie jego życia.

https://pl.sputniknews.com

Nie rozumiemy, dlaczego Wielka Brytania miałaby wyrażać zgodę albo niezgodę na transport polskiego obywatela do kraju. 
Nie rozumiemy, dlaczego Wielka Brytania tak się upierała, by nie przekazywać chorego Polaka pod opiekę polskiej służby zdrowia, utrzymując iż śmierć leży w interesie pacjenta, a próby ratowania go – nie.
To znaczy… my wszystko rozumiemy.
Lucyferianom chodzi po prostu o zabicie człowieka. I o nic innego.
Admin

Komentarzy 9 do “Polska wystąpiła do Wielkiej Brytanii o zgodę na transport Polaka w śpiączce”

 1. Korab said

  A sędzia, który skazał Polaka na śmierć glodową nazywa się Cohen. Te stare,dobre, angielskie nazwiska…

 2. NICK said

  Hucpa, qrva.
  Totalna i antypolska.
  Tępić.

  Nieważne kim jest.
  Ten skazany na śmierć.
  Bez wątpienia to CZŁOWIEK, URODZON.
  Za przyzwoleniem i z nadania Boga.

  Sądy anglosyjońskożydogermańskie zabierają mu życie.
  Toż nie są bogami. Czyli ludobójcy.
  Dalej piszcie sami… .

 3. I*** said

  Z ostatniej chwili – chory Polak dostał już paszport dyplomatyczny… sprawa (przewiezienia do Polski) powinna rozstrzygnąć się lada dzień.

 4. lewarek.pl said

  Lada dzień to może być za długo. Zwłaszcza że Angole mogą (i pewnie będą) przedłużać procedury. Liczą się godziny.
  Sprawa znana jest od ok. dwóch miesięcy, a dopiero teraz zauważyły ją główne media. Wcześniej alarm podnosiły tylko katolickie strony w internecie. Ale kto by je brał na poważnie!

 5. I*** said

  Na you tube był filmik ze szpitala (został szybko usunięty), nakręcony przez rodzinę, z rozdzierającym apelem o ratowanie życia pana Sławomira – najbliżsi pokazali, że reaguje on na bodźce…

  (4) Lewarek

  Faktycznie, czasu mało…
  Przez dwa miesiące „nasi” polskojęzyczni rządzący nic nie robili, dopiero teraz (w dramatycznej końcówce, gdy sprawa została mocno nagłośniona) nagle dostali szwungu. Moim zdaniem – to piarowskie posunięcia, słupki lecą im mocno w dół…

 6. UZA said

  ad.5) „Moim zdaniem – to piarowskie posunięcia, słupki lecą im mocno w dół…”

  Na pewno tak. Lalkarze, którzy pociągają za sznurki marionetek i u nas, i u Angoli, znają się jak łyse konie i gdyby tylko chcieli, mogliby sprawę załatwić w ciągu kilku godzin . Te wszystkie sądy, rządy, wystąpienia to elementy przedstawienia. Daj Boże – ze względu na tego biednego człowieka – żeby wyszło im, że dla efektu propagandowego widowisko powinien zakończyć happy end.
  Fakt, iż temat wzbudził takie zainteresowanie publiczności, że aż ich zmusił do działania, napawa optymizmem – z ludźmi nie jest jeszcze tak źle.

  ————-
  Ale jego żona i córki to gnidy.
  Admin

 7. revers said

  W TVP

  Żukowska:
  – Państwo polskie nie powinno walczyć o życie Polaka w WB. Powinna to robić najbliższa rodzina…. Narażanie go na podróż samolotem jest niehumanitarne…..

  Coraz bardziej panie z rp saa przechumanizowane, dobroduszne, upanstwiowione w krolestwie niebieskim.

 8. NICK said

  Każdy człowiek.
  Poczęty.
  Zasługuje na najlepszą opiekę ludzką.
  Tak nam nakazano.

  Nie mylić z napominaniem.

  Myślę, że Wam zostawię gnidy.
  Mi nie uchodzi naigrywać się z Dusz poszczególnych.
  Zwłaszcza ciał, choćby bez Duszy, które potrzebują ingerencji chirurgicznej.
  Dusza dostanie szansę.
  Jeśli ciało przeżyje.
  Rękoma Boga.
  Nie chirurga!!!

  Trudne.
  Może dojrzeję?

 9. I*** said

  (4) Lewarek

  Miał Pan rację – sprawa jest sabotowana. Człowiek umiera a oni (żydy z „naszego” MSZ) czekają na akredytację, choć nie jest ona wymagana w tym przypadku… a potem umyją ręce i powiedzą, że zrobili wszystko.

  Panie Sławomirze – niech Bóg ma Pana w swojej opiece!

  My możemy się tylko modlić…

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: