Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (83 – …
  UZA o Powstanie nowa formacja, po to…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Adrian o Wolne tematy (83 – …
  plausi o Niemcy staczają się na dn…
  Adrian o Wolne tematy (83 – …
  Adrian o Wolne tematy (83 – …
  trzyzdwoma o Jak długo „Zachód” będzie mógł…
  Emilian58 o Niemcy staczają się na dn…
  niepostepowyoszolom o Powstanie nowa formacja, po to…
  Peryskop o Wizja wielobiegunowego świata…
  Szczepan Zbigniewski o Niemcy staczają się na dn…
  Roman.B o Powstanie nowa formacja, po to…
  revers o Jak długo „Zachód” będzie mógł…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Zaufanie do mediów głównego nurtu na najniższym poziomie w historii. Ponad połowa Amerykanów uważa, że kłamią.

Posted by Marucha w dniu 2021-01-23 (Sobota)

[… czyli prawie połowa uważa, że media gównego nurtu mówią prawdę – admin]

Zgodnie z corocznym badanie przeprowadzanym przez firmę PR Edelman mniej niż połowa Amerykanów ufa mediom głównego nurtu. To najgorszy wynik w historii.

Według najnowszego corocznego badania grupy Edelman, długo zmierzające ku upadkowi zaufanie Amerykanów do establishmentu medialnego, osiągnęło najniższy poziom w historii i spadało do zaledwie 46 procent.

To oznacza, że ​​po raz pierwszy w historii mniej niż połowa Amerykanów ma zaufanie do mediów głównego nurtu.

Także zaufanie do mediów społecznościowych jest wśród Amerykanów najniższe od początku przeprowadzania odpowiednich badań i wynosi 27 procent.

Nieco lepiej jest na świecie. 35 procent użytkowników mediów społecznościowych uznaje je za „godne zaufania źródło ogólnych wiadomości i informacji.”

Aż 56 procent Amerykanów uważa, że główne media „celowo próbują wprowadzić ludzi w błąd, mówiąc, o rzeczach, o których wiedzą, są fałszywe”, czyli że media kłamią, oraz że „rażąco przesadzają”.

58% Amerykanów zgadza się z twierdzeniem, że większość mediów jest „bardziej zainteresowanych wspieraniem ideologii lub stanowiska politycznego, niż informowaniem opinii publicznej”.

Zaledwie 17 procent wyborców Donalda Trumpa uznaje główne media za godne zaufania. Wśród wyborców Bidena ten odsetek jest znacznie wyższy – 57 procent, ale i tak to bardzo słaby wynik.

Giganci medialni pracują na to od lat. Cenzurowanie, maksymalne zaniżanie standardów dziennikarskich oraz etycznych, tworzenie fasady demokracji oraz iluzji pluralizmu – to tylko niektóre z zarzutów, jakie można im postawić.

Im mniej ludzi będzie oglądało główne telewizje, im większy odsetek społeczeństwa przestanie korzystać z najpopularniejszych narzędzi internetowych, tym większa szansa na to, że zmusimy te koncerny do podcięcia gałęzi, na której one siedzą.

https://nczas.com/

Komentarzy 9 do “Zaufanie do mediów głównego nurtu na najniższym poziomie w historii. Ponad połowa Amerykanów uważa, że kłamią.”

 1. bronek said

  „Ponad połowa Amerykanów uważa, że kłamią.”
  Koniec cytatu.
  No dobrze – a ilu z tej większości uwierzyłoby w prawdę – bo to jest tak samo ważne. Stwierdzenie, że media kłamią nie jest równoznaczne z tym, że ta większość zna prawdę. Po prostu une zakłamały tak rzeczywistość i to na różnych, poziomach, pionach i przestrzeniach czasowych, że prawdę znają tylko niektóre une.

 2. UZA said

  ad.1) „Po prostu une zakłamały tak rzeczywistość i to na różnych, poziomach, pionach i przestrzeniach czasowych, że prawdę znają tylko niektóre une.”

  Moim skromnym zdaniem une (nawet te najważniejsze) wcale nie znają prawdy i w gruncie rzeczy nie są takie mądre, jak się powszechnie uważa . Problem w tym, że udało im się skutecznie ogłupić ( a później sterroryzować) społeczeństwa o wyższym potencjale. W tych społeczeństwach wciąż znajdują się jednostki odważnie szukające prawdy i głoszące ją. Niestety, wielu pozwoliło sobie wmówić , że prawdy albo w ogóle nie ma, albo każdy ma jakąś swoją.

 3. D-T said

  Tylko kto decyduje że jedno medium jest głównego nurtu, inne już nie?
  Mam w telewizorze ponad 500 programów telewizyjnych i drugie tyle radiowych. Jakoś nie mam oporów by oglądać TV Republika by po chwili włączyć WSI24 celem weryfikacji. W mojej ocenie wszystkie media ukazujące się oficjalnie w przestrzeni publicznej mogą się mianować tymi z głównego nurtu, jednak wszystkie kłamią dla utrzymania swojej pozycji na ścieżce obranej doktryny (czyli każde broni innej grupy interesów). To od poziomu świadomości i wiedzy widza, słuchacza, czytelnika zależy co uzna za prawdę. Nie należę do grona osób które można nakarmić byle czym, bo jak to zauważają moi znajomi – zadaję za dużo pytań na które nie potrafią mi udzielić jednoznacznych odpowiedzi.

 4. Birton said

  w Polsce Dziennik TV o 19:30 to kurs dla Goebbelsa, gdyby żył, jak preparować wiadomości dla mas

 5. Gazda said

  W mediach, wlacznie z Gajowka, b. popularne jest okreslenie „media głównego nurtu”, podczas ggdy w moim przekonaniu bardziej adekwatny byłby ekwiwalent:
  „koszer-media głównego ścieku”.

  ———–
  Tak stoi niemal wyłącznie w zamieszczanych artykułach.
  Ja, osobiście, prawie nigdy nie używam tego zwrotu.
  Admin

 6. Ryotaro said

  polecam tego Dziadeczka

 7. zen said

  O tym filmie wspominał Wojciech Olszański na „Wolnych tematach” wklejonym przez Osobę Prywatna.

  http://emisja.tv/programy/amerykanie-chca-walczyc-rosja-polsce/

 8. Siekiera_Motyka said

  Dr. Bhakdi na temat Swirusa i tak zwanej szczepionki,

 9. marteczka said

  Dziś jadąc samochodem widziałam jakiegoś starszego mężczyznę, który stał na światłach z dużym kartonem, na którym był mniej więcej taki napis w wolnym tłumaczeniu: Brońmy Chicago w wojnie jaką wypowiedziała miastu burmistrz Lightfoot.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: