Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  NICK o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Emilian58 o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Piotr B. o Operacja na Ukrainie a globaln…
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Jack Ravenno o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Yagiel o Wolne tematy (67 – …
  maxi o Co się stanie po referendum w…
  Emilian58 o Korzenie ukraińskiego neonaziz…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  revers o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Co się stanie po referendum w…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 621 obserwujących.

64 rocznica zamordowania Bohdana Piaseckiego przez funkcjonariuszy bezpieki wiadomego pochodzenia

Posted by Marucha w dniu 2021-01-24 (Niedziela)

W Warszawie, 64 lat temu, 22 stycznia 1957, Żydzi z bezpieki porwali i zamordowali 15-letniego Bohdana Piaseckiego, syna lidera PAX w PRL (a w II RP lidera Ruchu Narodowo Radykalnego) Bolesława Piaseckiego.

Jednym z najbardziej znanych morderstw politycznych dokonanych w czasach PRL był żydowski mord rytualny na piętnastoletnim Bohdanie Piaseckim, synu Bolesława Piaseckiego, lidera PAX i przedwojennego wodza narodowych radykałów.

Był to akt bezkarnej nienawiści Żydów chronionych przez reżim komunistyczny, w którym Żydzi odgrywali ogromną rolę, na człowieku znienawidzonym przez środowiska żydowskie. Zabójstwo to przybliżył czytelnikom Przemysław Słowiński w wydanej przez wydawnictwo Fronda książce „Niewyjaśnione zabójstwa”.

Porwanie i zamordowanie Bohdana Piaseckiego miało miejsce 22 stycznia 1957 roku. Jego ofiarą był 15-letnimi uczeń X kasy Bohdan Piasecki, który o 13.30, po wyjściu z liceum świętego Augustyna (na warszawskim Mokotowie mieszczącego się w budynku Naruszewicza 32), został podstępem porwany przez dwóch mężczyzn – na ulicy Naruszewicza ubrani w kapelusze i płaszcze osobnicy przedstawiający się jako funkcjonariusze Milicji Obywatelskiej okazując młodemu Piaseckiemu jakąś legitymacje i dokument skłonili go do wejścia do taksówki (czarnej Warszawy) zaparkowanej nieopodal przy ulicy Wejnerta.

Świadkami porwania byli koledzy chłopaka (Janusz Świątkowski, Ryszard Karwański, Wojciech Szczęsny), którzy przezornie spisali numery rejestracji samochodu (T75-222) i poinformowali o wydarzeniu młodszego brata Bohdana Jarka Piaseckiego, który po powrocie do domu (Krasickiego 7) poinformował ojca, a ten poinformował o porwaniu Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Bohdan Piasecki był chłopcem bardzo religijnym, marzył o zostaniu kompozytorem. Wychowywany był przez babcie, stracił matkę Halinę Kopeć w Powstaniu Warszawskim – była łączniczką AK. Prócz brata Jarka, miał przyrodnie rodzeństwo z drugiego małżeństwa ojca z Barbarą Kolendo (łączniczką Konfederacji Narodu) – braci Zdzisława i Ładysława, siostry Bożenę, Marzenę i Halinę.

Tego samego dnia chłopak został zamordowany. Jego zmumifikowane zwłoki znaleziono w czasie kontroli instalacji hydraulicznej dopiero po prawie dwu latach 8 grudnia 1958 w piwnicy kamienicy Świerczewskiego 82A (obecnie aleja Solidarności).

Kilka godzin po porwaniu ojciec chłopaka zadzwonił od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. MSW i podległe jej służby nie przyłożyły się do pracy operacyjnej – np. działacze PAX na własną rękę odnaleźli samochód używany przez porywaczy.

Po porwaniu oraz zabiciu chłopaka porywacze dzwonili kilkakrotnie do ojca chłopaka z żądaniami okupu, wymusili na ojcu porwanego odbiór kolejnych instrukcji jak dostarczyć okup. Pierwszy list porywacze umieści w Urzędzie Pocztowym nr 1 na Świętokrzyskiej kilka dni przed porwaniem (po list zgłosił się pracownik ojca i funkcjonariusze SB, porywacze w liście żądali 4000 dolarów i 100.000 złotych okupu).

Kolejne informacje były w pudełkach na zapałki z naklejką pocztową Ekspres pozostawionych w miejscach wyznaczonych przez porywaczy. Wysłannik Bolesława Piaseckiego, ks. Mieczysław Suwała (żołnierz AK), miał odebrać instrukcje z restauracji „Kameralna” na Foksal. W kawiarni dowiedział się, że ma udać się na Jakubowską 16, a potem na wiadukt mostu kolejowego od strony Wału Miedzeszyńskiego – tam porywacze zostawili portfel porwanego, ale nie zostawili instrukcji. Kolejny telefon podwyższał sumę okupu do 200.000 złotych – miała być to kara za poinformowanie MSW (porywacze wiedzieli o 7 nieoznakowanych radiowozach MO).

Instrukcje pozostawiono też w drzwiach kościoła Świętego Krzyża. Drugim wysłannikiem Piaseckiego był Ryszard Reiff, By upokorzyć wysłannika Piaseckiego, porywacze kazali im nosić ze sobą poroże jelenia i walizkę z okupem, dodatkowo dzięki zajęciu obu rąk nie miał on jak skorzystać z broni palnej. Instrukcje miały też być przy słupie milowy na rogu Marszałkowskiej i alei Jerozolimskich. Pomimo że Bolesław Piasecki był jednym z najbogatszych ludzi w PRL, to pieniądze na okup pożyczył mu PAX.

Jak w wypadku innym morderstw politycznych ukazały się w prasie teksty szerzące dezinformacje. Autorem jednego z takich tekstów był były działacz PPR i PZPR, a później (według kilku wyroków sądowych) TW SB w latach 1969–1977, oraz lider KPN, Leszek Moczulski. Leszek Moczulski i dwu innych dziennikarzy w teście „Zagadka cichej uliczki”, który ukazał się na łamach „Dookoła Świata”, sugerował, że Bohdan Piasecki uciekł na zachód do swojej matki, która miała nie zginąć w Powstaniu Warszawskim. Podobną plotkę szerzono na falach Radia Wolna Europa.

Z porywaczami współpracował, odnaleziony przez ludzi z PAX, a nie śledczych z MSW, kierowca samochodu Ignacy Ekerling – żołnierz armii Berlinga, były pracownik Żydowskiej Drukarni „Nowe Życie”, kierowca w Żydowskim Instytucie Historycznym.

W śledztwie ustalono, że zeznania kierowcy, który twierdził, że porywaczy nie znał i byli oni tylko jego pasażerami, były w wielu miejscach sprzeczne. Ignacy Ekerling usiłował opuścić PRL po zabójstwie i wyemigrować do Izraela. Przeszkodzili mu w tym ludzie z PAX. Nie został jednak aresztowany i dalej pracował jako taksówkarz, otrzymał nawet większe mieszkanie służbowe, co dziwne nie od MPT tylko od MSW.

Po ponad roku Ekerlig został aresztowany. Znaleziono w jego domu obciążające go zapiski — adresy Żydów, którzy zamieszkiwali w miejscach, gdzie pozostawiono informacje od porywaczy dla Bolesława Piaseckiego, oraz Żydów z SB pracujących nad sprawą. Większość z nich zdążyła już jednak wyemigrować do Izraela. W zapiskach był też adres kobiety mieszkającej przy miejscu porwania i plan sytuacyjny miejsca porwania.

Porwany został zamordowany w rytualny sposób. Ogłuszono go uderzeniem w głowę, kości czaszki od uderzenia popękały. W ciało chłopaka wbito trzy gwoździe, po jednym w żołądek, serce i głowę. W klatkę piersiową wbito bagnet, niedostępny na rynku i produkowany dla wojska. Czysta bielizna chłopaka, bez śladów potu świadczyła, że został on zamordowany zaraz po porwaniu.

W budynku, w którym znaleziono zwłoki, znajdowały się dwa mieszkania operacyjne MO, w tym mieszkanie znajomego Ekerlinga Żyda Adama Kossowskiego funkcjonariusza MO, który jak większość osób zamieszanych w sprawę wyemigrował do Izraela.

Oskarżenie wobec Ekerlinga wycofano za zgodą Cyrankiewicza i Gomułki, na prośbę Romana Zambrowskiego. Żydzi w kierownictwie MSW doprowadzili do tego, że Ekerling nie został postawiony przed sądem. Dowody ze śledztwa szybko zniknęły z archiwów MSW (taśmy z nagraniem głosu porywaczy i odciski palców z listu z żądaniem okupu).

Szokująca była nieudolność [chłe chłe, neudolność – admin] MSW i niechęć do prowadzenia działań operacyjnych. Wielu świadków było zastraszanych lub padło ofiarą pobić. Śledztwo nie zostało podjęte nawet w marcu 68. Duże partie akt śledztwa zniszczono w 1974 i 1978 roku.

Porwanie i zamordowanie Bohdana Piaseckiego miało na celu zadanie bólu Bolesławowi Piaseckiemu. – w II RP prawnikowi, absolwentowi Uniwersytetu Warszawskiego, kierownikowi Oddziału Akademickiego Obozu Wielkiej Polski, działaczowi Sekcji Młodych Stronnictwa Narodowego, jednemu z założycieli Obozu Narodowo Radykalnego, liderowi Ruchu Narodowo Radykalnego, od 1934 internowanego przez sanację w obozie koncentracyjnym w Berezie Kartuskiej. Żołnierzowi kampanii wrześniowej 1939, dowódcy konspiracyjnych Uderzeniowych Batalionów Kadrowych, które weszły w skład Armii Krajowej, więźniowi NKWD, który rozpoczął na początku 1945 roku kolaborację z sowietami.

W okupowanej przez komunistów Polsce Bolesław Piasecki rozpoczął w 1945 roku wydawanie pisma „Dziś i Jutro”, w 1947 powołał do życia stowarzyszenie PAX, wydawał prasę kierowaną do katolików („WTK”, „Zorza”, „Kierunki”, „Słowo Powszechne”) i książki. PAX chciał być pośrednikiem między Kościołem a władzą komunistyczną (Kościół nie był tym zainteresowany”).

PAX „współpracował z ruchem »księży patriotów«, atakował polski episkopat za rzekome dążenie do przywrócenia kapitalizmu, popierał łajdacką parodię procesu kieleckiego biskupa diecezjalnego Czesława Kaczmarka i uwięzienie prymasa Stefana Wyszyńskiego”.

W 1953 roku PAX przejął „Tygodnik Powszechny”. Do 1955 roku działaczami PAX byli Tadeusz Mazowiecki, Andrzej Wielowieyski i Janusz Zabłocki.

PAX był częścią frontu Jedności Narodu i Patriotycznego Ruchu Odrodzenia Narodowego. Do pozytywów PAX należy zaliczyć wsparcie dla bioetycznego nauczania Kościoła, zapewnienie pracy wielu żołnierzom AK, stworzenie spółdzielni mieszkaniowej, liceum, wydawnictwa, produkcję dewocjonaliów, pomoc socjalną dla żołnierzy AK.

Bolesław Piasecki był od 1965 roku posłem na sejm, w latach 1971-1979 członkiem Rady Państwa, w 1968 poparł antysemicką nagonkę.

Bolesława Piaseckiego nienawidzili „liberałowie” z PZPR i staliniści – dla których był obcym katolickim elementem, wspierającym AK i prowadzącym patriotyczne liceum. Dla Kościoła katolickiego PAX był wrogiem szerzącym modernistyczne herezje i wspierającym antykatolickich komunistów.

Przez lata zabójstwo syna Bolesława Piaseckiego było tematem tabu w PRL i we współczesnej Polsce dla „środowiska kształtującego opinię publiczną w PRL, związanego głównie z filosemicką Unią Wolności”.

Jan Bodakowski
https://prawy.pl/

Komentarzy 18 do “64 rocznica zamordowania Bohdana Piaseckiego przez funkcjonariuszy bezpieki wiadomego pochodzenia”

 1. Przemysław Jakub said

  Czwarta rocznica porwania i zamordowania Bohdana Piaseckiego:

 2. plausi said

  Wędrówka dusz na przykładzie Konfederacji

  „działacz PPR i PZPR, a później (według kilku wyroków sądowych) TW SB w latach 1969–1977, oraz lider KPN, Leszek Moczulski”

  Dusza Moczulskiego wędrowała od PPR przez PZPR i TW SB do KPN, Konfederacji I, mającej wyrażać patriotyzm i antykomunizm, być może była to ustawka służb mająca imitować opzycję, zgodnie zresztą z drugą metodą Chomskyego

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/na-ra/#Chomsky_2

  Konfederacja I. miała otrzymwywać finansowe wsparcie także z RFN, patriotyzm w Polsce nie znał nigdy granic.

  Dusza Konfederacji objawiła się w Polsce ostatnio w Konfederacji II. Jakie środowisko doprowadziło z kolei do powstania tej konfederacji nie potrafimy powiedzieć, także kto dostarczył pieniędzy na ten cel, ale samo istnienie konfederacji pozwala stwierdzić obecność ducha konfederacji, tak pięknie ożywionego jeszcze przez KPN. Wędrówkę ducha konfederacji określają chyba jednak zawsze jak nie te same to podobne reguły. Jej funkcja jest może bliższa funkcji KPN niż nam się może wydawać w naszej prostocie ducha, aby nie rzec w naszym prostactwie.

  Na temat demokracji i jej regół funkcjonowania, nie tylko w Polsce, wypowiadaliśmy się niejednokrotnie:

  https://marucha.wordpress.com/2020/09/24/polska-przyciaga-coraz-wiecej-spolecznej-szumowiny/#comment-919286

  jedną z regół jest tworzenie opozycji, bo bez opozycji to żadnej demokracji, nie ma. Konfederacja jest jedną z form opozycji. Kto wie, czy nie przyjdzie nam uznać PRL w końcu za państwo demokracji i będziemy musieli mu przyznań numer w szeregu RP, ale między RP 2 i RP 3 byłoby wolne jedynie 2,5, i tak byłaby PRL RP 2 1/2 .

 3. Birton said

  podobnie :
  Morderstwo Leppera to akt bezkarnej nienawiści Żydów chronionych przez antypolski reżim żydowski z warszawki , w którym Żydzi odgrywają najistotniejszą rolę, na człowieku znienawidzonym przez środowiska żydowskie.

 4. Ryotaro said

  Ad.2
  To jest kuriozum, dlaczego na przykład Bosak występuje w publicznych telewizjach. Jedynie Braun wydaje się być autentyczny z całej tej hałastry. Czy jest?

 5. I*** said

  (4) Ryotaro

  Braun ma pierwszorzędne korzenie… :)))

  Gra „opozycjonistę” – całkiem udatnie, skoro wielu mu uwierzyło. :)))

 6. Birton said

  Szalom, bracie koszerny Braun, my musimy znacznie na ciebie pomstować i nie dać ci anteny, a ty pomstuj na nas, aby tobie goje wierzyli, ale, szalom bracie koszerny Braun , wynagrodzimy to w pieniądzu, jak zawsze, szalom i w synagodze się dla bezpieczeństwa nie pokazuj

 7. pamiętający said

  > Do pozytywów PAX należy zaliczyć wsparcie dla bioetycznego nauczania Kościoła

  No tak, to jest dopiero „pozytyw”!!! Właśnie dzięki takiemu podejściu mamy dzisiaj wsparcie papieża Franciszka dla „redukcji CO2”. A jako powiedział Gates, liczbę ludności trzeba zredukować o 15% żeby nie produkowała za dużo CO2.

  Do tego PAX, nie tylko kato-lewackie więź i znak, drukował wszelkie herezje modernistyczne, typu książek De Chardina (herezja ewolucjonistycznego panteizmu), Maritaina itp. Piasecki po wojnie wyrządził Kościołowi w Polsce bardzo wiele złego i to dzięki min. innymi niemu mamy dzisiaj taki obraz Kościoła, jaki mamy, z księżmi bez pojęcia o doktrynie katolickiej, kov idowym dogmatem wiary, religijnym obowiązkiem noszenia maseczek i poddania się szczepieniu.

  Zbrodnia była okrutna i trzeba o niej pamiętać, ale rola Piaseckiego po wojnie była gorzej niż dwuznaczna.

  ———-
  Na pewno nie była jednoznacznie negatywna.
  Był znienawidzony przez tasiemców, co dobrze o nim świadczy,
  Admin

 8. Lily. said

  Mozna powiedziec,ze wiekszosc z Nich,
  byla czlonkami innych partii i Europoslami.
  JAKIE maja osiagniecia?.Oprocz OSOBISTYCH.
  G.B,w czasie trwania kampanii prezydenckiej,
  na pytanie pana Andrzeja Zakrzewskiego.
  „CZY ROZWIAZE MASONERIE w Polsce,jak
  wygra wybory”.
  Odpowiedz otrzymal TAKA.

  NIE. „BO JESTEM WOLNOSCIOWCEM”.

 9. I*** said

  (5) cd.

  Na spotkaniach z ludźmi dość często pytano Brauna o jego pchodzenie (czy jest Polakiem?) – w odpowiedzi, ten wygadany spryciarzyna, wił się jak piskorz, kluczył i… koniec końców zainteresowanych odsyłał do internetu! :)))

  W każdym razie Braun lubi godzinami (z namaszczeniem) opowiadać różne bajki, bardziej lub mniej prawdopodobne – ale cel jest zawsze ten sam… „uśpić” (omamić) słuchaczy rozwlekłą gadaniną, namotać i w efekcie zrobić z nich durniów. Krótko mówiąc – niezły z niego manipulator. :)))

 10. WI42 said

  @9 I***
  W istocie zgadzam się z obserwacjami……

 11. WI42 said

  @ Artykuł.
  Dobrze zebrane podstawowe fakty, jednak z kreatywnymi dodatkami:
  „W okupowanej przez komunistów Polsce Bolesław Piasecki…”
  Teraz Polska jest okupowana przez kogo? – przez analogię przez demokrację, lub coś podobnego…

 12. Aleksis said

  Pierwsza KONFEDRERACJA to zdradziecka TARGOWICA /Masoński podły spisek/. Konfederacja, PIS,PO,SLD i ich pochodne to jedno i to samo. Moim zdaniem obecnie też nie ma polityka który by nam dobrze życzył . Dlatego tak uparcie dążą żebyśmy się wszyscy zaszczepili. Za II RP przewagę we władzach miała masoneria. Kiedyś czytałam o masonach w II RP na stronacg Iranu.kiedy miesiąc temu chcailam do temetu wrócić. Okazało się że google wszystko skrzętnie usunął. Ciekawe jaki obecnie % polityków to fartuszkowcy i w której partii jest ich najwiecej? Myślę , że Braun i JKM i oczywiście Kaczyński z Morawieckim. Aż strach pomysleć, że może 1/2 sejmu.

 13. Antares said

  I pomyśleć, że w czasie ostatniej wojny tylu durni przypłaciło życiem swoim i najbliższych ratując tych piekielników. Aż nie chcę pomyśleć ilu takich durnii by dziś było gdyby ewentualnie doszło do takiej sytuacji.

 14. plausi said

  No właśnie, przez kogo ?

  Ad 11, W142

  „Teraz Polska jest okupowana przez kogo?” my byśmy nawet sformułowali:
  „A teraz Wolna Polska przez kogo jest okupowana ?” „przez analogię przez” demokratów, czy wręcz wolnościowych demokratycznych zagranicznych „inwestorów” ?

  Ad 4, Ryotaro, 5, I*** , 8, Lily i innyi,
  słusznie dowodzą, że z tymi przy-wódce-ami należy bardzo ostrożnie się obchodzić. Jeśli obserwować organizację społeczne czy polityczne to są na ogół dwie możliwości:

  1.organizacja powstaje istotnie (?) spontanicznie, ale od pewnej siły służby są zobowiązane, przyprawić organizacji głowę, o tym jak należy eliminować opornych przeciwników nowej głowy, patrz link, naturalnie opis dotyczy nie tylko żydostwa, jest bardziej ogólny:

  http://pppolsku.blogspot.com/2012/09/wybrane-teksty-1.html#Metody_walki

  może niektórzy członkowie NSZZ dostrzegą tu pewne podobieństwa.

  2. Organizacja jest tworzona na przyszłość przy udziale własnych agentów, por. KPN, w przewidywaniu zapotrzebowania na nią w przyszłości, nawet w stanie uśpienia, Izraelici mają dla takich agentów nazwę „sajan”, śpiący agenci są reaktywowani w razie potrzeby, n.p. gdy organizacja odbiega od wyznaczonej linii, lub nie należycie wykonuje swe zadania, jeżli zajdzie potrzeba przyprawia się nową głowę.

  Jako ilustrację pozwolimy sobie przytoczyć dwa przykłady zza granicy:

  a. RFN, partia REP (Republikanie, prawicowa) została wywindowana do pewnej siły pod kierownictwem Schąnhubera, że w połowie lat 90-tych został zastąpiony przez Rolfa Schlierera, pod którego kierownictwem zniknęła partia REP ze sceny politycznej.

  b. Jean-Marie Le Pen rozwinął również partię prawicową Front Narodowy, został zastąpiony przez swą córkę Marine Le Pen.

  Zarówno w Konfederacji jak też n.p. w prawicowej AfD w RFN musi się aż roić od pracowników służb, także etatowych, nie inaczej jest w innych partiach, dotyczy to w szczególności kluczowych przedstawicieli. W Wolnej Polsce nie jest inaczej.

  Jesteśmy przekonani, że

  A. każda organizacja o większym zasięgu ma przyprawioną głowę przez służby

  B. wyobrażenie, że są to służby z własnego kraju, jest bardzo poważnym uproszczeniem

  C. co prawda w filmach, szczególnie z USA, służby zachodu i wschodu są przedstawiane jako skrajnie antagonistyczne, w rzeczywistości współpracują one ze sobą ZAWSZE, w mniejszym lub większym stopniu, a wielu agentów współpracuje z oboma stronami.

  D. jedynie na poziomie lokalnym można sobie wyobrazić, że nie ma tam w organizacji agentury, ale jakieś koleżeństwo, nazywane niekiedy sitwą, jest zawsze. Sitwę jest wszakże łatwiej rozpoznać, niż agenta, przy czym nie należy zapominać, że każda partia z definicji jest rodzajem sitwy.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Partia

  Proszę spróbować odpowiedzieć na pytanie:

  Czy w ogóle jest możliwe coś w rodzaju demokracji w systemie partyjnym ?

  Co właściwie mądrego czynimy, uczestnicząc w imprezie o nazwie wybory w takim systemie partyjnym, pomińmy fakt, że spełniamy nasz obywatelski obowiązek ?

  Wracając do ofiary Piaseckiego, czy czytelnicy dostrzegają w tym pewne podobieństwa do zabójstwa Popiełuszki ?

 15. https://marucha.wordpress.com/2021/01/16/wolne-tematy-5-2021/#comment-938427 Ad. 141: ŻYDZI KRADNĄ KRAKÓW – Stanisław Michalkiewicz

  Pisałem kilkakrotnie, że Żydzi straszyli nas kwitami Wielkich Sum na budowę zamku Królewskiego – z której to racji Kneset odbył 2 posiedzenia na Wawelu. Gdy Pezydentka Teresa Garland ZAPROTESTOWAŁA to ogłosiłem, że Kazimierz Wielki mógł obciążyć Żydów podatkiem na Odbudowę Gargamella, ale pieniądze użył na budowę Moskiewskiego KREMLA, wobec czego III posiedzenia Knesetu na Wawelu nie było.

  W Niemczech chciałem sprzedać Kanclerzowi Kohlowi Świątynię Salomona, ale ten Przestraszył się PRZENOSZENIA Watykanu na Wzgórze Świątynne więc ZABRAŁ to Pretorium Rzymskie Żydom i dał Palestyńczykom, którzy nie rozliczyli się ze mną. Gdy się dopominałem to odesłali mnie do Domu Wariatów więc poskarżyłem się więc Narodowcom obiecując im Wypłacalność z podatku katastralnego Jerozolimy i hipoteki Rzymu, ale zaatakowali mnie NIENAWISTNIE – i to bardziej niż biskupki Bundestag za finansowanie MEJ Funkcjonalnej Chronologii Architektury Niemieckiej ???

  Doktor Kękuś twierdzi, że Zbigniew Ziobro jest asekurantem politycznym Mateusza Morawieckiego. – Jeśli tak to Zbigniew Ziobro jest według Jawarharlala Nehru GANGSTEREM POLITYCZNYM. Zeznałem, że Battenberg kupił od Rockefellera Folwark Żydowski za Złoto Indii, co królowa brytyjska wyperswadowała Zbyt Kategorycznie.

  W sądach amerykańskich było SAKRAMENTALNE pytanie o Przynależność do Mafii. W Końcu poniosło mnie i wytłumaczyłem Amerykanom, że Mafia to DINTOJRA czyli Sąd Rabinacki, którym jest loża masońska, bo masoni są od Cromwella niewolnikami żydowskimi. Capo jest wyznaczany przez Lożę – ale kto wyznaczył Capo di Tutti Capi z Katowic który Podpierdolił Pawi Tron ??? Poza tym Żydzi to Kapitał Kryminalny: Wolter, Goethe, Fichte, Staszic i Prus. Szef kapitału politycznego Urszuli Sipińskiej Tomasz Wołek powiedział jednak, że KAPITAŁEM KRYMINALNYM JEST ANTYSEMITYZM więc kapitał polityczny Sipińskiej Diabli Wzieli. Car wysłał sybiraka Prusa na poszukiwanie LABIRYNTU, który szukał go w Tebach Stubramnych.

  W książce HITLER BYŁ AGENTEM ANGIELSKIM jest podana masońska struktura władzy: Królewięta rządzą pedofilami; Pedofile homoseksualistami; Homoseksualiści masonami a Masoni jurysdykcją, policją, wojskiem i nauką. Jurysdykcja, Policja, Wojsko i Nauka są awansowane przez pedofili, o których wiedzy nie mają, toteż muszą się podlizywać pederastom jako skoneksjonowanym z pedofilami. To zapewnia masonom Bezkarność. Nad tym czuwają Piastowie-Rotszyldy, których policją są Żydy czyli holokauści.

  Masoneria jest SALONOWĄ ekspozycją mafii. Wszytko jest omawiane w Loży masońskiej, która jest Dintojrą czyli sądem rabinackim, wywołującą Strach u rzezimieszków, którzy nazwani są Żołnierzami: Mój brat – tajny Świadek Jechnatona-Jehowy – miał powiedzenie: Kto Się Narazi Żydom to NIEPOŻYJE, czego nauczyli go w szkole podoficerskiej. Rzezimieszek wie, że jak się narazi Żydom to zostanie zamordowany w Więzieniu.

  Prokurator Wojewódzki we Wrocławiu Kogut, który zamordował MSZ Rapackiego i największego spadkobiercę w Niemczech Moltkego-Molkę, został aresztowany Z NAKAZU Władysława Gomułki. Gdy prokurator zażądał dla Koguta Kary Śmierci to ten krzyknął: JA BĘDĘ WISIAŁ W DOBRYM TOWARZYSTWIE. TO HONOR DLA MNIE, zaklinając się, że samobójstwa w więzieniu Nie Popełni. – Ale powiesił się w celi łódzkiego więzienia.

 16. Kar said

  – nikt sie jeszcze nie odniosl – do glownego w/w obrazka; moglbym tak patrzec i patrzec bez konca na te ukro-slowianska siekiere. Jest zrobiona z sercem i charakterem. Ma mocne podstawy, zeby dziabac czlowieki efektywnie na lewo i prawo.

  I to dlatego nasz siepacz https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/44/Cyrankiewicz.jpg rwal sie do uprawiania szlacht na tych co wazyli sie szalenczo podnosic gorne konczyny.

  ON wprost mentalnie kochal socjalne narzedzie-SIEKIERA!

 17. Andrzej Żuławski, LITY BÓR, Polska Oficyna Wydawnicza „BCW”, redaktor Katarzyna Merta, Warszawa 1991, ISBN 83-85167-95-1,323

  LITY BÓR jest synonimem zagubienia i błądzenia, co oddał bandyta Paramanow w Ostatnim Słowie. Styl jest szczegółowo-rzeczowy i refleksyjny – bardzo ciężki – co można nazwać dostojewszczyzną czyli psychologizowaniem, ale nie intelektualizmem, bo AŻ nie radzi tu sobie. AŻ czytał Dostojewskiego i starał się nim zainteresować Andrzeja Wajdę, który trzymał się jednak od Dostojewskiego z daleka. Książka została napisana w 1. 1968-69, przed śmiercią idola mej wczesnej młodości, zbuntowane­go po chuligańsku Marka Hłaski.
  Akcja dzieje się w dużej części na Dworze Księcia Warszawskiego Andrzeja Wajdy. Tłem muzycznym i politycznym jest antysyjonistyczne przemówienie Gomułki w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Marcu 68, gdy pienił się na Syjonistyczną Piątą Kolumną.. Niesa­mowity jest ciąg zdarzeń w trakcie tego przemówienia – nawet symboliczny – ale szczegółowość narracji każe widzieć w tym literaturę faktu.
  AŻ jedzie najpierw do swej pierwszej miłości Ewy, Córki Poety K, którym był wyraźniej Julian Tuwim. Patrzą na transmisję z Sali Kongresowej PKiN, gdzie aktyw PZPR skanduje antysemicko a Ewa płacze, bo będzie musiała opuścić Ten Kraj.
  Gdy wchodzi na trybunę Towarzysz Wiesław opuszczają mieszkanie i jadą do Byłej Żony Wajdy, w trakcie czego AŻ dostrzega swego młodszego brata Antka na cokole pomniku Powstańców Getta, któremu kiwa ręką oraz Adolfa Rudnickiego. Wyskakuje do AR a ten pyta czy słyszał to, i z mądrą miną objaśnia: Znowu się zacznie doszukiwanie żyda.
  U Byłej Żony AW AŻ zostawia Ewę i jedzie pożyczonym mercedesem do SPATiF-u na Krakow­skim Przedmieściu, gdzie jest już tylko fasolaka po bretońsku, ale kierowniczka mówi mu o szaleństwie jego starszego brata Jurka, następcy Zbyszka Cybulskiego w Filmie Polskim.
  Po fasolce wsiada do samo­chodu, gdzie widzi w lusterku twarz Antka, który mówi: Porozmawiajmy do Dostojewskim. – Wiesz, Dostojewski mówił, że Rosja zginie przez Żydów i Polaków. Miałem to za reminiscencję, ale AŻ zasta­nawia się, jak się tam Antek znalazł, i odpowiada, że ma drut, którym otwiera każdy samochód. Jego sutan­na jest brudna od sypiania w gruzach i na klatkach schodowych, więc schował się pod siedzeniem. Studiował teologię – żeby Mordować niedowiarków.
  Zatrzymuje się w Grandzie, gdzie w trakcie nastawionego na cały regulator pienienia się Gomułki pijany Andrzejewski ma do AŻ mowę oskarżycielską;
  Zawsze ciągnęło was do żydostwa. – Twój ojciec nie flirtował z Falangą ale skłaniał się jednak do mocarstwowej prawicy ONR-owskiej, ale ONA wycią­gnęła go z tego i wychowała na ludzi, choć nie do końca, więc straszne musiały być te męki i abstrak­cyjne zarazem, skoro podała nazwisko swego kochanka, ojca swojego dziecka, w dalekiej Polsce.
  Reżyser Poręba awanturuje i oskarża Żydów, przekrzykując Gomułkę w telewizorze. W trakcie tego Oskarżenia bufetowa podała kieliszek chwiejącemu się Andrzejewskiemu z poufałym szeptem: To już siódmy Panie Jureczku. Andrzejewski wyraził się tak, gdyż chciał wyminąć Piaseckiego, którego się wszyscy bali, współ­czuli i za wyjątkiem Żydów popierali, a który był, jak Mirosław Żuławski, do podporządkowania polskiego antysemityzmu Kościołowi, który był widelcem do jedzenia antysemitów.
  Nagle nad telewizyjne charczenie Gomułki i okrzyki Poręby zagłuszył krzyk Jurka – syna TEJ z moskiewskiego łoża tortur: Toż to spisek przeciwko Najjaśniejszej Panience, Królowej Korony Polskiej i Żydowskiej! Poręba, młody chłop na schwał, rzuca się na niego z 3 gorylami, ale ten robi z nich durnia, śpiewając Meine ijdische mamme, co jest to argumentem, że był szkolony w Izraelu.
  Jeszcze bardziej surrealistyczne jest zakończenie książki: AŻ jedzie do szpitala psychiatrycznego w Pruszkowie. Na III piętrze niezakratowanego okna widać rudą głowę Antka i białą Jurka. Jurek – na powitanie – wyskakuje z okna i pada głową na beton. AŻ wyjmuje mu z ręki kartkę i czyta: To ja zabiłem syna Bolesława Piaseckiego. Podpis Jerzy Fejgin-Pawłowski. Po chwili kartkę wyrywa mu kapitan Dariusz, który przejął po swym ojcu śledztwo w sprawie zamordowania Bohdana.
  Trzeba zapytać o to byłego Kapitana Darka, męża Anny German, którego ojciec, pułkownik SB pożegnał AŻ: A do pana nie mam pretensji że pan zerżnął mi synową w noc przedślubną.
  Książka jest polskim Dolce Vita, przy którym Fellini jest żebrakiem, i dynamitem politycznym. Wielokrotnie opisywano akt porwania Bohdana Piaseckiego i relacjonowano zeznania świadków tegoż, ale Pan Pułkownik SB nie dał się zwieść.
  Nawet ja zauważyłem, że nagrany głos rzecznika porywaczy: Halo tu ksiądz, ma doskonałą dykcję – toteż Pan Pułkownik rozpoznał w tym głos Jurka, filmowego następcy Zbyszka Cybulskiego. Matka Jurka, bundówka Fejgin-Pawłowska, przyznała się w Moskwie do uwiedzenia przez funkcjonariusza Defensywy Mirosława Żuławskiego, ojca AŻ, ale w Warszawie wybuchła afera Pana Rotmistrza, o czym piszę w książce Incydentu nie było, wobec czego Fejginównę zesłano do obozu a małego Jurka do makarenki.
  Mirosław Żuławski ocalał we Lwowie, gdyż wygrał zorganizowany przez Putramenta konkurs na wiersz O Stalinie. Fejgnówna z Jurkiem zostali wydani Niemcom, ale Jurek uciekł do bogatych krewnych matki w Warszawie a matka miała zginąć w Oświęcimiu, ale Andrzejewski mówił, że uratowała Miros­ława od zarzutu mordowania Żydów i komunistów. W oddziale partyzanckim była lwowska kochanka Mirosława, Marynia, która urodziła Antka.
  Była ona porucznikiem NKWD i wydała Mirosława i Bolesława Piaseckiego, a potem zamordowała we Lwowie żonę Mirosława, nacjonalistkę i antysemitkę, która ukrywała jednak przed Niemcami 3 Żydów, aby w Pradze Czeskiej, którą nazywała „zadupiem”, zająć jej miejsce. Żuławski i Piasecki należeli z moim ojcem do kilku, których uwolniono z Zamku lubelskiego. Mój ojciec był oskarżony o podpisanie wyroku na sztab NKWD do walki z AK i NSZtem, ale wy­bronił go konsulat USA w Królewcu.
  Maryńia, matka Antka, miała nieszczęście spotkać na swej drodze do kariery generalskiej pułkow­nika SB Wacka, który odegrał pewną rolę w aresztowaniu Bolesława Piaseckiego i któremu – może z tego powodu – powierzono śledztwo w sprawie porwania Bohdana Piaseckiego. Ten na misty­fikację z sobowtórem Bohdana nabrać się nie dał. Szybko wyniuchał, że w spisku była nauczycielka angie­lskiego więc ożenił się z nią, ale ta uciekła mu w Jugosławii, czym skompromitowała go. Ujawnił jednak zwłoki Bohdana i przekazać śledztwo swemu synowi Dariuszowi, mężowi Anny German.
  Ja wiem, że ujawnienie przez Wacka zwłok Bohdana zburzyło montowaną w Szwajcarii grę sobowtórów Bohdana i jego matki Haliny z Kopeciów, wobec czego Maryńka otrzymała miast nominacji generalskiej rozkaz powieszenia się, gdyż do niej należała likwidacja zwłok, które odnaleziono – jak pisała prasa – w piwnicznej ubikacji gmachu Warszawskiego Sądu Powiatowego. Wacek odnalazł te zwłoki szybko, ale zastawił pułapkę, wobec czego Maryńka nie mogła zlikwidować ich. Gdy zabito strażą a wobec odsuwania od śledztwa Wacek przekazał sprawę Gomułce, który kazał ogłosić to.
  Po pogrzebie Maryńki pułk. Wacek odprowadzał tramwajem Żuławskich i, podpity, zwierzał się: „Podłoże mordu jest intelektualne – jakby od Dostojewskiego pisarza: – Pasuje do Marka Hłaski, ale on leżał w Domu Pracy Twórczej na dziwce – i to jakiej!?” – Hipoteza szósta, mówił szeptem: „Dorad­cy sowieccy…” Ale tu wycofał się: „To pasowałoby do Stalina, żeby utrzeć takiemu Piaseckiemu nosa…, ale teraz?” Pan Pułkownik tak mówił, gdyż czuł się asekurowanym przez Nasera, który musiał intereso­wać się sprawą.
  Pułkownik Wacek myślał sobie, że skoro Marek Hłasko położył się tak – żeby wszyscy widzieli – na Pierwszej Kurwie PRL-u to chyba nieprzypadkowo – czyli alibi ZA DOBRE. Oficerem SB, który w r. 1973 proponował Bolesławowi Piaseckiemu ujawnienie morderców jego syna był Wacek a materiałami winna być tytułowa książka.
  AŻ opisuje szczegółowo zamordowanie Bohdana, wobec czego można to skonfrontować z ma­teriałem śledczym, których wersje prasowe mówiły o uprowadzeniu z ulicy, co powinno odnosić się do sobowtóra, który powinien być przysłany z Moskwy lub Izraela, o czym pułk. Wacek wiedział. Podejrze­wał jednak NKWD czyli Maryńkę, gdy był to Bund, czyli Powszechny Żydowski Związek Robotników Polski i Rosji, a MSW robiło tylko pozory, żeby sprowadzić sprawę na manowce.
  Po antysyjonistycznym przemówieniu Gomułki wiadomo było, że lasalowski Bund postawił na rewolucję antymarksistowską, wobec czego taki Mirosław Żuławski zorientował się, że Bundowi będzie potrzebny autorytet moralny i intelektualny, do czego jego syn Andrzej, scenopisista Andrzeja Wajdy, się nadawał.
  Wobec tego Mirosław kazał synowi opisać zabójstwo Bohdana Piaseckiego i przesłać Markowi Hłasko w Kolonii, który zaczął karierę od chodzenia po Warszawie z gwiazdą Dawida, jako ekspiacji za mordowanie Żydów przez Piaseckiego i Żuławskiego, który realizował wyłożony w Dziełach testament Stalina: „Władzę w Polsce oddałem Żydom, bo tylko oni będą ja sprawować w mojej intencji. Oni nau­czą polaczków szacunku dla Związku Sowieckiego.”
  Marek Hłasko na Żyda nie wyglądał i z żydostwem nie miał formalnie nic wspólnego, toteż owe błazenady – żeby wszyscy Polacy chodzili z Gwiazdą Dawida – wyglądały bezinteresownie, ale był to szkolony w Izraelu terrorysta. Wobec tego tytułowa książka miała być politycznym kapitałem krymina­lnym. MH dał dla AŻ izraelski nóż wojskowy do zamordowania Bohdana. Jego protektorem był chyba stalinowski propagandzista i brat propagandzisty Roosevełta Gross, ojciec autora SĄSIADÓW. Protekto­rem Bundu był Nadrabin ZSRS i teść Stalina Łazar Kaganowicz. Bund jest ideologicznie lasalowski a najwybitniejszym politykiem lasalowskim był Adolf Hitler.
  Było to zagranie kapitałem kryminalnym dla awansowania AŻ na prezydenta postkomunistycznej Polski. To powinno się udać, ale Pułkownik Wacek przewidział taki obrót sprawy i poradził Gomułce zamordowanie MH – na co Gomułka się zgodził dopiero po ustaleniu przez Bundesdinst, że MH zamorował w Hollywood Andrzeja Komedę tylko dlatego, że ten Był Polakiem. MH został zamordowany, ale rzeczonego kapitału kryminalnego nie przechwycono. Został on przekazany przez Bundesdinst dopie­ro Gierkowi, czym moczarowcy chcieli skontrować ofensywę izraelską nad Suezem w r. 1973 – wyja­śnienia czego DOMAGAŁ SIĘ właśnie Bolesław Piasecki.
  Jest domysł, że mord na Bohdanie Piaseckim był kapitałową grą Cyrankiewicza na młodszego syna Bolesława Piaseckiego Jarosława. Cyrankiewicz był jednak tylko beneficjentem tego, gdyż – dzięki temu – zmusił Chruszczowa do Pocałunku Braterstwa, czym uratował stanowisko premiera. Zamachy na Bole­sława Piaseckiego powinno organizować NKWD, gdyż ten był figurą frakcji natolińskiej, ale robił to Chruszczow.
  Chruszczow po złamaniu samowładztwa na stalingradzkiej radzie wojennej uciekł samolotem do Bolesława Piaseckiego w Nowogródku, który podpisał ANTIKOMUNISTISCHBEFEHL Wehrmachtu, i to zrobił też Chruszczow zostając katem w Treblince jako Iwan Groźny.
  Piasecki DAŁ Chruszczowa memu ojcu, który był komendantem polskiej partyzantki nacjonalistycznej na Ukrainie Naddnieprzańskiej, gdzie Chruszczow przyczynił się do wzięcia generalissimusa – czyli Stalina II – który wiózł do Pragi złoto na wykupienie przez Holokaustów USA. Ponieważ Stalin DRUGI dał Rozkaz Berii Zamachu na USA i Europę Zachodnią PLANEM SAHAROWA, przez zdetonowanie na dnie Atlantyku Car-Bomby PIERWSZEJ z 2 Strategicznych bomb atomowych Tesli, to Generalissimus został wydany Łupaszce, który go ZAKATOWAŁ za WOŁYŃ.
  Książkę LITY BÓR dostałem od kogoś, kto kupił ją przypadkowo na wyprzedaży makulatury Za Grosik, choć jeszcze kilka łat temu rozmawiałem na ten temat z kompetentnymi i zainteresowanymi kapi­tałowo. W porównaniu z tym Fellini jest żebrakiem – co świadczy o potędze stalinowsko-ruzweltowskiej propagandy grosowskiej.

 18. Dlaczego w Gajówce powtarza się jakiegoś analfabetę politycznego Jana Bodakowskiego, który robi ze sprawy NKWD aferę ubowską, gdy UB robiło tylko Teatr, żeby sprowadzić sprawę na manowce. Przykładem jest gra Sobowtórem Bohdana, na co pułkownik Wacek nabrać się nie dał.
  Mnie też próbowano w to wrobić – żebym Napisał do Bohdana i jego matki w Szwajcarii ? co było intrygą masońską a NKWD to masoneria. Uznałem to za próbę zabicia mnie Kaczym Gównem, czym walczy Bodakowski.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: