Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Szczepionki, agenci i tajemnice

Posted by Marucha w dniu 2021-01-24 (Niedziela)

A to się narobiło! Rząd dobrze chciał, a tymczasem wszystko wskazuje na to, że wyszło jak zawsze.

Zaraz po Bożym Narodzeniu rząd z ogromnym przytupem przystąpił do kampanii „wyszczepiania” obywateli. Przypuszczam, że wyszczepienie się celebrytów i innych szczęściarzy było elementem kampanii propagandowej, na co wskazywałoby rozkręcenie afery w sprawie bądź co bądź marginalnej, a przede wszystkim to, że po rozdmuchaniu tej afery zainteresowanie szczepionkami gwałtownie wzrosło.

Ale to mógł być tylko wstęp do kampanii zasadniczej. Kiedy bowiem rozpoczęła się rejestracja „seniorów” do „wyszczepiania”, okazało się, że firma Pfizer, która – jak nas o tym przez kilka tygodni wcześniej zapewniały telewizje rządowe i nierządne – te szczepionki Unii Europejskiej już „sprzedała” – ni z tego, ni z owego „wstrzymała dostawy”.

W związku z tym, chociaż raz puszczona w ruch akcja rejestrowania „seniorów” do „wyszczepiania” rozwija się siłą inercji według własnej dynamiki, to szczepionek zabrakło. To znaczy – nie zabrakło, bo rząd zapewnia, iż ci obywatele, którzy zaszczepili się pierwszą dawką, dostaną dawkę drugą, bez której szczepionka się nie przyjmuje, podobnie jak pierwszy chrzest, który nie przyjął się panu Andrzejowi Szczypiorskiemu – a przynajmniej takie wiadomości krążyły wtedy na mieście.

Czy tak jest rzeczywiście – o tym przekonamy się już wkrótce – ale już teraz pojawiają się komunikaty, że „seniorzy” będą się „wyszczepiać” znacznie dłużej, niż to początkowo optymistycznie zapowiadano. Do kiedy? Tego nikt jeszcze nie wie, podobnie jak nikt dokładnie nie wie, jak długo jeszcze potrwa sławna „narodowa kwarantanna”.

Kiedy została przedłużona do końca stycznia z perspektywą dalszego przedłużenia, zaniepokojeni właściciele małych i średnich przedsiębiorstw, w które „narodowa kwarantanna” uderza najboleśniej, sprowadzając je na skraj bankructwa, postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i nie oglądając się na rząd i jego surowe zakazy, zaczęli otwierać hotele restauracje i kawiarnie.

Rząd oczywiście „surowe głosi kary” polecając obkładać winowajców grzywnami do wysokości nawet 30 tysięcy złotych, ale nie ma pewności, czy ta pryncypialna surowość aby na pewno ma podstawy prawne. Chodzi między innymi o to, że konstytucja, którą tak wielu obywateli z Kukuńkiem na czele tak umiłowało, w art. 31 stanowi, że nikogo nie można zmuszać do tego, czego prawo mu nie nakazuje, a jeśli nawet można, to tylko na podstawie ustawy, a nie rozporządzenia, jak to zrobił rząd.

Inną wątpliwość wzbudza art. 64 ust. 3, który stanowi, że własność może być ograniczona tylko w drodze ustawy i tylko w zakresie, w którym nie narusza ona istoty prawa własności. Tymczasem do istoty prawa własności należy możliwość korzystania z rzeczy, a więc na przykład – z restauracji, czy hotelu, to znaczy – do używania ich zgodnie z ich przeznaczaniem i pobierania z tego tytułu pożytków.

Wygląda zatem na to, że nawet gdyby lockdown był wprowadzony na podstawie ustawy, a nie rozporządzenia, to nie jest wcale pewne, czy byłaby ona zgodna z zacytowanym przepisem konstytucji. To właśnie pokazuje, jak rządy wykorzystały epidemię do uchwycenia władzy dyktatorskiej, bez oglądania się na jakieś tam konstytucyjne gwarancje.

Wygląda tedy na to, że zaprezentowane przez drobnych i średnich przedsiębiorców obywatelskie nieposłuszeństwo nie jest pozbawione konstytucyjnych podstaw tym bardziej, że w braku innych legalnych uregulowań, konstytucję można stosować bezpośrednio. Tak właśnie chyba uważa pan Sebastian Pitoń, będący nieformalnym liderem „góralskiego weta”. Z tego powodu rządowi propagandyści poinformowali, że nie jest on „prawdziwym góralem”, a pan poseł Mularczyk zasugerował nawet, że może on być agentem Putina – w najlepszym razie – nieświadomym.

Przypomina mi to sytuację z czerwca 1976 roku, kiedy to uczestników rozruchów w Radomiu i Ursusie określano jako „przyjezdnych”, bo miejscowi robotnicy – wiadomo – bez żadnych wątpliwości popierają partię i rząd.

Podobnie z Putinem. W marcu 1968 roku oficer prowadzący z naszą 3 kompanią zmotoryzowaną Studium Wojskowego UMCS ostre strzelanie, skomentował słabe wyniki następująco: cała kompania nie wykonała strzelania, mimo, że karabinki były przystrzelane, warunki widoczności dobre. Podejrzewam waszą złą wolę, więc każden jeden żołnierz, który nie wykona strzelania, będzie uważany za agenta Bundeswehry.

Okazuje się, że metody stosowane w PRL nie tracą swojej użyteczności w demokratycznym państwie prawnym, więc nic dziwnego, że są skwapliwie stosowane.

Oczywiście nie w sposób niewolniczy, tylko twórczy. W dzisiejszych czasach oskarżanie kogokolwiek o to, że jest – niechby nawet nieświadomym – agentem Bundeswehry, byłoby politycznie absolutnie niestosowne, więc w tej sytuacji Putin jest, jak znalazł.

Rozumie to doskonale Donald Tusk, który z okazji wyznaczenia przez Naszą Złotą Panią naszego przyszłego Złotego Pana, czyli szefa CDU, wypowiedział w języku niemieckim te skrzydlatego słowa, jak wiele Europa zawdzięcza Niemcom. Został z tego powodu bezpardonowo skrytykowany przez płomiennych dzierżawców monopolu na patriotyzm, chociaż można powiedzieć, że zachował się powściągliwie. W przeciwnym razie mógł zakończyć swoje przemówienie okrzykiem: Heil Hitler! – bo przecież nie można powiedzieć, by Europa temu wybitnemu przywódcy socjalistycznemu niczego nie zawdzięczała.

Ta chwalebna powściągliwość przynosi zaszczyt politycznemu wyrobieniu Donalda Tuska, w którym Nasza Złota Pani szczególnie sobie upodobała do tego stopnia, że nigdy nie porzuciła myśli o tym, by w roku 2025 na białym koniu wjechał do Pałacu Namiestnikowskiego w Warszawie, gdzie, jak wiadomo, rezydują tubylczy prezydenci.

Toteż Donald Tusk, jakby już wchodząc w buty przyszłego kandydata, wezwał całą opozycję do zwarcia szeregów. Wprawdzie taktownie powstrzymał się od postawienia kropki nad „i” – że powinna zewrzeć szeregi wokół jego osoby – ale to się przecież rozumie samo przez się.

Niestety – albo „stety” – nie jest to takie oczywiste, bo właśnie został opublikowany sondaż, z którego wynika, że na drugim miejscu po PiS-ie, w którym upodobało sobie 35 procent obywateli, uplasował się ruch 2050 Szymona Hołowni z poparciem 18 procent, podczas gdy ugrupowanie Wielce Czcigodnego posła Pupki znalazło się na miejscu trzecim, z poparciem zaledwie 14 procent.

Widać z tego, że Nasza Złota Pani sobie, ale Nasz Najważniejszy Sojusznik też nie zasypia gruszek w popiele i przygotowuje alternatywę na wypadek, gdy PiS wywróci się na skutkach walki z epidemią zbrodniczego koronawirusa.

Zresztą nie tylko na skutkach walki z epidemią. Oto na koncie internetowym Wielce Czcigodnego posła Marka Suskiego ukazały się roznegliżowane fotografie pewnej działaczki PiS. Pan poseł twierdzi, że ktoś mu się włamał, a w dodatku tak skutecznie, że nie może tych zdjęć usunąć. Tego wykluczyć nie można, bo skoro zimny ruski czekista Putin wykonuje cyberataki na same Stany Zjednoczone, to cóż dopiero mówić o Wielce Czcigodnym pośle Suskim?

Inna sprawa, że to nie Putin zrobił tej pani zdjęcia na golasa; podobno zrobiła je sobie sama, a w takim razie warto postawić pytanie – w jakim to celu? Tajemnica to wielka i nie rozwiewa tej mglistości nawet okoliczność, że to ścisłe kierownictwo PiS rozdziela konfitury władzy. W takiej sytuacji lepiej nie łamać i nie wyskrobywać świętych pieczęci tajemnicy zarówno w tej sprawie, jak i w sprawie szczepionek, których nie ma, ale przecież są.

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl

Komentarzy 16 do “Szczepionki, agenci i tajemnice”

 1. bryś said

  Stwarzanie wrażenia towaru deficytowego. Na grypę też zawsze brakowało. Śpieszcie się śpieszcie. Bądźcie lepsi, szybsi i zdrowsi.

 2. bryś said

  Pie.. .oli już tego word pressa. Napisałem gr y . pa i już zmoderowało?

 3. OutsiderR said

  Kiedy bowiem rozpoczęła się rejestracja „seniorów” do „wyszczepiania”, okazało się, że firma Pfizer, która – jak nas o tym przez kilka tygodni wcześniej zapewniały telewizje rządowe i nierządne – te szczepionki Unii Europejskiej już „sprzedała” – ni z tego, ni z owego „wstrzymała dostawy”.

  No cóż… warto w świecie szukać podobieństw i analogii 🙂
  Bo pewne rzeczy się powtarzają.

  Otóż wydaje mi się, że z debiutem tej szczepionki podobnie jest, jak z debiutem Cyberpunk 2077.
  Będzie to przesuwane w czasie ( o szczepieniach mówię).

  Tak Cyberpunk 2077 był niedopracowany, jak i szczepionka.
  Za to reklama, co to będzie za cudo! Ho, ho! Klękajcie narody.
  W końcu robione to pod presją czasu, więc niedopracowane. Pomijam tu pytanie, czy na wirusy może powstać szczepionka.
  Przypominam, że do dziś nie ma szczepionki na wirusa HIV.

  A ta na Covid nadal jest w fazie testów. Problem jest z nią taki, że jest zbyt skuteczna.
  Jak to skuteczna?
  Ano tak, że tuż po zaszczepieniu, w trakcie reklamy produktu jakaś tam pielęgniarka traci przytomność.
  Wielu starszych ludzi umiera już po pierwszej dawce. W ciągu tygodnia. Nawet na ponowne szczepienie nie czekają.

  A tu nie o to chodzi, że nie mają umierać. Nie o to..
  Tylko niech to będzie jakieś pół roku po. Niech tego nikt nie wiąże z faktem zaszczepienia.
  Bo się nazbyt szybko skończą chętni na to „dobrodziejstwo”.

  Więc trzeba pomajstrować przy szczepionce. No i tyle…

 4. Piskorz said

  re 3 W końcu robione to pod presją czasu, więc niedopracowane.” Pisałem o tym tu i na port. niem. Niemcy to puścili.!

 5. Piskorz said

  re art , będzie uważany za agenta Bundeswehry.” Gomułka też mówił, że każda zepsuta snopowiązałka…to kubeł wody na młyn zachodnich imperialistów.

  ————-
  Dziś się już Niemców nie boimy, bo to nasi przyjaciele.
  Admin

 6. OutsiderR said

  RE 4

  Tak jakoś mi się napisało. Pewnie pod wpływem różnej maści, oficjalnych przekaziorów.
  Przeczytałęm to, co napisałem, i mówię do siebie, „napisałeś głupoty”..
  Nie może być szczepionki gotowej w ciągu pół roku, czy roku.
  To było gotowe wcześniej.
  I nie ma nic wspólnego z tym wirusem.
  Wirus jest w gruncie rzeczy mało szkodliwy. Skoro można być chorym bezobjawowo?

  Mój zięć miał tego wirusa. Chorował 1 dzień. Niedzielę przeleżał. Poszedł do pracy w poniedziałek. Po 5 dniach mu zrobili wymaz, to się na kwarantannę zakwalifikował.
  Cały czas była z nim żona. W tym samym domu. Ona ani nie chorowała, ani nie miała pozytywnego wymazu. Tak to wygląda.

  PS Może dlatego to przeszło. Pisanie o szybko robionej „szczepionce” wpisuje się w oficjalną narrację.

 7. revers said

  I coraz wiecej spacyfikowanych demonstarcji przeciwko restrykcjom jak europa daleko …

  https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-01-24/holandia-ponad-130-zatrzymanych-podczas-demonstracji-przeciwko-restrykcjom/?ref=slider&fbclid=IwAR3jKSmaulxA7MBIvaNNEdXh0pq43Mzv-kqzv_C3zu3_yi1SRZ8bit0a1t0

 8. D-T said

  He he he.
  Niby żyjemy w takim super państwie, a jakaś tam żydowska prywatna firma wodzi za nos naszych super przywódców-strategów.
  A ja się zapytam: Skoro propaganda głosi że mamy tak wspaniałą gospodarkę, to gdzie jest nasz przemysł farmaceutyczny? Gdzie są nasi naukowcy?
  Proszę moją wypowiedź potraktować jako ironię i kpinę, ponieważ tego co dzieje się w tym chorym kraju nie można skomentować zachowując pozory powagi.

  ———–
  Panie D-T, prawie nic już nie ma.
  Nie ma przemysłu, nie ma wojska, nie ma policji (to co jest, to jakieś bandy), nie ma bankowości, nie ma polskich mediów, nie ma polskiej rozrywki, nie ma polskiej nauki, nie produkuje się nawet rowerów – a co dopiero samochodów czy samolotów.
  Admin

 9. revers said

  W jądrach komórkowych mamy kwas dezoksyrybonukleinowy (DNA), który jest nośnikiem genów (piszę w dużym uproszczeniu). Kwas ten tworzy tzw podwójną alfa-helix (Nobel za odkrycie). W czasie podziału komórki spirala się rozkręca i obie nici rozdzielają od siebie- jedna trafi do jednej komórki, druga do drugiej. Jest to tzw matryca DNA. Ponieważ w każdej komórce jest po jednej nici „rodzicielskiej”, trzeba dobudować druga nić, aby nasza helisa znów stała się podwójna. Trzeba przenieść zasady nukleinowe w sposób komplementarny, czemu służy mRNA czyli pojedynczy kwas rybonukleinowy tzw messenger (mRNA).
  Jeśli podrzucimy komórce mRNA z zewnątrz np. aby uzyskać lepsze ziarna zbóż, lepsze odmiany owiec itp to powstanie organizm genetycznie modyfikowany (GMO). Jeśli wprowadzimy obcy mRNA z tzw. szczepionki do naszego organizmu, to również powstanie komórka GMO. mRNA może przenieść wszystko.
  Organizm ma mechanizmy eliminacji komórek wadliwych np przez apoptozę czyli przedwczesne obumieranie komórek, poronienie itp.
  80% poronionych samoistnie płodów żeńskich ma zespół Turnera więc tak właśnie nasz organizm strzeże się przed powielaniem błędów genetycznych w kolejnych pokoleniach
  Nie wiemy, co „szczepionkowy” mRNA wprowadzi nam do komórek, czy nie uruchomi apoptozy i wtedy będziemy umierać przedwcześnie? Czy nie uruchomi niekontrolowanego namnażania komórek, co skończy się nowotworzeniem? Nie wiemy nic.
  Dlatego agencje medyczne UE dopuściły WARUNKOWO nieprzebadany preparat genetyczny do podania ludziom jedynie na 1 rok. Jasne więc , dlaczego nasi rządzący tak bardzo spieszą się, by w tempie odrzutowca wszczepić nam to coś. Mają na to tylko rok, bo jeśli tzw. szczepionka się nie sprawdzi, Unia Europejska nakaże ją zutylizować. Na czas warunkowego wprowadzenia tego preparatu zawieszono niektóre obowiązujące dla GMO na terenie UE przepisy i konwencje. Np. kupując kukurydzę w puszce, masz na etykiecie, że jest to GMO lub nie, wtedy możesz podjąć świadomą decyzję-kupujesz , czy nie. Na pudełku tzw. szczepionki nie ma takiej informacji. Tak więc dokonuje się eksperyment na nieświadomych niczego milionach ludzi z pogwałceniem wszelkich przepisów i traktatów międzynarodowych.
  Na świecie od lat funkcjonują przeciwwirusowe szczepionki zrobione np. z atenuowanych, żywych wirusów. Ich działanie nie ma nic wspólnego z wprowadzaniem do ludzkich komórek obcego m-RNA. Co się stało, że nie powstała szczepionka tego rodzaju tylko coś, co szczepionką nie jest?
  Dwa razy w tygodniu szczepię dzieci, od lat. Robię to z pełnym przekonaniem. Szczepienia są jednym z największych osiągnięć ludzkości. Ale do tego eksperymentu ręki nie przyłożę.
  Pamiętajcie, na każdy eksperyment musi być zgoda świadoma uczestnika. Ta osoba musi wiedzieć, że przyjmuje coś, czego skutków nie można przewidzieć. Musi wiedzieć absolutnie wszystko. A badanie kliniczne tego preparatu zakończą sie dopiero w grudniu 2022 roku. Tak więc każdy, kto poddał się temu „szczepieniu” bierze udział w eksperymencie medycznym o nieprzewidywalnym punkcie końcowym. Eksperymentów nie wolno dokonywać na kobietach ciężarnych i dzieciach. Nie wolno też do nich przymuszać ani zmuszać kogokolwiek. Mamy jeszcze Konstytucję i Konwencję Norymberską.
  Pozdrawiam. lek.med. E.A

 10. revers said

  A FEMA obozy czekaja, czy polskie stadiony narodowe, nawet w koszarach wojkowych na placach apelowych z wysokim zakonczonym kolczatka plotem, inaczej ustawione pod straza.

  90% globosovietusow ma to w doopie.

 11. UZA said

  „Nie ma przemysłu, nie ma wojska, nie ma policji (to co jest, to jakieś bandy), nie ma bankowości, nie ma polskich mediów, nie ma polskiej rozrywki, nie ma polskiej nauki, nie produkuje się nawet rowerów – a co dopiero samochodów czy samolotów.
  Admin”

  Nie ma fabryk, nie ma wojska
  I rolnictwo „rząd” wymiecie
  Jeszcze tyko q… swojska
  Sławi imię Polski w świecie

 12. revers said

  Ale sa za to europejskie obozy koncentarcyne dla nie zaszczepionych …

  i tak trzymac, choc wszyscy tupia nozkami i paluszkami o klawiature ze u nas tego nie bedzie.

  A jak? juz widac po kolejkach przed SOR-ami po szczepionke, a potem donos ten i ten od Kowalskich nie wzial szczepionki i wszedl do kurnika nie zaszczepiony, czy toalety publicznej..

 13. Lily said

  ORLIKI,to TEZ STADIONY, w KAZDEJ GMINIE.
  Czy To nie, z
  INICJATYWY wysoko postawionego
  URZEDNIKA w U.E,niejakiego D.TUSKA?.

 14. zen said

  Ten gostek nie jest z mojej bajki, ale demaskuje szatański kult, Jest niewierzący, miał do czynienia z Kundalini, 30 lat temu, w Ameryce Płd. koło Jeziora Titicaca stał bez ruch 45 minut z rękoma podniesionymi ku górze, i to zmieniło jego życie – co się stało nie wiem, ale demaskuje satanistów.
  Izajasz pisał 2.6 tys. lat temu, że ludzie w czasie końca będą leżeli jak gnój na polach i nie będzie miał kto ich grzebać. W tym wywiadzie nazywa Elona Muska super psychopatą

 15. Kowalski3 said

  D-T – nie ma tu żadnej odchyłki, od samego początku terroru CV19 powinniśmy
  zadać dyktatorom jedno proste pytanie:

  Idzie grypa, więc co powinien bidulek człowiek, zrobić, w ramach swej bezsilności,

  bo przecież Rząd walczy o nasze Dobro jak …

  SYZYF!!! – wciąż spadając niżej, niż był wczoraj!

  By się po prostu jakoś chociaż, najprościej, WYLOGOWAĆ z tej paranoidemii?!

  Kto usłyszał od tych truchlawych sepleńców, że – mamy system odpornościowy!

  ŁĄŁŁŁ ! – czyli, ci walczący o nasze ZDROWIE, powinni jako nasi Dobroczyńcy!
  po NAJ-pierwsze!

  Podać program wzmocnienia tego Bastionu!? – czy ja żęże?

  Kto słyszał o: Vit C; D3 ; K 2 ; Aspirynie; o Amantadynie i Chininie nie wspomnę.

  Zamiast tych MILIARDÓW na szczepioneczkę-eutanazyjną w czasie? – dali by nam np.

  Narodowe Centrum badań Narodu RP, w zakresie naukowo:

  bio-chemo-geno – – – logicznego?!

  Gdzie ta dbałość o nasze dobro?

  Widać to, po traktowaniu takich naszych Rodaków, jak, tak dla przykładu:

  prof., dr, etct.:Bodnar; Majewska; Zieliński; Hałat; . . .

  Pozwolimy się rozmnażać robactwu – będziemy ZMUSZENI . . . !

  PODLEGAĆ JEGO PRAWOM~!!!!

  Tu nie ma już marginesu na postawę przetrwania, bo jutro może być lepiej,

  jutro będzie za późno, bo robactwo zajęło wszystkie urzędy!!!

  Oportunizm ma swoje końcowe stadium, nie bądź jego ośmiorniczą odnogą!!!

 16. revers said

  z kim, i z czym do homocovidusow?

  juz lepiej z djablem sie wyszczepic niz swita hostie przyjac, po co cialo chrystusa w mszale? jak uklucie igly blizsze sercu.

  A od 1 kwietnia kolejny spis mieszkancow i uzytkow mieszkalnych w rp z dokladnoscia do mrowki i kopca na mrowki, bedzie latwiej wszystkich wyszczepic lub udupic na modle komisarzy unijnych i systemu wykonawczego, dziel i rzadz to co wysoko opdatkowalo sie..

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: