Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  martino2008 o Wolne tematy (09 – …
  errorous o Pustynia i mnisi. Zagrożenia p…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Bezpartyjna o Liczba urodzeń w Polsce najmni…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Bezpartyjna o Zniewoleni przemocą
  Maverick o Wolne tematy (09 – …
  I*** o Nacjonalizm ukraiński „j…
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  Szczepan Zbigniewski o Oblicza totalniactwa
  Liwiusz o Materializm polityczny
  revers o Wolne tematy (09 – …
  Kojak o W Polsce urodziło się o połowi…
  Listwa o Tajna geoinżynieria – projekt…
  Szczepan Zbigniewski o Parlament Europejski jako post…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Po co nam Korwin-Mikke?

Posted by Marucha w dniu 2021-01-25 (Poniedziałek)

Janusz Korwin-Mikke jest człowiekiem pełnym rozlicznych cnót i zalet, które skutecznie i świadomie niweluje mniej licznymi, ale za to widowiskowymi wadami i przywarami.

Każdy, kto zna osobiście pana Janusza, może o tych ostatnich całymi godzinami opowiadać komiczne dykteryjki, ani razu nie koloryzując czy ubarwiając opowieści. Jako, że przez kolejne partie Korwina przewinęła się na różnych etapach życia niemal połowa polskiej prawicy, materiału na potencjalnych prelegentów nigdy nie zabraknie.

Pomimo to, od czasu do czasu Janusz Korwin-Mikke okazuje się być nader użyteczny, wręcz niezastąpiony.

W ostatni czwartek posłowie poparli uchwałę, w której potępiono politykę Rosji i Władimira Putina oraz wyrażono solidarność z rosyjskim odpowiednikiem Ryszarda Petru – Aleksiejem Nawalnym. Za przyjęciem uchwały głosowało 440 posłów. Jedynie część posłów Konfederacji zachowała resztę rozumu i godności wyłamując się z tego histerycznego chóru. Janusz Korwin-Mikke jako jedyny poseł zagłosował przeciw uchwale.

„Myśmy sprzeciwili się tej uchwale, bowiem służby nie dały żadnych dodatkowych informacji o tym, że Nawalny został otruty przez Rosjan. Nie mam zamiaru robić z siebie idioty w oczach ludzi myślących.” – argumentował racjonalnie Korwin-Mikke w rozmowie z Interią.

Na tradycyjne dla ogarniętej antyrosyjską obsesją polskiej sceny politycznej zarzuty o „rusofilię” polityk odpowiada: „Najpierw trzeba udowodnić, że sprzyjanie Rosjanom nie jest dla nas korzystne. W tej chwili nie wiadomo, co będzie z Amerykanami. Jeżeli teraz się na nas obrażą ze względu na Donalda Trumpa, pytanie dlaczego mamy być wystawieni na atak rosyjski, dlaczego drażnić Rosję.”

Rzecz jasna jeden Korwin wiosny nie czyni. Natomiast sam fakt, że pośród bezrefleksyjnej, rusofobicznej mantry powtarzanej przez naszych, pożal się Boże, „polityków” wybrzmiał pojedynczy głos rozsądku, samo w sobie jest wartością. Dla takich chwil warto wybaczyć panu Januszowi część jego politycznych ekscesów.

Przemysław Piasta
https://myslpolska.info/

Komentarzy 19 do “Po co nam Korwin-Mikke?”

 1. revers said

  Dodakowo na plus trzeba zaliczyc JKM dzialanosc na portalu Facebook gdzie tez roznych spraw kontrowersyjych rozrzucal m.in. o lbtq, strajku kobiet do tego stopnia ze zostal zbanowany przez Facebook i jego wlasciciela Zuckerberga jeszcze przed zbanowaniem samego w urzedzie prezydenta elekta Trumpa.

  Reszte mozna sobie o wolnosci slowa i wolnosciowcach, liberalach miedzy bajki wstawic.

 2. Jasnowidz z Jasnej Góry said

  Chodzi o to, ze zydzi bardzo boja sie aby Polacy w żadnym, ale to w żadnym wypadku nie porozumieli sie z Rosjanami albo tez z Arabami. A powinni to zrobić. I dlatego tak kołują, tak kołują, aby nie doszło do tych porozumień.

 3. Marek said

  Posłuchajcie jak Poręba się wkoorwił na sytuację w Rosji. jeszcze Go takim nie widziałem.
  U Olszańskiego z cyklu: kierunek wschód.
  Pod koniec spotkania apeluje do Rosjan w języku rosyjskim.

 4. Ad. 3

  Dwie godziny. To tylko dla zawodowców.

 5. kobra said

  Scena polityczna jest zabetonowana,tylko wybrancy tacy jak Kukitz maja wstep,chociaz nie na zawsze.Przy kaciastym stole podzielono role na lewice,prawice,centrum, dla glupiego narodu,zeby latwiej bylo szczuc Kowalskiego na Malinowskiego,tym samym zniszczyc jednosc narodu.KM od 30 lat ma swoja role w tym spektaklu,zbiera niedobitkow,niezadowolonych naiwniakow ktorzy mysla ze jest patriota.To co uchwalaja w knessejmie to czysta kpina.Juz wczesniej wiadomo jaki bedzie wynik koncowy,nawet jezeli sie kilku p-oslow spreciwi, na niby,podobnie teraz jego wystep, juz tysiace Polakow ma sie o co klocic.

 6. z prowincji said

  Maciek ;mocne słowa prawdy .podpisuje sie pod nimi – dziekuję !.
  Mam wciąż nadzieje na normalne odnaszienia naszych stran i naszych liudiej .

  Pozdrawiam ;Ciebie ,Marcina i Wojtka .niestrudzonych wojowników o normalność .

  Czesław

 7. Marucha said

  Re 6
  Co to jest?

 8. I*** said

  (7) Marucha

  Komentarz do filmiku zapodanego przez pana Marka (3)… :)))

 9. Marek said

  Jak nie macie czasu na całość filmu pod 3) to przynajmniej początkowe kilkanaście minut wysłuchać.

 10. BK said

  Niestety poglądy JKM są fałszywe a jego rola to rola gatekeepera.
  Ma za zadanie kanalizować, a potem paraliżować rozbijać wszelkie inicjatywy prawicowe wychodzące poza ramy „okrągłego stołu”.
  I robi to skutecznie od przynajmniej 1985, gdy się z nim zetknąłem.
  Podobną rolę wśród socjalistów narodowych pełnił Lech Kaczyński.
  Szkoda, bo umysł wybitny.

 11. Boydar said

  Moim zdaniem JKM został zaadoptowany do roli tuby. Taki „klikon miejski”, tylko o szerszym gronie odbiorców. Z racji „szlaku bojowego”, bezkonfliktowo jest w stanie przekazać do tzw. opinii publicznej w zasadzie dowolną informację lub fejk, w zależności od bieżącego zlecenia.

 12. Anucha said

  @11
  Zgadzam się z Panem Boydarem.
  Uważam ,że une z JKM zrobili wyrocznię delficką.
  Z jedną różnicą.
  W Delfach była kapłanka Pytia.
  A w polin kapłan z pytą.
  🙂

 13. Jan said

  Janusz Korwin–Mikke (1942 – )……Ozjasz Goldberg, mgr filozofii,w PRL czł. SD (zmasonizowana partia), publicysta, współzałożyciel i prezes UPR, wydawca „Najwyższego Czasu”, deista. Doktryner liberalizmu.

  Wg nauki katolickiej liberalizm jest grzechem, natomiast Protokoły Mędrców Syjonu opisują go tak: „ Kiedy wprowadziliśmy do organizmu państwowego truciznę liberalizmu, cała jego kompleksja polityczna uległa zmianie: państwa za-padły na chorobę śmiertelną – zakażenie krwi. Nie pozostaje nic, jak oczekiwać końca ich agonii. (Wykład X, § 8)

  Jego zadaniem jest mieszanie Polakom w głowach. Osobowość narcystyczno-egocentryczna;
  od urodzenia wychowywany w otoczeniu samych kobiet. Lubi scenę i reakcje publiczności. Otacza się tylko przydupasami, ludzie inteligentni, myślący samodzielnie szybko zostaną z partii wyeliminowani.

  Protestantcy przodkowie o nazwisku Mukke przybyli z Niemiec do Polski i osiedlili się w Bojanowie (na płd. od Stalowej Woli). W drzewie genealogicznym występują tylko nazwiska brzmiące żydowsko.

  W wydarzeniach marca 1968, jako trockista i z ich rozkazu organizował strajk na Polit. Warsz., zaliczany do żydowskiej grupy inspiratorów zamachu stanu.

  W 1966 zawarł związek małżeński z Ewą Mieczkowską. Z małżeństwa urodziło się dwóch synów: Ryszard (1968) i Krzysztof (1971). Po rozwodzie w 1973 związał się z Małgorzatą Szmit [ślub kościelny w 1993(?!)], z którą ma troje dzieci: Kacpra (1974), Jacka (1977) i Zuzannę (1982). Z dwóch innych nieformalnych związków posiada córki Korynnę (1983) i Nadzieję (2011) oraz syna Karola (2013). W 2016 ponownie wstąpił w związek małżeński z matką dwójki swoich najmłodszych dzieci – Dominiką Sibigą ur. w 1984 (mgr historii sztuki na UJ). W wieku 72 lat dorobił się 2 nieślubnych dzieci!
  Uważa, że prostytucja powinna być zalegalizowana, a przepisy dotyczące małżeństwa należy znieść. Deklaruje, że do kościoła chodzi regularnie i przyjmuje Komunię Świętą (sic!) – to jest świętokradztwo!

  Krąży o nim opinia, iż nie dotrzymuje przyjętych zobowiązań.
  To cwany, sprytny Żyd, który doskonale umie i lubi pływać w mętnej wodzie … manipulator, który młodym, nie wyrobionym politycznie Polakom mąci w głowach swoimi, bardzo szkodliwymi dla Polski, poglądami na gospodarkę.

  Doktrynerzy liberalizmu: Korwin i Michalkiewicz – założyciele UPR, krytykują wszystko, wywróciliby wszystko do góry nogami, unicestwili państwo, wszystko „sprywatyzowali”, ale …nigdy nie poruszą kwestii kreowania pieniądza (systemu bankowego)!!! A to przecież jest kluczem współczesnych kryzysów w ekonomii i nie tylko…Ba, ale to jest w rękach Żydów – swoich, i trzeba gojów skierować w ślepą uliczkę, aby nigdy nie zrozumieli o co idzie gra!

 14. Jan said

  (…)
  Gdyby to ugrupowanie (Konfederacja) oddało Polskę Chrystusowi i szło zawsze z moim sztandarem Chrystusa Króla byłoby inaczej. I musiałoby to być zapisane w ich statutach. Nie być tylko prywatną sprawę niektórych jej członków.
  Zresztą na jej czele stoją kryptożydzi a przecież to nie może przynieść nic dobrego.

  – Ty, Panie Jezu, mówiłeś, że potomkowie żydów nasłanych przez carat nie mają prawa do mieszkania w Polsce. Czy dobre zrozumiałem, że nie mają też prawa do reprezentowania Polski jako posłowie? Ale to przecież oczywiste.

  – Tak, to oczywiste. Braun, Liroy, Korwin – Mikke, Winnicki nie mają prawa do mieszkania w Polsce.

  – To mocne Słowa Panie Jezu.
  – Moje słowa zawsze wydawały się mocne, także apostołom i uczniom. Jakże surowe były prawa dla Izraela ( nie mówię o naleciałościach poprzez faryzeuszy i uczonych w Piśmie), zwłaszcza na tle dzisiejszych czasów. Podobnie surowe prawa musi mieć Polska.
  – Podobne ustawodawstwo jak w Izraelu?
  – Można tak rzec moje dziecko.
  – Czyli nawet jakby Konfederacja podwoiła wynik wyborów w jesieni 2019 a nawet potroiła to i tak Polska zostanie sprzedana gdy idzie o ucisk żydów na Polskę?
  – Tak dziecko, nawet gdyby miała – 20, –25 procent głosów. Inaczej byłoby tylko w sytuacji gdyby mogła samodzielnie stworzyć rząd.
  – No tak, tak to Panie Jezu też wychodzi gdy idzie o rozum.
  – Jak, Panie Jezu, opublikuję Twoje Słowa, że Korwin, Braun, Liroy, Winnicki nie mają prawa do mieszkania w Polsce wyjdzie, że jestem przeciw Konfederacji a i sympatyzujący jej będą może odrzucać te Orędzia.
  – Czy Ja jestem ważniejszy, czy ludzie?
  Polacy pozwalają ciągle by na ich czele stawali ich przedstawiciele ukrywający swoje pochodzenie, często będący agenturą i masonerią. Tak nie może być.
  -Tak Panie Jezu.

  https://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2019/05/22-27-v-2019-roszczenia-zydowskie-po_67.html

 15. Boydar said

  Jeśli nie jesteś agenturą, obojętnie, masonerii czy innych struktur (załóżmy, że są inne), nie możesz o byciu u władzy nawet marzyć. Poza tym, une nic nie ukrywają, to się zresztą nie da – wystarczy popatrzeć na paszczę i CV. Tylko obywatel Seler by się nie zorientował.

 16. Zbigniew Kozioł said

  No co powiedzieć. Dobrze, że JKM i niektórzy obok rozumieją absurd antyrosyjskości. Co mnie osobiście pasuje. I mojej żonie. Ale to mało.
  Pisałem, że nigdy przenigdy nie przyjąłem „ideologii” JKM. Od-wróciła się od JKM Pani Magdalena Ziętek-Wielomska, dla której jakoś tak nabrałem szacunku jeszcze wcześniej.

  Myślę, że część wyższych działaczy Konfederacji sami są zagubieni w myśleniu i wcale nie mają szerszego światopoglądu. Część zaś to na pewno dorobkiewicze nie warci inwestowania. Ogólnie jednak – owszem, fakty faktami, JKM tu mi odpowiada.

  Granie jednak jako zasada w polityce, nie wynika z X przykazań.

  A co więcej: kogoś, kto afiszuje się agnostycyzmem, ateizmem, areligijnością – trudno – tak mi się zdaje – traktować naprawdę poważnie, bowiem sam cierpi na brak oparcia w swoim myśleniu.

 17. Re: Artykul…

  Ozjasz kurwin-mekke od samego poczatku (od kiedy go uslyszalem w 1994 roku) glosil sprzeczne poglady, ktore sam sie wykluczaly: „posiadanie broni i wolny rynek”, „patriarchanizm i demokracja”, „socjalizm i kapitalizm”, „ideologia i matrylologia”…, albo „zamordyzm w libralizmie i na dodatek na „wolnym rynku”…

  Ozjasz nigdy nie wyjasnil czym te „gowna talmudycze” przez niego gloszone i od czego i kogo byly one zalezne i calkowicie kontrolowane…

  ==========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com
  (niezalezny uniwersytet internetowy)

  http://polskawalczaca.com

 18. NICK said

  Tak.
  P. Jaśku.

 19. lewarek.pl said

  13. Jan
  Doktrynerzy liberalizmu: Korwin i Michalkiewicz – założyciele UPR, krytykują wszystko, wywróciliby wszystko do góry nogami, unicestwili państwo, wszystko „sprywatyzowali”, ale …nigdy nie poruszą kwestii kreowania pieniądza (systemu bankowego)!!!

  Jest akurat odwrotnie. Nie czyta pan Michalkiewicza.

  I niech pan przestanie pierdzieć tymi „proroctwami”, które znieważają Jezusa Chrystusa!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: