Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Chiny mogą brać gospodarczy odwet

Posted by Marucha w dniu 2021-01-26 (Wtorek)

W Chińskiej Republice Ludowej przyjęto nowe prawo pozwalające tamtejszym władzom na stosowanie gospodarczego odwetu. Blokowanie chińskich przedsiębiorstw może skończyć się więc tym samym dla państwa, które utrudnia funkcjonowanie firm z Państwa Środka. Mechanizm może mieć zresztą zastosowanie także w przypadku Polski.

Na mocy nowego prawa, Rada Państwa Chińskiej Republiki Ludowej będzie mogła zastosować odwetowe sankcje w stosunku do swoich dotychczasowych partnerów handlowych.
Oczywiście będą one mogły zostać wprowadzone, gdy inne państwo zacznie utrudniać działalność chińskim przedsiębiorcom. Przepisy nie są przy tym ograniczone do żadnych konkretnych sektorów.

Tym samym Państwo Środka może zastosować mechanizm sankcji odwetowych w razie jakichkolwiek działań wymierzonych w daną firmę bądź ich większą liczbę. Wówczas Rada Państwa ChRL może nakazać chińskim przedsiębiorstwom niepodporządkowywanie się ograniczeniom, a także zastosuje odpowiednie mechanizmy mające na celu obronę interesów podmiotów z własnego kraju.

Przepisy wprowadzone w Chinach są odpowiedzią na działania wymierzone w koncern technologiczny Huwawei. Jest on zwalczany przez Stany Zjednoczone, które naciskają również na swoich sojuszników, aby nie korzystali oni chociażby z oferowanej przez tę firmę technologii 5G. Nowe prawo może zresztą uderzyć z tego powodu w polskich przedsiębiorców robiących interesy z Chińczykami.

[Ostatnio usraelcom zaczął także przeszkadzać koncern Xiaomi – admin]

http://autonom.pl

Na podstawie: dziennik.pl, gazetaprawna.pl.

Komentarzy 5 do “Chiny mogą brać gospodarczy odwet”

 1. Natan said

  tak à propos, niech – co niektóry – zainteresuje się chińskim system zaufania społecznego, a może zrozumie, o co chodzi.
  A póżniej:
  Chiński system zaufania społecznego dla całego świata albo inkluzywny kapitalizm z (Panie przebacz!) teraźniejszym watykanem/papiestwem.
  Jedyna nadzieja w Trójcy – chyba że…, wtedy musimy się sami wykazać.
  Wiara, nadzieja, miłość, te trzy: z nich zaś……

 2. zen said

  Skowyt 19 (skowyt synagogi diabła), oraz zrujnowane przez lockdown life zależności gospodarcze – celowe działanie satanistów u władzy.

  https://www.noweateny.pl/International/details/308/KTO-STOI-ZA-KORONAWIRUSEM-COVID–GLOBALNY-RZD-CIENIA-URUCHAMIA-WIATOWY-KRACH-POD-HASEM-TO-NIE-MY-TO-KORONAWIRUS

 3. Kar said

  ..Chiny mogą brać gospodarczy odwet..
  ________________________

  – z chwila, gdy wypasiony gudeł business uciekł do Chin, to stac ich dzisiaj na globalny ..”odwet”

  – Hitler tez byl wybitnie zdolna bestia. Odbudował „sam” niemiecka gospodarke błyskawicznie, bo tylko w ciagu 6 lat !? (1933-39)

 4. Lily said

  JAK BY CO !.
  „Mowi sie,ze CHINY MAJA TEZ SWOJEGO WLASCICIELA”.
  TAK JAK POOKRAGLOSTOLOWA, od
  2002 roku.
  Przypomne,ze preZydentem BYL w tym
  czasie niejaki Olus KWASNIEWSKI,
  (ktorego z zonka ks S.Dziwisz zaprosil na
  przejaszczke do papa-mobile.Przed druga kadencja,ktora OCZYWISCIE WYGRAL)
  a premierem BYL Lesiu MILLER,

 5. NICK said

  Chiny biorą wszystko.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: