Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  gnago o Próby pisania historii Holokau…
  I*** o Palma odbija
  Sarmatus Rex o Próby pisania historii Holokau…
  errorous o Próby pisania historii Holokau…
  revers o Wolne tematy (38 – …
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  Boydar o Próby pisania historii Holokau…
  Boydar o Wstydliwe zakątki niezwyciężon…
  Boydar o Pomoc, jaką PiS udzielił Ukrai…
  decentr o Masakra na Placu Tiananmen – f…
  Liwiusz o Próby pisania historii Holokau…
  revers o Wolne tematy (38 – …
  bez loginu o Nikt nie obalał rządu Ols…
  MatkaPolka o Próby pisania historii Holokau…
  tom o Nikt nie obalał rządu Ols…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Roman Kluska o Wielkim Resecie: Nadchodzi system straszniejszy od dawnego socjalizmu

Posted by Marucha w dniu 2021-01-27 (Środa)

Gospodarka wolnorynkowa przekształca się w gospodarkę socjalistyczną. Dzięki nowym technologiom będzie to system straszniejszy od realnego socjalizmu. Totalna inwigilacja i rosnący fiskalizm torują drogę rządom wielkich korporacji. Nadzieja jest tylko w Bogu. O tym mówił w rozmowie z PCh24 TV Roman Kluska.

Gościem programu „Jaka jest prawda?” PCh24 TV był Roman Kluska, założyciel Optimusa, jeden z najważniejszych polskich przedsiębiorców ostatnich dziesięcioleci.

Roman Kluska był pytany o ocenę działań przedsiębiorców, którzy w całym kraju, mimo rządowych restrykcji, otwierają swoje biznesy. W jego ocenie mają po temu naprawdę dobre powody.

– To jest akt rozpaczy. To nie jest ani bunt, ani samowola, ale akt rozpaczy. Ludzie poświęcili wiele lat życia, cały majątek, wzięli kredyt, chcą ciężko pracować dla siebie i ojczyzny, a ogranicza im to bardzo wiele czynników… Nie chodzi tylko o pandemię. Z roku na rok jest coraz trudniej prowadzić biznes. Obecna sytuacja to taka kropka nad i, kropla, która przelewa czarę goryczy – wskazał.

Następnie Roman Kluska mówił o dającym się dziś zaobserwować bardzo poważnym kryzysie gospodarki.

– Gospodarka kapitalistyczna przestała być gospodarką wolnorynkową. W pewnym momencie jej rozwoju dwa kluczowe czynniki, które powodowały samoregulację tego systemu, zamieniono na czynniki z gospodarki socjalistycznej – powiedział.

– To emisja pieniądza, obecnie poddana samowoli rządów – oraz stopy procentowe. Teoretycznie zajmują się tymi wielkościami banki centralne, ale mają prezesów wybieranych przez rządzących. Nie mamy tutaj żadnego podziału władzy. Rządzący dostali do ręki mechanizm emisji pieniądza oraz kształtowania stóp procentowych – wyjaśnił Roman Kluska.

Według przedsiębiorcy można dziś mówić o przejściu od systemu kapitalistycznego – do socjalistycznego.

– Możemy to zrozumieć tylko wtedy, gdy zdamy sobie sprawę, że jesteśmy w okresie przejściowym od gospodarki wolnorynkowej do gospodarki socjalistycznej. […] Rządzący w ogóle nie ponoszą odpowiedzialności za ilość emitowanego pieniądza. Kiedy stopy były rynkowe, to gdy rząd doprowadził do za dużej ilości obligacji czy w inny sposób emitował pieniądz, to musiał ponosić koszt w postaci wysokich odsetek. Było to jakimś hamulcem. W tej chwili, gdy rządy ustaliły zerowe stopy procentowe, można nadrukować dowolną ilość pieniądza i nie ponosi się za to żadnej odpowiedzialności – powiedział przedsiębiorca.

Roman Kluska powoływał się na myśl Rolanda Baadera, niemieckiego przedsiębiorcy i pisarza.

– Baader przewidział, że będzie jakieś zjawisko, które rządy wykorzystają do ogromnej emisji pieniądza i ustalenia stóp procentowych na zero. Jest to potrzebne w przekształceniu gospodarki socjalistycznej do ograniczenia klasy średniej. Ludzi trzeba pozbawić oszczędności i samodzielnego zarabiania pieniędzy. Dopóki nie są na garnuszku państwa, dotąd trudno poddają się przekształceniom i ograniczeniom wolności – wskazał.

W jego ocenie mamy dziś coraz większe uzależnienie obywatela od władzy i coraz większą rolę wielkich, międzynarodowych korporacji.

– Korporacje mają dostęp do darmowych pieniędzy. Banki zaczynają wykupywać obligacje wielkich korporacji. Korporacje mają dostęp do dowolnej ilości środków, podczas gdy mała czy średnia musi po wysokich odsetkach bankowych zaciągać kredyt w banku, płacić prowizję i obsługiwać swój kredyt. A warunki ma coraz gorsze, choćby ze względu na rosnący fiskalizm państwa – powiedział rozmówca red. Pawła Chmielewskiego.

Kluska dodał, że w Polsce szczególnym absurdem jest to, iż regulacje prawne dotyczą wszystkich firm – małych przedsiębiorstw i wielkich korporacji. Efekt jest taki, że niewielki przedsiębiorca, zamiast pracować, traci czas na interpretację regulacji, podczas gdy wielka korporacja idzie naprzód, bo ma wyspecjalizowanych prawników, którzy się tym zajmują.

– Jesteśmy w procesie przejściowym od jednego systemu do drugiego. W tej chwili trwa proces maksymalnego ograniczenia klasy średniej wszystkimi dostępnymi metodami – dodał.

Następnie mówił o Wielkim Resecie. Promotorzy przedstawiają Wielki Reset jako moment przejścia do nowego systemu, w którym nie trzeba będzie dużo pracować, bo nikomu nie będzie potrzebna własność. Wszystko ma zastępować coraz więcej „szczęścia”…

– Miliony ludzi chwytają się na te piękne hasła – powiedział Roman Kluska. – Brzmi to bardzo ładnie: niewielka odpowiedzialność, niewielka ilość pracy, dostęp do wszystkiego – i równość. Ten, co nic nie robi oraz ten, co ciężko pracuje, wszyscy będą mogli jednakowo korzystać z dostępnych środków. Ale do czego to doprowadzi? Jeżeli można mieć dobrze i nie pracować, to kto będzie te środki wytwarzał? Kto nam da te samochody, żywność? To utopia. Tę utopię już ćwiczyliśmy, po raz drugi wchodzimy do tej samej wody – kontynuował.

Przedsiębiorca podkreślił też fundamentalne znaczenie gotówki dla zachowania wolności.

– Człowiek nie może nic, jeżeli nie ma gotówki. Ma prawo jedynie do śmierci głodowej. Proszę sobie wyobrazić system, w którym władza daje dostęp do kroplówki w postaci jakiegoś zastępczego środka płatniczego. Jeżeli nie mam gotówki jestem w zasadzie nikim, bez najmniejszej możliwości manewru. Popatrzmy jeszcze na pełną inwigilację każdej transakcji. Ja jestem śledzony w zasadzie nie tylko co do miejsca, ale co do wydawanego każdego grosza. To system, który był nieznany nawet w realnym socjalizmie. Wtedy każdy miał jakąś prywatność, jak tylko nie dał sobie założyć podsłuchu, albo wiedział, że go ma, to mógł pójść do lasu. Teraz nawet w lesie jesteśmy śledzeni. Dzięki nowoczesnej technologii będzie to system nieporównywalnie trudniejszy i straszniejszy do życia niż to, co stało się 30 lat temu – powiedział.

Według Romana Kluski, który powołał się tu na Rolanda Baadera, nadzieję daje wciąż internet i budowanie świadomości w społeczeństwie.

– Władza, aby utrzymać się przy władzy, zrobi wszystko, nawet jeżeli będzie musiała dać nieograniczone prawa swoim obywatelom. Świadomość obywateli to atomowa broń, jedyna broń jaką dzisiaj społeczeństwo posiada. Poprzez uświadomienie zagrożenia wyborcy mogą spowodować, że każda władza dostosuje się do wymogów tego, kto raz na cztery lata przychodzi do urny wyborczej – powiedział.

Wreszcie Roman Kluska nawiązał do perspektywy katolickiej. Tak jak pisał Plinio Corrêa de Oliveira, nie mamy dziś do czynienia li tylko z „kryzysem gospodarki”, ale z całym szeregiem kryzysów, także rodziny i chrześcijaństwa, które składają się na jeden wielki kryzys – Rewolucję. Przedsiębiorca zgodził się z tą oceną.

– To walka nie tylko na płaszczyźnie ekonomicznej. To walka o wydarcie nam naszej tożsamości, kultury, naszych tradycji. Chodzi im o tak zwanego nowego radzieckiego człowieka. Jako katolik patrzę na to dużo szerzej, nie tylko na płaszczyznę ekonomiczną. Widać konfrontację dobra ze złem w czasach, w których przybiera ona coraz ostrzejsze formy – powiedział.

– Dzięki oparciu się na Opatrzności Bożej nawet w tych trudnych czasach jestem człowiekiem pełnym nadziei i zaufania, pewnym, że żadne czarne scenariusze nie spełnią się do samego końca. Mamy gwarancję, że siły piekielne nie zwyciężą – dodał Roman Kluska.

Pach

Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej

Niestety pan Roman Kluska nie bierze pod uwagę, że wybory i decydowanie wyborców to już praktycznie przeszłość, wydarzenia w USA pokazały to w pełnej krasie. W rezultacie władza nie musi się liczyć z nikim i niczym, widać to zresztą na każdym kroku.
abc

Panie Ryszardzie, dziękuję za te słowa, ludzie którzy tyle wycierpieli od systemu są dla nas przewodnikami i wzorem do naśladowania. Niech Panu Pan Bóg Błogosławi i chroni Pana i nas wszystkich przed wszelkiej maści lewactwem.
Kpt. Żbik

“Ten, co nic nie robi oraz ten, co ciężko pracuje, wszyscy będą mogli jednakowo korzystać z dostępnych środków. Ale do czego to doprowadzi? Jeżeli można mieć dobrze i nie pracować, to kto będzie te środki wytwarzał? Kto nam da te samochody, żywność? To utopia.” – ciekawa analiza, ale niepozbawiona błędów, jak tego dowodzi ten fragment, uznany następnie za utopię przez samego RK. Otóż nie po to potężni i mało pracujący dokonują dziś tego resetu, żeby nierób i ciężko pracujący mogli jednakowo korzystać z dostępnych środków, tylko po to, by -tak jak zawsze- nierób, czyli posiadacz kapitału i spekulant, mógł jeszcze mniej pracować, a mimo tego korzystać z jeszcze większej ilości dostępnych środków, a ten, który ciężko pracuje mógł mimo tego korzystać z nich w stopniu mniejszym niż dotąd, a oprócz tego w stopniu coraz mniejszym. Jedyny ratunek, to wyjść z tego systemu, pracować bez kredytu, zlikwidować banki, a wcześniej wyjąć z nich na masową skalę całą gotówkę,itd.
Korekta

Bardzo trafna diagnoza mądrego człowieka.
Yas

https://www.bibula.com

Komentarze 23 do “Roman Kluska o Wielkim Resecie: Nadchodzi system straszniejszy od dawnego socjalizmu”

 1. Bezpartyjna said

  „To walka nie tylko na płaszczyźnie ekonomicznej. To walka o wydarcie nam naszej tożsamości, kultury, naszych tradycji. Chodzi im o tak zwanego nowego radzieckiego człowieka. Jako katolik patrzę na to dużo szerzej, nie tylko na płaszczyznę ekonomiczną. Widać konfrontację dobra ze złem w czasach, w których przybiera ona coraz ostrzejsze formy…”

  Powyższe zdania są clou tego co się dzieje w Polsce i na świecie.

  ————
  A na to Polak gównogłowy:
  – Ale przecież miliony ludzi umierają…
  Admin

 2. bronek said

  „Nadchodzi system straszniejszy od dawnego socjalizmu”
  Koniec cytatu.
  Tak – bo on jest niezbędny do depopulacji i odczłowieczeniu tych, którym pozwoli się żyć dalej.

 3. wanderer said

  Skoro wszyscy cytuja to i ja to zrobie. Ku pokrzepieniu serc.

  „Dzięki oparciu się na Opatrzności Bożej nawet w tych trudnych czasach jestem człowiekiem pełnym nadziei i zaufania, pewnym, że żadne czarne scenariusze nie spełnią się do samego końca. Mamy gwarancję, że siły piekielne nie zwyciężą – dodał Roman Kluska.”

  Podpisuje sie pod tym co powiedzial Pan Kluska.

 4. revers said

  Prezydent Andrzej Duda w rozmowie z tygodnikiem „Sieci” ocenił działania polskiego rządu w walce z pandemią koronawirusa.

  Uznał, że ocenia je na czwórkę z plusem. I dodał, że jednocześnie „rozumie zniecierpliwienie i niejednokrotnie wręcz rozpacz ludzi, którzy patrzą, jak dorobek ich życia niszczeje”.

  – Jednak przepisy są takie, jakie są i niestety powinny być egzekwowane. Karanie ludzi, którzy są zrozpaczeni, jest okropną koniecznością. Przede wszystkim więc apelujemy do wszystkich o wytrzymałość i rozsądek – podkreślił Duda.

  W jego ocenie „gdyby u władzy byli brutalni gospodarczo liberałowie, to byłoby po nas”.

  I inne „okropne okolicznosci” .. dla podrzymania nie regimowej demokrcji.

  https://www.tysol.pl/a60222-Okropna-koniecznosc-Prezydent-Duda-o-karaniu-przedsiebiorcow?fbclid=IwAR3OAqT5g4bcXIfgoxdFoWt4SylrOO-ZM2TXcAUTKwcOp23ntFedMsqWkCk

 5. Piskorz said

  re 1 – Ale przecież miliony ludzi umierają……bo baranom nie chce się policzyć..Świat liczy około 8,5 miliarda ludzi. Umarło 2 mln 150 tys. To można sobie obliczyć jaki % a może promil ?! /Tzn oni podają na Covida…to nie znaczy, że wielkość jest prawdziwa.!!/. ps Na tzw. Hiszpankę umarło ponad 60 mln…nie było żadnych onuc, żadnych lockdownów”.. DLACZEGO ? Myślę sobie, że wtedy 100 lat temu…bandyci nie mieli jeszcze takich planów jak obecnie….pojawiły się one pod koniec lat „20 /?/.

  —————
  Nie wierzę, że na Covid zmarło 2 miliony 150 tys ludzi.
  Taki WUJ.

  Natomiast prawdą może być, że większość ludzi (ok. 90%) umiera na OPRYSZCZKĘ, z pewnym udziałem chorób towarzyszących: rak, zawał serca, wylew, utonięcie, przejechanie przez pociąg itp.
  Admin

 6. Zdzicho said

  Opatrzność czy też dodatkowo karabinek snajperski. Wybór należy do Ciebie. Jesteś z Panem Bogiem, czy wybierasz stronę Szatana. W zasadzie Bestii. Jesteś ze mną czy też jesteś sługą i tancerzem chochoła. W rezultacie to się skończy śmiercią wszystkich zwolenników tzw. Bestii. I śmiercią samych Bestii. No pasaran. Pan Bóg jak zwykle zwycięży.

 7. bardzo said

  Panie Zdzicho, proszę mi pomóc wybrać karabinek snajperski i wskazać gdzie i jak mógłbym zaopatrzyć się w sprzęt w Polsce, tudzież w odpowiednią amunicję.

 8. Waldemar Bartosik said

  QANON = UTOPIA = ZŁUDZENIE….
  RZECZ O ZAKLINACZACH ŚWIATA.

  Kto nie pamięta przemówienia Trumpa w stylu Kennedy’ego, o kryjących się w mrokach sceny politycznej siłach zła ?
  (https://www.youtube.com/watch?v=G9hw_Xv5ui8&t=221s).
  Ale ten sam Trump przejdzie do historii jako ten, który zrazu wezwał tłumy zwolenników do Waszyngtonu by wypowiedzieć jątrzące słowa : „Wiem, że Was to boli i wiem, że cierpicie. Mieliśmy wybory, które ukradziono nam. To były wybory, które wygraliśmy miażdżącą większością. Wszyscy o tym wiedzą.”, natomiast gdy zrobiła się nieuchronna w tych okolicznościach zadyma, i padły ofiary, mówił do demonstrantów, którzy się wdarli do Kapitolu : ” Natomiast teraz musicie iść do domu”.
  REJTERADA.
  W końcówce kadencji Trumpa, jakby w antycypacji nieuchronnej klęski, internet, lecz także moją prywatną pocztę – zalała fala fantasmagorii, , w stylu czekającej nas pod jego dyktando – światowej rewolucji.
  DESPERACKI AKT, KU POKRZEPIENIU SERC.
  To nie znaczy, że Trump się mylił w diagnozie. O pogłębiającej się obiektywnie z każdym rokiem niesprawiedliwości świata, wie równie dobrze wąskie, bo 1% grono samowolnych i samozwańczych STERNIKÓW cywilizacji zachodniej, w szczególności anglosaskiej. W powołaniu struktur, mających zapewnić panowanie nad ludzkim, spontanicznym żywiołem, mieli swój wybitny udział ludzie z Polski : Retinger (Bilderberg), Brzeziński (Komisja Trójstronna). Inną prominentną, obecnie często goszczącą „na łamach i ekranach” postacią jest Klaus Schwab, ” doprawdy miły gość. Wszyscy go lubią i mu ufają. Potrafił sobie zjednać tak odległe od siebie postaci jak Donald Trump, Władimir Putin, Xi Jinping, Angela Merkel, Bill Gates oraz papież Franciszek”. Podobnie jak Berie Maddoff : miły i nobliwy starszy pan. Co oczywiste, wszyscy o pierwszorzędnych korzeniach.
  Schwab, wolny Niemiec w wolnej Szwajcarii, szef Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, jest oczywiście człowiekiem krystalicznej czystości, więc powiada : „Nigdy nie oszukiwaliśmy polityków ani nie stawialiśmy różnych rządów przeciwko sobie. Zawsze uważaliśmy się za neutralną, niezależną organizację”.
  A dziś, promując swą książkę, podobnie jak hasło tegorocznej konferencji w Davos (COVID-19: The Great Reset” / COVID-19: Wielki Reset) donośnie i dramatycznie woła : KONIECZNY JEST WIELKI RESET (restart). Co brzmi dokładnie tak, jak „Wiemy jak” – Hołowni. I tyle samo jest warte.
  Agendę światowego forum, będzie jeszcze czas omówić, gdy spęd ten dojdzie do skutku.
  Lecz kto i co stoi za tymi szlachetnymi formacjami i ludźmi, sugeruję przeczytać tutaj :
  https://wolna-polska.pl/…/komitet-300-sanhedrynem-rzadu…
  https://3obieg.pl/komitet-300-grupa-olimpians-i-czarna…/
  Czy Donald Trump, niczym Filip Piękny – Templariuszom, mógł się przeciwstawić tak POTĘŻNYM SIŁOM ?
  A może nie miał świadomości, z kim podejmuje walkę ?
  NIE WIERZĘ !!!
  Dlatego za fantasmagorię i szczyt absurdu uważam QAnon (określany również jako Q) – anonimowa osoba lub grupa osób rzekomo mająca dostęp do silnie strzeżonych tajemnic państwowych Stanów Zjednoczonych Ameryki, która od października 2017 r. poprzez serwisy internetowe pozwalające na anonimowe umieszczanie wiadomości ujawniać ma informacje o rzekomo dziejącej się „za kulisami” niewidzialnej wojnie pomiędzy administracją Donalda Trumpa wspieraną przez Siły Zbrojne Stanów Zjednoczonych, a tajemniczą ogólnoświatową rozproszoną grupą przestępczą, jakoby korumpującą i podporządkowującą sobie instytucje państwowe USA oraz innych państw świata.
  Według Q, administracja Trumpa oraz wojsko są na etapie powolnego demontażu tej grupy, a upublicznianie przez Q informacji jest częścią planu stopniowego przygotowywania populacji USA oraz świata na ujawnienie skali korupcji i przeprowadzenie w pełni legalnego procesu prawnego ukarania skorumpowanych urzędników oraz reorganizacji struktur państwowych. Zwolennicy Q plan nazywają „THE STORM” (ang. burza).
  Przed wielu laty, w „Historii pewnej rewolucji” pisałem : „Stary porządek załamał się nie dlatego, ze był okrutny i tyrański : nawet nie dlatego, że był przestarzały. ZAŁAMAŁ SIĘ Z POWODU BANKRUCTWA „.
  Ameryka jest bankrutem. Jej cywilizacja odchodzi w niebyt.
  Co prawda orkiestra gra, zabawa trwa….Lecz Titanic tonie.
  CZY AMERYKĘ CZEKA LOS SODOMY ???

 9. https://marucha.wordpress.com/2021/01/27/roman-kluska-o-wielkim-resecie-nadchodzi-system-straszniejszy-od-dawnego-socjalizmu/

  Kluska NA OCZACH WSZYSTKUCH doświadczył, że kapitalizm jest dla Spermy Jerozolimskiej: http://wandaluzja.pl/?p=p_373&sName=46.-ann-ben//
  Kiedyś WYTŁUMACZYŁEM Amerykanom, że mafia to sąd rabinacki Dintojra, którą jest Loża Masońska. Wielka Rewolucja Francuska zlikwidowała Wintoję, czyli sąd biskupi, której miejsce zajęła Dintojra, która ELIMINUJE społecznie wszytkich uczciwych ludzi, co było drogą do Bolszewizmu czyli Rozszarpywania Klusków przez Motłoch.
  Mój dziadek ze strony matki przyglądał się Sądom Bolszewickim. Na Niemieckim Powołżu propagandzista powiedział Tłumowi słodkim głosem: POPATRZCIE NA TE PIĘKNE POLA, NA TE LASY, NA TE RYBNE WODY, NA TE FABRYKI na horyzoncie… TO WSZYSTKO WASZE… I umilkł. Ale nie pozwolono mu skończyć więc musiał śpiewać dalej na melodię Lenina: POKÓJ LUDOM, ZIEMIA CHŁOPOM, CHLEB GŁODNYM, A ZAWODY-fabryki RABOOOCZIM…
  Po 3 miesiącach Kitajce przegnali Białych i zaczęły się Sądy Bolszewickie. Na podium stawiano Białoruczków, którzy PILNOWALI tych Pięknych Pół i Lasów, Rybnych Rzek i ZAWODÓW na horyzoncie, których Żydzi oskarżali o ZBRODNIE PRZECIW LUDZKOŚCI – w tym o Wojenny Głód – a wyroki były Przez Aklamację: ROZSTRELAT lub POD STIENKU…, czemu nikt się nie sprzeciwiał, również mój dziadek, bo tłum był Kontrolowany.
  KONTROLOWANY przez Kogo? Otóż przez masonów i ich płatnych agentów. Właśnie na podstawie takich eksperymantów Roman Dmowski ogłosił, że KŁAMSTWEM JEST iż Kościół Rządzi Wyborami. WYBORAMI W POLSCE RZĄDZI MASONERIA PROPAGANDĄ I KORYPCJĄ. Czeladnik masoński Włodzimierz Lenin odpowiedział Róży Luksemburg, że Głupich się Ogłupi a Mądrych Przekupi. – A Co, Jak Nie Dadzą Się Przekupić? – Jest Ich Niewielu, Ale TYM GORZEJ Dla Nich.
  W Filipice za Ocalenie Stalina Erotomanka ujawniła, że Czeladnik posługiwał się logiką masońską. Wykształcony w Lenigradzie Ukrainiec mówił mi: MIAŁEM W RĘKACH TECZKĘ MASOŃSKĄ LENINA. Jako antykomunista został przygarnięty przez Masonów Ukraińskich, ale zorientował się, że to NKWD więc wypowiedział im Wojnę. Został więc przygarnięty przez generałów leningradzkich, którzy mu powiedzieli: Chcą cię wsadzić do domu wariatów. Masz tu paszport i wypierdalaj do Niemiec.
  Piłsudski kazał rozstrzeliwać mauserów, bo płacili im Rotszyldy, co się nazywa Polskim Katyniem – więc Bracia Kaczyńscy zostaliby rozstrzelani przez Piłsudskiego. Mościcki prowadził zaś śledztwo przeciw masonom i zdelegalizował masonerię: Mason to Żyd, Inteligenceserwis i Narodny Komisar Wnutriennych Dieł, Homoseksualista i Kryptojezuita. Podlega oskarżeniu o Główną Zdradę Narodową na równi z Komunistą.
  Z tego PEDERASTY był śmiech, ale loża masońska to Sąd Rabinacki a rabin to jezuita-homoseksualista. Pederaści zaś to III piętro władzy masońskiej: Królewięta, Pedofile, Pederaści, Salonowi Masoni, Jurysdykcja, Policja, Wojsko i Nauka. Piłsudski wydając rozkaz ŚMIERĆ ROTSZYLDOM uderzył w Królewięta, bo to Piastowie z żydowskiego haremu największego wampira seksualnego Augusta Mocnego.
  Celem jezuitów jest zapładnianie bab spermą z dupy cherubina i obcinanie niewolnikom penisów, z której to racji jezuitka Angela Merkel zaprosiła do Ziemi Obiecanej Mojżeszowi 70 milionów jezuitów muzułmańskich. Nie muszą pracować tylko służyć w Bundeswerze dla granicy niemiecko-izraelskiej na WIŚLE. Celem masonów jest zaś wyniuchiwanie Uczciwych i Patriotów i eliminowane ich, bo Cudy Gospodarcze Były Tylko Tam, Gdzie Rządzili Patrioci – więc teraz mamy Patriotów rotszyldowskich: kaczyńskich, morawieckich, ziobrów i dudów.

 10. Mordechaj said

  Hej! Pracuje w instytucji która zajmuje się kreacją pieniądza i ustalaniem stóp procentowych….. WSZYSCY moi „koledzy” wprost mówią o glapinskim że to idiota w kontekście ze broni gotowki(nie wnikam czy profesor mówi szczerze) i że min.fin prowadzi dobrą politykę. Wszyscy oni powielaja brednie ze gotowka to przezytek i zbędny kosxt, że bezgotowka jest wygodna, że inwigilacja jest dobra bo tylko przestepcy tego nie chcą a oni są uczciwi, że szczepionka jest nowoczesna i dobra i wszystko wróci do normalności po wyszczepieniu wszystkich, śmieja się że chętnie oddadzą swoją wolność za walkę z koroną, itd, itp, etc… Oni wprost mówią że są za koncentrowaniem przeciwników szczepionki covid, są za redukcja populacji itp. Gdy kilku z nich powiedziałem zeby więc zaczęli redukcję od swoich dzieci i rodziny dając dobry przykład prawie mnie pogryzli.

  NIE MA NADZIEJI!

  Ps. Przed chwilą rechotali z morderstwa polaka na wyspach, że Polska powinna wypowiedzieć wojne GB…. Taki poziom reprezentują etatowi pracownicy tej instytucji.

  Nie ma nadzieji.
  goje pragną niewoli.

 11. plausi said

  Historia resetów

  Reset nie jest niczym nowym, w historii było ich już kilka.

  Ale wróćmy do tekstu autora:

  „Gospodarka wolnorynkowa przekształca się w gospodarkę socjalistyczną. … Totalna inwigilacja i rosnący fiskalizm torują drogę rządom wielkich korporacji. Nadzieja jest tylko w Bogu. ” Nie wiemy skąd mu się to pomieszanie pojęć wzięło, pewnie jest to jeszcze jeden z emisariuszy zakłamanej semantyki, jeśli nie jest to świadectwo jego osobistego chaosu duchowego ?

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/

  Jak można „rządy wielkich korporacji” ochrzcić jako „gospodarkę socjalistyczną”, socjalizm jaki by nie był udawany czy realny, powinien mieć coś wspólnego ze społeczeństwem, korporacje są tego zaprzeczeniem, czy jak to dowcipnie skwitowali autorzy filmu „The Corporation” (ok. min 28-41) korporacja ma osobowość psychopaty, a więc chodzi raczej o „gospodarkę” psychopatów a nie socjalistyczną.

  W Europie przynajmniej można tzw. rewolucję francuską uznać za pierwszy reset, następnym resetem była agresja W.Brytanii i jej wspólników na Chiny ok. 1840. roku, kolejne resety to rewolucja w Rosji i współbieżna I. Wojna wraz z grypą, także II. Wojna była resetem.

  Jak wyżej stwierdzono, system oparty na lichwie, kapitalizm, jest system mającym cechy choroby psychicznej, która nieuchronnie musi prowadzić do zaburzeń chorobowych społeczeństw, które w historii znaczone były nierzadko istotnie chorobami (epidemiami). Długotrwałe zabiegi lecznicze wobec systemu, wykazują po pewnym okresie czasu zgubny charakter terapii, która nie obejmuje wewnętrznego schorzenia systemu, psychopatii. Stąd ten chory system, kapitalizmu czyli lichwy, jest zmuszony posługiwać się terapią resetu, rodzaj zabiegu chirurgicznego, w którym likwiduje się miliony ludzkości, aby zredukować spowodowane przez system napięcia.

  Wart wyciągnąć napierający się wniosek, mordy masowe resetów nie są żadnymi mordami nazistów, komunistów, czy innych prezentowanych nam złoczyńców, są to mordy systemu lichwy/kapitalizmu.

  Resety są też związane ze zmianą namiestnika globalnego imperium, na co zwracano uwagę wielokrotnie, jedną z ich funkcji jest umożliwienie kandydatowi rabunku krajów świata, aby zapewnić mu odpowiednią bazę materialną do pełnienia funkcji namiestnika. Lata po 1939. zapewniły to USA, ale dziś są USA w fazie oddawania buławy namiestnika:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/

  O tym, że USA zostały kapitałowo wydrenowane, to wie wielu czytelników, że ten kapitał został przeniesiony głównie do Azji (ChRL) też, chodzi o biliony dolarów. Oznacza to, że USA zostaną pozbawione wkrótce funkcji namiestnika imperium. Także Europa wchłonęła w okresie powojennym poważne kwoty kapitału USA. Po tym, jak ChRL brawurowo zademonstrowała swe walory funkcjonariusze MWF w operacji „Pandemia”, odpowiedziały rządy Europy lockdownami, że one też wykonują znakomicie zadania MWF. Kogo wyznaczy/-ył MWF na następcę USA dowiemy się niebawem.

  Sens resetów tak definiują słowa przypisywane D. Rockefellerowi (wielki kryzys, czyli „reset”):
  “We are on the verge of a global transformation. All we need is the right major crisis and the nations will accept the New World Order.”rzekomo jego wypowiedź przed United Nations Business Council, 23. września 1994.

  Nie nadchodzi żaden nowy system, bo nie może nadejść, on jest od wieku, to jest jedynie kolejna faza.

 12. Greg said

  Brakuje mi tu komentarza Rury wygiętej.
  Komentuj Peryskopie !
  Chcemy poznać zdanie odmieńca.
  Nie jesteś w stanie tego skomentować ?
  Pan Roman przekracza Twoją inteligencję ?

 13. Zbyszko said

  Pozwalam sobie przekopiować jeden z komentarzy pod filmem z którym zgadzam się w 100%-tach :

  Szanowny panie Romanie Kluska, tzw wolnego rynku, to nie było nawet w epoce kamienia łupanego, bo już wtedy silniejszy łupił słabszego.
  Jak wiemy, brak kiedyś tam w historii ingerencji państw w tzw „wolny” rynek, zaowocował niekontrolowanym skupieniem kapitału i majątku całego świata, ale i władzy w jednych rękach. Podobno ten proces w Polsce rozpoczął król Jagiellończyk, który odblokował możliwość nieograniczonego bogacenia się przez kupców.
  Więc jak pan sam chyba widzi, wolny rynek, bez ingerencji państwa (jak chcą korwiniści) w sensie ograniczenia zgromadzonego kapitału, do wielkości nie zagrażającej państwu i narodowi, jest utopią.

  A propos wychwalanego przez pana upadku PRL-u (wraz z gospodarką planową) i tym wybuchem przedsiębiorczości, to niestety, ale widzi pan to z pozycji człowieka, któremu się udało (kosztem ciężkiej pracy i… chyba zaniedbania innych ważniejszych w naszym tutaj życiu na tej ziemi, spraw). Ja znam mnóstwo ludzi, którzy tamten okres przeklinają, ponieważ namówieni przez dzisiejszych beneficjentów tamtego obalenia PRL-u, na porzucenie stabilnej pracy z wszystkimi pogardzanymi dzisiaj tzw socjalami w państwowych zakładach, przeszli do tych tysięcy różnorakich prywatnych (lub sami je pozakładali) i po jakimś czasie zostali z całą listą umów śmieciowych, gdy potem wędrowali od jednego zakładu prywatnego do innego prywatnego (bo już nie było gdzie wracać) i dzisiaj mają bardzo poważna lukę w tzw kapitale początkowym w ZUS-ie (który korwinowcy chcą zlikwidować) przy obliczaniu emerytury.

  Panie Romanie Kluska, ja też myślałem że ten cały kapitalizm jest dla nas zbawieniem, i niestety także dałem się nabrać na ten kapitalizm i teraz z rozrzewnieniem wspominam czasy mojego zatrudnienia w państwowym solidnym zakładzie pracy, który zapewniał mi stabilną pracę, pewność jutra, bogactwo opieki socjalnej i… na szczęście emeryturę (bo wielu moich młodszych znajomych nie będzie jej miało)

  Zaś a propos kreowania pieniądza w tym niby socjaliźmie, to Gierek mając do dyspozycji bank centralny (który został potem Polsce zabrany, po tym solidarnościowym „odzyskaniu” wolności. Czy pan o tym wie, że „Solidarność” była operacją specjalną CIA?) i stosując parytet gospodarczy pieniądza, nie musiał kreować pieniędzy, bo w tym systemie nie było takiej potrzeby. Puste półki w sklepach i późniejsza inflacja były sztucznym działaniem sabotażystów gospodarczych i ideowych, dzisiejszych beneficjentów ówczesnego obalenia PRL-u. To oni na różnorakie sposoby niszczyli od wewnątrz gospodarkę (we współpracy z tymi zewnętrznymi, tak jak teraz próbuje się zniszczyć Białoruś w wcześniej wiele państw np Chile).

  Nie musiał Gierek także brać kredytów, bo stosując tzw rozproszenie pieniądza także poprzez naukę i postęp techniczny (sabotowany przez sabotażystów, dzisiejszych beneficjentów, jak wszystko zresztą) miał zapewniony stały postęp techniczny i to czasami na bardzo wysokim poziomie.
  Kredytów nie chciał brać, ale zdanie zmienił, gdy zamordowano mu siostrę, ale i tak za te kredyty wybudował przeszło 500 nowoczesnych zakładów pracy, a spłacił je węglem.
  Po II wojnie Polaków zostało ok 26mln a pod koniec epoki Gierka, było nas już ok 40mln, co chyba samo przez się świadczy o tamtym systemie. Gierek każdemu dał pracę, a i mieszkań budował co roku 250-350tyś

  Panie Romanie Kluska, zwykły przeciętny pracownik, zrobił swoje 8 godzin (przeważnie rzetelnie, solidnie) a po pracy miał czas wolny od niej, na wypoczynek, zajmowanie się dziećmi, hobby itd, ale i także na praktyki religijne, miał porządną służbę zdrowia (do specjalisty szło się tego samego dnia po otrzymaniu skierowania od lekarza rejonowego, w karetkach pogotowia jeździli lekarze a nie tylko ratownicy, jak to jest teraz, itd), mógł szkolić dzieci ile tylko się dało itd, itp, a po zakończeniu aktywności zawodowej dostawał gwarantowaną przez państwo (a nie jakąś lichwę, która dzisiaj jest a jutro jej nie ma)… emeryturę, której te teraz młode pokolenia na umowach śmieciowych już nie będą miały.

  A czy to wolnorynkowe bogacenie się jest nam potrzebne do naszego zbawienia?, bo to chyba jest najważniejsze w tym naszym tutaj życiu na tym świecie?
  Możemy sobie dzisiaj zadać pytanie, kiedy w Polsce więcej ludzi po śmierci dostępowało zbawienia?, w PRL-u?, czy teraz w tej „odzyskanej” wolności?
  Oboje chyba czujemy, że w PRL-u Polacy mieli większe szanse na zbawienie. A to chyba się liczy najbardziej?

  Socjalizm polityczny zbudowany na bazie ateizmu, był złem, ale ten społeczny i gospodarczy z całą pewności, dla szerokich grup społecznych był dobrem.
  Podam tylko jeden przykład wyższości socjalistycznego planowania nad tą dziczą wolnorynkowej „równowagi” : towary codziennego użytku były w PRL-u produkowane regionalnie, a nawet lokalnie i nie były wożone potężnymi kontenerowcami cargo w ilości już przeszło 61 000!, po całej kuli ziemskiej, które zanieczyszczają nasz glob kilkadziesiąt razy więcej niż motoryzacja na całym świecie.
  Czy my Polacy musimy być skazani na np chińskie ołówki i zapałki, które można wyprodukować na miejscu, dając przez pracę Polakom lokalnie?

  Mam gdzieś, że w Chinach są one niby produkowane taniej i w związku z tym jakiś kupiecki biznes musi(?) je nam tutaj przywieźć. Już nie wspominam o tym, że potęga tych niby lepszych Chin zbudowana jest na niewolniczej pracy już nawet 5-letnich dzieci kupowanych od biednych rodzin chińskich.
  Co nas czeka po zbudowaniu nam tego niby zbawiennego kapitalistycznego Jedwabnego szlagu? Kto zarobi na tym zbrodniczym uderzeniu w gospodarki regionalne, po tym globalistycznym zalaniu świata tanią chińszczyzną? i chińską siłą roboczą, która tutaj się sprowadzi? Co czeka nasz ten nasz katolicki Kraj?

  Pewnie pan nie uwierzy, ale ten cały socjalizm pełnił różnorakie misje społeczne, które teraz, po tym całym „odzyskaniu” wolności zostały przez państwo porzucone, ponieważ cały majątek gospodarczy o który te misje były oparte, został nam przez ten „wolny” rynek zrabowany , łącznie z resztkami budżetu Państwa, dlatego teraz likwiduje się wszelkie obciążenia, także np poprzez różnoraką eksterminację ludzi po zakończeniu ich aktywności zawodowej.
  Więc ja dziękuję za ten kapitalizm i stanowczo staję po stronie tego polskiego socjalizmu społecznego i gospodarczego z gospodarkę planową a nie puszczoną na żywioł tego niby „wolnego” utopijnego rynku, który sprawdza się tylko i wyłącznie na osiedlowych targowiskach.
  Tutaj jest ciekawy post na ten temat :
  https://gibson.neon24.pl/post/147108,przestancie-likwidowac-ten-socjalizm-bo-go-juz-dawno-nie-ma

  Pozostaję z całym szacunkiem do pańskich osiągnięć i pozdrawiam serdecznie

 14. UZA said

  ad. 10) „Nie ma nadzieji.
  goje pragną niewoli”.

  Opisał Pan dość specyficzne środowisko – ludzi bezrefleksyjnych, którzy dotąd nie najgorzej zarabiali, mogli zakosztować ersatzluksusu i poczuli się elitą. Oni jeszcze wierzą, że znów będzie tak jak dawniej – niech no tylko się wszyscy wyszczepią. Trwają w tej wierze tak mocno, że nie docierają do nich komunikaty, wypowiadane otwartym tekstem przez ich idoli. A mówią oni, że po drugiej fali przyjdzie trzecia, po mutacji brytyjskiej – mutacja np. wenezuelska czy australijska , a później nowe wirusy (Zika, Klika, Nicpah, Hucpah), nowe pandemie, nowe szczepienia itd.

  W końcu jednak nawet do tych biednych idiotów dotrze, że ich życie mija, a normalność nie wraca. I że dla satanistów są taką samą mierzwą jak inni ludzie – planowana depopulacja ich też dotyczy. Mnóstwo ludzi już się połapało. Strach słabnie a wzrasta gniew. Jeżeli jacyś goje pragną niewoli, to tylko dlatego, że nie rozumieją czym jest prawdziwa niewola. Nieprzyjaciel bardzo boleśnie nam to pokazuje, a nic tak nie przekonuje jak zbity tyłek.

 15. NICK said

  Greg .(12).
  Nano to typowy zając. Nie kret.
  Zamieszkuje jak to zając.
  Na miedzy.
  Żre jak zając.
  A miedzy/miedza.
  Znikają.
  Więc się plącze we nogawkach vel pampersach.
  A. Tu. Już nie chcę. Versa.
  Dobra. Krótko.

  Tu Selera wyganiają.
  A Peryskop pisze niespożywczo.

 16. Greg said

  Peryskop to taki sierżant Daniels, jak u ojca dyrektora!

 17. zen said

  W polityce nic nie dzieje się przypadkiem…. Roman Kluska jest ofiarą korporacji, nie miał ich przyzwolenia, dlatego „polscy” sługusy korpo n wykończyli go administracyjnie. „Polscy politycy” to pionki na światowej szachownicy, zaś światowy system ekonomiczny, to nie kapitalizm, ale korporacyjna dyktatura – niektóre korporacje są bogatsze niż państwa – stan Kalifornia ma większy PKB (GDP), niż cała Afryka. Wracając na nasze podwórko – ludzie spodziewają się, że będzie lepiej, „postęp” trwa w najlepsze, ale oszustwa między etnicznymi Polakami to prawie norma, ludzie zatracili człowieczeństwo, widzą tylko zysk, drugi człowiek nie jest bliźnim tylko kimś do wy*****nia, potem cię jeszcze wyśmieją, że dałeś się wydymać bo byłeś uczciwy – nie mówię o politykach, oni kwalifikują się tylko do rozwałki, ale są poza zasięgiem szaraków – przed Bogiem nie ukryją się nawet w podziemnych miastach, które wybudowali – to będą ich grobowce.

  Oszukują prawnicy, lekarze, policja, przedsiębiorcy, sprzedawcy…. można tak bez końca – czy oszuści mogą otrzymać błogosławieństwo Boże – dotyczy to pseudo chrześcijan. Kto wreszcie ma ten system naprawić, który reformują od lat, zdegenerowani politycy i tacy sami wyborcy? – to kuriozum aby pokładać nadzieję w tym, że permanentni recydywiści remontują ten świat, który zwalił się już na swoją zakłamaną mordę, tocząc się po równi pochyłej ku przepaści – nie wiem skąd niektórzy czerpią taką nadzieję? Gdyby było tak, że ludzie byliby zdolni uczynić ten świat lepszym, zapowiadane przyjcie Chrystusa i Jego wcześniejsza śmierć byłoby bezsensowne i niepotrzebne. Pierwszy raz przyszedł zniweczyć grzech w ciele, teraz przyjdzie jako sędzia w imieniu Boga! Czas nagli, wkrótce Boża łaska i cierpliwość skończy się, wtedy nastąpi czas ucisku, jakiego świat nie widział, obozy koncentracyjne przy tym były igraszką, ponieważ zło dzisiaj ma tylko pięć minut i wykorzysta je. Lokaje diabła, którzy wcielają w życie jego ponure i złowrogie plany i plany upadłych, idą z nimi na zagładę, dlatego nie cofną się przed niczym, ponieważ wiedzą, że zbawienie ich nie dotyczy – cóż ma do stracenia morderca, który ma na sumieniu miliony istnień ludzkich? Lichwa, która jest surowo zabroniona przez Boga, święci tryumfy, szczególnie w Polsce – Kaczyński chodzi do kościoła, jestem ciekaw po co i do kogo się modli, skoro działa na szkodę narodu polskiego, czyżby dwoista natura żydowska brała górę nad człowieczeństwem? – owoce jego decyzji są skażone i sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem, jest kimś innym, odgrywa swoją fałszywą rolę do końca, czyżby dla paru chwil życia w świetle jupiterów, poświęcił wieczność? Subtelność i moc Boskiej natury widać w stworzeniu, co ma do zaoferowania Lucyfer, którego warunkowe „panowanie” to wojny, choroby, śmierć i łzy, zniszczenie, ekonomiczna niewola, wymieranie gatunków zwierząt i ludzi?

  Izajasz 48:17-19 „Ja jestem Pan, twój Bóg, pouczający cię o tym, co pożyteczne, kierujący tobą na drodze, którą kroczysz. O, gdybyś zważał na moje przykazania, twój pokój stałby się jak rzeka, a sprawiedliwość twoja jak morskie fale. Twoje potomstwo byłoby jak piasek, i jak jego ziarnka twoje latorośle. Nigdy nie usunięto by ani nie wymazano twego imienia sprzed mego oblicza!”

  „A to wiedz, że w ostatecznych czasach nastaną trudne chwile. Ludzie bowiem będą samolubni, chciwi, chełpliwi, zarozumiali, bluźniący, nie szanujący rodziców, niewdzięczni, bezbożni, bez serca, zawzięci, oszczerczy, gwałtowni, okrutni, nienawidzący dobra, zdradliwi, zuchwali, butni, miłujący bardziej rozkosze niż Boga.” – 2 Tymoteusz 3,1-4.

  „Przede wszystkim to wiecie, że w dniach ostatecznych przyjdą szydercy z drwinami, podążający za swoimi własnymi żądzami i mówiący: Gdzie jest obiecane przez Niego przyjście? Odkąd bowiem zasnęli ojcowie, wszystko tak trwa, jak od początku stworzenia. Nie zauważają bowiem, sami tego pragnąc, że od dawna były niebiosa oraz ziemia, która z wody i przez wodę zaistniała na Słowo Boga. Przez co świat ówczesny, zalany wodą, zginął” – 2 Piotra 3,2-6

  „A gdy siedział na Górze Oliwnej, przystąpili do niego uczniowie na osobności, mówiąc: Powiedz nam, kiedy się to stanie i jaki będzie znak twego przyjścia i końca świata? A Jezus odpowiadając, rzekł im: Baczcie, żeby was kto nie zwiódł. Albowiem wielu przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Jam jest Chrystus, i wielu zwiodą. Potem usłyszycie o wojnach i wieści wojenne. Baczcie, abyście się nie trwożyli, bo musi się to stać, ale to jeszcze nie koniec. Powstanie bowiem naród przeciwko narodowi i królestwo przeciwko królestwu, i będzie głód, i mór, a miejscami trzęsienia ziemi. Ale to wszystko dopiero początek boleści. Wtedy wydawać was będą na udrękę i zabijać was będą, i wszystkie narody pałać będą nienawiścią do was dla imienia mego. I wówczas wielu się zgorszy i nawzajem wydawać się będą, i nawzajem nienawidzić. I powstanie wielu fałszywych proroków, i zwiodą wielu. A ponieważ bezprawie się rozmnoży, przeto miłość wielu oziębnie.” – Mateusz 24,3-12

  „Dzień zaś Pana nadejdzie, jak złodziej. Przeminą niebiosa, żywioły ogarnięte żarem rozpadną się, a ziemia i (będące) na niej dzieła ulegną spaleniu.” – 2 Piotra 3,10.

  Co nas czeka z negatywnym nastawieniem większości ludzi do przyzwoitości, którzy wszystkie Boskie prawa mają za nic, drwiąc z nich otwarcie, negując istnienie praw moralnych? – tam gdzie prawo, musi istnieć prawodawca!

  „Dopóki ludzie są ze sobą skłóceni, nie są niebezpieczni. A w takim razie każdy, kto chce nas kontrolować, musi się zatroszczyć o klimat stresu, lęku i powszechnej agresji” – Machiavelli. W Polsce widać to jak na dłoni!

 18. Voodoosch said

  https://metro.co.uk/2020/12/28/388-brits-under-60-with-no-underlying-conditions-died-of-covid-in-hospitals-13815524/

  https://www.telegraph.co.uk/news/2020/12/28/60s-died-roads-last-year-no-underlying-conditions-coronavirus/

  „Miliony umierają…)”

  Tu dwa artykuły (ciężko je wykopać z sieci) o danych, które „wyciekły” lub ktoś to po prostu szczerze powiedział, że na Covid zmarło 388 (nie tysięcy, tylko 388 „sztuk”) osób, które były poniżej 60 roku życia i nie mialy żadnych chorób towarzyszących. Wydaje mi się że w UK rocznie umiera przez zalanie mordy i zrobienie czegoś głupiego, typu skok z balkonu na beton.

 19. Voodoosch said

  *umiera więcej

 20. Wielka Kopa Tatry said

  Kapitalizm jest dla ludzi chciwych, socjalizm dla uczciwych. Jeśli Kluska porównuje lata przed 1989 do obecnego zamordyzmu, to się z Chujem na łby pozamienial😊 Zresztą czy 10 lat wtecz było dużo lepiej??? Wiec niech on lepiej pogada z baranami.

 21. Zbyszko said

  Zbyszko @13 Dodałbym tylko tyle, że :
  „Więc ja dziękuję za ten kapitalizm i stanowczo staję po stronie tego polskiego socjalizmu społecznego i gospodarczego z gospodarkę planową a nie puszczoną na żywioł tego niby „wolnego” utopijnego rynku, który sprawdza się tylko i wyłącznie na osiedlowych targowiskach.”

  ten cały kapitalizm nie sprawdza się nawet na targowiskach, bo tam targowanie się o cenę wymusza na producentach i handlarzach różnorakie knify, by w tym „wolnorynkowym” targowaniu się, przebić się ze swoim nieraz do brze ukrytym badziewiem. Podam parę przykładów :
  – prywatny „wolnorynkowy ” sadownik szpikuje swoje „ekologiczne” z certyfikatem jabłonie azotem, ponieważ, jak się tłumaczy, na azot nie ma normy, a jego jabłka po 3 dniach wprost wybuchają, na co on odpowiada, że trzeba było te jabłka zjeść zaraz po ich zakupieniu. Ale tanie, „ekologiczne” z certyfikatem jabłka ludzie kupują

  – targowiskowa babcia sprzedaje jajka od „swoich” kur,wprawdzie bez pieczątek, ale jakoś dziwnie wszystkie jednakowe wielkością i kolorem
  – sprzedawcy warzyw podobnie, jakoś dziwnie mają piękne warzywa dorodne azotem ze „swoich” upraw

  Już nie wspominam o tym, że „targowiczanie” zarówno sprzedający i kupujący, mają gdzieś patriotyzm i handlują chińskim badziewiem, wożonym do nas tymi potężnymi kontenerowcami cargo, niszcząc w ten sposób siebie nawzajem.

 22. Wielka Kopa Tatry said

  Zbyszko. Wyobraziłem sobie take sytuację, sklepikarz w miejscowosci 3000 tys mieszkańców, jego sklep dobrze prosperuje, jest on także wielkim zwolennikiem kurwina. Pewnego dnia zostaje wydane pozwolenie na budowe dwoch sklepow w jego okolicy biedronki i lidla, handlarz bardzo szybko traci klientow i zamyka interes, bo w marketach taniej i wiekszy wybor(ani jedno nie jest prawdą, jak się weźmie pod uwage jakość czy świeżość).Tak dziala niewidzialna ręka wolnego rynku😃 A wystarczyło żeby samorządowcy okreslili, po przeprowadzeniu odpowiednich badań ile może w ich miejscowości powstać powierzchni handlowej, tak zeby kazdy sobie mógł zarobić, no ale to bylby już znienawidzony socjalizm, albo nawet komunizm. Wydaję się, iż kapitalizm też ma fazy rozwoju, a teraz jest właśnie ostatnia faza, czyli zamordyzm korporacyjny, przypominam, że to nie socjalizm stworzył korporacje😂

 23. Sarmata said

  „Chodziło wtedy i chodzi po dziś dzień jeszcze, aby taktycznie, umiejętnie wyzyskać wszelkie niezadowolenie ludności kolorowej i popierać jej ruchy narodowe, chociażby ruchy te nic z komunizmem (podstawienie Sarmata: dwutlenko-węglizmem) nie miały wspólnego. Taktyka ta obowiązuje obecnie w całej pełni. Wiemy przecież, jak doszło do skomunizowania Chin, znamy wypadki na Malajach, w Wietnamie, w Indiach, krajach muzułmańskich, wreszcie w Afryce.
  W tej pobieżnej jednak ocenie nie należy wpadać w drugą krańcowość. Nie można bowiem zapominać, że taktyka leninowska polega jedynie na wyzyskiwaniu sytuacji już wytworzonej, a nie na samym wytwarzaniu jej, do czego komunizm (podstawienie Sarmata: dwutlenko-węglizm) w wielu wypadkach okazał się niezdolny. Komunizm (podstawienie Sarmata: dwutlenko-węglizm), jak każda zaraza, opada przede wszystkim organizmy słabe, lub osłabione wskutek okoliczności postronnych. Ale sam przez się żadnych organizmów nie tworzy. Przedstawiając go jako fantastyczną potęgę, która już opętała cały świat w postaci jakiegoś nadprzyrodzonego fatum, z którym wola ludzka nie może sobie dać rady, wytwarzamy nastrój paniki, na której propagandzie bolszewickiej (podstawienie Sarmata: dwutlenko-węglowej) najbardziej właśnie zależy. Powinniśmy, bez względu na to, czy to kogo urazi, czy nie, z całym spokojem zbadać źródła i przyczyny rozszerzania się komunizmu (podstawienie Sarmata: dwutlenko-węglizmu) po drugiej wojnie światowej.
  Kiedyś epidemię nazywano „powietrzem” i błagano w modłach Boga, aby przed nią uchronił. Dziś wiemy, że epidemia nie powstaje z „powietrza”, a zostaje przez kogoś przywleczona. Bolszewizm (podstawienie Sarmata: dwutlenko-węglizm) jest epidemią psycho-polityczną i rozwłóczony został po całym świecie przez – polityków.”

  Dziennik Polski (Detroit) 1953 226, 23 września
  Zaczerpnięte z Józef Mackiewicz, „Wieszać czy nie wieszać?” DZIEŁA tom 22, Kontra 2015

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: