Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Mietek o Pat Buchanan przeciwko Finland…
  Listwa o Znaczenie wojny w XXI wie…
  bryś o Co właściwie napisał Mora…
  Listwa o Wolne tematy (38 – …
  Maverick o Co właściwie napisał Mora…
  Maverick o Kreml nigdy się nie naucz…
  Listwa o Wolne tematy (38 – …
  Mietek o Co właściwie napisał Mora…
  UZA o Kreml nigdy się nie naucz…
  revers o Polska wzywa do demilitaryzacj…
  zorard o Kreml nigdy się nie naucz…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (38 – …
  Kapsel o Polska wzywa do demilitaryzacj…
  Marucha o Polska wzywa do demilitaryzacj…
  Leo o Wolne tematy (38 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 615 obserwujących.

Szalom Robaczki!

Posted by Marucha w dniu 2021-01-28 (Czwartek)

Już od dziesięciu miesięcy, znaczna większość z nas, poprzez zamknięcie gospodarki pozostaje bez możliwości zarobkowania. Oszczędności, kończą się wprost proporcjonalnie do kończącej się wolności.

Jednak nadal płacimy podatki, ZUS-y, raty kredytów, VAT-y wszelkiego rodzaju akcyzy, podatki od deszczu, ściółki leśnej, wydychanego powietrza i setki innych dobrowolnych DANIN.

Czy wiecie, że to właśnie my, szare robaczki jesteśmy sponsorami większości dochodów budżetu Państwa, który w 2020 roku wyniósł 435 340 000 000 zł? (słownie: czterysta trzydzieści pięć miliardów trzysta czterdzieści milionów polskich szekli).

Za co i ile płaciły szare robaczki w 2020 roku? Łącznie z samych podatków od towarów i usług, akcyzy, gier, podatku od osób fizycznych i podatku od sprzedaży detalicznej: 341 460 733 000 zł

Czyli 78,4 % CAŁOŚCI DOCHODU BUDŻETOWEGO Robaczki.

Z tych pieniędzy, zasponsorowaliśmy obsługę Firmy Mateusza Morawieckiego zwanej Kancelarią Premiera, oraz samego Mateusza w kwocie 278 000 000 zł, (słownie: dwieście siedemdziesiąt osiem MILIONÓW złotych).

Przy czym, w ustawie budżetowej na 2020 roku (uchwalonej przed pademią) na służbę zdrowia posłowie przewidzieli 109 mld zł.

Wypłaciliśmy Mateuszowi comiesięczną pensję w kwocie 16 892, 12 zł, co daje 202 705, 44 zł w 2020 roku – nie liczę różnych premii i dodatków. No ale mając na firmowym koncie 278 baniek, służbowy samochód, żarcie na koszt firmy, przeloty prywatnym samolotem – raczej mało ponosi się „kosztów własnych”.

Osoby edukujące nasze dzieci, zarabiają 3 337,55 zł miesięcznie, czyli niecałe 20% tego co zarabia miesięcznie nasz boss.

Ponad to, co miesiąc wypłacaliśmy następujące pensje:

RADA MINISTRÓW:
▪️Jarosław Kaczyński – 15 102,7 zł + pozostali trzej Wiceprezesi Rady Ministrów
▪️Adam Niedzielski – 14 709, 03 zł
▪️Mariusz Błaszczak – 14 709, 03 zł
▪️Zbigniew Ziobro – 14 709, 03 zł
➕ pozostałych trzynastu Ministrów = 295 755,28 m/c

W roku 2020 zasponsorowaliśmy PODSTAWOWE wynagrodzenie dla 21 CZŁONKÓW Rady Ministrów w kwocie: 3 751 768,8 zł
Prawie 4 miliony Robaczki

POSŁOWIE:
▪️9 892, 30 zł – miesięczne wynagrodzenie
▪️2 473,08 zł – miesięczna dieta parlamentarna na pokrycie kosztów związanych z wykonywaniem mandatu na terenie kraju
▪️12 500 zł – miesięczny ryczałt na prowadzenie biura poselskiego w kwocie 24865, 38 zł

▪️za pełnienie funkcji wiceprzewodniczącego komisji stałej 15% pensji
▪️za pełnienie funkcji przewodniczącego podkomisji stałej 10% pensji

Posłów mamy w sejmie 460 = 460 x 24 865,38 = 11 438 074,8 zł

11 milionów miesięcznie Robaczki, 132 miliony rocznie… i to tylko dla 460 osłów z Wiejskiej!

Posłowie mają dodatkowo:
▪️immunitet
▪️prawo do bezpłatnego przejazdu środkami publicznego transportu zbiorowego
▪️prawo do bezpłatnych przelotów
▪️bezpłatny przejazd środkami komunikacji miejskiej
▪️kwotę wolną od podatku = 30 tys. zł (dla nas Robaczki jest to 3 tys. zł).

Podsumowując Robaczki – 278 mln na Mateusza i jego firmę + 4 mln na pensje pracowników firmy + 132 mln dla posłów = 414 milionów Robaczki.

Zasponsorowaliśmy jeszcze w zeszłym roku pracę milicji, sądów, urzędów, szpitali – których pracownicy co miesiąc dostawali pełnowymiarowe pensje i nie byli skazani na areszt domowy.

Jak tam Robaczki?

Zamknęli firmy, szkoły, hotele, stoki, restauracje, przychodnie? Zamknęli w domach? Zabronili pracować? Odwołali wszystkich świętych, w Wigilię nie pozwolili być z najbliższymi, w Sylwestra wprowadzili godzinę milicyjną? Nałożyli na twarze kagańce, przeprowadzają eksterminację? I co?

I życzą Szczęśliwego Nowego roku z 278 milionami na firmowym koncie i 16 tys. miesięcznej pensji.

Wprowadzają reżim sanitarny i nakazują dobrowolnie się zaszczepić. Krzyczą z mównic, aby być odpowiedzialnym. Wywołują „potrzebę szczepień”, wprowadzają segregację sanitarną. Mówią, że to był trudny rok.

A na koniec na upierdolonych drzwiach piszą C+K+B i życzą wszystkim, „aby ten Nowy Rok 2021 był lepszy od poprzedniego, by przy naszej różnorodności i wielości poglądów zwyciężyła ludzka solidarność i prawdziwa braterska wspólnota”.

Tak, to był kurewsko trudny rok – ale dla nas Robaczki! I proszę Was, nie bądźmy debilami – ten rok nie będzie lepszy. Nie ma już i nie będzie nigdy normalności. Już nigdy nie będzie tak jak dawniej. Coś się skończyło bezpowrotnie.

I nie uratuje nas Qanon, Plejadianie, wiara w 5D, resety, w otwarcie portali i inne pierdoły.

Jeżeli czegoś nie zrobimy, to nasze dzieci za parę lat, będą zapierdalać w obozach pracy za miskę ryżu, zaspokajając chore fantazje seksualne bogatych Świata. Świata, który po nas pozostanie.

„Apres nous le deluge…”

Ps. Zapomniałam dodać, że kupiliśmy też sobie trochę respiratorów i ponad 60 milionów eksperymentalnego preparatu szumnie zwanego szczepionką.
Szalom Robaczki

Zdjęcia pochodzą z oficjalnego profilu Mateusza Morawieckiego na FB

Autor: Nina Maj
https://politywatory.com

Komentarzy 25 do “Szalom Robaczki!”

 1. Dziadzius said

  To tak jak przed II Wojna- Chlop mial zle urodzaje a podatki trzeba bylo bulic — wiec czapke w reke buty dziegdziem wysmarowac i isc do icka po pozyczke [ petel na szyje] a icek chetnie pozyczki dawal z ziema w zastaw .

 2. Głos z Kociewia said

  Ciekaw jestem, jak roczne koszty na utrzymanie tego rządu wyglądają w porównaniu rocznymi kosztami na utrzymanie kolejnych, poprzednich rządów. Słowem PIS JEST DROŻSZY,CZY NIE ? Jeżeli nie, to jaki cel ma to powyższe wyliczanie kosztów tego rządu ?

 3. JanuszT said

  Autorka nie podaje ile kosztuje państwo Senat RP i że wszyscy w/w mają bezpatne leki i wiele innych darmowych przywilei.
  ——–
  Re 3:
  Nie wiem czy PiS zda jest droższa od partii lewacko-żydowsko-komunistycznych, które rządziły przedtem, ale warto w skrócie przeanalizować ile te nieroby kosztują „naród”.

 4. Piskorz said

  re 1 a icek chetnie pozyczki dawal z ziema w zastaw …..albo wódę chłopom darmo rozdawał…jak pisze w swoich wspomnieniach/.listach..Krasiński! ps Gdzieś tam w okolicach P. Knyszyńskiej…gdyby ktoś się pytał..

 5. revers said

  Juz niemieckie pejsy i gnoski zadecydowali od poniedzialku kolejna faze lockdown, byc moze z zamknietymi granicami jak rok wczesniej po naradzie unijnej msw krajow czlonkowskich.

  Takze pozegnajcie sie z kolejnymi swietami wielkanocnymi bez zamordnikow, bez mszy wielkanocnej i wiekiej soboty, a i w sklepach pusto bedzie lub wielkei kolejki przed sklepami jak juz dzis ustawiaja sie w Paryzu.

  inaczej globalna siec obozow koncentracyjnych czeka na nowych pensjonariuszy ..

  http://mamanga.blogspot.com/2021/01/campos-de-concentraciones-en-argentina.html

 6. bardzo said

  Panie Piskorz, Guy De Maupassant opisał historię, jak to jeden bogaty obszarnik chcąc cnotliwą babcie skłonić do sprzedaży ziemi, po prostu ją rozpił. Zatem, nie tylko biskup Krasicki…

 7. Voodoosch said

  Okay, ten tekst jest niechlujny i słaby ale przeraża bardziej niż teksty jakiś niezawisłych lekarzy czy polityków.

 8. revers said

  „Borula ma niezbędne doświadczenie zoologiczne w wyszczepianiu bydląt, gdyż w 1993r. został zatrudniony przez Pfizera jako weterynarz właśnie i dyrektor techniczny oddziału zdrowotnego zwierząt. To żyd urodzony w Salonikach, greckim centrum żydostwa, skąd pochodził m. in. Mustafa Kemal Atatürk, prezydent Turcji, także żyd (jak Morawiecki i Szumowski), przywódca Młodoturków, czyli tureckiej żydokomuny, która dokonała ludobójstwa chrześcijańskich Ormian w 1915r., żydzi wymordowali wówczas półtora miliona ludzi, a odpowiedzialność zrzucili na Turków.

  Borula to ten sam żydowski absztyfikant, który w dniu ogłoszenia „sukcesu” szczepionki Covid-19 sprzedał „na górce” akcje własnej firmy, zarabiając na tym grubo ponad 5 mln dolarów. Doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jak się zaczną masowe zgony, akcje Pfizera polecą na łeb na szyję w obawie przed procesami, gdyż prawnicy z pewnością znajdą jakąś drogę.

  Czy żydzi szczepią „gojom” z premedytacją choroby, aby ich potem latami eksploatować schematem, o którym mówił Robert Kennedy? Niewątpliwie. To jeden z głównych poza ludobójstwem celów żydostwa. Wiemy to od pod ponad stu lat, kiedy światło dzienne ujrzały Protokoły tzw. „Mędrców” Syjonu, a tak naprawdę zwykłych psychopatów, chorych obłąkańców – jakich nazywał w wierszu „Żydzi” Julian Tuwim.”

  https://globalna.info/2021/01/20/robert-kennedy-do-polakow-medyczni-jezdzcy-apokalipsy/?fbclid=IwAR2vk-ezTsxkQsQzM5g2Ya6B6v80Q-e-AkvAtbtbmq9-cJbEi-Ztznh1r4E

 9. Anucha said

  Naród Polski jest w stanie zapłacić 2x więcej.
  Byleby nierząd nie wpierdala..ł się i pozwolił żyć i pracować.
  Polak potrafi (pomimo największych restrykcji finansowych na świecie).
  żyd boi się zaradności Polaka.
  Bali się nas wpuścić do szatanów zjednoczonych.
  Żebyśmy pierogami nie wygryźli ich z rynku hahaha.

  Po 89` zniszczyli nasz przemysł i handel zamykając „przesmyk suwalski” i „bramę smoleńską” (zostały wprowadzone m.in. wizy dla obywateli Rosji i sankcje gospodarcze) przez które towary krążyły jak na jedwabnym szlaku.
  Gdyby pozwolono handlować ze wschodem o 10 lat dłużej to byśmy szli ramię w ramię z kitajcami , których wspierała finansjera światowa ( wyprowadzając swój kapitał do Chin i przejmując rynki zbytu w Rosji i na całym świecie)

  Teraz już wiecie dlaczego wyrugowano Słowian ze słowiańskiego rynku.
  Była możliwość kupienia żyda razem z obsranym..i gaciami.

 10. bryś said

  Koszty bezpośrednie są NICZYM, w porównaniu ze szkodami narzucanymi gospodarce różnymi regulacjami, koncesjami i ograniczeniami. I tam są prawdziwe powody do sądzenia za zdradę Narodu Polskiego.

 11. bryś said

  http://tomaszcukiernik.pl/artykuly/teksty-o-unii-europejskiej/10-lat-w-unii/

  To z 2014 – ciekawe jak dziś by wyglądało takie zestawienie? I oczywiście należało by jeszcze ue zestawić z jakimiś w miarę normalnymi krajami, jak Singapur. (normalnymi pod względem regulacji gospodarczych)

  No i wciąż do rozliczenia „transformacja ustrojowa, w tym słynne schładzanie gospodarki”.

 12. Isreal said

  kociewiak ma nadzieję, że pis jest 2 złote tańszy – pewnie tak, ale dla ich panów (mocodawców)….

  to jeden i ten sam h.uj, tylko „zagospodarujący” obszar „ciemnogrodu”, inne maja do „zagospodarowania” pedalstwo, luzik i inne takie ……..
  i tak pany mają system dwupartyjny

 13. Boydar said

  @ Pan Anucha (9)

  Tak, wydawać by się mogło, że to był/jest obłęd, czyli szaleństwo. Ale czasem nawet w szaleństwie jest metoda. Może się okazać, że był to jedyny sposób żeby zagłodzić bestię. Bestia jest duża i dużo potrzebuje. Nie może dostać trochę. Bo zdechnie albo się wyprowadzi. Ponieważ my, Polacy, praktycznie nie mamy nic oprócz zarysu na mapie (i Boga), chcąc pożyć jeszcze chwilę, zmuszona będzie zżerać tych którzy mają.

  Warunków powodzenia planu jest kilka, m.in. konsekwencja w realizacji oraz cierpliwość. A nasza pokora i uznanie win.

  Tak uważam.

  „… Pasożyty pozbawiają nasz organizm niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania składników odżywczych – witamin, mikroelementów, hormonów oraz cukru. Dodatkowo wydzielają toksyny, pochłaniają erytrocyty i osłabiają układ odpornościowy. Żyjąc w nas, upośledzają poszczególne tkanki, zaburzając funkcjonowanie narządów wewnętrznych.
  Jak dostają się do naszego organizmu? Zazwyczaj przez spożywanie niedomytych produktów, na których znajdują się ich jaja. Do zakażenia może też dojść drogą kropelkową, a także przez ukąszenie komara czy kleszcza. Ryzykowna bywa również zabawa ze zwierzętami, korzystanie z publicznych toalet, jedzenie w barach szybkiej obsługi, brak higieny …”

  https://dziecisawazne.pl/11-sposobow-na-pozbycie-sie-pasozytow/

  „… zasada głodówki mówi, że im cięższa i bardziej zaawansowana choroba, tym dłużej powinna ona trwać …” – Giennadij Małachow

  https://dziecisawazne.pl/glodowka-organizm-potrafi-sam-sie-uleczyc/

  My się od dzieci wcale nie różnimy.

 14. zen said

  Przyjdzie moment, że będzie przeklinał swoje antypolskie działanie – od ludzi nic mu nie grozi! Jednak pochodzenie etniczne ma znaczenie, geny zobowiązują, człowiek nie rodzi się jako tabula rasa, empiryzm to dodatek do człowieczeństwa, idee moralne leżące u podstawy ludzkiego działania są wrodzone – nie każdy jednak kto wygląda jak człowiek nim jest. Istota ludzka z lasu deszczowego, może być ideałem moralnym dla niektórych człekokształtnych i cywilizowanych osobników, którym człowieczeństwo przesłaniają rasistowskie nieświęte księgi, podsycające psychopatyczna megalomanię i nienawiść do świata i wartości innych ludzi. Głos sumienia to głos Boga – ciekaw jestem czy on i jemu podobni posiadają możliwość krytycznej oceny własnych dokonań – po owocach ich poznacie – odpowiedź narzuca się sama, zatem nie są ludźmi oceniającymi moralne aspekty własnych czynów, dlatego on i współpracownicy, nie nadają się do kierowania ludźmi mającymi takie wymagania.

  „Ludzie mogą zostać dosłownie zatruci przez fałszywe idee i fałszywe nauczanie” – Alfred Korzybski

 15. Birton said

  Morawiecki to Jude, żadna tajemnica

 16. . said

  Dlaczego jeszcze ani razu grupa chociaż 30 chłopa nie wpadła chociaż z po jednym dla każdego M16 z jednym chociaż magazynkiem do jakiegoś Davos, grupy bilderberg, klubu rzymskiego itp.? Przebiliby się przez ochronę.

  Dziwne jest to gdy się patrzy jak np. 1,2 miliarda Hindusów daje się zastraszyć kilkunastu „ż”. Żaden kraj, żadna armia, ani żaden naroód się nie buntuje. Opętanie zbiorowe – covid = dibok.

 17. Kar said

  (ogolne refleksje do w/w gudelobrazka)

  – ciekaw jestem, i czy w ogole jest mi dane doczekac ekstazy-dnia, kiedy beda korzystac z drogi ucieczkowej (autonomii) Auschwitz.. leciec swinskim truchtem, jak te szczury z tonacego..Opuszcza nas !

  Czy Wy „to” obecni widziciecie?

 18. Boydar said

  Panie Kropek (16)

  To bardzo dobre pytanie. Równie dobre jednak byłoby, dlaczego w swoim czasie nikt nie dosypał Ziukowi do herbaty czegoś konkretnego. Nie tylko zresztą Ziukowi i nie tylko „w owym czasie”.

  Odpowiedź jest niestety bardzo prosta a jednocześnie bardziej skomplikowana. Pośrednio, udzielił jej nam Pan Ambasador Andriejew. A brzmiała – что можно было сделать.

 19. plausi said

  Jak natychmiast zakończyć ekscesy nazwane „pandemia”

  https://pppolsku.wordpress.com/2020/03/25/jak-najskuteczniej-zwalczyc-pandemie-who/

  Łatwo więc pojąć, dlaczego „nadal płacimy podatki, ZUS-y, raty kredytów, VAT-y wszelkiego rodzaju akcyzy, podatki od deszczu, ściółki leśnej, wydychanego powietrza i setki innych dobrowolnych DANIN. ”

  Por też „Łup wojenny też jest niemały, jedynie własność ok. 2000 miliarderów świata …”

  https://marucha.wordpress.com/2021/01/01/reakcje-na-niebezpieczne-szczepionki-umieraja-po-zaszczepieniu-ale-szczepionka-nie-byla-przyczyna-zgonu/#comment-934880

  O to bowiem chodzi w tej niezwykłej trosce o zdrowie ludzkości świata, aby wszyscy byli równi, nic nie posiadali, to jest w końcu podstawa demokracji

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Demokracja

  czyli niewolnictwa. A co ma, do czorta demokracja wspólnego z niewolnictwem ?

 20. plausi said

  Poprawka

  Zakradł się błąd w 19, Plausi, 2021-01-29 (Piątek) @ 13:55:25

  Link po tekście:

  „Por też „Łup wojenny też jest niemały, jedynie własność ok. 2000 miliarderów świata …””

  https://bialczynski.pl/2020/12/29/1-przyklad-szwecji-pokazuje-wielkie-covidowe-klamstwo-nie-gorzej-niz-bialorusi/#comment-66393

 21. Lily said

  NIE NA DARMO MOWIA.
  „JAK BYC POLITYKIEM,to TYLKO w
  POOKRAGLOSTOLOWEJ zawna III.R.P”.

  POOKRAGLOSTOLOWA to
  ELDO-RADO DLA ?.
  Dopowiedzcie Sobie Sami.

  Po obsadzeniu przez J.Kaczynskiego
  niejakiego MORAWIECKIEGO,na stolku premiera ,kwota
  WOLNA OD PODATKU DLA POLITYKOW
  WZROSLA DO OMAL 32 tysiecy zlotych.

 22. kobra said

  Wy tu o kosztach lub zarobkach a czy ktos widzial prawdziwa wyplate jednego z nich ????Wierzycie w oswiadczenie majatkowe chociaz jednego z nich??? Naiwniacy jestescie wierzac co wam podaja.

 23. plausi said

  To są drobiazgi …

  Szanowni Państwo, dotyczy 21, Lily, 22, Kobra, 3, Janusz T

  kwoty, o które Państwo pytacie są bez znaczenia, to są okruchy z pańskiego stołu, jakie się psom rzuca, ale psy muszą zadbać o zdobycz, o łup, a o łupie i kto go zgarnia, to akurat w
  20, Plausi 2021-01-29 (Piątek) @ 14:20:38

  Operacja „Pandemia” bezspornie przyniesie parę ofiar śmiertelnych, szczególnie wstrzykiwane mRNA, mało kto z ofiar wie, co to jest mRNA, wstrzykiwanie mRNA powinno też przynieść parę ofiar, być może dopiero po jakimś czasie, ale krótkoterminowo chodzi o pozbawienie ludzkości jakiegokolwiek stanu posiadania, aby musiała się sprzedać w niewolę. W demokracji, co wyjaśniamy w jednym z linków powyżej, jest niewolnictwo jako jej podstawa, sprawdzone od tysiącleci.

  Czy należysz czytelniku do 10% najbogatszych ? Nie, to gdzie się pchasz w zagnojonych buciorach chamie do demokracji ? Ty myślałeś, że demokracja jest dla ciebie, durniu ?

  Niewolnik jest przedmiotem, nie posiada żadnych atrybutów człowieczych, właściciel niewolnika może go zabić, jeśli mu się tak podoba, bo nikt wg prawa nie może być pociągnięty do odpowiedzialności za zniszczenie swej własności. Dzieci niewolników są automatycznie własnością tego samego właściciela, to jest tak jak z bydłem, ciele należy do właściciela krowy, tu proszę uważniej ze zrozumieniem przeczytać parę zdań z talmudu gdzie jest mowa o „cattle”. I proszę nie zapominać PESEL, i że „Człowiek to brzmi dumnie”

  https://plausi.wordpress.com/2020/06/01/czlowiek-to-brzmi-dumnie#NaszPESEL

  Co utrudniało dotąd proces demokratyzacji ? Chrześcijaństwo, które nadało niewolnikom ludzkie cechy, dlatego musiało zostać konsekwentnie zniszczone.

 24. Przemysław Jakub said

  A co to za wulgarny babsztyl ta Nina Maj? Rozumiem wzburzenie obecną sytuacją, ale rzucanie mięsem przez kobietę totalnie pogarsza przekaz tekstu.

 25. Marucha said

  Re 24:
  Mnie nie pogorszyło.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: