Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Głos Prawdy o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Mietek o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  misio o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Boydar o Transmutacja biologiczna – ską…
  CBA o Wolne tematy (08 – …
  misio o Wolne tematy (08 – …
  Krystian Szeliga o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Yagiel o Wolne tematy (08 – …
  Listwa o Wolne tematy (08 – …
  Krzysztof M o Ekspert: wysłanie Abramsów prz…
  Wywrotowiec o Ukraińscy lekarze nie muszą zn…
  Bezpartyjna o Polskość czarnych Polaków na…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

List otwarty polskich lekarzy, naukowców i pracowników służby zdrowia do polskich władz oraz mediów

Posted by Marucha w dniu 2021-01-31 (Niedziela)

„Zdrowie to stan pełnego fizycznego, psychicznego
i społecznego dobrostanu, a nie tylko brak choroby
lub innego fizycznego upośledzenia”
WHO 1948r.

Kodeks Etyki Lekarskiej (artykuł 2):
„Największym nakazem etycznym dla lekarza jest dobro chorego. Mechanizmy rynkowe, naciski społeczne, wymagania administracyjne nie zwalniają lekarza z przestrzegania tej zasady”.

List otwarty polskich lekarzy, naukowców i pracowników służby zdrowia do polskich władz oraz mediów

5.10.2020 r

We wrześniu bieżącego roku belgijscy lekarze i personel medyczny wystosowali list otwarty do władz i mediów swojego kraju przedstawiając rzeczywistą sytuację związaną z zakażeniami koronawirusem, wprowadzonymi obostrzeniami i konsekwencjami z tego wynikającymi dla całego społeczeństwa. List podpisało 394 lekarzy, 1340 pracowników służby zdrowia i 8897 obywateli.

My, polscy lekarze medycyny i pracownicy służby zdrowia w pełni zgadzamy się z tezami zawartymi w liście kolegów z Belgii /1/, cytując ich doniesienia, i wyrażamy nasze głębokie zaniepokojenie dotyczące ewolucji sytuacji zdrowotnej w Polsce w ostatnich kilku miesiącach, związanej z ogłoszoną pandemią Covid 19. Wzywamy polityków, aby w sposób niezależny i krytyczny podejmowali i wdrażali decyzje dotyczące prewencji zachorowań. Oczekujemy otwartej debaty, w której wezmą udział eksperci, bez jakiejkolwiek formy cenzury. Po początkowej panice dotyczącej Covid-19, fakty obiektywne pokazują teraz zupełnie inny obraz – nie ma już medycznego i naukowego uzasadnienia dla kontynuacji stosowanych obostrzeń.

Obecne zarządzanie kryzysowe stało się całkowicie nieproporcjonalne do zagrożenia i powoduje więcej szkody niż dobra.

Wzywamy do zakończenia nieuzasadnionych epidemiologicznie działań i natychmiastowego przywrócenia normalnych, demokratycznych zasad funkcjonowania Państwa, struktur prawnych, wszystkich naszych swobód obywatelskich oraz przestrzegania praw człowieka.

„Lekarstwo nie może być gorsze niż problem” to teza, która obecnie jest bardziej istotna niż kiedykolwiek wcześniej w historii. Szkody dodatkowe wyrządzone obecnie ludności będą miały większy wpływ w bliskiej i dalekiej przyszłości na całą populację niż liczba osób aktualnie ochronionych przed SARS-CoV-2.

Uważamy, że wprowadzono obowiązkowe środki, które nie mają podstawy naukowej oraz że w mediach wykreowana została „koronapanika” bez możliwości przeprowadzenia otwartej debaty (poza jednym programem/2/), w której można by usłyszeć różne poglądy i opinie.

Co więcej, surowa, represyjna polityka dotycząca li tylko zakażeń koronawirusem silnie kontrastuje z aktualnie minimalną polityką rządu w kwestii zapobiegania i leczenia innych chorób, wzmacniania własnego układu odpornościowego poprzez zdrowy styl życia, optymalną opiekę z dbałością o jednostkę oraz inwestowaniem w personel służby zdrowia.

Przewidywana pandemia z milionami ofiar

Na początku pandemii podjęte środki były zrozumiałe i szeroko popierane, nawet jeśli istniały różnice w zastosowaniu ich w poszczególnych krajach. W marcu 2020 WHO przedstawiła raport przewidujący pandemię, która pochłonie 3,4% ofiar śmiertelnych wśród stwierdzonych przypadków Covid-19, innymi słowy – miliony zmarłych i wysoce zaraźliwy wirus, na który nie będzie dostępnego leczenia ani szczepionki. Spowodowałoby to bezprecedensową presję na oddziały intensywnej terapii (OIOM) w naszych szpitalach.

Powyższe prognozy doprowadziły do światowej sytuacji alarmowej, nigdy wcześniej nie spotkanej w historii ludzkości: „spłaszczenie krzywej” miało być osiągnięte przez lockdown, który zamknął całe społeczeństwa i gospodarkę, a zdrowych ludzi przeniósł na kwarantannę. Izolacja społeczna stała się nową normalnością w oczekiwaniu na szczepionkę-ratunek.

Epidemia/pandemia?

Przed 12 laty WHO zmieniło definicję „pandemii”. Wcześniej pandemią nazywano zaraźliwą chorobę z wysoką liczbą zgonów, obecnie wystarczy fakt, że wirus rozprzestrzenia się po całym świecie. Umożliwiło to np. ogłoszenie epidemii „świńskiej grypy” w 2009 r, która okazała się typowym schorzeniem infekcyjnym dróg oddechowych. A pamiętamy ówczesny lęk i szczepionki, które spowodowały powikłania neurologiczne (narkolepsję).

Covid-19 – FAKTY

Początkowo szacowana śmiertelność (stosunek liczby zgonów do liczby wszystkich zakażonych) z powodu zakażenia SARS-Cov 2 w najmniejszym stopniu nie znalazła potwierdzenia w żadnym kraju. Z badań naukowych wynika, że śmiertelność ta sytuuje się na poziomie 0,02-0,4% czyli na poziomie normalnej fali grypy sezonowej /3/). W Polsce do dn. 7.09.2020 zmarło 300 osób z dodatnim testem PCR bez chorób współistniejących, czyli 0,01%.

Istnieje różnica pomiędzy śmiercią z powodu koronawirusa i z koronawirusem. Ludzie często są nosicielami wielu wirusów i potencjalnie patogennych bakterii jednocześnie. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzi z poważnymi objawami miało dodatkową chorobę, nie można wysnuć wniosku, że właśnie koronawirus był przyczyną śmierci. Statystyki ten fakt pominęły.

Najbardziej podatną grupą byli pacjenci w starszym wieku – 80 lub więcej lat. Większość (70%) zmarłych, młodszych niż 70 lat, cierpiała na inną chorobę np. sercowo-naczyniową, cukrzycę, chroniczną chorobę płuc lub otyłość.

[A niektórzy utonęli… – admin]

Ogromna większość osób zarażonych (>98%) nie miała żadnych objawów lub
przechodziła chorobę łagodnie.

W międzyczasie opracowano dostępną, bezpieczną i skuteczną terapię dla tych, którzy mają ciężki przebieg choroby – zastosowanie HCQ (hydroksychlorochinę), cynku i azytromycyny. Szybkie zastosowanie tej terapii prowadzi do wyzdrowienia i często zapobiega hospitalizacji. Dowodem skuteczności tej terapii są dane epidemiologiczne ze Szwajcarii, w których przedstawiono porównanie wskaźnika umieralności pacjentów, u których zastosowano lub nie zastosowano tej terapii /4/. O skuteczności leczenia HCQ pisali także inni lekarze /4.1; 4.2/.

W USA grupa lekarzy pracujących codziennie z pacjentami zakażonymi koronawirusem, zjednoczyła się w grupę „America’s Frontline Doctors”. Ich konferencję prasową obejrzało miliony ludzi /5, 6/ .

Dlatego też nie jest to wirus-zabójca a choroba łatwa do wyleczenia.

Jak stwierdził dr med. Wolfgang Wodarg cytując badania szkockie, najczęstszymi czynnikami chorobotwórczymi ostrych chorób układu oddechowego są rinowirusy, wirusy grypy typu A i B, wirusy RS (nabłonka oddechowego) i koronawirusy, przy czym te ostatnie odpowiadają za 7-10% infekcji /7/.

Skąd więc panika?

Podstawą ogłoszenia epidemii/pandemii jest stwierdzana liczba dodatnich wyników niespecyficznego testu RT-PCR dającego wiele fałszywie dodatnich wyników, który sam jego twórca – Kary Mullis (otrzymał nagrodę Nobla w dziedzinie chemii w 1993r. za wynalezienie łańcuchowej reakcji polimerazy, PCR) uznał ten test za nieprzydatny do wykrycia i zdiagnozowania infekcji wirusowej i przeznaczony jest jedynie do procedur badawczych /38/.

Test jest niezwykle czuły ale niespecyficzny i daje dodatnie wyniki również w przypadku zakażenia innymi czynnikami chorobotwórczymi takimi jak: wirusy grypy A i B, wirus para grypy typ2, wirus RSV B, adenowirusy, Mycoplazma pneumonie, Chlamudia Pneumonie. Test ten ponadto nigdy nie był walidowany czyli naukowo zweryfikowany ani nie spełnia koniecznych dla tego typu badania tzw. Postulatów Kocha, np. „Drobnoustrój, wyosobniony od chorej osoby, po wprowadzeniu do osoby zdrowej musi wywołać tę samą chorobę” *.

Test PCR opiera się o cykle powielenia materiału genetycznego – część genomu (wspólna dla wielu patogenów) jest powielana za każdym razem. Wszelkie skażenia (np. inne wirusy, resztki starych genomów wirusowych) może prowadzić do uzyskania wyników fałszywie dodatnich /8,9/. Test nie mierzy, ile wirusów jest obecnych w próbce. Prawdziwa infekcja wirusowa oznacza masową obecność wirusów, tzw. ładunek wirusów. Jeśli ktoś otrzymał dodatni wynik testu, to nie oznacza, że ta osoba jest faktycznie klinicznie zarażona, jest chora lub będzie chora. Tak zwani „bezobjawowi nosiciele” nie zarażają innych.

Ponieważ pozytywny wynik testu PCR nie wskazuje automatycznie aktywnej infekcji (zakażenia) lub zaraźliwości, a jednocześnie objawy kliniczne mogą być związane z zakażeniem innymi wirusami, nie usprawiedliwia to podjętych drastycznych środków społecznych, opartych wyłącznie na tych testach.

Naturalna obrona organizmu

Przez tysiące lat ciało ludzkie było codziennie narażone na kontakt z zaraźliwymi mikroorganizmami (wirusy, bakterie i grzyby). Jak wiadomo, prawidłowo funkcjonujący układ odpornościowy zapobiega rozwojowi choroby. Chronić należy osoby ze słabą bądź uszkodzoną odpornością poprzez zastosowanie środków higieny bądź dystans społeczny.

Okazuje się, że większość ludzi ma już wrodzoną lub nabytą odporność wobec np. grypy, koronawirusa czy innych wirusów /10/. Potwierdzają to odkrycia na statku wycieczkowym Diamond Princess, który objęto kwarantanną z powodu kilku pasażerów zmarłych na Covid-19. Większość pasażerów była w podeszłym wieku i narażona w idealnych warunkach na transmisję wirusa. Jednakże 75% okazało się nie być zarażonymi. Tak więc nawet w grupie wysokiego ryzyka większość osób jest odporna na wirusa.

W sytuacji zagrożenia infekcją należy wzmacniać naturalną odporność poprzez zdrowe, pełnowartościowe odżywianie, oddychanie świeżym powietrzem, bez maseczki, zredukowanie stresu i zaspokajanie kontaktów społecznych i emocjonalnych.

Konsekwencje zastosowania lockdown, izolacji społecznej i przymusu noszenia masek na zdrowie fizyczne i psychiczne

Porównując fale zakażeń/zachorowań/wskaźnika śmiertelności w krajach z polityką ścisłego lockdownu do krajów, w których nie narzucono tego obostrzenia (Holandia, Szwecja, Czechy, Białoruś), widzimy podobne krzywe przebiegu infekcji. Lockdown nie doprowadził do niższej śmiertelności.

Izolacja społeczna i szkody ekonomiczne w tym utrata pracy, upadek małych i większych firm w wielu branżach życia gospodarczego, doprowadziły do wzrostu przypadków depresji, stanów lękowych, samobójstw, przemocy rodzinnej i molestowania dzieci /11/.

Zastosowanie izolacji doprowadziło również do bezczynności fizycznej osób w każdym wieku – zarówno dzieci, młodzieży, osób starszych, ponieważ zostali zmuszeni do pozostania w domu. Aktywność fizyczna wywiera pozytywny efekt nie tylko na funkcjonowanie poszczególnych układów i narządów organizmu ale także odgrywa rolę w funkcjonowaniu poznawczym, zmniejsza depresję i stany lękowe oraz poprawia poziom energii, samopoczucie jak i ogólną jakość życia.

Setki badań naukowych z dziedziny psychoneuroimmunologii udowadniają ścisłą wzajemną zależność układu nerwowego, immunologicznego, endokrynnego i krążenia /12/ stąd trudno nawet oszacować przyszłe konsekwencje wprowadzonych bezpodstawnie regulacji na zdrowie Polaków.

Ponadto służba zdrowia w Polsce została sparaliżowana – zamknięte poradnie POZ, urągające medycznemu wykształceniu teleporady, zmniejszona liczba przyjęć na oddziały szpitalne, niediagnozowane choroby wymagające pilnego leczenia np. onkologicznego, nieleczone choroby przewlekłe, odkładane operacje …. Cytujemy tu słowa dr Pawła Basiukiewicza – kardiologa, specjalisty chorób wewnętrznych:

„W średniej wielkości oddziale kardiologicznym, hospitalizującym 1400 pacjentów rocznie, efekty dla pacjentów są takie, że w okresie COVID-19 pandemic (luty – lipiec) w stosunku do identycznego okresu z 2019 r. zanotowano istotny spadek chorych (i chorób) leczonych z powodu: zaburzeń rytmu (ablacje) – spadek o 50%, zatorowości płucnej – spadek o 30%, ostrej niewydolności serca – spadek o 30%. Od lutego do maja ilość ambulatoryjnych porad kardiologicznych w naszym ośrodku spadła o 85% w stosunku do 2019 r. Tymczasem w chwili gdy piszę te słowa (połowa sierpnia) na kwarantannie i izolacji w Polsce przebywa 108 tysięcy osób – miasto wielkości Koszalina.” /13/

Maski?

Rozprzestrzenianie się wirusa zachodzi poprzez zarażenie drogą kropelkową (tylko u pacjentów, którzy kaszlą lub kichają) i aerozolową w zamkniętych, niewentylowanych pomieszczeniach. Dlatego też zakażenie jest niemożliwe na otwartym powietrzu. Śledzenie kontaktu i badania epidemiologiczne pokazują, że zdrowi ludzie (lub nosiciele bezobjawowi z pozytywnym wynikiem testu) są niemalże niezdolni do przeniesienia wirusa, stąd nie są dla siebie nawzajem zagrożeniem /14, 15/.

Również przenoszenie wirusa przez przedmioty (np. pieniądze, zakupy czy wózki sklepowe) nie zostało udowodnione naukowo /16, 17, 18/.

Maski są wskazane w przypadku kontaktu z grupą ryzyka lub osobami z niewydolnością oddechową i zmniejszają ryzyko infekcji drogą kropelkową. Jak przedstawiono w badaniach splot włókien w polecanych do powszechnego noszenia maseczkach bawełnianych ma wielkość rzędu mikrometrów, podczas gdy wielkość wirusów mieści się w granicach nanometrów czyli jest 1000-krotnie mniejsza. Nie ma więc podstaw fizycznych do twierdzenia, że maski chronią przed wirusem przenoszonym drogą powietrzną i zmniejszają jego ewakuację w przypadku drogi kropelkowej od chorego z objawami infekcji /19/

Noszenie masek daje efekty uboczne /20, 21/. Niedobór tlenu (ból głowy, nudności, znużenie, utrata koncentracji) pojawia się dość szybko i ma efekt podobny do choroby wysokościowej. Pacjenci skarżą się na bóle głowy, problemy z zatokami i oddychaniem. Zakumulowane CO2 prowadzi dodatkowo do toksycznego zakwaszenia organizmu, co niekorzystnie wpływa na odporność. Niektórzy eksperci ostrzegają nawet, że wirus rozprzestrzenia się lepiej przy nieodpowiednim noszeniu maski /22/.

Belgijski Kodeks Pracy (Kodeks 6) opisuje zawartość CO2 (wentylację w miejscu pracy) rzędu 900 ppm, maksymalnie 1200 ppm w szczególnych okolicznościach. Po noszeniu maski przez 1 minutę ten toksyczny limit jest znacznie podwyższony, trzykrotnie lub czterokrotnie przekraczając dopuszczalne maksymalne wartości. Jest to sytuacja oddychania w bardzo słabo wentylowanym pomieszczeniu /23/. Standardy amerykańskie i unijne określają dopuszczalną koncentrację CO2 800-1500ppm /24/.

Sterylne środowisko na szpitalnych salach operacyjnych, z precyzyjną regulacją wilgotności i temperatury, dostosowanym przepływ tlenu sprawia, że szpitale spełniają surowe standardy bezpieczeństwa /25/.

Marco Pacori – włoski psycholog i psychoterapeuta zwrócił uwagę na konsekwencje obowiązkowego noszenia masek w wieku rozwojowym. Maska obejmuje dużą część twarzy, uniemożliwiając rozpoznanie, interpretację i imitację wyrazu twarzy. Według najwybitniejszych badaczy z dziedziny psychologii znanej jako „język ciała”, mimika twarzy jest jednym z najważniejszych aspektów komunikacji międzyludzkiej /26-29/.

Obszar mózgu nazywany FFA (obszar fuzji twarzy) dojrzewa w wieku rozwojowym. Jeśli podczas tej fazy rozwoju twarz przez większość czasu jest przykryta maską (godziny spędzone w szkole z kolegami z klasy i nauczycielami), istnieje ryzyko, że obszar ten zaniknie, co spowoduje, że dziecko nie będzie już w stanie odróżnić jednej twarzy od drugiej, lub stworzyć obrazu siebie samego, aby móc rozpoznać cechy wyróżniające płeć; w praktyce młody człowiek będzie dorastał bezpłciowy, bez tożsamości i bez zdolności do zrozumienia, z kim ma do czynienia /30/.

Oświadczamy, że będziemy zdecydowanie chronić nasze dzieci.

Wszystko to stawia wielki znak zapytania wobec całościowej strategii izolacji społecznej i obowiązkowych masek dla zdrowych ludzi – nie ma naukowych dowodów, które by to wspierały.

Przysięga Hipokratesa

Jako lekarze, składaliśmy Przysięgę Hipokratesa:

„Przede wszystkim będę troszczyć się o moich pacjentów, dbać o ich zdrowie i zmniejszać ich cierpienie”.
„Będę informować prawidłowo moich pacjentów”.
„Nawet pod presją nie użyję mojej wiedzy medycznej dla praktyki przeciwko ludzkości”.

Obecne środki zmuszają nas do działań wbrew tej przysiędze.

Maksyma „Po pierwsze nie szkodzić” jest właśnie podważana przez obecne środki i wizję możliwego wprowadzenia ogólnej szczepionki, która nie będzie poddana wcześniej szczegółowemu testowaniu.

SZCZEPIONKI

Badania nad szczepionkami przeciwko grypie pokazują, że w ciągu 10 lat tylko trzykrotnie stworzono szczepionkę o skuteczności na poziomie wyższym niż 50%. Szczepienie osób w podeszłym wieku wydaje się być nieskuteczne. Po 75 roku życia skuteczność prawie nie występuje /31/.

Z powodu stałej naturalnej mutacji wirusów, co można zaobserwować każdego roku w przypadku wirusa grypy, szczepionka jest co najwyżej tymczasowym rozwiązaniem, które wymaga nowych szczepionek za każdym następnym razem. Nieprzetestowana szczepionka, prowadzona w trybie awaryjnym i taka, której twórcy już uzyskali zwolnienie z odpowiedzialności prawnej od niepożądanych skutków, budzi poważne wątpliwości /32, 33/. Wątpliwości budzi także sposób produkcji szczepionki, brak przeprowadzenia standardowych, kilkuetapowych badań klinicznych, które zajmują zwykle kilka lat obserwacji skuteczności i bezpieczeństwa /34/. Nie życzymy sobie traktowania naszych pacjentów jako królików doświadczalnych.

Artykuł 39 Konstytucji RP mówi: „Nikt nie może być poddany eksperymentom naukowym bez dobrowolnie wyrażonej zgody”. Czy Polacy będą informowani, że biorą udział w eksperymencie medycznym?

Oczekuje się, że w skali globalnej nastąpi 700 000 przypadków powikłań i zgonów po szczepieniu /35/.

Jeśli 95% ludzi doświadcza Covid-19 praktycznie bezobjawowo, wystawienie ich na działanie nieprzetestowanej szczepionki jest karygodne.

Przyjęta w 2005 roku przez Unię Europejską tzw. Zasada Ostrożności mówi, że: „Jeśli istnieje prawdopodobne, chociaż mało znane, ryzyko negatywnych skutków nowej technologii, jest lepiej jej nie wprowadzać w życie niż ryzykować niepewne, ale potencjalnie bardzo szkodliwe, konsekwencje.”

Rola mediów

Przez ostatnie miesiące twórcy gazet, radia i telewizji wydawali się stać niemal bezkrytycznie po stronie władz w momencie, gdy szczególnie prasa powinna być krytyczna i zapobiegać jednostronnemu przekazowi rządowemu. To doprowadziło do przekazu medialnego, który stał się propagandą a nie obiektywnym przekazem informacji, z wyjątkiem mediów niezależnych, które jednak mają ograniczony zasięg.

Naszym zdaniem misją dziennikarstwa jest przekazywać informacje tak obiektywnie i neutralnie jak to możliwe, starając się znaleźć prawdę i istotnie kontrolując władzę, pozwalając również ekspertom o odmiennym zdaniu na otwartą wypowiedź i dyskusję na forum. Ten pogląd wspiera dziennikarski kodeks etyczny /36/.

Tymczasem mamy do czynienia z sytuacją przeciwną. Naukowcy, specjaliści są ignorowani lub ośmieszani. Jesteśmy również zaskoczeni faktem, że wiele materiałów video oraz artykułów licznych, niezależnych autorytetów i ekspertów naukowych są usuwane z mediów społecznościowych. Taka sytuacja jest niedopuszczalna w wolnym, demokratycznym kraju. Taka polityka powoduje również efekt paraliżujący, wywołuje panikę i karmi społeczeństwo strachem i zmartwieniami. Efekt ten jest wzmacniany stosowanymi wyrażeniami i nazewnictwem wojennym. Często wspominano „wojnę” i „niewidzialnego wroga”, którego należy „pokonać”. Używanie w mediach określeń takich jak „bohaterowie służby zdrowia na linii walki” i „ofiary korony” dolewały jeszcze oliwy do ognia, tworząc wizję światowej walki z „wirusem mordercą”.

Bez ustanku bombardowani diagramami wypuszczanymi w stronę społeczeństwa dzień w dzień, godzinę po godzinie, bez omówienia tych diagramów, bez porównania ich ze śmiertelnością na grypę w ubiegłych latach, bez porównania ich do śmiertelności z innych przyczyn, spowodowało prawdziwą psychozę strachu w całej populacji. To nie jest informacja, to manipulacja!

Ubolewamy nad rolą, jaką odegrała w tym WHO wzywająca, aby osoby infodemiczne (tj. posiadające zdanie odbiegające od oficjalnie przyjętego, w tym od zdania ekspertów) zostały uciszone przez bezprecedensową cenzurę medialną.

W tym kontekście odrzucamy zamiar cenzurowania dysydentów w Unii Europejskiej! /37/

Pilnie wzywamy media, aby wzięły odpowiedzialność za te wydarzenia!

Żądamy otwartej debaty, w której usłyszymy wszystkich ekspertów, polskich i zagranicznych.

Prawa sytuacji wyjątkowej a Prawa Człowieka

Ogólnie przyjęta zasada dobrych rządów wzywa, aby decyzje władz były proporcjonalne do Wyższych Standardów Prawnych: każda ingerencja władz musi zgadzać się z fundamentalnymi prawami, chronionymi przez Konstytucję RP i Europejską Konwencję Praw Człowieka (EKPC). Ingerowanie władz publicznych jest dozwolone wyłącznie w kryzysowej sytuacji i w absolutnej konieczności.

Środki podjęte obecnie dotyczą między innymi ingerencji w prawo do życia prywatnego i rodzinnego, wolności myśli, świadomości i religii, wolności słowa, zgromadzeń i zrzeszania się, prawo do edukacji itd. Na przykład zgodnie z Artykułem 8(2) EKPC ingerencja w prawo do życia prywatnego i rodzinnego jest dozwolona tylko, jeśli jej środki mają wpłynąć na bezpieczeństwo narodowe, ochronę ładu publicznego i zapobieganie przestępstwom karnym, ochronę zdrowia lub praw i wolności innych, a tekst nadzorujący tę ingerencję musi być wystarczająco jasny, do przewidzenia i proporcjonalny do zamierzonych celów.

Przewidywana pandemia z milionami zgonów wydawała się odpowiadać tym kryzysowym warunkom, prowadząc do stworzenia rządów w sytuacji awaryjnej. Obecnie, gdy fakty obiektywne pokazują coś zupełnie przeciwnego, wydane zarządzeniami obostrzenia nie ma więcej racji bytu. Covid-19 nie jest wirusem-mordercą, ale łatwo uleczalną dolegliwością ze śmiertelnością porównywalną do grypy sezonowej.

Nie ma już stanu nadzwyczajnego i potrzeby łamania Praw Człowieka.

Kryzys Państwa Polskiego

Zastosowane metody już spowodowały i nadal powodują ogromne szkody w strefie psychospołecznej (wzrost przypadków depresji, stanów lękowych, samobójstw, przemocy rodzinnej i molestowania nieletnich), szkody zdrowotne oraz gospodarcze. Obecna polityka jest zupełnie nieproporcjonalna do zagrożenia. Jesteśmy zszokowani, że władze odwołują się do zdrowia, aby usprawiedliwić wprowadzane restrykcje.

Jako lekarze i specjaliści ds. zdrowia w obliczu wirusa, którego pod względem szkodliwości, śmiertelności i zaraźliwości można porównać z grypą sezonową, możemy jedynie odrzucić zastosowane ogromnie nieadekwatne procedury.

Dlatego też żądamy natychmiastowego zaprzestania tych procedur – przeprowadzania masowych a niediagnostycznych testów, izolacji społecznej, zmuszania społeczeństwa do noszenia masek.

Kwestionujemy legalność obecnych doradców ds. zdrowia, którzy spotykają się za zamkniętymi drzwiami i nie dopuszczają niezależnych ekspertów i naukowców do otwartej dyskusji.

Wzywamy również do analizy roli WHO i możliwego wpływu konfliktu interesów w tej organizacji. WHO w centrum walki z osobami „infodemicznymi”, co polegało na systematycznym cenzurowaniu wszystkich odmiennych opinii w mediach. Jest to niedopuszczalne w demokratycznym ustroju rządzonym według prawa.

Rozpowszechnianie tego listu

Kierujemy publiczny apel do osób w naszym zawodzie i innych świadczących opiekę medyczną, aby wyraziły swoją opinię na temat obecnie podejmowanych środków i stosowanych procedur.

Z troską, nadzieją i determinacją.

Współautor listu dr Dorota Sienkiewicz

Poprzyj ten list swoim podpisem!

Do dnia 14.11.2020 list podpisały 18533 osoby, w tym 430 lekarzy.

Sygnatariuszami listu są m.in.:

Prof. Kornelia Polok
Prof. Ryszard Rutkowski
Prof. Roman Zieliński
Prof. Marek Krzystanek
Dr n. med. Anna Prześlicka-Martynowska,
Dr n.med. Zbigniew Martyka
Dr n. med. Dorota Sienkiewicz,
Dr med. Katarzyna Bross-Wanderdorf
Dr n. med. Iwona Jadwiga Chlebowska
Dr Dorota Staszewska,
Dr Izabela Matyszczyk,
Dr Iwona Madej-Karetko,
Dr Elżbieta Malinowska,
Dr Jolanta Biel-Gruszczyńska,
Dr Andrzej Woźniak,
Dr Urszula Taraska,
Dr Marcin Parzynski,
Dr Stefan Norkowski,
Dr Radosław Cetner,
Dr Grażyna Król,
Dr Tomasz Łopaciuk,
Dr Paulina Sawczuk,
Dr Anna Sobala,
Dr Alicja Alda,
Dr Krzysztof Białodzia,
Dr Jeremi Gawinek,
Dr Stanisław Nitek,
Dr Beata Dziekan,
Dr Beata Cyprowska,
Dr Beata Tarnacka,
Dr Anita Dahlxe-Orska,
Dr Katarzyna Landa,
Dr Tomasz Dmochowski,
Dr Katarzyna Anuszkiewicz,
Dr Piotr Kamzol,
Dr Paweł Hubar,
Dr Grzegorz Klasa,
Dr Eliza Wielgosz-Bartoszek,
Dr Robert Ujma,
Dr Anna Grandys,
Dr Józefa Jurzec,
Dr Magdalena Klunder,
Dr Ewelina Gierszewska
Dr Anna Tracz
Dr Joanna Zimończyk-Hajduk
Dr Michał Hajduk

* Postulaty Kocha – to podstawowe reguły diagnostyczne przedstawione przez Roberta Kocha w 1892 roku. Spełnienie tych postulatów jest dowodem na to, że konkretny mikroorganizm może powodować określoną chorobę. Treść postulatów:

Postulat 1 – Drobnoustrój musi być obecny u wszystkich osób mających daną chorobę i powinien mieć związek ze zmianami chorobowymi.
Postulat 2 – Drobnoustrój musi być wyizolowany w czystej kulturze od osoby chorej.
Postulat 3 – Drobnoustrój, wyizolowany od chorej osoby, po wprowadzeniu do ludzi lub zwierząt musi wywołać tę samą chorobę.
Postulat 4 – Drobnoustrój należy ponownie wyizolować w czystej kulturze od eksperymentalnie zakażonego człowieka lub zwierzęcia w celu spełnienia trzeciego postulatu.
Wprowadzenie do chorób zakaźnych. W: Abigail A. Salyers, Dixie D. Whitt: Mikrobiologia. Różnorodność, chorobotwórczość i środowisko. Warszawa: Wydawnictwo Naukowe PWN, 2005, s. 309. ISBN 83-01-14057-7. (pol.)

Odnośniki:

 1. https://WWW.aler.org/article/open-letter-from-medical-doctors-and-health-professionals-to-all-belgian-authorities-and-all-belgian-media//https://www.bibula.com/?p=118820
 1. https://youtu.be/KMaOo-dXaNc
 1. John Ioannidis, The infection fatality rate of COVID-19 inferred from seroprevalence data,
  http://www.merdxiv.org/kontent/10.1101/2020.05.13.20101253v2,18.06.2020
 1. https://zelfzorgcovid19.nl/statistiken-zwitserland-met-hcq-zonder-hcq-met-hcq-leveren-het-bewijs/
  4.1  https://docs4opendebate.be/wp-content/uploads/2020/09/white-paper-on-hcq-from-AFD.pdf

  4.2. https://www.youtube.com/watch?v=NIAosseY4fg&feature=youtu.be&ab_channel=IHUM%C3%A9diterran%C3%A9e-Infection

 2. https://www.xandernieuws.net/algemeen/groep-artsen-vs-komt-in-verzet-facebook-bant-hun-17-miljoen-keer-bekeken-video/
 3. https://docs4opendebate.be/
 4. Wolfgang Wodarg, Lösung des Corona-Problems: panik macher isolieren, kenfm.de/loesung-des-corona-problems-panikmacher-isolieren/,18.06.2020. w: Błochowiak Mariusz, Fałszywa pandemia. Krytyka naukowców i lekarzy Fundacja Osuchowa 2020
 5. https://www.creative-diagnostics.com/sars-cov-2-coronavirus-multiplex-rt-qpcr-kit-277854-457.htm
 6. President John Magufuli of Tanzania: „Even Paoaya and Goats are Corona positive” https://www.youtube.com/watch?v=207HuOxltvI
 7. https://www.hpdetijd.nl/2020-08-11/9-manieren-om-corona-te-voorkomen/
 8. Feys, F., Brokken,S., & De Peuter, S. (2020, May 22). Risk-benefit and cost-utility analysis for COVID-19 locdown In Belgium: the impast on mental health andwellbeing. https://psyarxiv.com/xczb3/
 9. Neuroimmunologia kliniczna red. Jacek Loseg, wyd II, Wydawnictwo Czelej 2015
 10. https://swiatlekarza.pl/dr-pawel-basiukiewicz-nowe-szaty-cesarza-w-czasie-pandemii-covid-19/
 11. https://www.cnbc.com/2020/06/08asymptomatic-coronavirus-patients-arent-spreading-new-infections-who-says.html
 12. http://www.emro.who.int/health-topics/corona-virus/transmission-of-covid-19-by-asymptomatic-cases.html
 13. WHO https://www.marketwatch.com/story/who-we-did-not-say-that-cash-was-transmitting-coronavirus-2020-03-06
 14. https://www.nordkurier.de/ratgeber/es-gibt-keine-gefahr-jemanden-beim-einkaufen-zu-infizieren-0238940804.html
 15. https://www.reuters.com/article/us-health-coronavirus-germany-banknotes/banknotes-carry-no-particular-coronavirus-risk-german-disease-expert-idUSKBN20Y2ZT
 16. Verma S et al. Visualizing the effectiveness of face masks in obstructing respiratory jets. Phys Fluids 2020; 32(6):061708, DOI: 10.1063/5.0016018
 17. https://theplantstrongclub.org/2020/07/04/healthy-people-should-not-wear-face-masks-by-jim-meehan-md/
 18. https://www.technocracy.news/blaylock-face-masks-pose-serious-risks-to-the-healthy/
 19. https://www.news-medical.net/news/.20200315/Reusing-masks-may-increase-your-risk-of-coronavirus-infection-expert-says.aspx
 20. https://werk.belgie.be/nl/nieuws/nieuwe-regels-voor-de-kwaliteit-van-de-binnenlucht-werklokalen
 21. label.pl/po/pomiar_co2.html
 22. https://kavlaanderen.blogspot.com/2020/07/als-maskers-niet-werken-waarom-dragen.html
 23. Ekman, P. (1972). Universals and Cultural Differences in Facial Expressions of Emotions. In Cole, J. (Ed.), Nebraska Symposium on Motivation (pp. 207-282). Lincoln, NB: University of Nebraska Press.
 24. Grill-Spector K, ,Knouf N, Kanwisher N: The fusiform face area subserves face perception, not generic within-category identification; Fac Comparative Study-Nat Neurosci 2004 May;7(5):555-62.
 25. Harms MB, Martin A, Wallace GL. Facial emotion recognition in autism spectrum disorders: a review of behavioral and neuroimaging studies. Neuropsychol Rev. 2010;20:290-322.
 26. HerbaC, Phillips M: Annotation: Development of facial expression recognition from childhood to adolescence: behavioural and neurological perspectives; The Journ of Child Psychol and Psychiatry, Volume 45, Issue7, Oct 2004; 1185-1198
 27. Kanwisher N, Yovel G: The fusiform face area: a cortical region specialized for the perception of faces. Philos Trans R Soc Lond B Biol Sci. 2006 Dec 29;361(1476):2109-28.
 1. Haralambieva, I.H. et al., 2015. The impast of immunosenescence on humor al immune response variation after influenza A/H1N1 vaccination In older subjects. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26044074/
 2. Global vaccine safety summit WHO 2019 https://www.youtube.com/watch? V=0JXXDLGKmPg
 3. No liability manufacturers vaccines https://m.nieuwsblad.be/cnt/dmf20200804_95956456?fbclid=IwARoIgiA-6sNVQvE8rMC605Gq5xhOulbcN1BhdI7Rw-7eq_pRtJDCxde6SQI
 1. https://www.bitchute.com/video/jhueOZpy97Gv/
 2. https://www.newsbreak.com/news/1572921830018/bill-gates-admits-700000-people-will-be-harmed-or-killed-by-his-covid-19-solution
 3. Journalistic code https://www.rvdj.be/node/63
 4. Disinformation related to COVID-19 approaches European Commission EurLex, juni 2020
 5. https://www.bitchute.com/video/wOSeTz57xrCF/

http://listlekarzy.pl

Komentarzy 37 do “List otwarty polskich lekarzy, naukowców i pracowników służby zdrowia do polskich władz oraz mediów”

 1. Marek said

  Brawa dla autorów listu.
  Dzielić się treścią , bo w telewizorni tylko panika i scenariusze resetu.

 2. Boydar said

  Gdyby to poszło w tefałenie to moja teściowa wyrzuciłaby telewizor przez balkon. Pięć godzin stała w kolejce żeby się zapisać na wyszczepienie a tych co nie stali uważa za barany bez szkoły. Jest zapisana, na początek kwietnia.

  I co, teraz przyzna, że jest głupsza niż ustawa przewiduje ?

 3. Boydar said

  I jeszcze jedno; od 1991 roku Przysięgi Hipokratesa absolwenci Akademii Medycznych nie składają, składają za to wyrób czekoladopodobny. Sformułowania zawarte w treści listu stanowią więc nadużycie.

  Być może chodziło o to, żeby nie musieli ustawicznie odmawiać Kol Nidre.

 4. Piskorz said

  re P. Boydar Jest zapisana, na początek kwietnia.” .. Tego roku czy 2022 ?!

 5. Boydar said

  Tego. Chociaż wolałbym żeby 2052. Lubie ją, chociaż durna, pomaga i mnie i moim dzieciom na tyle ile może. To co chcieć więcej.

 6. TOM said

  Nie doczytałem się nigdzie o leczeniu w Polsce amantadyną? Czy polscy sygnatariusze nie uznają sukcesów dr Bodnara?

 7. Maha said

  Sprzedajne izdebki lekarskie już za poprzedni list ścigają lekarzy, którzy się podpisali…
  .https://nczas.com/2021/01/28/rzecznik-odpowiedzialnosci-zawodowej-sciga-lekarzy-dr-basiukiewicz-ujawnil-szczegoly/

 8. Piskorz said

  re 6…bierze się 1/2 litra czystej wódki, gazę np. nasącza się ją wódką, gazę przykłada się do- ust ..i oddycha 15/20 min..i tak klika x dziennie. Lekarzowi ros. z Włoch pomogło to po kliku dniach /a miał objawy Covida/..pisał o tym na portl. włoskim, mieszka tam ponad 20 lat .

 9. Ludzie listy piszą…

  Morderców i zdrajców się wieszało, a nie jakieś listy do nich pisało. Czy już wszystkich ludzi pojebało?

 10. Boydar said

  Potrzebny jest prawomocny wyrok. Dopiero potem można wieszać.

 11. Ad. 10

  Potrzebny jest prawomocny wyrok. Dopiero potem można wieszać.

  Wieszanie bez wyroku nie jest skuteczne?

 12. walerianda said

  Niektórzy to jak poparzeni. A nie łaska tak dwa razy dziennie suty posiłek, łppata, buty rybackie i pogłębiać cieki wodne od Tatr po Bałtyk sypiąc wały przeciwpowodziowe do końca żywota? Coś z odrobku a na nóżce opaska z 35 gramami trotylu i zapalnik odległościowy. Wieszanie, pochówek toż to koszty. Rozważnie i z pożytkiem, bez prawa do amnestii i apelacji za zdradę Narodu , Polski oraz Stanu.

 13. walerianda said

  Ad. 9 Niesamowite. To tak jakby w czasie II W Ś oficer AK napisał do Gubernatora Franka i oczywiście nadał pocztą.

 14. Lista alfabetycznie (jeśli ktoś szuka lekarza moralnego, to jest to ułatwienie)

  Alda Alicja dr
  Anuszkiewicz Katarzyna dr
  Białodzia Krzysztof dr
  Biel-Gruszczyńska Jolanta dr
  Bross-Wanderdorf Katarzyna dr n. med.
  Cetner Radosław dr
  Cyprowska Beata dr
  Dahlxe-Orska Anita dr
  Dmochowski Tomasz dr
  Dziekan Beata dr
  Gawinek Jeremi dr
  Gierszewska Ewelina dr
  Grandys Anna dr
  Hajduk Michał dr
  Hubar Paweł dr
  Jadwiga Chlebowska Iwona dr n. med.
  Jurzec Józefa dr
  Kamzol Piotr dr
  Klasa Grzegorz dr
  Klunder Magdalena dr
  Król Grażyna dr
  Krzystanek Marek prof
  Landa Katarzyna dr
  Łopaciuk Tomasz dr
  Madej-Karetko Iwona dr
  Malinowska Elżbieta dr
  Martyka Zbigniew dr n. med.
  Matyszczyk Izabela dr
  Nitek Stanisław dr
  Norkowski Stefan dr
  Parzynski Marcin dr
  Polok Kornelia prof
  Prześlicka-Martynowska Anna dr n. med.
  Rutkowski Ryszard prof
  Sawczuk Paulina dr
  Sienkiewicz Dorota dr n. med.
  Sobala Anna dr
  Staszewska Dorota dr
  Taraska Urszula dr
  Tarnacka Beata dr
  Tracz Anna dr
  Ujma Robert dr
  Wielgosz-Bartoszek Eliza dr
  Woźniak Andrzej dr
  Zieliński Roman prof
  Zimończyk-Haj Joanna dr

 15. Boydar said

  Nie jest. Zwyciężać ma prawo i sprawiedliwość, nie śmierć.

 16. Jehuda said

  ad 15 Boydar : gratuluję… wg pana zwyciężać ma PIS? tak?

  ———–
  Nie. Nie zrozumiał Pan.
  Admin

 17. jehuda said

  łatwiej jest przekonać starego Świadka Jehowy aby przeszedł na Buddyzm albo PachaMama, niz przekonać kowidianina do faktów i argumentów przedstawionych w tym liście. Pisze to na podstawie moich doświadczeń z firmy w której pracuje, firmy na ul. świętokrzyskiej ktora kreuje pieniadz w polsce, i chamskiej agresji w postaci wulgarnych wyzwisk i plucia na mnie gdy niesmiało wspomniałem o kilku faktach wymienionych w cytowanym liście.

 18. Boydar said

  Prawo i sprawiedliwość z PiSem nie mają nic wspólnego, bez względu co PiS sobą reprezentuje. A reprezentuje maszynę do mielenia kości. Ma być bez wypaczeń, bo zaczęły zagrażać judaizmowi. No więc wyrwą je z korzeniami. Zostanie judaizm pure

 19. Voodoosch said

  W samej Polsce jest prawie 180000 lekarzy, a ten list podpisało niecałe 400(w Belgii). Skala ludzi, którzy chcą dobrze i do tego nie boją się tego powiedzieć w stosunku do ogółu jest przerażająca niska. Ludzie mówią o tym od roku, że pandemia to jedna wielka ściema. Podają fakty, liczby, zgony. Porównują nawet Covida (jedna z odmian grypy, która może być przeziębieniem) do zapalenia płuc – gdzie zapalenie płuc wygrywa pod względem śmiertelności nawet z oficjalnymi danymi covidowymi (utonięcia, choroby towarzyszące typu rak płuc, a nawet samobójstwa). Znam może 2 lub 3 osoby, które będące covidiotami przejrzały na oczy. Rozmawiałem z dziesiątkami. Groch o ścianę. TVN, TVP, BBC, CNN to jest nowa religia. Speakerzy typu Kraśko to nowi księża na ambonie. Widzę zagładę…

 20. Ruszyły badania kliniczne szczepionki na COVID-19 wśród najmłodszych.

  https://www.polishexpress.co.uk/ruszyly-badania-kliniczne-szczepionki-na-covid-19-wsrod-najmlodszych-biora-w-nich-udzial-dzieci-z-rzeszowa

  Skończą na noworodkach. To jest dokładnie tak, jak z tym parchem, który odzwyczajał konia o żarcia siana – co dzień jedna słomka mniej. Pozwoliłeś obgryźć mu paznokieć, to odgryzie ci potem palec, następnie dłoń i tak dalej, aż upierdoli ci całą rękę, a i na tym się nie skończy. Taka już ychnia natura. Prawo i sprawiedliwość? Tak, nasze prawo i nasza sprawiedliwość, a nie ta ychnia, którą nas związano jakby cuchnącym wiadomym odorem powrozem. Nawet to narzucone przeze unych „prawo” łamią sobie najzwyczajniej w świecie i nic ym się z tego tytułu nie dzieje. Tak sobie to umyśliły. Najgorsze, co ych może spotkać, to jakieś wypociny w formie listów i petycji od uciemiężonych baranów.

 21. Bezpartyjna said

  Widzę, że list !ekarzy został podpisany 20 października ub. roku i niestety od tamtego dnia niewiele w przestrzeni publicznej się dzieje – nie było żadnej publicznej dyskusji, nie ma ogólnonarodowych rozmów w przestrzeni wizyjnej (poza garstką niezależnych). Nierząd przeciąga obostrzenia wobec przedsiębiorców i obywateli, ludzie się szczepią a wariatów świrokowidowych przybywa. Gdzie tu nadzieja na lepsze czasy dla ludzkości, jakoś ich nie dostrzegam.

 22. ? said

  11 marca 2020 WHO ostrzega , że covid może być pandemią ale nasz rząd już 1.03 wie , że GIS sobie rady nie da i występuje o szczególne środki mimo , że covid w Polsce nie jest ani chorobą zakaźną, ani nie występuje ani nie ma żadnych badań.
  .https://orka.sejm.gov.pl/Druki9ka.nsf/0/A327A8E6A5F134BFC125851E00782C2E/%24File/265.pdf
  .https://twitter.com/slav3331/status/1356206181077938178

 23. lewarek.pl said

  List fajny, spora dawka uporządkowanej wiedzy. Ale jaki jest sens, żeby go adresować do rządzących? Oni i ci, którzy podsuwają im różne pomysły – profesorowie medycyny – dobrze wiedzą jak sprawy stoją. Tu nie chodzi o leczenie, ani o pokonanie grypy. Tu chodzi o politykę i o duże pieniądze. Żadne naukowe dowody ani zwykła logika nie mają w tej sytuacji zastosowania.

  —————-
  List zawiera wiele cennych informacji.
  Ale jego skuteczność będzie taka, jak petycja owiec do wilka, żeby się przerzucił na jedzenie kapusty.
  Admin

 24. bryś said

  Ciężej będzie się im wypierać, że nie wiedzieli, patrząc na świat z wysokości szaf o tu – jak już to ich niewiedza może tylko wynikać ze złej woli, bo wiarygodne źródło mieli.

 25. bryś said

  Po za tym, każdy ma swoja siłę – ich jest pisanie – podziękowania wielkie za odwagę. Od machania toporem muszą być inni.

 26. osoba prywatna said

 27. osoba prywatna said

 28. Yagiel said

  ad Walerianda/13: „To tak jakby w czasie II W Ś oficer AK napisał do Gubernatora Franka i oczywiście nadał pocztą.”
  I to jest bar. ciekawa, cenna nawet uwaga/analogia! Wystarczy porównać, w jakim stanie zakończyła Wojnę W-wa, a w jakim Kraków/Wawel… Różnica raczej widoczna. Więc: jak się skończy covid-okupacja? Bo czy my ją skończymy: jak?
  Czy w Krakowie był jakiś zamach na ludzi Frank’a czy na niego samego? Jakieś niewczesne Powst. War… Krakowskie?

  Pisanie LO do zarządu okupacyjnego Polski – raczej więc do carka Jarka, nie do jego manekina – ma zatem sens PER ANALOGIAM.
  Pan/Pani Walerianda zechce też zwrócić uwagę, że Veto Góralskie, ustami Pitonia, powiedziało LO/Zaproszenie do PADł ? Kt. też z Krakowa, tylko nie wiem, czy Frank’a albo Koniewa kojarzy… (Żona na pewno.)

  I PER ANALOGIAM etologicznie: kiedy lwy upolują już bawołu czy inną antylopę, mają ją pod łapami – oblizują ją w miejscu, w kt. za chwilę zaczną pożerać… Takiemu bawołu to chyba nie wsio rawno, jak się go pożera i kto – bo różnie bywa – od lwów, od hien, od… .PADł tego nie wie – ale!

  Wracając na Wawel: pisać „list do Gubernatora Franka”.. ?.

 29. lesnik said

  @19
  Z reguły panuje mniemanie że człowiek to prawa istota ale wybiera źle bo jest niewłaściwie albo niedostatecznie poinformowany.
  No i że można do niego dotrzeć, przekonać argumentami, itd., dostanie fakty, zrozumie i się upamięta.
  Ostatnio koleżance w pracy zaproponowałem książkę Judy Mikowitz.
  Rzuciła okiem na tytuł i informacje na okładce a potem odmówiła. Powiedziała że obawia się iżby ta książka mogła jej namieszać w głowie.
  Otóż z tymi ludźmi potwierdzającymi propagandę nie jest tak że jakaś ciemność ich przemocą opanowała a oni są nieświadomi, i że można ją światłością rozproszyć.
  Oni po prostu nie chcą prawdy i to jest decyzja ich woli. Wybierają kłamstwo bo wydaje im się bardziej korzystne dla życia.
  Dostają to czego chcą bo ich duch jest przyziemny i bojaźliwy a prawda wydaje im się niebezpieczna.
  Udają nieświadomych, odwołują się do telewizji, opinii tych pseudoekspertów i pseudodoktorów, bo granie roli oszukanych i błędnie poinformowanych daje im namiastkę usprawiedliwienia. Kłamią i oszukują. Nie są warci trudu.
  W rzeczywistości tych nieświadomych i niedoinformowanych mało jest wśród nich.

 30. Marek said

  Hulajdusznik said
  2021-02-01 (Poniedziałek) @ 00:04:00

  Ludzie listy piszą…

  Morderców i zdrajców się wieszało, a nie jakieś listy do nich pisało. Czy już wszystkich ludzi pojebało?
  ===

  Ten list jest przede wszystkim do ogłupionych ludzi, dlatego jest otwarty.

 31. Zbrodnicza banda w Warszawie

  otrzymała najwyraźniej zadanie wyniszczenia ludności Polski, skoro w taki ewidentny sposób ignoruje podstawowe zasady higieny, ale ci bandyci zostali wyszkoleni do takich zadań jeszcz przez instruktorów NSZZ

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  a później na kursach w USA czy innych krajach. O zbrodniczym zamiarze świadczy dokument dwóch przestęców o oznaczeniu „premiera” i „ministra zdrowia”:

  https://pppolsku.wordpress.com/2020/11/14/demon-tzw-pandemii-bill-gates/#PLAN

 32. Joannus said

  Ad 25 Bryś

  Krótki ale najsensowniejszy wpis.

 33. List otwarty i zamknięty do przewielejebnych lalkarzy:

  Do wielce wielmożnych parchijarchów.
  Proszę tak już więcej nie robić! Tak nie przystoi wew stosunku do goi!
  Opanujcie się parexcelencje!
  Prosimy, żeby nas nie deletować, bo my nadal chcemy się waszą mondrościom i dobromdusznościom delektować.
  Będziemy już grzeczni i posłuszni waszej woli jako w tem piekle, tako i wew tamtem.
  Oddamy wam wszystko, co mamy razem z sobą gratis, tylko już nie każcie nas karać przeze rodzimych szacownych kudłajów.
  Linki i sznurki na tych z nas, którzy nie zechcą dobrowolnie poddać się wasze dobrej woli, są juże w gotowości.

  Podpisy pod powyższym według danych CBOS złożyło 15 milionów wiernych i oddanych poddanych poliniaków.
  I to jeszcze zanim ktokolwiek z nich zdążył to przeczytać.

 34. To są tylko oficerowie zbrodni

  Ad 33, Hulajdusznik 2021-02-02 (Wtorek) @ 06:41:52

  podobnie zresztą jak Hitler, Stalin, familia Bush i.t.d. Sam fakt, że Forbes szacuje ich majątek, świadczy o tym, że są jedynie podrzędną kastą MWF

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#MWF

  być może jedynie kreacją dla potrzeb etapu.

  Niech Pan znajdzie coś na temat stanu posiadania klanów Rotszyld czy Rockefeller. No widzi Pan, ci naprawdę decydujący są poza jakąkolwiek ewidencją.

  Gdzieś znalazłem, że spadek po J.P. Morgan został podzielony 80% dla klanu Rotszyld a reszta dla pozostałych. Nie odpowiadam za rzetelność, ale być może podobnie wygląda sprawa z czterema przedstawionymi przez Pana pajacami, czy jak kto woli słupami

  Pozwoliłem sobie raz nawiązać do Mavericka, bo jego prezentacja zwracała uwagę na coś zasadniczego. Coś, co decyduje o funkcjonowaniu globalnego imperium od stuleci,

  https://pppolsku.wordpress.com/2019/09/14/troska-rotszylda-o-jego-ngo//#Najwaz

 35. Ad: 34
  Dziarskie chłopaki. Nie ryjecie nosami przy ziemi. Ogarniacie widok ze wzgórza. Brawo!

  A tu takie tam moje zaprzeszłoroczne podśpiewujki. Dla poparcia.

  Hulajdusznik said
  2019-02-01 (Piątek) @ 11:09:39
  Część „komentarzy” – pierdolenie o szopenie, tudzież odwracanie uwagi, odwracanie kota ogonem, celowe zboczenie.

  Rozsądnie myśląca istota zawierająca w swoim jestestwie przewagę atrybutów ludzkich wie, że jedyną drogą, wiodącą ku naprawie, a raczej ku odzyskaniu świata przez ludzi, jest całkowita eliminacja Gargulców i Garbulców. Całą tę Hydrę stanowi 18 klanów Maszkaronów, co daje jakieś 500 kreatur, tworzących sztab potępieńców. Ych rozkazy roznosi jakieś 5000 czarcich pomiotów, czyli jedna spora wiocha. Reszta się nie liczy, bo to są tylko marionetki, które sterują kolejnymi pacynkami, które z kolei pociągają za sznurki dalszych kukieł w hierarchii, a te poruszają następnymi pajacami i tak dalej.

  Hulajdusznik said
  2019-04-04 (Czwartek) @ 20:00:06
  „Ukraina” – rządy jednej oliparchii dla niepoznaki ustawionej na dwa, a może więcej wariantów. Co to jest ta oliparchia? To som ajwajenci, czyli tymczasowi ychni dzierżawcy, którym rodzina Koszerleone przyznała prawo pasożydowania na „mniej wartościowym”, wymyślonym „narodzie tubylczym”. Biedny ten tam zlepek człowieków, którym wmawiają, że są tam od wieków. Ledwo zdążyli ich tam zaflancować, a wyszukują im na siłę głębokich i prastarych korzeni. Wyszukali im „bohaterów” z ychnimi korzeniami, ale o tym cichosza! Wyszukują im „polityków” takoż z ychnimi korzeniami, ale o tym cichosza! Wyssali im resztki mózgów, co nie było trudne, biorąc pod uwagę ich (tych mózgów) pojemność. Napuszczają na Polaków, napuszczają na Rosjan, bo to ychnia gwarancja na ochronę żerowiska. Biedni Polacy, bo „Ukraina” to Polska właśnie. Biedni Rosjanie, bo zainstalowali ich tam bolszewicy a matuszka Rossija, będąca również pod rządami oliparchów za Jelzmana [z domu Baruch Elia] odcięła ich od siebie granicami. Istny kocioł, pod którym garbate diabły ogień palą i smołę gotują.

  Hulajdusznik said
  Twój komentarz oczekuje na moderację.
  2019-05-10 (Piątek) @ 12:31:09
  „Kabaret się rozkręca”.

  Ten kabaret jest dla matołów. Matoły płacą za kolejne spektakle, podniecają się „fabułą”, kładą swoje sympatie i antypatie na kukły widoczne na scenie. Animatorzy leją ze śmiechu po gaciach, widząc reakcje matołów. Kim są ci animatorzy? To czwartorzędne Garbulce sterujące kukłami, czyli tak zwaną „jelitą”. Nad poprawną pracą animatorów czuwają: System Rezerwy Federalnej (FED), International Monetary Fund (Międzynarodowy Fundusz Walutowy) (IMF), Illuminati Order (Zakon Iluminatów), Bilderberg Group (Grupa Bilderberga), Bohemian Club (Klub Bohemski), Skull and Bones (Czaszka i Kości), American Israel Public Affairs Committee (Amerykański Komitet Spraw Publicznych Izraela) (AIPAC), B’nai B’rith, Anti-Defamation League (Liga Antydefamacyjna) (ADL), Council on Foreign Relations (Rada Stosunków Międzynarodowych) (CFR), Club of Rome (Klub Rzymski), Chabad-Lubavitch (Chabad-Lubawicz), World Jewish Congress (Światowy Kongres Żydów) (WJC) i inne pomniesze gniazda Garbulców trzeciorzędnych kontrolujące między innymi media. Prace tych sztabów zadaniowych kontroluje kilkanaście rodzin Garbulców drugorzędnych. Pieczę nad wszystkimi sprawuje rodzina Koszerleone, która przytuliła sobie nazwisko od zardzewiałego szyldu i pozwoliła łaskawie obsypać się tytułami szlacheckimi w zamian za drobne datki uzyskane z kradzionych pieniędzy. Zatrudniają rabinów i innych niebiańskich pośredników, ideologów, okultystów, spirytystów, jasnowidzów, telepatów, hipnotyzerów, magików i podobnych pojebów. Nakradli już tyle, że prawdopodobnie do reszty ludzi, których uważają za bydło, należy niespełna 1/10 bogactw. Tego bydła jest według unych stanowczo za dużo, bo aż takiej liczby do spełniania wszelkich zachcianek Garbulce nie potrzebują.

  Jaki spektakl przewidziany jest w ychnim repertuarze na najbliższy sezon? Iran napadnie na Szatany Zjeboczone?
  [Odświeżyli jednak na razie wariant świrusowy z 2010 roku z korektą nazewniczą i oczywiście patentem jednego zez Szyldów.]

  Hulajdusznik said
  2019-06-10 (Poniedziałek) @ 13:58:36
  No i nieuchronnie idzie ku krwawej konfrontacji. Uny robią jak zawsze wszystko, żebyście wyrzynali siebie nawzajem. Jeśli nie wydusicie tej zarazy, która wymordowała inteligencję, produkuje matołów, grabi wasz majątek, ubogaca kolorowymi pojebami i „tęczowymi” pojebańcami, porywa i morduje wasze dzieci, bestwiąc się nad nimi w niewybrażalne sposoby, wykorzystuje was gorzej niźli niewolników, napuszcza jednych na drugich, trzecich i czwartych, to nie minie i 10 lat i nie będzie dla was odwrotu. Pomyślcie, wykurwić w powietrze na początek jakieś 500 człekokształtnych (to tyle, co jedna zadupiała wiocha) i świat może być ocalony. Reszta sama będzie spierdalać, gdzie tylko popadnie, kryć się, mimikrować, ale bezskutecznie, bowiem wyprodukowane przez unych matoły wywąchają i wywleką wszelki parch na wierzch w celu rozczłonkowywania z wszelkich ychnich organizacji, w tym cielesnych. Ostatni spektakl unym się nie uda. To będzie ostateczny kóniec ychniego teatrum. Na wieki wieków. Amen.

  ________________________________________________

  Należy ym siem! Łoj, należy! Ale nie na leżenie sobie bykiem tu za życia! Należy ym siem to, na co sobie cienszko „zapracowaly”! Należy ym siem tak, żeby każden złodziej i oprych spode ciemnej sześcioramiennej miał ten obraz należenia przed gałamy przez calki swój parchaty żywot, będąc odciętym od jakiegokolwiek żywiciela, aż do jego skończenia w depopulacyjnym utylizatorze.
  ________________________________________________

  Według mojej oceny to uny szykują się teraz na rozpętanie wojny konwencjonalnej. Zegnali ostatnio do matecznika wszystkie najważniejsze pajace po odbiór wytycznych na nadchodzący sezon. Mają chyba zamiar rozegrać wielkie teatrum, że niby Rosja, niby Chiny, niby Szatany, może Persomuslimia… W każdym razie:

  A na wojnie świszczą kule,

  Lud się wali jako snopy,

  A najdzielniej biją króle,

  A najgęściej giną chłopy.

  Wojna da unym możliwość zabrania ludziom resztek iluzorycznych praw. Da też możliwość zamiecenia po dywan wszystkiego, co było przed. No i zajebania wszystkiego „majątku”, jaki ostał się jeszcze przy ludziach. Nic nowego, ciągle ten sam scenariusz od 200 lat z lekkimi urozmaiceniami.

 36. Czaruś said

  Ad. 14/ A o Panu doktorze Włodzimierzu Bodnar z Przemyśla, który leczy amantadyną i od wielu miesięcy walczy o możliwość leczenia nią oficjalnie, ale ci zbrodniarze z Min. Zdrowia, ich doradcy (na garnuszku koncernów farmaceutycznych), nie mówiąc o rządzie i p-rezydencie robią wszystko by nie dopuścić do leczenia tym lekiem – to Pan/Pani nie napisał/a?

 37. revers said

  Komorki plodu ludzkiego w eksperymentach HEK 293 to nie bajki, a prawdziwe oblicza szczepionek mRNA

  https://bitesizebio.com/45489/what-the-hek-a-beginners-guide-to-hek293-cells/

  o czym naglasniaja tez polskie media drugiego obiegu

  .https://www.youtube.com/watch?v=zxcQmw6kU6o&fbclid=IwAR2lX38dudth-70FipYH5_BGTpmD6MD8zYDd-666KnS3CSEy6KSYKhoKPPg

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: