Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wirusy i wisusy

Posted by Marucha w dniu 2021-02-01 (Poniedziałek)

Wprawdzie i w Polsce obywatele buntują się przeciwko rządowi, to znaczy – nie tyle może przeciwko rządowi, co przeciwko podtrzymywaniu restrykcji wprowadzonych pod pretekstem epidemii zbrodniczego koronawirusa, który – mówiąc nawiasem – występuje już w kilku odmianach: zwyczajnej, brytyjskiej i południowoafrykańskiej, więc tylko patrzeć, jak pojawi się syberyjski.

Na odmianę zwyczajną i brytyjską używane są szczepionki amerykańskie, na afrykańską – jeszcze nie wiadomo – a na syberyjską, o ile się pojawi, pewnie szczepionkę rosyjską, którą podobno już zaczynają się szczepić przewidujący Włosi.

Narodowy Program Szczepień, jaki rząd z przytupem ogłosił przed Bożym Narodzeniem, właśnie wyhamował z powodu przejściowego braku szczepionek. Przypomina to sytuacje z czasów pierwszej komuny, kiedy to przed świętami wyglądaliśmy statków, które już-już płynęły z cytrusami, ale albo dopływały, albo nie.

Na razie jednak propaganda szczepionkowa idzie pełną parą, funkcjonariusze niezależnych mediów przymilnymi głosy namawiają obywateli, by poddawali się temu gigantycznemu medycznemu eksperymentowi, a kto wie, czy nie zostanie ogłoszone socjalistyczne współzawodnictwo między województwami, albo nawet telewizyjne turnieje miast, jakie starsi ludzie pamiętają z lat 70-tych.

Jednak propaganda sobie, a instynkt samozachowawczy sobie. Z jednej strony sprzyja on potulności obywateli wobec restrykcji, że one niby „dla naszego dobra”, ale z drugiej strony tenże instynkt staje się motorem buntu przeciwko restrykcjom. W rezultacie drobni i średni przedsiębiorcy puszczają mimo uszu przestrogi, a nawet wyzwiska, których naszemu mniej wartościowemu narodowi tubylczemu nie szczędzi pan prof. Simon. Ograniczają się oni jednak do tego, chociaż w początkach były próby wychodzenia z demonstracjami na ulice.

Kiedy jednak okazało się, że okazję do zadymy zamierzają wykorzystać aktywistki „rewolucji macic”, uliczne demonstracje zostały zastąpione tłumnymi imprezami, na których młodzi ludzie próbują używać życia. Nawiasem mówiąc, aktywistki wiadomej rewolucji demonstrowały tym razem w obronie niezawisłego sędziego Igora Tulei, który najwyraźniej postanowił zostać męczennikiem reżymu, odmawiając stawienia się w niezależnej prokuraturze na przesłuchanie. Tymczasem prokuratura, niczym ów obraz, do którego przemawiał dziad, na razie – ani słowa. Najwyraźniej reżym nie chce przyjąć ofiary pana sędziego Igora Tulei.

Takie rzeczy zdarzały się i wcześniej, na przykład w 1968 roku we Francji, gdzie policji nadstawiał się Jean Paul Sartre, ale policjanci udawali, że go nie widzą, podobnie, jak to w stanie wojennym w Polsce robili ZOMO-wcy na widok pana red. Stefana Bratkowskiego. W rezultacie ani jeden, ani drugi nie miał okazji doznać męczeństwa, niechby nawet i na pluszowym krzyżu, „bo to ważne przecie wisieć na krzyżu, który cię nie gniecie” – jak naucza poeta.

Tymczasem w takiej Holandii przez ulice miast przewala się niemal wojna domowa. Kto by pomyślał, że Holendrowie, którzy w swoim czasie, podczas wojny w Jugosławii, zachowywali się wyjątkowo ostrożnie, potrafią wykrzesać z siebie tyle wigoru? Widać na tym przykładzie, że jak Pan Bóg dopuści, to i z kija wypuści, więc nie jest wykluczone, że właśnie wkraczamy w tak zwane „ciekawe czasy”.

Ważnym ich zwiastunem może okazać się powrót do Rosji Aleksieja Nawalnego. Został oczywiście aresztowany już na lotnisku, ale wszystko, wskazuje na to, że to męczeństwo jest starannie wykalkulowane. Nie tylko dlatego, że swoim powrotem postawił rosyjskiego prezydenta w kłopotliwej sytuacji, bo czego by teraz nie zrobił, to będzie źle. I wsadzić źle i wypuścić też źle, bo jakże tu wypuszczać, skoro wcześniej się wsadziło – ale również dlatego, że to aresztowanie wywołało masowe demonstracje zwolenników Nawalnego nie tylko w Moskwie, czy Petersburgu, ale nawet w Irkucku, gdzie demonstrowało podobno tylko sto osób – ale demonstrowało.

Demonstracje te, które policja próbuje rozpraszać, odbywają się pod hasłem: „Rosja bez Putina”. Jakby tego było mało, Aleksiej Nawalny, jak przypuszczam z pomocą pierwszorzędnych fachowców, nakręcił film o tym, jak to Putin doi Rosję za pośrednictwem państwowych spółek, na których posadził swoich totumfackich, a za wydojoną forsę buduje pałace, nie tylko sobie, ale i swoim metresom oraz ustawia ich potomstwo, bliższych i dalszych krewnych, a nawet – kolegów z wojska.

Najwyraźniej i sam Nawalny i pierwszorzędni fachowcy musieli wyciągnąć wnioski z kariery Aleksandra Łukaszenki, który białoruskim carem został przecież pod hasłem: „Zło wytępię!”. Nawiasem mówiąc Włodzimierz Putin też. Rozgonił żydowskich „oligarchów” i na ich miejsce wsadził swoich, dzięki czemu teraz ma na pałace, które w dodatku – jak właśnie oświadczył – nie są jego własnością.

W naszym nieszczęśliwym kraju nieprzejednana opozycja nie chce jednak podążać w ślady Nawalnego. Bowiem jeśli nawet próbują walczyć z kaczystowską hydrą, „to chcą mieć pewność, że na zawsze zdobędą to, co hydrze wydrą”.

Już nie mogą się doczekać tej radosnej chwili tym bardziej, że premier Morawiecki, kreśląc wizerunek naszego nieszczęśliwego kraju po odwołaniu epidemii, akcentuje nakręcanie koniunktury przy pomocy państwowych i samorządowych inwestycji. Sprawia to wrażenie, jakby był pewny, że prywatni przedsiębiorcy nie będą już wtedy do żadnych inwestycji zdolni. Wszystko to być może, bo właśnie pan minister finansów Tadeusz Kościński, znany zwolennik likwidacji pieniądza gotówkowego, właśnie zaapelował do „Polaków”, by wyciągali zaskórniaki spod materaca i rzucili się w wir konsumpcji, a jeśli któryś konsumować już bardzo nie może, to niech te zaskórniaki odda do banku.

„Wszystko mu także się odbierze, by mógł własnością gardzić szczerze” – przewidywał poeta jeszcze w latach 60-tych, więc musiały wspierać go proroctwa. Epidemia bowiem – jak przenikliwie zauważył stary żydowski grandziarz finansowy – stworzyła rewolucyjną okazję do przeprowadzenia przedsięwzięć, które w normalnych warunkach byłyby albo niemożliwe, albo bardzo trudne.

Jeśli w dodatku podobne przemiany będą forsowane u Naszego Najważniejszego Sojusznika, to po kilku latach dla biurokracji, okupującej swoje państwa, może nadejść eldorado, bo prawdziwe żerowisko – czego dowodzi demaskujący zimnego ruskiego czekistę Putina film Aleksieja Nawalnego – mamy właśnie w sektorze państwowym i samorządowym.

Tymczasem minister Ziobro, jakby w przeczuciu nadchodzących konieczności, robi porządki w prokuraturze, przenosząc prokuratorów na tak zwane „delegacje” do miejscowości odległych nawet o kilkaset kilometrów. Towarzyszą temu jęki męczenników, bo jużci – w tych odległych miejscowościach są miejscowe układy zamknięte i przybyszowi z zewnątrz trudno będzie do nich przeniknąć.

Toteż niektórzy z prokuratorów już teraz odgrażają się, że wystąpią przeciwko swoim prześladowcom na drogę sądową. To niezły pomysł – ale tylko pod warunkiem, że taka skarga trafi do niezawisłego sędziego opozycyjnego, bo jeśli trafi do niezawisłego sędziego rządowego, to „daremne żale, próżny trud, bezsilne złorzeczenia”.

Nie ma jednak polityki bez ryzyka, więc nie ma rady; jeśli te skargi przybiorą charakter masowy, to finis Poloniae może się dokonać w ten sposób, że wszyscy wyaresztują się nawzajem, niczym w dramacie ze sfer żandarmeryjnych Sławomira Mrożka.

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl/

Komentarzy 13 do “Wirusy i wisusy”

 1. Siekiera_Motyka said

  Dania idzie na całego kontra rząd zdrajcow

 2. zen said

  „PiSrael nie toruje drogi lewicy. PiSrael, to ostateczna lewica. Talmudyczna, bolszewicko-nazistowsko-faszystowska mafia terrorystów, zbrodniarzy marksistowskich”

  „RAZEM Z CAŁĄ PSEUDOOPOZYCJĄ!!! pamietajcie, że MAJĄC WIEKSZOŚC W SENACIE OPOZYCJA NIE ZATRZYMAŁA ANI JEDNEJ BEZPRAWNEJ USTAWY! NIE URATOWALI ANI JEDNEGO ŻYCIA SPOŚRÓD OFIAR BEZDUSZNIE SKAZANYCH PRZEZ BRAK POMOCY MEDYCZNEJ NA CIERPIENIE W DOMACH I W KARETKACH POD PUSTYNI SZPITALAMI! (w sumie 80 tys. Polaków wiecej niz w poprzednim roku zmarłych NIE NA COVID w czwartym kwartale 2020). to cała banda czworga! lewactwo=po=psl=pis! WSZYSCY WON I POD SĄD!” – komentarze pod filmem

 3. zaparowane okulary said

  kluje dzien caly bo zysk nie maly
  mam 1 pare rekawiczek
  nawciskali nam zaliczek
  rekawiczki mam na caly dzien
  bo jestem len

 4. Kar said

  ..no i tak nas juz widza w tym zadrutowanym zagrodku (autonomii zarerezerwowanej dla rzymian)..https://metro.co.uk/2021/02/01/piers-corbyn-designs-leaflet-comparing-vaccine-campaign-to-auschwitz-14003576/

 5. Kar said

  ..przygotowka do 100% lockdown w UK…https://metro.co.uk/2021/02/02/think-again-about-leaving-home-in-hotspots-for-south-african-strain-14004400/

 6. Zakazane piosenki – Teraz jest LOCKDOWN

 7. revers said

  A moze przez Stop NOP przez malo niezawisle saady?

  https://stopnop.com.pl/wygrana-wsa/?fbclid=IwAR2r7d6y0zIZwTgc_61V2OglKgPzXzW5R84qaVOfl2JFMk6shiIsjqPKyR4

  Cos jedank musi min. Niedzielski podac do wiadomosci – skad pochodza szczepionki, sklad i inne precyzje dotyczacej smiertelnosci i powiklan poszczepionkowych..

 8. Banda w natarciu.

  Szczepionki Covid-19: względy etyczne, prawne i praktyczne

  Rezolucja 2361 (2021) | Wersja tymczasowa

  Autorski):
  Zgromadzenie Parlamentarne
  Pochodzenie
  Debata zgromadzenia w dniu 27 stycznia 2021 r. (Piąte posiedzenie) (zob . Dok. 15212 , sprawozdanie Komisji Spraw Społecznych, Zdrowia i Zrównoważonego Rozwoju, sprawozdawca: Jennifer De Temmerman). Tekst przyjęty przez Zgromadzenie 27 stycznia 2021 r. (5. posiedzenie).

  1 Pandemia Covid-19, choroby zakaźnej wywołanej przez nowego koronawirusa SARS-CoV-2, spowodowała wiele cierpień w 2020 r. Do grudnia odnotowano na całym świecie ponad 65 milionów przypadków, a ponad 1,5 miliona osób straciło życie. . Ciężar choroby związany z samą pandemią, a także środki w zakresie zdrowia publicznego wymagane do jej zwalczania zrujnowały gospodarkę światową, obnażając istniejące wcześniej usterki i nierówności (w tym w dostępie do opieki zdrowotnej) oraz powodując bezrobocie, upadek i ubóstwo.

  2 Szybkie wprowadzenie na całym świecie bezpiecznych i skutecznych szczepionek przeciwko Covid-19 będzie miało zasadnicze znaczenie dla powstrzymania pandemii, ochrony systemów opieki zdrowotnej, ratowania życia i pomocy w odbudowie globalnej gospodarki. Chociaż niefarmaceutyczne interwencje, takie jak fizyczne zdystansowanie się, stosowanie masek na twarz, częste mycie rąk, a także wyłączenia i blokady pomogły spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa, obecnie wskaźniki infekcji ponownie rosną w większości krajów na świecie. Wiele państw członkowskich Rady Europy doświadcza drugiej fali, która jest gorsza niż pierwsza, podczas gdy ich populacje coraz częściej doświadczają „zmęczenia pandemicznego” i czują się zdemotywowani, jeśli chodzi o przestrzeganie zalecanych zachowań, aby chronić siebie i innych przed wirusem.

  3 Nawet szybko rozmieszczone, bezpieczne i skuteczne szczepionki nie są jednak natychmiastowym panaceum. Po okresie świątecznym pod koniec roku 2020 i na początku 2021 roku, z tradycyjnymi zgromadzeniami w pomieszczeniach, wskaźniki zakażeń będą prawdopodobnie bardzo wysokie w większości państw członkowskich. Ponadto francuscy lekarze właśnie naukowo ustalili korelację między temperaturami zewnętrznymi a częstością występowania chorób podczas hospitalizacji i zgonów. Szczepionki bez wątpienia nie wystarczą do znacznego obniżenia wskaźników infekcji tej zimy – w szczególności biorąc pod uwagę, że popyt znacznie przewyższa podaż w tym momencie. Pozory „normalnego życia” nie będą więc mogły powrócić nawet w najlepszych okolicznościach najwcześniej do połowy lub końca 2021 roku.

  4 Aby szczepionki były skuteczne, kluczowe znaczenie będzie miało ich pomyślne rozmieszczenie i wystarczająca absorpcja. Jednak szybkość, z jaką opracowywane są szczepionki, może stanowić trudne do zwalczenia wyzwanie w budowaniu zaufania do nich. Aby zapewnić skuteczność szczepionki, potrzebne jest również sprawiedliwe rozmieszczenie szczepionek Covid-19. Jeśli szczepionki nie są dostatecznie szeroko rozpowszechnione na poważnie dotkniętym obszarze kraju, szczepionki stają się nieskuteczne w powstrzymywaniu fali pandemii. Ponadto wirus nie zna granic i dlatego w interesie każdego kraju jest współpraca w celu zapewnienia globalnego równości dostępu do szczepionek Covid-19. Wahania dotyczące szczepionek i nacjonalizm szczepionkowy mogą zniweczyć dotychczas zaskakująco szybkie i udane wysiłki w zakresie szczepień przeciwko Covid-19,pozwalając wirusowi SARS-CoV-2 na mutację, a tym samym stępienie najskuteczniejszego jak dotąd na świecie instrumentu przeciwko pandemii.

  5 Współpraca międzynarodowa jest zatem potrzebna bardziej niż kiedykolwiek, aby przyspieszyć rozwój, produkcję oraz uczciwą i sprawiedliwą dystrybucję szczepionek Covid-19. Plan przydziału szczepionek Covid-19, znany również jako COVAX, jest wiodącą inicjatywą w zakresie globalnego przydziału szczepionek. Inicjatywa, której współprzewodniczą Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), Vaccine Alliance (Gavi) i Coalition for Epidemic Preparedness Innovations (CEPI), przyciąga środki z krajów subskrybujących na wsparcie badań, rozwoju i produkcji szerokiej gamy Covid -19 szczepionek i negocjuj ich ceny. Odpowiednie zarządzanie szczepionkami i logistyka łańcucha dostaw, które wymagają międzynarodowej współpracy i przygotowań ze strony państw członkowskich, będą również potrzebne, aby dostarczyć szczepionki przeciwko wirusowi w bezpieczny i sprawiedliwy sposób. Pod tym względem,Zgromadzenie Parlamentarne zwraca uwagę na wytyczne dla krajów dotyczące przygotowania programów, wdrażania i podejmowania decyzji na szczeblu krajowym, opracowane przez WHO.

  Sześć państw członkowskich musi już teraz przygotować swoje strategie szczepień, aby przydzielać dawki w sposób etyczny i sprawiedliwy, w tym decydować o tym, którym grupom populacji należy nadać priorytet na początkowych etapach, gdy podaż jest niewielka, oraz jak rozszerzyć zakres szczepień, ponieważ 19 szczepionek poprawia się. Bioetycy i ekonomiści w dużej mierze zgadzają się, że osoby w wieku powyżej 65 lat i osoby poniżej 65 roku życia z dolegliwościami zdrowotnymi narażającymi je na większe ryzyko ciężkiej choroby i śmierci, pracownicy służby zdrowia (zwłaszcza ci, którzy ściśle współpracują z osobami należącymi do grup wysokiego ryzyka) ), a osoby pracujące w podstawowej infrastrukturze krytycznej powinny mieć priorytetowy dostęp do szczepień. Nie należy zapominać o dzieciach, kobietach w ciąży i matkach karmiących, dla których żadna szczepionka nie została do tej pory dopuszczona.

  7 Naukowcy wykonali niezwykłą pracę w rekordowym czasie. Teraz muszą działać rządy. Zgromadzenie popiera wizję Sekretarza Generalnego ONZ, że szczepionka Covid-19 musi być globalnym dobrem publicznym. Szczepienia muszą być dostępne dla każdego i wszędzie. Zgromadzenie wzywa zatem państwa członkowskie i Unię Europejską do:

  7.1 w odniesieniu do opracowywania szczepionek Covid-19:

  7.1.1 zapewnić wysoką jakość badań, które są rzetelne i prowadzone w sposób etyczny, zgodnie z odpowiednimi postanowieniami Konwencji o prawach człowieka i biomedycynie (ETS nr 164, Konwencja z Oviedo) oraz Protokołu dodatkowego dotyczącego badań biomedycznych (CETS nr. 195), które stopniowo obejmują dzieci, kobiety w ciąży i matki karmiące;

  7.1.2 zapewni, że organy regulacyjne odpowiedzialne za ocenę i autoryzację szczepionek przeciwko Covid-19 będą niezależne i chronione przed naciskiem politycznym;

  7.1.3 zapewnić przestrzeganie odpowiednich minimalnych standardów bezpieczeństwa, skuteczności i jakości szczepionek;

  7.1.4 wdrożyć skuteczne systemy monitorowania szczepionek i ich bezpieczeństwa po ich wprowadzeniu do ogółu społeczeństwa, również w celu monitorowania ich długoterminowych skutków;

  7.1.5 wdroży niezależne programy odszkodowań za szczepienia, aby zapewnić odszkodowanie za nieuzasadnione szkody i szkody wynikające ze szczepień;

  7.1.6 zwrócić szczególną uwagę na możliwość wykorzystywania informacji poufnych przez dyrektorów farmaceutycznych lub firmy farmaceutyczne, które nadmiernie wzbogacają się na koszt publiczny, wdrażając zalecenia zawarte w rezolucji 2071 (2015) w sprawie zdrowia publicznego i interesów przemysłu farmaceutycznego: jak zagwarantować prymat interesów zdrowia publicznego?

  7.1.7 przezwyciężyć bariery i ograniczenia wynikające z patentów i praw własności intelektualnej, aby zapewnić szeroką produkcję i dystrybucję szczepionek we wszystkich krajach i wśród wszystkich obywateli;

  7.2 w odniesieniu do przydziału szczepionek Covid-19:

  7.2.1 zapewni poszanowanie zasady równego dostępu do opieki zdrowotnej, określonej w art.

  3 Konwencji z Oviedo w krajowych planach przydziału szczepionek, gwarantując, że szczepionki Covid-19 są dostępne dla populacji niezależnie od płci, rasy, religii, lub status społeczno-ekonomiczny, zdolność do płacenia, lokalizacja i inne czynniki, które często przyczyniają się do nierówności w populacji;

  7.2.2 opracować strategie sprawiedliwej dystrybucji szczepionek Covid-19 w państwach członkowskich, biorąc pod uwagę fakt, że początkowo podaż będzie niska, i przygotować się na rozszerzenie programów szczepień w przypadku zwiększenia podaży; przy opracowywaniu tych strategii stosować się do rad niezależnych krajowych, europejskich i międzynarodowych komisji i instytucji bioetycznych, a także WHO;

  7.2.3 zapewnić równe traktowanie osób należących do tych samych grup priorytetowych, ze szczególnym uwzględnieniem osób najbardziej narażonych, takich jak osoby starsze, osoby z chorobami podstawowymi i pracownicy służby zdrowia, zwłaszcza ci, którzy ściśle współpracują z osobami w grupie wysokiego ryzyka grup, a także osoby pracujące w podstawowej infrastrukturze i usługach publicznych, w szczególności w służbach socjalnych, transporcie publicznym, organach ścigania i szkołach, a także osoby pracujące w handlu detalicznym;

  7.2.4 promować równy dostęp do szczepionek Covid-19 między krajami poprzez wspieranie międzynarodowych wysiłków, takich jak Access to Covid-19 Tools Accelerator (ACT Accelerator) i jego ośrodek COVAX;

  7.2.5 powstrzymać się od gromadzenia zapasów szczepionek Covid-19, co podważa zdolność innych krajów do pozyskiwania szczepionek dla ich populacji, zapewniać, że gromadzenie zapasów nie przekłada się na wzrost cen szczepionek od tych, którzy gromadzą zapasy, do tych, którzy nie mogą, przeprowadzić audyt i należytą staranność w celu zapewnienia szybkie rozpowszechnianie szczepionek po minimalnych kosztach w oparciu o siłę rynkową, która nie jest konieczna;

  7.2.6 dopilnować, aby każdy kraj był w stanie zaszczepić swoich pracowników służby zdrowia i grupy szczególnie narażone, zanim szczepienie zostanie przekazane grupom niezagrożonym, a tym samym rozważyć przekazanie dawek szczepionek lub zaakceptować przyznanie pierwszeństwa krajom, które jeszcze nie były w stanie aby to uczynić, pamiętając, że sprawiedliwy i sprawiedliwy globalny przydział dawek szczepionek jest najskuteczniejszym sposobem pokonania pandemii i zmniejszenia związanych z nią obciążeń społeczno-ekonomicznych;

  7.2.7 zapewni, że szczepionki Covid-19, których bezpieczeństwo i skuteczność zostały ustalone, będą dostępne dla wszystkich, którzy będą ich potrzebować w przyszłości, poprzez odwołanie się, w razie potrzeby, do obowiązkowych licencji w zamian za opłacenie tantiem;

  7.3 w odniesieniu do zapewnienia wysokiego spożycia szczepionek:

  7.3.1 dopilnować, aby obywatele zostali poinformowani, że szczepienie NIE jest obowiązkowe i że nikt nie jest politycznie, społecznie lub w inny sposób naciskany, aby się zaszczepić, jeśli sami nie chcą tego zrobić;

  7.3.2 zadbać o to, aby nikt nie był dyskryminowany za to, że nie został zaszczepiony, ze względu na potencjalne zagrożenie dla zdrowia lub brak chęci szczepienia;

  7.3.3 podjąć wczesne skuteczne środki w celu przeciwdziałania dezinformacji, dezinformacji i wahaniom w odniesieniu do szczepionek Covid-19;

  7.3.4 rozpowszechniać przejrzyste informacje o bezpieczeństwie i możliwych skutkach ubocznych szczepionek, współpracując z platformami mediów społecznościowych i regulując je, aby zapobiec rozpowszechnianiu dezinformacji;

  7.3.5 przekazywać w przejrzysty sposób treść umów z producentami szczepionek i udostępniać je publicznie do kontroli parlamentarnej i publicznej;

  7.3.6 współpracować z organizacjami pozarządowymi i / lub innymi lokalnymi wysiłkami, aby dotrzeć do zmarginalizowanych grup;

  7.3.7 angażować lokalne społeczności w opracowywanie i wdrażanie dostosowanych strategii wspierania przyjmowania szczepionek;

  7.4 w odniesieniu do szczepienia dzieci Covid-19:

  7.4.1 zapewnić równowagę między szybkim rozwojem szczepień dla dzieci a należytym uwzględnieniem kwestii bezpieczeństwa i skuteczności oraz zapewnieniem pełnego bezpieczeństwa i skuteczności wszystkich szczepionek udostępnianych dzieciom, ze szczególnym uwzględnieniem najlepszego interesu dziecka, zgodnie z Konwencja Narodów Zjednoczonych o prawach dziecka;

  7.4.2 zapewnić wysokiej jakości badania, z należytą starannością o odpowiednie zabezpieczenia, zgodnie z międzynarodowymi normami prawnymi i wytycznymi, w tym sprawiedliwy podział korzyści i ryzyka u badanych dzieci;

  7.4.3 zapewnić, że życzenia dzieci są należycie uwzględniane, stosownie do ich wieku i dojrzałości; jeżeli nie można wyrazić zgody dziecka, dopilnować, aby zgoda została wyrażona w innych formach i była oparta na rzetelnych i odpowiednich do wieku informacji;

  7.4.4 wspierać UNICEF w jego wysiłkach na rzecz dostarczania szczepionek od producentów, którzy mają umowy z COVAX Facility, tym, którzy ich najbardziej potrzebują;

  7.5 w odniesieniu do zapewnienia monitorowania długoterminowych skutków szczepionek COVID-19 i ich bezpieczeństwa:

  7.5.1 zapewni międzynarodową współpracę w celu szybkiego wykrywania i wyjaśniania wszelkich sygnałów dotyczących bezpieczeństwa za pomocą globalnej wymiany danych w czasie rzeczywistym na temat zdarzeń niepożądanych po szczepieniu (AEFI);

  7.5.2 używać świadectw szczepień wyłącznie w celu monitorowania skuteczności szczepionek, potencjalnych skutków ubocznych i zdarzeń niepożądanych;

  7.5.3 wyeliminować wszelkie luki w komunikacji między lokalnymi, regionalnymi i międzynarodowymi organami zdrowia publicznego zajmującymi się danymi AEFI i przezwyciężyć słabości istniejących sieci danych dotyczących zdrowia;

  7.5.4 przybliżyć nadzór nad bezpieczeństwem farmakoterapii do systemów opieki zdrowotnej;

  7.5.5 wspierają powstającą dziedzinę badań przeciw adwersomii, która bada międzyosobnicze zmienności w odpowiedzi na szczepionki w oparciu o różnice w odporności wrodzonej, mikrobiomach i immunogenetyce.

  8 Odnosząc się do rezolucji 2337 (2020) w sprawie demokracji w obliczu pandemii Covid-19, Zgromadzenie potwierdza, że ​​jako podstawowe instytucje demokracji parlamenty muszą nadal odgrywać potrójną rolę reprezentacji, prawodawstwa i nadzoru w warunkach pandemii. W związku z tym Zgromadzenie wzywa parlamenty do wykonywania tych uprawnień, w stosownych przypadkach, również w odniesieniu do opracowywania, przydziału i dystrybucji szczepionek Covid-19.

  https://rajrpjvwsfwdzs5hiujye7y72i–pace-coe-int.translate.goog/en/files/29004/html

 9. revers said

  Nowe szokujące INFO ws. badań nad szczepionką! Jak to możliwe? M. Bustowski i E. Gromadzka!

  .https://www.youtube.com/watch?v=zxcQmw6kU6o&fbclid=IwAR2lX38dudth-70FipYH5_BGTpmD6MD8zYDd-666KnS3CSEy6KSYKhoKPPg

  lub Great Reset w 5 minut, czyli pandemia i szczepionki pracuja na great reset.

  https://worldtalkfree.com/2021/02/commentary/the-great-reset-explained-in-a-five-minute-video/

 10. Wywiad redaktora Alexa Newmana z magazynu The New American z dr. Lee Merrit, która wyjaśnia, dlaczego uważa, że COVID to broń biologiczna – lektor PL.

  https://rumble.com/vdfidn-bro-biologiczna-covid-dr.-lee-merrit-polski-lektor.html

Sorry, the comment form is closed at this time.