Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Koronawirus zaczyna być nudny…

Posted by Marucha w dniu 2021-02-03 (Środa)

Są ważniejsze sprawy od wirusa, a chociażby to, że prezydent Donald Trump był rosyjskim szpiegiem przez ubiegłe 40 lat. Mam Waszą uwagę, czy nie?

Zawsze padały jakieś do tego podobne oskarżenia, ale nabrały one nowego wymiaru wraz z wydaniem 26 stycznia 2021 roku książki „American Kompromat” autorstwa dziennikarza Craiga Ungera. W książce Unger cytuje byłego oficera KGB Jurija Szwetsa, przedstawiając argumentację, że stosunki Trumpa z rosyjskim rządem zaczęły się dziesiątki lat przed tym, jak został prezydentem.

Ten były oficer KGB Szvets opowiedział to wszystko dla dziennika The Guardian w wywiadzie opublikowanym 29 stycznia 2021 r. Przedstawił tam szereg faktów związanych ze swoją pracą dla KGB, w tym zainteresowanie rosyjskim wywiadu Trumpem już w 1977 roku,
>https://www.theguardian.com/us-news/2021/jan/29/trump-russia-asset-claims-former-kgb-spy-new-book

A teraz druga strona działania Nawalnego.

Rosją wstrząsnęła druga fala antyrządowych protestów po zatrzymaniu opozycjonisty Aleksieja Nawalnego. Demonstranci zgromadzili się w wielu rosyjskich stolicach, z dwoma największymi skupiskami w Moskwie i Sankt Petersburgu. Frekwencja pozostaje kwestionowana, ponieważ zespół Nawalnego podaje szacunki znacznie różniące się od podawanych przez władze rosyjskie. Istnieje jednak przybliżony konsensus co do około 4000 do 5000 aresztowań w następstwie powszechnych starć między protestującymi a policją.

Nie wszystkie z tych aresztowań na miejscu zakończyły się zatrzymaniem, a jeszcze mniej może doprowadzić do skazania. Dla porównania, weźmy pod uwagę, że spośród około 1500 demonstrantów zatrzymanych w Moskwie podczas protestów w zeszłym tygodniu większość z nich została natychmiast zwolniona bez kary więzienia. 441 uczestników zostało oskarżonych o drobne wykroczenia związane z udziałem w „niesankcjonowanym” wydarzeniu politycznym – tylko garstka protestujących, z których większość jest oskarżonych o brutalne ataki na funkcjonariuszy policji lub narażanie innych na działanie Covid-19, grozi aresztowanie z możliwością przedłużenia więzienia .

W poprzednich dniach spekulowano, że toczące się protesty są podsycane najnowszym filmem dokumentalnym Nawalnego, opublikowanym na jego kanale Youtube kilka dni po jego aresztowaniu 17 stycznia.

Dwugodzinny film zatytułowany „Pałac Putina” opisywał przylegający do Morza Czarnego kompleks rzekomo należący do prezydenta Rosji Władimira Putina. Tętniący neobizantyjskim bogactwem pałac może pochwalić się takimi udogodnieniami jak amfiteatr, kościół i winiarnia. Film był zwieńczeniem antykorupcyjnego przekazu Nawalnego, oskarżającego Putina o marnowanie nieprzyzwoitych kwot pieniędzy podatników w ramach defraudacji określanej jako „największa łapówka świata”.

Putin zaprzeczył, że dany pałac należy do niego: „Nic, co jest tam wymienione jako moja własność, nie należy do mnie ani do moich bliskich krewnych i nigdy nie należało” – powiedział podczas niedawnej wideokonferencji. Na początku tego tygodnia rosyjski miliarder deweloper Arkady Rotenberg publicznie ogłosił pałac jako swój, dodając, że kompleks powstaje jako luksusowy hotel.

Co więcej, rosyjscy dziennikarze zarzucili, że wnętrza pałacu przedstawione w filmie Nawalnego nie istnieją. Zgodnie z tym, co rosyjscy reporterzy twierdzą, że są nagraniami wideo na miejscu, zrobionymi w zeszłym tygodniu, pałac jest niedokończonym hotelem na bardzo wczesnym etapie budowy. Ujęcia z tego miejsca nie pokazują marmurowych ścian ani złotych filigranów – tylko betonowe płyty, odsłonięte rury i roje pracowników budowlanych.

Raporty te utrzymują, że większość materiałów filmowych Navalnego z sal pałacowych pochodzi z kompozycji komputerowych i ogólnych materiałów reklamowych firm budowlanych. Twierdzą, że wizja bramy frontowej Nawalnego przedstawia herb Czarnogóry, a nie herb Rosji.

Wydaje się również, że film cierpi na problemy z tłumaczeniem, a Nawalny podkreśla tajemniczy obiekt „błotna sauna”, który okazał się niczym więcej niż szatnią lub wspólnym wejściem.

Krótko mówiąc, prorządowe media i komentatorzy wystąpili z pełną siłą przeciwko zarzutom przedstawionym w wideo Nawalnego. Na chwilę obecną nie ma potwierdzających dowodów na to, że przedmiotowa nieruchomość należy do Władimira Putina.

USA Pentagon doprasza się o uwagę. Generałowie zaczynają straszyć wojną nuklearną, a może tylko chcą więcej pieniędzy. Dowódca Dowództwa Strategicznego USA, admirał Charles Richard, mówił o możliwej wojnie nuklearnej z Rosją.

Według jego artykułu w czasopiśmie U.S. Naval Institute Proceedings, „istnieje realna możliwość, że kryzys regionalny z Rosją lub Chinami może szybko przerodzić się w konflikt z użyciem broni jądrowej, jeśli uznają, że strata konwencjonalna zagroziłaby reżimowi lub państwu”.

Sekretarz obrony Lloyd Austin powiedział podczas przesłuchania potwierdzającego, że będzie dążył do „aktualizacji strategii” wobec Chin. Powiedział również, że chociaż uważa, że ​​Stany Zjednoczone mają „przewagę jakościową i przewagę konkurencyjną nad Chinami… ta luka znacznie się zmniejszyła i naszym celem będzie zapewnienie, że będziemy ją powiększać w przyszłości”.

>https://www.newsmax.com/politics/stratcom-china-russia-nuclear-war/2021/02/03/id/1008427/

Anna PK
http://niepodległy.pl

Komentarze 22 do “Koronawirus zaczyna być nudny…”

 1. bladymamut said

  Profesor dr Paweł Horoszowski, kierownik Katedry Kryminalistyki UW i kierownik Zakładu Kryminologii UŁ mówił, że każde śledztwo należy rozpocząć od postawienia hipotezy, jeśli ktoś przychodzi z doniesieniem o popełnieniu przestępstwa, pierwszą rutynową hipotezą powinno być to, że zrobił to ten kto o tym doniósł, jeśli wykluczymy tą hipotezę z takich czy innych powodów to stawiamy następną. Dokładnie odwrotnie jak w kryminalistyce rosyjskiej – gdzie najbardziej zaufanym człowiekiem jest ten kto pierwszy przyszedł z donosem.

 2. cep said

 3. zen said

  Miała być walka z pandemią w obronie ludzi, a mamy walka z ludźmi w obronie pandemii – logicznie rzecz ujmując – pandemia to kłamstwo globalistów i regionalnych lokajów. Dzisiaj w to kłamstwo zaczynają wierzyć nawet niewierzący – to cud na kosmiczną skalę, mamy nową religię.

 4. Leo said

  Ad. 1 – jak na narodek, który tak nienawidzi Rosji i Rosjan to dużo wiemy o tym, jak i co tam działa. Ja nie mam tej wiedzy, choć mam codzienne kontakty z Rosjanami, znam Rosjan etc.

 5. UZA said

  „Dwugodzinny film zatytułowany „Pałac Putina” opisywał przylegający do Morza Czarnego kompleks rzekomo należący do prezydenta Rosji Władimira Putina”.

  Ten cały pałac bardzo przypomina maybacha Rydzyka. Najwyraźniej przekaz jest kierowany do podobnej publiczności – biednych, prostych ludzi, którzy z trudem wiążą koniec z końcem. Na takich z trójcy „worek, korek i rozporek” najbardziej działa pierwszy element, bo na wypicie i cielesne uciechy jeszcze ich stać, więc tego nie zazdroszczą (albo – z racji wieku i stanu zdrowia – już ich to nie interesuje).

  „istnieje realna możliwość, że kryzys regionalny z Rosją lub Chinami może szybko przerodzić się w konflikt z użyciem broni jądrowej, jeśli uznają, że strata konwencjonalna zagroziłaby reżimowi lub państwu”

  Ależ oczywiście, że tak. Dobrze, że amerykańskie trepy wreszcie na to wpadły. Redaktor Michalkiewicz lubi cytować powiedzonko, że kto raz był królem, ten na zawsze zachowa majestat. Zarówno Rosja jak i Chiny miały w swojej historii epizod mocarstwowości, co wpłynęło na mentalność Rosjan i Chińczyków. Wiem, że w obydwu krajach, zwłaszcza w Rosji, żyje pewna grupa młodych głupków, którym zachodnia propaganda nasr… do łbów, ale stery dzierżą starsi i oni ,w razie czego, pójdą na całość. „Kariera” tzw. naszych (czyli banksterskich i korporacyjnych) sukinsynów – tak atrakcyjna dla niektórych tubylczych „mężów stanu” – dla rosyjskich i chińskich przywódców byłaby nie do przyjęcia. A jak w ruch pójdą atomice, to, obojętnie gdzie spadną, będzie po życiu na Ziemi. „Przewagę jakościową i przewagę konkurencyjną” oraz wszelkie inne diabli wezmą. Jeśli Pan Bóg nie wkroczy do akcji, to bardzo możliwe, że właśnie nuklearna zagłada położy kres rojeniom psychopatów o panowaniu nad światem jako globalnym obozem koncentracyjnym.

 6. Boydar said

  „… Rosja jak i Chiny miały w swojej historii epizod mocarstwowości …”

  Pani Uzi, jak Panią lubię, czy Pani aby dobrze się czuje ? „Miały”? „Epizod”?

  Zauważam też z komentarza na komentarz, jakąś dziwną tendencję do mentorskiego tonu; w innych okolicznościach rzekłbym nawet – do mędrkowania.

  A może Pani też się tylko cierpliwie legenduje żeby w stosownym czasie ogłosić nam jakąś „prawdę objawioną”

 7. Or said

  Zimni czekiści pałują obywateli, bo nie ma demokracji. W Polsce jest demokracja, dlatego policja pałuje stawanie okoniem przeciw wirusowi. Czyli niezależnie od systemu, są: 1 zarządzający pałowanie, 2 pałujący, 3 pałowani.

 8. revers said

  „… Rosja jak i Chiny miały w swojej historii epizod mocarstwowości …”

  Pani Uzi, jak Panią lubię, czy Pani aby dobrze się czuje ? „Miały”? „Epizod”?

  No tak staly udzial w egzekutywie ONZ z prawem Veta , co sie dzieje na swiecie od 1949 roku to epizod, z poprawka na Lige narodow od poczatku zeszlego stulecia.

  Tylko co jest z mocarstwowoscia Polin gdy coraz wiecej Polakow dojezdza do parcy w J.W. wojska polinskiego na rejestracjach niemieckich, nawet z Magdeburga 250 km od RP i coraz wiecej niemieckich platformiarskich eszelotow z swastykaa Bundeswehry przeowzi ciezki sprzet militarny jak i „wunderwaffe” na wschod.

  Jednak zostanie ze 1,2 i 3 wojne swiatowaa wywolal polska bo uniformy polinskie jak nie napadly na stacje radiowa Gliwice
  to na rozglosnie medialna Onet-web.de lub fb-nawalnego, i inny wolny swiat z sputnikiem.ru na czele..

  Nie wiem po co nosiciele kotwiczek powstancow napinaja sie za kazdym razem naklejajac na niemieckie samochody i niemieckie czolgi, zeby poswiecic swe zycie adolfinie M. i uni.

  Co najciekawsze to ci napinacze juz dzisiaj gadaja ze ja by sobie guza nabil na glowie, nawet w wyscigu wozem opancerzony z ruskim po wodke, lub dziake koki jak to mialo miejsce w ostaniej gontwie mmeidzy kowbojami z podpaska i rucholami w syrii, to by wystapili po odzskodowanie, nafdal nie wiedzac co to jest stan wojenny i likwidacja przeciwnika.

  Typowa konsolowe wojsko ktore mysli ze po resecie wroci zolnierzowi zycie, pourywane konczyny i bedzie dalej mogl korzystac z zycia, a jego BMW nie zapali silnika, gdyz EMV bombka znisczyla mu elekroniczny wtrysk paliwa i szereg innych gadzetow jak gps, sygnalizacje, klime, abs.

  Jescze dostanie pol miliona odszkodowania z cywilengo pododztwa za guza na glowie.

 9. . said

  Uza @

  Z tym mybachem to wcale nie musi być bajka.
  Wystarczy odwiedzić kilka miejsc w Toruniu i zobaczyć ile kasy tam wpompowano.
  No ale bezdomny dał…

 10. Wielka Kopa Tatry said

  Rzygam koronawirusem😃

 11. Marucha said

  Re 9:
  Proszę podać numer rejestracyjny tego „maybacha”.
  Pytam o to od wielu lat. Nikt nie wie.

  Z Rydzykiem bardzo mi nie po drodze, ale, ku*wa, nie lubię srania, bazującego na prymitywnej zawiści.

 12. UZA said

  ad. 6) „Zauważam też z komentarza na komentarz, jakąś dziwną tendencję do mentorskiego tonu…”
  „A może Pani też się tylko cierpliwie legenduje żeby w stosownym czasie ogłosić nam jakąś „prawdę objawioną””

  Jeśli ktoś tu ma tendencje do mentorskiego tonu, to na pewno nie ja. Co do drugiej zacytowanej uwagi, wyjaśniam, że jeśli zdarzało mi się coś pisać, to jedynie dlatego, iż uważałam Gajówkę za takie miejsce, w którym można swobodnie wypowiadać swoje poglądy w różnych sprawach wśród ludzi o podobnym podejściu do życia. Mimo to, zamieszczając komentarze zawsze liczyłam się z tym, że ktoś może mieć inne zdanie i podda moje stanowisko krytyce, czasem nawet ostrej. Nigdy mi jednak nie przyszło do głowy, że mogę zostać uznana za jakiegoś agenta-trolla, który się „legenduje”, żeby potem coś ogłaszać. Z takimi argumentami trudno dyskutować i chyba nawet nie warto.

 13. Boydar said

  Dziękuję 🙂

 14. . said

  „Proszę podać numer rejestracyjny tego „maybacha”.
  Pytam o to od wielu lat. Nikt nie wie.

  Z Rydzykiem bardzo mi nie po drodze, ale, ku*wa, nie lubię srania, bazującego na prymitywnej zawiści.”

  Jaka „zawiść”? Co to za wmawianie komuś dziecka w brzuch? Takich budynków jakie Rydzyk postawił nie wiedziałem w Polsce, a mam kawał kraju zwiedzone. Widziałem za to na zachodzie Europy. On ma tyle szmalu, że i ta kilka mybachów go stać. Widziałem też fury nadwiślańskich biskupów więc wcale się nie dziwię.

  Do garażu mu się nie włamuję, żeby rejestrację znać. Złodziejem nie jestem.

  Ale jaki trzeba mieć tupet, żeby powiedzieć, że to bezdomny mu kupił auto. Te słowa padły i są nagrane.

 15. Marucha said

  Re 14:
  Jaka zawiść?
  Taka zwyczajna, polacka.

  Bajka o maybachu, rzucona chyba kilkanaście lat temu (gdy jeszcze się nie zaprzyjaźnił z Żydami) przez żydowską prasę – do dziś żyje własnym życiem. A nawet ma wiernych wyznawców.

  To Pan wmawiasz komuś dziecko w brzuch. Pan nawet nie rozumie znaczenia tego powiedzonka.

  Numeru maybacha Pan nie znasz, boś Pan nie złodziej (sic!!!).
  Złodziej to nie… ale oszczerca to tak. W najlepszym razie – plotkarz bezmyślnie powtarzający bzdury, jakie wylęgły się w czyjejś dupie w czasach, gdy Rydzyk był jeszcze wrogiem nr 1 i antysemitą.

  To, że kogoś stać na maybacha (?) to nie znaczy, że ten ktoś go ma – natomiast świadczy o prostactwie tego, przez którego zawiść wylewa się wszystkim porami skóry.

  Za takie właśnie rzeczy pogardzam polactwem,

  PS Będę wdzięczny za kilka zdjęć tych budynków Rydzyka, jakich w Polsce nikt nie widział. Widział Pan akty notarialne, że są one jego własnością? Czy może należą do zakonu albo do fundacji?

 16. I*** said

  (6) Boydar

  Przyganiał kocioł garnkowi… :)))

 17. Boydar said

  Palmy Sporty i Radomskie, nie komitety ! Ale jak pan I*** woli to Franz ma Camele,

 18. . said

  Ja polactwa też nie lubię. Za kłamstwa, wmawianie komuś tego co sami robią, za nieumiejętność czytania ze zeozumieniem, branie w obronę wrogów itd.

  „Zawiść” – koń by się uśmiał.

  Obrońcy modernisty, kryptojudaisty, kolegi Jonego i Kaczora.

  Nie zawiść a szczerość i stanie po stronie prawdy. Kim trzeba być, żeby mówić, że bezdomny kupił auto? A ci co bronią ojca takie samo guano warci jak on.

 19. Boydar said

  Jakim trzeba być głupim kutasem żeby tak kłamać w żywe oczy i jeszcze liczyć że wszyscy uwierzą.

  Po pierwsze, wuj Muchomor nie dostał samochodu (jednego) tylko dwa
  Po drugie, nie Maybachy tylko VW Golfy
  Po trzecie, ofiarodawca wqurwił się na swoją rodzinkę i w ten sposób chciał się zemścić
  Po czwarte, faktycznie był bezdomny, bo go właśnie ta rodzinka wykwaterowała z jego własnego mieszkania
  Po piąte, kasę wygrał w totka trzy miesiące wcześniej, około milion z kawałkiem; co zrobił z resztą pieniędzy – nie wiadomo, a zostało nieporównywalnie więcej.
  Po szóste, zrobił co uważał, zwłaszcza że był chory bezapelacyjnie i wiedział że niedługo pociągnie

  Po siódme, chuj komu do domu jak chałupa nie jego.

 20. Marucha said

  Re 18:
  Trzeba być umysłowo chorym, aby wmawiać mi jakąkolwiek sympatię do rebe Rydzyka albo branie go w obronę.
  Bronię tylko prawdy, bez względu na osoby pojawiające się w kontekście.
  Ale to jest coś, czego Kropek potrafi zrozumieć.

  I w ogóle – patrz wyżej – chuj komu do domu, jak chałupa nie jego.

 21. I*** said

  (17) Boydar

  Prężycie muskuły, obywatelu? :)))

 22. walerianda said

  40 lat temu nie było Państwa o nazwie Rosja, która wchodziła w skład ZSRR. ZSRR natomiast mając pewną autonomię w samodzielnych działaniach za główne zadanie miał dzielić świat na dwa obozy i to czynił mydląc oczy łatwowiernym.

  ————
  Dzięki Bogu, że dzielił. W przeciwnym razie już dawno by nas usraelskie robactwo oblazło.
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.