Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  wanderer o Największa pułapka pozytywnego…
  Boydar o Największa pułapka pozytywnego…
  Greg o Wolne tematy (62 – …
  Ale dlaczego? o Największa pułapka pozytywnego…
  Ale dlaczego? o Największa pułapka pozytywnego…
  Jasnowidz z Jasnej G… o Minister zdrowia i statys…
  osoba prywatna o Wolne tematy (62 – …
  Carlos o Specjalna jednostka zajmuje si…
  Ale dlaczego? o Największa pułapka pozytywnego…
  seler o Wolne tematy (62 – …
  Zenon_K o Największa pułapka pozytywnego…
  Kwal o Unia blokuje Węgrom wypłatę pi…
  Boydar o Wolne tematy (62 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (62 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (62 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 553 obserwujących.

Zrozumieć Rosję

Posted by Marucha w dniu 2021-02-04 (Czwartek)

Odesłanie Aleksjeja Nawalnego na dwa lata i osiem miesięcy do kolonii karnej odbiło się spodziewanym i szerokim echem.

Ta jakże oczywista i niezaskakująca decyzja moskiewskiego sądu wywołała zgodną reakcję polskiej sceny politycznej, która od lewa do prawa (poza odosobnionymi przypadkami), wyraziła oburzenie na putinowskie represje i pospieszyła z poparciem dla rosyjskiego opozycjonisty-celebryty.

Ten jednobrzmiący ton, zahaczający momentami o histerię, pokazuje po raz kolejny, że nasza „klasa polityczna” Rosji nie rozumie. Niby wszystko o niej wie, ale wciąż nie może do niej znaleźć klucza. Po pierwsze jest to wynik oczywistych historycznych traum, po drugie tzw. ukąszenia giedroyciowskiego, a po trzecie patrzenia na Rosję przez amerykańskie okulary. Wszystko to sprawia, że słysząc słowo „Rosja”, toczy ona pianę i ujada.

Tymczasem Rosja to inny świat. Wprawdzie bardzo bliski geograficznie, ale jednak różny. Odwoływanie się do zachodnich wzorców i standardów, oczekiwanie na rosyjską westernizację, to podstawowy błąd. Rosja jest bytem osobnym, do świata Zachodu średnio przystającym, co paradoksalnie daje jej siłę, stanowiąc istotny paradygmat polityki państwa w kluczowych obszarach.

O tym, że Rosja, to inny świat, pisał wybitny polski historyk Stanisław Kutrzeba w interesującej rozprawie z 1916 roku „Przeciwieństwa i źródła polskiej i rosyjskiej kultury”, zauważając:

„Nie było w Rosyi miejsca na zasadę prawa, zastępowała ją inna zasada: władzy, władzy bezwzględnej, której wszyscy ulegać muszą i powinni, władzy, dla której czcią przeniknięte całe społeczeństwo: to „samodzierżawie”. Nie było tu sejmu z prawami takiemi, jak na Zachodzie, nie rozwinął się zgoła samorząd, którego nawet miasta nie zaznały, poddane pod zwykły zarząd urzędników cara, a ludność wiejska, pozbawiona przez wieki praw wszelkich do ziemi, która „gminną” była, odbieraną co czas jakiś chłopom, na dusze była sprzedawana jeszcze w XIX stuleciu”.

Dlatego demokracja rosyjska, to jedynie make-up, z którym większości Rosjan jest do twarzy. Można się na to obruszać i pałać świętym oburzeniem, niemniej to święte oburzenie w żaden sposób nie zmieni faktu, że Rosja podążać będzie własną drogą, w niewielkim stopniu styczną z tym, co uosabiają europejskie i euroatlantyckie salony.

Rosją targają namiętności i urażona duma. Jest pełna kompleksów, brutalności oraz przemożnej chęci dorównania najlepszym. Jest jednak państwem racjonalnym, które kieruje się zimnym rachunkiem zysków i strat. Nie podejmuje pochopnych decyzji i jest w dużej mierze przewidywalna. Paradoksalnie, przypadek Nawalnego doskonale to obrazuje.

Patrząc na Rosję, tak jak patrzymy na nią obecnie, wybieramy nieustanną zimną wojnę na odcinku wschodnim. Z Rosją mamy interesy, które można na nowo skatalogować i – co niełatwe – wyekstrahować od kontekstów historycznych. By tak się stało, musi przyjść polityczne „nowych ludzi plemię”, chłodnych i nieskażonych obecnym myśleniem. Takiego na horyzoncie niestety nie ma.

Nasze oficjalne reakcje na aresztowanie Nawalnego i egzaltacja nagłośnionym przez niego filmem „Pałac Putina”, są dyplomatyczną amatorszczyzną. Pokazują naszą nieumiejętność odróżnienia nieudolnie napisanej politycznej fabuły od realiów. Znów stanęliśmy w pierwszej linii, przekonani o naszym dziejowym posłannictwie złamania, albo nawrócenia Rosji.

Na szczęście dzisiejsza Rosja nie przywiązuje do nas, aż takiej uwagi, jak sobie wyobrażamy. To pokazuje, że bardziej rozumie nas, niż my ją. Niestety.

Maciej Eckardt
https://myslpolska.info

Moim zdaniem nie chodzi tu o niezrozumienie Rosji. Polskojęzyczne władze i media w ogóle nie rozumują w tych kategoriach. Ich zadaniem, narzuconym przez wiadomych, jest zniszczenie Polski. Jedną z dróg ku temu jest totalna dewastacja polskiej polityki zagranicznej.
Admin

Komentarzy 21 do “Zrozumieć Rosję”

 1. Przemysław Jakub said

  Od lewa i prawa jest klangor na Rosję, bo podział na lewo i prawo jest sztuczny i zarówno po jednej i drugiej stronie jest czapa ż…….. I ta czapa jest jedna, a przez ten podział specjalnie skłóca gojów i tylko ogłupione polactwo, które ogląda telewizję i słucha radia, daje się napuszczać na siebie i nabierać na te sztuczki.
  Putin i jak jest wyjątkowo łagodny dla tego ż………. karalucha Nawalonego.

 2. Boydar said

  Wysłanie Nawalnego do łagru to zdecydowany objaw nie czego innego jak właśnie demokracji. Większość zdecydowała – wraży śpion. To pojęcie może być niezrozumiałe dla większości, także z powodu zawirowań historycznych, kiedy najbardziej wraże śpiony stawiano na pomniki a nawet natychmiast czyniono świętymi. I odwrotnie, przyzwoitych i patriotów mieszano z gów’nem dosłownie i w przenośni.
  No więc demokratyczne gremium uznało rację, i nie został skazany za zdradę tylko za kradzież, sum niewyobrażalnych dla zwykłego człowieka. I to powinien zrozumieć każdy. No chyba że ma na imię Kali.

  A wyrok jest nadzwyczaj łagodny.

 3. revers said

  Troche popracuje Nawalny przy obsadzaniu szczotek w zakaldzie zamknietym , mina Nawalnemu kretywne filmy o palacach Putina , a takze puszczanie spotow w internecie i porownywanie muzulmanow z Kaukazu do karaluchow, ktore nalezy wytepic.

  https://www.smh.com.au/politics/federal/deeply-concerned-australia-calls-for-russian-opposition-leader-s-immediate-release-20210203-p56z4c.html

  przy okazji apelow i zzaadan calego zachodniego swiata, msz australi wezwalo Moskwe do natychmiastowego wypuszczenia nawalnego, przy czym powolano sie na katastrofe samolotu MH17 w locie z Amsterdamu do Australi a nie wspolziomka z australi Assagne ktory gnije w wiezieniu o zaostrzonym rygorze juz dlugie lata wstecz.. .

 4. osoba prywatna said

 5. osoba prywatna said

  @Alfax 20:10:28
  Jest rok 1916.Na obszarze Imperium Rosyjskiego wzmaga się działalność V kolumny.A mianowicie:lewicowych agitatorów którzy w okopach I WŚ nawołują do porzucenia broni i zaprzestania wojny w interesie imperialistów.W Moskwie i Petersburgu boczna linia rodziny Romanowych spiskuje przeciwko Mikołajowi II i Aleksandrze Fiodorownej wciągajac w swoje intrygi część arystokracji i bogatego mieszczaństwa.W regionach przemysłowych dziwaczni emisariusze namawiają do strajków.
  W Cerkwi też mają miejsce dziwne wolty.
  Tymczasem na południowym froncie rosyjska armia zwycięża Turków i zbliża się do Stambułu.Zwycięstwo jest na wyciągnięcie ręki.Zgodnie z sekretną umową z Anglią Rosja ma otrzymać kontrolę nad cieśninami:Bosfor i Dardanele. http://www.doc20vek.ru/node/3719
  I właśnie w tym momencie wybucha rewolucja którą sprowokowali wcześniej wymienieni

  Rekomendowany przez Stanilav publicysta Katasanow pełni funkcję „agitatora w okopach namawiającego do porzucenia broni”.Pan Katasanow jest zbyt inteligentny (głupiego by nie popierało międzynarodowe bangstertwo https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%D1%82%D0%B0%D1%81%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%B2,_%D0%92%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%BD_%D0%AE%D1%80%D1%8C%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%87 ) aby o tym nie wiedzieć.
  Co do pana Stanislav nie spieram się.Może faktycznie nie rozumie.A może rozumie.
  nadużycie link skomentuj
  ikulalibal 03.02.2021 20:36:30

 6. osoba prywatna said

  Leonardo da Vinci 23:25:26
  Mnie zdumiewa reakcja ‚zatroskanej’ Europy o prawa czlowieka w Rosji , po tym co NATO wyprawia po calym swiecie i po wymazaniu Jugoslawii z map swiata.

  To juz nawet nie jest hipokryzja połączona z debilizmem.
  To zaplanowana zbrodnia przeciwko narodom swiata. Kto następny?

  Ta sama zatroskana Europa nie nawołuje do uwolnienia Assange’a i nie nawołuje do potępienia morderstw dokonywanych na oficjalnych przedstawicielach suwerennych panstw.
  Ta sama zatroskana Europa nie potępia rzezi niewiniątek w XXI wieku : dzieciobójstwa, zalegalizowanej pedofilii, handlu nerkami niedobitych dzieci, i mordowania dzieci bombami ze zubożonym uranem.
  Ta sama zatroskana Europa nie potępia mordowania dzieci nie tylko w Jemenie ale i w Europie i na calym Bliskim Wschodzie .

  Ale za to w Polsce trwa zażarta walka o …skrobanki.
  nadużycie link skomentuj
  Tiamat 05.02.2021 02:31:07

 7. osoba prywatna said

  Leonardo da Vinci 19:22:02
  W XIX wieku rozwój technologii i nauki w Rosji za caratu byl tak ogromny, ze sie Zachod wystraszył i należało szybko zadziałać i przygotować rewolucje w Rosji, zeby zabić konkurencje.

  Bardzo wielu Polakow wykształciło sie w Rosji ; a warunki w calej Euopie sprzyjaly rozwojowi nauki. Totez wielu Polaków po ukonczeniu studiow w Petersburgu miało stypendia na uczelniach Zachodniej Europy. Nazwisk jest duzo – kto ciekawy może sobie sprawdzic,

  Prawda jest, ze naukowa Rosja nie byla przygotowana ani do rewolucji, ani do I-ej wojny światowej , ani nawet do WWII.

  A jednak…
  To Rosjanie popędzili Napoleona az do Paryza, Niemcow – az do Berlina.
  Jak zajdzie taka potrzeba , to popędzą UE az do Brukseli, a NATO – do Waszyngtonu.

  Miłośnicy kowbojów niech sobie przypomną amerykańską kleske w malutkim Wietnamie w 1975 roku i wprowadzenie przrz Amerykanow komunizmu do calego Wietnamu, Kambodzy i Laosu i klęskę polityki USA w Azji.
  US jest nastawione na upychanie broni różnym wojującym stronom. Zatrzymali sie w rozwoju na broni ofensywnej.
  I teraz sie denerwuja, ze Iran, Turcja, Syria , Wenezuela – mają rosyjskie S-400.

  Najstarsze dzieje naszej planety uczą, ze wojnę wygrywa sie intelektem a nie ślepą siłą cyklopa.
  Amerykanie często nawet nie wiedza, gdzie na mapie leży kraj, ktory bombardują.
  Dlategp nawet prezydenci i politycy USA mają problem w odróżnieniu Iraku od Iranu.
  nadużycie link skomentuj
  Tiamat 05.02.2021 04:04:45

 8. osoba prywatna said

  Leonardo da Vinci 03:39:54
  re; częsc z dziedziny astrofizyki .. w Rosji

  Pozwolę sobie przypomnieć, ze astronautyka powstała jednak w Rosji.

  A pionierem kosmonautyki byl Polak, Konstanty Ciołkowski, herbu Jastrzębiec.
  K. Ciołkowski, matematyk i fizyk – jest twórcą teorii ruchu i budowy rakiety kosmicznej. Jego idee i teorie stanowią podstawe działania wszystkich historycznych i współczesnych silników rakietowych.

  Podobnie Polak, Aleksander Czyżewski byl twórcą biologii kosmicznej (Heliobiologii); opisal burze słoneczne i ich wplyw na pole magnetyczne;
  Wyjaśniał wpływ plam i wybuchów slonecznych na konkretnego czlowieka i cale społeczeństwa.

  I chyba takich Polaków najbardziej bał sie Zachód .
  Zwłaszcza, ze sie okazalo, ze Rosja carska bardzo dba o rozwój nauki a Sankt Petersburg stał sie potężnym ośrodkiem akademickim, ktory wyksztalcil wielu znakomitych naukowców w wielu dziedzinach.
  nadużycie link skomentuj
  Tiamat 05.02.2021 04:32:43

 9. osoba prywatna said

  Bez wątpienia – Tiamat i ikulalibal to jedni z najlepszych komentatorów w Polsce.

  Tiamat 04:32:43
  //Zwłaszcza, ze sie okazalo, ze Rosja carska bardzo dba o rozwój nauki //

  To efekt popularnego w Imperium Rosyjskim (i po inercji w ZSRR ) kosmizmu.Kosmizm był nurtem filozoficznym który wziął początek z prawosławia.A ściślej mówiąc z rosyjskiej Cerkwi Walczącej.
  Ja wiem że to się w określony sposób kojarzy ale w tym wypadku chodzi o coś innego.Chodzi o teologiczną wykładnie roli Cerkwi na Ziemi.Jak wiadomo Cerkiew składa się z dwu części;Cerkwi Tryumfującej (Niebiańskiej) i Cerkwi Ziemskiej (Walczącej)
  Otóż wielu rosyjskich teologów już we wiekach wcześniejszych uważało że rolą Cerkwi Walczącej jest dociekanie i kontemplowanie boga nie tylko na drodze modlitwy,postów i rozważań ale również materialnych badań.Wierząc że boskie elementy tkwią we wszystkim co stworzył uważali że badając je można zbliżyć się do poznania boga.
  To jedna z podstawowych różnic między Zachodem a Wschodem.Na Zachodzie nauka pozostaje w opozycji na religii zaś na Wschodzie wręcz przeciwnie;religia jest kołem zamachowym nauki.
  Wielu genialnych rosyjskich:lekarzy,fizyków,biologów (u nas zupełnie nieznanych) albo osobiście wyznawało kosmizm albo wywodziło się z naukowych kręgów zdominowanych prawosławnym kosmizmem.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Rosyjski_kosmizm

  PS
  Wynalazek radia dlatego wymknął się jego wynalazcy że utracił cenne tygodnie na komisje przed którymi zobowiązany był stawać i składać wyjaśnienia.Prace Aleksandra Popowa były najbardziej zaawansowane jeśli idzie o radio.Już zbudował jego prototyp a opatentowanie było tylko kwestią niedługiego czasu.I właśnie wtedy wybuchł skandal.Okazało się że ktoś skopiował jego konstrukcje i na tej podstawie budowano aparaty używane na (modnych w XIX w) seansach spirytystycznych do kontaktu z duchami.Spirytyzm jak wiadomo jest ostro zwalczany przez Cerkiew więc pierwsze oskarżenia popłynęły w kierunku wynalazcy tej „piekielnej machiny.Popow zmuszony był stawać przed rozmaitymi komisjami i grubo się tłumaczyć że nie dokonywał wynalazku z myślą o kontaktach z duchami.Stracił na to kilka miesięcy.Tyle wystarczyło żeby wynalazek przyswoili inni.
  Do dziś nie wiadomo czy kradzież prototypu radia była wyłącznie dziełem złodzieja cudzego intelektualnego dorobku a wątek spirytystyczny to niezmierzony skutek uboczny.Czy faktycznie na początku prototyp skopiował jakiś entuzjasta spirytyzmu a dopiero potem schemat radia trafił w ręce plagiatorów.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Aleksandr_Popow_(1859%E2%80%931906)
  nadużycie link skomentuj
  ikulalibal 05.02.2021 06:41:40

 10. Boydar said

  „… jak zajdzie taka potrzeba , to popędzą UE aż do Brukseli, a NATO – do Waszyngtonu …”

  Niepotrzebna komplikacja, to trza od razu w Rów Mariański; tylko najsamprzód zdezynfekować, żeby się ryby nie potruły.

  ———-
  Otóż to.
  Admin

 11. Piskorz said

  re 6 ani nawet do WWII.”….przygotowana nie była, ale…się przygotowywała…tak od połowy /+-/ lat”30. !! ps Nawoływali do sportu spadochronowego i szybownictwa…aby później mieć narybek dla wojsk desantowych.!! Które zdały się na gówno…bo Niemcy ich uprzedzili!

 12. Marucha said

  Re 6:
  „Ale za to w Polsce trwa zażarta walka o …skrobanki.”.

  Mnie się wydawało, że trwa walka o zachowanie resztek człowieczeństwa… o życie istot, które nie mogą się bronić…
  A to tylko skrobanki.

 13. revers said

  „Że te wezwania są czystej hipokryzji świat wie zbyt dobrze. Stany Zjednoczone nigdy nie poparły żadnego demokratycznego rządu, czy to socjalistycznego, czy kapitalistycznego, który nie służy jego interesom i wspierał dyktatury na całym świecie. Gdzie przez 20 lat demokracja w Afganistanie jest okupowana przez USA i ich sojuszników? Gdzie w Iraku, w Rwandzie, w Libii, byłej Jugosławii lub jakimkolwiek innym kraju, który najechał lub którego rząd obalił? Gdzie jest demokracja w Stanach Zjednoczonych, gdzie tylko dwie partie polityczne mogą dzielić władzę, każda prawie lustrzane odbicie drugiej, reprezentująca nie naród, ale dwie frakcje kapitału, z których jedna, reprezentowana przez Trumpa, frakcja nacjonalistyczna, a druga, obecnie reprezentowana przez Bidena, „globalistyczną” frakcję, która stara się rozbić świat na małe kawałki, które mogą łatwo zdominować dla swoich zysków.

  Podobnie jak próbował w Hong Kongu, na Białorusi, w Mjanmie, w innych miejscach na całym świecie, od Afryki po Amerykę Łacińską, Stany Zjednoczone zwiększają swoje próby podważenia rządu tajlandii, aby zastąpić go takim, który będzie służył jego interesom i który będzie sprzeciwiał się wpływom Chin w regionie i jego naśladowcy pasa i drogi. Jedną z kluczowych strategii Amerykanów na rzecz osiągnięcia tego celu jest wspieranie tego, co nazywają „grupami demokratycznymi” lub ” społeczeństwem obywatelskim” i grupami „praw człowieka”. ”

  ….

  Tajlandia, podobnie jak Rosja, Chiny i inne narody, musi być zawsze wyczulona na niebezpieczeństwa związane z wieloma mackami amerykańskich wpływów, które rozprzestrzeniły się na całym świecie i zagrażają pokojowi i bezpieczeństwu na świecie. Muszą domagać się, aby Stany Zjednoczone przestrzegały i przestrzegały podstawowych zasad prawa międzynarodowego zapisanych w Karcie Narodów Zjednoczonych; suwerenność narodów, prawo do samostanowienia i nieingerencji w narody oraz pokojowe rozwiązywanie sporów między narodami. Amerykanie chcą, abyśmy zapomnieli o tych zasadach. Ale nie możemy. Nie będziemy”.”

  https://www.translatetheweb.com/?ref=TVert&from=&to=pl&a=https%3A%2F%2Fchristopher-black.com%2Fus-pressure-on-china-the-thai-connection%2F%3Ffbclid%3DIwAR2tzM7UFsN15iokq7tKRixDK-g3UENtGgBBEgdWeZyuO-nISSdk7RkvxNk

  No juz jak konstytucyjna monarchia nie jest demokratyczna, to co na to nasi konfederaci z JKM na czele?

 14. Ale dlaczego? said

  Zgadzam się z Panem Maruchą co donpodsumowania tekstu.
  Choć dorzuciłbym teź, że to w jakiejś części po prostu agentura usraellska. Mosad i cia im płacą. Jest wiele przesłanek ku temu.

  Gdyby się zastanowić nad prostym pytaniem:
  Jak powinni zachowywać się polscy politycy, gdyby priorytetrm był dla nich interes Polski i Polaków?

  Widać oczywisty rozdźwięk od końca komuny. To nie przypadek czy głupota.

  Co do praw człowieka. Pisiory wspierają Arabię Saudyjską na rozkaz Usraella.
  Kupują od nich ropę, szkolili (szkolą) pilotów ichnich bombardujących Jemen… Wspierają ludobójczy, super-dyktatorski, islamistyczny reżim. Czy jakieś „polskie” media albo politycy opozycji to krytykują? Nie.
  Natomiast przy każdej okazji ujadają na Rosję jak wściekłe ratlerki. Silne Niemcy zaś handlują z Rosją i robią na tym kasę…

 15. Boydar said

  Zrozumieć Rosję, ha ! To zrozumieć świat.

  Chyba tylko jedna Rosja pozostała na tym świecie prawdziwa. I dlatego jest bardzo dobrym punktem wyjścia do takiej eksploracji.

  Tam, w Rosji, nawet prezydent nie musi kłamać. Czuje się wystarczająco silny i niezależny, że może mówić prawdę. I to sze szwiatu nie mieści w żadna rubryka !

 16. Boydar said

  https://pl.sputniknews.com/swiat/2021020513782668-byly-szef-msz-lotwy-nie-powinnismy-wtracac-sie-w-sprawy-wewnetrzne-rosji-sputnik/

 17. Martusia said

  No, sprzedajne lajno i smrodliwe skunksy nigdy nie zrozumia , zeby nie wiem jak sie staraly prostej prawdy, ze autorytet w ladzy i w globalnym swiecie zalezy od potegi panstwa, ktorym ta wladza zarzadza. A w naszym wypadku ta potege buduja i dobrosasiedzkie stosunki z Rosja. A sposob w jakie te wybitne tepaki rozumia ta prosta prawde obnaza Autor . Zreszta co innego moze napisac po przeanalizowaniu osiagniec w polityce, nie tylko zagranicznej naszych wybitnych matolkow. Tylko napluc, to pozostalo! Ciekawe czy tresc powyzszego artukulu zdolalaby sie przebic przez SIANO do szarych komorek?
  Duzo pisze na temat Rosji i PCRoberts, raczej oczywiscie pozytywnie , bo to nie idiota a stary wyga ale ma zastrzezenia do wladz, ano kremlowskich, ze zbyt ulegle, poblazliwe traktuja arogancje , klamstwa zachodnich partnerow. Jego zdaniem powinni odpowiedziec mocno, dosadnie i definitywnie, tak zeby zabolalo i tym samym nauczyc szacunku tych wszystkich co osmielaja sie lekcewazyc, kalac dobre imie Rosji. Jego zdaniem dysponuje taka sila i powinna to wykorzystac i skonczylyby sie „zaloty” nie tylko naszych kundelkow.

 18. Carlos said

  Martusia ,podziwiam, super komentarz

 19. Boydar said

  Jak na dziewczynkę to rzeczywiście 🙂

 20. WI42 said

  @Marucha i M. E.
  „Moim zdaniem nie chodzi tu o niezrozumienie Rosji.”….ZGADZA SIĘ
  Tyle myśli ciekawych i zawiłych napisał autor – przesadnie i nie do tego przypadku.
  Sprawa jest prosta jak „drut” i nie chodzi tu o demokrację.
  1. Nawalny miał areszt domowy, który systematycznie naruszał, przed tzw. otruciem (to brano pod uwagę w sądzie) i po wyzdrowieniu też
  2. Areszt domowy wynikał ze sprawy kryminalnej. Nawiasem mówiąc oskarzycielem była firma francuska Ive Rocher. Ponieważ Nawalny już miał jeden wyrok w zawieszeniu za jego działalność w firmie handlu drewnem, zasądzenie go na areszt domowy w takim układzie było nieznanym w Rosji przypadkiem – na ileś tam tysięcy podobnych wszyscy siedzieli w ciupie z wyjątkiem blogiera Nawalnego.
  3. Zamiast rozwodzić się o demokracji (może to jest potrzebne, ale nie tutaj) proponowałbym autorowi rzetelne opisanie sprawy Nawalnego i zastanowienie się gdzie, w jakiej demokracji takie ulgowe traktowanie oskarzonego jest możliwe?
  Wydaje się, że tylko Rosja jest tak pobłażliwa, jeżeli nie to proszę znależć coś podobnego gdzie indziej – i to jest właśnie cecha rosyjskiej demokracji dla tego przypadku.
  Oczywiście, aby nie podpaść naszej cenzurze „której nie ma” autorowi nie zaszkodzi wstawiać gdzie się da w tekście „wg. Nawalnego proces był stronniczy, sfingowany, politycznie umotywowany itp”.

 21. revers said

  No i kto stoi za Navalnym jak nie starozakonni z cymesem z NY i od Sorosa, Chodorowkiego bylzm wlascicielem ropnego imperium niby rosyjskiego Lykosa …

  takich rzeczy w gminie nie zapomina sie i caly czas bedzie wracalo sie do ostaniego z potomkow z rodu Romanowow, czy ostaniego potomka kniazia Newskiego, czy starorusina, wielkorusina Tolstoja, bez domieszki koszernosci, czy rozprawy z Chazaria Swietoslawa.

Sorry, the comment form is closed at this time.