Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (62 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (62 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (62 – …
  bardzo o Największa pułapka pozytywnego…
  JADAM o Izrael wciąż domaga się zmiany…
  bardzo o Wiadomo, dlaczego niektórym tr…
  Boydar o Wolne tematy (62 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (62 – …
  Boydar o Prokrastynacja – czy prokrasty…
  Skrót relacji z Sejm… o Minister zdrowia i statys…
  Bogdan o Na Dolnym Śląsku odnaleziono s…
  Kar o Największa pułapka pozytywnego…
  Niedowierzający o Unia blokuje Węgrom wypłatę pi…
  NyndrO o Wolne tematy (62 – …
  wanderer o Globaliści wzmagają agresję na…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 553 obserwujących.

Polacy mogą być dumni ze swoich wynalazców, odkrywców i badaczy!

Posted by Marucha w dniu 2021-02-05 (Piątek)

Od dekad rządzące Polską antypolskie siły, by wpędzić Polaków w kompleks niższości, kreowały fałszywą wizje Polski i Polaków, według której nasz naród i nasz kraj to śmierdzące i brudne zadupie zamieszkałe przez małpy, które niedawno spadły z drzewa i są zdolne tylko do mordowania Żydów, by powyrywać żydowskim trupom złote zęby z ust.

W ramach tej antypolskiej nieprawdziwej wizji Polski i Polaków nasz kraj i nasz naród nie może się pochwalić ani wynalazcami, ani odkrywcami, ani badaczami – w polskich dziejach ma nie być nic wartego uwagi, nic co należałoby docenić.

Antypolskie siły od dekad rządzące Polską i Polakami narzucają tą fałszywą antypolska wizje, by Polacy mieli kompleks niższości. Polacy mają być zakompleksieni, by bez szemrania dawali się okradać, niszczyć i wykorzystywać – by spełnili bezzasadne żydowskie roszczenia finansowe i pozbawieni majątku stali się w Polsce faktycznymi niewolnikami, by zagraniczne korporacje wykupiły i zniszczyły polski przemysł, a obecnie by wstrzykiwali sobie nieprzebadany mutagen, który może doprowadzić do chorób autoimmunologicznych i bezpłodności, by zgadzali się na likwidowanie (w ramach bezsensownej walki z covidem) polskiej gospodarki (by zagraniczne korporacje przejęły polskie rynki zbytu i majątek po zbankrutowanych polskich firmach), na życie w nędzy i zadłużanie się u zagranicznych lichwiarzy, odebranie możliwości korzystania ze służby zdrowia by jak najwięcej polaków umierało (i nie było trzeba wydawać pieniędzy na emerytury i leczenie), by zgadzali się na niszczenie polskiego rolnictwa (by pozbawić Polaków zdrowego i tanie jedzenie, by żarli trującą karmę produkowaną przez zagraniczne koncerny).

Z racji na tę antypolską kampanię gwałcenia Polaków warto docenić wszelkie inicjatywy zmierzające do przywrócenia Polakom prawdy o ich przeszłości, prawdy, która jest doskonałą alternatywą na narzucany Polakom przez siły antypolskie kompleks niższości.

Jedną z takich inicjatyw jest wydana przez wydawnictwo Zona Zero 592 stronicowa praca „Królewski dar. Co Polacy dali światu – wynalazcy, odkrywcy, badacze” autorstwa Teresy Kowali i Przemysława Słowińskiego.

Praca „Królewski dar. Co Polacy dali światu – wynalazcy, odkrywcy, badacze” to „pierwszy tom monumentalnego dzieła poświęconego wkładowi Polaków do światowego dziedzictwa kultury, nauki i ducha”.

Na kartach pracy opisani są tacy inżynierowie i konstruktorzy jak: Antoni Patek konstruktor legendarnych zegarków, Ernest Malinowski projektant najwyżej zbudowanej kolei świata, Rudolf Modrzejewski twórca mostów wiszących, Mieczysław Bekker twórca pierwszego wehikułu księżycowego, Edward Habich konstruktor czołgów i maszyn drogowych, Henryk Magnuski twórca krótkofalówki, Józef Kosacki twórca najlepszego wykrywacza min II wojny światowej, Jacek Karpiński niedoceniony geniusz komputerów, Stefan Kudelski twórca najsłynniejszych magnetofonów analogowych.

Praca opisuje takich wynalazców jak: Kazimierz Siemienowicz – pionier techniki rakietowej, Ignacy Łukasiewicz pierwszy nafciarz świata, Erazm Jerzmanowski Polak, który oświetlił Amerykę, Zygmunt Wróblewski i Karol Olszewski, którzy jako pierwsi na świecie skroplili tlen i azot, Ignacy Mościcki genialny uczony, Jan Szczepanik galicyjski Edison, Mieczysław Wolfke prekursor holografii i telewizji, Tadeusz Sendzimir wizjoner metalurgii.

Na kartach pracy opisani są tacy matematycy i naukowcy reprezentujący nauki ścisłe jak: Wacław Sierpiński badacz zagadek nieskończoności, Stefan Banach najwybitniejszy polski matematyk, Ary Sternfeld, Aleksander Wolszczan, astronom.

„Królewski dar. Co Polacy dali światu – wynalazcy, odkrywcy, badacze” opisuje też takich przedstawicieli nauk humanistycznych i przyrodniczych jak: Jan Baliński polski ojciec rosyjskiej psychiatrii, Napoleon Nikodem Cybulski, Ludwik Zamenhof twórca Esperanto, Bronisław Malinowski wybitny etnograf, Maria Czaplicka pionierka antropologii w Europie, Helena Jurgelewicz pierwsza kobieta-weterynarz w Polsce.

Co jeszcze bardziej cieszy, Zona Zero przygotowuje „równie obszerny tom poświęcony artystom, sportowcom, żołnierzom i wodzom oraz tytanom ducha”.

Jak informuje na PAP stronie „Nauka w Polsce” (w artykule „Książka: nie doceniamy wkładu polskich uczonych w naukę światową”) Zbigniew Wojtasiński „nie doceniamy wkładu polskich naukowców w naukę światową. Jest on znacznie większy, niż nam się wydaje. Wielu wybitnych zapomnianych dziś w Polsce polskich naukowców było zmuszonych żyć i pracować na emigracji, często z przyczyny zesłania lub przymusowej popowstaniowej, lub powojennej emigracji”.

Jak można się dowiedzieć ze strony „Nauka w Polsce” „Polacy często uczestniczyli w postępie naukowym i technicznym o znaczeniu przełomowym. „Przykładem jest grafen. […] Polscy badacze, specjaliści Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych oraz Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawski, opracowali za to najlepszą metodę jego produkcji. […] Świetlówki (lampy fluorescencyjne) wynalazł polski fizyk Stefan Pieńkowski (1883-1953). Z kolei polski inżynier Rudolf Gundlach opracował peryskop odwracalny dający 360 stopni pola widzenia bez odwracania głowy, do dziś używany w czołgach i łodziach podwodnych. Antoni Patek (1811-1877) jest twórcą marki zegarków kieszonkowych uznawanych wciąż za najbardziej ekskluzywne. […] Kazimierz Gzowski (1813-1898), współtwórca wielu dróg, linii kolejowych oraz mostów w Kanadzie, bez których kraj ten nie mógłby się rozwijać. […] Ernest Malinowski (1818-1899) zbudował w Ameryce Południowej (w Peru) najwyższej położoną kolej świata, na wysokości ponad 4 tys. metrów. […] Rudolf Modrzejewski. To geniusz inżynierii, „czarodziej mostów wiszących”, jak nazwano go w Stanach Zjednoczonych. […] Jednym z pionierów światowej kinematografii był Piotr Lebiedziński (1860-1934). Władysław Małachowski (1837-1900) to z kolei wynalazca światłoczułych materiałów. Skonstruował jeden z pierwszych aparatów fotograficznych pozwalających wykonać wiele zdjęć z jednej rolki filmowej. […] Jacek Karpiński (1927-2010) wraz ze swym zespołem skonstruował w Polsce komputer, który o dwa lata wyprzedził ten, jaki powstał w USA. Z kolei Stefan Kudelski (1929-2013) jest twórcą najmniejszego magnetofonu świata; można go było schować w kieszeni i potajemnie nagrywać”.

W audycji radiowej „Siódma 9” Przemysław Słowiński (autor książki „Królewski dar. Co Polacy dali światu”) przypomniał, że „przy negatywnym nastawieniu, przy tzw. pedagogice wstydu, z którą przez lata mieliśmy do czynienia, nie ma co się dziwić, że wielu wspaniałych Polaków nie jest znanych”.

Jan Bodakowski
https://prawy.pl/

Komentarzy 26 do “Polacy mogą być dumni ze swoich wynalazców, odkrywców i badaczy!”

 1. Moher49 said

  Dzięki, panie Janie. Trzeba nam jeszcze polskich rządzących, nie zdrajców, oszustów.

 2. Antares said

  A ja właśnie przeczytałem książkę Mariusza Świdera „Jak stwarzaliśmy Rosję – Polskie korzenie Rosyjskiego Imperium”
  Niezwykle interesujaca książka ktora pokazuje ogromny wkład Polaków w rozwoj Rosji – np. praktyczne wszyscy najbardziej znani kompozytorzy miało polskie korzenie, ale nie tylko kompozytorzy.
  Gorąco polecam.

 3. Piskorz said

  re art Dawno czytałem J. R. Nowaka „Co Polska dała światu”, 2 cz.. !!

 4. Ad. 1

  Trzeba nam jeszcze polskich rządzących, nie zdrajców, oszustów.

  Polacy nie dorobili się mechanizmów kreowania elit.

 5. Boydar said

  Polacy nie dorobili się mechanizmów dekreowania łżeelit. A przecież drzewa rosną, i gałęzie na nich solidne.

 6. Boydar said

  „… i są zdolne tylko do mordowania Żydów …” – introdukcja do artykułu

  Introdukcja i sofizmat. Niestety właśnie nie są. A szkoda.

 7. osoba prywatna said

  Ciekawe ile mniejszych i większych wynalazków „wyjechało” na zachód i do państewka w Palestynie za sprawą tych siedzących w urzędzie patentowym. A kto tam przegląda zgłoszone wynalazki nie trudno się domyślić.

 8. Boydar said

  Albert Einstein

 9. Kubuś Fatalista said

  Hochsztapler Edison firmujący cudze wynalazki jako swoje znalazł godnych następców.

  ———-
  Które to były wynalazki?
  Admin

 10. OutsiderR said

  „Niestety właśnie nie są. A szkoda.”

  A ja wierzę w mądrość ludową, zawartą w przysłowiach.
  Przypomnijmy znane (?) „nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło”.

  Niech więc wmawiają masom jak najwięcej, że Polacy są do tego zdolni.
  Może Polacy w to uwierzą? Że są zdolni?
  Wszak kropla drąży skałę, więc?

  A jak już uwierzą, że można, czy to nie będzie dobro, co ze zła wypłynie… 😉

  PS Nie wiem, czy to dobry pomysł, by pośród tych wybitnych Polaków wymieniać np. Ary (Arje Jakub) Sternfeld (Szternfeld), czy Ludwik Łazarz Zamenhof, (właściwie Eliezer Lewi Samenhof)?
  Korzenni i tak ich przypiszą do swojej nacji, a nam zarzucą, że kradniemy…

 11. Nieuctwo - to potęga finansowa said

  Najlepszym dowodem anytpolskiego zaprzaństwa jest ukrywanie osiągnięć Polakow w czasach obecnych.
  Pieprzymy o Slowianach, ktorzy stworzyli braminow w Indiach, nie wiedziec kiedy i po co, czy opowiadaniach, ze jestesmy starsi od Sumerow, Babilonii, Egiptu i Chin..
  Mialoby to sens, gdybyśmy równocześnie opowiadali o współczesnych osiągnięciach polskich specjalistow na Zachodzie. Mamy pelno dowodów, choc obecna propaganda monopolu zaśmieca swiat ‚osiągnięciami’ kleptokracji i zmasowanego oszustwa w medycynie, farmakologii i technice. No i w polityce.

  A ja mam na myśli obecną polska emigrację – właściwie wypędzoną z Polski, bo Polska juz nie potrzebuje specjalistów tylko lokajow i wykreowanych konsumentow.
  Zachód potrzebowal fachowców, a nie mial ochoty wydawać pieniędzy na edukacje specjalistów i rozmaitych fachowców.
  Kraje tzw. Europy Wschodniej daly Zachodowi ‚gotóweczkę’ w postaci nie tylko wykładowców z fizyki nuklearnej, elektroniki, i inzynierii budowlanej ale takze programistow, techników , elektrykow i legendarnych juz polskich hydraulikow.

  Polska administracja państwowa sie wściekła; nie dba w ogóle o Polaków ani o polskie osiągnięcia z PRL-u.- ani nie dba o polskie spoleczenstwo w obecnej podobno wyzwolonej (chyba od oświaty) Polsce.

  Kaczyński powinien wystawić pomnik Bierutowi i Spychalskiemu za zbudowanie Zoliborza.
  Tymczasem, światowymi idolami sa różne nie-edukowane typki z nieprawdopodobną kasa do dyspozycji.
  Bo wszystkie cymbaly świata wykupują akcje np. hochsztaplera Muska, a niedowartościowane narcyzy i fejsbukowi ekshibicjonisci i pospolite plotkarze utrzymuja Zuckerberga i jego bardzo trefne imperium.
  Widać pole magnetyczne sie zbuntowało i dlatego kompas rzeczywistosci działa w stronę ‚wprost przeciwną’.

  Nieuctwo Muska , Gates’a, Zuckerberga itp. bardzo sie opłaca.

  Tesla to recall 135,000 U.S. vehicles – CGTN
  https://newsaf.cgtn.com/news/2021-02-03/Tesla-to-recall-135-000-U-S-vehicles–XyVpTuMH0k/index.html

  A Musk sie nie martwi; co straci na autach – to zarobi na rakietach

 12. Ad. 5

  Polacy nie dorobili się mechanizmów dekreowania łżeelit.

  Żeby pozbyć się łżeelit, to trzeba mieć elity, które zajmą ich miejsce. Najpierw więc potrzebny jest mechanizm kreowania elit. Którego nie ma. Dlatego nie ma elit. Więc zostaje miejsce puste dla łżeelit.

 13. zen said

  https://sciaga.pl/tekst/10579-11-kultura_polska_elementem_kultury_europejskiej

 14. Kwal said

  Ad 12. A czy Pan Krzysiu wie kto wymordował Elity ? A Czy Pan Krzysiu, że to jest wszystko zaplanowane i skrzętnie realizowane, żeby Elit nie było ?
  A czy Pan Krzysiu wie, że za wszystkim stoją żydzi ?
  Od tego trzeba zacząć…

 15. Ad. 14

  A czy to w jakiś sposób czyni moje konstatacje niekompletnymi?

 16. Boydar said

  Pan Krzysiu wie, tylko Panu Krzysiowi pomyliły się elity z plutonem egzekucyjnym.

 17. Ad. 16

  Bez załatwienia tego, o czym pisałem, w 20 lat po pańskim plutonie egzekucyjnym będzie powtórka z rozrywki.

 18. Kubuś Fatalista said

  Re 9 Admin – casus Tesli wystarczy?

 19. Marucha said

  Re 18:
  Które to były wynalazki, powtarzam?

 20. Kubuś Fatalista said

  Re Marucha 19
  O
  Wystarczy czy za mało? Czy chce Pan bronić tego hochsztaplera? W temacie tym są jeszcze filmy w You Tube , ale już nie będę ich szukał – nie wątpię, że znajdzie je Pan
  https://www.salon24.pl/u/frycz-pl/292462,edison-i-tesla-czyli-o-upartym-mule-i-pieknym-ptaku

 21. Zenon K. said

  Kazimierz Siemionowicz opublikował II zasadę dynamiki, kiedy Izaak Newton miał bodaj 7 lat…A jego podręcznik dla artylerzystów był podstawą sztuki artylerii przez kilka pokoleń- niemal 200 lat.

 22. Marucha said

  Re 20:
  Rozumiem. Nie potrafi Pan podać, które to wynalazki Edison sobie przywłaszczył, więc cały czas zbacza z tematu.

  Artykuł, jaki mi Pan poleca, nie zawiera konkretów, lecz osobiste przekonania i opinie autora.

  Dla tych, którzy – jak zwykle – nie rozumieją o co chodzi: każdemu trzeba oddać sprawiedliwość i opierać się na faktach, a nie na opiniach, plotkach itp.

  Ani Tesla nie był nadludzkim geniuszem, Bogiem Elektryczności – ani Edison nie był wyłącznie tępym oszustem i złodziejem.

 23. Boydar said

  Nie żywię do Edisona sympatii (Syr 34,22). Ale zalinkowany artykuł to głównie stek oszczerstw.

 24. Marucha said

  Re 23:
  Ja to określiłem nieco łagodniej 😉

  Oczywiście, istnieją wątpliwości co do autorstwa niektórych wynalazków Edisona – ale robienie mu zarzutów z tego, że posługiwał się (podobno) metodą prób i błędów zamiast natchnienia – to zwykły idiotyzm.

 25. Boydar said

  Gdyby nie miał czuja że kierunek jest słuszny to nie ciągnąłby stu tysięcy prób.

  A takiej intuicji nie ma byle kto.

 26. NICK said

  Czy Teslę można nazwać geniuszem?
  Choćby na podstawie prób jego?
  A gdyby prób było 16?
  Lecz udanych?
  Ech… .
  Geniusze sami się, no, hm.
  Geniuszują?
  Bo idą inną drogą niż Nauka oficjalna? I dopuszczalna?

  To pytania były.
  Tylko… .

  Geniusz, za życia to wiecie.

  Pośmiertnie ma okres chwały.
  Niewielkiej.

  Potem.
  Umiera.

  Geniusz.

  Nie umiera ten co przejął jego zasługi.

Sorry, the comment form is closed at this time.