Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Stobczyk pali Radomskie – w Krakowie

Posted by Marucha w dniu 2021-02-08 (Poniedziałek)

Historia jak z filmu

…i co wy tam, Stobczyk, palicie? Radomskie, panie majorze – ale Franz ma kamele…

Historia powtarza się prawdopodobnie przy każdej zmianie władzy – w każdym razie najpewniej ma to miejsce w Krakowie.

Nowe, dwuletnie raptem archiwum miejskie płonąc cały dzień – radośnie i beztrosko zaprzecza przysłowiu, że dokumenty nie płoną. Kto próbował spalić lity pakiet kartek, na przykład starą książkę telefoniczną, wie, jak ciężko jest zmusić ogień do wykonania tego zadania.

A tu mamy kilometry zapewne stalowych półek w stalowych regałach, w budynku specjalnie przystosowanym do bezpiecznego przechowywania dokumentów – najpewniej wyposażonego w szereg systemów gaśniczych – wodnych, gazowych…

…a akta płoną, jak nie przymierzając w czasach upadku komuny. Gdy kapitan Stobczyk z Franzem Maurerem, komisarzem Halskim z innej bajki, a nawet młodym i innymi – ciężarówkami wozili akta na wysypisko, polewali benzyną i palili – siebie przy okazji polewając własnymi oktanami.

Wtedy jednak nawet milicja miała elementarne poczucie przyzwoitości – decydentom jednak nie wpadło do głów, by puścić z dymem całe archiwum – tylko bawili się w jakiś remanencik.

Teraz nikt nie ma czasu na takie głupoty, tym bardziej, że zmiana władzy szykuje się gruntowna, do kości, może nawet rozsądniej byłoby mówić o zmianie – państwa. Więc palimy jak leci – a leci w Krakowie wiele. I agentura wszelaka – cywilna, zielona, niebieska, a zwłaszcza czarna – i niezmiernie interesujące materiały dotyczące krakowskich nieruchomości – i przeróżne decyzje, uchwały, postanowienia… a na tych dokumentach – podpisy tych, którzy decyzje czasem przedziwne – klepali.

…no to – lepiej, żeby się nie zachowało – no i więc się pali, aż miło popatrzeć – i straż jakaś taka nierychliwa, z pożarem w zamkniętych pomieszczeniach nie może sobie poradzić…

…a co wy tam, Stobczyk w tym Krakowie, palicie? Radomskie, panie majorze – ale jak pan chce, to Franz ma Camele…

https://att.neon24.pl

Komentarzy 8 do “Stobczyk pali Radomskie – w Krakowie”

 1. revers said

  Malo tego, po podhalu chodza juz finasisci z walizami pieniedzy i proponuja dotknietym covidem i lockdownem gospodarzom szybki wykup nieruchomosci za grosze, przed wyszczepieniem i wynarodowieniem

  https://gazetakrakowska.pl/podhale-chca-kupowac-hotele-i-pensjonaty-za-bezcen-przychodza-z-walizkami-z-pieniedzmi-7022021/ar/c1-15428225?fbclid=IwAR39cdeyxOFyf54MqJ_w6QDFVp_rru7DEzHRAtP1zWCEpOHuKZEzHL-mqzc

 2. Boydar said

  Wszystko pięknie. Tylko jeśli już, to postać kapitana SB grana przez Edwarda Linde-Lubaszenkę miała na nazwisko STOPCZYK, a nie Stobczyk.

  Ja wiem kto zaczadził Gajówkę „stobczykiem” ale nie powiem, bo nie wiem jeszcze dlaczego to zrobił

 3. Dziadzius said

  Zeby pisac nowa historie to trzeba spalic stara — Neron to probowal

 4. Piskorz said

  re art Przede wszystkim jednak stracono przechowywane w archiwum dane, potrzebne do podejmowania decyzji przez urzędników.

  Źródło: East News…..bez komentarza..!!! Może o to właśnie chodziło…patrz wyżej..!!

 5. kobra said

  Znajomy, opozycjonista, z Nowej Huty opowiadam mi jak przeprowadzono pierwsze „wolne” wybory po trynsformacji w Krakowie.Na listach wyborczych we wszystkich partiach ktore wtedy istnialy figurowali sami zydzi.Zaloze sie ze dzisiaj czy to Poznan, Wroclaw, Warszawa, Gdansk, Szczecin,Lodz przy korytach siedza same parchy.

 6. ? said

  Już o tym było:
  https://marucha.wordpress.com/2015/01/11/jak-zydzi-przejmuja-nie-tylko-warszawskie-nieruchomosci-tajna-dyrektywa-kaszuba-tuska/
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/01/10/jak-zydzi-przejmuja-nie-tylko-warszawskie-nieruchomosci/

  https://wyborcza.pl/magazyn/1,124059,16745522,Jak_znikaja_szkolne_boiska.html
  https://tvn24.pl/polska/warszawa-traci-nieruchomosci-przez-luki-w-prawie-ra477313-3414061

 7. NC said

  Nielegalne i kryminalne przejęcie historycznych polskich nieruchomości przez element napływowy zostało nieodwołalnie zakończone. Dodatkowo, teraz pojawia się nowi roszczeniowcy z zapisanymi na świstku papieru rzekomymi testamentami ludzi, którzy nie żyja od dziesiątków lat. A gawiedź przeżuwaczy nadal wybałusza gały…

 8. revers said

  do samaczkow podpalenia archiwow dokumentacji nieruchomosci w Krakowie, nalezy fakt ze pozar jednoczesnie wzniecono w 4 miejscach budynku archiwow.

  O przypadkowym pozarze nie moze byc mowy typu zwarcie instalacji elektryczej, ale o o celowym podpaleniu.

  Kto na tym najwiecej skorzysta jak nie gmina? resczcie gojom palestyna.

  przed kilkoma dniami akurat miedzynarodowy trybunal przeciwko Izraelowi oglosil wyrok na korzysc Palestyny za kryminalna dzialanosc pejsow i syjonistow na terenenie Gazy, West Banku – ale calosc wyroku ICC Nataniahu skwitowal „pure antysemityzmem” ICC..

  dalej to tylko kopanie sie z wilebladem z pejsami i garbami na nosie.

Sorry, the comment form is closed at this time.